M.A.R.S ONLİNE OYUN REHBERİ. M.A.R.S Online Oyununu bilgisayarınıza kurmadan önce Oyun Gereksinimlerini gözden geçirelim.

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "M.A.R.S ONLİNE OYUN REHBERİ. M.A.R.S Online Oyununu bilgisayarınıza kurmadan önce Oyun Gereksinimlerini gözden geçirelim."

Transkript

1 M.A.R.S ONLİNE OYUN REHBERİ M.A.R.S Online Kurulum M.A.R.S Online Oyununu bilgisayarınıza kurmadan önce Oyun Gereksinimlerini gözden geçirelim. SİTEYE KAYIT Öncelikle boş bir internet sayfasında yazıp tuşuna basın.

2 Gametolia ana sayfasında kırmızı ile işaretlenmiş Ücretsiz Yeni Üyelik Facebook ile hızlı üye ol butonu yeni kullanıcılar için. Üye Girişi kısmı ise kayıt olan oyuncularımız içindir. Ücretsiz Yeni Üyelik Butonuna tıkladığınızda; Kayıt Formu Üyelik; Kayıt formu ile üyelik için açılan sayfada sizden istenen bilgileri eksiksiz doldurun. Not: Mail adresinize gelecek aktivasyon linki için kullanımda ve doğru bir mail adresi verdiğinize emin olun. Seçtiğiniz parola en az 6 karakterden oluşmalıdır. Karakter şifrenizi oluştururken; Rakam, harf ( büyüklü küçüklü )ve noktalama işaretlerini kullanarak güvenli bir şifre yaratmanızı öneriyoruz. Örnek; M.A3.r42.s Doğrulama Metni ni girdikden sonra, Kayıt ve Site Kullanım Şartlarını okuyun ve okuduğunuzu işaretleyin.

3 butonuna basarak kayıt işlemini tamamlayın. İşleminiz başarıyla tamamlandı. Şimdi adresinize gelen aktivasyonu aktif etmek için mail adresinize bağlanın. Not: Hotmail mail sayfası örnek olarak verilmiştir.

4 Fotoğraflı anlatımdaki aşamaları takip ederek mail adresinizin Gelen Kutusuna erişebilirsiniz. Not: Mail kutunuzda Gametolia dan gelen herhangi bir mail yoksa mail adresinizin Spawn veya Önemsiz maillerini kontrol etmeyi unutmayın.

5 Gametolia Aktivasyon mailinde kırmızıyla işaretlenmiş linke tıklayarak hesabınızın aktivasyonunu tamamlayın. OYUN İNDİRME

6 Boş bir internet sayfasına yazıyoruz. Gametolia.com da oyunu indirmek için Hemen İndir butonuna tıklıyoruz. Açılan sayfada size en uygun indirme seçeneğini kullanarak oyunu bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Biz örnek olarak Kurulum Yöneticisi seçeneğini ele alalım.

7 Kırmızı ile işaretlenmiş butonuna tıklayın. İşlemin bundan sonraki kısmını hangi İnternet Tarayıcısını tercih ediyorsanız o tarayıcının indirme bölümünden takip edebilirsiniz. Firefox Kullanıcıları İçin; Karşınıza gelecek sekmede fotoğrafta kırmızı ile işaretlenmiş olan seçeneğine tıklayın.

8 İndirme işlemi tamamlandığında kırmızı ile işaretlenmiş alana çift tıklayarak M.A.R.S. İndiricisini çalıştırabilirsiniz. Google Chrome Kullanıcıları İçin, uzantısı olduğu için, butonuna bastığınızda sayfanın alt sağ köşesinde. Dosya bir exe

9 Şeklinde bir uyarı verecektir. Bu bilgisayarınıza gelebilecek bir casus yazılım tehlikesine karşı standart olarak karşınıza çıkan bir uyarıdır. M.A.R.S. Online bilinen tüm güncel güvenlik programlarıyla test edilmiştir. Dosyayı kayıt etmek için seçeneğine tıklıyoruz. Yükleme işlemi tamamlandıktan sonra; Kırmızı ile işaretlenmiş butonuna basarak işlemimize devam ediyoruz. Karşımıza Dosya Aç Güvenlik Uyarısı kısmı gelecektir. Bu kısımda butonuna basarak M.A.R.S. İndiricisini çalıştırabilirsiniz. İnternet Explorer Kullanıcıları İçin; butonuna bastığınızda sayfanın en altında.

10 Yazısı çıkacaktır dosyayı bilgisayarınıza kurmak için butonuna basıyoruz. Yükleme tamamlandığında butonuna basıyoruz. Opera İle İndirmek İçin; butonuna bastığınızda sayfanın ortasında. Yazısı çıkacaktır dosyayı bilgisayarınıza kurmak için butonuna basın.

11 Karşınıza açılan sayfada oyun indiricisini indirmek istediğiniz yeri seçerek basın. butonuna Dosyayı kayıt ettiğiniz dosyayı açın ve ikonunu Çift Tıklayarak çalıştırın. M.A.R.S. KURULUMU İndirdiğiniz dosyayı çalıştırdıktan sonra bilgisayarınızda;

12 M.A.R.S. İndiricisi açılacak oyunu kurmaya devam etmek için butonuna basın. Ön yükleme işlemi tamladıktan sonra İndirici size dosyayı nereye kurmak istediğinizi soracak.

13 Butonuna tıkladığınızda İndiricinin oyunu nereye kuracağını seçebilirsiniz. Seçeneğine tıklayarak oyunu indirmeye devam edebilirsiniz. Herhangi bir sebepten ötürü indirmeyi durdurup başka bir zaman devam ettirmek istediğinizde

14 butonuna basarsanız size; Şeklinde bir soru gelecektir. Evet seçeneğini tıkladığınızda masa üstünüze; ikonu gelecektir. Bu ikona basarak indirmeye kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. İndirme işlemi tamamlandığında dosyayı indirdiğiniz yerden çalıştırın. Kullanım sözleşmeni okuduktan sonra devam etmek için lütfen devam edin. butonuna basarak

15 butonuna basarak oyunu yüklemek istediğiniz alanı seçtikten sonra Butonuna basarak yükleme işlemine devam edin. Yükleme işlemi bittikten sonra masa üstünüzdeki çalıştırın. Mars kısa yoluna tıklayarak Launcher ı İndirdiğiniz dosya sistem tarafından herhangi bir güncelleme olup olmadığını kontrol eder eğer herhangi bir güncelleme varsa sistem otomatik olarak güncellemeye başlayacaktır.

16 Güncelleme işlemi bittikten sonra artık oyuna girmeye hazırsınız.

17 butonuna basarak oyuna başlayabilirsiniz. KULLANICI EKRANI MARS Online PVE ve PVP Odalarına girdiğinizde karşınıza çıkan sayfa yukarıdaki gibidir. Bu ekranda oyun içinde oyuncuların elinin altında bulunması gereken bütün her şey bulunmaktadır. Hepsini sıra ile tanıyor olacağız.

18 ODA KURMA Mars Online Kullanıcı Ekranında oda kurmak için Bir Oda Oluştur butonuna tıklıyoruz. Bir Oda Oluşturun butonuna tıkladığımızda karşımıza Oda Oluşturma sayfası açılıyor. Oda Adı: Odanıza vereceğiniz İsim Şifre: Odanıza bir şifre koyabilir bunu sadece odaya katılmasını istediğiniz kişilere verebilirsiniz. Oyun Modu; Oyun oynanış biçimini belirler. Harita Seçin: Oyunun oynanacağı haritayı belirler.

19 En Fazla Oyuncu: Oyun esnasındaki maksimum oyuncu sayısını belirler. Öldürülen Düşman: Oyunun kaç dakika süreceğini ve bu süre içerisinde kaç düşman öldürüleceğini belirler. Müttefik Ateşi: Kendi takımınızdaki oyuncuların sizin silahınızdan çıkacak kurşunlardan etkilenip etkilenmeyeceğini belirler. Takım Kur: Odaya girecek oyuncuların oda içerisinde nasıl bölüneceğini belirler. Rastgele: Sistem otomatik olarak oyuncuları eşleştirir. Denge: Sistem otomatik olarak rütbe bazında ve KD oranına göre oyuncuları eşleştirir. Özgür: Eşleştirmeleri tamamen oyuncuların himayesindedir. Yukardaki seçenekleri kullanarak zevkinize göre oda oluştura bilirsiniz. KURULUM

20 Kurulum butonuna bastığınızda ; Filtreli Hızlı Giriş Ekranı Açılır. Bu ekran oyunda mevcut olan odalardan size en uygun olanına girmenizi sağlar. DETAYLI ARAMA Detaylı Arama Butonu; Oyun üzerinde var olan odaların bir adı olduğu gibi sistem tarafından otomatik olarak verilen birde numarası vardır. Bu numarayı oyun oynamak istediğiniz kişilere yollayarak onları odanıza davet edebilir ya da oyun yazışma kanallarında bu numaraları takip ederek odalara katılabilirsiniz.

21 Detaylı Arama Butonuna bastığınızda açılacak sayfada isterseniz oda numarası ile isterseniz de oda sahibinin karakter adını yazarak odaya katılabilirsiniz. HIZLI GİRİŞ Hızlı Giriş daha önce oluşturulmuş odalara otomatik olarak giriş yapmanızı sağlar.

22 ANTRENMAN Antrenman yeni başlayan oyuncularımızın oyun kabiliyetlerini geliştirmek adına yapılan eğitim alanıdır. Antrenman butonuna tıklayarak giriş yapabilirsiniz. Karşınıza açılacak sayfada uzmanlaşmak istediğiniz alanda antrenman yapabilirsiniz. Not: Antrenman yapmak isteğe bağlıdır size oyun içi herhangi bir özellik katmaz.

23 TURNUVA Turnuvaya Nasıl Katılırım? Turnuvaya katılmak için Turnuva butonuna basmanız yeterlidir. Turnuva hangi saatler arasında yapılmaktadır? Hafta içi 18:00 22:00 hafta sonu 18:00-23:59 saatleri arasında yapılmaktadır. Turnuvaya herkes katılabilir mi? 15. seviye ve üzerindeki tüm oyuncular katılabilir. Turnuva ödülleri nelerdir? Her turnuva başlangıcında belirtilen ürünler, turnuva sonunda kazanan oyunculara M.A.R.S. parası olarak gönderilmektedir.

24 DEPO Depo sizin sahip olduğunuz ürünlerin toplandığı alandır. Silah Kiti; A Kiti Oyuna girdiğiniz zaman karakterinizin üzerinde bulunan silahların olduğu alandır. Ana Silah 1; oyuna girdiğinizde elinizde bulunan silahtır. Ana Silah 2; 2 tuşuna bastığınızda kullanabileceğiniz 2. silahınızdır. Yedek Silah; ıyun esnasında 3 tuşuna bastığınızda yedek silah olarak Tabanca kullanmanızı sağlar. El Bombası; seçtiğiniz el bombasını oyun içerisinde 4 tuşu veya G tuşuna basarak kullanabilirsiniz. Genel 1-2-3; oyun esnasında size ek özellik katacak Ekipmanlardan oluşmaktadır. PVE 1-2-3; PvE modu sırasında size ek özellik katacak Ekipmanlardan oluşmaktadır. Not: Genel 2, Genel 3 ve Pve 2, Pve 3 slotlarını açmak için Mağazada Kart bölümünden (Unlock 2 ve Unlock 3 Kartlarını)satın alabilirsiniz. Resimde görüldüğü gibi depoda bulunan ekipmanlarınızı kullanmak için Ekipman butonuna basmanız gerekmektedir.

25 Silah Kaldırma; Ekipman butonuna basarak kullanıma aldığınız silahınızı ya da ekipmanlarınız "Kaldır" butonuna basarak kullanım dışı bırakabilirsiniz.

26 DIŞ GÖRÜNÜŞ Karakterinizin oyun içerisinde size avantaj sağlayan koruma özellikli olan ekipmanların yer aldığı kısımdır. Bu butona tıkladığınızda karşınıza Moda ve Sıradan Ekipman olmak üzere iki adet seçenek çıkacaktır. Moda; Moda kıyafet satın alarak kıyafetinize farklı bir görünüm verebilirsiniz.

27 Sıradan Ekipmanlar; Sıradan Ekipmanlar Altın ve Mars parası ile satın alabildiğiniz ürünlerdir. Satın aldığınız "Sıradan Ekipmanlar" bir kısmında ekstra özellikler bulunmaktadır. Not: Sıradan ekipmanınızdaki ekstra özellikler Moda kıyafeti giyildiğinde hala üzerinizdeyse etkileri geçerli olmaya devam edecektir. Ekipmanları giyip çıkarmak için, Silah Kitinde yaptığımız gibi; Kullanıma almak için "Ekipman" kaldırmak için ise "Kaldır" butonunu kullanabilirsiniz. MODİFİYE Modifiye, satın aldığınız silahlara "Mağaza" kısmından "Ekipman" satın alarak ek özellikler eklemektir. Not: Ekipman satın alımı Mağaza rehberinde mevcuttur.

28 Kırmızıyla işaretlenen bölümden modifiye etmek istediğimiz silahı seçiyoruz. Her silahın modifiye eşya takma sayısı aynı değildir. Seçtiğimiz silaha uygun ekipmanları "Mağazadan" satın aldıktan sonra seçtiğimiz silahlara "Ekipman" butonu ile ekliyoruz. Silahımızdaki ekipmanların hepsini çıkarmak için sağ tarafta kırmızı ile işaretlenmiş "Kaldır" butonunu kullanabilirsiniz.

29 BİRLEŞTİR Birleştir butonu satın alınan süreli iki eşyanın süresini birleştirmeye yarar. Örneğin; "Mağaza" kısmından 1 adet 30 günlük P90 aldınız ve aynı hafta süresi dolmadan size şanslı bölge veya etkinliklerden 7 gün daha P90 hediyesi geldi. Bu iki ürünün sürelerini birleştirmek için bu butonu kullanabilirsiniz. Birleştirme işlemini yaparken iki yol izliyoruz. 1-Manuel Birleştirme Birleştirme ekranında birleştireceğimiz iki ürünü seçip, en sağdaki birleştir butonuna bastığınızda ürünleri birleştirir. 2-Otomatik Birleştirme

30 En sağda alttaki birleştir butonunu tıklarsanız sistem otomatik olarak aynı ürünü bulup birleştirir. MAĞAZA Mağaza Nedir? Mağaza oyun içerisinde kullandığımız ekipmanlarımızı satın aldığımız yerdir. Mağazadan alışveriş yapmak için ne gerekiyor? Alışveriş için oyun içinde kazandığınız altın aldığınız M.A.R.S. Parası (Yükleme) ya da çeşitli ödeme sistemleriyle satın kullanılarak oyun içerisinde alışveriş yapabilirsiniz. Mağazaya girdiğimizde ilk olarak karşımıza "En Çok Satanlar" bölümü geliyor. En Çok Satanlar oyuncularımızın en fazla tercih ettiği ürünleri göstermektedir.

31 Silah; Oyun içerisinde kullanılan silahları bu bölümde bulabilirsiniz. Silah kısmına geldiğimizde, alt kısımda silahları isterseniz karışık olarak görebiliyorsunuz. Hepsi butonuna tıklayıp karışık halde görebilirsiniz. İsterseniz de Tabanca, Av Tüfeği, SMG Tüfeği, AR Tüfeği, LMG Tüfeği, Sniper ve El Bombası seçeneklerine tıklayarak istediğiniz ürünü satın alabilirsiniz. Kıyafet; Oyun içerisinde kullanacağınız kıyafetleri bu bölümde bulabilirsiniz. Kıyafet kısmına geldiğinizde Hepsi sekmesinde bütün kıyafetleri görebilirsiniz. Erkek ya da kadına tıkladığınızda, karakterinizin cinsiyetine göre kıyafetleri görebilirsiniz.

32 Bunun yanında karakterinizin cinsiyetine göre Moda kıyafetlerinde bu kısımdan sahip olabilirsiniz. Ek Donanım Satın aldığınız Silahlarınıza bu bölümden alacağınız Ek Donanım ürünleri ile ek özellikler katabilirsiniz.( Ek donanımlarınızı nasıl kullanacağınızı Depo bölümünde bulabilirsiniz.) Silahınızın özelliğine göre Depo-Modifiye kısmında takılacak ekipmanların neler olduğunu kontrol edebilir, ona göre ürün satın alabilirsiniz.

33 Ekipman Oyun içerisinde size ek özellikler katacak ürünlerdir. Ekipman özellikleri Genel ve PVE Özel olarak ikiye ayrılmaktadır. Genel Ekipmanlar; PvP ve PvE de size ek özellikler katacak ürünlerdir. PvE Özel; Sadece PvE Modunda size ek özellik katacak ürünlerdir. Kart Oyun içerisinde geçerli olan PvP ve PvE kanallarında kullanabileceğiniz, karakter kişisel kartları ve oyun içi gereksinimlerini (Megafon, Diriliş Parası, VIP ve daha fazlası)ekipmanları temin edebildiğiniz kısımdır. Seçeneği ile satın alma; Oyun içerisinde kazandığınız Altınları kullanarak karakterinize eşya satın alabilirsiniz. Oyun içi kazandığım altınları nerede görebilirim?

34 Oyun içinde kazandığınız altınları görebilirsiniz. yukarıdaki fotoğrafta kırmızı ile işaretlenmiş alanda Kazandığınız altınları kullanmak için Mağaza kısmına geliyoruz. Fotoğraftaki gibi görebiliyoruz. seçeneğini seçtiğimizde Altın kullanarak satın alabileceğimiz ürünleri Ürün Satın Alma

35 Satın almak istediğiniz ürünü ne kadar süreyle satın almak istiyorsanız seçip Satın al butonuna basıyoruz. Son olarak aldığımız ürünü almamız için onaylamanız gerekiyor. Ürünü satın almak için Onayla butonuna basıyoruz. Önemli Not; Satın aldığınız ürünleri kullanmak için depo kısmında "Ekipman" butonunu kullanarak silah kitinize almanız gerekmektedir. Mars Parası Seçeneği İle Satın Alma; Ödeme sistemlerini kullanarak satın aldığınız Mars parası ile satın alabilirsiniz. Ödeme sistemlerini kullanarak aldığım paraları nerede görebilirim?

36 Satın aldığınız MARS paralarını yukarıdaki fotoğrafta kırmızı ile işaretlenmiş alanın altında yükleme kısmında görebilirsiniz. Nasıl M.A.R.S. Parası Satın Alabilirim? Oyun parası satın almak için oyun içerisindeyken Mağaza kısmında kırmızı ile işaretlenmiş olan butonuna basmanız gerekmektedir.

37 Yükleme butonuna bastığınızda otomatik olarak sizi https://www.gametolia.com/pay adresine yönlendirecektir. Bu alana giriş yapmanız için oyuna girişte kullandığınız kullanıcı adı ve şifrenizi girmeniz gerekmektedir. Kullanıcı adı ve şifrenizi girdiğinizde karşınıza 5 farklı ödeme sistemi gelecektir. Ödeme sistemleri içerisinde size en uygun ödeme seçeneğini kullanarak M.A.R.S. Parası satın alabilirsiniz.

38 M.A.R.S. Parası İle Nasıl Ürün Alabilirim? Mağaza kısmında kırmızı ile işaretlenmiş alabileceğiniz ürünler açılmaktadır. butonunu tıkladığınızda M.A.R.S. Parası ile Ürün Satın Alma -Satın almak istediğiniz ürünü ne kadar süreyle satın almak istiyorsanız seçip Satın al butonuna basıyoruz. -Son olarak aldığımız ürünü almamız için onaylamanız gerekiyor. Ürünü satıl almak için Onayla butonuna basıyoruz.

39 Önemli Not: Satın aldığınız ürünleri kullanmak için depo kısmında "Ekipman" butonunu kullanarak silah kitinize almanız gerekmektedir. Satın aldığınız ürünleri kendiniz kullanabildiğiniz gibi arkadaşlarınıza da gönderebilirsiniz. Hediye etmek istediğiniz üründe; Kırmızı ile işaretlenmiş "Hediye Et" butonuna basıyoruz. Karşımıza açılan "Hediye Ürünler" kısmında "Alıcı seç" kısmında, Arkadaşlar kısmında kayıtlı olan arkadaşlarınızdan birini seçip "Hediye Onayı" butonuna tıkladığınızda, o hediye sizin hesabınızdan çekilen "M.A.R.S. Parası" ile istediğiniz kişiye gönderilecektir.

40 E-Kafe nedir? E-kafe Gametolia tarafından İnternet Kafelere özel geliştirilmiş bir özelliktir. adresine girerek başvurun yapan kafelerde; O kafeden giriş yapan tüm oyunculara; - Gümüş AK47(2502), - İnternet kafe savaşları kahramanı(şapka), - Savaştan ekstra %10 tecrübe ve altın, özelliklerine herhangi bir bedel ödemeden sahip olabilirler. * En az 1 yıl Gümüş Kafe olarak hizmet veren kafeler Altın kafe başvurusunda bulunabilirler. Altın Kafe Avantajları - Altın AK47, - İnternet kafe savaşları kahramanı(şapka), - Savaştan ekstra %20 tecrübe ve altın, özelliklerine herhangi bir bedel ödemeden sahip olabilirler. Not: İnternet kafelere bu özellikler ücretsiz verilmektedir. Bu sebeple oynadığınız internet kafede bu özelliklere sahip olmak istiyorsanız, kafe yetkilisini adresine yönlendirebilirsiniz. VIP Nedir? VIP kart satın alan oyuncularımıza özel indirimlerin sunulduğu alışveriş bölümüdür.

41 Nasıl VIP kart sahibi olurum.? VIP kart sahibi olmak için; Yukardaki fotoğraftaki gibi sırasıyla Mağaza>Kart>VIP Karta geliyoruz ve tıklıyoruz. butonuna

42 Vitrin Nedir? Vitrin oyunda şuanda satışta olmayan fakat güncellemeler ile satışa girecek ürünlerin tanıtıldığı alandır. Not: Şanslı Platin Bölge aracılığı ile bu ürünler süreli veya süresiz olarak elde edilebilir. Şanslı Platin Bölge Nedir? Şanslı platin bölge PVE Moduna özel bölüm sonunda verilen bir ödüldür.

43 Tabloda görüldüğü üzere Basit ve Normal Modda Gümüş Kurşun, Zor modda ise Altın kurşun kazanılmaktadır. Not: Kurşunu alabilmeniz için PvE Modunda girmiş olduğunuz haritayı bitirmek zorunludur. Gümüş veya Altın Kurşunumu Nasıl Kullanırım? Şanslı Platin Bölgede kazandığınız Kurşunları kullanmak için sırasıyla Depo>Şanslı Bölge butonlarına tıklıyoruz. Açılan bölümden kurşunumuzu seçiyoruz.

44 Not: Altın Kurşun ödülleri, Gümüş Kurşuna göre daha büyük ödüller içermektedir. Şanslı Platin Bölgede hedeflerden herhangi birine tıklayarak sürpriz bir ödül kazanabilirsiniz. Ayrıca görebilirsiniz. seçeneğini kullanarak kısa bir süre için hedeflerin altındaki ödülleri seçeneğini kullanmak için; Altın Kurşunda : M.A.R.S. Parasıdır.

45 Gümüş Kurşunda: M.A.R.S. Parasıdır. Şanslı bölgeden kazandığınız hediye o an deponuza yüklenecektir. Sizde var olan bir ürün şanslı bölge aracılığı ile tekrar çıkarsa süresini birleştirmek için Depo kısmında "Birleştir" özelliğini kullanın. Mesajlaşma Paneli Oyun dünyası içerisinde mesajlaşma paneli aşağıdaki resim şeklindedir. ; Bütün kanalların mesajlarını görmenizi sağlayan alandır.

46 ; Eğer bir takıma üyesiyseniz, takım üyeleri tarafından atılan tüm mesajları bu alanda görebilirsiniz. ; İki kişi arasında yapılan gizli konuşmalar için kullanılan alandır. Mesaj yazarken de aynı şekilde alt seçeneklerde gördüğünüz kısa yolları da kullanabilirsiniz. /S; Kanal bulunduğunuz kanal içerisindekiler görür. /G; Sadece Takım üyeleri görür /W; Özel Mesajlaşma /A; Megafon bütün kullanıcılar görür. Not: Megafon kanalını kullanabilmek için Megafon ürününü mağaza kısmından almış olmanız gerekmektedir. Takım Nedir? Takım Mars Online dünyasında beraber savaştığınız topluluktur. Takım Olmanın Avantajları Nelerdir? Takım olmak birlik ve bütünlük için önemlidir. Ayrıca mesajlaşma panelinden tek bir mesajla bütün takım arkadaşlarınıza ulaşabilirsiniz. Takım Nasıl Kurulur?

47 Takım kurabilmek için öncelikle Mağaza kısmında Kart bölümünü seçiyoruz. Kart Bölümünden Takım Oluşturma kartını satın alıyoruz. Onayla Tuşuna bastıktan sonra ürünümüzü kullanmak için DEPO bölümüne gitmeliyiz.

48 Depo kısmında Takım Oluşturma Kartını bulup butonuna basıyoruz.

49 Takım Oluşturmak için; Öncelikle Takım Adı bölümünden takımınıza bir isim verin. İl: Takımınızda oynayan oyuncuların yoğunluğuna göre takımınıza bir il seçebilir ya da o alanı boş bırakabilirsiniz. Kişisel Seçim: Takımınıza Kişisel Seçim bölümünden bir sembol seçebilirsiniz. Takım tanımı: Takımınızla ilgili kısa bir tanıtım yazısı ekleyebilirsiniz. Takım Kurma ile ilgili notlar; butonuna basarak işlemi sonlandırıyoruz. -Takım Oluşturma Kartının bedeli altındır. -Takım kurmak için bu bedel sadece bir kez ödenir. -Takım lideri haricindeki diğer oyuncuların bu kartı alması gerekmez. -Her bir kart ile sadece bir takım kurulabilir. Nasıl takıma katılabilirim? Takıma katılmanız için iki yol vardır. Takım lideri tarafından takım daveti ile ya da yapacağınız başvuruyla takımlara girebilirsiniz. Başvuru ile takıma katılma;

50 Takım butonuna tıkladığınız herhangi bir takımda değilseniz bu sayfa karşınıza gelecektir. Buradan katılmak istediğiniz takımın adını ya da ilini aratabilir, başvuruda bulunabilirsiniz. butonuna basarak M.A.R.S. Online Oyun İçi Görüntüsü Alma Oyun içerisindeyken veya kullanıcı ara yüzünde fotoğraf almak istediğiniz anı klavyenizin, kırmızı ile işaretli olan Print Screen SysRq tuşuna basmanız yeterlidir. M.A.R.S. Online Oyun İçi Videosu Alma M.A.R.S. Online dünyasında başka bir programa ihtiyaç duymadan oyun içi video kayıt edebilirsiniz. Bu özelliği aktif olarak kullanmak için öncelikle oyun ayarları kısmında "Klavye" seçeneğine tıklıyoruz

51 - Video Kaydetmek seçeneğinde Ayarlanmamış olan kısma tıklayıp "kullanımda olmayan bir tuşu" video kayıt sistemini çalıştırmak için atıyoruz. - Daha sonra oyun içerisinde atadığımız tuşa basarak kayıt işlemine başlıyoruz. Bitirmek için ise yine aynı tuşu kullanabilirsiniz. Kayıt ettiğim fotoğraf ve videolar nereye kayıt oluyor? Oyunu yüklediğimiz dizini buluyoruz. Daha sonra UnrealEngine 3>Mars Game dosyasını açıyoruz. Video ve Fotoğraflarınıza ulaşmak için ScreenShots klasörüne giriş yapmanız yeterli olacaktır. OYUN AYARLARI Oyuna girmeden "Oyuncu Ara yüzü " sayfasında sağ üst köşede butonuna basarak ya da oyun sırasında "ESC" tuşuna bastığınızda açılan menüde "Ayarlar" butonuna basarak ayarlara erişebilirsiniz.

52 Görüntü bilgisayarınızın performansına göre oyun görüntü ayarlarını ayarladığınız kısımdır. Çözünürlük; Bilgisayarınızın çözünürlük ayarına göre oyun çözünürlüğünüzü ayarladığınız bölümdür. Görüntü Sorunu Giderme; Oyun netliğini ayarlamak için kullanılan ayardır. Pencere modu; Oyun sırasında kopma sorunu yaşamadan diğer işlerinizi yapacağınız moddur. Tam Ekran; Oyunu tam ekran oynamak için bu alana tıklamanız gerekmektedir. Not: İki bölüme birden tıklarsanız sistem otomatik olarak Pencere Modunda açılacaktır. Genel Ayarlar: Bilgisayarınızın performansına göre bu alanda ayarlamalar yapabilirsiniz. Oyun ayarlarının daha gelişmiş modlarını bu alanda bulabilirsiniz.

53 Oyuna ait ses ayarlarına buradan erişebilirsiniz.

54 Ana ses düzeyi; Efekt ve arka plan sesinin yüksekliğini belirler. Ses Efekti Düzeyi; Oyun içinde duyduğunuz seslerin yüksekliğini belirler. Müzik Ses Düzeyi; Oyunda duyduğunuz arka plan yüksekliğini belirler. M.A.R.S. Online'da oyun içerisinde kullanacağınız tuşları kendiniz belirleyebilirsiniz. Değiştirmek istediğiniz tuşun üstüne tıklayıp sonrasında yerine atamak istediğiniz tuşa basarak tuşlarınızı değiştirebilirsiniz. Oyun oynarken kullanacağınız fare ayarlarını buradan belirleyebilirsiniz

55 Fare Hassasiyeti; Oyun içerisinde farenizin ne kadar hassas olacağınız belirler Dürbün Açıklık Hassasiyeti; Dürbün açık olduğunda farenizin ne kadar hassas olacağını belirler. Nişan Alma Tuşu Ayarı; Hangi tuşa bastığınızda nişan alacağınızı belirler. Oyun içi ayarları bu bölümden yapabilirsiniz

56 Yapmış olduğunuz tüm ayarları sıfırlar.

Patates Albüm nedir, Güvenlimidir?

Patates Albüm nedir, Güvenlimidir? Patates Albüm nedir, Güvenlimidir? Patates Albüm, size sınırsız sayıda dijital fotoğraflarınızı internet ortamında senelerce saklama imkanı verir. Böylece albümlerinizi veya seçilmiş fotoğraflarınıza dünyanın

Detaylı

İstanbul Kıyamet Vakti Oyun Rehberi (V3.3)

İstanbul Kıyamet Vakti Oyun Rehberi (V3.3) İstanbul Kıyamet Vakti Oyun Rehberi (V3.3) Bu doküman İKV nin 3.3 sürümü için yeniden hazırlanmıştır. Yeni sürümlerde farklılıklar olabilir. http://www.istanbuloyun.com 1 Giriş Merhaba sevgili oyuncular,

Detaylı

PARA KAZANMAK İÇİN İNANILMAZ BİR FIRSAT SUNUYORUZ GELECEĞE YATIRIM YAPMAK İÇİN BÜYÜK BİR ŞANS!

PARA KAZANMAK İÇİN İNANILMAZ BİR FIRSAT SUNUYORUZ GELECEĞE YATIRIM YAPMAK İÇİN BÜYÜK BİR ŞANS! PARA KAZANMAK İÇİN İNANILMAZ BİR FIRSAT SUNUYORUZ GELECEĞE YATIRIM YAPMAK İÇİN BÜYÜK BİR ŞANS! YENİ NESİL KAZANÇ SİSTEMİ İLE MUHTEŞEM KAZANÇLAR ALMAYA VE BU HEYECANA HAZIR MISIN? İnternet ile ticaretin

Detaylı

avast! antivirus Professional Edition version 4.8 Kullanma klavuzu AVAST! antivirus Professional Edition Version 4.

avast! antivirus Professional Edition version 4.8 Kullanma klavuzu AVAST! antivirus Professional Edition Version 4. AVAST! antivirus Professional Edition Version 4.8 Kullanma klavuzu 1 İçindekiler Giriş... 4 ALWIL Software a.s. Hakkında... 4 Yardım... 4 Tehlikeler... 5 Virüs nedir?... 5 Spyware nedir?... 5 Rootkit nedir?...

Detaylı

YereldeAB İnternet Sitesi İl Sayfalarına Yönelik İçerik Ekleme Kullanım Kılavuzu

YereldeAB İnternet Sitesi İl Sayfalarına Yönelik İçerik Ekleme Kullanım Kılavuzu YereldeAB İnternet Sitesi İl Sayfalarına Yönelik İçerik Ekleme Kullanım Kılavuzu İçindekiler: İnternet Sitesine Kullanıcı Adı ve Şifre ile Giriş sayfa 3 YereldeAB İnternet Sitesi Haberler Sayfası sayfa

Detaylı

PARA KAZANMAK İÇİN İNANILMAZ BİR FIRSAT SUNUYORUZ GELECEĞE YATIRIM YAPMAK İÇİN BÜYÜK BİR ŞANS!

PARA KAZANMAK İÇİN İNANILMAZ BİR FIRSAT SUNUYORUZ GELECEĞE YATIRIM YAPMAK İÇİN BÜYÜK BİR ŞANS! PARA KAZANMAK İÇİN İNANILMAZ BİR FIRSAT SUNUYORUZ GELECEĞE YATIRIM YAPMAK İÇİN BÜYÜK BİR ŞANS! YENİ NESİL KAZANÇ SİSTEMİ İLE MUHTEŞEM KAZANÇLAR ALMAYA VE BU HEYECANA HAZIR MISIN? İnternet ile ticaretin

Detaylı

AKINSOFT E-Site. Yardım Dosyası. Doküman Versiyon : 1.01.02 Tarih : 09.08.2011. Sayfa-1. Copyright 2010 AKINSOFT

AKINSOFT E-Site. Yardım Dosyası. Doküman Versiyon : 1.01.02 Tarih : 09.08.2011. Sayfa-1. Copyright 2010 AKINSOFT Yardım Dosyası Doküman Versiyon : 1.01.02 Tarih : 09.08.2011 Sayfa-1 1- ÇALIŞMA ŞEKLİ HAKKINDA KISA BİLGİ programı; apartmanlara, sitelere ve site yönetim şirketlerine hitap etmektedir. Program özellikleri

Detaylı

AKINSOFT CafePlus Yardım Dosyası

AKINSOFT CafePlus Yardım Dosyası AKINSOFT CafePlus Yardım Dosyası Doküman Versiyon : 1.02.01 Tarih : 05.03.2013 Sayfa 1 1. ÇALIŞMA SİSTEMİ HAKKINDA KISA BİLGİ AKINSOFT CafePlus ; İnternet cafelere, laboratuvarlara, internet web filtreleme

Detaylı

Kurulum ve Kullanım Kılavuzu

Kurulum ve Kullanım Kılavuzu PC TABANLI GÖRÜNTÜ KARTI (GÜVENLİK AMAÇLI) Görüntü Kartları Model: VG4C-RT4 VG8C-RT4 VG4C-XP VG8C-EXP VG8C-XP-TV VG4C+ (Plus) VG8C-MPIV Kurulum ve Kullanım Kılavuzu UYARI! Kurulum işlemine geçmeden önce

Detaylı

Kurs Otomasyonu Programı

Kurs Otomasyonu Programı Kurs Otomasyonu Kullanım Kılavuzu İçindekiler 1. Genel Bilgiler... 6 1.1. Kurs Otomasyon Programının Kurulumu... 6 1.2. Kurs Otomasyon Programının Çalıştırılması... 8 2. Tabim Kurs Otomasyonu ve Kullanım

Detaylı

BlackBerry Bold Series. BlackBerry Bold 9900/9930 Smartphones Sürüm: 7.1. Kullanıcı Kılavuzu

BlackBerry Bold Series. BlackBerry Bold 9900/9930 Smartphones Sürüm: 7.1. Kullanıcı Kılavuzu BlackBerry Bold Series BlackBerry Bold 9900/9930 Smartphones Sürüm: 7.1 Kullanıcı Kılavuzu Yayın: 2012-09-24 SWD-20120924113016361 İçindekiler Hızlı Yardım... 9 Başlarken: Akıllı telefonunuz... 9 Popüler

Detaylı

AVG Protection. Kullanıcı Kılavuzu. Belge revizyonu AVG.01 (17.09.2015)

AVG Protection. Kullanıcı Kılavuzu. Belge revizyonu AVG.01 (17.09.2015) AVG Protection Kullanıcı Kılavuzu Belge revizyonu AVG.01 (17.09.2015) Telif Hakkı AVG Technologies CZ, s.r.o. Tüm hakları saklıdır. Tüm diğer ticari markalar, ilgili sahiplerine aittir. İçindekiler 1.

Detaylı

Boğaziçi Üniversitesi Horde Kullanım Kılavuzu

Boğaziçi Üniversitesi Horde Kullanım Kılavuzu Boğaziçi Üniversitesi Horde Kullanım Kılavuzu İçindekiler Boğaziçi Üniversitesi Horde Kullanım Kılavuzu...1 1. HORDE...4 1.1. Horde Nedir?...4 1.2. Horde Kullanımı için Gerekenler...4 1.3. Kök Sertifikasının

Detaylı

NETELLER Hesabınızı Kullanma

NETELLER Hesabınızı Kullanma NETELLER Hesabınızı Kullanma NETELLER Hesabımıza gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederiz! Bu kılavuz, NETELLER Hesabının en kullanışlı ve sık kullanılan özelliklerini kullanmanıza yardımcı olacaktır. Bu

Detaylı

GamYun.Net Cep Oyun Kullanım Kılavuzu

GamYun.Net Cep Oyun Kullanım Kılavuzu GamYun.Net Cep Oyun Kullanım Kılavuzu GamYun.Net Cep Oyun Kullanım Kılavuzu... 1 Cep Oyun Nedir... 2 Oyun İçin Gerekenler... 2 Cep Telefonu... 2 Telefon Hattı... 2 GamYun.Net Üyelik... 2 Kurulum... 2 Oyunun

Detaylı

Odesis Web İçerik Yönetim Sistemi ve E-Ticaret Modülü Kullanım Kılavuzu

Odesis Web İçerik Yönetim Sistemi ve E-Ticaret Modülü Kullanım Kılavuzu Odesis Web İçerik Yönetim Sistemi ve E-Ticaret Modülü Kullanım Kılavuzu 1 İÇİNDEKİLER ODESİS YÖNETİM KONSOLUNA GİRİŞ...6 1. BİLGİLENDİRME PANELİ...7 HESAP MAKİNESİ... 7 KURLAR... 7 GÖRÜNÜM STİLLERİ...

Detaylı

Güvenlik / Görevler Görevler bölümü, sisteminize şirketinizdeki görev başlıklarını tanımlamanız ve daha sonra diğer bölümlerin varsa "Görev" alanlarında bu bilgileri kolayca kullanabilmeniz için düzenlenmiştir.

Detaylı

Giriş yaptıktan sonra karşılama ekranı İngilizce olarak gelecektir. Bundan sonra sırası ile aşağıdaki işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Giriş yaptıktan sonra karşılama ekranı İngilizce olarak gelecektir. Bundan sonra sırası ile aşağıdaki işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Bartın Üniversitesi kurumsal e-posta hizmetinden faydalanmak için web üzerinden http://mail.bartin.edu.tr/webmail/src/login.php adresinden bağlanabileceğiniz gibi Microsoft Outluk veya benzeri uygulamalarla

Detaylı

İÇİNDEKİLER. Programın açılışı...2. Ana menü...5. Tüm tabloların ortak özellikleri... 6. Aramalar... 10. Katalog girişleri... 12. Yeni kayıt...

İÇİNDEKİLER. Programın açılışı...2. Ana menü...5. Tüm tabloların ortak özellikleri... 6. Aramalar... 10. Katalog girişleri... 12. Yeni kayıt... İÇİNDEKİLER Sayfa: Programın açılışı...2 Ana menü...5 Tüm tabloların ortak özellikleri... 6 Aramalar... 10 Katalog girişleri... 12 Yeni kayıt... 12 Kayıt çoğaltma...14 MARC aktarımı... 15 Taşınır mal yönetmeliği...

Detaylı

AKBİM-KOÇ BİLGİSAYAR EĞİTİM HİZMETLERİ

AKBİM-KOÇ BİLGİSAYAR EĞİTİM HİZMETLERİ AKBİM-KOÇ BİLGİSAYAR EĞİTİM HİZMETLERİ 1400 Sokak No : 9 D : 7 Alsancak - İZMİR Tel : (232) 463 21 35 Pbx Fax : 463 08 04 web adresi : www.akbimkoc.com mail adresi akbimkoc@akbimkoc.com SDDOP Programı

Detaylı

AHBS KULLANIM KILAVUZU

AHBS KULLANIM KILAVUZU HelpAndManual_illegal_keygen Sâye AHBS KULLANIM KILAVUZU Sürüm No : 1.0.0.45 HelpAndManual_illegal_keygen Yasal Uyarı İşbu kullanım kılavuzu Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na tabidir ve bu kanun kapsamında

Detaylı

İÇİNDEKİLER 2 Önemli Güvenlik Notları 3 Ürün Bilgisi 4. Cihazın Bölümleri ve Açıklamalar 4

İÇİNDEKİLER 2 Önemli Güvenlik Notları 3 Ürün Bilgisi 4. Cihazın Bölümleri ve Açıklamalar 4 femail İÇİNDEKİLER İÇİNDEKİLER 2 Önemli Güvenlik Notları 3 Ürün Bilgisi 4 Cihazın Bölümleri ve Açıklamalar 4 Kutu içeriği 5 Donanım Kurulumu 5 Fiziki Kurulum Senaryoları 7 plugcam Mobil Uygulamasının Kurulumu

Detaylı

MICROSOFT WORD 2010 İLERİ SEVİYE EĞİTİM İÇERİĞİ

MICROSOFT WORD 2010 İLERİ SEVİYE EĞİTİM İÇERİĞİ Orta Doğu Teknik Üniversitesi Middle East Technical University MICROSOFT WORD 2010 Instructional Technology Support Office Web adresi: http://its.metu.edu.tr Adres: GİSAM No:9 Tel: 210 35 71 E-posta: its@metu.edu.tr

Detaylı

BlackBerry 9720 Smartphone. Sürüm: 7.1. Kullanıcı Kılavuzu

BlackBerry 9720 Smartphone. Sürüm: 7.1. Kullanıcı Kılavuzu BlackBerry 9720 Smartphone Sürüm: 7.1 Kullanıcı Kılavuzu Yayın tarihi: 2013-08-13 SWD-20130813113158212 İçindekiler Hızlı Yardım... 10 Başlarken: Akıllı telefonunuz... 10 Popüler başlıklar... 29 Popüler

Detaylı

Paraf ve İmza Atanlar İçin EBYS Klavuzu Elektronik Belge Yönetim Sistemi(EBYS) Nedir?... 2 Giriş... 2 Programın Kullanımı... 3 A-Klasörler...

Paraf ve İmza Atanlar İçin EBYS Klavuzu Elektronik Belge Yönetim Sistemi(EBYS) Nedir?... 2 Giriş... 2 Programın Kullanımı... 3 A-Klasörler... Paraf ve İmza Atanlar İçin EBYS Klavuzu Elektronik Belge Yönetim Sistemi(EBYS) Nedir?... 2 Giriş... 2 Programın Kullanımı... 3 A-Klasörler... 4 Hızlı Arama... 5 Filtreleme... 5 Tarihçe... 5 Yazdır... 6

Detaylı

Karşınıza aşağıdaki ekran geldiğinde Next e tıklayınız.

Karşınıza aşağıdaki ekran geldiğinde Next e tıklayınız. BÖLÜM I PROGRAM KURULUMU Cihazınızla birlikte verilen CD de bulunan EceGöz_SenOku.msi ve Setup.exe dosyalarından herhangi birine çift tıklayarak EceGöz SenOku program kurulumunu başlatınız. Karşınıza aşağıdaki

Detaylı

BlackBerry Torch Series. BlackBerry Torch 9850/9860 Smartphones Sürüm: 7.1. Kullanıcı Kılavuzu

BlackBerry Torch Series. BlackBerry Torch 9850/9860 Smartphones Sürüm: 7.1. Kullanıcı Kılavuzu BlackBerry Torch Series BlackBerry Torch 9850/9860 Smartphones Sürüm: 7.1 Kullanıcı Kılavuzu Yayın: 2012-09-26 SWD-20120926144017430 İçindekiler Hızlı Yardım... 8 Başlarken: Akıllı telefonunuz... 8 Popüler

Detaylı

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKÎ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) BÜRO YÖNETİMİ VE SEKRETERLİK BİLGİSAYARLA İLETİŞİM

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKÎ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) BÜRO YÖNETİMİ VE SEKRETERLİK BİLGİSAYARLA İLETİŞİM T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKÎ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) BÜRO YÖNETİMİ VE SEKRETERLİK BİLGİSAYARLA İLETİŞİM ANKARA 2006 Milli Eğitim Bakanlığı tarafından geliştirilen

Detaylı

Kullanım kılavuzu. Xperia Tablet Z SGP311/SGP312

Kullanım kılavuzu. Xperia Tablet Z SGP311/SGP312 Kullanım kılavuzu Xperia Tablet Z SGP311/SGP312 İçindekiler Başlarken...6 Bu Kullanım kılavuzu hakkında...6 Cihaza Genel Bakış...6 Montaj...7 Cihazınızı ilk kez açma...8 Google hesabı neden gereklidir?...8

Detaylı

Kullanım Kılavuzu. Air4310 150 Mbps Kablosuz Erişim Noktası. Air4340 150Mbps Kablosuz Router. Kablosuz yaşam. Air 4310 / Air 4340

Kullanım Kılavuzu. Air4310 150 Mbps Kablosuz Erişim Noktası. Air4340 150Mbps Kablosuz Router. Kablosuz yaşam. Air 4310 / Air 4340 Air4310 150 Mbps Kablosuz Erişim Noktası Kablosuz yaşam Air4340 150Mbps Kablosuz Router Kullanım Kılavuzu Air 4310 / Air 4340 Kolay kurulum CD si 7/24 destek hattı 0 212 444 0 239 Üç yıl g İçindekiler

Detaylı