CRM. Omnitel CAPI CATI CAWI. Empati. E-learning ile odaklı eğitim. Yerel Yönetim Araştırmaları. Memnuniyet Araştırmaları

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "CRM. Omnitel CAPI CATI CAWI. Empati. E-learning ile odaklı eğitim. Yerel Yönetim Araştırmaları. Memnuniyet Araştırmaları"

Transkript

1 Omnitel Gizli Müşteri Araştırmaları Alışılmışın dışında bir araştırma deneyimi Memnuniyet Araştırmaları E-learning ile odaklı eğitim CRM CAPI CATI CAWI Empati Yerel Yönetim Araştırmaları

2 Sektörünüze layık bir hizmet İhtiyaçlarınıza göre hizmetlerini şekillendirir, size özel çözümleri, sizin tercihlerinize göre sunarız. Birleşik Araştırmacılar, araştırma sektöründe 20 yıllık birikimiyle: Otomotiv, beyaz eşya, enerji, finans / sigorta, gıda, züccaciye, ulaşım, mobilya, tekstil, turizm, inşaat ve yapı marketler başta olmak üzere Türkiye'nin öncü 80 den fazla kuruluşa gizli müşteri, satış etkinliği ve adhoc araştırma hizmeti vermektedir. Hizmetlerimizi, tercihlerinize göre, modüler fiyat yapısında, üretimi istediğiniz doğrultuda bölerek sizlere sunuyoruz. Kurum imajı ve algı araştırması Pazar payı ölçümü Çalışan / bayi memnuniyeti Müşteri memnuniyeti Reklam araştırmaları promosyon Etkinliği Ürün/ marka testi (paket,tat,isim testleri ) Kullanım ve tutum davranış araştırması Satın alma araştırmaları Medya araştırmaları Benchmarking Tüketici profili Kavram testleri Fiyat araştırmaları Veritabanı oluşturulması ve profilleme Gizli müşteri araştırmaları Medikal araştırmalar Simülasyon çalışmaları Monitoring çalışmaları Sektör analizleri Satış kanalı/ etkinlik araştırmaları Tüketici memnuniyeti araştırmaları Segmentasyon çalışmaları Sosyal araştırmalar Marka konumlandırma Omnibus / periyodik araştırmalar Ürün geliştirme

3 Bir Avcılık Sanatı Olarak Pazarlama ve CRM İz sürme tüm duyuların devrede olduğu, dikkatin yoğunlaştığı ve sürülen izin sahibi ile telepatik ilişkinin kurulduğu bir olaydır. Birleşik Araştırmacılar, sizin yerinize bu satış telepatisini kurar. Pazarlama işinde başarının anahtarı, test edilmiş pazarlama teknikleriyle birlikte araştırmanın ve teknolojinin kullanılmasıdır. Başarılı firmalar, Tıpkı avcılar gibi doğadaki izleri iyi okurlar. İyi bir CRM stratejisi geliştirebilmek için, müşterinin satın alma alışkanlıklarının ve bireysel özelliklerinin tanımlanmış olması gerekir. Böylelikle, kişiye özel teklifler sunulabilir.

4 Gizli Müşteri Araştırmaları Her aile, ticari kurum ya da toplulukta bütünü yöneten kanunlar alt birimlerde de tekrar eder. Bu kanunlar tekrar tekrar ortaya çıkarken, bireyler ise farklı desenleri, renkleri yaratır. Bayilik sistemleri, aynı fraktal yapısındadırlar. Düzenin başarısı için konulmuş tüm kurallar, çalışma biçimleri sistemin her noktası için geçeridir, homojendir. Her bayilik sistemi bir çizgiyi takip etse de, hepsi özgün, hepsi birbirinden farklıdır. Firmanızın bayi, mağaza veya şubelerinde fiziki görünüm ve hizmet yaklaşımı açısından kurumsal kalite standartlarına ne oranda uyulduğunu, satış ekibinizin müşteriyle iletişimini ve satış için gösterilen performansı kurumunuzun ve müşterilerinizin gözünden izleme olanağı sunar. İki amaca hizmet eder: Bir kurumda var olan durumu saptamak. Eğitim ve geliştirme uygulamalarınız sonrasında, gelişimi periyodik olarak izlemek.

5 Empati Yerel Yönetimlere Yönelik Araştırmalar Yerel yönetimler halkın çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak, anlamak ve onları mutlu etmekle sorumludur. Herkese eşit hizmet sunabilmeli, taleplere cevap verebilmelidir. Her koşulda hazırlıklı ve dikkatli olmalıdır. Olası her durumu öngörebilmeli, gerektiğinde müdahale edebilmelidir. Bir bütün olarak tutarlılığını korurken tüm alt birimleri düzen ve mükemmeliyetle işleyebilmeli, eşgüdüm içerisinde işlevini yitirmeden görevine devam etmelidir. Tıpkı bir lunapark gibi. Yerel yönetimler için birçok farklı konuda araştırma seçenekleri mevcuttur. İhtiyaca göre bunların içinden biri veya birkaç tanesi seçilerek ilgili konuda bilgi toplayabilir. Ancak önemli olan, planlanan projelerin düzenli uygulamalar olarak ele alınmasıdır.

6 Omnitel Memnuniyet Araştırmaları Birleşik Araştırmacılar, genele yaydıgı kaliteli hizmet anlayısını Memnuniyet araştırmaları ile de sürdürmektedir. Müsterilerine en pahalı, en ileri teknolojiyi değil, istek ve ihtiyaca göre CATI (Computer Aided Telephone Interview), CAWI (Computer Aided Web Interview) ve CAPI (Computer Aided Programmable Interview) seçeneklerinden en dogrusunu sunar. Randevu hizmetleri, müşteri memnuniyet araştırmaları, CRM bazlı aramalar, doğrulama aramaları, veri güncelleme aramaları, sadakat program hizmetleri, Birleşik Araştırmacılar ın Omnitel hizmetleri arasındadır. Bilgisayar destekli anketler, pazarlama araştırmalarınızı en hızlı ve kusursuz şekilde gerçekleştirmeyi amaçlar. Bilgisayar desteği ile anketlerin yürütülmesi, sonuçların hızla ve istenilen şekilde derlenmesine imkan verir ve sürecin mümkün olduğunca hatasız işlemesini sağlar. İhtiyacınıza göre anketler telefon üzerinden (CATI), yüzyüze (CAPI) ve internet üzerinden (CAWI) düzenlenebilir.

7 Gizli Müşteri Olimpiyatları Daha iyiye ulaşmak için ödül rekabete teşvik eder. Müşteri Memnuniyeti ve Gizli Müşteri Araştırmalarından alınan sonuçlar, tıpkı bir olimpiyat yarışı gibidir. Her rekor daha iyiye ulaşmayı ifade eder. Her yarışta rekortmenler ödülü hak eder. Gizli Müşteri ve Müşteri Memnuniyeti ölçümlerinden elde edilen veriler harmanlanmasıyla alışılagelmişin dışında bir araştrıma deneyimine dönüştürülerek hesaplanan başarı puanları bölgelerin, şubelerin ve şube personelimizin ödüllendirilmesinde kullanılacaktır. Kurumumuz, bu uygulamayı bir oyun formatında yürüterek, daha olumlu bir format içerisinde müşteri memnuniyeti kavramının önemini sisteme anlatmayı ve katılımı arttırmayı hedeflemektedir.

8 Tedavide Nokta atış Yüzyıllar içerisinde tıbbi tanı yöntemleri tamamen değişti, çünkü insanı daha iyi anladıkça, aynı derecede detaylı tedavi yöntemleri gerektirdiği ortaya çıkıyor. Tedavi yöntemleri yalnızca insan bedeni değil, insana dair tüm sistemlerin tedavisi için ilerlemeli ve özelleşmelidir. Bu yüzden, sizlere ileri seviye, özelleşmiş müşteri memnuniyeti araştırma ve eğitimlerini sunuyoruz. Etkin tedavi için, doğrudan problemli bölgeye etki eden, nokta atış yapan yöntemlere başvurulmalıdır. Birleşik Araştırmacılar, müşterilerine sadece problemli alanların düzeltilmesi için destek verir. Özelleşmiş iyileştirme uygulamaları sayesinde, sistemin doğru çalışan birimlerinin görevi aksamaz. Yalnızca aksayan birimler ile çalışılır. Eğitim maliyetleri düşer, süreçler kısalır.

9 Turkey Only Fieldwork and Tabulation Troft, lokal ve yabancı firmaların Türkiye deki saha çalışması ihtiyaçlarını karşılamak üzere, Birleşik Araştırmacılar ın bir uzantısı olarak kurulmuştur. Troft un merkezinin Türkiye de bulunmasına rağmen, sahip olduğu uluslararası ağ sayesinde dünya çapında hizmet verebilmektedir. Bir çok kurumun ve iş yönetimlerinin dahil olduğu bir ağın parçası olan Troft, esnek ve modüler hizmet yelpazesi Türkiye ayağında gizli müşteri, adhoc saha çalışması, kalite araştırmaları, CATI çözümleri gibi bir çok ürünü kapsamaktadır. Tüm araştırma süreçlerini satın almak zorunda değilsiniz.

10 Yalnızca ihtiyaç duyduğunuz kadar ödeyin Hizmet paketinizi kendiniz yaratın. Sağlıklı veriler ile doğru sonuçlar alın. Şans ancak hazırlıklı zihinlere yardım eder. Adres : Mimar Sinan Mah. Çavuşbaşı Cad. Özge Sk. No: 1 ZİN-D İş Merkezi Kat: 4/20 Çekmeköy İstanbul Telefon : Fax : E mail : Doğru verileri, doğru sunumla anlatın.