İçindekiler ADIM 1 : Üye Olma... 2 ADIM 2 : Giriş Yap ve Hatırlatma Sayfaları... 3 ADIM 3: Üye Girişi yapıldıktan sonra yapabileceğiniz işlemler...

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "İçindekiler ADIM 1 : Üye Olma... 2 ADIM 2 : Giriş Yap ve Hatırlatma Sayfaları... 3 ADIM 3: Üye Girişi yapıldıktan sonra yapabileceğiniz işlemler..."

Transkript

1 İçindekiler ADIM 1 : Üye Olma... 2 ADIM 2 : Giriş Yap ve Hatırlatma Sayfaları... 3 ADIM 3: Üye Girişi yapıldıktan sonra yapabileceğiniz işlemler... 3 ADIM 4: Bildiri Özet Gönderimi Bilgilendirme ve Yardım Sayfası... 4 ADIM 5: Profil Sayfası ve Kongre Kayıt İşlemi... 4 Kongre Kayıt İşlemi... 5 ADIM 4: Bildiri Özeti İşlemleri, Özet Gönderme, Yazar Ekleme... 6 Bildiri Özeti Gönderme... 6 Editör Kullanarak Word Belgesinden Editöre Bildiri Özetini Yapıştırma... 7 Yüklediğiniz Bildiri Özet Dosyalarınız... 8 Bildiri Özetinize Yazar Ekleme... 9

2 ADIM 1 : Üye Olma sitesine girdiğinizde bu şekilde bir menü karşınıza çıkacaktır. Kongreye katılım sağlayacaksanız ve bildiri özeti gönderecek iseniz öncelikle üye olmanız gerekmektedir. En sağ sıradaki üye ol menüsüne tıklıyoruz. Bizi aşağıda ki resimdeki gibi bir ekran karşılıyor. İlgili Bağlantı: Burada üyelik için gerekli olan kullanıcı adını, şifreyi ve mail adresimizi girdikten sonra yeni üye oluştur butonuna tıklıyoruz. Kullanıcı adınızı belirlerken lütfen Türkçe karakter ve boşluk karakteri gibi özel karakterler kullanmamaya özen göstermelisiniz. Erişim sağlayabildiğiniz mail adresi kullanmanız sizin açınızdan önemlidir. Çünkü bundan sonra tüm bilgilendirmeler bu mail adresi üzerinden tarafınıza iletilecektir.

3 ADIM 2 : Giriş Yap ve Hatırlatma Sayfaları İlgili Bağlantı: Üye olurken belirlemiş olduğunuz kullanıcı adı ve şifre ile bu ekrandan giriş yapabilirsiniz. Kullanıcı adınızı yahut şifrenizi hatırlamıyor iseniz İlgili Bağlantı: Bu sayfayı kullanarak şifrenize ya da kullanıcı adınızı mail adresine gönderilmesini sağlayabilirsiniz. ADIM 3: Üye Girişi yapıldıktan sonra yapabileceğiniz işlemler Üye girişi yaptığınızda site üzerinde ki rolünüze göre yeni menüler karşınıza çıkacaktır. Menünün en sağ tarafında siteye üye olduğunuz kullanıcı adınız kalın harflerle yazılı olarak göreceksiniz. Bu yardım dosyası için hazırlamış olduğumuz kullanıcının adı mustafaerdogmus a tıkladığınızda açılır bir menü görünecektir. Burada ki menüleri kullanarak sağlıklı şekilde Bildiri İşlemlerinizi yerine getirebilirsiniz.

4 ADIM 4: Bildiri Özet Gönderimi Bilgilendirme ve Yardım Sayfası İlgili Bağlantı: Bu sayfada bildiri özeti formatından, nasıl göndereceğinize, değerlendirme aşamaları vb. konularda bilgiler ve diğer sayfalara bağlantılar bulunmaktadır. ADIM 5: Profil Sayfası ve Kongre Kayıt İşlemi Giriş yaptığınızda en sağ menüde bulunan kullanıcı adınıza tıkladığınızda açılır menüde Profil Sayfası bağlantısını göreceksiniz. Bu sayfa Adınız, Soyadınız, Ünvanınız, Üniversiteniz vb. bilgilerinizi doldurup kayıt ettikten sonra kongre kaydı işleminizi gerçekleştirebileceksiniz. İlgili Bağlantı:

5 Profil sayfasında sol taraftan yandaki resimdeki gibi boş alanları göreceksiniz. Buradaki * simgeli alanları doldurmadan Kongre Kaydı bölümünde ki kayıt butonu aktif olmayacak ve aşağıdaki ince uzun resimde görünen uyarı yazısı görünecektir. Bu kullanıcı üniversite ve fakülte gibi bazı alanları doldurmadığı için kayıt işlemi gerçekleşmeyeceği bilgisi görünmektedir. Lütfen bu alanları eksiksiz ve doğru olarak doldurmaya özen göstermelisiniz. Kongre Kayıt İşlemi Profil bilgilerinizi eksiksiz doldurduğunuz Resimde göründüğü gibi kongre kaydı butonu aktif olacaktır. Katılımınızı bize bildirmek için ve bildiri özeti yükleyebilmek için kayıt işlemini tamamlamanız gerekmektedir. Kayıt işlemini tamamlayabilmek içinde profil bilgilerinizi doldurmanız gerekmektedir.

6 ADIM 4: Bildiri Özeti İşlemleri, Özet Gönderme, Yazar Ekleme Kongre Kayıt İşleminizi tamamlamamış iseniz; karşınıza bu ekran gelecektir. Bu ekranı görüyor iseniz öncelikle kayıt işleminizi tamamlamak için Profil sayfasına gitmelisiniz. Daha sonra bildiri özeti sayfası aşağıdaki resimde görüneceği gibi yüklenecektir. Bu sayfada gönderdiğiniz bildiri özetlerini, durumunu, eklediğiniz yazarları görebilirsiniz. Yeni bildiri özeti gönderebilirsiniz. Bildiri Özeti Gönderme Yandaki resimde Word Programının araçlarına benzer bir editör görünmektedir. Word dosyasında hazırlamış olduğunuz özet dosyanızı Kopyala- Yapıştır yöntemiyle bu editöre ekleyebilirsiniz. Aşağıdaki sayfada, bununla ilgili yardım metni ve resimleri bulunmaktadır. Bildiri temasını ve sunum türünü seçtikten sonra bildiri özetinizi sisteme kayıt edilmeye hazırdır.

7 Editör Kullanarak Word Belgesinden Editöre Bildiri Özetini Yapıştırma Yukarda göründüğü gibi Word den yapıştır seçeneği ile Word belgelerinde hazırladığımız stil barındıran (Ortalı, Kalın, İtalik vb. metinler) metinlerimizi bu editöre kolayca yapıştırabiliriz. Ayrıca bu editörde Word programında kullandığımız araçları, Ortala yazı, Kalın yazı, Yazı Fontu, Font Büyüklüğü vb. diğer tüm araçları da ihtiyaç duyarsanız kullanabilirsiniz.

8 Yüklediğiniz Bildiri Özet Dosyalarınız Hiç bildiri özeti yüklememiş iseniz özet dosyalarınız doğal olarak listelenmeyecektir. Bildiri özetinizi sisteme kayıt ettiğinizde alt alta farklı kayıt ettiğiniz özetleriniz yukardaki resimde göründüğü gibi listelenecektir. 1. Yüklemiş olduğunuz bildiriye ait yazarları 1 numaralı bölümde + simgesine tıklayarak ekleyebilirsiniz. 2. Bildiriniz onaylandığında ilerleyen zamanlarda 2 numaralı bölümde yer alan + simgesine tıklayarak Bildirinizin tam metnini sisteme yükleyebilirsiniz numaralı alanda yüklediğiniz bu bildiri özetini silme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Silme işlemi için onay istenecektir. Onay verdiğiniz takdirde bu bildiri özetiniz silinecektir. Eğer eklemiş olduğunuz yazar var ise önce yazarları silmeniz gerekecek daha sonra bildiri özetini silebilirsiniz. Eğer onaylanmış ise bildiriniz bu bildiri üzerinde silme güncelleme ekleme işlemleri gerçekleştiremezsiniz numaralı alanda yüklemiş olduğunuz bildirinizi güncelleme işlemi yapabilirsiniz numaralı alanda yüklediğiniz tam bildiriyi tekrar bilgisayarınıza indirebilirsiniz 6. 6 numaralı alanda bildirinizi ilk yüklediğiniz tarih saat görünmektedir numaralı alanda bu bildiriyi hangi kullanıcının yüklediği bilgisini göreceksiniz numaralı alanda yüklediğiniz bildirinin başlığının bir kısmını göreceksiniz numaralı alanda bildirinizin durumu hakkında bilgi bulabilirsiniz. Bildiri özetiniz ONAYLANMADI olarak göründüğü sürece silme-güncelleme-yazar ekleme işlemleri yapabilirsiniz. ONAYLANDI ise bu işlemleri yapamazsınız.

9 Bildiri Özetinize Yazar Ekleme Yukarda ki 1 numaralı alanda ki Yazar Ekle yazısının altında ki + simgesine tıkladığınızda yandaki resim gibi bir ekran açılacaktır. Burada ilgili bildiri özetinize ait yazarları ekleyebilirsiniz.

10