YER TİPİ, SOĞUTMALI ve YÜKSEK DEVİRLİ SANTRİFÜJ TEKNİK ŞARTNAMESİ

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "YER TİPİ, SOĞUTMALI ve YÜKSEK DEVİRLİ SANTRİFÜJ TEKNİK ŞARTNAMESİ"

Transkript

1 YER TİPİ, SOĞUTMALI ve YÜKSEK DEVİRLİ SANTRİFÜJ TEKNİK ŞARTNAMESİ 1. Santrifüj soğutmalı ve yer tipi olmalıdır. 2. Cihaz mikroprosesör kontrollü, dijital kontrol panelli ve araştırma laboratuvarlarında kullanılabilecek özellikte olmalıdır. 3. Santrifüjün maksimum hızı en az rpm ve maksimum RCF değeri xg olmalıdır. 4. Cihazda RCF hesaplama ve gösterge sistemi olmalıdır. Cihaza rpm değeri yerine g değeri girilerek işlem başlatılabilmelidir. 5. Santrifüjün maksimum kapasitesi en az 4x1000 ml olmalıdır. 6. Santrifüj; standart sabit açılı (fixed-angle) ve dönünce-açılır tip (swinging-out) rotor seçenekleri yanında continuous flow ve zonal tipte rotorlar ile birlikte de kullanılabilmelidir. 7. Santrifüj, genel seperasyon uygulamalarına cevap vermek üzere opsiyonel rotor ve aksesuar seçeneklerine sahip olmalıdır. Böylece; 50 ml, 100 ml, 250 ml, 500 ml, 1000 ml ve benzeri hacimlerde tüp ve şişelerin santrifüjlenmesi mümkün olmalıdır. 8. Cihazın orijinal dengesizlik sensörü bulunmalı, sistem anormal bir durum tespit ettiğinde dönme otomatik olarak durmalıdır. 9. Cihazın otomatik rotor tanıma sistemi bulunmalıdır. Bu özellikle birlikte otomatik olarak çalışma koşulları ayarlanmalıdır. 10. Cihazda otomatik rotor kapağı detektörü bulunmalıdır. Bu sayede rotor kapağı olmayan çalışmalardan oluşabilecek beklenmedik kazalardan kaçınılmış olunacaktır. 11. Santrifüj; fırçasız, yüksek performanslı, direk döndürücülü (direct-drive) motora sahip olmalıdır. 12. Santrifüjün çalışma sıcaklık aralığı 20 C ile +40 C arasında programlanabilir olmalı, sıcaklık kontrol değerleri set edilen sıcaklığın maksimum ± 2 C civarında olmalıdır. 13. Santrifüj, vakum, hız, soğutma, motorun aşırı ısınması, dengesizlik, kapak kapanması, güç kaybı, rotor tanımlanması, tüm sistem ile ilgili hata ve servis mesajlarını uyarı olarak verebilmelidir. 14. Santrifüj, sürtünme azaltma sistemine sahip olmalıdır. 15. Cihaz kullanıma hazır bütün aksesuarları ile teslim edilmelidir. 16. Cihaz AC 220V, 230V, 240V, tek fazlı, 30A 50/60 Hz ile çalışabilmelidir. 17. Santrifüj, imalat ve montaj hatalarına karşı 2 (iki) yıl süre ile ücretsiz, müteakip 10 yıl ücreti karşılığı yedek parça, bakım ve onarım garantili olmalıdır. 18. Satıcı firmanın teknik servisi TSE ve ISO Belgesine sahip olmalıdır. Ayrıca santrifüj üreticisinin de ISO veya CE gibi uluslararası geçerliliğe sahip kalite kontrol belgesi olmalıdır. 19. Cihazla birlikte maksimum ayırma gücü en az 18,900 x g (10,000 rpm) olan 6x500 ml, 18,800 x g (12,000 rpm) 4x250 ml ve 43,600 x g (19,000 rpm) 16x11 ml kapasiteli sabit açılı rotorlar tüpleri ve adaptörleri ile birlikte verilmelidir. 20. Teklif veren firmalar bu şartnamenin bütün maddelerine cihazın kataloğu ile beraber sırasıyla ayrı ayrı cevap vermelidirler. 21. Cihazın Türkiye de veya Avrupa Birliğine üye ülkelerde kurulu en az bir laboratuarda mevcut ve kullanılabilir olduğunu gösteren referans listesi bulunmalıdır. (referanslar aynı marka olmalıdır, kapasite ve model farklı olabilir.)

2 CİVA ANALİZÖRÜ (MERCURY ANALYZER; COLD VAPOR)TEKNİK ŞARTNAMESİ 1. Cihaz laboratuarda katı ve sıvı numunelerdeki eser miktardaki cıvanın direkt tayininde kullanılabilmelidir. 2. Civa analiz sistemi hem termal proses ocağı aracılığı ile doğrudan yakma yaparak ve hem de soğuk buhar oluşturarak AAS/AFS tekniği ile ölçüm yapabilmelidir. 3. Cihaz kolay kullanılabilir olmalı, bekleme süresi ve ön zenginleştirme parametreleri numune çeşidine göre programlanabilir olmalıdır. 4. Dedeksiyon limiti 0,003 ng Civa (katı örneklerde) veya 1,00 ppt (sıvı örneklerde) değerleri civarlarında olmalıdır. 5. Cihazda tekrarlanabilirlik %2,0 den daha iyi olmalıdır. 6. Cihazda kalibrasyon standart çözeltilerle veya katı referans materyallerle yapılabilmelidir. 7. Cihazda otomatik numune alma (autosampler) bulunmalıdır. 8. Sistem, metot ve proses raporlarını dışarıdan sisteme bağlı bir PC ye kaydedebilmelidir. 9. Cihazla birlikte; dokunmatik ekranlı terminal, terminal üzerinde yüklü yazılım, klavye ve Mouse (veya masa üstü bilgisayar), en az 20 pozisyonlu autosampler, en az 50 L lik yüksek saflıkta oksijen/kuru hava tüp ve çift kademeli basınç regülatörleri, 1 adet komple yedek katalizör seti (+1 cihaz üzerinde), 1 adet yedek amalgamator (+1 cihaz üzerinde), 40 adet paslanmaz çelik numune kabı, 10 adet kuartz numune kabı ve ayrıca en az 500 ml lik %10 luk Kalay Klorür (%10 luk HCl içerisinde), gerekli kalibrasyon standartları ve bağlantı aksesuarı ile birlikte verilmelidir. Cihazla birlikte en az aşağıdaki özellikleri taşıyan bir masaüstü bilgisayar sağlanmalıdır: İşletim Sistemi Lisanslı Windows 7 yazılım ve Lisanslı Office 2010 olacaktır. Yazılım kurulum CD leri ile birlikte teslim edilmelidir. INTEL Core i7 en az 3.4 GHz işlemci 1.0 TB 7200 Rpm SATA2 16MB HDD 8GB DDR3 ram bellek Klavye Ve Optik Mouse 32x DWD-RW DL optik sürücü DVD + RW 22 inç widescreen LCD Monitor. 2GB paylaşımsız ekran kartı Kart okuyucu, 1 adet renkli lazer yazıcı ve yedek kartuşu

3 10. Cihazla birlikte gazlar ve tüpleri, gaz regülatörleri, birer adet sıvı örnekler için kalibrasyon standartı ve yedek sarflar sağlanmalıdır. 11. Sistem V/ 50-60Hz de çalışmalıdır. 12. Cihaz üretim hatalarına karşı 2 yıl garantili olmalıdır. Garanti bitiminden sonra satıcı firma en az 7 yıl süreyle yedek parça ve servis sağlamalıdır. 13. En az 2 kullanıcıya eğitim verilmeli ve eğitim sonunda kullanıcılara sertifika verilmelidir. 14. Teklif veren firmalar bu şartnamenin bütün maddelerine cihazın kataloğu ile beraber sırasıyla ayrı ayrı cevap vermelidirler. 15. Cihazın Türkiye de veya Avrupa Birliği Ülkelerinde kurulu en az bir laboratuarda mevcut ve kullanılabilir olduğunu gösteren referans listesi bulunmalıdır. (referanslar aynı marka olmalıdır, kapasite ve model farklı olabilir.) 16. Teklif edilen markanın üretici firması kuruma eğitim taahhütnamesi sunmalıdır. İhale uhdesinde kalan firma, cihaz kurulumlarını yaparak uygunluk testleri raporunu kuruma sunduktan sonra, aplikasyon uzmanı tarafından cihaz başında verilecek ilk eğitim dışında, cihaz üreticisi firmanın üretim merkezinden görevlendirilecek uzman tarafından, daha sonra belirlenen tarih aralığında cihaz başında talep edilen sayıda araştırmacıya ileri kullanıcı eğitimi vermekle yükümlüdür.

4 YENİ NESİL DİJİTAL PCR (DAMLACIKLI DİJİTAL PCR; DD PCR) TEKNİK Cihaz 4 temel cihazdan oluşmaktadır; ŞARTNAMESİ Dijital PCR, RealTime PCR, Konvansiyonel PCR ve Dijital Kuru Blok Isıtıcı I) Dijital PCR aşağıda belirtilen özelliklerde olmalıdır; 1) Cihaz, Moleküler Biyoloji ve Diagnostik Laboratuvarlarında kullanılan aşağıdaki uygulamalara uygun olmalıdır ve cihaz yazılımı aşağıdaki analizlere uygun olmalıdır; 1. Kopya sayısı varyasyonu (Copy number variation) 2. Çok nadir bulunabilecek hedef DNA tanısı (Rare sequence detection) 3. Mutasyon tanısı (Mutation detection) 4. Gen ekspresyonu analizi (Gene expression analysis) 5. mirna analizi (mirna analysis) 6. Yeni nesil sekans cihazlarına örnek hazırlığı (Next generation sequencing sample quantification) 2) Cihaz, Damlacık oluşturucu ve damlacık okuyucu olmak üzere iki parçadan oluşmalıdır. 3) Cihaz damlacık okuyucusu, 96 örneklik olup minimum bir saatte 32 örnek okuyabilmelidir. 4) Cihaz damlacık oluşturucusu, 8 örneklik olup 8 örneği maksimum 2,5 dk sürede herbir örnek için en az adet 1'er nanolitrelik damlalara PCR reaksiyonunu porsiyonlamalıdır. 5) Cihaz FAM, VIC (HEX) ve Eva Green floroforlarını okuyabilen iki adet kanala sahip olmalıdır. 6) Cihaz kanallarının ışık kaynakları ışık yayan diyotlar (Light-emitting diodes), deteksiyonu ise Fotomultiplier tüpler (Photomultiplier tubes) olmalıdır. 7) Cihaz, dinamik aralığı 10 5 olmalıdır. 8) Cihazın oluşturacağı 96 kuyulu plaka başına toplam damlacık sayısı en az 1.4 milyon olmalıdır. 9) Cihaz, insan genomik DNA sında hedef diziye ait 1 kopyayı saptayabilecek hassasiyette olmalıdır.

5 10) Cihaz mutasyon tanısında hassasiyeti %0.001 mutasyonlu hücreyi tanılayabilecek hassasiyette olmalıdır. Yani normal hücre içerisinde bir adet mutasyonlu hücre varsa cihaz bunu tanılayabilmeli ve mutasyonlu hücre sayısı arttıkça buna bağlı olarak doku içerisinde normal hücreler ile mutasyonlu hücreler oranını verebilmelidir. Bu çalışmayı bir referans makale ile ispat edebilmelidir. 11) Cihaz yazılımı, gelişmiş gen ekspresyonu analizleri yapabilmelidir. Bu analizlerde Ct, ( Ct) gibi metodları kullanmadan direkt kopya sayısı vermeli ve ekspresyon analizi yapabilmelidir. 12) Cihaz yazılımı ile absolute kantitasyon yapılabilmeli ve standart eğri oluşturabilmelidir. 13) Cihaz yazılımı, her türlü sonuç, tablo ve grafiği farklı formatlara (MS Word, MS Excel gibi) ihraç edebilmelidir. II) Real Time PCR cihazı aşağıdaki özelliklerde olmalıdır; 1) Cihaz, yüksek miktarlı genom taramaları, moleküler biyoloji, diagnostik kitler gibi laboratuvar çalışmalarına uygun olmalıdır. 2) Cihaz standart olarak 96x0,2 lik gradient blok ile gelmelidir. 3) Saniyede en az 5 C ısıtma/soğutma performansına sahip olmalıdır. 4) 2 adımlı standart tek renkli (SYBR Green veya FAM) bir real-time PCR deneyini 30 dakikadan kısa sürede sonlandırabilmelidir. 5) +/- 0,2 C ısı kontrol kesinliği ve +/- 0,4 C lik blok üniformitesi olmalıdır. 6) Cihaz bloğu, tüm noktalarda sıkı bir uniformite oluşturabilmek için birbirinden bağımsız kontrol edilebilen altı adet termal elektrik modülden oluşmalıdır. 7) Isı aralığı 0 C, C arasında programlanabilir olmalıdır. 8) Gradient özelliği sayesinde Real-Time PCR çalışmalarının optimizasyonu kolaylıkla sağlanabilimelidir. 9) C aralığında alt ve üst sıcaklık farkı 24 C olacak şekilde gradient programlama yapılabilmelidir. 10) Reaksiyon hacmi 1-50 µl arasında olmalıdır. 11) Cihaz real-time okuma için altı kanallı optik module sahip olmalıdır.

6 12) Ekzitasyon kanalları : Kanal 1: nm, Kanal 2: nm, Kanal 3: nm, Kanal 4: nm, Kanal 5: nm, Kanal 6: nm 13) Emisyon kanalları: Kanal 1: nm, Kanal 2: nm, Kanal 3: nm, Kanal 4: nm, Kanal 5: nm, Kanal 6: nm aralıklarında olmalıdır. 14) Cihaz beş renkli multipleks çalışmalara uygun olmalıdır. 15) Cihazın tüm kuyulardan veri toplama süresi multipleks çalışmalarda en fazla 12 saniye, FAM ya da SYBR Green içeren tek renkli çalışmalarda ise en fazla 3 saniye olmalıdır 16) Cihazın optik dizaynında FRET singlepleks çalışmalar için tasarlanmış, LED-filter fotodiode kombinasyon özelliğinde bir kanal olmalıdır. 17) Cihazın dinamik aralığı 10 orders of magnitude olmalıdır. 18) Cihaz normalizasyon için ROX gibi referans boyalara ihtiyaç duymamalıdır. 19) Cihazın tüm kalibrasyonları üretim sırasında yapılmalı ayrıca bir kalibrasyona ihtiyaç duymamalıdır. 20) Cihaz, insan genomik DNA sında hedef diziye ait 1 kopyayı saptayabilecek hassasiyette olmalıdır. 21) Cihazın kullanımı kolay, farklı deneysel çalışmaları destekleyen, ayarları: farklı kullancı adları ile sisteme giriş (log-in) yapabilme, gen ve örnek kütüphanesi oluşturabilme ve data analiz önceliklerinizi belirleyerek kişiye özel çalışma alanı tanıyan bir yazılımı olmalıdır. 22) Yazılım gelişmiş gen ekspresyonu analizleri yapabilmelidir. Bu analizlerde Ct, ( Ct) analizleri yazılım üzerinde yapabilmeli, relative ekspresyon seviyeleri grafik olarak görüntülenebilmelidir. 23) Kantitasyon için standart eğri oluşturabilmeli, detaylı raporlar alınabilmelidir. 24) Yazılım ile allelik diskriminasyon çalışmaları yapılabilmelidir. Yazılım grafik olarak farklı genotipleri gösterebilmelidir. Gelişmiş raporlama özelliği ile yabanıl tip, heterozigot örnekler kolaylıkla tespit edilebilmelidir. 25) Yazılımın opsiyonel HRM (High Resolation Melt) modülü olmalıdır. 26) Yazılım real-time PCR dışında, son nokta okumasına da izin vermelidir. Bu sayede sistem bir fluorometre gibi de kullanılabilmelidir. 27) Yazılım, primerlerin erime sıcaklıklarını hesaplayabilmeli bu sayede annealing sıcaklığı otomatik olarak hesaplanabilmelidir. 28) Yazılım sınırsız sayıda bilgisayara yüklenebilmelidir. Bu sayede cihazdan elde edilen sonuçların detaylı analizleri farklı ortamlarda yapılabilmelidir.

7 29) Cihaz her türlü sonuç, tablo ve grafiği farklı formatlara (MS Word, MS Excel, PDF gibi) ihraç edebilmelidir 30) Yazılım, çalışma bittikten sonra çalışmanın sonucuna ait datayı mail ile kullanıcıya gönderebilme özelliğine sahip olmalıdır. 31) Yazılım, USB kablo aracılığı ile birbirinden bağımsız olarak dört cihazı yönlendirebilme özelliğine sahip olmalıdır. Cihazlardan birinde farklı bir reaksiyon devam ederken diğerinde yeni bir çalışma başlatılabilmeli ya da aynı anda dört cihazda da aynı reaksiyon çalışılabilmelidir. 32) Cihaz PCR ve Real-Time PCR lisanslarına sahip olmalıdır. 33) Sistem hiç bir şekilde sarf malzemeye bağımlı olmalıdır. Farklı marka tüp, plate, master mix ve boyalarla da çalışabilmelidir. 34) Cihaz stand alone teknolojisine sahip olmalıdır. Böylelikle herhangi bir bilgisayara ihtiyaç duymadan protokoller yürütülebilmelidir. sonuçlar USB flash disk ile cihazdan alınabilmelidir. 35) Cihazın yüksek çözünürlüğe sahip 8,5 inch (21 cm) renkli ekranında reaksiyon adımları ve aplifikasyon eğrileri izlenebilmelidir. Bu ekran dokunmatik özelliğe sahip olmalı ve tüm programlamalar dokunmatik ekran üzerinden yapılmalıdır. 36) Cihazla birlikte uygun bir Notebook bilgisayar verilmelidir. III) Konvansiyonel PCR aşağıda belirtilmiş özelliklerde olmadır; 1) Cihaz, yüksek miktarlı genom taramaları, Moleküler Biyoloji, Diagnostik kitler gibi Laboratuvar çalışmalarına uygun olabilmelidir. 2) Cihaz standart olarak 96 kuyucuklu blok ile gelmelidir. 3) Bu blok gradient özelliğe sahip olmalıdır Gradient ısı aralığı C olmalıdır. 8 farklı anneling sıcaklığı oluşturmalıdır. 4) Blok Isı aralığı 4 C, C arasında olmalıdır. 5) Cihaz saniyede en az 4 C ısıtma performansına sahip olmalıdır 6) +/- 0,5 C ısı kontrol kesinliği ve +/- 0,5 C lik blok üniformitesi olmalıdır. 7) Hem hesaplanabilir hem de blok ısısını baz alan ısı kontrol moduları olmalıdır. 8) Cihaz en az 500 program hafızasına sahip olmalıdır. USB flash belek ile sınırsız program hafızası özelliğine erişebilmelidir. 9) Cihaza takılabilen USB flash belleğe, protokoller, çalışma raporları ve system raporları kayıt edilebilmelidir.

8 10) Çoklu metod programlama seçenekleri sunmalıdır: Step temelli grafiksel ve yazı protokol yazımı. 11) Cihazın yüksek çözünürlüğe sahip 5,7 renkli ekranında reaksiyon adımları izlenebilmelidir. Bu ekran dokunmatik özelliğe sahip olmalı ve tüm programlamalar dokunmatik ekran üzerinden yapılmalıdır. 12) Cihaz oil-free PCR çalışmaları için ısıtıcılı kapak hot lid standardı ile kondensasyon minimuma indirilmelidir. Isıtmalı kapak 110 C ye kadar ısıtılabilmelidir. 13) Cihaz instant inkübasyon yapabilme özelliğine sahip olmalıdır. 14) Cihaz sesli alarmlarla kullanıcıyı uyarmalıdır. 15) Cihaz elektrik kesintisinden sonre kaldığı yerden devam edebilmelidir. 16) Cihaz PCR lisansına sahip olmalıdır. IV) Dijital Kuru Blok Isıtıcı 1) Cihaz genel maksatlı kullanılacağı gibi özellikle mikrobiyoloji, kimya, immünoloji, biyokimya ve moleküler biyoloji uygulamaları için uygun olmalıdır. 2) Dijital göstergeye sahip olmalı ve cihaz üzerindeki tuşlarla kolayca ayarlama yapılabilmelidir. 3) Cihaz, elektrik tasarruflu, çok amaçlı ve süreklilik gerektiren işlerde güvenlidir. 4) Cihazda en az bir tane 1.5 ml lik tüplerle uyumlu ve 24 kuyucuklu standart blok ile birlikte gelmelidir. 5) Cihazın ayarlanabilir sıcaklık aralığı C arasında olmalıdır. 6) Cihazın üzerinde yer alan ekran 4 haneli LED ekran olmalı ve sıcaklık görüntüleme çözünürlüğü 0.1 C olmalıdır. 7) Cihaza ait uniformitesi 37 C de ±0.2 C olmalıdır. 8) Isı bloğu haznesi paslanmaz çelik özellikte olmalıdır. V) Genel Şartlar 1) Cihaz fabrikasyon hatalarına karşı 2 yıl ücretsiz, müteakip 10 yıl ücreti mukabili yedek parça, bakım ve onarım garantili olmalıdır.

9 2) Teklif veren firmalar bu şartnamenin bütün maddelerine cihazın kataloğu ile beraber sırasıyla ayrı ayrı cevap vermelidirler. 3) Cihazın Türkiye de veya Avrupa Birliği Ülkelerinde kurulu en az bir laboratuarda mevcut ve kullanılabilir olduğunu gösteren referans listesi bulunmalıdır. (referanslar aynı marka olmalıdır, kapasite ve model farklı olabilir.) 4) Teklif edilen markanın üretici firması kuruma eğitim taahhütnamesi sunmalıdır. İhale uhdesinde kalan firma, cihaz kurulumlarını yaparak uygunluk testleri raporunu kuruma sunduktan sonra, aplikasyon uzmanı tarafından cihaz başında verilecek ilk eğitim dışında, cihaz üreticisi firmanın üretim merkezinden görevlendirilecek uzman tarafından, daha sonra belirlenen tarih aralığında cihaz başında talep edilen sayıda araştırmacıya ileri kullanıcı eğitimi vermekle yükümlüdür.

10 DİNAMİK YORULMA TEST SİSTEMİ TEKNİK ŞARTNAMESİ Teknik Özellikler: (Sistem, Yazılım, Donanım) 1. Cihaz yer tipi olmalıdır ve dinamik test kapasitesi en az ±100kN ve statik test kapasitesi en az ±120kN yük kapasitesine sahip olmalıdır. 2. Cihaz yorulma frekansı Hz veya daha geniş bir frekans aralığında test yapabilmelidir. 3. Cihazın test alanı içerisinde kolonlar arası genişlik minimum 500 mm olmalıdır. 4. Load cell ve tablalar arası (çeneler hariç) test alanı en az 400 mm olmalıdır. 5. Cihaz en az +/- 50 mm veya daha fazla strok mesafesine sahip olmalıdır. 6. Cihaz ile beraber metal, kompozit ve plastik malzemeler için maksimum 12mm kalınlığındaki düz numuneler için 1 set Manuel Non-shift tip çene verilmelidir. Bu çene +/-100kN da kullanılmaya müsait olmalıdır. Cihazın yük hassasiyeti %0,5 veya %1 olmalıdır. 7. Cihaz ile beraber 1 set metal, plastik numuneler için Manuel Split- Flange type Round Bar Grip çene verilmelidir. Bu çene +/-100kN da kullanılmaya müsait olmalıdır. 8. Sistem, tam otomatik ve bilgisayar kontrollü olmalıdır 9. Cihaz ile birlikte verilecek yazılım Windows 7 altında çalışmaya uyumlu olmalı ve yazılım ile statik, programlanabilir dinamik, kırılma tokluğu, çatlak ilerleme testleri yapılabilmelidir. 10. Sistem ile ASTM E 399 ve ASTM D 647 standartlarına uygun testler yapılmasına imkan vermelidir. 11. Cihaz ile beraber metal, kompozit ve plastik malzemeler için; 25mm CT (compact tension) ve 50mm CT toplam 2 set çene verilmelidir. 12. Cihaz ile birlikte 0 12mm arası kalınlıktaki numuneleri tutabilecek yapıda 100kN dinamik yüklemelere uygun kapasitesine sahip bir çene verilmelidir. 13. Cihaz ile beraber basma test plakaları verilmelidir 14. Cihaz ile beraber COD testi için 3 ve 4 nokta eğilme test aparatı, verilmelidir 15. Kontrol ünitesi ayarlanabilir frekans aralığı olmalıdır. Kontrol ünitesi ve yazılım ile sinüs, üçgen, kare, yarım sinüs, yarım üçgen, yarım dikdörtgen, trapediozal, rampa, adım, sweep (tarama), ve kombinasyon yüklemeleri yapılabilmelidir. 16. Cihaz ile beraber metal, kompozit ve plastik malzemeler için; 25mm CT ve 50mm CT için dinamik testlere uygun ekstensometre verilmelidir 17. Cihaz ile birlikte küçük çaplı cıvataların testlerinde kullanılmak üzere 100kN kapasiteli yük ölçer ile kullanıma uygun cıvata test ekipmanı ve M5, M6, M8, M10, M12, M14 çaplarındaki cıvatalara uygun tutucu kafalar

11 verilmelidir. 18. Sistem ile birlikte çalışmaya uyumlu 1 adet bilgisayar ve 1 adet Laser jet renkli yazıcı ve 22 boyutlu monitör verilmelidir. 19. Cihazla birlikte verilen tüm yazılımlar başka bilgisayarlara da ücretsiz yüklenebilmelidir. 20. Cihaz bilgisayar ünitesinden bağımsız olarak LCD ekranlı bir kontrol ünitesine sahip olmalıdır. Kontrol ünitesi ölçüm amplifikatörü çözünürlüğü en az 24 bit olmalı ve ayarlanabilir frekans aralığı en az ile 1000Hz aralığında olmalıdır. 21. Hidrolik güç kaynağı ünitesi en az 20 MPa basınç ile çalışmalı minimum 40 litre/dakika kapasiteye sahip olmalıdır. Cihazın hidrolik güç kaynağı ünitesi tank kapasitesi en az 150 Lt kapasitede olmalıdır. Cihazlar için gerekli su soğutma sistemi (chiller) cihazlar ile beraber teslim edilmelidir Kalibrasyon: 1. Uluslararası kalibrasyon standartlarına göre fabrika kalibrasyonları taşınma ve kurulum esnasında ve dünya üzerindeki yer çekimi ivmesinin farklılığı sebebiyle geçerliliklerini yitirirler, bu sebeple cihazın yük hücresinin ilk kalibrasyon üretici firmanın sistemi tanıyan yetkili kendi mühendisi tarafından kurulumun hemen ardından yerinde yapılarak teslim edilmelidir. 2. Kalibrasyonu yapacak servis mühendisinin kalibrasyon yapmaya yetki belgesi olmalıdır. 3. Cihaz kurulumundan sonra, yüklenici firma tarafından akredite bir kuruluşa yerinde kalibre ettirilecektir. 4. Laboratuvarın akreditasyon çalışmalarında geçerliliğinin sağlanması göz önüne alındığında bu ilk kalibrasyonun kurulumun ardından altı ayı geçmemek şartıyla ileri bir tarihte yapılması istenebilir. Gerekli Standart ve Sertifikalar: 1. Cihazın üreten firmanın ISO 9001 kalite yönetim belgesine sahip olmalıdır. 2. Avrupa Birliği Normlarından ASTM E 399 ve ASTM D 647 standartlarına uygun olduğunu beyan etmelidir. Kurulum: 1. Cihaz toz, yağmur, kar, güneş ışığı, rüzgar vb. gibi her türlü iklim şarlarına karşı taşıma sırasında zarar görmeyecek şekilde, yükleme ve indirme sırasında oluşabilecek muhtemel darbelere mukavim tamamen kapalı sandık içerisinde teslim edilecektir. 2. Cihazın teslim yeri Abant İzzet Baysal Üniversitesi Laboratuarlarıdır. 3. Sistem tüm fonksiyonlarını yerine getirecek şekilde montajlı, kalibrasyonu yapılmış ve çalışır halde teslim edilecektir. 4. Verilen yazılımların ve test aparatlarının kontrolü için, cihaz teslimatında en az 2 adet örnek numuneler ile test yapılarak sistem kontrol edilecektir. Eğitim Sertifika: Teknik Doküman: ve 1. Sistemi sağlayan firmanın, resmi olarak üretici firma tarafından eğitilmiş, bakım ve eğitim hizmetlerini verebilecek yetkili servis mühendisi olmalıdır. Yetkili servis mühendisi sistemin kullanıcısına gerekli tüm donanımsal ve yazılımsal eğitimleri vermelidir. 2. Sistemin kullanılabilmesi için gerekli eğitimler kurulumdan sonra cihazın başında yapılmalıdır. 1. Gerekli dokümanlar, kullanım kılavuzu ve modele ait kurulum CD si cihaz ile birlikte verilmelidir.

12 Garanti Kapsamı: Servis Yedek Parça: Diğer Şartlar: ve 2. Sistemin bakımı, onarımı ve işletilmesi için gerekli tüm dokümanlar sistemle birlikte verilmelidir. 1. Sistemin bütünü, fabrikasyon hatası, kalitesiz malzeme kullanımı, işçilik kusurları, vb. sebebiyle kurulum öncesinde, kurulum esnasında ve/veya kurulum sonrasında oluşabilecek her türlü olumsuzluklara karşı 2 (iki) yıl süre ile garantili olacaktır. 2. Garanti süresince arıza halinde takip eden 10 iş günü içinde gerekli müdahale yapılmalıdır, yedek parça ithalatını gerektiren durumlarda bu süreye bakılmaz ancak bu süre içerisinde gerekli parçanın siparişinin verilmiş olması gerekmektedir. Cihazda meydana gelen arıza 3 ay içerisinde giderilemezse cihaz yenisi ile değiştirilmelidir. 3. Garanti süresi, sistemin kurulup, gerekli eğitimin ilgili personellere verilmesiyle başlayacaktır. Bu sebeple teslimat ve kurulum tarihleri ayrı olabilir. 4. Garanti süresi içerisinde cihazın periyodik kalibrasyonları firma tarafından ücretsiz olarak yapılacak veya yaptırılacaktır. 5. Cihazın garanti dahili veya harici herhangi bir arıza sonucunda değiştirilmesi gerektiği tespit edilen yedek parçaları (Çene ve aksesuar gibi üretimi süreç alabilecek aksamlar hariç) en geç 30 iş günü içerisinde üretim tesislerinden sevk edilmelidir. Parça üniversiteye ulaştıktan 10 iş günü içerisinde arıza giderilmelidir. 1. Garanti süresini takiben, yüklenici firma en az 10 yıl süre ile ücreti mukabili servis ve yedek parça hizmetlerini temin edecektir. 2. Üretici firmanın Türkiye de kendi ofisi ve/veya yetkili distribütörü olmalıdır ki; Kullanım esnasında ortaya çıkabilecek yazılımsal ve donanımsal sorunlara Türkiye deki kendi personeli ve/veya yetkili distribütörünün personeliyle hızlı bir şekilde müdahale edilebilmelidir. 3. Teklif edilen marka temsilcisinin TSE Hizmet Yeterlilik Belgesi olmalıdır. 1. Teklif veren firmalar bu şartnamenin bütün maddelerine cihazın kataloğu ile beraber sırasıyla ayrı ayrı cevap vermelidirler. 2. Cihazın Türkiye de ve Avrupa Birliği Ülkelerinde kurulu en az birer laboratuarda mevcut ve kullanılabilir olduğunu gösteren referans listesi bulunmalıdır. (Referanslar aynı marka olmalıdır, kapasite ve model farklı olabilir.)

13 FERMENTÖR CİHAZI TEKNİK ŞARTNAMESİ 1) Cihaz; bakteri, maya ve küf kültürleri ile çeşitli biyokütle ve biyoürün üretim proseslerinin yürütülmesi amacı ile kullanılacaktır. 2) Cihaza ait iki farklı hacimde kültür kabı olmalıdır. Her iki kültür kabı ile gerektiğinde çalışabilmek için, kültür kapları gerekli donanımları ile birlikte set halinde sağlanmalıdır. Kültür kapları için istenen hacimler aşağıda verilmiştir: 1. kültür kabı: Toplam hacmi en az 2.5 L, en fazla 3.0 L olmalıdır. 2. kültür kabı: Toplam hacmi en az 6.6 L en fazla 7.5 L olmalıdır. 3) Sistemin kontrol ünitesi, kolay temizlenebilmesi için paslanmaz çelikten imal edilmiş olmalıdır. 4) Sistem kontrol özel konfigürasyonu sayesinde, üniteye bağlı olan bütün fermentör ve biyoreaktörlerin birbirinden bağımsız ve eşzamanlı görüntülenmesi ve kontrolunu sağlaması gerekmektedir. 5) Sistemin bütün servis bağlantıları ana ünitenin yan tarafında bulunmalı, bu sayede yer kazanımı ve kolay kullanım rahatlığı sağlamalıdır. 6) Ana kontrol ünitesi üzerinde en az 8.4 büyüklüğünde LCD tipinde kontrol ekranı olmalı ve herhangi bir aparata gerek kalmadan dokunmatik özellikle çalışabilir özellikte olmalıdır. 7) Cihazın motoru minimum rpm arasında karıştırma hızıyla çok yüksek miktarlarda oksijen transfer oranına (350 mmol O 2 /h) kadar çıkabilmelidir. 8) Cihazın maksimum çalışma sıcaklığı en az 70 o C olmalıdır. 9) Kültür kaplarının etrafındaki cekete su girişi, cekete teğet olarak altan girişli olmalı ve aynı şekilde ve aynı teğet açıda yukarıdan çıkışlı olmalıdır. Bu sayede sirküle edilecek su, ceket içinde herhangi bir kısa yol bulamayacak ve sıcaklık kontrolündeki doğruluk korunabilecektir. 10) Ana kontrol ünitesi üzerine entegre olan kullanım yazılımı özellikleri aşağıdaki gibi olmalıdır: a. Grafikli proses görüntülemesi yapabilen, b. Dijital olarak sensör ve prob kalibrasyonu yapılabilinen, c. Dijital olarak yapılan ph kalibrasyonun, proses esnasında tekrarlanabilinmesi, d. Sıcaklık, karıştırıcı hızı, ph, Çözünmüş oksijen köpük/seviye birleştirilmiş kontrol, subsrat A ve substrat B pompaları için dijital kontrol kolaylığı ve tüm

14 bu parametreler için profil oluşturabilme özelliği ile zamana bağlı otomatik parametre değişimleri, e. Substrat kontrolünün sisteme dışarıdan bağlanabilecek yada sisteme entegre bir pompa ile yaptırılabilinmesi, f. Substrat kontrollerinde profili oluşturabilme g. Bütün kritik sistem parametreleri için şifre koruma kolaylığı, Sistem güvenliği için şifre koruma kolaylığı h. Bütün sistem çıktıları için manuel çıktı alabilme, Şartları sağlanmalıdır. 11) Sistem çalışabilmesi için bütün sarf malzemesi (vb.) ile birlikte tedarik edilmelidir. Sistemin çalışması için gerekli olacak bütün conta, filtre diğer sarf malzemeler sistem ile birlikte tedarik edilmeli, ayrıca her bir kültür kabı için yedek o-ring ve Conta setide sistemile birlikte teslim edilmelidir. 12) Sistem kullanım kılavuzu ve CE dökümanları ile teslim edilmelidir. 13) Sistem ile birlikte sıcaklık probu, çözünmüş oksijen probu, ph Probu, seviye probu ve köpük probu ve ara bağlantı kabloları verilmelidir. Bütün problar otoklavlanabilir olmalı ve termal sterilizasyona dayanıklı olmalıdır. 14) Ceketli kültür kabı ceketi, maksimum çalışma kapasitesinden kültür kabının en alt noktasına ve hatta kabın bütün alt kısmını saracak şekilde olmalı ve bu sayede bütün çalışma kapasitelerinde oluşabilecek sıcak noktaları ve ısı kaçaklarını önlemeli, homojen bir sıcaklık dağılımı sağlamalıdır. 15) Sistem ile teslim edilecek bütün o-ring ve Contalar FDA onaylı EPDM materyalden üretilmiş olmalıdır. 16) Bütün kültür kapları homojen oksijen dağılımı ve karıştırma için uygun Baffle aparatına sahip olmalıdır. 17) Kültür Kabı kolayca otoklavlanabilir,borosilikat camdan mamul olmalıdır. 18) Sistemde mikroorganizma inokülasyonu için membranlı inokülasyon portu da bulunmalıdır. 19) Kültür kabı 19 mm lik, 12 mm lik ve minimum 4 mm lik portlara sahip olmalı ve kültür kabı ile birlikte ph, DO, (po 2 ), köpük, seviye, sıcaklık sensörleri de verilmelidir. 20) Kültür kabı ile birlikte, fermentasyon esnasında steril numune almaya yarayacak, Manuel Örnek Alma aparatı verilmelidir. 21) Karıştırıcı ve kültür kabı bağlantısı tek mekanik bağlantılı olmalıdır.

15 22) Kültür kabı ile birlikte 3 er adet 500 ml lik asit, baz ve köpük kırıcı için otokalvalanabilinen cam şişe ve uygun aparatları verilmelidir. 23) Kültür kabı için, karıştırma sistemi en az 2 adet Rushton Türbün pervaneleri ne sahip olmalıdır. 24) Cihazın ana ünitesi, konfigürasyona göre, her bir kültür kabı başına yerleştirilmiş en az 3 adet peristaltik pompa içermelidir. 25) Cihaz üzerinde bulunan yada sonradan eklenecek bütün peristaltik pompalar, çalışmaları esnasında en doğru miktarlarda sıvı aktarımı için Dozaj sayaçlı/toplayıcılı olmalıdır veya istenildiğinde sistem ile birlikte verilecek olan yazılım ile programlanabilmelidir. 26) Cihaz, besiyeri eklemek yada almak, ürün beslemesi yapmak yada sürekli operasyonlarda kullanılmak üzere otomatik olarak kombine edilmiş seviye ve köpük kontrollü olmalıdır. 27) Sistemde cihazın gaz kütle akışını yüksek tekrarlanabilirlik ve doğruluk ile kontrol edebilmek amacıyla termal kütle akış teknolojisi kullanılmalıdır. Bahsi geçen termal kütle akış teknolojisi sensörü; doğru akış oranlarının geniş bir yelpaze üzerinde gaz veya sıvıların akışını kontrol edebilir özellikte tek bir kompakt, ayrılmaz vana ile PID kontrolöründen kombine edilmiş olmalıdır. 28) Cihazın gazlandırma stratejisi çalışılacak bütün mikroorganizma ve bakterilere uygun olmalı, düşük oksijen konsantrasyonu ve yüksek oksijen konsantrasyonunda çalışılması gereken bakterilerde hiç bir sorun yaratmamalıdır. Mikro-organizma üretimine uygun olacak entegre otomatik gaz karıştırma sistemi sayesinde çözünmüş oksijen değerlerini yakalamak için gerektiğinde Hava ve Oksijen gazlarının tamamını otomatik olarak karıştırabilmeli ve bu sayede bütün çalışmalara uygun olmalıdır. Sistemin 2 gaz için de girişi bulunmalı, bu gazları kullanıcının isteği doğrultusunda otomatik olarak kendisi karıştırmalıdır. 29) Kontrol ünitesi dijital, mikroprosesör tabanlı ve ana ünite üzerinde bulunmalıdır. 30) Cihazın bütün kontrol ünitesi ve bağlantıları ve software ve firmware i GMP kurallarına uygun olarak yapılmış olmalıdır. 31) Cihazın karıştırma, sıcaklık, ph, DO kontrol diagramları PID üzerinden ayarlanır olmalı, bu sayede kullanıcı tarafından kontrol algoritması değiştirilebilmelidir.

16 32) Cihaz üzerindeki bütün PID kontrol algoritmalarının parametreleri, kullanıcı tarafından değiştirilebilmeli, (XP, TI, TD) ve bu sayede yapılan çalışmaya göre kontrolleri kullanıcı belirleyebilmelidir. 33) Cihazın Kontrol Ünitesi DO için en az 4 kademe seçeneği önerebilmeli ve bu seçenekler kullanıcı tarafından karıştırma, hava akışı, besiyeri besleme, ve gaz karışımı arasında değiştirilebilmelidir. 34) Cihazın operatör ekranı ph değerinin tekrarlanabilir kalibrasyonuna uygun olmalıdır. 35) Cihaz ile birlikte, cihaz ile uyumlu çalışabilen ve iyi performans sağlayabilecek bir soğutucu sistem (chiller) verilmelidir. 36) Teklif veren firmalar üretici firma Tek Temsilcilik Belgesini ibraz edeceklerdir 37) Cihaz herhangi bir arızaya karşı firma tarafından 2 yıl garanti kapsamında bulunmalıdır. 38) Cihazın sarfları firma tarafından 10 yıl ücreti karşılığında tedarik edilebilinmelidir. 39) Cihazla birlikte orijinal yazılımı ve bir adet bilgisayar verilmelidir. Bilgisayarın özellikleri aşağıdaki gibi olmalıdır: İşletim Sistemi Lisanslı Windows 7 yazılım ve Lisanslı Office 2010 olacaktır. Yazılım kurulum CD leri ile birlikte teslim edilmelidir. Core i7 en az 3.4 GHz işlemci 1.0 TB 7200 Rpm SATA2 16MB HDD 8GB DDR3 ram bellek Klavye ve Optik Mouse 32x DWD-RW DL optik sürücü DVD + RW 22 inç widescreen LCD Monitor. 1GB paylaşımsız ekran kartı Kart okuyucu, 1 adet renkli lazer yazıcı ve yedek kartuşu 40) Teklif veren firmalar bu şartnamenin bütün maddelerine cihazın kataloğu ile beraber sırasıyla ayrı ayrı cevap vermelidirler. 41. Cihazın Türkiye de veya Avrupa Birliği Ülkelerinde kurulu en az bir laboratuarda mevcut ve kullanılabilir olduğunu gösteren referans listesi bulunmalıdır. (referanslar aynı marka olmalıdır, kapasite ve model farklı olabilir.) 42. Teklif edilen markanın üretici firması kuruma eğitim taahhütnamesi sunmalıdır. İhale uhdesinde kalan firma, cihaz kurulumlarını yaparak uygunluk testleri raporunu kuruma sunduktan sonra, aplikasyon uzmanı tarafından cihaz başında verilecek ilk eğitim dışında,

17 daha sonra belirlenen tarih aralığında cihaz başında talep edilen sayıda araştırmacıya ileri kullanıcı eğitimi vermekle yükümlüdür.

18 GAZ KROMATOGRAFİ - KÜTLE SPEKTROMETRESİ TEKNİK ŞARTNAMESİ KONU: Bu teknik şartname Gaz Kromatografi Kütle Spektrometresi Sistemi teknik özelliklerini konu alır. 1. İSTEK VE ÖZELLİKLER: Sistem; 1 adet Gaz Kromatografi, 1 adet Kütle Spektrometresi, 1 adet Split/Splitless enjektör bloğu, 1 adet Oto-enjektör, gerekli gazlar ve gaz bağlantı aksesuarları, gaz filtreleri ve bilgisayar sistemi ve yazılımdan oluşmalıdır. 2. GAZ KROMATOGRAFİ GENEL ÖZELLİKLERİ: 2.1. Cihaz mikroişlemci kontrollü veya harici bilgisayar tarafından tamamen kontrol ve komuta edilebilmelidir Kendi kendisini test etme özelliği sayesinde, cihaz her açılışında kendini kontrol ederek kullanıcıya bilgi vermeli ve herhangi bir arıza durumunda kullanıcıyı uyarmalıdır Cihazın hafızasındaki veriler elektrik kesilmelerinde silinmemeli ve korunmalıdır Cihazdaki tüm gaz akışları (taşıyıcı gaz ve detektör gazlarının hepsi) ve split çıkışı tamamen elektronik-akış kontrol ile ayarlanmalıdır Taşıyıcı gaz için basınç değerleri en az 0,01 psi aralıklarla ayarlanabilmelidir Taşıyıcı gaz tüketimini minimum seviyede tutabilmek için sistemde Gas Saver modu bulunmalıdır Cihazda kullanılacak gazlar GC ve MS cihazlarına girmeden önce indikatörlü gaz temizleme filtrelerinden geçmelidir Cihaza enjektör, dedektör veya harici olarak kullanılacak toplamda en az 3 (üç) adet elektronik akış kontrol ünitesi bağlanabilmelidir Cihaz 220 V/50-60 Hz elektrik ile çalışmalıdır Cihaz üzerine istenildiğinde aynı anda en az 1 (bir) dedektör takılabilmeli, cihazla istenildiğinde uygun enjektör bloğu takılarak aynı anda kapiler veya dolgulu kolon çalışmaları yapılabilmelidir. 3. KOLON FIRINI: 3.1. Cihaza aynı anda en az 2 adet kapiler kolon yan yana takılabilmelidir Kolon fırın büyüklüğü, kolon takılışı veya sökülüşü sırasında kolayca çalışabilmeyi sağlamalıdır Kolon fırın sıcaklığı ortam sıcaklığının +4 C üzeri ve 450 C arasında olmalıdır. Sıvı azot ile soğutma sistemi ile -80/450 C, karbondioksit soğutma sistemi ile -40/450 C arasında inebilir olmalıdır Isıtma hızı en az 120 o C/dakika olmalıdır Fırın sıcaklığı 0,1-1 C aralıklarla ayarlanabilmelidir Alan tekrarlanabilirliği en fazla % 2,0 RSD olmalıdır C'den 50 C'ye 5 dakika içerisinde soğumalıdır.

19 4. ENJEKSİYON SİSTEMİ: 4.1. Cihaza en az 1 adet split/splitless takılı olmalıdır Split/Splitless kapiler enjeksiyon bloğu; enjeksiyon bloğuna yapılacak enjeksiyonlarda; yoğun konsantrasyondaki maddelerden dolayı oluşabilecek kirlenmelere, kolonun taşıma kapasitesini aşabilecek enjeksiyonlardan dolayı oluşabilecek olumsuzlukların önüne geçebilmek için isteğe bağlı olarak Split veya Splitless enjeksiyon yapılabilmelidir Cihaz isteğe bağlı olarak hem elektronik akış hem de basınç kontrollü olmalıdır Maksimum çalışma sıcaklığı 450 C olmalıdır Basınç aralığı en az 0,001 psi aralıkla ayarlanabilir olmalı, psi arasında set edilebilmelidir Enjeksiyon bloğu hem 0,53 mm iç çaplı geniş kapiler kolon, hem de 0,05 mm - 0,32 mm aralığındaki dar kapiler kolonlarla çalışma yapmaya uyumlu olmalıdır. 5. KÜTLE SPEKTROMETRESİ: 5.1. Sistemin kütle aralığı en az 1,6 Da dan 1050 Da na kadar veya daha geniş olmalıdır Sistem MS yapma özelliğine sahip olmalıdır. Full Scan modunda tarama yapabilmelidir. Senkronize veya otomatik SIM/Scan özelliği olmalıdır. SIM/Scan data toplamasını eşzamanlı olarak yapabilmelidir Kütle filtresi; ön (pre-) ve arka (post-) filtrelerine sahip quadropol tipte olmalı veya maksimum iyon geçişi sağlanabilmesi için lenssiz dizayna veya Monolithic hyberbolic altın kaplamalı quadrupol tipinde mass filtreye sahip olmalıdır İyon kaynağı inert yapıda olmalı ve iyon kaynağı sıcaklığı C aralığında kontrol edilebilir olmalıdır Sistemde iyonlaşmayı filament sağlamalıdır ve sistemde iki adet filament bulunmalıdır. Filamentlerden biri devre dışı kaldığında diğeri software üzerinden kullanıcı tarafından devreye alınabilmelidir İyonlaşmayı sağlayan filamentin emisyon akımı ayarlanabilir olmalıdır Filament elektron enerjisi isteğe bağlı olarak ayarlanabilir olmalıdır Sistemin tarama hızı en az Da/saniye olmalıdır. Vakum sistemi; hava soğutmalı turbo moleküler pompa sisteminden oluşmalıdır. Turbo moleküler pompa sisteminin kapasitesi en az 250 L/saniye ya da Diferansiyel-Turbo moleküler pompa için 175/180 L/saniye olmalıdır Kütle axis stabilitesi 48 saatte <±0,1 Da olmalıdır Transfer hattı sıcaklığı 350 C ye kadar ayarlanabilmelidir EI MS Full Scan taramasında kütle aralığı taratılıp 272 iyonu baz alındığında 1 pg oktafloranaftalin (OFN) analizi, S/N değeri en az >500:1 değerinde olmalıdır Sistemin dedektörü elektron çoğaltıcı (Electron multiplier) tipte olmalıdır.

20 6. OTO ÖRNEKLEME SİSTEMİ : 6.1. Oto-İnjektör tüm injektör bloklarına injeksiyon yapabilmelidir Oto örnekleme ünitesi 2 ml lik vialler için en az 90 (doksan) adet kapasiteye sahip olmalıdır ml standart numune şişelerinden veya mikro numune şişelerinden şırınga tipine bağlı olarak 0,1µL hacimlerle injeksiyon doğru ve tekrarlanabilir olarak yapılabilmelidir İstenildiğinde cihaza iki enjektör bloğuna aynı anda enjeksiyon yapabilecek şekilde iki adet auto enjektör ünitesi takılabilmeli veya oto enjektör ünitesi iki enjektör bloğuna da ardışık olarak enjeksiyon yapabilmelidir. 7. YAZILIM ve BİLGİSAYAR : 7.1. Yazılım, gaz kromatografi ve kütle spektrometresi cihazlarını tamamen kontrol edebilmeli, dedektörler ile MS datasını hafızaya alabilmelidir Kütüphane bulunmalıdır ve Kütüphane PCB, Pestisit, VOC, yağ asidi ve toksikoloji gibi verileri içermelidir Bilgisayar sistemi en az aşağıdaki özellikleri taşımalıdır: 1. İşletim Sistemi Lisanslı Windows 7 yazılım ve Lisanslı Office 2010 olacaktır. Yazılım kurulum CD leri ile birlikte teslim edilmelidir. INTEL Core i7 en az 3.4 GHz işlemci 1.0 TB 7200 Rpm SATA2 16MB HDD 8GB DDR3 ram bellek Klavye Ve Optik Mouse 32x DWD-RW DL optik sürücü DVD + RW 22 inç widescreen LCD Monitor. 2GB paylaşımsız ekran kartı Kart okuyucu, 1 adet renkli lazer yazıcı ve yedek kartuşu 8. SİSTEMLE BERABER VERİLECEK MALZEMELER : - 2 adet uygun kolon adet 2 ml vial - 3 adet 10 µl enjektör - Gerekli gaz filtreleri - 1 adet yedek filament - 6 adet yedek liner, 50 adet septa - Gerekli gazlar, tüpleri ve gaz bağlantıları 9. EĞİTİM, GARANTİ VE KABUL ŞARTLARI: 9.1. Cihazın montajı üretici firmada eğitim görmüş yetkili servis elemanlarınca yapılmalı ve kullanıcılara gerekli eğitim verilmelidir Cihaz fabrikasyon ve montaj hatalarına karşı en az 2 (iki) yıl süre ile ücretsiz, bunu takip eden 10 yıl boyunca da ücretli servis ve yedek parça garantili olmalıdır.

21 9.3. Verilecek eğitimlerle ilgili olarak katılımcılara sertifika verilmelidir Cihaz taahhüt edilen zamanda kurulup çalıştırılmalı, sağlam eksiksiz, hatasız olarak teslim edilmelidir. Cihazın teslim tarihi nden çalışır vaziyette sağlam ve eksiksiz olarak kullanıcının hizmetine sunulması anlaşılmalıdır Cihazın montajından sonra, herhangi bir gıda maddesinde aroma bileşenlerinin analizi (veya uygun başka bir numune) yapılarak, kütüphane taraması uygulamalı olarak gösterilmelidir Teklif veren firmalar bu şartnamenin bütün maddelerine cihazın kataloğu ile beraber sırasıyla ayrı ayrı cevap vermelidirler Cihazın Türkiye de veya Avrupa Birliği Ülkelerinde kurulu en az bir laboratuarda mevcut ve kullanılabilir olduğunu gösteren referans listesi bulunmalıdır. (referanslar aynı marka olmalıdır, kapasite ve model farklı olabilir.) 9.8. Teklif edilen markanın üretici firması kuruma eğitim taahhütnamesi sunmalıdır. İhale uhdesinde kalan firma, cihaz kurulumlarını yaparak uygunluk testleri raporunu kuruma sunduktan sonra, aplikasyon uzmanı tarafından cihaz başında verilecek ilk eğitim dışında, cihaz üreticisi firmanın üretim merkezinden görevlendirilecek uzman tarafından, daha sonra belirlenen tarih aralığında cihaz başında talep edilen sayıda araştırmacıya ileri kullanıcı eğitimi vermekle yükümlüdür.

22 HALOJENLİ ORGANİK BİLEŞİKLER TAYİN CİHAZI (AOX ANALYZER) TEKNİK ŞARTNAMESİ 1. Cihaz ile su örneklerinde halojenli organik bileşiklerin tayini kulometrik titrasyon metodu kullanarak yapmalıdır. 2. Taşıyıcı ve oksitleyici gaz olarak yüksek saflıkta oksijen gazı kullanılmalıdır. 3. Cihaz yazılım ile bilgisayardan kontrol edilerek çalışmalıdır. 4. Cihazın oksitleme fırını ve indirgeme hücresi bulunmalıdır. 5. AOX/EOX/POX uygulamalarında en az 0,1-300 µg C1 ölçüm aralığında çalışabilmelidir. 6. Cihaz uluslar arası standartları (ISO 9562, DİN , EN 1484 gibi) sağlayarak AOX, EOX, POX, TOX ve TX analizlerini, gerekli aksamlar eklenerek yapabilmelidir. 7. Cihaz istenildiğinde hem kolon hem de batch modunda (shaking) çalışabilmelidir. 8. Windows tabanlı sistem yazılımı PC ile birlikte ücretsiz verilmelidir. 9. Titrasyon parametreleri grafiksel veya sayısal olarak yazılım aracılığı ile analiz esnasında izlenebilmelidir. 10. Yazılım AOX, EOX, POX ve TX uygulamaları için kullanılabilmelidir. 11. Analiz ve çalışma parametreleri yazılım aracılığı ile sisteme girilebilmelidir. 12. Cihazın kurulumu ve kullanıcı eğitimi tedarikçi firma tarafından sağlanmalıdır. 13. Elektrolit çözeltisinin hazırlanması ve kurutucu hazne için gerekli kimyasallar cihazla birlikte sağlanmalıdır. 14. Cihazla birlikte aşağıdaki malzeme sağlanmalıdır: - Bilgisayar ve lazer yazıcı: İşletim Sistemi Lisanslı Windows 7 yazılım ve Lisanslı Office 2010 olmalıdır. Yazılımlar kurulum CD leri ile birlikte teslim edilmelidir. INTEL Core i7 en az 3.4 GHz işlemci 1.0 TB 7200 Rpm SATA2 16MB HDD 8GB DDR3 ram bellek Klavye Ve Optik Mouse 32x DWD-RW DL optik sürücü DVD + RW 22 inç widescreen LCD Monitor. 2GB paylaşımsız ekran kartı Kart okuyucu, 1 adet renkli lazer yazıcı ve yedek kartuşu Oksijen ve azot veya argon tüpleri (en az 50 Litre) ve çift kademeli basınç regülatörleri ve bağlantı elemanları 2 li veya 3 lü AOX süzme cihazı En az 100 analiz için yeterli olacak sarf malzemesi 15. Cihazın garanti süresi 2 (iki ) yıl olmalıdır. 16. Garanti süresi bitiminden itibaren 10 yıl süre ile teknik hizmet, danışmanlık, servis ve yedek parça sağlama hizmeti sağlayıcı firma tarafından verilmelidir. 17. Cihaz 220V 50Hz. şehir cereyanı ile çalışabilmelidir. 18. Teklif veren firmalar bu şartnamenin bütün maddelerine cihazın kataloğu ile beraber sırasıyla ayrı ayrı cevap vermelidirler.

23 19. Cihazın Türkiye de veya Avrupa Birliği Ülkelerinde kurulu en az bir laboratuarda mevcut ve kullanılabilir olduğunu gösteren referans listesi bulunmalıdır. (referanslar aynı marka olmalıdır, kapasite ve model farklı olabilir.) 20. Teklif edilen markanın üretici firması kuruma eğitim taahhütnamesi sunmalıdır. İhale uhdesinde kalan firma, cihaz kurulumlarını yaparak uygunluk testleri raporunu kuruma sunduktan sonra, aplikasyon uzmanı tarafından cihaz başında verilecek ilk eğitim dışında, cihaz üreticisi firmanın üretim merkezinden görevlendirilecek uzman tarafından, daha sonra belirlenen tarih aralığında cihaz başında talep edilen sayıda araştırmacıya ileri kullanıcı eğitimi vermekle yükümlüdür.

24 HEADSPACE ÜNİTESİ TEKNİK ŞARTNAMESİ 1- En az 60 adet vial kapasitesine sahip olmalıdır. 2- Fırın ünitesi en az 10 numuneyi aynı anda ısıtıp analize hazırlayabilmelidir. 3- Analizlerin daha hızlı yapılabilmesi için bir örneğin analizi devam ederken sıradaki örnek viali ısıtılabilmelidir. 4- Herhangi bir adaptöre gerek kalmadan farklı hacimli vialler kullanabilmelidir. 5- Fırın, valf, loop ve transfer line sıcaklığı en az oda sıcaklığının 5 ºC üzeri ve 300ºC arasında 1 ºC aralıklarla ve 0.1 ºC hasasiyetle ayarlanabilmelidir. 6- Headspace ünitesi bilgisayar yazılımı tarafından kontrol edilebilmelidir ve yazılım içerisinden tüm özellikleri kontrol edilebilmelidir. 7- Elektronik gaz kontrol özelliği bulunmalıdır. 8- Ünite otomatik kaçak testi yapabilmelidir. 9- Ünite basınç değerini anlık göstermelidir. Herhangi bir tıkanma ya da yüksek basınç durumunda, kullanıcıyı uyarmalı ve bu uyarıyı kaydetmelidir. 10- Ünite hem statik, hem de dinamik headspace özelliğe sahip olmalıdır. 11- Ünite, statik headspace prensibiyle bir örneği hazırladıktan sonra, bir sonraki örneği, kullanıcı müdahalesi gerekmeksizin dinamik headspace ile hazırlayabilmelidir. 12- Dinamik headspace yöntemi için kullanılacak kapan (trap) USEPA normlarına uygun olmalıdır. 13- Ünite bekleme durumundayken, örnek hattının temiz kalması için gaz akışını devam ettirebilmelidir. 14- Trasfer line enjeksiyon bloğuna veya direk kolona bağlanabilmelidir. 15- Ünitenin kurulumu ve kullanıcı eğitimi, headspace üreticisinin Türkiye yetkili temsilcisi tarafından yapılmalıdır. 16- Cihazın IQ/OQ/PQ testleri istendiğinde, üretici firma tarafından eğitim almış, sertifikalı teknik personel tarafından yapılmalıdır. 17- Ünite üretim hatalarına karşı en az 2 yıl garantili olmalı ve cihaza, garanti sonrasında 10 yıl süre ile ücreti karşılığında yedek parça ve servis hizmeti sağlanmalıdır. 18- Teklif veren firmalar bu şartnamenin bütün maddelerine cihazın kataloğu ile beraber sırasıyla ayrı ayrı cevap vermelidirler.

25 İYON KROMOTOGRAFİSİ TEKNİK ŞARTNAMESİ Cihaz içme suyu analizlerinde bulunan tüm parametreleri yapabilmelidir. Cihaz içme suyu parametrelerinden tüm anyonları 50 veya 100 µl lik loop kullanarak tek enjeksiyonda ayırabilmelidir. Cihaz yine içme suyu parametrelerinden tüm katyonları tek enjeksiyonda ayırabilmelidir. KONFİGÜRASYON: 1. 1 adet isocratic pompa 2. 1 adet kolon fırını 3. 1 adet iletkenlik dedektörü 4. 1 adet suppressör 5. 1 adet oto örnekleyici 6. Eluent ve sample degazer ünitesi 7. Kaçak sensörü 8. Bilgisayar, yazıcı ve yazılım İSOCRATİC POMPA 1. Pompa akış aralığı en az ile 10 ml/dak. arasında, akış hassasiyeti 0.01 ml/dak akışta ± %0.1 olmalıdır. 2. Çalışma basınç aralığı en az 0-35 Mpa olmalıdır. 3. Akış hatları kimyasallara karşı inert bir malzemeden olmalıdır. 4. Pompa basınç limitlerine ulaştığında sistem otomatik olarak pompayı durdurmalıdır. 5. Pompa bilgisayar tarafından tamamen kontrol ve komuta edilebilmelidir. KOLON FIRINI 1. Sıcaklık aralığı oda sıcaklığında +5 o C ile 70 o C arasında ayarlanabilir olmalıdır. 2. Peltier kontrollü olmalıdır. SUPPRESSÖR 1. Sistemin; kimyasal olarak rejenere edilebilen suppressör ünitesi veya elektrolitik supressör ünitesi bulunmalıdır 2. Tam solvent uyumlu olmalıdır. 3. Kimyasal suppressör en az 5 (beş) yıl garantili olmalı ve bu özellik orijinal kataloglarda belirtilmelidir. Buna karşılık olarak Elektrolitik supressör öneren sistemler hem anyon hem de katyon analizleri için supressör ünitelerinden 3 er adet yedek vermelidir. OTO ÖRNEKLEYİCİ 1. Sistem en az 50 numune kapasiteli olmalıdır. 2. Yazılım tarafından kontrol edilebilmelidir. 3. Sistemle beraber 5000 adet numune için vial ve gerekli ultrafiltrasyon ekipmanı verilmelidir. Ultrafiltrasyon işlemini vial üzerinde bulunan kapaklarda yapan sistemler bu kapaklardan 5000 adet vermelidir. İLETKENLİK DEDEKTÖRÜ 1. Dedektör ölçüm aralığı µs/cm arasında olmalıdır. 2. Çalışma basıncı maksimum 1500 psi olmalıdır.

26 3. Detektör tamamen otomatik range (aralık) ve full scale seçimli olmalıdır. (Detektör ölçüm aralığı kullanıcı tarafından belirlenmesine gerek duymamalıdır.) BİLGİSAYAR ÜNİTESİ VE YAZILIM 1. Yazılım, tüm sistemi kontrol ve komuta edebilmeli, integrasyon, kalibrasyon, metod oluşturma, mevcut kromatogramlar üzerinde değişik işlemler yapılmasına izin vermeli, kullanıcı kendi isteğine göre rapor hazırlayabilmeli, gerektiğinde elle çalışmaya izin vermeli, toplanan veriler değişik formatlar halinde olabilmeli veya dönüştürülebilmelidir. 2. Sistemle birlikte en az aşağıdaki özelliklere sahip bilgisayar ünitesi verilmelidir: İşletim Sistemi Lisanslı Windows 7 yazılım ve Lisanslı Office 2010 olacaktır. Yazılım kurulum CD leri ile birlikte teslim edilmelidir. INTEL Core i7 en az 3.4 GHz işlemci 1.0 TB 7200 Rpm SATA2 16MB HDD 8GB DDR3 ram bellek Klavye ve Optik Mouse 32x DWD-RW DL optik sürücü DVD + RW 22 inç widescreen LCD Monitor. 2GB paylaşımsız ekran kartı Kart okuyucu, 1 adet lazer yazıcı ve 3 adet yedek toner Bilgisayar ünitesi üzerinde Windows 7 işletim sistemi, Office 2010 yazılımları ve antivirüs programı yüklü olmalı ve bu yazılımlar lisanslı olmalıdır. Bilgisayar ünitesi garanti kapsamı sonunda yetkili servis hizmetinin alınabileceği bir markadan temin edilmelidir. 3. Yazılım programındaki gelişmeler ve değişiklikler (yeni versiyon) üretici firma tarafından ücretsiz olarak gönderilmeli ve sisteme yüklenmelidir. SİSTEMLE BİRLİKTE VERİLECEK AKSESUARLAR Cihazın fonksiyonlarını arttırabilmek ve deneyler esnasında kullanabilmek amacıyla cihazla birlikte standart pakette verilenlere ek olarak aşağıda cins, miktar ve özellikleri belirtilen yedek parça ve aksesuarlar da ücretsiz olarak verilmelidir: 1. 1 adet anyon kolonu ve 2 adet ön kolon (guard column) 2. 1 adet katyon kolonu ve 2 adet ön kolonu (guard column) 3. Cihazla beraber verilecek olan anyon ve katyon kolonlarının ayırabildiği tüm içme suyu parametrelerinin her birinden en az 100 ml lik (bin) ppm lik standart kalibrasyon çözeltilerinden vermelidir. EĞİTİM, GARANTİ VE KABUL ŞARTLARI 1. Cihazın montajı üretici firma uzmanlarınca veya üretici firmada eğitim görmüş yetkili servis elemanlarınca yapılmalı ve kullanıcılara gerekli eğitim verilmelidir. 2. Cihaz, kurulumu yapıldıktan sonra, fabrikasyon ve montaj hatalarına karşı en az 2 (iki) yıl süre ile ücretsiz, bunu takip eden 10 yıl boyunca da ücretli servis ve yedek parça garantili olmalıdır. 3. Verilecek eğitimlerle ilgili olarak katılımcılara sertifika verilmelidir.

YER TİPİ, SOĞUTMALI ve YÜKSEK DEVİRLİ SANTRİFÜJ TEKNİK ŞARTNAMESİ

YER TİPİ, SOĞUTMALI ve YÜKSEK DEVİRLİ SANTRİFÜJ TEKNİK ŞARTNAMESİ YER TİPİ, SOĞUTMALI ve YÜKSEK DEVİRLİ SANTRİFÜJ TEKNİK ŞARTNAMESİ 1. Santrifüj soğutmalı ve yer tipi olmalıdır. 2. Cihaz mikroprosesör kontrollü, dijital kontrol panelli ve araştırma laboratuvarlarında

Detaylı

SIVI KROMATOGRAFI/TRIPLE QUADRUPOLE KÜTLE SPEKTROMETRESI (LC/MS/MS) TEKNİK ŞARTNAMESİ

SIVI KROMATOGRAFI/TRIPLE QUADRUPOLE KÜTLE SPEKTROMETRESI (LC/MS/MS) TEKNİK ŞARTNAMESİ SIVI KROMATOGRAFI/TRIPLE QUADRUPOLE KÜTLE SPEKTROMETRESI (LC/MS/MS) TEKNİK ŞARTNAMESİ 1. KONU: Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanlığına bağlı İstanbul 3 Nolu Halk Sağlığı Laboratuvarında kullanılmak üzere

Detaylı

01-RENK ÖLÇÜM CİHAZI ŞARTNAMESİ

01-RENK ÖLÇÜM CİHAZI ŞARTNAMESİ 01-RENK ÖLÇÜM CİHAZI ŞARTNAMESİ 1. Cihaz portatif olup aydınlatmayı geniş alanlı, 0 görüntüleme açısıyla yapabilmelidir. 2. Cihazın dedektörü 6 adet silikon fotosel ve ışık kaynağı atımlı ksenon lamba

Detaylı

T.C. YILDIRIM BEYAZIT ÜNİVERSİTESİ İdari ve Mali İşler Daire Başkanlığı

T.C. YILDIRIM BEYAZIT ÜNİVERSİTESİ İdari ve Mali İşler Daire Başkanlığı T.C. YILDIRIM BEYAZIT ÜNİVERSİTESİ İdari ve Mali İşler Daire Başkanlığı Üniversitemize ait ihtiyaçlar için aşağıda verilen Mal alım ile ilgili 4734 Sayılı Kamu İhale Kanununun ilgili maddesi ile satın

Detaylı

İlk Yayın Tarihi 29.04.2015 Ultra Derin Dondurucu Teknik Şartnamesi

İlk Yayın Tarihi 29.04.2015 Ultra Derin Dondurucu Teknik Şartnamesi ŞRT.04 29.04.2015 Ultra Derin Dondurucu Teknik Şartnamesi /01 1. Cihaz -86 C sıcaklıkta çalışabilmelidir. 2. Cihazın kabinin yan duvarları en az 1 inç kalınlığında vakum panel ve köpük dolgu ile izole

Detaylı

ICP-MS (İNDÜKTİF EŞLEŞMİŞ PLAZMA KÜTLE SPEKTROMETRESİ) TEKNİK ŞARTNAMESİ

ICP-MS (İNDÜKTİF EŞLEŞMİŞ PLAZMA KÜTLE SPEKTROMETRESİ) TEKNİK ŞARTNAMESİ GİRİŞ ICP-MS (İNDÜKTİF EŞLEŞMİŞ PLAZMA KÜTLE SPEKTROMETRESİ) TEKNİK ŞARTNAMESİ Cihaz çevre, jeokimyasal, nükleer, klinik ve gıda numunelerinde eser element tayininde kullanılacak masaüstü ICP-MS sistemi

Detaylı

İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜ KARTLI GEÇİŞ KONTROL SİSTEMİ VE IP TABANLI KAPALI DEVRE KAMERA GÜVENLİK SİSTEMİ ALIMI TEKNİK ŞARTNAMESİ

İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜ KARTLI GEÇİŞ KONTROL SİSTEMİ VE IP TABANLI KAPALI DEVRE KAMERA GÜVENLİK SİSTEMİ ALIMI TEKNİK ŞARTNAMESİ İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜ KARTLI GEÇİŞ KONTROL SİSTEMİ VE IP TABANLI KAPALI DEVRE KAMERA GÜVENLİK SİSTEMİ ALIMI TEKNİK ŞARTNAMESİ 1.0 KONU Bu doküman İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü nde bina içi

Detaylı

T.C. T Ü R K İY E KAM U H A S T A N E LE R İ KU RU M U. Bergama Dr.Faruk İlker Devlet Hastanesi 12 KANALLI BİLGİSAYARLI- DICOM UYUMLU

T.C. T Ü R K İY E KAM U H A S T A N E LE R İ KU RU M U. Bergama Dr.Faruk İlker Devlet Hastanesi 12 KANALLI BİLGİSAYARLI- DICOM UYUMLU T.C. S A Ğ L IK B A K A N L IĞ I T Ü R K İY E KAM U H A S T A N E LE R İ KU RU M U İZM İR K U Z E Y KA M U H A S T A N E LER İ B İR L İĞ İ G E N E L S E K R E T E R L İĞ İ Bergama Dr.Faruk İlker Devlet

Detaylı

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI TÜRKİYE KAMU HASTANELER KURUMU İzmir İli Kamu Hastaneler Birliği Kuzey Genel Sekreterliği

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI TÜRKİYE KAMU HASTANELER KURUMU İzmir İli Kamu Hastaneler Birliği Kuzey Genel Sekreterliği T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI TÜRKİYE KAMU HASTANELER KURUMU İzmir İli Kamu Hastaneler Birliği Kuzey Genel Sekreterliği 2015-84 Sayı : B-10-4-ISM-4-35-65-39/Satınalma Tarih: 22.05.2015 Konu : Birim Fiyat Bu mektup

Detaylı

KISA YARI ÖMÜRLÜ RADYOAKTİF MADDELERİN ÜRETİLEBİLMESİ İÇİN PARÇACIK HIZLANDIRICI SİSTEM

KISA YARI ÖMÜRLÜ RADYOAKTİF MADDELERİN ÜRETİLEBİLMESİ İÇİN PARÇACIK HIZLANDIRICI SİSTEM ANKARA ÜNİVERSİTESİ Bilimsel Araştırma Projeleri Koordinasyon Birimi KISA YARI ÖMÜRLÜ RADYOAKTİF MADDELERİN ÜRETİLEBİLMESİ İÇİN PARÇACIK HIZLANDIRICI SİSTEM TEKNİK ŞARTNAME TEKNİK ŞARTNAME 1. GENEL ŞARTLAR

Detaylı

AYDIN ÜNĠVERSĠTESĠ ĠNġAAT MÜHENDĠSLĠĞĠ LABORATUAR CĠHAZLARI TEKNĠK ġartnamesġ

AYDIN ÜNĠVERSĠTESĠ ĠNġAAT MÜHENDĠSLĠĞĠ LABORATUAR CĠHAZLARI TEKNĠK ġartnamesġ AYDIN ÜNĠVERSĠTESĠ ĠNġAAT MÜHENDĠSLĠĞĠ LABORATUAR CĠHAZLARI TEKNĠK ġartnamesġ Üniversitemiz İnşaat Mühendisliği Laboratuarlarında; AASHTO (American Association of State Highways and Transportation Officials),

Detaylı

BİTLİS EREN ÜNİVERSİTESİ TURNİKE GEÇİŞ VE GÜVENLİK TUR KONTROL SİSTEMİ İHALESİ

BİTLİS EREN ÜNİVERSİTESİ TURNİKE GEÇİŞ VE GÜVENLİK TUR KONTROL SİSTEMİ İHALESİ BİTLİS EREN ÜNİVERSİTESİ TURNİKE GEÇİŞ VE GÜVENLİK TUR KONTROL SİSTEMİ İHALESİ TEKNİK ŞARTNAME BEÜ - 2015 1 AMAÇ: Bu teknik şartname, Bitlis Eren Üniversitesi kurum binalarında kampüs güvenlik ve kontrollü

Detaylı

S.N. Malzemenin Adı/Özellikleri Miktar Cinsi 1 Programlanabilir Robot 5 Adet 2 Quadrokopter 4 motorlu Hava Aracı 1 Adet 3 Beagle Board 3 Adet 4

S.N. Malzemenin Adı/Özellikleri Miktar Cinsi 1 Programlanabilir Robot 5 Adet 2 Quadrokopter 4 motorlu Hava Aracı 1 Adet 3 Beagle Board 3 Adet 4 S.N. Malzemenin Adı/Özellikleri Miktar Cinsi 1 Programlanabilir Robot 5 Adet 2 Quadrokopter 4 motorlu Hava Aracı 3 Beagle Board 3 Adet 4 Eğilme deney seti aparatları: 5 Sayısal Çıkışlı Kuvvetli Yer Hareketi

Detaylı

UÜ-SK BÜTÇE PLAN SATINALMA TEKNİK ŞARTNAME ÖRNEĞİ HD ENDOSKOPIK LAPOROSKOPI SETI (GOGUS CERRAHI UYUMLU)

UÜ-SK BÜTÇE PLAN SATINALMA TEKNİK ŞARTNAME ÖRNEĞİ HD ENDOSKOPIK LAPOROSKOPI SETI (GOGUS CERRAHI UYUMLU) FR-YLY-04 İlk Yay.Tarihi : 27 Ekim 28 1 / 13 Malzeme Kodu : JEND53 HD ENDOSKOPIK LAPOROSKOPI SETI (GOGUS CERRAHI UYUMLU) SATINALMA BİLGİSİ (ŞARTNAME) (*) Şartname Kodu : 35986 AMELİYATHANE Düzenleme Tarihi

Detaylı

BÜLENT ECEVİT ÜNİVERSİTESİ UYGULAMA VE ARAŞTIRMA HASTANESİ GENEL AMAÇLI FLAT PANEL DEDEKTÖRLÜ ROTASYONEL DİJİTAL ANJİOGRAFİ SİSTEMİ TEKNİK ŞARTNAMESİ

BÜLENT ECEVİT ÜNİVERSİTESİ UYGULAMA VE ARAŞTIRMA HASTANESİ GENEL AMAÇLI FLAT PANEL DEDEKTÖRLÜ ROTASYONEL DİJİTAL ANJİOGRAFİ SİSTEMİ TEKNİK ŞARTNAMESİ BÜLENT ECEVİT ÜNİVERSİTESİ UYGULAMA VE ARAŞTIRMA HASTANESİ GENEL AMAÇLI FLAT PANEL DEDEKTÖRLÜ ROTASYONEL DİJİTAL ANJİOGRAFİ SİSTEMİ TEKNİK ŞARTNAMESİ Konu: Bu teknik şartname, Bülent Ecevit Üniversitesi

Detaylı

T.C. ERCİYES ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ (Bilimsel Araştırma Projeleri Komisyon Başkanlığı)

T.C. ERCİYES ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ (Bilimsel Araştırma Projeleri Komisyon Başkanlığı) T.C. ERCİYES ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ (Bilimsel Araştırma Projeleri Komisyon Başkanlığı) SAYI :B.30.2.ERC.0.05.02.00/ 321 KAYSERİ KONU: Fiyat Teklifi Hk 22.10.2007 Sayın:... Ekli Teknik Şartnamede özellikleri

Detaylı

Bu Döküman Uludağ Üniversitesi Rektörlüğü'ne aittir. Başkaları tarafından kullanılamaz ve çoğaltılamaz.

Bu Döküman Uludağ Üniversitesi Rektörlüğü'ne aittir. Başkaları tarafından kullanılamaz ve çoğaltılamaz. FR-YLY-04 İlk Yay.Tarihi : 27 Ekim 28 1 / 71 Malzeme Kodu : JEND2123 FIKSATIF SETI YATAGI SATINALMA BİLGİSİ (ŞARTNAME) (*) 30830 RUH SAĞ. VE HAST. A.D. Düzenleme Tarihi : 13/06/2013 FİKSATİF SETİ YATAĞI

Detaylı

ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ NÜKLEER TIP ANABİLİM DALI

ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ NÜKLEER TIP ANABİLİM DALI ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ NÜKLEER TIP ANABİLİM DALI ONALTI DEDEKTÖRLÜ SPECT GAMA KAMERA/BİLGİSAYARLI TOMOGRAFİ HİBRİD GÖRÜNTÜLEME SİSTEMİ TEKNİK ŞARTNAMESİ 1. KONU Bu teknik şartname Çukurova

Detaylı

2-Tam am ı krom -nikel paslanm az sacdan imal edilm iş olm alıdır.

2-Tam am ı krom -nikel paslanm az sacdan imal edilm iş olm alıdır. AKRİL KAYNATM A (POLİM ERİZASYON) CİHAZI TEKNİK ŞARTNAMESİ 1-Cihaz m inim um 50x51x52 ( + 5 cm ) ( +,- % 10 ) ölçülerinde olm alıdır. ( En az 8 m uflalık) 2-Tam am ı krom -nikel paslanm az sacdan imal

Detaylı

2015 YILI TÜRKİYE TAŞKÖMÜRÜ KURUMU ARMUTÇUK T.İ.M. MERKEZİ GAZ İZLEME SİSTEMİ TEKNİK ŞARTNAMESİ. 1. Amaç

2015 YILI TÜRKİYE TAŞKÖMÜRÜ KURUMU ARMUTÇUK T.İ.M. MERKEZİ GAZ İZLEME SİSTEMİ TEKNİK ŞARTNAMESİ. 1. Amaç 1. Amaç 2015 YILI TÜRKİYE TAŞKÖMÜRÜ KURUMU ARMUTÇUK T.İ.M. MERKEZİ GAZ İZLEME SİSTEMİ TEKNİK ŞARTNAMESİ Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Armutçuk Taşkömürü İşletme Müessesesi (ARTİM) de ocak havası, CH 4,

Detaylı

FUTBOL FEDARASYONU LEVENT NETWORK ALT YAPI TEKNİK ŞARTNAMESİ

FUTBOL FEDARASYONU LEVENT NETWORK ALT YAPI TEKNİK ŞARTNAMESİ FUTBOL FEDARASYONU LEVENT NETWORK ALT YAPI TEKNİK ŞARTNAMESİ İÇİNDEKİLER: 1- KABLOLAMA ALT YAPISI UTP CAT5E DATA KABLOSU PATCH PANELLER PATCH CORDLAR PRİZLER UTP CAT6 DATA KABLOSU PATCH PANELLER PATCH

Detaylı

TEKNİK ŞARTNAME 1 ADET. 1. Bellek (Kullanım) Tipi: Masaüstü Bilgisayar

TEKNİK ŞARTNAME 1 ADET. 1. Bellek (Kullanım) Tipi: Masaüstü Bilgisayar TEKNİK ŞARTNAME S.N. 1 MALZEMENİN ADI 64GB (8x8GB) Dual Rank PC2-5300 (DDR2-667) Registered Memory Kit MİKTARI BİRİMİ ÖZELLİKLERİ 1 ADET 64 GB (8X8GB) Dual Rank PC2-5300 (DDR2-667) Registered Memory Kit

Detaylı

TEKNİK ŞARTNAME HAZIRLARKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN BAZI HUSUSLAR

TEKNİK ŞARTNAME HAZIRLARKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN BAZI HUSUSLAR TEKNİK ŞARTNAME HAZIRLARKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN BAZI HUSUSLAR 1. Teknik şartnamede yer alacak hükümler ve talep edilecek her husus; tereddüde, yanlış anlamaya ve bir isteğin diğeri ile çelişmesine

Detaylı

21.000 ADET YENİDOGAN ve PEDİATRİ HASTALAR İçİN COMPOUNDER CİHAZI İLE TOTAL PARENTERAL NÜTRİSYON (TPN) HAZıRLAMA İşİ ALIMI TEKNİK ŞARTNAMESİ

21.000 ADET YENİDOGAN ve PEDİATRİ HASTALAR İçİN COMPOUNDER CİHAZI İLE TOTAL PARENTERAL NÜTRİSYON (TPN) HAZıRLAMA İşİ ALIMI TEKNİK ŞARTNAMESİ 21.000 ADET YENİDOGAN ve PEDİATRİ HASTALAR İçİN COMPOUNDER CİHAZI İLE TOTAL PARENTERAL NÜTRİSYON (TPN) HAZıRLAMA İşİ HİzMET ALIMI TEKNİK ŞARTNAMESİ 1. İşİN KO USU 1.1. Manisa Celal Bayar Üniversitesi Hafsa

Detaylı

Geçiş Kontrol Sistemi Şartnamesi:

Geçiş Kontrol Sistemi Şartnamesi: Geçiş Kontrol Sistemi Şartnamesi: A) AMAÇ:. Tesislerinin Güvenliği, giriş ve çıkışların denetlenmesi ve personel devamının kontrolü için Bilgisayar denetimli Kartlı geçiş kontrol sistemlerinin tesis edilmesidir.

Detaylı

T.C. ERCİYES ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ (Bilimsel Araştırma Projeleri Koordinasyon Birimi)

T.C. ERCİYES ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ (Bilimsel Araştırma Projeleri Koordinasyon Birimi) T.C. ERCİYES ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ (Bilimsel Araştırma Projeleri Koordinasyon Birimi) SAYI :B.30.2.ERC.0.05.02.00/ KAYSERİ KONU: Fiyat Teklif Hk. 21../ 04. /2009 Sayın : Firma Yetkilisi Ekli Teknik Şartnamelerde

Detaylı

İlk Yayın Tarihi 29.04.2015 Çeker Ocak Teknik Şartnamesi

İlk Yayın Tarihi 29.04.2015 Çeker Ocak Teknik Şartnamesi ŞRT.02 Çeker Ocak Teknik Şartnamesi 1 / 2 1. Çeker ocak kullanıcıyı ve laboratuvar çalışma ortamını EN14175 standartlarını sağlayacak şekilde toksik gazlardan koruyabilecek özellikte 2. Cihaz ortamdan

Detaylı

Analiz istemleri. u ve Atıksu

Analiz istemleri. u ve Atıksu çözüm ortağınız Mühendislik Otomasyon Sistemleri Satış Montaj, Devreye Alma ve Eğitim Proses Kontrol Sistemleri Danışmanlık u ve Atıksu Analiz istemleri Teknik Servis : Bakım, Onarım ve Kalibrasyon Enotek

Detaylı

SAĞLIK BAKANLIĞI ISDN SAYISAL TELEFON SANTRALI TEKNİK ŞARTNAMESİ

SAĞLIK BAKANLIĞI ISDN SAYISAL TELEFON SANTRALI TEKNİK ŞARTNAMESİ SAĞLIK BAKANLIĞI ISDN SAYISAL TELEFON SANTRALI TEKNİK ŞARTNAMESİ A. KONU : Bu Teknik Şartname ITU ve Türk Telekomünikasyon A.Ş. standartlarına uygun, tamamen solid state yarı iletken devre elemanlarından

Detaylı

1. GENEL HÜKÜMLER. 1.6. İSTEKLİnin Ankara da kendisine ait teknik destek vereceği ofisi bulunacaktır. ÜSTTEN ÜFLEMELİ HASSAS KONTROLLÜ KLİMA 1.

1. GENEL HÜKÜMLER. 1.6. İSTEKLİnin Ankara da kendisine ait teknik destek vereceği ofisi bulunacaktır. ÜSTTEN ÜFLEMELİ HASSAS KONTROLLÜ KLİMA 1. 1. GENEL HÜKÜMLER 1.1. Teklif vermek isteyen firmalar bu şartnameyi karşılayan en yeni donanım en son sürümlerini teklif etmeli ve tekliflerin şartnamede belirtilen kurallara uygun hazırlanmasına özen

Detaylı