VAKIFKART 7/24 ASİSTANS İLE HANGİ HİZMETLERDEN YARARLANABİLİRSİNİZ? TEKNİK YARDIM

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "VAKIFKART 7/24 ASİSTANS İLE HANGİ HİZMETLERDEN YARARLANABİLİRSİNİZ? TEKNİK YARDIM"

Transkript

1 VAKIFKART 7/24 ASİSTANS İLE HANGİ HİZMETLERDEN YARARLANABİLİRSİNİZ? TEKNİK YARDIM Aracın Çekilmesi Eğer aracınız arızalandı veya bir kazaya uğradıysa, VakıfKart 7/24 Asistans ile aracınız hareketsiz duruma düştüğü yerden en yakın tamirhaneye, benzinizin bitmesi durumunda ise en yakın benzin istasyonuna çekilir. Bu hizmetten 100 USD limitine kadar ücretsiz yararlanabilirsiniz. Yapılan giderin 100 USD sınırını aşan kısmı, VakıfKart sahibi tarafından ödenir. Gezici Servis Aracınızın arıza sebebi ile yürüyemez durumda olması durumunda, aracınızın bulunduğu yere gezici bir tamir/onarım ekibi gönderilir. Gezici servis gönderilmesine ve hizmet sunumuna dair oluşacak giderin 100 USD yi aşan kısmı VakıfKart sahibi tarafından ödenir. Konaklama- Otel Masrafları İkamet ettiğiniz il dışında seyahatte iken aracınız bir arıza veya bir kaza sonucu hareketsiz duruma düştüğünde ve aracınızın onarılmasının 24 saati aşması durumunda bulunduğunuz bölgede 4 yıldızlı otelde (4 yıldızlı otelin bulunmaması veya 4 yıldızlı otelde yer olmaması durumunda 3 yıldızlı otelde oda- kahvaltı) konaklamanız için otel organizasyonu yapılarak, en fazla 5 gece için sizin ve iki aile ferdinin otel masrafları VakıfKart 7/24 Asistans tarafından karşılanır. Konaklama hizmetinden yararlanmanız durumunda ayrıca ulaşım hizmetlerinden yararlanamazsınız. Ulaşım (Uçak/ Otobüs/ Tren Bileti)- (Seyahate devam veya Erken Dönüş Amaçlı Ulaşım Hizmetlerini kapsar) İkamet ettiğiniz il dışında seyahatte iken aracınız bir arıza veya bir kaza sonucu hareketsiz duruma düştüğünde ve aracınızın onarımının aynı gün içinde gerçekleştirilemediği durumlarda, otel konaklaması yerine ulaşım hizmeti istemeniz halinde, VakıfKart 7/24 Asistans siz ve iki aile ferdi için en uygun ulaşım aracını ücretsiz olarak temin eder. Araç Bilgi Hattı Araç Bilgi Hattı ile çekici, tamirhaneler ve yetkili servisler gibi ihtiyaç duyabileceğiniz firmaların iletişim bilgilerini ücretsiz olarak öğrenebilirsiniz. Araç Muayene Hizmeti kg dan az ve ruhsatta hususi oto cinsi olarak belirtilmiş olması kaydıyla aracınız, ücretsiz olarak, talep edeceğiniz yerden alınıp muayenesi yapıldıktan sonra talep edeceğiniz yere ücretsiz olarak teslim edilir. Vergi & ceza borçları ile ilgili eksiklerin Araç Muayene işlemi başlamadan tarafınızca tamamlanması gerekmektedir. Muayene ücreti VakıfKartınızdan tahsil edilmek koşuluyla ödenir. Bu hizmet İstanbul, Ankara ve İzmir illerinde verilmektedir.

2 Teknik & Ferdi Yardımın Dışında Kalan Hususlar 1. Türkiye dışında vuku bulan arızalar, kazalar ve çalınmalar, 2. Bozulma durumunda 10 yaşından eski araçlar, 3. Toplam yüklenmiş ağırlığı 3,5 tondan fazla olan araçlar, 125 cc den küçük olan araçlar, 4. Kiralık araçlar, 5. Motor ve motosikletler, 6. Kişiler ve eşyaların paralı taşımacılığı için kullanılan araçlar, 7. Hayvanlar, tekneler, araçlar ve malların taşımacılığı için özel olarak düzenlenmiş araçlar, 8. Yakıttan kaynaklanan bozulmalar, 9. Bakım eksikliğinden kaynaklanan bozulmalar, 10. Aracın tüketim ve geçiş masrafları ile köprü ve yol paraları, 11. Aracın onarım masrafları, 12. İnsan beraberinde olmayan bagajın taşınması, 13. Yurtdışında kayıtlı ve/veya sigortalı araçlar, 14. Enkaz olarak belirlenen araçların taşınması, MEDİKAL YARDIMLAR Ambulans Hizmeti VakıfKart 7/24 Asistans, hastalanmanız veya yaralanmanız halinde, tıbbi gözetim altında bir ambulans ile şehir içi veya şehirlerarası uygun bir tıbbi merkeze veya bir hastaneden diğerine veya kanuni ikametgâhınıza ulaştırılmanızı ücret karşılığı organize eder. Tıbbi Danışma Hizmeti Tıbbi bir konuda telefonla danışmanlık hizmeti almak istediğinizde ücretsiz olarak 24 saat hizmet veren ü arayabilirsiniz. Aktardığınız bilgilerin tümü doktor tarafından analiz edildikten sonra, azami 6 saatlik süre içerisinde, size tıbbi konsültasyon yerine geçmeyen veya reçete nedeni olmayan sadece öğüt niteliğinde olan bir yanıt verilir. İndirimli Hastane Networkü Türkiye de belirli hastanelerde belirlenen oranlarda VakıfKart sahiplerine indirim sağlanır. Eve Doktor Gönderimi Doktora gidemediğiniz acil durumlarda (Suda boğulmalar, ısı çarpması, zehirlenmeler, ani felçler, akut masif kanamalar, faal migren, 39,5 yüksek ateş, elektrik çarpması, ciddi yanıklar, ciddi alerji, kalp krizi, ritim bozukluğu, akut solunum problemleri, ciddi genel durum bozukluğu, şuur kaybıyla beraber olan baş ağrıları, menenjit, diyabetik ve üremik koma, yüksekten düşme, donma, soğuk çarpması, ciddi göz yaralanmaları, omurga kırıkları, şuur kaybına neden olan durumlar, akut batın, beyin apsesi, uzuv kopmaları ile tıbbi tanımlar doğrultusunda acil olarak tanımlanan her vaka) durumlarda, ikametgâhınıza yılda iki kez azami 200 YTL ye kadar doktor gönderilir.

3 Eve Hemşire Gönderimi Acil durumlarda ikametgâhınıza yılda 2 kez azami 100 YTL ye kadar hemşire gönderilir. İlaç Gönderimi Bulunduğunuz yerde doktor tarafından yazılmış ve acil gereksiniminiz olan ilaçların bulunmaması halinde, reçeteli olmak kaydıyla, yılda iki kez ücretsiz olarak gerekli ilaç tarafınıza gönderilir. İlaç masrafları tarafınızca karşılanır. Medikal Malzeme Gönderimi Bulunduğunuz yerde acil gereksiniminiz olan medikal malzemelerin bulunmaması halinde, gerekli medikal malzeme gönderimi yılda iki kez ücretsiz olarak gerçekleştirilir. Medikal malzeme masrafları tarafınızca karşılanır. Check up Organizasyonu Talebiniz doğrultusunda ücretsiz olarak check up organizasyonu yapılır. Check-up masrafları tamamen tarafınızca karşılanır. Nöbetçi Eczane Bildirimi Bulunduğunuz bölgeye en yakın nöbetçi eczanenin adres ve telefon bilgilerini, 7 gün 24 saat Türkiye genelinde ücretsiz öğrenebilirsiniz. Hastane ve Medikal Merkez Bildirimleri 7 gün 24 saat Türkiye genelindeki hastane ve medikal merkezlerin adres ve telefon bilgilerini ücretsiz öğrenebilirsiniz. 3 Eve Fizyoterapist Gönderimi Yıl içerisinde iki kez yararlanmak ve azami 100 YTL ye kadar olmak koşuluyla, fizyoterapiste gidemediğiniz durumlarda, ikametgahınıza fizyoterapist gönderilmesini isteyebilirsiniz. KONUT YARDIMI Dahili Tesisat Problemleri İkamet ettiğiniz konutun dahili temiz su tesisatının patlaması veya arızası nedeniyle acil çözüm gerektiren problemlerde (su saatinden musluğa kadar olan kısım), sizin de onayınız alınarak konutunuza tesisatçı gönderilir. Acil tesisat servisi olay başına en fazla 80 YTL sınırına kadar yılda 3 defaya mahsus olmak üzere VakıfKart 7/24 Asistans tarafından karşılanır. Bu meblağı aşan masraflar onaylamanız durumunda doğrudan tarafınızca tesisatçıya ödenir. Limiti aşan masrafları onaylamazsanız sadece 80 YTL sınırına kadar olan tamirat yapılır. Elektrik Problemleri Konutunuzun dahili elektrik tesisatında (elektrik sigortasından, elektrik anahtarına kadar) meydana gelen bir sorun durumunda, konutunuzun bulunduğu bölgeye en yakın yerden bir elektrikçi sizin onayınız ile gönderilir. Acil elektrik servisi işçilik ve materyal (elektrik kabloları vb) masrafları olay başına 100 YTL sınırına kadar yılda 3 defaya mahsus olmak üzere VakıfKart 7/24 Asistans tarafından karşılanır. Bu meblağı aşan masraflar, onaylamanız

4 durumunda direkt olarak tarafınızca elektrikçiye ödenir. Limiti aşan masrafları onaylamazsanız sadece 100 YTL sınırına kadar olan tamirat yapılır. Konut Anahtar Kaybı ve Unutulması Konutunuza ait anahtarınızı kaybetmeniz veya unutmanız durumlarında (konuta girememe veya konuttan çıkamama) konutunuzun bulunduğu bölgeye en yakın yerden bir çilingir sizin onayınız ile gönderilir. Yapılacak işçilik masrafları 80.- YTL sınırına kadar yılda 3 defaya mahsus olmak üzere VakıfKart 7/24 Asistans tarafından karşılanır. Bu meblağı aşan masraflar, onaylamanız durumunda tarafınızca direkt olarak çilingire ödenir. Limiti aşan masrafları onaylamazsanız sadece limit dahilinde işçilik hizmeti verilir. Cam Kırılması Konutunuzun dış veya iç camlarının kırılması durumunda, konutunuzun bulunduğu bölgeye en yakın yerden bir camcı sizin onayınız ile gönderilir. İşçilik ve cam masrafı 80.- YTL sınırına kadar yılda 3 defaya mahsus olmak üzere VakıfKart 7/24 Asistans tarafından karşılanır. Bu meblağı aşan masraflar, onaylamanız durumunda tarafınızca direkt olarak camcıya ödenir. Limiti aşan masrafları onaylamazsanız sadece limit dahilinde işçilik ve malzeme hizmeti verilir. Konut Bilgi Hattı Konutunuz ile ilgili işlemler için uygun hizmet sağlayıcılarının iletişim bilgilerini ücretsiz olarak öğrenebilirsiniz. Aşağıdaki iş kolları yukarıda belirtilen acil durumlar haricinde talebiniz durumunda gönderilebilir veya haklarında bilgi verilebilir. Bu hizmetten yararlanmanız durumunda oluşacak masraflar tarafınıza aittir. E Tuğla ustaları E Boyacılar 4 E Marangozlar E Halı, döşemelik kumaşçılar E Isıtıcı ve havalandırmacılar E Televizyon antencileri E Elektrikli ev aletleri tamircileri Evcil Hayvan ve Çiçek Bakımı Talebinize bağlı olarak evcil hayvanlarınızın bakımı hakkında bilgi alabilir ve veterinerlerin iletişim bilgilerini öğrenebilirsiniz. Evde yetiştirdiğiniz çiçekler hakkında da bilgi alabilirsiniz. Bilgisayar Destek Hizmeti Evinizdeki bilgisayarda oluşan arızalar için, eve servis yada bilgisayar tamircisi gönderilmesini talep edebilirsiniz. Bu hizmette oluşacak tüm masraflar tarafınıza aittir.

5 YURTİÇİ CONCIERGE HİZMETLERİ Restoran Rezervasyon ve Bilgi Servisi Yurtiçindeki her türlü restoran hakkında tavsiye ve bilgi alabilir, dilerseniz adınıza rezervasyon yaptırabilirsiniz. Etkinlik Bilgi ve Rezervasyon Servisi Yurtiçindeki her türlü sinema, konser, tiyatro, müze, spor karşılaşmaları, müzikal, bale ve opera etkinlikleri ile ilgili bilgi alabilir, isterseniz bilet ücretinin sizin adınıza VakıfKartınızdan tahsil edilerek adresinize gönderilmesini talep edebilirsiniz. İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Antalya dışındaki illerde bilet gönderim masrafları tarafınıza aittir. Çiçek Alım ve Dağıtım Servisi Talebiniz halinde adınıza çiçek alımı ve gönderiminin yapılmasını sağlayabilirsiniz. Çiçek ücreti tarafınıza ait olup, İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Antalya illerinde gönderim masrafları VakıfKart 7/24 Asistans tarafından karşılanacaktır. Hediye Alım ve Gönderimi Talebiniz doğrultusunda sevdiklerinize ve yakınlarınıza hediye aldırabilir ve istediğiniz adrese gönderebilirsiniz. Hediye ücreti ile birlikte İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Antalya dışındaki illerde gönderim masrafları da tarafınıza aittir. Yiyecek ve İçecek Gönderimi Tüm masraflar tarafınıza ait olmak üzere, talebiniz doğrultusunda bulunduğunuz yere yiyecek ve içecek gönderimi yapılmasını isteyebilirsiniz. Feribot, Otobüs ve Tren Bilgi ve Rezervasyon Servisi Feribot/otobüs/tren saat ve ücretleri konusunda bilgi alabilir, rezervasyon yaptırabilir veya dilerseniz bedeli VakıfKartınızdan alınmak suretiyle biletinizin alınarak kendinize gönderilmesini sağlayabilirsiniz. İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Antalya dıındaki illerde bilet gönderim masrafları tarafınıza aittir. Uçuş Bilgi, Rezervasyon ve Bilet Temini Servisi Uçuş bilgilerini öğrenebilir, uçak rezervasyonlarınızı ve istediğiniz değişiklikleri yapabilirsiniz. Dilerseniz bedeli VakıfKartınızdan karşılanmak suretiyle uçak biletinizin tarafınıza ulaştırılmasını da isteyebilirsiniz. Yapılan rezervasyonu onaylamanız durumunda biletiniz kesilerek İstanbul da 1 gün içinde, diğer illerde en geç 2 gün içinde tarafınıza ulaştırılır. Bilet ücreti ile birlikte, İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Antalya dışındaki illerde gönderim masrafları da tarafınıza aittir. Kitap, CD, VCD, DVD Siparişi Talep ettiğiniz Kitap, CD, VCD ve/veya DVD siparişlerinizi verebilir, tarafınıza ulaştırılmasını sağlayabilirsiniz. Sipariş verdiğiniz ürünün ücreti ile birlikte İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Antalya dışındaki illerde gönderim masrafları tarafınıza aittir.

6 Araç Kiralama Organizasyonu Tüm masraflar tarafınıza ait olmak üzere ihtiyacınız ve talebiniz doğrultusunda araç kiralama şirketlerinin iletişim bilgilerini öğrenebilirsiniz. DANIŞMA HATTI Mali Müşavir Hattı Herhangi bir mali konuda (Vergi kanunu, mevzuat bilgisi, beyanname düzenlenmesi, işletme defterinin tutulması, şirket kurulması esnasında uygulanacak prosedürler, devir işlemleri, vergi dairelerine dilekçe yazımı vb. konularda bilgi sunumu sağlanacaktır.) bilgi edinebilir ve sorununuz ile bağlantılı olarak mali müşavir tavsiyesi alabilirsiniz.