7. LİSELERARASI DANS YARIŞMASI

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "7. LİSELERARASI DANS YARIŞMASI"

Transkript

1 1 7. LİSELERARASI DANS YARIŞMASI İSTANBUL ŞARTNAME A) Okul Adı: İl: İlçe: Adres: Telefon: Faks: E-Posta: 7. LİSELERARASI DANS YARIŞMASI nın aşağıda yer alan, 36 maddeden oluşan şartnamesi, tarafımızca incelenmiş ve kabul edilmiştir. Tarih: Yetkili İsim: İmza / Kaşe:

2 2 B) Yetkili İsim: Görevi: Adres: Telefon Cep: Ev: E-Posta: C) Görevli Öğrenci: Telefon Cep: Ev: E-Posta: Ev Adresi:

3 3 BU ŞARTNAME, TÜM SAYFALARI PARAFLANIP, İMZALANDIKTAN SONRA (TOPLAM 8 SAYFA), AŞAĞIDA BELİRTİLEN TARİHTE, ORGANİZASYON MERKEZİNE, YARIŞACAK EKİBİN TEMSİLCİSİ TARAFINDAN, ELDEN TESLİM EDİLECEKTİR. FAKSLA GÖNDERİLEN ŞARTNAMELER KABUL EDİLMEYECEKTİR. TESLİM TARİHİ 18 MART 2015 ÇARŞAMBA SAAT END PRODUCTIONS Cemil Topuzlu Cad. İş Bankası Blokları A/3 Kadıköy-İSTANBUL

4 4 7. LİSELERARASI DANS YARIŞMASI İSTANBUL ŞARTNAME 1. Yarışma, İstanbul il sınırları içinde yer alan tüm orta öğretim okullarına açıktır. 2. Yarışmacılar adına katıldıkları okulun öğrencisi olmak zorundadır. Kayıtlı olduğu okulda dil sınıfı (veya benzeri) açılamadığı için başka okula devam eden öğrenciler, devam ettikleri okulun ekibinde yer alabilirler. Bu öğrencilerin durumu, devam ettikleri okulun idaresi tarafından yazılı olarak belgelenmelidir. 3. Dans alanında profesyonel eğitim veren okullar yarışmacı oldukları takdirde, kendi aralarında ayrıca değerlendirileceklerdir. 4. Yarışma; grup performansı, koreografi, kız dansçı, erkek dansçı ve kostüm dallarında, tek aşamada yapılacaktır. 5. Okullar, herhangi bir konu sınırlamasına gidilmeksizin, her türlü dans türünde, (Modern, Klasik, Latin, Stilize Halk Dansları, Hip Hop, Pandomim, vb.) ŞOV DANS konsepti içinde gösterilerini sergileyeceklerdir. 6. Dans performansları, Anayasa nın dayandığı temel görüş ve ilkelere aykırı olamayacağı gibi, milli iradeyi zedeleyici, moral yıkıcı, müstehcen olamaz ve herhangi bir politik içerik taşıyamaz. Tüm performanslar ve sahne kıyafetleri, Türk Milli Eğitimi nin genel amaçları ve ilkelerine uygun olacak ve katılımcı okulların idarelerinin kontrolü ve onayıyla yarışmada yer alacaklardır. 7. Sahnede, önceden verdikleri bilgiler dışında farklı içerikle korsan gösteri yapan topluluklar yarışma dışı kalacakları gibi, gelişebilecek her türlü olay karşısında tek sorumluluk kendilerine ve dolayısıyla okullarına aittir. Organizasyon, kendi bilgisi dışında gerçekleşen bu tip olayların sorumluluğunu hiç bir şekilde paylaşmaz.

5 5 8. Okullar tek bir ekiple yarışmaya katılabilir. 9. Dans toplulukları en çok 12 kişiden oluşur. Okullar, tek kişilik özgün koreografilerle de yarışmaya katılabilir. 10. Müzik playback olarak kullanılacak, süre 4 dakikayı geçmeyecektir. 11. Koreografilerde, gerekli görülen aksesuarlar kullanılabilecektir. 12. Ekipler, yarışmada sahneye bir örnek kıyafetle çıkabilecekleri gibi, değişik kostümlerle de gösterilerini sunabilirler. 13. Dekor kullanmak isteyen okulların ekipleri, bu konudaki taleplerini, evrak teslimi sırasında belirtmek zorundadır. Dekorlar hafif, kolay taşınır, sahne düzenini bozmayacak nitelikte ve büyüklükte olmalıdır. Dekor, okulu temsil eden ekibin görevlileri tarafından taşınacak ve sahneye kurulması veya sökülmesi maksimum 2 dakika içinde tamamlanacaktır. Sahne üstünde güvenliği tehlikeye atacak maddeler, ateş vs. kullanılamaz. 14. Yarışmaya katılan ekipler, sergileyecekleri koreografinin müziğinin içinde bulunduğu, 2 adet, MP3 formatında CD hazırlayacaklardır. Bu CD lerin bir tanesi, diğer evraklarla birlikte organizasyon merkezine elden teslim edilecek, diğer CD ise, prova ve yarışma günleri, ekipler tarafından yanlarında getirilecektir. Yarışma günü müzik değişikliği yapılamaz. 15. Öğrenciler, ailelerinden, yarışmaya katılabileceklerine ilişkin izin belgeleri alacaklar ve organizasyona teslim edeceklerdir. 16. Aşağıda belirtilen tarih ve saatlerde organizasyon merkezine elden teslim edilmesi gerekenler: Okul yönetimince her sayfası imzalanarak onaylanmış Şartname Yarışma müziklerinin yer aldığı MP3 formatındaki CD Fotoğraflı öğrenci belgeleri Yarışmacı ekiplerin toplu olarak çekilmiş, jpeg formatında bir resminin ve her yarışmacının jpeg formatında vesikalık resminin yer aldığı CD Aile izin belgeleri

6 6 18 Mart 2015 Çarşamba END PRODUCTIONS: Cemil Topuzlu Cad. İş Bankası Blokları A/3 Kadıköy -İstanbul Tel: Yarışmacı öğrencilerin kişisel bilgilerinin doğru olmaması durumunda doğabilecek aksiliklerden organizasyon sorumlu olmayacağı gibi, organizasyon, bu tip yanlış bildirimlerde bulunan yarışmacıları diskalifiye etme hakkına sahiptir. 18. Organizasyon, yarışmaya katılan ekiplerin görüntü ve fotoğraflarını, hiç bir izne tabi olmadan, her türlü mecrada yayınlama hakkına sahiptir. 19. Organizasyon, başvuru formları aracılığıyla iletilen datayı, hiçbir izne tabi olmadan kullanma ve paylaşma hakkına sahiptir. 20. Yarışma ile ilgili yapılacak çalışmaları içeren Çalışma Takvimi organizasyon tarafından düzenlenecek ve yarışmanın resmi internet sitesi üzerinden duyurulacaktır. 21. Yarışma duyuruları Kasım 2014 de başlayacak, tüm okullara resmi davet yazısı gidecektir. 22. Yarışmanın resmi internet sitesi dur. Yarışma ile ilgili tüm bilgiye, bu adresten ulaşılacaktır. 23. Hazırlıklar sırasında eğitim ve öğretimin aksatılmamasına dikkat edilecektir. 24. Yarışmaya katılım gönüllülük esasıyla olduğundan, okullarla da mutabık kalındığı üzere, yarışmacı öğrenciler, ailelerinden aldıkları izin belgeleri ile, öğrencisi oldukları okulun müdürlerinin izniyle, öğretmenlerin gözetiminde yarışma alanına geleceklerdir. 25. Yarışmada değerlendirmeyi organizasyonun belirleyeceği, profesyonellerden oluşan, Seçici Kurul yapacaktır. Seçici Kurulun kararları kesindir ve değiştirilemez, bu kural katılımcı okullar tarafından kabul edilmiştir.

7 7 26. Seçici Kurul değerlendirmeyi yaparken, gösterinin yaratıcı bir iletişimle güncel, özgün bir kompozisyona ve konu bütünlüğüne sahip olmasını göz önünde bulunduracaktır. 27. Ses ve ışık düzeni organizasyon tarafından kurulacak ve tüm katılımcı ekipler tarafından ortak kullanılacaktır. Her okul, koreografilerinin ses ve ışık detaylarını bilen, dansçı ekip içinde yer almayan bir teknik elemanı (öğrenci de olabilir) getirmekle yükümlüdür. Bu teknik eleman, gerek provada, gerekse yarışma sırasında, kendi okulunun performansı sırasında rejide bulunup, organizasyon teknik ekibini yönlendirip, asiste edecektir. 28. Provalar,yarışmanın yapılacağı alanda, aşağıda belirtilen tarih ve saatlerde gerçekleşecektir. Kendilerine bildirilen saatlerde sahnede yer almayan ekipler prova yapamayacaklardır. PROVA TARİHİ: 24 NİSAN :30 / CADDEBOSTAN KÜLTÜR MERKEZİ (Okulların gün içindeki prova sırası, daha sonra resmi internet sitesi üzerinden açıklanacaktır) 29. Yarışma, 25 Nisan 2015 Cumartesi günü İstanbul da, Caddebostan Kültür Merkezi nde gerçekleşecektir. 30. Tüm dallarda, dereceye giren okullara plaket, tüm yarışmacı öğrencilere, görevli öğretmenlere ve katılımcı okullara sertifika verilecektir. 31. Organizasyon, yarışma yeri ve tarihlerinde, ödüllerde değişiklik yapma hakkına sahiptir. 32. Yarışmada güvenlik, özel güvenlik şirketleri tarafından sağlanacaktır. 33. Prova ve yarışma girişinde fotoğraflı kimlik gösterilmesi zorunludur. 34. Sadece yarışmacı öğrenciler ve kendilerinden sorumlu 1 öğretmen, 1 koreograf ve 1 teknik eleman görevli kartı alacaklardır.

8 8 35. Yarışmanın fotoğraf ve video çekimi organizasyon tarafından yapılacaktır. Salon içine ve kulise, fotoğraf makinesi ve kamera getirilmesi yasaktır. 36. Salon içi taşkınlık, uygunsuz davranış ve diğer yarışmacı okulların performansını etkileyecek çirkin tezahürat, diskalifiye nedeni sayılacaktır. Bu konuyla ilgili olarak yarışmacılar ve okul temsilcileri gerekli uyarıları yapmakla sorumludur. Okullarını desteklemeye gelen öğrencilerin başında bulunacak, okul idaresi tarafından görevlendirilmiş bir öğretmen organizasyon tarafından ağırlanacaktır. Bu öğretmenlerin isimlerinin 18 Mart 2015 Çarşamba günü evrak teslimi sırasında, yazılı olarak organizasyona bildirilmesi gerekmektedir.