STARBOARD SOFTWARE MENÜ KILAVUZU

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "STARBOARD SOFTWARE 9.43.2 MENÜ KILAVUZU"

Transkript

1 STARBOARD SOFTWARE MENÜ KILAVUZU Dosya Menüsü: 1_ Yeni: Yeni boş bir belge açmak için kullanılır. 2_ Aç: StarBoard dökümanlarını (*.yar), Görüntü dosyalarını (*.bmp *.dib *.png *.jpg *.jpeg *.gif *.tif *.tiff) Windows Meta dosyalarını (*.wmf *.emf) SVG dosyalarını (*.svg) Belge dosyalarını (*.doc *.docx *.rtf *.txt) Excel dosyalarını (*.xls *.xlsx) PDF dosyalarını (*.pdf) Open Document dosyalarını (*.odt *.ods) Film dosyalarını (*.avi *.mpeg *.m1v *.m2v *.m2p *.wmv *.mov *.asf) PowerPoint dosyalarını (*.ppt *.pptx) Common File Format (Ortak Dosya Biçimi) dosyalarını (*.iwb) StarBoard yazılımının içinde açmak için kullanılır. 3_ Birleştir: İki veya daha fazla StarBoard dökümanını (*.yar) bir dosya içerisinde birleştirmek için kullanılır. 4_ Son Belgeler: Küçük bir önizleme ile kullanılan son 10 StarBoard dosyasını (*.yar) görmek için kullanılır. 5_ Kaydet: StarBoard yazılımında yapılan çalışmaları StarBoard dökümanı (*.yar) olarak kaydetmek için kullanılır. 6_ Farklı Kaydet: StarBoard Yazılımında yapılan çalışmaları; StarBoard dökümanı (*.yar) HTM dosyalar (*.htm) BMP dosyalar (*.bmp) JPG dosyalar (*.jpg) PNG dosyalar (*.png) IWB dosyalar (*.iwb) PDF dosyalar (*.pdf) PPT dosyalar (*.ppt) olarak kaydetmek için kullanılır. 7_ Yazdır: StarBoard yazılımında açık olan dökümanı bilgisayara veya ağa bağlı bir yazıcıdan bastırmak veya herhangi bir uygulamadan StarBoard yazılımı içine belge aktarmak için kullanılır. Yazıcıdan bastırmak için; Menü / Dosya / Yazdır komutundan sonra ekrana gelen arayüz penceresinden bilgisayarımızda veya ağda tanımlı olan yazıcıyı seçerek yazdırabiliriz. Herhangi bir uygulamadan StarBoard yazılımı içine belge aktarmak için; Menü / Dosya / Yazdır komutundan sonra ekrana gelen arayüz penceresinden StarBoard Document Capture ı seçerek StarBoard yazılımı içine belge aktarabilir ve belgenin ekran büyüklüğünü ayarlayabiliriz. 8_ Çık: StarBoard Yazılımından çıkmak için kullanılır.

2 Düzenle Menüsü: 1_ Geri Al: Aktif sayfa üzerinde yapılan işlemleri sırasıyla geri almak için kullanılır. 2_ Yeniden Yap: Aktif sayfa üzerinde geri alınan işlemlerin sırasıyla yeniden yapılması için kullanılır. 3_ Kes: Aktif sayfa üzerinde yapılan işlemleri veya nesneleri kesmek için kullanılır. 4_ Kopyala: Aktif sayfa üzerinde yapılan işlemleri veya nesneleri kopyalamak için kullanılır. 5_ Yapıştır: Aktif sayfaya Kopyala veya Kes komutları kullanılarak resim, yazı, nesne vb. dökümanların eklenmesi veya taşınması için kullanılır. 6_ Hepsini Seç: Aktif sayfa üzerinde yapılan işlemlerin tamamını seçmek için kullanılır. 7_ Eşini yap: Seçilen bir işlemin aynısının oluşturulması için kullanılır. 8_Sil: Aktif sayfa üzerinde seçilen işlemlerin veya nesnelerin silinmesi için kullanılır. 9_ Temizle: Aktif sayfa üzerindeki işlemlerin silinerek sayfanın tamamen temizlenmesi için kullanılır. 10_ Açıklamayı Sil: Aktif sayfa üzerinde Normal kalem ile yapılan işlemlerin silinmesi için kullanılır. 11_ Grup/Kilitleme: a. Grup; Aktif sayfa üzerindeki birden fazla işlemin seçilerek grup haline getirilmesi ve birlikte hareket etmeleri için kullanılır. b. Grubu Çöz; Grup haline getirilen işlemlerin ayrıştırılması için kullanılır. c. Kilitle; Aktif sayfa üzerinde seçilen işlemin bulunduğu noktada sabit kalması ve başka yere hareket etmemesi için kullanılır. d. Kilit Çöz; Kilitlenen işlemin açılması ve hareket edebilmesi için kullanılır. 12_ Metin Böl: Herhangi bir internet sayfası veya döküman içerisinden sürükle/bırak veya kopyala/yapıştır komutlarıyla aktif ekrana taşınan satır veya paragraftan oluşan yazının bölünmesi için kullanılır. a. Çizgiye Göre Böl; Aktif sayfaya getirilen yazı birden fazla satır içeriyorsa mevcut yazıyı satırlarına bölmek için kullanılır. b. Kelimeye Göre Böl; Aktif sayfaya getirilen yazı birden fazla kelimeden oluşuyorsa mevcut yazıyı kelimelerine bölmek için kullanılır. 13_ Metin Bul : Aktif sayfa üzerinde, belirtilen metin öğesini bulmak için kullanılır. 14_ Galeri Klasörü Bul : Galeri içinde, belirtilen klasörü aramak için kullanılır. 15_ Galeri Favorilerini Yönet: Sık kullanılan resimlerinizi tutan bir klasör açmak için kullanılır. 16_ Görüntüyü düzenle: Seçilen görüntüyü düzenlemek için kullanılır. 17_Bağlantılar: Aktif ekranda seçilen bir işlemi veya nesneyi başka bir ek, dosya, internet sayfası veya doküman sayfasına bağlamak için kullanılır.

3 a. Bağlantıyı Düzenle ; Seçilen nesnenin bağlantısını düzenlemek için kullanılır. Seçilen nesneye ek, dosya, internet sayfası veya doküman sayfası atanabilir. b. Bağlantı Aç; Seçilen nesnenin bağlı bulunduğu ek, dosya, internet sayfası veya doküman sayfasını açar. 18_ Hizala: Seçilen nesneleri aşağıdaki seçeneklerde hizalamak için kullanılır. Üst Alt Sol Sağ Yatay Merkez Düşey Merkez Yatay Dağıt Düşey Dağıt 19_ Yeniden boyutlandır: Seçilen nesneleri aşağıdaki seçeneklerde yeniden boyutlandırmak için kullanılır. En geniş En dar En yüksek En düşük 20_ Düzenle: Seçilen nesnelerin aşağıdaki seçeneklerde sırasını değiştirmek için kullanılır. Yukarı Aşağı Üste Alta Önplana Arkaplana 21_ Döndür/Çevir: Seçilen nesneyi aşağıdaki seçeneklerde döndürüp çevirmek için kullanılır. Saat yönünde döndür 180 çevir Ters saat yönünde döndür Yatay çevir Düşey çevir Görünüm Menüsü: 1_ Geri: Önceki görüntülenen sayfayı görüntülemek için kullanılır. 2_ İleri: Önceki Geri operasyonunu geri almak için kullanılır. 3_ Önceki Sayfa: Önceki sayfayı görüntülemek için kullanılır. 4_ Yeni Sayfa: Sonraki sayfayı görüntülemek için kullanılır. 5_ Kenar Çubuğu Pencere Öğeleri: Aşağıdaki seçenekleri içeren bir alt menü açar. a. Konu Listesi; Konu Listesi penceresini Gösterir/Gizler. b. Sayfa Listesi; Sayfa Listesi penceresini Gösterir/Gizler. c. Ekler; Ekler penceresini Gösterir/Gizler. d. Galeri; Galeri penceresini Gösterir/Gizler.

4 e. Araç Özellikleri; Araç Özellikleri penceresini Gösterir/Gizler. f. Nesne Özellikleri; Nesne Özellikleri penceresini Gösterir/Gizler. g. Sayfa Özellikleri; Sayfa Özellikleri penceresini Gösterir/Gizler. h. Navigasyon; Navigasyon penceresini Gösterir/Gizler. i. Ekran Yerleşimi; Ekran Yerleşimi penceresini Gösterir/Gizler. j. Konferans Konsolu; Konferans Konsolu penceresini Gösterir/Gizler. 6_ Düzen: Aşağıdaki seçenekleri içeren bir alt menü açar. a. Menü Çubuğu; Menü Çubuğunu Gösterir/Gizler (Yalnızca Windows sürümü içindir). b. Kenar Çubuğu; Kenar Çubuğunu Gösterir/Gizler. c. Bağlam Çubuğu; Bağlam Çubuğunu Gösterir/Gizler. 7_ Izgara: Aşağıdaki seçenekleri içeren bir alt menü açar. a. Kılavuz Çizgileri Göster; Aktif sayfada Kılavuz Çizgileri Gösterir/Gizler. b. Kılavuz Çizgilerine Yasla; Komutu Açar/Kapatır. Akıllı Kalem ile çizilen şekillerin otomatik olarak en yakın klavuz çizgilere yaslanmasını sağlar. c. Çizgi Pozisyonunu Ayarla; Komutu Açar/Kapatır. Akıllı Kalem ile çizilen çizgilerin pozisyonunun kolay ayarlanabilmesini sağlar. 8_ Büyüt: Aşağıdaki seçenekleri içeren bir alt menü açar. a. Büyüt; Aktif sayfadaki nesnelerin görünümünü büyütür. b. Küçült; Aktif sayfadaki nesnelerin görünümünü büyütür. c. Pencere Büyüt; Aktif sayfada seçilen bir dikdörtgen alanı büyütür. d. Yeniden Ayar; Büyütme veya küçültmeyi sıfırlar. Nesnenin boyutunu ilk haline getirir (%100). 9_ Tam Ekran: StarBoard yazılımında Tam Ekran ve Pencere Modu arasında geçiş yapmak için kullanılır. 10_ Önplanı Sakla: Aktif sayfada Önplanı Gösterir/Gizler. 11_ Görünümü Yenile: Ekranı yenilemek için kullanılır. Araçlar Menüsü: 1_ Normal Kalem: Serbest yazı yazmak ve not almak için kullanılır. 2_ Akıllı Kalem: Serbest elle çizilen şekiller otomatik olarak geometrik nesnelere dönüştürülür. (Desteklenen şekiller: Dikdörtgen, kare, daire, elips, ok, yıldız, üçgen, çokgen, dörtgen, yamuk, çizgi) El yazısı metne dönüştürülür. Metin Google, Wikipedia veya herhangi bir arama motorunda aratılır. Matematik dersleri için ızgara ile birlikte kullanıldığında büyük kolaylık sağlar. 3_ İşaret Kalemi: Aktif sayfadaki nesneler üzerinde anlık vurgulama yapmak için kullanılır. Lazer işaretleyici gibi çalışır. Yapılan her vurgulama ile önceki vurgulama kaybolur. Noktasal vurgulamalarda vurgulanacak olan noktaya bir kere dokunularak ok çıkması sağlanır. Sunumlarla iyi çalışır. 4_ Metin Kalemi: El yazısını otomatik olarak metin haline dönüştürmek için kullanılır. Başka bir metin ile değiştirmek için seçenekler arasından uygun olanı seçilir. 5_ Dual Pen: Aktif sayfada iki kişinin alan sınırlaması olmadan işlem yapmasını sağlar.

5 6_ Silgi: Aktif sayfada yapılan işlemleri ve nesneleri silmek için kullanılır. Normal Silgi; Normal Kalem ile yapılmış notları siler. Resim Silgisi; Eklenen resimleri ve notları siler. Ekran Temizleme; Aktif sayfayı tamamen temizler. 7_ Seç: Aktif sayfada yapılan işlemleri ve nesneleri seçmek için kullanılır. 8_Kaydır: Aktif sayfayı yukarı, aşağı veya sağa, sola kaydırmak için kullanılır. 9_ Çoklu Giriş: Aktif sayfanın ikiye bölünerek (StarBoard modele göre üç kişide olabilir) iki kişinin kendi alanları içinde işlem yapmasını sağlamak için kullanılır. 10_ Doldur: Katı veya vurgulama renkleri ile serbest şekillerde dahil olmak üzere herhangi bir kapalı çizgi nesnenin içini doldurmak için kullanılır. 11_ Metin: Aktif sayfada belirtilen alana dijital klavye ile yazı yazmak için kullanılır. 12_ Şekiller: Çizgi, ok, daire, elips, üçgen, dik üçgen, dörtgen, dikdörtgen, kare çizmek için kullanılır. 13_ Aksesuarlar: Aşağıdaki seçenekleri içeren bir alt menü açar. a. Pergel; Daire, yay gibi şekilleri çizilmek için kullanılır. b. Açı ölçer; Açı ölçmek ve açılı şekillerin oluşturulması için kullanılır. c. Cetvel; Uzunlukları ölçmek ve düz çizgi çizmek için kullanılır. d. Ekran Klavyesi; Aktif sayfaya veya orijinal belgeler üzerine metin girişleri yapmak için kullanılır. e. Ekran Kapatma; Aktif sayfanın veya orijinal belgenin üzerine siyah bir perde kapatıp anlatımın yönüne göre perdeyi yukarı aşağı veya sağa sola doğru kaydırarak anlatımın parçalara ayrılarak yapılmasını sağlar. f. Ekran Kaydedicisi; Ses ve notları kaydetmek (*.wmv) ve kaydı *.wmv formatını destekleyen herhangi bir medya oynatıcı ile istenen zamanda oynatmak için kullanılır. g. Spot Işık; Aktif sayfa veya orijinal belge üzerinde dikkatleri bir noktaya toplamak için kullanılır. h. Kronometre; Zaman tutmak için kullanılır. i. Ekran Yakala; Aktif sayfa üzerinden, herhangi bir doküman veya programdan bir bölümünü kesip almak için kullanılır. Masaüstü yakala, Pencere yakala, Sürükle-Seç yakala ve Serbest yakala seçenekleri vardır. j. Dış Uygulamaları Ekle/Sil; Herhangi bir orijinal belgenin Araç paletine sürükle bırak ile yerleştirilerek StarBoard yazılımı içinde çalışılırken bu dosyanın üzerine tıklanarak doğrudan çalıştırılması için kullanılır. 14_ İçerik Yakalama Merkezi: Bilgisayara bağlı kamera üzerinden tek kare çekim, sürekli çekim veya hareketli çekim yapılarak StarBoard yazılımına aktarmak için kullanılır. 15_ Konu Araç Kutusu (Subjest Toolbox): Coğrafya, dil sanatları, matematik ve fen konularını içerir. 16_ Tablo: Aktif sayfa üzerinde tabo oluşturmak için kullanılır. Ekle Menüsü: 1_ Yeni Sayfa: Geçerli Beyaz Tahta konusunun sonuna boş bir sayfa ekler ve sayfayı görüntüler.

6 2_ Ekran Görüntüsü: Geçerli masaüstü içeriğini yakalar, geçerli Beyaz Tahta konusunun sonuna boş bir sayfa ekler ve sayfayı görüntüler. 3_ Resim : Aktif sayfaya resim dosyası eklemek için kullanılır. 4_ Flash : Aktif sayfaya flash dosyası (*.swf) eklemek için kullanılır. 5_ TWAIN Cihaz: TWAIN aygıtı (tarayıcı veya kamera) seçmek için kullanılır. 6_ PC Kamera: PC kamerasını açarak üzerinden tek kare görüntü almak için kullanılır. Konu Menüsü: Eğer StarBoard olmayan dosyalar açarsanız veya bir konferans ortamı başlatırsanız diğer konularda burada listelenir. 1_ Masaüstü: Masaüstü moduna geçmek için kullanılır. 2_ Yazıtahtası: Yazıtahtası moduna geçmek için kullanılır. Konferans Menüsü: İnteraktif sunumlarınızın paylaşımına olanak verir. Mak. 50 noktayı destekler. 1_ Paylaşımlı Tahta Aç : StarBoard konferans oturumuna ev sahipliği yapmak için kullanılır. 2_ Paylaşımlı Tahtaya Bağlan : StarBoard konferans oturumuna katılmak için kullanılır. Ayarlar Menüsü: 1_ Tercihler: StarBoard Yazılım için çeşitli ayarlara erişim sağlar. 2_ Lisan: Kullanılacak olan dil seçimi yapılır. 3_ Profil: StarBoard Yazılımının kullanıcıya göre özelleştirilmesi için kullanılır. a. Profili Yükle ; Kaydedilen profili yüklemek için kullanılır. b. Yeni Profil ; Yeni bir profil oluştururken şablon olarak önceden ayarlanmış profillerden birini seçmek için kullanılır. c. Profili başka adla kaydet ; Bir profil için geçerli ayarları kadetmek için kullanılır. 4_ StarBoard: a. Kalibre et; StarBoard kalibrasyon alanını görüntüler. b. StarBoard Ayarları; Bağlanan StarBoard un fonksiyonlarını ayarlar. c. Bağlantıyı kontrol et; StarBoard un bağlantı durumunu kontrol eder. 5_ Fonksiyon Düğmesi Ayarları : StarBoard fonksiyon tuşları ayarlarının değiştirilmesini sağlar. 6_ Arama Motorlarını Yapılandır : Hangi arama motorlarının StarBoard ile kullanılacağını belirlemenizi sağlar.

7 Yardım Menüsü: 1_ StarBoard Yardım: 2_ Hoşgeldiniz Ekranı : 3_ Kaynak Merkezi: 4_Güncellemeleri Kontrol Et: 5_ Kullanıcı Kayıt İşlemi: 6_ Online Destek: 7_ Hakkında :

Bölüm 12: Çizim. Vektör grafikleri çizme. Şekiller ve yollar çizme. Çizim modları

Bölüm 12: Çizim. Vektör grafikleri çizme. Şekiller ve yollar çizme. Çizim modları 378 Bölüm 12: araçları (Kalem ve şekil araçları) vektör şekilleri oluşturmanıza ve düzenlemenize olanak verir. Şekillerle, şekil katmanlarında ve yollar olarak çalışabilirsiniz; ayrıca boyama araçlarıyla

Detaylı

OPEN OFFİCE KULLANIM KILAVUZU

OPEN OFFİCE KULLANIM KILAVUZU OPEN OFFİCE KULLANIM KILAVUZU OpenOffice.org'nin Sistem Menüsünden Başlangıcı OpenOffice.org çoğu zaman işletim sisteminizin başlangıç menüsünden başlatılır. Sistem menünüz (başlangıç) birçok program için

Detaylı

Ç İ Z İ M N E S N E L E R İ

Ç İ Z İ M N E S N E L E R İ Ç İ Z İ M N E S N E L E R İ İ L E Ç A L I Ş M A K. Ç i z i m A r a ç Ç u b u ğ u : Belgenize çizim nesneleri eklemek için başka bir yardımcı programa ihtiyacınız yok. Word sizin için kolaylıkla düz çizgiler,

Detaylı

DOKUMANIN SONUNDA SADECE FORMÜLLERLE İLGİLİ ÖRNEK SORULAR VARDIR. ADRESİNDEN ULAŞABİLİRSİNİZ. BURADAKİ ÖRNEKLERİ İNCELEMEKTE FAYDA VAR.

DOKUMANIN SONUNDA SADECE FORMÜLLERLE İLGİLİ ÖRNEK SORULAR VARDIR. ADRESİNDEN ULAŞABİLİRSİNİZ. BURADAKİ ÖRNEKLERİ İNCELEMEKTE FAYDA VAR. EXCEL DOKÜMAN ALTTADIR DOKUMANIN SONUNDA SADECE FORMÜLLERLE İLGİLİ ÖRNEK SORULAR VARDIR. DERSTE YAPILAN ÖRNEKLERE http://obis.bayar.edu.tr/notlar/excelornekcalismalar/ ADRESİNDEN ULAŞABİLİRSİNİZ. BURADAKİ

Detaylı

GeoGebra Yardım Resmi Kullanım Kılavuzu 3.2

GeoGebra Yardım Resmi Kullanım Kılavuzu 3.2 GeoGebra Yardım Resmi Kullanım Kılavuzu 3.2 Yazanlar: Markus Hohenwarter ve Judith Hohenwarter Çevirenler: Mustafa Dogan ve Erol Karakırık www.geogebra.org GeoGebra Yardım 3.2 Son Düzenleme: Aralık 11,

Detaylı

ABBYY FineReader 11. Kullanıcı Kılavuzu. 2011 ABBYY. Tüm hakları saklıdır.

ABBYY FineReader 11. Kullanıcı Kılavuzu. 2011 ABBYY. Tüm hakları saklıdır. ABBYY FineReader 11 Kullanıcı Kılavuzu 2011 ABBYY. Tüm hakları saklıdır. Bu belgedeki bilgiler haber verilmeksizin değiştirilebilir ve ABBYY Software House kendi adına hiçbir taahhüt taşımamaktadır. Bu

Detaylı

ABBYY FineReader 10 Kullanıcı Kılavuzu

ABBYY FineReader 10 Kullanıcı Kılavuzu ABBYY FineReader 10 Kullanıcı Kılavuzu 2009 ABBYY. Tüm hakları saklıdır. Bu belgedeki bilgiler haber verilmeksizin değiştirilebilir ve ABBYY Software House kendi adına hiçbir taahhüt taşımamaktadır. Bu

Detaylı

EST-7014. 14-Language Speaking Global Translator. Kullanıcı Kılavuzu. www.franklin.com

EST-7014. 14-Language Speaking Global Translator. Kullanıcı Kılavuzu. www.franklin.com EST-7014 14-Language Speaking Global Translator Kullanıcı Kılavuzu www.franklin.com 1 Lisans Sözleşmesi (yalnız ABD için) ELECTRONIC REFERENCE I KULLANMAYA BAŞLAMADAN ÖNCE BU LİSANS SÖZLEŞMESİNİ MUTLAKA

Detaylı

Version 1.1. Readiris 14 Windows. Kullanım Kılavuzu. 10/29/2012 I.R.I.S. Products & Technologies dgi

Version 1.1. Readiris 14 Windows. Kullanım Kılavuzu. 10/29/2012 I.R.I.S. Products & Technologies dgi Version 1.1 Readiris 14 Windows Kullanım Kılavuzu 10/29/2012 I.R.I.S. Products & Technologies dgi Readiris TM 14 - Kullanım Kılavuzu İçindekiler Readiris'e giriş... 9 Readiris 14'deki yenilikler... 10

Detaylı

BlackBerry Curve 9220 Smartphone. Sürüm: 7.1. Kullanıcı Kılavuzu

BlackBerry Curve 9220 Smartphone. Sürüm: 7.1. Kullanıcı Kılavuzu BlackBerry Curve 9220 Smartphone Sürüm: 7.1 Kullanıcı Kılavuzu Yayın: 2012-09-19 SWD-20120919104111921 İçindekiler Hızlı Yardım... 8 Başlarken: Akıllı telefonunuz... 8 Popüler başlıklar... 28 Popüler ipuçları...

Detaylı

BİLGİSAYARA GİRİŞ I BİLGİSAYAR OKUR YAZARI OLMAK (VER.1.11-05.01.2015) Bora Tüccaroğlu, PMP Akdeniz Karpaz Üniversitesi

BİLGİSAYARA GİRİŞ I BİLGİSAYAR OKUR YAZARI OLMAK (VER.1.11-05.01.2015) Bora Tüccaroğlu, PMP Akdeniz Karpaz Üniversitesi BİLGİSAYARA GİRİŞ I BİLGİSAYAR OKUR YAZARI OLMAK (VER.1.11-05.01.2015) Bora Tüccaroğlu, PMP Akdeniz Karpaz Üniversitesi Dersin Amacı Bilişim sistemlerinin hayatımızdaki önemi yatsınamaz. Herhangi bir mesleğin

Detaylı

MODEL AL-2021 AL-2041 DİJİTAL ÇOK FONKSİYONLU SİSTEM KULLANIM KILAVUZU. Sayfa

MODEL AL-2021 AL-2041 DİJİTAL ÇOK FONKSİYONLU SİSTEM KULLANIM KILAVUZU. Sayfa MODEL AL-0 AL-04 DİJİTAL ÇOK FONKSİYONLU SİSTEM KULLANIM KILAVUZU AL-0 Sayfa İÇİNDEKİLER... GİRİŞ... KAĞIT YÜKLEME...9 YAZILIMIN KURULMASI...4 KOPYALAMA FONKSİYONLARI...5 YAZICI İŞLEVLERİ...7 TARAYICI

Detaylı

Kullanım kılavuzunuz SHARP AL-2021/2041 http://tr.yourpdfguides.com/dref/4725473

Kullanım kılavuzunuz SHARP AL-2021/2041 http://tr.yourpdfguides.com/dref/4725473 Bu kullanım kılavuzunda önerileri okuyabilir, teknik kılavuz veya için kurulum kılavuzu. Bu kılavuzdaki tüm sorularınızı (bilgi, özellikler, güvenlik danışma, boyut, aksesuarlar, vb) cevaplarını bulacaksınız.

Detaylı

BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ

BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ AÇIK KAYNAK İŞLETİM SİSTEMİ KULLANIMI Ankara, 2013 Bu modül, mesleki ve teknik eğitim okul/kurumlarında uygulanan Çerçeve Öğretim Programlarında yer alan

Detaylı

Bölümün Amacı: Bu bölümde işletim sistemleriyle ilgili teorik konular verilerek, güncel işletim sistemleri tanıtılmıştır.

Bölümün Amacı: Bu bölümde işletim sistemleriyle ilgili teorik konular verilerek, güncel işletim sistemleri tanıtılmıştır. GİRİŞ Bölümün Amacı: Bu bölümde işletim sistemleriyle ilgili teorik konular verilerek, güncel işletim sistemleri tanıtılmıştır. Neler Öğreneceksiniz: Bu bölümü bitiren kişi: 1.İşletim sistemleriyle ilgili

Detaylı

VADELİ İŞLEM VE OPSİYON PİYASASI (VİOP) TEMSİLCİ EKRANI KULLANIM KILAVUZU

VADELİ İŞLEM VE OPSİYON PİYASASI (VİOP) TEMSİLCİ EKRANI KULLANIM KILAVUZU VADELİ İŞLEM VE OPSİYON PİYASASI (VİOP) TEMSİLCİ EKRANI KULLANIM KILAVUZU İstanbul, Mayıs 2013 İÇİNDEKİLER 1 GİRİŞ... 8 1.1 KULLANIM KILAVUZU HAKKINDA... 8 2 BORSA İSTANBUL-VİOP İŞLEM SİSTEMİ TEMSİLCİ

Detaylı

Printed in Korea Code No.:GH68-11326A Turkish. 08/2006. Rev. 1.0. World Wide Web http://www.samsungmobile.com

Printed in Korea Code No.:GH68-11326A Turkish. 08/2006. Rev. 1.0. World Wide Web http://www.samsungmobile.com * Yüklenen yazılıma veya servis sağlayıcısına veya ülkenize bağlı olarak bu kılavuzdaki bazı açıklamalar telefonunuza uymayabilir. * Ülkenize bağlı olarak telefonunuz ve aksesuarlarınız bu kılavuzdaki

Detaylı

CX510 Series. Kullanıcı Kılavuzu. Makine türleri: 7527 Model(ler): 636, 637

CX510 Series. Kullanıcı Kılavuzu. Makine türleri: 7527 Model(ler): 636, 637 CX510 Series Kullanıcı Kılavuzu Eylül 2014 www.lexmark.com Makine türleri: 7527 Model(ler): 636, 637 İçindekiler 2 İçindekiler Güvenlik Bilgileri...7 Yazıcıyı tanıma...9 Yazıcı hakkında bilgi bulma...9

Detaylı

TEMEL BİLGİSAYAR TEKNOLOJİLERİ KULLANIMI

TEMEL BİLGİSAYAR TEKNOLOJİLERİ KULLANIMI EDİTÖR: YRD. DOÇ.DR. HASAN H. BALIK TEMEL BİLGİSAYAR TEKNOLOJİLERİ KULLANIMI Ahmet TEKİN Ayhan AKBAL Bahadır SEVİNÇ Fatih ERTAM Harun H. TUZSUZOĞLU İhsan SERHATLIOĞLU Kemal BALIKÇI M. Fatih TALU Musa ÇIBUK

Detaylı

SZ-10/SZ-20. Türkçe Tanıtım ve Kullanım Kılavuzu DİJİTAL FOTOĞRAF MAKİNESİ

SZ-10/SZ-20. Türkçe Tanıtım ve Kullanım Kılavuzu DİJİTAL FOTOĞRAF MAKİNESİ DİJİTAL FOTOĞRAF MAKİNESİ SZ-10/SZ-20 Türkçe Tanıtım ve Kullanım Kılavuzu Bir Olympus dijital fotoğraf makinesi satın aldığınız için teşekkür ederiz. Yeni fotoğraf makinenizi kullanmaya başlamadan önce,

Detaylı

Printed in Korea Code No.:GH68-10783A Turkish. 11/2006. Rev. 1.0. World Wide Web http://www.samsungmobile.com

Printed in Korea Code No.:GH68-10783A Turkish. 11/2006. Rev. 1.0. World Wide Web http://www.samsungmobile.com * Yüklenen yazılıma veya servis sağlayıcısına veya ülkenize bağlı olarak bu kılavuzdaki bazı açıklamalar telefonunuza uymayabilir. * Ülkenize bağlı olarak telefonunuz ve aksesuarlarınız bu kılavuzdaki

Detaylı

METATRADER Kullanım Kılavuzu

METATRADER Kullanım Kılavuzu METATRADER Kullanım Kılavuzu 1/99 İÇERİK Yeni Hesap Kaydı (Demo hesabına ilk giriş).4 Program Kurulumu.7 Mevcut Hesaba Giriş..11 MetaTrader Çalışma Alanı.14 Piyasa Gözlemi..16 Sembol Pencereleri 17 İzleme

Detaylı

Küçük İşletme ve Kurumsal Hesaplara Yönelik 10 Adımda Nubuto

Küçük İşletme ve Kurumsal Hesaplara Yönelik 10 Adımda Nubuto Küçük İşletme ve Kurumsal Hesaplara Yönelik 10 Adımda Nubuto Küçük işletme ve Kurumsal hesaplara yönelik 10 Adımda Nubuto XTM International Ltd. tarafından yayımlanmış, İstanbul Arel Üniversitesi Mütercim

Detaylı

TruVision NVR 10 Hızlı Başlangıç Kılavuzu

TruVision NVR 10 Hızlı Başlangıç Kılavuzu TruVision NVR 10 Hızlı Başlangıç Kılavuzu P/N 1072767B-TR REV 1.0 ISS 16OCT14 Telif Hakkı 2014 United Technologies Corporation. Interlogix, United Technologies Corporation un bir birimi olan UTC Building

Detaylı

Birkaç tıklatma sonra, siparişiniz baskıya hazırdır. Yaşadığınız yere ve tasarladığınız ürün tipine bağlı olarak:

Birkaç tıklatma sonra, siparişiniz baskıya hazırdır. Yaşadığınız yere ve tasarladığınız ürün tipine bağlı olarak: Hoş Geldiniz! RocketLife tarafından hazırlanan HP Photo Creations, fotoğraflarınızdan profesyonel kalitede hatıralar yaratmanın hızlı ve kolay yoludur. Saniyeler içinde zarif fotoğraf albümleri, tebrik

Detaylı

Harici Taşınabilir. My Passport Ultra. Taşınabilir Sabit Sürücü. Kullanım Kılavuzu. My Passport Ultra Kullanım Kılavuzu

Harici Taşınabilir. My Passport Ultra. Taşınabilir Sabit Sürücü. Kullanım Kılavuzu. My Passport Ultra Kullanım Kılavuzu My Passport Ultra Taşınabilir Sabit Sürücü Kullanım Kılavuzu Harici Taşınabilir My Passport Ultra Kullanım Kılavuzu WD Servis ve Desteği Bir sorunla karşılaşırsanız, lütfen bu ürünü iade etmeden önce sorunu

Detaylı

, Japonya ve diğer ülkelerde RISO KAGAKU CORPORATION firmasının tescilli ticari markasıdır. RISO KAGAKU CORPORATION firmasının ticari markasıdır.

, Japonya ve diğer ülkelerde RISO KAGAKU CORPORATION firmasının tescilli ticari markasıdır. RISO KAGAKU CORPORATION firmasının ticari markasıdır. Riso, bu el kitabının kullanımından doğabilecek hiçbir hasar veya maddi zarardan sorumlu tutulamaz. Ürünlerimizi sürekli olarak yenilediğimiz için, makine bazı yönlerden bu el kitabında kullanılan resimlerden

Detaylı

AR-5623D AR-5618D AR-5620D DİJİTAL ÇOK FONKSİYONLU SİSTEM KULLANIM KILAVUZU

AR-5623D AR-5618D AR-5620D DİJİTAL ÇOK FONKSİYONLU SİSTEM KULLANIM KILAVUZU DİJİTAL ÇOK FONKSİYONLU SİSTEM MODEL: AR-568 AR-560 AR-56 AR-568D AR-560D AR-56D KULLANIM KILAVUZU İÇINDEKILER GİRİŞ... KILAVUZU KULLANMA... MODELLER ARASINDAKİ FARKLAR... 5 KURULUM YAZILIMI KURMADAN

Detaylı

NAVIGON 20 EASY NAVIGON 20 PLUS

NAVIGON 20 EASY NAVIGON 20 PLUS NAVIGON 20 EASY NAVIGON 20 PLUS Kullanıcı El Kitabı Türkçe Haziran 2010 Üzeri çizilmiş çöp bidonu sembolünün anlamı, ürünün Avrupa Birliğinde ayrı bir çöp yığınına ilave edilmesi gerektiğidir. Bu durum

Detaylı

Bu kılavuzdaki bazı içerikler, yazılıma veya servis sağlayıcınıza bağlı olarak, telefonunuzdan farklı olabilir.

Bu kılavuzdaki bazı içerikler, yazılıma veya servis sağlayıcınıza bağlı olarak, telefonunuzdan farklı olabilir. Bu kılavuzdaki bazı içerikler, yazılıma veya servis sağlayıcınıza bağlı olarak, telefonunuzdan farklı olabilir. - İnternet: http://www.samsung.com/tr - Faks: + 90 212 211 48 51 - Adres Samsung Electronics

Detaylı