T.C. TRABZON İLİ ORTAHİSAR BELEDİYE BAŞKANLIĞI Temizlik İşleri Müdürlüğü TEMİZLİK HİZMET ALIMI işi TEKNİK ŞARTNAMESİ

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "T.C. TRABZON İLİ ORTAHİSAR BELEDİYE BAŞKANLIĞI Temizlik İşleri Müdürlüğü TEMİZLİK HİZMET ALIMI işi TEKNİK ŞARTNAMESİ"

Transkript

1 T.C. TRABZON İLİ ORTAHİSAR BELEDİYE BAŞKANLIĞI Temizlik İşleri Müdürlüğü TEMİZLİK HİZMET ALIMI işi TEKNİK ŞARTNAMESİ

2

3 Madde 1 ŞARTNAMENİN KONUSU T.C. TRABZON İLİ ORTAHİSAR BELEDİYE BAŞKANLIĞI Temizlik İşleri Müdürlüğü TEMİZLİK HİZMET ALIMI işi TEKNİK ŞARTNAMESİ Bu teknik şartname: yüklenici ile idare arasında imza altına alınacak sözleşme çerçevesinde, işletmecinin vereceği hizmeti tanımlar. Bu kapsamda yüklenici tarafından Belediyemiz sınırlarında TEMİZLİK HİZMET ALIMI işi 4734 sayılı Kamu İhale Kanunu nun 19. Maddesi uyarınca 30 ay süreli olarak ihale edilecektir. Bu hizmet alımı kapsamında; Evsel nitelikli atıkların toplanması ve transfer istasyonuna nakledilmesi, Curuf atıkların toplanması ve taşınması, cadde, sokak ve meydanların el ve makine yolu ile süpürülmesi ve yıkanması, konteynırların yıkanması ve dezenfeksyonu, kontrol aracı çalıştırılması, yer altı ve yer üstü konteynır temini, çalışacak personellerden araç arkası yardımcı personel, süpürgeci ve engelli personele kıyafet temini işlerinden oluşmaktadır. Madde 2 ÇALIŞMA ALANI İhale kapsamındaki iş ve hizmetlerin yapılacağı alan Belediyemiz sınırlarıdır. Bu alanlarla ilgili belediyemiz yerleşim alanlarını gösteren bir harita yükleniciye yer teslimi ile verilecektir. İhaleye katılımcı firmaların istekleri üzerine ilgili alanlar belediyemizce katılımcı firmalara gösterilir. Madde 3 ÇALIŞMANIN KAPSAMI İhale kapsamındaki işler; 2872 Sayılı Çevre Kanunu, tarihli ve sayılı Katı Atıkların Kontrolü Yönetmeliği, tarih ve tarih, 5393 sayılı Belediye Kanunu ve 5216 sayılı Büyükşehir Belediyesi kanunu ve 5747 sayılı tarihinde Resmi Gazetede yayımlanan Büyükşehir Belediyesi sınırları içerisinde ilçe kurulması ve bazı kanunlarda değişiklik yapılması hakkında kanun doğrultusunda aşağıdaki esaslara göre yerine getirilecektir. Madde 3.1. İşletme Şefi Çalıştırılması İdare tarafından verilecek olan talimatların personele aktarılması, iş programlarının çerçevesinde tüm birimlerde çalışacak olan personellerin koordinasyonunun sağlanması, çalışan tüm personelin özlük işlemlerinin eksiksiz yapılmasının sağlanması görevi ile iş süresi içinde çalışan personeldir.

4 (1 adet İşletme Şefi x 30 ay çalıştırılması işidir.) Madde 3.2. Mühendis Çalıştırılması İdaremiz tarafından verilen program doğrultusunda işin denetimi, yürütülmesi ve sevk idaresini yapacak iş süresi içinde çalışan personeldir. (2 adet Mühendis x 30 ay çalıştırılması işidir.) Madde 3.3. Denetim Elemanı Çalıştırılması İdaremiz tarafından verilen programı en iyi şekilde uygulamasını, denetim esaslarını bölgede uygulamasını yapacak iş süresi içinde çalışan personeldir. (10 adet Denetim Elemanı x 30 ay çalıştırılması işidir.) Madde 3.4. Usta (Kaynakçı) Personel Çalıştırılması İdaremiz tarafından verilen program doğrultusunda Konteynır ve Çöp kutularının tamiri ve bakımı işin de kullanmak üzere iş süresi içinde çalışan personeldir. (2 adet Usta (Kaynakçı) Personel x 30 ay çalıştırılması işidir.) Madde 3.5. Temizlik Personeli Çalıştırılması İdaremiz tarafından verilen program doğrultusunda cadde, sokak, meydan ve Pazar yerlerinin Elle süpürme işi ile araçlarda yardımcı personel olarak kullanmak üzere Temizlik Personeli olarak çalışmak üzere iş süresi içinde çalışan personeldir (331 adet Temizlik Personeli x 30 ay çalıştırılması işidir.) Madde 3.6. Engelli Personel Çalıştırılması İdaremiz tarafından verilen program doğrultusunda cadde, sokak, meydanların Elle süpürme işinde Engelli Personel olarak çalışmak üzere iş süresi içinde çalışan personeldir (13 adet Engelli Personel x 30 ay çalıştırılması işidir.)

5 Madde 3.7. Operatör Personel Çalıştırılması İdaremiz tarafından verilen program doğrultusunda Kazıcı yükleyici iş makinesini kullanmak üzere iş süresi içinde çalışan personeldir (1 adet Operatör Personel x 30 ay çalıştırılması işidir.) Madde 3.8. Şoför Personel Çalıştırılması İdaremiz tarafından verilen program doğrultusunda araçları kullanmak üzere iş süresi içinde çalışan personeldir (70 adetşoför Personel x 30 ay çalıştırılması işidir.) Madde 3.9. İşletme Şefi Resmi, Dini Bayram ve Yılbaşı Mesaisi Çalıştırılması İdaremiz tarafından verilen program doğrultusunda çalışan iş süresi içindeki Resmi, Dini Bayram ve Yılbaşı Mesaisinde çalışması neticesinde verilecek günlük mesai işidir. Bu mesailerin ödenebilmesi için yüklenici bordro düzenleyecek ve idarenin onayına sunacaktır. İdarece onaylanan mesai ücreti ödenecektir. (1 adetişletme Şefi Personel x 39,5 gün çalıştırılması işidir.) Madde Denetim Elemanı Resmi, Dini Bayram ve Yılbaşı Mesaisi Çalıştırılması İdaremiz tarafından verilen program doğrultusunda çalışan iş süresi içindeki Resmi, Dini Bayram ve Yılbaşı Mesaisinde çalışması neticesinde verilecek günlük mesai işidir. Bu mesailerin ödenebilmesi için yüklenici bordro düzenleyecek ve idarenin onayına sunacaktır. İdarece onaylanan mesai ücreti ödenecektir. (6 adet Denetim Elemanı x 39,5 gün çalıştırılması işidir.) Madde Temizlik Personeli Resmi, Dini Bayram ve Yılbaşı Mesaisi Çalıştırılması İdaremiz tarafından verilen program doğrultusunda çalışan iş süresi içindeki Resmi, Dini Bayram ve Yılbaşı Mesaisinde çalışması neticesinde verilecek günlük mesai işidir. Bu mesailerin ödenebilmesi için yüklenici bordro düzenleyecek ve idarenin onayına sunacaktır. İdarece onaylanan mesai ücreti ödenecektir.

6 (189 adet Temizlik Personelix 39,5 gün çalıştırılması işidir.) Madde Operatör Personeli Resmi, Dini Bayram ve Yılbaşı Mesaisi Çalıştırılması İdaremiz tarafından verilen program doğrultusunda çalışan iş süresi içindeki Resmi, Dini Bayram ve Yılbaşı Mesaisinde çalışması neticesinde verilecek günlük mesai işidir. Bu mesailerin ödenebilmesi için yüklenici bordro düzenleyecek ve idarenin onayına sunacaktır. İdarece onaylanan mesai ücreti ödenecektir. (1 adet Operatör Personel x 39,5 gün çalıştırılması işidir.) Madde Şoför Personel Resmi, Dini Bayram ve Yılbaşı Mesaisi Çalıştırılması İdaremiz tarafından verilen program doğrultusunda çalışan iş süresi içindeki Resmi, Dini Bayram ve Yılbaşı Mesaisinde çalışması neticesinde verilecek günlük mesai işidir. Bu mesailerin ödenebilmesi için yüklenici bordro düzenleyecek ve idarenin onayına sunacaktır. İdarece onaylanan mesai ücreti ödenecektir. (44 adet Şoför Personel x 39,5 gün çalıştırılması işidir.) Madde Otomatik Vinç Sistemli Hidrolik Sıkıştırmalı Araç ile Yer Altı ve Yer Üstü Özel Konteynerlerden Evsel Nitelikli Atıkların Toplanması ve Transfer İstasyonuna Nakli 1 adet Çok Amaçlı Çöp Kamyonu: (Otomatik vinç sistemli hidrolik sıkıştırmalı çöp kamyonu. 13m3 kapasiteli, kabin arkasında konuşlandırılmış, kabinden kumandalı yatay ve dikey hareket eden otomatik kavrama aparatlı vinç sistemli en az 215 KW motor gücünde, araç dar sokaklarda çalışacağından dolayı şasenin (4x2), toplam dingil mesafesinin de en fazla 4190 mm olması gerekmektedir.) araç ile Ortahisar Belediyesi sınırlarında pazaryerlerinin, iş yerlerinin, kamu kurum ve kuruluşlarının, hastanelerin, caddelerin, meydanların ve sitelerin evsel nitelikli atıklarının toplanması ve toplanan çöplerin ortalama 15 km mesafe kat ederek Hacı Mehmet mevkiindeki Trab- Ri-Kab a ait çöp aktarma istasyonuna nakledilmesi işi için amortisman, akaryakıt, bakım, onarım, yedek parça, lastik, madeni yağ, tamirat, her türlü sigorta, trafik tescil işlemleri, muayene giderleri, sarf malzemeleri, genel giderler ve müteahhit karı dahil İlçe sınırlarında bulunan 3,7 m³ lük Yer Üstü ve/veya 5 m³ lük Yer Altı Konteynerlerinde biriken toplam Ton Evsel Nitelikli Atığın toplanması, araçlara yüklenmesi ve transfer istasyonuna nakli işidir. Çok Amaçlı Çöp Kamyonu hem yer üstü hem de yer altı konteynerlerinde biriken atıkları boşaltabilmesi için yatay ve dikey eksen üzerinde hareket edebilen ve operatörün araç kabininden inmeden sonar kamera ve joystick

7 kullanarak kontrol edebildiği bir vinç sistemine sahip olması gerekmektedir. Konteynerler bu vinç marifeti ile mantar ataçmanın dan kaldırılarak alt kapakların açılması sureti ile boşaltılacaktır. Madde Hidrolik Sıkıştırmalı Çöp Kamyonlar İle Evsel Katı Atıkların Toplanması Ve Transfer istasyonuna Nakli 17 adet (12 adeti gündüz, 11 adeti gece olmak üzere) Hidrolik Sıkıştırmalı Çöp Kamyonu (7+1 m³ Atık Kapasiteli, en az 100 KW motor gücünde) araçlar,1 Adet Konteynır Yıkamalı H.S.Ç.K. (Otomatik vitesli en az 180 KW motor gücünde, ,5 m3 Çöp Toplama Kapasiteli, Yüksek Basınçlı Konteynır Yıkama Sistemine sahip, araç dar sokaklarda çalışacağından dolayı şasenin (4x2), toplam dingil mesafesinin de en fazla 4190 mm olması gerekmektedir.) araç, 8 adet Hidrolik Sıkıştırmalı Çöp Kamyonu (15+1,5 m³ Atık Kapasiteli en az 150 KW motor gücünde) araçlar ve 1 Adet Mini Damper Çöp Toplama Aracı (3 m3 Atık Kapasiteli en az 70 KW motor gücünde) araç ile Ortahisar Belediyesi sınırlarında pazaryerlerinin, iş yerlerinin, kamu kurum ve kuruluşlarının, hastanelerin, caddelerin, sokakların, meydanların ve sitelerin evsel nitelikli atıklarının toplanması ve toplanan çöplerin ortalama 15 km mesafe kat ederek Hacı Mehmet mevkiindeki Trab-Ri-Kab a ait çöp aktarma istasyonuna nakledilmesi işi için amortisman, akaryakıt, bakım, onarım, yedek parça, lastik, madeni yağ, tamirat, her türlü sigorta, trafik tescil işlemleri, muayene giderleri, sarf malzemeleri, genel giderler ve müteahhit karı dahil ,28-Ton Evsel Nitelikli Atığın toplanması, araçlara yüklenmesi ve transfer istasyonuna nakli işidir. Madde Cürufların Toplanması ve Nakli 1 Adet Lastik Tekerlekli Kanal Kazıcı ve Yükleyici (en az 70 KW motor gücünde), 2 adet Asansörlü Lift monteli Damperli Kamyon (3,5 Ton Atık Taşıma Kapasiteli en az 100 KW motor gücünde) ile 1 adet Damperli Kamyon (Otomatik vitesli en az 180 KW motor gücünde en az 8,5 ton hafriyat taşıma kapasitesinde, moloz yüklemeyi kolaylaştırmak için tek taraftan asansör lift sistemli, araç dar sokaklarda çalışacağından dolayı şasenin (4x2), toplam dingil mesafesinin de en fazla 4190 mm olması gerekmektedir.)araçları ile Ortahisar Belediyesi sınırları dahilinde oluşacak yıkama sonrası oluşan hafriyat, inşaat artıkları, moloz, kömür cürufu, ve benzeri katı atıkların yüklenmesi ve toplanan atıkların toplandığı bölgelere ortalama 20 km mesafedeki idarenin göstereceği döküm yerine nakledilmesi işi için amortisman, akaryakıt, bakım, onarım, yedek parça, lastik, madeni yağ, tamirat, her türlü sigorta, trafik tescil işlemleri, muayene giderleri, sarf malzemeleri, genel giderler ve müteahhit karı dahil ,45-Ton atığın toplanarak nakledilmesi işidir.

8 Madde m3 Vakumlu Yol Süpürme Aracı Çalıştırılması 1 adet 6 m3 Vakumlu Yol Süpürme Aracı (6 m3 Atık Kapasiteli şasesi en az 130 KW motor gücünde, üst motor gücü en az 40 KW motor gücünde) araç ile Ortahisar Belediyesi sınırları dahilinde cadde, sokak, yol ve belli güzergahların makine ile süpürülmesi işinde amortisman, akaryakıt, bakım, onarım, yedek parça, lastik, madeni yağ, tamirat, her türlü sigorta, trafik tescil işlemleri, muayene giderleri, sarf malzemeleri, genel giderler ve müteahhit karı dahil 1 adet 6 m3 Vakumlu Yol Süpürme Aracı araç günde 7 saat 915 gün ihale süresince saat çalıştırılacaktır. Atıkları boşaltma yeri ilçe sınırları dahilinde yaklaşık 10 km. mesafeli olup yer Belediyemize aittir ve döküm masrafı talep edilmeyecektir. Araçlarda kullanılacak su idaremize aittir. Madde m3 Vakumlu Yol Süpürme Aracı: Çalıştırılması 1 adet 6 m3 Vakumlu Yol Süpürme Aracı: (Araç şasesi otomatik vitesli en az 130 KW motor gücünde, üst motor gücü en az 55 KW olan, 6 m3 kapasiteli, araç ve üst yapı şartnamede istenilen model yılından düşük olmayacaktır. Araç şasesi (4x2) ve toplam dingil mesafesi en fazla 3700 mm olacaktır.)ile Ortahisar Belediyesi sınırları dahilinde cadde, sokak, yol ve belli güzergahların makine ile süpürülmesi ve kış şartlarında kar küreme ile tuzlama yapma işinde amortisman, akaryakıt, bakım, onarım, yedek parça, lastik, madeni yağ, tamirat, her türlü sigorta, trafik tescil işlemleri, muayene giderleri sarf malzemeleri, genel giderler ve müteahhit karı dahil;atıkları boşaltma yeri ilçe sınırları dahilinde yaklaşık 10 km. mesafeli olup yer Belediyemize aittir ve döküm masrafı talep edilmeyecektir. Araçlarda kullanılacak su ve tuz idaremize aittir. 1adet 6 m3 Vakumlu Yol Süpürme Aracı günde 7 saat 915 gün ihale süresince saat çalıştırılacaktır. Atıkları boşaltma yeri ilçe sınırları dahilinde yaklaşık 10 km. mesafeli olup yer Belediyemize aittir ve döküm masrafı talep edilmeyecektir. Araçlarda kullanılacak su idaremize aittir. Madde m3 Vakumlu Yol Süpürme Aracı İdare Malı çalıştırılması. 1 adet 6 m3 Vakumlu Yol Süpürme Aracı İdare Malı (6 m3 Atık Kapasiteli 180 hp motor gücünde) araç ile Ortahisar Belediyesi sınırları dahilinde cadde, sokak, yol ve belli güzergahların makine ile süpürülmesi işinde akaryakıt, bakım, onarım, yedek parça, lastik, madeni yağ, tamirat, her türlü

9 sigorta, trafik tescil işlemleri, muayene giderleri, sarf malzemeleri, genel giderler ve müteahhit karı dahil ; (1 adet 6 m3 Vakumlu Yol Süpürme Aracı İdare Malı günde 7 saat 915 gün ihale süresince saat çalıştırılacaktır. Araç 2011 model olup, 180 hp motor gücündedir. Atıkları boşaltma yeri ilçe sınırları dahilinde yaklaşık 10 km. mesafeli olup yer Belediyemize aittir ve döküm masrafı talep edilmeyecektir. Araçlarda kullanılacak su idaremize aittir. Madde m3 Vakumlu Yol Süpürme Aracı İdare Malı çalıştırılması 1 adet 4 m3 Vakumlu Yol Süpürme Aracı İdare Malı (4 m3 Atık Kapasiteli 150 hp Motor gücünde) araç ile Ortahisar Belediyesi sınırları dahilinde cadde, sokak, yol ve belli güzergahların makine ile süpürülmesi işinde akaryakıt, bakım, onarım, yedek parça, lastik, madeni yağ, tamirat, her türlü sigorta, trafik tescil işlemleri, muayene giderleri, sarf malzemeleri, genel giderler ve müteahhit karı dahil ; 1 adet 4 m3 Vakumlu Yol Süpürme Aracı İdare Malı günde 7 saat 915 gün ihale süresince saat çalıştırılacaktır. Araç 2012 model olup, 150 hp motor gücündedir. Atıkları boşaltma yeri ilçe sınırları dahilinde yaklaşık 10 km. mesafeli olup yer Belediyemize aittir ve döküm masrafı talep edilmeyecektir. Araçlarda kullanılacak su idaremize aittir. Madde m3 Hidrostatik Vakumlu Yol Süpürme Aracı çalıştırılması 1 adet 2 m3 Hidrostatik Vakumlu Yol Süpürme Aracı (2 m3 kapasiteli En az 60 KW motor gücünde) araç ile Ortahisar Belediyesi sınırları dahilinde cadde, sokak, yol ve belli güzergahların makine ile süpürülmesi işinde amortisman, akaryakıt, bakım, onarım, yedek parça, lastik, madeni yağ, tamirat, her türlü sigorta, trafik tescil işlemleri, muayene giderleri sarf malzemeleri, genel giderler ve müteahhit karı dahil; 1 adet 2 m3 Hidrostatik Vakumlu Yol Süpürme Aracı günde 7 saat 915 gün ihale süresince saat çalıştırılacaktır. Atıkları boşaltma yeri ilçe sınırları dahilinde yaklaşık 10 km. mesafeli olup yer Belediyemize aittir ve döküm masrafı talep edilmeyecektir. Araçlarda kullanılacak su idaremize aittir.

10 Madde m3 Vakumlu Elektrikli Yol Süpürme Aracı Çalıştırılması 1 adet 1 m3 Vakumlu Elektrikli Yol Süpürme Aracı (Araç motoru %100 elektrikli AC tipi olacak. En az 6 Kw motor gücünde en az 400 Ah kapasitesinde Lityum İon tip akü sistemine sahip olacaktır. Aracın dönüş çapı kaldırımdan kaldırıma en fazla 2800 mm olacaktır. Çöp hazne kapasitesi brüt en az 1m3 olacaktır. Temiz su tankı en az 120 lt olacaktır. Araç klimalı olacaktır.) araç ile Ortahisar Belediyesi sınırları dahilinde bulvar, meydan ve belli güzergahların makine ile süpürülmesi işinde amortisman, bakım, onarım, yedek parça, lastik, tamirat, sarf malzemeleri, genel giderler ve müteahhit karı dahil 1 adet 1 m3 Vakumlu Elektrikli Yol Süpürme Aracı araç günde 7 saat 915 gün ihale süresince saat çalıştırılacaktır. Atıklar en yakındaki konteynırlara boşaltılacaktır. Araçlarda kullanılacak su ve aracın çalışmasında kullanılacak elektrik gideri idaremize aittir. Madde m3 Hidrostatik Vakumlu Yol Süpürme Aracı: Çalıştırılması 1 adet 4 m3 Hidrostatik Vakumlu Yol Süpürme Aracı: (Araç Hidrostatik Yürüyüşlü, Vakum Emişli (Konveyör Bantlı olmayan), Sağ-Sol Gezer Direksiyonlu, en az 4m3 kapasiteli, Ön Fırça Sağ Sol Aktarmalı, en az 600 lt su kapasiteli, en az 120 Kw Motor gücünde olacaktır.) araç ile Ortahisar Belediyesi sınırları dahilinde bulvar, meydan ve belli güzergahların makine ile süpürülmesi işinde amortisman, akaryakıt, bakım, onarım, yedek parça, lastik, madeni yağ, tamirat, her türlü sigorta, trafik tescil işlemleri, muayene giderleri sarf malzemeleri, genel giderler ve müteahhit karı dahil; (1 adet 4 m3 Hidrostatik Vakumlu Yol Süpürme Aracı: günde 7 saat 915 gün ihale süresince saat çalıştırılacaktır. Atıklar en yakındaki konteynırlara boşaltılacaktır. Araçlarda kullanılacak su idaremize aittir. Madde Lt Kapasiteli Arazöz: çalıştırılması 1 adet Lt Kapasiteli Arazöz: (Otomatik vitesli en az 180 KW motor gücünde lt su taşıma kapasitesinde, Yüksek Basınçlı Harici Motopomplu, gerekli durumlarda yerleşim alanlarına kullanma suyu taşınacağından arazöz gövdesi paslanmaz çelik malzemeden olacaktır, araç dar sokaklarda çalışacağından dolayı şasenin (4x2), toplam dingil mesafesinin de en fazla 4190 mm olması gerekmektedir.) araç ile Ortahisar Belediyesi sınırları dahilinde cadde, sokak, yol, Pazar yerleri, meydan ve belli güzergahların tazyikli su ile yıkanması işinde amortisman, akaryakıt, bakım,

11 onarım, yedek parça, lastik, madeni yağ, tamirat, her türlü sigorta, trafik tescil işlemleri, muayene giderleri sarf malzemeleri, genel giderler ve müteahhit karı dahil ; 1 adet Lt Kapasiteli Arazöz Araç günde 7 saat 915 gün ihale süresince saat çalıştırılacaktır. Araçta kullanılacak su ve dezenfektan idaremize aittir. Madde Lt Kapasiteli Arazöz Çalıştırılması 2 adet Lt Kapasiteli Arazöz (en az 130 KW motor gücünde) araç ile Ortahisar Belediyesi sınırları dahilinde cadde, sokak, yol, Pazar yerleri, meydan ve belli güzergahların tazyikli su ile yıkanması işinde amortisman, akaryakıt, bakım, onarım, yedek parça, lastik, madeni yağ, tamirat, her türlü sigorta, trafik tescil işlemleri, muayene giderleri sarf malzemeleri, genel giderler ve müteahhit karı dahil ; 2 adet Lt Kapasiteli Arazöz araçlar günde 7 saat 915 gün ihale süresince saat çalıştırılacaktır. Araçta kullanılacak su ve dezenfektan idaremize aittir. Madde Lt Kapasiteli Arazöz: çalıştırılması 1 adet 5000 Lt Kapasiteli Arazöz: (Otomatik vitesli en az 125 KW motor gücünde lt su taşıma kapasitesinde, Yüksek Basınçlı 150 bara çıkabilen, dakikada 130 lt yüksek basınçlı özel yıkama tabancalı, araç dar sokaklarda çalışacağından dolayı şasenin (4x2), toplam dingil mesafesinin de en fazla 3360mm olması gerekmektedir.) araçlar ile Ortahisar Belediyesi sınırları dahilinde cadde, sokak, yol, Pazar yerleri, meydan ve belli güzergahların tazyikli su ile yıkanması işinde amortisman, akaryakıt, bakım, onarım, yedek parça, lastik, madeni yağ, tamirat, her türlü sigorta, trafik tescil işlemleri, muayene giderleri sarf malzemeleri, genel giderler ve müteahhit karı dahil ; (1 adet 5000 Lt Kapasiteli Arazöz: araç günde 7 saat 915 gün ihale süresince saat çalıştırılacaktır. Araçlarda kullanılacak su ve dezenfektan idaremize aittir. Madde ,8 m3 Elektrikli Damperli Yıkama Sistemli Çöp Toplama Aracı: Çalıştırılması

12 1 adet 1,8 m3 Elektrikli Damperli Yıkama Sistemli Çöp Toplama Aracı: (Araç motoru %100 elektrikli AC tipi olacak. En az 5 Kw motor gücünde. Aracın akü sisteminde toplamda minimum 48 V 320 Ah olacak şekilde hücrelerden oluşacaktır. Aracın şase genişliği dar alanlarda rahat çalışabilmesi amacı ile en fazla 1100 mm aracın şase uzunluğu en az 3500 mm olacaktır. Aracın damperli çöp toplama haznesi en az 1.8m3 olacaktır. Aracın boşaltma yüksekliği en az 1400mm olacaktır. Damperli çöp kasası haricinde bir de tamamen elektrikli yüksek basınçlı yıkama sistemi bulunacaktır. Bu sistem en az 200 lt su deposuna sahip ve minimum 100 bar su püskürtme basıncı ile çalışacaktır. Aracın tüm donanımları ve sahip olduğu sistemler, Karayolları trafik kanununun araçların imal tadil ve montaj yönetmeliklerine ve taşıt standartlarına uygun olacaktır. Araç yasal olarak Karayollarında seyredebilecek ruhsata sahip olacaktır. Karayolları trafik tüzüğüne uygun olarak imal edilmiş olup en az iki kişilik kabine sahip olacaktır.) araç ile Ortahisar Belediyesi sınırları dahilinde ilçe merkezinde denetim görevini yürütme işinde amortisman, bakım, onarım, yedek parça, lastik, tamirat, sarf malzemeleri, genel giderler ve müteahhit karı dahil (1 adet 1,8 m3 Elektrikli Damperli Yıkama Sistemli Çöp Toplama Aracı: araç günde 7 saat 915 gün ihale süresince saat çalıştırılacaktır. Atıklar en yakındaki konteynırlara boşaltılacaktır. Araçlarda kullanılacak su ve aracın çalışmasında kullanılacak elektrik gideri idaremize aittir. Madde Kontrol ve Denetim Amaçlı Binek Araç (en az 45 KW Motor Gücünde Binek Araç) Çalıştırılması 1 adet Kontrol ve Denetim Amaçlı Binek Araç (en az 45 KW Motor Gücünde Binek Araç) araç ile Ortahisar Belediyesi sınırları dahilinde bölgede daha aktif bir denetim yapmak, aksaklıkların takibi ve sonuçlandırılması ile bölgedeki araç ve ekipmanlara destek yardım gibi doğabilecek olumsuzlukların zamanında giderilmesi için araca ait giderlerin amortisman, akaryakıt, bakım, onarım, yedek parça, lastik, madeni yağ, tamirat, her türlü sigorta, trafik tescil işlemleri, muayene giderleri sarf malzemeleri, genel giderler ve müteahhit karı dahil 1aracın30 ay çalıştırılması işidir. Araç ayda 3000 km yol yapacaktır. (1 adet Kontrol ve Denetim Amaçlı Binek Araç (en az 45 KW Motor Gücünde Binek Araç)araç ihale süresince (Söz konusu araç günde 7 saat, haftada 7 gün esasına göre çalıştırılacaktır.) Madde Kontrol ve Denetim Amaçlı Çift Kabin Kamyonet (en az 45 KW gücünde Motor Gücünde) Çalıştırılması

13 4 adet Kontrol ve Denetim Amaçlı Çift Kabin Kamyonet (en az 45 KW gücünde Motor Gücünde)araç larile Ortahisar Belediyesi sınırları dahilinde bölgede daha aktif bir denetim yapmak, acil durumlarda, arıza durumlarında, aksaklıkların takibi ve sonuçlandırılması ile bölgedeki araç ve ekipmanlara destek yardım gibi doğabilecek olumsuzlukların zamanında giderilmesi için araca ait giderlerin amortisman, akaryakıt, bakım, onarım, yedek parça, lastik, madeni yağ, tamirat, her türlü sigorta, trafik tescil işlemleri, muayene giderleri sarf malzemeleri, genel giderler ve müteahhit karı dahil 4 aracın 30 ay çalıştırılması işidir. Araçların her biri ayda 3000 km yol yapacaktır. (4 adet Kontrol ve Denetim Amaçlı Çift Kabin Kamyonet (en az 45 KW gücünde Motor Gücünde) araçlar ihale süresince (Söz konusu araç günde 7 saat, haftada 7 gün esasına göre çalıştırılacaktır.) Madde Kontrol ve Denetim Amaçlı Tek Kabin Kamyonet (en az 45 KW gücünde Motor Gücünde) Çalıştırılması : 2 adet Kontrol ve Denetim Amaçlı Tek Kabin Kamyonet (en az 45 KW gücünde Motor Gücünde) araçlar ile Ortahisar Belediyesi sınırları dahilinde bölgede daha aktif bir denetim yapmak, aksaklıkların takibi ve sonuçlandırılması ile bölgedeki araç ve ekipmanlara destek yardım gibi doğabilecek olumsuzlukların zamanında giderilmesi için araca ait giderlerin amortisman, akaryakıt, bakım, onarım, yedek parça, lastik, madeni yağ, tamirat, her türlü sigorta, trafik tescil işlemleri, muayene giderleri sarf malzemeleri, genel giderler ve müteahhit karı dahil 2 aracın 30 ay çalıştırılması işidir. Araçların her biri ayda 3000 km yol yapacaktır. (2 adet Kontrol ve Denetim Amaçlı Tek Kabin Kamyonet (en az 45 KW gücünde Motor Gücünde) araçlar ihale süresince (Söz konusu araç günde 7 saat, haftada 7 gün esasına göre çalıştırılacaktır.) Madde Sarf Malzeme Temini (Detayı Teknik Şartname belirtilen) malzeme temini : SIRA NO MALZEMENİN CİNSİ AÇIKLAMASI BİRİMİ MİKTARI 1 2 ENDÜSTRİYEL ÇÖP FARAŞI SAPLI BATTAL SARI SÜPÜRGE 70x23x23 cm ebtalarında 110 cm yüksekliğinde metal saplı ADET 1090 Gürgen saplın ot süpürge olacaktır. En az 3 boğumlu saplı, gövdesi en az 5 dikiş ve tepelikli, otu normal tavda, süpürge gramajı en az 1000 gr birinci kalitede ADET 3000

14 3 ÇÖP EL ARABASI 120 lt kapasiteli, 48x54,5x93 cm ebatlarında pvc plastikten imalat ADET PVC ÇÖP TORBASI ÇALI SÜPÜRGE KÜREK (ÇELİK) (80x110 cm ebadında) siyah renkli, adet ağırlığı 125 gr ADET Funda bitkisinden mamul uzunluğu en az 50 cm boyunda 110 cm uzunluğunda sapı bulunan 1. sınıf çalı süpürgesi ADET x23x23 cm ebtalarında sap kısmı ahşap, ağız kısmı çelikten ve 110 cm sap uzunluğunda ADET 300 Madde lt Atık Alma Kapasiteli Perde Kapaklı Yer Üstü Konteyner Temini : 50 adet 3750 lt Perde kapaklı paslanmaz çelik epoksi boyalı F90 mantar kafalı, galvaniz çelik en az 2mm olan sıvı muhafaza kapasitesi en az 400 lt kapasiteli yerüstü çöp Konteyneri Temini işidir. Madde lt Atık Alma Kapasiteli Yer Altı Konteyner Temini : 25 adet 5000 lt kapasiteli verniklenmiş AISI 304 çelik ve epoksi boyalı F90 mantar kafalı galvanize çelik yer altı gövdesi bulunan, dış gövde en az 1,5 mm olan en az 250 lt sıvı muhafaza kapasiteli beton soketli montaj hariç yer altı konteyneri temini işidir. Madde Kıyafet Temini (Detayı Teknik Şartnamede verilen Usta (kaynakçı) Temizlik Personeli ve Engelli Personele kıyafet temini: CİNSİ BİRİMİ 1 KİŞİYE VERİLEC EK MİKTAR TOPLAM KIYAFET VERİLECEK PERSONEL ADETİ TOPLAM KIYAFET MİKTARI ÖZELLİKLERİ Kışlık Pantolon Adet Ön yan cep,arkadanlastikli,kemerli ve önde tek düğme,arka tek cep,kemer dikişi 4 cm dikişli olacak.kemer çevresi 4 cm 6 cm den 5 adet köprülü olacak.paçalar 5 cm den temiz katlamalı olacak.paçalarda çift sıra 5 cm çapraz reflektör

15 Ayakkabı Çift İş ayakkabısı yapımında kullılan deriler S1 deri olacaktır. İş emniyet ayakkabısı gereği, burun 200 joule darbe dayanımlı, nefes alabilen cilt deri,ter emici nefes alabilen tekstil astar,şokemici,esnek ve yumuşak PU Taban Bere Adet Sweatsört Adet Mont Adet Yazlık Pantolon Adet Tişört Adet Maske Adet Ovarlokdikiş,ön kısım katlamalı,kumaşı %100 akrilik örme polo yaka,yaka çevresi gaze dikişli olacak,kolribanalı,personelin kullanacağı polar rahat ve kullanışlı olacak. Ön yan cep,üstte iki adet kapaklı cep,paçalarda sırt ve gögüs tek sıra 5 cm reflektör,boydan fermuarlı, fermuar üzeri patlı Ön yan cep,arkadan lastikli ve önde tek düğme arka tek cep, kemer dikşi 4 cm dikişli olcak, kemer çevresi 6 cm den 5 adet köprülü olacak. Paçalar 2 cm den temiz katlamalı olacak. Paçalarda çift sıra 5 cm çapraz reflektör,kumaş % 100 pamuk gabardin olacak,reaktif boya kullanılacak. polo yaka patlı 3 düğmeli olacak.pat içine şekerli kağıt tela kullanılacak.yaka çevresi gaze dikişli olacak. Personelin kullanacağı tişört rahat ve kullanışlı olacak. Kumaşı 30/1 openentpike,karışımı %100 pamuk Kumaşı sponbond ve Meltblown karışımı %100 polyster,ffp 2 V Toz maskesi Katalabilir model, CE EN 149 :2001 +A1:2009 Standartlarınauygun 10 dereceye kadar koruma faktörlü Eldiven Çift Pamuk astarlı,yarımnitril,örgükonçlu,en 388 Çizme Çift İçi Miflonlu,Sugeçirmez,Yarım Çizme Yazlık Ayakkabı Çift İş ayakkabısı yapımında kullılan deriler S1 deri olacaktır. İş emniyet ayakkabısı gereği, burun 200 joule darbe dayanımlı, nefes alabilen cilt deri,ter emici nefes alabilen tekstil astar,şokemici,esnek ve yumuşak PU Taban

16 Yazlık Şapka Adet Yağmurluk Adet Kumaş %100 Pamuk gabardin olacak. Reaktif Boya kullanılacaktır. Sert siperlik, Arkasında ayarlanabilir aparat, Su geçirmez, kapişonlu ve sakalama yeri olan özellikte olacaktır. Suni deri kumastan baskı kaynaklı yapıştırma yağmurluk (dikişsiz) göğüs ve sırt serigraf baskılı olacaktır. Madde 4- ÇALIŞMA PROGRAMI Yüklenici sözleşme imzalandıktan sonra, belediyece uygulanması istenen ve uygulanan madde 3 te belirtilen işlere ait programı esas alır ve uygulamaya koyar. Çalışma programı idaremiz onayı ile uygulanacaktır. Programda bir değişiklik gerekli olduğunda revize iş programı ilgili Müdürlüğe sunulur, uygun görülmesi durumunda tasdik edilmesi sonucu değişiklik yapılır ve uygulamaya konulur. Yüklenicinin elinde olmayan sebepler hariç programda aksama kabul edilmez. İş programı iş yeri teslimi ile yüklenici firmaya teslim edilir. Madde 5- ARAÇLAR Yüklenicinin kullanacağı araçlar Katı Atıkların Kontrolü Yönetmeliği uygun olacaktır. Tüm araçlar temiz ve bakımlı olup olacaktır. Tüm araçlar çalışma günü sonunda yıkanacak, temizlenecek ve hijyen kuralları uygulanacaktır. Araçlarda çöp suyu sızdırmazlığı sağlanacak, sağlam ve iyi görünümlü olacaktır. Kullanılacak su ve deterjan idaremize aittir. Araçlar amaçları dışında kullanılamaz. Belediyemiz hizmet işi için kullanılacak olan araçların başka Belediye, Özel kuruluş vb. yerlerde kullanılamaz. İdari Şartname nin maddesinde belirtilen araçlara ait detaylı bilgi isteyen katılımcı firmalara; yazılı talepte bulunmaları halinde mevcut araçlar gösterilecektir.

17 Belediyemiz sınırları dahilindeki bulunan konteynırların tamir, bakım ve onarımındaki kullanılan her türlü malzeme temini idaremiz tarafından karşılanacaktır. Usta (kaynakçı) personel ihale kapsamında olup bu personel gideri yüklenici sorumluluğundadır. Madde 6- ÇALIŞTIRILACAK PERSONEL Yüklenici, İdari ve Teknik Şartnamede belirtilen personeli iş başında bulunduracaktır. İş güvenliği ve kazalardan doğacak her türlü maddi ve manevi sorumluluk Yükleniciye ait olacaktır. Personele verilecek olan kıyafetler İdari Şartname nin25.3 maddesinde belirtilmiştir TARİHLERİ ARASI BAYRAM MESAİSİ PROGRAMI Sıra No Açıklama Çalışma (Adet/Gün) İş Süresince Ulusal bayram ve genel tatil günleri Mesaisi Toplam Ulusal bayram ve genel tatil günleri Mesaisi İşletme Şefi Resmi, Dini Bayram ve Yılbaşı Mesaisi Çalıştırılması 1 39,5 39,50 Denetim Elemanı Resmi, Dini Bayram ve Yılbaşı Mesaisi Çalıştırılması 6 39,5 237,00 Temizlik Personeli Resmi, Dini Bayram ve Yılbaşı Mesaisi Çalıştırılması , ,50 Operatör Personeli Resmi, Dini Bayram ve Yılbaşı Mesaisi Çalıştırılması 1 39,5 39,50 Şoför Personel Resmi, Dini Bayram ve Yılbaşı Mesaisi Çalıştırılması 44 39, ,00 Yemek ve Yol giderleri öngörülmemiştir. 1 Adet İşletme Şefi Asgari Ücretin % 130 fazlası 2 Adet Mühendis Asgari Ücretin % 110 fazlası 10 Adet Denetim Elemanı Asgari Ücretin % 70 fazlası 2 Adet Usta (Kaynakçı) Personeli Asgari Ücretin % 65 fazlası

18 331 Adet Temizlik Personeli Asgari Ücretin % 60 fazlası 13 Adet Engelli Personel Asgari Ücretin % 60 fazlası 1 Adet Operatör Personel Asgari Ücretin % 60 fazlası 70 Adet Şoför Asgari Ücretin % 60 fazlası Madde 7- İŞLETME MERKEZİ İhale kapsamındaki araçlar için araç parkı ve içinde bulunan idari bina ile işçilere ait kullanılacak olan bina Belediyemizce ücretsiz olarak tahsis edilecektir. Şantiyenin elektrik, kullanım suyu ve ısınma giderleri idaremize aittir. Telefon ve içme suyu giderleri yükleniciye ait olacaktır. Madde 8- HİJYENİK KURALLARI Bu işle ilgili hizmetler verilirken sağlık kurallarına dikkat gösterilecektir. Halk sağılığı riske edilmeyecek. Madde 9- CEZAİ İŞLEMLER Sözleşme Tasarısının 16. maddesi uygulanacaktır. Madde 10- İŞİN SÜRESİ İşin süresi ile tarihleri arasını kapsayan 915 (dokuzyüzonbeş) takvim günüdür. Madde 11- YER TESLİMİ VE İŞE BAŞLAMA Sözleşmenin imzalanmasından sonra yer teslimi yapılacak ve tarihinde yüklenici iş başı yapacaktır.

19

20