Bankalar ve bazı sanayi şirketlerinde hâlâ potansiyel var

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Bankalar ve bazı sanayi şirketlerinde hâlâ potansiyel var"

Transkript

1 Türk Hisse Senetleri Bankalar ve bazı sanayi şirketlerinde hâlâ potansiyel var - Büyüme momentum hızlanıyor: Büyümenin artan dış açık için risk teşkil eden güçlü yurtiçi talep ile artış göstermesini bekliyoruz. TCMB nin politika duruşunun düşük kısa vadeli faiz oranları ve sıkı makro ihtiyati önlemlerden oluşmasını bekliyoruz. - Bankalar 2012 nin son çeyreğinde tahminlerin üzerinde kâr açıklayabilir, 2013 öngörüleri açıklanan sonuçların ardından iyileşebilir: Bankalar bonolardan daha ucuz kâr tahminlerimiz %11 artışa denk geliyor (çeyreksel bazda 4Ç12 de %21 artış), sektörün yükseliş potansiyeli %16. Öne çıkan isimler: Halkbank, Akbank, Garanti. - Sanayi şirketleri gücünü kaybediyor: Büyümede hızlanma beklemekle birlikte sanayi şirketlerinde satış artış beklentimiz %5. Bu beklentinin de fiyatlara yansıdığını ve yakın vadede kâr beklentilerinin yükselmeyeceğini bekliyoruz. Öte yandan küçük ölçekli hisseler geride kaldı ve pek çoğunun değer yaratabilecek katalizörü var. - İMKB 100: %9 yükseliş potansiyeli ile birlikte yılın ikinci çeyreğinde hisse seçmek zorlaşacak. Kâr tahminlerinin yükseltilmesine ilişkin beklentiler hafifliyor. - Önerdiklerimiz: Halkbank, Akbank, Garanti, Turkcell, Anadolu Efes, Alarko, Bizim, Anadolu Cam, Turcas, Do&Co, Pınar Süt. - Önermediklerimiz: Enka, Petkim, Yapı Kredi, Ford Otosan, Bank Asya. Önerdiklerimiz Hisse Kapanış HF Yük. Pot. Garanti Bank % Akbank % Halkbank % Turkcell % Pınar Süt % Anadolu Efes % Alarko Holding % Turcas Petrol % Anadolu Cam % Bizim Toptan % Do & Co % Önermediklerimiz Hisse Kapanış HF Yük. Pot. F Otosan % Petkim % Enka İnşaat % Yapı Kredi % Bank Asya % Finansinvest Araştırma Ali K. Akkoyunlu 1

2 2013 yılında hızlanmasını beklediğimiz büyüme kârlılıktaki artışa ilişkin sinyaller veriyor yılı ekonomik aktivitedeki zayıflamanın maliyetinin dengelendiği bir yıl oldu. Son dönemde açıklanan ve sadece %1,6 lık bir artışa işaret eden GSYH rakamları ekonomideki yavaşlamanın üçüncü çeyrekte arttığını gösterdi. - Ancak, ekonomik aktivitedeki zayıflığın büyük ölçüde geride kaldığını ve son dönemdeki öncü göstergelerin de 2012 yılında gördüğümüzden daha güçlü bir büyümeye işaret ettiğini görüyoruz. - Global parasal koşulların daha da gevşemesi (QE3) ve Türkiye nin daha yüksek bir kredi notuna sahip olmasının birleşiminin neticesinde ekonomik aktiviteyi hızlandıracak sermaye girişlerinin olmasını bekliyoruz yılı için büyüme beklentimiz %5.3 ile hem %4,5 olan piyasa beklentisinin, hem de %4 olan resmi hedefin üzerinde. - Sermaye girişlerinin büyümenin ana belirleyici faktörü olması nedeniyle önümüzdeki yıl dış açığın genişleyeceğini düşünüyoruz. Bununla birlikte cari açığın da 2013 yılında GSYH nin 2012 yılındaki %7 si olan seviyesinin altından %8 ine kadar yükselmesini bekliyoruz. - Aralık ayında politika faizinde indirim yapılmasının ardından, ilerleyen dönemlerde sermaye girişlerinde aşırı hızlanmalar olmadığı takdirde daha fazla indirim yapılmasını beklemiyoruz. Ancak, faiz koridorunun alt sınırının (gecelik borçlanma faizi) indirilmesi için biraz daha alan olduğunu görüyoruz. - Merkez Bankası nın politika hedeflerinden biri olarak cari açık baskısını artıran yurtiçi talebi kontrol altında tutmak istemesi nedeniyle, kredi büyümesini kontrol edeceğini düşünüyoruz. - Kısa vadeli faiz oranlarının çok düşük seviyelerde olması ile kredi büyümesindeki kontrolün daha sıkı makro ihtiyati önlemleri gerektirdiğini ve bunun da daha yüksek zorunlu karşılık oranlarına işaret ettiğini öngörüyoruz.

3 Bankalar: Daha fazla yukarı yönlü revizyon ve performans yolda.. Değerlemeler daha fazla alımı destekliyor - Bankacılık sektörü 4Ç12 kârlılığının çeyreksel bazda %21 artış kaydederek yılın en güçlü dönemi olmasını bekliyoruz. Finansal sonuçlardaki güçlenmenin arkasında ise 4Ç12 sezonu öncesi gelen not artırımının yüksek etkisi olduğunu söyleyebiliriz. 4Ç12 finansal sonuçlarındaki güçlü görünüm sadece, net kâr rakamından değil toplam gelirlerde (faiz gelirleri + işlem ücretleri) beklediğimiz %18 lik artıştan kaynaklanıyor. Ayrıca alım-satım kârlarının da beklentilerin üzerinde geleceğini öngörüsüyle, piyasanın finansal sonuçlara pozitif tepki vermesini bekliyoruz yılının ilk çeyreğinde kredi- mevduat spreadinin yatay kalması ve hacim büyümesinin güçlü olması ile kârların yıllık bazda güçlü büyüme kaydetmesini bekliyoruz. - 1Ç13 de yukarı yönlü revize olma potansiyeli yüksek kârlılıkları ile Türk bankacılık sektörünün bölgede ve gelişmekte olan piyasalar arasında parlamaya devam etmesini bekliyoruz. Ancak güçlü momentumu korunmak, birinci çeyrek sona erdikten sonra zor olacaktır. - %15,4 özsermaye kârlılığı ile sektör ortalaması 10x F/K ve 1,4x F/DD ile gelişmekte olan ülke piyasalarına paralel (Rusya dışında) işlem görüyor. - Kısa vadede bono piyasasına gelebilecek olası kâr satışlarının ise ucuz bulduğumuz bankacılık sektörü hisselerini olumsuz etkilemesini beklemiyoruz. - Büyüme ve/veya değerleme açısından Akbank, Garanti Bankası ve Halkbank öne çıkan hisse senetleri.

4 Sanayi Şirketleri: Göreceli olarak gücünü kaybediyor; değerlemeler heyecan vermiyor Bazı hisse senetlerinde potansiyel mevcut.. - İMKB de mevcut pek çok sektör için yurtiçi satışlar rekor seviyelere yükselerek göreli olarak daha doymuş bir düzeye ulaştı. Bu nedenle, geçmiş dönemlerde gördüğümüzün aksine, hızlanan büyüme ile benzer bir satış artışının olmasını beklemiyoruz. - Temel sektörlerin pek çoğunun %5 in üzerinde ciro büyümesi kaydetmesini bekliyoruz: Otomotiv, beyaz eşya, gayrimenkul segmentlerinin %5, yassı çelik segmentindeki satışların ise %3 büyüme kaydetmesini bekliyoruz. - Daha da önemlisi, hem şirketlerden edindiğimiz bilgilere hem de piyasadaki işlemlere baktığımızda yakın vadede cirolarda yukarı yönlü bir revizyon olmasını beklemiyoruz. Karşılıksız çeke ilişkin cezaların ılımlılaştırılması ve Suriye deki olaylar yurtiçindeki ticareti daha muhafazakâr hale getirdi. Gayrimenkul segmentinin 2014 yılındaki yüksek vergilendirme öncesinde erkene çekilen talep ile bu yılki öngörünün üzerinde kalması beklenebilir. Fakat diğer yıl satışlarında ciddi risk olduğunu düşünüyoruz. - Kar marjlarında ise canlanacak ekonomik aktivite ve sektörlere özgü nedenlerle olumlu gelişme olacaktır. - Bu denli yükselişin ardından yeni hisse hikâyeleri bulmak giderek güçleşiyor, pek çok sektör 2013 tahminlerine göre 6-7 FD/FAVÖK ve 10,5-12 F/K ile işlem görüyor. - Temettü ödeyecek şirketler, endeksin altında performans göstermesi beklenen hisse sayısını şimdilik azaltıyor. - Küçük ölçekliler endeksin altında performans gösterdi. Bankaların yükselişine devam etmesine rağmen, bu hisselerin de performans göstererek diğer hisseleri yakalamalarını öngörüyoruz.

5 İMKB-100 beklentiler sona geliyor.. Kâr beklentilerinin değişmesi için ne doğru ya da yanlış gidebilir? - Bankalar şu an için endeksin en önemli itici gücünü oluşturuyor. Bankaların kâr beklentilerinin sadece yılın dördüncü çeyreği için değil, 2013 yılı için de artırılacağını düşünüyoruz. Kârlara ilişkin tahminlerin yükseltilmesini şu andan itibaren yıl sonu sonuçları açıklanana kadar gerçekleşebilir (Şubat ortası). Bunun 2013 yılına ilişkin kâr algısının oluşması açısından en güçlü dönemlerden biri olduğunu düşünüyoruz. - İMKB de rekorların ardından daralan hisse yükselme potansiyelleri nedeniyle Türkiye de ucuz hisse bulmak zorlaşıyor. İMKB deki hisseler gelişen ülke piyasalarında görülen hisse değerlerinin en üst seviyesinden işlem görüyor. Türk şirketlerinin kârı global gelişen ülkelerdeki ile uyumlu büyüme gösterse de (yaklaşık %20), primli işlem görüyor (yaklaşık %12 ye karşın %10). - Yurtiçi talep ve ihracatta yaşanacak gelişmeler yukarı yönlü güncellemeleri ilerleyen dönemde tetikleyebilir. - Güçlü alım önerisi verebileceğimiz hisse bulmak giderek zorlaştı. Daha da önemlisi, piyasanın hisse bulmaya çalıştığını ve göreceli performanslar üzerinden tavsiye vermeye çalıştığını ve yurtiçi talebe ilişkin tahminlerin de oldukça abartıldığını görüyoruz. Bu da önceki deneyimlerimizden çıkardığımız üzere ayı piyasası öncesi hareketlere işaret ettiğinden bizi huzursuz ediyor. Piyasanın anlamlı getiriler elde edebilmesi için temettü döneminin sonuna kadar sanayi şirketlerinin verdiği beklentilerin iyileşmesi gerekiyor. - Faiz oranlarından ve kurdan da gelebilecek ek bir potansiyel kalmadı: Göstergenin en iyi ihtimalle bu seviyelerde yatay kalması/yükselişe geçmesini bekliyoruz. TL tarafında ise piyasanın dolar/tl kuruna ilişkin beklentisi 1,83 iken bizim tahminimiz: 1,90. Mevcut kur seviyesinin 1,77 olması doların seviyesinin piyasa beklentisinin %3 ve tahminimizin de %7 altında olduğuna işaret ediyor. Piyasa beklentisi doğru çıkarsa kârlar olumsuz etkilenecektir. - Tarihsel olarak yurtiçi hisse senedi piyasaları yılın ikinci çeyreklerinde zayıf bir performans gösterebiliyor. - Baz senaryomuzdan uzak olmasına rağmen, TCMB nin ilave faiz indirimlerine gitmesi bütün sektörler için kârlılık artışı açısından olumlu etki yaratabilir.

6 Önerdiğimiz Hisseler Önerdiğimiz Hisseler Hisse Kapanış HF Yükseliş pot kâr tahmini FI ve piyasa bek. farkı Eklenme Tarihi 30 Endeksi Göreceli Performans 3 aylık günlük ort.iş.hac. (TRY mn) 1A 3A 12A Neden Garanti Bankası % 22% 16/01/ % -3% 2% 2013 yılında kredi mevduat spreadi bazında sektörün üzerinde Sürdürülebilir net faiz marjı ve güçlü komisyon büyümesi ile 2013 yılında k3ar Akbank % 4% 16/01/ % -6% -8% büyümesi sektörün üzerinde Halkbank % 4% 16/01/ % 5% 16% F/DD/özsermaye kârlılığı bazında en iyi risk- getiri profiline sahip. Turkcell % -10% 16/01/ % -4% -15% Rekabet ortamı daha uygun, 2013 yılında %15 kâr büyümesi bekliyoruz. Temettü verimi %12. Pınar Süt % 4% 16/01/ % -5% -34% 2013 yılında fiyatlama marjlarındaki iyileşme ile kârın %40 ın üzerinde artış kaydetmesini bekliyoruz. %7 temettü verimi sunuyor. Anadolu Efes % 2% 16/01/ % -15% -29% 2Ç13 te EBI deki operasyonel iyileşme ve 2013 yılında kârda %16 büyüme bekliyoruz. Kâr yıl boyunca artış gösterebilir. Alarko Holding % 6% 16/01/ % 13% 10% Taahhüt portföyü ile kârın %45 artmasını bekliyoruz tahminlerine göre 9 F/K ile işlem görüyor. Turcas Petrol % a.d. 16/01/ % 10% 8% Rafineri finansmanının tamamlanması ve elektrik üretiminin başlaması. Değerleme yakın vadede artışa işaret ediyor. Anadolu Cam % 27% 16/01/ % -2% -22% Maliyetlerdeki marjların iyileşmesi ve kapasite kullanım oranının artması ile 2013 yılında kârdaki büyümenin %15 in üzerinde olmasını bekliyoruz. Bizim Mağazaları % 8% 16/01/ % 2% -12% 4Ç12 de güçlü hacim büyümesi. 1Ç13 te marjlarda artış.2013 te %29 kâr büyümesi. Do & Co % -14% 16/01/ % -3% -14% Yeni müşterilerin ve faaliyetlerin portföye eklenecek olması yılında mevcut satışlar %15 lik büyüme olması.

7 Önermediğimiz Hisseler Önermediğimiz Hisseler Hisse Kapanış HF Yükseliş potansiyeli 2013 kâr FI ve piy.bek. farkı Ekleme Tarihi 30 Endeksi Göreceli Performans 3 aylık ortalama günlük hacim (milyon TL) 1A 3A 12A Neden Ford Otosan % 4% 16/01/ % 3% -14% Güçlü performansın ardından pahalı. Petkim % 3% 16/01/ % 28% 6% Pahalı ve petrokimyadaki aşağı yönlü risklerle karşı karşıya Enka İnşaat % -13% 16/01/ % 6% -4% Kâr görünümü durağan, yeni inşaat işleri yok. Temel sermaye oranının sektörün altında olması nedeni ile iskontolu işlem Yapı Kredi % -2% 16/01/ % 4% 25% görebilir Bank Asya % -7% 16/01/ % 1% -6% Net faiz marjı ve aktif kalitesi görünümü zayıf.

8 Model Portföy İMKB 30 Endeks Portföy Ağırlık Artır/Azalt (baz puan) 3 aylık günlük ort. iş. hac. Göreceli Getiri Aradaki fark (%) (milyon TL) 1A 3A 12A Yorum GARAN 14.9% 16.5% % % -1% 2% 2013 yılında kredi mevduat spreadi bazında sektörün üzerinde Sürdürülebilir net faiz marjı ve güçlü komisyon büyümesi ile 2013 yılında k3ar AKBNK 12.1% 13.5% % % -5% -8% büyümesi sektörün üzerinde HALKB 8.9% 9.5% % % 2% 16% F/DD/özsermaye kârlılığı bazında en iyi risk- getiri profiline sahip. SAHOL 7.5% 7.5% 0.0 0% % 0% 15% Makul değerde işlem görüyor ancak KCHOL e göre fazla satıldı ISCTR 7.2% 6.9% % % -1% 22% 2013 yılında kârda büyüme beklemiyoruz.4ç12 de yukarı yönlü sürpriz yapabilir. BIMAS 6.5% 2.0% % % -3% 5% 4Ç sonuçları zayıf. Beğeniyoruz ancak kısa vadede katalizör yok. Rekabet ortamı daha uygun, 2013 yılında %15 kâr büyümesi bekliyoruz. Temettü TCELL 5.3% 7.6% % % -3% -15% verimi %12. TUPRS 5.0% 5.0% 0.0 0% % -1% -14% %7,5 temettü verimi. Operasyonlar heyecan verici değil. KCHOL 4.4% 4.0% % % 4% 8% Makul değerde işlem görüyor ancak SAHOL e göre fazla alındı YKBNK 3.4% 1.5% % % 5% 25% Temel sermaye oranının sektörün altında olması nedeni ile iskontolu işlem görebilir Büyümesini beğenmeye devam ediyoruz, ancak endeksin üzerinde gösterdiği THYAO 3.1% 3.1% 0.0 0% % 30% 97% performansın ardından soluklanabilir. VAKBN 2.6% 3.0% % % 6% 36% Kârlılık artış kaydedebilir. Endeksin altında performans göstermesi ve %10 luk temettü verimi ile iyi bir seçim TTKOM 2.5% 2.9% % % -3% -33% olabilir. Operasyonel görünümü tatmin edici değil. EREGL 2.1% 0.9% % % 3% -32% Arcelor un hisse satışı baskı yaratıyor yılında operasyonel iyileşme sınırlı ENKAI 1.5% 0.6% % % 8% -4% Kâr görünümü durağan, yeni inşaat işleri yok. ARCLK 1.6% 1.6% % % 2% 15% Güçlü performansın ardından pahalı. KOZAL 1.5% 1.0% % % -11% 2% 2013 te sınırlı yükseliş. Altında yükseliş beklemiyoruz. EKGYO 1.5% 0.5% % % -6% -4% Sınırlı yükseliş SISE 1.2% 1.2% 0.0 0% % 11% -25% Daha iyi operasyonel görünüm, ancak iştirakleri daha ucuz TOASO 1.0% 1.0% 0.0 0% % -7% 0% Makul değerde, ancak %7,2 temettü verimi sunuyor. PETKM 0.8% 0.0% % % 28% 6% Pahalı ve petrokimyadaki aşağı yönlü risklerle karşı karşıya ASYAB 0.8% 0.0% % % 7% -6% Net faiz marjı ve aktif kalitesi görünümü zayıf.

9 Model Portfolio (Devamı) İMKB 30 Endeks Portföy Ağırlık Artır/Azalt (baz puan) 3 aylık günlük ort. iş. hac. Göreceli Getiri Aradaki fark (%) (milyon TL) 1A 3A 12A Yorum KOZAA 0.8% 0.8% 0.0 0% % -7% 77% Bakır madeni faaliyetlerindeki olası artışlar yükseliş potansiyelini getiriyor DOHOL 0.7% 0.0% % % 4% 21% Takip dışı MGROS 0.6% 0.6% 0.0 0% % 3% 14% Değerleme cazip değil, ancak olası bir alım ya da birleşmeye oynanabilir KRDMD 0.6% 0.6% 0.0 0% % -5% 18% Dengeli talep görünümü ve gerçek değerinde TTRAK 0.5% 0.0% % 4.7-3% -1% -7% 2013 te kârda büyüme yok, %6,5 temettü verimi sunuyor. ASELS 0.5% 0.5% 0.0 0% 8.9 0% 10% 29% Yeni sözleşmeler nedeniyle yükseliş potansiyeli görebiliriz ancak 4Ç marj öngörüsünün gerisinde. IHLAS 0.5% 0.0% % % -19% 0% Takip dışı IPEKE 0.4% 0.0% % % 9% 87% Petrol arama yatırımları nedeniyle bedelli sermaye artırımı riski ile karşı karşıya. Total 100.0% 92.2%

10 Model Portföy (Devamı) Endeks Dışı Hisseler Ağırlık 3 aylık günlük ortalama işlem hacmi Göreceli Getiri Endeks Portföy Artır/Azalt (baz puan) Aradaki fark (%) (milyon TL) 1A 3A 12A Neden 2013 yılında fiyatlama marjlarındaki iyileşme ile kârın %40 ın üzerinde artış PNSUT 0.0% 1.1% % -6.8% -34.0% kaydetmesini bekliyoruz. %7 temettü verimi sunuyor. AEFES 0.0% 2.0% % % -29.1% 2Ç13 te EBI deki operasyonel iyileşme ve 2013 yılında kârda %16 büyüme bekliyoruz. Kâr yıl boyunca artış gösterebilir. ALARK 0.0% 1.8% % 14.3% 9.7% Taahhüt portföyü ile kârın %45 artmasını bekliyoruz tahminlerine göre 9 F/K ile işlem görüyor. TRCAS 0.0% 0.6% % 13.9% 7.6% Rafineri finansmanının tamamlanması ve elektrik üretiminin başlaması. Değerleme yakın vadede artışa işaret ediyor. ANACM 0.0% 1.2% % -3.0% -22.0% Maliyetlerdeki marjların iyileşmesi ve kapasite kullanım oranının artması ile 2013 yılında kârdaki büyümenin %15 in üzerinde olmasını bekliyoruz. BIZIM 0.0% 0.6% % 1.0% -11.9% 4Ç12 de güçlü hacim büyümesi. 1Ç13 te marjlarda artış.2013 te %29 kâr büyümesi. DOCO 0.0% 0.5% nm nm % -2.6% -14.0% Yeni müşterilerin ve faaliyetlerin portföye eklenecek olması yılında mevcut satışlar %15 lik büyüme olması. Toplam 0.0% 7.8% İngilizce rapor için tıklayınız.

11 Yukarıda yapılan hiçbir yorum ve bilginin bütünlüğü, doğruluğu ve değişmeyeceği garanti edilemez. İfade edilen görüşler hiçbir şekilde ve surette alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu bilgilerin ticari amaçlı işlemlerde kullanılmasından dolayı doğabilecek zararlardan FINANSYATIRIM (FINANSINVEST) hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmez. FINANSYATIRIM (FINANSINVEST) yorumda adi geçebilecek şirket veya şirketlerin menkul kıymetlerini portföyünde bulundurabilir ve/veya bu şirketlere danışmanlık hizmetleri verebilir. Bu elektronik posta ve onunla iletilen bütün dosyalar sadece göndericisi tarafından alması amaçlanan yetkili gerçek ya da tüzel kişinin kullanımı içindir. Eğer söz konusu yetkili alıcı değilseniz bu elektronik postanın içeriğini açıklamanız, kopyalamanız, yönlendirmeniz ve kullanmanız kesinlikle yasaktır ve bu elektronik postayı derhal silmeniz gerekmektedir. FINANSYATIRIM (FINANSINVEST) bu mesajın içerdiği bilgilerin doğruluğu veya eksiksiz olduğu konusunda herhangi bir garanti vermemektedir. Bu nedenle bu bilgilerin ne şekilde olursa olsun içeriğinden, iletilmesinden, alınmasından ve saklanmasından sorumlu değildir. Bu mesajdaki görüşler yalnızca gönderen kişiye aittir ve FINANSYATIRIM (FINANSINVEST) in görüşlerini yansıtmayabilir. Bu e-posta bilinen bütün bilgisayar virüslerine karşı taranmıştır.

Riskler henüz bitmedi

Riskler henüz bitmedi Türk Hisse Senetleri / Makro ve Strateji Güncelleme 22 Aralık 2011 Riskler henüz bitmedi Partinin sonu Açıkça söylemek gerekirse, Türkiye ekonomisi 2011 yılında gereğinden fazla güçlü bir seyir izledi.

Detaylı

Hisse Senedi Stratejisi. «Bardağın yarısı dolu» 8 Temmuz 2013. Ata Finans Grubu

Hisse Senedi Stratejisi. «Bardağın yarısı dolu» 8 Temmuz 2013. Ata Finans Grubu Hisse Senedi Stratejisi «Bardağın yarısı dolu» 8 Temmuz 2013 Ata Finans Grubu Hisse Senedi Stratejisi: Bardağın yarısı dolu 16 Mayıs 2013 te Türkiye nin Moody s tarafından kredi notunun yatırım yapılabilir

Detaylı

Hisse Senedi Stratejisi. «Hisse Bazlı Seçici Olma Zamanı» 21 Kasım 2013. Ata Finans Grubu

Hisse Senedi Stratejisi. «Hisse Bazlı Seçici Olma Zamanı» 21 Kasım 2013. Ata Finans Grubu Hisse Senedi Stratejisi «Hisse Bazlı Seçici Olma Zamanı» 21 Kasım 2013 Ata Finans Grubu Hisse Senedi Stratejisi: Hisse Bazlı Seçici Olma Zamanı... 16 Mayıs 2013 te Moody s in Türkiye nin kredi notunu «yatırım

Detaylı

Hisse Senedi Stratejisi. «2015 te yeni zirveler test edilebilir» Ocak 2015. Ata Finans Grubu

Hisse Senedi Stratejisi. «2015 te yeni zirveler test edilebilir» Ocak 2015. Ata Finans Grubu Hisse Senedi Stratejisi «2015 te yeni zirveler test edilebilir» Ocak 2015 Ata Finans Grubu Ata Yatırım Strateji ATA YATIRIM STRATEJİ RAPORU - OCAK 2015 12-Aylık BIST-100 Hedefi: 104,000, +%15 yukarı potansiyeli

Detaylı

Hisse Senedi Stratejisi

Hisse Senedi Stratejisi Hisse Senedi Stratejisi Likidite Dalgasının Sonuna Yaklașırken Ağustos 2014 Araștırma Müdürlüğü İçindekiler Sayfa Numarası Hisse Senedi Stratejisi 1 Sektör Görünümleri 20 Bankacılık 20 Beyaz Eşya 25 Cam

Detaylı

ARAŞTIRMA. En beğendiğimiz hisseler PRKME. ISE-100 performans grafiği

ARAŞTIRMA. En beğendiğimiz hisseler PRKME. ISE-100 performans grafiği ARAŞTIRMA 21 Ocak 2013 2013 Strateji Müzik durana kadar 2012 yılı Türk hisse senedi piyasası için mutlu bir yıl olarak geride kaldı. 2013 yılının ilk haftalarında ise İMKB-100 endeksi %9 oranında değer

Detaylı

STRATEJİ. Hisse Senetleri Görünümü. 30 Kasım 2012 Erkan Savran erkan.savran@akyatirim.com.tr. Saat geç olsa da, parti devam ediyor

STRATEJİ. Hisse Senetleri Görünümü. 30 Kasım 2012 Erkan Savran erkan.savran@akyatirim.com.tr. Saat geç olsa da, parti devam ediyor STRATEJİ Hisse Senetleri Görünümü 30 Kasım 2012 Erkan Savran erkan.savran@akyatirim.com.tr Saat geç olsa da, parti devam ediyor Endeks hedef değerimizi ve hisse senedi piyasası için önerimizi Ağırlığını

Detaylı

Hisse Senedi Stratejisi - Model Portföy

Hisse Senedi Stratejisi - Model Portföy 5 Ağustos 2013 Model Portföyümüz, son güncellememizi yaptığımız 31 Temmuz tarihinden bugüne, BIST 100 endeksinin %0.9 altında performans gösterdi; yılbaşından itibaren ise endeksin %2.9 üzerinde getiri

Detaylı

Hisse Senedi Stratejisi «Politik belirsizlik güçlü temelleri gölgeliyor» Haziran 2015

Hisse Senedi Stratejisi «Politik belirsizlik güçlü temelleri gölgeliyor» Haziran 2015 Hisse Senedi Stratejisi «Politik belirsizlik güçlü temelleri gölgeliyor» Haziran 2015 Ata Yatırım Strateji ATA YATIRIM STRATEJİ RAPORU - HAZİRAN 2015 12-Aylık BIST-100 Hedefi: 100,000, +%27 yukarı potansiyeli

Detaylı

Hisse Senedi Stratejisi - Model Portföy

Hisse Senedi Stratejisi - Model Portföy 5 Ağustos 2013, son güncellememizi yaptığımız 4 Temmuz tarihinden bugüne, BIST 100 endeksinin %1.4 altında performans gösterdi; yılbaşından itibaren ise endeksin %3.8 üzerinde getiri sağlamıştır. Bugünkü

Detaylı

2014 Strateji Raporu Acı tatlı senfoni. 15 Ocak 2014

2014 Strateji Raporu Acı tatlı senfoni. 15 Ocak 2014 2014 Strateji Raporu Acı tatlı senfoni 15 Ocak 2014 Lütfen sorumluluk beyanı için son sayfaya bakınız. Tüm datalar 9 Ocak kapanışı itibari iledir. Türk Hisse Senetleri 2014 YILI TAVSİYEMİZ: SATIŞ DÖNEMLERİNDE

Detaylı

2014 Yılı 1.Yarı Hisse Senedi Stratejisi

2014 Yılı 1.Yarı Hisse Senedi Stratejisi 2014 Yılı 1.Yarı Hisse Senedi Stratejisi Şubat 2014 İçindekiler Sayfa Numarası Hisse Senedi Stratejisi 1 Sektör Görünümleri 7 Bankacılık 7 Beyaz Eşya 13 Cam 15 Çimento 17 Demir Çelik 20 Elektrik 22 Gıda

Detaylı

Piyasalara Petrol Dopingi

Piyasalara Petrol Dopingi Hisse Senedi Stratejisi Aralık 2014 Piyasalara Petrol Dopingi Piyasa Rakamları Kapanış 1Ay BIST-100, YTL 84,915 5.4% İşlem Hacmi YTL mn 5,343 22.6% TRLIBOR, 3 Ay% 8.89-1.2 bps Gösterge Tahvil 7.40-1.16

Detaylı

AYLIK BÜLTEN Aralık 2010 -Ocak 2011

AYLIK BÜLTEN Aralık 2010 -Ocak 2011 AYLIK BÜLTEN Aralık 2010 -Ocak 2011 14.12.2010 İMKB-100 66,510 Hedef İMKB-100 76,351 Yükseliş Potansiyeli %15 2009 2010T 2011T F/K 13.5 11.2 10.9 FD/VAFÖK 8.4 7.5 6.9 Oyak Yatırım Menkul Değerler A.Ş.

Detaylı

HAFTALIK BÜLTEN 06 Nisan 2012

HAFTALIK BÜLTEN 06 Nisan 2012 HAFTALIK BÜLTEN 06 Nisan 2012 Geçtiğimiz hafta İMKB endeksi bir önceki hafta kapanışına göre %2.4 azalarak 60.940 puandan kapanmıştır. Geçtiğimiz hafta yurtiçinde açıklanan enflasyon verisi beklentilerin

Detaylı

4. Çeyrek Kar Beklentileri ve Hisse Önerileri. Şubat 2011

4. Çeyrek Kar Beklentileri ve Hisse Önerileri. Şubat 2011 4. Çeyrek Kar Beklentileri ve Hisse Önerileri Şubat 2011 4. Çeyrek Tahminleri - 1 KODU ŞİRKET 4Ç10T 3Ç10 Çeyreksel Değişim 4Ç09 Yıllık Değişim 2010T 2009 Yıllık Değişim BOYNR Boyner Magazacilik 8 3 198%

Detaylı

PİYASALARA BAKIŞ EKONOMİ HABERLERİ

PİYASALARA BAKIŞ EKONOMİ HABERLERİ GÜNE BAŞLARKEN 6 Kasım 2014 GÜNDEM 6 Kasım Perşembe Türkiye, Başbakan Davutoğlu Yapısal Reform Paketini açıklayacak. Avivasa Emeklilik ve Hayat halka arzı talep toplama 2. Günü TOASO - 3Ç 2014 Sonuçları

Detaylı

AYLIK BÜLTEN Kasım 2010

AYLIK BÜLTEN Kasım 2010 AYLIK BÜLTEN 03.11.2010 İMKB-100 68,605 Hedef İMKB-100 76,488 Yükseliş Potansiyeli %11 2009 2010T 2011T F/K 14.2 11.9 11.5 FD/VAFÖK 8.5 7.5 6.9 Oyak Yatırım Menkul Değerler A.Ş. Genel Müdürlük: 212 319

Detaylı

Hisse Senedi Stratejisi - Model Portföy

Hisse Senedi Stratejisi - Model Portföy 5 Ağustos 2013, son güncellememizi yaptığımız 6 Haziran kapanışından bugüne, BIST 100 endeksinin %0.2 altında performans gösterdi; yılbaşından itibaren ise endeksin %5.3 üzerinde, son 6 ayda ise %7.8 üzerinde

Detaylı

Hisse Senedi Stratejisi - Model Portföy

Hisse Senedi Stratejisi - Model Portföy 5 Ağustos 2013 Model Portföyümüz, son güncellememizi yaptığımız 19 Ağustos tarihinden bugüne, BIST 100 endeksinin %1.3 üzerinde performans gösterdi; yılbaşından itibaren ise endeksin %7.9 üzerinde getiri

Detaylı

Mali Piyasalar Stratejisi

Mali Piyasalar Stratejisi Mali Piyasalar Stratejisi 2015 yılına girerken yayınladığımız Mali Piyasalar Stratejisi raporumuzda, Türk finansal piyasaları için beklentilerimiz oldukça olumluydu. Bu beklentilerin arkasında, petrol

Detaylı

HAFTALIK BÜLTEN 20 Temmuz 2012

HAFTALIK BÜLTEN 20 Temmuz 2012 HAFTALIK BÜLTEN 20 Temmuz 2012 Geçtiğimiz hafta İMKB endeksi bir önceki hafta kapanışına göre %1.4 azalarak 61.792 puandan kapanmıştır. Geçtiğimiz hafta yurtiçinde açıklanan bütçe rakamlarında bir miktar

Detaylı

Tüm uzmanların aynı görüşte olmaları, hepsinin yanılmaları anlamına da gelebilir..." Bertrand Russell

Tüm uzmanların aynı görüşte olmaları, hepsinin yanılmaları anlamına da gelebilir... Bertrand Russell Haziran 2014 Ekonomik Görünüm ve Mali Piyasalar Stratejisi Tüm uzmanların aynı görüşte olmaları, hepsinin yanılmaları anlamına da gelebilir..." Bertrand Russell GÖRÜNÜM Ekonomi Mayıs ayında finans piyasalarında

Detaylı

HAFTALIK BÜLTEN 20 Mayıs 2011

HAFTALIK BÜLTEN 20 Mayıs 2011 HAFTALIK BÜLTEN 20 Mayıs 2011 Pazartesi günü ABD endeksleri teknoloji şirketlerinin kötü performansıyla gerilerken, IMKB-100 endeksi %1,29 değer kazandı. Dow Jones salı gününü kötü gelen konut ve sanayi

Detaylı

HAFTALIK BÜLTEN 30 Mart 2012

HAFTALIK BÜLTEN 30 Mart 2012 HAFTALIK BÜLTEN 30 Mart 2012 Geçtiğimiz hafta İMKB endeksi bir önceki hafta kapanışına göre %1.6 artarak 62.423 puandan kapanmıştır. Geçtiğimiz hafta yurtiçinde açıklanan dış ticaret rakamları bizim beklentilerimiz

Detaylı

STRATEJİ. Hisse Senetleri Görünümü. 28 Haziran 2013 Erkan Savran erkan.savran@akyatirim.com.tr. Parasal genişlemenin sonuna doğru riskler artıyor

STRATEJİ. Hisse Senetleri Görünümü. 28 Haziran 2013 Erkan Savran erkan.savran@akyatirim.com.tr. Parasal genişlemenin sonuna doğru riskler artıyor STRATEJİ Hisse Senetleri Görünümü 28 Haziran 2013 Erkan Savran erkan.savran@akyatirim.com.tr Parasal genişlemenin sonuna doğru riskler artıyor Endeks hedef değerimizi 87.500 seviyesine indirirken, hisse

Detaylı

Haziran 2011 Ekonomik Görünüm ve Mali Piyasalar Stratejisi. Şüphe etmek, bilmeye atılan ilk adımdır..." Descartes

Haziran 2011 Ekonomik Görünüm ve Mali Piyasalar Stratejisi. Şüphe etmek, bilmeye atılan ilk adımdır... Descartes Şüphe etmek, bilmeye atılan ilk adımdır..." Descartes GÖRÜNÜM Ekonomi Global ekonomilerde görece yavaşlama gündemde, Avrupa ya ilişkin sorunlar ise devam ediyor. Türkiye 2010 yılında %9 a yakın büyürken

Detaylı

HAFTALIK BÜLTEN 4 Kasım 2011

HAFTALIK BÜLTEN 4 Kasım 2011 HAFTALIK BÜLTEN 4 Kasım 2011 Geçtiğimiz hafta artan satış hacimleri ve fiyatlardaki iyileşmelere bağlı olarak yüksek ciro açıklayan çimento şirketleri bunu operasyonel performansla da destekleyince büyük

Detaylı

HAFTALIK BÜLTEN 24 Şubat 2012

HAFTALIK BÜLTEN 24 Şubat 2012 HAFTALIK BÜLTEN 24 Şubat 2012 Yunanistan in kurtarma paketinin kabul edilmesi İtalya ve İspanya faizlerini oldukca olumlu etkiledi ve bu hafta İMKB de kar realizasyonu görüldü. Bilanço açıklayan ve aynı

Detaylı

Nisan 2015. Ekonomik Görünüm ve Mali Piyasalar Stratejisi. Eğer zengin olmak istiyorsanız, kazanmak kadar biriktirmeyi de düşünün...

Nisan 2015. Ekonomik Görünüm ve Mali Piyasalar Stratejisi. Eğer zengin olmak istiyorsanız, kazanmak kadar biriktirmeyi de düşünün... Nisan 2015 Eğer zengin olmak istiyorsanız, kazanmak kadar biriktirmeyi de düşünün... Ben Franklin Nisan 2015 GÖRÜNÜM Ekonomi Mart ın sonuna doğru, Şubat ve Mart ın ilk yarısı boyunca gözlemlenen Türkiye

Detaylı