Üstyapı arayüzü. Açıklama. Üstyapı arayüzü. BWS (Bodywork System)

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Üstyapı arayüzü. Açıklama. Üstyapı arayüzü. BWS (Bodywork System)"

Transkript

1 Açıklama Açıklama Üstyapı arayüzü Scania araçlarındaki elektrik sistemi, (CAN protokolü üzerine kurulu) bir ortak ağ yoluyla birbiri ile iletişim sağlayan bir dizi kontrol ünitesine dayanır. Mevcut teknolojiyi kullanmak için, geleneksel (+24V ve şasi) ve analog sinyalleri kullanan bir ara yüz sağlanmıştır. Üstyapı arayüzü, elektrik sinyallerini taşıyan bir dizi bağlantıdan ve üstyapı için mevcut işlevlerden oluşur. Elektrikli üstyapı arayüzünün daha detaylı bir tanımı belge kurulum talimatlarında bulunabilir. Scania üstyapı arayüzü temel aralığı bu belgede sunulmuştur. BWS (Bodywork System) Scania seçenek olarak bir üstyapı kontrol ünitesinin (BWS) sipariş edilmesini önerir. Üstyapı kontrol ünitesi aşağıdakileri sunar: Genişletilmiş bir dizi ön ayarlı sinyaller ve fonksiyonlar Opsiyonel sinyallerle çok sayıda çıkışın programlanabilme seçeneği Motorun çalıştırılması ve kabinin dışından motor devrinin kontrol edilmesi gibi güvenlik açısından çok önemli işlevler için güvenli, denenmiş ve test edilmiş çözümler Üstyapı imalatçıları aynı zamanda araç CAN ağıba bazı durumlarda elektrik iletkenlerinin, rölelerin ve sigortaların sayısını önemli ölçüde azaltabilen bağlantılar yapmayı seçebilirler. 11:10-01 Yayım 7 tr-tr 1 (18)

2 Fabrikada takılan opsiyonel paketler Fabrikada takılan opsiyonel paketler 2 1 Merkezi elektrik ünitesi (standart) 8 Şasideki, bağlantı kutusunu içeren kablo tesisatı (seçenek) 12 2 Kabindeki elektrik topraklama noktaları (standart) 9 Voltaj için travers üzerinde sigorta tutucusu (opsiyon) 1 3 Kabin zeminindeki kablo lastik rondelası (standart) 10 Kabinden şasiye kadar üst yapı kablo tesisatı (seçenek) Üstyapı konsolu (standart) 11 Durum ve uyarı lambaları hazırlıkları (seçenek) Şasi çerçevesindeki elektrik topraklama noktaları (standart) 12 Kabin tavanındaki üstyapı kablo demeti (seçenek) Gösterge paneli düğmeleri için kablo demeti (seçenek) 13 FMS CAN için konnektör Römork bağlantısı (seçenek) :10-01 Yayım 7 tr-tr 2 (18)

3 Fabrikada takılan opsiyonel paketler Açıklama Aşağıdaki hazırlıklar standarttır ve tüm araçlarda bulunur: 1. Merkezi elektrik ünitesindeki bağlantı seçenekleri 2. Kabindeki elektrik topraklama noktaları 3. Kabin zeminindeki kablo lastik rondelası 4. En bilinen giriş ve çıkış sinyalleri için kabindeki standart konektörlü üstyapı konsolu 5. Şasi çerçevesindeki elektrik topraklama noktaları Aşağıdaki hazırlıklar araç sipariş edildiğinde seçilebilir: 6. Gösterge paneli düğmeleri için kablo demeti 7. Römork bağlantısı 8. Bağlantı kutusu da dahil, şasideki üstyapı kablo demeti (araç teslim edildiğinde kabin içinde bulunur) 9. Voltaj için çerçeve üzerinde sigorta tutucusu 10. Kabinden şasiye kadar döşenmiş üstyapı kablo demeti 11. Durum ve uyarı lambaları hazırlıkları 12. Kabin tavanına daha fazla bağlantı için kablo tesisatı Hazırlıklar üstyapı üzerindeki çalışmayı basitleştirmek amaçlıdır. Scania, araç tasarımını oluştururken üstyapı üreticisi ile Scania satış organizasyonu arasında bir konsültasyon tavsiye eder. 11:10-01 Yayım 7 tr-tr 3 (18)

4 Topraklama Topraklama Kamyonlar için 2, çekiciler için 1 ve kabinde 5 tane şasi bağlantısı mevcuttur. Şasi çerçevesi içindeki topraklama bağlantısı, akünün arkasındaki sol şasi yan elemanının iç tarafında bulunur. Kamyonlarda, sol şasi yan elemanının içindeki arka kısımda da şasi bağlantısı bulunmaktadır. Kabinde, zeminin yakınındaki sağ ve sol bölme duvarının her birinin içinde bir topraklama bağlantısı vardır. Merkezi elektrik ünitesinde de şasi bağlantısı mevcuttur. Şasi çerçevesindeki topraklama noktası Kabindeki topraklama noktası Şasi ile ilgili daha fazla bilgi Montaj talimatları belgesinde bulunur. Ekstradan bir şasi vidası takmak için, Elektrik sistemi başlığı altındaki Topraklama ve güç kaynağı belgesine bakınız. 11:10-01 Yayım 7 tr-tr 4 (18)

5 Voltaj Voltaj Kabindeki voltaj kaynağı Merkezi elektrik ünitesinden 30 A (18 A seri) akıma kadar voltaj kaynağı elde etmek için, merkezi elektrik ünitesindeki bağlantı bir sigorta ile yapılmalıdır. Bu merkezi elektrik ünitesi ayrıca, 20 A akıma kadar (12 A seri) pozitif bir beslemeye kontak anahtarından erişilmesi imkanı da sağlar Kabindeki ekstra voltaj kaynağı Merkezi elektrik ünitesinden ekstra voltaj kaynağı elde etmek için bir opsiyon olarak ek bir sigorta tutucusu sipariş edilebilir Ekstra voltaj kaynağı için, Elektrik sistemi başlığı altındaki Topraklama ve güç kaynağı belgesine bakınız. 11:10-01 Yayım 7 tr-tr 5 (18)

6 Voltaj Şasideki ekstra voltaj kaynağı Aküden, 200 A akıma kadar (120 A seri) bir voltaj elde etmek için, üstyapı için ekstra bir sigorta tutucusu isteğe bağlı olarak sipariş edilebilir. Sigorta tutucusu şanzımanın arkasında bir traversde bulunur. Tam konumu yapılandırmaya göre değişebilir :10-01 Yayım 7 tr-tr 6 (18)

7 Merkezi elektrik ünitesi Merkezi elektrik ünitesi Merkezi elektrik ünitesi üst yapı donanımı için röleler ve sigortalar içerir. Bazı yerler fabrikada takılanb ekipman tarafından doldurulmuş olabilir Mini röle soketleri. 2. Güç rölesi soketleri 3. Mikro röle soketleri veya sigorta tutucuları. 4. Röle topraklaması 5. Aküden 30 besleme ve kontak kilidi sürüş konumundayken 15 besleme gibi sinyaller Scania röle soketleri veya sigorta tutucuları kullanın Merkezi elektrik ünitesi ile ilgili daha fazla bilgi Montaj talimatları belgesinde bulunur. 11:10-01 Yayım 7 tr-tr 7 (18)

8 Üst yapı konsolu Üst yapı konsolu Üstyapı imalatçısı için mevcut tüm giriş ve çıkış sinyalleri kabindeki bir üstyapı konsolunda bulunur. Panelin içinde, yolcu tarafının ayak boşluğunun önünde bulunur Üstyapı konsolu konumu Her konektördeki mevcut sinyallerin daha detaylı açıklaması Bağlantılar belgesinde mevcuttur. C489 Standard işlevler için konnektörler C489 konnektörünün bütün araçlarda bulunması zorunludur. Sık ortaya çıkan üstyapı fonksiyonları için giriş ve çıkış sinyalleri sağlar. COO = Coordinator VIS ICL COO VIS = Visibility System ICL 1 = Instrument Cluster C489 Panellerin sökülmesi ile ilgili daha ayrıntılı bilgi, Genel bilgiler bölümünün altındaki Kabindeki panellerin sökülmesi ve takılması adlı belgede bulunmaktadır :10-01 Yayım 7 tr-tr 8 (18)

9 Üst yapı konsolu C447 Havalı süspansiyon ve takograf için konnektör TCO C447 konnektörü havalı süspansiyonu ve bir takografı bulunan bütün araçlarda zorunludur. SMS = Suspension Management System TCO = Tachograph SMS C449 Otomatik şanzıman/römork bağlantısı için konnektör C449 konnektörü Allison otomatik şanzımanlı ve/veya 15 pimli römork soketli bütün araçlarda zorunludur 1. C449 C447 GMS = Gearbox Management System C Sadece fabrikada önceden römork işlevleri için tahsis edilmemiş olan 15 pimli römork soketindeki kablolar içindir. 11:10-01 Yayım 7 tr-tr 9 (18)

10 Üst yapı konsolu C493, C259 ve C260 Daha fazla işlevsellik için konnektörler C493, C259 ve C260 konnektörleri, bir üstyapı kontrol ünitesine (BWS) sahip araçlarda zorunludur. Üstyapı işlevleri için bir çok giriş ve çıkış sinyali bu konektörlerde mevcut hale getirilebilir. BWS = Bodywork system ICL 2 BWS C234 Üstyapı fonksiyonları için lambalar ICL2 ekranında bulunan aşağıdaki fonksiyonlar için üstyapı imalatçısı tarafından C234 kullanılır: Lambalar Sesli sinyaller Ekran göstergesi C234 C260 C493 C259 ICL2 = Instrument Cluster Daha fazla bilgi, Üstyapı fonksiyonları için durum ve uyarı sinyalleri başlığı altında bulunabilir. 11:10-01 Yayım 7 tr-tr 10 (18)

11 Kabinden şasiye kadar üst yapı kablo tesisatı Kabinden şasiye kadar üst yapı kablo tesisatı Kabinde C494 konnektörüne ve şaside DIN konnektörlerine sahip bir kablo tesisatı gerekli sinyalleri gösterge panelinden/merkezi elektrik ünitesinden şasi doğru yönlendirmek için kullanılabilir. C497 konnektörüne bağlantıyı diğer konektörlerin herhangi birinden veya merkezi elektrik ünitesinden yapın. C494 için tasarıma bağlı olarak kabinde iki alternatif konum vardır (resme bakınız). C494 C494 C486 C487 C :10-01 Yayım 7 tr-tr 11 (18)

12 Şasideki, bağlantı kutusunu içeren kablo tesisatı Şasideki, bağlantı kutusunu içeren kablo tesisatı Şasinin üstündeki DIN konektörlerine bağlanmak için uzatma kablosu bütün araçlarda bir seçenek olarak mevcuttur. Çeşitli uzunluklarda bulunabilirler ve ADR olarak sınıflandırılırlar. Bağlantı kutusu da dahil, şasideki üstyapı kablo demeti araç teslim edildiğinde kabin içinde bulunur :10-01 Yayım 7 tr-tr 12 (18)

13 Kabin zeminindeki kablo lastik rondelası Kabin zeminindeki kablo lastik rondelası Bütün kamyonlarda yolcu tarafında zemin ve göğüs sacı arasındaki ara bölümdeki kabinde bir kablo koruma kılıfı vardır. Kablo koruma kılıfı geniş bir kablo boyutu aralığı için tasarlanmıştır ve yaklaşık 70 mm çaplı bir konnektörü beslemeye yetecek kadar büyüktür. Kablo koruma kılıfı körükler kabinden dışarı bakacak şekilde konumlandırılmıştır. Sağdan direksiyonlu araçlar Sağdan direksiyonlu araçlarda, kablo lastik rondelası kabinin sol tarafında, resimle karşılaştırıldığında diğer taraftadır. Soldan direksiyonlu araçlarda taban sacı konumu, lastik körükleri gösterebilmek amacıyla alttan çizilmiştir :10-01 Yayım 7 tr-tr 13 (18)

14 Anahtarlar Anahtarlar Gösterge panelindeki düğmeler Gösterge panelinde üstyapı düğmeleri için mevcut yerler, gösterge panelinin tipine bağlıdır. Tasarım gösterge panelinin kısa veya uzun olmasına ve fabrikada ne kadar donanım takıldığına göre değişir. Anahtarlar hakkında daha fazla bilgi Üstyapı imalatçısı için anahtarlar belgesinde bulunabilir. Ek düğmelerın bağlanması için gereken kablolar normalde üst yapı imalatçısı tarafından takılmalıdır. Dört üst yapı düğmesi için konektörlerle hazırlanmış kablolar bir seçenek olarak mevcuttur. Tavandaki düğmeler Fabrikada hangi donanımın takıldığına bağlı olarak düğmeleri tavan rafına takmak mümkündür. Tavan rafı için düğmeleri bağlama amaçlı kullanılabilecek 10 kablolu bir kablo tesisatı bir seçenek olarak mevcuttur. Düğme sembolleri Düğmelerin uyarı lambası işlevine bağlanabilen aydınlatılmış sembolleri vardır. 11:10-01 Yayım 7 tr-tr 14 (18)

15 Üstyapı fonksiyonları için durum ve uyarı sinyalleri Üstyapı fonksiyonları için durum ve uyarı sinyalleri Gösterge bütünü, üstyapı için durum ve uyarı lambalarını, ekran göstergelerini ve sesli sinyalleri bağlama seçenekleri ile hazırlanmıştır. Lambalar ya +24 V, bir şasi bağlantısı ya da CAN ile kontrol edilebilirler. ICL 1 Gösterge bütünü ICL 1 ICL 1'de 1. Lambalar ayrı olarak bir Scania bayisinden sipariş edilebilir. 3053A varyant koduna sahip lamba bağlantısı için kablo demeti adet lamba konumu vardır. Bazı konumlar aracın yapılandırmasına bağlı olarak kullanılabilir. 11:10-01 Yayım 7 tr-tr 15 (18)

16 Üstyapı fonksiyonları için durum ve uyarı sinyalleri Gösterge bütünü ICL 2 ICL 2 aşağıdaki seçenekleri içerir: 10 lamba konumu 1 durum ve uyarı lambalarının ve gösterge kitlerinin bağlantısı için hazırlanmıştır. Lambalar ve bir kablo demeti fabrikada takılmıştır. Farklı ihtiyaçlar için sesli sinyallerin bağlanması Fonksiyonlar, varyant kodu 3888A ile etkinleştirilir. Uyarlanmış semboller ve renkler Lambaların önünde çıkarılabilir bir sembol plakası vardır. Bazı semboller müşteri seçimine göre fabrikada önceden basılmıştır. Üstyapı imalatçısı kendi sembollerini veya metnini kullanabilir. Önceden belirlenmiş semboller içeren bir sayfa Scania bayilerinden alınabilir. ICL 2 ICL 1'de, lambalar farklı renkte silikon kapaklarla takılabilir - sarı, yeşil ve kırmızı. ICL 2'de, lambanın konumuna bağlı olarak, lambalar dört farklı renkte seçilebilir - mavi, sarı, yeşil ve kırmızı Durum ve uyarı sinyali ile ilgili daha fazla bilgi Montaj talimatları belgesinde bulunur. 1. Aracın yapılandırmasına bağlı olarak belli noktalar kullanılabilir. 11:10-01 Yayım 7 tr-tr 16 (18)

17 Kablo demeti seçenektir Üstyapı üzerindeki işi kolaylaştırmak için fabrikadan farklı kablo demetleri seçmek mümkündür. Kablo demeti seçenektir Üstyapı için farklı kablo demetleri ile ilgili daha fazla bilgi Montaj talimatları belgesinde bulunur. EXT düğmesi Uzaktan etkinleştirilen önemli işlevler, sürücü EXT düğmesi ile uzaktan etkinleştirmeyi devreye sokuncaya kadar engellenir. Bu, bir çok üst yapı işlevinde kullanılan bir güvenlik işlevidir. Uzaktan etkinleştirme gösterge panelinde yanan EXT lambası ile gösterilir :10-01 Yayım 7 tr-tr 17 (18)

18 CAN kaporta arabirimi Üst yapı arabiriminin en büyük avantajlarından birisi üst yapı kontrol ünitesi yoluyla aracın CAN arabirimine bağlantıyı olanaklı kılmasıdır. Bu üstyapı imalatçısına bilgi okuma, (araçtan çıkış sinyalleri) ve bilgi gönderme (araca giriş sinyalleri) ile işlevleri kontrol etme olanağı verir. CAN kaporta arabirimi CAN üstyapı arayüzü ile ilgili daha fazla bilgi, CAN üstyapı arayüzü belgesinde bulunabilir. CAN üstyapı arayüzü bağlantı noktası, konektör C259'da bulunur ve üstyapı konsolunda bulunan bütün konektörlere takviye yapar. Araçtan CAN yoluyla gönderilen bilgiler sadece mevcut konnektörlerdeki sinyalleri değil, çok daha fazlasını kapsar. CAN arabirimini kullanarak, bağlantılar, özellikle de çok işlevli olanlar basitleştirilebilir. Tüm BWS fonskiyonları CAN üzerinden kontrol edilebilir. C137 Konnektörü FMS standart, birkaç kamyon üreticisi tarafından geliştirilen açık ve ortak bir ara birimdir. FMS (Fleet Management System). Scania FMS ara birimi bu belgede RTG olarak geçer. Üstyapı imalatçısının kendi FMS ağı bu kontrol ünitesine bir konnektör ile bağlanır. C137 için açıklama ve şekiller Elektrik sistemi başlığı altındaki FMS CAN için konnektörler belgesinde bulunmaktadır. Ekim 2013 itibariyle FMS 3.0 desteklenmektedir. Konnektör C137 gösterge panelindeki merkezi elektrik ünitesi altında bulunur. 11:10-01 Yayım 7 tr-tr 18 (18)

Aracın hızını sınırlama fonksiyonları. Fonksiyonlarla ilgili genel bilgiler. Hız sınırlayıcılar arasında öncelik sırası.

Aracın hızını sınırlama fonksiyonları. Fonksiyonlarla ilgili genel bilgiler. Hız sınırlayıcılar arasında öncelik sırası. Fonksiyonlarla ilgili genel bilgiler Fonksiyonlarla ilgili genel bilgiler Scania hız sınırlama için üç fonksiyon sunar. Bu fonksiyonlar, örneğin çöp kamyonları, itfaiye araçları ve ağır mallar taşıyan

Detaylı

CAN kaporta ara birimi. Scania'nın CAN kaporta arabirimi. CAN bağlantısı. Araçla CAN iletişimi için gereksinimler

CAN kaporta ara birimi. Scania'nın CAN kaporta arabirimi. CAN bağlantısı. Araçla CAN iletişimi için gereksinimler CAN bağlantısı BWE (Üstyapı Elektrik Sistemi) bulunan araçlarda üstyapı donanımı için CAN bağlantısı C493 konnektörü, pim 3 (CAN-low) ve pim 4'tür (CAN-high). Araç fabrikada takılmış uzatma kablosu tesisatı

Detaylı

ESI[tronic] Eğitim. 1. ESI[tronic] sistemine giriş ve genel bilgiler - Giriş... 4 - Kullanıcı üst yüzeyi... 5 - Navigasyon çubuğu...

ESI[tronic] Eğitim. 1. ESI[tronic] sistemine giriş ve genel bilgiler - Giriş... 4 - Kullanıcı üst yüzeyi... 5 - Navigasyon çubuğu... Service Training Center Robert Bosch GmbH Automotive Aftermarket Diagnostics www.bosch-diagnostics.de ESI[tronic] Kullanici egitimi Çalisma dokümani Isim:... Tarih: ila... arasinda... Yer :... Bu egitim

Detaylı

Kasa yapım kılavuzları. DAF LF, CF ve XF105. Güncelleme: 2012-22

Kasa yapım kılavuzları. DAF LF, CF ve XF105. Güncelleme: 2012-22 Kasa yapım kılavuzları DAF LF, CF ve XF105 Güncelleme: 2012-22 DAF Trucks N.V tarafından yayımlanan Kasa Yapım Kılavuzları. Bu bilgilere İnternet üzerinden ulaşılabilir. Kullanıcı, en son yayımlanan bilgilerle

Detaylı

Kabin dışındaki montaj. Genel. Delikler ve delik işaretleri. Delik açma

Kabin dışındaki montaj. Genel. Delikler ve delik işaretleri. Delik açma Genel Genel Bu belge, deliklerin, delik işaretlerinin ve kaynaklı somunların kabinin dışında nerede konumlandırılacağını açıklamaktadır. Amacı ekstra aksesuarların veya donanımın takılmasını kolaylaştırmaktır.

Detaylı

ABB makine sürücüleri. Donanım el kitabı ACS850-04 sürücü modülleri (0,37-45 kw, 0,5-60 hp)

ABB makine sürücüleri. Donanım el kitabı ACS850-04 sürücü modülleri (0,37-45 kw, 0,5-60 hp) ABB makine sürücüleri Donanım el kitabı ACS850-04 sürücü modülleri (0,37-45 kw, 0,5-60 hp) İlgili el kitapları listesi Sürücü donanım el kitapları ve kılavuzları Kod (İngilizce) Kod (Türkçe) ACS850-04

Detaylı

operating instructions bedieningshandleiding manuel de l utilisateur bedienungsanweisung istruzioni per l uso instuções de utilização manuel de

operating instructions bedieningshandleiding manuel de l utilisateur bedienungsanweisung istruzioni per l uso instuções de utilização manuel de operating instructions bedieningshandleiding manuel de l utilisateur bedienungsanweisung istruzioni per l uso instuções de utilização manuel de instrucciones Çalıştırma talimatları TRW Güvenlik Çalıştırma

Detaylı

00:01-06. Kurtarma hizmetleri için ürün bilgisi. tr-tr. Kamyon ve otobüsler P, G, R ve K, N, F serisi. Yayım 2. Scania CV AB 2014, Sweden

00:01-06. Kurtarma hizmetleri için ürün bilgisi. tr-tr. Kamyon ve otobüsler P, G, R ve K, N, F serisi. Yayım 2. Scania CV AB 2014, Sweden 00:01-06 Yayım 2 tr-tr Kurtarma hizmetleri için ürün bilgisi Kamyon ve otobüsler P, G, R ve K, N, F serisi 308 626 Scania CV AB 2014, Sweden Okumaya başlamadan önce... 3 Aracın ön ızgara panelini açın...

Detaylı

VARI-Directional Array

VARI-Directional Array VARI-Directional Array LA3-VARI-B(L), LA3-VARI-BH(L), LA3-VARI-E(L), LA3-VARI-CM, LA3-VARI-CS tr Installation Manual VARI-Directional Array İçindekiler tr 3 İçindekiler 1 Güvenlik 5 1.1 EC uyumluluk bildirimi

Detaylı

Dil Dağıtım Sistemi. Integrus. tr Kullanım kılavuzu

Dil Dağıtım Sistemi. Integrus. tr Kullanım kılavuzu Dil Dağıtım Sistemi Integrus tr Kullanım kılavuzu Dil Dağıtım Sistemi İçindekiler tr 3 İçindekiler 1 Güvenlik 6 2 Bu kılavuz hakkında 7 2.1 Amaç 7 2.2 Hedef kitle 7 2.3 İlgili belgeler 7 2.4 Uyarılar

Detaylı

Yeni DMX 3. 4000 A e kadar etkin koruma AÇIK TİP ŞALTERLER - ÜRÜN REHBERİ

Yeni DMX 3. 4000 A e kadar etkin koruma AÇIK TİP ŞALTERLER - ÜRÜN REHBERİ Yeni DMX 3 4000 A e kadar etkin koruma AÇIK TİP ŞALTERLER - ÜRÜN REHBERİ YENİ DMX 3 Açık tip şalterler 4000 A e kadar TÜM BİNA TİPLERİ İÇİN ETKİN KORUMA VE KONTROL 02 1600 A e kadar DPX kompakt şalterler

Detaylı

Kullanım Kılavuzu ACS550-01 Sürücüleri (0,75 110 kw) ACS550-U1 Sürücüleri (1 150 HP)

Kullanım Kılavuzu ACS550-01 Sürücüleri (0,75 110 kw) ACS550-U1 Sürücüleri (1 150 HP) Drive IT Alçak Gerilim AC Sürücüleri Kullanım Kılavuzu ACS550-01 Sürücüleri (0,75 110 kw) ACS550-U1 Sürücüleri (1 150 HP) 2 ACS550 Kullanım Kılavuzu ACS550 Sürücü Kılavuzları GENEL KILAVUZLAR ACS550-01/U1

Detaylı

ACS550. Kullanım Kılavuzu ACS550-01 Sürücüleri (0,75 160 kw) ACS550-U1 Sürücüleri (1 200 hp)

ACS550. Kullanım Kılavuzu ACS550-01 Sürücüleri (0,75 160 kw) ACS550-U1 Sürücüleri (1 200 hp) ACS550 Kullanım Kılavuzu ACS550-01 Sürücüleri (0,75 160 kw) ACS550-U1 Sürücüleri (1 200 hp) İlgili kılavuzlar listesi GENEL KILAVUZLAR ACS550-01/U1 Kullanım Kılavuzu (0,75 160 kw) / (1 200 hp) 3AUA0000064112

Detaylı

MX750/MP780 ST Dijital Projektör Kullanıcı Kılavuzu. Hoş Geldiniz

MX750/MP780 ST Dijital Projektör Kullanıcı Kılavuzu. Hoş Geldiniz MX750/MP780 ST Dijital Projektör Kullanıcı Kılavuzu Hoş Geldiniz Ýçindekiler Önemli güvenlik talimatları...3 Giriş...7 Projektörün özellikleri... 7 Ambalaj içeriği... 8 Projektörün dışardan görüntüsü...

Detaylı

SP870 Dijital Projektör. Kullanıcı Kılavuzu

SP870 Dijital Projektör. Kullanıcı Kılavuzu SP870 Dijital Projektör Kullanıcı Kılavuzu İçindekiler Önemli güvenlik talimatları...3 Giriş...6 Projektörün özellikleri...6 Ambalaj içeriği...7 Projektörün dış görüntüsü...8 Kumandalar ve işlevleri...9

Detaylı

SP920 Dijital Projektör. Kullanıcı Kılavuzu

SP920 Dijital Projektör. Kullanıcı Kılavuzu SP920 Dijital Projektör Kullanıcı Kılavuzu İçindekiler Önemli güvenlik talimatları...3 Giriş...6 Projektörün özellikleri...6 Ambalaj içeriği...7 Projektörün dış görüntüsü...8 Kumandalar ve işlevleri...9

Detaylı

MICROMASTER. Kullanıcı Kılavuzu. PDF created with pdffactory Pro trial version www.pdffactory.com

MICROMASTER. Kullanıcı Kılavuzu. PDF created with pdffactory Pro trial version www.pdffactory.com MICROMASTER Çalıştırma Talimatları Issue Release Kullanıcı Kılavuzu Genel Özet 1 Kurulum MICROMASTER 4 Devreye Alma 3 MICROMASTER 4 nin Kullanılması 4 Çalıştırma Talimatları Kullanıcı Kılavuzu Sistem

Detaylı

ACS550. Kullanım Kılavuzu ACS550-01 Sürücüleri (0,75 160 kw) ACS550-U1 Sürücüleri (1 200 hp)

ACS550. Kullanım Kılavuzu ACS550-01 Sürücüleri (0,75 160 kw) ACS550-U1 Sürücüleri (1 200 hp) ACS550 Kullanım Kılavuzu ACS550-01 Sürücüleri (0,75 160 kw) ACS550-U1 Sürücüleri (1 200 hp) İlgili el kitapları listesi GENEL KILAVUZLAR ACS550-01/U1 User's Manual (0.75 160 kw) / (1 200 hp) 3AFE64804588

Detaylı

2X Serisi Kurulum Kılavuzu

2X Serisi Kurulum Kılavuzu 2X Serisi Kurulum Kılavuzu P/N 00-3250-501-0019-04 ISS 04MAY15 Telif Hakkı Ticari markalar ve patentler Üretici Versiyon Sertifikasyon Avrupa Birliği direktifleri İletişim bilgisi 2015 UTC Fire & Security.

Detaylı

vacon 100 AC Sürücüler Kurulum kılavuzu

vacon 100 AC Sürücüler Kurulum kılavuzu vacon 100 AC Sürücüler Kurulum kılavuzu VACON 0 İçindekiler Doküman: DPD00531D Sürüm yayımlama tarihi: 13.6.11 1. Güvenlik...4 1.1 Tehlike... 4 1.2 Uyarılar... 5 1.3 Topraklama ve kaçak akım koruması...

Detaylı

Kontrol Paralel Profibus DP Modbus Foundation Fieldbus

Kontrol Paralel Profibus DP Modbus Foundation Fieldbus Çok turlu aktüatörler SA 07.2 SA 16.2/SAR 07.2 SAR 16.2 Kontrol ünitesi: elektro mekanik Aktüatör kontrol ünitesi ile birlikte AUMATIC Kontrol Paralel Profibus DP Modbus Foundation Fieldbus Kullanma talimatı

Detaylı

PAVIRO Router PVA-4R24

PAVIRO Router PVA-4R24 PAVIRO Router PVA-4R24 tr PAVIRO Router İçindekiler tr 3 İçindekiler 1 Güvenlik 4 2 Kısa bilgiler 8 3 Sisteme genel bakış 9 3.1 Ön panel 9 3.2 Arka panel 11 4 Birlikte gelen parçalar 12 5 Kurulum 13 6

Detaylı

Almanca orijinal versiyonun çevirisi. Kullanma kılavuzu

Almanca orijinal versiyonun çevirisi. Kullanma kılavuzu Powador 30.0 TL3 M/XL 33.0 TL3 M/XL 36.0 TL3 M/XL 39.0 TL3 M/XL 40.0 TL3 M/XL 48.0 TL3 Park 60.0 TL3 M/XL 72.0 TL3 Park Kullanma kılavuzu Almanca orijinal versiyonun çevirisi Kullanma kılavuzu İçerik

Detaylı

Powador 12.0 TL3 - INT 14.0 TL3 - INT 18.0 TL3 - INT 20.0 TL3 - INT

Powador 12.0 TL3 - INT 14.0 TL3 - INT 18.0 TL3 - INT 20.0 TL3 - INT Powador 12.0 TL3 - INT 14.0 TL3 - INT 18.0 TL3 - INT 20.0 TL3 - INT Kullanma kılavuzu Almanca orijinal versiyonun çevirisi Kullanma kılavuzu Kurulum görevlileri ve işletmeciler için İçindekiler 1 Genel

Detaylı

Tahrik tekniği \ Sürücü otomasyonu \ Sistem entegrasyonu \ Servisler. İşletme Kılavuzu MOVIDRIVE MDX60B / 61B

Tahrik tekniği \ Sürücü otomasyonu \ Sistem entegrasyonu \ Servisler. İşletme Kılavuzu MOVIDRIVE MDX60B / 61B Tahrik tekniği \ Sürücü otomasyonu \ Sistem entegrasyonu \ Servisler İşletme Kılavuzu MOVIDRIVE MDX60B / 61B Baskı 01/2010 16837789 / TR SEW-EURODRIVE Driving the world İçindekiler 1 Genel uyarılar...

Detaylı

İçindekiler. Güvenlik. Mekanik kurulum. Elektrik kurulumu

İçindekiler. Güvenlik. Mekanik kurulum. Elektrik kurulumu ABB her amaca uygun sürücüler Özet kullanıcı kılavuzu ACS310 sürücüler İçindekiler Güvenlik Mekanik kurulum Elektrik kurulumu Devreye alma ve I/O ile kontrol İlgili kılavuzlar listesi Sürücü donanım el

Detaylı

DEĞERLI VOLVO SAHIBI VOLVO'YU SEÇTIĞINIZ IÇIN TEŞEKKÜRLER

DEĞERLI VOLVO SAHIBI VOLVO'YU SEÇTIĞINIZ IÇIN TEŞEKKÜRLER WEB EDITION K ULLANICI EL KİTABI DEĞERLI VOLVO SAHIBI VOLVO'YU SEÇTIĞINIZ IÇIN TEŞEKKÜRLER Volvo'nuzu uzun yıllar zevkle kullanacağınızı ümit ediyoruz. Otomobiliniz, sizin ve yolcularınızın rahatı ve

Detaylı

TEBS E TEBS E0 DAN E4 E KADARKI SÜRÜMLE SISTEM TANIMLAMASI

TEBS E TEBS E0 DAN E4 E KADARKI SÜRÜMLE SISTEM TANIMLAMASI TEBS E TEBS E0 DAN E4 E KADARKI SÜRÜMLE SISTEM TANIMLAMASI TEBS E Treylerler İçin Elektronik Fren Sistemi (TEBS E0'dan E4'e Kadarki Sürümler) Sistem tanımlaması Yayın 7 Bu yazı herhangi bir güncellemeye

Detaylı

Ayarlanabilir parametreler Sinyal ve görüş alanı sistemleri

Ayarlanabilir parametreler Sinyal ve görüş alanı sistemleri Giriş Giriş Bu ayarlanabilir parametreler listesini sınırlamak için sadece gövde imalatçılarının kullanabileceği parametreler açıklanmıştır. Belli bir araç için mevcut parametrelerin tüm detayları için,

Detaylı

Kullanım Kılavuzu ACS550-01 Sürücüleri (0,75 110 kw) ACS550-U1 Sürücüleri (1 150 HP)

Kullanım Kılavuzu ACS550-01 Sürücüleri (0,75 110 kw) ACS550-U1 Sürücüleri (1 150 HP) DriveIT Alçak Gerilim AC Sürücüleri Kullanım Kılavuzu ACS550-01 Sürücüleri (0,75 110 kw) ACS550-U1 Sürücüleri (1 150 HP) 2 ACS550 Kullanım Kılavuzu ACS550 Sürücü Kılavuzları GENEL KILAVUZLAR ACS550-01/U1

Detaylı