T.C. YAŞAR ÜNİVERSİTESİ MİMARLIK FAKÜLTESİ. İÇ MİMARLIK ve ÇEVRE TASARIMI BÖLÜMÜ STAJ DEFTERİ

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "T.C. YAŞAR ÜNİVERSİTESİ MİMARLIK FAKÜLTESİ. İÇ MİMARLIK ve ÇEVRE TASARIMI BÖLÜMÜ STAJ DEFTERİ"

Transkript

1 T.C. YAŞAR ÜNİVERSİTESİ MİMARLIK FAKÜLTESİ İÇ MİMARLIK ve ÇEVRE TASARIMI BÖLÜMÜ STAJ DEFTERİ ELİF TÜRKMEN AĞUSTOS / 2014 İZMİR

2 STAJ YAPAN ÖĞRENCİNİN ADI SOYADI : Elif TÜRKMEN NUMARASI : YARIYILI : 6 STAJIN YAPILDIĞI ÖĞRETİM YILI : 2013 / 2014 İMZASI: STAJ BİLGİLERİ STAJIN TÜRÜ: STAJ YAPILAN FİRMANIN / KURUMUN ADI: KURUMUN İLETİŞİM BİLGİLERİ: Büro VERO-CONCEPT ANTE MİMARLIK İNŞAAT LTD.ŞTİ Cemal Gürsel Cad. No:426 Kat:1/2 Karşıyaka İzmir TÜRKİYE Tel: STAJIN BAŞLANGIÇ TARİHİ GÜN SAYISI: BİTİŞ TARİHİ 20 iş günü STAJ YERİNDEKİ GÖREVİN İÇERİĞİ VE KAPSAMI: Stajyer öğrenci olarak; çalışmalardan bilgi edinmek ve çalışanlara yardımcı olmak, denetimlerinde büroyla ilgili günlük olarak işleri takip ederek isteğe uygun şekilde 2 boyutlu ve 3 boyutlu çizimleri yaparak yürütülen projelere katkıda bulunmaktır. STAJ YERİ YETKİLİSİ İMZASI

3 Yapılan İşin Kapsamı: Sayfa No: 1 Park Tıp Asansör 3d İç Tasarımı Tarih: (1. Gün) 2010 yılında üç büronun birleşmesiyle Vero-Concept adını alan firma mimari tasarım, iç mekan tasarımı ve uygulama alanında çalışmalar yürütmektedir. Stajın ilk gününde ofis çalışanlarıyla tanışmanın ardından yapılmış olan işler ve halen devam eden işler hakkında bilgi edinildi. Ofisin proje üzerinde çalışma sürecinin nasıl işlediği öğrenildi. Üzerinde çalışılan işlerden biri olan Vizyon Göz Hastanesinin çizimleri incelendi, uygulama çizimleri hakkında bilgi edinildi. Ardından uygulama çizimleri üzerinde çalışılan Park Tıp Merkezi projesi hakkında bilgi edinildi ve çizimleri incelendi. Projedeki asansör içi için yapılan tasarım alternatiflerinin 2 boyutlu çizimlerinin üzerinden 3 boyutlu hale getirmem istendi. Bunun üzerine alternatiflerin 3 boyutlu çizimlerini hazırlayarak gün tamamlandı.

4 Yapılan İşin Kapsamı: Sayfa No: 2 Statü Muradiye Plan Modelleme ve Diyarbakır Yas Evi Planı Tarih: (2. gün) Güne Diyarbakır'da tasarlanılacak olan Yas Evi için bilgi edinilerek başlandı. Alt katta Kuran kursu ve yas evi üst katta ise 3+1 daire olacak şekilde Altay Bey'in talimatları eşliğinde planlar öğleden önce tamamlandı. Statü Muradiye projesini inceleyerek devam edildi güne. Örnek 1+1 dairelerden birinin planı üzerinden 3d çizim yapmam istendi ve planları inceleyerek 3 boyutlu çizime başladım. Gün sonuna dairenin 3 boyutlu çizimi tamamlandı.

5 Yapılan İşin Kapsamı: Sayfa No: 3 Vizyon Göz Hastanesi Ahşap Uyugulama Çizimi Tarih: (3. gün) İlk iş olarak Vizyon Göz Hastanesi projesi hakkında bilgi edinildi. Doktor odaları için tasarlanan panoların 3 boyutlu tasarıma istinaden ahşap uygulama çizimlerine başlandı. Tasarım olarak aynı kalan ancak odalarda kullanılan cepheye göre ölçülerinde değişiklik gösteren bu tasarımın çizimleri tamamlandı. Ardından Balıkesir de yapılacak olan bir termal otel projesi için araştırma yapmam istendi. Örnekler araştırılıp bilgileri edinildi ve dosyalandı. Bunun teslimi ile gün tamamlandı.

6 Yapılan İşin Kapsamı: Sayfa No: 4 Vizyon Göz Hastanesi Kapıların Uygulama Çizimleri Tarih: (4. gün) Bir önceki gün başlanan hastane uygulama çizimlerine ek olarak kapılar için yapılan tasarımın tüm kapılara göre uygulama çizimleri yapılarak güne başlandı. Gün içinde Gonca Hanım tarafından kontroller yapıldı ve eksiklikler not alındı. İstenen değişikliklere başlandı Öğleden sonra kapıların ve panoların çizimlerindeki değişiklikler tamamlanarak gün sona erdirildi.

7 Yapılan İşin Kapsamı: Sayfa No: 5 Statü Muradiye İç Mekan Mobilyaların Modellemesi Tarih: (5. gün) Güne Statü Muradiye projesi için IKEA modelleri araştırılarak başlandı. 1+1 stüdyo daire için isteklere uygun olan mutfak dolabı, yatak odası dolabı, TV ünitesi ve banyo dolabı seçildikten sonra ürünlerin 3 boyutlu modellemeleri yapıldı. Modellemelerin ardından daire içi düzenlemelere başlandı. Alternatif planlar çizilerek güne son verildi.

8 Yapılan İşin Kapsamı: Sayfa No: 6 Statü Muradiye İç Mekan Mobilyaların Modellemesi Tarih: (5. gün)

9 Yapılan İşin Kapsamı: Sayfa No: 7 Manisa Villa Projesi İç Mekan Uygulama Çizimleri Tarih: (6. gün) Manisa villa projesi iç mekan uygulama çizimleri gözden geçirilerek güne başlandı. Detayların çizimi hakkında bilgi alındı. Alınan bilgiler doğrultusunda değişiklikler düzenlemeler yapıldı. Mekanda zemin katta yapılan duvar değişikliği hakkında bilgi edinildi ve çizimlerdeki değişiklikler düzeltilerek güne son verildi.

10 Yapılan İşin Kapsamı: Sayfa No: 8 Şahin Hukuk Bürosu Ayna Tasarımı ve Park Tıp Asansör Detayları Çizimi Tarih: (7. gün) Uygulaması gerçekleştirilmekte olan Şahin Hukuk Bürosu için ayna tasarımı ile güne başlandı. Gonca Hanım eşliğinde yapılan çizimlerin ışığında Emre Bey'inde onayıyla tasarıma karar verildi. Aynanın detay çizimleri öğleden önce tamamlandı. Öğleden sonra Park Tıp asansörleri için yapılan tasarımlardan işverenden onay alınan alternatif üzerinde detay çizimine başlandı. Çizimlerin bitirilmesi ile Gonca hanıma iletilerek güne son verildi.

11 Yapılan İşin Kapsamı: Sayfa No: 9 Şahin Hukuk Bürosu Ayna Tasarımı ve Park Tıp Asansör Detayları Çizimi Tarih: (7. gün)

12 Yapılan İşin Kapsamı: Sayfa No: 10 Manisa Villa Projesi İç Mekan Uygulama Çizimleri ve Kontrolleri Tarih: (8. gün) Manisa Villa projesinin ıslak hacimleri çizimleri kontrol edildi, belirlenen eksikliklerin ve değişimlerin gerçekleştirilmesi ile güne başlandı. Islak hacimlerin çizimlerinin tamamlanmasının ardından kat planları ve elektrik projesi çizimleri kontrol edildi. Tüm çizimler tamamlanarak gün sona erdirildi.

13 Yapılan İşin Kapsamı: Sayfa No: 11 Manisa Villa Projesi İç Mekan Uygulama Çizimleri ve Kontrolleri Tarih: (8. gün)

14 Yapılan İşin Kapsamı: Sayfa No: 12 Manisa Villa Projesi İç Mekan Uygulama Çizimleri ve Kontrolleri Tarih: (8. gün)

15 Yapılan İşin Kapsamı: Elara Otel Zemin Kat Sayfa No: 13 Tarih: (9. gün) Mavişehir' de gerçekleştirilecek olan Elara Otel projesi hakkında bilgilendirilerek güne başlandı. Ardından çizimi tamamlanan bodrum kat planları incelendi. Bu bilgilendirmeler ışığında zemin kat çizimlerine başlandı. Zemin kat çizimlerinin ardından detay çizimlerine başlanması ile gün sona erdirildi.

16 Yapılan İşin Kapsamı: Sayfa No: 14 Elara Otel Zemin Kat Tarih: (9. gün)

17 Yapılan İşin Kapsamı: Sayfa No: 15 Elara Otel Zemin Kat Tarih: (9. gün)

18 Yapılan İşin Kapsamı: Sayfa No: 16 Elara Otel Banko ve Bar Detayları Tarih: (10. gün) Elara otelin resepsiyon bankosu çizilerek güne başlandı. Çizilen planın ardından görünüş çizimleri de tamamlandı ve detay çizimlerine geçildi. Barın çizimi ile devam edildi. Banko ve barın detay çizimleri kontrol edilip tamamlanarak güne son verildi.

19 Yapılan İşin Kapsamı: Sayfa No: 17 Elara Otel Döşeme Planı Ölçülendirme ve Asma Tavan Planı Tarih: (11. gün) Güne döşeme planları ölçülendirilerek başlandı. Ardından asma tavan projesine geçildi. Asma tavan hakkında bilgilendirilme ile birlikte çizim hakkında alınan briefler eşliğinde plan çizimine başlandı. Döşeme planının ölçülendirilmesi ve asma tavan planının çizimlerinin tamamlanması ile gün sona erdirildi.

20 Yapılan İşin Kapsamı: Elara Otel Döşeme Planı Ölçülendirme ve Asma Tavan Planı Sayfa No: 18 Tarih: (11. gün)

21 Yapılan İşin Kapsamı: Sayfa No: 19 Elara Otel Çizim Kontrolleri ve Kesit Çizimi Tarih: (12. gün) Çizimleri tamamlanmış olan zemin kat döşeme planı, asma tavan planı, elektrik planları kontrol edilerek güne başlandı. Eksiklikler not alındı. Bu notlar eşliğinde planların düzenlemelerinin tamamlanmasının ardından kesit çizimlerine başlandı. Kesit çizimin bitirilmesinin ardından gün tamamlandı.

22 Yapılan İşin Kapsamı: Sayfa No: 20 Elara Otel Çizim Kontrolleri ve Kesit Çizimi Tarih: (12. gün)

23 Yapılan İşin Kapsamı: Sayfa No: 21 Statü Bozköy Ayna Çalışması Tarih: (13. gün) Statü Bozköy projesi için ayna tasarımı çizimleri ile güne başlandı. Alınan briefler doğrultusunda alternatifler oluşturularak gün tamamlandı.

24 Yapılan İşin Kapsamı: Sayfa No: 22 Elara Otel Zemin Kat Kesit ve Normal Kat Tarih: (14. gün) Güne kesitlerin kontrolleri ile başlandı. Ardından Gonca Hanım ile beraber elektrik planı incelendi ve eksikler tamamlandı. Zemin katların sonlanmasının ardından 1. kat odaların 3 boyutlu tasarımına istinaden plan çizimlerine başlanarak gün tamamlandı.

25 Yapılan İşin Kapsamı: Sayfa No: 23 Elara Otel 1. Kat Döşeme ve Elektrik Planı Tarih: (15. gün) Odaların yerleşimlerinin tamamlanmasının ardından döşeme planı çizimi ile güne başlandı. Döşeme planları çizildi, ölçülendirilmeleri yapıldı ve ardından elektrik planına geçildi. Elektrik planlarının da tamamanlanması ile gün sona erdi.

26 Yapılan İşin Kapsamı: Elara Otel 1. Kat Döşeme ve Elektrik Planı Kontroller Sayfa No: 24 Tarih: (16. gün) Güne çizimler kontrol edilerek başlandı. Eksikler not alındı. Değişiklikler yapılıp eksikler tamamlanarak çizim sonlandrırıldı. Asma tavanlar 3 boyutlu tasarımda incelendi. Gonca Hanım ile beraber değişikliklerine karar verildi. Bu kararlar ve tasarım eşliğinde asma tavan planına başlandı.

27 Yapılan İşin Kapsamı: Sayfa No: 25 Elara Otel 1. Kat Döşeme ve Elektrik Planı Kontroller Tarih: (16. gün)

28 Yapılan İşin Kapsamı: Sayfa No: 26 Elara Otel 1. Kat Döşeme ve Elektrik Planı Kontroller Tarih: (16. gün)

29 Yapılan İşin Kapsamı: Sayfa No: 27 Tellioğlu Alacart Restaurant Tarih: (17. gün) Tellioğlu Ala cart restaurant için ön bilgi alınarak güne başlandı. Ardından istenilenlere göre araştırma yapıldı ve tasarıma başlandı. Altay bey ve Gonca Hanım ın direktifleri ile beraber kararlar alınarak tasarım oluşturuldu. Çizilen 2 boyutlu planın ardından 3 boyutta da kararlar alınarak mekan oluşturuldu. Bununla birlikte mekanda kullanılacak olan cnc kesim paneller tasarlandı.

30 Yapılan İşin Kapsamı: Sayfa No: 28 Tellioğlu Alacart Restaurant Tarih: (18. gün) Tasarımın bitmesinin ardından render için gerekli datalar elde edildi, Barisol tonoz için gökyüzü, mekana derinlik katan arka duvardaki resim gibi. Ardından Elara otel 1.kat yerleşim planı tamamlanarak gün sona erdirildi.

31 Yapılan İşin Kapsamı: Sayfa No: 29 Elara Otel Asma Tavan ve Çatı Katı Planı Tarih: (19. gün) Güne Elara otelin 1. Kat asma tavan planı tamamlanarak başlandı. Kontroller ile birlikte tamamlandıktan sonra Çatı katı restaurantın ahşap uygulamalarına başlandı. Giriş cephesindeki ahşap panellerden oluşan duvarın çizim ile gün tamamlandı.

32 Yapılan İşin Kapsamı: Sayfa No: 30 Elara Otel Asma Tavan ve Çatı Katı Planı Tarih: (19. gün)

33 Yapılan İşin Kapsamı: Sayfa No: 31 Elara Otel Çatı Katı Planı, Elektrik planı, Asma Tavan Planı Tarih: (20. gün) Güne Elara otelin çatı kat asma tavan planı ile başlandı. Kontroller ile birlikte tamamlandıktan sonra çatı katı restaurantın ahşap uygulamaları kontrolleri yapıldı. Görülen eksiklikler tamamlanarak gün sona erdirildi.

T.C. YAŞAR ÜNİVERSİTESİ MİMARLIK FAKÜLTESİ İÇ MİMARLIK VE ÇEVRE TASARIMI BÖLÜMÜ STAJ RAPORU 10080003175 SILA BAKIRCI İZMİR

T.C. YAŞAR ÜNİVERSİTESİ MİMARLIK FAKÜLTESİ İÇ MİMARLIK VE ÇEVRE TASARIMI BÖLÜMÜ STAJ RAPORU 10080003175 SILA BAKIRCI İZMİR T.C. YAŞAR ÜNİVERSİTESİ MİMARLIK FAKÜLTESİ İÇ MİMARLIK VE ÇEVRE TASARIMI BÖLÜMÜ STAJ RAPORU 10080003175 SILA BAKIRCI İZMİR STAJ YAPAN ÖĞRENCİNİN ADI SOYADI : SILA BAKIRCI NUMARASI : 10080003175 YARIYILI

Detaylı

T.C. YAŞAR ÜNİVERSİTESİ MİMARLIK FAKÜLTESİ İÇ MİMARLIK VE ÇEVRE TASARIMI BÖLÜMÜ STAJ DEFTERİ

T.C. YAŞAR ÜNİVERSİTESİ MİMARLIK FAKÜLTESİ İÇ MİMARLIK VE ÇEVRE TASARIMI BÖLÜMÜ STAJ DEFTERİ T.C. YAŞAR ÜNİVERSİTESİ MİMARLIK FAKÜLTESİ İÇ MİMARLIK VE ÇEVRE TASARIMI BÖLÜMÜ STAJ DEFTERİ 10080003029 GÖZDE ÖZGÜR 17 HAZİRAN 2013 İZMİR STAJ YAPAN ÖĞRENCİNİN ADI SOYADI :GÖZDE ÖZGÜR NUMARASI :10080003029

Detaylı

TMMOB Mimarlar Odası Mimarlık Hizmetleri Şartnamesi

TMMOB Mimarlar Odası Mimarlık Hizmetleri Şartnamesi TMMOB Mimarlar Odası Mimarlık Hizmetleri Şartnamesi TMMOB MĠMARLAR ODASI MĠMARLIK HĠZMETLERĠ ġartnamesġ VE EN AZ BEDEL TARĠFESĠ (22.12.2006 tarih 40/17 no.lu MYK toplantısında görüşülerek kabul edilmiştir.)

Detaylı

T.C MALİYE BAKANLIĞI

T.C MALİYE BAKANLIĞI T.C MALİYE BAKANLIĞI İSTANBUL VERGİ DENETİM KURULU ATAŞEHİR HİZMET BİNASI VE İSTANBUL VERGİ DAİRESİ BAŞKANLIĞI ATAKÖY HİZMET BİNALARINA AİT ZEMİN ETÜDLERİ, MİMARİ, STATİK, MEKANİK, ELEKTRİK, ALTYAPI VE

Detaylı

MOBİLYA VE İÇ MEKÂN TASARIMI

MOBİLYA VE İÇ MEKÂN TASARIMI T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MOBİLYA VE İÇ MEKÂN TASARIMI MUTFAK TASARIMI Ankara, 2011 Milli Eğitim Bakanlığı tarafından geliştirilen modüller; Talim ve Terbiye Kurulunun. tarih ve. sayılı Kararı ile onaylanan,

Detaylı

MİMARLAR ODASI MİMARLIK HİZMETLERİ ŞARTNAMESİ VE EN AZ BEDEL TARİFESİ (28.12.2011 tarih 42/31 no.lu MYK toplantısında görüşülerek kabul edilmiştir.

MİMARLAR ODASI MİMARLIK HİZMETLERİ ŞARTNAMESİ VE EN AZ BEDEL TARİFESİ (28.12.2011 tarih 42/31 no.lu MYK toplantısında görüşülerek kabul edilmiştir. MİMARLAR ODASI MİMARLIK HİZMETLERİ ŞARTNAMESİ VE EN AZ BEDEL TARİFESİ (28.12.2011 tarih 42/31 no.lu MYK toplantısında görüşülerek kabul edilmiştir.) BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak, Tanımlar Amaç Madde

Detaylı

Tablo 2: Farklı çizgi gruplarında çizgi tipleri için kalınlıklar (mm olarak) [4].

Tablo 2: Farklı çizgi gruplarında çizgi tipleri için kalınlıklar (mm olarak) [4]. MIM 244 Yapı Elemanları Tasarımı Mimari Teknik Çizim İlkeleri 1. Giriş Mimari teknik çizimde, nesnelere ilişkin verilerin ölçekli olarak ifade edilmesi gereken gerek çoğu uzmanlık alanında olduğu gibi;

Detaylı

İşin Adı A- ÖZEL TEKNİK ŞARTNAME

İşin Adı A- ÖZEL TEKNİK ŞARTNAME ÇORLU BELEDİYESİ ATAKENT TİCARET MERKEZİ, KONFERANS SALONU VE KONUT YAPIMI İŞİNE AİT UYGULAMA PROJELERİ HAZIRLANMASI VE YAPILMASI PLANLANAN YAPIM İŞİNE AİT İHALE DOKÜMANLARININ HAZIRLANMASI HİZMET ALIMI

Detaylı

MİMARİ PROJE ÇİZİM VE SUNUŞ STANDARTLARI

MİMARİ PROJE ÇİZİM VE SUNUŞ STANDARTLARI MİMARİ PROJE ÇİZİM VE SUNUŞ STANDARTLARI Kaynak: http://www.mimarist.org/index.cfm?sayfa=md&sub=cizimstandart MIMAR, mesleğini uygularken, çalışmalarında tasarımını çizili belgeler ile bu belgeleri destekleyen

Detaylı

The Experience of Technical Education Faculty Students in Industry

The Experience of Technical Education Faculty Students in Industry AVRUPA BİRLİĞİ EĞİTİM VE GENÇLİK PROGRAMLARI MERKEZİ (ULUSAL AJANS) LEONARDO DA VINCI PROGRAMI YARARLANICI NİHAİ RAPORU TR/06/A/F/PL2 010 Teknik Eğitim Fakültesi Öğrencilerinin Endüstri Deneyimi The Experience

Detaylı

TC SAKARYA ÜNİVERSİTESİ

TC SAKARYA ÜNİVERSİTESİ TC SAKARYA ÜNİVERSİTESİ TEKNİK EĞİTİM FAKÜLTESİ YAPI EĞİTİMİ BÖLÜMÜ LEONARDO DA VINCI PROJESİ ALMANYA DAKİ İNŞAAT TEKNOLOJİLERİNİN UYGULANMASI (APPLICATION OF CONSTRUCTION TECHNOLOGY IN GERMANY) PROJE

Detaylı

ULUSAL MESLEK STANDARDI YAPI TEKNİK RESSAMI (MİMARİ / İÇ MİMARİ) SEVİYE 4 REFERANS KODU / 12UMS0260-4

ULUSAL MESLEK STANDARDI YAPI TEKNİK RESSAMI (MİMARİ / İÇ MİMARİ) SEVİYE 4 REFERANS KODU / 12UMS0260-4 ULUSAL MESLEK STANDARDI YAPI TEKNİK RESSAMI (MİMARİ / İÇ MİMARİ) SEVİYE 4 REFERANS KODU / 12UMS0260-4 RESMİ GAZETE TARİH-SAYI/ 16.10.2012 28443 (Mükerrer) Mesleki Yeterlilik Kurumu, 2012 Sayfa 1 Meslek:

Detaylı

TMMOB ĠÇMĠMARLAR ODASI ĠÇMĠMARĠ PROJE ÇĠZĠM VE SUNUġ STANDARTLARI ġartnamesġ

TMMOB ĠÇMĠMARLAR ODASI ĠÇMĠMARĠ PROJE ÇĠZĠM VE SUNUġ STANDARTLARI ġartnamesġ TMMOB ĠÇMĠMARLAR ODASI ĠÇMĠMARĠ PROJE ÇĠZĠM VE SUNUġ STANDARTLARI ġartnamesġ 21 22 Nisan 2012 tarihlerinde yapılan 21. Olağan Genel Kurul ile kabul edilmiştir. I. BÖLÜM 1.1. AMAÇ Çizim ve sunum standartları,

Detaylı

Doğa nın Kalbinde Büyük Üniversite

Doğa nın Kalbinde Büyük Üniversite Doğa nın Kalbinde Büyük Üniversite SUNUŞ Abant İzzet Baysal Üniversitesi nde 2004 yılında göreve başladım. O yıllarda Mühendislik Mimarlık Fakültesi nin kuruluşunda ve fakültenin Gıda Mühendisliği Bölümü

Detaylı

HARCAMA YETKİLİSİNİN SUNUŞU

HARCAMA YETKİLİSİNİN SUNUŞU HARCAMA YETKİLİSİNİN SUNUŞU Bir koro şarkıcısının nota defterini düşürerek önemli yerlerini not ettiği kâğıtların etrafa saçılması; ofis masalarının en önemli parçalarından biri haline gelen post-it fikrinin

Detaylı

T.C. MANİSA VALİLİĞİ MANİSA İL ÖZEL İDARESİ MANİSA İLİ GÖRDES İLÇESİ HUZUREVİ BİNASI UYGULAMA PROJESİ,ZEMİN ETÜDÜ VE İHALE DÖKÜMANLARININ HAZIRLANMASI

T.C. MANİSA VALİLİĞİ MANİSA İL ÖZEL İDARESİ MANİSA İLİ GÖRDES İLÇESİ HUZUREVİ BİNASI UYGULAMA PROJESİ,ZEMİN ETÜDÜ VE İHALE DÖKÜMANLARININ HAZIRLANMASI T.C. MANİSA VALİLİĞİ MANİSA İL ÖZEL İDARESİ MANİSA İLİ GÖRDES İLÇESİ HUZUREVİ BİNASI UYGULAMA PROJESİ,ZEMİN ETÜDÜ VE İHALE DÖKÜMANLARININ HAZIRLANMASI HİZMET ALIM İŞİ ÖZEL TEKNİK ŞARTNAMESİ MADDE 1- İŞİN

Detaylı

Kırşehir İli Kamu Hastaneleri Birliği 2013 YILI FAALİYET RAPORU

Kırşehir İli Kamu Hastaneleri Birliği 2013 YILI FAALİYET RAPORU Kırşehir İli Kamu Hastaneleri Birliği 2013 YILI FAALİYET RAPORU Kısaltmalar.3-4 Önsöz... 6 Kırşehir Hastanelerinde Değişimi Yönetiyoruz..6 Birlik Organizasyon Şeması..7 Tıbbi Hizmetler Başkanlığı 8 İdari

Detaylı

Mimarlar Odası Mimari Proje Çizim ve Sunuş Standartları

Mimarlar Odası Mimari Proje Çizim ve Sunuş Standartları Mimarlar Odası Mimari Proje Çizim ve Sunuş Standartları MİMARİ PROJE ÇİZİM VE SUNUŞ STANDARTLARI MIMAR, mesleğini uygularken, çalışmalarında tasarımını çizili belgeler ile bu belgeleri destekleyen yazılı

Detaylı

ÇATI SİSTEMİ DETAYLARININ OLUŞTURULMASINDA KATALOGLARDAN YARARLANMA OLANAKLARININ ANALİZİ

ÇATI SİSTEMİ DETAYLARININ OLUŞTURULMASINDA KATALOGLARDAN YARARLANMA OLANAKLARININ ANALİZİ 6. Ulusal Çatı & Cephe Sempozyumu 12 13 Nisan 2012 Uludağ Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi - Görükle Kampüsü - Bursa ÇATI SİSTEMİ DETAYLARININ OLUŞTURULMASINDA KATALOGLARDAN YARARLANMA OLANAKLARININ

Detaylı

YAPI RUHSATI (İNŞAAT İZNİ) ALINMASI. Yapı ruhsatı almak için belediyelere veya valiliklere verilecek belgeler aşağıda belirtilmiştir.

YAPI RUHSATI (İNŞAAT İZNİ) ALINMASI. Yapı ruhsatı almak için belediyelere veya valiliklere verilecek belgeler aşağıda belirtilmiştir. YAPI RUHSATI (İNŞAAT İZNİ) ALINMASI Yapı Ruhsatı (İnşaat izni) 1. Yapı (İnşaat) Ruhsatı Yapı ruhsatı, mücavir alanlar içerisinde ruhsata tâbi olan herhangi bir yapının inşaatına başlanabilmesi için belediyelerce,

Detaylı

İLLER BANKASI ANONİM ŞİRKETİ MİMARİ PROJELERİN HAZIRLANMASINA AİT TEKNİK ŞARTNAME

İLLER BANKASI ANONİM ŞİRKETİ MİMARİ PROJELERİN HAZIRLANMASINA AİT TEKNİK ŞARTNAME İLLER BANKASI ANONİM ŞİRKETİ MİMARİ PROJELERİN HAZIRLANMASINA AİT 2013 İller Bankası A.Ş. Yönetim Kurulu nun 25.04.2013 tarih ve 13/341 sayılı kararı doğrultusunda uygun görülmüştür. İÇİNDEKİLER Sayfa

Detaylı

Doğru yerde, doğru zamanda...

Doğru yerde, doğru zamanda... PLAZA Doğru yerde, doğru zamanda... ÇİÇEK İNŞAAT İş hayatına 1970 li yılların başında gayrimenkul alım satım işiyle başlayan, 1987 yılında sektördeki birikim ve tecrübeleriyle ÇİÇEK KARDEŞLER İNŞAAT olarak

Detaylı

2013 YILI 1.DÖNEM BİRİM FAALİYET RAPORU

2013 YILI 1.DÖNEM BİRİM FAALİYET RAPORU Bilgi İşlem Daire Başkanlığı 2013 YILI 1.DÖNEM BİRİM FAALİYET RAPORU İçindekiler I- GENEL BİLGİLER 3 A. Misyon ve Vizyon 3 B. Yetki, Görev ve Sorumluluklar 3 C. İdareye İlişkin Bilgiler Hata! Yer işareti

Detaylı

1. İMAR VE ŞEHİRCİLİK MÜDÜRLÜĞÜ

1. İMAR VE ŞEHİRCİLİK MÜDÜRLÜĞÜ 1. İMAR VE ŞEHİRCİLİK MÜDÜRLÜĞÜ 2. Tevhit İfraz İşlemleri: İlçemiz genelinde 35 adet İfraz-Tevhit işlemi, 1 adet 3194 Sayılı İmar Kanunun 18.maddesi ugereği toplam 102.000 m² lik bir alanda imar uygulaması

Detaylı

The Experience of Technical Education Faculty Students in Industry

The Experience of Technical Education Faculty Students in Industry AVRUPA BİRLİĞİ EĞİTİM VE GENÇLİK PROGRAMLARI MERKEZİ (ULUSAL AJANS) LEONARDO DA VINCI PROGRAMI YARARLANICI NİHAİ RAPORU TR/06/A/F/PL2 010 Teknik Eğitim Fakültesi Öğrencilerinin Endüstri Deneyimi The Experience

Detaylı

YAKIN DOĞU ÜNİVERSİTESİ. Mühendislik Fakültesi. Elektrik Elektronik Mühendisliği STUDIO CITY AYDINLATMA PROJESİ. Bitirme Projesi ELE-400

YAKIN DOĞU ÜNİVERSİTESİ. Mühendislik Fakültesi. Elektrik Elektronik Mühendisliği STUDIO CITY AYDINLATMA PROJESİ. Bitirme Projesi ELE-400 YAKIN DOĞU ÜNİVERSİTESİ Mühendislik Fakültesi Elektrik Elektronik Mühendisliği STUDIO CITY AYDINLATMA PROJESİ Bitirme Projesi ELE-400 Tez Danışmanı: Doç.Dr. Özgür Cemal ÖZERDEM Hazırlayan : Aycan AYDIN

Detaylı

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞI İDARİ TEŞKİLAT 2013 YILI EYLEM PLANI

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞI İDARİ TEŞKİLAT 2013 YILI EYLEM PLANI TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞI İDARİ TEŞKİLAT YILI EYLEM PLANI TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞI İDARİ TEŞKİLATI EYLEM PLANI TBMM BAŞKANLIĞI İDARİ TEŞKİLATI EYLEM PLANI Bir Projem Var Bir

Detaylı

DEĞERLEME RAPORU SİNPAŞ Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

DEĞERLEME RAPORU SİNPAŞ Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. DEĞERLEME RAPORU SİNPAŞ Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. I-Tower Bomonti Projesi 28 Adet Ofis, 4 Adet Dükkan Şişli, İSTANBUL 29 Aralık 2014 Rapor No: 2014/SGYO/01 1 DEĞERLEME RAPORU ÖZETİ - Değerlemeyi

Detaylı

NEVŞEHİR HACI BEKTAŞ VELİ ÜNİVERSİTESİ

NEVŞEHİR HACI BEKTAŞ VELİ ÜNİVERSİTESİ NEVŞEHİR HACI BEKTAŞ VELİ ÜNİVERSİTESİ Analiz Raporu İŞ YAZILIM DONANIM SAN. TİC. LTD. ŞTİ 20.04.2015 HAZIRLAYAN KONTROL ONAY Fatma POLAT Proje Yöneticisi Emre YÖRÜK Genel Müdür İÇİNDEKİLER İÇİNDEKİLER...

Detaylı

Gebze Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü Staj Yönergesi GENEL ESASLAR MADDE 1 : Amaç Staj, öğrencilerin mimarlık eğitimi

Gebze Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü Staj Yönergesi GENEL ESASLAR MADDE 1 : Amaç Staj, öğrencilerin mimarlık eğitimi Gebze Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü Staj Yönergesi GENEL ESASLAR MADDE 1 : Amaç Staj, öğrencilerin mimarlık eğitimi kapsamında kuramsal ve uygulamalı derslerde edindikleri bilgi

Detaylı