YER TİPİ, SOĞUTMALI ve YÜKSEK DEVİRLİ SANTRİFÜJ TEKNİK ŞARTNAMESİ

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "YER TİPİ, SOĞUTMALI ve YÜKSEK DEVİRLİ SANTRİFÜJ TEKNİK ŞARTNAMESİ"

Transkript

1 YER TİPİ, SOĞUTMALI ve YÜKSEK DEVİRLİ SANTRİFÜJ TEKNİK ŞARTNAMESİ 1. Santrifüj soğutmalı ve yer tipi olmalıdır. 2. Cihaz mikroprosesör kontrollü, dijital kontrol panelli ve araştırma laboratuvarlarında kullanılabilecek özellikte olmalıdır. 3. Santrifüjün maksimum hızı en az rpm ve maksimum RCF değeri xg olmalıdır. 4. Cihazda RCF hesaplama ve gösterge sistemi olmalıdır. Cihaza rpm değeri yerine g değeri girilerek işlem başlatılabilmelidir. 5. Santrifüjün maksimum kapasitesi en az 4x1000 ml olmalıdır. 6. Santrifüj; standart sabit açılı (fixed-angle) ve dönünce-açılır tip (swinging-out) rotor seçenekleri yanında continuous flow ve zonal tipte rotorlar ile birlikte de kullanılabilmelidir. 7. Santrifüj, genel seperasyon uygulamalarına cevap vermek üzere opsiyonel rotor ve aksesuar seçeneklerine sahip olmalıdır. Böylece; 50 ml, 100 ml, 250 ml, 500 ml, 1000 ml ve benzeri hacimlerde tüp ve şişelerin santrifüjlenmesi mümkün olmalıdır. 8. Cihazın orijinal dengesizlik sensörü bulunmalı, sistem anormal bir durum tespit ettiğinde dönme otomatik olarak durmalıdır. 9. Cihazın otomatik rotor tanıma sistemi bulunmalıdır. Bu özellikle birlikte otomatik olarak çalışma koşulları ayarlanmalıdır. 10. Cihazda otomatik rotor kapağı detektörü bulunmalıdır. Bu sayede rotor kapağı olmayan çalışmalardan oluşabilecek beklenmedik kazalardan kaçınılmış olunacaktır. 11. Santrifüj; fırçasız, yüksek performanslı, direk döndürücülü (direct-drive) motora sahip olmalıdır. 12. Santrifüjün çalışma sıcaklık aralığı 20 C ile +40 C arasında programlanabilir olmalı, sıcaklık kontrol değerleri set edilen sıcaklığın maksimum ± 2 C civarında olmalıdır. 13. Santrifüj, vakum, hız, soğutma, motorun aşırı ısınması, dengesizlik, kapak kapanması, güç kaybı, rotor tanımlanması, tüm sistem ile ilgili hata ve servis mesajlarını uyarı olarak verebilmelidir. 14. Santrifüj, sürtünme azaltma sistemine sahip olmalıdır. 15. Cihaz kullanıma hazır bütün aksesuarları ile teslim edilmelidir. 16. Cihaz AC 220V, 230V, 240V, tek fazlı, 30A 50/60 Hz ile çalışabilmelidir. 17. Santrifüj, imalat ve montaj hatalarına karşı 2 (iki) yıl süre ile ücretsiz, müteakip 10 yıl ücreti karşılığı yedek parça, bakım ve onarım garantili olmalıdır. 18. Satıcı firmanın teknik servisi TSE ve ISO Belgesine sahip olmalıdır. Ayrıca santrifüj üreticisinin de ISO veya CE gibi uluslararası geçerliliğe sahip kalite kontrol belgesi olmalıdır. 19. Cihazla birlikte maksimum ayırma gücü en az 18,900 x g (10,000 rpm) olan 6x500 ml, 18,800 x g (12,000 rpm) 4x250 ml ve 43,600 x g (19,000 rpm) 16x11 ml kapasiteli sabit açılı rotorlar tüpleri ve adaptörleri ile birlikte verilmelidir. 20. Teklif veren firmalar bu şartnamenin bütün maddelerine cihazın kataloğu ile beraber sırasıyla ayrı ayrı cevap vermelidirler. 21. Cihazın Türkiye de veya Avrupa Birliğine üye ülkelerde kurulu en az bir laboratuarda mevcut ve kullanılabilir olduğunu gösteren referans listesi bulunmalıdır. (referanslar aynı marka olmalıdır, kapasite ve model farklı olabilir.)

2 CİVA ANALİZÖRÜ (MERCURY ANALYZER; COLD VAPOR)TEKNİK ŞARTNAMESİ 1. Cihaz laboratuarda katı ve sıvı numunelerdeki eser miktardaki cıvanın direkt tayininde kullanılabilmelidir. 2. Civa analiz sistemi hem termal proses ocağı aracılığı ile doğrudan yakma yaparak ve hem de soğuk buhar oluşturarak AAS/AFS tekniği ile ölçüm yapabilmelidir. 3. Cihaz kolay kullanılabilir olmalı, bekleme süresi ve ön zenginleştirme parametreleri numune çeşidine göre programlanabilir olmalıdır. 4. Dedeksiyon limiti 0,003 ng Civa (katı örneklerde) veya 1,00 ppt (sıvı örneklerde) değerleri civarlarında olmalıdır. 5. Cihazda tekrarlanabilirlik %2,0 den daha iyi olmalıdır. 6. Cihazda kalibrasyon standart çözeltilerle veya katı referans materyallerle yapılabilmelidir. 7. Cihazda otomatik numune alma (autosampler) bulunmalıdır. 8. Sistem, metot ve proses raporlarını dışarıdan sisteme bağlı bir PC ye kaydedebilmelidir. 9. Cihazla birlikte; dokunmatik ekranlı terminal, terminal üzerinde yüklü yazılım, klavye ve Mouse (veya masa üstü bilgisayar), en az 20 pozisyonlu autosampler, en az 50 L lik yüksek saflıkta oksijen/kuru hava tüp ve çift kademeli basınç regülatörleri, 1 adet komple yedek katalizör seti (+1 cihaz üzerinde), 1 adet yedek amalgamator (+1 cihaz üzerinde), 40 adet paslanmaz çelik numune kabı, 10 adet kuartz numune kabı ve ayrıca en az 500 ml lik %10 luk Kalay Klorür (%10 luk HCl içerisinde), gerekli kalibrasyon standartları ve bağlantı aksesuarı ile birlikte verilmelidir. Cihazla birlikte en az aşağıdaki özellikleri taşıyan bir masaüstü bilgisayar sağlanmalıdır: İşletim Sistemi Lisanslı Windows 7 yazılım ve Lisanslı Office 2010 olacaktır. Yazılım kurulum CD leri ile birlikte teslim edilmelidir. INTEL Core i7 en az 3.4 GHz işlemci 1.0 TB 7200 Rpm SATA2 16MB HDD 8GB DDR3 ram bellek Klavye Ve Optik Mouse 32x DWD-RW DL optik sürücü DVD + RW 22 inç widescreen LCD Monitor. 2GB paylaşımsız ekran kartı Kart okuyucu, 1 adet renkli lazer yazıcı ve yedek kartuşu

3 10. Cihazla birlikte gazlar ve tüpleri, gaz regülatörleri, birer adet sıvı örnekler için kalibrasyon standartı ve yedek sarflar sağlanmalıdır. 11. Sistem V/ 50-60Hz de çalışmalıdır. 12. Cihaz üretim hatalarına karşı 2 yıl garantili olmalıdır. Garanti bitiminden sonra satıcı firma en az 7 yıl süreyle yedek parça ve servis sağlamalıdır. 13. En az 2 kullanıcıya eğitim verilmeli ve eğitim sonunda kullanıcılara sertifika verilmelidir. 14. Teklif veren firmalar bu şartnamenin bütün maddelerine cihazın kataloğu ile beraber sırasıyla ayrı ayrı cevap vermelidirler. 15. Cihazın Türkiye de veya Avrupa Birliği Ülkelerinde kurulu en az bir laboratuarda mevcut ve kullanılabilir olduğunu gösteren referans listesi bulunmalıdır. (referanslar aynı marka olmalıdır, kapasite ve model farklı olabilir.) 16. Teklif edilen markanın üretici firması kuruma eğitim taahhütnamesi sunmalıdır. İhale uhdesinde kalan firma, cihaz kurulumlarını yaparak uygunluk testleri raporunu kuruma sunduktan sonra, aplikasyon uzmanı tarafından cihaz başında verilecek ilk eğitim dışında, cihaz üreticisi firmanın üretim merkezinden görevlendirilecek uzman tarafından, daha sonra belirlenen tarih aralığında cihaz başında talep edilen sayıda araştırmacıya ileri kullanıcı eğitimi vermekle yükümlüdür.

4 YENİ NESİL DİJİTAL PCR (DAMLACIKLI DİJİTAL PCR; DD PCR) TEKNİK Cihaz 4 temel cihazdan oluşmaktadır; ŞARTNAMESİ Dijital PCR, RealTime PCR, Konvansiyonel PCR ve Dijital Kuru Blok Isıtıcı I) Dijital PCR aşağıda belirtilen özelliklerde olmalıdır; 1) Cihaz, Moleküler Biyoloji ve Diagnostik Laboratuvarlarında kullanılan aşağıdaki uygulamalara uygun olmalıdır ve cihaz yazılımı aşağıdaki analizlere uygun olmalıdır; 1. Kopya sayısı varyasyonu (Copy number variation) 2. Çok nadir bulunabilecek hedef DNA tanısı (Rare sequence detection) 3. Mutasyon tanısı (Mutation detection) 4. Gen ekspresyonu analizi (Gene expression analysis) 5. mirna analizi (mirna analysis) 6. Yeni nesil sekans cihazlarına örnek hazırlığı (Next generation sequencing sample quantification) 2) Cihaz, Damlacık oluşturucu ve damlacık okuyucu olmak üzere iki parçadan oluşmalıdır. 3) Cihaz damlacık okuyucusu, 96 örneklik olup minimum bir saatte 32 örnek okuyabilmelidir. 4) Cihaz damlacık oluşturucusu, 8 örneklik olup 8 örneği maksimum 2,5 dk sürede herbir örnek için en az adet 1'er nanolitrelik damlalara PCR reaksiyonunu porsiyonlamalıdır. 5) Cihaz FAM, VIC (HEX) ve Eva Green floroforlarını okuyabilen iki adet kanala sahip olmalıdır. 6) Cihaz kanallarının ışık kaynakları ışık yayan diyotlar (Light-emitting diodes), deteksiyonu ise Fotomultiplier tüpler (Photomultiplier tubes) olmalıdır. 7) Cihaz, dinamik aralığı 10 5 olmalıdır. 8) Cihazın oluşturacağı 96 kuyulu plaka başına toplam damlacık sayısı en az 1.4 milyon olmalıdır. 9) Cihaz, insan genomik DNA sında hedef diziye ait 1 kopyayı saptayabilecek hassasiyette olmalıdır.

5 10) Cihaz mutasyon tanısında hassasiyeti %0.001 mutasyonlu hücreyi tanılayabilecek hassasiyette olmalıdır. Yani normal hücre içerisinde bir adet mutasyonlu hücre varsa cihaz bunu tanılayabilmeli ve mutasyonlu hücre sayısı arttıkça buna bağlı olarak doku içerisinde normal hücreler ile mutasyonlu hücreler oranını verebilmelidir. Bu çalışmayı bir referans makale ile ispat edebilmelidir. 11) Cihaz yazılımı, gelişmiş gen ekspresyonu analizleri yapabilmelidir. Bu analizlerde Ct, ( Ct) gibi metodları kullanmadan direkt kopya sayısı vermeli ve ekspresyon analizi yapabilmelidir. 12) Cihaz yazılımı ile absolute kantitasyon yapılabilmeli ve standart eğri oluşturabilmelidir. 13) Cihaz yazılımı, her türlü sonuç, tablo ve grafiği farklı formatlara (MS Word, MS Excel gibi) ihraç edebilmelidir. II) Real Time PCR cihazı aşağıdaki özelliklerde olmalıdır; 1) Cihaz, yüksek miktarlı genom taramaları, moleküler biyoloji, diagnostik kitler gibi laboratuvar çalışmalarına uygun olmalıdır. 2) Cihaz standart olarak 96x0,2 lik gradient blok ile gelmelidir. 3) Saniyede en az 5 C ısıtma/soğutma performansına sahip olmalıdır. 4) 2 adımlı standart tek renkli (SYBR Green veya FAM) bir real-time PCR deneyini 30 dakikadan kısa sürede sonlandırabilmelidir. 5) +/- 0,2 C ısı kontrol kesinliği ve +/- 0,4 C lik blok üniformitesi olmalıdır. 6) Cihaz bloğu, tüm noktalarda sıkı bir uniformite oluşturabilmek için birbirinden bağımsız kontrol edilebilen altı adet termal elektrik modülden oluşmalıdır. 7) Isı aralığı 0 C, C arasında programlanabilir olmalıdır. 8) Gradient özelliği sayesinde Real-Time PCR çalışmalarının optimizasyonu kolaylıkla sağlanabilimelidir. 9) C aralığında alt ve üst sıcaklık farkı 24 C olacak şekilde gradient programlama yapılabilmelidir. 10) Reaksiyon hacmi 1-50 µl arasında olmalıdır. 11) Cihaz real-time okuma için altı kanallı optik module sahip olmalıdır.

6 12) Ekzitasyon kanalları : Kanal 1: nm, Kanal 2: nm, Kanal 3: nm, Kanal 4: nm, Kanal 5: nm, Kanal 6: nm 13) Emisyon kanalları: Kanal 1: nm, Kanal 2: nm, Kanal 3: nm, Kanal 4: nm, Kanal 5: nm, Kanal 6: nm aralıklarında olmalıdır. 14) Cihaz beş renkli multipleks çalışmalara uygun olmalıdır. 15) Cihazın tüm kuyulardan veri toplama süresi multipleks çalışmalarda en fazla 12 saniye, FAM ya da SYBR Green içeren tek renkli çalışmalarda ise en fazla 3 saniye olmalıdır 16) Cihazın optik dizaynında FRET singlepleks çalışmalar için tasarlanmış, LED-filter fotodiode kombinasyon özelliğinde bir kanal olmalıdır. 17) Cihazın dinamik aralığı 10 orders of magnitude olmalıdır. 18) Cihaz normalizasyon için ROX gibi referans boyalara ihtiyaç duymamalıdır. 19) Cihazın tüm kalibrasyonları üretim sırasında yapılmalı ayrıca bir kalibrasyona ihtiyaç duymamalıdır. 20) Cihaz, insan genomik DNA sında hedef diziye ait 1 kopyayı saptayabilecek hassasiyette olmalıdır. 21) Cihazın kullanımı kolay, farklı deneysel çalışmaları destekleyen, ayarları: farklı kullancı adları ile sisteme giriş (log-in) yapabilme, gen ve örnek kütüphanesi oluşturabilme ve data analiz önceliklerinizi belirleyerek kişiye özel çalışma alanı tanıyan bir yazılımı olmalıdır. 22) Yazılım gelişmiş gen ekspresyonu analizleri yapabilmelidir. Bu analizlerde Ct, ( Ct) analizleri yazılım üzerinde yapabilmeli, relative ekspresyon seviyeleri grafik olarak görüntülenebilmelidir. 23) Kantitasyon için standart eğri oluşturabilmeli, detaylı raporlar alınabilmelidir. 24) Yazılım ile allelik diskriminasyon çalışmaları yapılabilmelidir. Yazılım grafik olarak farklı genotipleri gösterebilmelidir. Gelişmiş raporlama özelliği ile yabanıl tip, heterozigot örnekler kolaylıkla tespit edilebilmelidir. 25) Yazılımın opsiyonel HRM (High Resolation Melt) modülü olmalıdır. 26) Yazılım real-time PCR dışında, son nokta okumasına da izin vermelidir. Bu sayede sistem bir fluorometre gibi de kullanılabilmelidir. 27) Yazılım, primerlerin erime sıcaklıklarını hesaplayabilmeli bu sayede annealing sıcaklığı otomatik olarak hesaplanabilmelidir. 28) Yazılım sınırsız sayıda bilgisayara yüklenebilmelidir. Bu sayede cihazdan elde edilen sonuçların detaylı analizleri farklı ortamlarda yapılabilmelidir.

7 29) Cihaz her türlü sonuç, tablo ve grafiği farklı formatlara (MS Word, MS Excel, PDF gibi) ihraç edebilmelidir 30) Yazılım, çalışma bittikten sonra çalışmanın sonucuna ait datayı mail ile kullanıcıya gönderebilme özelliğine sahip olmalıdır. 31) Yazılım, USB kablo aracılığı ile birbirinden bağımsız olarak dört cihazı yönlendirebilme özelliğine sahip olmalıdır. Cihazlardan birinde farklı bir reaksiyon devam ederken diğerinde yeni bir çalışma başlatılabilmeli ya da aynı anda dört cihazda da aynı reaksiyon çalışılabilmelidir. 32) Cihaz PCR ve Real-Time PCR lisanslarına sahip olmalıdır. 33) Sistem hiç bir şekilde sarf malzemeye bağımlı olmalıdır. Farklı marka tüp, plate, master mix ve boyalarla da çalışabilmelidir. 34) Cihaz stand alone teknolojisine sahip olmalıdır. Böylelikle herhangi bir bilgisayara ihtiyaç duymadan protokoller yürütülebilmelidir. sonuçlar USB flash disk ile cihazdan alınabilmelidir. 35) Cihazın yüksek çözünürlüğe sahip 8,5 inch (21 cm) renkli ekranında reaksiyon adımları ve aplifikasyon eğrileri izlenebilmelidir. Bu ekran dokunmatik özelliğe sahip olmalı ve tüm programlamalar dokunmatik ekran üzerinden yapılmalıdır. 36) Cihazla birlikte uygun bir Notebook bilgisayar verilmelidir. III) Konvansiyonel PCR aşağıda belirtilmiş özelliklerde olmadır; 1) Cihaz, yüksek miktarlı genom taramaları, Moleküler Biyoloji, Diagnostik kitler gibi Laboratuvar çalışmalarına uygun olabilmelidir. 2) Cihaz standart olarak 96 kuyucuklu blok ile gelmelidir. 3) Bu blok gradient özelliğe sahip olmalıdır Gradient ısı aralığı C olmalıdır. 8 farklı anneling sıcaklığı oluşturmalıdır. 4) Blok Isı aralığı 4 C, C arasında olmalıdır. 5) Cihaz saniyede en az 4 C ısıtma performansına sahip olmalıdır 6) +/- 0,5 C ısı kontrol kesinliği ve +/- 0,5 C lik blok üniformitesi olmalıdır. 7) Hem hesaplanabilir hem de blok ısısını baz alan ısı kontrol moduları olmalıdır. 8) Cihaz en az 500 program hafızasına sahip olmalıdır. USB flash belek ile sınırsız program hafızası özelliğine erişebilmelidir. 9) Cihaza takılabilen USB flash belleğe, protokoller, çalışma raporları ve system raporları kayıt edilebilmelidir.

8 10) Çoklu metod programlama seçenekleri sunmalıdır: Step temelli grafiksel ve yazı protokol yazımı. 11) Cihazın yüksek çözünürlüğe sahip 5,7 renkli ekranında reaksiyon adımları izlenebilmelidir. Bu ekran dokunmatik özelliğe sahip olmalı ve tüm programlamalar dokunmatik ekran üzerinden yapılmalıdır. 12) Cihaz oil-free PCR çalışmaları için ısıtıcılı kapak hot lid standardı ile kondensasyon minimuma indirilmelidir. Isıtmalı kapak 110 C ye kadar ısıtılabilmelidir. 13) Cihaz instant inkübasyon yapabilme özelliğine sahip olmalıdır. 14) Cihaz sesli alarmlarla kullanıcıyı uyarmalıdır. 15) Cihaz elektrik kesintisinden sonre kaldığı yerden devam edebilmelidir. 16) Cihaz PCR lisansına sahip olmalıdır. IV) Dijital Kuru Blok Isıtıcı 1) Cihaz genel maksatlı kullanılacağı gibi özellikle mikrobiyoloji, kimya, immünoloji, biyokimya ve moleküler biyoloji uygulamaları için uygun olmalıdır. 2) Dijital göstergeye sahip olmalı ve cihaz üzerindeki tuşlarla kolayca ayarlama yapılabilmelidir. 3) Cihaz, elektrik tasarruflu, çok amaçlı ve süreklilik gerektiren işlerde güvenlidir. 4) Cihazda en az bir tane 1.5 ml lik tüplerle uyumlu ve 24 kuyucuklu standart blok ile birlikte gelmelidir. 5) Cihazın ayarlanabilir sıcaklık aralığı C arasında olmalıdır. 6) Cihazın üzerinde yer alan ekran 4 haneli LED ekran olmalı ve sıcaklık görüntüleme çözünürlüğü 0.1 C olmalıdır. 7) Cihaza ait uniformitesi 37 C de ±0.2 C olmalıdır. 8) Isı bloğu haznesi paslanmaz çelik özellikte olmalıdır. V) Genel Şartlar 1) Cihaz fabrikasyon hatalarına karşı 2 yıl ücretsiz, müteakip 10 yıl ücreti mukabili yedek parça, bakım ve onarım garantili olmalıdır.

9 2) Teklif veren firmalar bu şartnamenin bütün maddelerine cihazın kataloğu ile beraber sırasıyla ayrı ayrı cevap vermelidirler. 3) Cihazın Türkiye de veya Avrupa Birliği Ülkelerinde kurulu en az bir laboratuarda mevcut ve kullanılabilir olduğunu gösteren referans listesi bulunmalıdır. (referanslar aynı marka olmalıdır, kapasite ve model farklı olabilir.) 4) Teklif edilen markanın üretici firması kuruma eğitim taahhütnamesi sunmalıdır. İhale uhdesinde kalan firma, cihaz kurulumlarını yaparak uygunluk testleri raporunu kuruma sunduktan sonra, aplikasyon uzmanı tarafından cihaz başında verilecek ilk eğitim dışında, cihaz üreticisi firmanın üretim merkezinden görevlendirilecek uzman tarafından, daha sonra belirlenen tarih aralığında cihaz başında talep edilen sayıda araştırmacıya ileri kullanıcı eğitimi vermekle yükümlüdür.

10 DİNAMİK YORULMA TEST SİSTEMİ TEKNİK ŞARTNAMESİ Teknik Özellikler: (Sistem, Yazılım, Donanım) 1. Cihaz yer tipi olmalıdır ve dinamik test kapasitesi en az ±100kN ve statik test kapasitesi en az ±120kN yük kapasitesine sahip olmalıdır. 2. Cihaz yorulma frekansı Hz veya daha geniş bir frekans aralığında test yapabilmelidir. 3. Cihazın test alanı içerisinde kolonlar arası genişlik minimum 500 mm olmalıdır. 4. Load cell ve tablalar arası (çeneler hariç) test alanı en az 400 mm olmalıdır. 5. Cihaz en az +/- 50 mm veya daha fazla strok mesafesine sahip olmalıdır. 6. Cihaz ile beraber metal, kompozit ve plastik malzemeler için maksimum 12mm kalınlığındaki düz numuneler için 1 set Manuel Non-shift tip çene verilmelidir. Bu çene +/-100kN da kullanılmaya müsait olmalıdır. Cihazın yük hassasiyeti %0,5 veya %1 olmalıdır. 7. Cihaz ile beraber 1 set metal, plastik numuneler için Manuel Split- Flange type Round Bar Grip çene verilmelidir. Bu çene +/-100kN da kullanılmaya müsait olmalıdır. 8. Sistem, tam otomatik ve bilgisayar kontrollü olmalıdır 9. Cihaz ile birlikte verilecek yazılım Windows 7 altında çalışmaya uyumlu olmalı ve yazılım ile statik, programlanabilir dinamik, kırılma tokluğu, çatlak ilerleme testleri yapılabilmelidir. 10. Sistem ile ASTM E 399 ve ASTM D 647 standartlarına uygun testler yapılmasına imkan vermelidir. 11. Cihaz ile beraber metal, kompozit ve plastik malzemeler için; 25mm CT (compact tension) ve 50mm CT toplam 2 set çene verilmelidir. 12. Cihaz ile birlikte 0 12mm arası kalınlıktaki numuneleri tutabilecek yapıda 100kN dinamik yüklemelere uygun kapasitesine sahip bir çene verilmelidir. 13. Cihaz ile beraber basma test plakaları verilmelidir 14. Cihaz ile beraber COD testi için 3 ve 4 nokta eğilme test aparatı, verilmelidir 15. Kontrol ünitesi ayarlanabilir frekans aralığı olmalıdır. Kontrol ünitesi ve yazılım ile sinüs, üçgen, kare, yarım sinüs, yarım üçgen, yarım dikdörtgen, trapediozal, rampa, adım, sweep (tarama), ve kombinasyon yüklemeleri yapılabilmelidir. 16. Cihaz ile beraber metal, kompozit ve plastik malzemeler için; 25mm CT ve 50mm CT için dinamik testlere uygun ekstensometre verilmelidir 17. Cihaz ile birlikte küçük çaplı cıvataların testlerinde kullanılmak üzere 100kN kapasiteli yük ölçer ile kullanıma uygun cıvata test ekipmanı ve M5, M6, M8, M10, M12, M14 çaplarındaki cıvatalara uygun tutucu kafalar

11 verilmelidir. 18. Sistem ile birlikte çalışmaya uyumlu 1 adet bilgisayar ve 1 adet Laser jet renkli yazıcı ve 22 boyutlu monitör verilmelidir. 19. Cihazla birlikte verilen tüm yazılımlar başka bilgisayarlara da ücretsiz yüklenebilmelidir. 20. Cihaz bilgisayar ünitesinden bağımsız olarak LCD ekranlı bir kontrol ünitesine sahip olmalıdır. Kontrol ünitesi ölçüm amplifikatörü çözünürlüğü en az 24 bit olmalı ve ayarlanabilir frekans aralığı en az ile 1000Hz aralığında olmalıdır. 21. Hidrolik güç kaynağı ünitesi en az 20 MPa basınç ile çalışmalı minimum 40 litre/dakika kapasiteye sahip olmalıdır. Cihazın hidrolik güç kaynağı ünitesi tank kapasitesi en az 150 Lt kapasitede olmalıdır. Cihazlar için gerekli su soğutma sistemi (chiller) cihazlar ile beraber teslim edilmelidir Kalibrasyon: 1. Uluslararası kalibrasyon standartlarına göre fabrika kalibrasyonları taşınma ve kurulum esnasında ve dünya üzerindeki yer çekimi ivmesinin farklılığı sebebiyle geçerliliklerini yitirirler, bu sebeple cihazın yük hücresinin ilk kalibrasyon üretici firmanın sistemi tanıyan yetkili kendi mühendisi tarafından kurulumun hemen ardından yerinde yapılarak teslim edilmelidir. 2. Kalibrasyonu yapacak servis mühendisinin kalibrasyon yapmaya yetki belgesi olmalıdır. 3. Cihaz kurulumundan sonra, yüklenici firma tarafından akredite bir kuruluşa yerinde kalibre ettirilecektir. 4. Laboratuvarın akreditasyon çalışmalarında geçerliliğinin sağlanması göz önüne alındığında bu ilk kalibrasyonun kurulumun ardından altı ayı geçmemek şartıyla ileri bir tarihte yapılması istenebilir. Gerekli Standart ve Sertifikalar: 1. Cihazın üreten firmanın ISO 9001 kalite yönetim belgesine sahip olmalıdır. 2. Avrupa Birliği Normlarından ASTM E 399 ve ASTM D 647 standartlarına uygun olduğunu beyan etmelidir. Kurulum: 1. Cihaz toz, yağmur, kar, güneş ışığı, rüzgar vb. gibi her türlü iklim şarlarına karşı taşıma sırasında zarar görmeyecek şekilde, yükleme ve indirme sırasında oluşabilecek muhtemel darbelere mukavim tamamen kapalı sandık içerisinde teslim edilecektir. 2. Cihazın teslim yeri Abant İzzet Baysal Üniversitesi Laboratuarlarıdır. 3. Sistem tüm fonksiyonlarını yerine getirecek şekilde montajlı, kalibrasyonu yapılmış ve çalışır halde teslim edilecektir. 4. Verilen yazılımların ve test aparatlarının kontrolü için, cihaz teslimatında en az 2 adet örnek numuneler ile test yapılarak sistem kontrol edilecektir. Eğitim Sertifika: Teknik Doküman: ve 1. Sistemi sağlayan firmanın, resmi olarak üretici firma tarafından eğitilmiş, bakım ve eğitim hizmetlerini verebilecek yetkili servis mühendisi olmalıdır. Yetkili servis mühendisi sistemin kullanıcısına gerekli tüm donanımsal ve yazılımsal eğitimleri vermelidir. 2. Sistemin kullanılabilmesi için gerekli eğitimler kurulumdan sonra cihazın başında yapılmalıdır. 1. Gerekli dokümanlar, kullanım kılavuzu ve modele ait kurulum CD si cihaz ile birlikte verilmelidir.

12 Garanti Kapsamı: Servis Yedek Parça: Diğer Şartlar: ve 2. Sistemin bakımı, onarımı ve işletilmesi için gerekli tüm dokümanlar sistemle birlikte verilmelidir. 1. Sistemin bütünü, fabrikasyon hatası, kalitesiz malzeme kullanımı, işçilik kusurları, vb. sebebiyle kurulum öncesinde, kurulum esnasında ve/veya kurulum sonrasında oluşabilecek her türlü olumsuzluklara karşı 2 (iki) yıl süre ile garantili olacaktır. 2. Garanti süresince arıza halinde takip eden 10 iş günü içinde gerekli müdahale yapılmalıdır, yedek parça ithalatını gerektiren durumlarda bu süreye bakılmaz ancak bu süre içerisinde gerekli parçanın siparişinin verilmiş olması gerekmektedir. Cihazda meydana gelen arıza 3 ay içerisinde giderilemezse cihaz yenisi ile değiştirilmelidir. 3. Garanti süresi, sistemin kurulup, gerekli eğitimin ilgili personellere verilmesiyle başlayacaktır. Bu sebeple teslimat ve kurulum tarihleri ayrı olabilir. 4. Garanti süresi içerisinde cihazın periyodik kalibrasyonları firma tarafından ücretsiz olarak yapılacak veya yaptırılacaktır. 5. Cihazın garanti dahili veya harici herhangi bir arıza sonucunda değiştirilmesi gerektiği tespit edilen yedek parçaları (Çene ve aksesuar gibi üretimi süreç alabilecek aksamlar hariç) en geç 30 iş günü içerisinde üretim tesislerinden sevk edilmelidir. Parça üniversiteye ulaştıktan 10 iş günü içerisinde arıza giderilmelidir. 1. Garanti süresini takiben, yüklenici firma en az 10 yıl süre ile ücreti mukabili servis ve yedek parça hizmetlerini temin edecektir. 2. Üretici firmanın Türkiye de kendi ofisi ve/veya yetkili distribütörü olmalıdır ki; Kullanım esnasında ortaya çıkabilecek yazılımsal ve donanımsal sorunlara Türkiye deki kendi personeli ve/veya yetkili distribütörünün personeliyle hızlı bir şekilde müdahale edilebilmelidir. 3. Teklif edilen marka temsilcisinin TSE Hizmet Yeterlilik Belgesi olmalıdır. 1. Teklif veren firmalar bu şartnamenin bütün maddelerine cihazın kataloğu ile beraber sırasıyla ayrı ayrı cevap vermelidirler. 2. Cihazın Türkiye de ve Avrupa Birliği Ülkelerinde kurulu en az birer laboratuarda mevcut ve kullanılabilir olduğunu gösteren referans listesi bulunmalıdır. (Referanslar aynı marka olmalıdır, kapasite ve model farklı olabilir.)

13 FERMENTÖR CİHAZI TEKNİK ŞARTNAMESİ 1) Cihaz; bakteri, maya ve küf kültürleri ile çeşitli biyokütle ve biyoürün üretim proseslerinin yürütülmesi amacı ile kullanılacaktır. 2) Cihaza ait iki farklı hacimde kültür kabı olmalıdır. Her iki kültür kabı ile gerektiğinde çalışabilmek için, kültür kapları gerekli donanımları ile birlikte set halinde sağlanmalıdır. Kültür kapları için istenen hacimler aşağıda verilmiştir: 1. kültür kabı: Toplam hacmi en az 2.5 L, en fazla 3.0 L olmalıdır. 2. kültür kabı: Toplam hacmi en az 6.6 L en fazla 7.5 L olmalıdır. 3) Sistemin kontrol ünitesi, kolay temizlenebilmesi için paslanmaz çelikten imal edilmiş olmalıdır. 4) Sistem kontrol özel konfigürasyonu sayesinde, üniteye bağlı olan bütün fermentör ve biyoreaktörlerin birbirinden bağımsız ve eşzamanlı görüntülenmesi ve kontrolunu sağlaması gerekmektedir. 5) Sistemin bütün servis bağlantıları ana ünitenin yan tarafında bulunmalı, bu sayede yer kazanımı ve kolay kullanım rahatlığı sağlamalıdır. 6) Ana kontrol ünitesi üzerinde en az 8.4 büyüklüğünde LCD tipinde kontrol ekranı olmalı ve herhangi bir aparata gerek kalmadan dokunmatik özellikle çalışabilir özellikte olmalıdır. 7) Cihazın motoru minimum rpm arasında karıştırma hızıyla çok yüksek miktarlarda oksijen transfer oranına (350 mmol O 2 /h) kadar çıkabilmelidir. 8) Cihazın maksimum çalışma sıcaklığı en az 70 o C olmalıdır. 9) Kültür kaplarının etrafındaki cekete su girişi, cekete teğet olarak altan girişli olmalı ve aynı şekilde ve aynı teğet açıda yukarıdan çıkışlı olmalıdır. Bu sayede sirküle edilecek su, ceket içinde herhangi bir kısa yol bulamayacak ve sıcaklık kontrolündeki doğruluk korunabilecektir. 10) Ana kontrol ünitesi üzerine entegre olan kullanım yazılımı özellikleri aşağıdaki gibi olmalıdır: a. Grafikli proses görüntülemesi yapabilen, b. Dijital olarak sensör ve prob kalibrasyonu yapılabilinen, c. Dijital olarak yapılan ph kalibrasyonun, proses esnasında tekrarlanabilinmesi, d. Sıcaklık, karıştırıcı hızı, ph, Çözünmüş oksijen köpük/seviye birleştirilmiş kontrol, subsrat A ve substrat B pompaları için dijital kontrol kolaylığı ve tüm

14 bu parametreler için profil oluşturabilme özelliği ile zamana bağlı otomatik parametre değişimleri, e. Substrat kontrolünün sisteme dışarıdan bağlanabilecek yada sisteme entegre bir pompa ile yaptırılabilinmesi, f. Substrat kontrollerinde profili oluşturabilme g. Bütün kritik sistem parametreleri için şifre koruma kolaylığı, Sistem güvenliği için şifre koruma kolaylığı h. Bütün sistem çıktıları için manuel çıktı alabilme, Şartları sağlanmalıdır. 11) Sistem çalışabilmesi için bütün sarf malzemesi (vb.) ile birlikte tedarik edilmelidir. Sistemin çalışması için gerekli olacak bütün conta, filtre diğer sarf malzemeler sistem ile birlikte tedarik edilmeli, ayrıca her bir kültür kabı için yedek o-ring ve Conta setide sistemile birlikte teslim edilmelidir. 12) Sistem kullanım kılavuzu ve CE dökümanları ile teslim edilmelidir. 13) Sistem ile birlikte sıcaklık probu, çözünmüş oksijen probu, ph Probu, seviye probu ve köpük probu ve ara bağlantı kabloları verilmelidir. Bütün problar otoklavlanabilir olmalı ve termal sterilizasyona dayanıklı olmalıdır. 14) Ceketli kültür kabı ceketi, maksimum çalışma kapasitesinden kültür kabının en alt noktasına ve hatta kabın bütün alt kısmını saracak şekilde olmalı ve bu sayede bütün çalışma kapasitelerinde oluşabilecek sıcak noktaları ve ısı kaçaklarını önlemeli, homojen bir sıcaklık dağılımı sağlamalıdır. 15) Sistem ile teslim edilecek bütün o-ring ve Contalar FDA onaylı EPDM materyalden üretilmiş olmalıdır. 16) Bütün kültür kapları homojen oksijen dağılımı ve karıştırma için uygun Baffle aparatına sahip olmalıdır. 17) Kültür Kabı kolayca otoklavlanabilir,borosilikat camdan mamul olmalıdır. 18) Sistemde mikroorganizma inokülasyonu için membranlı inokülasyon portu da bulunmalıdır. 19) Kültür kabı 19 mm lik, 12 mm lik ve minimum 4 mm lik portlara sahip olmalı ve kültür kabı ile birlikte ph, DO, (po 2 ), köpük, seviye, sıcaklık sensörleri de verilmelidir. 20) Kültür kabı ile birlikte, fermentasyon esnasında steril numune almaya yarayacak, Manuel Örnek Alma aparatı verilmelidir. 21) Karıştırıcı ve kültür kabı bağlantısı tek mekanik bağlantılı olmalıdır.

15 22) Kültür kabı ile birlikte 3 er adet 500 ml lik asit, baz ve köpük kırıcı için otokalvalanabilinen cam şişe ve uygun aparatları verilmelidir. 23) Kültür kabı için, karıştırma sistemi en az 2 adet Rushton Türbün pervaneleri ne sahip olmalıdır. 24) Cihazın ana ünitesi, konfigürasyona göre, her bir kültür kabı başına yerleştirilmiş en az 3 adet peristaltik pompa içermelidir. 25) Cihaz üzerinde bulunan yada sonradan eklenecek bütün peristaltik pompalar, çalışmaları esnasında en doğru miktarlarda sıvı aktarımı için Dozaj sayaçlı/toplayıcılı olmalıdır veya istenildiğinde sistem ile birlikte verilecek olan yazılım ile programlanabilmelidir. 26) Cihaz, besiyeri eklemek yada almak, ürün beslemesi yapmak yada sürekli operasyonlarda kullanılmak üzere otomatik olarak kombine edilmiş seviye ve köpük kontrollü olmalıdır. 27) Sistemde cihazın gaz kütle akışını yüksek tekrarlanabilirlik ve doğruluk ile kontrol edebilmek amacıyla termal kütle akış teknolojisi kullanılmalıdır. Bahsi geçen termal kütle akış teknolojisi sensörü; doğru akış oranlarının geniş bir yelpaze üzerinde gaz veya sıvıların akışını kontrol edebilir özellikte tek bir kompakt, ayrılmaz vana ile PID kontrolöründen kombine edilmiş olmalıdır. 28) Cihazın gazlandırma stratejisi çalışılacak bütün mikroorganizma ve bakterilere uygun olmalı, düşük oksijen konsantrasyonu ve yüksek oksijen konsantrasyonunda çalışılması gereken bakterilerde hiç bir sorun yaratmamalıdır. Mikro-organizma üretimine uygun olacak entegre otomatik gaz karıştırma sistemi sayesinde çözünmüş oksijen değerlerini yakalamak için gerektiğinde Hava ve Oksijen gazlarının tamamını otomatik olarak karıştırabilmeli ve bu sayede bütün çalışmalara uygun olmalıdır. Sistemin 2 gaz için de girişi bulunmalı, bu gazları kullanıcının isteği doğrultusunda otomatik olarak kendisi karıştırmalıdır. 29) Kontrol ünitesi dijital, mikroprosesör tabanlı ve ana ünite üzerinde bulunmalıdır. 30) Cihazın bütün kontrol ünitesi ve bağlantıları ve software ve firmware i GMP kurallarına uygun olarak yapılmış olmalıdır. 31) Cihazın karıştırma, sıcaklık, ph, DO kontrol diagramları PID üzerinden ayarlanır olmalı, bu sayede kullanıcı tarafından kontrol algoritması değiştirilebilmelidir.

16 32) Cihaz üzerindeki bütün PID kontrol algoritmalarının parametreleri, kullanıcı tarafından değiştirilebilmeli, (XP, TI, TD) ve bu sayede yapılan çalışmaya göre kontrolleri kullanıcı belirleyebilmelidir. 33) Cihazın Kontrol Ünitesi DO için en az 4 kademe seçeneği önerebilmeli ve bu seçenekler kullanıcı tarafından karıştırma, hava akışı, besiyeri besleme, ve gaz karışımı arasında değiştirilebilmelidir. 34) Cihazın operatör ekranı ph değerinin tekrarlanabilir kalibrasyonuna uygun olmalıdır. 35) Cihaz ile birlikte, cihaz ile uyumlu çalışabilen ve iyi performans sağlayabilecek bir soğutucu sistem (chiller) verilmelidir. 36) Teklif veren firmalar üretici firma Tek Temsilcilik Belgesini ibraz edeceklerdir 37) Cihaz herhangi bir arızaya karşı firma tarafından 2 yıl garanti kapsamında bulunmalıdır. 38) Cihazın sarfları firma tarafından 10 yıl ücreti karşılığında tedarik edilebilinmelidir. 39) Cihazla birlikte orijinal yazılımı ve bir adet bilgisayar verilmelidir. Bilgisayarın özellikleri aşağıdaki gibi olmalıdır: İşletim Sistemi Lisanslı Windows 7 yazılım ve Lisanslı Office 2010 olacaktır. Yazılım kurulum CD leri ile birlikte teslim edilmelidir. Core i7 en az 3.4 GHz işlemci 1.0 TB 7200 Rpm SATA2 16MB HDD 8GB DDR3 ram bellek Klavye ve Optik Mouse 32x DWD-RW DL optik sürücü DVD + RW 22 inç widescreen LCD Monitor. 1GB paylaşımsız ekran kartı Kart okuyucu, 1 adet renkli lazer yazıcı ve yedek kartuşu 40) Teklif veren firmalar bu şartnamenin bütün maddelerine cihazın kataloğu ile beraber sırasıyla ayrı ayrı cevap vermelidirler. 41. Cihazın Türkiye de veya Avrupa Birliği Ülkelerinde kurulu en az bir laboratuarda mevcut ve kullanılabilir olduğunu gösteren referans listesi bulunmalıdır. (referanslar aynı marka olmalıdır, kapasite ve model farklı olabilir.) 42. Teklif edilen markanın üretici firması kuruma eğitim taahhütnamesi sunmalıdır. İhale uhdesinde kalan firma, cihaz kurulumlarını yaparak uygunluk testleri raporunu kuruma sunduktan sonra, aplikasyon uzmanı tarafından cihaz başında verilecek ilk eğitim dışında,

17 daha sonra belirlenen tarih aralığında cihaz başında talep edilen sayıda araştırmacıya ileri kullanıcı eğitimi vermekle yükümlüdür.

18 GAZ KROMATOGRAFİ - KÜTLE SPEKTROMETRESİ TEKNİK ŞARTNAMESİ KONU: Bu teknik şartname Gaz Kromatografi Kütle Spektrometresi Sistemi teknik özelliklerini konu alır. 1. İSTEK VE ÖZELLİKLER: Sistem; 1 adet Gaz Kromatografi, 1 adet Kütle Spektrometresi, 1 adet Split/Splitless enjektör bloğu, 1 adet Oto-enjektör, gerekli gazlar ve gaz bağlantı aksesuarları, gaz filtreleri ve bilgisayar sistemi ve yazılımdan oluşmalıdır. 2. GAZ KROMATOGRAFİ GENEL ÖZELLİKLERİ: 2.1. Cihaz mikroişlemci kontrollü veya harici bilgisayar tarafından tamamen kontrol ve komuta edilebilmelidir Kendi kendisini test etme özelliği sayesinde, cihaz her açılışında kendini kontrol ederek kullanıcıya bilgi vermeli ve herhangi bir arıza durumunda kullanıcıyı uyarmalıdır Cihazın hafızasındaki veriler elektrik kesilmelerinde silinmemeli ve korunmalıdır Cihazdaki tüm gaz akışları (taşıyıcı gaz ve detektör gazlarının hepsi) ve split çıkışı tamamen elektronik-akış kontrol ile ayarlanmalıdır Taşıyıcı gaz için basınç değerleri en az 0,01 psi aralıklarla ayarlanabilmelidir Taşıyıcı gaz tüketimini minimum seviyede tutabilmek için sistemde Gas Saver modu bulunmalıdır Cihazda kullanılacak gazlar GC ve MS cihazlarına girmeden önce indikatörlü gaz temizleme filtrelerinden geçmelidir Cihaza enjektör, dedektör veya harici olarak kullanılacak toplamda en az 3 (üç) adet elektronik akış kontrol ünitesi bağlanabilmelidir Cihaz 220 V/50-60 Hz elektrik ile çalışmalıdır Cihaz üzerine istenildiğinde aynı anda en az 1 (bir) dedektör takılabilmeli, cihazla istenildiğinde uygun enjektör bloğu takılarak aynı anda kapiler veya dolgulu kolon çalışmaları yapılabilmelidir. 3. KOLON FIRINI: 3.1. Cihaza aynı anda en az 2 adet kapiler kolon yan yana takılabilmelidir Kolon fırın büyüklüğü, kolon takılışı veya sökülüşü sırasında kolayca çalışabilmeyi sağlamalıdır Kolon fırın sıcaklığı ortam sıcaklığının +4 C üzeri ve 450 C arasında olmalıdır. Sıvı azot ile soğutma sistemi ile -80/450 C, karbondioksit soğutma sistemi ile -40/450 C arasında inebilir olmalıdır Isıtma hızı en az 120 o C/dakika olmalıdır Fırın sıcaklığı 0,1-1 C aralıklarla ayarlanabilmelidir Alan tekrarlanabilirliği en fazla % 2,0 RSD olmalıdır C'den 50 C'ye 5 dakika içerisinde soğumalıdır.

19 4. ENJEKSİYON SİSTEMİ: 4.1. Cihaza en az 1 adet split/splitless takılı olmalıdır Split/Splitless kapiler enjeksiyon bloğu; enjeksiyon bloğuna yapılacak enjeksiyonlarda; yoğun konsantrasyondaki maddelerden dolayı oluşabilecek kirlenmelere, kolonun taşıma kapasitesini aşabilecek enjeksiyonlardan dolayı oluşabilecek olumsuzlukların önüne geçebilmek için isteğe bağlı olarak Split veya Splitless enjeksiyon yapılabilmelidir Cihaz isteğe bağlı olarak hem elektronik akış hem de basınç kontrollü olmalıdır Maksimum çalışma sıcaklığı 450 C olmalıdır Basınç aralığı en az 0,001 psi aralıkla ayarlanabilir olmalı, psi arasında set edilebilmelidir Enjeksiyon bloğu hem 0,53 mm iç çaplı geniş kapiler kolon, hem de 0,05 mm - 0,32 mm aralığındaki dar kapiler kolonlarla çalışma yapmaya uyumlu olmalıdır. 5. KÜTLE SPEKTROMETRESİ: 5.1. Sistemin kütle aralığı en az 1,6 Da dan 1050 Da na kadar veya daha geniş olmalıdır Sistem MS yapma özelliğine sahip olmalıdır. Full Scan modunda tarama yapabilmelidir. Senkronize veya otomatik SIM/Scan özelliği olmalıdır. SIM/Scan data toplamasını eşzamanlı olarak yapabilmelidir Kütle filtresi; ön (pre-) ve arka (post-) filtrelerine sahip quadropol tipte olmalı veya maksimum iyon geçişi sağlanabilmesi için lenssiz dizayna veya Monolithic hyberbolic altın kaplamalı quadrupol tipinde mass filtreye sahip olmalıdır İyon kaynağı inert yapıda olmalı ve iyon kaynağı sıcaklığı C aralığında kontrol edilebilir olmalıdır Sistemde iyonlaşmayı filament sağlamalıdır ve sistemde iki adet filament bulunmalıdır. Filamentlerden biri devre dışı kaldığında diğeri software üzerinden kullanıcı tarafından devreye alınabilmelidir İyonlaşmayı sağlayan filamentin emisyon akımı ayarlanabilir olmalıdır Filament elektron enerjisi isteğe bağlı olarak ayarlanabilir olmalıdır Sistemin tarama hızı en az Da/saniye olmalıdır. Vakum sistemi; hava soğutmalı turbo moleküler pompa sisteminden oluşmalıdır. Turbo moleküler pompa sisteminin kapasitesi en az 250 L/saniye ya da Diferansiyel-Turbo moleküler pompa için 175/180 L/saniye olmalıdır Kütle axis stabilitesi 48 saatte <±0,1 Da olmalıdır Transfer hattı sıcaklığı 350 C ye kadar ayarlanabilmelidir EI MS Full Scan taramasında kütle aralığı taratılıp 272 iyonu baz alındığında 1 pg oktafloranaftalin (OFN) analizi, S/N değeri en az >500:1 değerinde olmalıdır Sistemin dedektörü elektron çoğaltıcı (Electron multiplier) tipte olmalıdır.

20 6. OTO ÖRNEKLEME SİSTEMİ : 6.1. Oto-İnjektör tüm injektör bloklarına injeksiyon yapabilmelidir Oto örnekleme ünitesi 2 ml lik vialler için en az 90 (doksan) adet kapasiteye sahip olmalıdır ml standart numune şişelerinden veya mikro numune şişelerinden şırınga tipine bağlı olarak 0,1µL hacimlerle injeksiyon doğru ve tekrarlanabilir olarak yapılabilmelidir İstenildiğinde cihaza iki enjektör bloğuna aynı anda enjeksiyon yapabilecek şekilde iki adet auto enjektör ünitesi takılabilmeli veya oto enjektör ünitesi iki enjektör bloğuna da ardışık olarak enjeksiyon yapabilmelidir. 7. YAZILIM ve BİLGİSAYAR : 7.1. Yazılım, gaz kromatografi ve kütle spektrometresi cihazlarını tamamen kontrol edebilmeli, dedektörler ile MS datasını hafızaya alabilmelidir Kütüphane bulunmalıdır ve Kütüphane PCB, Pestisit, VOC, yağ asidi ve toksikoloji gibi verileri içermelidir Bilgisayar sistemi en az aşağıdaki özellikleri taşımalıdır: 1. İşletim Sistemi Lisanslı Windows 7 yazılım ve Lisanslı Office 2010 olacaktır. Yazılım kurulum CD leri ile birlikte teslim edilmelidir. INTEL Core i7 en az 3.4 GHz işlemci 1.0 TB 7200 Rpm SATA2 16MB HDD 8GB DDR3 ram bellek Klavye Ve Optik Mouse 32x DWD-RW DL optik sürücü DVD + RW 22 inç widescreen LCD Monitor. 2GB paylaşımsız ekran kartı Kart okuyucu, 1 adet renkli lazer yazıcı ve yedek kartuşu 8. SİSTEMLE BERABER VERİLECEK MALZEMELER : - 2 adet uygun kolon adet 2 ml vial - 3 adet 10 µl enjektör - Gerekli gaz filtreleri - 1 adet yedek filament - 6 adet yedek liner, 50 adet septa - Gerekli gazlar, tüpleri ve gaz bağlantıları 9. EĞİTİM, GARANTİ VE KABUL ŞARTLARI: 9.1. Cihazın montajı üretici firmada eğitim görmüş yetkili servis elemanlarınca yapılmalı ve kullanıcılara gerekli eğitim verilmelidir Cihaz fabrikasyon ve montaj hatalarına karşı en az 2 (iki) yıl süre ile ücretsiz, bunu takip eden 10 yıl boyunca da ücretli servis ve yedek parça garantili olmalıdır.

21 9.3. Verilecek eğitimlerle ilgili olarak katılımcılara sertifika verilmelidir Cihaz taahhüt edilen zamanda kurulup çalıştırılmalı, sağlam eksiksiz, hatasız olarak teslim edilmelidir. Cihazın teslim tarihi nden çalışır vaziyette sağlam ve eksiksiz olarak kullanıcının hizmetine sunulması anlaşılmalıdır Cihazın montajından sonra, herhangi bir gıda maddesinde aroma bileşenlerinin analizi (veya uygun başka bir numune) yapılarak, kütüphane taraması uygulamalı olarak gösterilmelidir Teklif veren firmalar bu şartnamenin bütün maddelerine cihazın kataloğu ile beraber sırasıyla ayrı ayrı cevap vermelidirler Cihazın Türkiye de veya Avrupa Birliği Ülkelerinde kurulu en az bir laboratuarda mevcut ve kullanılabilir olduğunu gösteren referans listesi bulunmalıdır. (referanslar aynı marka olmalıdır, kapasite ve model farklı olabilir.) 9.8. Teklif edilen markanın üretici firması kuruma eğitim taahhütnamesi sunmalıdır. İhale uhdesinde kalan firma, cihaz kurulumlarını yaparak uygunluk testleri raporunu kuruma sunduktan sonra, aplikasyon uzmanı tarafından cihaz başında verilecek ilk eğitim dışında, cihaz üreticisi firmanın üretim merkezinden görevlendirilecek uzman tarafından, daha sonra belirlenen tarih aralığında cihaz başında talep edilen sayıda araştırmacıya ileri kullanıcı eğitimi vermekle yükümlüdür.

22 HALOJENLİ ORGANİK BİLEŞİKLER TAYİN CİHAZI (AOX ANALYZER) TEKNİK ŞARTNAMESİ 1. Cihaz ile su örneklerinde halojenli organik bileşiklerin tayini kulometrik titrasyon metodu kullanarak yapmalıdır. 2. Taşıyıcı ve oksitleyici gaz olarak yüksek saflıkta oksijen gazı kullanılmalıdır. 3. Cihaz yazılım ile bilgisayardan kontrol edilerek çalışmalıdır. 4. Cihazın oksitleme fırını ve indirgeme hücresi bulunmalıdır. 5. AOX/EOX/POX uygulamalarında en az 0,1-300 µg C1 ölçüm aralığında çalışabilmelidir. 6. Cihaz uluslar arası standartları (ISO 9562, DİN , EN 1484 gibi) sağlayarak AOX, EOX, POX, TOX ve TX analizlerini, gerekli aksamlar eklenerek yapabilmelidir. 7. Cihaz istenildiğinde hem kolon hem de batch modunda (shaking) çalışabilmelidir. 8. Windows tabanlı sistem yazılımı PC ile birlikte ücretsiz verilmelidir. 9. Titrasyon parametreleri grafiksel veya sayısal olarak yazılım aracılığı ile analiz esnasında izlenebilmelidir. 10. Yazılım AOX, EOX, POX ve TX uygulamaları için kullanılabilmelidir. 11. Analiz ve çalışma parametreleri yazılım aracılığı ile sisteme girilebilmelidir. 12. Cihazın kurulumu ve kullanıcı eğitimi tedarikçi firma tarafından sağlanmalıdır. 13. Elektrolit çözeltisinin hazırlanması ve kurutucu hazne için gerekli kimyasallar cihazla birlikte sağlanmalıdır. 14. Cihazla birlikte aşağıdaki malzeme sağlanmalıdır: - Bilgisayar ve lazer yazıcı: İşletim Sistemi Lisanslı Windows 7 yazılım ve Lisanslı Office 2010 olmalıdır. Yazılımlar kurulum CD leri ile birlikte teslim edilmelidir. INTEL Core i7 en az 3.4 GHz işlemci 1.0 TB 7200 Rpm SATA2 16MB HDD 8GB DDR3 ram bellek Klavye Ve Optik Mouse 32x DWD-RW DL optik sürücü DVD + RW 22 inç widescreen LCD Monitor. 2GB paylaşımsız ekran kartı Kart okuyucu, 1 adet renkli lazer yazıcı ve yedek kartuşu Oksijen ve azot veya argon tüpleri (en az 50 Litre) ve çift kademeli basınç regülatörleri ve bağlantı elemanları 2 li veya 3 lü AOX süzme cihazı En az 100 analiz için yeterli olacak sarf malzemesi 15. Cihazın garanti süresi 2 (iki ) yıl olmalıdır. 16. Garanti süresi bitiminden itibaren 10 yıl süre ile teknik hizmet, danışmanlık, servis ve yedek parça sağlama hizmeti sağlayıcı firma tarafından verilmelidir. 17. Cihaz 220V 50Hz. şehir cereyanı ile çalışabilmelidir. 18. Teklif veren firmalar bu şartnamenin bütün maddelerine cihazın kataloğu ile beraber sırasıyla ayrı ayrı cevap vermelidirler.

23 19. Cihazın Türkiye de veya Avrupa Birliği Ülkelerinde kurulu en az bir laboratuarda mevcut ve kullanılabilir olduğunu gösteren referans listesi bulunmalıdır. (referanslar aynı marka olmalıdır, kapasite ve model farklı olabilir.) 20. Teklif edilen markanın üretici firması kuruma eğitim taahhütnamesi sunmalıdır. İhale uhdesinde kalan firma, cihaz kurulumlarını yaparak uygunluk testleri raporunu kuruma sunduktan sonra, aplikasyon uzmanı tarafından cihaz başında verilecek ilk eğitim dışında, cihaz üreticisi firmanın üretim merkezinden görevlendirilecek uzman tarafından, daha sonra belirlenen tarih aralığında cihaz başında talep edilen sayıda araştırmacıya ileri kullanıcı eğitimi vermekle yükümlüdür.

24 HEADSPACE ÜNİTESİ TEKNİK ŞARTNAMESİ 1- En az 60 adet vial kapasitesine sahip olmalıdır. 2- Fırın ünitesi en az 10 numuneyi aynı anda ısıtıp analize hazırlayabilmelidir. 3- Analizlerin daha hızlı yapılabilmesi için bir örneğin analizi devam ederken sıradaki örnek viali ısıtılabilmelidir. 4- Herhangi bir adaptöre gerek kalmadan farklı hacimli vialler kullanabilmelidir. 5- Fırın, valf, loop ve transfer line sıcaklığı en az oda sıcaklığının 5 ºC üzeri ve 300ºC arasında 1 ºC aralıklarla ve 0.1 ºC hasasiyetle ayarlanabilmelidir. 6- Headspace ünitesi bilgisayar yazılımı tarafından kontrol edilebilmelidir ve yazılım içerisinden tüm özellikleri kontrol edilebilmelidir. 7- Elektronik gaz kontrol özelliği bulunmalıdır. 8- Ünite otomatik kaçak testi yapabilmelidir. 9- Ünite basınç değerini anlık göstermelidir. Herhangi bir tıkanma ya da yüksek basınç durumunda, kullanıcıyı uyarmalı ve bu uyarıyı kaydetmelidir. 10- Ünite hem statik, hem de dinamik headspace özelliğe sahip olmalıdır. 11- Ünite, statik headspace prensibiyle bir örneği hazırladıktan sonra, bir sonraki örneği, kullanıcı müdahalesi gerekmeksizin dinamik headspace ile hazırlayabilmelidir. 12- Dinamik headspace yöntemi için kullanılacak kapan (trap) USEPA normlarına uygun olmalıdır. 13- Ünite bekleme durumundayken, örnek hattının temiz kalması için gaz akışını devam ettirebilmelidir. 14- Trasfer line enjeksiyon bloğuna veya direk kolona bağlanabilmelidir. 15- Ünitenin kurulumu ve kullanıcı eğitimi, headspace üreticisinin Türkiye yetkili temsilcisi tarafından yapılmalıdır. 16- Cihazın IQ/OQ/PQ testleri istendiğinde, üretici firma tarafından eğitim almış, sertifikalı teknik personel tarafından yapılmalıdır. 17- Ünite üretim hatalarına karşı en az 2 yıl garantili olmalı ve cihaza, garanti sonrasında 10 yıl süre ile ücreti karşılığında yedek parça ve servis hizmeti sağlanmalıdır. 18- Teklif veren firmalar bu şartnamenin bütün maddelerine cihazın kataloğu ile beraber sırasıyla ayrı ayrı cevap vermelidirler.

25 İYON KROMOTOGRAFİSİ TEKNİK ŞARTNAMESİ Cihaz içme suyu analizlerinde bulunan tüm parametreleri yapabilmelidir. Cihaz içme suyu parametrelerinden tüm anyonları 50 veya 100 µl lik loop kullanarak tek enjeksiyonda ayırabilmelidir. Cihaz yine içme suyu parametrelerinden tüm katyonları tek enjeksiyonda ayırabilmelidir. KONFİGÜRASYON: 1. 1 adet isocratic pompa 2. 1 adet kolon fırını 3. 1 adet iletkenlik dedektörü 4. 1 adet suppressör 5. 1 adet oto örnekleyici 6. Eluent ve sample degazer ünitesi 7. Kaçak sensörü 8. Bilgisayar, yazıcı ve yazılım İSOCRATİC POMPA 1. Pompa akış aralığı en az ile 10 ml/dak. arasında, akış hassasiyeti 0.01 ml/dak akışta ± %0.1 olmalıdır. 2. Çalışma basınç aralığı en az 0-35 Mpa olmalıdır. 3. Akış hatları kimyasallara karşı inert bir malzemeden olmalıdır. 4. Pompa basınç limitlerine ulaştığında sistem otomatik olarak pompayı durdurmalıdır. 5. Pompa bilgisayar tarafından tamamen kontrol ve komuta edilebilmelidir. KOLON FIRINI 1. Sıcaklık aralığı oda sıcaklığında +5 o C ile 70 o C arasında ayarlanabilir olmalıdır. 2. Peltier kontrollü olmalıdır. SUPPRESSÖR 1. Sistemin; kimyasal olarak rejenere edilebilen suppressör ünitesi veya elektrolitik supressör ünitesi bulunmalıdır 2. Tam solvent uyumlu olmalıdır. 3. Kimyasal suppressör en az 5 (beş) yıl garantili olmalı ve bu özellik orijinal kataloglarda belirtilmelidir. Buna karşılık olarak Elektrolitik supressör öneren sistemler hem anyon hem de katyon analizleri için supressör ünitelerinden 3 er adet yedek vermelidir. OTO ÖRNEKLEYİCİ 1. Sistem en az 50 numune kapasiteli olmalıdır. 2. Yazılım tarafından kontrol edilebilmelidir. 3. Sistemle beraber 5000 adet numune için vial ve gerekli ultrafiltrasyon ekipmanı verilmelidir. Ultrafiltrasyon işlemini vial üzerinde bulunan kapaklarda yapan sistemler bu kapaklardan 5000 adet vermelidir. İLETKENLİK DEDEKTÖRÜ 1. Dedektör ölçüm aralığı µs/cm arasında olmalıdır. 2. Çalışma basıncı maksimum 1500 psi olmalıdır.

26 3. Detektör tamamen otomatik range (aralık) ve full scale seçimli olmalıdır. (Detektör ölçüm aralığı kullanıcı tarafından belirlenmesine gerek duymamalıdır.) BİLGİSAYAR ÜNİTESİ VE YAZILIM 1. Yazılım, tüm sistemi kontrol ve komuta edebilmeli, integrasyon, kalibrasyon, metod oluşturma, mevcut kromatogramlar üzerinde değişik işlemler yapılmasına izin vermeli, kullanıcı kendi isteğine göre rapor hazırlayabilmeli, gerektiğinde elle çalışmaya izin vermeli, toplanan veriler değişik formatlar halinde olabilmeli veya dönüştürülebilmelidir. 2. Sistemle birlikte en az aşağıdaki özelliklere sahip bilgisayar ünitesi verilmelidir: İşletim Sistemi Lisanslı Windows 7 yazılım ve Lisanslı Office 2010 olacaktır. Yazılım kurulum CD leri ile birlikte teslim edilmelidir. INTEL Core i7 en az 3.4 GHz işlemci 1.0 TB 7200 Rpm SATA2 16MB HDD 8GB DDR3 ram bellek Klavye ve Optik Mouse 32x DWD-RW DL optik sürücü DVD + RW 22 inç widescreen LCD Monitor. 2GB paylaşımsız ekran kartı Kart okuyucu, 1 adet lazer yazıcı ve 3 adet yedek toner Bilgisayar ünitesi üzerinde Windows 7 işletim sistemi, Office 2010 yazılımları ve antivirüs programı yüklü olmalı ve bu yazılımlar lisanslı olmalıdır. Bilgisayar ünitesi garanti kapsamı sonunda yetkili servis hizmetinin alınabileceği bir markadan temin edilmelidir. 3. Yazılım programındaki gelişmeler ve değişiklikler (yeni versiyon) üretici firma tarafından ücretsiz olarak gönderilmeli ve sisteme yüklenmelidir. SİSTEMLE BİRLİKTE VERİLECEK AKSESUARLAR Cihazın fonksiyonlarını arttırabilmek ve deneyler esnasında kullanabilmek amacıyla cihazla birlikte standart pakette verilenlere ek olarak aşağıda cins, miktar ve özellikleri belirtilen yedek parça ve aksesuarlar da ücretsiz olarak verilmelidir: 1. 1 adet anyon kolonu ve 2 adet ön kolon (guard column) 2. 1 adet katyon kolonu ve 2 adet ön kolonu (guard column) 3. Cihazla beraber verilecek olan anyon ve katyon kolonlarının ayırabildiği tüm içme suyu parametrelerinin her birinden en az 100 ml lik (bin) ppm lik standart kalibrasyon çözeltilerinden vermelidir. EĞİTİM, GARANTİ VE KABUL ŞARTLARI 1. Cihazın montajı üretici firma uzmanlarınca veya üretici firmada eğitim görmüş yetkili servis elemanlarınca yapılmalı ve kullanıcılara gerekli eğitim verilmelidir. 2. Cihaz, kurulumu yapıldıktan sonra, fabrikasyon ve montaj hatalarına karşı en az 2 (iki) yıl süre ile ücretsiz, bunu takip eden 10 yıl boyunca da ücretli servis ve yedek parça garantili olmalıdır. 3. Verilecek eğitimlerle ilgili olarak katılımcılara sertifika verilmelidir.

YER TİPİ, SOĞUTMALI ve YÜKSEK DEVİRLİ SANTRİFÜJ TEKNİK ŞARTNAMESİ

YER TİPİ, SOĞUTMALI ve YÜKSEK DEVİRLİ SANTRİFÜJ TEKNİK ŞARTNAMESİ YER TİPİ, SOĞUTMALI ve YÜKSEK DEVİRLİ SANTRİFÜJ TEKNİK ŞARTNAMESİ 1. Santrifüj soğutmalı ve yer tipi olmalıdır. 2. Cihaz mikroprosesör kontrollü, dijital kontrol panelli ve araştırma laboratuvarlarında

Detaylı

İlk Yayın Tarihi Revizyon Tarih/No /00 Gaz Kromatografisi Kütle Spektrofotometresi (GC/MS) Teknik Şartnamesi

İlk Yayın Tarihi Revizyon Tarih/No /00 Gaz Kromatografisi Kütle Spektrofotometresi (GC/MS) Teknik Şartnamesi 1 / 8 Gaz Kromatografi Kütle Spektrometre (GC/MS) cihazı analiz edilen maddeyi iyonize etmeli ve kütle/ yük (m/z) oranlarına göre ayırarak teşhis ve miktar tayinini sağlamalıdır. GENEL ÖZELLİKLER : 1.

Detaylı

OTOMATİK MİKROPİPET SETİ (BEŞ DEĞİŞİK HACİMLİ PİPET VE STANDIYLA) TEKNİK ŞARTNAMESİ

OTOMATİK MİKROPİPET SETİ (BEŞ DEĞİŞİK HACİMLİ PİPET VE STANDIYLA) TEKNİK ŞARTNAMESİ OTOMATİK MİKROPİPET SETİ (BEŞ DEĞİŞİK HACİMLİ PİPET VE STANDIYLA) 1 TEKNİK ŞARTNAMESİ 1.Mikropipetler sürekli piston vuruşlu ve ayarlanabilir hacimli olmalıdır. 2.Mikropipetler elektronik ve renkli ekrana

Detaylı

DOPPLER CİHAZI TEKNİK ŞARTNAMESİ

DOPPLER CİHAZI TEKNİK ŞARTNAMESİ DOPPLER CİHAZI TEKNİK ŞARTNAMESİ 1. Cihaz, Lazer-Doppler Akımölçme (Flowmetre) yöntemi ile çalışmalıdır. 2. Cihaz, Mikro vasküler alanda kan akımı saptanması amacına uygun tasarlanmış olmalıdır. 3. Deney

Detaylı

DİZÜSTÜ BİLGİSAYAR (5)

DİZÜSTÜ BİLGİSAYAR (5) DİZÜSTÜ BİLGİSAYAR (5) 1. Dizüstü Bilgisayar en az Intel Core i5 2,3 GHz hızında işlemcisi olmalıdır. 2. Dizüstü bilgisayarın 4 GB DDR3 1333 MHz belleğe sahip olmalıdır. 3. Dizüstü bilgisayar ekran kartının

Detaylı

ı. BCR-ABL Mbcr Kiti(p210) 144 test

ı. BCR-ABL Mbcr Kiti(p210) 144 test C.B.Ü. TIP FAKÜLTESi TıBBi GENETiK ANABiLiM DAlı Moleküler Genetik Hematolojik Malignensi Translokasyon Testleri ve Cihaz Teknik Şartnamesi ı. BCR-ABL Mbcr Kiti(p210) 144 test 2. BCR-ABL mbcr Kiti(p190)

Detaylı

BESMAK MARKA BCO 113 SERİSİ TAM OTOMATİK BİLGİSAYAR KONTROLLÜ HİDROLİK BETON TEST PRESİ VE EĞİLME TEST SİSTEMİ

BESMAK MARKA BCO 113 SERİSİ TAM OTOMATİK BİLGİSAYAR KONTROLLÜ HİDROLİK BETON TEST PRESİ VE EĞİLME TEST SİSTEMİ BESMAK MARKA BCO 113 SERİSİ TAM OTOMATİK BİLGİSAYAR KONTROLLÜ HİDROLİK BETON TEST PRESİ VE EĞİLME TEST SİSTEMİ Resim 1- Beton Basınç Dayanımı Test Presi Resim 2 - Eğilme Test Sistemi BETON TEST PRESİ GENEL

Detaylı

6. Cihazla birlikte 2 (iki) adet ilave UV lambası verilmelidir. Bu lambalara ek olarak

6. Cihazla birlikte 2 (iki) adet ilave UV lambası verilmelidir. Bu lambalara ek olarak 1 ULTRA SAF SU SİSTEMİ (Tİp-2) TEKNİK ŞARTNAMESİ 1. Ultra saf su sistemi, her hangi bir ekleme olmadan doğrudan çeşme suyundan RO (ters ozmoz) ile ultra saf su üretebilen kompakt tek bir cihazdan oluşmalıdır.

Detaylı

TEKNİK ŞARTNAME FORMU

TEKNİK ŞARTNAME FORMU BİLGİSAYAR VE BİLGİSAYAR BİLEŞENLERİ ALIMI TEKNİK ŞARTNAMESİ 1 - a) Masaüstü Bilgisayar 36 Adet 1. Intel Core i5-4.nesil ve işlemci hızı 2.6 Ghz veya üzeri olmalıdır. 2. İşlemci Önbelleği en az 3Mb olmalıdır.

Detaylı

T.C. UŞAK ÜNİVERSİTESİ İDARİ VE MALİ İŞLER DAİRE BAŞKANLIĞI SAYIN FİRMA YETKİLİSİ

T.C. UŞAK ÜNİVERSİTESİ İDARİ VE MALİ İŞLER DAİRE BAŞKANLIĞI SAYIN FİRMA YETKİLİSİ T.C. UŞAK ÜNİVERSİTESİ İDARİ VE MALİ İŞLER DAİRE BAŞKANLIĞI SAYIN FİRMA YETKİLİSİ Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü laboratuarında kullanılmak üzere aşağıda belirtilen malzemelerin alımlarının yapılması

Detaylı

OT 40 L / 90 L. Laboratuvar Buharlı Sterilizatörleri

OT 40 L / 90 L. Laboratuvar Buharlı Sterilizatörleri OT 40 L / 90 L Laboratuvar Buharlı Sterilizatörleri STANDARTLARIN ÜZERİNDE GÜVENLİK Şifre korumalı çalışma, servis ve kalibrasyon menüleri Kapak emniyet sistemi - Hücre basınç altındayken kapak açılamaz.

Detaylı

BESMAK BMT-500D MODEL 500 kn KAPASİTELİ YORULMA TEST CİHAZI

BESMAK BMT-500D MODEL 500 kn KAPASİTELİ YORULMA TEST CİHAZI BESMAK BMT-500D MODEL 500 kn KAPASİTELİ YORULMA TEST CİHAZI (Temsilidir.) (Temsilidir.) TEKNİK ÖZELLİKLER; En az ±500 kn kapasiteli kasa ve en az ±125 mm stroka sahip (toplam en az 250 mm) hidrostatik

Detaylı

Enerjimiz Herseye Yeter

Enerjimiz Herseye Yeter PERSONEL GEÇİŞ CİHAZI TEKNİK ŞARTNAMESİ Parmak izi onaylama hızı 0.3 saniye veya daha az olmalıdır. Hata kabul oranı 0,00001 den daha yüksek olmamalıdır. Hatalı reddetme %0,01 veya daha az olmalıdır. Cihaz

Detaylı

TÜRK KIZILAYI RFID YAZICI, RFID OKUYUCU VE ETİKET ALIMI TEKNİK ŞARTNAMESİ

TÜRK KIZILAYI RFID YAZICI, RFID OKUYUCU VE ETİKET ALIMI TEKNİK ŞARTNAMESİ TÜRK KIZILAYI RFID YAZICI, RFID OKUYUCU VE ETİKET ALIMI TEKNİK ŞARTNAMESİ İÇİNDEKİLER 1.TEDARİK EDİLECEK CİHAZLARIN TEKNİK ÖZELLİKLERİ... 3 2. İHALE AŞAMASINDA İSTENİLEN TEKNİK EVRAKLAR... 4 3. GARANTİ

Detaylı

BAKALİTE ALMA ECOPRESS 50/100/200

BAKALİTE ALMA ECOPRESS 50/100/200 BAKALİTE ALMA ECOPRESS 50/100/200 ECOPRESS 50/100/200 Tasarım Ve Operasyon Tüm ECOPRESS modellerinde elektro-hidrolik çalışma prensibine sahip olup hava gerektirmez ECOPRESS yağ basıncının arttırılması

Detaylı

Precisa prepash 340 Serisi 3 kat daha verimli

Precisa prepash 340 Serisi 3 kat daha verimli NEM ANALİZİ VE KÜL TAYİN SİSTEMLERİ Precisa prepash 340 Serisi 3 kat daha verimli 3 yeni prepash 340 serisi modli yüksek kalitede termogravimetrik analiz sunar ve önemli özellikleri benzersiz bir kombine

Detaylı

DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ

DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ /04/010 00:00:00 Döner Sermaye İşletmesi Teklif No 0103070 İLAN HASTANEMİZİN İHTİYACI OLAN AŞAĞIDA YAZILI MALZEME(LER) TEKLİF ALMA SURETİYLE SATIN ALINACAKTIR. İLGİLENEN FİRMALARIN 9/04/010 TARİHİ, SAAT

Detaylı

TÜRK KIZILAYI MASA ÜSTÜ SANTRİFÜJ TEKNİK ŞARTNAMESİ

TÜRK KIZILAYI MASA ÜSTÜ SANTRİFÜJ TEKNİK ŞARTNAMESİ TÜRK KIZILAYI MASA ÜSTÜ SANTRİFÜJ TEKNİK ŞARTNAMESİ İÇİNDEKİLER SAYFA NO 1. TEDARİK EDİLECEK CİHAZLARIN SAYISI VE TEKNİK ÖZELLİKLERİ....3 2. İHALE AŞAMASINDA İSTENİLEN TEKNİK EVRAKLAR.... 4 3. TESLİMAT...

Detaylı

LABALT T80 K AŞI DOLABI PASLANMAZ TEKNİK ŞARTNAMESİ

LABALT T80 K AŞI DOLABI PASLANMAZ TEKNİK ŞARTNAMESİ LABALT T80 K AŞI DOLABI PASLANMAZ 1. Cihazın hacmi Brüt 85 lt Net 55 lt. 2. Cihazın en az 48 cm x52 cmx85 cm ölçülerinde. 3. Cihaz ideal saklama sıcaklığı olan +2/+8 C arasında çalışmalı ve +4 C ye set

Detaylı

EL300 ÇOK KANALLI SU KONTROL ÜNİTESİ TETHYS INSTRUMENTS 57, CHEMIN DU VIEUX CHÊNE, 38240 MEYLAN -FRANCE-

EL300 ÇOK KANALLI SU KONTROL ÜNİTESİ TETHYS INSTRUMENTS 57, CHEMIN DU VIEUX CHÊNE, 38240 MEYLAN -FRANCE- ÇOK KANALLI SU KONTROL ÜNİTESİ TETHYS INSTRUMENTS 57, CHEMIN DU VIEUX CHÊNE, 38240 MEYLAN -FRANCE- TEL : +33 4 76 41 86 39 - FAX : +33 4 76 41 92 27 MAIL : SALES@TETHYS-INSTRUMENTS.COM - WEB : WWW.TETHYS-INSTRUMENTS.COM

Detaylı

360 Dönebilir Gövde. Problemsiz Hava Temizleme

360 Dönebilir Gövde. Problemsiz Hava Temizleme LABmax Dispenser Cam ile teknolojinin buluştuğu sıvı dağıtım cihazı LABmax. - Çok hızlı ayarlanabilir - İleri teknoloji ile dağıtım - 121 C otoklavlanabilir - 360 dönebilir gövde - Kimyasallara en yüksek

Detaylı

OTG-130 BİLGİSAYAR KONTROLLÜ ISI DEĞİTİRİCİ EĞİTİM SETİ. www.ogendidactic.com

OTG-130 BİLGİSAYAR KONTROLLÜ ISI DEĞİTİRİCİ EĞİTİM SETİ. www.ogendidactic.com 2012 OTG-130 BİLGİSAYAR KONTROLLÜ ISI DEĞİTİRİCİ EĞİTİM SETİ www.ogendidactic.com GİRİŞ 2 Eşanjör ya da ısı değiştirici, değişik sıcaklıklardaki iki ya da daha çok akışkanın, ısılarını, birbirine karışmadan

Detaylı

OT SERİSİ. Masa Üstü Buharlı Sterilizatörler

OT SERİSİ. Masa Üstü Buharlı Sterilizatörler OT SERİSİ Masa Üstü Buharlı Sterilizatörler İŞLEM DEĞERLENDİRME VE ARIZA TESPİT SİSTEMİ Program çalışması sırasında sterilizasyon şartlarını sorgulayan proses değerlendirme sistemi sayesinde, sterilizasyon

Detaylı

Sepacore Manuel Kontrollü FlaşKromatografisi

Sepacore Manuel Kontrollü FlaşKromatografisi Sepacore Manuel Kontrollü FlaşKromatografisi Sepacore - Modüler ve esnek genişletilmiş basınç aralığı Hızlı ve güvenilir ayrışma için ihtiyacınız olan, yüksek kaliteli bileşenler kullanarak basit bir işlemdir.

Detaylı

OT 150/150D. Yatık Tip Buharlı Sterilizatörler

OT 150/150D. Yatık Tip Buharlı Sterilizatörler OT 150/150D Yatık Tip Buharlı Sterilizatörler İŞLEM DEĞERLENDİRME VE HATA UYARI SİSTEMİ Program çalışması sırasında sterilizasyon şartlarını sorgulayan proses değerlendirme sistemi sayesinde, sterilizasyon

Detaylı

TYSSO. Insist on the best. TYSSO Türkiye Distribütörü VEGAPOS OT/VT. www.vegapos.com.tr info@vegapos.com.tr

TYSSO. Insist on the best. TYSSO Türkiye Distribütörü VEGAPOS OT/VT. www.vegapos.com.tr info@vegapos.com.tr TYSSO TYSSO Türkiye Distribütörü VEGAPOS OT/VT www.vegapos.com.tr info@vegapos.com.tr Tel : +90(356)276-10-76 Fax : +90(356)276-50-65 QR Kod POS Sistemleri POP-650 Modüler ve Fansız Soğutma Hepsi Bir Arada

Detaylı

Mekanik ve Termomekanik İşlemler Simülasyon Sistemi. Teknik Şartnamesi

Mekanik ve Termomekanik İşlemler Simülasyon Sistemi. Teknik Şartnamesi Mekanik ve Termomekanik İşlemler Simülasyon Sistemi Teknik Şartnamesi 1.Teknik Özellikler: Sistem; Ergitme, Kalıp, Tavlama, Haddeleme ve Simülasyon Yazılımı ünitelerinden oluşacaktır. Üniteler (cihazlar)

Detaylı

Katalog Başlığı SU ANALİZ EKİPMANLARI. www.forbi.com.tr

Katalog Başlığı SU ANALİZ EKİPMANLARI. www.forbi.com.tr Katalog Başlığı SU ANALİZ EKİPMANLARI SU ANALİZ SPEKTROFOTOMETRESİ AQUALINE SU ANALİZ SPEKTROFOTOMETRESİ AQUALINE GENEL ÖZELLİKLERİ UV VIS ve VIS seçenekleri Diagnostik testleri yaparak analiz güvenliğini

Detaylı

OT 100V. Dik Tip Buharli Sterilizatör

OT 100V. Dik Tip Buharli Sterilizatör OT 100V Dik Tip Buharli Sterilizatör İŞLEM DEĞERLENDİRME VE HATA UYARI SİSTEMİ Program çalışması sırasında sterilizasyon şartlarını sorgulayan proses değerlendirme sistemi sayesinde, sterilizasyon işleminin

Detaylı

Elektromekanik Üniversal Test Cihazı (Çift Taraflı Sıkmalı Hidrolik Çeneler İle - 600kN) Teknik Şartnamesi

Elektromekanik Üniversal Test Cihazı (Çift Taraflı Sıkmalı Hidrolik Çeneler İle - 600kN) Teknik Şartnamesi Elektromekanik Üniversal Test Cihazı (Çift Taraflı Sıkmalı Hidrolik Çeneler İle - 600kN) Teknik Şartnamesi 1.Standartlar: Cihaz, ISO 6892 ve ASTM E8 standartlarının gereklerine uygun olarak çelik malzemelerin;

Detaylı

Elektromekanik Üniversal Test Cihazı (Çift Taraflı Sıkmalı Hidrolik Çeneler İle - 2000 kn) Teknik Şartnamesi

Elektromekanik Üniversal Test Cihazı (Çift Taraflı Sıkmalı Hidrolik Çeneler İle - 2000 kn) Teknik Şartnamesi Elektromekanik Üniversal Test Cihazı (Çift Taraflı Sıkmalı Hidrolik Çeneler İle - 2000 kn) Teknik Şartnamesi 1.Standartlar: Cihaz, ISO 6892 ve ASTM E8 standartlarının gereklerine uygun olarak çelik malzemelerin;

Detaylı

OKG-110 SÜREKLİ KARIŞTIRMALI TANK REAKTÖR EĞİTİM SETİ

OKG-110 SÜREKLİ KARIŞTIRMALI TANK REAKTÖR EĞİTİM SETİ 2014 OKG-110 SÜREKLİ KARIŞTIRMALI TANK REAKTÖR EĞİTİM SETİ www.ogendidactic.com 1 1. Reaktan tankları, 2. Ön ısıtıcı, 3. Karıştırıcılı reaktör, 4. Diyaframlı pompalar, 5. Acil stop, 6. Ana şalter, 7. Faz

Detaylı

Bu Döküman Uludağ Üniversitesi Rektörlüğü'ne aittir. Başkaları tarafından kullanılamaz ve çoğaltılamaz.

Bu Döküman Uludağ Üniversitesi Rektörlüğü'ne aittir. Başkaları tarafından kullanılamaz ve çoğaltılamaz. 1 / 107 Malzeme Kodu : JENL1243 33893 BCR-ABL T(9;22) TRANSLOKASYON 2 SUBTIPIN BELIRLENMESI ICIN KANTITATIF PCR KITI.SUBTIPLER:P190 (MBCR), P210 (MBCR) (TEST/KUTU) SATINALMA BİLGİSİ (ŞARTNAME) (*) Düzenleme

Detaylı

YENİLENEBİLİR ENERJİ EĞİTİM SETİ

YENİLENEBİLİR ENERJİ EĞİTİM SETİ YENİLENEBİLİR ENERJİ EĞİTİM SETİ Yenilenebilir enerji sistemleri eğitim seti temel olarak rüzgar türbini ve güneş panelleri ile elektrik üretimini uygulamalı eğitime taşımak amacıyla tasarlanmış, kapalı

Detaylı

NC SERİSİ. Masa Üstü Buharlı Sterilizatörler

NC SERİSİ. Masa Üstü Buharlı Sterilizatörler NC SERİSİ Masa Üstü Buharlı Sterilizatörler NC 23B NC 23S/NC 32S MASA ÜSTÜ BUHARLI STERİLİZATÖRLER Masa Üstü Buharlı Sterilizatörler, genel medikal uygulamalarda, diş hekimliğinde, kişisel hijyen ve güzellik

Detaylı

ENTEGRE FREKANS KONVERTÖRLÜ POMPALARIN KONTROL PANOSU ŞARTNAMESİ:

ENTEGRE FREKANS KONVERTÖRLÜ POMPALARIN KONTROL PANOSU ŞARTNAMESİ: ENTEGRE FREKANS KONVERTÖRLÜ POMPALARIN KONTROL PANOSU ŞARTNAMESİ: Kontrol panosu harici bir basınç, fark basınç, debi, sıcaklık, fark sıcaklık veya seviye referansından aldığı sinyali ayar değeri ile karşılaştırarak

Detaylı

YAKIT PİLİ DENEY SETİ TEKNİK ŞARTNAMESİ

YAKIT PİLİ DENEY SETİ TEKNİK ŞARTNAMESİ YENİLENEBİLİR ENERJİ LABORATUVARINA ALINACAK DENEY SETLERİ ŞARTNAMELERİ YAKIT PİLİ DENEY SETİ TEKNİK ŞARTNAMESİ 1. Genel Açıklamalar Deney setindeki tüm parçaların; en az 2(iki) yıl garantisi ve en az

Detaylı

TEKNİK ŞARTNAME. Teklif edilen her bir sunucu aşağıdaki teknik özellikleri karşılayacaktır;

TEKNİK ŞARTNAME. Teklif edilen her bir sunucu aşağıdaki teknik özellikleri karşılayacaktır; TEKNİK ŞARTNAME Bu şartname, Kurum ihtiyaçlarını karşılamak üzere satın alınacak olan 15 (onbeş) adet sunucu, 8 (sekiz) adet CNA kart ve 1 (bir) adet kabinetin minimum teknik özelliklerini tanımlar. 1.

Detaylı

İ.T.K Bülten. Özel Sayı Cilt 1, Sayı 6. 13 Kasım 2007

İ.T.K Bülten. Özel Sayı Cilt 1, Sayı 6. 13 Kasım 2007 İ.T.K Bülten Özel Sayı Cilt 1, Sayı 6 13 Kasım 2007 Su banyoları, Yağ banyoları Çalkalamalı banyolar İmmersiyon tipi ısıtıcılar İmmersiyon tip ısıtıcılar için paslanmaz çelik ve şeffaf polikarbonat banyolar

Detaylı

Dokunmatik Ekran Kontrollü Hidrolik Basınç Presi. (Instant-Servo Teknolojili)

Dokunmatik Ekran Kontrollü Hidrolik Basınç Presi. (Instant-Servo Teknolojili) Dokunmatik Ekran Kontrollü Hidrolik Basınç Presi (Instant-Servo Teknolojili) Basınç Kapasitesi: Gövde Tipi: Kontrolör: Yük Ölçüm Aralığı: 1000 kn dan 5000 kn a kadar (diğer kapasiteler için bize ulaşın.)

Detaylı

Külfırınları. Sülfat Kül Testlerinde. Yakma Kalıntısı Testlerinde. Isıl Dayanım Testlerinde. Ambalaj Malzemesi Testlerinde

Külfırınları. Sülfat Kül Testlerinde. Yakma Kalıntısı Testlerinde. Isıl Dayanım Testlerinde. Ambalaj Malzemesi Testlerinde 24 Sülfat Kül Testlerinde Yakma Kalıntısı Testlerinde Isıl Dayanım Testlerinde Yaş Kimya Analizlerinde Hazırlık Aşamalarında Ambalaj Malzemesi Testlerinde İlaç endüstrisi Laboratuvarlarında Ar-Ge Laboratuvarlarında

Detaylı

VSI-2.0 OTOGAZ DÖNÜŞÜM KİTİ

VSI-2.0 OTOGAZ DÖNÜŞÜM KİTİ VSI-2.0 OTOGAZ DÖNÜŞÜM KİTİ Prins Otogaz Dönüşüm Kiti ile Üstün Performans Yüksek Sürüş Keyfi Kıymet bilenlerin otogaz dönüşüm kiti, Prins! Kıymet Bilenlerin Otogaz Dönüşüm Kiti, Prins! Dünyada sıralı

Detaylı

MİKROBİYOLOJİK EMNİYET KABİNLERİ VE LİYOFİLİZATÖRLER. made in DENMARK

MİKROBİYOLOJİK EMNİYET KABİNLERİ VE LİYOFİLİZATÖRLER. made in DENMARK MİKROBİYOLOJİK EMNİYET KABİNLERİ VE LİYOFİLİZATÖRLER made in DENMARK MARS CLASS II & MARS PRO CLASS II MARS CLASS II KABİNİ Çift filtre sistemi 110mm lik HEPA filtre ile 0,3mikron partiküle karşı %99,999

Detaylı

-86 Ultra Derin dondurucular Liyofilizatörler (-55 ~ -120 C)

-86 Ultra Derin dondurucular Liyofilizatörler (-55 ~ -120 C) -86 Ultra Derin dondurucular Liyofilizatörler (-55 ~ -120 C) -156 C CRYO Çift kompresör teknolojisi RS232 bağlantır arayüzü 0.1 C hassasiyetinde soğutma Kullanıcı şifresi ile güvenlikli setpoint sistemi

Detaylı

YARI-PREPARATİF YÜKSEK PERFORMANSLI SIVI KROMATOGRAFİ TEKNİK ŞARTNAMESİ

YARI-PREPARATİF YÜKSEK PERFORMANSLI SIVI KROMATOGRAFİ TEKNİK ŞARTNAMESİ YARI-PREPARATİF YÜKSEK PERFORMANSLI SIVI KROMATOGRAFİ TEKNİK ŞARTNAMESİ 1. GENEL ŞARTLAR : 1. Cihaz normal laboratuvar koşullarında 220V, 50Hz şebeke ceryanı ile çalışmalı ve %10'luk değişimlerden etkilenmemelidir.

Detaylı

Zeyilname Zeyilname No:4

Zeyilname Zeyilname No:4 Zeyilname Zeyilname No:4 Not: Bu Zeyilname bu sayfa dahil olmak üzere toplam 7 sayfadan oluşmaktadır. Zeyilname No:4 1/6 GİRİŞ 4x4 MOBİL HABERLEŞME ARACI ALIMI (GA4.18) ZEYİLNAME NO: 4 Orijinal ihale dökümanları

Detaylı

Evrak Tarih ve Sayısı: 19/11/2014-491

Evrak Tarih ve Sayısı: 19/11/2014-491 Evrak Tarih ve Sayısı: 19/11/2014-491 Bu belge, 5070 sayılı Elektronik İmza Kanununa göre Güvenli Elektronik İmza ile imzalanmıştır. Evrak sorgulaması http://ebys.gop.edu.tr/envision/validate_doc.aspx?v=bek44ht6

Detaylı

Dijital manifold serisi: Soğutma sistemleri ve ısı pompalarındaki ölçümler için ideal! testo 550, 557 ve 570

Dijital manifold serisi: Soğutma sistemleri ve ısı pompalarındaki ölçümler için ideal! testo 550, 557 ve 570 Dijital manifold serisi: Soğutma sistemleri ve ısı pompalarındaki ölçümler için ideal! testo 550, 557 ve 570 testo 550, testo 557, testo 570 testo 550 testo 557 testo 570 Dijital manifold testo 550 - Soğutma

Detaylı

Teklif edilen makinenin baskı hızı en az dakikada en az 30 kopya maksimum A3 baskı hızında olmalıdır.

Teklif edilen makinenin baskı hızı en az dakikada en az 30 kopya maksimum A3 baskı hızında olmalıdır. EK-1 DİJİTAL SİYAH BEYAZ FOTOKOPİ MAKİNASI TEKNİK ŞARTNAMESİ : Teklif edilen makinenin baskı hızı en az dakikada en az 30 kopya maksimum A3 baskı hızında Teklif edilen fotokopi makinesi dakikada en az

Detaylı

TÜRK KIZILAYI KOAGÜLASYON TEST KİTLERİ TEKNİK ŞARTNAMESİ İÇİNDEKİLER

TÜRK KIZILAYI KOAGÜLASYON TEST KİTLERİ TEKNİK ŞARTNAMESİ İÇİNDEKİLER TÜRK KIZILAYI KOAGÜLASYON TEST KİTLERİ TEKNİK ŞARTNAMESİ İÇİNDEKİLER 1. TEDARİK EDİLECEK KOAGÜLASYON TEST KİTLERİNİN TEKNİK ÖZELLİKLERİ... 3 2. KOAGÜLASYON CİHAZININ TEKNİK ÖZELLİKLERİ... 4 3. İHALE AŞAMASINDA

Detaylı

TÜRK KIZILAYI 2014 YILI DERİN DONDURUCU TEKNİK ŞARTNAMESİ

TÜRK KIZILAYI 2014 YILI DERİN DONDURUCU TEKNİK ŞARTNAMESİ TÜRK KIZILAYI 2014 YILI DERİN DONDURUCU TEKNİK ŞARTNAMESİ İÇİNDEKİLER SAYFA NO 1. TEDARİK EDİLECEK CİHAZLARIN SAYISI VE TEKNİK ÖZELLİKLERİ...3 2. İHALE AŞAMASINDA İSTENİLEN TEKNİK EVRAKLAR....4 3. TESLİMAT...4,5

Detaylı

T.C. ERCİYES ÜNİVERSİTESİ HAKAN ÇETİNSAYA İYİ KLİNİK UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ

T.C. ERCİYES ÜNİVERSİTESİ HAKAN ÇETİNSAYA İYİ KLİNİK UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ T.C. ERCİYES ÜNİVERSİTESİ HAKAN ÇETİNSAYA İYİ KLİNİK UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ Sayı : / 005 Konu : Teklif Mektubu Hakkında Merkezimizin ihtiyacı olan aşağıda cins ve miktarları belirtilen malzemelere

Detaylı

REAL TİME PCR SİSTEMİ TEKNİK ŞARTNAMESİ

REAL TİME PCR SİSTEMİ TEKNİK ŞARTNAMESİ REAL TİME PCR SİSTEMİ TEKNİK ŞARTNAMESİ 1- Cihaz kalitatif ve kantitatif PCR yapabilmelidir. 2- Cihaz melting curve analizi yapabilmelidir. 3- Cihaz hızlı PCR yapabilecek altyapıya sahip 4- Cihaz hem 96

Detaylı

SANTRİFÜJLER. made in GERMANY

SANTRİFÜJLER. made in GERMANY made in GERMANY İçlerinde kan ve değişik solüsyonlar bulunan deney tüplerini belirli bir hızla döndürmeyi sağlayan cihazlardır. Bunun sonucunda tüplerdeki yoğunluğa bağlı olarak çökme meydana gelir. Serum,

Detaylı

TÜRK KIZILAYI DİZÜSTÜ BİLGİSAYAR TEKNİK ŞARTNAMESİ

TÜRK KIZILAYI DİZÜSTÜ BİLGİSAYAR TEKNİK ŞARTNAMESİ TÜRK KIZILAYI DİZÜSTÜ BİLGİSAYAR TEKNİK ŞARTNAMESİ İÇİNDEKİLER SAYFA NO 1. TEDARİK EDİLECEK MALZEMELERİN TEKNİK ÖZELLİKLERİ...... 3 2. İHALE AŞAMASINDA İSTENİLEN TEKNİK EVRAKLAR........4 3. TESLİMAT..4

Detaylı

1/1 Adres : Fevziçakmak Sk. 11/5-6 Kızılay Ankara Tel : Faks :

1/1 Adres : Fevziçakmak Sk. 11/5-6 Kızılay Ankara Tel : Faks : Model : ARTİS PORSELEN FIRINI Toplam Sayfa : 1 1. Maksimum sıcaklık 1200 0 C 'ye kadar çıkabilmelidir. 2. Cihazın programlanması ve kullanılması kolay 3. Cihaz 100 değişken ve saklanabilir ve parametreleri

Detaylı

İ.T.K Bülten. Yeni Laboratuvar Santrifüjlerimiz

İ.T.K Bülten. Yeni Laboratuvar Santrifüjlerimiz Yeni Laboratuvar Santrifüjlerimiz İ.T.K Bülten Özel Sayı Cilt 1, Sayı 5 9 Ekim 2007 Ekim ayı içerisinde İstanbul Teknik Kimya ile İngilterede faliyet gösteren Centurion Scientific Ltd. arasında yürütülen

Detaylı

DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ

DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ 23/0/202 00:00:00 Döner Sermaye İşletmesi Teklif No 202493 İLAN HASTANEMİZİN İHTİYACI OLAN AŞAĞIDA YAZILI MALZEME(LER) TEKLİF ALMA SURETİYLE SATIN ALINACAKTIR. İLGİLENEN FİRMALARIN 27/0/202 TARİHİ, SAAT

Detaylı

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI ANKARA İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ BİYOMEDİKAL KALİBRASYON CİHAZLARI TEKNİK ŞARTNAMESİ

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI ANKARA İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ BİYOMEDİKAL KALİBRASYON CİHAZLARI TEKNİK ŞARTNAMESİ T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI ANKARA İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ BİYOMEDİKAL KALİBRASYON CİHAZLARI TEKNİK ŞARTNAMESİ I. KONU II. TEKNİK ŞARTNAMELER III. YEDEK PARÇA VE AKSESUARLAR IV GARANTİ SÜRESİ BAKIM ONARIM, KALİBRASYON

Detaylı

BIONEER MARKA ACCUPOWER EBV QUANTATIVE PCR KİTİ PROTOKOLÜ

BIONEER MARKA ACCUPOWER EBV QUANTATIVE PCR KİTİ PROTOKOLÜ BIONEER MARKA ACCUPOWER EBV QUANTATIVE PCR KİTİ PROTOKOLÜ Kullanılan Ekipmanlar : - Bioneer Marka ExiPrep16 Plus Model Tam Otomatik Nükleik Asit Ekstraksiyon Sistemi - Bioneer Marka ExiPrep Viral DNA/RNA

Detaylı

DÖKÜM FIRINI (22 Lt.) ERC-01

DÖKÜM FIRINI (22 Lt.) ERC-01 Döküm Fırını Tamir ve İmalatı Sağlık Bakanlığı Onaylı Toz Maskeleri Toz ve Çapak Gözlükleri İş Güvenliği Malzemeleri Santrifüj Bakın ve Onarımı Her Türlü Kumlama Bakım ve Onarımı www.sertekniklab.com DÖKÜM

Detaylı

The Power to Save Energy.

The Power to Save Energy. The Power to Save Energy. SU SOĞUTMALI CHILLER + TCU CT SERİSİ Soğutma CT serisi chiller cihazları sayesinde her enjeksiyon makinesinin kalıbında ayrı ayrı su sıcaklıkları ile çalışılabilir. Dolayısıyla

Detaylı

2. MAKİNE MÜHENDİSLİĞİ BİRİMİ LABORATUARLARI Metalografi ve Mikrosertlik Laboratuarı Alet Listesi. Struers Labotom-3 Numune Kesme Makinesi

2. MAKİNE MÜHENDİSLİĞİ BİRİMİ LABORATUARLARI Metalografi ve Mikrosertlik Laboratuarı Alet Listesi. Struers Labotom-3 Numune Kesme Makinesi 2. MAKİNE MÜHENDİSLİĞİ BİRİMİ LABORATUARLARI Metalografi ve Mikrosertlik Laboratuarı Alet Listesi Struers Labotom-3 Numune Kesme Makinesi Cihaz masa üstü tipte çalışma bankosu üzerine konabilecek yapıdadır

Detaylı

LABORATUVAR MİKROMOTORU

LABORATUVAR MİKROMOTORU 3.000-35.000 LABORATUVAR MİKROMOTORU 1. Mikromotor çekirdeksiz yapıda olmalıdır. 2. Piyasemen dönme hızı 3.000-35.000 devir/dakika olmalıdır 3. Mikromotor sessiz çalışmalı ve düşük vibrasyonlu olmalıdır.

Detaylı

HACH LANGE. Evsel Atık Su Arıtma Tesisine Giriş Öncesi Endüstriyel Deşarjların İzlenmesi İSKİ Örneği HACH LANGE TÜRKİYE OFİSİ

HACH LANGE. Evsel Atık Su Arıtma Tesisine Giriş Öncesi Endüstriyel Deşarjların İzlenmesi İSKİ Örneği HACH LANGE TÜRKİYE OFİSİ HACH LANGE Evsel Atık Su Arıtma Tesisine Giriş Öncesi Endüstriyel Deşarjların İzlenmesi İSKİ Örneği HACH LANGE TÜRKİYE OFİSİ Metin BARAN Proje Müdürü 24 Eylül 2014 Hach Lange Dünya üzerinde birçok noktada

Detaylı

OTOMATİK PİPETLER (TRANSFERPETTE S) :

OTOMATİK PİPETLER (TRANSFERPETTE S) : 704708 Micropipet Sabit, 10 ul, sarı 704716 Micropipet Sabit, 20 ul, sarı 704720 Micropipet Sabit, 25 ul, sarı 704728 Micropipet Sabit, 50 ul, sarı 704738 Micropipet Sabit, 100 ul, sarı 704744 Micropipet

Detaylı

STERİLİZASYON SİSTEMLERİ

STERİLİZASYON SİSTEMLERİ STERİLİZASYON SİSTEMLERİ Ürün kodu için seçeneklerine bakınız. 110 LT TEK KAPILI PLAZMA STERiLiZASYON CiHAZI Düşük ışılı hidrojen peroksit (H2O2) plazma sterilizasyon cihazı Diğer düşük ısılı cihazlara

Detaylı

DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ

DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ /05/20 00:00:00 Döner Sermaye İşletmesi Teklif No 203205 İLAN HASTANEMİZİN İHTİYACI OLAN AŞAĞIDA YAZILI MALZEME(LER) TEKLİF ALMA SURETİYLE SATIN ALINACAKTIR. İLGİLENEN FİRMALARIN 7/05/20 TARİHİ, SAAT 4:00

Detaylı

SUNUCU, İŞ İSTASYONU VE LTO TEYP KARTUŞU OKUYUCU/YAZICI CİHAZ TEKNİK ŞARTNAMESİ

SUNUCU, İŞ İSTASYONU VE LTO TEYP KARTUŞU OKUYUCU/YAZICI CİHAZ TEKNİK ŞARTNAMESİ SUNUCU, İŞ İSTASYONU VE LTO TEYP KARTUŞU OKUYUCU/YAZICI CİHAZ TEKNİK ŞARTNAMESİ 1. AMAÇ: Arşiv Dairesi Başkanlığının ihtiyacı olan sunucu, iş istasyonu ve LTO teyp kartuşu okuyucu/yazıcı satın alınması

Detaylı

AYTEK COOLING SYSTEMS SU SOĞUTMALI CHILLER + TCU

AYTEK COOLING SYSTEMS SU SOĞUTMALI CHILLER + TCU AYTEK COOLING SYSTEMS SU SOĞUTMALI CHILLER + TCU www.ayteksogutma.com CT SERİSİ SOĞUTMA CT serisi chiller cihazları sayesinde her enjeksiyon makinesinin kalıbında ayrı ayrı su sıcaklıkları ile çalışılabilir.

Detaylı

DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ

DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ 29/07/2011 00:00:00 Döner Sermaye İşletmesi Teklif No 2011092 İLAN HASTANEMİZİN İHTİYACI OLAN AŞAĞIDA YAZILI MALZEME(LER) TEKLİF ALMA SURETİYLE SATIN ALINACAKTIR. İLGİLENEN FİRMALARIN 0/08/2011 TARİHİ,

Detaylı

DIRECT LIQUIMAX (DLM) OTOGAZ DÖNÜŞÜM KİTİ

DIRECT LIQUIMAX (DLM) OTOGAZ DÖNÜŞÜM KİTİ DIRECT LIQUIMAX (DLM) OTOGAZ DÖNÜŞÜM KİTİ Prins Otogaz Dönüşüm Kiti ile Üstün Performans Yüksek Sürüş Keyfi Kıymet bilenlerin otogaz dönüşüm kiti, Prins! Kıymet Bilenlerin Otogaz Dönüşüm Kiti, Prins! Dünyada

Detaylı

FIRINLARI LABORATUVAR LABORATUVAR TESTLERİ KÜL TESTİ ISIL İŞLEM KURUTMA

FIRINLARI LABORATUVAR LABORATUVAR TESTLERİ KÜL TESTİ ISIL İŞLEM KURUTMA FIRINLARI LABORATUVAR LABORATUVAR TESTLERİ KÜL TESTİ ISIL İŞLEM KURUTMA KÜL (MUFLA) FIRINLARI Tetra Isı çeşitli büyüklüklerde, farklı sıcaklık seviyelerine hitap eden ve farklı kullanım özelliklerine sahip

Detaylı

TRT GENEL MÜDÜRLÜĞÜ VERĐCĐ ĐŞLETMELERĐ DAĐRESĐ BAŞKANLIĞI SPEKTRUM ANALĐZÖR TEKNĐK ŞARTNAMESĐ

TRT GENEL MÜDÜRLÜĞÜ VERĐCĐ ĐŞLETMELERĐ DAĐRESĐ BAŞKANLIĞI SPEKTRUM ANALĐZÖR TEKNĐK ŞARTNAMESĐ TRT GENEL MÜDÜRLÜĞÜ VERĐCĐ ĐŞLETMELERĐ DAĐRESĐ BAŞKANLIĞI SPEKTRUM ANALĐZÖR TEKNĐK ŞARTNAMESĐ Sipariş No: VĐD 2010/12 1 SPEKTRUM ANALĐZÖR TEKNĐK ŞARTNAMESĐ 1. GENEL Bu şartnamenin amacı; Đdari Şartname

Detaylı

Yenilikçi Teknolojiler.

Yenilikçi Teknolojiler. Yenilikçi Teknolojiler. CNC Hidrolik Abkant Pres EcoBend, hem standart hem de opsiyonel olarak sunduğu donanım özellikleri ile kullanıcı dostu olmaya ve ekonomik anlamda iºletmenize vermiº olduğu güç ile

Detaylı

ÖZELLİKLERİN KARŞILAŞTIRILMASI

ÖZELLİKLERİN KARŞILAŞTIRILMASI ÖZELLİKLERİN KARŞILAŞTIRILMASI UYGULAMA SERVER TEKNİK ŞARTNAMESİ Genel Hususlar ALICININ ŞARTLARI FİRMANIN CEVABI 1. Teknik şartnamedeki tüm maddeler sırası ve madde numarası ile birlikte teker teker cevaplanmalı,

Detaylı

BİYOVENT TÜRKİYE NİN İLK YOĞUN BAKIM TİPİ MEKANİK VENTİLATÖR CİHAZI

BİYOVENT TÜRKİYE NİN İLK YOĞUN BAKIM TİPİ MEKANİK VENTİLATÖR CİHAZI BİYOVENT TÜRKİYE NİN İLK YOĞUN BAKIM TİPİ MEKANİK VENTİLATÖR CİHAZI BİYOVENT %100 YERLİ TASARIM YERLİ ÜRETİM Biyovent Yoğun Bakım Tipi Mekanik Ventilatör Cihazı tümüyle milli imkanlarla tasarlandı ve imal

Detaylı

JUMO BlackLine Lf-GT / -EC /- GS elektrolitik 2 elektrodlu iletkenlik hücreleri

JUMO BlackLine Lf-GT / -EC /- GS elektrolitik 2 elektrodlu iletkenlik hücreleri Vorläufig V Sayfa 1/8 JUMO BlackLine Lf-GT / -EC /- GS elektrolitik 2 elektrodlu iletkenlik hücreleri Hücre sabitleri K=0.01-1.0? 202922 Serisi? Universal uygulama için, örneğin içme ve yüzey suyu gözetimi,

Detaylı

3. TEKNİK ÖZELLİKLER: Satın alınacak Debimetreler ve aksesuarlarının teknik özellikleri ile adetleri aşağıdaki gibidir.

3. TEKNİK ÖZELLİKLER: Satın alınacak Debimetreler ve aksesuarlarının teknik özellikleri ile adetleri aşağıdaki gibidir. 1. KONU: Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü Bandırma Bor ve Asit Fabrikaları İşletme Müdürlüğü bünyesindeki fabrikalarda kullanılmak üzere Vorteks Sıcaklık Basınç Kompanzasyonlu Debimetre ve Elektromanyetik

Detaylı

Hediye Özgen YALÇIN Kimyasal Faktörler Birim Sorumlusu Kimya Yüksek Mühendisi Şubat,2015

Hediye Özgen YALÇIN Kimyasal Faktörler Birim Sorumlusu Kimya Yüksek Mühendisi Şubat,2015 İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ ENSTİTÜSÜ MÜDÜRLÜĞÜ ASTM D 4490 Practice for Measuring the Concentration of Toxic Gases or Vapors Using Detector Tubes-Renk Karşılaştırma

Detaylı

Sipariş için Alarko Totaline ile iletişime geçilmelidir. testo Ltd. Şti. Kampanya bitiş tarihi: 31 Aralık 2011

Sipariş için Alarko Totaline ile iletişime geçilmelidir. testo Ltd. Şti. Kampanya bitiş tarihi: 31 Aralık 2011 Sipariş için Alarko Totaline ile iletişime geçilmelidir. Kampanya bitiş tarihi: 31 Aralık 2011 Ana Sayfa Baca gazı analiz cihazı serisi KAMPANYALI FİYATLAR (KDV Hariç) Ürün Modeli Parça No Liste Fiyatı,

Detaylı

YAKMA YÖNETİM SİSTEMLERİ. www.selnikel.com

YAKMA YÖNETİM SİSTEMLERİ. www.selnikel.com Verim Artışı %3-5 Yakıt Tasarrufu Kazan/Brülör MM Kontrol Modülü DTI Bilgi Aktarım Ünitesi EGA Baca Gazı Analiz Cihazı Yardımcı Ekipmanlar YAKMA YÖNETİM SİSTEMLERİ Yüksek teknoloji ürünü Autoflame Yakma

Detaylı

Airbox. Klimalar için elektrik tasarruf cihazı

Airbox. Klimalar için elektrik tasarruf cihazı Klimalar için elektrik tasarruf cihazı %20 - %40 arasında enerji tasarrufu 9.000 48.000 btu duvar, pencere, dolap, tavan klimaları ve ufak güç merkezli klimalara uygun Isıtma ve soğutma konumunda etkili

Detaylı

YENİLENEBİLİR ENERJİ EĞİTİM SETİ

YENİLENEBİLİR ENERJİ EĞİTİM SETİ YENİLENEBİLİR ENERJİ EĞİTİM SETİ KULLANIM KİTAPÇIĞI ve Deneyler İÇİNDEKİLER Eğitim Seti Özellikleri 3 Hibrid Şarj Regülatörü Modülü Özellikleri 4 DC-AC İnverter Modülü Özellikleri 5 AKÜ Modülü Özellikleri

Detaylı

LARİNGOSKOP SETİ TEKNİK ŞARTNAMESİ

LARİNGOSKOP SETİ TEKNİK ŞARTNAMESİ T.C. T.C SAĞLIK BAKANLIĞI TÜRKİYE KAMU HASTANELERİ KURUM U Viranşehir İlçe Devlet Hastanesi İhale Kodu : 00419 SAYI : KONU: T e k lif M ektubu P İY A SA A R A Ş T IR M A T E K L İF M E K T U B U H astanem

Detaylı

1/6 PR _S-DP4 PROSENSE S-DP4 GELİŞMİŞ GAZ KONTROL PANELİ ÖZELLİKLER KULLANIM ALANLARI PR _S-DP4

1/6 PR _S-DP4 PROSENSE S-DP4 GELİŞMİŞ GAZ KONTROL PANELİ ÖZELLİKLER KULLANIM ALANLARI PR _S-DP4 PR20160926-1_S-DP4 PROSENSE S-DP4 GELİŞMİŞ GAZ KONTROL PANELİ Prosense S-DP4 Gaz Kontrol Paneli zorlu endüstriyel ortamlarda algılanan patlayıcı ve zehirli gaz konsantrasyonlarının değerlendirilip ortamın

Detaylı

2. A4 ÇOK FONKSĠYONLU YAZICI GENEL ÖZELLĠKLERĠ

2. A4 ÇOK FONKSĠYONLU YAZICI GENEL ÖZELLĠKLERĠ 1 KONU: Eğitimde Fırsat EĢitliğinin Sağlanması ve Zengin Öğrenme-Öğretme Ortamlarının OluĢturulması Amacıyla Fatih Projesi Kapsamında Ortaöğretim Okullarını Ġçeren Alım ĠĢidir. KISALTMALAR ĠĢbu Ģartnamede

Detaylı

GAZ REGULATORÜ BELGELENDİRME TEKNİK ŞARTNAMESİ UBTKŞ-005

GAZ REGULATORÜ BELGELENDİRME TEKNİK ŞARTNAMESİ UBTKŞ-005 SAYFA 2/8 1. AMAÇ ve KAPSAM Bu teknik şartname, UGETAM ürün belgelendirme sistemine belgelendirme için başvuru yapan tedarikçilerin üretmiş oldukları gaz regülatörlerinin karşılaması gereken şartları TS

Detaylı

Dolum miktarı optimizasyonu

Dolum miktarı optimizasyonu RS232C Otomatik Kontrol Terazileri %100 kontrol ve veri toplama BAYKON,25 yıllık deneyime sahip mühendislik alt yapısı ile, Otomatik Kontrol Terazileri ve dinamik tartım çözümleri konusunda sağlıklı çözümler

Detaylı

Neden kheell Kompresör

Neden kheell Kompresör Neden kheell Kompresör Pazarda tecrübe edinmiş müşteri memnuniyetini en üst düzeyde tutan dinamik ve tecrübeli kadrosu ile imalatını sürdüren EKOSAN KOMPRESÖR, yeni markanız Kheell ile Türkiye pazarında

Detaylı

Zeyilname. Zeyilname No:2

Zeyilname. Zeyilname No:2 Zeyilname Zeyilname No:2 Zeyilname No:2 1/2 GİRİŞ SUNUCU, YIĞIN DEPOLAMA VE ÇEVRESEL BT EKİPMAN ALIMI (GA2.2) ZEYİLNAME NO: 2 Orijinal ihale dökümanları ile ilgili olarak düzenlenen işbu Zeyilname yukarıda

Detaylı

Basınçlı Havanın Yeni Yüzü...

Basınçlı Havanın Yeni Yüzü... Basınçlı Havanın Yeni Yüzü... 2 Neden Ekosan Kompresör 3 Pazarda tecrübe edinmiş müşteri memnuniyetini en üst düzeyde tutan dinamik ve tecrübeli kadrosu ile imalatını sürdüren EKOSAN KOMPRESÖR, Türkiye

Detaylı

EKSPANDER TİP: FEX 25, FEX 34, FEX 42. Türkiye Temsilcisi. CEMAS İç ve Dış Ticaret Danışmanlık Turizm Tic.Ltd.Şti. www.cemasltd.com.

EKSPANDER TİP: FEX 25, FEX 34, FEX 42. Türkiye Temsilcisi. CEMAS İç ve Dış Ticaret Danışmanlık Turizm Tic.Ltd.Şti. www.cemasltd.com. EKSPANDER TİP: FEX 25, FEX 34, FEX 42 Türkiye Temsilcisi CEMAS İç ve Dış Ticaret Danışmanlık Turizm Tic.Ltd.Şti. www.cemasltd.com.tr MÜKEMMEL NİŞASTA JELATİNİZASYONUNUN BAŞLADIĞI AN ANDRITZ FEED & BIOFUEL

Detaylı

Operatör panelleri FED

Operatör panelleri FED Operatör panelleri FED 120x32 to 1024x768 piksel çözünürlük Text bazlı monokrom ve renkli dokunmatik ekranlı tipler Entegre web tarayıcılı tipler Kullanıșlı WYSIWYG editörleriyle kolay tasarım Sistemden

Detaylı

ŞARTNAME. İşin Çeşidi : Bilgisayar Alımı. Alınması Planlanan Ürünler: 55 Adet Asus P2528LJ Model. 40 Adet Asus i Model

ŞARTNAME. İşin Çeşidi : Bilgisayar Alımı. Alınması Planlanan Ürünler: 55 Adet Asus P2528LJ Model. 40 Adet Asus i Model ŞARTNAME İşin Çeşidi : Bilgisayar Alımı. Alınması Planlanan Ürünler: 55 Adet Asus P2528LJ Model 40 Adet Asus i7 6700 Model 55 Adet Asus P2430UJ Model Şartnamede; İstanbul Ayvansaray Üniversitesi ASÜ, Teklif

Detaylı

HPLC SİSTEMİ TEKNİK ŞARTNAMESİ 1. Sistemi oiuşturan tüm modüller herhangi bir voltaj adaptörüne ihtiyaç duymadan 220 şebeke voltajı ile çalışmalıdır.

HPLC SİSTEMİ TEKNİK ŞARTNAMESİ 1. Sistemi oiuşturan tüm modüller herhangi bir voltaj adaptörüne ihtiyaç duymadan 220 şebeke voltajı ile çalışmalıdır. HPLC SİSTEMİ TEKNİK ŞARTNAMESİ 1. Sistemi oiuşturan tüm modüller herhangi bir voltaj adaptörüne ihtiyaç duymadan 220 şebeke voltajı ile çalışmalıdır. 2. Sistemi oluşturan modüller herhangi bir kontrol

Detaylı

TEKNİK ŞARTNAME. Özel Amaçlı Taşınabilir Bilgisayar (7 adet)

TEKNİK ŞARTNAME. Özel Amaçlı Taşınabilir Bilgisayar (7 adet) Özel Amaçlı Taşınabilir Bilgisayar (7 adet) 1) İşlemci : En az 2.3 GHz 6 MB paylaşımlı L3 önbelleğe sahip, Intel Core i7 işlemci (3.5 GHz'e kadar Turbo Boost) olmadır. 2) Ram : En az 16 GB 1600 MHz DDR3L

Detaylı

BESMAK MARKA BCE MODEL ÇİMENTO TEST PRESİ

BESMAK MARKA BCE MODEL ÇİMENTO TEST PRESİ BESMAK MARKA BCE - 312 MODEL ÇİMENTO TEST PRESİ (Temsilidir.) Çimento test presi EN 196-1 ve ASTM C109 standardına uygundur. Cihazın basınç ve eğilme deneyleri için iki ayrı test gövdesi bulunmaktadır.

Detaylı

HAZIRLAYAN. KAMİL GÜRSEL / Fizik Mühendisi ELİMKO LTD. ŞTİ.

HAZIRLAYAN. KAMİL GÜRSEL / Fizik Mühendisi ELİMKO LTD. ŞTİ. HAZIRLAYAN ISO 9001 KAMİL GÜRSEL / Fizik Mühendisi ELİMKO LTD. ŞTİ. OTOMATİK KONTROLDA GÜVENİLİR İSİM... 1 KALİTE SİSTEMLERİ Günümüzde tüm işletme ve firmalarda belli bir kalite anlayışı ile buna bağlı

Detaylı

T.C. KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ SAĞLIK UYGULAMA VE ARAŞTIRMA HASTANESİ KOLPOSKOP CİHAZI TEKNİK ŞARTNAMESİ

T.C. KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ SAĞLIK UYGULAMA VE ARAŞTIRMA HASTANESİ KOLPOSKOP CİHAZI TEKNİK ŞARTNAMESİ T.C. KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ SAĞLIK UYGULAMA VE ARAŞTIRMA HASTANESİ KOLPOSKOP CİHAZI TEKNİK ŞARTNAMESİ 1. KONU: Bu teknik şartname, KSÜ Araştırma Uygulama Hastanesi tarafından satın alınacak

Detaylı