Gündem Türkiye 7,50% İngiltere 0,50% Amerika 0,25% İsviçre -0,75% Euro Bölgesi 0,05% Japonya < 0.10%

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Gündem 18.09.2015. Türkiye 7,50% İngiltere 0,50% Amerika 0,25% İsviçre -0,75% Euro Bölgesi 0,05% Japonya < 0.10%"

Transkript

1 Parite EURUSD GBPUSD USDJPY USDTRY Altın Açılış 1,1291 1, ,578 2, ,45 Yüksek 1,1441 1, ,990 3, ,15 Düşük 1,1285 1, ,796 2, ,56 Kapanış 1,1434 1, ,990 3, ,46 Pivot 1,1387 1, ,259 3, ,06 Gündem Ülke Faiz Ülke Faiz Türkiye 7,50% İngiltere 0,50% Amerika 0,25% İsviçre -0,75% Euro Bölgesi 0,05% Japonya < 0.10% Dün uluslararası piyasalarda gün içinde ABD tarafında açıklanan cari açık, istihdam piyasası ve konut piyasası verileri takip edildi. ABD ekonomisi yılın ikinci çeyreğinde milyar Dolar ile beklentilerden az açık verdi. ABD tarafında açıklanan Ağustos ayı konut başlangıçları verisi beklentilerin altında kalırken, inşaat izinleri verisi beklentilerinden kötü geldi. Ayrıca istihdam verilerine göre; geçen hafta ABD'de işsizlik başvuruları 264K seviyesinde gerçekleşerek beklentilerin altında gerçekleşti. İngiltere ekonomisinde ise; perakende satışlar Ağustos ayında aylık bazda beklentileri karşılarken, yıllık bazda beklentilerin altında kaldı. Dün özellikle uluslararası piyasalar ABD tarafında FOMC'den çıkacak faiz kararını takip etti. FED Eylül ayı toplantısında da faizleri artırmama kararı aldı. FOMC'de faizleri sabit tutma kararına, oy hakkı bulunan dokuz üye evet derken bir üye hayır dedi. Her ne kadar karara 9 üye evet oyu vermiş olsa da, FED'in 13 üyesi de faiz artırımının 2015 yılı içinde yapılacağını düşünüyor. FED'in kararında özellikle dün açıklanan veriyle birlikte enflasyondaki negatif görünümün sürmesi etkili oldu. İstihdam piyasasındaki toparlanmaya rağmen FED enflasyonda orta vadede %2'lik enflasyon hedefine ulaşılabileceği konusunda da endişeli olduğunu gösterdi. ABD ekonomisinde enflasyon verileri aylık bazda Ocak ayından beri geçen ay ilk kez gerileme göstermişti. Özellikle Çin ekonomisindeki büyümenin yavaşlaması ve küresel piyasalardaki talebin daralması, ABD enflasyon verisinde orta vadede FED'in hedefi olan %2'lik seviyelere ulaşılmasını engelliyor. Bu da faizleri artırma konusunda FED üzerinde baskı uyguluyor. Küresel ekonomideki daralma, FED'in faizleri artırarak, parasal sıkılaştırmaya gitmesi halinde küresel talebin daha da daralmasına neden olabilir. Global büyüme beklentilerinin de aşağı yönlü revize edilmesi, kendi iç dinamikleriyle büyümede olumlu performans sergileyen ABD ekonomisinin de adım atmasını güçleştiriyor. Bugünse; ABD tarafında öncü göstergeler endeksi takip edilecek. Türkiye tarafında ise; TCMB beklentiler anketi ve Fitch'in Türkiye değerlendirmesi takip edilecek. Ekonomik Ajanda Zaman Ülke Önem Açıklanacak Beklenti Önceki 02:50 Japonya Japonya Merkez Bankası'nın 6-7 Ağustos tarihlerinde yapılan toplantı tutanakları açıklanacak. 14:30 Türkiye TCMB Beklentiler Anketi 17:00 ABD *** Öncü Göstergeler Endeksi (Ağustos) 0,2% -0,2% Türkiye Uluslararası Derecelendirme Kuruluşu Fitch Türkiye'nin Kredi Notunu değerlendirecek

2 EURUSD, FOMC kararı ile birlikte ralli yaptı... Destekler: Dirençler : EURUSD paritesinde dün FED'in faiz artırım kararı etkili oldu. FOMC'de Eylül toplantısından da sabitlerin sabit tutulması kararının çıkmasıyla birlikte, paritede sert yükseliş takip edildi. Her ne kadar oy hakkı bulunan 10 üyeden 9'u Eylül ayında faizlerin sabit tutulması yönünde oy kullanmış olsa da, FOMC'nin üyelerinin tamamına yakını FED'in 2015 yılı içinde faizleri artıracağını düşünüyor. Toplantının ardından FED başkanı Yellen'in yaptığı açıklamalar da enflasyona dair endişelerin devam ettiğini gösterdi. Yellen Çin ekonomisindeki büyümenin yavaşlamasının emtia fiyatları üzerindeki aşağı yönlü baskıyı sürdürdüğünü belirtti. Emtia fiyatlarındaki aşağı yönlü baskı sebebiyle FED'in %2'lik enflasyon hedefine ulaşması ve normalleşmeye yönelik adım atması da güçleşiyor. paritede bugün ABD tarafında açıklanacak öncü göstergeler endeksi takip edilecek. Teknik olarak bakıldığında FED kararıyla birlikte, direncini test eden paritenin, sabah işlemlerinde gelen satışlarla seviyesini test ettiği görüldü. Paritenin bugün desteğinin altına gevşemesi halinde, aşağı yönlü hareketin sırasıyla ve seviyelerine doğru devam etmesi beklenebilir. Paritenin seviyesinde bulduğu destekle, yukarı yönlü hareketini sürmesi içinse; öncelikle seviyesini aşması ve bu seviyenin üzerinde kalıcı olması gerekmekte. Paritenin seviyesinin üzerindeki hareketlerinde, sırasıyla ve seviyeleri test edilebilir.

3 GBPUSD sert yükselişin ardından seviyesinin altına gevşedi... Destekler: Dirençler : Destekler: Dirençler : GBPUSD paritesinde dün ABD tarafında, FOMC'den çıkan faizleri sabit tutma kararı takip edildi. FED'in faizleri artırmama kararı, GBPUSD paritesinin sert yükselişini ikinci gün de devam ettirmesini sağladı. İngiltere Merkez Bankası'nın 2016 yılının ilk çeyreğinde faizleri artıracağına dair beklentilerinin artması ile desteklenen parite, FOMC'nin kararı ile birlikte GBPUSD paritesi üç haftanın zirve seviyelerini test etti. Bugün parite üzerinde ABD tarafında açıklanacak öncü göstergeler endeksi etkili olabilir. Teknik olarak bakıldığında dün seviyesini test eden parite, sabah işlemlerinde gelen satışlarla birlikte seviyesinin altına gevşedi. Paritenin bugün seviyesinin altındaki seyrini sürdürmesi halinde, aşağı yönlü hareketin paritenin 200 günlük üssel hareketli otalaması olan seviyesini test edebilir. Paritenin seviyesinin altına gevşemesi halinde ise; paritenin 100 günlük üssel hareketli ortalaması olan seviyesi test edilebilir. Paritenin seviyesi aşması ve bu seviyenin üzerinde kalıcı olması halinde ise; yukarı yönlü hareketin ve seviyelerine doğru olması beklenebilir.

4 USDJPY seviyesinde tutunmaya çalışıyor... Destekler : Dirençler : USDJPY paritesinde dün FED'in faiz kararı ve Japonya Merkez Bankası Başkanı Kuroda'nın konuşması takip edildi. Kuroda'nın Japon ekonomisinin orta vadede güçleneceğine dair açıklamaları ve enerji hariç enflasyonda yukarı yönlü ivme olduğunu belirtmesi paritede alıcılı seyre neden oldu. FOMC'den faizleri sabit tutma kararının çıkması ile birlikte ise sert satış baskısı takip edildi. Dolar endeksinin de 95.5 seviyesine doğru gevşemesi, paritedeki satış baskısında etkili oldu. Bugün parite üzerinde ABD tarafında açıklanacak öncü göstergeler endeksi takip edilecek. Teknik olarak bakıldığında, sabah işlemlerinde paritede kararsız bir seyir takip edildi. Parite dünkü düşüşün ardından bugün desteğinde tutunmaya çalışıyor. Paritenin bugün seviyesinde tutunamaması halinde aşağı yönlü hareketin sırasıyla ve seviyesine doğru olması beklenebilir. Paritenin seviyesinin üzerinde destek bulması halinde ise; parite 100 birimlik basit hareketli ortalamasının bulunduğu seviyesini test edebilir.

5 USDTRY paritesinde FED kararına rağmen kayıplar toparlandı... Destekler : Dirençler : USDTRY paritesinde dün FED'in faiz kararı takip edildi. FED'in faizleri sabit tutma kararıyla birlikte sert satış baskısı altında kalan paritede, satıcılı seyir kalıcı olmadı. Paritedeki gerileme TL'ye dair risklerin devam etmesiyle birlikte alım fırsatı olarak değerlendirilmeye devam etti. Bugün Fitch'in Türkiye'nin ekonomik görünümüne dair değerlendirme yapacak olması da, paritedeki satışların destek bulamamasında etkili oluyor. Ayrıca bugün Türkiye tarafında açıklanacak Merkez Bankası beklentiler anketi ile ABD tarafında açıklanacak öncü göstergeler endeksi etkili olabilir. Teknik olarak bakıldığında, dün 2.97 seviyesinin test eden parite, 2.97 seviyesinden gelen alımlarla birlikte tekrar 3.02 seviyesini test etti. Sabah işlemlerinde zayıf satıcılı seyir izleyen paritenin bugün 3.02 seviyesini aşması ve 3.02 seviyesinin üzerinde kalıcı olması halinde, yukarı yönlü hareketin, sırasıyla ve seviyelerine doğru olması beklenebilir. Paritenin bu 3.02 seviyesinin altında kalıcı olması halinde ise seviyesi test edilebilir. Paritenin seviyesinin altına gevşemesi halinde ise; 2.97 seviyesi tekrar önemli bir destek olarak test edilebilir.

6 Altın FOMC kararı ile birlikte sert yükselişini ikinci güne taşıdı... Destekler : Dirençler : Altın'da dün FED'in faiz kararı takip edildi. FOMC'den faizleri sabit tutma kararının tutmasıyla birlikte, Altın'da sert yükselişini ikinci güne taşıdı. Altın'daki zayıf seyrin devam etmesine rağmen, FED etkisi Altın'da da iki haftalık en yüksek seviyelerin test edilmesini sağladı. Bugün Altın'da ABD tarafında açıklanacak öncü göstergeler endeksi verisi etkili olabilir. Teknik olarak bakıldığında, dün 1133 USD seviyesini test eden parite, bu seviyenin üzerinde destek bulamayarak, 1133 USD seviyesinin altına gevşedi. Paritenin bugün 1133 USD seviyesinin altındaki seyrini sürdürmesi halinde aşağı yönlü hareket, sırasıyla 1125 USD ve 1118 USD seviyelerini test edebilir. Paritenin bugün 1133 USD seviyesini tekrar aşması ve bu seviyenin üzerinde kalıcı olması halinde, yukarı yönlü hareketin 1140 USD seviyesine doğru olması beklenebilir.

7 Yasal Uyarı : Bu dokümanda yer alan her türlü bilgi, değerlendirme ve yorum güvenilir olduğu düşünülen Alan Menkul Değerler A.Ş. Araştırma Departmanı tarafından burada sunulan bilgilerin doğruluğu ve bütünlüğü konusunda makul özen gösterilmiş olmakla beraber, olabilecek hatalar ve eksikliklerden sorumlu değildir. Burada yer alan fiyatlar, veriler ve bilgilerin tam ve doğru olduğu garanti edilemez, içerik haber verilmeksizin değiştirilebilir. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Herhangi bir yatırım aracının alım satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu belgede yer alan yatırımla ilgili bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Burada yer alan görüşler, yatırımcının mali durumuna veya risk ve getiri tercihlerine uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilere uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgi, değerlendirme, yorum ve istatistiki şekil ve değerlendirmelerin kullanımı sonucunda ortaya çıkacak doğrudan ve /veya dolaylı zararlardan Alan Menkul Değerler A.Ş. sorumlu olmayacaktır. Tüm hakları saklıdır

Gündem 23.09.2015. Türkiye 7,50% İngiltere 0,50% Amerika 0,25% İsviçre -0,75% Euro Bölgesi 0,05% Japonya < 0.10%

Gündem 23.09.2015. Türkiye 7,50% İngiltere 0,50% Amerika 0,25% İsviçre -0,75% Euro Bölgesi 0,05% Japonya < 0.10% Parite EURUSD GBPUSD USDJPY USDTRY Altın Açılış 1,1189 1,5511 120,560 3,0068 1133,45 Yüksek 1,1207 1,5529 120,620 3,0396 1136,68 Düşük 1,1113 1,5341 119,697 2,9909 1121,35 Kapanış 1,1131 1,5369 120,133

Detaylı

Gündem 11.09.2015. Türkiye 7,50% İngiltere 0,50% Amerika 0,25% İsviçre -0,75% Euro Bölgesi 0,05% Japonya < 0.10%

Gündem 11.09.2015. Türkiye 7,50% İngiltere 0,50% Amerika 0,25% İsviçre -0,75% Euro Bölgesi 0,05% Japonya < 0.10% Parite EURUSD GBPUSD USDJPY USDTRY Altın Açılış 1,1209 1,5369 120,519 3,0358 1107,65 Yüksek 1,1296 1,5475 121,330 3,0631 1115,09 Düşük 1,1172 1,5338 119,981 3,0149 1103,94 Kapanış 1,1280 1,5446 120,625

Detaylı

Ekonomik Ajanda Zaman Ülke Önem Açıklanacak Beklenti Önceki

Ekonomik Ajanda Zaman Ülke Önem Açıklanacak Beklenti Önceki Parite EURUSD GBPUSD USDJPY USDTRY Altın Açılış 1,10598 1,56122 123,55 2,75923 1094,79 Yüksek 1,10839 1,56896 124,02 2,77479 1102,03 Düşük 1,09669 1,55877 123,33 2,75323 1090,5 Kapanış 1,09831 1,56032

Detaylı

Günlük Forex Bülteni. Piyasa Gündemi G E D İ K Y A T I R I M K A L D I R A Ç L I İ Ş L E M L E R. 20 Mart 2015 Cuma

Günlük Forex Bülteni. Piyasa Gündemi G E D İ K Y A T I R I M K A L D I R A Ç L I İ Ş L E M L E R. 20 Mart 2015 Cuma G E D İ K Y A T I R I M K A L D I R A Ç L I İ Ş L E M L E R İçindekiler i Piyasa Gündemi Euro Dolar Teknik Analiz Dolar Yen Teknik Analiz Piyasa Gündemi Pound Dolar Teknik Analiz Hafta içinde açıklanan

Detaylı

Günlük Forex Bülteni. Piyasa Gündemi G E D İ K Y A T I R I M K A L D I R A Ç L I İ Ş L E M L E R. 30 Nisan 2015 Perşembe

Günlük Forex Bülteni. Piyasa Gündemi G E D İ K Y A T I R I M K A L D I R A Ç L I İ Ş L E M L E R. 30 Nisan 2015 Perşembe G E D İ K Y A T I R I M K A L D I R A Ç L I İ Ş L E M L E R İçindekiler i Piyasa Gündemi Euro Dolar Teknik Analiz Piyasa Gündemi Dolar Yen Teknik Analiz Pound Dolar Teknik Analiz Küresel piyasalarda dün

Detaylı

Günlük Forex Bülteni. Piyasa Gündemi

Günlük Forex Bülteni. Piyasa Gündemi i İçindekiler Piyasa Gündemi Piyasa Gündemi Haftaya yeni günün ilk saatlerinde açıklanan Japonya verileriyle başladık. TSI 01:50 de gelen ve beklentilerin altında açıklanan büyüme rakamları üst üste 2.

Detaylı

Foreks Günlük Bülten 17 Eylül 2015

Foreks Günlük Bülten 17 Eylül 2015 Foreks Günlük Bülten İngiltere de Ulusal İstatistik Ofisi (ONS) tarafından açıklanan verilere göre İşsizlik mayıs-temmuz döneminde yüzde 6.2 den 5.5e geriledi. Data sonrası sterlinde yukarı yönlü sert

Detaylı

Günlük Bülten. Günlük Bülten. Gedik Forex Günlük Bülten. Piyasa Gündemi. 3 Ağustos 2015 Pazartesi

Günlük Bülten. Günlük Bülten. Gedik Forex Günlük Bülten. Piyasa Gündemi. 3 Ağustos 2015 Pazartesi Günlük Bülten 3 Ağustos 2015 Pazartesi Piyasa Gündemi Gedik Forex Günlük Bülten Günlük Bülten Yurt içinde ve yurt dışında açıklanacak ekonomik verilere odaklandığımız haftanın ilk işlem gününde yurt içinde

Detaylı

Günlük Forex Bülteni. Piyasa Gündemi G E D İ K Y A T I R I M K A L D I R A Ç L I İ Ş L E M L E R. 02 Nisan 2015 Perşembe

Günlük Forex Bülteni. Piyasa Gündemi G E D İ K Y A T I R I M K A L D I R A Ç L I İ Ş L E M L E R. 02 Nisan 2015 Perşembe G E D İ K Y A T I R I M K A L D I R A Ç L I İ Ş L E M L E R İçindekiler i Piyasa Gündemi Euro Dolar Teknik Analiz Piyasa Gündemi Gün içinde açıklanan verilerin yakından takip edildiği Dolar Yen Teknik

Detaylı

Günlük Bülten. Günlük Bülten. Gedik Forex Günlük Bülten. Piyasa Gündemi. 10 Ağustos 2015 Pazartesi

Günlük Bülten. Günlük Bülten. Gedik Forex Günlük Bülten. Piyasa Gündemi. 10 Ağustos 2015 Pazartesi Günlük Bülten 10 Ağustos 2015 Pazartesi Piyasa Gündemi Gedik Forex Günlük Bülten Günlük Bülten Küresel piyasalar Dünya nın 2 güçlü ekonomisi ABD deki faiz artırım beklentileri ve Çin endişeleri ile fiyatlanmaya

Detaylı

Günlük Bülten. Günlük Bülten. Gedik Forex Günlük Bülten. Piyasa Gündemi. 18 Ağustos 2015 Salı

Günlük Bülten. Günlük Bülten. Gedik Forex Günlük Bülten. Piyasa Gündemi. 18 Ağustos 2015 Salı Günlük Bülten 18 Ağustos 2015 Salı Piyasa Gündemi Gedik Forex Günlük Bülten Günlük Bülten Yeni günün gündeminde yurt içinde dün siyasi liderlerin bir araya geldiği koalisyon görüşmelerinden bir sonuç çıkmamasının

Detaylı

Günlük Forex Bülteni. Murat ERİ murateri@gedik.com

Günlük Forex Bülteni. Murat ERİ murateri@gedik.com G E D İ K Y A T I R I M K A L D I R A Ç L I İ Ş L E M L E R İçindekiler i Piyasa Gündemi Euro Dolar Teknik Analiz Piyasa Gündemi Haftanın en yoğun veri gündemi ile karşı karşıya olduğumuz haftanın üçüncü

Detaylı

Günlük Forex Bülteni. Piyasa Gündemi G E D İ K Y A T I R I M K A L D I R A Ç L I İ Ş L E M L E R. 12 Mayıs 2015 Salı

Günlük Forex Bülteni. Piyasa Gündemi G E D İ K Y A T I R I M K A L D I R A Ç L I İ Ş L E M L E R. 12 Mayıs 2015 Salı G E D İ K Y A T I R I M K A L D I R A Ç L I İ Ş L E M L E R i İçindekiler Piyasa Gündemi Euro Dolar Teknik Analiz Piyasa Gündemi Haftanın bugünkü işlem gününde yurt dışında Dolar Yen Teknik Analiz Pound

Detaylı

Günlük Forex Bülteni. Piyasa Gündemi G E D İ K Y A T I R I M K A L D I R A Ç L I İ Ş L E M L E R. 05 Mayıs 2015 Salı

Günlük Forex Bülteni. Piyasa Gündemi G E D İ K Y A T I R I M K A L D I R A Ç L I İ Ş L E M L E R. 05 Mayıs 2015 Salı G E D İ K Y A T I R I M K A L D I R A Ç L I İ Ş L E M L E R İçindekiler i Piyasa Gündemi Euro Dolar Teknik Analiz Dolar Yen Teknik Analiz Piyasa Gündemi Küresel piyasalar gün içinde açıklanan yoğun veri

Detaylı

Günlük Forex Bülteni. Piyasa Gündemi G E D İ K Y A T I R I M K A L D I R A Ç L I İ Ş L E M L E R. 13 Nisan 2015 Pazartesi

Günlük Forex Bülteni. Piyasa Gündemi G E D İ K Y A T I R I M K A L D I R A Ç L I İ Ş L E M L E R. 13 Nisan 2015 Pazartesi G E D İ K Y A T I R I M K A L D I R A Ç L I İ Ş L E M L E R İçindekiler i Piyasa Gündemi Euro Dolar Teknik Analiz Dolar Yen Teknik Analiz Piyasa Gündemi Haftanın ilk işlem gününde ekonomik verilerle yön

Detaylı

Günlük Forex Bülteni. Piyasa Gündemi G E D İ K Y A T I R I M K A L D I R A Ç L I İ Ş L E M L E R. 15 Mayıs 2015 Cuma

Günlük Forex Bülteni. Piyasa Gündemi G E D İ K Y A T I R I M K A L D I R A Ç L I İ Ş L E M L E R. 15 Mayıs 2015 Cuma G E D İ K Y A T I R I M K A L D I R A Ç L I İ Ş L E M L E R İçindekiler i Piyasa Gündemi Euro Dolar Teknik Analiz Dolar Yen Teknik Analiz Piyasa Gündemi Haftanın son işlem gününde takip edilecek ekonomik

Detaylı

EURUSD [Euro - US Dolar] Teknik Analiz

EURUSD [Euro - US Dolar] Teknik Analiz Günlük Bülten 14 Temmuz 2015 Salı Piyasa Gündemi Küresel piyasaların uzun zamandır gündemini oluşturan Günlük Bülten Yunanistan belirsizliğinin yarattığı endişeler dün Euro liderleriyle anlaşmanın sağlandığına

Detaylı

Günlük Forex Bülteni. Piyasa Gündemi G E D İ K Y A T I R I M K A L D I R A Ç L I İ Ş L E M L E R. 15 Ocak 2015 Perşembe

Günlük Forex Bülteni. Piyasa Gündemi G E D İ K Y A T I R I M K A L D I R A Ç L I İ Ş L E M L E R. 15 Ocak 2015 Perşembe G E D İ K Y A T I R I M K A L D I R A Ç L I İ Ş L E M L E R İçindekiler i Piyasa Gündemi Euro Dolar Teknik Analiz Piyasa Gündemi Yurt içi piyasalar yeni güne artıda başlarken, düşük petrol fiyatlarının

Detaylı

Günlük Forex Bülteni. Piyasa Gündemi G E D İ K Y A T I R I M K A L D I R A Ç L I İ Ş L E M L E R. 18 Aralık 2014 Perşembe

Günlük Forex Bülteni. Piyasa Gündemi G E D İ K Y A T I R I M K A L D I R A Ç L I İ Ş L E M L E R. 18 Aralık 2014 Perşembe i Piyasa Gündemi ABD Merkez Bankası nın merakla beklenen toplantısı dün akşam sonuçlandı. Daha önceki toplantılarda kayda değer süre ifadesine takılı kalan küresel piyasalara daha değişik bir ifadeyle

Detaylı

Günlük Forex Bülteni. Piyasa Gündemi G E D İ K Y A T I R I M K A L D I R A Ç L I İ Ş L E M L E R. 11 Aralık 2014 Perşembe

Günlük Forex Bülteni. Piyasa Gündemi G E D İ K Y A T I R I M K A L D I R A Ç L I İ Ş L E M L E R. 11 Aralık 2014 Perşembe G E D İ K Y A T I R I M K A L D I R A Ç L I İ Ş L E M L E R İçindekiler i Piyasa Gündemi Euro Dolar Teknik Analiz Piyasa Gündemi Küresel piyasalar gün içinde açıklanan önemli verilerin yanı sıra petrol

Detaylı

Günlük Forex Bülteni. Piyasa Gündemi

Günlük Forex Bülteni. Piyasa Gündemi G E D İ K Y A T I R I M K A L D I R A Ç L I İ Ş L E M L E R İçindekiler i Piyasa Gündemi Euro Dolar Teknik Analiz Dolar Yen Teknik Analiz Piyasa Gündemi Küresel Piyasalar Yunanistan gelişmelerini yakından

Detaylı

Günlük Forex Bülteni. Piyasa Gündemi G E D İ K Y A T I R I M K A L D I R A Ç L I İ Ş L E M L E R. 16 Ocak 2015 Cuma

Günlük Forex Bülteni. Piyasa Gündemi G E D İ K Y A T I R I M K A L D I R A Ç L I İ Ş L E M L E R. 16 Ocak 2015 Cuma G E D İ K Y A T I R I M K A L D I R A Ç L I İ Ş L E M L E R i İçindekiler Piyasa Gündemi Piyasa Gündemi Haftanın son işlem gününde küresel piyasalarda gün Euro Dolar Teknik Analiz Dolar Yen Teknik Analiz

Detaylı

Günlük Forex Bülteni. Piyasa Gündemi G E D İ K Y A T I R I M K A L D I R A Ç L I İ Ş L E M L E R. 29 Mayıs 2015 Cuma

Günlük Forex Bülteni. Piyasa Gündemi G E D İ K Y A T I R I M K A L D I R A Ç L I İ Ş L E M L E R. 29 Mayıs 2015 Cuma G E D İ K Y A T I R I M K A L D I R A Ç L I İ Ş L E M L E R İçindekiler i Piyasa Gündemi Euro Dolar Teknik Analiz Piyasa Gündemi Dolar Yen Teknik Analiz Pound Dolar Teknik Analiz Ekonomik veriler açısından

Detaylı

Günlük Bülten. Günlük Bülten. Gedik Forex Günlük Bülten. Piyasa Gündemi. 10 Temmuz 2015 Cuma. Hafta boyunca Çin ve Yunanistan gelişmeleriyle yön

Günlük Bülten. Günlük Bülten. Gedik Forex Günlük Bülten. Piyasa Gündemi. 10 Temmuz 2015 Cuma. Hafta boyunca Çin ve Yunanistan gelişmeleriyle yön Günlük Bülten 10 Temmuz 2015 Cuma Piyasa Gündemi Gedik Forex Günlük Bülten Hafta boyunca Çin ve Yunanistan gelişmeleriyle yön Günlük Bülten bulmaya çalışan küresel piyasalar haftanın son işlem gününde

Detaylı

Günlük Forex Bülteni. Piyasa Gündemi G E D İ K Y A T I R I M K A L D I R A Ç L I İ Ş L E M L E R. 26 Ocak 2015 Pazartesi

Günlük Forex Bülteni. Piyasa Gündemi G E D İ K Y A T I R I M K A L D I R A Ç L I İ Ş L E M L E R. 26 Ocak 2015 Pazartesi G E D İ K Y A T I R I M K A L D I R A Ç L I İ Ş L E M L E R İçindekiler i Piyasa Gündemi Euro Dolar Teknik Analiz Piyasa Gündemi Küresel Piyasalarda Pazar günü yapılan Yunanistan erken genel seçimlerinin

Detaylı

Günlük Forex Bülteni G E D İ K Y A T I R I M K A L D I R A Ç L I İ Ş L E M L E R. 16 Ekim 2014 Perşembe. Piyasa Gündemi

Günlük Forex Bülteni G E D İ K Y A T I R I M K A L D I R A Ç L I İ Ş L E M L E R. 16 Ekim 2014 Perşembe. Piyasa Gündemi G E D İ K Y A T I R I M K A L D I R A Ç L I İ Ş L E M L E R i İçindekiler Piyasa Gündemi Piyasa Gündemi Dün piyasalarda sert hareketleri hızlandıran Euro Dolar Teknik Analiz Dolar Yen Teknik Analiz Pound

Detaylı

Günlük Forex Bülteni. Piyasa Gündemi G E D İ K Y A T I R I M K A L D I R A Ç L I İ Ş L E M L E R. 04 Kasım 2014 Salı. İçindekiler

Günlük Forex Bülteni. Piyasa Gündemi G E D İ K Y A T I R I M K A L D I R A Ç L I İ Ş L E M L E R. 04 Kasım 2014 Salı. İçindekiler G E D İ K Y A T I R I M K A L D I R A Ç L I İ Ş L E M L E R i İçindekiler Piyasa Gündemi Piyasa Gündemi Kritik gelişmelerin yaşandığı geçen haftada canlanan küresel piyasalarda dikkatler Cuma günü açıklanacak

Detaylı

Foreks Günlük Bülten 15 Eylül 2015

Foreks Günlük Bülten 15 Eylül 2015 Foreks Günlük Bülten 15 Eylül 2015 Küresel piyasalarda haftanın ilk işlem gününü veri akışı açısından oldukça sakin tamamladık. ABD tarafında önemli bir veri yoktu ve Avrupa da Euro Bölgesi Sanayi Üretimi

Detaylı

Günlük Forex Bülteni. Piyasa Gündemi

Günlük Forex Bülteni. Piyasa Gündemi i Piyasa Gündemi Dün yoğun veri gündeminin yarattığı etkiyle fiyatlanan küresel piyasalarda bugün yine dikkatler İngiltere, Euro Bölgesi ve ABD tarafında açıklanacak olan verilere çevrildi. Yeni günde

Detaylı

Günlük Forex Bülteni. Piyasa Gündemi G E D İ K Y A T I R I M K A L D I R A Ç L I İ Ş L E M L E R. 13 Mart 2015 Cuma

Günlük Forex Bülteni. Piyasa Gündemi G E D İ K Y A T I R I M K A L D I R A Ç L I İ Ş L E M L E R. 13 Mart 2015 Cuma G E D İ K Y A T I R I M K A L D I R A Ç L I İ Ş L E M L E R İçindekiler i Piyasa Gündemi Euro Dolar Teknik Analiz Dolar Yen Teknik Analiz Piyasa Gündemi Önceki gün Cumhurbaşkanlık ta Erdem Başçı nın sunumunun

Detaylı