GENEL KURUL TOPLANTISI

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "GENEL KURUL TOPLANTISI"

Transkript

1 Sevgili Tevfik Fikretliler, 13 Haziran 2010 Pazar günü yapmıș ol- duğumuz Genel Kurul Toplantısı ile yılları arasında Tevfik Fikretliler Birliği - nin faaliyetlerini sizler adına yürütme görevini aldık. Bu görevin; sizler ve sizlerin desteği olma- dan, sadece Dernek resmi çalıșmaları ile bazı geleneksel faaliyetlerimizin gerçekleștirilmesi ile sınırlı kalacağını bilmekteyiz. Oysa amacımız; okulda bulunduğumuz dönemlerdeki samimi arkadașlığımızı, dostluğumuzu okul sonrasında da devam ettirmek, farklı dönem mezunlarımızla dayanıșma ortamı yaratarak maddi, manevi ve sosyal birlikteliğimizi geliștirmek, aynı zamanda toplu- mun kültürel, bilimsel ve sosyal gelișmesine katkıda bulunmaktır. Son dönemlerde genç mezunlarımızın Birliğimize katkıda bulunmak üzere görev almak is- temeleri bizleri umutlandırmaktadır. Bu sayede Yönetim ve Denetleme Kurullarımızda bu dönem yeni ve genç arkadașlarla birlikte çalıșıyoruz. Sizlerden Birlik çalıșmalarından beklentilerinizi, neyi görmeyi arzuladığınızı ve neleri ya- pabileceğinizi öğrenmek isteriz. Ben ve Yönetim/Denetim Kurulları üyesi arkadașlarım, hazırladığımız bu ikinci e-e bülten ile sizlere, yapılmıș ve yapılmakta olan Birlik çalıșmalarımızdan, mezunlarımızdan ve Okuldan haberler aktarmak, en önemlisi iletișimimizi sağlamak düșüncesindeyiz. Sizlerden de öncelikle Birlik le ilișkiye geçerek kendinizle ilgili bilgi güncellemelerinizi tamamlamanızı bekliyoruz. Biliyoruz ki Birlik Yönetimi arșivinde ne kadar doğru adresler bulu- nursa, birbirimize o kadar çok ve çabuk ulașabiliriz. Saygılarımla, Tevfik Fikretliler Birliği Yönetim Kurulu adına Bașkan Sezer Aker Göktan ( 74)

2 (ISLAK) TAVA ŞENLİĞİ Geleneksel Tava Şenliği mizi 6 Haziran 2010 Pazar günü Okulumuzun bahçesinde gerçekleştirdik. Tevfik Fikretliler Birliği yönetimi olarak çok hazırlandık, Okul idaresiyle birlikte toplantılar yaptık. Üç yıllık yönetim döneminin son Tava Günü ydü. Bu kez Okulumuzun bahçesi her zamanki Tava Şenliklerinden daha farklıydı. Davetlilerimiz her zamankinden daha fazlaydı. Fransa Büyükelçisi Bernard Emie ve Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık ın katılımlarıyla uzun yıllardır beklediğimiz yeni ilköğretim binamızın temel atma törenini de paylaşmak istedik mezunlarımızla. Bahçemizin ortasında temsili temelimizi atacak kocaman bir iş makinesi, töreni izleyecek davetlileri ağırlayacağımız süslü püslü tribünümüz katılımcıları bekliyordu. Okulumuzun renklerinde balonlarla süslenmiş bahçemiz mezunlar, her yaştan öğrenciler ve velilerimizle hareketlenmeye başlamıştı 10., 20., 25., 30., 35. ve 40. yıl mezunlarımız için Berat Töreni planlamıştık. Ayrıca çekilişler, bol yemek ve içecek Biz hazırlıklarımızı tamamlamışken, galiba yağmur bulutları da en az bizim kadar çalışmıştı. Geçmişten deneyimlerimiz vardı aslında. Daha önceki yıllarda da Tava Şenliklerimizde yağmurlar yağmıştı. Ama biz hepsini başarıyla atlatmıştık. Yine öyle olacak zannettik. Amaaa olmadı Yağmur gittikçe arttı, damlalar büyüdü, dolu taneleri dövmeye başladı bahçeyi. Hepimiz içeriye sığındık. Dışarıda gördüğümüz manzara gerçekten çok ilginçti. Mezunlarımız, davetlilerimiz güneşten korunsun diye bahçenin her yerine yerleştirdiğimiz kocaman şemsiyeler havada uçuyor, masalar ters dönmüş yerlerde sürükleniyordu

3 (ISLAK) TAVA ŞENLİĞİ Her türlü hava muhalefetine karşın yeni okul binamızın temeli atıldı. Bunca yağmurla atılan temelin çok bereketli olacağına inandık Tevfik Fikret ailesi olarak. Tava Şenliği mizde planladığımız birçok şeyi yapamadık. Ama bu özel günümüzün en eğlenceli bölümlerinden biri olan piyango çekilişini Ferhat Hoca - mızla kantinde gerçekleştirdik yine de. Siz mezunlarımız için bir dergi hazırlamıştık: TıFıL. Dergimizi sizlere sunacaktık. Bir tür diploma töreni havasında yapmayı planladığımız Berat Törenimizi de yapamadık. Ama olsun, 10., 20., 25., 30., 35. ve 40. yıl mezunlarımızın isimlerine hazırlanmış olan beratlar; Okulda sizleri bekliyor. Dergi ve beratlar ile rozet ve eski yeni okul resimlerimizin basıldığı magnetleri ne zaman isterseniz Okuldan alabilirsiniz. Önümüzdeki yıllarda daha kuru, daha rüzgarsız, yeni Tava Şenliklerini bütün mezunlarımızla paylaşmak umuduyla...

4 GENEL KURUL TOPLANTISI 13 Haziran 2010 Pazar günü yaptığımız 10. Olağan Genel Kurul Toplantısı sonucunda; yılları arasında görev yapacak olan Yönetim organlarımızın seçimini gerçekleştirdik. Sonrasında yaptığımız Yönetim Kurulu ilk toplantısında da yönetim içi görevlendirmeleri tamamladık. Buna göre: Yönetim Kurulu Asıl Üyeleri: Başkan: Sezer Aker Göktan ( 74) Başkan Yardımcısı: Can Üstünalp ( 81) Genel Sekreter: Senem Şentürker Şen ( 85) Genel Sekreter Yardımcısı: Çiğdem Özaltın ( 02) Sayman: Candan Sertçeoğlu Tokyürek ( 91) Üye: Süreyya Gölgeli (öğretmen) Üye: Cansın Yalçın Seyhan ( 81) Denetim Kurulu Asıl Üyeleri: Haluk Fincancıoğlu ( 70) Asım Gürel ( 77) Mehmet Gülerman ( 02) Yönetim Kurulu Yedek Üyeleri: Mehmet Taylan Esen ( 99) Ali Bora Ersoy ( 87) Levent Bağan ( 74) Semih Akıncı ( 74) B. Ebru Pürsünlerli Demiryürek ( 87) S. Şule Turgut ( 89) Çiğdem Özdemir ( 82) Denetim Kurulu Yedek Üyeleri: V. Süreyya Kayatekin ( 84) Evnur Dinç Korkan ( 76) Dide Gönenç ( 90) Onur Kurulu Üyeleri: Nefise Öke (Emekli öğretmen) Kadri Osman (Emekli öğretmen) Ayşe Başçavuşoğlu ( 71)

5 GENEL KURUL TOPLANTISI Geçtiğimiz seçimlerde olduğu gibi bu yıl da yeni Yönetim Kurulumuzu oluştururken; işlerin daha sağlıklı yürüyebilmesi için eski yönetimden en az 2 veya 3 arkadaşımızla beraber yeni arkadaşlarımıza da görev veren bir liste ile görev talep ettik. Bunun bir gelenek olması en büyük arzumuzdur. Böylece işlerin birbirimize kademeli devri ile çalışmalarımız çok daha kolay bir şekilde yürütülecek ve bayrak teslimi gerçekleşebilecektir. Saygılarımızla bilgilerinize sunarız, Tevfik Fikretliler Birliği Yönetim Kurulu Tevfik Fikretliler Birliği Yönetim, Denetim ve Onur Kurulları Üyeleri Sezer Aker Göktan Ankara doğumludur yılı Tevfik Fikret Lisesi, 1979 yılı ODTÜ, Şehir ve Bölge Planlama Bölümü mezunudur. Turizm Bakanlığı, Planlama Dairesinde uzman plancı olarak 9 yıl, Özel Çevre Koruma Kurumu nda şube müdürü olarak 20 yıl çalışan mezunumuz, 2010 Ocak itibarıyla emekli olmuştur. Evli ve iki kızı olan mezunumuzun her iki kızı da Tevfik Fikret Lisesi mezunudur. Can Üstünalp Ankara doğumludur yılları arasında TFL barakalarında okuduktan sonra, 1981 yılında girdiği ODTÜ Makine Mühendisliği Bölümü nden ancak 1988 yılında mezun olabilmiştir yılında Milwaukee de, İşletme Yönetimi üzerine Yüksek Lisans Programını bitiren Üstünalp. mesleki kariyerine, mezunlarımızdan rahmetli Çağlayan Dayı nın ( 80) yine rahmetli babası Mustafa Dayı nın yanında 1988 yılında başlamıştır yılında girdiği MESA da, 2006 yılı itibari ile Yönetim Kurulu Üyeliği görevini yürütmektedir. TMMOB, TTMD, ASHRAE, NFPA ve İMMB üyelikleri de bulunmaktadır. Evli ve iki erkek çocuğu olan mezunumuzun her iki oğlu da Tevfik Fikret Lisesi öğrencisidir. Senem Şentürker Şen Ankara doğumludur yılında Tevfik Fikret Lisesi, 1990 yılında Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümünden mezun olduktan sonra Türkiye Bankalar Birliği ve Bilkent Üniversitesi, Uygulamalı Yabancı Diller Yüksekokulu nda çalışmıştır. Serbest çevirmen olarak çalışan mezunumuz dönem arkadaşı Erdem Şen ile evlenmiştir ve Tevfik Fikret İlköğretim Okulu öğrencisi bir oğlu ve potansiyel Tevfik Fikret li bir kızı vardır.

6 GENEL KURUL TOPLANTISI Candan Sertçeoğlu Tokyürek Bursa doğumludur yılı Tevfik Fikret Lisesi, 1996 Bilkent Üniversitesi U.Y.D.Y.O. Bankacılık ve Finans Bölümü mezunudur. Serko Enerji ve Dış Politika Enstitüsü çalıştığı kurumlardan olup son dönemde kendini denize atmış, amatör denizci yetiştirmektedir. Sıkı bir Tevfik Fikret taraftarıdır, tüm öğrencilik yaşantısı boyunca sınıf başkanlığı yapmış, son yıl ise Okul Başkanı olmuştur. Geçen dönem Tevfik Fikretliler Birliği Başkanı olmasının yanı sıra halen A.Ö.D. Yönetim Kurulu üyeliği de yapmaktadır. Çiğdem Özaltın Ankara doğumludur. Ankara Tevfik Fikret Lisesi 2002 mezunudur. Daha sonra Bilkent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü nden 2008 yılında mezun olmuştur. Henüz çalışmıyor olup, kendi işini kurmak arzusundadır. Süreyya Gölgeli Malatya doğumludur. Gazi Eğitim Enstitüsü Beden Eğitimi Bölümü nden 1980 yılında mezun olup Tevfik Fikret Lisesi nde çalışmaya başlamış, o günden bu yana okulumuzdan ayrılamamıştır. Tevfik Fikret Lisesi mezunu olan kızı Fransa da sürdürdüğü lisans eğitimini bitirmiş, İsviçre de yüksek lisana başlamıştır. Cansın Yalçın Seyhan Ankara doğumludur yılında Tevfik Fikret Lisesi nden, 1986 yılında Gazi Üniversitesi Ekonomi Bölümü nden mezun olduktan sonra çeşitli kuruluşlarda muhasebe üzerine çalışmış, sanat galerilerinde yöneticilik yapmıştır. Tevfik Fikret Lisesi mezunu Sedat Seyhan ile 1985 yılında evlenmiş olan mezunumuzun Tevfik Fikret Lisesi öğrencisi bir kızı bulunmaktadır.

7 BERAT DERGİ - ROZET Tava Şenliği için hazırladığımız ve siz mezunlarımıza Tava Günü nde dağıtmayı planladığımız 10., 20., 25., 30., 35. ve 40.yıl mezunlarımızın Mezuniyet Beratlarını, Rozetlerini ve "TıFıL" Dergi sini hava muhalefeti!!! nedeniyle veremedik. Daha sonra Genel Kurul Toplantısı için gelen mezunlarımıza bir bölümünü verdik. Ankara da ikamet eden mezunlarımız; Okula uğradıkları takdirde hem kendilerininkini, hem de görüştükleri arkadaşlarınınkini Ferhat Erdoğan'dan alabileceklerdir. Şehir dışındaki mezunlarımıza ise bize başvurdukları takdirde, posta/kargo aracılığı ile ulaştırabileceğiz. Eriştirmekte yardımcı olabilirseniz çok mutlu oluruz.

8 MEZUNLARDAN HABERLER 1991 yılı mezunumuz ve eski başkanımız Candan Sertçeoğlu Tokyürek baskılara daha fazla dayanamayıp 15 Mayıs 2010 günü Benhür Tokyürek ile evlenmiş, damadın ayağına basmış, evlilik cüzdanını kapmıştır mezunlarımızdan Münir Tuğcu nun kızı Yasemin 26 Haziran 2010 da Çeşme, Alaçatı da evlendi. Gençlere mutluluklar dileriz mezunlarımızdan Ela Ağırnaslı Öz ün kızı Simin 26 Haziran 2010 da Ankara da evlendi. Mutluluklar dileriz yılı mezunumuz Özge Baran 3 Temmuz 2010 Cumartesi günü İstanbul - da evlendi. Kendisine ve eşine mutluluklar dileriz mezunları mezuniyetlerinin 25. yılında Antalya Dedeman Otel de bir araya geldiler. Eşleri ve çocuklarıyla birlikte olan mezunlarımız bir yandan hasret giderirken, bir yandan da eski günleri andılar. Anne evine girince insan bir huzur duyar ya, işte öyleydi, diye yorumladı Başkan Murat Öztürk, bu buluşmayı. Nice buluşmalara 85 liler

9 MEZUNLARDAN HABERLER Her ayın ilk perşembesi buluşan Ankaralı 1981 mezunları 1 Temmuz 2010 akşamı Göksu Lokantasında bir araya geldiler. İki yıl boyunca Uluslar arası Göz Konseyi (ICO) Danışma Kurulu nda görev yapan 1974 mezunlarımızdan Prof.Dr.Pınar AYDIN O DWYER, konseyin Yönetim Kurulu Üyesi oldu. Aydın, 2002 yılından bu yana Uluslararası Göz Birliği Etik Komisyonu Başkanlığını da yürütmektedir. Ankara Tevfik Fikret İlköğretim Okulu Müdür Yardımcısı olarak görev yapan 1990 yılı mezunlarımızdan Neslihan ÜLGENALP ÖZKAN İstanbul a gidiyor. Yeni hayatınızda başarılar dileriz, Neslihan Öğretmenim

10 OKULDAN HABERLER Ankara Özel Tevfik Fikret Okulları mimarı Turhan Kayasu nun projelerini hazırladığı 6400 m2 büyüklüğündeki yeni okul binasının inşaatının temel atma töreni 6 Haziran 2010 Pazar günü Tava Şenliği nde yapıldı. Fransa Büyükelçisi Bernard Emie, Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık ve NORM Mühendislik Sanayi ve Ticaret A.Ş. ve AVM Yapı Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. İş Ortaklığı yetkililerinin katılımlarıyla gerçekleşen temsili tören mezunlarımız, veliler ve öğrencilerimiz eşliğinde gerçekleşti. Binamızın temeline ilköğretim öğrencilerimizin okulla ilgili dileklerini yazdıkları küçük kağıtları da attık. Binanın öğretim yılına yetiştirilmesi planlanmakta. Ankara Özel Tevfik Fikret Okulları nın başarıyla düzenlediği Okullararası Fransızca Tiyatro Festivali Tevfik d Or 10. yılında yine okulumuzun ev sahipliği ile Mayıs 2010 tarihlerinde yapıldı. Türkiye de ve yurtdışında çeşitli ülkelerde Fransızca eğitim yapan okulların katıldığı bu yarışmada geleceğin yetenekli sanatçılarını izleme olanağı bulduk. Okulumuz tiyatro grubunun sergilediği Tailleur pour Dames adlı oyundaki performansıyla Berkin Savcısözen En İyi Erkek Oyuncu ödülüne layık görülmüştür.

11 OKULDAN HABERLER Küçük kız voleybol takımımız Karaman - da yapılan Türkiye Şampiyonasında Türkiye üçüncüsü oldu. Hiç set vermeden Türkiye şampiyonasına kadar gelen sporcularımız, burada verdikleri bir maç sonucu üçüncülük kupasını aldılar. Gelecek yıllarda kendilerinden çok daha büyük başarılar bekliyor, küçük sporcularımızı kutluyoruz. Okulumuzda uzun yıllar kimya öğretmeni olarak görev yapmış olan M. José Roméro yu kaybettik. Kendisine Tanrıdan rahmet Tevfik Fikret ailesine ve tüm sevenlerine başsağlığı dileriz. Lise Müdürümüz Eser Gerdanlı Tevfik Fikret Lisesi Müdürü olarak eğitim ve öğretim alanında yaptığı başarılı çalışmaları ve kurucu üyesi, uzun süre yönetim kurulu üyesi olduğu Fransızca Öğretmenleri Derneği ndeki katkıları nedeniyle Fransız Milli Eğitim Bakanı tarafından "Chevalier des Palmes Académiques" nişanıyla ödüllendirildi. Eser Gerdanlı'ya "Chevalier" nişanı, tarihinde Fransız Kültür Merkezi nin yeni binasında yapılan bir törenle Fransa'nın Ankara Büyükelçiliği Kültür ve İşbirliği Müsteşarı ve Türkiye Fransız Kültür Merkezi Müdürü Jean-Luc MASLIN tarafından takıldı. Okulumuz Fotoğrafçılık ve Doğa Sporları Kulüplerinin Isparta- Dedegöl dağlarına düzenlediği kamp sayesinde öğrencilerimiz dağcılığın temel ilkelerini keşfettiler. Öğretmenlerimiz Müfit Alkaya, Aylin Yılmaz ve 1980 mezunlarımızdan Murat Erciyes ile birlikte unutulmaz anlar yaşandı.

12 OKULDAN HABERLER 5 Haziran 2010 tarihinde okulumuzda her sene olduğu gibi Bilim Şenliği düzenlendi. İlköğretim 1. kademe öğrencilerinin sene içinde fen ve matematik dersleri kapsamında edindikleri bilgilerle oluşturdukları bilimsel projeleri arkadaşları, öğretmenleri ve velilere tanıttıkları bu etkinlikte aynı zamanda ilköğretim öğrencileri yıl boyunca hazırladıkları Ürün Dosyaları nı da velilerine sundular yılı mezunları 29 Haziran 2010 günü okulumuz bahçesinde düzenlenen Diploma Töreni nde sembolik diplomalarını aldılar. Tevfik Fikret Okulları yeni mezunlarımıza güle güle derken, Tevfik Fikretliler Birliği olarak biz onlara Hoşgeldiniz diyoruz. Yeni hayatınızda başarılar dileriz Yeni mezunlarımız 30 Haziran 2010 günü Ankara Palas ta düzenlenen Mezuniyet Balosu nda gönüllerince eğlendiler. Yoğun çalışmalarla geçen uzun bir yılın ardından lise mezuniyetlerini coşkuyla kutladılar.

13 DUYURULAR Derneğimizin mezunlarımızla iletişiminin hızlandırılması ve web sitemizin daha etkin kullanımını sağlamak için bilgi-işlem konusunda çalışan mezunlarımızdan yardım bekliyoruz. adresinden bize ulaşabilirsiniz. İŞ İLANLARI LÖSEV LÖSEMİLİ ÇOCUKLAR SAĞLIK VE EĞİTİM VAKFI ULUSLARARASI İLİŞKİLER ELEMANI (ANKARA) - Üniversite mezunu (tercihen Uluslararası İlişkiler bölümünde), - Çok iyi derecede İngilizce ve çeviri bilgisine sahip, - Tercihen ikinci bir yabancı dili olan, - 3 yıl iş deneyimine sahip, - Resmi yazışma kurallarına hakim, - Avrupa birliği proje prosedürlerine hakim, - Proje tecrübesine sahip ve uluslararası kuruluşlar için yeni projeler üretebilecek, - Uluslararası organizasyonlar düzenleyebilecek, - Vizyonu geniş, motivasyonu yüksek, çözüm odaklı çalışabilen, - İnsan ilişkilerinde başarılı; ekip çalışmasına yatkın, - Haftanın 6 günü yoğun tempolu çalışabilecek, - Çok iyi düzeyde ofis programlarını kullanabilen, - Araştırmacı, - Seyahat engeli olmayan, - Sigara kullanmayan, Adaylar aranmaktadır. Erkek adayların askerliğini yapmış ya da muaf olması gerekmektedir. İlgilenenler fotoğraflı, İngilizce ve Türkçe özgeçmişlerini adresine konu satırına İŞ BAŞVURUSU ad soyadı yazarak iletebilirler.

14 İŞ İLANLARI SALES ENGINEER We are a company in construction products/construction chemicals sector and we are seeking for a SALES ENGINEER. Qualifications: University degree in Engineering Excellent command of English both written and spoken. Good command in German language would be an asset Minimum 2 years of experience in construction industry, preferably having roles with international exposure Excellent user in all MSOffice applications Strong leadership and interpersonal skills No restrictions to travel domestically as well as to abroad Military service must be completed for male applicants Job Description: The position will be responsible for: Monitoring and driving customer opportunities, Utilizing all available and applicable sales tools effectively to document, monitor and report sales progress on a timely manner, Updating and reporting of market intelligence data by assessing business potentials within current segmentation, competition, price levels by knowing the competition, Developing and maintaining long-term customer relationships. Assisting in the development of the sales and marketing plans and strategies to achieve sales targets, Making customer visits, identifing their needs, preparing proposals and close follow up, Cooperate with the operational functions during the evaluation of new sales opportunities, Coordinate and take the lead for all sales and aftersales activities for the related product groups in the area of responsibility. Please be aware that all interviews will be held in English language Başvuru: Ela Alkaya Tel:

15 İŞ İLANLARI FRANSA BÜYÜKELÇİLİĞİ Recrutement d'un(e) traducteur(trice)-interprète au service de presse de l'ambassade de France à Ankara Pour votre information, vous trouverez ci-joint une fiche de poste relative à un poste de traducteur-interprète ouvert au service de presse de cette Ambassade à compter du 1er septembre Je vous remercie par avance de bien vouloir relayer cette information autour de vous, en l'affichant dans les locaux de votre établissement et, le cas échéant, en la relayant auprès de vos contacts habituels, afin de lui assurer le maximum de publicité d'ici au 23 juillet 2010, date de clôture de la réception des candidatures. La décision finale de recrutement devrait être prise en théorie d'ici à la fin du mois de juillet au plus tard Julien BOUCHARD Ambassade de France en Turquie - Fransa Büyükelçiligi Premier secrétaire / Conseiller de presse - Politique intérieure Basin ve Iç Politikadan sorumlu Baskatip Tél. : (00 90) / Fax : (00 90)

16 İŞ İLANLARI Poste de Traducteur-Interprète au Service de Presse et de Communication, pour le 1 er septembre 2010 Date limite de dépôt des candidatures au service culturel de l Ambassade (CV + lettre de motivation) : 23 juillet 2010 Renseignements au : Emploi à temps plein (38h). Titulaire d un diplôme universitaire au moins de niveau Maîtrise en rapport avec l interprétation et la traduction, la langue française ou la communication, la personne recrutée, parfaitement bilingue français-turc (à l écrit comme à l oral), devra faire preuve d autonomie, d organisation et de flexibilité. Sa disponibilité et son esprit d initiative lui permettront d assurer les fonctions de traducteur-interprète du Service de presse et de communication de l Ambassade de France qui emploie quatre agents locaux au total. Travaillant en tandem avec deux autres traducteurs / interprètes que compte le Service de presse et de communication, la personne recrutée devra faire preuve d une grande polyvalence pour pouvoir être totalement interchangeable avec ses deux collègues, mais également, en tant que de besoin, remplacer l agent technique du service de presse en vue d assurer la bonne circulation de l information au sein de l Ambassade et ses liens avec ses prestataires de service extérieur dans le domaine de l information et de la communication. Dans le cadre de sa mission, la personne recrutée sera notamment chargée des tâches suivantes : préparation d une revue de presse quotidienne, veille médiatique sur des sujets d intérêt général pour la France en Turquie, traduction d articles de journaux et de textes en tous genres (du turc vers le français et inversement), interprétation consécutive pour l Ambassadeur (entretiens, discours, cérémonies à Ankara ou en province), ou pour les agents de la chancellerie diplomatique. Bon connaisseur des milieux médiatiques turcs, elle saura chercher l information là où elle se trouve, afin d alimenter la réflexion des agents de la chancellerie diplomatique. L agent pourra également être amené à effectuer des tâches relevant de l assistance au chef du service de presse : rédaction de communiqués de presse et de correspondance, prise et entretien des contacts, gestion du site internet de l Ambassade. La personne recrutée sera soumise en alternance, à une astreinte hebdomadaire qui pourra l amener à exercer son travail en dehors des heures de bureau, notamment le week-end, et en fonction des contraintes liées à l actualité. La personne recrutée maîtrisera les fonctions courantes des outils bureautiques les plus fréquemment utilisés, Word, Excel, Power Point, Internet et devra s approprier très rapidement d autres applications spécifiques au Ministère des Affaires Étrangères et Européennes. La rémunération mensuelle brute proposée pour ce poste s élève à TL et comporte un 13 ème mois. L agent disposera de 20 jours de congés annuels. Cette rémunération fera l objet d ajustement chaque année en fonction des règles en vigueur. Les candidat(e)s accepteront de se soumettre à des tests de traduction, d interprétariat et de compétences en bureautique et les meilleurs seront convoqués à un entretien.

17 Mesleki ve özel yaşantılarınızdaki her türlü yenilik, gelişim ve değişim haberlerini adresinden bize ulaştırırsanız, e-bültenimizin gelecek sayılarında tüm mezunlarımızla paylaşabiliriz. BİLGİ GÜNCELLEME FORMU Adı Soyadı/Kızlık Soyadı: TFL Mezuniyet Yılı: (Mezun değilse) TFL de okuduğu yıllar: Son Mezun Olduğu Okul/Bölüm: Çalıştığı Yer/Unvanı: Cep Tel: E-Posta: İş Tel: DEĞERLİ MEZUNLAR; Yukarıdaki bilgileri gerekli güncellemeleri yaparak LÜTFEN adresinden Derneğe ulaştırın. Derneğimizin yıllık üye ödentisi 25 TL. dir. Ödenmesi hususunda hassasiyetinizi rica ediyoruz. Garanti Bankası, Ankara, Ümitköy Şubesi (483) Hesap No : IBAN NO : TR Katkılarınızla daha da zenginleşecek, birbirimizden daha fazla haberdar olacağımız gelecek sayımızda buluşmak üzere...

GENEL KURUL TAVA ŞENLİĞİ

GENEL KURUL TAVA ŞENLİĞİ Büyük ailemizin değerli üyeleri, Ufak ama, emin adımlarla ilerlediğimizin yavaş yavaş da olsa büyüdüğümüzün bir göstergesini daha sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz. Elimizde sadece sizlere ait eski

Detaylı

YENİ DÖNEM. formula=kolej aşkı Duayen Kolejli Baran Asena ile Kolej yılları, iş hayatı ve Formula 1 üzerine keyifli bir sohbet

YENİ DÖNEM. formula=kolej aşkı Duayen Kolejli Baran Asena ile Kolej yılları, iş hayatı ve Formula 1 üzerine keyifli bir sohbet Kolejli İşadamları Derneğinde YENİ DÖNEM Mart 2015 formula=kolej aşkı Duayen Kolejli Baran Asena ile Kolej yılları, iş hayatı ve Formula 1 üzerine keyifli bir sohbet sayfa18 Ocak ayında gerçekleştirilen

Detaylı

Kendiniz için değil, bağlı bulunduğunuz ulus için el birliği ile çalışınız. Çalışmaların en yükseği budur.

Kendiniz için değil, bağlı bulunduğunuz ulus için el birliği ile çalışınız. Çalışmaların en yükseği budur. İÇİNDEKİLER YÖNETİCİLERİMİZ..............2-7 BAŞARILARIMIZ............... 8-10 MEZUNLARIMIZ................11 ANAOKULUMUZ.............. 12-15 DİL ETKİNLİKLERİMİZ... 16-19 SEMİNERLERİMİZ ve KONUKLARIMIZ...

Detaylı

Mustafa Kemal Atatürk

Mustafa Kemal Atatürk Ben yaşayabilmek için, kesin olarak bağımsız bir ulusun evladı kalmalıyım. Bu yüzden ulusal bağımsızlık bence bir hayat sorunudur. Mustafa Kemal Atatürk Ben, manevi miras olarak hiçbir nass-ı katı, hiçbir

Detaylı

Zafer, Zafer benimdir diyebilenindir. Başarı ise, Başaracağım diye başlayarak sonunda Başardım diyebilenindir. Mustafa Kemal Atatürk

Zafer, Zafer benimdir diyebilenindir. Başarı ise, Başaracağım diye başlayarak sonunda Başardım diyebilenindir. Mustafa Kemal Atatürk Zafer, Zafer benimdir diyebilenindir. Başarı ise, Başaracağım diye başlayarak sonunda Başardım diyebilenindir. Mustafa Kemal Atatürk Anaların bugünkü evlatlarına vereceği terbiye eski devirlerdeki gibi

Detaylı

TÜRK EĞİTİM VAKFI. 2013-2014 ÖĞRETİM YILI ÜSTÜN BAŞARI BURSİYERLERİ Can Yalman la Gönüllülük Üzerine. TEV, kaynaklarını Microsoft ERP ile yönetecek!

TÜRK EĞİTİM VAKFI. 2013-2014 ÖĞRETİM YILI ÜSTÜN BAŞARI BURSİYERLERİ Can Yalman la Gönüllülük Üzerine. TEV, kaynaklarını Microsoft ERP ile yönetecek! TÜRK EĞİTİM VAKFI tev.org.tr SAYI: 20 OCAK 2014 TEV, kaynaklarını Microsoft ERP ile yönetecek! 2013-2014 ÖĞRETİM YILI ÜSTÜN BAŞARI BURSİYERLERİ Can Yalman la Gönüllülük Üzerine 4 5 Biz cahii dediğimiz

Detaylı

Piri Reis in Yıldızı. ÖZEL GÜZELBAHÇE PİRİ REİS OKULLARI / 2014-2015 Öğretim Yılı

Piri Reis in Yıldızı. ÖZEL GÜZELBAHÇE PİRİ REİS OKULLARI / 2014-2015 Öğretim Yılı Piri Reis in Yıldızı ÖZEL GÜZELBAHÇE PİRİ REİS OKULLARI / 2014-2015 Öğretim Yılı Parlak Geleceğin Güvenli Rotası... Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı ve ikbal ışığısınız.

Detaylı

Yayın Sahibi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Yayın Koordinatörü Yayın Danışmanları Koordinatör Yardımcıları Yayın İdare Yeri Baskıya Hazırlık Baskı

Yayın Sahibi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Yayın Koordinatörü Yayın Danışmanları Koordinatör Yardımcıları Yayın İdare Yeri Baskıya Hazırlık Baskı İBRAHİM ÇEÇEN VAKFI DERGİSİ B A K I Ş Yayın Sahibi İbrahim Çeçen Vakfı adına Ayşe Günseli Çeçen Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Aslı Türkan Çeçen Yayın Koordinatörü Dr. Meral Dinçer Yayın Danışmanları Aysel

Detaylı

Şubat - Mart 2009 ATSO

Şubat - Mart 2009 ATSO Şubat - Mart 2009 ATSO izyon.org.tr www.atsovizyon.org.tr www.atsovizyon yon.org.tr www.atsovizyon.org.tr www.atsovizyon.o on.org.tr www.atsovizyon.org.tr www.atsovizyon.or n.org.tr www.atsovizyon.org.tr

Detaylı

İÇİNDEKİLER. sayıca daha fazla olacak olan üniversiteler arasında kalıcı olarak ilk 10 da yer almak da hedeflerimizdendir.

İÇİNDEKİLER. sayıca daha fazla olacak olan üniversiteler arasında kalıcı olarak ilk 10 da yer almak da hedeflerimizdendir. Çankaya Üniversitesi 20062007 akademik yılı mezunlarını Ülkemizin önemli vakıf üniversitelerinden biri olan Çankaya Üniversitesi, evrensel ve bilimsel eğitimöğretimle, insan ve vermenin gururunu yaşıyor.

Detaylı

Gönüllü Özel Okullar Asfa Ferda da buluştu

Gönüllü Özel Okullar Asfa Ferda da buluştu Asfa Ankara Ferda Koleji, 500 Tam Puanla SBS Türkiye Birincisi Çıkardı. Özel Asfa Ferda Koleji 8.Sınıf Öğrencisi Burak Çetin ŞENTÜRK, 2012 SBS de tüm soruları doğru yanıtlayarak 500 tam puan aldı. Başarısında,

Detaylı

i n d e k s 10-25 indeks Portre Semih İDİZ 72 Konuk Yazar Mithat MELEN 65 Bizim Dünyamız Kariyer Kürşat AYDOĞAN 74 Çevre Prof. Dr.

i n d e k s 10-25 indeks Portre Semih İDİZ 72 Konuk Yazar Mithat MELEN 65 Bizim Dünyamız Kariyer Kürşat AYDOĞAN 74 Çevre Prof. Dr. indeks 2 I N D E K S 6 8 Konuk Yazar Portre Semih İDİZ 72 Mithat MELEN 65 26 Kariyer Kürşat AYDOĞAN 74 46 Panoramik Bakış Prof. Dr. Seçil Karal AKGÜN 67 36 Sağlık Prof. Dr. Jale MERAY 76 46 28 Çevre Sosyal

Detaylı

Derneði Yayýnýdýr. odtülüler bülteni

Derneði Yayýnýdýr. odtülüler bülteni ODTÜ Mezunlarý Derneði Yayýnýdýr 197 haziran 2010 odtülüler bülteni ODTÜLÜLER BÜLTENÝ ODTÜ Mezunlarý Derneði aylýk yayýn organýdýr. Dernek üyelerine ücretsiz gönderilir. Haziran 2010 Dernek Adýna Sahibi

Detaylı

ONBİRİNCİ BAHAR ŞENLİKLERİ

ONBİRİNCİ BAHAR ŞENLİKLERİ İz Bırakan 50 Öğrenci Seçildi LAP Poster Şenlikleri Atılım Üniversitesi nin 2010-2011 öğretim yılıyla başlatmış olduğu 50 İz Bırakan Öğrenci programı kapsamında, okulumuzun 50 İz Bırakan Öğrencisi belli

Detaylı

Üniversitemiz, 2007-2008 akademik yılı mezunlarını vermenin gururunu yaşıyor.

Üniversitemiz, 2007-2008 akademik yılı mezunlarını vermenin gururunu yaşıyor. Üniversitemiz, 2007-2008 akademik yılı mezunlarını vermenin gururunu yaşıyor. Ülkemizin önemli vakıf üniversitelerinden biri olan Üniversitemiz, evrensel ve bilimsel eğitim-öğretimle, insan ve toplum amaçlı,

Detaylı

Uluslararası Araştırma Merkezi Açıldı

Uluslararası Araştırma Merkezi Açıldı Uluslararası Araştırma Merkezi Açıldı ICTP-ECAR ın Açılış Konferansı İYTE de Yapıldı Sayı 18 / Nisan - Mayıs - Haziran Basın ve Halkla İlişkiler Birimi yayınıdır. İYTE Bülten 2 SAYI 18 İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ

Detaylı

Ekvador Cumhurbaşkanı Üniversitemizdeydi

Ekvador Cumhurbaşkanı Üniversitemizdeydi 1-31 Mart 2012 Baskı Tarihi: 17 Nisan 2012 Sayı: 153 www.ankara.edu.tr Ekvador Cumhurbaşkanı Üniversitemizdeydi Cumhuriyetin Kurduğu ilk Üniversite... REKTÖRDEN Sevgili Ankara Üniversiteliler, Son aylarda

Detaylı

MünazaraKulübü. eğitim kurumları. YarıẟmadanYarıẟmaya. Yayın İletiẟim Kulübü. burası

MünazaraKulübü. eğitim kurumları. YarıẟmadanYarıẟmaya. Yayın İletiẟim Kulübü. burası MünazaraKulübü YarıẟmadanYarıẟmaya Yayın İletiẟim Kulübü İletiẟim: okulummarmara@mek.k12.tr ilknurakgun@mek.k12.tr Yayın İletiẟim Kulübü Öğretmeni: İlknur Akgün Kulüp Öğrencileri: Büẟra Genç, Burak Sezer

Detaylı

Hasat Zamanı Yaklaşıyor. Rotaract Balosu. Bölge Konferansı 2014. Balkan Barış İnsiyatifi Maçka Rotary Kulübü. Uzay Sessiz

Hasat Zamanı Yaklaşıyor. Rotaract Balosu. Bölge Konferansı 2014. Balkan Barış İnsiyatifi Maçka Rotary Kulübü. Uzay Sessiz Ücretsizdir Sayı 7 Nisan 2014 Rotaract Balosu Balkan Barış İnsiyatifi Maçka Rotary Kulübü Hasat Zamanı Yaklaşıyor Bölge Konferansı 2014 Mayıs 16/19 Antalya Uzay Sessiz Kadınlar Günü Etkinlikleri Ayın Kulübü

Detaylı

Lara Simay Oğuzhan 10A - Volvo Adventure Afiş Yarışması Birincisi

Lara Simay Oğuzhan 10A - Volvo Adventure Afiş Yarışması Birincisi Lara Simay Oğuzhan 10A - Volvo Adventure Afiş Yarışması Birincisi MERHABA Sahibi Özel Sezin Okulu Ltd. Şti. adına Gülin Sezin Toroslu Sorumlu Müdür Can Vuran Genel Yayın Yönetmeni Pelin Sezin Sanat Yönetmeni

Detaylı

TED ANKARA KOLEJLILER. www.kolej.org SAYI 111 KASIM 2012

TED ANKARA KOLEJLILER. www.kolej.org SAYI 111 KASIM 2012 TED ANKARA KOLEJLILER 1 www.kolej.org SAYI 111 KASIM 2012 indeks 6 8 10 SÖZ SİZDE H. Ahmet KILIÇOĞLU 73 12 AKTUALİTE Ayfer NİĞDELİOĞLU 81 26 TED Üniversitesi Açıldı! 14-23 BİZİM DÜNYAMIZ 30 PORTRE Kerem

Detaylı

Anadolu Futbol Ligi nde şampiyon İİBF

Anadolu Futbol Ligi nde şampiyon İİBF Türk gençleri geleceğimizin teminatıdır Anadolu Futbol Ligi nde şampiyon İİBF Anadolu Üniversitesi Geleneksel Bahar Şenlikleri Spor Etkinlikleri kapsamında düzenlenen Anadolu Üniversitesi Futbol Ligini

Detaylı

YERYÜZÜNE İNDİ. YERYÜZÜNE İNDİ.

YERYÜZÜNE İNDİ. YERYÜZÜNE İNDİ. Yeni BMW 4 Serisi Yeni BMW 4 Serisi www.ozgorkeyotomotiv.com Sheer Driving Pleasure www.ozgorkeyotomotiv.com Sheer Driving Ple YERYÜZÜNE İNDİ. YERYÜZÜNE İNDİ. Duygularınızı harekete geçirecek sürüş keyfiyle

Detaylı

İSTANBUL ODTÜ MEZUNLARI DERNEĞİ YAYINIDIR MAYIS-HAZİRAN 2012. Mayıs ta ODTÜ lü olmak

İSTANBUL ODTÜ MEZUNLARI DERNEĞİ YAYINIDIR MAYIS-HAZİRAN 2012. Mayıs ta ODTÜ lü olmak İSTANBUL ODTÜ MEZUNLARI DERNEĞİ YAYINIDIR MAYIS-HAZİRAN 2012 Mayıs ta ODTÜ lü olmak ihtiyaç HALiNDE EViNiZiN MASRAFLARI BOYASINA KADAR ANADOLU SiGORTA DAN. Kiracıya Boya Badana Hizmeti ile kiracısı olduğunuz

Detaylı

İKÜMED Kuruldu. İKÜMED 1. Olağan Genel Kurul Toplantısı. Nisan 2014 / Sayı: 1

İKÜMED Kuruldu. İKÜMED 1. Olağan Genel Kurul Toplantısı. Nisan 2014 / Sayı: 1 Nisan 2014 / Sayı: 1 İKÜMED Kuruldu 8 Ağustos 2012 tarihinde, İstanbul Dernekler Odası na, İstanbul Kültür Üniversitesi Mezunları ve Mensupları Derneği, yedi kurucusu adına Ali Kaplanoğlu eliyle dernek

Detaylı

i n d e k s 14-22 N D E S indeks Konuk Yazar K6Portre Gülseren Kariyer Tufan Alatan 82 Hakan Bezginli 78 Budayıcıoğlu 65 KolejIN Bizim Dünyamız

i n d e k s 14-22 N D E S indeks Konuk Yazar K6Portre Gülseren Kariyer Tufan Alatan 82 Hakan Bezginli 78 Budayıcıoğlu 65 KolejIN Bizim Dünyamız indeks 2 N D E S I 8 Konuk Yazar K6Portre Gülseren Hakan Bezginli 78 Budayıcıoğlu 65 12 KolejIN 26 Sağlık Prof. Dr. Meral Or 72 32 Panoramik Bakış Prof. Dr. Ş. Teoman Duralı 67 28 Mesaj Kutusu Ataç İmamoğlu

Detaylı

I BIZe-bülten Ekim 2009, Sayı 6

I BIZe-bülten Ekim 2009, Sayı 6 I BIZe-bülten Ekim 2009, Sayı 6 Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü Editörden Sezen Sayoğlu IE 4 Merhaba Değerli Bilkent IE Mezunları, Yeni dönemde yenilenen ekibimizle yolumuza devam ediyoruz.

Detaylı

Bize şevk ve cesaret veren desteklerinizi. esirgemeyeceğinizden kuşkum yok.

Bize şevk ve cesaret veren desteklerinizi. esirgemeyeceğinizden kuşkum yok. Bize şevk ve cesaret veren desteklerinizi esirgemeyeceğinizden kuşkum yok Değerli okuyucular, Öncelikle, Cemiyet Dergimizin yeni sayısıyla karşınızda olmaktan, Darüşşafaka yı bir kez daha sizlere anlatmaktan

Detaylı

www.fumed.org.tr OCAK - MART 2013 YIL: 1 SAYI: 1

www.fumed.org.tr OCAK - MART 2013 YIL: 1 SAYI: 1 www.fumed.org.tr OCAK - MART 2013 YIL: 1 SAYI: 1 Çok Şey İstiyoruz... Hoş Geldiniz... Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Sormaz Editör Nurcan Eke Reklam Koordinatörü Ebru Ersoy Yeni bir şeylere başlamanın

Detaylı

içindekiler Dernekten Vişnelik İzlencesi Koleksiyon Opera Sahnelerinden Spor Teknoloji Dosya Kavramlar ODTÜ den Bir Köşe Hocam İnecek Var

içindekiler Dernekten Vişnelik İzlencesi Koleksiyon Opera Sahnelerinden Spor Teknoloji Dosya Kavramlar ODTÜ den Bir Köşe Hocam İnecek Var Dernekten 2 4 1 içindekiler 6 Dernekten ODTÜLÜLER BÜLTENİ TEMMUZ-AĞISTOS 2014 Dernek Ad na Sahibi ve Yaz flleri Müdürü Himmet fiah N (EDS 83) Yay n Kurulu Tülay ÜNLÜEVCEK (PSY 83) fiule fiah N (PSY 85)

Detaylı