SÖZ VERDİK GERÇEKLEŞTİRDİK

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "SÖZ VERDİK GERÇEKLEŞTİRDİK"

Transkript

1

2 Herhangi bir hizmet özellikle bir beldeye verilen bir hizmet hiçbir zaman tek başına bir kişi tarafından yapılamaz. Özellikle zamanımızda yönetim ve hizmet üretmek bir ekip işidir. Gerçekleştirilen hizmetler için bize destek olan Büyükşehir Belediyemiz, Merkez İlçe Belediyelerimiz, Beyşehir belediyemiz, Derebucak Kaymakamlığımız, İl Özel İdaremiz gibi kurumlarımıza, Sivil toplum kuruluşu derneklerimize, milletvekillerimize, siyasetçilerimize, tüm hemşerilerimize, belediye meclis üyelerimize ve çeşitli kademelerdeki bürokratlarımıza teşekkür eder, saygı ve şükranlarımızı sunarız.

3 SAYGIDEĞER DEREBUCAKLILAR 29 Mart 2009 mahalli idareler seçimlerinde teveccühünüzü göstererek Derebucak Belediye Yönetimini bizlere emanet ettiniz. Seçim süreci içerisinde sizlere sözler verdik. Beş yılı geride bıraktığımız bu günlerde bir durum tespiti yaparak, yaptıklarımızla, yapmakta olduklarımızla ve yapamadıklarımızla sizleri bilgilendirmekte yarar olduğunu düşünüyoruz. Şeffaf ve katılımcı bir yönetim anlayışı içerisinde, tenkit ve görüşlerinize her zaman açık olduğumuzun ve yeri gelince bunlardan faydalandığımızın bilinmesinde yarar var. Bu çalışmaları belediye meclis üyesi arkadaşlarımızla birlikte gerçekleştirdik. Çalışmalar esnasında milletvekillerimizin, siyasi parti yöneticilerimizin ve çeşitli kademelerdeki bürokratlarımızın ve hemşerilerimizin desteklerini gördük. Şu hususun bilinmesinde yarar olduğunu düşünüyoruz. Bizler Ülkemizde Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi ve Genel Sağlık Sigortasının uygulanması, Gelişmişlik endeksinin kaldırılması nedenleriyle yerel yönetimlere Genel Bütçeden ayrılan İller Bankası paylarının en düşük olduğu ve Bel-Des desteklerinin hiç olmadığı bir dönemde görev yaptık. Aşağıda sayılan bu kadar hizmeti gerçekleştirdikten sonra belediyemizi mali açıdan devraldığımızdan daha iyi bir durumda dönemin sonuna ulaştırıyoruz. Bu güne kadar yaptığımız hizmetleri, bundan sonra yapacağımız hizmetlerin teminatı olarak telakki ediyoruz. Beş yılın sonunda geldiğimiz durumu kamuoyunun takdirlerine sunarız. Bahattin Özdemir Belediye Başkanı

4 DEREBUCAK BELEDİYESİ NE KAZANDIRDIKLARIMIZ Saygıdeğer Hemşerilerimiz Derebucak ın geleceğini ve ufkunu aydınlatmada çok önemli kader dönemlerinden birisi olan önümüzdeki yerel seçimlerde oylarınızla bize görev verirseniz, icraat dönemimizin sonunda Halka hizmet Hakk a hizmettir anlayışıyla, arkasında bir takım kalıcı ve güzel hizmetler ve eserler bırakabilmiş insanların huzuru içinde olmak en büyük dileğimizdir. Sizler isterseniz Derebucak kazanacak. demiştik. Dönemin başlangıcında belediye araç parkında işe yarayabilecek halde 1 kamyon, 1 kepçe, 1 itfaiye aracı, 1 eski çöp kamyonu ve 1 eski dozer bulunuyordu. Dönem içerisinde belediye araç parkına 2 yeni katı atık toplama aracı, 1 damperli kamyon, 1 cenaze nakil aracı, 1 greyder, 1 silindir, 1 su tankeri, 1 yol süpürme makinesi, 1 asfalt kesme makinesi kazandırdık. Ayrıca itfaiye aracının merdivenini değiştirdik, damperli kamyon, dozer, doldurucu kepçenin köklü revizyonunu yaptırarak fonksiyonel hale getirdik.

5 Çöp Kamyonı I Çöp Kamyonı II Damperli Kamyon Cenaze Nakil Aracı Greyder Silindir Su Tankeri Sokak Süpürme Makinesi İtfaiye Aracı Merdiveni Asfalt ve Beton Kesme Makinesi

6 DEREBUCAK A KAZANDIRDIKLARIMIZ A - ALTYAPI ÇALIŞMALARI 1 SU ŞEBEKESİ Mevcut su şebekesi, kayıplar ve arızalar sebebiyle, Belediye kaynaklarını tüketmektedir. Kalabalık yaz dönemlerinde Derebucak su sıkıntısı çekmektedir. Sağlıklı içme suyu konusunda sıkıntılar yaşanmaktadır. Biz şehir içi su şebekesini tamamen yenileyeceğiz. demiştik. Yaklaşık 20 yıldır yapılmak istenip de yapılamayan İlçemizin tüm şehir içi su şebekesini yeniledik. 23 km. ana şebeke hattı, 11 km abone bağlantısı yaptık. Böylece kayıp kaçak oranını çok aşağılara çekerek hem elektrik sarfiyatından hem de su sarfiyatından büyük ölçüde tasarruf sağladık. Ana su deposunun üst betonunu ve vana dairesini yeniledik, çevresini düzenledik. Boğaz mevkiindeki sondajla irtibatlı otomatik şamandıra sistemi koyduk.

7 Su Şebekesi Çalışmaları Su Deposunun Yeni Durumu

8 DEREBUCAK A KAZANDIRDIKLARIMIZ 2 KANALİZASYON İlçemizin kanalizasyon şebekesi için herhangi bir söz vermemiştik. Ancak gerekli gördüğümüz için, hemşerilerimizin de taleplerini dikkate alarak; İlçemizin kanalizasyon şebekesinin Ana hatlarını ve sorunlu olan bölgelerini yeniledik. 11 km kanalizasyon şebekesi ve 400 adet abone bağlantısı yaptık. 3 YAĞMUR SUYU DRENAJI İlçemizin yağmur suyu drenaj şebekesi için herhangi bir söz vermemiştik. Su şebekesi ve kanalizasyon çalışmalarından sonra, İlçemizin mevcut 6 km yağmur suyu drenaj hattını elden geçirdik. Birçok yerde ızgaraları yeniledik ve 500 m. yeni drenaj hattı yaptık.

9 4 HALİ HAZIR HARİTA VE İMAR İşin uzmanlarına, imar projesinde bir genişletme ve yenileme çalışması yaptırıp, arsa darlığına bir çözüm getireceğiz. Konut ihtiyacını karşılayabilmek, dışarıya göç olgusunu kırabilmek ve inşaat sektörünü canlandırabilmek için bu alandaki bir takım engelleri gidereceğiz. demiştik. Tüm belediye hizmetlerinin temelini oluşturan şehrin hali hazır haritaların dijital ortamda yeni tekniklerle yaptırdık. İmar planlarını hali hazır duruma uygun olarak revize ettik. İmarlı alanlarda genişleme sağladık. Hazine arazilerinin satışını temin ederek hemşerilerin arsa ihtiyaçlarının bir kısmını karşılamalarını sağladık. İnşaat sektörünün önündeki mevzuat dışı tüm engelleri kaldırdık. Görev dönemimizde ilçede inşaat sektöründe patlamalar yaşandı.

10 DEREBUCAK A KAZANDIRDIKLARIMIZ B - ÜST YAPI HİZMETLERİ 1 CADDE VE SOKAK DÜZENLEMELERİ Alt yapı çalışmaları tamamlandıktan sonra cadde ve sokaklar medeni bir şehre yakışır güzellikte yeniden düzenlenerek imar işlerindeki bütün eksiklikler tamamlanacaktır. demiştik. Alt yapı çalışmalarından sonra şehrimizin ana caddelerinde 1 km si bölünmüş yol olmak üzere 3 km sıcak asfalt, 4,5 km sathi kaplama gerçekleştirdik m2 kilitli taş döşenmiş cadde ve sokak düzenlemesi yaptık. 4 mevkide 18. Madde uygulaması yaptık. 18 uygulamalarının dışında 600 m. uzunlukta yeni bir cadde ve 2 yeni sokak açtık, 5 sokakta da imar planı gereği olarak sokak açma uygulamalarını tamamladık. Giriş Bulvarı Düzenlemeleri Çevre Yolu Asfaltlaması

11 Yol Asfaltlama Çalışmaları Kilitli Taş Döşeme Çalışmaları Yeni Cadde ve Sokak Açma Çalışmaları

12 DEREBUCAK A KAZANDIRDIKLARIMIZ 2 BELEDİYE HİZMET BİNASI PROJESİ Belediye hizmet binasının yenilenmesi gerektiğini düşünerek gelecekteki belediye hizmet binasının mimari ve statik projelerini yaptırdık. Belediye Hizmet Binası Projesinin Önden Görünüşü 3 KATI ATIK KONTEYNIRLARI VE KÜÇÜK ÇÖP KOVALARI Şehrin tüm katı atık toplama konteynırlarını yeniledik. İlçemize bağlı köylere konteynırlar koyduk. Şehir içerisinde uygun görülen yerlere 40 adet küçük çöp kovası yerleştirdik.

13 C - SOSYAL VE KÜLTÜREL ÇALIŞMALAR 1 KÜLTÜR MERKEZİ ÇALIŞMALARI Derebucak insanı arasında da bir kültür ve gönül köprüsü oluşturacak olan bir sosyal tesis yapıp hizmete sunmayı önemsiyoruz. Bu bağlamda, içinde ve bünyesinde; kütüphane, toplantı salonu, çay bahçesi ve etkinlik alanı, yemek salonu, sohbet ve dinlenme mekânı, bilgi evi, çocuk bahçesi ve kolaylık tesisleri bulunan bir KÜLTÜR MERKEZİ yaptırmayı planlıyoruz. demiştik. İlçemiz Keldağ mevkiindeki park alanı içerisine Derebucak Kültür Merkezinin yapılmasını sağlamak için gereken her şeyi yaptık. İnşaat çalışmaları elan devam etmektedir.

14 DEREBUCAK A KAZANDIRDIKLARIMIZ 2 DEREBUCAK ŞENLİKLERİ Birlik ve beraberliğimizin, dini ve milli kültürümüzün ve varlığımızın devamı için sivil toplum kuruluşlarıyla, mülki idare ve diğer resmi kurumlarla, eğitim kurumlarımızla, cami çevresiyle, çocuklarımızın ve gençlerimizin eğitim-kültür-spor faaliyetlerinde her zaman yapıcı, dayanışmacı ve faydalı olmaya çalışacağız. Derebucak şenliklerinin, geniş katılımcı bir yapıyla devamını ve gelenekselleşmesinin sağlanması ve yöremizin öz kültürüne hizmet eden bir muhteva ile zenginleştirilerek yaşatılmasına destek ve katkı vereceğiz. demiştik. 4. ve 5. Derebucak Mağaraları ve Yayla Şenliklerini gerçekleştirdik. Son iki yılda ise şenlik zamanları Ramazan ayına denk geldiği için etkinliklerimizi Toplu iftar yemekleri ve Ramazan akşamları şeklinde gerçekleştirdik. 3 CAMİ YANI ETKİNLİK ALANI Derebucak Sosyal Hizmetleri Yaptırma Derneği ile birlikte Merkez cami yanında bir etkinlik alanı yaptık.

15 4 PARK ÇALIŞMALARI Derebucak ın değişik yerlerine parklar, çocuk bahçeleri, gezinti ve piknik yerleri yapacağız. demiştik. İlçemize güzel bir park kazandırmak ve yaz sezonunda sosyal tesis ihtiyacını karşılayabilmek için Keldağ mevkiinde 4500 m2 alanın hazineden belediyeye tahsisini sağladık. Toplam alanı 1000 m2 olan iki parseli de hemşerilerden satın aldık. Kaymakamlığımızla işbirliği yaparak ve Toplum Yararına Çalışma Programından da yararlanarak, çay bahçesi, fitnees alanı, çocuk parkı ve yürüyüş yolundan oluşan bir park ve etkinlik alanının yapımını gerçekleştirdik. Park Alanının Eski Görüntüsü Park Alanının Eski Görüntüsü

16 DEREBUCAK A KAZANDIRDIKLARIMIZ Park Alanının Sonraki Görüntüleri

17 5 ÇOCUK BAHÇELERİ Park alanında, İlköğretim okulu bahçesinde ve Küba camii arkasında olmak üzere 4 adet çocuk parkını, park alanında ve Küba cami arkasındaki çocuk parkının içerisinde olmak üzere 2 adet spor yapma alanını ilçemize kazandırdık.

18 DEREBUCAK A KAZANDIRDIKLARIMIZ 6 MESİRE ALANI DÜZENLEMELERİ Halkımızın hafta sonlarında piknik ve dinlenme alanı olarak değerlendirdiği Bozlarindiği, Beyoluğu ve Düzçam mesire yerlerine 12 adet kamelya, 1 adet çardak yerleştirdik. Ayrıca 25 adet piknik masasını da buralarda hizmete sunduk. 7 MEZARLIK ÇALIŞMASI Musalla mezarlığından geçmekte olan orta gerilim elektrik hattını mezarlık dışına alarak mezarlıktaki sedirlerin zarar görmesini önledik. Aynı mezarlıkta Sn. Hüseyin Kankaya ve Sn. Durmuş Şimşirci nin işbirliği ve katkılarıyla genişleme, yol, ihata duvarı, düzenleme ve ağaçlandırma çalışmaları yaptık.

19 8 SPOR HİZMETLERİ Spor Tesisleri Derebucak ilçesi, bünyesinde futbol sahası, voleybol sahası, basketbol sahası bulunan bir spor tesisine kavuşacaktır. Yapılacak olan bu tesisin belediye imkanlarıyla, soyunma odaları, kapalı spor alanları, kolaylık tesisleri gibi yan ünitelerle kompleks hale getirilmesi hedeflenmektedir. demiştik. Çağla beleni mevkiinde kayıt dışı araziyi hazine adına tescil ettirdik. Arazi düzenleme çalışmaları yaparak ortaya çıkan bu alanda ilçemize bir futbol sahası kazandırdık. Zemini suni çim olacak sahanın inşaatı devam etmektedir. Spor Tesis Alanının Eski ve Yeni Görüntüleri

20 DEREBUCAK A KAZANDIRDIKLARIMIZ D - OKULLARIMIZA DESTEK HİZMETLERİ Bu arada, okullarımızın bahçe ve spor alanlarını da yenilemeye ve güzelleştirmeye katkı sağlayacağız. demiştik. 1 MİNYATÜR FUTBOL SAHASI İlçemizdeki ilköğretim okulu ve lisemizin hem öğrencilerin hem de fiziki mekânların eksikliklerini tamamlamaya ve her türlü ihtiyaçlarını gidermeye çalıştık. Lise öğrencilerimiz ve ilçe gençlerinin yararlanması için lise sınırları içerisine zemini doğal çim olan bir minyatür futbol sahası yaptık. 2 OKULLARIMIZIN ÇEVRE VE BAHÇE DÜZENLEME ÇALIŞMALARI Kaymakamlığımızın ve Gençlik Spor il Müdürlüğümüzün katkılarıyla ilköğretim okulu bahçesinde düzenlemeler yaptık. Her iki okulumuzun da çevre düzenlemesini yaptık. Lise ve İlköğretim Okulu Çevre Düzenlemeleri

21 E - SİYASİ HİZMETLER Derebucak ilçesi belde ve köy yollarının iyileştirilmesi; Bölgemiz için önemli ve büyükçe bir proje olan Gembos Yolu nun yapımı; İlçemizde dersliği, yurt binası, lojmanı bulunan ve yatılı öğrencileri de barındırabilen Çok programlı lise ve onun devamı olarak Meslek yüksek okulu açılabilmesi; gibi bazı önemli konular var ki bu alanda hizmet alabilmek ve gerçekleştirebilmek için merkezi iktidar ve bürokratik kurumlar nezdinde bu işlerin sahiplenilmesi ve desteklenmesi önem taşımaktadır. Biz gücümüzü ve imkânlarımızı sonuna kadar kullanarak, bu önemli işlerde hizmet başarmaya çaba göstereceğiz. demiştik. 1 GEMBOS YOLU Derebucak için önemi göz ardı edilemeyen Gembos yolunun her aşamasının takipçisi ve görevlilerinin yardımcısı olmaya çalıştık. Bilindiği gibi bu projenin inşaatı güzergâhın değişik bölümlerinde hızla devam etmektedir. 2 ÇAMLIK YOLU İlçemizin çevreyle bütünleşmesi açısından en büyük beldemiz çamlık yolunda diğer belediyelerimizle birlikte çalıştık ve yolun asfaltlanmasını sağladık.

22 DEREBUCAK A KAZANDIRDIKLARIMIZ 3 DEREBUCAK ORTA ÖĞRETİM ÖĞRENCİ YURDU Her türlü alt yapısını hazırlayarak, İlçemize, Çok Programlı Lisenin önemini artırmak ve çevre belde ve köylerden gelecek orta öğretim öğrencilerimizin kalması için 96 yataklı bir öğrenci yurdu kazandırdık. Öğrenci Yurdu ve Yurt Alanının Eski ve Yeni Görüntüleri

23 F - DİĞER HİZMETLER 1 BELEDİYE FIRINI İlçemizde tüketilen ekmeğin ilçede üretilmesini sağlamak için Belediye fırını içerisinde düzenlemeler yaptık. İlçemize bir taş fırın kazandırdık. 2 GABAŞAM KANALETİ Derebucak bostanlarındaki geleneksel tarımı desteklemek için Gabaşam Kanaletinin yapılmasını sağladık. 3 KÖPRÜ ÇALIŞMALARI Gerekli yerlere köprü korkulukları, istinat duvarları ve arazi yolu köprüleri yaptık.

24 DEREBUCAK A KAZANDIRDIKLARIMIZ 4 KOZOLUK AYVALI YOLU Hemşerilerimizin ve sn Hüseyin Kankaya nın işbirliğiyle 5 km. lik Niğel-Kozoluk Ayvalı-İnardı ring yolunu yaptık. 5 DÜDENBAŞI BARİYERİ Çamlık yolunda, Düdenin başı mevkiinde tehlikeleri önlemek için 400 m. bariyer yaptık. 6 ÇEVRECİLİK Doğaya katkı için 2011 ve 2012 yıllarında 1030 adet kekliğin Derebucak ın muhtelif mevkilerini salınması sağladık.

25 BASINDA DEREBUCAK Görev süremiz içerisinde çıkan fırsatları değerlendirerek İlçemizin tanıtımı ve çevresiyle bütünleşebilmesi için gayret gösterdik.

26 BASINDA DEREBUCAK

27 H - YAPAMADIKLARIMIZ Geçmiş dönemde Derebucak ın şehir dışı elektrik şebekesi yenilenmiştir. Şehir içi şebekenin de yenilenmesi kaçınılmazdır. Bu yenilenme esnasında hatların yeraltına alınması düşünülmektedir. demiştik. Konya bölgesinin elektrik dağıtım şirketi olan MEDAŞ ın özelleştirilmesi sonucu bu düşüncemizi gerçekleştiremedik. Derebucak baraj gölünün ve Derebucak sularının kirliliğini önleyebilmek için Çamlık beldesinin ve Derebucak ın atık sularına arıtma tesisi kurulması, çevre ve insan sağlığı bakımından önem arz etmektedir. bu çevre sorununu çözmeyi hedefliyoruz. demiştik. Çamlık Belediyesi arıtma tesisini yaptı. Yapım esnasında imkânlarımız ölçüsünde destek olduk. Ancak kendi tesisimizin yapımını kanalizasyon şebekesi inşaatı nedeniyle gerçekleştiremedik. SAYGIDEĞER DEREBUCAKLILAR Biz yapmazsak kim yapacak? düşüncesiyle, keşke yapsaydım dememek, iyi ki yapmışım diyebilmek için çalışmalarımız devam etmektedir. Beş yılın sonunda sizleri bilgilendirmekte yarar gördük. Bu vesileyle tüm hemşerilerimize saygı ve sevgilerimizi sunarız. Gayret bizden, tevfik Allah tan...

2014 YILI PERFORMANS PROGRAMI

2014 YILI PERFORMANS PROGRAMI KARS İL ÖZEL İDARESİ 2014 YILI PERFORMANS PROGRAMI 0 SUNUŞ Yönetimde gelinen nokta yönetişimdir. Değişimin en hızlı yaşandığı yönetim alanında yöneten ve yönetilen ikilisi artık yerini ortak anlayışa bırakmıştır.

Detaylı

2015-2016 İç Kontrol Uyum Eylem Planı İÇ KONTROL UYUM EYLEM PLANI. Yüreğir Belediye Başkanlığı Sayfa 1

2015-2016 İç Kontrol Uyum Eylem Planı İÇ KONTROL UYUM EYLEM PLANI. Yüreğir Belediye Başkanlığı Sayfa 1 YÜREĞİR BELEDİYE BAŞKANLIĞI 2015-2016 İÇ KONTROL UYUM EYLEM PLANI Yüreğir Belediye Başkanlığı Sayfa 1 İÇİNDEKİLER I. KURUMSAL BİLGİLER... 9 I.A.TARİHSEL GELİŞİMİ... 9 I.B.Yetki, Görev Ve Sorumluluklar...

Detaylı

2015-2019 TEKKEKÖY BELEDİYESİ STRATEJİK PLANI

2015-2019 TEKKEKÖY BELEDİYESİ STRATEJİK PLANI 2015-2019 TEKKEKÖY BELEDİYESİ STRATEJİK PLANI www.tekkekoy.bel.tr 1 Vatanını en çok seven görevini en iyi yapandır. 2 www.tekkekoy.bel.tr Mustafa Kemal ATATÜRK www.tekkekoy.bel.tr 3 İSTİKLAL MARŞI Korkma,

Detaylı

Bir telefon kadar yakınız

Bir telefon kadar yakınız Alanya Devlet Üniversitesi "hayırlı olsun" SENATO ONAYLADI Vakıf üniversitesi bulunan Alanya'ya devlet üniversitesi yolu da açıldı. Akdeniz Üniversitesi'ne bağlı 4 fakülte ve bir meslek yüksek okuluna

Detaylı

MEKÂNSAL PLANLAR YAPIM YÖNETMELİĞİ İKİNCİ BÖLÜM. Amaç, Kapsam ve Dayanak

MEKÂNSAL PLANLAR YAPIM YÖNETMELİĞİ İKİNCİ BÖLÜM. Amaç, Kapsam ve Dayanak MEKÂNSAL PLANLAR YAPIM YÖNETMELİĞİ BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam ve Dayanak Amaç MADDE 1 (1) Bu Yönetmeliğin amacı; fiziki, doğal, tarihi ve kültürel değerleri korumak ve geliştirmek, koruma ve kullanma dengesini

Detaylı

Sultangazi değişimi yaşıyor

Sultangazi değişimi yaşıyor BAŞKAN DAN Sultangazi değişimi yaşıyor Sevgili hemşehrilerim; Dünyanın önde gelen metropollerinden güzel İstanbul un en genç ve en büyük ilçelerinden birisi olan Sultangazi, hızlı bir değişim yaşıyor.

Detaylı

KONYA. YÜZÖLÇÜMÜ 40.814 km² İLÇE SAYISI 31 BELEDİYE SAYISI 32 TOPLAM NÜFUS 2.108.808

KONYA. YÜZÖLÇÜMÜ 40.814 km² İLÇE SAYISI 31 BELEDİYE SAYISI 32 TOPLAM NÜFUS 2.108.808 KONYA YÜZÖLÇÜMÜ 40.814 km² İLÇE SAYISI 31 BELEDİYE SAYISI 32 TOPLAM NÜFUS 2.108.808 R. TAYYİP ERDOĞAN KURUCU GENEL BAŞKANIMIZ AHMET DAVUTOĞLU Genel BaşkanıMIZ ve başbakanimiz AK Parti olarak, 13 yılda

Detaylı

BELEDİYE BAŞKANI NIN ÖNSÖZÜ

BELEDİYE BAŞKANI NIN ÖNSÖZÜ BELEDİYE BAŞKANI NIN ÖNSÖZÜ Sosyal, kültürel, tarihi ve ekonomik yapısıyla birçok farklılığı bir arada barındıran Diyarbakır ın en eski ilçesinin yerel yöneticileri olmanın sorumluluğuyla Diyarbakır Sur

Detaylı

İL ÖZEL İDARELERİNİN GÖREV ALANI VE ÖDENEK AKTARIMLARI

İL ÖZEL İDARELERİNİN GÖREV ALANI VE ÖDENEK AKTARIMLARI İL ÖZEL İDARELERİNİN GÖREV ALANI VE ÖDENEK AKTARIMLARI Ali ÇAMLIBEL Sayıştay Uzman Denetçisi İl halkının mahallî müşterek nitelikteki ihtiyaçlarını karşılamak üzere, karar organı seçmenler tarafından seçilerek

Detaylı

ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ. Hakkari Belediyesi

ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ. Hakkari Belediyesi Hakkari Belediyesi ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ Zabıta Müdürlüğü ile Bağlı Bulunan Birimlerin 2009 ve 2010 Yıllarına ait 2 Yıllık Faaliyet Raporudur. ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ PERSONEL DURUMU Zabıta Müdürlüğünde 1 Zabıta Müdürü

Detaylı

BUSKİ BURSA SU VE KANALİZASYON İDARESİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ TARİFELER YÖNETMELİĞİ I. BÖLÜM GENEL ESASLAR

BUSKİ BURSA SU VE KANALİZASYON İDARESİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ TARİFELER YÖNETMELİĞİ I. BÖLÜM GENEL ESASLAR BUSKİ BURSA SU VE KANALİZASYON İDARESİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ TARİFELER YÖNETMELİĞİ I. BÖLÜM GENEL ESASLAR 1- Amaç 2- Konu 3- Tanımlar 4- Tarife Çeşitleri 5- Abone Tanımı ve Türleri 6- Abonelerin Gruplandırılması

Detaylı

Binlerce Ümraniyeli Birlik ve Beraberlik Sofralarında Buluştu

Binlerce Ümraniyeli Birlik ve Beraberlik Sofralarında Buluştu ağustos 2013 sayı 41 Binlerce Ümraniyeli Birlik ve Beraberlik Sofralarında Buluştu Her Türlü Darbe Gayrimeşrudur sf. 06 Hedef: Her Yere Metro! sf. 08 Ramazan Bu Yıl da Bir Başka Yaşandı sf. 14 İstanbul

Detaylı

İSTANBUL İMAR YÖNETMELİĞİ

İSTANBUL İMAR YÖNETMELİĞİ İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞI İSTANBUL İMAR YÖNETMELİĞİ Meclis Kararı Tarihi ve Sayısı : 15.06.2007-1512 Yürürlük Tarihi : 23.06.2007 (Değişik: 14.10.2011-2354 sayılı Meclis Kararı ile) (Değişik:

Detaylı

75. YIL 75. YIL 75. YIL MAHALLESİ MAHALLESİ MAHALLESİ ŞEHİR HAYATI MAHALLE DE BAŞLAR. Sizden Aldığımız Güçle Sultangazi için Çalışıyoruz

75. YIL 75. YIL 75. YIL MAHALLESİ MAHALLESİ MAHALLESİ ŞEHİR HAYATI MAHALLE DE BAŞLAR. Sizden Aldığımız Güçle Sultangazi için Çalışıyoruz BAŞKANDAN ŞEHİR HAYATI MAHALLE DE BAŞLAR Değerli hemşehrilerim! Mahalle kültürü geniş bir aile gibidir. Eğer bir mahallenin çocuğuysan, seni koruyacak, düştüğünde kaldıracak komşuların vardır. Kan bağına

Detaylı

6360 SAYILI ON DÖRT İLDE BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ VE YİRMİ YEDİ İLÇE KURULMASI İLE BAZI KANUN VE KANUN HÜKMÜNDE KARARNAMELERDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA

6360 SAYILI ON DÖRT İLDE BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ VE YİRMİ YEDİ İLÇE KURULMASI İLE BAZI KANUN VE KANUN HÜKMÜNDE KARARNAMELERDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA 6360 SAYILI ON DÖRT İLDE BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ VE YİRMİ YEDİ İLÇE KURULMASI İLE BAZI KANUN VE KANUN HÜKMÜNDE KARARNAMELERDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR KANUNA İLİŞKİN REHBER 23/06/2014 İÇİNDEKİLER 1-

Detaylı

Avrasya Tüneli Projesi Çevresel ve Sosyal Etki Değerlendirmesi İstanbul, Türkiye. Eylül 2011

Avrasya Tüneli Projesi Çevresel ve Sosyal Etki Değerlendirmesi İstanbul, Türkiye. Eylül 2011 Avrasya Tüneli Projesi Çevresel ve Sosyal Etki Değerlendirmesi İstanbul, Türkiye I. Cilt Teknik Olmayan Özet Nihai Rapor Eylül 2011 ERM Group, Almanya ve İngiltere ELC Group, Türkiye Delivering sustainable

Detaylı

CUMHURİYETÇİ TÜRK PARTİSİ ÖZGÜRLÜK VE REFORM PARTİSİ KOALİSYON HÜKÜMETİ

CUMHURİYETÇİ TÜRK PARTİSİ ÖZGÜRLÜK VE REFORM PARTİSİ KOALİSYON HÜKÜMETİ CUMHURİYETÇİ TÜRK PARTİSİ ÖZGÜRLÜK VE REFORM PARTİSİ KOALİSYON HÜKÜMETİ HÜKÜMET PROGRAMI 30 EYLÜL 2006 Sayın Başkan, Değerli Milletvekilleri, Kıbrıs Türk Halkı 24 Nisan 2004'te gerçekleşen Referandum'da

Detaylı

KENTSEL TEKNİK ALTYAPI VE ULAŞIM KOMİSYONU

KENTSEL TEKNİK ALTYAPI VE ULAŞIM KOMİSYONU 1 T.C. Bayındırlık ve İskân Bakanlığı KENTLEŞME ŞÛRASI 2009 KENTSEL TEKNİK ALTYAPI VE ULAŞIM KOMİSYONU 2 ANKARA - Nisan 2009 2 SEKRETERYA BİLGİLERİ Adres : Bayındırlık ve İskân Bakanlığı Strateji Geliştirme

Detaylı

6360 sayılı Kanunla toplam

6360 sayılı Kanunla toplam Ahmet Faruk GÜNEŞ Mülkiye Başmüfettişi Büyükşehirlerde İl Özel İdarelerinin Kaldırılmasının Hukuki Veçhesi ve İşlevsel Sonuçları 6360 sayılı Kanunla toplam nüfusu 750.000 i aşmış bulunan illerde büyükşehir

Detaylı

İL ÖZEL İDARELERİNİN GENEL YAPISI VE GÖREVLERİ. 3.1. İl Özel İdarelerinin Yapısı ve İşleyişi

İL ÖZEL İDARELERİNİN GENEL YAPISI VE GÖREVLERİ. 3.1. İl Özel İdarelerinin Yapısı ve İşleyişi İL ÖZEL İDARELERİNİN GENEL YAPISI VE GÖREVLERİ III. 3.1. İl Özel İdarelerinin Yapısı ve İşleyişi Yerel yönetim, toplumsal yaşamın en önemli örgütlenme şekillerinden birisidir. Yerel yönetim, bütün ülkelerde

Detaylı

HATAY İL ÖZEL İDARESİ STRATEJİK PLANI 2010-2014

HATAY İL ÖZEL İDARESİ STRATEJİK PLANI 2010-2014 HATAY İL ÖZEL İDARESİ STRATEJİK PLANI 2010-2014 Bu stratejik plan Hatay İl Özel İdaresi tarafından Yrd. Doç. Dr. Ali Arslan ve ARGEDA Araştırma Geliştirme Eğitim ve Danışmanlık Merkezi süreç ve yöntem

Detaylı

BÜTÜN TEŞKİLATA. Genel Müdür

BÜTÜN TEŞKİLATA. Genel Müdür BÜTÜN TEŞKİLATA Bilindiği üzere 04.07.2011 tarih ve 27984 (mükerrer) sayılı Resmi gazetede yayımlanan 645 Karar Sayılı kanun Hükmünde Kararname ile Genel Müdürlüğümüz görevleri ve hizmet birimleri yeniden

Detaylı

BALIKESİR DE TURİZMİN BUGÜNÜ VE GELECEĞİ:

BALIKESİR DE TURİZMİN BUGÜNÜ VE GELECEĞİ: BALIKESİR DE TURİZMİN BUGÜNÜ VE GELECEĞİ: BALIKESİR TURİZM ÇALIŞTAYI RAPORU 19 NİSAN 2011 (Son Güncelleme: Ağustos 2012) 1 SUNUŞ Günümüzde tüm dünyada iktisadi kalkınma anlayışı değişmekte ve yerel aktörlerin

Detaylı

21 MART 2014 ERZİNCAN ÜNİVERSİTESİ SAĞLIK HİZMETLERİ MESLEK YÜKSEKOKULU 2013 YILI FAALİYET RAPORU

21 MART 2014 ERZİNCAN ÜNİVERSİTESİ SAĞLIK HİZMETLERİ MESLEK YÜKSEKOKULU 2013 YILI FAALİYET RAPORU 21 MART 2014 ERZİNCAN ÜNİVERSİTESİ SAĞLIK HİZMETLERİ MESLEK YÜKSEKOKULU 2013 YILI FAALİYET RAPORU İÇİNDEKİLER SUNUŞ... 4 I. GENEL BİLGİLER... 5 A. Misyon ve Vizyon... 5 B. Yetki, Görev ve Sorumluluklar...

Detaylı

İnşaat Mühendisleri Odası Su Çalışma Grubu Su Hakkı Raporu

İnşaat Mühendisleri Odası Su Çalışma Grubu Su Hakkı Raporu İnşaat Mühendisleri Odası Su Çalışma Grubu Su Hakkı Raporu Dünya üzerinde 6 milyar insanın 1,2 milyarı, güvenilir içme suyundan yoksun iken, 2,4 milyar insan da sağlık koşullarına uygun suya erişememektedir(1).

Detaylı

T.C. ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ŞUSKİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

T.C. ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ŞUSKİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ T.C. ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ŞUSKİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ŞANLIURFA SU VE KANALİZASYON İDARESİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ TARİFELER YÖNETMELİĞİ 2014 Ş U S K İ G E N E L M Ü D Ü R L Ü Ğ Ü YÖNETMELİĞİN TARİFİ 1 Yönetmeliğin

Detaylı

Denilebilir ki hiçbir şeye muhtaç değiliz, yalnız tek bir şeye çok ihtiyacımız vardır; çalışkan olmak.

Denilebilir ki hiçbir şeye muhtaç değiliz, yalnız tek bir şeye çok ihtiyacımız vardır; çalışkan olmak. Denilebilir ki hiçbir şeye muhtaç değiliz, yalnız tek bir şeye çok ihtiyacımız vardır; çalışkan olmak. ÖNSÖZ Dünyada ve ülkemizde yaşanan hızlı ve çok yönlü değişim süreçleri özellikle kamunun yeniden

Detaylı

Bellekleri Taze Tutalım. Onlar Cumhuriyet ve demokrasi adına şehit oldular

Bellekleri Taze Tutalım. Onlar Cumhuriyet ve demokrasi adına şehit oldular Sayı: İlkbahar 09 / 5 Onlar Cumhuriyet ve demokrasi adına şehit oldular Bellekleri Taze Tutalım İsmail Ünal: Sonuna Kadar Erkan Can: Sanat Ustasından Yaşam Sohbetleri Leyla Alaton: Kendimi Ait Hissettiğim

Detaylı

FAALİYET RAPORU 2011. Strateji Geliştirme Dairesi Başkanlığı

FAALİYET RAPORU 2011. Strateji Geliştirme Dairesi Başkanlığı FAALİYET RAPORU 211 Strateji Geliştirme Dairesi Başkanlığı BAKAN SUNUŞU Binali YILDIRIM Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Karayolları Gelişiyor, Türkiye nin Çehresi Aydınlanıyor Kalkınmanın temel

Detaylı

SAKARYA İLİ, GÜNEY PLANLAMA ALT BÖLGESİ 1/25000 ÖLÇEKLİ ÇEVRE DÜZENİ PLANI PLAN HÜKÜMLERİ

SAKARYA İLİ, GÜNEY PLANLAMA ALT BÖLGESİ 1/25000 ÖLÇEKLİ ÇEVRE DÜZENİ PLANI PLAN HÜKÜMLERİ SAKARYA İLİ GÜNEY PLANLAMA ALT BÖLGESİ 1/25000 ÖLÇEKLİ ÇEVRE DÜZENİ PLANI PLAN HÜKÜMLERİ SAKARYA GÜNEYİ 1/25.000 ÖLÇEKLİ ÇEVRE DÜZENİ PLANI PLAN HÜKÜMLERİ DOĞUKAN İMAR İNŞ. SAYFA 1 PLAN HÜKÜMLERİ... 5

Detaylı