VMware Workstation 7.1 Kurulumu

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "VMware Workstation 7.1 Kurulumu"

Transkript

1 Öncelikle; VMware Workstation 7.1 Kurulumu https://my.vmware.com/web/vmware/details?downloadgroup=wkst-715- WIN&productId=154&rPId=2074 adresine tıklayarak VMware resmi sitesine giderek programımızı indiriyoruz. Programı indirmek için karşınıza 2 seçenek gelecektir. Bu seçeneklerden üsttekini, yani VMware Workstation for Windows 32-bit and 64-bit with VMware Tools olanını seçiyoruz.toplam 572 MB boyutunda olup, sağ tarafta bulunan Manually Download linkine tıklayarak indirilebilir. Ancak linke tıkladıktan sonra siteye üye olmanız gerekmektedir. Eğer daha önce herhangi bir sebeple siteye üye olduysanız, Log In kısmından oturum açmanız gerekmektedir. Daha sonra adresinize programı 60 gün ücretsiz ve herhangi bir kısıtlama olmaksızın deneme amaçlı kullanabilmeniz için gerekli olan lisans anahtarı gelecektir.yükleme işlemi tamamlandıktan sonra VMware Workstation kurulumuna başlayabiliriz. İlk olarak programımızı çalıştırıyoruz ve şöyle bir ekranla karşılaşıyoruz. Hemen ardından şöyle bir ekran karşımıza gelecek ve burada Next yazan yere tıklayacağız.

2 Next dedikten sonra 3. aşamada aşağıdaki gibi bir görüntü elde edeceksiniz. Burada Typical yazan butona tıklayarak devam ediyoruz.

3 Typical seçildikten sonra şöyle bir ekran karşımıza gelecek. Eğer programın kurulmasını istediğiniz dizini değiştirmek isterseniz Change butonuna tıklayarak yeni klasörün yolunu gösterebilirsiniz. Eğer bir değişiklik yapmak istemiyorsanız direk Next butonuna tıklayarak devam ediniz. Eğer programın yeni sürümünü her açılışta otomatik olarak kontrol ettirmek isterseniz, aşağıdaki resimde gördüğünüz kutucuğu ellemeden direk Next diyebilirsiniz. Ancak kullanacağınız sürümü değiştirmeyi planlamıyorsanız veya daha sonradan değiştireceğim derseniz, kutucukta yer alan tik işaretini kaldırınız ve Next diyerek devam ediniz.

4 Burada Help improve Vmware Workstation adlı bir bölüm ile karşılaşacaksınız. Türkçe anlamı, VMware Workstation programının geliştirilmesine yardım et. Eğer bu kutucuğu aktif ederseniz, program hakkındaki sorunları ve fikirleri üreticilere bildirecektir.eğer bunu istemiyorsanız kutucukta yer alan tik işaretini kaldırarak Next butonuna tıklayınız.

5 Artık kurulum başlayacak ve bilgisayarınızın performansıyla alakalı bir sürede kurulum bitirilecektir. Bundan sonra son resimde gördüğünüz kısım ile karşılaşacaksınız. Burada isterseniz Restart Later diyerek direk programı başlatabilir ve restart işlemini sonraya bırakabilirsiniz, isterseniz de Restart Now butonuna tıklayarak bilgisayarınızın hemen yeniden başlatılmasını sağlayabilirsiniz. Fakat böyle durumlarda her zaman bilgisayarınızı yeniden başlatmanızı öneririz. Bu yüzden Restart Now butonuna tıklayınız ve kurulumu tamamlayınız. Artık VMware Workstation programımız kullanılmaya hazır. Sanal makineye Windows 7 Kurulumu Öncelikle VMware programını çalıştırıyoruz ve şöyle bir ekran ile karşılaşıyoruz. Çıkan bu ekrandaki New Virtual Machine ( Yeni sanal makine ) yazan linke tıklayarak kuruluma başlıyoruz.

6 Karşımıza gelen ekranda Typical olan seçili iken Next butonuna tıklayarak devam ediyoruz. Next dedikten sonra ekrana 3 seçenekli bir pencere gelmektedir.biz işletim sistemimizi bir DVD üzerinden (DVD takılı durumda) yükeleyeceğimiz için ilk seçeneği seçip Next diyerek ilerliyoruz.

7 Şimdiki ekranda ise makinemize isim verip ve kurulacağı dizini göstereceğiz. 2 adet kutu göreceksiniz. Üstte yer alan kutu makinenize bir isim vermenizi, alttaki ise makinenizin nereye kurulacağını göstermenizi sağlar. Bu kısımları dilediğiniz gibi doldurup kuruluma devam edebilirsiniz.biz programın otomatik verdiği düzenlemeyle devam ediyoruz. İşletim sistemimizi seçtikten sonra şöyle bir ekran ile karşılaşacaksınız. Burada bizden harddisk için ne kadarlık alan ayırmak istediğimizi soruyor. Bu kısımda program tarafından otomatik olarak bir değerin atandığını göreceksiniz. Bu değer, programın sizin orjinal bilgisayarınızın harddiskine bağlı olarak oluşturduğu tavsiye değeridir. Biz 10 gb lik bir alan belirleyip Next diyoruz.

8 Son aşamaya geldik.burada Finish diyerek kuruluma başlayabiliriz fakat donanımlarınızla ilgili birtakım ayarlamalar yapmanız lazım.bunun için Customize Hardware butonuna tıklıyoruz. Burada birçok ayarlamalar yapabiliriz fakat biz sadece Ram ile ilgli bir değişiklik yapıp diğer ayarlamaları programın otomatik yaptığı ayarlarla bırakıyoruz.ram belleği 2048 mb belirleyerek OK butonuna tıklıyoruz ve bir önceki ekranda bulunan Finish butonuna tıklayıp kurulumun başlamasını sağlıyoruz.

9 Kurulumumuz başladı ve ilk gelen ekranda Windows 7 nin sürümlerinde seçim yapıp yüklemeye devam edeceğiz.biz Windows 7 Ultimate x86 (32 bit) kuracağız. Bu ekrandan sonra kurulumun tamamlanmasını bekleyeceğiz.

10 Sonunda Windows 7 kullanıma hazır.

11 WİNDOW 7 KULLANIMI İÇİN EN İYİ 10 NEDEN 1 Daha iyi bir masaüstü 2 Daha akıllı arama 3 Ev Grubu ile kolay paylaşım 4 Hız için tasarlanmış 5 Daha iyi kablosuz ağ 6 Windows Dokunma 7 Aygıtlarla iyi çalışır 8 Medya akışı 9 Internet Explorer 9 ve Windows Live 10 Uyarı içermeyen bildirimler Windows7 sürümlerini kendi aralarında değerlendirelim

12 WİNDOWS-WİNDOWS KARŞILAŞTIRMASI

13

14 Kişisel bilgisayarınızda Windows 7 çalıştırmak istemeniz durumunda gerekenler aşağıda belirtilmiştir: 1 gigahertz (GHz) veya daha hızlı 32 bit (x86) ya da 64 bit (x64) işlemci 1 gigabayt (GB) RAM (32 bit) veya 2 GB RAM (64 bit) 16 GB (32 bit) veya 20 GB (64 bit) kullanılabilir sabit disk alanı WDDM 1.0 veya üzeri sürücüye sahip DirectX 9 grafik aygıtı WİNDOWS 7 ÖZELLİKLERİ Windows 7 işletim sisteminin özelliklerini beş kategoride gruplayabiliriz: İletişim Eğlence Performans Üretkenlik Güvenlik İLETİŞİM E-POSTA Windows Mail ve Outlook Express Windows 7'de bulunmaz. E-postanızı kullanmak için yeni bir program yüklemeniz gerekecektir. Windows Live Mail'i ücretsiz olarak karşıdan yükleyebilir (bilgisayarınıza zaten yüklü değilse) veya başka bir şirketten program alabilirsiniz. EV GRUBU Windows 7 çalıştıran iki veya daha fazla kişisel bilgisayarı bir ağa bağlayarak dosya paylaşımı yapabilirsiniz. Ev Grubu, parola korumalıdır ve denetim tamamen sizin elinizdedir. Neyin paylaşılıp neyin gizli kalacağına siz karar verirsiniz. Ayrıca, dosyalarınızı "salt okunur" yaparak, diğer kişilerin dosyalarınıza dokunmadan bakabilmesini sağlayabilirsiniz. INTERNET EXPLORER Windows 7 ile gelen Internet Explorer 8 arama önerileri, HızlandırıcılarveWeb Slice'ları gibi akıllı özelliklere sahiptir, böylece hızlı bir şekilde aradığınız web sitesine gidebilir ve hızlı değişen siteleri takip edebilirsiniz. AĞ Kullanılabilir Ağları Görüntüle Birkaç tıklatmayla ağlara göz atmak ve bağlanmak için Kullanılabilir Ağları Görüntüle özelliğini kullanabilirsiniz. Tüm kablolu ve kablosuz seçeneklerinizi

15 (Wi-Fi, mobil geniş bant, çevirmeli veya şirket VPN'i) görmek için görev çubuğundaki ağ simgesini tıklatmanız yeterlidir. Bir kez daha tıklattığınızda bağlanırsınız. WİNDOWS ŞİMDİ BAĞLAN Windows Şimdi Bağlan evde veya işyerinde bir kablosuz ağ kurmayı kolaylaştırır. Uyumlu bir Wi-Fi yönlendiriciyi ilk bağladığınızda, ağınıza ad verme ve yönlendiricinizin güvenlik ayarlarını açma gibi gerekli tüm kurulum adımlarında Windows size yol gösterir.windows Şimdi Bağlan ayrıca yeni bir kişisel bilgisayar bağladığınızda ağ kimlik bilgilerini hatırlamak zorunda kalmaktan kurtarır. Yönlendiricinin Wi-Fi Korumalı Kurulum düğmesine basın ve ağ ayarlarını bilgisayarınıza otomatik olarak göndersin. EĞLENCE DİRECTX11 Windows 7, günümüzün bilgisayar oyunlarının çoğunda bulunan göz kamaştırıcı 3 boyutlu görseller ve muazzam ses efektlerinin arkasındaki yazılım olan DirectX'in yeni bir sürümünü içerir. Sonuç: daha düzgün 3 boyutlu animasyon ile hiç olmadığı kadar gerçekçi ve ayrıntılı grafikler. ARAÇLAR Araçlar doğrudan masaüstünüze haberler, resimler, oyunlar ve ayın evreleri gibi faydalı ve eğlenceli bilgiler getirir. Windows Vista işletim sisteminde, araçlar Kenar Çubuğu'nda toplanmıştı. Windows 7 işletim sisteminde bu araçlar masaüstünde serbest hareket edecek şekilde ayarlanmıştır, böylece istediğiniz gibi taşıyabilir ve yeniden boyutlandırabilirsiniz. OYUN GEZGİNİ Artık yüklü başlıklar için yazılım güncelleştirmeleri ve haber akışlarını almayı seçebilirsiniz. Oyun Gezgini kazananları, kaybedenleri ve diğer eğlenceli istatistikleri de takip eder. MOVİE MAKER Movie Maker ile, bilgisayarınızda yer alan veya hala fotoğraf makinenizde duran fotoğraf ve videolarınızı kullanarak filmler yapabilirsiniz. ÇOK OYUNCULU OYUNLAR Internet Daması, Internet Spades ve Internet Tavlası.Windows 7'de her biri yepyeni 3 boyutlu grafiklerle yeniden şekillendi.

16 FOTOĞRAF GALERİSİ Fotoğraf Galerisi, ücretsiz indirilen ve filmler, anlık ileti, e-posta, sosyal ağ ve daha fazlası için de araçlar içeren Windows Temel Parçalar'a dahildir.(windows FOTOĞRAF GÖRÜNTÜLEYİCİ) WİNDOWS MEDİA PLAYER12 Medya sevenler tarafından medya sevenler için tasarlandı. Windows Media Player 12 yalnızca Windows 7 işletim sisteminde mevcuttur ve her zamankinden daha fazla müzik ve video yürütür BURADA YÜRÜT Windows Media Player12 UZAK MEDYA AKIŞI Uzak Medya Akışı, Windows Media Player 12 kitaplığınızın tamamına Internet'ten ulaşabilir. Uzak Medya Akışı'nı kullanabilmek için, her iki bilgisayar da Windows 7 çalıştırmalıdır. Windows Media Player, etkinleştirmeniz için sizi adım adım yönlendirecektir (her iki bilgisayarı da Microsoft hesabı gibi bir çevrimiçi kimlikle ilişkilendirmeniz gerekir). Daha sonra Internet'e bağlandığınızda, Player ev bilgisayarınızdaki medya kitaplıklarını, doğrudan ev ağınıza bağlandığında uyguladığı yöntemle görüntüleyecek ve yürütecektir. WİNDOWS MEDİA CENTER Bu yer, Windows Media'deki kişisel bilgisayar eğlence sistemi Windows 7 Center'dır. PERFORMANS 64 BİT DESTEĞİ Basitçe ifade etmek gerekirse, 64-bit bir bilgisayar 32-bit bir sisteme göre daha büyük miktarda bilgiyi işleyebilir. Daha fazla RAM kullanabildiğinden (4 gigabayt (GB) ve daha fazla), 64 bit bir bilgisayar aynı anda çok sayıda program çalıştırdığınızda daha hızlı yanıt verir. İŞLEM MERKEZİ İşlem Merkezi, Windows Hata Bildirimi ve WindowsDefender ve Kullanıcı Hesabı Denetimi dahil olmak üzere temel Windows bakım ve güvenlik özelliklerinden gelen uyarıları tek bir yerde toplar. Windows dikkatinizi çekmek istediğinde, İşlem Merkezi simgesi görev çubuğunda belirir. Simgeyi tıklattığınızda uyarıları ve sorunla ilgili önerilen düzeltmeleri görürsünüz. Denetim Masası'nda seçimlerinizi ayrıntılı bir şekilde ayarlayabilirsiniz.

17 SES VE VİDEO GELİŞTİRMELERİ Windows 7 kişisel bilgisayarınızın daha da iyi görünmesini ve ses çıkarmasını sağlayabilir. Audio Sesi doğru yere yönlendirmek için tasarlanan yeni bir özellik olan Otomatik AkışYönetimiile,Windows 7 ses konusunda daha akıllıdır. PERFORMANS GELİŞTİRMELERİ Önemli performans geliştirmeleri şunları içerir: Uyku moduna geçme ve bu moddan çıkma Windows 7 uyku moduna daha hızlı geçmek ve bu moddan çıkmak, kablosuz ağınıza daha hızlı yeniden bağlanmak için tasarlanmıştır, böylece siz hazır olduğunuzda bilgisayarınız da hazır olur. Arama Bir şey ararken, gecikmeden yanıtı öğrenmek istersiniz. Windows 7 işletim sisteminde, arama sonuçları daha hızlı açılır. Arama sonuçlarının sıralanması ve gruplandırılması da çok daha hızlıdır. USB aygıtları Bilgisayarınıza ilk defa taşınabilir bir flash sürücü veya başka bir USB aygıtı taktığınızda, Windows 7 saniyeler içinde sizin için hazır hale getirir. Daha önce kullandıysanız, bekleme süresi daha da kısadır. Daha iyi bellek kullanımı Windows 7'de bilgisayarınızın genel hızını ve performansını arttıran arka planda çalışan ayarlar vardır. Boşta kaldığında daha az bellek harcar ve pencereler arasında geçiş yaptığınızda daha az grafik belleği harcar. Ayrıca Bluetooth gibi arka plan hizmetlerini yalnızca ihtiyacınız olduğunda çalıştıracak şekilde tasarlanmıştır. Bellek azalırsa, ReadyBoost USB flash sürücüleri ve flash bellek kartlarındaki depolama alanını kullanarak bilgisayarınızı hızlandırabilir GÜÇ YÖNETİMİ Windows 7 pilinizin daha uzun süre dayanmasına yardım edecek şekilde tasarlanmıştır. Windows 7 daha az arka plan etkinliği ile çalışır, böylece bilgisayarınızın işlemcisi aşırı çalışmaz ve daha az güç tüketir. Diğer yenilikler arasında daha az güç tüketen

18 DVD oynatma (uzun uçuşlarda kullanışlıdır), otomatik ekran karartma, kullanılmayan bağlantı noktalarını kapatma gibi özellikler ve daha doğru bir pil ömrü göstergesi vardır. READY BOOST ReadyBoost kişisel bilgisayarınızın belleği azaldığında yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Verileri depolamak için bir yere ihtiyacı olan Windows sabit sürücüyü kullanacağından, düşük bellek bilgisayarınızın yavaşlamasına neden olabilir. Flash bellek daha hızlı bir alternatif sunar. ReadyBoost çoğu flash depolama aygıtıyla çalışır. Windows 7'de, daha fazla flash belleği ve hatta birden çok aygıtı (en fazla sekiz aygıt, toplamda en fazla 256 gigabayt (GB) ek bellek) işleyebilir. BAŞLANGIÇ ONARMA Başlangıç Onarma, Windows'un başlamasını engelleyen sorunları tanılayarak ve onararak, zaman alan bir yeniden yüklemeyi engelleyebilir. Başlangıç Onarma Windows'un bir başlangıç sorunu tespit ettiği durumda otomatik olarak başlatmak için tasarlanmıştır. SİSTEM GERİ YÜKLEME. Bir program veya sürücünün yüklenmesi bazen Windows'un yavaş veya beklemeyen bir şekilde çalışmasına neden olabilir. Sistem Geri Yükleme, bilgisayarınızın sistem dosyalarını ve programlarını her şeyin yolunda gittiği bir zamana döndürerek sorun giderme için saatlerce çabalamanızı potansiyel olarak önleyebilir. Belgelerinizi, resimlerinizi ve diğer verilerinizi etkilemez. Sistem Geri Yükleme'yi kullanmak için Geri Yükleme'yi başlatmadan önce tüm açık dosyaları kaydedin ve bütün programları kapatın. Sistem Geri Yükleme bilgisayarınızı yeniden başlatır. 1. Başlat düğmesini tıklatarak Sistem Geri Yükleme'yi açın. Arama kutusuna Sistem Geri Yükleme yazın, ardından arama sonuçları listesinde Sistem Geri Yükleme'yi tıklatın. Yönetici parolası veya onay istenirse parolayı yazın veya onay verin. 2. Bir geri yükleme noktası seçmek ve bilgisayarınızı geri yüklemek için sihirbazdaki adımları takip edin.

19 WİNDOWS YÜKSELTME Windows 7'nin daha gelişmiş bir sürümüne (örneğin Home Premium'dan Ultimate'a) 10 dakika kadar kısa bir sürede yükseltebilirsiniz. Bu şekilde, geçerli programlarınıza, dosyalarınıza ve ayarlarınıza dokunmadan ek özelliklerden faydalanırsınız. Daha önce, Windows'u yükseltmek biraz uğraştırabiliyordu. Windows 7'de, ihtiyacınız olan yazılım önceden yüklenmiş olarak gelir. Yetkili bir perakende satış noktasından yükseltme anahtarı satın alabilirsiniz. WİNDOWS KOLAY AKTARIM Yeni bir kişisel bilgisayara geçerken, Windows Kolay Aktarım dosyalarınızı, e-postanızı, resimlerinizi ve ayarlarınızı taşımanıza yardım eder. Windows 7'de, adına uygun şekilde işler. Daha önceki Windows Kolay Aktarım sürümlerinin anlaşılmasının zor olduğunu veya iş tamamlanmadan durduğunu biliniyordu. Bu nedenle daha güvenilir ve faydalı olacak şekilde yeniden tasarlandı. Şimdi yeni kişisel bilgisayarınıza kesin olarak hangi dosyaları kopyalayacağınızı kolaylıkla seçebilmeniz için bir dosya gezgini içeriyor. Windows birlikte çalışamayacağı bir dosya veya ayar bulduğunda, aktarımınız durdurulmaz, tamamlanır ve daha sonra size geçirilmeyen öğeleri içeren eksiksiz bir rapor verir. WİNDOWS DENEYİM DİZİNİ Sahip olduğunuz veya satın almak istediğiniz bir kişisel bilgisayarın diğerlerine göre nasıl olduğunu hiç merak ettiniz mi? WindowsDeneyimi Dizini bunu öğrenmenin bir yoludur. Windows 7 için güncelleştirilen bu özellik CPU, disk sürücüsü ve ekran kartı gibi kilit donanım bileşenlerinin performansını derecelendirir. Ardından kişisel bilgisayara 1,0 ile 7,9 arasında bir puan verilir. Yeni bir bilgisayar için alışveriş yaparken, Windows Deneyimi Dizini ihtiyaçlarınızı karşılayan modeli bulmanıza yardımcı olabilir. Zaten sahip olduğunuz bir kişisel bilgisayara puan vermek, yükseltmeye değer daha yavaş bileşenleri belirlemenize yardımcı olabilir. Puanı 2 olan bir kişisel bilgisayar sözcük işleme veya web'de gezinme gibi temel görevler için yeterlidir. Aero masaüstü deneyimini çalıştırmak için en azından 3 puan gerektirirken, grafikyoğun yazılımlar genellikle 4 ve üzeri puan gerektirir. WİNDOWS SORUN GİDERME Denetim Masası'nın Sorun Giderme bölümünde ağ, Internet, ses, video ve program uyumluluğuyla ilgili sorunlar için ondan fazla sorun giderici vardır. Sorun Gidericiler her sorunu çözmek için tasarlanmamıştır, ancak genelde zaman ve çaba harcamanızı engeller

20 WİNDOWS UPDATE Windows Update, Internet üzerinden en son güvenlik ve özellik güncelleştirmelerini Microsoft'tan getirerek bilgisayarınızın ve yazılımlarınızın daha güvenli kalmasına yardımcı olur. Windows 7'de, Windows Update artık bilgisayarınızı güncelleştirmeyi daha da kolaylaştıran İşlem Merkezi'nin bir parçasıdır. Güncelleştirme denetimi için görev çubuğundaki İşlem Merkezi simgesini tıklatmanız yeterli. ERİŞİLEBİLİRLİK EKRAN KLAVYESİ Ekran Klavyesi, çeşitli farklı giriş yöntemi seçenekleriyle "klavye olmadan klavye kullanmanızı" sağlar: tıklatma modu, vurgulama modu ve tarama modu. WindowsDokunma ve doğru donanım ile doğrudan ekranın üzerine dokunarak da metin girişi yapabilirsiniz. Ayrıca sözcük tahmini işleri hızlandırır: bir sözcüğün ilk birkaç harfini yazın vewindows sizin için tamamlasın. Windows 7 Home Basic sürümünde Ekran Klavyesi'nde metin tahmini bulunmamaktadır. Ekran Okuyucusu ve görsel bildirimler Windows 7 ekrandaki metni sesli okuyabilir ve hata iletileri gibi bazı olayları açıklayabilir, böylece bilgisayarınızı ekran olmadan kullanmanıza yardımcı olur. Sesli Açıklama ile, videoda neler olduğunun anlatımını duyabilirsiniz. Windows sesli uyarıları ekran parlaması gibi görsel uyarılarla da değiştirebilir; böylece sistem uyarıları duyulmadığı zamanlarda bile fark edilebilir. Not: Ekran Okuyucusu her dilde bulunmaz, bu yüzden aşağıdaki adımlar çalışmazsa, Ekran Okuyucusu dilinizde yok demektir. AERO Windows 7 işletim sisteminin Home Premium, Professional ve Ultimate sürümlerinde bulunan Aero masaüstü deneyimi, harika grafikleri masaüstünüzü yönetmek için faydalı olabilecek yeni yollarla birleştirir. Aero'nun ayırt edici görsel özellikleri arasında kişiselleştirebileceğiniz zarif animasyonlar ve yarı saydam cam pencereler vardır. İçerdiği renk paletinden seçim yaparak veya renk karıştırıcısı ile kendi özel renk tonunuzu oluşturabilirsiniz. HESAP MAKİNESİ Windows 7 de hesap Makinesi'ne yepyeni bir görünüm ile Programcı ve İstatistik modları gibi yeni özellikler eklenmiştir. Birim dönüştürme Santigratı Fahrenhayt'a, onsu grama ve jul

21 birimini BTU'ya çevirir. Kullanışlı hesaplama şablonları yakıt ekonomisi ve otomatik kredi ödemeleri gibi hesapları yapmanıza yardımcı olur. Hesaplama geçmişi yapmış olduğunuz işlemleri görüntüler ve bilgisayarınız dokunmatik ekransa, hesaplamaları ekranda dokunarak yapabilirsiniz. MASAÜSTÜ Windows 7 sizi masaüstü dağınıklığından kurtarmak içinshake, Peek ve Snap olarak adlandırılan üç basit ama güçlü yeni özelliğe sahiptir. Shake : Açık olan pencerenin en üstünü tıklatıp farenizi sallamanız yeterlidir.seçtiğiniz pencere hariç diğer açık pencereler anında kaybolur. Tekrar sallayın, pencereleriniz geri gelir. Peek: Görev çubuğunun sonuna fareyle dokunun ve açık pencerelerin hemen saydam hale gelir. Snap: Bir pencereyi nereye sürüklediğinize bağlı olarak, onu dikey olarak genişletebilir, tüm ekranı kaplamasını sağlayabilir veya başka bir pencereyle yan yana gösterebilirsiniz. Bildiğiniz gibi Snap pencereleri karşılaştırmayı, okumayı ve düzenlemeyi bir eğlence haline getirir. AYGIT YÖNETİMİ Device Stage Device Stage'i donanımınız için bir giriş sayfası olarak düşünün: Kişisel bilgisayarınıza bir şey taktığınızda, o aygıt türü için sık kullanılan görevlerin bir listesini görürsünüz. Örneğin çok işlevli bir yazıcı, yazdırma ve tarama seçeneklerini görüntüler. Önceki Windows sürümlerinde bunlar genellikle ayrı menülerde bulunurdu. BAŞLARKEN Başlarken, dosyaları aktarmak ve yedeklemek, kullanıcı hesapları eklemek ve Windows 7 işletim sistemini kişiselleştirmek, kısacası kutusundan çıkardıktan sonra yeni bir bilgisayarla yapabileceğiniz tüm görevleri gerçekleştirmek için gidilebilecek merkezi bir yerdir. SIÇRAMA LİSTELERİ Bir Sıçrama Listesi açmak için, Windows 7 görev çubuğundaki bir program düğmesini sağ tıklatmanız yeterlidir. (Başlat menüsünde program adının yanındaki oku tıklatarak da Sıçrama Listeleri'ne ulaşabilirsiniz.) DİL PAKETLERİ Dil değiştirmek için Windows Update'den bir dil paketi yükleyip kurmanız yeterlidir.

22 UZAK MASAÜSTÜ BAĞLANTISI Uzak Masaüstü iki bilgisayarı bir ağ ya da Internet üzerinden bağlar. Bağlandıktan sonra, uzak bilgisayarın masaüstünü sanki karşısında oturuyormuş gibi görebilir ve tüm programlarına ve dosyalarına erişebilirsiniz. WORDPAD Windows 7'de, yeni bir şerit (pencerenin üst tarafında bulunan, bir programın ne yapabileceğini gösteren bant), seçenekleri menülerin yerine açık olarak görüntülüyor. Vurgulama, madde işaretleri, satır sonları ve yeni renkler gibi daha fazla biçimlendirme seçeneği ile resim ekleme ve yakınlaştırma özelliği WordPad'i daha güçlü bir araç haline getiriyor. WİNDOWS XP MODU Küçük ve orta boy işletmelere yönelik olarak tasarlanan Windows XP Modu, ayrı bir indirme olarak gelir ve yalnızca Windows 7 Professional, Ultimate ve Enterprise ile çalışır.windows XP Modu için Windows Virtual PC gibi bir sanallaştırma yazılımı da gerekir. GÜVENLİK YEDEKLEME VE GERİ YÜKLEME Nelerin yedekleneceğini Windows'un seçmesine izin verin ya da bağımsız klasörler, kitaplıklar ve sürücüleri kendiniz seçin. Windows dosyaları seçtiğiniz programda yedekleyebilir; yalnızca programı ayarlamanız yeterlidir. BİTLOCKER Windows 7 için geliştirilen ve Ultimate ve Enterprise sürümlerinde bulunan BitLocker, Windows'un ve verilerinizin bulunduğu sürücünün tamamını şifreleyerek belgelerden parolalara kadar her şeyin korunmasına yardım edebilir. BitLocker etkinleştirildikten sonra, bu sürücüye kaydettiğiniz herhangi bir dosya otomatik olarak şifrelenir. EBEVEYN DENETİMLERİ ebeveyn Denetimleri çocukların bilgisayarı kullanma süresini, kullanabileceği programları ve oyunları (ve daha da önemlisi ne zaman kullanabileceğini) sınırlamanıza yardım eder. Windows MediaCenter'daki Ebeveyn Denetimleri ile uygunsuz TV programları ve filmlere erişimi de engelleyebilirsiniz.

23 KULLANICI HESABI VE DENETİMİ Kullanıcı Hesabı Denetimi (UAC), kişisel bilgisayarınızı korsanlara ve kötü amaçlı yazılımlara karşı korumanıza yardımcı olur. Bir program bilgisayarınızda önemli bir değişiklik yapmak istediğinde, UAC size bildirir ve izin ister.windows 7'de UAC artık daha az duraklamaya neden olmaktadır ve daha esnektir. Daha az sayıda Windows 7 programı ve görevi sizin onayınızı gerektirir. Bilgisayarınızda yönetici ayrıcalıklarınız varsa, Denetim Masası'nda UAC'nin bildirimlerine ince ayar da yapabilirsiniz. WİNDOWS DEFENDER Windows Defender casus yazılımlar ve istenmeyen diğer yazılımlara karşı en öndeki savunma hattınızdır. Ayrıca Windows 7'de kullanımı daha kolaydır, daha basit bildirimlere, daha fazla tarama seçeneğine ve bilgisayarınızın performansı üzerinde daha az etkiye sahiptir. "Sistemi Temizle" adındaki yeni bir özellik, tüm şüpheli yazılımları tek bir tıklatmayla temizler ve Windows Defender artık bilgisayarınızın sorunsuz çalışmasını sağlamak üzere tümleşik bir yer olan İşlem Merkezi'nin bir parçasıdır. WİNDOWS GÜVENLİK DUVARI Bir güvenlik duvarı evinizin ön kapısı gibidir, davetsiz misafirlerin (bilgisayar korsanları ve kötü amaçlı yazılımlar gibi) gizlice içeri girmesini engeller. Windows Güvenlik Duvarı Windows 7'de varsayılan olarak etkindir, yani ayarlamanıza gerek yoktur; ayrıca bu sürümde daha esnek ve kullanımı daha kolaydır. Artık ağ profillerinizin her biri için (Ev, İş ve Genel), istediğiniz koruma ve bildirimlere ince ayar yapabilirsiniz. Kütüphane veya kafe gibi bir genel ağa bağlandığınızda, gelen bağlantıların tümünü engellemek isteyebilirsiniz. Evde veya işyerinde, bu işlem gereksiz olabilir. Profilleriniz için hangi koruma düzeyini seçerseniz seçin, bunlar arasında kolaylıkla geçiş yapabilirsiniz.

24 TANIYALIM: WİNDOWS 7 Masaüstü Simgeleri İlk olarak yeni bir işletim sistemi kurulduğunda masaüstü simgelerini göstermek gerekir. Masaüstünde boş bir alana sağ tıklayarak-kişiselleştir-masaüstü Simgelerini Değiştirin. Çıkan ekrandan masaüstüne eklenmesi gereken simgeler seçilir. İstenilen simgeler masaüstünde görünür. İşlemler resimdeki gibidir. Yüklü Sürücülerin Kontrolü İşletim sisteminin bağlı donanım aygıtlarını tanıyıp tanımadığı kontrol edilmelidir. Bilgisayarım simgesine sağ tıklayarak-özellikler seçilerek. Aygıt kontrolü yapılır.

25 Aygıt Yöneticisi ne tıklanır. Aygıt Yöneticisinden aygıt kontrolü yapılır.

26 Windows 7 de Adım Adım Güvenlik 1) Eylem Merkezi'ni açmak için Başlat düğmesini, Denetim Masası'nı ve ardından Sistem ve Güvenlik altından Bilgisayarınızın durumunu gözden geçirin'i tıklatın. Eylem Merkezi ayarlarını değiştir'i tıklatın. İşlem Merkezi'nin bir öğedeki değişiklikleri ya da sorunları denetlemesi için onay kutusunu işaretleyin, öğenin denetlenmesini durdurmak için onay kutusunu temizleyin.

27 2) Windows Defender, Windows'a dahil edilmiş ve açıldığında otomatik olarak çalışan casus yazılım önleme yazılımıdır. Windows Defender'ı açmak için Başlat düğmesini tıklatın. Arama kutusuna Defender yazın ve sonuç listesindewindowsdefender'ı tıklatın. Windows Defender bilgisayarınıza casus yazılım bulaşmasını önlemeye yardımcı olmak için iki yöntem sunar: Gerçek zamanlı koruma. Windows Defender, casus yazılım kendini yüklemeye ya da bilgisayarınızda çalışmayı denediğinde sizi uyarır. Ayrıca, programlar önemli Windows ayarlarını değiştirmeye çalıştıklarında da uyarı alırsınız. Tarama seçenekleri. Bilgisayarınıza yüklenebilecek casus yazılımları taramak, düzenli olarak tarama planlamak ve tarama sırasında algılanan her şeyi otomatik olarak kaldırmak için Windows Defender'i kullanabilirsiniz.

28 3) Kullanıcı Hesabı Denetimi (UAC), bir program yönetici düzeyinde izin gerektiren bir değişiklik yaptığında bunu size bildirerek bilgisayarın denetimini elinizde tutmanızı sağlayan bir Windows özelliğidir. Eylem Merkezi'ni açmak için Başlat düğmesini, Denetim Masası'nı ve ardından Sistem ve Güvenlik altından Kullanıcı Hesabı Denetimi Ayarlarını Değiştir i tıklayın. Ardından denetim ayarlarının seviyesini belirleyebilirsiniz. 4) Bilgisayarınıza virüs bulaşması veya donanımınızda herhangi bir sorun yaşamanız durumunda dosyalarınızı kurtarabilmeniz için dosyalarınızı ve ayarlarınızı yedeklemeniz önemlidir. Başlat-Denetim Masası-Sistem ve Güvenlik- Yedekleme Ve Geri Yükleme seçeneğiyle ulaşabilirsiniz.

29 5) Windows programının önemli güncelleştirmeleri, bunlar çıktığında yüklenmesini istiyorsanız, otomatik güncelleştirmeyi etkinleştirin. Önemli güncelleştirmeler, gelişmiş güvenlik ve güvenilirlik gibi önemli avantajlar sağlar. Windows Update'i açmak için Başlat-Denetim Masası-Sistem ve Güvenlik- Windows Update-Güncelleştirmeleri Denetle seçeneğiyle açabilirsiniz. 6) Bir güvenlik duvarı evinizin ön kapısı gibidir, davetsiz misafirlerin (bilgisayar korsanları ve kötü amaçlı yazılımlar gibi) gizlice içeri girmesini engeller. Windows Güvenlik DuvarıWindows 7'de varsayılan olarak etkindir, yani ayarlamanıza gerek yoktur; ayrıca bu sürümde daha esnek ve kullanımı daha kolaydır. Windows Güvenlik Duvarı'nı açmak için Başlat düğmesini ve ardından Denetim Masası'nı tıklatın. Arama kutusuna güvenlik duvarı yazın ve Windows Güvenlik Duvarı öğesini tıklatın.

30 Sol bölmede Windows Güvenlik Duvarı'nı aç veya kapat'ı tıklatın. Yönetici parolası veya onay istenirse, parolayı yazın veya onay verin. Windows Güvenlik Duvarı'nı açma Bu ayar varsayılan olarak seçilidir. Windows Güvenlik Duvarı açık olduğunda, çoğu programın güvenlik duvarı üzerinden iletişim kurması engellenir. Bir programın güvenlik duvarı aracılığıyla iletişim kurmasına izin vermek isterseniz, izin verilen programlar listesine ekleyebilirsiniz. Örneğin, anlık ileti programını izin verilen programlar listesine ekleyinceye kadar anlık iletide fotoğraf gönderemeyebilirsiniz.

31 Windows 7 de Bazı Ayrıcalıklar 1) Windows 7 de veri hızında bir yavaşlama olduğunda çözümü çok kolay. Sadece yapmamız gereken Başlat ı tıklayarak arama kısmına Disk yazmamız. Diski Birleştir ve Diski Temizle seçenekleriyle diskimiz üzerinde oluşan veri boşluklarını birleştirebilir ve çöp verileri temizleyebiliriz. 2) Windows 7 de sürücülerinizi şifreleyerek herhangi bir zarar gelmesini engelleyebilirsiniz. Şifrelemek için Başlat-Denetim Masası-Sistem ve Güvenlik-Bitlocker Sürücü Şifrelemesi seçeneğiyle sürücünüzü seçerek şifreleyebilirsiniz. İsterseniz sanal anahtar kartı oluşturabilirsiniz.

32 Bitlocker ı aç demeniz yeterlidir. Ardından disk taraması yaparak şifrelemeyi başlatacaktır. 3) Sayfalar Arası Geçiş Özellikleri Ekranı Kapla : İmleç ile sayfanın üst kısmına basılı tutarak ekranın üst kısmına yaslayınca sayfa ekranı kaplar.

33 Sağa Yasla: İmleç ile sayfanın üst kısmına basılı tutarak ekranın sağ kısmına yaslayınca sayfa sağ kısma yerleşir. Sola Yasla: İmleç ile sayfanın üst kısmına basılı tutarak ekranın sol kısmına yaslayınca sayfa sol kısma yerleşir. Salla Bırak : Ekranda birden fazla sayfa açık ve arkadaki sayfalar kapatılmak isteniyorsa. İmleç ile öndeki sayfanın üst kısmına basılı tutularak sallanır ve arkadaki sayfalar başlat çubuğuna küçültülür.

34 Win+Tab özelliği : Windows tuşu ve ardından Tab tuşu ile sayfalar arası geçiş sağlanabilmektedir. 4) GodMode : Bu denetim ile bilgisayarınızın bütün denetimini eliniz de tutmanız mümkün oluyor. İlk olarak GodMode koduyla ilgili bir araştırma yapmanız ve kodu kaydetmeniz. Ardından masaüstünde yeni bir klasör oluşturuyorsunuz. Ardından kodu bulunduğu yerden kopyalayın.

35 Klasörün isim kısmına yapıştırın. Artık bütün ayarlarınız oluşan bu klasörün altındadır. 5) Sıkça oluşan bir hata ile karşılaştınız. Windows 7 adım adım sorun kaydı imkanı sunuyor. Ve bu sorunların çözümü için seçenekler sunmaya çalışıyor.

36 Başlat a tıklayın ve ardından arama çubuğuna psr.exe yazın. Ardından tıklayın. Açılan kısımdan Kaydetmeye Başla ya tıklayın. Artık sorunlar kaydedilecek ve durdurmak istediğinizde seçtiniz yere kaydedilerek mail yolu ile gönderebileceğiniz doküman haline gelecektir. 6) Erişim Kolaylığı : Eğer bir engeliniz bulunuyorsa Windows 7 de bu da düşünülmüş. Başlat-Denetim Masası kısmından Erişim Kolaylığı nı seçerek. Erişim Kolaylığı Merkezi altın Windows un ayarları önermesine izin ver kısmından Windows un size uygulayacağı ufak bir anketten sonra sizin için iyileştirme ayarları açılacaktır.

37 Görme,ellerini kullanma,duyma,konuşma, düşünsel beceri olmak üzere beş adım bulunmaktadır. 7) Windows 7 usb/dvd download tool : Windows 7 nin sağladığı bu programla pc nizi aldığınızda içinde bulunan Windows 7 iso dosyasını bir taşınabilir belleğe ya da dvd ye boot olarak oluşturabilirsiniz. Yapmanız gereken internetten arayıp windows un kendi sitesinden indirip çalıştırmaktır. Artık işletim sisteminizi tekrardan kurabilirsiniz.

38 HAZIRLAYANLAR Erim KARAKAYA Yağmur YAHYAOĞLU Hasan Metehan BAYINDIR Funda ŞAM

Kullanım Kılavuzu - 1

Kullanım Kılavuzu - 1 Kullanım Kılavuzu - 1 2-2014. Tüm Hakları Saklıdır. Iconia Tab 8 Bunları kapsar: Iconia W1-810 Bu değişiklik: 10/2014 Bir Acer ID'ye kayıt olun müthiş avantajlardan yararlanın Bir Acer ID'ye kayıt olmak

Detaylı

AVG Anti-Virus 2013. Kullanıcı Kılavuzu. Belge revizyonu 2013.01 (30.8.2012)

AVG Anti-Virus 2013. Kullanıcı Kılavuzu. Belge revizyonu 2013.01 (30.8.2012) AVG Anti-Virus 2013 Kullanıcı Kılavuzu Belge revizyonu 2013.01 (30.8.2012) Telif Hakkı AVG Technologies CZ, s.r.o. Tüm hakları saklıdır. Tüm diğer ticari markalar ilgili sahiplerine aittir. Bu ürün, RSA

Detaylı

AVG Internet Security 2013

AVG Internet Security 2013 AVG Internet Security 2013 Kullanıcı Kılavuzu Belge revizyonu 2013.01 (30.8.2012) Telif Hakkı AVG Technologies CZ, s.r.o. Tüm hakları saklıdır. Tüm diğer ticari markalar ilgili sahiplerine aittir. Bu ürün,

Detaylı

AVG Protection. Kullanıcı Kılavuzu. Belge revizyonu AVG.01 (17.09.2015)

AVG Protection. Kullanıcı Kılavuzu. Belge revizyonu AVG.01 (17.09.2015) AVG Protection Kullanıcı Kılavuzu Belge revizyonu AVG.01 (17.09.2015) Telif Hakkı AVG Technologies CZ, s.r.o. Tüm hakları saklıdır. Tüm diğer ticari markalar, ilgili sahiplerine aittir. İçindekiler 1.

Detaylı

Karadeniz Teknik Üniversitesi 0

Karadeniz Teknik Üniversitesi 0 0 İ Çİ NDEKİ LER ORACLE VM VIRTUALBOX... 2 KURULUM VE RESİMLİ ANLATIM... 2 WINDOWS XP PROFESSIONAL KURULUMU... 4 1 ORACLE VM VIRTUALBOX Sanal işletim sistemi kurmak için ideal bir program. Sanallaştırma

Detaylı

AVG Protection. Kullanıcı Kılavuzu. Belge revizyonu 2015.05 (22.09.2015)

AVG Protection. Kullanıcı Kılavuzu. Belge revizyonu 2015.05 (22.09.2015) AVG Protection Kullanıcı Kılavuzu Belge revizyonu 2015.05 (22.09.2015) Telif Hakkı AVG Technologies CZ, s.r.o. Tüm hakları saklıdır. Tüm diğer ticari markalar, ilgili sahiplerine aittir. İçindekiler 1.

Detaylı

KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ FATİH EĞİTİM FAKÜLTESİ BİLGİSAYAR VE ÖĞRETİM TEKNOLOJİLERİ ÖĞRETMENLİĞİ BÖLÜMÜ ÖRGÜN ÖĞRETİM 3-B

KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ FATİH EĞİTİM FAKÜLTESİ BİLGİSAYAR VE ÖĞRETİM TEKNOLOJİLERİ ÖĞRETMENLİĞİ BÖLÜMÜ ÖRGÜN ÖĞRETİM 3-B KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ FATİH EĞİTİM FAKÜLTESİ BİLGİSAYAR VE ÖĞRETİM TEKNOLOJİLERİ ÖĞRETMENLİĞİ BÖLÜMÜ ÖRGÜN ÖĞRETİM 3-B İŞLETİM SİSTEMLERİ VE UYGULAMALARI DERS SORUMLUSU: Alper ŞİMŞEK GRUP ÜYELERİ:

Detaylı

Windows 7 nin potansiyelinden sonuna kadar yararlanın

Windows 7 nin potansiyelinden sonuna kadar yararlanın r r r EDİTÖRDEN Windows 7 nin potansiyelinden sonuna kadar yararlanın Daha fazla performans: Windows Vista piyasaya çıktığında, çoğu eleştirmen öncülü Windows XP den daha yavaş olduğu konusunda Vista yı

Detaylı

İş için İdeal Windows XP kullanarak, Microsoft Windows 2000'in kanıtlanmış güvenilirliğiyle birlikte yüksek performans elde edersiniz.

İş için İdeal Windows XP kullanarak, Microsoft Windows 2000'in kanıtlanmış güvenilirliğiyle birlikte yüksek performans elde edersiniz. Bilgisayarınıza hayat veren yeni bir Windows sürümü olan Microsoft Windows XP Professional'a hoş geldiniz! En iyiyi, Windows XP'yi yaşayın! Windows XP işini gerçekten çok iyi yapıyor! Windows XP'yi yaşamak

Detaylı

HTC One cihazınız Kullanıcı kılavuzu

HTC One cihazınız Kullanıcı kılavuzu HTC One cihazınız Kullanıcı kılavuzu 2 İçerikler İçerikler Kutudan çıkarma HTC One 7 SIM kartı 8 Pili şarj etme 9 Gücü açma veya kapama 10 Telefonunuz ile ilgili hızlı bir kılavuz mu istiyorsunuz? 10 Telefonunuzu

Detaylı

HTC Desire 500 cihazınız Kullanım kılavuzu

HTC Desire 500 cihazınız Kullanım kılavuzu HTC Desire 500 cihazınız Kullanım kılavuzu 2 İçerikler İçerikler Kutudan çıkarma HTC Desire 500 7 Arka kapak 8 mikro SIM kartı 9 Bellek kartı 10 Pil 11 Gücü açma veya kapama 12 Telefonunuz ile ilgili hızlı

Detaylı

Kullanım kılavuzu. Xperia Z2 Tablet SGP521

Kullanım kılavuzu. Xperia Z2 Tablet SGP521 Kullanım kılavuzu Xperia Z2 Tablet SGP521 İçindekiler Başlarken... 7 Bu Kullanım kılavuzu hakkında...7 Genel bakış... 7 Montaj...8 Cihazınızı ilk kez açma...10 Google hesabı neden gereklidir?...10 Cihazınızı

Detaylı

Kullanım kılavuzu. Xperia Tablet Z SGP311/SGP312

Kullanım kılavuzu. Xperia Tablet Z SGP311/SGP312 Kullanım kılavuzu Xperia Tablet Z SGP311/SGP312 İçindekiler Başlarken...6 Bu Kullanım kılavuzu hakkında...6 Cihaza Genel Bakış...6 Montaj...7 Cihazınızı ilk kez açma...8 Google hesabı neden gereklidir?...8

Detaylı

Bir Acer ID ye kayıt olun müthiş avantajlardan yararlanın!

Bir Acer ID ye kayıt olun müthiş avantajlardan yararlanın! Kullanım Kılavuzu 2-2014. Tüm Hakları Saklıdır. Aspire V 17 Nitro Bunları kapsar: Aspire VN7-791 Bu değişiklik: 07/2014 Bir Acer ID ye kayıt olun müthiş avantajlardan yararlanın! Bir Acer ID'ye kayıt olmak

Detaylı

Norton Security with Backup

Norton Security with Backup TM Norton Security with Backup Ürün Kılavuzu Çevremizi koruyalım, 'Doğru olan bu. Symantec, ürünlerimizin çevreye verebileceği zararı azaltmak için bu el kitabının kapağını çıkardı. Bu kılavuz geri dönüşümlü

Detaylı

İşletim Sistemleri. İşletim Sistemi

İşletim Sistemleri. İşletim Sistemi İşletim Sistemleri İşletim Sistemi Nedir? Uygulama yazılımları ile bilgisayar donanımı arasındaki bağlantıyı sağlayan özel yazılımlardır. Bilgisayarda programların çalıştırılmasını ve istenilen temel işlevlerin

Detaylı

HTC Desire C Kullanım Kılavuzu

HTC Desire C Kullanım Kılavuzu HTC Desire C Kullanım Kılavuzu 2 İçerikler İçerikler Kutudan çıkarma HTC Desire C 8 Arka kapak 9 Pili çıkarma 10 SIM kartı 11 Bellek kartı 12 Pili şarj etme 13 Gücü açma veya kapama 13 HTC Desire C cihazını

Detaylı

Norton Security. Ürün Kılavuzu

Norton Security. Ürün Kılavuzu Norton Security Ürün Kılavuzu Çevremizi koruyalım, 'Doğru olan bu. Symantec, ürünlerimizin çevreye verebileceği zararı azaltmak için bu el kitabının kapağını çıkardı. Bu kılavuz geri dönüşümlü malzemeler

Detaylı

Kullanım kılavuzu. Xperia Z3 Compact D5803/D5833

Kullanım kılavuzu. Xperia Z3 Compact D5803/D5833 Kullanım kılavuzu Xperia Z3 Compact D5803/D5833 İçindekiler Başlarken... 7 Bu Kullanım kılavuzu hakkında...7 Genel bakış... 7 Montaj...8 Cihazınızı ilk kez açma...10 Google hesabı neden gereklidir?...10

Detaylı

Başlarken. İş Amaçlı HP Bilgisayarlar

Başlarken. İş Amaçlı HP Bilgisayarlar Başlarken İş Amaçlı HP Bilgisayarlar Copyright 2013 Hewlett-Packard Development Company, L.P. Buradaki bilgiler önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir. Windows, Microsoft Corporation kuruluşunun

Detaylı

HTC One SV cihazınız Kullanıcı kılavuzu

HTC One SV cihazınız Kullanıcı kılavuzu HTC One SV cihazınız Kullanıcı kılavuzu 2 İçerikler İçerikler Kutudan çıkarma HTC One SV 9 Arka kapak 10 SIM kartı 11 Bellek kartı 12 Pil 13 Gücü açma veya kapama 15 Telefonunuz ile ilgili hızlı bir kılavuz

Detaylı

Bölüm 1: Yükleme...5. 1.1 İlk kez yüklemeden önce...6 1.2 Ürünü ilk kez yükleme...7 1.3 Uygulamaları yükleme ve yükseltme...8 1.4 Yardım ve Destek...

Bölüm 1: Yükleme...5. 1.1 İlk kez yüklemeden önce...6 1.2 Ürünü ilk kez yükleme...7 1.3 Uygulamaları yükleme ve yükseltme...8 1.4 Yardım ve Destek... F-Secure Internet Security 2014 F-Secure Internet Security 2014 İçindekiler 2 İçindekiler Bölüm 1: Yükleme...5 1.1 İlk kez yüklemeden önce...6 1.2 Ürünü ilk kez yükleme...7 1.3 Uygulamaları yükleme ve

Detaylı

Family Protection Suite. Kullanıcı Kılavuzu

Family Protection Suite. Kullanıcı Kılavuzu Family Protection Suite Kullanıcı Kılavuzu Giriş Ticari Markalar ve Telif Hakkı Ticari Markalar Windows, Microsoft Corporation'ın ABD ve diğer ülkelerdeki tescilli ticari markasıdır. Diğer tüm marka ve

Detaylı

Kullanım kılavuzu. Xperia C4 E5303/E5353/E5306

Kullanım kılavuzu. Xperia C4 E5303/E5353/E5306 Kullanım kılavuzu Xperia C4 E5303/E5353/E5306 İçindekiler Xperia C4 Kullanım kılavuzu...6 Başlarken...7 Bu Kullanım kılavuzu hakkında...7 Genel bakış...7 Montaj...8 Cihazınızı ilk kez açma...9 Google hesabı

Detaylı

Kullanıcı Kılavuzu. Packard Bell EasyNote TE - 1

Kullanıcı Kılavuzu. Packard Bell EasyNote TE - 1 Kullanıcı Kılavuzu Packard Bell EasyNote TE - 1 Içindekiler Bilgisayarınızı başlatma 4 Kablosuz bağlantı... 4 Kayıt... 5 Yazılım yüklemesi... 6 Kurtarma... 6 Sorunlarınız mı var?... 6 Temel Bilgisayar

Detaylı

Hewlett-Packard ürün ve hizmetlerine ilişkin garantiler, sadece bu ürün ve hizmetlerle birlikte verilen açık beyanlarda belirtilmektedir.

Hewlett-Packard ürün ve hizmetlerine ilişkin garantiler, sadece bu ürün ve hizmetlerle birlikte verilen açık beyanlarda belirtilmektedir. Başlarken Hewlett-Packard ürün ve hizmetlerine ilişkin garantiler, sadece bu ürün ve hizmetlerle birlikte verilen açık beyanlarda belirtilmektedir. Buradaki hiçbir ifade ek bir garanti olarak yorumlanmamalıdır.

Detaylı

Kullanım kılavuzu. Xperia Z3+ E6553

Kullanım kılavuzu. Xperia Z3+ E6553 Kullanım kılavuzu Xperia Z3+ E6553 İçindekiler Başlarken...7 Bu Kullanım kılavuzu hakkında...7 Genel bakış...7 Ekranı koruma...8 Montaj...8 Cihazınızı ilk kez açma...10 Google hesabı neden gereklidir?...10

Detaylı

Nokia E7 00 Kullanım Kılavuzu

Nokia E7 00 Kullanım Kılavuzu Nokia E7 00 Kullanım Kılavuzu Baskı 2.1 2 İçindekiler İçindekiler Güvenlik 5 Başlarken 6 Tuşlar ve parçalar 6 Bir aramanın, şarkının veya videonun ses seviyesini değiştirme 10 Tuşları ve ekranı kilitleme

Detaylı

Internet Security 2015

Internet Security 2015 Internet Security 2015 2 İçindekiler Internet Security 2015 İçindekiler Bölüm 1: Yükleme...5 1.1 İlk kez yüklemeden önce...6 1.2 Ürünü ilk kez yükleme...6 1.3 Uygulamaları yükleme ve yükseltme...6 1.4

Detaylı

BlackBerry PlayBook Tablet. Sürüm: 2.1. Kullanıcı Kılavuzu

BlackBerry PlayBook Tablet. Sürüm: 2.1. Kullanıcı Kılavuzu BlackBerry PlayBook Tablet Sürüm: 2.1 Kullanıcı Kılavuzu Yayın: 2012-08-09 SWD-20120809111934886 İçindekiler Başlangıç... 9 Yeni özellikler ve geliştirmeler... 9 Tabletinizi tanıma... 10 Dokunmatik ekran

Detaylı