İ L K Y A R L A R I M I Z İ Ç İ N

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "İ L K Y A R L A R I M I Z İ Ç İ N"

Transkript

1 S e v d iğiniz kitaplarda y a ş a s ın... İLK YAR LARIMIZ İÇİN* *İLKYAR ı bilenlere özet güncel rakamlar K i t a p l ı k v e ç o c u k l a r a k i t a p $ Bir çocuk desteği Yaz Kampı 400$ Bir çocuk desteği 23 Nisan 240$ Bir Köy okuluna Kitap 350$ Gidilen bir okulun tüm gideri 5.000$ Üniversiteli 1 öğrenci desteği yıllık 1.080$ Liseli1 öğrenci desteği yıllık 720$ İLKYAR'ın gerçekleştirdikleri sadece ve sadece sizlerin destekleriyle mümkünleşiyor... İLKYAR olarak özellikle köy kökenli çocuklarımızın gelişimine destek olmaya çalışıyoruz. Bunun başlıca iki nedeni var. Birincisi bu çocuklar teknolojinin henüz erozyona uğratmadığı insani değerlere sahipler. Onların sevgisi, saygısı, dürüstlüğü, gülümsemesi eşsiz; bu güzellikleri korurken onları eğitimle taçlandırırsak çevrelerine, ülkemize, insanlığa daha güzel katkıları olabilecektir. İkincisi de şanslı bireyler olarak bir yerlere ulaştık, ama imkanları olmayanlara karşı borcumuz var diye düşünüyoruz. Eşitsizliğin her türlüsünde sıkıntılar başgösterir, ama en yürek yakıcı olan çocuklar arasındaki eşitsizlik değil mi? Elimizden geldiğince eşitsizliği -çocuklar için- azaltabilme doğrultusunda çaba göstermek İLKYAR ın çalışma alanı. Bütün bunları yaparken de ilkemiz; kendi beynimizde oluşan fikir kümelerini (veya kuşatılmışlıklarımızı) evrensel sayarak; yaşam tarzımızın, algılarımızın, görüşlerimizin propagandasını yapmamak; sadece ve sadece güzel çocuklarımıza borçlu olduğumuz noktasından hareketle onların içlerindeki kapasiteyi keşfetmelerine yardımcı olmak diyebiliriz. Yardımlarınızın miktarı önemli ancak daha önemli olan bu güzel çabanın arkasında olduğumuzu hissettiren sürekli bağışlarınız. Örneğin çocuklara ayda bir kitap bağışlamak için 6TL, yılda bir köy okulu kitaplığı için aylık 50TL, yılda bir okula anı kitaplığı ve her çocuğa bir kitap için aylık 330TL bağış miktarı; rakamları olarak belirlendi. İLKYAR ın akar gelirlerinin olmaması ve büyük desteklere de sahip olmaması sizlerin katkılarınızı daha da önemli kılmaktadır. Destekler etkinlik çeşitlerine göre aşağıda sunulmaktadır.

2 A. OKULLARA GİDİLEREK YAPILAN ETKİNLİKLER A.1. ÇOCUKLARA KİTAPLAR Düzenlenen projelerde gidilen her yatılı okulla / veya gündüzlü okula yaklaşık civarında kitap hediye ediliyor ve bir anı kütüphanesi kuruluyor. Kütüphanede bulunan her kitabın ön sayfasına kütüphane kimin anısına kurulmuşsa o kişinin isminin yazılı olduğu mühür basılıyor. Kütüphaneye bir de o kişinin adına hazırlanmış çerçeve asılıyor. Bunların yanısıra içinde bağış yapanın da hitabının bulunduğu ve anısı hazırlanan kişinin özgeçmişinin de yer aldığı bir dosya hazırlanıyor. Ayrıca bu kapsamda gidilen her okulda her çocuğa bir TÜBİTAK popüler dizi kitabı hediye ediliyor. Hem anı kütüphanesindeki kitaplar seçilirken, hem de hediyeler verilirken çocukların yaşlarına, seviyelerine uygun olmasına özen gösteriliyor. Bu kitaplar da anı kütüphanesindeki kitaplar gibi bağış yapılanın adına mühürleniyor. Günün 24 saatini ve hafta sonlarını yatılı okulda geçiren çocuklara okuma alışkanlığı kazandırma, okumayı sevdirme amaç ediniliyor. Elbette gündüzlü okullardaki çocukların da okumaları son derece önemli. Hediye edilen kitaplar ders kitabı veya yardımcı kaynak kitaplar değil. Hikaye, şiir kitaplarının yanısıra bilim ve teknik içerikli kitaplar da kütüphanede yer alıyor. Çocuklarımıza tertemiz sevgi dolu merak dolu kitaplar ileterek okumayı sevdirebilmeliyiz... Kitapları seçen ekip çocuklardan, öğretmenlerden, yazarlardan ve anne-babalardan oluşuyor. Kitapları seçerken içlerinde politik herhangi bir görüşün olmamasına son derece özen gösteriliyor. Bu konuda okullardan da destek olmaları ricasında bulunuluyor. Bu satın alınan kitaplara ek olarak İLKYAR olarak imkanlarımız ölçüsünde ek kitaplar, TÜBİTAK dergileri, zeka oyunları dergileriyle çocuklar için götürülen kitapların zenginleşmesine gayret ediyoruz. Çocukların kullanımına sunulan kütüphane kitapları (%50 indirimli veya daha fazla) ve çocukların yastıklarının altına koyacakları birer TÜBİTAK kitabının (%35 indirimli) maliyeti yaklaşık 1500 a (2000$) mal oluyor.

3 2014 Haziran sonu itibarıyla 490 kütüphane kurduk. 250bine yakın çocuğa birer TÜBİTAK kitabı hediye ettik. Bağış sahiplerimizin hepsine güzel çocuklarımız adına teşekkürlerimizi sunuyoruz. A.2. BAŞARILI ÇOCUKLARA ÖDÜLLER Yine her okulda başarılı öğrencilere ödüller veriliyor. Etkinlikler sonrası sınıf birincilerine, ikincilerine, ve üçüncülerine, okul erkek ve kız birincilerine özel hediyeler, kırtasiye malzemeleri, kitaplardan oluşan ödüller dağıtılıyor. Her okulda etkinliğe misafir olarak katılan okulların erkek ve kız birincilerine, ortalama 20 çocuğa, kırtasiye kitap malzemelerinin toplam maliyeti 1000$ ı buluyor. A.3. OYUNCAK ODASI Oyuncak odaları genellikle oyuncakların konulabileceği ve öğrencilerin kolaylıkla oynayabileceği fiziksel bir mekan ayırabilen okullarda kuruluyor. Yatılı okullarda 1-4 arası öğrencilerin barınmasına bağlı olarak, ayrıca gidilen yerin imkanlardan uzak olmasına bakılarak okula başlayan çocuklarımız için kurulan oyuncak odaları, yaşları daha büyük ama oyun oynamamış çocuklarımızın kullanımına da sunulabiliyor. Oyuncaklar alınırken oyuncakların sağlam, kaliteli, kullanışlı, eğitici-öğretici olmasına dikkat ediliyor. Bir oyuncak odasının kurulması yaklaşık 500$ a mal oluyor. Bağış yapılan kişinin adına oyuncak odasında bir anı çerçevesi bırakılıyor A.4. AKIL OYUNLARI STRATEJİ OYUNLARI Orta okullardaki çocuklar için çeşitli kelime oyunları, matematik oyunları, tangramlar, seviyelerine uygun yapbozlar, denge oyunları, strateji oyunları, satranç götürülmektedir. Çocukların çeşitli zamanlarda oynarken kelime haznelerini geliştirmeleri, eğlenirken strateji nedir öğrenmeleri mümkün oluyor. Akıl oyunları yaklaşık 350$ a mal oluyor.

4 A.5. BAHÇE OYUNLARI Çocuklar için her okula beşer basket, voleybol, futbol, hentbol topları; on atlama ipi, çekme halatı, yirmi çivi, on topaç, on frizbi, on hulohop, beş uçurtma, raketler, çeşitli bahçe oyunları yaklaşık 550$ a mal oluyor. TOPLAM PROJE GİDERİ BİR OKUL İÇİN Yukarıdaki masraflar son zamanlarda ilköğretimden ilk ve orta okula bölünmesi gibi değişiklikler nedeniyle ortalama değerleri içermektedir. Bu masrafların dışında bir projenin gerçekleşmesi için ulaşım giderleri, 46 kişilik bir ekibin yol masrafları, sarf malzemeleri için ek harcamaları gerektirmektedir. Bir yatılı okulun tüm proje giderinin toplam maliyeti yaklaşık 5000$ dır. Böylece tüm proje isminize gerçekleştirilecektir Anı destekleri bağışçıları adresinde yıllara göre listelenmiştir. B. ÜNİVERSİTEDE YAPILAN ETKİNLİKLER B.1. ANADOLUDAN BİR DEMET ÇİÇEK Nisan tarihleri arasında 1998 den beri Anadolu dan Bir Demet Çiçek etkinliklerimizde Ankara da çocuklarımızı öğretmenleriyle beraber ağırlıyoruz. Onların güzel bir bayram geçirmesini sağlamak amacıyla zengin bir program uygulanıyor. Misafirlerimizin sayısı 100 civarında. Çocukların bir spor müsabakasına geliyor gibi giyinerek uçakla geliyorlar. Bir çocuk bir çiçek 240$. Evrensel insani değerlerin çocukların özdeğerlerine dönüşmesi için okumayı sevdirmeliyiz B.2. BİLİM YAZ KAMPI ve ÖĞRETMEN YAZ KAMPI 2000 yılından beri gerçekleştirdiğimiz 8 günlük kampta öğrenciler üniversite labaratuvarlarında deneyler yapıyorlar, çok çeşitli etkinliklerle kendilerinin de bir araştırıcı buluşçu olabileceklerini keşfediyorlar. Bunun için sabırla çalışmak gerektiğini, güzel beyinlerini hergün güzel bilgilerle zenginleştirmeleri gerektiğini öğreniyorlar. Öğretmenlerimiz de eğitim fakültesi öğretim üyelerince kendileri için hazırlanmış seminerlere katılıyorlar. Bir misafirimizin gideri 400$.

5 C. POSTA İLE YAPILANLAR C.1. KÖY OKULLARINA KİTAP İLKYAR ın 1977 den beri gerçekleştirdiği çocukların seviyelerine uygun kitapların gönderildiği, onların çok uzaklarda da olsa, gidemesek de kendilerini unutmayan sevenlerin olduğunu hatırlatan ve yılda genellikle bir kez gerçekleştirilen çalışmada yaklaşık kitap gönderilmektedir. Bir okul için 350$ gerek. C.2. ÖZEL GÜNLER Ayaklarında hala kara lastik olan çocukların ayağını ısıtacak bir bot çorap, eldiven, atkı, bere, şekerleme, dergi ve kart gönderiliyor bayramlarda ve diğer özel günlerde. Bir çocuk için 30$ gerek. D. ÖĞRENCİ DESTEK FONU Gittiğimiz okullardan ihtiyacı olan başarılı sınırlı sayıda çocuğumuz için imkanlarımız dahilinde, lise ve üniversite eğitimleri boyunca liselilere ve üniversitelilere ayda 60, 90$ gibi mütevazi katkılar sağlanıyor. E. İLKYAR İDARİ ve ÇEŞİTLİ GİDERLERE DESTEK Hiç bir profesyonel çalışanı bulunmayan İLKYAR tüm bağışlarınızın çocuklara dönmesi için merkez binanın ve diğer çeşitli giderleri yöneticiler zorluklarla karşılayabilmektedir. Yıllık $ bir gider söz konusudur. Yukarıdaki yardımlardan birini seçerseniz lütfen bizimle temasa geçin. İLKYAR ODTÜ PTT Pk.15 Ankara İLKYAR Vakfının Banka Hesapları TL : İş Bankası ODTÜ Şubesi (4229) iban:tr Aynı banka: Euro Hesabı: TR Dolar Hesabı: TR

6 Onların her zaman gülebilmesi hepimizin gülümsemesi değil mi? Elimizden geleni yapmalıyız... Sıcak temaslarla Edirne den Ardahan a, Iğdır Gödekli den Bababurnuna, Yayladağı ndan Dikmen e, Uludere den Alaplı ya ülkemizin herbir köşesindeki güzel çocuklara erişiyoruz senedir süren Yardımlarımız ise Türkiyenin her köşesindeki 2 bini aştıktan sonra sayısını takip edemediğimiz kadar çok- köy okullarına erişmekte Farklı Bir Yardım şekli, hastasına çiçek götürmek yerine İLKYAR ın güzel çocuklarının resimli çerçevesini götürerek, nikah şekeri yerine ilkyar magnetleriyle bağış da yapanlar oldu... Yardım Eden Kitaplık Oyuncak Odası Kuran Projenin Tüm Giderini Karşılayan Gruplar: Ailesi, eşi, annesi babası, dedesi, ninesi, çocukları adına, eşine doğum günü hediyesi olarak Mezun oldukları yılın anısına mezun grupları (Endüstri Müh. 2008'den itibaren mezunları) Beraber mezun olunan, ama kaybedilen arkadaşları anısına (Mersin Fen Lisesi Mezunları) Okullar Adına (ODTÜ Koleji, N. Dame De Sion Lisesi, Bilkent Okulları, Alev Okulları...) Şirketi adına (SEMPA, Sacmi, Spac,.) Fakültenin Kuruluş Yılı anısına (ODTÜ Eğitim Fakültesi 20. Kuruluş Yılı) Gerçekleştirilen Kongre Katılımcıları adına (6. Omurga Cerrahisi Kongresi,...) Belli gruplar (Mülkiyeliler Birliği, CİSCO Kursiyerleri, HSBC Bilgi İşlem Çalışanları) Hayat Bayram Olsun Kitapları (Bilkent İDV 4. Sınıf öğrencileri) Doktoru Anısına (ameliyat parası almayan Emre Acaroğlu için) 4 Ailenin Ortak Bağışı olarak Sosyal sorumluluk projesi adına Berlin de maraton koşan Boni Salis ÇOKİK Çocuklar İçin Koşan Maratoncuların Bağışı Yurtdışındaki arkadaşlarımızın grupların bağışları, Japonya'dan, Avustralya'dan, İngiltere'den, ABD'den: Okyanusta Kürek Çekerek Dünya Rekoru Kıran Erden Eruç un bağışı (www.kaslagit.com) Umut Köprüleri Proje Grubu (BOHP) Türkiye ye Köprü Grubu (BTF) Bilim İnsanları Anısına: Mustafa İnan - Feza Gürsey Ordal Demokan Kitaplığı İLKYAR ın gerçekleştirdikleri yardım iletmenin çok ötesindedir. Desteklerinize güzel çocuklarımız ilk yar larımız adına çok teşekkür eder saygılarımızı sunarız. İLKYAR ODTÜ PTT Pk.15 ANKARA 06800

tepav tepav Türkiye deki Devlet Okullarında İngilizce Dilinin Öğretimine İlişkin Ulusal İhtiyaç Analizi

tepav tepav Türkiye deki Devlet Okullarında İngilizce Dilinin Öğretimine İlişkin Ulusal İhtiyaç Analizi tepav Türkiye deki Devlet Okullarında İngilizce Dilinin Öğretimine İlişkin Ulusal İhtiyaç Analizi Türkiye genelinde devlet okullarında İngilizce eğitimi ihtiyaçlarını belirlemeyi ve politika önerileri

Detaylı

TEGV ETKİ ARAŞTIRMASI

TEGV ETKİ ARAŞTIRMASI TEGV ETKİ ARAŞTIRMASI TEGV ETKİ ARAŞTIRMASI TEGV Etki Araştırması Infakto Research Workshop tarafından gerçekleştirilmiştir. Infakto Research Workshop ekibinin yanısıra, TEGV de oluşturulan proje grubu

Detaylı

E-BÜLTEN. Bursagaz Çalışanları İstanbul da stres attı. eli, Sarnıç Köyü ne uzandı. Çevreye destek yine Bursagaz dan

E-BÜLTEN. Bursagaz Çalışanları İstanbul da stres attı. eli, Sarnıç Köyü ne uzandı. Çevreye destek yine Bursagaz dan E-BÜLTEN TEMMUZ 2012 Sayı : 18 Eğİtİm Gönüllülerİ nin eli, Sarnıç Köyü ne uzandı Bursagaz Çalışanları İstanbul da stres attı Bursagaz kaçak arama çalışmalarına başladı Çevreye destek yine Bursagaz dan

Detaylı

Aynılaşma ve farklılaşma:

Aynılaşma ve farklılaşma: Kendisini Farklılaştıran Üniversite Öğrencisi Dünyayı da Farklılaştırır Prof. Dr. Erhan Erkut MEF Üniversitesi Rektör Yardımcısı İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Türkiye de ortalama bir lise

Detaylı

ÖNDERLİ KADINLAR ÖNDER OLMAYA HAZIRLANIYOR

ÖNDERLİ KADINLAR ÖNDER OLMAYA HAZIRLANIYOR SAYFA SAYFA 01 01 12 Altındağ Dünya Engelliler Günü programında engeller aşıldı Altındağ Belediyesi ve ZİÇEV (Zihinsel yetersiz çocukları yetiştirme ve koruma vakfı) işbirliğiyle gerçekleştirilen 3 Aralık

Detaylı

PROJE SOSYAL AKT V TE YAŞAM

PROJE SOSYAL AKT V TE YAŞAM hayata artı 2012//1 Heyecanımıza Ortak Olmanız Ümidiyle Galya Frayman Molinas Coca-Cola Hayata Artı Vakfı Başkanı PROJE SOSYAL AKT V TE YAŞAM Çık Dışarıya Oynayalım Oyun Neden Önemli? Ne Kadar Hareket

Detaylı

vatan Bu toprakları Yurdun dört bir yanından Mehmetçik çocukları Kültür Gezisi nde buluştu. Mehmetçik Vakfı tanıtım reklamında şehit kızı

vatan Bu toprakları Yurdun dört bir yanından Mehmetçik çocukları Kültür Gezisi nde buluştu. Mehmetçik Vakfı tanıtım reklamında şehit kızı ISSN: 2146-037X YIL: 15 SAYI: 31 EYLÜL 2014 vatan Bu toprakları yapan kahraman atalarının izinde Yurdun dört bir yanından Mehmetçik çocukları Kültür Gezisi nde buluştu. Bu toprakları vatan yapan kahraman

Detaylı

Enerji sektöründe riske dayalı karar verme artıyor! House da buluştu

Enerji sektöründe riske dayalı karar verme artıyor! House da buluştu ISSN: 1309-0054 Sayfa 8 Farklı bir bakış açısına mı ihtiyacınız var? Enerji sektöründe riske dayalı karar verme artıyor! Sayfa 10 The Kasım 2014 - Ocak 2015 Deloitte Times www.deloitte.com.tr Vergisel

Detaylı

Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular Sıkça Sorulan Sorular OKUL HAKKINDA GENEL BİLGİLER Okul ne zaman kuruldu? Robert Lisesiyle Boğaziçi Üniversitesi arasında bir bağ var mı? Robert Kolej 1863 yılında kuruldu. 1971 yılına kadar, Boğaziçi

Detaylı

REKTÖRÜMÜZÜN MESAJI ÖĞRENCİ KONSEYİ BAŞKANI MESAJI KAMPÜS'TEN NOTLAR YENİ BİR ORYANTASYONUN ARDINDAN ÖZGÜN, DİSİPLİNLER ARASI VE ARAŞTIRMAYLA

REKTÖRÜMÜZÜN MESAJI ÖĞRENCİ KONSEYİ BAŞKANI MESAJI KAMPÜS'TEN NOTLAR YENİ BİR ORYANTASYONUN ARDINDAN ÖZGÜN, DİSİPLİNLER ARASI VE ARAŞTIRMAYLA SAYI 30 KIŞ 2011 İÇİNDEKİLER KULE 30 KOÇ ÜNİVERSİTESİ ADINA SAHİBİ Prof. Dr. Umran İnan YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ Ayça Yürük EDİTÖR Enis Demirbağ GÖRSEL YÖNETMEN Levent Pakdamar KATKIDA BULUNANLAR Leyla Atay,

Detaylı

ÖZEL TUNÇSİPER OKULLARI

ÖZEL TUNÇSİPER OKULLARI ÖZEL TUNÇSİPER OKULLARI İçindekiler Ortak Alan 1-11 A 12-47 naokulu Ortak Alan 48-53 54-89 İlköğretim Ortak Alan 90-95 96-131 Lise Ortak Alan 132-133 Temmuz 2012 / Sayı 6 Yılda bir kez yayımlanır. İmtiyaz

Detaylı

iletişim bülteni Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Okulları

iletişim bülteni Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Okulları iletişim bülteni ÖZ-DE-BİR SINAVI 8. SINIFLAR BİRİNCİSİ EGE ERDEM TÜBİTAK ARAŞTIRMA PROJELERİ ANKARA BÖLGE İKİNCİSİ ARIN TEKİNEL Şubat-Mart 2013 Sayı: 4 SERGIEV POSAD AVRUPA KUPASI ŞAMPİYONASI BİRİNCİSİ

Detaylı

MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI İLKÖĞRETİM VE ORTA ÖĞRETİM KURUMLARI SOSYAL ETKİNLİKLER YÖNETMELİĞİ

MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI İLKÖĞRETİM VE ORTA ÖĞRETİM KURUMLARI SOSYAL ETKİNLİKLER YÖNETMELİĞİ MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI İLKÖĞRETİM VE ORTA ÖĞRETİM KURUMLARI SOSYAL ETKİNLİKLER YÖNETMELİĞİ Resmi Gazete: 13.01.2005 / 25699 Tebliğler Dergisi: Şubat 2005/2569 Ek ve Değişiklikler: 1) 12.8.2005/25904 RG

Detaylı

Sultangazi değişimi yaşıyor

Sultangazi değişimi yaşıyor BAŞKAN DAN Sultangazi değişimi yaşıyor Sevgili hemşehrilerim; Dünyanın önde gelen metropollerinden güzel İstanbul un en genç ve en büyük ilçelerinden birisi olan Sultangazi, hızlı bir değişim yaşıyor.

Detaylı

ODTÜ Ögrenci El Kitabı

ODTÜ Ögrenci El Kitabı ODTÜ Ögrenci El Kitabı 2012-2013 İçindekiler Rektörün Mesajı 1 Akademik Bilgiler Öğrenci Katkı Payları Burs ve Yardım Olanakları Yurtlar Bilgi İşlem Hizmetleri Kütüphane ve Kitaplık 2 9 11 13 16 22 ODTÜ

Detaylı

T.C. ERZİNCAN ÜNİVERSİTESİ BEDEN EĞİTİMİ VE SPOR YÜKSEKOKULU STRATEJİK PLANI (2015 2019) İÇİNDEKİLER

T.C. ERZİNCAN ÜNİVERSİTESİ BEDEN EĞİTİMİ VE SPOR YÜKSEKOKULU STRATEJİK PLANI (2015 2019) İÇİNDEKİLER T.C. ERZİNCAN ÜNİVERSİTESİ BEDEN EĞİTİMİ VE SPOR YÜKSEKOKULU STRATEJİK PLANI (2015 2019) İÇİNDEKİLER 1. DURUM ANALİZİ 5 1.1. TARİHÇE 5 1.2. BUGÜNKÜ DURUM 5 1.3. YASAL YÜKÜMLÜLÜKLER VE MEVZUAT ANALİZİ 11

Detaylı

Sevgili Başkanlarım, çok değerli Rotary Ailem,

Sevgili Başkanlarım, çok değerli Rotary Ailem, SAYI: 07 OCAK 2015 GUVERNÖR MEKTUBU Sevgili Başkanlarım, çok değerli Rotary Ailem, Yeni bir yılın başında sizlere seslenmekten büyük bir mutluluk duyuyorum Hepinize sağlığı bol, keyfi bol, bereketi bol,

Detaylı

Öğretmenin Sınırı Yok Projesi Etki ve Değerlendirme Raporu. Öğretmen Akademisi Vakfı Ölçme Değerlendirme Çalışmaları

Öğretmenin Sınırı Yok Projesi Etki ve Değerlendirme Raporu. Öğretmen Akademisi Vakfı Ölçme Değerlendirme Çalışmaları Öğretmenin Sınırı Yok Projesi Etki ve Değerlendirme Raporu Öğretmen Akademisi Vakfı Ölçme Değerlendirme Çalışmaları Öğretmenin Sınırı Yok Projesi Etki ve Değerlendirme Raporu 1. Öğrenen Lider Öğretmen

Detaylı

YAPI ENDÜSTRİ MERKEZİ KURUM TARİHİ ARA TIRMASI SÖZLÜ TARİH GÖRÜ MESİ

YAPI ENDÜSTRİ MERKEZİ KURUM TARİHİ ARA TIRMASI SÖZLÜ TARİH GÖRÜ MESİ YAPI ENDÜSTRİ MERKEZİ KURUM TARİHİ ARA TIRMASI SÖZLÜ TARİH GÖRÜ MESİ Görüşülen Kişi : Ruhi Kafescioğlu Doğum Yılı :1920 Görüşme Tarihinde Yaşı : 87 Doğum Yeri : KAYSERİ Mesleği : Yüksek Mühendis-Mimar,

Detaylı

YAȘLI OLMAK ÖNCE İNSAN ÇOCUKLAR. Yașlılık Bir Varlıktır Bilge Yașlıdan Korunmaya Muhtaç Yașlıya Alzhemier; Öncesiz-Sonrasız. yiz.

YAȘLI OLMAK ÖNCE İNSAN ÇOCUKLAR. Yașlılık Bir Varlıktır Bilge Yașlıdan Korunmaya Muhtaç Yașlıya Alzhemier; Öncesiz-Sonrasız. yiz. Görme engelliler için Sesli Dergi CD niz kapak içindedir biz bir yiz Yıl: 1 Sayı: 1 Temmuz-Ağustos-Eylül 2012 YAȘLI OLMAK Yașlılık Bir Varlıktır Bilge Yașlıdan Korunmaya Muhtaç Yașlıya Alzhemier; Öncesiz-Sonrasız

Detaylı

Bilge Çocuk. Denizler, yaşamayı bizim kadar hak ediyor. Küçükçekmece Belediyesi nin çocuklara armağanıdır. Yıl: 2 Sayı: 5 / 2012

Bilge Çocuk. Denizler, yaşamayı bizim kadar hak ediyor. Küçükçekmece Belediyesi nin çocuklara armağanıdır. Yıl: 2 Sayı: 5 / 2012 Bilge Çocuk Yıl: 2 Sayı: 5 / 2012 Denizler, yaşamayı bizim kadar hak ediyor Küçükçekmece Belediyesi nin çocuklara armağanıdır. Sanatsız kalmayın! Bilgi Evleri Sanat Kursları Kayıtları Devam Ediyor. n Gitar

Detaylı

http://www.ilkyar.org.tr/izlenimler/140717%20nasil%20destek%20olabilirsiniz.pdf

http://www.ilkyar.org.tr/izlenimler/140717%20nasil%20destek%20olabilirsiniz.pdf Yeni Yılın ilk izlenimi aynı zamanda 1598 numaralı izlenim sevgili gönüllümüz ve şu anda ilk yar'ın yöneticilerinden sevgili Tülin'in kaleminden... Geçmişte müthiş emekle destekledi, projelerimizin çoğuna

Detaylı

Bebekler ve Küçük Çocuklar İçin Kütüphane Hizmetleri Rehberi

Bebekler ve Küçük Çocuklar İçin Kütüphane Hizmetleri Rehberi Uluslararası Kütüphane Dernekleri ve Kuruluşları Federasyonu (IFLA) Uzman Raporu 100 Bebekler ve Küçük Çocuklar İçin Kütüphane Hizmetleri Rehberi Bu rehber, IFLA nın III. Bölümü olan Genel Kamu Hizmet

Detaylı

ÇOK KÜLTÜRLÜLÜK VE BİRLİKTE YAŞAM ÜZERİNE BİR İSRAİL DENEYİMİ: SADAKA REUT / KARDEŞLİK Özgür Akarsu 02.01.2007 Sadaka Reut, İsrail de 1980 lerden beri topluluklar arası diyalog imkânlarını geliştirmeyi

Detaylı

Bu çalışma Gençlik Programı nın 2007-2009 yılları arasındaki etkilerinin değerlendirildiği araştırmanın sonuç raporudur.

Bu çalışma Gençlik Programı nın 2007-2009 yılları arasındaki etkilerinin değerlendirildiği araştırmanın sonuç raporudur. AB EĞİTİM VE GENÇLİK PROGRAMLARI MERKEZİ BAŞKANLIĞI (Türk Ulusal Ajansı) Gençlik Programı Genel Koordinatörlüğü Bu çalışma Gençlik Programı nın 2007-2009 yılları arasındaki etkilerinin değerlendirildiği

Detaylı

Yüksel olarak, yarım asra yayılan mesleki

Yüksel olarak, yarım asra yayılan mesleki Yüksel olarak, yarım asra yayılan mesleki deneyimimiz ve başarılarımız, kurumsal sorumluluğumuz ve iş ahlakımızdan kaynaklanıyor. Bu doğrultuda 2006 yılında imzaladığımız Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler

Detaylı

POPÜLER TARİHE USTA KALEM

POPÜLER TARİHE USTA KALEM Tek amacımız sadece yaşadığı dönemi değil, kendisinden sonraki nesilleri de kalıcı eserleriyle aydınlatacak ve insanlığa fayda sağlayacak gençler Üniversitemiz seçkin akademik kadrosu, modern kampüsü ve

Detaylı

İPEKYOLU KALKINMA AJANSI SODES ETKİ ANALİZİ. Sonuç Raporu

İPEKYOLU KALKINMA AJANSI SODES ETKİ ANALİZİ. Sonuç Raporu İPEKYOLU KALKINMA AJANSI SODES ETKİ ANALİZİ Sonuç Raporu GAZİANTEP İPEKYOLU KALKINMA AJANSI Adres: İncilipınar Mahallesi Muammer Aksoy Bulvarı Vakıflar Güven İş Merkezi Kat:2-3 Şehitkamil/GAZİANTEP Telefon

Detaylı