SEN DE VARSIN FOTOĞRAF YARIŞMASI DUYURU VE ŞARTNAMESİ

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "SEN DE VARSIN FOTOĞRAF YARIŞMASI DUYURU VE ŞARTNAMESİ"

Transkript

1 Saygıdeğer İlgili, SEN DE VARSIN FOTOĞRAF YARIŞMASI DUYURU VE ŞARTNAMESİ Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından ortaklaşa finanse edilen ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından Program Otoritesi sıfatıyla yürütülen İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Operasyonel Programı* (İKG OP) kapsamında gerçekleştirilecek, programın uygulanma amaçlarını ve sonuçlarını yansıtması beklenen fotoğrafların yarışacağı SEN DE VARSIN adlı Amatör Fotoğraf Yarışması düzenlenecektir. Bu yarışmayla amacımız, İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Operasyonel Programı nın amacı ve faaliyetleri hakkında toplumsal bir bilinç oluşmasına katkıda bulunmaktır. Yarışma fotoğraf çekmeye ilgi duyan herkese açıktır. İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Operasyonel İKG OP temel olarak dezavantajlı bireylere, mesleki eğitim, danışmanlık ve rehberlik hizmetleri vererek, işsizlik ve yoksulluk durumlarını değiştirmeyi ve sosyal dışlanma riskini ortadan kaldırmayı amaçlamaktadır. İKG OP nin hedef grupları arasında çeşitli nedenlerle çalışma olanağı bulamayan kadınlar ve gençler, eğitim olanaklarından mahrum kalan kız çocukları, istihdama katılmakta zorlanan engelliler, eski hükümlüler, yerinden olmuş kişiler, gecekondu bölgesinde yaşayan yoksul bireyler, Romanlar gibi gruplar yer almaktadır. Buna göre fotoğraflarda, - Kadınların, gençlerin ve engellilerin istihdama katılmasını kolaylaştıran aktiviteler içerisindeki görüntüleri(kurs, mesleki eğitim, seminer, rehberlik faaliyetleri) ve/veya eğitim ve danışmanlık hizmeti aldıktan sonraki durumlarını yansıtan kareler - Yoksul vatandaşların, eski hükümlülerin, madde bağımlılarının istihdama katılmasını kolaylaştıracak faaliyetler içerisindeki görüntüleri (kurs, mesleki eğitim, seminer, rehberlik faaliyetleri) ve / veya eğitim ve danışmanlık hizmeti aldıktan sonraki durumlarını yansıtan kareler - Eğitim hayatına çeşitli nedenlerle katılmakta zorlanan (aile,ulaşım,maddi imkansızlıklar) kız çocuklarının fotoğrafları ve/veya kız çocuklarının eğitim hayatı içerisine girdikten sonraki durumlarını yansıtan kareler kullanılabilir. Fotoğraflar İKG OP kapsamında yürütülen/yürütülmüş projeler kapsamında eğitim görmüş bireylerin fotoğrafları olabileceği gibi, temayla ilgili olmak şartıyla herhangi bir yerde çekilen, herhangi bir kimsenin fotoğrafta olabilir.. Söz konusu tematik odaklanmaya yönelik ayrıntılı bilgiye internet sitemiz aracılığıyla ulaşabilir, ayrıca İKG OP kapsamında ilgili alanda yürütülmüş ve yürütülmekte olan 500 e yakın projenin bilgilerine gerek fotoğraf çekmek gerekse bilgi edinmek amacıyla adresinden ulaşabilirsiniz.

2 Yarışmaya katılacak eserler, Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu tarafından belirlenecek, fotoğraf sanatçılarından oluşan seçici kurul tarafından değerlendirilecek ve seçilecektir. Kurumsal temsilci olarak ABFM Başkanı Sayın Ercüment Işık jüriye eşlik edecektir. Yarışmada derece alan fotoğraflar program internet sitesi, hazırlanacak tanıtım kitabı, kitapçıklar, İKG E-dergi, poster ve broşür gibi iletişim araçlarında kullanılacak, bilgilendirme seminerleri, konferanslar ve toplantılar gibi proje etkinliklerinde sergilenecektir. İlk üç dışında kalan ve sergilenen fotoğraflar için ise ABFM 100 TL telif ödeyecek ve bu fotoğraflar yukarıda bahsedilen araçlarda kullanılacaktır. Fotoğraf Yarışması İKG OP hakkında farkındalık ve bilinirlik arttırmanın yanı sıra hibe projeleri için de motivasyon sağlayacaktır. SEN DE VARSIN FOTOĞRAF YARIŞMASI KATILIM ŞARTLARI 1- Yarışmaya gönderilecek eserler; amatör fotoğraf sanatçıları, öğrenciler, akademisyenler, kamu çalışanları dâhil olmak üzere fotoğraf çekmeye ilgi duyan her yaş ve meslek grubuna mensup kişilerce çekilebilir. 2- Yarışmaya; seçici kurul üyeleri, Program Otoritesi ne (Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Avrupa Birliği Fonları Koordinasyon ve Uygulama Merkezi - ABFM) mensup çalışanlar ve birinci derece yakınları katılamaz. 3- Yarışmaya eser gönderen kişiler, eserlerin kendilerine ait olduğunu beyan ve taahhüt etmiş sayılacaklardır. 4- Ödüle değer görülen eserlerin kullanım hakları Merkezi Finans ve İhale Birimi (MFİB) ne ve eser sahibine ait olacaktır. 5- ABFM fotoğraflarla ilgili izinler ve telif haklarıyla ilgili herhangi bir sorumluluk kabul etmez. 6- Yarışma sonucunda, seçici kurulun ödüle layık gördüğü bir fotoğrafın, bu yarışmadan önce veya bu yarışmayla eşzamanlı, başka bir yarışmada derece almış olduğunun ortaya çıkması durumunda, alınan ödül iptal edilir ve eğer verilmişse, ödül sahibinin, ödülü derhal iade etmesi istenir. Bu iptal durumu, diğer ödül almış ve / veya almamış yarışmacılar açısından herhangi bir talep hakkı doğurmaz. 7- ABFM, yarışmaya katılan Ödül alan eserleri, eser sahibinin ismiyle birlikte, kuruma ait yayınlarında, kurum web sitesinde, kurum binasında ve ilgili muhtelif yerlerde tanıtım amaçlı kullanma ve sergileme hakkına sahip olacaktır. Kullanım hakkı ABFM ve eser sahibinin olacaktır. Ödül alan eserler TFSF Almanak 2011 kitabında kurumumuza ayrılan sayfalarda da yer alacaktır. 8- Her aday en fazla üç (3) eserle yarışmaya başvurabilir. 18 yaşın altında olan adaylar yarışmaya katılamaz. 9- BAŞVURU SÜRECİ a) Başvuru ve katılım için herhangi bir ücret talep edilmemektedir.

3 b) Başvuru süresi 15 Ekim Ocak 2012 tarihleri arasındadır. c) Yarışmaya katılacak adayların, internet sitesinden indirilebilecek başvuru formunu eksiksiz ve doğru biçimde doldurulması gerekmektedir. Katılımcı başvuru formu ile birlikte şartnameyi kabul ettiğine dair belgeyi imzalayarak 02 Ocak 2012 tarihine saat 17:00 ye kadar fotoğraflarıyla birlikte aşağıda verilen adrese göndermelidir. Başvuru formu olmayan eserler değerlendirilmeyecektir. 10- ESERLERDE ARANACAK KOŞULLAR a) Fotoğrafların konusu yukarıdaki duyuruda açıklanan temaya uygun olmalıdır. İKG OP temalarından her hangi birini, her hangi bir bakış açısyla yansıtacak tüm fotoğraflar değerlendirmeye alınacaktır. İKG OP kapsamında yürütülmüş veya yürütülmekte olan projelerde eğitim almış ve/veya alan bireyler fotoğraflanabilir. Fakat bu bir zorunluluk değildir. b) Fotoğraflar hem basılı hem de elektronik kopyaları CD ye yüklenmiş olarak gönderilmelidir. Basılı fotoğrafların tümü 20x30 cm ölçüsünde fotoğraf kağıdına basılı, herhangi bir yüzeye yapıştırılmamış ve etrafında çerçeve veya paspartu oluşturacak biçimde çizgi ve boşluk bırakılmamış olmalıdır. CD ye yüklenmiş olarak gönderilecek elektronik kopyalar ise en az 3 megapiksel, kısa kenarı en az 2300 pixel ebatında olmalıdır. Çekilen digital fotoğrafların en yüksek kalitede kaydedilmiş jpeg haliyle gönderilmesi gerekmektedir. Fotoğrafların orjinal kayıtları gerektiğinde istenebilir. c) Fotoğrafların basılı hali siyah-beyaz ve/veya renkli olabilir. Fotoğrafın belgesel niteliği bozulmadan yapılacak basit müdahaleler kabul edilir. Aslına uygun olmayan ekleme yada çıkarmalar yapılmamalıdır. 11- ESERLERİN GÖNDERİLMESİ/TESLİMİ a) Eserler; başvuru formu doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurulup, elektronik ve basılı kopyalarıyla birlikte bir zarfa konarak aşağıda belirtilen posta adresine elden, posta yada kargo ile teslim edilmelidir. b) Basılı fotoğrafların, rulo haline getirilmeden veya katlanmadan kırışmayacak şekilde gönderilmesi gerekmektedir. c) Yarışmaya gönderilecek fotoğraflar başvuru süresinin sona erdiği 02 Ocak 2011 tarihine kadar teslim edilmiş olmalıdır. Hangi nedenle olursa olsun belirtilen tarihten sonra teslim edilecek fotoğraflar yarışmaya katılamazlar. Postadan kaynaklanan gecikmeler ve kayıplardan, Program Otoritesi (ABFM) sorumlu tutulamaz. d) Baskıların arka yüzünün sağ alt köşesine 5 rakamlı bir rumuz yazmalıdır. Dijital kopyalarda aynı rumuz ile işaretlenmeli ve sıra numarası yazılmalıdır. CD üzerine sadece rumuz yazılacaktır.

4 12- YARIŞMA SEKRETERYASI VE TESLİM ADRESİ Yarışma Sekreteryası: Elif KÖYATASI Proje Asistanı ABFM İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Hibe ve Tanıtım Projesi Tel: E-posta: Teslim Adresi: ÇSGB Avrupa Birliği Fonları Koordinasyon ve Uygulama Merkezi (ABFM) İKG-HİT Proje Ofisi 713. Sokak No:4 Kat:3 Yıldızevler Mahallesi Çankaya Ankara 13 - Yarışma sonuçları 08 Ocak 2011 tarihinde web sitesinden açıklanacak, ödüle layık görülen adaylara ise bizzat haber verilecektir Yarışmaya katılan tüm adaylar bu şartnamedeki hükümleri tümüyle kabul etmiş sayılır DEĞERLENDİRME VE ÖDÜLLER a) Yarışmaya gönderilecek eserler, Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu tarafından oluşturulacak seçici kurul tarafından değerlendirilecektir. b) SEN DE VARSIN Fotoğraf Yarışması ödülleri aşağıdaki gibi belirlenmiştir. ÖDÜLLER Birincilik Ödülü İkincilik Ödülü Üçüncülük Ödülü 1250 TL 1000 TL 750 TL Sergileme/Satın alma (50 adet) 100 TL/Adet c) Ödül töreni 15 Ocak 2012 tarihinde Ankara da gerçekleştirilecektir. Törenin yeri ve saati 6 Ocak 2012 günü internet sitesinden ilan edilecektir.

5 15- YARIŞMA TAKVİMİ Başvuru başlangıç tarihi : 15 Ekim 2011 Son Başvuru Tarihi : 02 Ocak 2012 Seçici Kurul Toplantısı : 05 Ocak 2012 Sonuçların Açıklanması : 08 Ocak 2012 Ödül Töreni : 15 Ocak SEÇİCİ KURUL Ali Rıza AKALIN Fotoğraf Sanatçısı Sami TÜRKAY Fotoğraf Sanatçısı Çağatay Halat AB Uzmanı - ABFM TFSF Temsilcisi : Hüseyin SARI 17- GERİ GÖNDERİM Fotoğraflar gönderildikleri ambalaj biçimde kargo ile iade edilecektir. Adresinden dönen ya da teslim alınmayan fotoğraflar TFSF Temsilcisi gözetiminde imha edilecektir. Sorularınız için: İKG-HİT Proje Ofisi Telefon/Faks : / e-posta adresi (*) İNSAN KAYNAKLARININ GELİŞTİRİLMESİ OPERASYONEL PROGRAMI NEDİR? Avrupa Birliği, daha önce çeşitli programlar altında aday ve potansiyel aday ülkelere sağladığı mali yardımları 2007 yılı itibariyle yeni bir mali perspektif çerçevesinde Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı (IPA) adı altında birleştirmiştir. IPA tarafından belirlenen İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi bileşeni çerçevesinde, Türkiye ye sunulacak AB fonlarının kullanılması, program ve projelerin hazırlanması, yönetilmesi, uygulanması, izlenmesi, denetlenmesi ve değerlendirilmesi konularında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Program Otoritesi olarak görevlendirilmiştir. Bu bileşen çerçevesinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Türkiye nin eş finansman sağladığı AB fonlarının kullanılacağı öncelik alanlarını, coğrafi bölgeleri, fonların kullanımı için öngörülen koşulları, önceliklere ayrılan miktarları ve genel itibarıyla fonların kullanımı için gerekli yapıları ortaya koyan temel strateji belgesi niteliğinde İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Operasyonel Programı nı (İKG OP) hazırlamıştır. Programın öncelik alanları İstihdam, Eğitim, Hayat Boyu Öğrenme, Sosyal İçerme, Teknik Yardım şeklinde belirlenmiştir.

6 Operasyonel Program temelde ülkemizde istihdamı artırmayı hedeflemektedir. Bu amaçla kadınların, gençlerin, engelliler ve eski mahkûmlar gibi dezavantajlı kişilerin istihdama kazandırılması, kız çocuklarının okullaşma oranının artırılması, mesleki eğitimin güçlendirilmesi, işçi ve işverenlerin değişen küresel koşullara uyum yeteneğinin artırılması gibi tematik alanlara proje bazlı destek vermektedir. İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Operasyonel Programı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Avrupa Birliği Fonları Koordinasyon ve Uygulama Merkezi tarafından yönetilmektedir yılları için belirlenmiş yaklaşık 486 Milyon Avro luk fon, ulusal düzeyde İŞKUR, Milli Eğitim Bakanlığı, TOBB, SGK gibi kurumlar ve yerel düzeyde belediyeler, üniversiteler, sivil toplum kuruluşları ve sendikalar gibi yerel aktörler tarafından kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için web sitesini inceleyebilirsiniz. 2011/69

ANC Hayvan Beslenmesi ve Sağlığı Hizmetleri AŞ Ulusal Fotoğraf Yarışması Şartnamesi

ANC Hayvan Beslenmesi ve Sağlığı Hizmetleri AŞ Ulusal Fotoğraf Yarışması Şartnamesi ANC Hayvan Beslenmesi ve Sağlığı Hizmetleri AŞ Ulusal Fotoğraf Yarışması Şartnamesi 1. Yarışmanın adı: ANC Hayvan Beslenmesi ve Sağlığı Hizmetleri AŞ Ulusal Fotoğraf Yarışması dır. 2. Yarışma amacı ve

Detaylı

TMMOB Makine Mühendisleri Odası Adana Şubesi İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Kongresi ''Önce İş Güvenliği'' konulu Fotoğraf Yarışması Şartnamesi

TMMOB Makine Mühendisleri Odası Adana Şubesi İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Kongresi ''Önce İş Güvenliği'' konulu Fotoğraf Yarışması Şartnamesi TMMOB Makine Mühendisleri Odası Adana Şubesi İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Kongresi ''Önce İş Güvenliği'' konulu Fotoğraf Yarışması Şartnamesi 1. KONU VE AMAÇ: 2010-2012 yılları arasında yaşanan iş kazalarında

Detaylı

T.C. MERAM BELEDİYESİ Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü DÖRT MEVSİMDE MERAM FOTOĞRAF YARIŞMASI ŞARTNAMESİ

T.C. MERAM BELEDİYESİ Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü DÖRT MEVSİMDE MERAM FOTOĞRAF YARIŞMASI ŞARTNAMESİ 1 T.C. MERAM BELEDİYESİ Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü DÖRT MEVSİMDE MERAM FOTOĞRAF YARIŞMASI ŞARTNAMESİ 1 - KONU VE AMAÇ Fotoğraf yarışmasının konusu Dört Mevsimde Meram olarak belirlenmiş olup, amacı

Detaylı

Umut Vakfı 28 Eylül 2014 Bireysel Silahsızlanma Günü 20. Geleneksel Ödüllü Yarışma Barışın Dili, Şiddetin Reddi Fotoğraf Yarışması.

Umut Vakfı 28 Eylül 2014 Bireysel Silahsızlanma Günü 20. Geleneksel Ödüllü Yarışma Barışın Dili, Şiddetin Reddi Fotoğraf Yarışması. Sunuş: Umut Vakfı 28 Eylül 2014 Bireysel Silahsızlanma Günü 20. Geleneksel Ödüllü Yarışma Barışın Dili, Şiddetin Reddi Fotoğraf Yarışması Geleceğimizin teminatı gençlerimizin hukukun üstünlüğüne inanan,

Detaylı

İstanbul Maden İhracatçıları Birliği (İMİB)

İstanbul Maden İhracatçıları Birliği (İMİB) İstanbul Maden İhracatçıları Birliği (İMİB) DOĞAL TAŞ TASARIM YARIŞMASI 2013, İstanbul 1. YARIŞMANIN AMACI İstanbul Maden İhracatçıları Birliği tarafından düzenlenecek olan Doğal Taş Tasarım Yarışması

Detaylı

TÜRKİYE MÜTEAHHİTLER BİRLİĞİ

TÜRKİYE MÜTEAHHİTLER BİRLİĞİ TÜRKİYE MÜTEAHHİTLER BİRLİĞİ KURUMSAL LOGO TASARIM YARIŞMASI KATILIM ŞARTNAMESİ KONU Madde 1 : Bu Şartname'nin konusu Türkiye Müteahhitler Birliği ne (Türkiye Müteahhitler Birliği kısaca TMB olarak anılacaktır.)

Detaylı

İZMİR KÂTİP ÇELEBİ ÜNİVERSİTESİ LOGO TASARIM YARIŞMASI KATILIM ŞARTNAMESİ

İZMİR KÂTİP ÇELEBİ ÜNİVERSİTESİ LOGO TASARIM YARIŞMASI KATILIM ŞARTNAMESİ İZMİR KÂTİP ÇELEBİ ÜNİVERSİTESİ LOGO TASARIM YARIŞMASI KATILIM ŞARTNAMESİ KONU İzmir den yenilikçi, küresel ölçekte bilimsel değerler yaratılmasını ve yayılmasını sağlama vizyonuyla 2010 yılında kurulan

Detaylı

TASARIMI YARIŞMASI MEHMET AKİF ERSOY ÜNİVERSİTESİ YENİ KURUMSAL LOGO SUNU ARIYOR. www.mehmetakif.edu.tr YARIŞMA KONUSU YARIŞMA TAKVİMİ ÖDÜL

TASARIMI YARIŞMASI MEHMET AKİF ERSOY ÜNİVERSİTESİ YENİ KURUMSAL LOGO SUNU ARIYOR. www.mehmetakif.edu.tr YARIŞMA KONUSU YARIŞMA TAKVİMİ ÖDÜL MEHMET AKİF ERSOY ÜNİVERSİTESİ YENİ KURUMSAL LOGO SUNU ARIYOR YARIŞMA KONUSU İstiklalden İstikbale sloganıyla milletine, bayrağına, milli değerine ve bağımsızlığına sahip çıkan üniversitemiz için, hedef

Detaylı

İ.Ü. SERMAYE PİYASALARI ARAŞTIRMA VE UYGULAMA MERKEZİ SERPAM IN LOGOSU SİZİN ESERİNİZ OLSUN! SERPAM LOGO TASARIMI YARIŞMA ŞARTNAMESİ

İ.Ü. SERMAYE PİYASALARI ARAŞTIRMA VE UYGULAMA MERKEZİ SERPAM IN LOGOSU SİZİN ESERİNİZ OLSUN! SERPAM LOGO TASARIMI YARIŞMA ŞARTNAMESİ İ.Ü. SERMAYE PİYASALARI ARAŞTIRMA VE UYGULAMA MERKEZİ SERPAM IN LOGOSU SİZİN ESERİNİZ OLSUN! SERPAM LOGO TASARIMI YARIŞMA ŞARTNAMESİ 1) Yarışmanın Adı: İ.Ü. SERPAM ödüllü logo tasarım yarışması, 2) Yarışmanın

Detaylı

KARESİ BELEDİYESİ 1. ULUSAL FOTOĞRAF YARIŞMASI Balıkesir in En Güzel KARESİ

KARESİ BELEDİYESİ 1. ULUSAL FOTOĞRAF YARIŞMASI Balıkesir in En Güzel KARESİ KARESİ BELEDİYESİ 1. ULUSAL FOTOĞRAF YARIŞMASI Balıkesir in En Güzel KARESİ YARIŞMA ŞARTNAMESİ YARIŞMANIN ADI: BALIKESİR İN EN GÜZEL KARESİ dir. YARIŞMANIN AMACI VE KONUSU: Belediyemizce bu yıl ilk kez

Detaylı

ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI KAMU SPOTU KISA FİLM YARIŞMASI ŞARTNAMESİ

ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI KAMU SPOTU KISA FİLM YARIŞMASI ŞARTNAMESİ ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI İŞ SAĞLIĞI ve GÜVENLİĞİ TEMALI KAMU SPOTU KISA FİLM YARIŞMASI ŞARTNAMESİ 1. Amaç ve Tema : Dünyada ve ülkemizde büyük önemi olan İş Sağlığı ve Güvenliği konusunda,

Detaylı

İBB, MSGSÜ, İFSAK 2. Ulusal İstanbul Temalı Fotoğraf Yarışması Benim İstanbul um; İstanbul un Semtleri YARIŞMANIN KONUSU: İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi (MSGSÜ)

Detaylı

T.C. KOCAELİ TİCARET ODASI LOGO TASARIM YARIŞMA ŞARTNAMESİ

T.C. KOCAELİ TİCARET ODASI LOGO TASARIM YARIŞMA ŞARTNAMESİ T.C. KOCAELİ TİCARET ODASI LOGO TASARIM YARIŞMA ŞARTNAMESİ 1) Yarışmanın Adı: Kocaeli Ticaret Odası ödüllü Logo (Logotype) tasarımı yarışması 2) Düzenleyen Kurum: Kocaeli Ticaret Odası 3) Yarışmanın Amacı:

Detaylı

Fakir Elektrikli Ev Aletleri 80. Yıl Logo Tasarımı Şartnamesi

Fakir Elektrikli Ev Aletleri 80. Yıl Logo Tasarımı Şartnamesi Fakir Elektrikli Ev Aletleri 80. Yıl Logo Tasarımı Şartnamesi Yarışmayı Açan Firma Yarışmanın Konusu Son Başvuru Tarihi Katılımcının Türü Ödüller Seçici Kurul Üyeleri Fakir Elektrikli Ev Aletleri Fakir

Detaylı

Amasya Belediyesi 6. Ulusal Cavit Öztürk Fotoğraf Yarışması Şartnamesi

Amasya Belediyesi 6. Ulusal Cavit Öztürk Fotoğraf Yarışması Şartnamesi Amasya Belediyesi 6. Ulusal Cavit Öztürk Fotoğraf Yarışması Şartnamesi Birinci Bölüm KONU Amasya Belediyesi, Türk Fotoğraf Sanatına katkıda bulunmanın yanı sıra Amasya nın tarihi ve kültürel değerlerini

Detaylı

AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ YENİ KURUMSAL LOGOSUNU ARIYOR

AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ YENİ KURUMSAL LOGOSUNU ARIYOR AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ YENİ KURUMSAL LOGOSUNU ARIYOR AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ LOGO TASARIMI YARIŞMA ŞARTNAMESİ 1) Yarışmanın Adı: Akdeniz Üniversitesi ödüllü logo tasarım yarışması, 2) Yarışmanın Konusu: Akdeniz

Detaylı

ATHİB 4. DOKUMA KUMAŞ TASARIM YARIŞMASI YARIŞMA ŞARTNAMESİ

ATHİB 4. DOKUMA KUMAŞ TASARIM YARIŞMASI YARIŞMA ŞARTNAMESİ ATHİB 4. DOKUMA KUMAŞ TASARIM YARIŞMASI YARIŞMA ŞARTNAMESİ YARIŞMANIN TEMASI ATHİB 4. Dokuma Kumaş Tasarım Yarışması, Akdeniz Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği (ATHİB) tarafından dokuma kumaş

Detaylı

5. Altın Baret Ödülleri

5. Altın Baret Ödülleri 5. Altın Baret Ödülleri Ödül Programı Şar tnameleri 5. Altın Baret Fotoğraf Yarışması ÖNLEM, İSG, Yangın Güvenliği, Acil Durum, Çevre ve Risk Yönetimi Dergisi Arme Araştırma Risk Yönetimi Mühendislik Eğitim

Detaylı

Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü

Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü Koleksiyon Servisi İstanbul, 09.10.2013 Bülten No: 2013-12 BASIN BÜLTENİ Hatıra Para Tasarım Yarışması Türkiye ile Polonya arasındaki diplomatik ilişkilerin kuruluşunun

Detaylı

SÖĞÜTLÜ BELEDİYESİ KURUMSAL LOGO YARIŞMASI ŞARTNAMESİ

SÖĞÜTLÜ BELEDİYESİ KURUMSAL LOGO YARIŞMASI ŞARTNAMESİ SÖĞÜTLÜ BELEDİYESİ KURUMSAL LOGO YARIŞMASI ŞARTNAMESİ 1. KONUSU VE AMAÇ: Yarışmanın konusu, Söğütlü ilçemizin, her geçen gün gelişen kentleşme potansiyeli, tarım ve tarım sanayisindeki gücünü ve bu özelliklerinin

Detaylı

TÜRKİYE YÜZME FEDERASYONU LOGO VE MASKOT YARIŞMASI ŞARTNAMESİ

TÜRKİYE YÜZME FEDERASYONU LOGO VE MASKOT YARIŞMASI ŞARTNAMESİ TÜRKİYE YÜZME FEDERASYONU LOGO VE MASKOT YARIŞMASI ŞARTNAMESİ 1. KONU 2012 yılında İstanbul da düzenlenecek olan 11. Dünya Kısa Kulvar Yüzme Şampiyonası nda kullanılacak olan Yarışma Logosu nun (amblem/logotype)

Detaylı

Yarışmanın Amacı Yarışma Batı Akdeniz Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (BAKSİFED) için yeni bir logo hazırlatılması amacıyla düzenlenmektedir.

Yarışmanın Amacı Yarışma Batı Akdeniz Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (BAKSİFED) için yeni bir logo hazırlatılması amacıyla düzenlenmektedir. BAKSİFED LOGOSU TASARIM YARIŞMASI ŞARTNAMESİ Yarışmanın Amacı Yarışma Batı Akdeniz Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (BAKSİFED) için yeni bir logo hazırlatılması amacıyla düzenlenmektedir. Yarışmanın Konusu

Detaylı

MARMARA ÜNİVERSİTESİ İNOVASYON VE TEKNOLOJİ TRANSFER OFİSİ İÇİN DÜZENLENEN, ÖDÜLLÜ LOGO TASARIM YARIŞMASI ŞARTNAMESİ

MARMARA ÜNİVERSİTESİ İNOVASYON VE TEKNOLOJİ TRANSFER OFİSİ İÇİN DÜZENLENEN, ÖDÜLLÜ LOGO TASARIM YARIŞMASI ŞARTNAMESİ MARMARA ÜNİVERSİTESİ İNOVASYON VE TEKNOLOJİ TRANSFER OFİSİ İÇİN DÜZENLENEN, ÖDÜLLÜ LOGO TASARIM YARIŞMASI ŞARTNAMESİ SON BAŞVURU TARİHİ : 31 ARALIK 2013 SAAT : 17:00 YARIŞMANIN TÜRÜ : Logo Tasarımı Yarışması

Detaylı

Yarışma herkese açıktır!

Yarışma herkese açıktır! Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı Genel Müdürlüğü için düzenlenen, ödüllü logo tasarımı yarışması şartnamesi SON BAŞVURU TARİHİ YARIŞMANIN TÜRÜ 12 Nisan 2011, Salı, Saat: 17:00 Logo Tasarımı Yarışması

Detaylı

TAŞI YAŞATAN TASARIMLAR DOĞAL TAŞ TASARIM YARIŞMASI ŞARTNAMESİ

TAŞI YAŞATAN TASARIMLAR DOĞAL TAŞ TASARIM YARIŞMASI ŞARTNAMESİ TAŞI YAŞATAN TASARIMLAR DOĞAL TAŞ TASARIM YARIŞMASI ŞARTNAMESİ İstanbul, 2013 1 1. YARIŞMANIN AMACI 3 2. YARIŞMANIN KONUSU 3 3. YARIŞMAYA KATILMA KOŞULLARI 4 4. YARIŞMAYA KAYIT YAPILMASI, PROJELERİN TOPLANMASI

Detaylı

KONU VE AMAÇ KATILIM. Yarışmada yaş sınırı yoktur ve katılım ücretsizdir.

KONU VE AMAÇ KATILIM. Yarışmada yaş sınırı yoktur ve katılım ücretsizdir. KONU VE AMAÇ Yirmi iki yaşında olan yarışmamızın bu yıl ki konusunu "Geleneksel Türkiye" ana başlığı altında "İLKBAHAR VE İNSAN" olarak belirledik. Daha önceki yarışmalarımızda da belirttiğimiz gibi kaybolmaya

Detaylı

ATHİB 3. DOKUMA KUMAŞ TASARIM YARIŞMASI YARIŞMA ŞARTNAMESİ

ATHİB 3. DOKUMA KUMAŞ TASARIM YARIŞMASI YARIŞMA ŞARTNAMESİ ATHİB 3. DOKUMA KUMAŞ TASARIM YARIŞMASI YARIŞMA ŞARTNAMESİ YARIŞMANIN TEMASI ATHİB 3. Dokuma Kumaş Tasarım Yarışması, Akdeniz Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği (ATHİB) tarafından dokuma kumaş

Detaylı

4. ULUSAL GEMİ VE YAT TASARIM YARIŞMASI ŞARTNAMESİ

4. ULUSAL GEMİ VE YAT TASARIM YARIŞMASI ŞARTNAMESİ 4. ULUSAL GEMİ VE YAT TASARIM YARIŞMASI ŞARTNAMESİ Gemi ve Yat İhracatçıları Birliği, T.C. Ekonomi Bakanlığı ve Türkiye İhracatçılar Meclisi nin izin ve destekleriyle genç tasarımcıların ülkemize kazandırılması

Detaylı

TOPRAK FİLM FESTİVALİ

TOPRAK FİLM FESTİVALİ TOPRAK FİLM FESTİVALİ TOPRAK KISA FİLM VE BELGESEL YARIŞMASI ŞARTNAMESİ 1. AMAÇ Toprak Kısa Film ve Belgesel Yarışması, ülkemiz tarımına dikkat çekmek amacıyla tarımın, çiftçilerimizin, kırsal bölgelerde

Detaylı