İÇİNDEKİLER 1. MÜLAKATTAN ÖNCE BİREYSEL SWOT ANALİZİ KIYAFET TARZI YAPILACAKLAR LİSTESİ 2. MÜLAKAT SIRASINDA

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "İÇİNDEKİLER 1. MÜLAKATTAN ÖNCE BİREYSEL SWOT ANALİZİ KIYAFET TARZI YAPILACAKLAR LİSTESİ 2. MÜLAKAT SIRASINDA"

Transkript

1

2 İÇİNDEKİLER 1. MÜLAKATTAN ÖNCE BİREYSEL SWOT ANALİZİ KIYAFET TARZI YAPILACAKLAR LİSTESİ 2. MÜLAKAT SIRASINDA ADIM ADIM BAŞARILI BİR MÜLAKAT MÜLAKAT TEKNİKLERİ MÜLAKAT ÇEŞİTLERİ ÜCRET GÖRÜŞMESİ 3. MÜLAKATTAN SONRA İKİNCİ MÜLAKAT İŞ GÖRÜŞMESİ TAKİBİ

3 1- MÜLAKATTAN ÖNCE BİREYSEL SWOT ANALİZİ Kendi güçlü yanlarınız, zayıf yanlarınız, fırsatlar ve tehditlerin bir listesini yaparsanız olası mülakat sorularına cevap vermeniz daha kolay olur. Şirketlerin; rakiplerini ve kendilerini analiz etmek için kullandığı SWOT analizini siz de kendinizi analiz etmek için kullanabilirsiniz. SWOT Analizi dört kategoride yapılır; GÜÇLÜ YANLAR (STRENGTHS): Kişisel hayatınızda veya profesyonel yaşantınızda güçlü olarak gördüğünüz karakteristik özellikleriniz. Sizi diğer başvuranlardan ayıracak güçleriniz hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Güçlü yanlara örnekler: iyi iletişim, güçlü liderlik, düzenli olmak vb. ZAYIF YANLAR (WEAKNESSES): Geliştirilmesi gereken özelliklerinizi içerir. Mülakatlarda en sık duyabileceğiniz Bana zayıf yönlerinizden bahsedin sorusuna cevap vermeniz kolaylaşır. Olası iş imkanı için hangi özellikleriniz zayıf oluyor? Örnek olarak: toplum karşısında konuşamamak, dağınık olmak vb. FIRSATLAR (OPPORTUNITIES): Kendinizi gelecekte nasıl geliştirmek istiyorsunuz sorusuna cevap olmalıdır. Daha çok dış faktörler kaynaklı fırsatları içerir. Workshoplara katılmak, ek eğitimler görmek gibi. İşverenler gelecek için planlarınızı bilmek ister; Kendinizi 5 yıl içinde nerede görmek istiyorsunuz? sorusu için size ön hazırlık yapma fırsatı tanır. TEHDİTLER (THREATS): Diğer işe başvuranlarla kıyaslandığınızda ne durumdasınız? Onların sizden daha iyi olduğunu düşündüğünüz özellikler nelerdir? Bunları belirledikten sonra bu konularla ilgili kendinizi nasıl geliştirebileceğiniz konusunda planlar yapmalısınız. Diğerlerine göre avantajlı olduğunuz yanlarınızı bilmeniz; Bu ilana başvuran 20 kişi daha var, neden sizi almalıyız? sorusuna daha kolay cevap verebilmenizi sağlar.

4 KIYAFET TARZI Görüntünüz insanların sizle ilgili olarak oluşturduğu ilk izlenimdir. Siz daha mülakata başlamadan kıyafetiniz sizle ilgili çok şey söyleyecektir. İş ortamına uygun, profesyonel bir şekilde giyinirseniz, ilk izleniminiz hep iyi olacaktır. Gideceğiniz firmanın kıyafet tarzına uygun olarak giyinmelisiniz. ERKEKLER İÇİN; İş kıyafeti; koyu renk takım elbise ile beyaz, uzun kollu gömlekten oluşur. Kravatınız elbisenize uygun olmalıdır. Dikkati dağıtacak şekilde çok renkli / desenli kravatlar kullanmayın. KADINLAR İÇİN; İş kıyafeti; takım elbise veya pantolon takımından oluşur. Fazla göze batan takı kullanmaktan ve ağır makyajdan kaçının. Dikkati dağıtacak şekilde çok renkli / desenli giyinmemeye dikkat edin. YAPILACAKLAR LİSTESİ Kurumun adres ve iletişim bilgileri, kuruma nasıl ulaşabileceğiniz konusunda emin olun. Mülakat yapacak olan kişinin adı ve pozisyonu öğrenin. Görüşme yapılacak kurumla ilgili araştırma yapın. Pozisyonun gerektirdiği sorumluluk, görevler ve niteliklerle ilgili bilgi edinin. Özgeçmişinizin bir kopyasını yanınızda bulundurun. Görüşme yapan kişiye yönelteceğiniz sorularla ilgili notlar alın (ilgili olduğunuzu gösterir). Kalem ve not alabileceğiniz bir defter götürün. Giymeyi planladığınız kıyafetlerin önceden hazır ve temiz olduğundan emin olun. Mülakat provaları yapın.

5 2- MÜLAKAT SIRASINDA ADIM ADIM BAŞARILI BİR MÜLAKAT Mülakat yerine zamanında gidin. Bu, "belirtilen saatten 10 dakika önce" anlamına gelir. Kendinizi sizi karşılayan kişiye tanıtın. Mülakat odası yakınında beklerken rahat olun. Mülakat odasına girdiğinizde mülakatı yapacak kişi ya da kişilerle tokalaşın. Odaya bir iş çantası, ya da ajanda dışında çok fazla eşya ile girmeyin. Size, oturulacak yer gösterilmesini bekleyin. Mülakat sırasında saate bakmamaya özen gösterin. Göz temasında bulunarak dikkatli bir dinleyici olduğunuzu gösterin. İlgili olduğunuzu göstermek için vücut dili kullanın. Soruları ve yorumları iyi anladığınızı göstermek için olumlu tepki verin, gülümseyin. Yavaş ve açık bir şekilde konuşun. Düşüncelerinizi toparlamak için duraksamaktan korkmayın. Eğer gerekiyorsa, bir sonraki aşamada sizden ne beklenildiğini sorun. Kendinizden emin olun. Kariyeriniz ile ilgili bilgi saklamayın ve yanıltıcı bilgi vermekten kaçının. Beklemediğiniz bir soruyla karşılaşırsanız, şirketteki rolünüzle bağlantılı olarak, sakin bir tavırla bu soruyu yanıtlayın. Dürüst olun. Olumsuz ifadelerle karşılaşırsanız, nazik bir şekilde nedenlerinizi söyleyin. Sorulan sorunun cevabını bilmiyorsanız "bilmiyorum" demekten çekinmeyin. Mülakatı yapan kişi ya da kişilere soru sormak isterseniz, doğru zamanda, nazik bir şekilde sorularınızı yöneltin. Mülakat sonunda teşekkür ederek el sıkışın.

6 MÜLAKAT TEKNİKLERİ Yapılandırılmış Görüşme Tekniği Bu görüşme tekniğinde adayın önceden belirlenmiş bir dizi soruyu yanıtlaması beklenir. Sunum Görüşme Tekniği Bu teknikte adaylara önceden üzerinde çalışmaları için bir problem veya konu verilir. Sunum konusu görüşmeden bir süre önce adaya verilebileceği gibi, görüşmeye geldiğinde görüşmeden hemen önce de verilebilir. Durumsal Görüşme Tekniği Durumsal görüşmelerde adaylar olsaydı; başınıza gelseydi ne yapardınız? gibi sorularla karşılaşırlar. Bu tür görüşmeler, adayın kendisini çalışacağı iş ortamında hayal etmesine yardımcı olur. Genellikle sorunlara pratik çözümler getirerek çabuk cevap vermeleri beklenir. Yetkinlik Bazlı (Davranışsal) Görüşme Tekniği Yetkinlik, bir firmada belli bir pozisyonda çalışması gereken ideal bir çalışanın sahip olması gereken bilgi, beceri ve davranışlardır. Belli bir pozisyon için yetkinlikler iş analizi yapılarak, iş tanımları hazırlanarak belirlenir. Bu tür görüşmelerde her soru belirli nitelikleri test etmek üzere dizayn edilmiştir. Bu sorulara verilen cevaplar, önceden belirlenmiş kriterlere göre değerlendirilir. Örneğin, görüşme yapan kişi iş başvurusunda bulunan kişiden stres altında çalıştığı bir durumun örneğini vermesini isteyerek genel olarak kişinin stresle nasıl başa çıktığını test eder. İletişim, uyum, esneklik, risk alma, takım çalışması ve liderlik soru yöneltilen yetkinliklerden bazılarıdır.

7 MÜLAKAT ÇEŞİTLERİ Adaylardan farklı bilgiler alabilmek ve farklı özellikleri ortaya çıkarabilmek için değişik mülakat çeşitleri kullanılabilir. Birebir Mülakat Aday tüm görüşmelerini birebir olarak gerçekleştirir. Bu yöntemde genellikle işveren firmanın bir temsilcisi tarafından yürütülür. Sıralı/Seri Mülakat Sıralı görüşmelerde birebir ancak birbiri ardına yapılan birkaç görüşme söz konusudur. Burada mülakat yapan her kişi, söz konusu pozisyonun tek bir yönünü inceler - tecrübe, teknik bilgi, yönetim becerisi gibi. Panel Mülakatı Üçten fazla görüşmecinin tek bir adayla yaptığı görüşme yöntemidir. Genellikle çok sayıda elemanın farklı departmanlar için işe alınması planlandığında tercih edilir. Değerlendirme Merkezi Adaylara çalışmak istedikleri alan ile ilgili olaylar verilir, sunum ve/ya grup çalışması yapmaları istenir. Eğitimli değerlendiriciler tüm süreci, adayların süreç içindeki tüm tutum ve davranışlarını gözlemlerler ve sonrasında değerlendirme yapılır. Grup Mülakatı Takım anlayışının eleman seçme ve görüşme şekline yansımasıdır. Bu yöntemde seçimde ağır basan, seçilecek kişinin birlikte çalışacağı ekip üyeleridir. Buradaki görüşmenin asıl amacı gruba uyumun ölçülmesidir. Telefon Mülakatı Bu görüşmeler, gelecek aşamaya yani mülakatın en önemli kısmı olan yüz yüze görüşmeye öncü oldukları için ciddiye alınmalıdırlar. Yüz yüze görüşme yapılamayacağı zaman tercih edilir.

8 3- MÜLAKATTAN SONRA İKİNCİ MÜLAKAT İlk mülakatta işveren üzerinde olumlu bir etki yaratan adaylar, ikinci bir mülakata veya seri mülakatlara çağrılabilirler. İlk mülakatınızda sorulara kesin ve doğru yanıtlar verdiyseniz; becerilerinizi başvurduğunuz konumda nasıl uygulayacağınızı iyi bir şekilde anlattıysanız; mülakata iyi hazırlanmış ve iyi giyinmişseniz, bu performansınızı aynı şekilde sürdürmeye çalışın. Tam gün mülakat programları, işe alınacağı olası kişileri yakından inceleme ve diğer çalışanlarla aynı ortamda iletişim içindeyken becerilerini değerlendirmek için güzel bir fırsattır. Bu nedenle şirket misyon ve vizyonu hakkındaki bilginizi kullanmaya çalışın. İŞ GÖRÜŞMESİ TAKİBİ Uzun ve zorlu bir süreçti fakat mülakatınız tamamlandı, tebrikler! Şimdi ne olacak? Öncelikle aynı gün içinde mülakatla ilgili notlar alın. Görüşmemde ne iyi gitti? Nerelerde hata yaptım? Hangi sorulara daha iyi cevap verebilirdim? Bu gibi sorulara cevap verirseniz mülakat tekniklerinizi önemli ölçüde geliştirirsiniz. Mülakatı yapan kişiye teşekkür maili gönderin ve istekli olduğunuzu tekrar belirtin. Hala cevap alamadıysanız çok ısrarcı olmadan görüşme yaptığınız kişiyi arayabilir veya mail atabilirsiniz. Sosyal medyada görüşmeyle ilgili paylaşımda bulunmayın. Diğer işlere başvurmaya devam edin. Eğer referanslarınızı belirtmiş iseniz, size referans olan kişileri haberdar edin.

İşe Alımın Sırları Eğitimi İçeriği

İşe Alımın Sırları Eğitimi İçeriği Gaye Tümer Önsel İzgören Akademi Eğitim ve Danışmanlık E-Posta: gayeonsel@izgorenakademi.com İşe Alımın Sırları Eğitimi İçeriği Çekme Sürecinde Neler Yapılmalı? Adayları tüketici gibi görün. Tıpkı ürünlerinizi

Detaylı

PERSONEL SEÇİMİNDE MÜLAKAT VE MÜLAKAT YÖNTEMLERİ

PERSONEL SEÇİMİNDE MÜLAKAT VE MÜLAKAT YÖNTEMLERİ HAVACILIK VE UZAY TEKNOLOJİLERİ DERGİSİ OCAK 2004 CİLT 1 SAYI 3 (55-61) PERSONEL SEÇİMİNDE MÜLAKAT VE MÜLAKAT YÖNTEMLERİ Aylin ALTUN Hava Harp Okulu Havacılık ve Uzay Teknolojileri Enstitüsü Yeşilyurt

Detaylı

İŞ OLANAKLARI VE İŞ ARAMA

İŞ OLANAKLARI VE İŞ ARAMA MODÜL IX İŞ OLANAKLARI VE İŞ ARAMA FAALİYETLERİ AGORA Avrupa II - Avrupa boyutunda küçük ölçekli kentsel ticarette profesyonel rekabet becerilerinin geliştirilmesi için Ortak Entegre Yönetim e-öğrenim

Detaylı

İş başvuruları için ipuçları

İş başvuruları için ipuçları İş başvurusu ipuçları, iş için başvuru sürecinize en iyi şekilde hazırlanmanıza ve bu süreci en iyi şekilde geçirmenize yardımcı olacaktır. Bunların arasında iş başvuru mektuplarının ve özgeçmişin tasarlanmasına

Detaylı

Yöneticiler için mülakat teknikleri

Yöneticiler için mülakat teknikleri On5yirmi5.com Yöneticiler için mülakat teknikleri Mülakat önerileri genellikle mülakat yapılacak kişileri yöneliktir. Peki mülakatı yapacak kişi siz iseniz... İşte size birkaç öneri. Yayın Tarihi : 15

Detaylı

School of Business. Kaynak : Ernst & Young.

School of Business. Kaynak : Ernst & Young. MÜLAKAT SORULARI Hem aday hem de mülakatı yapan kişi için oldukça stresli bir konu olan mülakatlarda, giriş konuşmalarının oldukça samimi ve beliren soğuk havayı ortadan kaldırıcı nitelikte olması gereklidir.

Detaylı

İş aramak planlı yapılması gereken ve zaman alan bir iştir. Bu nedenle öncelikle iş arama yönteminizi oluşturmanız gerekir.

İş aramak planlı yapılması gereken ve zaman alan bir iştir. Bu nedenle öncelikle iş arama yönteminizi oluşturmanız gerekir. İŞ ARAMA TEKNİKLERİ REHBERİ İşini severek yaparsan hayatta bir gün dahi çalışmış olmazsın. İş aramak, hayatınızın dönüm noktalarından birine atacağınız ilk adımdır. Bu adımı ne kadar sağlam atarsanız iş

Detaylı

İş aramak planlı yapılması gereken ve zaman alan bir iştir. Bu nedenle öncelikle iş arama yönteminizi oluşturmanız gerekir.

İş aramak planlı yapılması gereken ve zaman alan bir iştir. Bu nedenle öncelikle iş arama yönteminizi oluşturmanız gerekir. İŞ ARAMA TEKNİKLERİ REHBERİ İşini severek yaparsan hayatta bir gün dahi çalışmış olmazsın. İş aramak, hayatınızın dönüm noktalarından birine atacağınız ilk adımdır. Bu adımı ne kadar sağlam atarsanız iş

Detaylı

NAR TANELERİ: GÜÇLÜ GENÇ KADINLAR MUTLU YARINLAR EĞİTİM EL KİTABI

NAR TANELERİ: GÜÇLÜ GENÇ KADINLAR MUTLU YARINLAR EĞİTİM EL KİTABI 3 NAR TANELERİ: GÜÇLÜ GENÇ KADINLAR MUTLU YARINLAR EĞİTİM EL KİTABI 4 Nar Taneleri: Güçlü Genç Kadınlar Mutlu Yarınlar Projesi kapsamında verilen kişisel gelişim, iş arama becerilerinin geliştirilmesi

Detaylı

Engellilerin İş Hayatına Katılımı. Prof. Dr. Zeynep Aycan Türk Psikologlar Derneği - İstanbul Şube Başkanı

Engellilerin İş Hayatına Katılımı. Prof. Dr. Zeynep Aycan Türk Psikologlar Derneği - İstanbul Şube Başkanı Engellilerin İş Hayatına Katılımı Prof. Dr. Zeynep Aycan Türk Psikologlar Derneği - İstanbul Şube Başkanı 1 Eğitimin Başlıkları I. Engelliler Neler Yapabilir? Bildiğiniz ünlü engelliler kimler? II. Engelliler

Detaylı

BECERİ REHBERİ K 8 HAYAT BOYU ÖĞRENME. Öğreniyorum, öyleyse varım

BECERİ REHBERİ K 8 HAYAT BOYU ÖĞRENME. Öğreniyorum, öyleyse varım BECERİ REHBERİ K 8 HAYAT BOYU ÖĞRENME Öğreniyorum, öyleyse varım Okulda bir şeyler öğrenip, sonra kalan hayatımızda bilgi ve becerilerimizi kullanmak fikri artık geçerli değildir. Dünya hızlı hareket etmekte

Detaylı

ÖZÜRLÜNÜN EL REHBERİ YASAL HAKLAR VE İSTİHDAM

ÖZÜRLÜNÜN EL REHBERİ YASAL HAKLAR VE İSTİHDAM ÖZÜRLÜNÜN EL REHBERİ YASAL HAKLAR VE İSTİHDAM 2008 Özürlünün Yasal Hakları İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı bünyesinde çalışmalarını sürdüren Özürlüler Müdürlüğü

Detaylı

DAVRANIŞ KURALLARI. Değerlerimizi Yaşamak. En Yüksek Etik Standartların Sürdürülmesi

DAVRANIŞ KURALLARI. Değerlerimizi Yaşamak. En Yüksek Etik Standartların Sürdürülmesi DAVRANIŞ KURALLARI Değerlerimizi Yaşamak Önem Vermek Global EKİP Çalışması SÜREKLİ GELİŞTİRME En Yüksek Etik Standartların Sürdürülmesi Başkanımız ve İcra Kurulu Başkanımızdan BİR Mesaj C Colgate-Palmolive

Detaylı

MUALLİM RIFAT EĞİTİM FAKÜLTESİ

MUALLİM RIFAT EĞİTİM FAKÜLTESİ MUALLİM RIFAT EĞİTİM FAKÜLTESİ OKUL DENEYİMİ DERSİ UYGULAMA KLAVUZU 2014 2015 OKUL DENEYİMİ ETKİNLİKLERİ ETKİN LİK NO TARİH ETKİNLİK ADI AÇIKLAMA Okulu Tanıma Öğretmen ve öğrencileri tanıma, okulun genel

Detaylı

İnsan Hakları Örgütleri İçin Örgüt Yönetimi Eğitici El Kitabı

İnsan Hakları Örgütleri İçin Örgüt Yönetimi Eğitici El Kitabı İnsan Hakları Örgütleri İçin Örgüt Yönetimi Eğitici El Kitabı Bu kitap Hollanda Helsinki Komitesi tarafından desteklenen İnsan Hakları Örgütlerinin Yerel Şubelerini Güçlendirme projesinin bir parçası olarak

Detaylı

MENTORLÜKTE UYGULAMA KURALLARI (MUK)

MENTORLÜKTE UYGULAMA KURALLARI (MUK) MENTORLÜKTE UYGULAMA KURALLARI (MUK) KARMA ÖZ DEĞERLENDİRME MODELİNİN BİR BÖLÜMÜ OLARAK DIŞ DEĞERLENDİRMEYİ MÜMKÜN KILAN SİSTEMLER BÜTÜNÜ VE TAM KAPSAMLI ÖZ DEĞERLENDİRME SÜRECİ SUNAN YENİ VERSİYON 1 İÇİNDEKİLER

Detaylı

İçindekiler. İlköğretime Hoşgeldiniz. Veli Haber Bülteni. 2010 Yılı İçin Victoria Devlet İlköğretim Okulları Hakkında Velilere Yönelik Kılavuz.

İçindekiler. İlköğretime Hoşgeldiniz. Veli Haber Bülteni. 2010 Yılı İçin Victoria Devlet İlköğretim Okulları Hakkında Velilere Yönelik Kılavuz. İlköğretime Hoşgeldiniz 2010 Yılı İçin Victoria Devlet İlköğretim Okulları Hakkında Velilere Yönelik Kılavuz İçindekiler Bakanların mesajı 2 Giriş 3 Okula hazırlık 4 Okula başlamak 9 Sınıf içinde 12 Öğrencilere

Detaylı

N 28 ELKİTABI TASLAĞI. Türkiye de Destekli İstihdam (TR)

N 28 ELKİTABI TASLAĞI. Türkiye de Destekli İstihdam (TR) N 28 ELKİTABI TASLAĞI Türkiye de Destekli İstihdam (TR) HAYAT BOYU ÖĞRENME PROGRAMI Leonardo da Vinci / Yenilik Transferi Sözleşme numarası - LLP-LDV-TOI-12-AT-0011 Proje numarası - 2012-1-AT1-LEO05-06976

Detaylı

Satış bir sanattır. Başarılı Satıcı Kimdir?

Satış bir sanattır. Başarılı Satıcı Kimdir? Satış bir sanattır Diplomatın biri, fakir bir adamın yanına gider ve Oğlunun evlenmesini sağlayabilirim der. - Oğlumun hayatına asla karışmam - Ama, kız Lord Rothschild ın kızı - Haaa! O zaman başka Diplomatın

Detaylı

ÖZGEÇMİŞ HAZIRLAMA REHBERİ

ÖZGEÇMİŞ HAZIRLAMA REHBERİ ÖZGEÇMİŞ HAZIRLAMA REHBERİ Özgeçmiş, bireyin çalışma yaşamı ile ilgili bilgilerini, bireye özgü belirli değerlerini düzenli bir şekilde işverene sunduğu araçtır. Başka bir ifadeyle; bir işe girebilmeniz

Detaylı

T.C CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ EĞİTİM FAKÜLTESİ

T.C CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ EĞİTİM FAKÜLTESİ T.C CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ EĞİTİM FAKÜLTESİ OKUL DENEYİMİ ÖĞRETMEN ADAYININ ADI SOYADI FAKÜLTE NO BÖLÜMÜ / ANA BİLİM DALI ÖĞRETİM YILI VE DÖNEMİ UYGULAMA OKULUNUN ADI UYGULAMA ÖĞRETMENİ : : : : : : UYGULAMA

Detaylı

TURGUT ÖZAL ÜNİVERSİTESİ KARİYER PLANLAMA UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (KARMER) KARİYER PLANLAMA VE GELİŞTİRME EL KİTABI

TURGUT ÖZAL ÜNİVERSİTESİ KARİYER PLANLAMA UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (KARMER) KARİYER PLANLAMA VE GELİŞTİRME EL KİTABI TURGUT ÖZAL ÜNİVERSİTESİ KARİYER PLANLAMA UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (KARMER) KARİYER PLANLAMA VE GELİŞTİRME EL KİTABI Kariyeriniz yaşamınızdır ANKARA, 2011 KARİYER PLANLAMA VE GELİŞTİRME EL KİTABI

Detaylı

ÖZGEÇMİŞ OLUŞTURMA REHBERİ

ÖZGEÇMİŞ OLUŞTURMA REHBERİ ÖZGEÇMİŞ OLUŞTURMA REHBERİ Özgeçmiş Nedir? Potansiyel işverene kısaca kendinizi sunacağınız bir kısa tarihçenizdir. Özgeçmişin amacı sizi iş görüşmesine ulaştırmaktır. CV'nin açılımı; Latince Curriculum

Detaylı

Yönetici Mülakat Rehberi

Yönetici Mülakat Rehberi Yönetici Mülakat Rehberi Başarıyla üstün yeteneğin buluşmasını sağlamak 1995 yılında kurulmuş olan DataExpert, Türkiye nin lider üst düzey yönetici araştırma şirketlerinden birisidir. Sektörel bilgi ve

Detaylı

HİZMET STANDARTLARI UYGULAMASI DIŞ KOLAYLAŞTIRICI EĞİTİMİ EĞİTİM MODÜLÜ KATILIMCI KİTABI

HİZMET STANDARTLARI UYGULAMASI DIŞ KOLAYLAŞTIRICI EĞİTİMİ EĞİTİM MODÜLÜ KATILIMCI KİTABI Türkiye Üreme Sağlığı Programı HİZMET STANDARTLARI UYGULAMASI DIŞ KOLAYLAŞTIRICI EĞİTİMİ EĞİTİM MODÜLÜ KATILIMCI KİTABI T.C.Sağlık Bakanlığı Ana Çocuk Sağlığı ve Aile Planlaması Genel Müdürlüğü Ankara,

Detaylı

Avrupa Ellerinizde! uluslararası oryantasyon ve hazırlık bağımsız öğrenme çalışma kitabı. Ad: Kurs Adı: Eğitmen: Yurtdışındaki eğitim süresi:

Avrupa Ellerinizde! uluslararası oryantasyon ve hazırlık bağımsız öğrenme çalışma kitabı. Ad: Kurs Adı: Eğitmen: Yurtdışındaki eğitim süresi: Avrupa Ellerinizde! uluslararası oryantasyon ve hazırlık bağımsız öğrenme çalışma kitabı Ad: Kurs Adı: Eğitmen: Yurtdışındaki eğitim süresi: Staj yerleştirilmesi yapılacak ülke: İçerik Tanıtım... 3 Bölüm

Detaylı

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü Ortaöğretim Rehberlik ve Yönlendirme Dersi Programı 14.04.2011 tarih ve 37 sayılı Talim ve Terbiye Kurulu Kararı ile 2011

Detaylı

YENİ FIRSATLAR HİBE PLANI İÇİN BAŞVURU FORMU DOLDURMAK ÜZERİNE REHBER NOTLAR TASLAK 01.07.2004

YENİ FIRSATLAR HİBE PLANI İÇİN BAŞVURU FORMU DOLDURMAK ÜZERİNE REHBER NOTLAR TASLAK 01.07.2004 YENİ FIRSATLAR HİBE PLANI İÇİN BAŞVURU FORMU DOLDURMAK ÜZERİNE REHBER NOTLAR TASLAK 01.07.2004 AİPP - Türkiye İş Kurumuna (İŞKUR) Destek Projesi Seçkin Hekimoğlu Hibe Planı Danışmanı Tel: (312) 430 26

Detaylı

İş görüşmelerinde en çok sorulan sorular?

İş görüşmelerinde en çok sorulan sorular? On5yirmi5.com İş görüşmelerinde en çok sorulan sorular? İş mülakatları işe girecek kişi açısından son derece gerilimli görüşmelerdir. Bu görüşmelere ne kadar sakin ve kendinizi hazırlamış olarak girerseniz

Detaylı

Yeni Mezunun İş Rehberi

Yeni Mezunun İş Rehberi Yeni Mezunun İş Rehberi Genel Yayın Yönetmeni Didem Tekin Yazı İşleri Asuman Korugan Eda Çapa Görsel Koordinatör Alper Ergenekon Reklam Rezervasyon Yeliz Yamak Baykal mezunrezervasyon@yenibiris.com Ofset

Detaylı