Çapa Makinesi Kullanma ve Bakım Kılavuzu

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Çapa Makinesi Kullanma ve Bakım Kılavuzu"

Transkript

1 Çapa Makinesi Kullanma ve Bakım Kılavuzu Lütfen bu kitapçığı dikkatlice okuyunuz ve cihazı kullanmadan önce anladığınızdan emin olunuz. FM MATRAS ÇAPA MAKİNESİ (Modeller: R-5GF, R-4GF, R-4GMF)

2 İÇİNDEKİLER GİRİŞ 3 GÜVENLİK ÖNLEMLERİ 3 ÇAPA MAKİNESİNİN PARÇALARI 4 MAKİNENİN HAZIRLANMASI 5 MOTORUN ÇALIŞTIRILMASI 5 MAKİNENİN KULLANIMI DURDURULMASI 6 MAKİNENİN BAKIMI VE MUHAFAZASI 7 TEKNİK BİLGİLER 7 ÜRETİCİ, İTHALATÇI VE YETKİLİ SERVİS BİLGİLERİ 8 GARANTİ BELGESİ 8 GARANTİ ŞARTLARI 9 Makineyi kullanmadan önce kullanım kılavuzunu okuyunuz. Kask, gözlük ve kulaklık kullanınız.

3 G İ R İ Ş Çapa makinesini doğru kullanmak ve kazaları önlemek için nasıl çalıştığını ve bakımın nasıl yapıldığını öğreten kullanım kılavuzunun tamamını okumadan makineyi çalıştırmayınız. GÜVENLİK ÖNLEMLERİ DİKKAT: Doğru kullanıldığında çapa makinesi, kullanımı kolay ve etkin bir makinedir. Yanlış kullanıldığında ya da gerekli önlemler alınmadığında tehlikeli olabilir. Sorunsuz ve emniyetli kullanım için güvenlik önlemlerini uygulayınız. 1- Çapa makinesini sadece doğru kullanım kurallarını bilen sağlıklı kişiler kullanmalıdır. 2- Çapa makinesini yorgunken kullanmayınız. 3- Makineyi kullanırken gidon yükseklik ayarlarını kendinize göre ayarlayınız. 4- Eldiven, gözlük ve kulaklık gibi koruyucu aksesuarlar kullanınız. İş tulumu giyiniz, paçaları sarkacak kıyafetler giymeyiniz. Kaymayan, araziye uygun ayakkabılar giyiniz. Açık sandaletler, terlik, vb giymeyin ve çıplak ayakla çalışmayınız. 5- Çalışma alanınızda insanların bulunmasına izin vermeyiniz. 6- Kumanda kolunu sıkı kavrayınız ve emniyetli hareketlerle çapalama yapınız. 7- Motor çalışırken bakım yapmayınız. 8- Yakıt deposunu doldururken motoru durdurunuz. Etrafta ateş yakmayınız. Yakıt koyarken sigara içmeyiniz. Motor çalışırken yakıt deposunun kapağını açmayınız. Depoyu doldururken yakıt taşarsa makineyi yakıtın aktığı yerden en az üç metre ötede temizledikten sonra çalıştırınız. 9- Makine ile çalışırken çapa bıçaklarının bulunduğu kısımlara elinizle veya herhangi bir aletle müdahale etmeyiniz. Ayaklarınızı hareketli bıçaklara yaklaştırmayınız. 10- Motoru çalıştırmadan önce vites boşta olmalıdır. 11- Her gün makinenizin güvenlik kontrolünü yapınız. 12- Bakım ve kullanma kılavuzunda yazılanlara uyunuz. 13- Hiçbir zaman bozuk, üzerinde bazı değişiklikler yapılmış, doğru tamir edilmemiş veya parçaları doğru takılmamış çapa makinelerini kullanmayınız. Güvenliğinizi sağlayan parçaların hiçbirini çıkarmayınız, kırmayınız ya da kullanılamaz hale getirmeyiniz. 14- Rutin bakımın haricinde motorlu çapanıza bakım yapmaya kalkmayınız. Bakım yaptırmak için yetkili servislerinize başvurunuz. 15- Makinenizi temizlemek için benzin kullanmayınız. 16- Sera içerisinde kullanımı sırasında ortamın havalandırılmasını temin ediniz. 17- Kullanmasını iyice öğrenmeden motorlu çapanızı çalıştırmayınız. 18- Motorlu çapanın kuyruk mili ve herhangi bir kısmına üretici tarafından sağlanmamış olan başka bir uygulama takmayınız. Aksi takdirde hem kullanıcının hem de makinenin zarar görme riski doğabilir. 19- Motorlu çapanızı doğru kullanmasını bilmeyen veya daha önce kullanmamış kişilere vermeyiniz. Kullanmadan önce kullanma kılavuzunu okumalarını tavsiye ediniz. 20- Kullanım kılavuzunu kaybetmeyiniz ve her kullanımdan önce okuyunuz. 21- Motorlu çapa ile çalışırken insanlara ve hayvanlara yöneltmeyiniz. 22- Makinenizi yağsız çalıştırmayınız. Kullanmadan önce motor, şanzıman ve hava filtre yağlarını kontrol ediniz.

4 ÇAPA MAKİNESİNİN PARÇALARI 1- Gidon 2- Takım çantası 3- Gidon ayar kolu 4- Vites kolu 5- Gaz kolu 6- Geri vites emniyeti 7- Yağ ikaz lambası (*) 8- Şarj ikaz lambası (*) 9- Kontak anahtarı (*) 10- Far (ve korna) düğmesi 11- Debriyaj kolu 12- Stop emniyeti 13- Dekompresyon kolu (*) 14- Üst kaporta vidası 15- Üst kaporta (motor kaputu) 16- Far 17- Lastik tekerlek 18- İp kasnağı 19- Ön tampon 20- Ayak 21- Akümülatör (*) 22- Hava filtresi 23- Akü konsolu (*) 24- Kuyruk mili 25- Teker üstü büyük çamurluk (**) 26- Küçük çamurluk 27- Rulmanlı çeki demiri 28- Şanzıman yağ doldurma/seviye kontrol kapağı R4 29- Vites göstergesi 30- Şanzıman seviye kontrol kapağı R5 31- Jikle kelebeği (**) 32- Çizi demiri 33- Mandallı aks kovanı (Kriketto) 34- Çapalama grubu (*) Yalnızca marşlı modellerde bulunmaktadır. (**) Yalnızca R-4 serisi modellerde bulunmaktadır.

5 MAKİNENİN HAZIRLANMASI Taşıma ve muhafaza: Makinenizi düzgün pozisyonda taşıyınız ve muhafaza ediniz. Makine metal ve sert plastik parçalar içerdiği için taşıma sırasında gereken özeni gösteriniz, kendinize ve çevrenizdekilere zarar vermeyiniz. Nakliye sırasında makineyi sağlam bir zeminde sabitleyiniz ve parçalarına zarar gelmemesine dikkat ediniz. Uzun süre muhafaza ederken nemden ve direkt güneş ışığından koruyunuz. Yağ doldurma: Motor havalandırma tapasını açarak motora yeni yağ (dizel motor yağı) doldurunuz. Yağ seviyesini yağ seviye çubuğu aracılığıyla kontrol ediniz. Hava filtresinin alt kabına işaretli seviyeye kadar temiz motor yağı doldurunuz. Şanzımanda seviye göstergesine kadar şanzıman yağı dolu olduğundan emin olunuz. Yakıtın doldurulması: Yakıt depo kapağını açıp taşmayacak şekilde motorin doldurunuz. Dizel yakıt yanıcıdır. Yakıt ikmalini motor kapalı iken yapınız; yakınında kesinlikle sigara içmeyiniz, ateşle yaklaşmayınız. Doldurma işleminden sonra akıntıları bir bezle temizleyiniz. Herhangi bir yangın riskine meydan vermemek için çapa makinesini daima temiz tutunuz. MOTORUN ÇALIŞTIRILMASI Motoru çalıştırmadan önce, ortamın havadar olması sağlanmalıdır. Motoru kapalı bir yerde çalıştırmayınız, egzoz gazı zehirleyicidir. Motoru çalıştırmadan önce çevredekilerin güvenli bir mesafede olmalarını sağlayınız. Gidonu uygun pozisyona getiriniz. Vitesi boş (F) konumuna alınız. Stop emniyetini, debriyaj kolu yardımı ile kilitleyiniz. Makineyi çeyrek gaz konumuna alınız. R-4 serisi modellerin gövde üzerinde bulunan jikle kelebeğini dışa doğru çekerek jikle konumuna getiriniz. Bundan sonraki işlemler aşağıdaki gibidir: 1- Marşlı modeller için: Marşa basarak makineyi çalıştırınız. Dekompresyonla çalıştırma: Bazı durumlarda makinenin dekompresyonla çalıştırılması gerekebilir. Bunun için; dekompresyon kolunu aşağı (maksimum) konuma getiriniz. Marşa basınız. Marş anahtarını bırakmadan 1-2 saniye tutunuz ve sırasıyla önce dekompresyon kolunu yukarı (minimum) konuma getiriniz ve sonra marş anahtarını bırakınız. Makine çalıştıktan sonra gaz kolunu yukarı (minimum) konuma getiriniz. 2- İpli modeller için: Çalıştırma ipini, ok yönünde kasnağa sarınız. Sıkıştırma basıncını hissedinceye kadar ipi yavaşça çekiniz. Sertliğin bittiği noktada, ipin fazlasını kasnağa tekrar sarınız ve sağlam bir pozisyonda ipi kuvvetlice çekiniz. İp çekme esnasında; geri tepme sonucu oluşabilecek istenmeyen durumlara karşı dikkatli olunuz.

6 MAKİNENİN KULLANIMI - DURDURULMASI Çapa bıçaklarının takılması: Tekerlekleri çıkartmak için mandallı aks kovanını göbek vidalarından sökünüz (bijonları sökmeyiniz). Çapalar grubu sağlı ve sollu olmak üzere tasarlanmıştır. Çapaları, dönme yönüne göre keskin uçları ön tarafa gelecek şekilde aks miline takınız. Deliklerden cıvataları geçiriniz, rondela ve somun yardımı ile tutturunuz. Kullanım: Debriyaj koluna basınız ve vites kolu yardımıyla makineyi istenilen vitese alınız. Gazı istenilen seviyeye kadar artırınız. Gidonu sıkıca kavrayarak debriyaj kolunu yavaşça bırakınız ve makinenin hareket etmesini sağlayınız. Hareketi durdurmak için debriyaj koluna basınız. Makineyi mümkün olduğunca gün ışığında; arazi yapısının şartlarına uygun vites ve hızda kullanınız. Motorun çalışan kısımlarından el ve ayaklarınızı uzak tutunuz. Stop kolunu çalışma esnasında bağlamayınız, lastik vb ile kilitlemeyiniz. Geri vitesin kullanımı: Debriyaj koluna basınız. Vitesi RM konumuna getirerek makineyi geri vitese alınız. Debriyaj kolunu bırakmadan sağ elinizle geri vites emniyet koluna basınız. Sağ eliniz geri vites emniyet koluna basılı iken debriyaj kolunu yavaşça bırakınız. Makineyi dengede tutarak geri hareketi sağlayınız. Makineyi yokuş aşağı ya da yokuş yukarı kullanarak çapa yapmayınız. Engebeli arazilerde yatay yönde çapa yapınız. 30 dereceyi geçen eğimli arazide çapalama yapmayınız. Durdurma: Motor emniyetli bir konuma getirildikten sonra vitesi boşa alınız. Gaz kolunu yukarı (minimum) pozisyona getirip debriyaj kolunu bırakınız. Stop kolunu serbest bırakarak motoru durdurunuz. Tekerlek grubunun takılması: Diferansiyele yakın olan en iç kısımdaki göbek cıvatalarını sökerek çapa grubunu çıkartınız. Tekerleği aks miline, aks kovanı aracılığıyla takınız. R-4 modellerde her aks milinde ikişer cıvata, R-5 modellerde birer cıvata kullanılmaktadır. Tekerlek kilidi: Aks kovanında boş-dolu sistemi bulunmaktadır. Kilitli pozisyonda; alt kuyruk miline ve tekerleklere çekiş sağlanır. Kilitsiz pozisyonda; alt kuyruk miline çekiş sağlanır; tekerleklere çekiş sağlanmaz. Gidonun konumları: Gidon, ayar kolu yardımı ile yukarı-aşağı ve sağa-sola toplam yedi pozisyona ayarlanabilir. Kuyruk mili: Makine üzerinde opsiyonel ekipmanın çalışmasını sağlayan üst ve alt kuyruk milleri mevcuttur. R-5 modellerin kuyruk milleri A6x16x20 DIN5463 ve R-4 modellerin kuyruk milleri A6x21x25 DIN5463 ölçüsündedir.

7 MAKİNENİN BAKIMI VE MUHAFAZASI Motor bakımı: Motorda yağ seviye çubuğunda belirtilen seviyeye kadar dizel motor yağı bulunmalıdır. Her 10 saatte bir yağ seviyesini kontrol ediniz. İlk 50 iş saati tamamlandıktan sonra yağ değişimini ve yağ filtresi değişimini yapınız. Bundan sonra her 250 saatte bir motor yağını, yağ filtre elemanını ve yakıt filtre elemanını değiştiriniz. Hava filtresine her 10 saatte bir yağ değişimi yapınız ve hava filtre elemanlarını temizleyiniz. Şanzıman bakımı: Her kullanımdan önce; makine düz konumda iken şanzıman yağının uygun seviyede olduğunu kontrol ediniz: - R-5 model şanzımanların yan yüzeyde bulunan kırmızı tapasını sökünüz. Şanzıman yağı delikle aynı seviyede olmalıdır. - R-4 model şanzımanların üst kapak üzerindeki yağ seviye tapasını sökünüz. Seviye çubuğunun alt seviyesi ile 1cm yukarısı arasında yağ bulunmalıdır. Şanzımanın yağını, ilk kez için 50 çalışma saatinden sonra değiştiriniz. Yağ değişimini, makine sıcakken ve düz konumda iken yapınız. Daha sonraki şanzıman yağ değişimini 500 saatte bir yapınız. Mandallı aks kovanı (kriketto) üzerinde bulunan gresörlüğü her 50 saatte bir gres yağı ile doldurunuz. Lastiklerin hava basınçlarını lastik üreticisinin belirttiği düzeyde bulundurunuz. TEKNİK ÖZELLİKLER: Motor R-5GF R-4GF R-4GMF Çalıştırma İpli Marşlı Silindir sayısı Adet 1 Silindir hacmi cm Silindir çapı Mm Strok Mm Devir d/dk Motor gücü BG 8,5 12 Maksimum tork kg-m Yakıt deposu Litre 4,3 5,3 Özgül yakıt tüketimi gr/bg-saat Yağ tüketimi gr/saat Karter Litre 1,2 1,75 Şanzıman R-5GF R-4GF R-4GMF Vites Adet 3 ileri - 1 geri Debriyaj Tip Kuru tip şemsiyeli, iki yönlü balata diski Debriyaj balata çapı Mm Far / korna Adet 2 / - 4 / - 4 / var Gidon 7 yönde yukarı-aşağı, sağa-sola ayarlı Tekerlek Ölçü /80-12 Çapa bıçağı Adet Çapa genişliği Cm Kuyruk mili Adet 2 Kuyruk mili ölçüsü DIN5463 A6x16x20 A6x21x25 Üst kuyruk mili devri d/dk Alt kuyruk mili devri d/dk Boş ağırlık Kg

8 İthalatçı Firma: Beybolat Zirai Makine Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. Adres: Bahçe Mah. İstiklal Cad. No:110 Akdeniz Mersin Tel: Üretici Firma: FM Matras Srl. Adres: Via Mauro, 16 Budrio (Bologna) Italy Tel SAYILI TÜKETİCİNİN KORUNMASI HAKKINDA KANUN GEREĞİNCE KULLANIM ÖMRÜ 10 YILDIR. Servis İstasyonu ve Yedek parça temin adresi: Beybolat Zirai Makine San ve Tic Ltd Şti Bahçe Mah. İstiklal Cad. No:110 Akdeniz Mersin Tel: FM MATRAS ÇAPA MAKİNESİ GARANTİ BELGESİ T.C. SANAYİ VE TİCARET BAKANLIĞI Belge Numarası : Belge İzin Tarihi : İTHALATÇI FİRMANIN Ünvanı : BEYBOLAT ZİRAİ MAKİNA SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ. Adresi : Bahçe Mah. İstiklal Cad. No:110 Akdeniz MERSİN Telefon : FAKS : MALIN Cinsi :ÇAPA MAKİNESİ Markası : FM MATRAS Modeli : Seri no : Teslim Tarihi ve Yeri : Azami Tamir Süresi : 30 İŞ GÜNÜ Garanti Süresi : 2 YIL SATICI FİRMANIN Unvanı : Adresi : Tel / Faks : Fatura Tarih ve No : TARİH İMZA KAŞE : Alıcının Adı Soyadı : Tel : Adresi :

9 GARANTİ ŞARTLARI 1-) Garanti süresi,malın teslim tarihinden itibaren başlar ve 2 yıldır. 2-) Malın bütün parçaları dahil olmak üzere tamamı Firmamızın garanti kapsamındadır. 3-) Malın garanti süresi içerisinde arızalanması durumunda, tamirde geçen süre garanti süresine eklenir. Malın tamir süresi en fazla 30 iş günüdür. Bu süre, mala ilişkin arızanın servis istasyonuna, servis istasyonunun olmaması durumunda, malın satıcısı, bayii, acentesi, temsilciliği, ithalatçısı veya imalatçısı-üreticisinden birisine bildirim tarihinden itibaren başlar. Malın arızasının 15 gün içerisinde giderilememesi halinde imalatçı-üretici veya ithalatçı malın tamiri tamamlanıncaya kadar, benzer özelliklere sahip başka bir malı tüketicinin kullanımına tahsis etmek zorundadır. 4-) Malın garanti süresi içerisinde gerek malzeme ve işçilik, gerekse montaj hatalarından dolayı arızalanması halinde, işçilik masrafı, değiştirilen parça bedeli ya da başka herhangi bir ad altında hiçbir ücret talep etmeksizin tamiri yapılacaktır. 5-) Tüketicinin onarım hakkını kullanmasına rağmen malın; - Tüketiciye teslim edildiği tarihten itibaren, belirlenen garanti süresi içinde kalmak kaydıyla, bir yıl içerisinde; aynı arızanın ikiden fazla tekrarlanması veya farklı arızaların dörtten fazla meydana gelmesi veya belirlenen garanti süresi içerisinde farklı arızaların toplamının altıdan fazla olması unsurlarının yanı sıra, bu arızaların maldan yararlanamamayı sürekli kılması, - Tamiri için gereken azami süresinin aşılması, - Firmanın servis istasyonunun, servis istasyonunun mevcut olmaması halinde sırayla satıcısı, bayii, acentesi temsilciliği ithalatçısı veya imalatçı-üreticisinden birisinin düzenleyeceği raporla arızanın tamirini mümkün bulunmadığının belirlenmesi, durumlarında tüketici malın ücretsiz değiştirilmesini, bedel iadesi veya ayıp oranda bedel indirimi talep edebilir. 6-) Malın kullanma kılavuzunda yer alan hususlara aykırı kullanılmasından kaynaklanan arızalar garanti kapsamı dışındadır. 7-) Garanti Belgesi ile ilgili olarak çıkabilecek sorunlar için Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Tüketicinin ve Rekabetin Korunması Genel Müdürlüğü ne başvurabilir.

Çapa Makinesi Kullanma ve Bakım Kılavuzu

Çapa Makinesi Kullanma ve Bakım Kılavuzu Çapa Makinesi Kullanma ve Bakım Kılavuzu Lütfen bu kitapçığı dikkatlice okuyunuz ve cihazı kullanmadan önce anladığınızdan emin olunuz. BOLAT ÇAPA MAKİNESİ (Model: 70GM) İÇİNDEKİLER GİRİŞ 3 GÜVENLİK ÖNLEMLERİ

Detaylı

KAWASHIMA ELEKTRİK MOTORLU YCM-20AS. Pülverizatör Tanıtma ve Kullanma Kılavuzu (MONOFAZE)

KAWASHIMA ELEKTRİK MOTORLU YCM-20AS. Pülverizatör Tanıtma ve Kullanma Kılavuzu (MONOFAZE) Pülverizatör Tanıtma ve Kullanma Kılavuzu YCM-20AS (MONOFAZE) Lütfen bu kitapçığı dikkatlice okuyunuz ve cihazı Kullanmadan önce anladığınızdan emin olunuz. KAWASHIMA ELEKTRİK MOTORLU İÇİNDEKİLER İÇİNDEKİLER

Detaylı

102 DY 7M 102 DY 10M 102 DY 12M

102 DY 7M 102 DY 10M 102 DY 12M KOLAY MAKİNA LTD.ŞTİ. 102 DY 7M 102 DY 10M 102 DY 12M KULLANIM KILAVUZU GARANTİ BELGESİ SATIN ALDIĞINIZ MAKİNENİZİ, İYİ GÜNLERDE KULLANMANIZI DİLERİZ. GARANTİ BELGENİZ MAKİNENİZİN HÜVİYETİDİR. SERVİSİNİZE

Detaylı

SEMAK PALMERA PA076 PA086 MOTORLU İLAÇLAMA MAKİNASI KULLANIM VE BAKIM KILAVUZU

SEMAK PALMERA PA076 PA086 MOTORLU İLAÇLAMA MAKİNASI KULLANIM VE BAKIM KILAVUZU MALIN GARANTİ SÜRESİ SATIN ALMA TARİHİNDEN İTİBAREN 24 AY DIR. MALIN KULLANIM ÖMRÜ SATIN ALMA TARİHİNDEN İTİBAREN 10 YIL DIR. Satın almış olduğunuz bu ürünün ithalatçısı MAKİNA TİC. VE SAN. LTD. ŞTİ. yedek

Detaylı

WEIMA EL TRAKTÖRÜ ÇAPA TİPİ

WEIMA EL TRAKTÖRÜ ÇAPA TİPİ WEIMA EL TRAKTÖRÜ ÇAPA TİPİ 1000 D, 1000H, 1000W 1100A, 1100B Modeller için geçerlidir Kullanım ve Bakım Kılavuzu - 1 - Bu kılavuz hakkında Çapalama makinemizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz! Bu

Detaylı

İçindekiler. 1. Ürünün tanımı ve teknik özellikleri. 2. Bakım onarım ve kullanımda dikkat edilecek hususlar. 3. Etiketler. 4. Ürünün kullanılması

İçindekiler. 1. Ürünün tanımı ve teknik özellikleri. 2. Bakım onarım ve kullanımda dikkat edilecek hususlar. 3. Etiketler. 4. Ürünün kullanılması İçindekiler 1. Ürünün tanımı ve teknik özellikleri 2. Bakım onarım ve kullanımda dikkat edilecek hususlar 3. Etiketler 4. Ürünün kullanılması 5. Çevre koşulları ile ilgili önlemler 6. Ürünün taşınması

Detaylı

TURBO 250 ARK KAYNAK MAKİNASI KULLANMA KILAVUZU

TURBO 250 ARK KAYNAK MAKİNASI KULLANMA KILAVUZU TURBO 250 ARK KAYNAK MAKİNASI KULLANMA KILAVUZU ÜRETİCİ : DEMİRİZ ELEKTRİK SAN. TİC. LTD.ŞTİ. ADRES : Ortaköy Sanayi Bölgesi Kumru Sk. No:3 Selimpaşa Silivri / İstanbul TEL : 0 212 610 10 13 GSM : 0 532

Detaylı

BLENDER NT 0465. TÜRKÇE TANITIM ve KULLANMA KILAVUZU

BLENDER NT 0465. TÜRKÇE TANITIM ve KULLANMA KILAVUZU BLENDER NT 0465 TÜRKÇE TANITIM ve KULLANMA KILAVUZU Değerli Müşterimiz, Bir Arte Bianco Elektrikli ev aletini satın aldığınız için sizi kutluyoruz. Almış olduğunuz ürünü daha uzun süreli kullanabilmek

Detaylı

SU ISITICI XB 6868. TÜRKÇE TANITIM ve KULLANMA KILAVUZU

SU ISITICI XB 6868. TÜRKÇE TANITIM ve KULLANMA KILAVUZU SU ISITICI XB 6868 TÜRKÇE TANITIM ve KULLANMA KILAVUZU Değerli Müşterimiz, Bir Arte Bianco Elektrikli ev aletini satın aldığınız için sizi kutluyoruz. Almış olduğunuz ürünü daha uzun süreli kullanabilmek

Detaylı

MIG 350 S GAZALTI KAYNAK MAKİNASI KULLANMA KILAVUZU

MIG 350 S GAZALTI KAYNAK MAKİNASI KULLANMA KILAVUZU MIG 350 S GAZALTI KAYNAK MAKİNASI KULLANMA KILAVUZU ÜRETİCİ : DEMİRİZ ELEKTRİK SAN. TİC. LTD.ŞTİ. ADRES : Ortaköy Sanayi Bölgesi Kumru Sk. No:3 Selimpaşa Silivri / İstanbul TEL : 0 212 610 10 13 GSM :

Detaylı

SEMAK BENZİNLİ SU MOTORLARI KULLANIM KILAVUZU QGZ25 - PA15T PA 20T PA200T QGZ50 PA30T PA300T QGZ80

SEMAK BENZİNLİ SU MOTORLARI KULLANIM KILAVUZU QGZ25 - PA15T PA 20T PA200T QGZ50 PA30T PA300T QGZ80 BENZİNLİ SU MOTORLARI KULLANIM KILAVUZU QGZ25 - PA15T PA 20T PA200T QGZ50 PA30T PA300T QGZ80 ÖNSÖZ Firmamız tarafından ithal edelin benzinli su motorunu tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Ünite gelişmiş

Detaylı

CLEANART AR 456 ELEKTRİKLİ SÜPÜRGE

CLEANART AR 456 ELEKTRİKLİ SÜPÜRGE CLEANART AR 456 ELEKTRİKLİ SÜPÜRGE KULLANMA KILAVUZU ÇIKARIL A BİLİR H E P A F İ L T R E 2500 W max TURBO FIRÇA CLEANART AR 456 ELEKTRİKLİ SÜPÜRGE Arzum marka elektrikli süpürgeyi tercih ettiğinizden dolayı

Detaylı

APACHI DL-3 APACHI DL-4 KULLANMA KILAVUZU

APACHI DL-3 APACHI DL-4 KULLANMA KILAVUZU 1 APACHI DL-3 APACHI DL-4 KULLANMA KILAVUZU 2 BU ARAÇ KARAYOLLARINDA KULLANILMAZ BU ELEKTRİKLİ ARACIN ÖMRÜ 10 (ON) YILDIR. ÖNSÖZ Elektrikli engelli aracımızı satın aldığınız için teşekkür ederiz.elektrikli

Detaylı

EL MİKSERİ HM-720-3 TÜRKÇE TANITIM ve KULLANMA KILAVUZU

EL MİKSERİ HM-720-3 TÜRKÇE TANITIM ve KULLANMA KILAVUZU EL MİKSERİ HM-720-3 TÜRKÇE TANITIM ve KULLANMA KILAVUZU Değerli Müşterimiz, Bir Arte Bianco Elektrikli ev aletini satın aldığınız için sizi kutluyoruz. Almış olduğunuz ürünü daha uzun süreli kullanabilmek

Detaylı

GENLEŞME VE DENGE TANKLARI (DEĞİŞTİRİLEBİLİR MEMBRANLI)

GENLEŞME VE DENGE TANKLARI (DEĞİŞTİRİLEBİLİR MEMBRANLI) GENLEŞME VE DENGE TANKLARI (DEĞİŞTİRİLEBİLİR MEMBRANLI) ISITMA, KULLANMA ve İÇME SUYU TANKLARI KULLANMA VE MONTAJ KILAVUZU EK-71-01 Revizyon No/Tarih: 0/08.11.2011 Sayfa 1 / 16 İÇİNDEKİLER 1.) Giriş 2.)

Detaylı

OREGON 16 LİTRE İLAÇLAMA PULVERİZATÖRÜ KULLANMA KILAVUZU

OREGON 16 LİTRE İLAÇLAMA PULVERİZATÖRÜ KULLANMA KILAVUZU Güvenli Kullanım Uyarıları OREGON 16 LİTRE İLAÇLAMA PULVERİZATÖRÜ KULLANMA KILAVUZU Basınçlı ilaçlama pompası evler ve küçük bahçelerde kullanılmak üzere dizayn edilmiştir. Ürün öncelikli olarak ilaçlama

Detaylı

KULLANIM KILAVUZU UĞUR EV TİPİ BUZ MAKİNESİ

KULLANIM KILAVUZU UĞUR EV TİPİ BUZ MAKİNESİ KULLANIM KILAVUZU UĞUR EV TİPİ BUZ MAKİNESİ BU KULLANIM KILAVUZU AŞAĞIDA YAZILI MODELLERİ KAPSAMAKTADIR. UBM 20 BİLGİLENDİRME Değerli Müşterimiz, Uğur Soğutma A.Ş. tesislerinde büyük bir özenle kalite

Detaylı

AQUAWELLE ULTRA 2 AŞ A M A LI FILT R ASYO N KULLANMA KILAVUZU TURBO FIRÇA AR 484 CYCLONIC SU FİLTRELİ ELEKTRİKLİ SÜPÜRGE

AQUAWELLE ULTRA 2 AŞ A M A LI FILT R ASYO N KULLANMA KILAVUZU TURBO FIRÇA AR 484 CYCLONIC SU FİLTRELİ ELEKTRİKLİ SÜPÜRGE AQUAWELLE ULTRA AR 484 CYCLONIC SU FİLTRELİ ELEKTRİKLİ SÜPÜRGE KULLANMA KILAVUZU 2 AŞ A M A LI FILT R ASYO N TURBO FIRÇA AQUAWELLE ULTRA AR 484 CYCLONIC SU FİLTRELİ ELEKTRİKLİ 1 SÜPÜRGE 7 8 16 6 5 4 14

Detaylı

ISILDAR APACHI Model : KENT XL-D105B KULLANMA KILAVUZU

ISILDAR APACHI Model : KENT XL-D105B KULLANMA KILAVUZU ISILDAR APACHI Model : KENT XL-D105B KULLANMA KILAVUZU 1 BOŞ SAYFA (BLANK PAGE) 2 BU ARACIN KULLANIM ÖMRÜ 10 (ON) YILDIR ÖNSÖZ Elektrikli aracımızı tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Ürünümüz yapı,

Detaylı

MİO LUX AR 186 DOĞRAYICI A R 1 8 6 C H O P P E R AR 186 ZERKLEINER

MİO LUX AR 186 DOĞRAYICI A R 1 8 6 C H O P P E R AR 186 ZERKLEINER MİO LUX AR 186 DOĞRAYICI A R 1 8 6 C H O P P E R AR 186 ZERKLEINER KULLANMA KILAVUZU INSTRUCTION MANUAL GEBRAUCHSANWEISUNG 400 W TR 1 MİO LUX AR 186 DOĞRAYICI 1-2 kademeli çalıştırma düğmesi 2- Motor (Ana

Detaylı

UYARI YASAKLAR HERZAMAN ÖNSÖZ

UYARI YASAKLAR HERZAMAN ÖNSÖZ 1 UYARI Uygun olmayan kullanım ciddi yaralanma ve ölüme sebep olabilir. Her zaman onaylı bir başlık ve koruyucu donanım kullanınız. ATV de asla yolcu taşımayınız. Alkol ve ilaç kullanımı sonrası asla ATV

Detaylı

TABANCA. KULLANIM ve BAKIM KILAVUZU &YEDEK PARÇA LİSTESİ

TABANCA. KULLANIM ve BAKIM KILAVUZU &YEDEK PARÇA LİSTESİ TABANCA Merkez Büro Nargileci Sk. Sarsılmaz İş Merkezi No: 4 34116 Mercan İSTANBUL - TÜRKİYE Telefon : +90 212 513 35 07 - Fax : +90 212 511 19 99 İmalatçı ve Üretici Firma / Fabrika Ünvanı: Sarsılmaz

Detaylı

SMART+ JS SERİSİ KURU KADRANLI TEK HÜZMELİ SU SAYACI VE İLAVE UZAKTAN OKUMA MODÜLÜ KULLANIM KILAVUZU (MODELLER JS1,6-02, JS90 1,6-02, JS2,5-02, JS90

SMART+ JS SERİSİ KURU KADRANLI TEK HÜZMELİ SU SAYACI VE İLAVE UZAKTAN OKUMA MODÜLÜ KULLANIM KILAVUZU (MODELLER JS1,6-02, JS90 1,6-02, JS2,5-02, JS90 SMART+ JS SERİSİ KURU KADRANLI TEK HÜZMELİ SU SAYACI VE İLAVE UZAKTAN OKUMA MODÜLÜ KULLANIM KILAVUZU (MODELLER JS1,6-02, JS90 1,6-02, JS2,5-02, JS90 2,5-02, JS2,5-G1-02, JS90 2,5-G1-02, JS 4-02, JS90 4-02)

Detaylı

GÜÇBİR JENERATÖR KULLANMA KLAVUZU

GÜÇBİR JENERATÖR KULLANMA KLAVUZU GÜÇBİR JENERATÖR KULLANMA KLAVUZU İRTİBAT BİLGİLERİMİZ İMALATÇI FİRMA GÜÇBİR JENERATÖR SAN. TİC. LTD. ŞTİ. Ekşioğlu Mah. Yavuz Selim Cd. 86. Sokak No.2 Taşdelen Çekmeköy İstanbul Tel : 216 429 77 72 (

Detaylı

(HSS2000 EX PROOF) Model Gaz Alarm Dedektörü Tanıtımı

(HSS2000 EX PROOF) Model Gaz Alarm Dedektörü Tanıtımı (HSS2000 EX PROOF) Model Gaz Alarm Dedektörü Tanıtımı (4-20mA) 1 HSS2000 EX PROOF GAZ ALARM DEDEKTÖRÜ HSS-2000 Ex-proof gaz alarm cihazının alevsızdırmazlık özelliği ve Alsz sertifikasının geçerliliği

Detaylı

PİSUARLAR İÇİN SIVAALTI FOTOSELLİ PİLLİ YIKAMA SİSTEMİ

PİSUARLAR İÇİN SIVAALTI FOTOSELLİ PİLLİ YIKAMA SİSTEMİ PİSUARLAR İÇİN SIVAALTI FOTOSLLİ PİLLİ YIKAMA SİSTMİ Değerli Müşterimiz, Çağdaş Banyonun Öncüsü olan VitrA dan tercih etmiş olduğunuz ürünün size en iyi hizmeti sağlaması için Montaj ve Kullanma Kılavuzunu

Detaylı

TİKKY AR 714 LCD ÇALAR SAAT KULLANMA KILAVUZU

TİKKY AR 714 LCD ÇALAR SAAT KULLANMA KILAVUZU TİKKY AR 714 LCD E K R A N L I ÇALAR SAAT KULLANMA KILAVUZU TİKKY AR 714 LCD EKRANLI ÇALAR SAAT 2 1- Geniþ LCD ekran ve rahat okunabilir görüntüleme 2- Ayar düðmeleri 3- Pil bölümü 1 Arzum marka çalar

Detaylı

BENZİNLİ AĞAÇ TESTERESİ

BENZİNLİ AĞAÇ TESTERESİ KULLANIM KILAVUZU BENZİNLİ AĞAÇ TESTERESİ GASOLINE CHAIN SAW / OU-GS5200 2.8 BG MOTOR GÜCÜ! 2.8 BG 52 CC 50 CM 21 BP Kullanım kılavuzunu indirmek için QR kodu okutunuz... Motor Gücü Silindir Hacmi Pala

Detaylı

BRİNA NEO AR 575 SAÇ DÜZLEŞTİRİCİ AR 575 HAIR STRAIGHTENER AR 575 HAARGLAETTER

BRİNA NEO AR 575 SAÇ DÜZLEŞTİRİCİ AR 575 HAIR STRAIGHTENER AR 575 HAARGLAETTER BRİNA NEO AR 575 SAÇ DÜZLEŞTİRİCİ AR 575 HAIR STRAIGHTENER AR 575 HAARGLAETTER KULLANMA KILAVUZU INSTRUCTION MANUAL GEBRAUCHSANWEISUNG 42 W TR 5 BRİNA NEO AR 575 SAÇ DÜZLEŞTİRİCİ 1- Ana gövde 2- Açma /

Detaylı

OTOMATİK SİGORTALAR B TİPİ C TİPİ D TİPİ TÜRKÇE KULLANIM KILAVUZU

OTOMATİK SİGORTALAR B TİPİ C TİPİ D TİPİ TÜRKÇE KULLANIM KILAVUZU OTOMATİK SİGORTALAR B TİPİ C TİPİ D TİPİ TÜRKÇE KULLANIM KILAVUZU OTOMATİK SİGORTALAR Legrand otomatik sigortalar, bağlı bulunduğu elektrik devresini aşırı akım ve kısa devrelere karşı korurlar. Devrenin

Detaylı