PROJE TASARIMI VE İŞ PLANI

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "PROJE TASARIMI VE İŞ PLANI"

Transkript

1 PROJE TASARIMI VE İŞ PLANI Toprak Anaya Güç ve Güzellik Katarak İÇİNDEKİLER (8 sayfa): 1. MİSYONUMUZ VE PROJE TANIMI 2. ŞİRKET 3. TAYCASITE NIN KURULMASI 4. TAYCASITE İÇİN NEDEN BU BÖLGE COK UYGUN VE MUKEMMEL? 5. TAYCASITE TESİS HİZMETLERİ 6. PAZARLAMA VE HEDEF 7. PAZARLAMA STRATEJİSİ 8. YÜRÜTME VE FAALİYET PLANI 9. İŞ YÖNETİM VE CALISMA EKİBİ / GÖREVLERİ 10. MALİ TALEP 11. GELİR / AVANTAJLAR VE İŞIN GELİŞTİRİLMESİ 12. SONUÇ ve EKLER (MALİ DEĞER TABLOSU / BÖLÜM-2 BÖLÜM-3) BU PLANA NASIL KATILABİLİRSİNİZ: BASLANGIC ORTAGI (İLK VIZYONLU YATIRIMCI) OLARAK ORTAK YATIRIMCI MÜTTEAHHIT OLARAK CALISMA ORTAGI OLARAK ÜLKU ÜNSOY, PRODÜKTÖR 29 WEST 126 STREET, 3F NEW YORK, NEW YORK USA E-POSTA: TELEFON / FAX: (212)

2 İş Planı / 8 Sayfa, Yaprak 2 I. MİSYONUMUZ VE PROJE TANIMI Stratejik olarak muthis degerli bir konuma sahip olan 17 dekar genisligindeki arazimiz, bu projede ilk yatirim. Bu arazi uzerinde insa edilmek uzere tasarladigimiz Tayca Site projesi, surekli ve guvenceli bir gelir kaynağı olmak uzere planlandi. Arazi sahibi ve Bölge Gelisim Plânlamacısı olarak tasarladigimiz bu proje icin vizyonlu yatırımcılarla anlasarak isbirligi yapmaya haziriz. Amacimiz, bolgeye belli hizmetler ve gelisim araclari sunarken, Tayca Site gelirleri ile birlikte büyük karlar saglamak. Projenin hayata gecmesi icin atilacak ilk adim, bolge merkezli bir ("Riders Alley") anonim şirketi kurmak. Riders Alley sirketi, bu m²lik mukemmel vadi duzlugu üzerinde kurulacak olan bu siteyi Tayca Site olarak adlandirdi. Bu zengin topraklar üzerinde yukselecek çok fonksiyonlu ve farkli bir yerlesim merkezi olarak tasarlanan Tayca Site, yorede eşi bulunmayan, olağanüstü özelliklere ve hizmetlere sahip bir vadi sitesi olacaktır (BÖLÜM-1). Amaç, Riders Alley nin bu ilk projesi TaycaSite yi iki yıl içinde insa etmek, mukemmel olarak tamamlamak, satis ve kira islemleri ile birlikte servis hizmetlerini de baslatmak ve basariyla sürdürmek. Sirket, 3 senede yaptigi kar ve yeni proje yatirimlari ile buyuyerek çalışmalarına devam edecektir. Riders Alley, sadece yerel yatırımcılar ve iş ortakları ile iş yapmak için sınırlı degildir. Ilisikte goreceginiz PART-2 ve PART-3 te açıklandığı gibi işi genişletmek, şirkete iyi kazanc icin ve bölgeye yararli gelisimleri uygulamak için cok onemli. Riders Alley nin ek projelerle buyumesi, bolgede yetisen super kaliteli tarim urunleri uzerine yeni calismalari iceriyor. Bu ek projeler, bolge urunlerin dağıtım standartlarinin yukseltilmesi, üretim ve pazarlara ulasimda kısayollar sağlamaktir. BÖLÜM-1'de açıklanan çalışmalara başlatmak için gerekli ilk yatirim miktarı: $ On seneyi askin tutarli bir araştırma ve arka plan çalışmaları dahilinde hazirlanmis olan bu planin 18 ila 24 ay içinde basari ile hayata gecmis bir proje ve işletme olacağı öngörülmektedir. BÖLÜM-1 (Üç Yıllık İş Planı) Şirketi Kurmak ( Riders Alley A.S. ) Kısa ve Uzun Vadeli Ortaklar, Yatırımcılar ve Is-Birligi yapacak firmalari koordine etmek Arazinin yakininda Riders Alley A.S. Ofisinin kurulması (Atca da bir kiralık ofis) Gerekli elemanlari bulmak Gereken tüm belediye anlaşmalarınin oluşturulması Tayca Sitesi için "Imar Plani, Yeniden Yapılanma ve Gelisim Planınin" tamamlanmasi Tayca Site Mimari Planının tamamlanmasi 100 Apartman Dairesi ve Super Hizmet Alanları ile 4 Bölümden Olusan Siteyi kurmak TaycaSite Tanitim ve Reklam Kampanyasi Dairelerin Satışi ve Kiralanmasi İş Operasyonunun genişletilmesi BÖLÜM-2 (Ilisikte) Sirkette bölgesel gelisim icin hizmet verecek uzun vadeli bolumler kurmak BÖLÜM-3 (Ilisikte) Yore gelisimi ve ürünlerinin degerlendirilmesi hizmetlerini faaliyete gecirerek işi genişletmek.

3 İş Planı / 8 Sayfa, Yaprak 3 II. ŞİRKET: Firma Adı: Çalışma Tipi: Başlangıç Durumu: Ortaklar: Proje Ofisi: Bölge Ofisi: Yasal Durum: Kısa Vadeli Hedef: Uzun Vadeli Hedef: Riders Alley Hizmetler ve ve Üretim Servisleri Ortaklık, Firmayi Hissedarlarla Kurmak Yerel / Uluslararası Firmalar, Yerel Kurumlar ve Belediye 29 W 126 Street, 3F / New York, NY USA Atça (belde), Sultanhisar (ilce), Aydın / Türkiye %95 Ticari Kar Amacli / %5 Kar Amaci Gutmeyen Hizmetler 3 yıl içinde mükemmel kar marjları ile operasyon Firmayi yeni bolumlerle genişletmek III. TAYCASITE NIN KURULMASI Yukarıdaki ve aşağıdaki imajlar Tayca Site görünümüne ilişkin genel bir fikir vermek içindir: Tasarimin insa edilmasi icin saglanan ilk fonlar ile Riders Alley A.Ş. nin kurmak ve 4 ay icerisinde tüm kurumsal anlaşmalar dahilinde Tayca Sitenin "İmar Kalkınma Planı"nı tamamlamak projenin ilk asamasidir. Ardindan yapilacak calismalar; sitenin Mimari Planını tamamlamak, müteahhitlerle anlasmak ve en yuksek kaliteli insaat standartlari ile 4 Bölümden oluşan siteyi kurmak. IV. TAYCASITE İÇİN NEDEN BU BÖLGE COK UYGUN VE MUKEMMEL?: Bu yatırım fırsatı için çok önemli stratejik puanlar var. Arazi, Tayca Site ozelliklerine sahip bir projenin başarısı için en uygun konuma sahip. İşte nedenleri: Karakteristikler: Arazi, İncir ve Zeytin cenneti topraklara sahip.

4 İş Planı / 8 Sayfa, Yaprak 4 Arazi, Turkiye nin minik Paris i Atca ya sadece 2 km - 15 dakika! Atca nin stratejik konumu, ulasimdaki kolayligi ve diger onemli nitelikleri, bu projenin basarisi icin cok onemli. Diger yakin kasaba ise Nazilli yalnizca 5km otede. Kasaba ve bölge, Türkiye'nin en uzun ömürlü insanlarının yaşam yeri olarak secildi. Vadi üzerindeki arazi, çevresindeki dağların etkisiyle sert rüzgar ve fırtınalardan korunmalı. Havası mukemmel En rahat iklim: 7 ay bahar, 2 ay hafif kış, 2 ay sıcak yaz Görüş alanı geniş ve manzara nefis. Yakın çevre ve bölge çok zengin bir kültüre sahip. Bu topraklarda her turlu ürün yetisiyor. Bolge yerel ve uluslararası yeni iş fırsatlarına acik. Coğrafi Önemi: Ana yollar ve hızlı trenler yanıbasında Ulasim kolay. V. TAYCASITE TESİS HİZMETLERİ: Dört bölümden olusan Tayca Site tesis hizmetlerimiz, sitenin tamamlanması üzerine başlayacak ve kaliteli standartlarla devam edecektir. Tayca Site tesislerinde planlanan hizmetler: 1. Satilik (60) ve Kiralık (40) Daireler Mukemmel ozelliklere sahip olarak insa edilmis sitedeki daireler, doğa ile icice ayarli, super kalite yasam standartlarina uygun. Temiz hava ve iklim sartlarina uygun olarak tasarlanmis site, rahat, huzurlu ve sağlıklı bir yasam için korunmali ve her zaman bakimli. 2. Kaliteli Besin ve Organik Gıda / Iyilesme-Dinlenme, Eğlence ve Kulturel Faaliyet alanları 3. Enerji ve Fitness Spa servis hizmetleri 4. Gözde Ürünler, Sanat ve Eğitim Çalışma alanları Ahenkli bir yelpaze olusturan Tayca Site hizmetleri, özellikle yore halkinin ihtiyaçları için (yakın kasaba ve köylerden gelenler), ayni zamanda diger yorelerden gelen turiste de acik olarak faaliyet gosterecek. TAYCASITE isletmesi, Mükemmel Sunumlari, İyi Planlanmis Paketleri / Programlari ve Makul Fiyatlamalari ile ziyaretcileri dört bir yandan çekerek rekabeti geride bırakacak merkezi bir site.

5 İş Planı / 8 Sayfa, Yaprak 5 VI. PAZARLAMA VE HEDEF: Araştırmalarimiz gösteriyor ki bu bölgede ve cevrede Tayca Site niteligine sahip bir site için büyük bir talep var. Saglikli yasam ve dinlenme temalarina onem veren TAYCASITE tesis hizmetlerinden yararlanmaya talep bu genis cevre, pazarlamada ulaşmasi kolay bir hedef kitle. Hedefledigimiz Kitle: Kentsel ve teknolojik kolaylıklar ile doğanın harika verilerini kullanmak isteyenler Dogaya kaçış ve değişim ihtiyacında olanlar Iyileşme ve dinlenme süreci ihtiyacinda olanlar Ana Prosedur; Sitenin detayli tasarımi, kurulusu ve sirket hizmetlerinin baslatilip gelistirilmesi. VII. PAZARLAMA STRATEJİSİ Tüm yıl boyunca surecek ve izleyicileri çekmek için *benzersiz* bir sunum ile piyasaya sunulacak olan TAYCASITE, hizmetleri ile büyük dikkat ve ilgi çekmek uzere detaylica tanitilacak. Pazarlama stratejisi, bolge civarinda neredeyse hiçbir rekabeti bulunmayan ozelliklere sahip boyle bir sitede gerek apartman sahibi olmak isteyenlere, gerek kiracılara, gerekse tesis hizmetlerini kullanmak icin gelen müşterilere acik bir konumda olacak. Takip Edilecek Adımlar: Tutarli bir Imaj yaratmak Ad, Yaklasim, Mukemmel Broşürler, Ilanlar, Basin Haberleri Alici kesime ulaşmak için TAYCASITE de yurutulen hizmetlerle birlikte ozgun ve etkin bir halkla ilişkiler stratejisi geliştirmek. Tayca Site servis hizmetleri ve kullanımlari icin popüler bir farkındalık ve ilgi oluşturmak. Super etkileşimli bir web-sitesi oluşturarak Tayca Site ile ilgili her turlu bilgiyi vermek, ve musteri iliskilerini tutarli olarak internetten de yurutmek. Halkla iliskilerde etkin iletisim yontemleri (genelde e-posta, faks veya telefon) ele alınacaktır. Sunuya gecen yeni hizmet-programlar aracılığıyla Reklam ve Medya Haberleri oluşturmak Tayca Site Nasıl Sunulacak: Sitenin benzersiz mimari ozelliklerini vurgulamak Tayca Site tesis hizmetlerindeki farkli değerleri tanitarak Musterilere Apartman Alim-Satımi ve Kiralamalar icin kolayliklar ve uygun fiyatlar Cevrede tutarli bir karakter yaratmak icin yoredeki diger sirket, firma ve organizasyonlarla ortaklıklasa calismalar geliştirmek ve pozitif kamu oyu ile adimlar atmak. Gorunum: Tayca Site bir cok farkli mimari öğeyi ve servis hizmetlerini orantili bir sekilde sunacak çok çekici bir merkez olarak oluşacak. Yore halkinin talepleri için çok kullanışlı bir sekilde dizayn edilecek olan servisler; daima guncel, kaliteli, ve yararlı hizmetler sunacaktır. Icerik: Tayca Site, yorenin gecmisteki degerli öğelerini ve kulturel formullerini alip bunlari yeni bir faz üzerinde ustaca birleştirecek ve de teknolojiyi en saglikli bicimde kullanarak her yas grubuna hitabeden yeni ve pratik yontemler tanıtacaktir. Ornek: Kuyu Kebapli Acik Mutfak.

6 İş Planı / 8 Sayfa, Yaprak 6 VIII. YÜRÜTME VE FAALİYET PLANI Tayca Site de herbiri iliskili fakat ayni zamanda farkli olarak çalışacak dört bölüm var: 1. Satilik ve Kiralik Daireler: 60 satilik, 20 uzun vadeli ve 20 kısa vadeli kullanımlar için kiralanmak uzere insa edilmis toplam 100 apartman dairesi. 2. Rekreasyon Alanı: Dağ Restorani, Kafe / Bar ve Eğlence Uniteleri - Halka Açık 3. Saglık, Enerji ve Fitness Spa: Halka Açık 4. Sanat, Bilim ve Halk Eğitim Merkezi: Guncel programları ve atölye çalışmaları ile küçük bir müze olarak çalışacak merkezde eski ve gelisen yore kulturunu tanitan sergiler ve egitim programlari sunulacak. Riders Alley, ana ofisindeki elemanlari ile Tayca Sitede çalışmak üzere kalifiye bir ekip kuracak, sirket calismalari yanisira Tayca Site nin yönetim, isletme, pazarlama, ulaşım ve finans işleri ile ilgili calismalari yurutecektir. IX. İŞ YÖNETİM VE CALISMA EKİBİ / GÖREVLERİ Yönetim / Kilit Ekip: Riders Alley sirketinin Kilit Personeli, Tayca Site de çalışan ekibin mülakatlarini yapacak, işin kurgusal yapısı (tüzük) ve işlevlerinin güçlenmesi üzerinde çalışacak, sirketin yönetimi ile finansal gelisimini yürütecek. Ülkü Ünsoy, Prodüktör: Tayca Site projesinin fikri-mülkiyet sahibi ve Riders Alley işinin kurucusu. Ünsoy, gerek yönetim ekibini, gerekse yardımcı işletmeleri ve yatırımcı ortaklıklari koordine etmek için Gelişimci ve Girişimci olarak çalışacaktır. Ünsoy un profosyonel deneyimi, vizyonu ve arka plan çalışmaları, şirketin amaçlari dogrultusunda gelismesine katki verecektir. Başkan: En büyük yatırımcı / pay ortaklarının şirket hedeflerine ulaşmada, genel yönetim sorumluluğu alacak olan seçtikleri kisi "Başkan" başlığı ile çalisabilir. İdari Koordinatör: Ilgili hizmetler dahilinde geniş bir bilgisi olan idare koordinatoru, iş fırsatları kollayarak gorusmeleri ve yüz-yüze iş toplantılarıni duzenler, proje ve program sözleşmelerinin imzalanmasıni saglar, yerel ve uluslararası is baglantilarini kurar. İşletme Müdürü: Isin finansal ve yasal kurgusunu yurutur, gozler ve geliştirir, şirket için düzenlenen kurallari yönlendirir, piyasadaki değişiklikleri ve yeni yaklaşımlari uygulama fırsatlari oluşturur. Riders Alley projelerinin mukemmel bir bicimde islemesi ve sirketin büyümesi için çalışır. Riders Alley Ofis Ekibi: Yönetici (ler): Mükemmel duzeyde bilgisayar kullanan / arayanlara doğru ve cabuk bilgilendirebilecek; yüksek düzeyde telekomünikasyon ve organize becerilere sahip, detay odaklı bir kişi, zamanında siparis-randevu almak ve vermek, önemli kararlar üzerine yöneticiler ile çalışabilir, hizmetleri ve iş ayrıntılarıni takip eden, yazili belgeleri hazırlamak ve koordine etmek, muhasebe ve sayıştay. Pazarlama Müdürü: Gerek ofisten, gerekse diger isbirligi yapilan sirketler ile rahatlikla çalışabilir nitelikte bir pazarlama mudurunun isleri dahilinde halkla ilişkiler, gerekli belgelerin denetimi, internetten pazarlama stratejisi, gelişmekte olan fikirleri araştırmak, kaynakları bulmak ve güncelleyerek ise uyarlamak

7 İş Planı / 8 Sayfa, Yaprak 7 Tayca Site de Calışan Ekip: Tayca Site Yöneticileri Asistanlar, İşçiler ve Kasiyer X. MALİ TALEP (Detaylar Ilisikteki Mali Değer Tablosu nda) Gereken Baslangic Miktarı: $ 196,000 Kullanım Alanları: Tüm araziyi istinat, şirket ve ofisin kurulmasi, hukuksal ve belediye harçları, mimarlar, mühendisler ve müteahhitler ile yapılacak tasarim cizelgeleri ve planlar. İlk Finansman Miktarı (Birinci ve Ikinci Yıl için) Kullanım Alanları: Ofis ve TaycaSite nin kurulus giderleri, kullanilacak arac ve gerecleri satın almak, yönetim ekibini kurmak; çalışacak elemanlari işe almak, ödemeler, pazarlama ve işletme giderleri. 3 + Yıllık Finansal İhtiyac (%18 i Tayca Site Gelirlerinden): Kullanım Alanları: Işin her yonden rayina oturmasi ve genişletilmesi XI. GELİRLER, AVANTAJLAR VE İŞIN GELİŞTİRİLMESİ (Detaylar Ilisik Tabloda) Geliri Kaynakları: 3 Blok binada toplam 100 adet apartman dairesi olarak insa edilmis Tayca Site se dairelerin kiralama gelirleri (40 adet) ve Satış gelirlenin (60 adet) toplami, tum masraflari ve giderleri ödeyecektir. Tayca Sitesi'nde devam edecek olan hizmetlerin getirdigi gelir, isletme ve buyume giderlerini karsilamak uzere tasarlandi. Yoredeki diger yerel işletmeler ile ortaklasa verilecek olan hizmetler ise Riders Alley e ayrica gelir getirecektir. Suregelen ve buyuyen gelirleri oluştururken Tayca Site tum talep ve siparişlerin karşılanmasında en iyi hizmetleri sunarken, tam bir memnuniyet ve güven saglayarak ise devam edecektir. Apartman Dairelerinin (60 Adet) Satis Gelirleri: Tayca Site deki 60 satilik daire stratejik bir satış gücü çalışması ile büyük kar marjları ile satilacaktir. Daireler, 3er katlı 3 blok-binada Bloklarin ikisi 30 ar küçük daire (1 +1 ) ve diger blok ise daha büyük olan (2 +1) 40 daireyi icerecektir. 30 Buyuk Daire herbiri $62,000 Toplam: 1,860, Kucuk Daire Herbiri $44,000 Toplam: 1,320,000 Toplam Satis Geliri: $3,180,000 Kiralama Gelirleri: Firmamız, 40 daireyi kısa ve uzun vadeli kullanımlar için kiralayacaktir. Bazi kiracilar icin bu firsat, once ortamla bagdasip ardindan Tayca Site de bir daire sahibi olmayi tercih edecek kiracilar icin bir deneme süresi olabilir. 10 Buyuk Daire herbiri $350 Toplam: $4, Kucuk Daire Herbiri $220 Toplam: 2,640 Toplam Yillik Gelir: $13,140 Servis Gelirleri: Tayca Site servislerini en iyi sekilde baslatmak ve devam ettirmek, Riders Alley icin surekli ve büyük bir gelir kaynagi olmak uzere tasarlanmistir. Sitede alışveriş merkezleri ve ihtiyaç duyulan servisler için küçük-büyük 8 kiralik mağaza ve dukkan olacaktır. Sitedeki spor-fitness merkezi, yüzme havuzu, eğlence alanı, sinema salonu, kütüphane ve sanat merkezi ise halka açık olacaktir. Toplam Yillik Gelir: $157,300 Hizmet Gelirleri: Tayca Site hizmetleri dahilinde Ulasim ve Tasima, Sanat, Bilim ve Egitim Programlari yer almaktadir. Toplam Yillik Gelir (Bagislar Disinda): 160,000

8 İş Planı / 8 Sayfa, Yaprak 8 Kar / Öz Sermaye: Tayca Site projesi, üç yıl sonunda yaklaşık $ özkaynak olusturacak ve bu sermaye, işin gelişip devam etmesinde ilk %18 yatirim olarak kullanılacak. Iki yil icerisinde önerilen yüzdeler, müzakereye tabi edilip kesinlesecek ve pay ortakları, işin yeni gelirlerinden ortaklık faizi alacaktir. Diger Gelir ve Yararlar: Yatırımcıların ve Sponsorların kendi diger firmalari ve calismalari icin ekleyecegimiz reklamlar yoluyla büyük bir tanıtim ve itibar saglamalari mümkün olacak. Işimize destek olacak herhangi bir kurulus, bireysel sponsor ya da şirket, Tayca Site nin başarılarında pay sahibi olacaktır. Super Kalite bir Halkla İlişkiler kampanyasi, Tayca Site ve hizmetleri için ana odak noktamiz. Medya yi sistematik olarak kullanım, sitemiz ve hizmetlerimizin duyulmasi icin cok değerli bir araçtır; sponsorlarin isimlerini iceren reklamlar, onlarin calismalarini doğrudan veya dolaylı kazanclarla ödüllendirecektir. İşin Yıl Icinde Geliştirilme Stratejisi (eklerde): Riders Alley, yeni bölümler oluşturarak islemekte olan projeleri Franchise olarak farkli bolgelerde uygulayarak isi geliştirilecektir. Gelir ve yatırımlar güvenliğini saglayan Riders Alley, özel bir finans planı geliştirerek kendi kar ve yatırımlari ile işin büyümesinde yer alacak. 3 Yil Sonunda Yeni Yatırımlarla Baslayip Devam Edecek Calismalar: Mükemmel bir veritabanı geliştirmek Sağlıkli yasam uygulama haberleri, dogaya ve cevreye bilinçli yaklaşım, kaliteli hizmetler, eğitim ve tanıtım programlari ile medyanın ilgisini büyütmek Pazarlamada yeni yollar uygulayarak bölgesel ürün ve gelirleri artırmak Tayca Site kurulusunu mükemmelleştirici calismalar Başarılı bir şekilde faaliyet gosteren kar amacli yeni bölünmeler oluşturmak Yeni alanlarda model uygulamalar olusturmak Başarılı bir şekilde faaliyet gösteren projeleri diğer bolgelerde franchise olarak işletmek. XII. SONUÇ ve EKLER (MALİ DEĞER TABLOSU, BÖLÜM-2 BÖLÜM-3) Geniş bir ağda suregelen bilgi iletisimleri, araştırmalar, uygulanmis olan gecmis projelerden veriler, stratejik noktaları bir araya getiren bir vizyon ile tüm potansiyelleri degerlendiren Ulku Unsoy, öngörülen bu projeyi geliştirdi. Unsoy, Tayca site nin kurulmasi çalışmalarıni başlatmaya hazır. Elde edilen mali yatirimlarla kurulacak olan proje, sirketin büyüyen gelirleri ile deger kazanirken, sirketin misyon etkenligi de artacaktır. Onerilen arazi, muthis bir stratejik değere sahiptir ve bu proje ile bölgesel bir fenomenin başlamasinda "Anahtar Nokta" olacaktir. Unsoy un bu projeyi üretmedeki ilham kaynağı, bölge insaninin ozellikleri, yorenin ozgun güzellikleri ve degerleridir. ################ İLİSIKTE: TAYCA SİTE MALİ DEĞER TABLOSU EKLER: BÖLÜM-2 ve BÖLÜM-3

9 Ekler / 3 Sayfa, Yaprak 1 BÖLÜM-2 SU İŞLERİ: YÖRE İÇİNDE YENİ İŞLETMELER BAŞLATMAK Bazi yeni bölüm işletmeleri oluşturmayi planlayan Riders Alley, ana unsur olarak bolgedeki kaliteli suyu gozlemliyor. Buyuk Menderes Nehri vadisi ile yuksek daglar arasindaki bolge, dereceli olarak tepeler uzerinde yukselmekte. Bu tepelik-daglik araziler icinde mukemmel bir tarim urunleri potansiyeli var fakat bu potansiyele ulasmak, yeni calismalari gerekiyor. Genelde, belli bir strateji ile islenmeyip kaybolan kaliteli kaynak sulari tekrar belli kaynaklardan cikiyor fakat kapsamli bir plan dahilinde yonlendirilmedigi icin dağlar ve tepeler arasında kuculen akarsu ve dereler haline gelerek kayboluyor. Fazla kuculmeden ana nehre ulasan akinti ve dereler ise sayili. Amacimiz, Menderes nehrine ulasan bu derelerin yukari ovalarda ve vadilerdeki su katkisini artirmak, teknolojinin getirdigi araclari genis ve etkin bir plan dahilinde kullanarak kirsal bolge toprakalrina yeterince su ulastirmak. Bu calisma, su kaynaklarının bolgedeki tarımsal zenginligi gelistirmesi icin cevre ve doga ile en uyumlu yontemleri iceriyor. ULAŞIMDA KISAYOLLAR KURMAK: Teleferik İmplantasyonu: Bu ulasim tarzi, ozellikle çevre arazilerde üretilen mallarla ilgili islemlerin ve diger gerekli ihtiyaclarin cok daha hizli bir sekilde gercekleşmesini saglayacak bir cozum. Teleferik, ayni zamanda belli noktalar arasında önemli bir kısayol saglayacak, daglik ve tepelik bolgenin koyleri ve kasabalari arasinda yerli turist ve gelismekte olan izole işletmeler için kopruler olusturacak ve bolge ekonomisine katkisi olacak cok gerekli bir araçtır. Bolge cografyasi harika ve topraklar verimli fakat daglik-tepelik arazinin getirdigi ulasim zorlugu, teleferik ile hak ettiği ilgiye ve tanınmaya ulasacaktir.

10 Ekler / 3 Sayfa, Yaprak 2 Teleferik ulasimini goz onune alarak belli noktalarda kurulacak olan yeni servis işletmeleri Teleferik ulasimina acik stratejik duraklarda gercekten ilgi cekecek olan Cevre, Sanat, Bilim, ve Doğa iceriginde isleyecek olan kurum hizmetleri gerceklestirmek Belli noktaların delisim potansiyeline ulasmasi için farkli taşıma hizmetleri. Gerceklestirilen bu calismalar; tarımsal üretim, turizm ve ulaşım çevresinde kullanilacak olan yeni teknolojiler, ürünler ve hizmetlerle, bölgedeki insanlar için en gerekli araçları sağlayacaktır. BÖLÜM-3 GELISEN RIDERS ALLEY HIZMETLERI ILE BÖLGESEL KALKINMA Riders Alley, zamaninda tuketiciye ulasamayan ya da dokunulmadan atık haline gelip ziyan olan bolgesel ürünleri ele alan kuruluslar gerceklestirecek. Sirketimiz, ürünlerin depolanmasi, korunarak gerekli islemlere devredilmesi, conserve, kuru, ezme ya da içkin gida maddeleri haline donusmesi, uygun pazarlara hizli teslimat ve ihracat işlerini yurutmek uzere isi genişletecektir. Belirtilen her alan ayrı bir iş planı ile uygulanacaktir. Bölgesel ürünler ve bunlar neden bu kadar özel ve önemlidir? Bölgesel ürünler, çok farkli çeşitlilikte ve cinslerinin en iyi kaliteleri ile (Ornegin incir, bazıları yeryüzünde başka bir yerde bulunmayan bir lezzete sahip ve has) önemli. Bunlardan bazıları, şaşırtıcı zenginlikteki secenekler listesi ile şunlardır: Zeytin, Incir, Nar, Armut, Üzüm, Çilek, Şeftali, Portakal, Kavun- Karpuz gibi meyveler, Kurutulmuş Meyve ve Sebzeler, Cekirdek ve Tohumlar, Potpourri Malzemeleri, Yağlar, Parfüm Yağlari, Aromatik Bitkiler ve diğer bazi nadir bulunan organik bitkiler. Domates, Biber, Salatalik, Fasulye, Patlıcan, Patates, Ispanak, ve tüm sebzeler, Ceviz, Kestane, Fıstık, Sert Kabuklu Meyveler Mısır, Pamuk, Susam gibi bazi tohumlar, Sifali Otlar, Çaylar ve Baharatlar

11 Ekler / 3 Sayfa, Yaprak 3 Bolge Arazileri : Bölgedeki tarım arazilerinin tipi, boyutları ve yerleşim merkezleri dramatik bir şekilde farkli oldugundan, Riders Alley projelerinin etkin bir basariya ulasmasi icin bazı sorunlara somut çözümler getirilmesi üzerinde durulacaktır. Görünüşte küçük üretim ve isletme sorunlari olarak bilinen bir cok problem, halen yorede calismakta olan insanlar, isletmeler ve kurumlar tarafindan olagan kabul edilmektedir. Ama aslında uluslarasi statistik listelerindeki rakamlar, bu verimli arazilerin uretim statistiklerine gerçekten tezat olan yuksek toplamda rakamlar gostermektedir. Riders Alley nin butun bu gercekleri goz onunde bulundurarak gelistirecegi ve tanitacagi yeni uygulamalar, yerel çiftçilerin daha kolay ve rahat çalışmalarıni saglamakla birlikte cok daha kaliteli tarımsal ürünler ve gelirler elde etmeleri için gerceklestirilen pratik hizmetler olacaktir. Ayrıntılı bilgi için danışınız. Bölgesel Ürünlerin Kollanmasi: Riders Alley, bölgede daha Organik, Zengin ve Gercekten Yeşil bir Tarımsal Üretimin gerceklesmesi ve sağlıklı ürünlerin yetistirilmesinde uzun vadeli rehberlik hizmetleri vererek genişlemeyi amaçlamaktadır. Yerel Çiftçiye ve İş Sahiplerine Hizmetler: Bölge halkinin ihtiyac duydugu her turlu bilgiyi yeni yontemlerle ulastirmak, yerli ureticinin uluslarasi standartlara ulasmasi amaciyla eğitim programlari duzenlemek, teknik asamalarda profosyenel rehberlik ve maddi yardım saglamak. Bu calismalar, taze ürünlerin en mukemmel bicimde ve hızla tuketiciye ulasmasi için muthis onemli. Tum bu yüksek karlar getirecek olan ek işletmeler, Riders Alley nin saglam ve kaliteli bir büyüme ile geliserek calismasini destekleyecek, surekli gelirleri oluşturmak için gereken dallardir. Riders Alley ile bu uzun vadeli gelir kaynaklarında pay almak için hemen bir kısa vadeli hisse senedi almak ve ilk yatırımci ortaklar arasinda olmak zamanıdır Tayca Site projesi ile baslayip bolge kalkinmasi icin calisacak olan Riders Alley, vizyonlu yatirimciya mukemmel bir firsat sunuyor. Ulku Unsoy / 29 West 126 Street, 3F / New York, NY USA t / f: (212)

ŞİRKET TANITIM DOSYASI

ŞİRKET TANITIM DOSYASI ŞİRKET TANITIM DOSYASI Serçeönü Mah.Ahmet Paşa Cad. Uğur Plaza Kat:1 No:5 Kocasinan / KAYSERİ Tel & Fax: 0352 220 0 155 e-mail: bilgi@uzgrup.com HİZMETLERİMİZ GAYRİMENKUL ALIŞ, SATIŞ ve KİRALAMADA PROFESYONEL

Detaylı

Şirket Politikamız : Kalite Politikamız :

Şirket Politikamız : Kalite Politikamız : HAKKIMIZDA Ankara merkezli Barkur Enerji-Petrol, her tür ve büyüklükte yapım sözleşmelerini yürütme yeteneğine sahip dinamik ve güçlü bir kadroyla hizmet vermektedir. Gerek yurt içi ofisleri ve gerekse

Detaylı

Mustafa BALTACI Diyarbakır Yatırım Destek Ofisi Uzmanı

Mustafa BALTACI Diyarbakır Yatırım Destek Ofisi Uzmanı BRÜKSEL KALKINMA AJANSI Mustafa BALTACI Uzmanı 03.02.2010 BRÜKSEL KALKINMA AJANSI Brüksel Kalkınma Ajansı 1974 yılında kurulmuştur. Genel olarak iki hedef üzerinde yoğunlaşmaktadır. Ekonomik Büyüme Şehir

Detaylı

Önemli Not unuz varsa, buraya yazınız. Versiyon: [Gün Ay Yıl] [İletişim Bilgileri]

Önemli Not unuz varsa, buraya yazınız. Versiyon: [Gün Ay Yıl] [İletişim Bilgileri] İş Planı ÖNEMLİ NOT Önemli Not unuz varsa, buraya yazınız. Versiyon: [Gün Ay Yıl] [İletişim Bilgileri] Firma Bilgileri Firma İsmi İlgili Kişi / Pozisyonu İş Adresi Telefon / Faks Numaraları E-Posta / Web

Detaylı

ANKARA KALKINMA AJANSI. www.ankaraka.org.tr

ANKARA KALKINMA AJANSI. www.ankaraka.org.tr ANKARA KALKINMA AJANSI www.ankaraka.org.tr TÜRKİYE'NİN En Genç Kalkınma Ajansı Ankara Kalkınma Ajansı bölge içi gelişmişlik farklarını azaltmak, bölgenin rekabet gücünü artırmak ve gelişimini hızlandırmak

Detaylı

GIDA ARZI GÜVENLİĞİ VE RİSK YÖNETİMİ

GIDA ARZI GÜVENLİĞİ VE RİSK YÖNETİMİ GIDA ARZI GÜVENLİĞİ VE RİSK YÖNETİMİ Bekir ENGÜRÜLÜ Tarım Reformu Genel Müdürlüğü Tarım Sigortaları ve Doğal Afetler Daire Başkanı Haziran 2016 SUNUM PLANI DÜNYADA TARIMIN GÖRÜNÜMÜ TÜRKİYE TARIMINA BAKIŞ

Detaylı

Özet Tanıtım Dokümanı

Özet Tanıtım Dokümanı Özet Tanıtım Dokümanı Istanbul, 2012 UME GLOBAL, kurumsal finansman / özel girişim sermayesi alanlarında danışmanlık hizmeti veren güvenilir bir ortaktır Geçmiş Deneyimler Toplamda 70 yılı aşkın endüstri,

Detaylı

MTMD STRATEJİK HEDEFLER VE EYLEMLER 2014 MAYIS.2014 İZMİR

MTMD STRATEJİK HEDEFLER VE EYLEMLER 2014 MAYIS.2014 İZMİR MTMD STRATEJİK HEDEFLER VE EYLEMLER MAYIS. STRATEJİK HEDEFLER ÇALIŞTAYI NEDEN BURDAYIZ? AMACIMIZ, DERNEĞİN AMAÇLARINA ULAŞMASI İÇİN UZUN VADELİ, ORGANİZE, PLANLI VE ORTAK DAVRANIŞLARLA SİSTEMATİK BİR GÜÇ

Detaylı

MMKD Stratejik İletişim Planı Araştırma Sonuçları

MMKD Stratejik İletişim Planı Araştırma Sonuçları MMKD Stratejik İletişim Planı Araştırma Sonuçları 29 Mayıs 2013 tarihinde MMKD Stratejik İletişim Planı nı oluşturmak amacıyla bir toplantı yapıldı. Toplantının ardından, dernek amaç ve faaliyetlerinin

Detaylı

Yönetmelik. BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar

Yönetmelik. BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar Yönetmelik Tarım ve Köyişleri Bakanlığından: Tarımsal Üretici Birliklerinin Kuruluş Usul ve Esaslarına İlişkin Yönetmelik Amaç ve kapsam BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar Madde 1 Bu Yönetmeliğin

Detaylı

T.C. EKONOMİ BAKANLIĞI

T.C. EKONOMİ BAKANLIĞI 2010/8 SAYILI ULUSLARARASI REKABETÇİLİĞİN GELİŞTİRİLMESİ DESTEĞİNE YÖNELİK URGE PROJE YÖNETİMİ EĞİTİM PROGRAMI T.C. EKONOMİ BAKANLIĞI İhracat Genel Müdürlüğü KOBİ ve Kümelenme Destekleri Daire Başkanlığı

Detaylı

HALKLA İLİŞKİLER: TEORİK ÇERÇEVE...

HALKLA İLİŞKİLER: TEORİK ÇERÇEVE... İÇİNDEKİLER 1. Bölüm: HALKLA İLİŞKİLER: TEORİK ÇERÇEVE... 1 1.1. HALKLA İLİŞKİLERİN TANIMI... 1 1.1.1. Halkla İlişkilerin Farklı Tanımları... 2 1.1.2. Farklı Tanımlarda Halkla İlişkilerin Ortak Özellikleri

Detaylı

EGE ÜNİVERSİTESİ - EBİLTEM TEKNOLOJİ TRANSFER OFİSİ

EGE ÜNİVERSİTESİ - EBİLTEM TEKNOLOJİ TRANSFER OFİSİ EGE ÜNİVERSİTESİ - EBİLTEM TEKNOLOJİ TRANSFER OFİSİ... Semih ERDEN EGE MODELİ 1994 den bu yana faaliyetini sürdürmektedir. Üniversitemiz: Ar-Ge ve Sanayi ilişkilerini Türkiye için tamamen özgün bir yapısı

Detaylı

2010-2013 İZMİR BÖLGE PLANI İLÇE LANSMAN SÜRECİ TİRE SONUÇ RAPORU

2010-2013 İZMİR BÖLGE PLANI İLÇE LANSMAN SÜRECİ TİRE SONUÇ RAPORU 1 2010-2013 İZMİR BÖLGE PLANI İLÇE LANSMAN SÜRECİ TİRE SONUÇ RAPORU Tarih: 22 Aralık 2010 Yaklaşık Katılımcı Sayısı: 85 Katılımcı listesindeki Sayı: 74 Katılımcı Düzeyi ve Profili: 2 3 4 Dağıtılan Belgeler:

Detaylı

2010-2013 İZMİR BÖLGE PLANI İLÇE LANSMAN SÜRECİ KİRAZ SONUÇ RAPORU

2010-2013 İZMİR BÖLGE PLANI İLÇE LANSMAN SÜRECİ KİRAZ SONUÇ RAPORU 1 2010-2013 İZMİR BÖLGE PLANI İLÇE LANSMAN SÜRECİ KİRAZ SONUÇ RAPORU Tarih: 20 Aralık 2010 Yaklaşık Katılımcı Sayısı: 55 Katılımcı listesindeki Sayı: 50 Katılımcı Düzeyi ve Profili: 2 3 4 Dağıtılan Belgeler:

Detaylı

YENİDEN YAŞAMA KATKI KAMPANYASI PROJE TEKLİFİ

YENİDEN YAŞAMA KATKI KAMPANYASI PROJE TEKLİFİ YENİDEN YAŞAMA KATKI KAMPANYASI PROJE TEKLİFİ İçerik: 1. Amaçları, hedefleri ve hedef grubu 1.1. Hangi değişiklikleri oluşturmaya çalışacak? 1.2. Neden bu proje yürütülecek? 1.3. Beklenen sonuçlar ne?

Detaylı

Gayrimenkul markalarının tüm proje pazarlama ve satış süreçlerini etkili bir şekilde yöneterek yenilikçi hizmetler sunmak.

Gayrimenkul markalarının tüm proje pazarlama ve satış süreçlerini etkili bir şekilde yöneterek yenilikçi hizmetler sunmak. V İ L L A V. I. P P R O J E VILLA V.I.P GAYRİMENKUL lüks gayrimenkul sektöründeki 10 yıllık tecrübesine dayanarak, toplu konut projelerinde de bir marka olabilmek adına VILLA V.I.P PROJE yi yaratmıştır.

Detaylı

Stratejik Pazarlama Planlaması. Tolga DURSUN

Stratejik Pazarlama Planlaması. Tolga DURSUN Stratejik Pazarlama Planlaması Tolga DURSUN 1 İŞLETME YÖNETİM SÜRECİ PLANLAMA UYGULAMA DENETLEME o Amaçları Belirleme o Strateji ve taktikleri belirleme Örgütleme Kadrolama Yürütme Performans sonuçlarını

Detaylı

TKDK DESTEKLERİ AKSARAY YATIRIM DESTEK OFİSİ

TKDK DESTEKLERİ AKSARAY YATIRIM DESTEK OFİSİ AKSARAY YATIRIM DESTEK OFİSİ ARALIK 2014 101-1 Süt Üreten Tarımsal İşletmelere Yönelik Destekler Tarımsal işletmelerin sürdürülebilirliklerini ve birincil ürünlerin üretiminde genel performanslarını geliştirmek,

Detaylı

İÇİNDEKİLER SAYFA NO ÖNSÖZ IX GİRİŞ.. XI

İÇİNDEKİLER SAYFA NO ÖNSÖZ IX GİRİŞ.. XI İÇİNDEKİLER SAYFA NO ÖNSÖZ IX GİRİŞ.. XI BİRİNCİ BÖLÜM FRANCHISING SİSTEMİNİN TANIMI, KAPSAMI VE ÇEŞİTLERİ 1. FRANCHISING KAVRAMI VE TANIMI... 1 1.1. Franchising Kavramı.. 1 1.2. Franchising Sistemi 2

Detaylı

YÖNETMELİK. Gaziosmanpaşa Üniversitesinden: GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERSİTESİ PALYATİF BAKIM UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ YÖNETMELİĞİ BİRİNCİ BÖLÜM

YÖNETMELİK. Gaziosmanpaşa Üniversitesinden: GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERSİTESİ PALYATİF BAKIM UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ YÖNETMELİĞİ BİRİNCİ BÖLÜM 13 Ekim 2014 PAZARTESİ Resmî Gazete Sayı : 29144 Gaziosmanpaşa Üniversitesinden: YÖNETMELİK GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERSİTESİ PALYATİF BAKIM UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ YÖNETMELİĞİ BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam,

Detaylı

TTL İNTERAKTİF ZEMİN HAYATA BİZİMLE DOKUNUN! Touch To Life

TTL İNTERAKTİF ZEMİN HAYATA BİZİMLE DOKUNUN! Touch To Life TTL İNTERAKTİF ZEMİN HAYATA BİZİMLE DOKUNUN! Touch To Life Bir adımda değişir HAYAT! Touch Box interaktif zemin ve yüzey çözümü, yansıtılan görüntü ile insan vücudu hareketlerine bağlı olarak görsel efektler

Detaylı

KURUTULMUŞ ÜRÜNLER KATALOĞU

KURUTULMUŞ ÜRÜNLER KATALOĞU KURUTULMUŞ ÜRÜNLER KATALOĞU KURUCUM GIDA Adres: Gül Sanayi Sitesi J ADA 3. BLOK NO:3 ISPARTA Telefon: 02462330790 Web Adresi: www.kurucum.com E-mail: bilgi@kurucum.com KURUTULMUŞ ÜRÜNLER KATALOĞU KURUCUM

Detaylı

İÇİNDEKİLER. Contents I. KISIM İŞLETMECİLİK İLE İLGİLİ TEMEL BİLGİLER

İÇİNDEKİLER. Contents I. KISIM İŞLETMECİLİK İLE İLGİLİ TEMEL BİLGİLER İÇİNDEKİLER Contents I. KISIM İŞLETMECİLİK İLE İLGİLİ TEMEL BİLGİLER 1.Bölüm: TEMEL İŞLETMECİLİK KAVRAM VE TANIMLARI... 2 Giriş... 3 1.1. Temel Kavramlar ve Tanımlar... 3 1.2. İnsan İhtiyaçları... 8 1.3.

Detaylı

ŞİRKETİN ÜNVANI : HEDEF GİRİŞİM SERMAYESİ YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. Sayfa No: 1

ŞİRKETİN ÜNVANI : HEDEF GİRİŞİM SERMAYESİ YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. Sayfa No: 1 Sayfa No: 1 I.GİRİŞ HEDEF GİRİŞİM SERMAYESİ YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. 01/01/2013-30/06/2013 DÖNEMİ FAALİYET RAPORU 1.Raporun Dönemi : 01.01.2013 30.06.2013 2.Ortaklığın Unvanı : Hedef Girişim Sermayesi Yatırım

Detaylı

GÜNEY EGE BÖLGE PLANI 2010-2013

GÜNEY EGE BÖLGE PLANI 2010-2013 GÜNEY EGE BÖLGE PLANI 2010-2013 SUNUM AKIŞI Bölge Planı Hazırlık Süreci Paydaş Analizi Atölye Çalışmalarının Gerçekleştirilmesi Mevcut Durum Analizi Yerleşim Yapısı ve Yerleşmeler Arası İlişki Analizi

Detaylı

4. Ünite ÜRETTİKLERİMİZ

4. Ünite ÜRETTİKLERİMİZ 4. Ünite ÜRETTİKLERİMİZ Ekonomi: İnsanların geçimlerini sürdürmek için yaptıkları her türlü üretim, dağıtım, pazarlama ve tüketim faaliyetlerinin ilke ve yöntemlerini inceleyen bilim dalına ekonomi denir.

Detaylı

MALİTÜRK DENETİM VE SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLİK A.Ş.

MALİTÜRK DENETİM VE SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLİK A.Ş. Misyon ve Vizyonumuz Müşterilerine en yüksek standartlarda kişisel hizmetler sağlamaya adanmış profesyonel kadro ile küresel bir iş ağı oluşturmaktır. Türkiye nin, yakın gelecekte AB ile üyeliğe varabilecek

Detaylı

1974 ten bugüne biz dogrusunu yapiyoruz...

1974 ten bugüne biz dogrusunu yapiyoruz... _ 1974 ten bugüne biz dogrusunu yapiyoruz... www.atombaharat.com www.baharatgunleri.com HAKKIMIZDA ATOM GIDA Küçük bir işletme olarak yola çıktık. Fakat her yaptığımız işin en iyisini yapmaya çalıştık.

Detaylı

Marka ya üyelik farklılık yaratır

Marka ya üyelik farklılık yaratır Marka ya üyelik farklılık yaratır bestwestern.com Best Western, dünyanın en büyük otel zincirine katılmanın avantajları. Best Western bağımsız kişiler tarafindan sahip olunan ve yönetilen bir otelciler

Detaylı

2010 Yılı Faaliyet Raporu

2010 Yılı Faaliyet Raporu 2010 Yılı Faaliyet Raporu İÇİNDEKİLER A. Sunuş a. Ulusal Faktoring ve 2010 a Genel Bakış b. Önemli Kilometre Taşları B. Faaliyetler a. Faktoring Sektörü b. Ulusal ın Başlıca Finansal Göstergeleri ve Sektördeki

Detaylı

Diyarbakır Turizm Platformu

Diyarbakır Turizm Platformu Diyarbakır Turizm Platformu Diyarbakır Turizm Stratejisi 2011-2016 Eylem Planı 1 Turizm Yönetişiminde Koordinasyon ve İşbirliğinin Geliştirilmesi Diyarbakır ın Pazar İmajının ve Turizm Talebinin Geliştirilmesi

Detaylı

GİRİŞİMCİLİK. Dr. İbrahim Bozacı. Örnekler ve İş Planı Rehberli. Kırıkkale Üniversitesi, Keskin Meslek Yüksek Okulu Öğretim Üyesi.

GİRİŞİMCİLİK. Dr. İbrahim Bozacı. Örnekler ve İş Planı Rehberli. Kırıkkale Üniversitesi, Keskin Meslek Yüksek Okulu Öğretim Üyesi. Dr. İbrahim Bozacı Kırıkkale Üniversitesi, Keskin Meslek Yüksek Okulu Öğretim Üyesi GİRİŞİMCİLİK Örnekler ve İş Planı Rehberli İş Fikri Küçük İşletme Pazarlama Aile İşletmeleri İnsan Kaynakları Hedef Kitle

Detaylı

Street Smart Marketing

Street Smart Marketing Tek bir hedef için tasarlanmış kamu hizmeti şirket programları. Başarı. Street Smart Marketing Müşterilerinizi cezbeden pazarlama kampanyaları 30 yıllık deneyim Tasarlarız. Yakalarız. İlerleriz. 1.4 milyon

Detaylı

Yeni bir hayatın ve kaliteli bir yaşamın anahtarını satın alın.

Yeni bir hayatın ve kaliteli bir yaşamın anahtarını satın alın. Yeni bir hayatın ve kaliteli bir yaşamın anahtarını satın alın. En seçkin hayallere bile ulaşabilen, Ankara nın en yüksek konutları... Ankara nın Gökyüzüne Uzanan Elleri... Ankara da, hayallerinizin sınırlarını

Detaylı

Royal. (212) 285 20 70-285 20 60 www.remaxroyal.com

Royal. (212) 285 20 70-285 20 60 www.remaxroyal.com Royal (212) 285 20 70-285 20 60 www.remaxroyal.com Büyükdere Cad. No:59 Kat:2 34396 Maslak, Şişli-İSTANBUL (Avrupa) info@remaxroyal.com Aradığınız yüksek kaliteli, güvenilir ve disiplinli bir gayrimenkul

Detaylı

STRATEJİK PLAN, AMAÇ, HEDEF VE FAALİYET TABLOSU

STRATEJİK PLAN, AMAÇ, HEDEF VE FAALİYET TABLOSU FAKÜLTE/BÖLÜM ADI: STRATEJİK PLAN, AMAÇ, HEDEF VE FAALİYET TABLOSU Stj. Amaç No Hedef No Faaliyet No Performans no Stratejik Amaç / Hedef / Faaliyet Tanımı 2008 mevcut durum 2009 2010 2011 2012 2013 Faaliyet

Detaylı

KOSGEB DESTEKLERİ NEVŞEHİR YATIRIM DESTEK OFİSİ

KOSGEB DESTEKLERİ NEVŞEHİR YATIRIM DESTEK OFİSİ 2014 NEVŞEHİR YATIRIM DESTEK OFİSİ İşbirliği - Güçbirliği Destek Programı KOBİ lerin bir araya gelerek tedarik, pazarlama, düşük kapasite kullanımı, rekabet gücü zayıflığı ve finansman gibi Ortak Sorunlara

Detaylı

Günümüzün karmaşık iş dünyasında yönününüzü kaybetmeyin!

Günümüzün karmaşık iş dünyasında yönününüzü kaybetmeyin! YAKLAŞIMIMIZ Kuter, yıllardır dünyanın her tarafında şirketlere, özellikle yeni iş kurulumu, iş geliştirme, kurumsallaşma ve aile anayasaları alanlarında güç veren ve her aşamalarında onlara gerekli tüm

Detaylı

Türkiye de Dünya Bankası: Öncelikler ve Programlar

Türkiye de Dünya Bankası: Öncelikler ve Programlar Türkiye de Dünya Bankası: Öncelikler ve Programlar Dünya Bankası Grubu Hakkında Dünya Bankası nedir? 1944 te kurulan Banka, kalkınma desteği konusunda dünyanın en büyük kaynağıdır 184 üye ülke sahibidir

Detaylı

YATIRIM YAPMAK İSTEYEN İŞLETMELERE YÖNELİK ÖN DEĞERLENDİRME FORMU

YATIRIM YAPMAK İSTEYEN İŞLETMELERE YÖNELİK ÖN DEĞERLENDİRME FORMU YATIRIM YAPMAK İSTEYEN İŞLETMELERE YÖNELİK ÖN DEĞERLENDİRME FORMU A. YATIRIMCI BİLGİLERİ BAŞVURU SAHİBİ VEYA FİRMA ADI (GERÇEK KİŞİ İSE KENDİSİ, TÜZEL KİŞİ İSE TÜZEL KİŞİYİ TEMSİL VE İLZAMA YETKİLİ KİŞİ

Detaylı

İŞLETMELERİN AMAÇLARI. İşletmenin Genel Amaçları Arası Denge 24.03.2014. Genel nitelikli kuruluş ve faaliyet amaçları Özel nitelikli amaçlar

İŞLETMELERİN AMAÇLARI. İşletmenin Genel Amaçları Arası Denge 24.03.2014. Genel nitelikli kuruluş ve faaliyet amaçları Özel nitelikli amaçlar İŞLETMELERİN AMAÇLARI Genel nitelikli kuruluş ve faaliyet amaçları Özel nitelikli amaçlar Yrd.Doç.Dr. Gaye Açıkdilli Yrd.Doç.Dr. Erdem Kırkbeşoğlu İşletmenin Genel Amaçları Arası Denge Kar ın İşlevleri

Detaylı

KOSGEB DESTEKLERİ NEVŞEHİR TİCARET VE SANAYİ ODASI

KOSGEB DESTEKLERİ NEVŞEHİR TİCARET VE SANAYİ ODASI KOSGEB DESTEKLERİ NEVŞEHİR TİCARET VE SANAYİ ODASI KOSGEB DESTEKLERİ GENEL DESTEK PROGRAMI Programın Gerekçesi: Proje hazırlama kapasitesi düşük KOBİ ler ile KOSGEB hedef kitlesine yeni dahil olmuş sektörlerdeki

Detaylı

AJANDA HAKKIMIZDA EĞİTİMLERİMİZ. Biz Kimiz? Vizyonumuz Misyonumuz Değerlerimiz. Eğitim Bölümlerimiz Eğitim İçeriklerimiz

AJANDA HAKKIMIZDA EĞİTİMLERİMİZ. Biz Kimiz? Vizyonumuz Misyonumuz Değerlerimiz. Eğitim Bölümlerimiz Eğitim İçeriklerimiz AJANDA HAKKIMIZDA Biz Kimiz? Vizyonumuz Misyonumuz Değerlerimiz EĞİTİMLERİMİZ Eğitim Bölümlerimiz Eğitim İçeriklerimiz BİZ KİMİZ? Eğitim Sektöründe 11 yıllık tecrübe ve bilgi birikimine sahip olarak yola

Detaylı

Alesta Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş.

Alesta Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş. Alesta Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş. FAALİYET RAPORU 01.01.2014-31.03.2014 İÇİNDEKİLER I II III IV V VI VII GENEL BİLGİLER YÖNETİM ORGANI ÜYELERİ İLE ÜST DÜZEY YÖNETİCİLERE SAĞLANAN MALİ HAKLAR

Detaylı

İŞ FİNANSAL KİRALAMA A.Ş. 30 EYLÜL 2004 TARİHİ İTİBARİYLE ÖZET KONSOLİDE MALİ TABLOLAR

İŞ FİNANSAL KİRALAMA A.Ş. 30 EYLÜL 2004 TARİHİ İTİBARİYLE ÖZET KONSOLİDE MALİ TABLOLAR İŞ FİNANSAL KİRALAMA A.Ş. 30 EYLÜL TARİHİ İTİBARİYLE ÖZET KONSOLİDE MALİ TABLOLAR İŞ FİNANSAL KİRALAMA A.Ş. BAĞIMSIZ SINIRLI DENETİM RAPORU İş Finansal Kiralama A.Ş. Yönetim Kurulu na 1. İş Finansal Kiralama

Detaylı

KURUTULMUŞ MEYVELER KATALOĞU

KURUTULMUŞ MEYVELER KATALOĞU KURUCUM GIDA Adres: Gül Sanayi Sitesi J ADA 3. BLOK NO:3 ISPARTA Telefon: 02462330790 Web Adresi: www.kurucum.com E-mail: bilgi@kurucum.com KURUCUM GIDANIN KURULUŞU Kurucum markasını kurma fikri ilk olarak

Detaylı

T.C. ANKARA ÜNİVERSİTESİ BELGE YÖNETİMİ VE ARŞİV SİSTEMİ STRATEJİSİ

T.C. ANKARA ÜNİVERSİTESİ BELGE YÖNETİMİ VE ARŞİV SİSTEMİ STRATEJİSİ T.C. ANKARA ÜNİVERSİTESİ BELGE YÖNETİMİ VE ARŞİV SİSTEMİ STRATEJİSİ (Doküman No: BEYAS-DK-02) Ankara Üniversitesi için aşağıda verilen temel bir Belge Yönetimi ve Arşiv Sistemi Stratejisi metni hazırlanmıştır.

Detaylı

MENKUL KIYMET YATIRIM ORTAKLIKLARINA İLİŞKİN ESASLAR TEBLİĞİNİN (III-48.2) Menkul Kıymet Yatırım Ortaklığı Statüsünden Çıkma

MENKUL KIYMET YATIRIM ORTAKLIKLARINA İLİŞKİN ESASLAR TEBLİĞİNİN (III-48.2) Menkul Kıymet Yatırım Ortaklığı Statüsünden Çıkma MENKUL KIYMET YATIRIM ORTAKLIKLARINA İLİŞKİN ESASLAR TEBLİĞİNİN (III-48.2) Menkul Kıymet Yatırım Ortaklığı Statüsünden Çıkma (Madde 41 nin 2.fıkrası) kapsamında hazırlanan DENİZ YATIRIM ORTAKLIĞI ANONİM

Detaylı

Değişen Dünyada Güçlü İşletmeler Olmak. GİRİŞİM EĞİTİM ve DANIŞMANLIK MERKEZİ

Değişen Dünyada Güçlü İşletmeler Olmak. GİRİŞİM EĞİTİM ve DANIŞMANLIK MERKEZİ Değişen Dünyada Güçlü İşletmeler Olmak GİRİŞİM EĞİTİM ve DANIŞMANLIK MERKEZİ MERSİN GENEL BİLGİLER Nüfus Mersin: 1.705.774 Türkiye: 76.667.864 Okur Yazarlık Oranı (6+Yaş) Mersin: %95 Türkiye: %93 İlçe

Detaylı

ULUSLARARASI KULUÇKA MERKEZİ KURMA PROGRAMI İŞ PLANI

ULUSLARARASI KULUÇKA MERKEZİ KURMA PROGRAMI İŞ PLANI . İŞLETİCİ KURULUŞLARA AİT BİLGİLER.. Yurtiçi İşletici Kuruluşa Ait Bilgiler Adı Unvanı Planlanan Ortakları ve Payları.. Yurtdışı İşletici Kuruluşa Ait Bilgiler Adı Unvanı Planlanan Ortakları ve Payları..

Detaylı

2010/8 SAYILI ULUSLARARASI REKABETÇİLİĞİN GELİŞTİRİLMESİ DESTEĞİ T.C. EKONOMİ BAKANLIĞI

2010/8 SAYILI ULUSLARARASI REKABETÇİLİĞİN GELİŞTİRİLMESİ DESTEĞİ T.C. EKONOMİ BAKANLIĞI 2010/8 SAYILI ULUSLARARASI REKABETÇİLİĞİN GELİŞTİRİLMESİ DESTEĞİ T.C. EKONOMİ BAKANLIĞI İhracat Genel Müdürlüğü KOBİ ve Kümelenme Destekleri Daire Başkanlığı M. Emrah SAZAK Daire Başkanı UR GE Tebliğinin

Detaylı

Doguran konsept Kazandiran kahve

Doguran konsept Kazandiran kahve Doguran konsept Kazandiran kahve İçindekiler Hakkımızda... Vizyon ve Misyon... Franchising... Hedeflerimiz... HAKKINDA Sektördeki 10 yılı aşkın deneyimiyle Ayaküstü Kahve markası Murat Öz tarafından İzmir

Detaylı

6.15 TURİZM. 6.15.1 Ana Konular

6.15 TURİZM. 6.15.1 Ana Konular 6.15 TURİZM 6.15 TURİZM 334 6.15 TURİZM Başkent Lefkoşa çeşitli dönemlere ait tarihi, mimari, ve kültürel değerler açısından oldukça zengindir. Ayrıca Başkent olması nedeniyle ülkenin yönetsel, iş ve alışveriş

Detaylı

HAKKIMIZDA. Üretim Planı. Misyon Vizyon. Showroom. Ülkeler. Standlar. İnovasyon

HAKKIMIZDA. Üretim Planı. Misyon Vizyon. Showroom. Ülkeler. Standlar. İnovasyon institutional AQUA COSMETICS TM Copyright 2014 aquacosmetic.com 04 Üretim Planı Avrupa kalite standartlarına uygun, en gelişmiş çevre dostu donanımları ve kozmetik ürünlerinin otomatik üretimi, ambalaj

Detaylı

EGELİ & CO.: REEL YATIRIMLAR İÇİN YERLİ ve YABANCI FİNANSAL YATIRIMCIYI TARIM SEKTÖRÜNE ÇEKECEĞİZ

EGELİ & CO.: REEL YATIRIMLAR İÇİN YERLİ ve YABANCI FİNANSAL YATIRIMCIYI TARIM SEKTÖRÜNE ÇEKECEĞİZ Egeli & Co. Yatırım Holding A.Ş. 13 Ekim 2010 Basın Bülteni EGELİ & CO.: REEL YATIRIMLAR İÇİN YERLİ ve YABANCI FİNANSAL YATIRIMCIYI TARIM SEKTÖRÜNE ÇEKECEĞİZ Halka açık bir şirket olan Egeli & Co. Yatırım

Detaylı

Özet Tanıtım Dokümanı

Özet Tanıtım Dokümanı Özet Tanıtım Dokümanı İstanbul, 2012 Kutluşah, yönetim, finans ve süreç danışmanlığı alanlarında hizmet veren güvenilir bir iş ortağıdır Toplamda 85 yılı aşkın finansal kuruluşlar, girişimcilik ve yönetim

Detaylı

Yüz Yüze Projesi Sorumlusu Uluslararası Af Örgütü Türkiye Şubesi

Yüz Yüze Projesi Sorumlusu Uluslararası Af Örgütü Türkiye Şubesi Yüz Yüze Projesi Sorumlusu Uluslararası Af Örgütü Türkiye Şubesi Uluslararası Af Örgütü insan haklarına saygı gösterilmesi, insan hakları ihlallerinin engellenmesi ve bu hakların korunması için çalışan

Detaylı

Indorama Ventures Public Company Limited

Indorama Ventures Public Company Limited Indorama Ventures Public Company Limited Kurumsal Yönetim Politikası (29 Eylül 2009 tarih ve 1/2009 No'lu Yönetim Kurulu Toplantısı tarafından onaylandığı şekilde) Başkandan mesaj Indorama Ventures Public

Detaylı

Proje Faaliyetleri ve Beklenen Çıktılar

Proje Faaliyetleri ve Beklenen Çıktılar UNIDO EKO-VERİMLİLİK (TEMİZ ÜRETİM) PROGRAMI BİLGİLENDİRME TOPLANTISI Proje Faaliyetleri ve Beklenen Çıktılar Ferda Ulutaş, Emrah Alkaya Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı Ankara, 20 Mayıs 2009 KAPSAM

Detaylı

ÇANKAYA BELEDİYESİ KIRSAL KALKINMA PROJESİ ONURLU VE DÜZENLİ TOKLUK İÇİN KIR KENT BARIŞI

ÇANKAYA BELEDİYESİ KIRSAL KALKINMA PROJESİ ONURLU VE DÜZENLİ TOKLUK İÇİN KIR KENT BARIŞI ÇANKAYA BELEDİYESİ KIRSAL KALKINMA PROJESİ ONURLU VE DÜZENLİ TOKLUK İÇİN KIR KENT BARIŞI Kent ve Tarım Çalışma Alanı: Akarlar Çavuşlu Evciler Karahasanlı Karataş Kömürcü Yakupabdal Yayla Tohumlar Çevre

Detaylı

BELGELENDİRME HİBELER(1) DÖKÜMANLAR KREDİLER(2) HİBELER(1) KOSGEB HİBELER. Süt Üreten Tarımsal İşletmelere Yatırım. Et ve Et Ürünlerinin İşlenmesi

BELGELENDİRME HİBELER(1) DÖKÜMANLAR KREDİLER(2) HİBELER(1) KOSGEB HİBELER. Süt Üreten Tarımsal İşletmelere Yatırım. Et ve Et Ürünlerinin İşlenmesi HİBELER(1) BELGELENDİRME KREDİLER(2) DÖKÜMANLAR HİBELER(1) KALKINMA AJANSLARI HAZİNE HİBELERİ TARIMSAL KOSGEB HİBELER GİRİŞİMCİLİK DESTEĞİ 100.000 tl KOBİ Proje Destek Programı 150.000 Tematik Proje Destek

Detaylı

Kapsam MADDE 2- (1) Bu yönerge, Sağlık Araştırmaları Genel Müdürlüğünün teşkilatı ile bu teşkilatta görevli personeli kapsar.

Kapsam MADDE 2- (1) Bu yönerge, Sağlık Araştırmaları Genel Müdürlüğünün teşkilatı ile bu teşkilatta görevli personeli kapsar. SAĞLIK ARAŞTIRMALARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ DAİRE BAŞKANLIKLARI YÖNERGESİ Amaç MADDE 1- (1) Bu yönerge, Sağlık Bakanlığı Sağlık Araştırmaları Genel Müdürlüğünün teşkilat yapısını, görevlerini, yetkilerini ve

Detaylı

STRATEJİK YÖNETİM UYGULAMA MODELİ

STRATEJİK YÖNETİM UYGULAMA MODELİ STRATEJİK YÖNETİM UYGULAMA MODELİ Stratejik Yönetim Micro MBA Cenan Torunoğlu 10 Kasım 2012 Değişim ve Yapısal Gelişme 2 Değişim ve Yapısal Gelişme Değişimi farketmek Değişimin özüne inmek Değişim kararını

Detaylı

www.maviperde.com Elektronik ticaret e-ticaret

www.maviperde.com Elektronik ticaret e-ticaret www.maviperde.com 1995 li yıllardan sonra Dünyada ve Türkiye'de elektronik ticaretin ön plana çıkmasıyla ve gelecek yıllarda mekanik perde sistemi pazarının çoğunu elektronik ticaretle olacağı varsayımı

Detaylı

LOVE EAT SUNUM E-RESTAURANT KETTE START HERE. Contact Us Taner Çolak tr.linkedin.com/in/tanercolak/

LOVE EAT SUNUM E-RESTAURANT KETTE START HERE. Contact Us Taner Çolak tr.linkedin.com/in/tanercolak/ LOVE EAT E-RESTAURANT KETTE START HERE SUNUM Taner Çolak / İÇERİK İş Fikri 1 Misyon. 2 Vizyon.. 2 Nedir. 3 Konsept.. 4 Ürün Hizmet Tanıtım. 5 Ülke Profili 6 Yer Şeçimi. 7 Paket Servis Şehir Bilgi... 8

Detaylı

YENİ FİNANSMAN TEKNİKLERİ DERS NOTLARI 7 GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI PROF.DR. YILDIRIM B. ÖNAL

YENİ FİNANSMAN TEKNİKLERİ DERS NOTLARI 7 GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI PROF.DR. YILDIRIM B. ÖNAL YENİ FİNANSMAN TEKNİKLERİ DERS NOTLARI 7 GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI PROF.DR. YILDIRIM B. ÖNAL GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI Sermaye Piyasası Kanunu çerçevesinde, Sermaye Piyasası Kurulu tarafindan düzenlenen

Detaylı

BALIKESİR SANAYİCİ VE İŞADAMLARI DERNEĞİ

BALIKESİR SANAYİCİ VE İŞADAMLARI DERNEĞİ BİTKİSEL ÜRETİM 2. TAHMİN 2014 2014 yılında bitkisel üretimin bir önceki yıla göre; Tahıllar ve diğer bitkisel ürünler üretiminin % 6,5 düşüşle 59,6 milyon ton, Sebze üretiminin % artışla 28,7 milyon ton,

Detaylı

AKTEK GARAGE DÖKÜMANI

AKTEK GARAGE DÖKÜMANI AKTEK GARAGE DÖKÜMANI Kurum İçi Girişimcilik ve İnovasyon İŞ GELİŞTİRME VE TEKNOLOJİ ENTEGRASYON BÖLÜMÜ 1 İÇERİK 1. Aktek Tarafından Belirlenmesi Gereken Adımlar... 4 1.1. Destek Verilecek Olan Sektörler

Detaylı

TARIM VE KIRSAL KALKINMAYI DESTEKLEME KURUMU IPARD PROGRAMI DESTEKLERİ

TARIM VE KIRSAL KALKINMAYI DESTEKLEME KURUMU IPARD PROGRAMI DESTEKLERİ TARIM VE KIRSAL KALKINMAYI DESTEKLEME KURUMU IPARD PROGRAMI DESTEKLERİ NEVŞEHİR TİCARET VE SANAYİ ODASI IPARD PROGRAMI KAPSAMINDA VERİLEN DESTEKLER 1- Süt Üreten Tarımsal İşletmelere Yatırım Amaç: Küçük

Detaylı

MÜŞTERİ İLİŞKİLERİ YÖNETİMİ (PZL208U)

MÜŞTERİ İLİŞKİLERİ YÖNETİMİ (PZL208U) DİKKATİNİZE: BURADA SADECE ÖZETİN İLK ÜNİTESİ SİZE ÖRNEK OLARAK GÖSTERİLMİŞTİR. ÖZETİN TAMAMININ KAÇ SAYFA OLDUĞUNU ÜNİTELERİ İÇİNDEKİLER BÖLÜMÜNDEN GÖREBİLİRSİNİZ. MÜŞTERİ İLİŞKİLERİ YÖNETİMİ (PZL208U)

Detaylı

28.10.2009. 1. Rakamlarla İş Bankası. 2. İş Bankası Müşteri Odaklı Dönüşüm Programı. 4. Misyon, Vizyon ve Çalışma İlkelerimiz

28.10.2009. 1. Rakamlarla İş Bankası. 2. İş Bankası Müşteri Odaklı Dönüşüm Programı. 4. Misyon, Vizyon ve Çalışma İlkelerimiz Yetenek Yönetimi Bölümü 27 Ekim 2009 1. Rakamlarla İş Bankası 2. İş Bankası Müşteri Odaklı Dönüşüm Programı 3. Yeni İK İş Modeli 4. Misyon, Vizyon ve Çalışma İlkelerimiz 5. Yetenek Yönetimi Yaklaşımımız

Detaylı

ÇALIK ENERJİ SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKET VE BAĞLI ORTAKLIKLARI 01.01.2014-31.12.2014 DÖNEMİ YILLIK FAALİYET RAPORU

ÇALIK ENERJİ SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKET VE BAĞLI ORTAKLIKLARI 01.01.2014-31.12.2014 DÖNEMİ YILLIK FAALİYET RAPORU ÇALIK ENERJİ SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKET VE BAĞLI ORTAKLIKLARI 01.01.2014-31.12.2014 DÖNEMİ YILLIK FAALİYET RAPORU 1. Şirket Hakkında Genel Bilgiler İş bu rapor ÇALIK ENERJİ SANAYİ VE TİCARET ANONİM

Detaylı

KURUTULMUŞ SEBZELER KATALOĞU

KURUTULMUŞ SEBZELER KATALOĞU KURUCUM GIDA Adres: Gül Sanayi Sitesi J ADA 3. BLOK NO:3 ISPARTA Telefon: 02462330790 Web Adresi: www.kurucum.com E-mail: bilgi@kurucum.com KURUCUM GIDANIN KURULUŞU Kurucum markasını kurma fikri ilk olarak

Detaylı

GAZİOSMANPAŞA BELEDİYESİ 2015 YILI KURUMSAL MALİ DURUM VE BEKLENTİLER RAPORU

GAZİOSMANPAŞA BELEDİYESİ 2015 YILI KURUMSAL MALİ DURUM VE BEKLENTİLER RAPORU GAZİOSMANPAŞA BELEDİYESİ 2015 YILI KURUMSAL MALİ DURUM VE BEKLENTİLER RAPORU TEMMUZ 2015 İÇİNDEKİLER I- OCAK HAZİRAN 2015 DÖNEMİ BÜTÇE UYGULAMA SONUÇLARI... 3 A. Bütçe... 3 01. Personel... 5 02. Sosyal

Detaylı

TEB KOBİ AKADEMİ İLLER GELECEKLERİNİŞEKİLLENDİRİYOR: ADANA GELECEK STRATEJİSİ KONFERANSI 5 ARALIK 2007

TEB KOBİ AKADEMİ İLLER GELECEKLERİNİŞEKİLLENDİRİYOR: ADANA GELECEK STRATEJİSİ KONFERANSI 5 ARALIK 2007 TEB KOBİ AKADEMİ İLLER GELECEKLERİNİŞEKİLLENDİRİYOR: ADANA GELECEK STRATEJİSİ KONFERANSI 5 ARALIK 2007 1 Adana Gelecek Stratejisi Konferansı Çalışmanın amacı: Adana ilinin ekonomik, ticari ve sosyal gelişmelerinde

Detaylı

İçindekiler. Yatırım Fonları. Şirket Profili IV. II. Kimler Varlık Yönetimi Servisi Alır? Şirket Bonosu III. Varlık Yönetimi Strateji

İçindekiler. Yatırım Fonları. Şirket Profili IV. II. Kimler Varlık Yönetimi Servisi Alır? Şirket Bonosu III. Varlık Yönetimi Strateji Varlık Yönetimi İçindekiler I. Şirket Profili IV. Yatırım Fonları II. Kimler Varlık Yönetimi Servisi Alır? V Şirket Bonosu III. Varlık Gruplarımız VI. Varlık Yönetimi Strateji VII. Özel Varlık Danışmanlığı

Detaylı

GÜZ DANIŞMANLIK'ı sizlerle tanıştırmak ve faaliyetlerini sizlerle paylaşmaktan onur duyuyorum.

GÜZ DANIŞMANLIK'ı sizlerle tanıştırmak ve faaliyetlerini sizlerle paylaşmaktan onur duyuyorum. Değerli Yönetici, GÜZ DANIŞMANLIK'ı sizlerle tanıştırmak ve faaliyetlerini sizlerle paylaşmaktan onur duyuyorum. "Yaşamboyu Öğrenme" ilkesi çerçevesinde bireylerin, çeşitli sektörlerdeki işletmelerin,

Detaylı

Tüm Kurumsal İşlerinizde Profesyonel Çözümler

Tüm Kurumsal İşlerinizde Profesyonel Çözümler Tüm Kurumsal İşlerinizde Profesyonel Çözümler www.faktorgrup.com İşlerinizde Profesyonel Çözümler Değerli yöneticiler, Bildiğiniz gibi, içinde yaşadığımız yüzyılda modern işletmecilik kavramı beraberinde

Detaylı

Resmî Gazete YÖNETMELİK

Resmî Gazete YÖNETMELİK 27 Ağustos 2014 ÇARŞAMBA Resmî Gazete Sayı : 29101 YÖNETMELİK Kalkınma Bakanlığından: KALKINMA AJANSLARI YATIRIM DESTEK OFİSLERİ YÖNETMELİĞİ BİRİNCİ BÖLÜM Genel Hükümler Amaç ve kapsam MADDE 1 (1) Bu Yönetmeliğin

Detaylı

ÖZGÜN FİKİRLERİNİZİ PROJELENDİRELİM

ÖZGÜN FİKİRLERİNİZİ PROJELENDİRELİM Şirket Tanıtımı Progino PROGİNO 2005 yılından itibaren Eskişehir de mühendislik ve danışmanlık hizmetleri vermektedir. Faaliyetlerine 2008 yılından beri Eskişehir Teknoloji Geliştirme Bölgesinde sürdürmektedir.

Detaylı

TÜRKİYE NİN GÜZELLİKLERİ BAŞKENT VAŞİNGTON DA KEŞFEDİLECEK!

TÜRKİYE NİN GÜZELLİKLERİ BAŞKENT VAŞİNGTON DA KEŞFEDİLECEK! TÜRKİYE NİN GÜZELLİKLERİ BAŞKENT VAŞİNGTON DA KEŞFEDİLECEK! Sayın İlgili, ABD nin en eski ve köklü Türk-Amerikan derneklerinden biri olan Vaşington Türk Amerikan Derneği adına sizi, Eylül 2014 ayı boyunca

Detaylı

IGE ISTANBUL GOLD EXCHANGE IPMI INTERNATIONAL PRECIOUS METALS

IGE ISTANBUL GOLD EXCHANGE IPMI INTERNATIONAL PRECIOUS METALS Troy Holding; grubunun kıymetli maden ticareti, madencilik, turizm, inşaat, enerji, yatırım ve ticaret faaliyetleri doğrultusunda planlama finansman, iş geliştirme, risk yönetimi ve insan kaynakları ile

Detaylı

Yaşamınıza Renk Katacak Bir Proje

Yaşamınıza Renk Katacak Bir Proje Yaşamınıza Renk Katacak Bir Proje Ankara nın yeni gözdesi Yaşamkent te alışılmadık bir mimari anlayışla yükselen YaşamKule, konsepti, yaşama alanları, alışveriş merkezi ve sosyal donatılarıyla başkente

Detaylı

Marketing Anadolu Mektep Eğitimleri. Yerel İşletmeler

Marketing Anadolu Mektep Eğitimleri. Yerel İşletmeler Marketing Anadolu Mektep Eğitimleri Yerel İşletmeler Marketing Anadolu Platformu, üretici Anadolu sanayicisine satışı artırıcı bir fonksiyon olarak pazarlama ve bileşenleri konusunda yön göstermek amacıyla

Detaylı

EGE ÜNİVERSİTESİ - EBİLTEM TEKNOLOJİ TRANSFER OFİSİ

EGE ÜNİVERSİTESİ - EBİLTEM TEKNOLOJİ TRANSFER OFİSİ EGE ÜNİVERSİTESİ - EBİLTEM TEKNOLOJİ TRANSFER OFİSİ Prof. Dr. Candeğer YILMAZ,... Ege Üniversitesi Rektörü EGE MODELİ 1994 den bu yana faaliyetini sürdürmektedir. Üniversitemiz: Ar-Ge ve Sanayi ilişkilerini

Detaylı

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK POLİTİKASI. Sürdürülebilirlik vizyonumuz

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK POLİTİKASI. Sürdürülebilirlik vizyonumuz SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK POLİTİKASI Sürdürülebilirlik vizyonumuz 150 yıllık bir süreçte inşa ettiğimiz rakipsiz deneyim ve bilgi birikimimizi; ekonomiye, çevreye, topluma katkı sağlamak üzere kullanmak, paydaşlarımız

Detaylı

Değişen Dünyada Güçlü İşletmeler Olmak. GİRİŞİM EĞİTİM ve DANIŞMANLIK MERKEZİ

Değişen Dünyada Güçlü İşletmeler Olmak. GİRİŞİM EĞİTİM ve DANIŞMANLIK MERKEZİ Değişen Dünyada Güçlü İşletmeler Olmak GİRİŞİM EĞİTİM ve DANIŞMANLIK MERKEZİ ANTALYA NıN İÇİNDE BULUNDUĞU EKONOMİK ORTAM 2 ANTALYA GENEL BİLGİLER Nüfus Antalya: 2.158.265 Türkiye: 76.667.864 KOBİ Sayısı

Detaylı

İhracat Genel Müdürlüğü KOBĠ ve Kümelenme Destekleri Daire BaĢkanlığı. Hatice ġafak ERGÜN Uzman

İhracat Genel Müdürlüğü KOBĠ ve Kümelenme Destekleri Daire BaĢkanlığı. Hatice ġafak ERGÜN Uzman İhracat Genel Müdürlüğü KOBĠ ve Kümelenme Destekleri Daire BaĢkanlığı Hatice ġafak ERGÜN Uzman ULUSLARARASI REKABETÇĠLĠĞE GĠDEN YOLDA KÜMELENME SAMSUN KONFERANSI 7 Aralık 2012 / Samsun Devam ediyoruz...

Detaylı

Yapısal Gelişim, Modern Dönüşüm.

Yapısal Gelişim, Modern Dönüşüm. Yapısal Gelişim, Modern Dönüşüm. www.nuryap.com nur yapı biz kimiz? Başarılarını 1985 yılından bu yana sürdüren Nur Yapı, tek kişilik bir ofiste şahıs firması olarak Setdar ANAÇAL tarafından kurulup, o

Detaylı

Girişimcinin İş Kurma Sürecindeki Temel Adımları. Yrd.Doç.Dr. Levent VURGUN Turgut Özal Üniversitesi

Girişimcinin İş Kurma Sürecindeki Temel Adımları. Yrd.Doç.Dr. Levent VURGUN Turgut Özal Üniversitesi Girişimcinin İş Kurma Sürecindeki Temel Adımları Yrd.Doç.Dr. Levent VURGUN Turgut Özal Üniversitesi Girişimcinin İş Kurma Sürecindeki Temel Adımları MOTİVASYON İŞ FİKRİ ÇALIŞMA PROGRAMI ÖN DEĞERLENDİRME

Detaylı

...Türev Piyasalarda Yılların Deneyimi......Etkin Kurumsal Risk Yönetimi Çözümleri......Sermaye Piyasalarında Stratejik Danışmanlık...

...Türev Piyasalarda Yılların Deneyimi......Etkin Kurumsal Risk Yönetimi Çözümleri......Sermaye Piyasalarında Stratejik Danışmanlık... ...Türev Piyasalarda Yılların Deneyimi......Etkin Kurumsal Risk Yönetimi Çözümleri......Sermaye Piyasalarında Stratejik Danışmanlık... Deriva İle Tanışın Deriva Danışmanlık ve Eğitim reel ve mali sektör

Detaylı

TEKNOLOJİK ÜRÜN YATIRIM DESTEK PROGRAMI (TEKNOYATIRIM) FİZİBİLİTE RAPORU FORMATI

TEKNOLOJİK ÜRÜN YATIRIM DESTEK PROGRAMI (TEKNOYATIRIM) FİZİBİLİTE RAPORU FORMATI T.C. BİLİM, SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANLIĞI Bilim ve Teknoloji Genel Müdürlüğü TEKNOLOJİK ÜRÜN YATIRIM DESTEK PROGRAMI (TEKNOYATIRIM) FİZİBİLİTE RAPORU FORMATI İÇİNDEKİLER İçindekiler Tablo ve şekil listesi

Detaylı

Serüvenimiz 1919 yılında Bayan Maruşya ile kurukahvecilikle başladı. 1929 yılında Burhanettin Koçer ve 1949 yılında Nurettin Tunçay ile gelişimini

Serüvenimiz 1919 yılında Bayan Maruşya ile kurukahvecilikle başladı. 1929 yılında Burhanettin Koçer ve 1949 yılında Nurettin Tunçay ile gelişimini Serüvenimiz 1919 yılında Bayan Maruşya ile kurukahvecilikle başladı. 1929 yılında Burhanettin Koçer ve 1949 yılında Nurettin Tunçay ile gelişimini sürdürdü. 1987 de şirketleşti. 1996 da hem Türk kahvesini

Detaylı

T.C. DÜZCE TİCARET BORSASI AYLIK BORSA BÜLTENİ. - 31/10/2014 Şube Adı: Sayfa: 1-10 Maddelerin Cins ve Nev'ileri. Ortalama Fiyat.

T.C. DÜZCE TİCARET BORSASI AYLIK BORSA BÜLTENİ. - 31/10/2014 Şube Adı: Sayfa: 1-10 Maddelerin Cins ve Nev'ileri. Ortalama Fiyat. Sayfa: 1-10 HUBUBAT ARPA ARPA BİRALIK ARPA MTS 0.67 0.88 0.7807 7,450.00 KG 5,816.23 83 ARPA BİRALIK ı: 5,816.23 83 ARPA YEMLİK ARPA YEMLİK MTS 0.68 0.68 0.6786 2,560.00 KG 1,737.22 1 ARPA YEMLİK ı: 1,737.22

Detaylı

Doğruların buluştuğu adres...

Doğruların buluştuğu adres... M E D I A Doğruların buluştuğu adres... İletişim Sanattır Firmaların kıyasıya rekabet ettikleri Etnik Pazar sürekli yeniliklere açıktır. Reklam stratejileri yapılırken hedef kitlenin doğru bir şekilde

Detaylı

KOSGEB DESTEKLERİ (2010/YENİ DESTEKLER)

KOSGEB DESTEKLERİ (2010/YENİ DESTEKLER) KOSGEB DESTEKLERİ (2010/YENİ DESTEKLER) 1.KOBİ PROJE DESTEK PROGRAMI İşletmelere özgü sorunların işletmeler tarafından projelendirildiği ve projelendirilen maliyetlerin desteklenebildiği bir programa ihtiyaç

Detaylı

ING PORTFÖY YÖNETİMİ A.Ş. 1 OCAK-30 EYLÜL 2012 DÖNEMİ FAALİYET RAPORU

ING PORTFÖY YÖNETİMİ A.Ş. 1 OCAK-30 EYLÜL 2012 DÖNEMİ FAALİYET RAPORU ING PORTFÖY YÖNETİMİ A.Ş. 1 OCAK-30 EYLÜL 2012 DÖNEMİ FAALİYET RAPORU I. Giriş ING Portföy Yönetimi A.Ş., 12 Haziran 1997 tarihli, 4309 Sayılı Türkiye Ticaret Sicili Gazetesi nde ilan edilerek kurulmuştur.

Detaylı

2014-2023 BÖLGE PLANI SÜRECİ Bursa Turizm İhtisas Komisyonu Toplantısı 29.05.2013

2014-2023 BÖLGE PLANI SÜRECİ Bursa Turizm İhtisas Komisyonu Toplantısı 29.05.2013 2014-2023 BÖLGE PLANI SÜRECİ Bursa Turizm İhtisas Komisyonu Toplantısı 29.05.2013 Küresel Turizm Sektörü Dünya daki turist sayısı 2011 yılında bir önceki yıla göre % 4,6 ve 2012 de %4 artışla 1,035 milyar

Detaylı

TÜBİSAD Bilişim Çözümleri Platformu

TÜBİSAD Bilişim Çözümleri Platformu TÜBİSAD Bilişim Çözümleri Platformu Bilgi ve iletişim teknolojilerinde yaşanan hızlı gelişmeler sektörde üretilen mal ve hizmetlerin hedef kitleye yeterli düzeyde ulaşmasını da zorlaştırıyor. Artık sadece

Detaylı