PROJE TASARIMI VE İŞ PLANI

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "PROJE TASARIMI VE İŞ PLANI"

Transkript

1 PROJE TASARIMI VE İŞ PLANI Toprak Anaya Güç ve Güzellik Katarak İÇİNDEKİLER (8 sayfa): 1. MİSYONUMUZ VE PROJE TANIMI 2. ŞİRKET 3. TAYCASITE NIN KURULMASI 4. TAYCASITE İÇİN NEDEN BU BÖLGE COK UYGUN VE MUKEMMEL? 5. TAYCASITE TESİS HİZMETLERİ 6. PAZARLAMA VE HEDEF 7. PAZARLAMA STRATEJİSİ 8. YÜRÜTME VE FAALİYET PLANI 9. İŞ YÖNETİM VE CALISMA EKİBİ / GÖREVLERİ 10. MALİ TALEP 11. GELİR / AVANTAJLAR VE İŞIN GELİŞTİRİLMESİ 12. SONUÇ ve EKLER (MALİ DEĞER TABLOSU / BÖLÜM-2 BÖLÜM-3) BU PLANA NASIL KATILABİLİRSİNİZ: BASLANGIC ORTAGI (İLK VIZYONLU YATIRIMCI) OLARAK ORTAK YATIRIMCI MÜTTEAHHIT OLARAK CALISMA ORTAGI OLARAK ÜLKU ÜNSOY, PRODÜKTÖR 29 WEST 126 STREET, 3F NEW YORK, NEW YORK USA E-POSTA: TELEFON / FAX: (212)

2 İş Planı / 8 Sayfa, Yaprak 2 I. MİSYONUMUZ VE PROJE TANIMI Stratejik olarak muthis degerli bir konuma sahip olan 17 dekar genisligindeki arazimiz, bu projede ilk yatirim. Bu arazi uzerinde insa edilmek uzere tasarladigimiz Tayca Site projesi, surekli ve guvenceli bir gelir kaynağı olmak uzere planlandi. Arazi sahibi ve Bölge Gelisim Plânlamacısı olarak tasarladigimiz bu proje icin vizyonlu yatırımcılarla anlasarak isbirligi yapmaya haziriz. Amacimiz, bolgeye belli hizmetler ve gelisim araclari sunarken, Tayca Site gelirleri ile birlikte büyük karlar saglamak. Projenin hayata gecmesi icin atilacak ilk adim, bolge merkezli bir ("Riders Alley") anonim şirketi kurmak. Riders Alley sirketi, bu m²lik mukemmel vadi duzlugu üzerinde kurulacak olan bu siteyi Tayca Site olarak adlandirdi. Bu zengin topraklar üzerinde yukselecek çok fonksiyonlu ve farkli bir yerlesim merkezi olarak tasarlanan Tayca Site, yorede eşi bulunmayan, olağanüstü özelliklere ve hizmetlere sahip bir vadi sitesi olacaktır (BÖLÜM-1). Amaç, Riders Alley nin bu ilk projesi TaycaSite yi iki yıl içinde insa etmek, mukemmel olarak tamamlamak, satis ve kira islemleri ile birlikte servis hizmetlerini de baslatmak ve basariyla sürdürmek. Sirket, 3 senede yaptigi kar ve yeni proje yatirimlari ile buyuyerek çalışmalarına devam edecektir. Riders Alley, sadece yerel yatırımcılar ve iş ortakları ile iş yapmak için sınırlı degildir. Ilisikte goreceginiz PART-2 ve PART-3 te açıklandığı gibi işi genişletmek, şirkete iyi kazanc icin ve bölgeye yararli gelisimleri uygulamak için cok onemli. Riders Alley nin ek projelerle buyumesi, bolgede yetisen super kaliteli tarim urunleri uzerine yeni calismalari iceriyor. Bu ek projeler, bolge urunlerin dağıtım standartlarinin yukseltilmesi, üretim ve pazarlara ulasimda kısayollar sağlamaktir. BÖLÜM-1'de açıklanan çalışmalara başlatmak için gerekli ilk yatirim miktarı: $ On seneyi askin tutarli bir araştırma ve arka plan çalışmaları dahilinde hazirlanmis olan bu planin 18 ila 24 ay içinde basari ile hayata gecmis bir proje ve işletme olacağı öngörülmektedir. BÖLÜM-1 (Üç Yıllık İş Planı) Şirketi Kurmak ( Riders Alley A.S. ) Kısa ve Uzun Vadeli Ortaklar, Yatırımcılar ve Is-Birligi yapacak firmalari koordine etmek Arazinin yakininda Riders Alley A.S. Ofisinin kurulması (Atca da bir kiralık ofis) Gerekli elemanlari bulmak Gereken tüm belediye anlaşmalarınin oluşturulması Tayca Sitesi için "Imar Plani, Yeniden Yapılanma ve Gelisim Planınin" tamamlanmasi Tayca Site Mimari Planının tamamlanmasi 100 Apartman Dairesi ve Super Hizmet Alanları ile 4 Bölümden Olusan Siteyi kurmak TaycaSite Tanitim ve Reklam Kampanyasi Dairelerin Satışi ve Kiralanmasi İş Operasyonunun genişletilmesi BÖLÜM-2 (Ilisikte) Sirkette bölgesel gelisim icin hizmet verecek uzun vadeli bolumler kurmak BÖLÜM-3 (Ilisikte) Yore gelisimi ve ürünlerinin degerlendirilmesi hizmetlerini faaliyete gecirerek işi genişletmek.

3 İş Planı / 8 Sayfa, Yaprak 3 II. ŞİRKET: Firma Adı: Çalışma Tipi: Başlangıç Durumu: Ortaklar: Proje Ofisi: Bölge Ofisi: Yasal Durum: Kısa Vadeli Hedef: Uzun Vadeli Hedef: Riders Alley Hizmetler ve ve Üretim Servisleri Ortaklık, Firmayi Hissedarlarla Kurmak Yerel / Uluslararası Firmalar, Yerel Kurumlar ve Belediye 29 W 126 Street, 3F / New York, NY USA Atça (belde), Sultanhisar (ilce), Aydın / Türkiye %95 Ticari Kar Amacli / %5 Kar Amaci Gutmeyen Hizmetler 3 yıl içinde mükemmel kar marjları ile operasyon Firmayi yeni bolumlerle genişletmek III. TAYCASITE NIN KURULMASI Yukarıdaki ve aşağıdaki imajlar Tayca Site görünümüne ilişkin genel bir fikir vermek içindir: Tasarimin insa edilmasi icin saglanan ilk fonlar ile Riders Alley A.Ş. nin kurmak ve 4 ay icerisinde tüm kurumsal anlaşmalar dahilinde Tayca Sitenin "İmar Kalkınma Planı"nı tamamlamak projenin ilk asamasidir. Ardindan yapilacak calismalar; sitenin Mimari Planını tamamlamak, müteahhitlerle anlasmak ve en yuksek kaliteli insaat standartlari ile 4 Bölümden oluşan siteyi kurmak. IV. TAYCASITE İÇİN NEDEN BU BÖLGE COK UYGUN VE MUKEMMEL?: Bu yatırım fırsatı için çok önemli stratejik puanlar var. Arazi, Tayca Site ozelliklerine sahip bir projenin başarısı için en uygun konuma sahip. İşte nedenleri: Karakteristikler: Arazi, İncir ve Zeytin cenneti topraklara sahip.

4 İş Planı / 8 Sayfa, Yaprak 4 Arazi, Turkiye nin minik Paris i Atca ya sadece 2 km - 15 dakika! Atca nin stratejik konumu, ulasimdaki kolayligi ve diger onemli nitelikleri, bu projenin basarisi icin cok onemli. Diger yakin kasaba ise Nazilli yalnizca 5km otede. Kasaba ve bölge, Türkiye'nin en uzun ömürlü insanlarının yaşam yeri olarak secildi. Vadi üzerindeki arazi, çevresindeki dağların etkisiyle sert rüzgar ve fırtınalardan korunmalı. Havası mukemmel En rahat iklim: 7 ay bahar, 2 ay hafif kış, 2 ay sıcak yaz Görüş alanı geniş ve manzara nefis. Yakın çevre ve bölge çok zengin bir kültüre sahip. Bu topraklarda her turlu ürün yetisiyor. Bolge yerel ve uluslararası yeni iş fırsatlarına acik. Coğrafi Önemi: Ana yollar ve hızlı trenler yanıbasında Ulasim kolay. V. TAYCASITE TESİS HİZMETLERİ: Dört bölümden olusan Tayca Site tesis hizmetlerimiz, sitenin tamamlanması üzerine başlayacak ve kaliteli standartlarla devam edecektir. Tayca Site tesislerinde planlanan hizmetler: 1. Satilik (60) ve Kiralık (40) Daireler Mukemmel ozelliklere sahip olarak insa edilmis sitedeki daireler, doğa ile icice ayarli, super kalite yasam standartlarina uygun. Temiz hava ve iklim sartlarina uygun olarak tasarlanmis site, rahat, huzurlu ve sağlıklı bir yasam için korunmali ve her zaman bakimli. 2. Kaliteli Besin ve Organik Gıda / Iyilesme-Dinlenme, Eğlence ve Kulturel Faaliyet alanları 3. Enerji ve Fitness Spa servis hizmetleri 4. Gözde Ürünler, Sanat ve Eğitim Çalışma alanları Ahenkli bir yelpaze olusturan Tayca Site hizmetleri, özellikle yore halkinin ihtiyaçları için (yakın kasaba ve köylerden gelenler), ayni zamanda diger yorelerden gelen turiste de acik olarak faaliyet gosterecek. TAYCASITE isletmesi, Mükemmel Sunumlari, İyi Planlanmis Paketleri / Programlari ve Makul Fiyatlamalari ile ziyaretcileri dört bir yandan çekerek rekabeti geride bırakacak merkezi bir site.

5 İş Planı / 8 Sayfa, Yaprak 5 VI. PAZARLAMA VE HEDEF: Araştırmalarimiz gösteriyor ki bu bölgede ve cevrede Tayca Site niteligine sahip bir site için büyük bir talep var. Saglikli yasam ve dinlenme temalarina onem veren TAYCASITE tesis hizmetlerinden yararlanmaya talep bu genis cevre, pazarlamada ulaşmasi kolay bir hedef kitle. Hedefledigimiz Kitle: Kentsel ve teknolojik kolaylıklar ile doğanın harika verilerini kullanmak isteyenler Dogaya kaçış ve değişim ihtiyacında olanlar Iyileşme ve dinlenme süreci ihtiyacinda olanlar Ana Prosedur; Sitenin detayli tasarımi, kurulusu ve sirket hizmetlerinin baslatilip gelistirilmesi. VII. PAZARLAMA STRATEJİSİ Tüm yıl boyunca surecek ve izleyicileri çekmek için *benzersiz* bir sunum ile piyasaya sunulacak olan TAYCASITE, hizmetleri ile büyük dikkat ve ilgi çekmek uzere detaylica tanitilacak. Pazarlama stratejisi, bolge civarinda neredeyse hiçbir rekabeti bulunmayan ozelliklere sahip boyle bir sitede gerek apartman sahibi olmak isteyenlere, gerek kiracılara, gerekse tesis hizmetlerini kullanmak icin gelen müşterilere acik bir konumda olacak. Takip Edilecek Adımlar: Tutarli bir Imaj yaratmak Ad, Yaklasim, Mukemmel Broşürler, Ilanlar, Basin Haberleri Alici kesime ulaşmak için TAYCASITE de yurutulen hizmetlerle birlikte ozgun ve etkin bir halkla ilişkiler stratejisi geliştirmek. Tayca Site servis hizmetleri ve kullanımlari icin popüler bir farkındalık ve ilgi oluşturmak. Super etkileşimli bir web-sitesi oluşturarak Tayca Site ile ilgili her turlu bilgiyi vermek, ve musteri iliskilerini tutarli olarak internetten de yurutmek. Halkla iliskilerde etkin iletisim yontemleri (genelde e-posta, faks veya telefon) ele alınacaktır. Sunuya gecen yeni hizmet-programlar aracılığıyla Reklam ve Medya Haberleri oluşturmak Tayca Site Nasıl Sunulacak: Sitenin benzersiz mimari ozelliklerini vurgulamak Tayca Site tesis hizmetlerindeki farkli değerleri tanitarak Musterilere Apartman Alim-Satımi ve Kiralamalar icin kolayliklar ve uygun fiyatlar Cevrede tutarli bir karakter yaratmak icin yoredeki diger sirket, firma ve organizasyonlarla ortaklıklasa calismalar geliştirmek ve pozitif kamu oyu ile adimlar atmak. Gorunum: Tayca Site bir cok farkli mimari öğeyi ve servis hizmetlerini orantili bir sekilde sunacak çok çekici bir merkez olarak oluşacak. Yore halkinin talepleri için çok kullanışlı bir sekilde dizayn edilecek olan servisler; daima guncel, kaliteli, ve yararlı hizmetler sunacaktır. Icerik: Tayca Site, yorenin gecmisteki degerli öğelerini ve kulturel formullerini alip bunlari yeni bir faz üzerinde ustaca birleştirecek ve de teknolojiyi en saglikli bicimde kullanarak her yas grubuna hitabeden yeni ve pratik yontemler tanıtacaktir. Ornek: Kuyu Kebapli Acik Mutfak.

6 İş Planı / 8 Sayfa, Yaprak 6 VIII. YÜRÜTME VE FAALİYET PLANI Tayca Site de herbiri iliskili fakat ayni zamanda farkli olarak çalışacak dört bölüm var: 1. Satilik ve Kiralik Daireler: 60 satilik, 20 uzun vadeli ve 20 kısa vadeli kullanımlar için kiralanmak uzere insa edilmis toplam 100 apartman dairesi. 2. Rekreasyon Alanı: Dağ Restorani, Kafe / Bar ve Eğlence Uniteleri - Halka Açık 3. Saglık, Enerji ve Fitness Spa: Halka Açık 4. Sanat, Bilim ve Halk Eğitim Merkezi: Guncel programları ve atölye çalışmaları ile küçük bir müze olarak çalışacak merkezde eski ve gelisen yore kulturunu tanitan sergiler ve egitim programlari sunulacak. Riders Alley, ana ofisindeki elemanlari ile Tayca Sitede çalışmak üzere kalifiye bir ekip kuracak, sirket calismalari yanisira Tayca Site nin yönetim, isletme, pazarlama, ulaşım ve finans işleri ile ilgili calismalari yurutecektir. IX. İŞ YÖNETİM VE CALISMA EKİBİ / GÖREVLERİ Yönetim / Kilit Ekip: Riders Alley sirketinin Kilit Personeli, Tayca Site de çalışan ekibin mülakatlarini yapacak, işin kurgusal yapısı (tüzük) ve işlevlerinin güçlenmesi üzerinde çalışacak, sirketin yönetimi ile finansal gelisimini yürütecek. Ülkü Ünsoy, Prodüktör: Tayca Site projesinin fikri-mülkiyet sahibi ve Riders Alley işinin kurucusu. Ünsoy, gerek yönetim ekibini, gerekse yardımcı işletmeleri ve yatırımcı ortaklıklari koordine etmek için Gelişimci ve Girişimci olarak çalışacaktır. Ünsoy un profosyonel deneyimi, vizyonu ve arka plan çalışmaları, şirketin amaçlari dogrultusunda gelismesine katki verecektir. Başkan: En büyük yatırımcı / pay ortaklarının şirket hedeflerine ulaşmada, genel yönetim sorumluluğu alacak olan seçtikleri kisi "Başkan" başlığı ile çalisabilir. İdari Koordinatör: Ilgili hizmetler dahilinde geniş bir bilgisi olan idare koordinatoru, iş fırsatları kollayarak gorusmeleri ve yüz-yüze iş toplantılarıni duzenler, proje ve program sözleşmelerinin imzalanmasıni saglar, yerel ve uluslararası is baglantilarini kurar. İşletme Müdürü: Isin finansal ve yasal kurgusunu yurutur, gozler ve geliştirir, şirket için düzenlenen kurallari yönlendirir, piyasadaki değişiklikleri ve yeni yaklaşımlari uygulama fırsatlari oluşturur. Riders Alley projelerinin mukemmel bir bicimde islemesi ve sirketin büyümesi için çalışır. Riders Alley Ofis Ekibi: Yönetici (ler): Mükemmel duzeyde bilgisayar kullanan / arayanlara doğru ve cabuk bilgilendirebilecek; yüksek düzeyde telekomünikasyon ve organize becerilere sahip, detay odaklı bir kişi, zamanında siparis-randevu almak ve vermek, önemli kararlar üzerine yöneticiler ile çalışabilir, hizmetleri ve iş ayrıntılarıni takip eden, yazili belgeleri hazırlamak ve koordine etmek, muhasebe ve sayıştay. Pazarlama Müdürü: Gerek ofisten, gerekse diger isbirligi yapilan sirketler ile rahatlikla çalışabilir nitelikte bir pazarlama mudurunun isleri dahilinde halkla ilişkiler, gerekli belgelerin denetimi, internetten pazarlama stratejisi, gelişmekte olan fikirleri araştırmak, kaynakları bulmak ve güncelleyerek ise uyarlamak

7 İş Planı / 8 Sayfa, Yaprak 7 Tayca Site de Calışan Ekip: Tayca Site Yöneticileri Asistanlar, İşçiler ve Kasiyer X. MALİ TALEP (Detaylar Ilisikteki Mali Değer Tablosu nda) Gereken Baslangic Miktarı: $ 196,000 Kullanım Alanları: Tüm araziyi istinat, şirket ve ofisin kurulmasi, hukuksal ve belediye harçları, mimarlar, mühendisler ve müteahhitler ile yapılacak tasarim cizelgeleri ve planlar. İlk Finansman Miktarı (Birinci ve Ikinci Yıl için) Kullanım Alanları: Ofis ve TaycaSite nin kurulus giderleri, kullanilacak arac ve gerecleri satın almak, yönetim ekibini kurmak; çalışacak elemanlari işe almak, ödemeler, pazarlama ve işletme giderleri. 3 + Yıllık Finansal İhtiyac (%18 i Tayca Site Gelirlerinden): Kullanım Alanları: Işin her yonden rayina oturmasi ve genişletilmesi XI. GELİRLER, AVANTAJLAR VE İŞIN GELİŞTİRİLMESİ (Detaylar Ilisik Tabloda) Geliri Kaynakları: 3 Blok binada toplam 100 adet apartman dairesi olarak insa edilmis Tayca Site se dairelerin kiralama gelirleri (40 adet) ve Satış gelirlenin (60 adet) toplami, tum masraflari ve giderleri ödeyecektir. Tayca Sitesi'nde devam edecek olan hizmetlerin getirdigi gelir, isletme ve buyume giderlerini karsilamak uzere tasarlandi. Yoredeki diger yerel işletmeler ile ortaklasa verilecek olan hizmetler ise Riders Alley e ayrica gelir getirecektir. Suregelen ve buyuyen gelirleri oluştururken Tayca Site tum talep ve siparişlerin karşılanmasında en iyi hizmetleri sunarken, tam bir memnuniyet ve güven saglayarak ise devam edecektir. Apartman Dairelerinin (60 Adet) Satis Gelirleri: Tayca Site deki 60 satilik daire stratejik bir satış gücü çalışması ile büyük kar marjları ile satilacaktir. Daireler, 3er katlı 3 blok-binada Bloklarin ikisi 30 ar küçük daire (1 +1 ) ve diger blok ise daha büyük olan (2 +1) 40 daireyi icerecektir. 30 Buyuk Daire herbiri $62,000 Toplam: 1,860, Kucuk Daire Herbiri $44,000 Toplam: 1,320,000 Toplam Satis Geliri: $3,180,000 Kiralama Gelirleri: Firmamız, 40 daireyi kısa ve uzun vadeli kullanımlar için kiralayacaktir. Bazi kiracilar icin bu firsat, once ortamla bagdasip ardindan Tayca Site de bir daire sahibi olmayi tercih edecek kiracilar icin bir deneme süresi olabilir. 10 Buyuk Daire herbiri $350 Toplam: $4, Kucuk Daire Herbiri $220 Toplam: 2,640 Toplam Yillik Gelir: $13,140 Servis Gelirleri: Tayca Site servislerini en iyi sekilde baslatmak ve devam ettirmek, Riders Alley icin surekli ve büyük bir gelir kaynagi olmak uzere tasarlanmistir. Sitede alışveriş merkezleri ve ihtiyaç duyulan servisler için küçük-büyük 8 kiralik mağaza ve dukkan olacaktır. Sitedeki spor-fitness merkezi, yüzme havuzu, eğlence alanı, sinema salonu, kütüphane ve sanat merkezi ise halka açık olacaktir. Toplam Yillik Gelir: $157,300 Hizmet Gelirleri: Tayca Site hizmetleri dahilinde Ulasim ve Tasima, Sanat, Bilim ve Egitim Programlari yer almaktadir. Toplam Yillik Gelir (Bagislar Disinda): 160,000

8 İş Planı / 8 Sayfa, Yaprak 8 Kar / Öz Sermaye: Tayca Site projesi, üç yıl sonunda yaklaşık $ özkaynak olusturacak ve bu sermaye, işin gelişip devam etmesinde ilk %18 yatirim olarak kullanılacak. Iki yil icerisinde önerilen yüzdeler, müzakereye tabi edilip kesinlesecek ve pay ortakları, işin yeni gelirlerinden ortaklık faizi alacaktir. Diger Gelir ve Yararlar: Yatırımcıların ve Sponsorların kendi diger firmalari ve calismalari icin ekleyecegimiz reklamlar yoluyla büyük bir tanıtim ve itibar saglamalari mümkün olacak. Işimize destek olacak herhangi bir kurulus, bireysel sponsor ya da şirket, Tayca Site nin başarılarında pay sahibi olacaktır. Super Kalite bir Halkla İlişkiler kampanyasi, Tayca Site ve hizmetleri için ana odak noktamiz. Medya yi sistematik olarak kullanım, sitemiz ve hizmetlerimizin duyulmasi icin cok değerli bir araçtır; sponsorlarin isimlerini iceren reklamlar, onlarin calismalarini doğrudan veya dolaylı kazanclarla ödüllendirecektir. İşin Yıl Icinde Geliştirilme Stratejisi (eklerde): Riders Alley, yeni bölümler oluşturarak islemekte olan projeleri Franchise olarak farkli bolgelerde uygulayarak isi geliştirilecektir. Gelir ve yatırımlar güvenliğini saglayan Riders Alley, özel bir finans planı geliştirerek kendi kar ve yatırımlari ile işin büyümesinde yer alacak. 3 Yil Sonunda Yeni Yatırımlarla Baslayip Devam Edecek Calismalar: Mükemmel bir veritabanı geliştirmek Sağlıkli yasam uygulama haberleri, dogaya ve cevreye bilinçli yaklaşım, kaliteli hizmetler, eğitim ve tanıtım programlari ile medyanın ilgisini büyütmek Pazarlamada yeni yollar uygulayarak bölgesel ürün ve gelirleri artırmak Tayca Site kurulusunu mükemmelleştirici calismalar Başarılı bir şekilde faaliyet gosteren kar amacli yeni bölünmeler oluşturmak Yeni alanlarda model uygulamalar olusturmak Başarılı bir şekilde faaliyet gösteren projeleri diğer bolgelerde franchise olarak işletmek. XII. SONUÇ ve EKLER (MALİ DEĞER TABLOSU, BÖLÜM-2 BÖLÜM-3) Geniş bir ağda suregelen bilgi iletisimleri, araştırmalar, uygulanmis olan gecmis projelerden veriler, stratejik noktaları bir araya getiren bir vizyon ile tüm potansiyelleri degerlendiren Ulku Unsoy, öngörülen bu projeyi geliştirdi. Unsoy, Tayca site nin kurulmasi çalışmalarıni başlatmaya hazır. Elde edilen mali yatirimlarla kurulacak olan proje, sirketin büyüyen gelirleri ile deger kazanirken, sirketin misyon etkenligi de artacaktır. Onerilen arazi, muthis bir stratejik değere sahiptir ve bu proje ile bölgesel bir fenomenin başlamasinda "Anahtar Nokta" olacaktir. Unsoy un bu projeyi üretmedeki ilham kaynağı, bölge insaninin ozellikleri, yorenin ozgun güzellikleri ve degerleridir. ################ İLİSIKTE: TAYCA SİTE MALİ DEĞER TABLOSU EKLER: BÖLÜM-2 ve BÖLÜM-3

9 Ekler / 3 Sayfa, Yaprak 1 BÖLÜM-2 SU İŞLERİ: YÖRE İÇİNDE YENİ İŞLETMELER BAŞLATMAK Bazi yeni bölüm işletmeleri oluşturmayi planlayan Riders Alley, ana unsur olarak bolgedeki kaliteli suyu gozlemliyor. Buyuk Menderes Nehri vadisi ile yuksek daglar arasindaki bolge, dereceli olarak tepeler uzerinde yukselmekte. Bu tepelik-daglik araziler icinde mukemmel bir tarim urunleri potansiyeli var fakat bu potansiyele ulasmak, yeni calismalari gerekiyor. Genelde, belli bir strateji ile islenmeyip kaybolan kaliteli kaynak sulari tekrar belli kaynaklardan cikiyor fakat kapsamli bir plan dahilinde yonlendirilmedigi icin dağlar ve tepeler arasında kuculen akarsu ve dereler haline gelerek kayboluyor. Fazla kuculmeden ana nehre ulasan akinti ve dereler ise sayili. Amacimiz, Menderes nehrine ulasan bu derelerin yukari ovalarda ve vadilerdeki su katkisini artirmak, teknolojinin getirdigi araclari genis ve etkin bir plan dahilinde kullanarak kirsal bolge toprakalrina yeterince su ulastirmak. Bu calisma, su kaynaklarının bolgedeki tarımsal zenginligi gelistirmesi icin cevre ve doga ile en uyumlu yontemleri iceriyor. ULAŞIMDA KISAYOLLAR KURMAK: Teleferik İmplantasyonu: Bu ulasim tarzi, ozellikle çevre arazilerde üretilen mallarla ilgili islemlerin ve diger gerekli ihtiyaclarin cok daha hizli bir sekilde gercekleşmesini saglayacak bir cozum. Teleferik, ayni zamanda belli noktalar arasında önemli bir kısayol saglayacak, daglik ve tepelik bolgenin koyleri ve kasabalari arasinda yerli turist ve gelismekte olan izole işletmeler için kopruler olusturacak ve bolge ekonomisine katkisi olacak cok gerekli bir araçtır. Bolge cografyasi harika ve topraklar verimli fakat daglik-tepelik arazinin getirdigi ulasim zorlugu, teleferik ile hak ettiği ilgiye ve tanınmaya ulasacaktir.

10 Ekler / 3 Sayfa, Yaprak 2 Teleferik ulasimini goz onune alarak belli noktalarda kurulacak olan yeni servis işletmeleri Teleferik ulasimina acik stratejik duraklarda gercekten ilgi cekecek olan Cevre, Sanat, Bilim, ve Doğa iceriginde isleyecek olan kurum hizmetleri gerceklestirmek Belli noktaların delisim potansiyeline ulasmasi için farkli taşıma hizmetleri. Gerceklestirilen bu calismalar; tarımsal üretim, turizm ve ulaşım çevresinde kullanilacak olan yeni teknolojiler, ürünler ve hizmetlerle, bölgedeki insanlar için en gerekli araçları sağlayacaktır. BÖLÜM-3 GELISEN RIDERS ALLEY HIZMETLERI ILE BÖLGESEL KALKINMA Riders Alley, zamaninda tuketiciye ulasamayan ya da dokunulmadan atık haline gelip ziyan olan bolgesel ürünleri ele alan kuruluslar gerceklestirecek. Sirketimiz, ürünlerin depolanmasi, korunarak gerekli islemlere devredilmesi, conserve, kuru, ezme ya da içkin gida maddeleri haline donusmesi, uygun pazarlara hizli teslimat ve ihracat işlerini yurutmek uzere isi genişletecektir. Belirtilen her alan ayrı bir iş planı ile uygulanacaktir. Bölgesel ürünler ve bunlar neden bu kadar özel ve önemlidir? Bölgesel ürünler, çok farkli çeşitlilikte ve cinslerinin en iyi kaliteleri ile (Ornegin incir, bazıları yeryüzünde başka bir yerde bulunmayan bir lezzete sahip ve has) önemli. Bunlardan bazıları, şaşırtıcı zenginlikteki secenekler listesi ile şunlardır: Zeytin, Incir, Nar, Armut, Üzüm, Çilek, Şeftali, Portakal, Kavun- Karpuz gibi meyveler, Kurutulmuş Meyve ve Sebzeler, Cekirdek ve Tohumlar, Potpourri Malzemeleri, Yağlar, Parfüm Yağlari, Aromatik Bitkiler ve diğer bazi nadir bulunan organik bitkiler. Domates, Biber, Salatalik, Fasulye, Patlıcan, Patates, Ispanak, ve tüm sebzeler, Ceviz, Kestane, Fıstık, Sert Kabuklu Meyveler Mısır, Pamuk, Susam gibi bazi tohumlar, Sifali Otlar, Çaylar ve Baharatlar

11 Ekler / 3 Sayfa, Yaprak 3 Bolge Arazileri : Bölgedeki tarım arazilerinin tipi, boyutları ve yerleşim merkezleri dramatik bir şekilde farkli oldugundan, Riders Alley projelerinin etkin bir basariya ulasmasi icin bazı sorunlara somut çözümler getirilmesi üzerinde durulacaktır. Görünüşte küçük üretim ve isletme sorunlari olarak bilinen bir cok problem, halen yorede calismakta olan insanlar, isletmeler ve kurumlar tarafindan olagan kabul edilmektedir. Ama aslında uluslarasi statistik listelerindeki rakamlar, bu verimli arazilerin uretim statistiklerine gerçekten tezat olan yuksek toplamda rakamlar gostermektedir. Riders Alley nin butun bu gercekleri goz onunde bulundurarak gelistirecegi ve tanitacagi yeni uygulamalar, yerel çiftçilerin daha kolay ve rahat çalışmalarıni saglamakla birlikte cok daha kaliteli tarımsal ürünler ve gelirler elde etmeleri için gerceklestirilen pratik hizmetler olacaktir. Ayrıntılı bilgi için danışınız. Bölgesel Ürünlerin Kollanmasi: Riders Alley, bölgede daha Organik, Zengin ve Gercekten Yeşil bir Tarımsal Üretimin gerceklesmesi ve sağlıklı ürünlerin yetistirilmesinde uzun vadeli rehberlik hizmetleri vererek genişlemeyi amaçlamaktadır. Yerel Çiftçiye ve İş Sahiplerine Hizmetler: Bölge halkinin ihtiyac duydugu her turlu bilgiyi yeni yontemlerle ulastirmak, yerli ureticinin uluslarasi standartlara ulasmasi amaciyla eğitim programlari duzenlemek, teknik asamalarda profosyenel rehberlik ve maddi yardım saglamak. Bu calismalar, taze ürünlerin en mukemmel bicimde ve hızla tuketiciye ulasmasi için muthis onemli. Tum bu yüksek karlar getirecek olan ek işletmeler, Riders Alley nin saglam ve kaliteli bir büyüme ile geliserek calismasini destekleyecek, surekli gelirleri oluşturmak için gereken dallardir. Riders Alley ile bu uzun vadeli gelir kaynaklarında pay almak için hemen bir kısa vadeli hisse senedi almak ve ilk yatırımci ortaklar arasinda olmak zamanıdır Tayca Site projesi ile baslayip bolge kalkinmasi icin calisacak olan Riders Alley, vizyonlu yatirimciya mukemmel bir firsat sunuyor. Ulku Unsoy / 29 West 126 Street, 3F / New York, NY USA t / f: (212)

YÖNETİM VE KURUMSAL YÖNETİM İLKELERİ Yönetim Kurulu Üst Yönetim İç Sistemler Komiteler Genel Kurul a Sunulan Özet Yönetim Kurulu Raporu Murakıplar

YÖNETİM VE KURUMSAL YÖNETİM İLKELERİ Yönetim Kurulu Üst Yönetim İç Sistemler Komiteler Genel Kurul a Sunulan Özet Yönetim Kurulu Raporu Murakıplar FAALİYET RAPORU 2009 A&T BANK 2009 YILI FAALİYET RAPORU GİRİŞ Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı Genel Müdür ün Mesajı A&T BANK Hakkında Finansal Göstergeler Hissedarlar Tarihsel Gelişim & Kilometre Taşları

Detaylı

DENİZLİ NİN GELECEĞİ YOL HARİTASI 2010-2023 (TASLAK) 08 TEMMUZ 2009

DENİZLİ NİN GELECEĞİ YOL HARİTASI 2010-2023 (TASLAK) 08 TEMMUZ 2009 DENİZLİ NİN GELECEĞİ YOL HARİTASI 2010-2023 (TASLAK) 08 TEMMUZ 2009 Denizli Yol Haritası, Denizli Belediyesi ve ÇEKÜL Vakfı nın işbirliği ile hazırlanmıştır. Temmuz 2009 İÇERİK BÖLÜM 1: NİÇİN YOL HARİTASI?

Detaylı

T. C. FIRAT KALKINMA AJANSI 2014 YILI ÇALIŞMA PROGRAMI. (1 Ocak-31 Aralık 2014) TRB1 (Bingöl, Elazığ, Malatya, Tunceli) Düzey 2 Bölgesi

T. C. FIRAT KALKINMA AJANSI 2014 YILI ÇALIŞMA PROGRAMI. (1 Ocak-31 Aralık 2014) TRB1 (Bingöl, Elazığ, Malatya, Tunceli) Düzey 2 Bölgesi (1 Ocak-31 Aralık 2014) TRB1 (Bingöl, Elazığ, Malatya, Tunceli) Düzey 2 Bölgesi i İÇİNDEKİLER KISALTMALAR CETVELİ... iv SUNUŞ... vi 1. GİRİŞ... 7 1.1 Mevcut Yapı... 7 1.2 Geçmiş Faaliyetler ve Kazanımlar...

Detaylı

T.C. GÜNEY EGE KALKINMA AJANSI

T.C. GÜNEY EGE KALKINMA AJANSI T.C. GÜNEY EGE KALKINMA AJANSI İKTİSADİ KALKINMA MALİ DESTEK PROGRAMI KÂR AMACI GÜDEN KURULUŞLARA YÖNELİK 2010 YILI PROJE TEKLİF ÇAĞRISI Başvuru Formu Referans No: TR32/10/İK01 Son Başvuru Tarihi: 10/02/2011

Detaylı

2006 Faaliyet Raporu Do an fiirketler Grubu Holding A.fi.

2006 Faaliyet Raporu Do an fiirketler Grubu Holding A.fi. 2006 Faaliyet Raporu Do an fiirketler Grubu Holding A.fi. İÇİNDEKİLER : 1. Vizyon ve Misyon.. 3 2. Yönetim Kurulu Başkanı Mesajı. 6 3. Kurumsal Profil 10 4. Yönetim Değerlendirmesi ve Analizi.14 5. Holding

Detaylı

Nurol Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. 2012 Faaliyet Raporu

Nurol Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. 2012 Faaliyet Raporu Nurol Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. 2012 Faaliyet Raporu İÇİNDEKİLER İçindekiler 02 Kurumsal Profil 04 Genel Müdür Mesajı 05 Yönetim Kurulu ve Üst Yönetim 06 Vizyon, Misyon, Değerler 08 Dünya Gayrimenkul

Detaylı

Nurol Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. 2013 Faaliyet Raporu

Nurol Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. 2013 Faaliyet Raporu Nurol Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. 2013 Faaliyet Raporu İÇİNDEKİLER İçindekiler 02 Kurumsal Profil 04 Genel Müdür Mesajı 05 Yönetim Kurulu ve Üst Yönetim 06 Vizyon, Misyon, Değerler 08 Dünya Gayrimenkul

Detaylı

T.C DİCLE KALKINMA AJANSI

T.C DİCLE KALKINMA AJANSI T.C DİCLE KALKINMA AJANSI 2012 YILI ÇALIŞMA PROGRAMI 5 İÇİNDEKİLER 2012 YILI ÇALIŞMA PROGRAMI SUNUŞ... 4 1. GİRİŞ... 5 2. TEMEL AMAÇLAR VE ÖNCELİKLER... 7 3. 2012 YILI ÖNCELİK ALANLARI... 7 4. 2012 YILI

Detaylı

KOBİ LER İÇİN TEŞVİKLER

KOBİ LER İÇİN TEŞVİKLER KOBİ LER İÇİN TEŞVİKLER İstanbul 2014 KOBİ LER İÇİN TEŞVİKLER Yayın Direktörü Ensar Altun Yayın Koordinatörü Filiz Özkan Editör Nilgün Yılmaz Kitap Tasarımı Şendoğan Yazıcı Üretim Müdürü Haydar Kartal

Detaylı

Yıldız Dağları nda Biyolojik Çeşitliliğin Korunması ve Sürdürülebilir Geliştirilmesi Projesi

Yıldız Dağları nda Biyolojik Çeşitliliğin Korunması ve Sürdürülebilir Geliştirilmesi Projesi YILDIZ DAĞLARI DOĞA EĞİTİM MERKEZİ İŞLETME PLANI YILDIZ DAĞLARI BİYOSFER PROJESİ RAPORLAR SERİSİ Yıldız Dağları Biyosfer Projesi Doğa Eğitim Merkezi İşletme Planı T.C. Çevre ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma

Detaylı

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKÎ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) KİŞİSEL GELİŞİM GİRİŞİMCİLİK ANKARA - 2006 Milli Eğitim Bakanlığı tarafından geliştirilen modüller; Talim

Detaylı

Kümelenme Modeli ve Türkiye deki Kümelenme Çalışmaları. Hazırlayan:Stajer Sercan Bozkurtoğlu

Kümelenme Modeli ve Türkiye deki Kümelenme Çalışmaları. Hazırlayan:Stajer Sercan Bozkurtoğlu Kümelenme Modeli ve Türkiye deki Kümelenme Çalışmaları Hazırlayan:Stajer Sercan Bozkurtoğlu 2013 İÇİNDEKİLER Kümelenmenin Tanımı...3 Kümelenmenin Nedenleri ve Ekonomiye Etkisi...4 Kümelenme Evreleri...6

Detaylı

Yapı ve Kredi Bankası A.Ş.

Yapı ve Kredi Bankası A.Ş. Faaliyet Raporu 2013 İçindekiler Bölüm I : Sunuş Yıllık Faaliyet Raporu Uygunluk Görüşü 1 Olağan Genel Kurul Gündemi, Esas Sözleşme Değişiklikleri, 2013 Yılı ve İzleyen Yıllara İlişkin Kâr Dağıtım Politikası

Detaylı

2012 YILI ÖZET ÇALIŞMA PROGRAMI

2012 YILI ÖZET ÇALIŞMA PROGRAMI T.C. TRAKYA KALKINMA AJANSI 2012 YILI ÖZET ÇALIŞMA PROGRAMI TR21 DÜZEY 2 BÖLGESİ (EDİRNE, KIRKLARELİ, TEKİRDAĞ) İÇİNDEKİLER SUNUŞ 3 1. GİRİŞ 4 2. 2012 YILI ÖNCELİKLERİ 7 3. 2012 YILI FAALİYETLERİ 9 3.1.

Detaylı

Bir Emeklilik Şirketi nin Faaliyet Defteri GARANTİ EMEKLİLİK 2010 FAALİYET RAPORU

Bir Emeklilik Şirketi nin Faaliyet Defteri GARANTİ EMEKLİLİK 2010 FAALİYET RAPORU Bir Emeklilik Şirketi nin Faaliyet Defteri GARANTİ EMEKLİLİK 2010 FAALİYET RAPORU İçindekiler BÖLÜM I - Sunuş 2 Başlıca Finansal Göstergeler 6 Kısaca Garanti Emeklilik ve Hayat 7 Kilometre Taşları 8 Vizyonu,

Detaylı

2012 FAALİYET RAPORU

2012 FAALİYET RAPORU 2012 FAALİYET RAPORU T-BANK 2012 FAALİYET RAPORU 02 T-BANK / 2012 Faaliyet Raporu İÇİNDEKİLER BÖLÜM I KURUMSAL PROFİL Özet Finansal Bilgiler 06 Tarihçe 08 Ana Sözleşme de Yapılan Değişiklikler 09 Ortaklık

Detaylı

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MESLEKİ GELİŞİM GİRİŞİMCİ FİKRİ GELİŞTİRME

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MESLEKİ GELİŞİM GİRİŞİMCİ FİKRİ GELİŞTİRME T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MESLEKİ GELİŞİM GİRİŞİMCİ FİKRİ GELİŞTİRME Ankara, 2013 Bu modül, mesleki ve teknik eğitim okul / kurumlarında uygulanan Çerçeve Öğretim Programlarında yer alan yeterlikleri

Detaylı

ÇALIŞMA RAPORU KONU : TURİZM YÖNETİMİ VE PAZARLAMA STRATEJİLERİ PROGRAM:

ÇALIŞMA RAPORU KONU : TURİZM YÖNETİMİ VE PAZARLAMA STRATEJİLERİ PROGRAM: ÇALIŞMA RAPORU KONU : TURİZM YÖNETİMİ VE PAZARLAMA STRATEJİLERİ PROGRAM: TÜRÜ/SÜRESİ: Travel, Tourism and Hospitality Management and English Studies with Educational Training. DİPLOMA / 1 YIL YABANCI ÜLKE:

Detaylı

KİLER GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. 01.01.2014-30.06.2014 YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU

KİLER GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. 01.01.2014-30.06.2014 YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU KİLER GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. 01.01.2014-30.06.2014 YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU 1. İÇİNDEKİLER 2 VİZYON, MİSYON... 2 3 RAPORUN DÖNEMİ... 2 4 ORTAKLIĞIN ÜNVANI... 2 5 ŞİRKET PROFİLİ... 2

Detaylı

2011 Yılı. Çalışma Programı Özeti

2011 Yılı. Çalışma Programı Özeti 2011 Yılı Çalışma Programı Özeti Ankara 2011 İÇİNDEKİLER SUNUŞ...2 1.GİRİŞ...3 2. 2011 YILI ÖNCELİKLERİ...5 3. 2011 YILI FAALİYETLERİ...6 3.1. Kurumsal Gelişim ve Yönetim Faaliyetleri...6 3.1.1. Yönetim

Detaylı

KİLER GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. 01.01.2014-30.09.2014 YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU

KİLER GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. 01.01.2014-30.09.2014 YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU KİLER GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. 01.01.2014-30.09.2014 YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU 1. İÇİNDEKİLER 2 VİZYON, MİSYON... 2 3 RAPORUN DÖNEMİ... 2 4 ORTAKLIĞIN ÜNVANI... 2 5 ŞİRKET PROFİLİ... 2 5.1

Detaylı

İş Geliştirme Eğitimleri

İş Geliştirme Eğitimleri Küçük Ölçekli İşletmeler için İş Geliştirme Eğitimleri RESTORAN İŞLETMECİLİĞİ Kadın Girişimciliğini Destekleme Projesi Ankara, 2008 Kadın Girişimciliğini Destekleme Projesi Avrupa Birliği tarafından finanse

Detaylı

Devlet YarDımları İstanbul 2013

Devlet YarDımları İstanbul 2013 D I Ş T I C A R E T D E S T E K S E R I S I - 1 DEVLET YARDIMLARI Devlet Yardımları İstanbul 2013 Devlet Yardımları Yayın Direktörü Ensar Altun Yayın Koordinatörü Filiz Özkan Editör Nilgün Yılmaz Kitap

Detaylı

SAKARYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ. Performans Programı

SAKARYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ. Performans Programı 2014 Performans Programı İÇİNDEKİLER İÇİNDEKİLER...I BAŞKANDAN... II I. GENEL BİLGİLER... 1 A. Yetki, Görev ve Sorumluluklar... 1 B. Teşkilat Yapısı... 5 1. Belediyenin Organları... 5 2. Hizmet... 6 C.

Detaylı

İDARE PERFORMANS PROGRAMI. www.ubak.gov.tr

İDARE PERFORMANS PROGRAMI. www.ubak.gov.tr 2 0 1 1 İDARE PERFORMANS PROGRAMI www.ubak.gov.tr Bir milletin doğrudan doğruya hayatiyle, yükselmesiyle, düşkünlüğüyle ilgili olan en önemli faktör, milletin iktisadiyatıdır. Ulaştırma altyapısı, enerji

Detaylı

2009 YILI ÇALIŞMA PROGRAMI

2009 YILI ÇALIŞMA PROGRAMI T.C. DOĞU ANADOLU KALKINMA AJANSI 2009 YILI ÇALIŞMA PROGRAMI BİTLİS-HAKKÂRİ-MUŞ-VAN (TRB2) AĞUSTOS 2009 1 İçindekiler 1. GİRİŞ... 3 2. TEMEL AMAÇLAR VE ÖNCELİKLER... 4 3. 2009 YILI FAALİYETLERİ... 5 3.1.

Detaylı

2014 Faaliyet Raporu

2014 Faaliyet Raporu 2014 Faaliyet Raporu İÇİNDEKİLER 01 02 03 04 05 08 10 11 12 14 16 18 20 21 22 24 24 28 31 32 33 35 36 39 39 40 40 42 44 45 46 58 61 62 63 64 65 67 71 72 141 142 Yıllık Faaliyet Raporuna Dair Bağımsız Denetçi

Detaylı

ANADOLUBANK 2014 FAALİYET RAPORU. Faaliyet Raporu

ANADOLUBANK 2014 FAALİYET RAPORU. Faaliyet Raporu ANADOLUBANK 2014 FAALİYET RAPORU Faaliyet Raporu 2014 ANADOLUBANK 2014 FAALİYET RAPORU İçindekiler 1. SUNUŞ 4 KISACA ANADOLUBANK HABAŞ GRUBU YÖNETİM KURULU BAŞKANI NIN MESAJI GENEL MÜDÜR ÜN MESAJI SERMAYE

Detaylı

2010 faaliyet raporu

2010 faaliyet raporu 2010 faaliyet raporu 1 2 2010 FAALİYET RAPORU İçİndekİler 2 Kısaca Ak-Al 4 Kurumsal Profİl 5 olağan genel kurul gündemi 6 AK-AL IN VİZYONU, MİSYONU VE KURUMSAL DEĞERLERİ 7 Başlıca Fİnansal ve Operasyonel

Detaylı

Afyonkarahisar İli, Potansiyel ve Alternatif Yatırımların Belirlenerek, Ön Fizibilitelerinin Hazırlanması Projesi OCAK 2013

Afyonkarahisar İli, Potansiyel ve Alternatif Yatırımların Belirlenerek, Ön Fizibilitelerinin Hazırlanması Projesi OCAK 2013 Afyonkarahisar İli, Potansiyel ve Alternatif Yatırımların Belirlenerek, Ön Fizibilitelerinin Hazırlanması Projesi OCAK 213 Zafer Kalkınma Ajansı Development Agency Bu Proje T.C. Zafer Kalkınma Ajansı Tarafından,

Detaylı