RADYO VE TELEVİZYON YAYINCILIĞI

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "RADYO VE TELEVİZYON YAYINCILIĞI"

Transkript

1 SAYISAL YAYINCILIĞIN DURUMU TÜRKİYE DE RADYO VE TELEVİZYON YAYINCILIĞININ ININ MEVCUT DURUMU KARASAL SAYISAL YAYINCILIK (DVB-T) CEP TELEVİZYONU VEYA MOBİL TV (DVB H) İNTERNET ORTAMINDAN TV YAYINCILIĞI (IP TV)

2 TÜRKİYE DE RADYO VE TELEVİZYON YAYINCILIĞININ ININ MEVCUT DURUMU Türkiye de kamu ve özel analog radyo - televizyon yayıncılığı 3984 sayılı Radyo ve Televizyonların Kuruluş ve Yayınları Hakkında Kanun ve ilgili Yönetmelikler kapsamında; Karasal Ortamdan, Uydu Ortamından, Kablo Ortamından, Kapalı Devre Ortamından olmak üzere yapılmaktadır.

3 TÜRKİYE DE RADYO VE TELEVİZYON YAYINCILIĞININ ININ MEVCUT DURUMU KARASAL ORTAMDAN YAPILAN RADYO VE TELEVİZYON YAYINCILIĞI 1995 yılından itibaren 3984 Sayılı Kanunun Geçici 6ncı Maddesi kapsamında yapılmaktadır. Karasal ortamdan yapılan yayınlar yerel, bölgesel ve ulusal lisans tipine göre yapılmaktadır. Karasal ortamdaki yayınların yayın tekniği analogdur. Henüz sayısal tekniğe geçilmemiştir.

4 TÜRKİYE DE RADYO VE TELEVİZYON YAYINCILIĞININ ININ MEVCUT DURUMU UYDU ORTAMINDAN YAPILAN RADYO VE TELEVİZYON YAYINCILIĞI 2001 yılından itibaren 3984 Sayılı Kanun ve Uydu Lisans ve Yayın İzni Yönetmeliği kapsamında yapılmaktadır. Uydu ortamdan yapılan yayınlar uydu radyo (U-RD) ve uydu televizyon (U-TV) lisans tiplerine göre yapılmaktadır. Uydu ortamdaki yayınların yayın tekniği sayısaldır.

5 TÜRKİYE DE RADYO VE TELEVİZYON YAYINCILIĞININ ININ MEVCUT DURUMU KABLO ORTAMINDAN YAPILAN RADYO VE TELEVİZYON YAYINCILIĞI 1988 yılından itibaren yapılmaktadır yılından itibaren Kablolu Yayın Lisans ve izin Yönetmeliği kapsamında izin verilmektedir. Kablo ortamdan yapılan yayınlar kablo radyo (K-RD Tek il veya Çok il ) ve kablo televizyon (K-TV Tek il veya Çok il ) lisans tiplerine göre yapılmaktadır. Kablo ortamdaki yayınların yayın tekniği analogdur. Türksat pilot bölgelerde başlamak üzere 2008 yılında sayısala geçmiştir.

6 TÜRKİYE DE RADYO VE TELEVİZYON YAYINCILIĞININ ININ MEVCUT DURUMU KAPALI DEVRE ORTAMINDAN YAPILAN RADYO VE TELEVİZYON YAYINCILIĞI 2002 yılından itibaren 3984 Sayılı Kanun ve Kapalı Devre Televizyon Yayınları Yönetmeliği kapsamında eğitim,öğretim, güvenlik ve turizm amacıyla yapılmaktadır.kapalı Devre ortamından yapılan yayınlar kapalı devre radyo (KD-RD) ve kapalı devre televizyon (KD-TV) lisans tiplerine göre yapılmaktadır. Kapalı devre yayı tekniği sayısaldır.

7 KARASAL SAYISAL YAYINCILIK (DVB-T) Haberleşme Yüksek Kurulu 27/09/2006 tarihinde yapmış olduğu 2006 yılı 2. Olağan toplantısında alınan karar çerçevesinde analog yayınla paralel olarak sayısal yayına (DVB-T) geçmek üzere Sayısal Yayın Konsepti RTÜK Koordinatörlüğünde, Ulaştırma Bakanlığı Haberleşme Genel Müdürlüğü, Telekomünikasyon Kurumu, Türkiye Radyo Televizyon Kurumu Genel Müdürlüğü, ilgili Kurum ve Kuruluşların katılımıyla DVB-T çalışmalarına başlanmıştır. Ankara, İstanbul ve İzmir illerinde Şubat 2006 da deneme yayınlarına başlanmıştır.

8 KARASAL SAYISAL YAYINCILIK (DVB-T) Ülkemiz ekonomisine faydası, kaliteli yayıncılık, işletme maliyetinin daha düşük olması ve aynı zamanda analog karasal yayıncılığın vermiş olduğu tecrübeler ışığında sayısal yayıncılıkta multiplex işletmecisi olarak faaliyet göstermek üzere TRT ve özel yayıncı kuruluşlar tarafından Anten A.Ş. Şirketi kurulmuştur. Anten A.Ş. Öncelikle 13 büyük il olmak üzere alt yapı çalışmalarını yapmıştır.

9

10 KARASAL SAYISAL YAYINCILIK (DVB-T) Her ilde tek bir ( Ankara,İstanbul ve İzmir hariç) emisyon noktasından, tek bir sistem üzerinden yayın yapılması planlanmıştır. Ön çalışmada, emisyon yerleri, sayısal yayın için arasındaki kanallar, paralel yayın yapacak kuruluşlar ilgili kurumlarla birlikte belirlenmiştir. Bunlara ilişkin harita aşağıda sunulmuştur.

11 RADYO VE TELEVİZYON YAYINCILIĞI İSTANBUL KOCAELİ SAMSUN BURSA ANKARA ERZURUM İZMİR ANTALYA KONYA KAYSERİ DİYARBAKIR GAZİANTEP ADANA

12 KARASAL SAYISAL YAYINCILIK (DVB-T) Karasal sayısal yayına geçilmesi planlanan il sayısı 13 den 24 e çıkarılmıştır. Bu ilave illere yönelik teknik fizibilite çalışmaları devam etmektedir. Karasal sayısal yayına yönelik frekans planlama çalışmaları Bilgi Teknolojileri Kurumu tarafından yapılmıştır. Plan çalışması değerlendirme aşamasındadır. Ancak Danıştay 10ncu Dairesince TRT Kurumunun Anten A.Ş. ye ortak olamıyacağına karar vermiştir. TRT Kurumu bu karara itiraz etmiş ve mahkeme süreci devam etmektedir.

13 KARASAL SAYISAL YAYINCILIK (DVB-T) Karasal sayısal yayına geçilmesi planlanan il sayısı 13 den 24 e çıkarılmıştır. Bu ilave illere yönelik teknik fizibilite çalışmaları devam etmektedir. Karasal sayısal yayına yönelik frekans planlama çalışmaları Bilgi Teknolojileri Kurumu tarafından yapılmıştır. Plan çalışması değerlendirme aşamasındadır. Ancak Danıştay 10ncu Dairesince TRT Kurumunun Anten A.Ş. ye ortak olamayacağına karar vermiştir.

14 KARASAL SAYISAL YAYINCILIK (DVB-T) TRT Kurumu bu karara itiraz etmiş ve mahkeme süreci devam etmektedir. Mahkeme sonucuna göre çalışmalara devam edilecektir.karasal sayısal yayına tamamen geçilmesi yani analog yayınların kapatılması için öngörülen süre yılları olmakla birlikte bu süreç sayısala geçiş oranı ve kamuoyunun sayısala olan talebi belirleyecektir.dvb-t Mpeg-4 sıkıştırma tekniğine göre planlama yapılmaktadır.

15 KARASAL SAYISAL YAYINCILIK (DVB-T) Yapılan DVB-T planlaması Fixed alış, Taşınabilir dış mekan ve mobil alış ve Portatif iç mekan alışın tamamını kapsayacak şekilde revize edilmektedir. Karasal sayısal yayına geçilmesi durumunda izleyiciler tarafından kullanılacak olan Set Üstü Cihazlar (Set-top-box ) için yurt içi ihracatçı/ithalatçı firmalarla da görüşülerek Üniversitelerle birlikte çalışılarak bir kitapçık (T-book) çıkartılmıştır. Bu çıkarılan kitapçık hem üretici firmalara hem de izleyicilere faydalı olması planlanmıştır. Sayısal yayına geçiş ile ilgili idari ve teknik çalışmalar devam etmektedir.

16 CEP TELEVİZYONU VEYA MOBİL TV (DVB H) (Digital Video Broadcasting-Handheld) Ülkemizde DVB-H tekniğinde yayıncılık henüz başlamamıştır. Ancak bir GSM Operatörü 2008 yılı ikinci yarısından itibaren Üst Kurul dan 6 aylık süre ile test yayını yapmaya başlamıştır. Bu yayıncılığın gelişimi yakın bir zamanda hızlanacaktır. Bu konuya ilişkin çalışmalar devam etmektedir. DVB-H yayıncılığının baz istasyonları üzerinden mi, yoksa DVB-T sistemleri üzerinden yapılacağı konusu henüz netlik kazanmamıştır.

17 IP TV YAYINCILIĞI IPTV yayıcılığının yüklenicisi Türk Telekom A.Ş. dir. TTAŞ IPTV yayıncılığına geçmek üzere alt yapı çalışmalarına 2008 yılında başlamış ve halen devam etmektedir. Sistem 1 milyon aboneye hizmet vermek üzere planlanmıştır. Yayıncılığa geçişe yönelik teknik alt yapı çalışmaları ve görüşmeler devam etmektedir. IPTV yayıncılığı uygulamalarının düzenlenmesine yönelik idari çalışmalar devam etmektedir.

18 TÜRKİYE DE SAYISAL SONUÇ YAYINCILIK Sonuç olarak karasal sayısal yayıncılığı (DVB-T), Cep Televizyonu veya Mobil TV Yayıncılığı (DVB-H) ve internet ortamından televizyon yayıncılığına (IPTV) yönelik geçişin hızlandırılmasını yüklenici firma, alt yapı hizmeti verecek firma ve kamuoyundan gelecek talepler belirleyecektir. Halen ülkemizde sadece uydu ve kablo (Pilot yerlerde) ortamından sayısal yayıncılık yapılmaktadır. Karasal, internet ve GSM ortamlarından sayısal televizyon yayıncılığına geçilmemiştir. Karasal sayısal radyo yayıncılığına (T-DAB ) yönelik geçiş ile ilgili çalışma söz konusu değildir.

19 TEŞEKKÜR EDERİM. Necmi KAPICI İzin ve Tahsisler Dairesi Başkanlığı Tel: necmkapiciyahoo.com

6112 sayılı Kanun Kapsamında Yayın Lisans İşlemleri

6112 sayılı Kanun Kapsamında Yayın Lisans İşlemleri 6112 sayılı Kanun Kapsamında Yayın Lisans İşlemleri RATEM ANTALYA TOPLANTISI Muhsin KILIÇ Radyo ve Televizyon Üst Kurulu İzin ve Tahsisler Dairesi Başkanı 1 6112 sayılı Kanun 6112 sayılı Kanun ile sektörün

Detaylı

2.2.1.17. Kamu Hizmetlerinde e-devlet Uygulamaları a) Mevcut Durum e-devlet, kamu hizmet sunumunda kalite ve etkinliğin artırılmasına yönelik

2.2.1.17. Kamu Hizmetlerinde e-devlet Uygulamaları a) Mevcut Durum e-devlet, kamu hizmet sunumunda kalite ve etkinliğin artırılmasına yönelik 2.2.1.17. Kamu Hizmetlerinde e-devlet Uygulamaları a) Mevcut Durum e-devlet, kamu hizmet sunumunda kalite ve etkinliğin artırılmasına yönelik çalışmalarda önemli bir araç teşkil etmektedir. Bu kapsamda

Detaylı

İÇİNDEKİLER Sunuş...4 BÖLÜM 1. TELEKOMÜNİKASYON KURUMU VE YAPISI...5 1.1. Kurumsal Yapı... 5 1.1.1. İnsan Kaynakları... 6 1.1.2. Mali Durum...

İÇİNDEKİLER Sunuş...4 BÖLÜM 1. TELEKOMÜNİKASYON KURUMU VE YAPISI...5 1.1. Kurumsal Yapı... 5 1.1.1. İnsan Kaynakları... 6 1.1.2. Mali Durum... 2002 YILI FAALİYET RAPORU İÇİNDEKİLER Sunuş...4 BÖLÜM 1. TELEKOMÜNİKASYON KURUMU VE YAPISI...5 1.1. Kurumsal Yapı... 5 1.1.1. İnsan Kaynakları... 6 1.1.2. Mali Durum... 7 1.1.3. Fiziki Altyapı... 8 1.2.

Detaylı

TÜRKİYE RADYO-TELEVİZYON KURUMU (TRT) 2011 YILI RAPORU

TÜRKİYE RADYO-TELEVİZYON KURUMU (TRT) 2011 YILI RAPORU TÜRKİYE RADYO-TELEVİZYON KURUMU (TRT) 2011 YILI RAPORU Bu rapor; 6085 sayılı Kanun ve 2954 sayılı Kanun uyarınca hazırlanmıştır. Kuruluşun unvanı :Türkiye Radyo-Televizyon Kurumu Merkezi :Ankara İlgili

Detaylı

2008 Faaliyet Raporu

2008 Faaliyet Raporu 2008 Faaliyet Raporu Bu Faaliyet Raporunda yer alan bilgiler ve veriler kaynak gösterilmeden kullanılamaz. 2009 İçindekiler ÇİZELGELER...7 ŞEKİLLER...9 Önsöz... 11 Misyon, Vizyon ve Temel Değerlerimiz...

Detaylı

TÜRKSAT UYDU HABERLEŞME KABLO TV VE İŞLETME A.Ş. (TÜRKSAT) 2012 YILI RAPORU

TÜRKSAT UYDU HABERLEŞME KABLO TV VE İŞLETME A.Ş. (TÜRKSAT) 2012 YILI RAPORU TÜRKSAT UYDU HABERLEŞME KABLO TV VE İŞLETME A.Ş. (TÜRKSAT) 2012 YILI RAPORU Bu rapor; 6085 sayılı Kanun ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Kamu İktisadi Teşebbüsleri Komisyonu nun 1.3.2005 tarihli Kararı

Detaylı

BİLGİ TEKNOLOJİLERİ VE İLETİŞİM KURUMU BTK

BİLGİ TEKNOLOJİLERİ VE İLETİŞİM KURUMU BTK BİLGİ TEKNOLOJİLERİ VE İLETİŞİM KURUMU BTK F 2 0RA 1P O R 0U A A L İ Y E T Bu Faaliyet Raporunda yer alan bilgiler ve veriler kaynak gösterilmeden kullanılamaz 2011 3 53 53 56 56 57 57 57 57 58 58 58

Detaylı

Elektronik haberleşme pazarı 2010 yılına bakış

Elektronik haberleşme pazarı 2010 yılına bakış Elektronik haberleşme pazarı 2010 yılına bakış Teknoloji, Medya ve Telekomünikasyon Sektörü 2 Elektronik haberleşme pazarı Elektronik haberleşme pazarı özellikle son on yılda giderek yertyüzündeki tüm

Detaylı

BAZ İSTASYONLARI VE MEVCUT MEVZUATLAR ÇERÇEVESİNDE UYGULAMAYA İLİŞKİN BİLGİLER

BAZ İSTASYONLARI VE MEVCUT MEVZUATLAR ÇERÇEVESİNDE UYGULAMAYA İLİŞKİN BİLGİLER BAZ İSTASYONLARI VE MEVCUT MEVZUATLAR ÇERÇEVESİNDE UYGULAMAYA İLİŞKİN BİLGİLER AÇIKLAMA: Sektörde yasalara uygunluğun sağlanması, ilgili kurumlarla ilişkilerin yürütülmesi, teknolojik gelişmelerin izlenmesi,

Detaylı

İÇİNDEKİLER. Şekiller Listesi...V Çizelgeler Listesi...VI Simgeler ve Kısaltmalar...VII

İÇİNDEKİLER. Şekiller Listesi...V Çizelgeler Listesi...VI Simgeler ve Kısaltmalar...VII İÇİNDEKİLER Şekiller Listesi...............................................................V Çizelgeler Listesi............................................................VI Simgeler ve Kısaltmalar.....................................................VII

Detaylı

WEB TABANLI EĞİTİMİN ALT YAPISI İÇİN INTERNET ERİŞİMİNDE KARASAL İLETİM ORTAMLARI İLE UYDU TEKNOLOJİSİNİN KARŞILAŞTIRILMASI

WEB TABANLI EĞİTİMİN ALT YAPISI İÇİN INTERNET ERİŞİMİNDE KARASAL İLETİM ORTAMLARI İLE UYDU TEKNOLOJİSİNİN KARŞILAŞTIRILMASI WEB TABANLI EĞİTİMİN ALT YAPISI İÇİN INTERNET ERİŞİMİNDE KARASAL İLETİM ORTAMLARI İLE UYDU TEKNOLOJİSİNİN KARŞILAŞTIRILMASI Öğr. Gör. Çiğdem AYTEKİN İstanbul Üniversitesi, Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu

Detaylı

Avrupa'daki Durum. Türkiye'deki Durum

Avrupa'daki Durum. Türkiye'deki Durum Yazan: Elektronik ve Haberleşme Müh. Oktay SİRRİK / oktay@turkengineers.com Yarıiletken teknolojisinin hızlı gelişimi özellikle telekomünikasyon alanında büyük adımlar atılmasına ve analog teknolojilerin

Detaylı

ULAŞTIRMA DENİZCİLİK VE HABERLEŞME BAKANLIĞI. Haziran 2012

ULAŞTIRMA DENİZCİLİK VE HABERLEŞME BAKANLIĞI. Haziran 2012 ULAŞTIRMA DENİZCİLİK VE HABERLEŞME BAKANLIĞI Haziran 2012 1 SUNUM PLANI Bakanlığımız ve Teşkilat Yapısı Hakkında Bilgi 2003-2012 Dönemi Bilişim Sektöründe Temel Göstergelerdeki Gelişmeler 2003-2012 Dönemi

Detaylı

TÜRKSAT UYDU HABERLEŞME KABLO TV VE İŞLETME A.Ş. (TÜRKSAT) 2011 YILI RAPORU

TÜRKSAT UYDU HABERLEŞME KABLO TV VE İŞLETME A.Ş. (TÜRKSAT) 2011 YILI RAPORU TÜRKSAT UYDU HABERLEŞME KABLO TV VE İŞLETME A.Ş. (TÜRKSAT) 2011 YILI RAPORU Bu rapor; 6085 sayılı Kanun ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Kamu İktisadi Teşebbüsleri Komisyonu nun 1.3.2005 tarihli Kararı

Detaylı

TMSF TARAFINDAN MERKEZ GRUBU MEDYA ŞİRKETLERİNİN SATIŞI HAKKINDA 1998/4 SAYILI REKABET KURULU TEBLİĞİ ÇERÇEVESİNDE HAZIRLANAN REKABET KURUMU 2.

TMSF TARAFINDAN MERKEZ GRUBU MEDYA ŞİRKETLERİNİN SATIŞI HAKKINDA 1998/4 SAYILI REKABET KURULU TEBLİĞİ ÇERÇEVESİNDE HAZIRLANAN REKABET KURUMU 2. TMSF TARAFINDAN MERKEZ GRUBU MEDYA ŞİRKETLERİNİN SATIŞI HAKKINDA 1998/4 SAYILI REKABET KURULU TEBLİĞİ ÇERÇEVESİNDE HAZIRLANAN REKABET KURUMU 2. DAİRE GÖRÜŞÜ Ankara, 10 Ağustos 2007 İÇİNDEKİLER 1. KONU...

Detaylı

View of the Turkish market from the commercial broadcaster

View of the Turkish market from the commercial broadcaster View of the Turkish market from the commercial broadcaster Muzaffer Şafak Ratem yönetim kurulu üyesi Kanal 7 Medya grubu Planlama ve Teknik Daire Başkanı Türkiye deki TV Yayıncılığı ve İletim Teknikleri

Detaylı

4.21. DOĞU ANADOLU PROJESĠ (DAP) VE ĠLETĠġĠM EASTERN ANATOLĠA PROJECT (DAP) AND TELECOMMUNĠCATĠON

4.21. DOĞU ANADOLU PROJESĠ (DAP) VE ĠLETĠġĠM EASTERN ANATOLĠA PROJECT (DAP) AND TELECOMMUNĠCATĠON 4.21. DOĞU ANADOLU PROJESĠ (DAP) VE ĠLETĠġĠM EASTERN ANATOLĠA PROJECT (DAP) AND TELECOMMUNĠCATĠON ÖZGEÇMĠġLER Prof. Dr. Eyüp Günay Ġsbir Fırat Üniversitesi Rektörü ve Doğu Anadolu Projesinde yer alan Atatürk,

Detaylı

Elektronik Haberleşme Avrupa Tek Pazarı 2009 İlerleme Raporu

Elektronik Haberleşme Avrupa Tek Pazarı 2009 İlerleme Raporu T.C. BAŞBAKANLIK AVRUPA BİRLİĞİ GENEL SEKRETERLİĞİ Sosyal, Bölgesel ve Yenilikçi Politikalar Başkanlığı Elektronik Haberleşme Avrupa Tek Pazarı 2009 İlerleme Raporu Özet Bilgi Notu Hazırlayanlar Uzman

Detaylı

Yayım: Resmi Gazete Tarihi: 29.06.2006 Resmi Gazete Sayısı: 26213 Değişiklik: 20.4.2007 tarihli ve 26499 sayılı Resmi Gazete

Yayım: Resmi Gazete Tarihi: 29.06.2006 Resmi Gazete Sayısı: 26213 Değişiklik: 20.4.2007 tarihli ve 26499 sayılı Resmi Gazete Yayım: Resmi Gazete Tarihi: 29.06.2006 Resmi Gazete Sayısı: 26213 Değişiklik: 20.4.2007 tarihli ve 26499 sayılı Resmi Gazete EVRENSEL HİZMET GELİRLERİNİN TAHSİLİ VE GİDERLERİN YAPILMASINA İLİŞKİN USUL

Detaylı

TASAV BEYİN FIRTINASI TOPLANTILARI

TASAV BEYİN FIRTINASI TOPLANTILARI TASAV BEYİN FIRTINASI TOPLANTILARI TELEKOMÜNİKASYON SEKTÖRÜ ÇALIŞMA GRUBU DÜNYA VE TÜRKİYE'DE TELEKOMÜNİKASYON SEKTÖRÜNÜN BUGÜNÜ VE GELECEĞİ Rapor No. 16 // 07 Mart 2015 Raportör: Ejder ORUÇ TASAV Ekonomik

Detaylı

TÜBITAK UZAY & GAMALINK UYDU ÇALIŞTAYI

TÜBITAK UZAY & GAMALINK UYDU ÇALIŞTAYI Dijital İletişim Teknolojileri İhtisas Dergisi MAYIS 2014 SAYI 4 2 AYLIK SÜRELİ YAYINDIR ÜCRETSİZDİR TÜBITAK UZAY & GAMALINK UYDU ÇALIŞTAYI SAYISAL KARASAL YAYINCILIK SÜRECİ TUYAD AKADEMI PROSEDÜRLERI

Detaylı

KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ Bilgi Teknolojileri ve Haberleşme Kurumu. 2013 Yılı Faaliyet Raporu

KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ Bilgi Teknolojileri ve Haberleşme Kurumu. 2013 Yılı Faaliyet Raporu KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ Bilgi Teknolojileri ve Haberleşme Kurumu 2013 Yılı Faaliyet Raporu İÇİNDEKİLER 1. REGULASYON BÖLÜMÜ FAALİYET RAPORU... 3 1.1. Vizyon-Misyon ve Organizasyon Şeması... 3 1.1.1

Detaylı

T.C. B A Ş B A K A N L I K Personel ve Prensipler Genel Müdürlüğü GENELGE 2012/16

T.C. B A Ş B A K A N L I K Personel ve Prensipler Genel Müdürlüğü GENELGE 2012/16 T.C. B A Ş B A K A N L I K Personel ve Prensipler Genel Müdürlüğü Sayı : B.02.0.PPG.0.12-010-06/6559 30 TEMMUZ 2012 Konu : Karayolu Trafik Güvenliği Stratejisi ve Eylem Planı GENELGE 2012/16 Trafik kazalarının

Detaylı

B T H K Bilgi Teknolojileri ve Haberleşme Kurumu. Faaliyet Raporu 2014

B T H K Bilgi Teknolojileri ve Haberleşme Kurumu. Faaliyet Raporu 2014 B T H K Bilgi Teknolojileri ve Haberleşme Kurumu Faaliyet Raporu 2014 BTHK Faaliyet Raporu 2014 06/2012 sayılı Elektronik Haberleşme Yasası uyarınca hazırlanan ve 18 Haziran 2014 tarihli ve R.G-139 sayılı

Detaylı

GENÇLİK ŞÛRASI ÖN KOMİSYON RAPORU ULUSLARARASI ALANDA GENÇLİK 14 18 MAYIS 2012

GENÇLİK ŞÛRASI ÖN KOMİSYON RAPORU ULUSLARARASI ALANDA GENÇLİK 14 18 MAYIS 2012 14 18 MAYIS 2012 GENÇLİK ŞÛRASI ÖN KOMİSYON RAPORU ULUSLARARASI ALANDA GENÇLİK ANKARA - 2012 U L U S L A R A R A S I A L A N D A G E N Ç L İ K GİRİŞ İ nsana yatırımı öncelemek, gelecek nesilleri güvence

Detaylı

SAYISAL KARASAL TELEVİZYON YAYINCILIĞI

SAYISAL KARASAL TELEVİZYON YAYINCILIĞI Dijital İletişim Teknolojileri İhtisas Dergisi OCAK 2015 SAYI: 6 İKİ AYDA BİR YAYIMLANIR ÜCRETSİZDİR TUYAD DAN ELEKTRONİK GERİ DÖNÜŞÜM HAMLESİ SAYISAL KARASAL TELEVİZYON YAYINCILIĞI DÜZLEMSEL UYDU ANTENLERİ

Detaylı

TÜRKİYE ELEKTRİK İLETİM A.Ş. GENEL MÜDÜRLÜĞÜ APK DAİRESİ BAŞKANLIĞI TÜRKİYE ELEKTRİK ENERJİSİ 10 YILLIK ÜRETİM KAPASİTE PROJEKSİYONU (2006 2015)

TÜRKİYE ELEKTRİK İLETİM A.Ş. GENEL MÜDÜRLÜĞÜ APK DAİRESİ BAŞKANLIĞI TÜRKİYE ELEKTRİK ENERJİSİ 10 YILLIK ÜRETİM KAPASİTE PROJEKSİYONU (2006 2015) TÜRKİYE ELEKTRİK İLETİM A.Ş. GENEL MÜDÜRLÜĞÜ APK DAİRESİ BAŞKANLIĞI TÜRKİYE ELEKTRİK ENERJİSİ 10 YILLIK ÜRETİM KAPASİTE PROJEKSİYONU (2006 2015) HAZİRAN 2006 İÇİNDEKİLER I GİRİŞ... 2 II TALEP GELİŞİMİ...

Detaylı

e-dönüşüm TÜRKİYE PROJESİ 2005 EYLEM PLANI DEĞERLENDİRME RAPORU RAPOR NO: II

e-dönüşüm TÜRKİYE PROJESİ 2005 EYLEM PLANI DEĞERLENDİRME RAPORU RAPOR NO: II e-dönüşüm TÜRKİYE PROJESİ 2005 EYLEM PLANI DEĞERLENDİRME RAPORU RAPOR NO: II DEVLET PLANLAMA TEŞKİLATI ARALIK 2005 i ii İÇİNDEKİLER Sayfa I) Giriş... 1 II) 2005 Eylem Planı Gerçekleşme Durumları: 3 Değerlendirme

Detaylı

T.C. Resmî Gazete. Başbakanlık Mevzuatı Geliştirme ve Yayın Genel Müdürlüğünce Yayımlanır BAKANLAR KURULU KARARI

T.C. Resmî Gazete. Başbakanlık Mevzuatı Geliştirme ve Yayın Genel Müdürlüğünce Yayımlanır BAKANLAR KURULU KARARI T.C. Resmî Gazete Başbakanlık Mevzuatı Geliştirme ve Yayın Genel Müdürlüğünce Yayımlanır 9 Nisan 2013 SALI Sayı : 28613 YÜRÜTME VE İDARE BÖLÜMÜ BAKANLAR KURULU KARARI Karar Sayısı : 2013/4541 Kocaeli İli,

Detaylı

BİLGİ TOPLUMU STRATEJİSİ ve EYLEM PLANI (2006-2010) NİHAİ DEĞERLENDİRME RAPORU KASIM 2011 BİLGİ TOPLUMU DAİRESİ BAŞKANLIĞI

BİLGİ TOPLUMU STRATEJİSİ ve EYLEM PLANI (2006-2010) NİHAİ DEĞERLENDİRME RAPORU KASIM 2011 BİLGİ TOPLUMU DAİRESİ BAŞKANLIĞI BİLGİ TOPLUMU STRATEJİSİ ve EYLEM PLANI (2006-2010) NİHAİ DEĞERLENDİRME RAPORU KASIM 2011 BİLGİ TOPLUMU DAİRESİ BAŞKANLIĞI BİLGİ TOPLUMU STRATEJİSİ ve EYLEM PLANI (2006-2010) NİHAİ DEĞERLENDİRME RAPORU

Detaylı