8 Mayıs 2014 Swissotel The Bosphorus

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "8 Mayıs 2014 Swissotel The Bosphorus"

Transkript

1 8 Mayıs 2014 Swissotel The Bosphorus

2

3 Women to Watch 1997 yılından beri dünyanın en büyük pazarlama iletişimi dergisi Advertising Age tarafından pazarlama, reklamcılık ve medya dünyası başta olmak üzere iş dünyasındaki en başarılı kadınları onurlandırmak üzere düzenlenmektedir. Advertising Age bugüne kadar 300 den fazla kadını Women to Watch listesine almıştır.

4 WOMEN TO WATCH Ad Age, Women to Watch ı 2012 yılında dünyanın diğer ülkelerine de taşımaya karar vermiştir. İlk olarak Çin de düzenlenmeye başlanan Women to Watch 2013 ten itibaren Türkiye de de gerçekleşmeye başladı. Women to Watch bir ödül töreni değil, onurlandırma seremonisidir. Women to Watch hayat boyu başarı ödülü olmaktan ziyade; son bir yılda gösterilen performansların değerlendirilmesiyle belirlenir. Women to Watch kadınlarının belirlenmesinde herhangi bir başvuru söz konusu değildir. Ad Age in belirlediği kriterler çerçevesinde belirlenen adaylar, Ad Age ile MediaCat in editöryal standartları içinde incelenerek ve titiz bir çalışma sonrasında kazananlar finalize edilmektedir. Women to Watch da ayrıca bir ilk gerçekleşerek, yaşamı boyunca önemli başarılara imza atmış bir iş kadını Yaşam Boyu Onur Ödülü ile onurlandırıldı.

5 14 Mayıs 2013 te Platin iş ortaklığını Hepsiburada'nın üstlendiği Women to Watch ödül gecesi, 14 Mayıs ta Swissotel The Bosphorus ta gerçekleştirildi. Ödül gecesi, gala yemeği olarak organize edildi. Gecede Women to Watch kadınları panel düzeninde sahnede oturarak, kariyerleri ve uzmanlıkları konusunda MediaCat ve Advertising Age yayın yönetmenlerinin sorularını cevaplandırdı. Her bir Women to Watch kazananı sorulara cevap vererek salondakilerle deneyimlerini paylaştı.

6 Gecenin sonunda Women to Watch ödülleri tüm kazananlara takdim edildi. Her bir kazanan Women to Watch gecesine aileleri ile özel davet edildi. Woman to Watch seçilen kişiler MediaCat, Ad Age veya sponsor masalarından birinde oturmak üzere geceye davet edildi. MediaCat Dergisi Haziran dergisi özel bir Women to Watch sayısı olarak hazırlandı, kazanan kişilere detaylı olarak yer verildi. Bununla birlikte Women to Watch kadınlarının kariyerleri ve iş yaşamlarından bahsedilerek, röportajlarına yer verildi. Ad Age kendi platformlarında ve etkinlik takviminde Women to Watch Turkey e yer vererek, etkinliği takip eden sayısında, «Women to Watch Turkey» organizasyonu özel haber olarak yer verdi.

7 WOMEN TO WATCH 2013 FARK YARATAN KADINLAR YAŞAM BOYU ONUR ÖDÜLÜ BETÜL MARDİN Bu ödülün Betül Mardin'e neden verildiğini anlatmak çok kolay. Mesleklerinde en büyük başarılara imza atan kadınlara dikkat çekmek üzere bu yıl Türkiye'de ilk kez düzenlenen Women to Watch'ın Yaşamboyu Onur Ödülü'nü neden Betûl Mardin'e vermediğimizi izah etmek zor olurdu. Türkiye'de halkla ilişkiler mesleğinin kurucularından Betül Mardin, 1932 doğumlu yılında kurduğu IMAGE ajansının onursal başkanlığını yürüten Mardin, aktif bir şekilde halkla ilişkiler mesleğini icra etmeye devam ediyor. Sektördeki bir çok kişiye ilham kaynağı olan Betül Mardin ödülünü sürpriz bir şekilde torunundan alarak gecenin en duygusal anlarından birisini yaşadı ve yaşattı. GLOBAL LİDER GALYA MOLINAS Türkiye, Coca-Cola için geçmişten beri çok önemli bir bölgesel merkez ve bir küresel lider yetiştirme üssü oldu. Şirketin şimdiki başkanı Muhtar Kent in daha önce Coca-Cola Türkiye Genel Müdürü olması bunun en iyi kanıtı yılında Coca-Cola ya katılan, o günden bugüne istikrarlı bir başarı grafiği sergileyen, en son 2012 yılında Coca-Cola nın Türkiye Kafkasya ve Orta Asya Bölümü nün başkanlığını üstlenen Galya Molinas, daha büyük uluslararası görevlere doğru sağlam adımlarla ilerlediği için bu ödülün sahibi oldu.

8 GLOBAL LİDER ECE AKSEL Ece Aksel, 2008 yılından beri Frito Lay'in genel müdürlüğünü yürütüyor. Bu beş yıllık dönemde marka özellikle yeni ürünler konusunda yüksek bir performans sergiledi. Şirket geçtiğimiz yıl Lays'in fırınlanmış cipsini piyasaya sürerek dikkat çekti. Aksel'in yönetiminde geçtiğimiz yılki en büyük kampanya ise Doritos Fritos cipsi için yapıldı. Megan Fox'un da rol aldığı Doritos Akademi' kampanyası büyük bir buzz yarattı, çeşitli yarışmalardan ödülle döndü. Ece Aksel pazarlama kökenli çok başarılı bir lider olarak bu ödülün sahibi oldu. GLOBAL LİDER DEMET İKİLER Daha önce uzun yıllar MindShare'in başında bulunan, 2011 yılında WPP'nin Türkiye'deki tüm medya ajanslarının Group M markası altında toplanmasıyla bu yapının başına getirilen Demet İkiler, bu yıl meslekteki 20'nci yılını geride bıraktı yılında Türkiye'de televizyon ölçümlenmesi alanında yaşanan ve yaklaşık 9 ay süren belirsizliğe rağmen Group M çok başarılı bir yıl geçirdi. Bu başarının bir yansıması olarak Group M bünyesinde bulunan MindShare, MediaCat Felis Ödüllerinde yılın medya ajansı seçildi.

9 TEKNOLOJİ LİDERİ ÇİÇEK UYANSOY Cep telefonu kategorisi dünyanın en rekabetçi alanlarından biri kuşkusuz. Bu zorlu kategoride 2011 yılından beri Nokia Türkiye'nin genel müdürlüğü görevini yürüten Çiçek Uyansoy, güçlü ve agresif rakiplerle mücadele etmesine rağmen Nokia'nın Türk tüketicisinin kalbinde zirvede kalmasını sağladı. MediaCat'in IPSOS işbirliği ile yaptığı Türkiye'nin lovemark'ları' araştırmasına göre Nokia beş yıldır en sevilen markalar arasında birinci sırada yer alıyor. Markanın Çiçek Uyansoy liderliğinde Türkiye'de geçtiğimiz yıl başlattığı akılı telefon atağı da Nokia'nın satış ve algı istatistiklerini yukarı tırmandırdı. SANAT LİDERİ GÜLSE BİRSEL Onu ilk kez GAG adlı reklam programında ekranda görmüştük, esas çıkışını ise Avrupa Yakası ile yaptı. Neredeyse her bir karakterinden ayrı bir dizi çıkarılabilecek Avrupa Yakası'yla Türk televizyon tarihinin en unutulmaz işlerinden birine imza atan Birsel, şimdilerde Yalan Dünya ile bu başarısını devam ettiriyor. Türk popüler kültürü üzerinde ciddi bir etkiye sahip olan Birsel'in dizilerinde yer alan birçok karakter, hatta Birsel'in bizzat kendisi daha sonra farklı kategorilerden markaların reklamlarında da karşımıza çıktı.

10 SANAT LİDERİ NİL KARAİBRAHİMGİL Nil Karaibrahimgil Türk pop dünyasının en üretken isimlerinden biri. Hem çok sevilen bir şarkıcı hem de çok yetenekli bir şarkı yazarı. Bu konuda herkes hemfikir ancak onun böyle bir listede yer almasını sağlayan en büyük özelliği, yeteneklerini reklam dünyasına da taşıması. Reklam kuşakları Nil tarafından yazılmış cingıllarla dolu. Hatta bu cingılların bazılarını bizzat kendisi seslendiriyor. İlerde Türkiye reklam tarihi yazıldığında Nil Karaibrahimgil'e ayrı bir bölüm açılması gerekecek. Cıngıllarının reklamların hatırlanmasında, beğenilmesindeki oranları arttırması nedeniyle bu ödülün sahibi oldu. MARKA YARATAN ALEV ALTINKILIÇ Alev Altınkılıç'ın ve kurucusu olduğu Kahve Dünyası'nın başarı hikayesi, klasik bir Davut ile Calut öyküsünden başka bir şey değil aslında. Starbucks, Gloria Jeans, Caffe Nero gibi global kahve devlerinin Türkiye pazarına girmesine verilen çok başarılı bir yerel cevap olan Kahve Dünyası, bugün ülke çapında 100 şubeye sahip. Geçtiğimiz yıl yurtdışına da yönelen marka, Londra'da Piccadilly Meydanında şube açtı.

11 MARKA YARATAN GÜLDEN YILMAZ 1988 yılında Gülden Yılmaz ve Yılmaz Yılmaz tarafından kurulan Koton, Türkiye'de modayı kitleselleştiren en önemli markalardan biri olarak bugün artık 25 yaşında. Şu anda 200'ü Türkiye'de olmak üzere 300'e yakın mağazası bulunan Koton'un yüzde 50'si geçtiğimiz yıl Hollanda merkezli özel bir girişim sermayesi tarafından 500 milyon dolara satın alındı. Marka, 2011 yılında yüzde 55 gibi rekor bir oranda büyüdükten sonra, 2012'yi yüzde 30 büyümeyle kapattı. YARATICI LİDER ARZU ÜNAL Yakın zamanda yaratıcı ekibinden çok önemli isimler ayrılmasına rağmen Y&R İstanbul, Arzu Ünal ın liderliğinde yaratıcı performansından hiçbir şey kaybetmeden yoluna devam etti. Türkiye nin en büyük iki reklamvereninden biri olan Vodafone u portföyünde bulunduran ajans, bu yıl Türkiye pazarına giren Lübnan kökenli Odeabank ı da müşterileri arasına kattı. Arzu Ünal bu yüksek performansı neticesinde geçtiğimiz yıl Y&R Europe Executive Committee (EXCO) üyesi oldu.

12 YARATICI LİDER AYŞE BALİ Ayşe Bali nin yaratıcı liderliğindeki Rafineri, 2012 yılını büyük bir başarıyla kapattı. Yapı Kredi, yeni yaratıcı ajansını belirlemek için açtığı konkuru geçtiğimiz Ağustos ayında sonuçlandırdı ve Rafineri ile çalışma kararı aldı. Ajansa bir diğer iyi haber ise yatırımcı cephesinden geldi. Yaratıcılık konusundaki istikrarlı seyriyle uzun süredir global reklam holdinglerinin radarında olan Rafineri, şu anda McCann Erickson tarafından satın alınmak isteniyor. YARATICI LİDER İLKAY GÜRPINAR İlkay Gürpınar, 2006 da kreatif direktör olarak TBWA\İstanbul a katıldı. Gösterdiği yüksek yaratıcı performansla ajansın birçok büyük reklamvereni portföyüne eklemesinde büyük bir katkısı olan Gürpınar, TBWA\İstanbul da CCO (Chief Creative Officer) konumuna getirildi. Daha önce Adwomen tarafından dünyanın en etkili kadın yaratıcı yönetmenleri arasında gösterilen Gürpınar, TWBA\ Worldwide ın The Band of Brothers adlı 7 kişiden oluşan global yaratıcı yönetim ekibinde de yer alıyor.

13 PAZARLAMA LİDERİ ŞULE ŞAMLI Eti, son yıllarda peş peşe CEO değişikliğine gitti ancak buna rağmen şirket pazarlama ve iletişim anlamında, dolayısıyla da büyüme anlamında hiçbir sorun yaşamadı, aksine çok iyi bir dönemden geçtiği bile söylenebilir. Bu başarıda şirketin Pazarlama Grup Başkanı Şule Şamlı nın katkısı büyük yılından beri Eti de görev yapan Şamlı bu dönemde birçok ürünün geliştirilip pazara sunulmasını sağladı, birçok ürünün de relansmanını gerçekleştirdi. Şamlı nın bugün de devam eden bu istikrarlı performansı şirketin pazar payına kayda değer katkılarda bulunuyor. PAZARLAMA LİDERİ GİZEM KEÇECİ Gizem Keçeci, 2009 yılında Vodafone Türkiye ye katıldı. İlk etapta pazarlama iletişimi müdürlüğü görevini üstlenen ve Vodafone un o dönemde başlattığı meydan okuyan yeni iletişim stratejisinin ardındaki en önemli isimlerden biri olan Keçeci, yakaladığı istikrarlı başarı sonucunda geçtiğimiz yılın sonunda şirketin pazarlama iletişimi ve kurumsal çeşitlilik direktörü pozisyonuna terfi etti. Keçeci Türkiye nin en büyük medya bütçelerinden birisini yönetiyor. GENÇ YETENEK ASLI GÜNAYDIN Aslı Günaydın dünyanın en büyük reklamverenlerinden biri olan Unilever in Türkiye, Orta Asya, İsrail ve İran daki medya bütçelerini başarıyla yönetiyor. Geçtiğimiz yıl bir çok yarışmadan ödülle dönen Günaydın, en büyük performansı Felis te gösterdi. Unilever 2011 ve 2012 de geliştirdiği başarılı medya stratejileriyle Felis te en çok ödül kazanan reklamveren oldu ve yılın reklamvereni büyük ödülünü kazandı.

14 WOMEN TO WATCH 2013 ÖDÜL GECESİ FOTOĞRAFLARI

15

16

17

18

19

20

21 Women to Watch'ın Türkiye ayağında bir ilk gerçekleşerek, yaşamı boyunca önemli başarılara imza atmış Betül Mardin, Yaşam Boyu Onur Ödülü ile onurlandırıldı ve gecenin sürprizi ise Betül Mardin e ödülünü torunu Alya Dormen in vermesi oldu.

22 WOMEN TO WATCH 2013 BASIN YANSIMALARI

23

24

25

26

27

28

29

30

31

32

33

34

35

36

37

38

39

40

41 WOMEN TO WATCH 2013 TV YANSIMALARI WOMEN TO WATCH TV YANSIMALARI Kanal Adı Program Adı İçerik Yayın Tarihi Yayın Saati Yayın Süresi Reklam Eş Değer ($) CNNTürk Güne Merhaba Media Cat ve Deiseng Age'in Türkiye'de ilk kez düzenlediği etkilikte başarılı kadınlar ödül aldı :02: CNNTürk Özel Sektör 'Women to Watch' Türkiye'de ilk kez gerçekleşti. Doğan Holding Y.K.B. Vekili Hanzade Doğan Boyner ve MediaCat Gen. Yay. Yön. Pelin Özkan'ın açıklamaları aktarılıyor :04: Toplam

42 WOMEN TO WATCH REKLAM EŞ DEĞER Tarih Yayın Başlık Reklam Eşdeğeri ($) Hafta Sonu TÜRKİYE'NİN FARK YARATAN KADILARI ÖDÜLLENDİRİLDİ Hello Türkiye FARK YARATAN KADINLARA WOMAN TO WATCH ÖDÜLÜ Şamdan Plus FARK YARATAN KADINLAR ÖDÜLLENDİRİLDİ Hürriyet Kelebek TAKİP EDİLECEK KADINLAR-[Nil Karaibrahimgil] Ankara Ticari Hayat BU KADINLARIN İZİNDEN GİDİN Hürriyet HARİKA BİR ÖDÜL TÖRENİ-[Ayşe Arman] Hürriyet BU KADINLARIN İZİNDEN GİDİN Hürriyet Kelebek VİP ADRES Milliyet Cadde BABANNEYE ÖDÜL Posta KADINLARA LİDERLİK ÖDÜLÜ Sabah la Günaydın GÜLSE BİRSEL'İN SORUSU KARAİBRAHİMGİLİ GÜLDÜRDÜ Media Cat İÇİNDEKİLER Media Cat TÜRKİYE'NİN FARK YARATAN KADINLARI Media Cat WOMEN TO VVATCH TÜRKİYE'NİN FARK YARATAN KADINLARI Klass Magazin İŞ DÜNYASININ EN YARATICI KADINLARI ÖDÜLLERİNİ ALDI Media Cat FARK YARATAN KADINLARIN GURUR GECESİ Toplam

43 WOMEN TO WATCH ERİŞİM Tarih Yayın Başlık Tiraj GK Erişim Hafta Sonu TÜRKİYE'NİN FARK YARATAN KADILARI ÖDÜLLENDİRİLDİ Hello Türkiye FARK YARATAN KADINLARA WOMAN TO WATCH ÖDÜLÜ Şamdan Plus FARK YARATAN KADINLAR ÖDÜLLENDİRİLDİ Hürriyet Kelebek TAKİP EDİLECEK KADINLAR-[Nil Karaibrahimgil] Ankara Ticari Hayat BU KADINLARIN İZİNDEN GİDİN Hürriyet HARİKA BİR ÖDÜL TÖRENİ-[Ayşe Arman] Hürriyet BU KADINLARIN İZİNDEN GİDİN Hürriyet Kelebek VİP ADRES Milliyet Cadde BABANNEYE ÖDÜL Posta KADINLARA LİDERLİK ÖDÜLÜ Sabah la Günaydın GÜLSE BİRSEL'İN SORUSU KARAİBRAHİMGİLİ GÜLDÜRDÜ Media Cat İÇİNDEKİLER Media Cat TÜRKİYE'NİN FARK YARATAN KADINLARI Media Cat WOMEN TO VVATCH TÜRKİYE'NİN FARK YARATAN KADINLARI Klass Magazin İŞ DÜNYASININ EN YARATICI KADINLARI ÖDÜLLERİNİ ALDI Media Cat FARK YARATAN KADINLARIN GURUR GECESİ x x x x x x x x x x x x x x x x Toplam

44 İLETİŞİM FAALİYETLERİ Women to Watch ile ilgili tüm aktif içerikler ve tanıtımlar, sponsorlara da tercih ettikleri sponsorluk kapsamında hedef kitleleri ile buluşma fırsatı vermektedir. Women to Watch sponsorlarının logolarıyla bulunacağı tanıtım mecraları aşağıdaki gibidir:» Web sitesi; mediacatonline.com, mci.com.tr, mci.com.tr/womentowatch» Gazete ve dergi ilanları, haberler, e-bültenler, direct ler vb.» Ödül Seremonisi» Program Kitapçığı» MediaCat Dergisi Women to Watch özel sayısı

45 WOMEN TO WATCH İLETİŞİM Birce Güler Etkinlik Direktörü /232 Duygu Güleç Satış Müdürü /133

AKMERKEZ GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI ANONİM ŞİRKETİ 01.01.2014 31.12.2014 DÖNEMİ FAALİYET RAPORU

AKMERKEZ GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI ANONİM ŞİRKETİ 01.01.2014 31.12.2014 DÖNEMİ FAALİYET RAPORU AKMERKEZ GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI ANONİM ŞİRKETİ 01.01.2014 31.12.2014 DÖNEMİ FAALİYET RAPORU İÇİNDEKİLER 3 Kısaca Akmerkez 5 Akmerkez in Kilometre Taşları 8 2014 Yılı Sektörel Faaliyetleri 9 Yönetim

Detaylı

Bir Emeklilik Şirketi nin Faaliyet Defteri GARANTİ EMEKLİLİK 2012 FAALİYET RAPORU

Bir Emeklilik Şirketi nin Faaliyet Defteri GARANTİ EMEKLİLİK 2012 FAALİYET RAPORU Bir Emeklilik Şirketi nin Faaliyet Defteri GARANTİ EMEKLİLİK 2012 FAALİYET RAPORU İçindekiler BÖLÜM I - Sunuş 02 Başlıca Finansal Göstergeler 04 Garanti Emeklilik ve Hayat Üzerine 05 Liderlik Yolculuğunda

Detaylı

HÜRRİYET 2011 FAALİYET RAPORU

HÜRRİYET 2011 FAALİYET RAPORU HÜRRİYET 2011 FAALİYET RAPORU HÜRRİYET 2011 FAALİYET RAPORU İÇİNDEKİLER 02 Faaliyet Konusu, Organizasyon ve İletişim Bilgileri 03 Başlıca Finansal Değerler 06 İşletme Performansını Etkileyen Ana Etmenler

Detaylı

DOĞAN YAYIN HOLDİNG A.Ş. 2010 FAALİYET RAPORU

DOĞAN YAYIN HOLDİNG A.Ş. 2010 FAALİYET RAPORU DOĞAN YAYIN HOLDİNG A.Ş. 2010 FAALİYET RAPORU Aralık 2010 DOĞAN YAYIN HOLDİNG A.Ş. DOĞAN YAYIN HOLDİNG 2010 FAALİYET RAPORU İÇİNDEKİLER BİR BAKIŞTA DYH Faaliyet Alanları İş Ortaklıkları Hizmet ve Ürünler

Detaylı

doğan yayın holding a.ş. 2011 faaliyet raporu

doğan yayın holding a.ş. 2011 faaliyet raporu doğan yayın holding a.ş. 2011 faaliyet raporu içindekiler Bir Bakışta 1 Misyon ve Strateji 2 Faaliyet Alanları 8 Hissedar Değeri Yönetim 10 Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı 12 Yönetim Kurulu 14 İcra Kurulu

Detaylı

HÜRRİYET FAALİYET RAPORU 2009

HÜRRİYET FAALİYET RAPORU 2009 HÜRRİYET FAALİYET RAPORU 2009 2009, BM Çocuk Hakları Sözleşmesi nin kabulünün 20. yılıydı. Hak kavramını, insanların gündelik hayatına sokmak, gündemde tutmak ve geliştirmek amacıyla iki yıl önce yola

Detaylı

DOĞAN YAYIN HOLDİNg 2010 FAALİYET RAPORU

DOĞAN YAYIN HOLDİNg 2010 FAALİYET RAPORU DOĞAN YAYIN HOLDİNg 2010 FAALİYET RAPORU İÇİNDEKİLER BİR BAKIŞTA DYH 2 Faaliyet Alanları 4 İş Ortaklıkları 6 Hizmet ve Ürünler 12 DYH nin Temel Yapıtaşları 14 Sayılarla Doğan Yayın Holding 14 DYH nin Ortaklık

Detaylı

retorik kelebeğin fırtınası Görünen düşman: cehalet sarmalı... Takip edeni, takip ederim :) Teknoloji mea dan sorulur... marketing europe & anatolia

retorik kelebeğin fırtınası Görünen düşman: cehalet sarmalı... Takip edeni, takip ederim :) Teknoloji mea dan sorulur... marketing europe & anatolia marketing europe & anatolia Tarih: Aralık 2014 Sayı: 36 retorik Görünen düşman: cehalet sarmalı... kelebeğin fırtınası Takip edeni, takip ederim :) Teknoloji mea dan sorulur... İçindekiler marketing europe

Detaylı

DOĞAN ŞİRKETLER GRUBU HOLDİNG A.Ş. 2011 FAALİYET RAPORU

DOĞAN ŞİRKETLER GRUBU HOLDİNG A.Ş. 2011 FAALİYET RAPORU 2011 FAALİYET RAPORU Nisan 2012 İçerik 1. Bir Bakışta 1.1. Vizyon ve Misyon 1.2. Yatırım Alanları 1.3. Hissedar Değeri 2. Yönetim 2.1. Onursal Başkan ın Mesajı 2.2. Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı 2.3.

Detaylı

FAALİYET RAPORU 2008. Türkiye nin. yenilikçi, öncü, sorumlu. güçlü. medya şirketi

FAALİYET RAPORU 2008. Türkiye nin. yenilikçi, öncü, sorumlu. güçlü. medya şirketi FAALİYET RAPORU 2008 Türkiye nin yenilikçi, öncü, sorumlu ve güçlü medya şirketi İÇİNDEKİLER 1 Dünyada ve Türkiye de Doğan Yayın Holding 2 Faaliyet Alanları 4 Güçlü İş Ortaklıkları 6 Hizmet ve Ürünler

Detaylı

Sayfalarda, web de, cepte, tablette Hürriyet hep hayatın merkezinde! HÜRRİYET 2012 FAALİYET RAPORU

Sayfalarda, web de, cepte, tablette Hürriyet hep hayatın merkezinde! HÜRRİYET 2012 FAALİYET RAPORU Sayfalarda, web de, cepte, tablette Hürriyet hep hayatın merkezinde! HÜRRİYET 2012 FAALİYET RAPORU İçindekiler Bir Bakışta Hürriyet 01 Yönetim Kurulu 02 İcra Kurulu 06 Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı

Detaylı

Faaliyet Raporu 2013

Faaliyet Raporu 2013 Faaliyet Raporu 2013 1 2 İçindekiler Kurumsal Profil 4 Finansal Göstergeler 5 Doğuş Otomotiv Tarihinden Kilometre Taşları 6 Doğuş Otomotiv Yönetim Kurulu 8 Doğuş Otomotiv İcra Kurulu 9 Yönetim Kurulu Başkanı

Detaylı

Bir Emeklilik Şirketi nin Faaliyet Defteri. garant emekl l k 2013 faal yet raporu

Bir Emeklilik Şirketi nin Faaliyet Defteri. garant emekl l k 2013 faal yet raporu Bir Emeklilik Şirketi nin Faaliyet Defteri garant emekl l k 2013 faal yet raporu İçindekiler BÖLÜM I - Sunuş 04 Başlıca Finansal Göstergeler 06 Garanti Emeklilik ve Hayat Üzerine 07 Garanti Emeklilik ve

Detaylı

Doğan Yayın Holding A.Ş. FAALİYET RAPORU. 01.01.2008-31.12.2008 Hesap Dönemi

Doğan Yayın Holding A.Ş. FAALİYET RAPORU. 01.01.2008-31.12.2008 Hesap Dönemi Doğan Yayın Holding A.Ş. FAALİYET RAPORU 01.01.2008-31.12.2008 Hesap Dönemi İÇİNDEKİLER I. Dünyada ve Türkiye de Doğan Yayın Holding II. DYH nin Temel Yapıtaşları Misyon, Vizyon, Değerler ve Strateji III.

Detaylı

2011 FAALİYET RAPORU

2011 FAALİYET RAPORU DOĞAN GAZETECİLİK 2011 FAALİYET RAPORU Türkiye nin Gazetesi İçindekiler 2 Başlıca Finansal Göstergeler 4 Başlıca Finansal Oranlar 6 Dünyada ve Türkiye de Basın Sektörü 7 Dünden Bugüne Doğan Gazetecilik

Detaylı

2011 FAALİYET RAPORU DOĞAN ŞİRKETLER GRUBU HOLDİNG A.Ş.

2011 FAALİYET RAPORU DOĞAN ŞİRKETLER GRUBU HOLDİNG A.Ş. 2011 FAALİYET RAPORU İÇİNDEKİLER Bir Bakışta 1 Vizyon ve Misyon 2 Kurum Profili 4 Yatırım Alanları 6 Başlıca Göstergeler Yönetim 8 Onursal Başkan ın Mesajı 10 Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı 12 İcra

Detaylı

Sevgili OPET ve SUNPET Dostları,

Sevgili OPET ve SUNPET Dostları, Sevgili OPET ve SUNPET Dostları, Zor ama bir o kadar başarılı bir yılı daha geride bıraktık. Her biten yılın ardından geriye dönüp baktığımızda başarılarımızın eksilmediğini artarak devam ettiğini görmek

Detaylı

europe & anatolia transformatör kelebeğin fırtınası retorik Avrupa da Türk Markası Bağışlayın Beni: Dikkat Türk Telekom reklamı çıkabilir!

europe & anatolia transformatör kelebeğin fırtınası retorik Avrupa da Türk Markası Bağışlayın Beni: Dikkat Türk Telekom reklamı çıkabilir! marketing Tarih: Nisan 2013 Sayı: 18 europe & anatolia transformatör Bağışlayın Beni: kelebeğin fırtınası Dikkat Türk Telekom reklamı çıkabilir! retorik Mükemmel toplum ve kaos teoremi... Avrupa da Türk

Detaylı

2013 FAALİYET RAPORU ODEABANK 2013 F AALİYET RAPORU

2013 FAALİYET RAPORU ODEABANK 2013 F AALİYET RAPORU 2013 FAALİYET RAPORU İÇİNDEKİLER Bir Bakışta Odeabank 02 Kısaca Odeabank 04 Bank Audi Grubu Hakkında 05 Misyon, Vizyon ve Değerler 07 Stratejik Hedeflerimiz 08 Başlıca Göstergeler 10 Öne Çıkan Gelişmeler

Detaylı

DOĞAN ŞİRKETLER GRUBU HOLDİNG A.Ş. 2014 YILI KURUMSAL YÖNETİM İLKELERİ UYUM RAPORU

DOĞAN ŞİRKETLER GRUBU HOLDİNG A.Ş. 2014 YILI KURUMSAL YÖNETİM İLKELERİ UYUM RAPORU DOĞAN ŞİRKETLER GRUBU HOLDİNG A.Ş. 2014 YILI KURUMSAL YÖNETİM İLKELERİ UYUM RAPORU Doğan Şirketler Grubu Holding A.Ş. 2014 Yılı Kurumsal Yönetim İlkeleri Uyum Raporu BÖLÜM I- Kurumsal Yönetim İlkeleri

Detaylı

Marketing. Europe & Anatolia. Tarih: Aralık 2011 Sayı: 2

Marketing. Europe & Anatolia. Tarih: Aralık 2011 Sayı: 2 Marketing Europe & Anatolia Tarih: Aralık 2011 Sayı: 2 İçindekiler Marketing Europe & Anatolia Kısa Kısa 02-11 Sayı: 02 Tarih: Aralık 2011 İmtiyaz Sahibi Agency Europe & Anatolia aeanews@aeanews.com.tr

Detaylı

DOĞAN. www.dyh.com.tr

DOĞAN. www.dyh.com.tr DOĞAN YAYIN HOLDİNG A.Ş. Faaliyet Raporu 2012 Nisan 2013 Doğan Yayın Holding A.Ş. Burhaniye Mahallesi Kısıklı Caddesi No:65 N 346677 Üsküdar/İstanbul www.dyh.com.tr İçindekiler I - HIZLI BİR BAKIŞ... 4

Detaylı

retorik kelebeğin fırtınası Demokrasi bayramınız kutlu olsun... Reklamlarda çocukları hedeflemeyin!... Tarafsızlık zor zanaat...

retorik kelebeğin fırtınası Demokrasi bayramınız kutlu olsun... Reklamlarda çocukları hedeflemeyin!... Tarafsızlık zor zanaat... marketing europe & anatolia Tarih: Haziran 2015 Sayı: 42 retorik Demokrasi bayramınız kutlu olsun... kelebeğin fırtınası Reklamlarda çocukları hedeflemeyin!... Tarafsızlık zor zanaat... İçindekiler marketing

Detaylı

TÜRK TELEKOMÜNİKASYON A.Ş. 2014 FAALİYET RAPORU. Kusursuz bir gösteri...

TÜRK TELEKOMÜNİKASYON A.Ş. 2014 FAALİYET RAPORU. Kusursuz bir gösteri... TÜRK TELEKOMÜNİKASYON A.Ş. 2014 FAALİYET RAPORU Kusursuz bir gösteri... KISACA TÜRK TELEKOM 14 Türk Telekom Grubu 16 Vizyon, Misyon, Değerler 17 Tarihçe BİR BAKIŞTA 2014 20 Öne Çıkan Gelişmeler 24 Temel

Detaylı

DOĞAN ŞİRKETLER GRUBU HOLDİNG A.Ş. 2013 YILI KURUMSAL YÖNETİM UYUM RAPORU

DOĞAN ŞİRKETLER GRUBU HOLDİNG A.Ş. 2013 YILI KURUMSAL YÖNETİM UYUM RAPORU DOĞAN ŞİRKETLER GRUBU HOLDİNG A.Ş. 2013 YILI KURUMSAL YÖNETİM UYUM RAPORU Mart 2014 DOĞAN ŞİRKETLER GRUBU HOLDİNG A.Ş. KURUMSAL YÖNETİM İLKELERİ UYUM RAPORU Kurumsal Yönetim İlkelerine Uyum Beyanı Doğan

Detaylı

HÜRRİYET GAZETECİLİK VE MATBAACILIK A.Ş. KURUMSAL YÖNETİM İLKELERİ UYUM RAPORU

HÜRRİYET GAZETECİLİK VE MATBAACILIK A.Ş. KURUMSAL YÖNETİM İLKELERİ UYUM RAPORU HÜRRİYET GAZETECİLİK VE MATBAACILIK A.Ş. KURUMSAL YÖNETİM İLKELERİ UYUM RAPORU 2012 KURUMSAL YÖNETİM İLKELERİ UYUM RAPORU 2012... 1 1. Kurumsal Yönetim İlkeleri ne Uyum Beyanı... 1 BÖLÜM I - PAY SAHİPLERİ...

Detaylı

HERKES İÇİN TEKNOLOJİ

HERKES İÇİN TEKNOLOJİ HERKES İÇİN TEKNOLOJİ 2013 FAALİYET RAPORU İÇİNDEKİLER 02 Bir Bakışta TeknoSA 04 Kısaca TeknoSA 07 Vizyon Misyon ve Değerler 08 2013 Gelişmeleri 12 Kilometre Taşları 14 Temel Finansal ve Operasyonel Göstergeler

Detaylı

Zorlu Grubu iç iletişim yayınıdır. Üç ayda bir yayımlanır. Nisan-Mayıs-Haziran 2010. Türkiye için el ele

Zorlu Grubu iç iletişim yayınıdır. Üç ayda bir yayımlanır. Nisan-Mayıs-Haziran 2010. Türkiye için el ele Zorlu Grubu iç iletişim yayınıdır. Üç ayda bir yayımlanır. Nisan-Mayıs-Haziran 2010 29 Türkiye için el ele editör 01 Her zaman ileriye Dünyanın 17 nci, Avrupa nın 6 ncı büyük ekonomisine sahip olan Türkiye

Detaylı

İncİ grubu, 2014 e Merhaba dedi. İncİ Akü Automechanika Shanghai Fuarı İle Çİn Pazarında. Maxion İncİ Jant. ödül yağmuru

İncİ grubu, 2014 e Merhaba dedi. İncİ Akü Automechanika Shanghai Fuarı İle Çİn Pazarında. Maxion İncİ Jant. ödül yağmuru NİSAN 2014 İnci Holding A.Ş. Yayınıdır İncİ Akü Automechanika Shanghai Fuarı İle Çİn Pazarında İncİ grubu, 2014 e Merhaba dedi Maxion İncİ Jant Grubu na mart ayında ödül yağmuru sosyal sorumluluk Hayes

Detaylı