1. MADDE/MÜHTAHZAR VE ŞİRKET/İŞ SAHİBİNİN TANITIMI. Adres : Diliskelesi Mevkii No: Dilovası-Gebze Şehir : Kocaeli-Turkiye

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "1. MADDE/MÜHTAHZAR VE ŞİRKET/İŞ SAHİBİNİN TANITIMI. Adres : Diliskelesi Mevkii No:140 41455 Dilovası-Gebze Şehir : Kocaeli-Turkiye"

Transkript

1 Sayfa No : 1/ MADDE/MÜHTAHZAR VE ŞİRKET/İŞ SAHİBİNİN TANITIMI 1.1. Madde/Mühtahzarın Tanıtılması : WOOD&WOOD SPREY AHŞAP RENKLENDİRİCİ 1.2. Madde/Mühtahzarın Kullanımı : Solvent bazlı ahşap sprey boyasıdır Firmanın Tanıtımı : POLİSAN BOYA SAN. VE TİC. A.Ş. Adres : Diliskelesi Mevkii No: Dilovası-Gebze Şehir : Kocaeli-Turkiye 1.4. Acil Durum Telefonu : BİLEŞİMİ/İÇİNDEKİLER HAKKINDA BİLGİ Kimyasalın Adı CAS No EEC No % İçerik Etil asetat Tehlike ve Risk Sembolleri Xi; R11, R36, R66, R 67 2-methoxy-1- metil etil esetat Xi, R10, R36 Aseton(Dimetilketon) Xi;R11, R36, R66, R 67 En Önemli Tehlikeleri Özel Tehlikeler 3. TEHLİKELERİN TANITIMI : F+: Çok Kolay alevlenebilir, Xi: Tahriş edicidir. : Özel bir tehlikesi yoktur.

2 Sayfa No : 2/ 10 Uzun süre yada tekrarlı cilt ile temasında hassasiyet oluşturabilir. Dikkat; basınçlı kap.; güneş ışığından koruyunuz, 50 C üstündeki sıcaklıklara maruz bırakmayın. Kullandıktan sonra delmeyin, yakmayın. Çıplak yada kor halindeki ateşe yaklaştırmayın. Isı kaynaklarından uzak tutun. Sigara İçmeyin. Çocuklardan uzak tutun. 4. İLK YARDIM TEDBİRLERİ GENEL BİLGİLER Kullanımı esnasında yada sonrasında beklenmeyen bir etki görüldüğünde, ürünün kabı veya etiketi ile birlikte doktora basvurunuz DOKTORA VERİLECEK BİLGİLER Belirtilere göre tedavi uygulayınız. SOLUMA Yüksek miktarda solunması halinde kişiyi temiz havaya çıkarınız, ılık, sakin ve hareketsiz olmasını sağlayınız.nefes almıyorsa veya solunum düzensizliği mevcut ise suni solunum uygulayınız veya oksijen takviyesi yapınız. Şikayetlerin devam etmesi halinde doktora basvurmalıdır. YUTMA ŞUURUNDA OLMAYAN BİR KİMSEYİ KESİNLİKLE KUSTURTMAYIN VE BİR SIVI İÇİRTMEYİN! Ağzı iyice çalkalayın. Doktora başvurun. CİLTLE TEMAS Ürün ile bulasmış giysi ve ayakkabıları çıkarın, dikkatli ve güvenli bir sekilde bertraf edin. Maruziyet oluşmuş bölgeyi su ve sabun ile yıkayın. Deride tahriş şişme veya kızarıklık meydana gelirse ve/veya sürüyorsa tibbi yardım alın.

3 Sayfa No : 3/ YANGINLA MÜCADELE TEDBİRLERİ SÖNDÜRME GEREÇLERİ Mümkünse sujeti kullanmayın.co2, toz veya su sprayi kullanın yada alkol dirençli köpük kullanın. ÖZEL YANGINLA MÜCADELE YÖNTEMLERİ Yangın buharlarını solunmaktan kaçının. DİKKAT! Gazlara/dumanlara karşı koruyucu havalı solunum maskeleri kullanın. Döküntüleri maruz kalma yerlerinden dışarı çıkarmak ve döküntüleri parlamaz karışımlara çevirmek için sulandırmak amacıyla su püskürtülebir. YANGIN & PATLAMA TEHLİKELERİ Fevkalede yangin veya patlama tehlikeleri not edilmis degildir. Alevlenir ÖZEL TEHLİKELER Yangın sonucunda yoğun siyah bir duman olusabilir. Yanma sonucunda olusan gaz, dumanlar saglık tehlikesi yaratabilir.itfaiyeciler, bu ürünlere karşı pozitif basınçlı solunum cihazi kulanmalıdır. Isıya maruz kalmış ambalajlar su ile sogutulmalıdır. Yangın söndürmeden dolayı akan suların kanalizasyonu veya su kanallarına karısmalarına izin verilmemelidir. YANGINDA KORUYUCU TEDBİRLER: Koruyucu yüz maskesi, koruyucu eldiven ve güvenlik miğferi. 6. KAZA SONUCU YAYILMAYA KARŞI TEDBİRLER KİŞİSEL GÜVENLIK ÖNLEMLERİ Koruyucu eldiven ve gözlük ile uygun koruyucu giysi kullanın. Statik elektrik boşalımlarına karşı tedbirler alınmalıdır. Sigara içmeyin, ateş kullanmayın, başka ateşleyici birşey kullanmayın. Buharları solumayın. Uygun havalandırma sağlayın. ÇEVREYİ KORUMA ÖNLEMLERİ Su yollarına yönelik oluşan dökülmelerin ya da kontrol dışında gelişen deşarjların olması halinde DERHAL Çevre Ajansı'na ya da diğer uygun denetim organlarına başvurulması gerekmektedir. Kanalizasyon, toprak veya su yollarına dökmeyin. Döküntüyü kum, toprak veya herhangi bir uygun emici bir maddeyle alın. DÖKÜNTÜ TEMİZLEME YÖNTEMLERİ:

4 Sayfa No : 4/ 10 Kirlenmiş alanı sıcak suyla yıkayın. Tüm ateşleme kaynaklarını söndürün. Kıvılcım, alev, ısınma ve sigara içmekten kaçının. Havalandırın. Döküntüler ve kirlenmiş maddeler çalışılan yerden en kısa zamanda toplanıp götürülür ve uygun bir kabın içine koyularak içindekilerin ne olduğu kabın üzerinde belirtilir. İyice havalandırın, mümkünse gaz veya sıvının akmasını durdurun. Ateşleyici kaynakları uzaklaştırın. Kimyasalın, patlama tehlikesi nedeniyle lağım gibi kapalı yerlere girmesini önleyin. Patlayıcı buharların toplanması engelleyici bir biçimde yapılmış lağımlar için izin verilebilir. Döküntüyü uygun emici bir maddeye emdirin Kullanma 7. KULLANMA VE DEPOLAMA KULLANIM TEDBİRLERİ Sağlık, güvenlik ve çevrenin korunmasını teminen, tehlikeli kimyasallarla çalışılan islerde ve işyerlerinde alınacak tedbirlere ilişkin 26/12/2003 tarihli ve sayılı Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe giren "Kimyasal Maddelerle Çalısmalarda Sağlık ve Güvenlik Önlemleri Hakkında Yönetmelik" hükümlerine uygun olarak hareket edilmeli, isyerindeki çalışma usulllerinin planlanmasına ve örgütsel tedbirlerin alınmasına özen gösterilmelidir. Karışım elektrostatik olarak alevlenebilir. Exproof elektrikli cihazların bulunduğu ortamlarda kullanılması ve depolanması gerekmektedir. Yeterli havalandırması olmayan yerlerde ve/veya solunum maskesi olmadan kullanmayın. Direkt güneş ışınlarından koruyun. KULLANIM TARİFİ Ürünün teknik bülteni veya etiketinde belirtildiği şekilde kullanılır. DEPOLAMA TEDBİRLERİ Orijinal kabında muhafaza edin. Yiyeceklerden, içeceklerden ve hayvan yemlerinden uzak tutun. Statik elektrik boşalımlarına karşı tedbirler alınmalıdır.. Serin ve iyi havalandırılmış bir yerde depolayın.

5 Sayfa No : 5/ MARUZ KALMA KONTROLLERİ/KİŞİSEL KORUNMA PROSES ŞARTLARI Maddenin Türkiye işyeri maruziyet değerleri belirlenmemiştir. TEKNİK TEDBİRLER Uygun havalandırma sağlayın. Çalışmaya Bağlı Maruz Kalma Sınırlarına dikkat edin ve spray soluma riskini alçaltın. SOLUNUM AYGITI Yüksek yoğunluk halinde uygun solunum koruyucu kullanılacaktır. Belli bir tavsiyede bulunulmamıştır, ancak genel düzeyin İşe Bağlı Tavsiye Olunan Maruz Kalma Sınırlarını aşması halinde solunum koruyucu kullanmak şarttır. ELLERİ KORUMA Latex Eldiven kullanılabilir. Malzeme ile çalışmaya başlamadan önce koruyucu krem sürülürse sonradan cildi temizlemek daha kolay olur, ama bu maddenin ciltten içeriye girmesini önlemez. Ciltle uzun süreli veya tekrarlanan temas halinde uygun koruyucu eldiven kullanın. GÖZLERİ KORUMA Gözlerle muhtemel herhangi bir teması önlemek amacıyla sıçramayı engelleyen koruyucu gözlük takın. DİĞER KORUNMA YÖNTEMLERİ Göz yıkama yeri, duşu sağlayın. SAĞLIK TEDBİRLERİ Her vardiya değişiminde ve yemekten önce, sigara içmeden önce ve tuvalete gitmeden önce elleri yıkayın. Kullanım sırasında herhangi bir şey yemeyin veya içmeyin, ve sigara içmeyin. CİLDİN KORUNMASI Doğal iplikten veya yüksek ısıya dayanıklı sentetik iplikten yapılmış antistatic giysi giyiniz Önlük giyin. ÇEVRESEL MARUZİYET KONTROLLERİ İşyerinde izleme gerektiren sınır değerleri ile malzemeler: Acetone WEL () Short-term value: 3620 mg/m³, 1500 ppm Long-term value: 1210 mg/m³, 500 ppm ethyl aceta WEL () Short-term value: 400 ppm Long-term value: 200 ppm methoxy-1-methylethyl acetate WEL () Short-term value: 548 mg/m³, 100 ppm Long-term value: 274 mg/m³, 50 ppm

6 Sayfa No : 6/ FİZİKSEL VE KİMYASAL ÖZELLİKLER 9.1. Genel Bilgiler Fiziksel Hali : Aerosol Rengi : çeşitli Kokusu : Karakteristik 9.2. Önemli Sağlık, Güvenlik ve Çevre Bilgileri ÖZELLİKLERİ Birim Değerler Yoğunluk gr/cm³ 0,75 Kaynama noktası/kaynama Aralığı: Uygulanamaz Parlama Noktası, Closed-cup C -4 Alev Alma Sıcaklığı Uygulanamaz Alt patlama limiti % (v/v) 1,5 Üst Patlama Limiti % (v/v) KARARLILIK VE REAKTİVİTE KARARLILIK Uyumsuz materyaller için Kisim 7 -Yükleme -Bosaltma-Taşıma (Handling) ve Depolama'ya bakınız. KAÇINILMASI GEREKEN DURUMLAR Oksitleyicilerle veya indirgeyen maddelerle temastan kaçının. Sıcaklık, alev ve diğer ateşleyici kaynaklardan sakının. Suyla temastan sakının. TEHLİKELİ POLİMERİZASYON Bilinmiyor. POLİMERİZASYON TANIMLAMA

7 Sayfa No : 7/ 10 Sıcaklıktan sakının. Alkali, kuvvetli asit ve sıcaklıktan kaçının. KAÇINILMASI GEREKEN MADDELER Egzotermik reaksiyonlardan korunmak için oksidize edici maddelerden güçlü alkalinlerden ve asidik malzemelerden kaçının. Asitler TEHLİKELİ BOZUNMA/AYRIŞMA ÜRÜNLERİ Bu malzeme ile ilişkili beklenen tehlikeli bozunma ürünleri yoktur. Akut Toksisite Kronik Toksisite 11. TOKSİKOLOJİK BİLGİ : Ürünün kendisi hakkında deneysel veriler mevcut değildir. : Ürünün kendisi ile ilgili bilgi mevcut değildir. Solunması Halinde : İçerdiği solventlerin buharlarına, belirlenen maruziyet limitlerinin üzerindeki konsantrasyonlarda maruz kalındığında solunum sisteminde tahriş etkisi ortaya çıkabilir. Semptom ve belirtileri başağrısı, başdönmesi, yorgunluk, sinirsel zayıflık, uyuşukluk ve bilinç kaybı sayılabilir. Cilt İle Temas Halinde : İçerdiği solventlere, belirlenen maruziyet limitlerinin üzerindeki konsantrasyonlarda maruz kalındığında cildi tahriş etkisi ortaya çıkabilir. Tekrarlı ve uzun süreli temas halinde deriden doğal yağın atılması ile alerjik olmayan dermatitis oluşur ve cilde emilim gerçekleşir. Göz İle Temas Halinde : Göze sıçrayan sıvı tahrişe ve tedavi edilebilir hasara neden olabilir. Yutulması Halinde : Ürünün kendisi hakkında deneysel veriler mevcut değildir. 12. EKOLOJİK BİLGİ Ekotoksisite : Üründeki maddeler çevre için tehlikeli olarak sınıflandırılmamıştır.fakat, büyük miktarda tekrarlanan döküntüler çevreye ve sucul organizmalara zarar verebilir Hareketlilik (Mobilite) : Ürünün kendisi hakkında deneysel bilgiler mevcut değildir.

8 Sayfa No : 8/ Kalıcılık ve Bozunabilirlik : Ürünün kendisi hakkında deneysel bilgiler mevcut değildir Biyobirikim Potansiyeli : Ürünün kendisi hakkında deneysel bilgiler mevcut değildir Diğer Ters Etkiler : Ürünün kendisi hakkında deneysel bilgiler mevcut değildir. 13. BERTARAF BİLGİLERİ Avrupa Atık Kataloğuna göre, Atık Kodları ürüne özel değil uygulamaya özeldir. Atık Kodları, ürünlerin kullanıldığı uygulamalar baz alınarak, kullanıcı tarafından atanmalıdır. Kirlenmis muhafaza kapları ve tehlikeli maddelerin veya preparatların paketlenmesine, içerisinde bulunan asıl ürünlere gösterilen aynı özen gösterilmelidir. [AB Talimatnamesi 94/62/EC] Bos kapları temizleyin. Kaplar temizlenene ve imha edilene kadar, etiketinde belirtilen tüm kurallara uyun. Kirli, boş ve saklama kapları yangın ve çevre tehlikesi olarak kabul edilmeli ve Tehlikeli Atıkların Kontrolü Yönetmeliği ne uygun olarak bertaraf edilmeli veya ettirilmelidir. Boş aerosoller sıradan atık bertaraf edilir. 14. TAŞIMACILIK BİLGİSİ ADR/RID SINIFI : 2 5F Gaz Tehlike Kodu(Kemler) : 23 UN-Number : 1950 Tehlike Etiketi : 2.1 Deniz Kirliliği Proper shipping name : Aerosol,flammable ICAO/IATA Class UN-Number 1950 Etiket 2.1 IMDG CLASS EMS No: F-D,S-U Etiket : 2.1

9 Sayfa No : 9/ MEVZUAT BİLGİSİ Ürünün Tehlike İşareti : F:Çok Kolay alevlenebilir Xi : Tahriş edici Etiketleme için Risk Cümlecikleri : R 12 : Çok Kolay Alevlenebilir R36 : Gözleri tahriş eder. R66 : Tekrarlanan maruz kalmalarda deride kuruluğa ve çatlaklara neden olabilir. R67 : Buharları uyuşukluğa ve baş dönmesine neden olabilir. Etiketleme için Güvenlik Cümlecikleri : S2 : Çocukların erişemeyeceği yerde muhafaza ediniz. S23 : Gaz / Duman / Buhar / Aerosolleri solumayın. S25 : Göz ile temasından kaçınınız. S29 : Kanalizasyona boşatlmayın. S33 : Statik elektrik boşalmalarına karşı önlem alın. S36/37/39 : Çalışırken uygun koruyucu giysi, koruyucu eldiven, koruyucu gözlük/maske kullanın. S46 :Yutulması halinde hemen bir doktora başvurun, kabı veya etiketi gösterin S51 : Sadece iyi havalandırılan yerlerde kullanın. 16. DİĞER BİLGİLER Bölüm 2 de yer alan Risk Cümlecikleri R1 : Kuru halde patlayıcıdır.

10 Sayfa No : 10/ 10 R10 : Alevlenebilir R21/22 : Cilt ile temasında ve yutulması halinde sağlığa zararlıdır R36/38 : Gözleri, cildi tahriş edicidir. Bölüm 2 de yer alan Güvenlik Cümlecikleri S13 : Yiyeceklerden, içeceklerden ve hayvan yemlerinden uzak tutunuz. S34 : Darbe ve sürtünmeden sakınınız. S35 : Atıklarını ve kaplarını güvenli bir şekilde berteraf edin. S41 : Patlaması ve/veya yanması halinde yayılan gazları solumayın. Bu güvenlik bilgi formundaki bilgiler, Kimyasal Madde Düzenlemelerinin bir gerekliliği olarak hazırlanmıstır. Ürün 1. Kısım'de belirtilen amaçlar dışında kullanımamalıdır. Ürünün kullanımındaki özel koşullar tedarikçinin kontolü dısında olduğundan, tüketici konuyla ilgili mevzuatın gerektirdiklerini sağlamaktan sorumludur. Bu güvenlik bilgi formundaki bilgiler günümüz milli mevzuatın olusturduğu duruma dayanmakta olup; sağlık, emniyet ve çevresel bakımlardan yol gösterir. Özel durumlar için teknik performans ve uygunluğu garanti vermez. Veriler bugünkü bilgi durumumuza istinaden hazıirlanmıştır, ancak ürün özellikleri ilgili teminat teskil etmezler ve akdi bir hukuki iliski tesis etmez.

GÜVENLİK BİLGİ FORMU ANFONİT

GÜVENLİK BİLGİ FORMU ANFONİT 1 MADDE/MÜSTAHZAR VE ŞİRKET/İŞ SAHİBİNİN TANITIMI 1.1. Madde /Karışımın kimliği Ürünün Ticari Adı ANFONİT 1.2. Madde veya karışımın belirlenmiş kullanımları ve tavsiye edilmeyen kullanımları Kullanım Tavsiye

Detaylı

GÜVENLİK BİLGİ FORMU HEMEL SU BAZLI SPOR SALONU PARKE CILASI

GÜVENLİK BİLGİ FORMU HEMEL SU BAZLI SPOR SALONU PARKE CILASI GÜVENLİK BİLGİ FORMU 1 MADDE/MÜSTAHZAR VE ŞİRKET/İŞ SAHİBİNİN TANITIMI ÜRÜN ADI KULLANIM TEDARİKÇİ BAŞVURULACAK KİŞİ ACIL DURUM TELEFONU SU BAZLI PARKE CILASI Hemel Emprenye San. ve Tic.A.Ş. İstanbul Deri

Detaylı

Düzenleme Sayısı: 1 Form No: 193168 Hazırlama Tarihi: 13.03.2013 Yeniden Düzenlenme ve Yayın Tarihi: 13.03.2013

Düzenleme Sayısı: 1 Form No: 193168 Hazırlama Tarihi: 13.03.2013 Yeniden Düzenlenme ve Yayın Tarihi: 13.03.2013 Sayfa No: 1/13 1. MADDE VE FİRMA TANITIMI 1.1 Madde Hakkında Bilgiler Ticari Adı Ürün Kodu/No 193168 1.2 Kullanımı/Uygulama Alanı Petro-Kimya, sabun, dokuma sanayi, kâğıt ve pek çok kimyasal işlemde ve

Detaylı

GÜVENLİK BİLGİ FORMU CEMENTONE BITUMINOUS WATERPROOFER FOR ROOFS

GÜVENLİK BİLGİ FORMU CEMENTONE BITUMINOUS WATERPROOFER FOR ROOFS GÜVENLİK BİLGİ FORMU 1 MADDE/MÜSTAHZAR VE ŞİRKET/İŞ SAHİBİNİN TANITIMI ÜRÜN ADI ÜRÜN NO. 15501, 15502 KULLANIM TEDARİKÇİ ACIL DURUM TELEFONU 2 TEHLİKELERİN TANITIMI Waterproofing Liquid BOSTIK LIMITED

Detaylı

GÜVENLİK BİLGİ FORMU

GÜVENLİK BİLGİ FORMU Sayfa No: 1/15 1. MADDE VE FİRMA TANITIMI 1.1 Madde Hakkında Bilgiler Ticari Adı CAS No 14808-60-7 EINECS No 238-878-4 EINECS Adı Kuvars Moleküler Formülü O2Si Eş Anlamlılar SiO2, "crystalline silica",

Detaylı

Çevre için tehlikeli N: Çevre için tehlikeli R50/53: Sucul organizmalar için çok toksik, sucul ortamda uzun süreli ters etkilere neden olabilir.

Çevre için tehlikeli N: Çevre için tehlikeli R50/53: Sucul organizmalar için çok toksik, sucul ortamda uzun süreli ters etkilere neden olabilir. 26 Aralik 2008 tarihli,27092 mükerrer sayili," T.C. Çevre ve Orman Bakanligi Tehlikeli Maddeler ve Müstahzarlara Ðliskin Güvenlik Bilgi Formlarinin Hazirlanmasi ve Dagitilmasi Hakkinda Yönetmeligi " ne

Detaylı

AMC AUS-DET. Bölüm 1 - Madde/Müstahzar ve Şirket/İş Sahibinin Tanıtımı. Bölüm 2 - Bileşimi/İçeriği Hakkında Bilgi

AMC AUS-DET. Bölüm 1 - Madde/Müstahzar ve Şirket/İş Sahibinin Tanıtımı. Bölüm 2 - Bileşimi/İçeriği Hakkında Bilgi Sayfa 1 in 6 si Bölüm 1 - Madde/Müstahzar ve Şirket/İş Sahibinin Tanıtımı MADDE/MÜSTAHZARIN TANITILMASI AMC AUS-DET Firmanın Tanıtımı Şirket: AMC Şirket: AMC Adres Adres PO Box 1141 5 Pitino Court Osborne

Detaylı

2. BİLEŞİMİ / İÇİNDEKİLER HAKKINDA BİLGİ. 2.1. Bileşimdeki Maddelerin Genel Tanımı ve Konsantrasyonları:

2. BİLEŞİMİ / İÇİNDEKİLER HAKKINDA BİLGİ. 2.1. Bileşimdeki Maddelerin Genel Tanımı ve Konsantrasyonları: FORM NO : HERB.042 Sayfa 1 /5 1. MADDE / MÜSTAHZAR VE ŞİRKET / İŞ SAHİBİNİN TANITIMI 1.1. Madde / Müstahzarın Tanıtılması: PESTİSİT 1.2. Madde / Müstahzarat Kullanımı: HERBİSİT (YABANCI OT İLACI ) 1.3.

Detaylı

TIP TOP SOLVENT CF-CE Revize edildiği tarih: 17.06.2015 Revizyon No.: 2,01 Ürün kodu: 00156-0233

TIP TOP SOLVENT CF-CE Revize edildiği tarih: 17.06.2015 Revizyon No.: 2,01 Ürün kodu: 00156-0233 BÖLÜM 1: Madde/Müstahzar Ve Şirket/İş Sahibinin Tanıtımı 1.1. Madde/Müstahzarın tanıtılması Art.-No. 514 522, 595 916, 595 9175 1.2. Madde/Müstahzarın kullanımı Maddenin/Karışımın kullanımı Temizleme maddesi

Detaylı

1-MADDE/ MÜSTAHZAR ve ŞİRKET/İŞ SAHİBİNİN TANITIMI

1-MADDE/ MÜSTAHZAR ve ŞİRKET/İŞ SAHİBİNİN TANITIMI Sayfa: 1/7 1-MADDE/ MÜSTAHZAR ve ŞİRKET/İŞ SAHİBİNİN TANITIMI Madde ve Müstahzarın tanıtımı: Ticari adı: Firmanın tanıtımı: MAITURK KIMYA SAN.TIC.LTD.STI. DOSAB M.KARAER CAD. SARMASIK Sok. No: 4 16369

Detaylı

: Böcek ilacı, Toprak kurdu zehiri (nematisit) Sınıflandırma (27092 T.C.) Toksik T: Toksik R23/25: Solunduğunda ve yutulduğunda toksiktir.

: Böcek ilacı, Toprak kurdu zehiri (nematisit) Sınıflandırma (27092 T.C.) Toksik T: Toksik R23/25: Solunduğunda ve yutulduğunda toksiktir. 26 Aralik 2008 tarihli,27092 mükerrer sayili," T.C. Çevre ve Orman Bakanligi Tehlikeli Maddeler ve Müstahzarlara Ðliskin Güvenlik Bilgi Formlarinin Hazirlanmasi ve Dagitilmasi Hakkinda Yönetmeligi " ne

Detaylı

MALZEME GÜVENLİK BİLGİ FORMU. Gulf Super Duty CF 30

MALZEME GÜVENLİK BİLGİ FORMU. Gulf Super Duty CF 30 Sayfa no: 1 1. ÜRÜN VE FİRMA TANITIMI Ürün Adı: Viskozite Sınıfı: Ürün Kodu: Ürün Tipi: Firma Bilgileri: Telefon: E-mail: SAE 30 02105\30\1 Motor yağı. Bu yağ, bir uzman tavsiyesi olmadan motor yağı olarak

Detaylı

GÜVENLİK BİLGİ FORMU 1907/2006 No'lu Yönetmeliğe (AB) göre Fenol

GÜVENLİK BİLGİ FORMU 1907/2006 No'lu Yönetmeliğe (AB) göre Fenol 1. Madde / müstahzar ve şirket / iş sahibinin tanıtımı 1.1 Ürün adı Ticari ismi Kayıt numarası Madde adı : Phenol : 01-2119471329-32-0006, 01-2119471329-32-XXXX : fenol Madde no. : 203-632-7 1.2 Madde

Detaylı

TEHLİKELİ MADDELER VE MÜSTAHZARLARA İLİŞKİN GÜVENLİK BİLGİ FORMLARININ HAZIRLANMASI VE DAĞITILMASI HAKKINDA YÖNETMELİK BİRİNCİ BÖLÜM

TEHLİKELİ MADDELER VE MÜSTAHZARLARA İLİŞKİN GÜVENLİK BİLGİ FORMLARININ HAZIRLANMASI VE DAĞITILMASI HAKKINDA YÖNETMELİK BİRİNCİ BÖLÜM TEHLİKELİ MADDELER VE MÜSTAHZARLARA İLİŞKİN GÜVENLİK BİLGİ FORMLARININ HAZIRLANMASI VE DAĞITILMASI HAKKINDA YÖNETMELİK Amaç BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak, Tanımlar ve Kısaltmalar MADDE 1 (1) Bu Yönetmeliğin

Detaylı

26.12.2008/27092 Sayılı T.C. Yönetmeliğine uygun hazırlanmıştır. Koruyucu Yapıştır. Basım tarihi: 06.10.2014 Sayfa 1 nin 6

26.12.2008/27092 Sayılı T.C. Yönetmeliğine uygun hazırlanmıştır. Koruyucu Yapıştır. Basım tarihi: 06.10.2014 Sayfa 1 nin 6 Basım tarihi: 06.10.2014 Sayfa 1 nin 6 BÖLÜM 1: Madde/Müstahzar Ve Şirket/İş Sahibinin Tanıtımı 1.1. Madde/Müstahzarın tanıtılması Ürün kodu: 42,0510,0013 1.2. Madde/Müstahzarın kullanımı Maddenin/Karışımın

Detaylı

Ürün Güvenlik Bilgi Formu

Ürün Güvenlik Bilgi Formu Sayfa no. 1/18 Ürün Güvenlik Bilgi Formu BÖLÜM 1. Madde / Müstahzar ve şirket / iş sahibinin tanitimi 1.1. Madde/Müstahzarın tanıtılması Unvanı 1.2. Madde/Müstahzarın kullanımı Tanımlama/Kullanım Protettivo

Detaylı

Resmi Gazete Tarihi: 11.03.2002 Resmi Gazete Sayısı: 24692 Çevre Bakanlığından;

Resmi Gazete Tarihi: 11.03.2002 Resmi Gazete Sayısı: 24692 Çevre Bakanlığından; Resmi Gazete Tarihi: 11.03.2002 Resmi Gazete Sayısı: 24692 Çevre Bakanlığından; GÜVENLİK BİLGİ FORMLARININ DÜZENLENMESİNE İLİŞKİN USUL VE ESASLAR TEBLİĞİ BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Hukuki Dayanak ve Tanımlar

Detaylı

CEFALOTIN SODIUM CRS Güvenlik Bilgi Formu Güvenlik bilgi formu Düzenleme (AB) No1907/2006. göre (REACH)

CEFALOTIN SODIUM CRS Güvenlik Bilgi Formu Güvenlik bilgi formu Düzenleme (AB) No1907/2006. göre (REACH) Yayın tarihi: 27/06/2013 Revizyon tarihi: 27/06/2013 Fişi değiştirin: 10/12/2009 Versiyon: 6.0 KISIM 1: Maddenin/ karışımın ve şirketin/kuruluşun tanımı 1.1. Ürün tanımlayıcı Ürünün şekli : Madde Ticari

Detaylı

ULTRAMID A3W BLACK 00464 POLYAMIDE

ULTRAMID A3W BLACK 00464 POLYAMIDE Güvenlik Bilgi Formu Sayfa: 1/8 1. Madde/Müstahzar ve Şirket/İş Sahibinin Tanıtımı ULTRAMID A3W BLACK 00464 POLYAMIDE Kullanım: polimer Firma: BASF SE 67056 Ludwigshafen GERMANY İletişim adresi: BASF Tuerk

Detaylı

DFF+GIP SC 40+337,5 G U-EU 1/8 Versiyon 2 / TR Revize Edildiği Tarih: 11.09.2010 102000001746 Basım Tarihi: 28.12.2010

DFF+GIP SC 40+337,5 G U-EU 1/8 Versiyon 2 / TR Revize Edildiği Tarih: 11.09.2010 102000001746 Basım Tarihi: 28.12.2010 DFF+GIP SC 40+337,5 G U-EU 1/8 1. MADDE / MÜSTAHZAR VE ŞİRKET / İŞ SAHİBİNİN TANITIMI Ürün hakkında bilgi Ticari ismi DFF+GIP SC 40+337,5 G U-EU Ürün Kodu (UVP) 05923883, 06424104 Kullanım amacı Yabani

Detaylı

MSDS Güvenlik Bilgi Formu LPS THERMAPLEX ( HI-LOAD) Bearing Grease (Ağır Yük Gresi)

MSDS Güvenlik Bilgi Formu LPS THERMAPLEX ( HI-LOAD) Bearing Grease (Ağır Yük Gresi) Bölüm 1 Ürünün ve Firmanın Tanıtımı Ürün Adı: ( Ağır Yük Gresi) Kimyasal Grubu: Petrol Hidrokarbon Ürün Kod No.ları: Üretici Firma: LPS Laboratories Adres: 4647 Hugh Howell Road Tucker, GA 30085-5052 ABD

Detaylı

GÜVENLİK BİLGİ FORMU

GÜVENLİK BİLGİ FORMU Sayfa 1 nin 5 BÖLÜM 1: Madde/Müstahzar Ve Şirket/İş Sahibinin Tanıtımı 1.1. Madde/Müstahzarın tanıtılması Ürünün ticari ismi Takibi malzeme numaraları için de geçerlidir: : 1036465;1010500;1027516;1020474;1020458;1020457

Detaylı

GÜVENLİK BİLGİ FORMU 1907/2006/EC numaralı EC yönergesine göre

GÜVENLİK BİLGİ FORMU 1907/2006/EC numaralı EC yönergesine göre 1. KİMYASAL MADDENİN/PREPARATIN VE ŞİRKETİN/ÜSTLENENİN KİMLİKLERİ Ürün adı Ticari ismi : Maddenin veya karışımın tanımlanan ilgili kullanma biçimleri ve kullanılması önerilmeyen durumlar Kullanımı : Poliüretan

Detaylı

Kimyasalların Güvenli Depolanması

Kimyasalların Güvenli Depolanması T.C. ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜ Kimyasalların Güvenli Depolanması i T.C ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLĐK BAKANLIĞI

Detaylı

1: Madde / Müstahzar ve Şirket / İş Sahibinin Tanitimi

1: Madde / Müstahzar ve Şirket / İş Sahibinin Tanitimi Sayfa: 1/8 1: Madde / Müstahzar ve Şirket / İş Sahibinin Tanitimi 1.1 Ürün tanılayıcı 1.2 Madde veya karışımın tanılanan ilgili kullanımları ve tavsiye edilmeyen kullanım biçimleri Daha başka önemli bilgi

Detaylı

26.12.2008/27092 Sayılı T.C. Yönetmeliğine uygun hazırlanmıştır Basım tarihi: 02.06.2014 Sayfa 1 nin 7 Ticari ürün ismi: VBA 2M70

26.12.2008/27092 Sayılı T.C. Yönetmeliğine uygun hazırlanmıştır Basım tarihi: 02.06.2014 Sayfa 1 nin 7 Ticari ürün ismi: VBA 2M70 Basım tarihi: 02.06.2014 Sayfa 1 nin 7 BÖLÜM 1: Madde/Müstahzar Ve Şirket/İş Sahibinin Tanıtımı 1.1. Madde/Müstahzarın tanıtılması 1.2. Madde/Müstahzarın kullanımı Maddenin/Karışımın kullanımı Yapıştırıcılar,

Detaylı

: APRIN XL 350 ES MALZEME GÜVENLK BLG FORMU. Versiyon 6 Revizyon Tarihi: 08.08.2005 1. RKET VE ÜRÜN TANIMI APRIN XL 350 ES. Ürün ismi : A9642C

: APRIN XL 350 ES MALZEME GÜVENLK BLG FORMU. Versiyon 6 Revizyon Tarihi: 08.08.2005 1. RKET VE ÜRÜN TANIMI APRIN XL 350 ES. Ürün ismi : A9642C 1. RKET VE ÜRÜN TANIMI Ürün ismi Dizayn Kodu : : A9642C Kullanım alanı : Fungisit, Tohum ilacı ZARARLI irket : Syngenta Crop Protection AG Postfach CH-4002 Basel sviçre Telefon : +41 61 323 11 11 Faks

Detaylı

Güvenlik Bilgi Formu

Güvenlik Bilgi Formu Sayfa: 1/6 * 1: Madde / Müstahzar ve Şirket / İş Sahibinin Tanitimi 1.1 Ürün tanılayıcı 1.2 Madde veya karışımın tanılanan ilgili kullanımları ve tavsiye edilmeyen kullanım biçimleri Maddenin Kullanımı

Detaylı

Güvenlik Bilgi Formu 1907/2006/AT uyarınca, Madde 31 / ISO 11014

Güvenlik Bilgi Formu 1907/2006/AT uyarınca, Madde 31 / ISO 11014 Sayfa: 1/5 * 1: Madde / Müstahzar ve Şirket / İş Sahibinin Tanitimi 1.1 Ürün tanılayıcı Ticari adı: Hilti Firestop Mortar CFS-M RG CP 636 1.2 Madde veya karışımın tanılanan ilgili kullanımları ve tavsiye

Detaylı

BOYA ÜRETİMİ YAPILAN İŞYERLERİNDE İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ PROJE DENETİMİ DEĞERLENDİRME RAPORU

BOYA ÜRETİMİ YAPILAN İŞYERLERİNDE İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ PROJE DENETİMİ DEĞERLENDİRME RAPORU T.C. ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI İŞ TEFTİŞ KURULU BAŞKANLIĞI BOYA ÜRETİMİ YAPILAN İŞYERLERİNDE İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ PROJE DENETİMİ DEĞERLENDİRME RAPORU AĞUSTOS 2005 ÖNSÖZ Çalışma ve Sosyal

Detaylı