U N I V E R S A L 2 1 K İ R A L A M A Y Ö N E T İ M İ

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "U N I V E R S A L 2 1 K İ R A L A M A Y Ö N E T İ M İ"

Transkript

1 U N I V E R S A L 2 1 K İ R A L A M A Y Ö N E T İ M İ Kârlı Yatırımın Anahtarı! ÜNİVERSAL 21 PROJE VE GAYRİMENKUL YATIRIM İNŞ. SAN. TİC. LTD. ŞTİ

2 Şirket Vizyonu Emlak kiralama piyasasında belirleyici aktör olabilmek amacıyla rakiplerimizin bir adım ilerisinde yer almak, istikrarlı büyümeyi sağlayarak pazarın lideri olmak. Misyon Gayrimenkul kiralama çözümlerine yönelik artı değere sahip kaynaklar sunarak; Mülk Sahipleri, Kiracılar, Müteahhitler ve Acenteler için tercih edilen bir iş ortağı olmak, müşterilerimizi sürekli dinleyerek ve ihtiyaçlarına cevap vererek beklentilerini tam olarak karşılamak. Sağlık, Güvenlik ve Çevre Tanımı Universal21 hem kendi çalışanları hem de yaptığı işlerden etkilenen kişilerin sağlığına, güvenliğine ve refahına yönelik bütün önlemleri almaktadır. Yatırım Stratejisi Universal21 in yatırım stratejisi, piyasa ortalamasının üzerinde sonuçlar sunmayı amaçlar. Universal21, yapılan araştırmalara dayanarak yatırım politikasına yönelik önerileri düzenleyen bir portföy modeli hazırlayıp yatırımlarınızı en iyi şekilde yönetir. Gelişim Stratejisi Universal21 in gelişim stratejisinin amacı; hem mülk sahipleri hem de müteahhitlerin sahip olduğu gayrimenkullerin yüksek kalitesiyle sürekli bir talep oluşmasını sağlamak ve Universal21 in Deluxe Paketini devreye sokarak uzun vadede kiracılardan gelen maksimum kira gelirlerine ulaşmaktır. Kiralama Yönetimi Stratejisi Universal21, potansiyel kiracılara ulaşabilmek adına interneti, medyayı ve kendi yerel acente ağını aktif olarak kullanır. Universal21 ayrıca kiralama faaliyetleri için merkezi yerlerde kendi ofis ağını oluşturmaktadır.

3 UNIVERSAL21 Deluxe Pack 1

4 Universal21 Kiralama Yönetimi kimdir? Universal21, bir Türk-İngiliz şirketidir ve Universal21 Group un bir parçasıdır. Universal21, İngiltere, Kıbrıs, ABD, Romanya ve şimdi de Türkiye de olmak üzere açtığı ofislerle uzun yıllardan beri kiralama yönetimi yapmaktadır. Universal21, benzersiz kiralama yönetimi sisteminin İstanbul da işlediğini kanıtlamıştır. Uluslararası alanda ulaştığımız başarı, kendi gayrimenkullerini kiraya vermek isteyen ev sahipleri ve yurt dışındaki yatırımcılar dahil olmak üzere binlerce ev sahibinin dikkatini çekmiştir. Universal21 Deluxe Pack ile her dairenin kiracılara çekici görünmesini sağlıyoruz. Universal21, özellikle tek yatak odalı ve stüdyo tipi daire arayışında olan ve giderek artan potansiyel kiracılar için daima yeni gayrimenkuller sunmaktadır. Universal21 Deluxe Pack ile kiralama yapmak için ev sahibi tarafından yapılacak küçük bir yatırım gereklidir fakat Universal21, eşyalı kiralama sisteminin ne kadar kârlı olduğunu ve birkaç ay içerisinde ev sahibinin geri dönüşten memnun olacağını kanıtlayacaktır. Kiralanacak birden fazla gayrimenkulü olan ev sahipleriyle veya personeli için birden fazla alan kiralama arayışında olan şirketlere özel çalışmalarımız da bulunmaktadır. 2 Universal21 Deluxe Pack Universal21 Kiralama Yönetimi

5 3 Universal21 in hedefi kiralama potansiyelinizi ve kira gelirinizi maksimuma çıkarmaktır. Bunun için dairelerinize özel tasarımlar geliştirerek, modern biçimde dekore edilmesini ve tüm elektrikli ev aletleriyle donatılmasını sağlamaktadır. Biz buna Universal21 Deluxe Pack adını veriyoruz! Universal21 tarafından yönetilen daireler müşterilerimize daima çekici gelen, modern, temiz, pratik ve alımlı bir görünüşe sahiptir!

6 4 Universal21 in sunduğu hizmetler nelerdir? Universal21, gayrimenkulleri için Mülk Sahiplerine tam kapsamlı KİRALAMA YÖNETİMİ hizmetlerini sunar. Universal21 ev sahiplerine kimi zaman tek seferlik kiralama hizmeti verebildiği gibi ev sahipleri tercih ederlerse belirli bir dönem için tüm sorumluluğu Universal21 e verebilirler ve Universal21 de gayrimenkulün hazırlanarak kiralanmasında iş ortağı olarak hareket eder. Universal21, kiracılarla uğraşmak, kira bedellerini tahsil etmek, sorunları çözmek, ev sahiplerine hukuksal destek vermek ve tadilat gibi birçok baş ağrısını ortadan kaldırır. Universal21, ev sahipleri ile kiracılar arasında bir aracı olarak hareket eder. Universal21 aşağıdaki bütün hizmetleri sunmaktadır: Acente ağı, internet ve medya aracılığıyla gayrimenkulünüzü potansiyel kiracılara tanıtmak. Gayrimenkul için uygun ve güvenilir kiracılar bulmak. Gayrimenkulü görmek isteyen potansiyel kiracılara eşlik etmek. Potansiyel kiracılar hakkında referans edinmek. Kira sözleşmelerini hazırlamak. Universal21 Deluxe Pack için gerekli teminatları almak. Kiracıları gayrimenkule yerleştirmek. Kira ücretlerinin tahsil edilmesini sağlamak. Demirbaş listesi hazırlayarak gayrimenkul üzerinde tadilat durumuna ilişkin değerlendirme hazırlamak.

7 What services UPPI offer? Universal21 nin sunduğu hizmetler nelerdir? Mülk Sahipleri için Tüm endüstriyel temizlik ve tamiratları düzenlemek. Kiracıların mali durumlarını tasdik etmek. Kiracıların girişini yaparak demirbaş eşyalar üzerinde hakkında anlaşmaya varmak. Kamu hizmeti veren kuruluşlarla bağlantıya geçmek. Kiracıdan her ay kira bedelini tahsil etmek. Kira gelirlerini hesabınıza aktarmak. Gereken tüm tamiratları düzenlemek ve idare etmek. Kiracılardan gelen sorunlara, tamiratlara ve ödeme konularına ilişkin taleplerle ilgilenmek. Gayrimenkulü belirli aralıklarda denetleyerek daire hakkında tarafınıza geri bildirimde bulunmak. Kiracılara kiranın sona ermesine ilişkin bildirimde bulunmak ve nihai demirbaş eşya sayımı yapmak. Çıkan Kiracılar için Hizmet faturaları ile aidatların ödendiğine dair onay vermek. Demirbaş eşya sayımı yapmak ve anlaşmaya varmak. Gayrimenkulü mümkün olduğunca hızlı şekilde yeniden kiralamak ve boş kalma sürelerini en aza indirgemek. Yeni kiracılar için daireye canlılık vermek. Kiralama işleminin hukuki yönleriyle ilgilenmek. Universal21 Deluxe Pack Universal21 Kiralama Yönetimi 5

8 6 What makes UPPI different? What does the services costs? Universal21 neden farklıdır? Yeni dairenizde yeni bir hayat tarzı yaşamaya başlayın! İstanbul da şu anda oldukça düşük fiyatlarla kiralanan binlerce mobilyasız daire bulunmaktadır ve artan rekabet ortamı kira fiyatlarının daha da düşmesi için baskı yapmaktadır ancak yine de bu evler kiralanamamaktadır! Universal21 neden bu denli başarılıdır? Çünkü seçtiğimiz piyasa, günümüzde en hızlı gelişen piyasadır. Üniversite öğrencileri, yeni evliler, yalnız yaşayanlar ve genç meslek sahipleri hedef kitlemizi oluşturmaktadır ve bu kişiler muhtemelen kendi evlerine ilk kez taşınacak kişilerdir. Hedef kitlemizin çoğu kiraladıkları daireleri mobilyayla donatma imkânına sahip olmadığından Universal21 tarafından döşenmiş ve oturuma hazır daireleri tercih etmektedir. Universal21, kiracılarının yeni dairelerinde yeni bir hayat tarzı yaşamaya başlamalarını sağlamak adına ihtiyaç duydukları tüm eşyaları yerleştirmektedir.

9 7 What makes UPPI different? What does the services costs? Universal21 neden farklıdır? Kiracılar sadece evrak işlerini tamamlama, kira ve depozito ücretlerini ödeme ve işverenlerinden alınan referansları ya da ailelerinden alınan teminatı vermekle yükümlüdür. Yetkili kişi tarafından imzalanan Universal21 Deluxe Pack için de gerekli teminatları talep ediyoruz. Kiracı, referanslara ve mali kontrollere tabi olduktan sonra ertesi gün daireye taşınabilir! Ev sahibi ise kirasını bir ay sonra almaya başlar. İşte bu kadar basit! Yeterli sayıda dairenin bulunduğu projelerde ev sahiplerine ve kiracılara tam anlamıyla hizmet verebilmek için bir kiralama ofisi tahsis edeceğiz. Tüm kiracılarımıza sadece birkaç dakika uzaklıkta olacağız ve kiracılarımızı düzenli olarak ziyaret edebileceğiz. Amacımız merkezi konumdaki ofislerimizle İstanbul daki 1 NUMARALI KİRALAMA YÖNETİMİ şirketi olmaktır. Gayrimenkul satışı yapmıyoruz, dolayısıyla da satış komisyonları veya emlak satışı dikkatimizi dağıtmaz ve sadece en iyi yaptığımız şeye, KİRALAMA YÖNETİMİNE odaklanarak müşterilerimize hizmet sunarız! Universal21 in İş Ortakları Universal 21 Gayrimenkul Sahipleri Müteahhitler Kiracılar Emlakçılar

10 8

11 Ne kadara mal olur? UNIVERSAL21 KİRALAMA YÖNETİMİ sözleşme bedeli ne kadardır? Universal21, kiracının bulunması ve dairenize yerleştirilmesi karşılığında bir aylık kira bedelini (KDV dahil) ücretlendirmektedir. Universal21, büyük tedarikçilerden gerekli tüm eşyaları seçerek indirim pazarlığı yapacak ve Universal21 Deluxe Pack i dairenize uygulayacaktır. Universal21, elektrikli aletleri, tüm mefruşatı, aksesuarları ve tüm süslemeleri Deluxe Paketinin bir parçası olarak hazırlayacaktır. Universal21 ayrıca kiralamadan önce ev sahibi tarafından yapılması gerekenleri içeren kapsamlı bir denetleme raporu sunarak gayrimenkulü hazır hale getirir. Ev sahibi ile anlaşılmasıyla birlikte Universal21 bir mülk incelemesi yapacak ve tüm bu işler için tek sefere mahsus bir ücret ödenecektir. Universal21 Deluxe Pack nakit veya taksitli olarak satın alınabilir. Kiralama yönetimi için aylık kiranın %12.5 i oranına (KDV dahil) denk gelen bir ücretlendirme yapmaktayız. Temizlik, tadilat, boya, vb. işler için isteğe bağlı ek ücretler bulunmaktadır fakat acil durumlar haricinde bu işlere başlanmadan önce mutlaka ev sahibinin onayı alınır.

12 B İ Z E U L A Ş I N UNIVERSAL21 KİRALAMA YÖNETİMİ İstanbul Merkez Ofis: Maslak Mh. Bilim Sk. No: 5 K:13 Sun Plaza Şişli İstanbul Londra Ofis: 78 York St London W1H 1DP Kıbrıs Ofis: PO Box Larnaca 6309 Tel Merkez Ofis : (0090) Tel Beylikdüzü Ofis : (0090) Tel U.K. : (0044) Faks : (0090)