POLİS BÜLTENİ. Eskişehir Emniyet Müdürlüğü. Polis Artık 8 Saat Çalışacak. Emniyet Müdürlüğü Hizmet Binası 2014 te. Yıl: 1 Sayı: 1 Ocak 2014

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "POLİS BÜLTENİ. Eskişehir Emniyet Müdürlüğü. Polis Artık 8 Saat Çalışacak. Emniyet Müdürlüğü Hizmet Binası 2014 te. Yıl: 1 Sayı: 1 Ocak 2014"

Transkript

1 POLİS BÜLTENİ Eskişehir Emniyet Müdürlüğü Yıl: 1 Sayı: 1 Ocak 2014 İçişleri Bakanı Muammer Güler den O İhbar İçin Teşekkür İçişleri Bakanımız Sayın Muammer Güler, Eskişehir de gazetecilerin kızlı-erkekli alem yapılıyor ihbarı olayıyla ilgili polisin yanlışlık yapmadığını ifade ederek, Kendilerine teşekkür ederim, polisi kontrol etmişler dedi. İnsan Hakları Demokrasinin Vazgeçilmez Unsurudur Eskişehir Valisi Sayın TUNA İnsan Hakları haftasında konu ile ilgili açıklamalarda bulundu. >> sayfa 7 de Polis Artık 8 Saat Çalışacak Emniyet Personelinin çalışma koşullarına yönelik iyileştirme ve moral motivasyonu arttırma çalışmaları devam ediyor. >> sayfa 3 te Emniyet Müdürlüğü Hizmet Binası 2014 te Eskişehir İl Emniyet Müdürlüğü nün yeni hizmet binası 2014 yılında tamamlanacak.>>sayfa 4 te Bakan Güler, Eskişehir de polisi arayarak kendilerini kızlı-erkekli alem yapılıyor diye ihbarda bulunanlar polisin tepkisini öğrenmek için 155 ihbarı yapan ve bir nevi tuzağa düşürmek isteyen bazı radikal kişilere ilişkin soru üzerine, İhbarı yapanlar muhabirler. Kendileri oturmuşlar, bir gazetenin muhabirleri. Demişler ki polisi arayalım. Hatta bunu kameraya da çekmişler. Orada polisin yaptığı bir yanlışlık da yok gördüğüm kadarıyla. Teşekkür ederim kendilerine. Otomatik olarak kontrol etmişler polisi dedi. Eskişehir Emniyet Müdürlüğü olarak tuzağa düşürülmek istenen meslektaşlarımız, insan haklarına saygılı, kanunlar çerçevesinde hareket etmişler, Eskişehir Polisini en iyi şekilde temsil ettiklerinden dolayı Ayın Polisi seçilmişlerdir. >>haberin devamı sayfa 8 te Eskişehir Emniyet Müdürlüğü Suçla Mücadelenin Yanısıra Sosyal Projeler İçinde Yer Almaya Gayret Ediyor Eskişehir de ihtiyaç sahibi 3 vatandaş daha tekerlekli sandalyeye kavuştu. Eskişehir Huzur Sevenler Derneği tarafından temin edilen 3 adet tekerlekli sandalye, İl Emniyet Müdürü Sayın Mustafa ŞAHİN tarafından ihtiyaç sahibi olan biri Emniyet Teşkilatı mensubu olan 3 vatandaşa Polis Evinde yapılan törenle teslim edildi. İl Emniyet Müdürlüğü, asli görevleri olan suç ve suçlularla mücadele etmenin yanı sıra, sosyal sorumluluk projelerine de önem verilmektedir.

2 2 TDP den Karagöz Hacivat Oyunu Eskişehir Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğüde görevli Polis Memurları, Emniyet Teşkilatının görev ve sorumluluklarını Karagöz-Hacivat oyunuyla anlattı. Karagöz-Hacivat oyunu ilimizde ilk olarak Tepebaşı Belediyesi Engelliler Sosyal Yaşam Merkezinde bakım gören engelli vatandaşlarımıza sunuldu ve büyük beğeni kazandı. Oyun Eskişehirin ilçelerindeki ilköğretim okullarında da öğrencilere gösterilmektedir. Polis Bülteni Aralık 2013 Eskişehir Emniyet Müdürlüğü Adına Sahibi Eskişehir Emniyet Müdürlüğü Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürü Ş. Engin KORKMAZ Teknik Destek G. Emre ONAN Arifiye Mahallesi Kırıs Şehitleri Caddesi No:26 Odunpazarı/ESKİŞEHİR Telefon: (dahili) Facebook : https://www.facebook. com/eskisehirilemniyetmudurlugu Twitter : https://twitter.com/esk_emniyet İhbar Linki : Sayfalar/Ihbar.aspx e posta eskişehir polis bülteni Birleşmiş Milletler den Emniyet Müdürlüğü müze Teşekkür Birleşmiş Milletler (BM) Mülteciler Yüksek Komiserliği, İlimizdeki mültecilere yönelik yardım ve desteklerinden dolayı İl Emniyet Müdürümüz Sayın Mustafa ŞAHİN e teşekkür etti. Yabancılar Şube Müdürlüğü Personelimiz, Eskişehir de sığınmacı başvuru sahibi olarak ikamet eden ve çaydanlık devrilmesi sonucu vücudunun büyük bölümünde ikinci derece yanık meydana gelen Afganistan uyruklu 14 yaşındaki çocuğun tedavisi yaptırıldıktan sonra Yetiştirme Yurdu na yerleştirildi. Emniyet Müdürlüğü Personelleri arasında toplanan yardımlar daha sonra maddi durumu kötü olan sığınma başvuru sahiplerine dağıtıldı. İhtiyaç sahibi sığınmacılara ayrıca kıyafet ve gıda yardımında da bulunuldu. İl Emniyet Müdürlüğümüzün yapmış olduğu bu çalışmalardan dolayı Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği ve İnsan Kaynağını Geliştirme Vakfı Temsilcisi ve Mülteciler Sosyal Destek Proje görevlileri, sığınmacılara maddi sorunları, barınma, sağlık ve diğer tüm sorunlarında ayrımcılık yapmadan yardımcı olmaları ve özverili çalışmalarından dolayı teşekkür etti. İl Emniyet Müdürümüz Sayın Mustafa ŞAHİN, Yabancılar Şube Müdürlüğü Personelini yapmış olduğu çalışmalarından dolayı takdir etti. Vatandaştan Polise Teşekkür İlimizde 2 vatandaş polisin yaptığı çalışmalardan dolayı İl Emniyet Müdürü Sayın Mustafa ŞAHİN e teşekkür maili gönderdi. 30 Ağustos İlköğretim Okulu Rehber Öğretmeni Okan EKER, Okul Polisi projesi kapsamında görev yapan Polis Memuru Kahraman BEKTAŞ ı çalışmalarında göstermiş olduğu gayretten dolayı kutladı. Bir vatandaşımızın da plakasını hatırlayamadığı takside unuttuğu el çantasının Mobese aracılığı ile bulunmasından dolayı İl Emniyet Müdürü Sayın Mustafa ŞAHİN e personel ve çalışmalarla ilgili memnuniyetini bildirdi. Her iki vatandaşımız da meslektaşlarımız tarafından ziyaret edildiler.

3 eskişehir polis bülteni EMNİYETTE DEĞİŞİM... İl Emniyet Müdürümüz Sayın Mustafa ŞAHİN in göreve başlamasıyla birlikte, Emniyet Müdürlüğü müzde gelişmiş ülkelerde görülen uygulamalar hayata geçirildi. Sosyal paylaşım siteleri Facebook ta Eskişehir Emniyet Müdürlüğü, Twitter adında bir sayfa açıldı, çalışma saatleri azaltıldı, kitap kampanyası düzenlendi, emniyet hizmetlerinde kullanılan Renault Toros Marka araçlar hurdaya ayrılıp yerlerine 2013 model araçlar getirtildi, teknolojik anlamda da son yenilikler kullanılmaya başlandı, 8 saat çalışma sistemine geçildi ve ayın polisi uygulaması hayata geçirildi. 3 Çalıntı Telefonlarla Es-Es Yazılınca Haber Oldu! Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, yapmış oldukları operasyonlarda ele geçirdikleri çalıntı telefonlarla Eskişhirspor ile sembolleşen ES-ES sloganını yazması haber oldu. Eskişehir Emniyet Müdürlüğü resmi Facebook sayfasında yayınlanan habere Kırmızı Şimşekler isimli takipçinin Polisin hırıszların elindeki çalıntı telefonlarla ESES yazdığı bir şehir burası :) yorumu dikkat çekti. POLİS ARTIK 8 SAAT ÇALIŞACAK POLİS DEPRESYONDAN KURTULDU Personelin çalışma koşullarına yönelik iyileştirme ve moral-motivasyonu arttırma çalışmaları aralıksız devam ediyor. Son olarak Valilik Konut, Adliye Binasi ve Lojmanları, Emniyet Müdürlüğü Hizmet Binaları, Merkez İlçe Kaymakamlık Binaları, Siyasi Parti Binaları gibi il genelinde önem arz eden kurumların güvenliğinden sorumlu Emniyet Müdürlüğü Hasas Bölgeleri Koruma Şube Müdürlüğü personelinin ağırlıklı olarak 12/24 olan üç vardiyalı çalışma sistemi personel takviyesi ile 8/24 yani dört vardiyalı yapıldı. Oldukça zor bir çalışma sistemi olan 12/24 vardiyasının personelin sağlığı, moral motivasyonu ve işin verimliliğinde olumsuz etkileri olduğu, depresyon yarattığı bilimsel verilerle kanıtlanmıştır. 12 SAAT DEĞİL 8 SAAT ÇALIŞACAK Yapılan yeni düzenlemelerle personel 12 saat değil 8 saat çalışıp evine giderek istirahatini yapacak, eşine çocuklarına vakit ayırabilecek, sosyal hayatını daha geniş, rahat yaşayacak. Bu durum iş verimini ve hizmet kalitesini de arttıracak. Eskiden gerek Emniyet Müdürlüğü personeli ve aileleri, gerekse halkımız nezdinde sürekli nöbet tutan ve kurumlara her giren çıkana kimlik sormak zorunda olunması sebebiyle vasat ve sıkıntılı, tercih edilmeyen bir şube görüntüsü veren Hassas Bölgeleri Koruma Şube Müdürlüğü alınan duyumlara göre bu değişikliklerle diğer birçok şubemize oranla tercih edilen cazip bir şube durumuna gelmiştir. Yine Hassas Bölgeleri Koruma Şubesiyle birlikte Polis Merkezleri de 8/24 esasına göre çalışmaya başladı.

4 4 eskişehir polis bülteni YENİ EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ HİZMET BİNASI 2014 TE AÇILACAK Beylikova İlçesine MOBESE Sistemi İlimiz Beylikova İlçesine Mobese kamera sistemi kuruldu. İlçedeki huzur ve güven ortamını artırmak, insanların can ve mal güvenliğini en yüksek düzeyde sağlayabilmek amacıyla kurulan mobese sisteminde ayrıca görüş alanı en yüksek ve geniş, birçok ayrı noktaya gösteren güvenlik kameraları konuldu. İlçe IP sistemi ile 24 saat izlenecek, kurulacak olan PTS (Plaka Tanıma Sistemi) sistemiyle de ilçeye giriş çıkışlar daha güvenli olacak. 40 bin metrekare kullanım alanına sahip olan yeni Emniyet Müdürlüğü hizmet binası 500 odadan oluşuyor. Ayrıca 750 kişilik konferans salonuna sahip olan binada bin kişilik yemekhane, kreş ve kantin bulunuyor. Devam etmekte olan inşaat çalışmalarının tamamlanarak binanın hizmete açılması 2014 yılının ikinci yarısını bulacak. Yeni İl Emniyet Müdürlüğü Hizmet Binasının yapılması ile birlikte il merkezinde 27 ayrı hizmet binasında faaliyet gösteren bağlı birimler aynı binada toplanacak. OKUL ÖNLERİNE ÖNLEM kişehir Valiliği tarafından alınan karar ile Okulla ilişiği olmayıp okul çevre- toplanan şahıslar, okul çevresinden uzaklaştırılacak. Bu yasağa uyma- Essinde yanlara 100 TL para cezası uygulanacak. İlköğretim ve lise önlerinde, okullarla ilişkisi olmayan kişilere yönelik başlatılan çalışmada Eskişehir Valiliği 7 maddede oluşan bir karar aldı. Alınan bu kararlara göre; okul çevrelerinde şiddet önlenecek. Özellikle giriş ve çıkış saatlerinde okulların çevresinde olması muhtemel gürültü, kavga, taciz gibi olayların önüne geçilecek. Okulların çevresinde toplanan kişilerin kimlik kontrolleri yapılarak okul ile ilişiği olmayan, işsiz güçsüz, boşta gezen kişilerin okul çevresini mekan tutmaları önlenecek. Bu kişilerden öğrencilere gelebilecek her türlü tehdit, tehlike ve olumsuzlukların engellenmesi sağlanacak. Uyuşturucu satıcılarının asıl hedefinin öğrenciler olduğu dikkate alınarak, okul çevresinde uyuşturucu ile mücadele yapılması, yasa dışı faaliyet gösteren ideolojik ve bölücü örgütlerin gençlerimizi kandırmasına izin verilmeyecek. KURALA UYMAYANA İSE 100 TL CEZA KESİLECEK Alınan karar çerçevesinde ise okul polislerinin uyarılarına uymayan kişilere, 5326 sayılı Kabahatler Kanunu nun 32. maddesinin 1. fıkrası gereğince haklarında işlem yapılarak 100 TL para cezası uygulanacak. ESKİŞEHİR AMATEM E KAVUŞTU kişehir Devlet Hastanesi bünyesin- Alkol ve Madde Bağımlıları Te- Esde davi Merkezi (AMATEM) kuruldu. Eskişehir Amatem Bölümü 07 Ekim 2013 tarihinde hizmete açılmıştır. Alkol ve bağımlılarının rehabilitasyon ve tedavilerinin yapıldığı birim ilimizde bu yönde hizmet veren tek birimdir. Odalarının iki kişilik olduğu merkezde 8 tanesi erkek, 2 tanesi bayan olmak üzere toplam 10 adet yatak bulunuyor. Merkeze alkol ve madde bağımlısı 16 yaş üstü herkes başvurabilir. Bölümde ilaç tedavisi ile terapi ve rehabilitasyon tedavisi yapılıyor. Tedavi sonucunda 18 yaş üstündekiler yalnız başlarına, 18 yaş altındakiler ise aileleriyle çıkış yapabilmektedirler. Bağımlılar Salı ve Perşembe günü izin alıp dışarı çıkabilir, alkol bağımlısı hastalar tek başlarına, madde bağımlıları ise aileleri ile çarşı iznine çıkmaktadır. İzinde alkol ve madde kullanılırsa 2 ay bölüme almama cezası verilmektedir. İrtibat: Eskişehir Devlet Hastanesi Tel: (dahili)

5 eskişehir polis bülteni Eskişehir de Mobese Faaliyetleri Suç ve suçlularla mücadelede teknolojik gelişmeler yakından takip edilmiş, en düşük maliyette en yüksek performans alınabilecek sistemin kurulması amaçlanmıştır. Bu kapsamda; 4 G teknolojisi ve Fiber altyapının birlikte kullanıldığı Türkiye de ki ilk ve halen tek MOBESE sistemi Eskişehir de kurulmuştur yılında başlatılan çalışmalara; TÜBİTAK, Anadolu Üniversitesi, Özel Sektör ve Vatandaşlarımız katkıda bulunmuşlardır. 33 noktada 116 kamera ile başlanan sistem, bugün itibarıyla 134 noktada 288 adet mobese kamerası ve 15 adet Mobil Görüntü Aktaran Araç Sayısı ile birlikte 303 adet kameraya ulaşmış, tamamının İzleme Merkezinden takibi yapılır duruma gelmiştir. ESKİŞEHİR EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ KENT GÜVENLİK YÖNETİM SİSTEMİ KGYS NİN SUÇ AYDINLATMADA KULLANIMI KGYS sistemiyle sayesinde 3656 olay incelenmiş, 1329 olay delillendirilmiş, 801 araç PTS ye (Plaka Tanıma Sistesi) takılmış, 146 faili meçhul olay aydınlatılmıştır. MOBESE de kullandığımız 4G teknolojisi sayesinde : -Ekip Otolarından İzleme Merkezine canlı görüntü aktarılabilmekte, -Ekip Otoları ile görüntülü iletişim kurulabilmekte, -Faillerin fotoğrafları, ekiplere anlık olarak Merkezden gönderilebilmekte, -Olay yerine giden ekip araçları marifetiyle, olay yeri görüntüsü canlı olarak İzleme Merkezinden izlenebilmekte ve kayıt altına alınabilmektedir. MOBİL GÖRÜNTÜLEME MOBESE de kullandığımız 4G teknolojisi sayesinde : Ekip Otolarından İzleme Merkezine canlı görüntü aktarılabilmekte, Ekip Otoları ile görüntülü iletişim kurulabilmekte, Faillerin fotoğrafları, ekiplere anlık olarak Merkezden gönderilebilmekte, olay yerine giden ekip araçları marifetiyle, olay yeri görüntüsü canlı olarak İzleme Merkezinden izlenebilmekte ve kayıt altına alınabilmektedir. PLAKA TANIMA ve HIZ İHLAL TESPİT SİSTEMLERİ Aranan, çalınan, suça karışan, hız ihlali yapan, araçların tespit edilerek yakalanmasında veya cezai işlem uygulanmasında kullanılmaktadır. HIZ İHLAL TESPİT SİSTEMİ NASIL ÇALIŞIR? Sistem otomatik olarak hız ihlali yapan aracı tespit eder. Görüntüsünü, hız değerini, fotoğrafını, plaka ve ruhsat bilgilerini işleyerek, makbuz oluşturur. Ceza makbuzu ile birlikte ruhsat adresine gönderilir. 155 POLİS İMDAT VE ARAÇ TAKİP SİSTEMİ 155 Polis İmdat hattına gelen tüm bildirimler ; Alındığı anda bilgisayar ortamında kayıt altına alınır. Aynı anda birimlerin Komuta Kontrol Merkezlerine ve KGYS İzleme Birimine aktarılır. Olayın geçtiği yere en yakın araçlar harita üzerinden görülür ve sevk edilir. İzleme Merkezi, Mobese kameraları ile olay anı ile failleri tespit eder ve yakalanmalarını sağlar. Böylece ekiplerin olaylara olabilecek en kısa sürede müdahale etmeleri sağlanmaktadır. Yaşanabilirlik sıralamasında 3. sırada yer alan ve en güvenli iller arasında gösterilen ilimizde, mevcut Mobese sistemimizin genişletilmesi (55 noktada 115 kamera) ile araç, gereç ve teçhizat yönünden güçlendirilmesine ihtiyaç duyulmaktadır. 5

6 6 eskişehir polis bülteni Eskişehir de Faili Meçhul Cinayet Kalmadı İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Cinayet Büro Amirliği Ekiplerimiz 30 ayda 38 cinayet haberini çözüp büyük bir başarıya imza attılar. Cinayet Büro Ekiplerimiz çözmüş olduğu olaylar sayesinde bu döneme ait hiçbir faili meçhul olay bırakmadı. Yaptıkları başarılı çalışmalarla dikkat çeken ekipler, olay yerindeki deliller ve suçun işlendiği mekanlara yakın mobese kameralarını dikkatle inceleyip, sıkı takipler sonucu şüphelileri daha kolay tespit ederek yakalamışlardır. Ekipler kısa sürede çözülemeyen olayların da peşini bırakmıyor. Derinlemesine yapılan soruşturma ile cinayet şüphelileri saklandıkları yerde kısa sürede yakalanıyor. Bıçaklama Olaylarının Yüzde 98 i Aydınlatıldı Liseli öğrencilerin karıştıkları kavgalarda yaşanan bıçaklama olaylarının yüzde 100 ü aydınlatıldı. Ekiplerimiz gece meydana gelen bıçaklama olaylarını Mobese ve kameralar yardımı ile aydınlattı. Mobese ve kameralardan yararlanan ekipler, şüphelilerin yüzde 98 ini yakalayarak büyük bir başarıya imza attılar. Cinayet Büro Amirliği, 2008 yılında ailesi tarafından kayıp ilanı verilen F.P için üç kişiden oluşan özel ekip kurdu. Geniş çaplı incelemeler yapan ekipler komşularla görüşmelere başladı. Üç kişilik bir aileden şüphelenen ekipler aile üyelerini çapraz sorguya çektiler. Yapılan sorguda işledikleri vahşi cinayeti anlattılar. Cinayet Büro Amirliğinin aydınlattığı bu cinayet olayı ülke basınında da yer aldı. Polisten Huzur Toplantıları Eskişehir İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü, polis-halk ilişkilerinin geliştirilmesiyle, toplum üzerinde oluşan suç korkusunun ortadan kaldırılarak daha güvenli yaşam alanları oluşturulması amacıyla şimdiye kadar 12 Huzur Toplantısı gerçekleştirdi. Toplumda güvenlik endişesi oluşturan ve günlük yaşamı etkileyen suçların ortadan kaldırılması vatandaşın öncelikli beklentisidir. Polis, uygulamalarda halka en iyi şekilde hizmet sunmak, vatandaşın huzur ve mutluluğu için çalışmak ve bütün bunları içten, bilinçli olarak ve halkın beklentilerini de dikkate alarak yapmak zorundadır. Bu durum, emniyet birimleri tarafından yürütülen suçla mücadele çalışmalarına toplumun tüm kesimlerinin katılımını gerekli kılmaktadır. Dolayısıyla, suçtan endişe duyan her kurumun, her sivil toplum örgütünün ve her bireyin aktif olarak suç önleme faaliyetlerine destek vermesi gerekliliği kaçınılmazdır. Polis-vatandaş ilişkileri, bir devletin demokratik bakımdan gelişmişliğinin ölçül mesinde belirleyici role sahip olmakla birlikte, güvenlik hizmetinin etkinliğini, verimliliğini arttırmakta ve halk tarafından kabul gören güvenlik tedbirlerine de zemin hazırlamaktadır. Temel yaklaşımımız; suçla mücadelede sadece polisiye tedbirlerin yeterli olmayacağıdır. Bu anlamda kurum-kuruluşlar, sivil toplum örgütleri ile her bireye düşen sorumlulukların olduğu ve suçla mücadeleye bu unsurların etkin şekilde katılımının sağlanması için polis birimleri ile halk arasında karşılıklı güvenin en üst seviyeye çıkarılmasının, kamu düzeninin sağlanması, vatandaşın huzur ve güven ortamında yaşamını sürdürebilmesi için gerekli ve şarttır. Bu amaçlar doğrultusunda; Polis Merkez Amirliklerimiz sorumluluk bölgelerinde 2013 yılı içerisinde değişik tarihlerde 12 Huzur Toplantısı yapıldı. Bu toplantılara; Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Odunpazarı Belediye Başkanlığı, Tepebaşı Belediye Başkanlığı, İl Çevre Orman Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Osmangazi Elektrik Dağıtım A.Ş., DSİ.31. Şube Müdürlüğü, Toprak Mahsulleri Ofis Müdürlüğü, Eğitim Kurumları, İlçe Emniyet Müdürlükleri, Asayiş, KOM, Çocuk, Önleyici Hizmetler, Trafik Denetleme, Basın Halkla İlişkiler, Muhabere Elektronik Şube Müdürlükleri, Polis Merkez Amirliği görevlileri ve temsilcilerinin katılmıştır. Bu toplantılara, ayrıca muhtarlar, site ve apartman yöneticileri ile vatandaşlar olmak üzere toplam bin 458 kişi katılmıştır. Toplantılarda vatandaşlarımız tarafından iletilen metruk binaların rehabilitelerinin sağlanması, park ve bahçelerde açıktan alkol alınması, ışıklandırmaların yetersizliği, trafik sorunları, çevreye rahatsızlık veren başıboş hayvanlar vb. öncelikli sorunlar tespit edilerek çözümleri konusunda kurumsal ve kurumlar arası işbirliği çerçevesinde çalışmalara başlanılmıştır.

7 eskişehir polis bülteni Eskişehir Valimiz Sayın Güngör Azim TUNA nın İnsan Hakları ve Demokrasi Konularındaki Görüşleri İnsan Hakları Demokrasinin Vazgeçilmez Unsurudur Eskişehir Valisi Sayın Güngör Azim TUNA İnsan Hakları haftasında açıklamalarda bulundu. Birleşmiş Milletler Teşkilatı tarafından 10 Aralık 1948 tarihinde kabul edilen ve bugünün çağdaş insan haklarının Anayasası sayılan İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi, 1949 yılında ülkemiz tarafından da onaylanmıştır. 10 Aralık tarihi; insan hakları bilincinin tüm dünyada yerleşmesi ve gelişmesi ile beyannamenin taşıdığı anlam ve önemin dünya kamuoyunca paylaşılması amacıyla Dünya İnsan Hakları Günü olarak kutlandığı önemli bir kilometre taşıdır. Bilindiği gibi insan hakları, insan olmanın kazandırdığı haklardır. Başkası tarafından verilen bir söze veya teminata bağlı olarak ya da satın alarak elde ettiğimiz haklar değildir. Bu hak ve özgürlükler; cinsiyet, ırk, renk, dil, din, servet, siyasal veya başka görüş, tabiiyet gibi herhangi bir ayrım gözetilmeksizin eşit olarak yaşanmaktadır. Eskişehir de 36 Taraftar Seyir Yasaklı Eskişehir Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Orhan Çetingül, 6222 sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun a aykırı davranışta bulundukları gerekçesiyle haklarında seyir yasağı bulunan 36 taraftarın, Eskişehirspor un maçının olduğu saatte ve karşılaşma başladıktan bir saat sonra en yakın kolluk birimine giderek imza atmak zorunda kaldığını bildirdi. Adliye Lokali nde spor muhabirleriyle bir araya gelen Sayın Çetingül, sporda şiddetin önlenmesi noktasında medyanın rolünün çok önemli olduğunu belirtti. 14 Nisan 2011 de yürürlüğe giren 6222 sayılı kanun kapsamında bugüne kadar Eskişehir de 97 taraftara, spor müsabakalarını seyirden men cezası uygulandığını açıklayan Çetingül, 36 kişinin seyir yasağının devam ettiğini belirtti. Stada yasak maddeyle gelen, müsabaka sırasında küfreden, taşkınlık yapan taraftarların, kendilerini sıkıntıya soktuğu gibi kulüplerine de zarar verdiğini vurgulayarak, Söz konusu kişiler, Eskişehirspor un maçının olduğu saatte ve karşılaşma başladıktan bir saat sonra en yakın kolluk birimine giderek imza atmak zorundadır dedi. Cumhuriyet Savcısı Hasan Karagöz ise Türkiye nin spor savcısı olarak atanan ilk savcılarından birisi olduğunu, 6222 sayılı yasa kapsamındaki suçların soruşturmasında özel olarak yetkilendirildiğini anlattı. Spor, şiddetle değil, hoşgörü ve centilmenlikle anılmalı diyen Karagöz, 6222 sayılı yasanın kendisine ne yükümlülükler getirdiğini bilmeyen taraftarların, spor medyasını çok güzel takip edebildiğini aktardı. Karagöz, çakı bıçağıyla maç izlemeye gelmeyeceğini bilmeyen birçok taraftarın, seyir yasağı, adli para cezası ve davayla karşı karşıya kalabildiğini, bu hususta sporseverlerin basın aracılığıyla bilgilendirilmesi gerektiğini dile getirdi. İnsan haklarının korunup geliştirilmesi, kamu güvenliğini tehdit eden bir unsur değil, bilakis bireylere onurlu bir yaşamın tüm koşullarını sağlaması yönüyle kamu düzeninin huzur ve esenliğin teminatıdır. İnsana yapılan yatırım, ancak insan onurunu herşeyin üstünde tuttuğumuz zaman anlam kazanır ve hedefine ulaşır. Bunun içinde sosyal kalkınmanın vazgeçilmez unsuru insan hak ve hürriyetidir. Çağdaş dünyanın bir üyesi olarak, ülkemizde insan haklarının korunması ve daha ileri götürülmesi, toplumumuzun tüm kesimlerinin öncelikli hedefleri arasında yer almaktadır. Bireylerin yasa önünde eşitliğine ve ayrımcılığa uğramamalarına dayanan ve hukukun üstünlüğü ilkesiyle korunan insan haklarına saygı, Anayasa mıza göre Türkiye Cumhuriyeti nin değiştirilemez niteliklerindendir. Barışın, hoşgörünün hamisi olan Mevlanaları, Yunus Emreleri, Hacı Bektaş Velileri bağrından çıkaran, tarihi geçmişi adaletle, barışla ve hoşgörüyle anılan bir milletin evlatları olarak Dünya İnsan Hakları Günü nü gururla kutluyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ün evrensel insan sevgisinin bir ifadesi olan Yurtta barış, dünyada barış temennisiyle bu günün; insan hak ve özgürlüklerinin herkes için tüm yönleriyle korunup hayata geçirildiği ve daha fazla geliştirilerek istifade edebildiği ortamlarda kutlanmasını diliyor, Eskişehir halkına sevgi ve saygılar sunuyorum. dedi. 7

8 8 eskişehir polis bülteni O Polisler Ayın Polisi Seçildi Kasım 2013 tarihinde 155 İhbar hattına yapılan bir ihbarı değerlendiren Eskişehir Polisinin gizli kamerayla çekilen görüntüleri sosyal medyada servis edilmiştir. Emniyet Teşkilatı görevi ve yetkileri yasalarla tanımlanan ve mevzuata göre hareket eden bir teşkilattır. Polisin suç olmayan konulara müdahale etmesi veya anayasal hak olan mesken masuniyetinin ihlal edilmesi gibi bir hareketi söz konusu değildir. Bu kapsamda 11 Kasım 2013 pazartesi günü saat 00:10 da Eskişehir 155 Polis ihbar hattının arandığı, ihbarda mizansen olarak şikayette bulunulduğu, gelen polis ekibinin eğer olursa hatalı davranışlarının gizli kamera ile tespit edilmek istendiği, ancak polis ekibinin gayet nazik bir şekilde haklarında gürültü ihbarı olduğunu ancak kendilerinin böyle bir tespitinin olmadığını, gürültünün dışında başka bir konuya karışma yetkilerinin olmadığını usulüne uygun bir şekilde anlatmışlardır. Bu olayda, insan haklarına saygılı, kanunlar çerçevesinde hareket ederek Eskişehir Polisini en iyi şekilde temsil ettiklerinden dolayı Polis Memurları Ahmet Koray DEMİRAY ve Fatih KAPUCU isimli Personellerimiz Ayın Polisi seçilmişlerdir. Her dönem 1 veya 2 personelimiz Ayın Polisi seçilirken, bu dönem her iki konuda çalışmalarında üstün gayret ve başarı gösteren 7 personelimiz Ayın Polisi seçilerek İl Emniyet Müdürümüz Sayın Mustafa ŞAHİN tarafından takdir edilmişlerdir. Zorunlu Kış Lastiği Uygulaması Metruk Evlere Önlem İlimizde Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğümüz ekiplerinin girişimiyle tehlike oluşturan 488 metruk binanın yıkımı ve rehabilitesi yapıldı. Mahalle sakinlerinin metruk binalarla alakalı şikayetleri üzerine çalışma başlatan Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğümüz ekipleri, kent genelinde 728 metruk binanın suç işlenmesine ve suç işleyenlerin saklanmasına imkan verdiğini tespit etti. Bunun üzerine ekipler gerekli çalışmaları yaptı. Tespit edilen metruk binaların 488 inin, yıkımı ve rehabilitesi için Büyükşehir ve İlçe Belediyeleriyle koordineli olarak çalışıldı. sonra önce Kış Lastikleri Takmak zorunlu mu, Kış Lastikleri Takmayanın cezası nedir? Ticari araçlara 1 Aralık 1 Nisan tarihleri arasında kış lastiği takma zorunluluğu getiren uygulama çerçevesinde, denetimler, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığının yetkilendirdiği bakanlık personeli, Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı ve belediyelerin denetim birimlerince yapılacak. Görevliler, kış lastiği takmayan araçların ruhsat sahibi adına 500 lira idari para cezası tutanağı düzenleyecek. Araçların lastiklerini uygun hale getirebilecekleri en yakın yerleşim birimine kadar gitmesine izin verilecek. Bakanlığın, hava şartlarının durumuna göre bu süreyi bir ay uzatabilme yetkisi bulunuyor. Kış Lastiği Cezası Kış lastiği takmayan sürücülere, aracını yolun gerektirdiği şartlara uydurmadığı gerekçesiyle 77 lira para cezası verilecek. Cezanın verileceği kanun maddesi, araç eksikliği giderilene kadar trafikten men edilmesini de öngörüyor. Aşınmış lastiklerle de trafiğe çıkılmasına müsaade etmeyecek. Denetimlerde lastiklerin diş derinliğini ölçecek trafik polisleri, lastiğinin diş derinliği 3 milimetrenin altına düşen sürücüleri uyaracak. Lastiğin diş derinliği 1.6 milimetrenin altına düşerse sürücüye 77 lira para cezası uygulanacak, araç da lastikler yenilenene kadar trafikten men edilecek. Uzmanlar, valiliklerin inisiyatifi dışında henhangi bir zorunluluk bulunmamasına karşın, binek otomobillere kış lastiği takılmasının gerekli olduğunu belirtiyor. Hava sıcaklığının 7 derecenin altına indiği durumlarda kış lastiğinin mutlaka takılmasını öneren uzmanlar, bu lastiklerin, yaz lastiklerine göre yağmur, buz ve karlı yollarda daha güvenli olduğuna dikkat çekiyor.

2014 YILI FAALİYET RAPORU

2014 YILI FAALİYET RAPORU T.C. İÇİŞLERİ BAKANLIĞI EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ANKARA T.C. İÇİŞLERİ BAKANLIĞI EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ STRATEJİ GELİŞTİRME DAİRE BAŞKANLIĞI 2014 MALİ YILI FAALİYET RAPORU GENEL KOORDİNATÖR Ali BAŞTÜRK

Detaylı

T.C. İÇİŞLERİ BAKANLIĞI EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ 2013 MALİ YILI FAALİYET RAPORU STRATEJİ GELİŞTİRME DAİRE BAŞKANLIĞI GENEL KOORDİNATÖR

T.C. İÇİŞLERİ BAKANLIĞI EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ 2013 MALİ YILI FAALİYET RAPORU STRATEJİ GELİŞTİRME DAİRE BAŞKANLIĞI GENEL KOORDİNATÖR T.C. İÇİŞLERİ BAKANLIĞI EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ 2013 MALİ YILI FAALİYET RAPORU STRATEJİ GELİŞTİRME DAİRE BAŞKANLIĞI GENEL KOORDİNATÖR Ali BAŞTÜRK Emniyet Genel Müdür Yardımcısı V. Mülkiye Başmüfettişi

Detaylı

EGM İdari Faaliyet Raporu 2006

EGM İdari Faaliyet Raporu 2006 EGM Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı 0 T.C. İÇİŞLERİ BAKANLIĞI EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ 2006 MALİ YILI FAALİYET RAPORU STRATEJİ GELİŞTİRME DAİRE BAŞKANLIĞI EGM Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı 1

Detaylı

T.C. İÇİŞLERİ BAKANLIĞI EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

T.C. İÇİŞLERİ BAKANLIĞI EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ T.C. İÇİŞLERİ BAKANLIĞI EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ 2013 YILI PERFORMANS PROGRAMI ATATÜRK DİYOR Kİ Polis asker kadar disiplinli,hukukçu kadar hukuk adamı,bir anne kadar şefkatli olmalıdır. İÇİNDEKİLER BAKAN

Detaylı

T.C. İÇİŞLERİ BAKANLIĞI EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

T.C. İÇİŞLERİ BAKANLIĞI EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ T.C. İÇİŞLERİ BAKANLIĞI EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ 2014 YILI PERFORMANS PROGRAMI 1 2 ATATÜRK DİYOR Kİ Herkesin polisi kendi vicdanıdır, fakat polis vicdanı olmayanların karşısındadır. 3 4 İÇİNDEKİLER BAKAN

Detaylı

GAZİLERİMİZDEN GAZİANTEP EMNİYETİNE ANLAMLI ZİYARET

GAZİLERİMİZDEN GAZİANTEP EMNİYETİNE ANLAMLI ZİYARET Ayın Konuğu: Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin 12 GAZİANTEP POLİS MESLEK YÜKSEKOKULU 2014-2015 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI BAŞLADI 2 Yıl : 3 Sayı : 44 EYLÜL 2014 PEKAY GAZİANTEP ŞUBE BAŞKANLIĞI

Detaylı

MERSİN POLİS DERGİSİ. Ocak, Şubat, Mart, Nisan Yıl:2013 Sayı 4 04 BAŞYAZI ARİF ÖKSÜZ 06 10 NİSAN POLİS HAFTASI 12 AKDENİZ OYUNLARINA HAZIRLANIYORUZ

MERSİN POLİS DERGİSİ. Ocak, Şubat, Mart, Nisan Yıl:2013 Sayı 4 04 BAŞYAZI ARİF ÖKSÜZ 06 10 NİSAN POLİS HAFTASI 12 AKDENİZ OYUNLARINA HAZIRLANIYORUZ 06 MERSİN POLİS DERGİSİ Ocak, Şubat, Mart, Nisan Yıl:2013 Sayı 4 04 Mersin İl Emniyet Müdürlüğü 4 Aylık Kurumsal Haber Araştırma Fikir Dergisi İmtiyaz Sahibi Arif ÖKSÜZ Mersin Emniyet Müdürü Sorumlu Yazı

Detaylı

OKULLARDA TEDBİRLER ALINDI

OKULLARDA TEDBİRLER ALINDI AYIN KONUĞU GAZİANTEP EMNİYET GAZETEMİZİN BU SAYISINDA GAZİANTEP HAYVANAT BAHÇESİ NE YER VERDİK. 12 de SOSYAL HİZMETLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ 7 de Yıl : 2 Sayı : 38 MART 2014 BAYAN POLİSGÜCÜ SÜPER LİGDE OKULLARDA

Detaylı

T.C. İÇİŞLERİ BAKANLIĞI EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

T.C. İÇİŞLERİ BAKANLIĞI EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ 2015 YILI PERFORMANS PROGRAMI T.C. İÇİŞLERİ BAKANLIĞI EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ 2015 YILI PERFORMANS PROGRAMI 1 2015 YILI PERFORMANS PROGRAMI 2 2015 YILI PERFORMANS PROGRAMI Atatürk diyor ki... Herkesin

Detaylı

BİRLEŞMİŞ MİLLETLER CEDAW KOMİTESİNE SUNULMAK ÜZERE HAZIRLANAN TÜRKİYE YEDİNCİ DÖNEMSEL RAPORU

BİRLEŞMİŞ MİLLETLER CEDAW KOMİTESİNE SUNULMAK ÜZERE HAZIRLANAN TÜRKİYE YEDİNCİ DÖNEMSEL RAPORU BİRLEŞMİŞ MİLLETLER CEDAW KOMİTESİNE SUNULMAK ÜZERE HAZIRLANAN TÜRKİYE YEDİNCİ DÖNEMSEL RAPORU 2014 GİRİŞ 7. Dönemsel Ülke Raporu 1 ilgili kamu kuruluşları, akademisyenler ve kadının insan hakları ile

Detaylı

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlu Olsun

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlu Olsun Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlu Olsun 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nın ilan edilişinin 94 üncü yılı nedeniyle bir mesaj yayımlayan Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu Başkanı

Detaylı

POLİS BÜLTENİ OSMANGAZİ ÜNİVERSİTESİ VE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜMÜZ ARASINDA İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ. Eskişehir Emniyet Müdürlüğü. Sayı: 5 MAYIS - HAZİRAN 2014

POLİS BÜLTENİ OSMANGAZİ ÜNİVERSİTESİ VE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜMÜZ ARASINDA İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ. Eskişehir Emniyet Müdürlüğü. Sayı: 5 MAYIS - HAZİRAN 2014 POLİS BÜLTENİ Eskişehir Emniyet Müdürlüğü Yıl: 1 AKSİYON FİLMİ GİBİ OPERASYON Sayı: 5 MAYIS - HAZİRAN 2014 OSMANGAZİ ÜNİVERSİTESİ VE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜMÜZ ARASINDA İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ Cezaevinden firar

Detaylı

İÇİNDEKİLER. SUNUŞ I. GENEL BİLGİLER A. MİSYON ve VİZYON

İÇİNDEKİLER. SUNUŞ I. GENEL BİLGİLER A. MİSYON ve VİZYON Faaliyet Raporu 2012 1 2 SUNUŞ I. GENEL BİLGİLER A. MİSYON ve VİZYON İÇİNDEKİLER 1. Misyonumuz (Temel Görev) 2. Vizyonumuz (Temel Hedef) B.YETKİ, GÖREV VE SORUMLULUKLAR 1. 5393 Sayılı Belediye Kanununa

Detaylı

POLİS BÜLTENİ ESKİŞEHİR POLİSİ AKILLARA ZİYAN DOLANDIRICILIK SİSTEMİNİ ÇÖZDÜ!!! Eskişehir Emniyet Müdürlüğü. Yıl: 1 Sayı: 7 EYLÜL - EKİM 2014

POLİS BÜLTENİ ESKİŞEHİR POLİSİ AKILLARA ZİYAN DOLANDIRICILIK SİSTEMİNİ ÇÖZDÜ!!! Eskişehir Emniyet Müdürlüğü. Yıl: 1 Sayı: 7 EYLÜL - EKİM 2014 POLİS BÜLTENİ Eskişehir Emniyet Müdürlüğü Yıl: 1 Sayı: 7 EYLÜL - EKİM 2014 DOLANDIRICILARA SUÇ ÜSTÜ Telefon dolandırıcılarına karşı Emniyet Müdürlüğümüz tarafından oluşturulan Özel Tim büyük bir başarıya

Detaylı

T.C. ADALET BAKANLIĞI 2006 YILI BAKANLIK FAALİYET RAPORU

T.C. ADALET BAKANLIĞI 2006 YILI BAKANLIK FAALİYET RAPORU T.C. ADALET BAKANLIĞI 2006 YILI BAKANLIK FAALİYET RAPORU NİSAN-2007 İstiklal, istikbal, hürriyet her şey adaletle kaimdir. II İÇİNDEKİLER İÇİNDEKİLER...III TABLOLAR...V GRAFİKLER...IX BAKAN SUNUŞU... 1

Detaylı

T.C. AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR BAKANLIĞI Kadının Statüsü Genel Müdürlüğü

T.C. AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR BAKANLIĞI Kadının Statüsü Genel Müdürlüğü T.C. AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR BAKANLIĞI Kadının Statüsü Genel Müdürlüğü 2006/17 SAYILI BAŞBAKANLIK GENELGESİ KAPSAMINDA; KADININ STATÜSÜ GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE SORUMLU/İLGİLİ KURUM VE KURULUŞLAR TARAFINDAN

Detaylı

I. METODOLOJİ VE DANIŞMA SÜRECİ

I. METODOLOJİ VE DANIŞMA SÜRECİ I. METODOLOJİ VE DANIŞMA SÜRECİ Bu raporun hazırlıkları İnsan Hakları Konseyi nin yayınladığı rehber ilkeler esas alınmak suretiyle Dışişleri Bakanlığı tarafından koordine edilmiştir. Hazırlık sürecinde

Detaylı

KURBAN BAYRAMI PASAPORT ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ. Gaziantep Emniyet Gazetemizde bu ayın konuğu Müzeler Kentinin dillere destan Müzeleri...

KURBAN BAYRAMI PASAPORT ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ. Gaziantep Emniyet Gazetemizde bu ayın konuğu Müzeler Kentinin dillere destan Müzeleri... AYIN KONUĞU Gaziantep Emniyet Gazetemizde bu ayın konuğu Müzeler Kentinin dillere destan Müzeleri... 8 de Yıl : 2 9027 ADET CAPTAGON ELE GEÇİRİLDİ Sayı : 34 PASAPORT ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ 5 de KURBAN BAYRAMI.

Detaylı

2006/17 SAYILI BAŞBAKANLIK GENELGESİ KAPSAMINDA KADININ STATÜSÜ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ NE KURUM VE KURULUŞLARA AİT

2006/17 SAYILI BAŞBAKANLIK GENELGESİ KAPSAMINDA KADININ STATÜSÜ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ NE KURUM VE KURULUŞLARA AİT 2006/17 SAYILI BAŞBAKANLIK GENELGESİ KAPSAMINDA KADININ STATÜSÜ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ NE İLETİLEN KURUM VE KURULUŞLARA AİT İKİNCİ ÜÇ AYLIK DÖNEME İLİŞKİN FAALİYETLERİ OCAK 2007 1 BAŞBAKANLIK KADININ STATÜSÜ

Detaylı

KARATAY BELEDİYESİ 2008 YILI İDARE FAALİYET RAPORU

KARATAY BELEDİYESİ 2008 YILI İDARE FAALİYET RAPORU KARATAY BELEDİYESİ 2008 YILI İDARE FAALİYET RAPORU Belediye Meclisi nin 7 Nisan 2009 tarih ve 34 sayılı kararı ile kabul edilmiştir. SUNUŞ Karatay ımıza hizmeti millî bir sorumluluk biliyor ve bu yolda

Detaylı

BİRLEŞMİŞ MİLLETLER ÇOCUK HAKLARINA DAİR SÖZLEŞME

BİRLEŞMİŞ MİLLETLER ÇOCUK HAKLARINA DAİR SÖZLEŞME BİRLEŞMİŞ MİLLETLER ÇOCUK HAKLARINA DAİR SÖZLEŞME TÜRKÇE SÖZLEŞMENİN 44. MADDESİ UYARINCA HAZIRLANAN RAPOR İKİNCİ VE ÜÇÜNCÜ İLERLEME RAPORU TÜRKİYE 1 1 Türkiye ilk raporunu 1999 yılında Çocuk Hakları Komitesine

Detaylı

GAZİANTEP İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNDEN EĞİTİME TAM DESTEK

GAZİANTEP İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNDEN EĞİTİME TAM DESTEK AYIN KONUĞU Gaziantep Emniyet Gazetemizde bu ayın konuğu çok değerli Gaziantep e özgü simgelerin ustaları 8 de Potanın Yıldızları Projesi Start Aldı. 7 de Yıl : 2 Sayı : 33 TEMMUZ 2013 GAZİANTEP İL EMNİYET

Detaylı

Çalışmadan, yorulmadan ve üretmeden rahat yaşamak isteyen toplumlar ; evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini daha sonra da istiklal ve

Çalışmadan, yorulmadan ve üretmeden rahat yaşamak isteyen toplumlar ; evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini daha sonra da istiklal ve 1 Çalışmadan, yorulmadan ve üretmeden rahat yaşamak isteyen toplumlar ; evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdur. 2 Değerli Didimliler;

Detaylı

TSE Kalite Yönetim Sistemi Belgesi alan İlk Emniyet Müdürlüğü

TSE Kalite Yönetim Sistemi Belgesi alan İlk Emniyet Müdürlüğü ŞEHİTLERİMİZE ALLAH TAN RAHMET MİLLETİMİZE BAŞSAĞLIĞI DİLERİZ Emniyet Müdürlüğü nden geleceğe yatırım Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü nün 4 yıldır kardeş okulu olan Orhaneli ilçesine bağlı Sırıl Köyü İlköğretim

Detaylı

Kadın Dostu Kentler Birleşmiş Milletler Ortak Programından Haberler

Kadın Dostu Kentler Birleşmiş Milletler Ortak Programından Haberler 2 Kadın Dostu Kentler Birleşmiş Milletler Ortak Programından Haberler Yerel Eşitlik Eylem Planlarının uygulanmasında 1. yıl geride kaldı: 2012 yılı sonunda 11 il için tamamlanan ve İl Kadın Hakları Koordinasyon

Detaylı

T.C. B A Ş B A K A N L I K Personel ve Prensipler Genel Müdürlüğü GENELGE 2012/16

T.C. B A Ş B A K A N L I K Personel ve Prensipler Genel Müdürlüğü GENELGE 2012/16 T.C. B A Ş B A K A N L I K Personel ve Prensipler Genel Müdürlüğü Sayı : B.02.0.PPG.0.12-010-06/6559 30 TEMMUZ 2012 Konu : Karayolu Trafik Güvenliği Stratejisi ve Eylem Planı GENELGE 2012/16 Trafik kazalarının

Detaylı

GAZİANTEP BÜYÜYOR EMNİYET GÜÇLENİYOR PROJESİ PLAKET TÖRENİ YAPILDI

GAZİANTEP BÜYÜYOR EMNİYET GÜÇLENİYOR PROJESİ PLAKET TÖRENİ YAPILDI Engelli Ailesine PEKAY Yönetim Kurulundan Ziyaret 6 da AYIN KONUĞU GEZİLMEYE DEĞER ŞAHİNBEY PARKI NI SİZLER İÇİN TANITIYORUZ. 12 de Yıl : 3 Sayı : 41 HAZİRAN 2014 GAMEK KURSİYERLERİNE TRAFİK SEMİNERİ 4

Detaylı

GİRİŞ. Türkiye Cumhuriyeti Anayasası nın 90. maddesine göre;

GİRİŞ. Türkiye Cumhuriyeti Anayasası nın 90. maddesine göre; GİRİŞ Engelli bireylerin insan hak ve özgürlüklerinden tam ve eşit şekilde yararlanmasını öngören Engellilerin Haklarına İlişkin Sözleşme, Türkiye Cumhuriyeti tarafından 30 Mart 2007 tarihinde imzalanmıştır.

Detaylı

Kız İmam Hatip Lisesi ne kavuşuyor

Kız İmam Hatip Lisesi ne kavuşuyor Aralık 2014 I Yıl: 5 I Sayı: 57 Başakşehir Belediyesi nin Ücretsiz Yayın Organıdır. Yemyeşil bir koruluğa komşu, Metro hattının yanında Başakşehir Anadolu Kız İmam Hatip Lisesi ne kavuşuyor MEB den tüm

Detaylı

Adres : Kavaklıdere Mah. Nevzat Tandoğan Cad. No: 4 Çankaya / ANKARA Telefon : 0312 465 22 00 Faks : 0312 465 22 65 E-posta :

Adres : Kavaklıdere Mah. Nevzat Tandoğan Cad. No: 4 Çankaya / ANKARA Telefon : 0312 465 22 00 Faks : 0312 465 22 65 E-posta : 2014 YILLIK RAPORU Adres : Kavaklıdere Mah. Nevzat Tandoğan Cad. No: 4 Çankaya / ANKARA Telefon : 0312 465 22 00 Faks : 0312 465 22 65 E-posta : iletisim@ombudsman.gov.tr. İnternet Adresi : www.ombudsman.gov.tr

Detaylı