Güç. Hassasiyet. Ortaklık.

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Güç. Hassasiyet. Ortaklık."

Transkript

1 Präzisionsplanetendişli precision gearboxes Güç. Hassasiyet. Ortaklık. power. precision. partnership.

2 Redaksiyon editorial Güç ve hassasiyetle ikna etme. Ortaklıkla hayret uyandırma. Çok Sayın Bayanlar ve Baylar, Güç, hassasiyet ve ortaklık Bu değerler yaklaşık 80 yıldır bizim şirket felsefemizi ve çalışmalarımızın temelini oluşturur. Güncel teslimat programımız sayısız yenilikçi ve teknolojik olarak geliştirilmiş tahrik ve dişli çözümleri içeriyor. Impress with power and precision. Inspire with partnership. Dear Sir or Madame, Power, precision and partnership these values characterise our business philosophy and our work, and have for over 80 years. In our newly designed and newly structured catalogue, introduced to you today, we present our experience and performance. Güç. Hassasiyet. Ortalık. power. precision. partnership.

3 1 Bu şekilde sizlere artık dokuz farklı planet dişli yapı serisini Economy ve hassaslık alanında sunuyoruz. Yetkili teknoloji ortağı olarak yüksek hassasiyette dişleme parçaları ile özel dişliler geliştirerek üretiyoruz tüm bunlar kesin olarak önemli taleplere uygun hale getirilmiştir. Şayet 2011 kataloğumuzla ilgili sorularınız varsa her zaman yanınızdayız. The current product range includes numerous innovative and technologically mature drive and gear solutions. We now offer nine different planetary gear series for the sectors Economy and Precision. As a competent technology partner, we develop and manufacture highly precise gear parts as well as specialised gearboxes adapted precisely to your specific needs. Please contact us if you have any questions about the 2011 catalogue, our products or services we re happy to help. Bernd Neugart Yönetici konumundaki şirket ortağı managing partner Thomas Herr Yönetici konumundaki şirket ortağı managing partner

4 2 İçindekiler table of contents Redaksiyon / editorial 1 İçindekiler / table of contents 2-3 Kalite + Ağımız / quality + networks Servis NCP + Ölçü yaprakları / service NCP + dimension sheets Mükemmelliyetçilik + Güç sınıfları / perfection + performance classes PLN WPLN PLFN PLN Çok az oynayan planet dişli low backlash planetary gearbox Kesin hassasiyet için precision at highest level PLE WPLE PLFE WPLN Çok az oynayan açı planet dişli low backlash angle gearbox Hassas açı dişlisi the precision angular gearbox PLFN Çok az oynayan Flanş dişli low backlash flange gearbox Yüksek kapasite verileri ve kısa yapı şekli ile yüksek sağlamlık high stiffness with high performance data and short construction PLE Çok az oynayan planet dişli low backlash economy planetary gearbox PLN yapı serisi için Economy-Alternatif the economy alternative to the PLN-line WPLE Çok az oynayan açı planet dişli low backlash economy angle gearbox PLE-Yapı serisinin açı dişli the angular gearbox of PLE-line PLFE Çok az oynayan Economy Flanş dişli low backlash economy flange gearbox Kompakt ekonomiklik compact efficiency

5 3 PLHE Çok az oynayan planet dişli low-backlash economy planetary gearing Bu ürün serisinde, oldukça yüksek radyal ve aksiyal kuvvetler söz konusudur Our series is characterised by high radial and axial forces PLPE Çok az oynayan planet dişli low-backlash economy planetary gearing Tahrik mili çıkışında daha fazla esneklik More flexibility at the output and higher radial loads WPLPE Çok az oynayan açı planet dişli low-backlash economy bevel planetary gearing PLPE-Yapı serisinin açı dişli the angular gearbox of PLPE-line Neue Produkte new products WPLPE PLPE PLHE Karar verici için / for decision-makers Sipariş tanımı / ordering code 106 Opsiyonlar / options 107 Teknik prensipler / technical background Özel dişli / custom made gearboxes Dişli parçaları / custom made geared parts Bağlant / contact

6 4 Kalite quality En yüksek seviyede kapasite Bizim kapasitemiz. BİR BAKIŞTA Sizin memnuniyetimiz bizim için ölçüttür bu nedenle ürünlerimizin kalitesi ve kapasiteleri her daim bizim için ilk sırada yer alır. Sahip olduğumuz kalite ve çevre politikamızla tüm uluslararası pazarlarda ekonomik başarıyı temin ediyor ve sürekli geliştiriyoruz. > Hedefe odaklanmış. Biz kesin kalite hedeflerini yönetici birimlerin sorumluluğu altında, tüm çalışanlarımızı dahil ederek ve çalışma kalitesini de dikkate alarak belirliyoruz. > Angaje olmuş şekilde. Biz yüksek motive edilmiş ve kalifiye bir ekibe dayanıyoruz. İlgili eğitimlerin ve öğretimin yanında tüm çalışanlarımız yerine getirdikleri çalışmalarla ilgi hem yetkiye hem de sorumluluğa sahiptir. > Tutarlı. Düzenli iyileşme süreci içinde bulunuyoruz ve yenilikçiliğin büyük adımlarını sürekli iyileştirmenin küçük adımları ile birleştiriyoruz. > Kanıtlanabilir. Hizmet sunumunun tüm evrelerini karşılayan kapsamlı bir kalite ve çevre yönetimi sistemine sahibiz ve bunu belgeliyoruz. Normlarla ilgili tüm kurallar QM/UM sistemi dokümanında ISO 9001; VDA 6.4; ISO 1400 a göre tanımlanmaktadır. Power - at a high level. Our quality. Your satisfaction is our measuring stick - that s why the quality of our products and services are always our top priority. With our quality and environmental policy we secure and expand our economic success on all international markets. AT A GLANCE: > Goal oriented. We declare concrete quality goals - under the responsibility of the management and involvement of all employees as well as consideration of the quality of work. > Committed. We put emphasis on a highly motivated and qualified team. In addition to training and instruction, our employees receive authority as well as responsibility for their activities. > Consistent. We are in a process of continuous improvement and we connect the large steps of innovation with the small steps of continual optimisation > Verifiable. We maintain and document a comprehensive quality and environment management system that comprises all phases of the rendering goods and services. All regulations relevant to the standards are described in the documentation according ISO 9001; VDA 6.4; ISO of the QM/EM system.

7 Ağımız network 5 Sizin için global aktif. Ağımız. Ürün kalitesi, destek ve serviste sunduğumuz yüksek standart tüm ülkelerde takdir edilmektedir. 20 nin üzerinde temsilcilik ve alt kuruluşla en önemli endüstri ülkelerinde temsil edilmekteyiz. Ürünlerimiz sadece Almanya da üretilmektedir. ABD ve Çin de bulunan montaj fabrikalarımız bölgesel pazarlara hizmet vererek, uygulamalarda yüksek bir esneklik sağlamakta ve en iyi teslimat süreleri garanti etmektedir. Globally active for you. Our network. Our high standard in product quality, support and service appreciated internationally: With over 20 representatives and branches, we are represented in all important industrial nations. We manufacture our products exclusively in Germany. In the USA and China, our assembly factory serve regional markets, guaranteeing a high level of flexibility for adaptations as well as the shortest delivery times.

8 6 6 Servis service Daha fazla kullanın. Sundug umuz servis. Biz sadece ürün yaratmıyoruz; işlevsel, ekonomik, ileriye dönük çözümler tasarlıyoruz. Bu sebepten yoğun bir birlikte çalışmaya ve tamamen size göre hazırlanmış bir müşteri hizmetine önem veriyoruz. > Her şey tek elden: danışmadan geliştirme çalışmalarında kadar. Sizin göreviniz, bizim işimiz: Size danışmanlık hizmeti veriyor ve birlikte yeni ve sadece sizin için hazırlanmış çözümler sunuyoruz. Elemanlarımızın yaklaşık %5 i tasarım ve geliştirme departmanlarında çalışmaktadır. > En yeni seviyede: know how ve teknoloji. Yenilikçi ve başarı ile denenmiş üretim yöntemlerine ve çalışanlarımızın bilgilerine güvenin. Güç aktarma hattı için geliştirilen tasarım yazılımı NCP yi hiçbir ücret ödemeden kullanabilirsiniz. Web sitemizde bulunan kapsamlı Download alanından CAD çizimleri, boyut föyleri ve işletme kılavuzları indirebilirsiniz > Her durumda: odak noktası verimliliktir. Toplam m² olan genişletilmiş üretim lanımızla standart ürünlerimiz için optimum teslimat süreleri sunabilmekteyiz. Ayrıca iyi hesaplanmış pazar fiyatlarından, sürekli bir maliyet optimizasyonundan da yararlanmaktasınız - tüm bunlar daima yüksek bir kalite seviyesi ile birlikte sunulmaktadır. Simply greater benefit. Our service. We don t just make products, we create solutions - functional, economical and forward-looking. Therefore, intensive collaboration and the right service for you are important to us. > From one source: From consulting to development. Your task, our job: We provide consulting and develop new and customised solutions together with you. Roughly 5% of our employees work in development and design. > At a new level: Know-how and technology. Trust in innovative and proven manufacturing methods and in the knowledge of our employees. NCP, the design software for the power train, is available to you at no cost. And our website offers you a comprehensive download area with CAD drawings, dimension sheets or operating instructions. > On all accounts: Focus on efficiency. With our expanded production area of 11,000 m² we can guarantee optimal delivery times for our standard products. You also profit from fairly calculated market prices, from permanent cost optimisation - with consistent high quality.

9 Boyut föyü arayıcı Dimension sheet finder 7 NEUGART boyut föyü aracı: Yeni çevrimiçi servis, yeni olanaklar. Süreçleri kolaylaştırmak, etkinliği arttırmak, beklentileri alışıldığından fazla oranda yerine getirmek: Boyut föyü arayıcımız ile, -etkinlik ve performans konularında- yine yeni kıstaslar yaratıyoruz. Çünkü, birinci sınıf kalite, NEUGART ta baştan sona dört dörtlük bir satış öncesi servis ile başlar! İleride, boyut föylerini manuel olarak arama zahmetini göstermenize gerek kalmaz: altındaki çevrimiçi boyut föyü arayıcısında, bunun için birkaç tıklama yeterlidir: Sistemimiz, sizin için, özel ürün verileri ve opsiyonlar sayesinde, 500 den daha fazla boyut föyü arasından otomatik olarak istenen değişik tipi bulur. Pratik testinde kanıtlanmış ürün arayıcımız ile kombine edilmek suretiyle, şimdi size akılllı bir toplu çözüm sunuyoruz - bu, performans verilerinden tamamlanmış boyut föyüne kadar, birinci sınıf bir arama işlevidir. Yeni NEUGART boyut föyü arayıcısı, şu andan itibaren web sitemizde yirmidört saat bedava olarak hizmetinize sunulmaktadır. Maßblattfinder The NEUGART dimension sheet finder: New online services, new options. Simplify processes, increase efficiency, exceed expectations: With our dimension sheet finder we set the standard again for efficiency and performance. At NEUGART first-class quality starts with the right pre-sales service! No more need for a time-consuming manual search through dimension sheets: You just need a few clicks in the online dimension sheet finder at Based on the specific product data and options, our system will automatically find suitable solutions for your needs from over 500 dimension sheets. In combination with our proven product finder, we now offer you an ingenious total solution a first-class search function, from performance data to the final dimension sheet. The new NEUGART dimension sheet finder is now available for you on our website, around the clock and free of charge. Datasheet Finder

10 8 Mükemmelliyetçilik perfection En ince ayrıntıya kadar mükemmelliyetçilik Ürünlerimiz Etkili ve güçlü kapasiteli: Hassasiyet Planet dişlimiz. Alet veya uç döküm makelerinde olsun, paketleme, baskı ve tekstil makinelerinde, kullanım tekniği veya boyama robotu tesislerinde: Bizim hassasiyet - planet dişlimiz sayısız kullanım alanı için idealdir. Bu esnada da size standarttan çok daha fazlasını sunuyoruz. Yüksek değeli tahrik elementleri kararlılık içinde geliştirilmeye devam ediyor. Yenilikçi ve bireysel: Bizim özel dişlimiz. Kompakt yapı şekli ve daha yüksek kapasite verileri, özel montaj talimatları. Gıda maddelerine uygunluk veya bireysel tasarım: Biz sizlerin kompleks taleplerinizi de makine imalatı alanındaki tüm alanlarda yerine getiriyoruz. Mühendislik birimimizde görevli kalifiye uzmanlarımız dişli çözümleri ve dişli sistemleri geliştiriyor. Kapasite, masraf ve kaliteye uygun şekilde çözümler. Sizin yenilikçi avantajınız: Biz tecrübelerimize güveniyor, aynı zamanda da yeni gelişmelere dayaranak bunları müşteri çözümlerimize entegre ediyoruz. Güvenilirlik ve yüksek hassasiyet: Dişli parçalarımız. Size tahrik tekniği alanında pek çok bileşen sunuyoruz. Sizin ihtiyaçlarınızı ve taleplerinizi de bu esnada dikkate alıyoruz. Bir bakışta: > Geniş bir ürün programı Standart dişli, özel dişli ve dişli parçaları > Dokuz güçlü standart yapı serisi pek çok opsiyon. > Özel dişli bireysel olarak sizin taleplerinize göre oluşturulmuş. > Dişli parçaları - Çok yönlü işleme olanakları sunmaktadır. > Yüksek kalite ve esneklik optimal teslimat süreleri dahilinde Perfection - in every detail. Our products. Powerful and efficient: Our precision planetary gearboxes. Whether in machine tools or die-casting machines, in packaging, printing and textile machines, in automation technology or in robotic painting systems: Our precision planetary gearboxes are ideally suited for numerous applications. We offer much more than just standard. The high-quality drive elements are continuously being developed further. AT A GLANCE > A broad product range standard gearboxes, specialised gearboxes and gear parts. > Nine strong standard model series many options. > Specialised gearboxes individually customised to your needs. > Gear parts a wide range of options are available. > High quality and flexibility with optimal delivery times. Innovative and individual: Our specialised gearboxes. Compact form and high performance, special construction requirements. Food grade certification or individual design: We fulfil even your most complex requirements in all sectors of machine building. The qualified specialists of our engineering department design gearbox solutions and systems. According to your performance, quality and quality needs.your benefit from innovation: We utilise our experience and at the same time take advantage of new developments, integrating them into our customer solutions. Reliable and highly precise: Our gear parts. We offer you numerous additional components relating to drive technology. Perfect for your needs and demands.

11 Güç sınıfları Performance classes Hedefe daha hızlı ulasmak: Achieve your goal faster: Bir bakışta programımız. İleride, detay değerleri üzerinden çok zaman alan aramalar yapmanıza gerek kalmaz: Gerekli olan ürünlerin daha hızlı şekilde seçilmesi için, oldukça derli toplu hızlı seçim işlevimizi kullanınız. Bu genel bekışta, ürünlerimizin en önemli özelliklerini direkt karşılaştırmalı olarak bulursunuz. Our programme at a glance. You no longer need to perform time-consuming searches of detailed information: Utilise our easy-to-use quick selection to select the products need. In this overview you will find a direct comparison of the key features or our products. Pozisyonlama doğruluğu radyal kuvvetler burulma sağlamlığı Sessiz çalışma Güç yoğunluğu Koruma sınıfı Farklı transmisyon oranları Positioning accuracy radial forces torsional stiffness quiet operation power density protection rating wide range of ratios PLN koaksiyal /coaxial PLFN Flanş /Flange WPLN Dirsek /Angle PLFE Flanş /Flange PLPE koaksiyal /coaxial PLHE koaksiyal /coaxial PLE koaksiyal /coaxial WPLPE Dirsek /Angle WPLE Dirsek /Angle BİRİNCİ / TOP GÜÇLÜ / STRONG STANDART / STANDARD

12 114 Dişli parçaları custom made geared parts Alın çarkları spur-toothed wheel Zımparalanmış ve perdahlanmış dişli kanatları ile alın çarkları, kalite 5 e kadar, Modül 0,5 3 azami dış çap 160 mm spur-toothed wheel with grounded and honed tooth profile up to quality 5, module 0,5 3 max. outside diameter 160 mm Dahili tişli tertibatı Internal gearing broached/shaped Modül 0,3-3 kalite 7 e kadar broached/shaped Module up to quality 7 Dişli parçaları/custom made geared parts Dişli çubukları spur racks Dişli çarkları düz dişlenmiş Modül 4 e kadar; azami uzunluk 1000 mm Dişli çarkları, eğri dişlenmiş Modül 1,25 e kadar; azami uzunluk 400 mm Frezeli tipinde eğim açısı maks. 30, doğrultulmuş spur racks, straight spur toothed, up to module 4; length 1000 mm spur racks, helical toothed, up to module 1,25; lenght 400 mm helix angle up to 30 milled design, adjusted

13 Dişli parçaları custom made geared parts 115 Konik çarklan bevel gears Konik çarklar, frezelenmiş, modül 1,4 e kadar düz dişlenmiş; azami çap100 mm Konik çarklar, zımparalanmış, Modül 2 ye kadar düz dişlenmiş ; azami çap 90 mm Modül 2 ye kadar plastik veya pirinç bevel gears, milled, straight spur toothed up to module 1,4; max. diameter 100 mm bevel gears, planed, straight spur toothed, up to module 2; max. diameter 90 mm plastic or brass up to module 2 Müşteri açısından önemli plastik parçalar customer-specific parts - Kendine ait alet imalatı Bizim malzemelerimiz: - Uzmanlık açısından önemli konstrüksiyon aşamasında son ürüne - Polietilen - Polyamid kadar destek - PTFE - PEEK - individual tool construction - specialized support in the construction phase to end product our material - Polyamide - Polyethylene - Teflon - PEEK Helezonlar ve dişli milleri hassas frezeli, Modül 2 ye kadar tekli, Modül 1 e kadar çoklu (Modül 2 ye kadar lütfen sorunuz) Salyangozlar ve dişli milleri worm and thread shafts Salyangozlar ve dişli milleri hassas frezeli, Modül 2 ye kadar tekli, Modül 1 e kadar çoklu (Modül 2 ye kadar lütfen sorunuz) worm and thread shafts, precision-milled single start worm up to module 2 Multi-star worn up to module 1 (up to module 2 on inquiry) Dişli parçaları/custom made geared parts

14 Neugart GmbH Keltenstraße 16 D Kippenheim phone: (+49) fax: (+49) internet: Neugart Türkiye Bahcelievler mah. Gazipaşa cad. Gülnihal Palmiye ap.75/1 KAt 1 daire 1 Yalova /Türkiye phone: (+90) fax: (+90) /2011 De i iklik yapma hakları saklıdır modifications reserved