TECOM AR1021 HAKKINDA SIKÇA SORULAN SORULAR

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "TECOM AR1021 HAKKINDA SIKÇA SORULAN SORULAR"

Transkript

1 TECOM AR1021 GENEL AYARLAR TECOM AR1021 HAKKINDA SIKÇA SORULAN SORULAR Öncelikle TECOM AR1021 kutusunun içinden çıkan ethernet kablosunu TECOM AR1021 ile bilgisayarınızı birbirine bağlamak için kullanınız. TECOM AR1021 nin varsayılan IP numarası dir. Fabrika çıkışı ayarlarında DHCP sunucusu aktif olduğu için, bilgisayarınızın IP adres ayarlarını DHCP sunucusundan alacak şekilde ayarladığınızda, otomatik olarak alacağınız IP numarası şeklinde herhangi bir web arayüzünden erişebilirsiniz. İlk kullanıcı adı root ve şifresi yine root dir. Bundan sonra yapılacak işlemler şu şekildedir. a) ADSL Link/Act ışığının sürekli yeşil yandığını kontrol ediniz. Eğer yeşil yanmıyorsa TTNET i arayıp hattınızı kontrol ettiriniz. b) Ayarları gerçekleştirebilmek için önce Home daha sonra da Quick Configuration linkini seçin. c) Ekrana gelen formda Connection Type seçeneğinde PPPoA VC MUX yada PPPoE LLC seçeneklerinden birini seçin. Türk Telekom un yeni açtığı NEC DSLAM portlarında sadece PPPoE LLC desteklenmektedir. Alcatel DSLAM lı noktalarda iki seçenek birden desteklenmektedir. d) Menüden sırasıyla VPI No olarak 8, VCI No olarak 35 değerlerini girin. e) Formdaki Username kısmına TTNET görevlilerinden alacağınız kullanıcı adını kullanıcı şeklinde girin. f) Password kısmına şifrenizi giriniz g) Submit düğmesine bastığınızda ADSL cihazınız ADSL şebekesine bağlanacaktır. h) Yaptığnız ayarların sonucunda internet bağlantınızı Home linkini seçerek ulaşacağınız System View sayfasından kontrol edebilirsiniz. Internet bağlantınızın gerçekleşmesi sonucunda bu sayfada bulunan WAN Interfaces bölümünde ppp-0 satırındaki Status göstergesinin yeşil ve IP Address değerinin dan farklı bir IP değeri almış olması gerekmektedir. Bu aşamada cihazınız Admin - Diagnostics linkinden erişeceğiniz Diagnostics test sayfasında Submit düğmesine basarak başlatacağınız testlerinin hepsini Pass sonucu ile geçmesi gerekmektedir. i) Bütün işlem basamakları başarıyla tamamlandıktan sonra yaptığınız ayarı, herhangi bir elektrik kesintisinde kaybetmemeniz için kaydetmeniz gerektiğini unutmayın.admin - Commit & Reboot seçeneği altındaki Save butonuna basarak konfigürasyonu kaydediniz. j) Admin - User Config seçeneği altında karşınıza çıkan işaretine basarak açılan pencerede önce mevcut root şifresini sonra da yeni şifrenizi iki defa yazarak TECOM AR1021 nin Web arayüzünün şifresini güvenlik amaçlı değiştiriniz. ÖRNEK AYAR EKRANI

2 TECOM AR1021 İLE PORT YÖNLENDİRME Port yönlendirme yapılarak Internet bağlantısı sırasında servis sağlayıcı tarafından size sağlanan gerçek IP numaranıza gelecek paketlerin içeride sizin belirleyeceğiniz bir bilgisayara yönlendirilmesi sağlanabilmektedir. Böylelikle kendi web, mail sunucularınızı kurabilir, özel portlar kullanan programlarınızın TECOM AR1021 üzerinde bulunan firewall güvenliği arkasından çalışmasını sağlayabilirsiniz. Temel port yönlendirme işlemi için TECOM AR1021 üzerinde NAT yönlendirme kuralı tanımlanması gerekmektedir. Bunun için Services -> NAT sayfasındaki NAT Options altındaki NAT Rule Entry seçeneğine geliniz. Örneğin no lu adreste bulunan bir web (http) ve güvenli web (https) sunucusuna erişim sağlamak için şu şekilde konfigurasyon yapmak gerekmektedir ÖRNEK WEB SUNUCU AYAR EKRANI P2P YAZILIMLARI İÇİN (EMULE VB.) PORT YÖNLENDİRME Emule ve EmulePlus yazılımları P2P paylaşım yazılımlarından olup Sourceforge proje gurupları tarafından geliştirilen yazılımlardır. Benzerlerinden farklı olarak sisteminizde yan problemlere sebep olacak hiçbir yazılım kodu içermemektedirler. Programlardar LowId almadan iletişim yapılabilmesi için sizin de dışarıya upload izni vermeniz gerkmektedir. Bu nedenle dışarıdan gelen bağlantılara TCP 4661 no lu porttan iletişime izin verilmesi gerekmektedir. Örneğin IP no lu bir kişisel bilgisayarın bu yazılımı LowId almadan kullanması için gerekli ayar aşağıdaki gibidir. İşlemi gerçekleştirmek için Services -> NAT sayfasındaki NAT Options altındaki NAT Rule Entry seçeneğine geliniz. Programın bağlantı ayarlarından UDP bağlantıyı da aynı anda kullanmak istiyorsanız benzer bir ayarı da belirtilen UDP port için yapmanız gerekmektedir. Bunun için Protocol seçeneğinde UDP seçilmesi gerekmektedir. Eğer birden fazla bilgisayarda bu yazılımları kullanmak istiyorsanız her bir bilgisayar üzerinde program bağlantı ayarlarındaki port numarasını farklı değerlere ayarlamanız (ör:4662, 4663). Daha sonra yukarıdaki verilen örnek gibi her bilgisayar için farklı RDR kuralı girmeniz gerekmektedir. Emule ve EmulePlus kullanırken dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta ise Upload için verdiğiniz hızınızın toplam geri dönüş hızınızın bloke olmasına neden olacak bir değerde olmaması gerekmektedir. Örneğin hızı 128/32 kbit/s olan bir hat üzerinde ideal şartlarda TCP/IP ve PPPoE/PPPoA paket başlıkları nedeniyle en fazla 3,5 kbyte/s iletişim yapılabilmektedir. Bu nedenle programlarda 9 kilobyte/s Dowload - 3 kilobyte/s Upload değerlerinin üstünde ayarlar yaparsanız çalıştırmak istediğiniz diğer uygulamalarda oluşacak tıkanmadan kaynaklanan problemler yaşayabilirsiniz.

3 TECOM AR1021 SNMP ÖZELLİKLERİNİN KULLANIMI SNMP (Simple Network Management Protocol) bir ağ yönetim istasyonu vasıtası ile ağ cihazlarının uzaktan gözlenmesini, yönetilmesini ve istatistiksel bilgilerin toplanmasını sağlayan bir ağ yönetim protokolüdür. SNMP özellikle banka, ISP, veya çok şubeli firmaların kullandıkları yönlendirici (router), anahtarlayıcı (switch) gibi cihazların tek bir noktadan sürekli izlenmesi ve bu sistemler ile ilgili bilgilerin toplanması için kullanılır. Böylelikle cihazlarda veya bağlantılarda oluşan bir problemin en kısa sürede belirlenmesi ve gerekli müdahalenin çok kısa bir süre içinde yapılması mümkün olmaktadır. Internet servis sağlayıcıları SNMP protokolünü müşterilerinin sahip olduğu sistemleri gözlemleyerek verdikleri hizmetlere katmadeğer sağlamak için kullanmaktadırlar. TECOM AR1021 ADSL yönlendiricisi, Internet servis operatörü firmalar tarafından yönetilebilmesi için SNMP desteği ile gelmekte, cihaz ilk kurulumunda erişim yapılabilmesi için bu destek açık bulunmaktadır. SNMP yönetim sistemleri karmaşık sistemler olduğu için kullanımı belli bir uzmanlık gerektirmektedir. Eğer bir ağ üzerinde SNMP yönetimi kullanılmayacaksa bu ağ üzerindeki cihazlarda SNMP yönetimin güvenlik önlemi olarak kapatılmasında fayda vardır. SNMP community olarak tabir edilen kelimeler SNMP yönetim sistemleri için erişim yetkilendirme şifresi olarak kullanılmaktadır. Bu kelimelerin bu nedenle varsayılan değerlerde bırakılmaması, kendi yönetim sisteminize özgü olarak değiştirilmesi gerekmektedir. SNMP kullanılmayan sistemlerde SNMP community isimlerini silerek cihazınızı SNMP desteğini kapatabilirsiniz. TECOM AR1021 üzerinde mevcut SNMP community isimlerini silmek veya değiştirmek için cihaza telnet ile bağlanılarak şu işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. SNMP community isimlerini silmek için: delete snmp comm community public delete snmp comm community private Kendi belirlediğiniz SNMP community isimlerini TECOM AR1021 cihazına eklemek için: create snmp comm community XX RO (XX isimli read-only community yaratır) create snmp comm community YY RW (YY isimli read-write community yaratır)

4 TECOM AR1021 FIREWALL ÖZELLİKLERİNİN KULLANIMI TECOM AR1021 üzerinde Statefull Inspection (SPI) mimarisine sahip gelişmiş bir firewall mekanizması bulundurmaktadır. İleri seviye erişim kuralları ve filtreler koymak için güvenlik duvarı mekanizmasının devreye alınması gerekmektedir. Bunun için Services > IP Filter seçeneğinden güvenlik seviyenizi Low-Medium-High seçeneklerinden birini seçmeniz ve ilgili yöndeki varsayılan erişim iznini belirleyerek sayfanın altında bulunan Submit butonuna basmanız gerekmektedir. Seçmiş olduğunuz güvenlik kategorisine göre daha önceden hazırlanmış kuralların bir kısmının aktif hale geçtiğini göreceksiniz. Eğer bu kurallar dışında erişimine izin vermek veya engellemek istediğiniz bir servis veya site bulunuyorsa bununla ilgili kural girmeniz gerekmektedir. Sayfanın altında bulunan Add butonuna bastığınızda yeni kural tanımlama (IP Filter Rule - Add) sayfası karşınıza gelecektir. Yeni kural ile ilgili tanımları gerçekleştirdikten sonra Submit tuşuna basarak TECOM AR1021 tarafından yeni kuralı kural listesine ekleyebilirsiniz. Yapacağınızı ayarlar sonrasında Admin - Commit&Reboot seçeneğinden Save tuşuna basarak aktif konfigurasyonu cihazın kalıcı hafızasına kaydetmeyi unutmayınız. Ağ üzerinde bulunan bir PC nin Internet erişimini kapatabilmek için TECOM AR1021 üzerinde firewall mekanizması üzerinde bu PC ile ilgili tanım yapılması gerekmektedir. Örneğin no lu IP ye sahip bir PC nin Internet erişiminin nasıl kapatılması için şu şekilde bir kural eklemeniz gerekmektedir. Services> IP Filter sayfasından Add butonuna basarak IP Rule - Add sayfasını açınız.

5 TECOM AR1021 üzerinde bulunan gelişmiş firewall ile bir programın internet erişimini kısıtlamak için öncelikle ilgili programın kullandığı protokol tipi, hedef port, kaynak port, protokol numarası gibi bilgilerin edinilmesi gerekmektedir. Bu tarz bilgileri en doğru olarak kullandığınız programın yardım kaynaklarından edinebilirsiniz. Kullanılan protokol TCP veya UDP ise bu protokoller ile ilgili port numaraları, IP ise ilgili protokol numarası kullanılmaktadır. Rule ID: Firewall kural sıra numarası Direction: Trafiğin yönü Action: Kurala yapılacak yaptırım Interface: Kuralın aktif olacağı arayüz Blacklist Status: Kara listenin kullanım seçeneği In Interface: Erişim arayüzü Security Level: Kuralın çalışacağı güvenlik seviyesi Log Tag: Kayıt için kullanılabilecek etiket Start/End Time: Başlangıç/Bitiş Zamanı Src IP Address: Kaynak IP numarası Dest IP Address: Hedef IP numarası Protocol: Trafiğin protokol tipinin tanımı Apply Stateful Inspection: SPI güvenlik seçeneği Source Port: Kaynak port numarası Dest Port: Hedef port numarası TCP Flag: TCP bayrağı ICMP Type/Code: ICMP Tipi ve kodu IP Frag Pkt: IP fragmentasyonu IP Opt Pkt: IP Seçenekleri Packet Size: Paket Büyüklüğü TOD Rule Status: Zaman durumu Örnek olarak TCP 6667 portundan erişilebilen IRC sunuculara bütün bilgisayarların erişiminin kapatılması için ilgili kural şu şekilde olacaktır. a) Yeni kural için kural tablosunda kullanılmayan boş bir kural numarası giriniz b) Kural ile sınırlandırılacak trafiğin yönünü belirleyiniz (Ör: giden) c) Yaptırımı seçiniz (Ör: red) d) Kuralın uygulanacağı arayüzü seçiniz ( Ör: Public - cihaz üzerinde dış arayüz olarak tanımlı bütün portlar) c) Trafiğin ilk erişim arayüzünü seçiniz (Ör: Private - cihaz üzerinde güvenilir olarak tanımlanmış ethernet portu gibi bütün arayüzler) d) Güvenlik seviyesin seçiniz :IPFilters ekranında bulunan güvenlik seviyesinde bulunan seçeneklerden bu kuralı uygulamak istediğin güvenlik seviyelerini seçiniz. (Ör: High, Medium, Low) e) Kaynak ve Hedef IP numaralarını belirleyiniz (Ör: any-any; içerden dışarıya bütün IP adresleri için kuralın uygulanmasını sağlar) f) Protokol tipi için ilgili mantık operatörünü ve protokolü seçiniz (Ör: eq TCP) g) Trafiğin başlangıç kaynak portunu veya port aralığını belirleyiniz (Ör: any - bütün portlar) h) Trafiğin hedef port veya port aralığını belirleyiniz (Ör: 6667 IRC chat portu) i) Submit e basarak kural listesine ekleyiniz, ve daha sonra IPFilters listesindeki Apply tuşuna basınız. j) Kalıcı hafızaya kayıt için Admin -> Commit & Reboot -> Save tuşuna basınız. Bu kurala benzeyen yeni kurallar ile kısıtlamak istediğiniz istediğiniz uygulamaların kullandığı protokol ve portları belirterek kendi güvenli erişim kural tablosu oluşturabilirsiniz.

İçindekiler... 1 Kutu İçeriği... 2 Fiziksel Bağlantılar... 3 Splitter Bağlantısı... 3 Modem Bağlantısı... 4 Cihaz Üzerindeki Işıklar...

İçindekiler... 1 Kutu İçeriği... 2 Fiziksel Bağlantılar... 3 Splitter Bağlantısı... 3 Modem Bağlantısı... 4 Cihaz Üzerindeki Işıklar... 0 İçindekiler... 1 Kutu İçeriği... 2 Fiziksel Bağlantılar... 3 Splitter Bağlantısı... 3 Modem Bağlantısı... 4 Cihaz Üzerindeki Işıklar... 5 Cihaz Yönetim Arayüzü... 6 İnternet Bağlantı Ayarları... 8 Kablosuz

Detaylı

Kullanım kılavuzu. Air 5050. One touch setup Simple & easy to use

Kullanım kılavuzu. Air 5050. One touch setup Simple & easy to use yaşam Air 5050 ADSL2+ Kablosuz 4 Port Modem Kullanım kılavuzu Air 5050 One touch setup Simple & easy to use 7/24 desteksupport hattı 7/24 people 0 212 444 0 0239 +90 212 444 239 T L İçindekiler Kılavuza

Detaylı

Kullanıcı Kılavuzu. TECOM AR1021 ADSL Router. ADSL Router AR1021

Kullanıcı Kılavuzu. TECOM AR1021 ADSL Router. ADSL Router AR1021 AR1021 ADSL Router TECOM AR1021 ADSL Router Kullanıcı Kılavuzu TECOM CO., LTD. March 2003 2003 by TECOM CO., LTD. All rights reserved. Printed in Taiwan Ticari marka(lar) TM ve Kayıtlı Ticari marka(lar)

Detaylı

Kablosuz yaşam. Kablosuz ADSL2+ Modem. Kullanım kılavuzu. 7/24 destek hattı 444 0 239. Air 5341

Kablosuz yaşam. Kablosuz ADSL2+ Modem. Kullanım kılavuzu. 7/24 destek hattı 444 0 239. Air 5341 Kablosuz yaşam Kablosuz ADSL2+ Modem Kullanım kılavuzu Air 5341 7/24 destek hattı 444 0 239 İçindekiler Kılavuza Genel Bakış 3 Güvenlik Ve Bakım 3 1 GİRİŞ 4 1.1 Minimum Sistem Gereksinimleri 4 1.2 Kutu

Detaylı

Kablosuz yaşam 300 Mbps Kablosuz 4-Port Router. Kullanım kılavuzu. 7/24 destek hattı 0 212 444 0 239. Air 4450

Kablosuz yaşam 300 Mbps Kablosuz 4-Port Router. Kullanım kılavuzu. 7/24 destek hattı 0 212 444 0 239. Air 4450 Kablosuz yaşam 300 Mbps Kablosuz 4-Port Router Kullanım kılavuzu Air 4450 7/24 destek hattı 0 212 444 0 239 İçindekiler Kılavuza genel bakış 3 Güvenlik ve bakım 3 1 GIRIŞ 4 1.1 Minimum sistem gereksinimleri

Detaylı

ADSL2+ VPN 4 Portlu Modem

ADSL2+ VPN 4 Portlu Modem ADSL2+ VPN 4 Portlu Modem AR-141 Bu doküman AirTies Kablosuz İletişim Sanayi ve Dış Ticaret A.Ş. tarafından hazırlanmış olup, tüm hakları saklıdır. Kılavuza Genel Bakış Bu kılavuz AirTies cihazının kurulması

Detaylı

Kurulum, Kullanım Klavuzu ve Garanti Belgesi. P-660HW-T1 Kablosuz 4 Port Modem. ADSL 2+ Kablosuz 802.11 b/g

Kurulum, Kullanım Klavuzu ve Garanti Belgesi. P-660HW-T1 Kablosuz 4 Port Modem. ADSL 2+ Kablosuz 802.11 b/g 0212 444 11 50 P-660HW-T1 Kablosuz 4 Port Modem ADSL 2+ Kablosuz 802.11 b/g Kurulum, Kullanım Klavuzu ve Garanti Belgesi TEKNİK SERVİS ADRESİ: ZyXEL İletişim Teknolojileri A.Ş. Kaptanpaşa Mahallesi Piyalepaşa

Detaylı

2 VoIP Portlu Kablosuz ADSL2+ / Fiber Internet Gateway. Kullanım kılavuzu. Air 6372

2 VoIP Portlu Kablosuz ADSL2+ / Fiber Internet Gateway. Kullanım kılavuzu. Air 6372 2 VoIP Portlu Kablosuz ADSL2+ / Fiber Internet Gateway Kullanım kılavuzu Air 6372 İçindekiler Kılavuza genel bakış 3 Güvenlik ve bakım 3 1 GİRİŞ 4 1.1 Minimum sistem gereksinimleri 4 1.2 Kutu içeriği 4

Detaylı

TÜRKÇE TANITIM, KURULUM, KULLANIM KILAVUZU ve GARANTİ BELGESİ

TÜRKÇE TANITIM, KURULUM, KULLANIM KILAVUZU ve GARANTİ BELGESİ TÜRKÇE TANITIM, KURULUM, KULLANIM KILAVUZU ve GARANTİ BELGESİ Bu doküman AirTies Kablosuz İletişim Sanayi ve Dış Ticaret A.Ş. tarafından hazırlanmış olup, tüm hakları saklıdır. İÇİNDEKİLER 1. GİRİŞ...1

Detaylı

Air 5440: 300 Mbps Kablosuz ADSL2+ Modem. Kullanım kılavuzu. 7/24 destek hattı 0 212 444 0 239

Air 5440: 300 Mbps Kablosuz ADSL2+ Modem. Kullanım kılavuzu. 7/24 destek hattı 0 212 444 0 239 Air 5340: 150 Mbps Kablosuz ADSL2+Kablosuz Modem yaşam Air 5440: 300 Mbps Kablosuz ADSL2+ Modem Kullanım kılavuzu 7/24 destek hattı 0 212 444 0 239 İçindekiler Kılavuza Genel Bakış 3 Güvenlik Ve Bakım

Detaylı

2602HWL-D1A TEMEL KURULUM BİLGİLERİ

2602HWL-D1A TEMEL KURULUM BİLGİLERİ 2602HWL-D1A TEMEL KURULUM BİLGİLERİ Splitter bağlantısı Splitter yukarıdaki şekilde görüldüğü gibi bağlanmalıdır. Hat spllitter a girmeden önce kesinlikle paralel kullanılmamalıdır. Paralel kullanım olacaksa

Detaylı

2 VoIP Portlu Kablosuz ADSL2+ Kablosuz Modem. Kullanım kılavuzu. One touch setup Simple & easy to use. Air 6271

2 VoIP Portlu Kablosuz ADSL2+ Kablosuz Modem. Kullanım kılavuzu. One touch setup Simple & easy to use. Air 6271 2 VoIP Portlu Kablosuz ADSL2+ Kablosuz Modem yaşam Kullanım kılavuzu Air 6271 One touch setup Simple & easy to use 7/24 people destek support hattı 0 +90 212 212 444 4440 0239 T L İçindekiler Kılavuza

Detaylı

LOOPCOMM AL -5011P - AL-5014P Kurulum Rehberi ve Kullanım Kılavuzu

LOOPCOMM AL -5011P - AL-5014P Kurulum Rehberi ve Kullanım Kılavuzu LOOPCOMM AL -5011P - AL-5014P Kurulum Rehberi ve Kullanım Kılavuzu Sürüm 3.0.0.6 TEKNOTEL Copyright 2002-2005 TEKNOTEL. Tüm hakları saklıdır. 1 / 93 Bu ürün veya döküman telif hakları ile korunmaktadır

Detaylı

2 VoIP Portlu Kablosuz ADSL2+ Kablosuz Modem. Kullanım kılavuzu. One touch setup Simple & easy to use. Air 6271

2 VoIP Portlu Kablosuz ADSL2+ Kablosuz Modem. Kullanım kılavuzu. One touch setup Simple & easy to use. Air 6271 2 VoIP Portlu Kablosuz ADSL2+ Kablosuz Modem yaşam Kullanım kılavuzu Air 6271 One touch setup Simple & easy to use 7/24 people destek support hattı 0 +90 212 212 444 4440 0239 T L İçindekiler Kılavuza

Detaylı

P-661HNU-F1 Çok Fonksiyonlu, Yeni Nesil Gelişmiş ADSL2+/FTTx 802.11N 300 Mbps Modem/Router

P-661HNU-F1 Çok Fonksiyonlu, Yeni Nesil Gelişmiş ADSL2+/FTTx 802.11N 300 Mbps Modem/Router 444 11 50 P-661HNU-F1 Çok Fonksiyonlu, Yeni Nesil Gelişmiş ADSL2+/FTTx 802.11N 300 Mbps Modem/Router Kurulum, Kullanım Kılavuzu ve Garanti Belgesi İçindekiler İçindekiler... 2 Ürün Bakım ve Muhafaza...

Detaylı

Kablosuz ADSL2+ VoIP Modem. (1 VoIP Hattı, 1 Ethernet)

Kablosuz ADSL2+ VoIP Modem. (1 VoIP Hattı, 1 Ethernet) Kablosuz ADSL2+ VoIP Modem (1 VoIP Hattı, 1 Ethernet) Bu doküman AirTies Kablosuz İletişim Sanayi ve Dış Ticaret A.Ş. tarafından hazırlanmış olup, tüm hakları saklıdır. Kılavuza Genel Bakış Bu kılavuz

Detaylı

Kurulum, Kullanım Kılavuzu ve Garanti Belgesi. P-660W-T1 Kablosuz 1 Port Modem. ADSL 2+ Kablosuz 802.11 b/g

Kurulum, Kullanım Kılavuzu ve Garanti Belgesi. P-660W-T1 Kablosuz 1 Port Modem. ADSL 2+ Kablosuz 802.11 b/g 444 11 50 P-660W-T1 Kablosuz 1 Port Modem ADSL 2+ Kablosuz 802.11 b/g Kurulum, Kullanım Kılavuzu ve Garanti Belgesi TEKNİK SERVİS ADRESİ: ZyXEL İletişim Teknolojileri A.Ş. Kaptanpaşa Mahallesi Piyalepaşa

Detaylı

ADSL X4 K U L L A N I M K I L A V U Z U

ADSL X4 K U L L A N I M K I L A V U Z U ADSL X4 K U L L A N I M K I L A V U Z U AÇIKLAMA Bu kullanım kılavuzu telif hakkı ile güvence altına alınmış bazı bilgiler içermektedir. Söz konusu kitapçık ve beraberindeki tüm donanım, yazılım ve ilgili

Detaylı

İçindekiler... Kutu İçeriği... Cihaz Üzerindeki Işıkların(LED lerin) Anlamı... Kolay Kurulum Programı ile Kurulum... WEB Arayüzü Üzerinden Internet

İçindekiler... Kutu İçeriği... Cihaz Üzerindeki Işıkların(LED lerin) Anlamı... Kolay Kurulum Programı ile Kurulum... WEB Arayüzü Üzerinden Internet İçindekiler... Kutu İçeriği... Cihaz Üzerindeki Işıkların(LED lerin) Anlamı... Kolay Kurulum Programı ile Kurulum.... WEB Arayüzü Üzerinden Internet Bağlantı Ayarları... IPTV Bağlantı Kontrolü... WEB Arayüzü

Detaylı

AIRTIES KULLANIM KILAVUZU

AIRTIES KULLANIM KILAVUZU Contents AIRTIES KULLANIM KILAVUZU 1 AIRTIES AIR 5443 1 Kılavuza Genel Bakış 1 Güvenlik ve Bakım 1 AIRTIES NETWORK ASSISTANT 1 Minimum Sistem Gereksinimleri 1 Yükleme 2 AirTies Network Assistant Uygulamasının

Detaylı

Kablosuz ADSL2+ VoIP Modem

Kablosuz ADSL2+ VoIP Modem Kablosuz ADSL2+ VoIP Modem (2 VoIP Hattı, 4 Ethernet) WAV-180 Bu döküman AirTies Kablosuz İletişim Sanayi ve Dış Ticaret A.Ş. tarafından hazırlanmış olup, tüm hakları saklıdır. Kılavuza Genel Bakış Bu

Detaylı

Bu döküman AirTies Kablosuz İletişim Sanayi ve Dış Ticaret A.Ş. tarafından hazırlanmış olup, tüm hakları saklıdır

Bu döküman AirTies Kablosuz İletişim Sanayi ve Dış Ticaret A.Ş. tarafından hazırlanmış olup, tüm hakları saklıdır Bu döküman AirTies Kablosuz İletişim Sanayi ve Dış Ticaret A.Ş. tarafından hazırlanmış olup, tüm hakları saklıdır Kılavuza Genel Bakış Bu kılavuz AirTies WAV-140 Kablosuz ADSL2+ VoIP Modem cihazının kurulması

Detaylı

AIRTIES KULLANIM KILAVUZU

AIRTIES KULLANIM KILAVUZU Contents AIRTIES KULLANIM KILAVUZU 1 AIRTIES AIR 5650 1 Kılavuza Genel Bakış 1 Güvenlik ve Bakım 1 AIRTIES NETWORK ASSISTANT 1 Minimum Sistem Gereksinimleri 1 Yükleme 2 AirTies Network Assistant Uygulamasının

Detaylı

ADSL2+ Full-Rated Router. Kullanım Kılavuzu

ADSL2+ Full-Rated Router. Kullanım Kılavuzu ADSL2+ Full-Rated Router Kullanım Kılavuzu Telif Hakkı Telif Hakkı / Copyright 2004 TEKNOTEL. Tüm hakları saklıdır. Bu yayının hiçbir bölümü bu şirketin önceden yazılı izni olmaksızın elle, elektronik,

Detaylı

Kullanıcı Rehberi 2006/05/02

Kullanıcı Rehberi 2006/05/02 : WG213 Kullanıcı Rehberi 2006/05/02 FCC Bildirisi Bu aygıt FCC kurallarının 15. bölümüne uygundur. İşletimi aşağıdaki iki koşula tabidir: Bu aygıt zararlı parazit oluşturmamalıdır. Aygıt istenilmeyen

Detaylı

AIRTIES WAR-140 Kablosuz ADSL2+ VPN 4 Portlu Modem

AIRTIES WAR-140 Kablosuz ADSL2+ VPN 4 Portlu Modem AIRTIES WAR-140 Kablosuz ADSL2+ VPN 4 Portlu Modem Bu doküman AirTies Kablosuz İletişim Sanayi ve Dış Ticaret A.Ş. tarafından hazırlanmış olup, tüm hakları saklıdır. Kılavuza Genel Bakış Bu kılavuz AirTies

Detaylı

Kablosuz yaşam. 3G Kablosuz Router. Kullanım Kılavuzu. 7/24 destek hattı 0 212 444 0 239. Kolay kurulum CD si. Air 4420-3G

Kablosuz yaşam. 3G Kablosuz Router. Kullanım Kılavuzu. 7/24 destek hattı 0 212 444 0 239. Kolay kurulum CD si. Air 4420-3G Kablosuz yaşam 3G Kablosuz Router Kullanım Kılavuzu Air 4420-3G Kolay kurulum CD si 7/24 destek hattı 0 212 444 0 239 Ü İçindekiler 1. GİRİŞ 3 1.1 Temel Özellikler 4 Port Ayarları 18 1.2. İçerik-Paneller-Gereksinim

Detaylı

1 AirTies Wav-180 Kullanım Kılavuzu

1 AirTies Wav-180 Kullanım Kılavuzu 1 AirTies Wav-180 Kullanım Kılavuzu Bu doküman AirTies Kablosuz İletişim Sanayi ve Dış Ticaret A.Ş. tarafından hazırlanmış olup, tüm hakları saklıdır. 2 AirTies Wav-180 Kullanım Kılavuzu Kılavuza Genel

Detaylı

TD-8840T ADSL2+ Modem Yönlendiricisi

TD-8840T ADSL2+ Modem Yönlendiricisi ADSL2+ Modem Yönlendiricisi Rev: 1.0.0 1910010380 TELİF HAKLARI & TİCARİ MARKALAR Özellikleri haber vermeden değiştirme hakkı saklıdır. TP-LINK TECHNOLOGIES CO., LTD şirketine ait tescilli ticari bir markadır.

Detaylı

1 AirTies RT-212 Kullanım Kılavuzu

1 AirTies RT-212 Kullanım Kılavuzu 1 AirTies RT-212 Kullanım Kılavuzu Bu doküman AirTies Kablosuz İletişim Sanayi ve Dış Ticaret A.Ş. tarafından hazırlanmış olup, tüm hakları saklıdır. 2 AirTies RT-212 Kullanım Kılavuzu Kılavuza Genel BakıĢ

Detaylı