BASKI VE AMBALAJ ENDÜSTRİLERİ İÇİN BİLGİ YÖNETİM SİSTEMLERİ. SisTrade. Software Consulting, S.A.

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "BASKI VE AMBALAJ ENDÜSTRİLERİ İÇİN BİLGİ YÖNETİM SİSTEMLERİ. SisTrade. Software Consulting, S.A."

Transkript

1 BASKI VE AMBALAJ ENDÜSTRİLERİ İÇİN BİLGİ YÖNETİM SİSTEMLERİ SisTrade Software Consulting, S.A.

2 SISTRADE HAKKINDA SISTRADE - Software Consulting, S.A. arasında endüstriyel şirketlerin de bulunduğu çeşitli alanlarda danışmanlık ve yazılım geliştirme hizmeti veren bilgi sistemleri şirketidir. SISTRADE'nin ana hedefi, müşterilerinin kritik iş süreçlerinden maksimum performansı almak amacıyla, pazarda bulunan en iyi bilgi sistemleri araçlarını önermektir. KATMA DEĞER ÜRETEN TAKIM SISTRADE bünyesinde kendi müşterileri için, iş süreçlerine yardım eden ve katma değer sağlayan, özellikle WEB tabanlı, yenilikçi çözümler üreten danışman kadrosu barındırmaktadır. Teknolojideki ve iş süreçlerindeki bilgi birikimi, müşterilerinin ticaretlerine büyük değerler kattığı gibi global çözümler de sağlamaktadır. YENİLİK, ARAŞTIRMA VE GELİŞTİRME SISTRADE bu konularda çok yoğun çalışmaktadır ve NP 4457:2007 standartı ile sertifikalandırılmıştır. Söz konusu standarta sahip olmak, yenilik getirme, araştırma ve iş geliştirme süreçlerini sistemleştirme becerisine haiz olmaktır. Kuruluşundan bugüne kadar, SISTRADE ulusal bilim sistemine dahil bir çok kurum ile araştırma projelerine girdiği gibi, akademik ve iş dünyası arasında bilgi değişimi konusuna da çok önem vermektedir. ISO 9001: 2008 SISTRADE, ISO 9001:2008 sertifikasına sahiptir. Müşterilerine kaliteli ürünler ve servisler sunma içgüdüsü, kurumu her zaman artan müşteri memnuniyeti konusunda olduğu gibi sürekli gelişim konusunda da standartları yükseltmeye yöneltmektedir. ŞİRKET DEĞERLERİ VE KÜLTÜRÜ SISTRADE bünyesinde, bir bilişim şirketi olarak, en yeni ve güncel teknolojiler kullanılmaktadır ve yöneticileri ile diğer çalışanlar arasında, teknolojik açıdan, herhangi bir bilgi farklılığı yoktur. Bunu, insan kaynakları arasındaki işlevsel yakınlığa ve şirket değerlerimizin çok yönlü paylaşılmasına borçluyuz. Yenilikçi, yardımsever ve takım ruhu gibi değerler, kurumun organizasyonunu ve işlevselliğini çok açık bir şekilde etkilemektedir. Kurumun büyümesi, geliştirilen önemli değerler sayesinde olmuştur. Bunlar : yenilik getirme, takım ruhu, sürekli gelişim, yaratıcılık, kalite, şeffaflık, sorumluluk, emeklilik, profesyonel ahlak, alçakgönüllülük ve erişilebilirliktir. Aynı zamanda, sosyal çevrelerde kurum değerlerini yükseltmek, ki burada dayanışma önemli bir rol oynar, en önemli unsurlardan biridir. Ahenk gibi kültürel değerler ve görüşler, çevresel bilinç ve geliştirilen süreçlerdeki kusursuzluk, kurumumuzun en önemli yapı taşlarından biridir. NEREDE VARIZ PARTNERS Istanbul, Turkey Buyukdere Caddesi, Levent No:193 Binasi K:2, 34394, Istanbul, Turkey Porto, Portugal R. Manuel Pinto de Azevedo, nº 64B Porto, Portugal Lisbon, Portugal Madrid, Spain Warsaw, Poland Frankfurt am Main, Germany +49 (0) Paris, France +33 (0) Ljubljana, Slovenia Abu Dhabi, UAE +971 (0) Milan, Italy Tehran, Iran Mexico City +52 (55)

3 SISTRADE SOLUTIONS İŞLETME YÖNETİMİ SISTRADE' nin sunduğu işletme yönetimi, geleneksel bir işletme yönetim yazılımı değildir. Üretim yönetimi, tedarik yönetimi, finansal yönetim, müşteri yönetimi gibi konuları içeren; bütün bilgilerin toplandığı, derlendiği ve yönetildiği çeşitli araçları içeren entegre bir sistemdir. Muhasebesel, üretimsel ve lojistik bilgilerin tamamı işletme ve finans yapılarına uygun olduğundan, müşterilerin finansal analiz yapabilme ve daha ekonomik çalışabilmesi sağlanmaktadır. Ana Özellikler: Teklif yönetimi Değişken fiyat tabloları Sipariş yönetimi Bir sipariş için çoklu teslimat Çoklu teslimat adresleme Siparişin farklı bir şirkete faturalanması Faturalama yönetimi Acente komisyonları yönetimi Satış komisyonları yönetimi Veritabanından doğrudan gönderimi Müşteri siparişi gibi dosyaların/dökümanların eklenmesi/saklanması Sevkiyat yönetimi ve kontrolü Gönderi notları yayımlanması Raporlar ve İstatistikler TEKLİFLER - müşteri geri dönüş zamanı; teklif hazırlama; satış elemanı. SİPARİŞLER - aylık ve yıllık gelişim; sipariş dosyası; teslim edilmiş ve faturalandırılmış işlerin kontrolü. SATIŞLAR - günlük; ülkeye göre; periyodik; iş tipine göre; satış elemanına göre sıralama; karlılık; özetler; istatiksel; yaşlandırma. CRM - İş tipine göre, malzemeye göre, periyodik satış elemanı; müşteri şikayetleri. Raporları farklı formatlarda alma esnekliği: Farklı iş tipleri oluşturma: Ticari baskı/ofset Etiket Kutu/Ofset Ambalaj Flexo Ambalaj Dijital baskı Form baskı Zarf Yazı işleri/yayıncı

4 FİNANS YÖNETİMİ Müşteri/Satıcı fatura yönetimi Acente komisyonları yönetimi Satış elemanı komisyonları yönetimi Maliyet yönetimi Cari hesap yönetimi Yaşlandırma Bordro yönetimi Banka yönetimi Çek ve nakit yönetimi Genel ve analitik muhasebe İNSAN KAYNAKLARI YÖNETİMİ Özlük dosyası yönetimi Uygunsuzluk, fazla mesai ve tatil günleri yönetimi Maaş bordrosu Maaş ödeme Ücret simülasyonu Harcama ve sözleşme yönetimi İşe alma ve yerleştirme yönetimi Tıbbi inceleme ve muayene yönetimi Performans takibi ve terfi yönetimi Zorunlu resmi rapor sirkülasyonu Şirket yönetimi için dahili rapor sirkülasyonu VARLIK YÖNETİMİ Otomatik amortizasyon yönetimi Muhasebe sistemine doğrudan entegrasyon Yeniden değerlendirme Yatırımlar Varlık detay kayıtları Varlık listesi Değerden düşürme Değerleme Yabancı işçi, emeklilik, tahsisatlar, tamiratlar STOK VE SATINALMA YÖNETİMİ MRP - Malzeme Tedarik Planlaması Satıcıların intraktif yönetimi Satıcı ve malzemeye göre dinamik fiyat tablosu tanımlaması Tanımlı kullanıcı isteklerinin tanımlanması ve onay süreci Onaylanmış siparişlerin alım süreçlerinin iç bünyede sirkülasyonu Onay mekanizmalarının tamamlanarak sipariş ve talimat verilmesi Satıcı kontratları yönetimi Sevkiyat, geri dönüş ve stok girişi bildirimi Taşeron/fason yönetimi Stoklar, alımlar, kullanım ve stok ayarlamasını içeren envanter listesi Üretim aşamasında iş istasyonuna göre hammadde maliyetleri bildirimi Planlanmış teslimat listeleri ve teslim edilecek ürünler Minimum stok alarmı ve siparişinin bildirimi Sene sonu stok envanteri ve regülasyonu Çoklu ambar yönetimi Siparişlere göre fason/taşeron belirlenmesi Satıcı faturalarının girişi ve kontrolü Web Web Raporlar ve İstatistikler ALIMLAR - Satınalma ve kabul kontrol; satıcı faturaları kontrol; günlük satınalımlar Estimates Request Search delivery notes Warehouse Orders of start production Search charges state STOKLAR - Envanter; kullanım listeleri;alımların aranması; stoklar; ambarlar arası, matbaalar ve satıcı arası hareketler;müşteri ve satıcı stokları. Raporları farklı formatlarda alma esnekliği:

5 ÜRETİM YÖNETİMİ Üretim metodlarının organizasyonu Değişik üretim safhalarının kontrolü ve planlanması Üretimde sipariş takibi, sevkiyat planlanması ve stok yönetimi Üretim maliyetleri Çalışan, makine, iş istasyonu ve iş hatlarına göre verim analizi Üretim maliyetlerinin azaltılması Üretim planlama Üretim planlama simülasyonu Üretim kontrolü Üretim zamanlamasının güncellenmesi SCADA - BİLGİ TOPLAMA Matbaa yerleşim planının tanımlanması İzlenecek makinenin parametrelerinin tanımlanması Toplanacak bilginin tanımlanması Her makinenin durumunu gerçek zamanda gösteren özet panel arayüzü Alarm tiplerinin parametrik girişi Herhangi bir iş sürecinin başlama ve bitişinin anlık gösterimi Özel iletişim protokollerine entegrasyon Endüstriyel otomasyonla birlikte üretimden bilgi toplanması Web tabanlı gözetim Hız grafiği ve tarihçesi Hammadde tüketimi Makine/üretim durum kayıtları Ürün tipine göre verimlilik Makineye göre verimlilik PLANLAMA MOBİLİTE Malzeme kabulü Paket ağırlığının otomatik tanınması Yükleme ağırlığı kontrolü Üretime malzeme çıkışı Üretimden geri dönen malzeme kabulü Sevkiyat Sevk listesi Envanter Stok güncellenmesi Parti bölümlenmesi Yer bulma Stok bulma Üretim simülasyonu yardımı Operasyon ve süreç planlanması Üretimin başlama ve bitişinin aylık güncellenmesi Yük analizi ve kaynakların durumu Gantt grafiği Süreçlerin renkli gösterimi Operasyonlarda sürükle/bırak kolaylığı Raporlar ve İstatistikler ÜRETİM BİRİMLERİ - Anlık izleme; üretim fazına, üretim safhasına ve maliyet tipine göre maliyetlendirme. ÜRETİM SİPARİŞLERİ - Sipariş arama;bitmemiş siparişler; beklenen ve gerçekleşen sipariş karşılaştırması; üretim maliyetleri; üretim; süren siparişler; sapma analizi MAKİNELER - Çalışma süresi; makine bazında iş analizi; verimlilik; haftalık özet; tarihçe. ÇALIŞANLAR - Üretim bazında analizler; haftalık özet. MALZEMELER - Tüketimler; ihtiyaç listesi; malzeme kontrolü; üretim hareketleri. Raporları farklı formatlarda alma esnekliği :

6 SONUÇ ODAKLI YÖNETİM Kurumun performanısını yükseltir Tüm iş süreçlerinin belirlenmesi ve tanımı Performans kriterleri Farklı açılara yönelik skor kartları Süreç tanımı ve karşılaştırma E-TİCARET İnternet üzerinden, müşteri ve satış elemanı tarafından teklif isteme Müşteri bilgisi sorgulama. Müşteri veya satış elemanı tarafından işin son durumunun sorgulanması. Satıcı tarafından fiyatların güncellenmesi. İnternet üzerinden malzeme siparişlerinin durumunun ve teslimat zamanlamasının sorgulanması. Content Creation JDF Job ticket Creation Tools PDF generation Postpress Options Creative Stitching Binding Trimming Cutting Gathering Palletizing Postpress Gravure Sheetfed Press Flexography MIS ERP 100% WEB Sitrade Print Management Estimating Reporting Tracking Web Offset Digital Printing Managed Delivery Embedded JDF job Ticket Creation Asset Transfer Project Management Prepress Departmental Workflow Controller Job Tracking Preflight PDF Generation Layout RIP Imposition CTP Trapping Proofer Hardware Software E-commerce Front End JDF - İŞ TANIM FORMATI Teklif bilgilerinden baskı öncesine bilgi transferi Baskı öncesinden baskıya bilgi transferi Baskıdan mücellit aşamasına bilgi transferi MOBİL TİCARET Mobil cihazlardan bilgiye ulaşma Teklif sorgulama İş emri sorgulama Stok yönetimi Müşteri yönetimi KALİTE KONTROL Kalite standartları tanımı Her malzeme için kullanılacak kalite kontrol prosedürlerinin tanımı Ekipman kalibrasyonu kontrolu ve kaydı Malzeme kalite kontrolu Uygunsuzluk yönetimi Kalite maliyetlendirme ve muhasebeye entegrasyon EKİPMAN BAKIM-TUTUMU Verimliliği yükseltir Planlamayı kolaylaştırır Ekipmanın ömrünü uzatır Dahili onarım kabiliyeti sağlar AŞAĞIDAKİ UNSURLARA GÖRE BAKIM PLANLARI Ekipman verimliliğini artırıcı aktiviteler Operatörler tarafından yapılacak onarımların kurgulanması Planlanmış bakımların yerine getirilmesi ENDÜSTRİYEL BAKIM YAZILIMLARININ SAĞLADIKLARI Planlanmış bakımlar için otomatik istek açılması Bakımın manuel veya otomatik programlanması Bakım siparişi ve ölçümlerinin yaratılması Arızaların, sorunların ve sebeplerin istatistiği

7 PAZAR Her sektörün kendine ait dinamikleri olduğundan, SISTRADE'in her pazara göre dikey bir çözümü bulunmaktadır. Ofset / Ticari ofset endüstrisi Etiket baskı endüstrisi Kutu / Ofset ambalaj baskı endüstrisi Flexo ambalaj baskı endüstrisi Dijital baskı endüstrisi Zarf baskı endüstrisi Form baskı endüstrisi Yayıncılık endüstrisi Üretim endüstrisi Metal işleme endüstrisi Tekstil endüstrisi Gıda endüstrisi Hizmet sektörü METAL İŞLEME ENDÜSTRİSİ Çelik tipi, malzeme tipi, kategori vb. örneklerde olduğu gibi çeşitli malzeme boyutlarının tanımı Projenin özelliklerine ve bileşenlerine göre üretim ağacı tanımı Operasyon yapısının tanımı Teknik bilgi kartı ve formüllerinin tanımlanması Türev ve hurda yönetimi Üretim planlanması için bekleme, hazırlık ve üretim zamanlarının tanımı Seri numarası yönetimi TEKSTİL ENDÜSTRİSİ Projeye özgü çok katmanlı yapı Sınırsız çözgü ve atkı içeren kompleks üretim ağacı Malzeme veya ürüne göre ön koşulların tanımı Koleksiyon ve proje yönetimi Web kamerası üzerinden ürün resmi tanıma için malzeme spesifikasyonu tanımı Yarı mamül / Yardımcı malzeme için ham madde kontrolü Ürün ve yarı mamül tanımlanması GIDA ENDÜSTRİSİ Grafiksel dolum hatları gözetim sistemi Gerçek zamanda kazanç / kayıp izlenmesi Otomatik ürün sayım sistemi Üretim sürecinin kritik noktalarındaki değerler Vardiya başına üretim endeksi Ürün kartı yönetimi Üretim hatlarına göre siparişlerin sıralanması ve planlanması Fabrika alanında kurulu bulunan toplama istasyonlarının haftalık üretim planı Haftalık kayıtları içeren takvim

8 OFSET BASKI ENDÜSTRİSİ Sistrade Print, dergi, kitap, hertürlü baskılı materyal üreten baskı ve grafik sanatlar endüstrisine yapmış olduğu uygulamalar nedeniyle, ofset baskı çözümlerinde uzmanlaşmıştır. Hergün yeni özellikler eklenen, esnek ve tamamıyla özel bir uygulamadır. Sistrade Print'in önemli özellikleri şöyle sıralanabilir: Katalog, broşür, dergi gibi her tip baskının oluşturulması: forma başına sayfa sayısı ve dergi başına forma sayısı gibi; Sert kapaklı kitaplar: kapak boyutları hesaplanması ve gerekli malzemeleri (karton,kanvas kumaş gibi..); Otokopi defterler: her kopya baskı yolu için kağıt hesabı ve tanımı. Bobin takip yönetimi İşin detaylı maliyetlendirilmesi Farklı karşılaştırma senaryoları Farklı miktar simülasyonu Kabul edilmiş teklifin iş akışı İş emrinin ekonomik/finansal açıdan değerlendirilmesi Müşteriye teklifin yoluyla gönderimi OFSET AMBALAJ ENDÜSTRİSİ Sistrade PRINT ofset baskı tekniği ile karton, karton kutu gibi baskılı materyal üreten baskı ve grafik sanatlar endüstrisine yapmış olduğu uygulamalar nedeniyle, ofset ambalaj baskı çözümlerinde uzmanlaşmıştır. Hergün yeni özellikler eklenen, esnek ve tamamıyla özel bir uygulamadır. Bu sektördeki üretim tipinin ihtiyaçlarının kendine özgü olmasından dolayı, teknik bilgi kartı tarafından desteklenen, teknik tanımın çok hassas olması önemlidir. Aynı zamanda, bu tanım ürün tipine özgü (farklı tipte kutular) tanımlanabilir ve gerçek zamanda üretim kontrolünü barındırır. Herhangi bir standartta veya ECMA, FEFCO gibi organizasyonların belirlediği şablonlardan seçim yapma şansı. Diğer yandan varolan herhangi bir standartta bulunmayan veya kuruluşun kendisi tarafından geliştirilmiş şablonları tanıtma becerisi. Genişlik, uzunluk ve yükseklik gibi 3 ana boyuta göre iş tanımı hesaplanması. Farklı kutular, marjlar, kutulararası boşluk, işin boyutları veya maksimum baskı alanına göre baskı formatının otomatik olarak belirlenmesi. Baskı alanında boşlukları doldurma amacıyla tersyüz etme, doğrultusunu değiştirme gibi parametrelerin girilebildiği montaj optimizasyonu. Kağıt suyuna göre montajın 90 derece döndürülebilmesi. Yeni bıçak yapımını minimuma indirmek amacıyla, baskı planına göre hesaplanan ve kullanılması gereken bıçakların envanterden bulunması veya otomatik bıçak trasesi oluşturulması.

9 FLEXO AMBALAJ ENDÜSTRİSİ Sistrade PRINT'in baskı endütrisine özel ürettiği çözümler içinde, flexo ve rotogravür baskı tipleri gibi, flexo ambalaj sektörüne özgü özel çözüm de bulunmaktadır. Bu sektördeki üretim tipinin çıkış formatı, bu endüstrideki diğer baskı tiplerinden farklı olmasından dolayı, teknik bilgi kartı ve grafik süreci tarafından desteklenen, ürün tipine özgü işemirleri üretilmekte (parametrik) ve üretimin kontrolu yapılmaktadır. Baskı makinesinin tüm özellikleriyle tanıtılması Baskı sürecinden başlayarak, vernikleme, laminasyon, kesim, grafik dizayn ve son aşamaya kadar geçen süreçlerin detaylı tanıtılması ve maliyetlendirilmesi Üretim zamanlamasının tanımı Alt yüklenici yönetimi Teklif eklerinin düzenlenmesi Dana önceden tanımlanmış veya yeni kabul edilmiş siparişin tüm teknik bilgilerinin saklanması Değiştirilmediği müddetçe, önceden tanımlanmış iş akışına uyum Hammadde,baskı, kalite kontrol, laminasyon, geri sarım, filtreleme ve paketleme gibi aşamaların tüm bilgilerinin saklanması / güncellenmesi Ürünün basılmış, lamine edilmiş ve geri sarılmış durumuna göre sarım yönünün belirlenmesi ETİKET BASKI ENDÜSTRİSİ Sistrade PRINT, etiket baskı endüstrisi için özel çözüm sunmaktadır. Bu çözüm, bilet, etiket vb. iş kollarında üretim yapan firmaların ihtiyaçlarını gidermek üzere uygulanmaktadır. Sistrade PRINT etiket modülü, baskı öncesinden sevkiyata kadar ofset baskı, sıcak veya soğuk tampon baskı, kesim, geri sarım gibi aşamaların kontrolünü sağlamaktadır. Tüm çevrim, müşteri siparişinin onaylanmasını takiben başlar ve üretim aşamasının kontrolünü içererek, bitmiş ürünün teslimatı ile son bulur. Bıçak ve kalıp tanımı Bitmiş ürün sayımı Çeşitli tipte etiket oluşturulması Silindir ve merdane yönetimi İş tanımı Teklif kabulü Numaralandırma yönetimi (sayaç) Baskı / tampon baskı Malzemeler ve operasyonlar Teklif maliyeti hesaplama Varolan veya yeni bıçak tipine göre teklif hesaplaması Kağıt, laminasyon filmi ve tampon baskı filmi tüketimi Detaylı maliyet hesaplanması Sayaç yönetimi Senaryo simülasyonu

10 DİJİTAL BASKI ENDÜSTRİSİ Dijital Baskı sistemlerinin kendine özgü dinamiklerlerle hayatımıza yakın zamanda girmesinden dolayı, bu sektörde küçük ebad, geniş ebad ve broşür basımı işleriyle uğraşan firmalara çözüm olmak üzere, Sistrade Print yazılımı bu modül ile güncellenmiştir. Tüm üretim zinciri, aşağıda listelenmiş bu baskı tipine ait temel işlevler ve spesifik çözümleri ile birlikte, Sistrade PRINT tarafından kontrol altına alınmaktadır: Küçük veya geniş ebad makinelere göre iş oluşturma Sürekli montaj planının otomatik olarak oluşturulması Görsellerin tek tek veya karışık olarak yerleşiminin hesaplanması Kağıt, mürekkep gibi tüketim malzemelerinin optimizasyonu Detaylı maliyetlendirme Farklı miktarların simülasyonu Kabul edilmiş siparişlerin iş akışı İş emrinin ekonomik/finansal açıdan değerlendirilmesi. Müşteriye teklifin yoluyla gönderimi FORM BASKI ENDÜSTRİSİ Sürekli form iş dosyası oluşturma Tekrarlama yönetimi Silindir yönetimi İş dosyasının baskı, baskı sonrası ve bant maliyetlerinin detaylı hesaplanması Farklı miktarların simülasyonu Kabul edilmiş siparişlerin iş akışı İş emrinin ekonomik/finansal açıdan değerlendirilmesi. Müşteriye teklifin yoluyla gönderimi ZARF BASKI ENDÜSTRİSİ Her tip zarf, çanta vb. baskı işinin dosyasının oluşturulması Zarf tipleri ve şablonları yönetimi Bileşenlerin tanımı Kesim bilgilerinin tanımı Mürekkep tüketimi Detaylı maliyetlendirme Farklı miktarların simülasyonu Kabul edilmiş siparişlerin iş akışı İş emrinin ekonomik/finansal açıdan değerlendirilmesi. Müşteriye teklifin yoluyla gönderimi. YAYIN YÖNETİMİ Her tip iş dosyası oluşturulması Alt yüklenicilerin makine parkına göre işemri oluşturulması Yayın teknik bilgileri yönetimi İş akışı bilgileri Farklı miktarların simülasyonu Müşteri ve satıcıların fiyat tanımları : 1000 den fazla simülasyon Fiyat listeleri doğrulunun kontrolü Fiyat tablosu oluşturma Alt yüklenici yönetimi İş akışı kabulü Otomatik montaj hesaplanması İş emrinin ekonomik/finansal açıdan değerlendirilmesi Doküman takibi Yazı işleri planlaması Send Estimate Estimate Elaboration Job Orders Scheduling Depart./ Customer Request Job Order Sub-contrators Production Supervusion Approval Technical Data Sheet Job Order creation from approved estimate Send Invoice Job Order Analysis Buying Note to Supplier/s Invoice Job Final Product Delivery Print House/ Supplier Final Material to be invoiced

11 SERVİSLER DANIŞMANLIK EĞİTİM TEKNİK DESTEK & BAKIM-TUTUM ASP - UYGULAMA SUNUCU HİZMETİ WEB DİZAYN & SUNUCU HİZMETİ DIŞ KAYNAK İHTİYAÇ ANALİZİ UYGULAMA METODOLOJİSİ SISTRADE - MIPS (1), "finansal, insan ve zaman" alanlarında kullanılan kaynakların optimizasyonu ve risklerin azaltılması yönünde proje yönetimi ve uygulanmasını kullanan bir metodlar kümesidir. Sistematik bir şekilde uyarlanan proje uygulamaları ve sürekli gelişimi düşünen bir yapı, metodolojiden ziyade, kurumun şaşırtıcı değerler ve kuralları ile birlikte, SISTRADE'in bir yaşam tarzıdır. Kimin yaptığından bağımsız olarak, bir projede gereken tüm aktiviteler, SISTRADE ile müşteri arasında verimli iletişime bağlı olarak, kalıcı çözümler getirmek üzere, bir zamanlamaya bağlı olarak hazırlanır. % Sistrade Resources Participation Requirement Analysis Base [Fase1] Implementation Chonogram Proposal & Commercial Contract Project Start Test List Modifications List Requirement Analysis Document [Fase2] Sistrade Print Features List Requirement Analysis, Instalation & Parametrization of Sistrade Print Standard Nonconformities List Requirement Analysis Document Specific Development List Parametrizations & Customer Specific Developments Test List Matrix Features Validation & Start-up Project Finish Time Evolution MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ Uygulanmış projelerin yönetimi amacıyla, ki burada asıl amaç müşteri memnuniyetidir, SISTRADE "Sistrade Müşteri Memnuniyeti" çağrı merkezi ile hizmet vermektedir. Bu merkez, organize ve entegre iş yönetim modeli süreçlerinin bir uzantısıdır. Ana hedefleri: Müşteri bilgilerinin entegre bir şekilde bilinmesi ve kontrolü amacıyla, tüm müşteri çalışanları kayıt altına alınır Müşteri şikayetlerinin yönetimi Mümkün olan en kısa zamanda müşteri isteklerinin yerine getirilmesi Müşteri yardım masası Garantili müşteri memnuniyeti Proje bitiminden hemen sonra eğitim ve sistem desteği Müşteri Destek crm.sistrade.com (1) MIPS - Sistrade Project Implementation Methodology

12 SisTrade Software Consulting, S.A.

Yenİlİk. Yazılım. Geleceğe yatırım yapan müşteriler! İşletme yönetimi yazılımının. Düzeltmeler ve gelişmeler! yönetim yazılımı

Yenİlİk. Yazılım. Geleceğe yatırım yapan müşteriler! İşletme yönetimi yazılımının. Düzeltmeler ve gelişmeler! yönetim yazılımı Esnek ambalaj baskı endüstrileri için yönetim yazılımı Yenİlİk Esnek Ambalaj Yazılımı İşletme yönetimi yazılımının önemi! Zamandan tasarruf etmek Maliyetleri azaltmak Daha verimli olmak Daha iyi üretmek

Detaylı

YENİLİK. Yazılım haberleri. Geleceğe yatırım yapan müşteriler! Ambalaj baskı. İşletme yönetimi. önemi! Düzeltmeler ve gelişmeler!

YENİLİK. Yazılım haberleri. Geleceğe yatırım yapan müşteriler! Ambalaj baskı. İşletme yönetimi. önemi! Düzeltmeler ve gelişmeler! Baskı ve ambalaj endüstrileri için yönetim yazılımı YENİLİK Ambalaj YAZILIMI İşletme yönetimi yazılımının önemi! Zamandan tasarruf etmek Maliyetleri azaltmak Daha verimli olmak Daha iyi üretmek Rakiplerin

Detaylı

j-guar için Modern Uyarlama Aracı Temel Seviye

j-guar için Modern Uyarlama Aracı Temel Seviye j-guar için Modern Uyarlama Aracı Temel Seviye Genel Bilgi Bu eğitim kitabında j-guar uyarlama aracı ve ilişkili konularda Temel seviye eğitim içerikleri sunulacaktır. Kurumsal kaynak yönetimi, j-guar,

Detaylı

Logo Platform Tailor (LPT) j-guar için Modern Uyarlama Aracı. Temel Seviye 1.0.0

Logo Platform Tailor (LPT) j-guar için Modern Uyarlama Aracı. Temel Seviye 1.0.0 Logo Platform Tailor (LPT) j-guar için Modern Uyarlama Aracı Temel Seviye 1.0.0 Genel Bilgi Bu eğitim kitabında j-guar uyarlama aracı ve ilişkili konularda Temel seviye eğitim içerikleri sunulacaktır.

Detaylı

IFS UYGULAMALARI AKILLI ŞİRKET ÇÖZÜMLERİ

IFS UYGULAMALARI AKILLI ŞİRKET ÇÖZÜMLERİ UYGULAMALARI AKILLI ŞİRKET ÇÖZÜMLERİ SCM ROI TCO PLM OBA ALM CRM OEE CALM RCM EAM VIM VMI SLA SOA SCM ROI OBA ALM CRM OEE CALM RCM EAM VIM VMI SLA SOA SCM ROI TCO PLM OBA ALM CALM RCM EAM VIM VMI SLA SOA

Detaylı

BAKIM / VARLIK YÖNETİM SİSTEMİ

BAKIM / VARLIK YÖNETİM SİSTEMİ BAKIM / VARLIK YÖNETİM SİSTEMİ TÜRKİYE NİN EN BÜYÜK İŞLETMELERİ BOYSWEB I TERCİH ETTİ BAKIM MALIYETLERINDE EN AZ %15 AZALMA YEDEK PARÇA STOK MALIYETLERINDE EN AZ %15 AZALMA ARIZA SAYISINDA %40-%80 AZALMA

Detaylı

DEĞİŞİM İÇİN ÇEVİK GÜÇ

DEĞİŞİM İÇİN ÇEVİK GÜÇ DEĞİŞİM İÇİN ÇEVİK GÜÇ DEĞİŞİM İÇİN ÇEVİK GÜÇ Rekabet kurallarının her gün yeniden yazıldığı bir iklimde, uyum gösteremeyenin silindiği, sıradan olanın yarına kalamadığı, ama ödülün büyük olduğu bir dünyadasınız.

Detaylı

MİKRO ERP KURUMSAL KAYNAK PLANLAMASI. 2012 Mikro Yazılımevi A.Ş. Mikro ERP 1 2012 Mikro Yazılımevi A.Ş.

MİKRO ERP KURUMSAL KAYNAK PLANLAMASI. 2012 Mikro Yazılımevi A.Ş. Mikro ERP 1 2012 Mikro Yazılımevi A.Ş. MİKRO ERP KURUMSAL KAYNAK PLANLAMASI 2012 Mikro Yazılımevi A.Ş. Mikro ERP 1 2012 Mikro Yazılımevi A.Ş. MİKRO ERP KURUMSAL KAYNAK PLANLAMASI İşletmenizi geleceğe taşıyacak yeni teknolojiler... MİKRO ERP

Detaylı

DEĞİŞİM İÇİN ÇEVİK GÜÇ

DEĞİŞİM İÇİN ÇEVİK GÜÇ DEĞİŞİM İÇİN ÇEVİK GÜÇ DEĞİŞİM İÇİN ÇEVİK GÜÇ Rekabet kurallarının her gün yeniden yazıldığı bir iklimde, uyum gösteremeyenin silindiği, sıradan olanın yarına kalamadığı, ama ödülün büyük olduğu bir dünyadasınız.

Detaylı

DEĞİŞİM İÇİN ÇEVİK GÜÇ

DEĞİŞİM İÇİN ÇEVİK GÜÇ DEĞİŞİM İÇİN ÇEVİK GÜÇ İÇİNDEKİLER Giriş... 3 Bugüne ve Geleceğe Yatırım... 4 j-guar a Hızlı Bakış... 5 j-guar ın Temel Özellikleri... 6 j-guar Ekosistemi... 8 İş Zekası (Business Intelligence)... 9 Modüller

Detaylı

Microsoft Dynamics AX 2012 Ürün Genel Bilgileri

Microsoft Dynamics AX 2012 Ürün Genel Bilgileri Ürün Genel Bilgileri Microsoft Corporation Haziran 2012 Ürün Genel Bilgileri İçindekiler Genel Bilgiler... 3 Sektöre Özel Özellikler... 5 Üretim... 5 Perakende... 5 Dağıtım... 5 Hizmet Sektörü... 5 Kamu

Detaylı

Series 9000 Mikro ERP Yönetim Bilgi Sistemleri 2010 Mikro Yazılımevi A.Ş.

Series 9000 Mikro ERP Yönetim Bilgi Sistemleri 2010 Mikro Yazılımevi A.Ş. Series 9000 Yönetim Bilgi Sistemleri 1 MİKRO ERP KURUMSAL KAYNAK PLANLAMASI İşletmenizi geleceğe taşıyacak yeni teknolojiler... MİKRO ERP Günümüzde rekabet daha zor, riskler daha yüksek. Geçmişi ve bugünü

Detaylı

Kurumsal. Dönüşüm. M. Göker SARP Koordinatör ERP Committee Turkey & Enterprise Transformation Platform

Kurumsal. Dönüşüm. M. Göker SARP Koordinatör ERP Committee Turkey & Enterprise Transformation Platform Hedefiṁiż Kurumsal Dönüşüm Rekabetçiliğin ve sürdürülebilir ekonomik büyümenin en önemli sağlayıcılarından olan verimlilik artışının yaratılmasında anahtar rol oynayan, bilgi ve iletişim teknolojileridir.

Detaylı

Özel. Top 20 Raporu. Top 20 Report - Lisans # 49369 1

Özel. Top 20 Raporu. Top 20 Report - Lisans # 49369 1 Özel Top 20 Raporu Top 20 Report - Lisans # 49369 1 Sayın Bay İlgili, Lisans # 49369 Bu rapor isteğiniz üzerine size özel hazırlanmıştır. Raporun içerdiği bilgiler, tamamı ile tedarikçi tarafından sağlanan

Detaylı

Özel. Top 20 Raporu. Top 20 Report - Lisans # 49369 1

Özel. Top 20 Raporu. Top 20 Report - Lisans # 49369 1 Özel Top 20 Raporu Top 20 Report - Lisans # 49369 1 Sayın Bay İlgili, Lisans # 49369 Bu rapor isteğiniz üzerine size özel hazırlanmıştır. Raporun içerdiği bilgiler, tamamı ile tedarikçi tarafından sağlanan

Detaylı

-Industrial Application Software- ERP alanında uzmanlaşmış, dinamik ve inovatif bir yazılım firmasıdır.

-Industrial Application Software- ERP alanında uzmanlaşmış, dinamik ve inovatif bir yazılım firmasıdır. -Industrial Application Software- ERP alanında uzmanlaşmış, dinamik ve inovatif bir yazılım firmasıdır. IAS, ürünü CANIAS ERP ile firmaların iş süreçlerini hızlandırmalarına ve geliştirmelerine yardımcı

Detaylı

ERP İŞ SİSTEMLERİ. Internet Çağında iş süreçlerinizi, Dünya standartlarında yönetin!

ERP İŞ SİSTEMLERİ. Internet Çağında iş süreçlerinizi, Dünya standartlarında yönetin! ERP İŞ SİSTEMLERİ Internet Çağında iş süreçlerinizi, Dünya standartlarında yönetin! ERP İŞ SİSTEMLERİ Internet Çağında İşin Aslı Yönetişim! En temel rekabet aracınız: Yönetişim Uygulama Yazılımları Finans

Detaylı

Kurumsal Enformasyon Sistemlerinde Satın Alma Döngüsü: Bir Kobi Örneği Purchasing Order to Pay Cycle in Enterprise Information Systems: A SME Case

Kurumsal Enformasyon Sistemlerinde Satın Alma Döngüsü: Bir Kobi Örneği Purchasing Order to Pay Cycle in Enterprise Information Systems: A SME Case Kurumsal Enformasyon Sistemlerinde Satın Alma Döngüsü: Bir Kobi Örneği Purchasing Order to Pay Cycle in Enterprise Information Systems: A SME Case Batuhan KOCAOĞLU Okan Üniversitesi Lojistik Bölümü, İstanbul,

Detaylı

Netsis Yazılım. Giriş. Finans Uygulamaları

Netsis Yazılım. Giriş. Finans Uygulamaları 1 1 2 Giriş Neden ERP? Netsis Enterprise ve Standard 16 Finans Uygulamaları Muhasebe - Enflasyon ya da Döviz Muhasebesi ve TTK - Maliyet Muhasebesi - Demirbaş Yönetimi - Leasing, Yatırım, Teşvik, Zimmet

Detaylı

SyteLine 7 Genişletilmiş ERP

SyteLine 7 Genişletilmiş ERP SyteLine 7 Genişletilmiş ERP Satış ve tedarikten üretim ve sevkiyat aşamasına kadar MAPICS SyteLine 7, üretim süreçlerini, arzla talebi denkleştirecek ve ürünün müşteriye daima tam zamanında ulaşmasını

Detaylı

Kurumsal Kaynak Planlama (ERP) Yazılımı. Finans ve Muhasebe. Tedarik ve Üretim Yönetimi. Stok ve Sipariş Yönetimi. Depo Yönetimi

Kurumsal Kaynak Planlama (ERP) Yazılımı. Finans ve Muhasebe. Tedarik ve Üretim Yönetimi. Stok ve Sipariş Yönetimi. Depo Yönetimi Nebim Winner Kurumsal Kaynak Planlama (ERP) Yazılımı Finans ve Muhasebe Tedarik ve Üretim Yönetimi Stok ve Sipariş Yönetimi Depo Yönetimi Mağazacılık Müşteri İlişkileri Yönetimi (CRM) İş Zekası ve Kurumsal

Detaylı

BSOFTsiday Sipariş ve Dağ ıtım Yö netim Sistemi

BSOFTsiday Sipariş ve Dağ ıtım Yö netim Sistemi BSOFTsiday Sipariş ve Dağ ıtım Yö netim Sistemi Rekabetin oldukça yoğun yaşandığı günümüzde, hızla değişen pazar koşullarına en hızlı, doğru ve zamanında uyum sağlayabilmek her geçen gün önem kazanmaktadır.

Detaylı

I. genel bakış 01 canias ERP... 01. Temel Veriler... 06 Sistem Yönetimi ve TROIA Geliştirme Ortamı... 09

I. genel bakış 01 canias ERP... 01. Temel Veriler... 06 Sistem Yönetimi ve TROIA Geliştirme Ortamı... 09 INDUSTRIAL APPLICATION SOFTWARE ACT ACT ACT ACT ACT ACT ACT AST AST AST CLB CLB CLB AST AUT AUT AUT AUT AUT BOM BOM BOM BOM BOM BOM BOM AUT AUT AUT BUD BUD BUD BUD BUD BUD BUD CAL CAL CAL CAL CAL CAL CAL

Detaylı

PBT Pro. Tesis ve Demirbaş Yönetimi Yazılımı

PBT Pro. Tesis ve Demirbaş Yönetimi Yazılımı PBT Pro Tesis ve Demirbaş Yönetimi Yazılımı Bakım sistemlerine yeni bir yaklaşım... Bakım sistemlerine yeni bir yaklaşım... Bakım sistemlerine yeni bir yaklaşım... Bakım sistemlerine yeni bir yaklaşım...

Detaylı

KG PALAIMON. Kurumsal Kaynak Planlama Çözümü. www.korgun.com.tr

KG PALAIMON. Kurumsal Kaynak Planlama Çözümü. www.korgun.com.tr ÜRÜN AĞACI STANDART ÜRÜN AĞACI GELİŞMİŞ MODEL TANIM BÜTÜNLEŞİK MODEL TANIM KG Palaimon, içerisinde yer alan reçete tanımlamaları ile üretime yeni bir bakış açısı kazandırmaktadır. Yenilikçi yaklaşımı ile

Detaylı

SORULARLA KURUMSAL KAYNAK PLANLAMA

SORULARLA KURUMSAL KAYNAK PLANLAMA İŞLETME YÖNETİMİNDE YENİ EĞİLİMLER DİZİSİ İSTANBUL TİCARET ODASI SORULARLA KURUMSAL KAYNAK PLANLAMA (ENTERPRISE RESOURCE PLANING-ERP) Hazırlayan Şehbal Talü Bilgi ve Dolcüman Yönetimi Şubesi Raportörü

Detaylı

Bilenlerin Tercihi. Çeyrek yüzyıldır işimiz, hayatınızı kolaylaştıran çözümler sunmak!

Bilenlerin Tercihi. Çeyrek yüzyıldır işimiz, hayatınızı kolaylaştıran çözümler sunmak! TIGER ENTERPRISE FİYAT LİSTESİ Bilenlerin Tercihi Çeyrek yüzyıldır işimiz, hayatınızı kolaylaştıran çözümler sunmak! İşimiz, çeyrek yüzyıldır, hayatınızı kolaylaştıran yazılımlar sunmak! Yazılımlarımızla

Detaylı

KURUMSAL KAYNAK PLANLAMA (ERP)

KURUMSAL KAYNAK PLANLAMA (ERP) i T.C. ADNAN MENDERES ÜNİVERSİTESİ SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ İŞLETME ANA BİLİM DALI İŞ-YL-2007-0002 KURUMSAL KAYNAK PLANLAMA (ERP) HAZIRLAYAN Ersin TEVATİROĞLU TEZ DANIŞMANI Yrd. Doç. Dr. Hüseyin ŞENKAYAS

Detaylı

Kurumsal Kaynak Planlama (ERP) Yazılımı. Finans ve Muhasebe. Tedarik ve Üretim Yönetimi. Stok ve Sipariş Yönetimi. Depo Yönetimi

Kurumsal Kaynak Planlama (ERP) Yazılımı. Finans ve Muhasebe. Tedarik ve Üretim Yönetimi. Stok ve Sipariş Yönetimi. Depo Yönetimi Nebim Winner Kurumsal Kaynak Planlama (ERP) Yazılımı Finans ve Muhasebe Tedarik ve Üretim Yönetimi Stok ve Sipariş Yönetimi Depo Yönetimi Mağazacılık Müşteri İlişkileri Yönetimi (CRM) İş Zekası ve Kurumsal

Detaylı

Perakendeci, Toptancı ve Üretici Firmalar için Kurumsal Kaynak Planlama (ERP) Çözümü

Perakendeci, Toptancı ve Üretici Firmalar için Kurumsal Kaynak Planlama (ERP) Çözümü Perakendeci, Toptancı ve Üretici Firmalar için Kurumsal Kaynak Planlama (ERP) Çözümü Çok Uluslu Operasyonlar Hedefleyen, Çok Kanallı, Büyük Ölçekli Firmalar için Nebim V3 Enterprise Edition Nebim V3 Enterprise

Detaylı