Sayı: S12 17 İstanbul,

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Sayı: S12 17 İstanbul, 10.04.2012"

Transkript

1 Sayı: S12 17 İstanbul, Sayın Üyemiz, Konu 1: İtalya Römork Çektirme Ödül Belge Başvuruları Hakkında 2012 yılı Ocak-Şubat-Mart dönemi İtalya Römork Çektirme Ödül Belgeleri başvurularının aşağıdaki hususlara dikkat edilerek en geç tarihine kadar Derneğimize yapılması gerekmektedir: İtalyan kontrol makamlarınca mühürlenmiş römork çektirme belgesinin aslı ibraz edilecektir. İtalyan taşımacı tarafından kesilen faturanın aslı veya ikinci sureti geçiş belgesi ekinde yer almalıdır. Faturalar çekme işlemini yapan ve İtalyan Taşımacılar Birliğine kayıtlı bir şirket tarafından düzenlenecektir. Fatura üzerinde römork çektirme belgesinin numarası, çektirmeyi gerçekleştiren İtalyan çekicinin plakası, firmanın İtalyan Taşımacılar Birliğindeki kayıt numarası, römorkun hareket ve varış yerlerinin (ve tersi) yazılı olması şarttır. Tüm belgeler, UND ye, ait oldukları dönem içinde ve bir asıl + 2 kopya şeklinde olmak üzere ayrı ayrı hazırlanmış 3 dosya şeklinde teslim edilecektir. Teslim edilen belgelere ilişkin firmalar tarafından taşımalara ilişkin bilgileri içerir bir liste hazırlanmalıdır. Söz konusu liste ekte sunulmaktadır. Bu listenin bir örneğini mail ortamında, belgeleri teslim ettiğiniz gün veya öncesinde ve adreslerine göndermeniz önem arz etmektedir. Derneğimize yapılacak ödül belge başvurularında yukarıdaki belirtilen evrakların eksik olması, söz konusu döneme ait olmaması ya da 10 Nisan 2012 tarihi geçtikten sonra gönderilmesi durumunda firmaların başvuruları kesinlikle kabul edilmeyecektir. Konu 2: Ortak Transit Rejimine İlişkin Mevzuat Semineri 17 Nisan Salı günü İstanbul Deniz Ticaret Odası nda Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından Ortak Transit Rejimine İlişkin Mevzuat Semineri düzenlenecektir. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı personelinin katılacağı ve Ortak Transit Rejimi hakkında soruların cevaplanacağı seminere katılım ücretsiz olup, üyelerimiz davetlidir. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı ndan Ortak Transit Rejimine İlişkin Mevzuat Semineri Tarih : (Salı) Yer : İstanbul (İMEAK DTO)

2 Program : Ortak Transit Rejimi (Genel) Ortak Transit Sözleşmesine taraf olunduğunda Ulusal ve Uluslararası uygulama Basitleştirilmiş usul uygulamaları NCTS (uygulama) NCTS (soru-cevap) Uzman Erman EREKE Dahili:308 Konu 3: Paskalya Tatili Dolayısıyla Yaşanan Yoğunluk Hakkında Geçtiğimiz hafta başlayan ve bazı ülkelerde hala devam etmekte olan Paskalya tatili nedeni ile Sırbistan-Hırvatistan, Hırvatistan-Slovenya geçişlerinde TIR kuyrukları oluştuğu ve yoğunluk nedeni ile işlemlerin özellikle Hırvatistan-Slovenya geçişlerinde yavaşladığı yönünde bilgi alınmıştır. (www.und.org.tr adresi üzerinden ülkelerin tatil günleri sorgulanabilmektedir) Üyelerimizin bilgilerine sunulur. Uzman Yardımcısı Cansu BAKİ, / Dahili:301 Konu 4: ABD Ticaret Odası - TÜSİAD Raporu Lansmanı TÜSİAD tarafından iletildiği üzere; TÜSİAD ile ABD Ticaret Odası (US Chamber of Commerce - USCC) ortaklığında hazırlanan Yeni Dönemde Türk-Amerikan Ekonomik İlişkileri: Daha Güçlü bir Ortaklık için Analiz ve Öneriler başlıklı rapor, 12 Nisan 2012 tarihinde saatleri arasında İstanbul Ceylan Intercontinental Oteli nde bir seminer ile kamuoyuna tanıtılacaktır. Türkiye ile ABD arasındaki ikili ekonomik ilişkileri geliştirmeye yönelik çalışmalar kapsamında, ABD Ticaret Odası ve TÜSİAD ın stratejik iş geliştirme birimi TÜSİAD International bünyesinde faaliyet gösteren ABD Çalışma Grubu nun koordinasyonunda Sidar Global Advisors tarafından hazırlanan rapor, iki ülke arasındaki ticaret ve yatırım ilişkilerinin mevcut durumunu ve yasal boyutunu analiz ettikten sonra, küresel ve çok taraflı bir çerçeve içerisinde başarılı sektör ve firma örneklerine de dikkat çekerek ikili ekonomik ilişkilerin geliştirilmesine yönelik önerilerde bulunmaktadır. Raporun ABD deki tanıtımı Washington D.C. de 14 Mart 2012 tarihinde ABD Ticaret Bakan Yardımcısı Sayın Michael Camuñez in de katılımıyla gerçekleştirilmiştir. Raporun Türkiye tanıtımının yapılacağı 12 Nisan tarihli bu toplantıya Dışişleri Bakan Yardımcısı Sayın Naci Koru nun katılımı beklenmektedir. Söz konusu etkinliğe katılmak isteyen üyelerimizin adresinde yer alan başvuru formunu doldurarak en geç 11 Nisan 2012 Çarşamba günü saat e kadar TUSİAD a ( veya Fax: ) iletmeleri beklenmektedir.

3 Konu 5: Bulgaristan da Ağır Vasıtalar için Yürüme Yasağı Bulgaristan da kutlanan resmi tatillerde, tatilin öncesindeki son işgünü ve tatilin son günü saat 16:00 22:00 saatleri arasında, ayrıca 20 Mayıs Eylül 2012 tarihleri arasında Cuma ve Pazar günleri de 16:00-22:00 saatleri arasında ağır vasıtaların ana transit yollara çıkmalarının yasaklandığı bildirilmiş idi. Konuyla ilgili olarak, Sofya Büyükelçiliğinden alınan bilgiye göre Bulgar basınında Paskalya tatilinde de (12-16 Nisan 2012) söz konusu yasağın uygulanacağı bilgisi alınmıştır. Konu 6: Makedonya'da Depo Satışları DEIK/Türk-Makedon İş Konseyi Karşı Kanat kuruluşu Makedonya Ekonomi Odası tarafından, Makedonya da farklı konumlara sahip 3 adet depo satılacağı bildirilmektedir. Depoların konumları ve alanlarıyla ilgili bilgi adresinde yer almaktadır. Söz konusu depoların satışıyla ilgilenen üyelerimizin, Natasa Kovacevska (Tel: ) ile irtibata geçmeleri gerekmektedir. Konu 7: İtalya Ekonomi Forumu İtalyan Ekonomik Gelişmeler Bakanlığı, İtalyan Dışişleri Bakanlığı işbirliği ile 2-3 Mayıs 2012 tarihlerinde yaklaşık 120 İtalyan işadamının katılımıyla İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre Sergi Sarayı nda Ekonomi Forumu Sektörel Seminerler ve İkili Görüşmeler düzenlenecektir. T.C. Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı (ISPAT-TYDTA),TOBB, DEIK / Türk-İtalyan İş Konseyi, TÜSİAD, MÜSİAD, TESK işbirliğinde düzenlenecek toplantının açılış oturumu 2 Mayıs saat: arasında Marmara Salonu nda gerçekleştirilecektir. 3 Mayıs tarihinde ise sanayi makinaları ve enerji / yenilenebilir enerji sektörlerinde faaliyet gösteren İtalyan firmalarıyla ikili görüşmeler yapılacaktır. Programı adresinde yer alan söz konusu toplantılara katılım ücretsiz olup Türkçe- İtalyanca simultane tercümanlık hizmeti sağlanacaktır. Ekonomi Forumu na katılarak İtalyan firmalarla ikili görüşmeler yapmak isteyen üyelerimizin adresinden online katılım formunu en geç 20 Nisan 2012 tarihinde kadar doldurarak iletmeleri rica olunur.

4 Konu 8:Sırbistan Otoyol Kullanım Ücretleri Sırbistan Oto Moto Birimi nin Derneğimize iletmiş olduğu bilgi kapsamında, Sırbistan güzergâhını kullanan üyelerimizin otoban ücretlerini otomatik olarak ödemeleri durumunda bir takım indirimlerden faydalanabilmeleri söz konusudur. Şöyle ki; OGS cihaz fiyatı: 2.966,00 dinar + KDV 533,88 dinar = 3.499,88 dinar OGS dolumu yaparken uygulanan indirimler: 1.500, ,00 dinar arası / 8% , ,00 dinar arası / 10% ,00 dinar ve daha yüksek bir dolum için / 15% indirim Konuya ilişkin bilgilendirme adresinde yer almakta olup başvuru yapmak isteyen üyelerimizin Yelena Nikoliç ile ) irtibata geçmeleri rica olunur. Konu 9: Dünya Gazetesi Lojistik Başarı Ödülleri İçin Başvurular Sürüyor Dünya Gazetesi çatısı altında buluşan sektör temsilcileri, Türk lojistik sektörünün başarılı firmalarına yönelik bir ödül süreci başlatmıştır. Bu kapsamda Lojistik Başarı Ödülleri başlığı altında 13 farklı kategoride ödül dağıtılacaktır. Dünya Lojistik Başarı Ödülleri Ana Kategoriler: 1-) TAŞIMACILIK ÖDÜLÜ A) Karayolu Yük Taşımacılığı B) Hava Kargo Taşımacılığı C) Demiryolu Yük Taşımacılığı D) Denizyolu Yük Taşımacılığı E) Intermodal (Kombine) Taşımacılık 2-) TAŞIMA İŞLERİ ORGANİZATÖRÜ ÖDÜLÜ 3-) GÜMRÜK MÜŞAVİRLİKLERİ ÖDÜLÜ 4-) DEPOLAMA ÖDÜLÜ 5-) KARGO VE KURYE ÖDÜLÜ 6-) LOJİSTİK EKİPMAN ÜRETİCİLERİ ÖDÜLÜ 7-) PROJE TAŞIMACILIĞI ÖDÜLÜ 8-) LİMAN VE TERMİNAL İŞLETMECİLİĞİ ÖDÜLÜ 9-) YILIN EN BAŞARILI LOJİSTİK ŞİRKETİ Jüri Özel Ödülü: Sektörün gelişimine bireysel katkıda bulunan kişi veya kişilere verilecektir. Ödül süreci ile ilgili ayrıntılı bilgi için adresini ziyaret edebilirsiniz. İcra Kurulu Üyesi Evren BİNGÖL, Dahili 302

5 Konu 10: ADR Eğitimi 18 Nisan 2012 Çarşamba Günü Başlayacaktır 18 Nisan 2012 Çarşamba günü başlayacak olan ADR Eğitimine kayıt için başvurular mevzuat gereği 13 Nisan 2012 Cuma günü saat de sona erecektir. Gerekli Belgeler : 1 adet fotoğraf (JPEG formatında veya orijinal hali) SRC 3 veya SRC 4 Belgesinin fotokopisi Ehliyet fotokopisi Kimlik fotokopisi ADR Eğitimine katılacak sürücülerin SRC 3 veya SRC 4 Belgesine sahip olmaları yasa gereği zorunludur! Katılım kontenjan ile sınırlı olup, kayıtlar başvuru önceliğine göre alınacaktır. Konu 11: SRC(1-2 / 3-4) Eğitimi 29 Nisan 2012 Pazar Günü Başlıyor 29 Nisan 2012 Pazar günü başlayacak olan SRC Eğitimine kayıt için başvurular mevzuat gereği 24 Nisan 2012 Salı günü saat de sona erecektir. Gerekli Belgeler : 1 adet fotoğraf (JPEG formatında veya orijinal hali) Ehliyet fotokopisi Kimlik fotokopisi Katılım kontenjan ile sınırlı olup, kayıtlar başvuru önceliğine göre alınacaktır. Konu 12: ÜDY 3 Eğitimi 29 Nisan 2012 Pazar Günü Başlayacaktır Lojistik Sektörüne Giriş Sertifika Programı olarak da bildiğimiz Üst Düzey Yönetici Eğitim Programı toplam 130 saatten ibaret olup, sektöre girmek isteyen ve sektörün içinde olup bilgisine ve donanımına artı değer katmak isteyenler için ideal bir eğitimdir. Taşımacılık ve Lojistik Sektörünün ana temasını içeren birçok konu başlığının yer aldığı müfredat içerik bakımından eşine az rastlanır zenginliğe sahiptir. Konusunda uzman ve sektörü yakından tanıyan eğitmen kadrosuyla verilen eğitimlerimize ilgi her geçen gün daha da artmaktadır. Türkiye de Uluslararası Karayolu Taşımacılığı Birliği IRU tarafından akredite edilen ilk eğitim kuruluşu olarak bizleri tercih eden binlerce katılımcımız, verdiğimiz IRU Sertifikaları ile iş dünyasında hep bir adım önde olmanın gururunu yaşadılar. Son Başvuru Tarihi : 24 Nisan 2012 Salı Detaylı Bilgi ve Kayıt İçin: veya numaralı telefonlar üzerinden lütfen irtibata geçiniz. e-posta adresleri

Konu 1: Mersin-Mısır Ro-Ro Hattı 26 Nisan 2012 Tarihinde Faaliyette!

Konu 1: Mersin-Mısır Ro-Ro Hattı 26 Nisan 2012 Tarihinde Faaliyette! Sayın Üyemiz, Konu 1: Mersin-Mısır Ro-Ro Hattı 26 Nisan 2012 Tarihinde Faaliyette! Malumları olduğu üzere Ülkemiz limanları ile Mısır Limanları arasında Ro-Ro hattı oluşturulması ve söz konusu hattın ülkemizin

Detaylı

Sayı: S12 27 İstanbul, 19.06.2012. Konu 1: UBAK Belgesi İcmal Tablolarını İletmeyen Firmalara Uygulanan Cezalar Hakkında Önemli Uyarı

Sayı: S12 27 İstanbul, 19.06.2012. Konu 1: UBAK Belgesi İcmal Tablolarını İletmeyen Firmalara Uygulanan Cezalar Hakkında Önemli Uyarı Sayı: S12 27 İstanbul, 19.06.2012 Sayın Üyemiz, Konu 1: UBAK Belgesi İcmal Tablolarını İletmeyen Firmalara Uygulanan Cezalar Hakkında Önemli Uyarı Bilindiği üzere, Derneğimiz tarafından, UBAK belgesi ile

Detaylı

Konu I: Schengen Vize Müracaatları Hakkında Önemli Bilgilendirme

Konu I: Schengen Vize Müracaatları Hakkında Önemli Bilgilendirme Sayı: S12 01 İstanbul, 03.01.2012 Sayın Üyemiz, Konu I: Schengen Vize Müracaatları Hakkında Önemli Bilgilendirme Bildiğiniz gibi, 13 Ekim 2011 tarihinde AB Komisyonu tarafından bir bilgilendirme yayınlanmış

Detaylı

Sayı: S12 25 İstanbul, 05.06.2012

Sayı: S12 25 İstanbul, 05.06.2012 Sayı: S12 25 İstanbul, 05.06.2012 Sayın Üyemiz, Konu 1: Irak Taşımalarında Kalite Kontrol ve Gözetim Belgesi! Şırnak Valiliği, Habur Mülki İdare Amirliğinin Derneğimizin sektörümüzü bilgilendirmesi amacıyla

Detaylı

Haftalık Bülten. Bu sayıda: 05.10.2012 - Cuma Sayı: 560. Uluslararası Nakliyeciler Derneği

Haftalık Bülten. Bu sayıda: 05.10.2012 - Cuma Sayı: 560. Uluslararası Nakliyeciler Derneği Haftalık Bülten Uluslararası Nakliyeciler Derneği Bu sayıda: Türkiye -Romanya KUKK Toplantısı Gerçekleştirildi UND 2011 201 Sektör Raporu Hazırlanıyor LPG İhtisas Gümrükleri Hakkında UND Üyelerine Ücretsiz

Detaylı

Haftalık Bülten. Uluslararası Nakliyeciler Derneği. Dortmund da Gerçekleştirildi

Haftalık Bülten. Uluslararası Nakliyeciler Derneği. Dortmund da Gerçekleştirildi Haftalık Bülten Uluslararası Nakliyeciler Derneği Bu sayıda: LOG4GREEN Projesi nin 3. Konsorsiyum Toplantısı Dortmund da Gerçekleşti Twinning Projesi - Akıllı Taşıma Sistemleri Eğitimi Gerçekleştirildi

Detaylı

Rusya İkili, Transit ve Kazakistan Geçiş Belgelerinde Son Durum

Rusya İkili, Transit ve Kazakistan Geçiş Belgelerinde Son Durum 11 Kasım 2011 Sayı: 513 HAFTALIK BÜLTEN ULUSLARARASI NAKLİYECİLER DERNEĞİ Rusya İkili, Transit ve Kazakistan Geçiş Belgelerinde Son Durum Bilindiği üzere Rusya transit ve ikili geçiş belgelerinin bitmek

Detaylı

Sayı: S12 28 İstanbul, 26.06.2012

Sayı: S12 28 İstanbul, 26.06.2012 Sayı: S12 28 İstanbul, 26.06.2012 Sayın Üyemiz, Konu 1: UND, Üyelerine Özel Yeni Hizmet ve Avantajlar Sağlayacak DKV Şirketi ile İşbirliği Protokolü İmzaladı! Sektör maliyetlerini düşürmek ve üyelerine

Detaylı

Sayı: S12 38 İstanbul, 18.09.2012

Sayı: S12 38 İstanbul, 18.09.2012 Sayı: S12 38 İstanbul, 18.09.2012 Sayın Üyemiz, Konu 1: Rus Transit Geçiş Belgeleri Hakkında! 18.09.2012 tarihi itibarıyla geçiş belgeleri dağıtım ofislerimizde 195 adet Rusya transit geçiş belgesi, 1.060

Detaylı

Haftalık Bülten. Uluslararası Nakliyeciler Derneği. IRU Genel Kurulu Cenevre de Gerçekleştirildi Makedonya Derneği Amerit, Derneğimizi Ziyaret Etti

Haftalık Bülten. Uluslararası Nakliyeciler Derneği. IRU Genel Kurulu Cenevre de Gerçekleştirildi Makedonya Derneği Amerit, Derneğimizi Ziyaret Etti Haftalık Bülten Uluslararası Nakliyeciler Derneği Sayfa: 2 Sayfa: 2 IRU Genel Kurulu Cenevre de Gerçekleştirildi Makedonya Derneği Amerit, Derneğimizi Ziyaret Etti Sayfa: 3 Sayfa: 4 Sayfa: 4 Sayfa: 5 Sayfa:

Detaylı

UND ve AON İşbirliği ile CMR Sigortasında Yeni Dönem: UND Aon CMR+

UND ve AON İşbirliği ile CMR Sigortasında Yeni Dönem: UND Aon CMR+ Uluslararası Nakliyeciler Derneği 07.12.2012 - Cuma Bu sayıda: UND ve AON İşbirliği ile CMR Sigortasında Yeni Dönem: UND Aon CMR+ Rusya, Kazakistan ve BDT Ülkeleri Çalışma Grubu Toplantısı! Özmal/Kiralık

Detaylı

Ulaştırma ve Transit Taşımacılığın Geleceği Uluslararası

Ulaştırma ve Transit Taşımacılığın Geleceği Uluslararası Uluslararası Nakliyeciler Derneği 30.11.2012 - Cuma Bu sayıda: Karadeniz, Orta Asya ve Ortadoğu Bölgelerinde Ulaştırma ve Transit Taşımacılığın Geleceği Uluslararası Konferansı Derneğimizin Katılımıyla

Detaylı

(2) Birinci fıkranın (a), (b) ve (c) bentlerindeki hükümler saklı kalmak kaydıyla, asgari kapasiteyi kaybedecek şekilde taşıt düşümü yapılamaz.

(2) Birinci fıkranın (a), (b) ve (c) bentlerindeki hükümler saklı kalmak kaydıyla, asgari kapasiteyi kaybedecek şekilde taşıt düşümü yapılamaz. ULUSLARARASI NAKLİYECİLER DERNEĞİ SAYI : 424 05 Şubat 2010 Cuma HAFTALIK BÜLTEN Yola Elverişlilik Muayenelerine İlişkin Önemli Gelişme Bilindiği üzere, yola elverişlilik belgesini almak isteyen araçlar

Detaylı

2010/8 SAYILI ULUSLARARASI REKABETÇİLİĞİN GELİŞTİRİLMESİNİN DESTEKLENMESİ HAKKINDA TEBLİĞ

2010/8 SAYILI ULUSLARARASI REKABETÇİLİĞİN GELİŞTİRİLMESİNİN DESTEKLENMESİ HAKKINDA TEBLİĞ 2010/8 SAYILI ULUSLARARASI REKABETÇİLİĞİN GELİŞTİRİLMESİNİN DESTEKLENMESİ HAKKINDA TEBLİĞ PROJE BAZLI EĞİTİM, DANIŞMANLIK, YURT DIŞI PAZARLAMA, ALIM HEYETİ VE BİREYSEL DANIŞMANLIK PROGRAMLARI İLE İSTİHDAM

Detaylı

2013 FTSO SEÇİMLERİ OY KULLANMA ORANLARI

2013 FTSO SEÇİMLERİ OY KULLANMA ORANLARI MAYIS 2013 SAYI:18 2013 FTSO SEÇİMLERİ OY KULLANMA ORANLARI.05.2013 Cumartesi günü Fethiye Fatih Anadolu Lisesinde gerçekleşen Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Seçimlerinde 3223 oy kullanma hakkı olan seçmenin

Detaylı

2014 YILI FAALİYET RAPORU

2014 YILI FAALİYET RAPORU 2014 YILI FAALİYET RAPORU İÇİNDEKİLER Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı 7 UTİKAD Organizasyon Yapısı 8 Organizasyon Şeması 8 Yönetim Kurulu ve Diğer Kurullar 9 İcra KuruluYapısı 10 2014 den Kareler

Detaylı

İZMİR TİCARET ODASI FUAR TEŞVİKLERİ. Görkem ŞAVLUĞ. Dış Ekonomik İlişkiler ve Uluslararası Organizasyonlar Müdürlüğü

İZMİR TİCARET ODASI FUAR TEŞVİKLERİ. Görkem ŞAVLUĞ. Dış Ekonomik İlişkiler ve Uluslararası Organizasyonlar Müdürlüğü İZMİR TİCARET ODASI FUAR TEŞVİKLERİ Görkem ŞAVLUĞ Dış Ekonomik İlişkiler ve Uluslararası Organizasyonlar Müdürlüğü Fuarcılık Masası Uzman Yardımcısı FUAR TEŞVİKLERİ GİRİŞ Bu çalışmanın temel amacı Türkiye

Detaylı

Fethiye Ticaret ve Sanayi

Fethiye Ticaret ve Sanayi TEMMUZ 2013 SAYI:25 FTSO SEÇİLMİŞLERİ PERSONELDEN ODA`YI DİNLEDİ Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası yönetim kurulu, meclis üyeleri ve komite üyelerine odanın işleyişini ve birimleri anlatan sunum yapıldı.

Detaylı

LOJİSTİĞE DEVLET GÜVENCESİ TOBB-UDHB YILLIK KOORDİNASYON TOPLANTISI YAPILDI. İŞ SAĞLIĞI ve GÜVENLİĞİ KANUNU NA DAİR BİLİNMESİ GEREKENLER

LOJİSTİĞE DEVLET GÜVENCESİ TOBB-UDHB YILLIK KOORDİNASYON TOPLANTISI YAPILDI. İŞ SAĞLIĞI ve GÜVENLİĞİ KANUNU NA DAİR BİLİNMESİ GEREKENLER NİN SESİ ARALIK 2013 SAYI: 376 Uluslararası Nakliyeciler Derneği Yayın Organı Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Ekonomi Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı

Detaylı

PAZAR ARAŞTIRMASI VE PAZARA GİRİŞ DESTEĞİ

PAZAR ARAŞTIRMASI VE PAZARA GİRİŞ DESTEĞİ PAZAR ARAŞTIRMASI VE PAZARA GİRİŞ DESTEĞİ DESTEK UYGULAMA KILAVUZU İHRACAT GENEL MÜDÜRLÜĞÜ KOBİ VE KÜMELENME DESTEKLERİ DAİRE BAŞKANLIĞI OCAK 2014 SIKÇA SORULAN SORULAR YURT DIŞI PAZAR ARAŞTIRMASI DESTEĞİ...

Detaylı

GÜMRÜK BİRLİĞİ MEVCUT HALİYLE KALAMAZ LOJİSTİK EĞİTİMİNDE ARTILAR EKSİLER... Dünya Bankası ndan AB ye İhtar: DOSYA

GÜMRÜK BİRLİĞİ MEVCUT HALİYLE KALAMAZ LOJİSTİK EĞİTİMİNDE ARTILAR EKSİLER... Dünya Bankası ndan AB ye İhtar: DOSYA NİN SESİ MAYIS 2014 SAYI: 381 Uluslararası Nakliyeciler Derneği Yayın Organı Dünya Bankası Raporu nda; başta transit taşımalar olmak üzere, karayolu taşımacılığı kotalarının yarattığı sorunların ortadan

Detaylı

(LÜTFEN FORMU EKSİKSİZ DOLDURUNUZ)

(LÜTFEN FORMU EKSİKSİZ DOLDURUNUZ) Türkiye- KİK 2. İş ve Yatırım Forumu, TOBB, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK), FGCCC, Bahreyn Ticaret ve Sanayi Odası (BCCI) ve KİK işbirliğinde, Bahreyn Başbakanı Şeyh Khalifa bin Salman Al Khalifa

Detaylı

Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Metin ATAÇ, Odamız Yönetim

Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Metin ATAÇ, Odamız Yönetim OCAK 2008 FAALİYETLERİ Türkiye ve İtalya Yerel Bölge Ticaret ve Sanayi Odaları nın Genişletilme İşbirliği kapsamında düzenlenen çalışma ziyaretine iştirak edildi. Söz konusu ziyarette, Veneto Bölgesi Ticaret

Detaylı

İHRACATA YÖNELİK DEVLET YARDIMLARI

İHRACATA YÖNELİK DEVLET YARDIMLARI T.C. BAŞBAKANLIK DIŞ TİCARET MÜSTEŞARLIĞI İHRACATI GELİŞTİRME ETÜD MERKEZİ İHRACATA YÖNELİK DEVLET YARDIMLARI (PAZAR ARAŞTIRMASI VE PAZARLAMA DESTEĞİ) Gülsevin ONUR Şube Müdürü İHRACATA YÖNELİK DEVLET

Detaylı

2013 YILI FAALİYET RAPORU

2013 YILI FAALİYET RAPORU İçindekiler 7 Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı 8 2013 den Satır Başları 9 Rakamlarla UTİKAD 2013 10 Dernek Organları 13 Çalışma Grubu Faaliyetleri 16 Sektörel Girişimler 19 Temsil Edilen Kurumlar 20 Kurumlara

Detaylı

ULAŞTIRMANIN 2035 HEDEFLERİ

ULAŞTIRMANIN 2035 HEDEFLERİ NİN SESİ EYLÜL 2013 SAYI: 373 Uluslararası Nakliyeciler Derneği Yayın Organı ULAŞTIRMANIN 2035 HEDEFLERİ Sektörün önümüzdeki 20 yıllık yol haritasını çıkaran 11. Ulaştırma Şurası İstanbul da yapıldı. Ulaştırma

Detaylı

FETHİYEDE İŞVEREN VE İŞCİNİN BULUŞMA NOKTASI

FETHİYEDE İŞVEREN VE İŞCİNİN BULUŞMA NOKTASI MART 2013 SAYI:12 FETHİYEDE İŞVEREN VE İŞCİNİN BULUŞMA NOKTASI ihtiyaç olan eleman arayanlar ile iş arayanları bir araya getiren bu site ve herkes için ücretsiz hizmet veriyor. Denetimi ve kontrolü FTSO

Detaylı

İÇİNDEKİLER TURİZMDE OKUL-SEKTÖR BULUŞMASI BABADAĞIN DEĞERİ 50 MİLYON TL NİN ÜZERİNE ÇIKACAK. KOSGEB DESTEKLİ YURTDIŞI İŞ GEZİLERİ

İÇİNDEKİLER TURİZMDE OKUL-SEKTÖR BULUŞMASI BABADAĞIN DEĞERİ 50 MİLYON TL NİN ÜZERİNE ÇIKACAK. KOSGEB DESTEKLİ YURTDIŞI İŞ GEZİLERİ MART 2013 SAYI:11 İÇİNDEKİLER BABADAĞIN DEĞERİ 50 MİLYON TL NİN ÜZERİNE ÇIKACAK. TURİZMDE OKUL-SEKTÖR BULUŞMASI KOSGEB DESTEKLİ YURTDIŞI İŞ GEZİLERİ TÜRK-BELARUS İŞ KONSEYİ ORTAK TOPLANTISI ODAMIZDAN İŞYERLERİNE

Detaylı

T.C. SOFYA BÜYÜKELÇİLİĞİ TİCARET MÜŞAVİRLİĞİ 101 SORUDA BULGARİSTAN A TİCARET VE YATIRIM

T.C. SOFYA BÜYÜKELÇİLİĞİ TİCARET MÜŞAVİRLİĞİ 101 SORUDA BULGARİSTAN A TİCARET VE YATIRIM T.C. SOFYA BÜYÜKELÇİLİĞİ TİCARET MÜŞAVİRLİĞİ 101 SORUDA BULGARİSTAN A TİCARET VE YATIRIM ŞUBAT 2015 1. Bulgaristan a ilişkin genel bilgiler nedir? Devletin Adı : Bulgaristan Cumhuriyeti Başkenti : Sofya

Detaylı