DÖRT MEVSİM KONFOR... SIK SORULAN SORULAR VE CEVAPLARI.

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "DÖRT MEVSİM KONFOR... SIK SORULAN SORULAR VE CEVAPLARI."

Transkript

1 DÖRT MEVSİM KONFOR... SIK SORULAN SORULAR VE CEVAPLARI.

2 1- PLASTİK VE PVC NEDİR? Plastik; Kalıba dökme, haddeleme ya da herhangi başka bir teknikle kolayca biçimlendirilebilen çok çeşitli yapay malzemelerin ortak adıdır. Plastikler tamamen yeniden üretilmiş, fakat tabiattan kopya edilmiş, yüksek teknik özellikleri olan maddelerdir. PVC Polivinilklorid ( kısaca PVC ) tuz ve petrol bazında üretilen termo plastik bir üründür. Çeşitli yöntem safhalarında toz şeklinde olan PVC üretilmektedir. En kolay uyum sağlayan, en ekonomik, en dayanıklı ve en yaygın plastik ürünlerinden biridir. PVC özellikle inşaat sektöründe yapı malzemesi olarak ; borular, yağmur suyu olukları, dış kaplamalar, damlar, şeffaf duvarlar, kablo, iç mimari alanlarında kullanılmakla beraber pencere, kapı, panjur, menfez olarak da tüm dünyada ve Türkiye ' de yaygın olarak kullanılmaktadır. Uzun ömürlü olması, ekonomik ve çevre sağlığı açısından avantajlı olması, dayanıklılığı avantajlarından sadece birkaç ana başlık. 1-PENCERE KONUSU GERÇEKTEN BU KADAR ÖNEMLİ Mİ? YOKSA ABARTILIYOR MU? Günümüzde pencereler, bir yapının konforunu, itibarını ve estetiğini belirler. Gürültülü bir çevre, kirli bir hava, azalan ve pahalanan enerji kaynaklarının yanı sıra, değer artımı, değer korunması gibi unsurlar ve talepler, pencerenin yapılarda çok büyük bir önem taşıyan, vazgeçilmezi olmuştur.

3 3- PVC ÇEVRE VE İNSAN SAĞLIĞI AÇISINDAN NEDEN BU KADAR ÖNEMLİDİR? Bunun çok farklı nedenleri var. PVC ekseriyetle kolay elde edilen tuzdan üretilmektedir. Yapı malzemesi ve pencere olarak üretilme aşamasında da çok az enerji harcanmaktadır. Eski pencereler ve üretim aşamasında artan parçalar yeniden değerlendirme yöntemleriyle yeniden değer kazanmakta ve kullanılabilmektedir. Son derece uzun ömürlü olması ve bakım gerektirmemesi, sızdırmaz olmasıyla ısınma enerjisinde tasarruf sağlanması gibi nedenlerle yabana atılmayacak kadar ekonomiktir. Ayrıca ısı enerjisi tasarrufu ile çevreye zararlı maddelerin miktarını azaltır. Doğru ve amacına uygun teknoloji ile üretilmiş bir PVC profilin solunum yoluyla yada temas yoluyla insan sağlığına zarar vermesi söz konusu değildir. Ahşap üzerine uygulanan macun, boya, vernik gibi kimyasallarla mukayese edilmesi, insan ve çevre sağlığı açısından mümkün değildir 4- PLASTİK PENCERELERİN HEPSİ AYNI DEĞİL Mİ? Hayır. Dış görünümleri aynı olsa bile tamamen farklı olabilirler. Sağlamlığı, sızdırmazlığı, işleme kalitesi, konstrüksiyonu yani profilin ve doğramanın yapılış tarzı, kalitesi, aksesuar sistem ve kalite farklılığı gibi pek çok konuda birbirinden ayrılır. Montajda hata yapılmaması ve mevcut yapıya uygun bir şekilde dahil edilmesi de büyük önem ve farklılık arz eder.

4 5- PLASTİK PENCERE SADECE PVC PROFİL Mİ DEMEKTİR? Elbette hayır. PVC profil pencereyi oluşturan bir çok unsurdan sadece biridir. Genel yapı olarak Profil, destek profili, conta, menteşe, kol, ısıcam ve açılım sistemleri gibi pek çok elemanı vardır. Profil bunlardan sadece bir tanesidir. Profil fabrikaları profili üretir ve bayilerine genellikle 6 metrelik boylar halinde ulaştırır. Pencereyi oluşturan diğer tüm unsurlar, pencereyi üreten bayiinin sorumluluğundadır. 6- PVC PROFİLLERDE " SERİ" NEDİR? NEYİ İFADE EDER? MARKALARA GÖRE NE TÜR FARKLILIKLAR ARZ EDER? PVC profillerde seri, her markanın kendi içinde değişik özellik ve ebatlarda ürettiği profil farklılıklarını ifade eder. Bu özellikler profilin şekli, kalınlığı, et kalınlığı, izolasyon özellikleri, sağlamlığı, uzun ömürlü olması, kısacası kalitesi ile doğru oranda değişiklikler arz eder. Bununla birlikte düşük ve orta gelirli tüketici taleplerine cevap vermek amacıyla üretilen ve ekonomik seri olarak adlandırılan profillerle üretilmiş plastik pencereler mevcuttur. Bu grup tamamen değerlendirme dışı tutulmalıdır. Zira ekonomik olma iddiası profil ve pencere kalitesinden göz ardı edilemeyecek oranda taviz verilmesine sebep olmakta PVC pencereyi yüksek izolasyon, sağlamlık, uzun ömürlülük, bakım kolaylığı gibi amaçlardan uzaklaştırmaktadır.

5 7- PVC PENCERE VE PROFİLDE "SON DERECE SAĞLAM" SÖZÜ NEYİ İFADE EDER? Dünya standartlarına göre PVC "darbeye karşı" "normal dayanıklı", "iyi dayanıklı" ve "son derece dayanıklı" olmak üzere sınıflandırılmaktadır. Dayanıklılık, pencerenin kalitesi ve aşırı sıcak veya soğukta özelliklerini belirler. Köşelerin sağlamlığı ise doğrudan kalite unsuruna bağlıdır. Profilin kalitesi, hammadde kalitesi ile birlikte, profile dönüşme aşamasında uygulanan teknoloji, zamanlama ve katalizör oranlamaları ile doğrudan orantılıdır. Bunlar profillerin sağlamlığını (darbelere ve yüke karşı mukavemet ) esnekliğini, renk kalitesini ve dış etkenlerden (rüzgar, güneş vs.)dolayı renk değiştirme oranını etkiler. Profilin renk değiştirmesi, sararması yada temizlenmesine rağmen kirli bir görünüm alması kalitesiyle ilgilidir. "Son derece sağlam" sözünün birinci kademesi; hammaddenin kaliteli seçilmesi, doğru ve en son teknoloji ile katalizörlerinin doğru oranda ve doğru zamanlama ile işlenmesi sonucu elde edilen profilin sağlamlığını ifade eder. İkinci kademesi ise; Doğrama haline getirilmesi ile ilgilidir. Doğrama yapımı profilin gerekli ölçülerde simetrik olarak kesimi ve destek profili odacığına standardına uygun özellikte destek Profilinin tek parça halinde yerleştirilmesi ile başlar. Destek profilinin çok parçalı, yarım yada ince kullanılması hiç kullanılmaması ile aynı sonucu verir. Yani hiç kullanılmamış demektir. Destek profilinin bir başka önemi de profilin iç dizaynı ile ortaya çıkar. Profil, kanat menteşe vidalarının destek profiline ulaşabileceği şekilde dizayn edilmiş olmalıdır. Bu menteşe vidalarının destek profiline vidalanması anlamına gelir ki; kanatlarda orta ve uzun vadede oluşabilecek sarkma ve düşmelerin önleminin alınması demektir. Bundan sonra profillerin birleştirilmesi yani köşe kaynaklarının yapılması anlamına gelir. Köşe kaynaklarının doğru teknoloji ile yapılması sonucu, son derece sağlam bir profilden son derece sağlam bir doğrama elde edilmiş demektir. Günümüzde her türlü teknolojik yeniliğe rağmen sırf yatırım maliyetlerini düşürmek amacıyla son derece ilkel yöntemlerle üretim yapıldığı bir gerçektir. Bunun en basit örneği.

6 8- PVC PENCERE VE KAPI İLE ISINMA MASRAFLARINDA NE KADAR TASARRUF EDİLEBİLİR? Pencereler yapıda kullanıldıkları günden bugüne kadar yüklendikleri fonksiyonlar açısından çeşitli değişimler göstermişlerdir. İlk uygulamalarda yapıya sadece hava ve ışık sağlayan pencere, cam ile kullanılmaya başlamasıyla koruma fonksiyonlarını da yerine getirmeye başlamıştır. Günümüzde malzemelerin geliştirilip detaylandırılması ile pencere saydam bir cephe elemanı olarak görev yapmaktadır. Pencerelerin kapladığı alan itibariyle eski ve camlı pencereye göre ısı tasarrufu %50 oranında artırılabilir. Bu tamamen gerçekçi bir yaklaşımdır. Bunun için normal izole camlar kullanılması yeterlidir. Tasarrufu daha da artırmak için özel ısı koruyuculu camlar kullanılabilir. Bu oranlar ses geçirgenliği için de geçerlidir. Yakıt tasarrufu ile birlikte ilk yatırım maliyetinde de tasarruf sağlanabilir. Daha küçük petekler, daha ince borular ve kolon tesisatı, daha küçük kazan vs 9- SOĞUK MEVSİMLERDE HAVALANDIRMA GEREKLİ MİDİR? EN VERİMLİ HAVALANDIRMA NASIL YAPILMALIDIR? Özellikle soğuk mevsimlerde tasarruf amaçlı olarak havalandırmadan kaçınılır. Gerçekte PVC doğramalar sızdırmazlık özellikleri ile hava ve nem sirkülasyonunu da engeller. Bu da havalandırmayı gerekli kılar. En verimli havalandırma " 10 dakika " boyunca karşılıklı iki pencerenin açılarak yapıldığı diyagonal havalandırmadır. Bu süre zarfında ev içindeki eşya soğumadığı için enerji sarfiyatında bir artış olmaz. Sağlıklı bir oda hijyeni için sürekli, yani, pencereyi yarım açarak yapılan havalandırmada hava değiş-tokuş' u çok düşük, enerji sarfiyatı ise yüksek olmaktadır.

7 10- BAZI İNSANLAR HAVA SIZDIRMALI PENCERE İSTİYOR. BU GARİP FİKİR AKILLARINA NEREDEN GELİYOR? Hava sızdırmalı pencere planlı bir şekilde sürekli hava sızdırması sağlanan penceredir. Ancak bu özellik pencerenin izolasyon amacına ters düşmekte ve bu tür havalandırmanın odanın havalandırılması ile ilgisi yoktur. Zira bu çok düşük oranda nem önlemek dışında hiçbir fayda sağlamayacaktır. 11- HER TÜRLÜ PENCEREDE KIŞ MEVSİMİNDE BAZEN TERLEME VE ISINMA OLUYOR. BU DURUM YENİ PENCERELERDE NASIL? Tek camlı pencerelerde kondens suyu ve buz çiçekleri oluşur. Bunun sebebi camın çok soğuk olması ve odanın içindeki nemin kondense olmasıdır. Yeni pencerelerde ise normal izole cam kullanılsa bile iç cam çok fazla soğumayacağı için kondens suyu oluşması önlenmektedir. Ancak bu yapının diğer kısımlarının, yani duvar ve çatı izolasyonuna ilaveten, evin nem kaynakları ile doğrudan ilişkilidir. İç ortamda ısınan ve hareket halindeki hava bu soğuk yüzeylere rastladığında, içindeki su buharının bir kısmı o yüzeyde yoğuşarak su olarak açığa çıkar ve yüzeylerde terleme oluşur. ülkemizin inşa edilen binalarda su buharı yoğuşması (kondansasyon) ve bu nedenle ortaya çıkan her türlü zararlara karşı önlem alınması oldukça yenidir. En önemli tedbir yalıtım dır. Yani binalarımızda ısı köprülerini ortadan kaldıracak çekilde yalıtım yapılmasıdır.

8 12- PENCERELER EN UYGUN ŞEKİLDE NASIL BÖLÜNMELİDİR? Pencerelerin kanat ve sabit cam bölümlendirmeleri cam ağırlığı, silme kolaylığı, aydınlatma ve güvenlik özellikleri düşünülerek yapılmalıdır. Pencerede ısı cam kullanılacağı için cam ebadına göre ağırlık ve mukavemet özellikleri ters orantılıdır. Özellikle yüksek binalarda büyük ebatlı camların dışarıdan silinmesi problem arz eder. Bu nedenle bölümlendirme yapılırken bu hususa dikkat edilmelidir. Pencere üzerinde çok sık aralıklarda profil kayıt bulunması ışığın oda içine daha az girmesi anlamına gelir. Kanatların yerden yüksekliği insan ağırlık merkezinin altında kalmamalıdır. Bu aynı zamanda eşya yeri değiştirmede pencere önlerinin kullanımını da kolaylaştıracaktır. Bazı standart pencere şekilleri:

9 13- ÇEŞİTLİ PENCERE MALZEMELERİNİN ISI KORUMA ÖZELLİKLERİ NEDİR? Plastik ve ahşabın ısı koruma özellikleri oldukça iyidir. Başka bir deyişle ahşap ve PVC iletken değildir. Ancak ahşabı doğrama olarak düşündüğümüzde aynı sonuca varmamız mümkün değildir. Buna mukabil alüminyum, malzeme olarak, bunlardan 1000 kat fazla ısı geçirir. Daha doğrusu iletir. Son yıllarda Alüminyum pecere ve kapıda izolasyon için yoğun çalışmalar yürütülmekte ve alüminyumu izolasyon zaafiyetini azaltarak konutlarda kullanılabilecek bir malzeme haline getirilmeye çalışılmaktadır. Ancak buna rağmen, bakım kolaylığı, uzun ömür, ekonomik olma gibi özellikler bir arada düşünüldüğünde ahşap ve alüminyum ile PVC mukayese edilemez. Pencere Yapımında Kullanılan Malzemelerin Isı Yalıtım ( Geçirgenlik ) Değeri (DIN410f) Plastik (PVC) 0.13 kcal/m²h C Ahşap 0,12 kcal/m²h C Alüminyum 175 kcal/m²h C Çelik 50 kcal/m²h C 14- PENCERE KONUSUNDA UZMANLAŞMIŞ BİR FİRMANIN ÖNEMİ NEDİR? Yenileme işleri olsun, yeni inşa edilen bir bina olsun bu kişiler planlamanıza mutlaka dahil etmeniz gereken birer uzmandır. Yapacağınız görüşmede kullanım amacınız, ses, toz ve ısı koruması konusundaki kişisel arzularınızı kusursuz bir şekilde yerine getirecek ve en ekonomik pencere şekli ve yapımı için size kendi önerilerini getirir. İşi aldığında sorumluluğu da üzerine alır, pencereleri ölçer, üretir ve taahhüt ettiği vakitte getirip mükemmel bir şekilde pencerelerinizi takar. Tamamlayıcı sıva işlerini yapar. Pencerelerinizi nasıl kullanacağınızı anlatır ve uzun yıllar boyu sorumluluğu üzerinde taşıyarak müşteri hizmeti sunar.

10 15- PENCERE KONUSUNDA KİMİN NE KADAR SORUMLU OLDUĞUNU BİLEMİYORUZ. ACABA SORUMLULUĞU KİMLER NE ORANDA PAYLAŞIYOR? İlk aşamayı gerçekleştiren 6 metrelik profili üreten profil fabrikasıdır. Daha sonra sorumluluk bölgesel profili alarak pencere üretimi yapan üretici firmalardadır. Bu firmalar müşterilerine danışmanlık hizmeti sunar, pencereleri üretir, camlarını takar ve daha sonrada müşteri hizmeti verir. Bu arada sadece satıcılık yapan firmalar vardır. Bunların sorumluluğu üretimden sonraki aşamayla sınırlıdır. Ancak üretici veya satıcı firmaya vermeniz onların sorumluluğunu azaltmaz sadece paylaştırır. 16- BİR DAİRENİN PENCERELERİNİN DEĞİŞTİRİLMESİ NE KADAR ZAMAN ALIR? Eski bir yapının ahşap, plastik yada alüminyum penceresi sökülerek yerine PVC pencere takılacak ise 2 veya 3 kişilik uzman bir ekiple ortalama 6 ila 8 saat arasında sürer. Bu süreye eski pencerelerin itina ile sökülmesi, yenileri takıldıktan sonra sıva tamiratlarının yapılması ve temiz bir montaj alanı bırakılması dâhildir

11 17- PENCERELERİMİN DEĞİŞTİRİLMESİ İÇİN SİPARİŞ VERMEDEN ÖNCE NELERE DİKKAT ETMELİYİM? Öncelikle kulaktan dolma ve ön yargıya ve imaja dayalı bütün bilgi ve fikirler uzaklaştırılmalı ve iyi bir piyasa araştırması yapılmalıdır. Bu aşamada marka bağımlılığı da olmamalıdır. Zira marka profile aittir. Üretimi yapacak ise üretici bayidir. Kaliteli bir profil ve bütün sorumluluğu üslenecek ve montaj sonrası servis hizmeti verebilecek, konusunda gerçekten uzman firmalar araştırılmalıdır. Şekil ve bölmeler kesinleştirilmeli, fiyat konusunda net bir anlaşmaya varıldıktan sonra, satıcının sorumluluklarını da içeren yazılı bir sözleşme yapılmalıdır. Bu sözleşmede aynı zamanda yapılacak olan işin ve malzemenin ana özellikleri açık bir şekilde bulunmalıdır. Sözleşmede unutulmaması gereken bir diğer husus da montaj tarihidir. 18- PENCERELERİM TAKILDIKTAN SONRA NELERE DİKKAT ETMELİYİM? Takılma aşamasında firmanın şekil ve malzeme konusunda sözleşme şartlarına tam olarak uyup uymadığı kontrol edilmelidir. Profilin serisi ve markası, destek profili, aksesuar kalitesi, cam ebadı ve kalitesi gibi hususlar eski pencerelerin sökülmesi aşamasından önce gözden geçirilmeli ve onaylanmalıdır. Montajdan sonra ise montaj şekli ve kalitesi test edilmeli ve her hangi bir hata durumunda mümkünse yazılı olarak uyarılmalıdır. 19- PENCERELERİMİ DEĞİŞTİREN FİRMANIN MONTAJDAN SONRAKİ SORUMLULUKLARI NELERDİR? Yapılacak işin son aşaması montaj olsa bile üretimi yapan yada montajı yapan firmanın sorumluluklarını sona erdirmez. İmalat yada montajda hata yapılmamış olsa bile kullanımla birlikte zaman içinde birtakım problemler olabilecektir. Bu tür problemlerin giderilebilmesi için ilk müracaat edilecek merci yine bu firma yada firmalardır.

12 20- KÖŞE KAYNAK MUKAVEMETİ NEDİR? NE KADAR ÖNEMLİDİR? Pencerelerin yapım aşamasında profil köşeleri plastik kaynak yöntemi ( ısıtma, eritme, birleştirme ve soğuma) ile birleştirilir.birleşen köşeleri darbeye ve ağırlığa karşı mukavemet doğrudan profilin kalitesi ve birleştirme uygulamasının doğru yöntem ve teknoloji ile yapılmasına bağlıdır. 21- PVC PENCERE İMALAT VE MONTAJ İŞİNİ HERKES YAPABİLİRMİ? YOKSA UZMANLAŞMIŞ FİRMALAR VARMI? Bir yapının dış cephe doğramaları yapının güvenliği, kullanışlılığı ve estetiği açısından son derece önemlidir. Bir yapı için bu kadar öneme haiz bir yapı elemanı olarak pvc pencere ve kapı imalat ve montaj işi sıradan kişilerin eline bırakılmamalıdır. PVC doğrama imalat ve montaj işleri özel bilgi beceri ve hepsinden önemlisi tecrübe gerektirir. Yapılacak işi ve malzemeyi tanımasıdır. Beceri; bilgiyi uygulayabilmesidir. Tecrübe ise imalat, montaj ve kullanım aşamalarında doğabilecek problemleri önceden görerek tedbir alması demektir. Tüm bunlardan yoksun ve art niyetli insanların eline bu kadar önemli bir iş teslim edilemez. PVC pencere konusunda yılların tecrübesine dayalı bilgi ve becerilerini ispatlamış firmalar vardır ve sektör oranlaması yapıldığı takdirde bunların oranının çok düşük kaldığı görülecektir. Zira hızlı talep artışı sektöre bilgisiz ve tecrübesiz çok art niyetli, sadece kısa dönemli çok kar elde etme düşüncesine sahip insanın akın etmesine sebep olmuştur. Burada tüketicinin üzerine düşen, karar verme aşamasında tüm ön yargılardan, marka ve imaj bağımlılıklarından sıyrılarak kapsamlı bir araştırma yaparak doğru malzeme ve uzman firmalar ulaşmaktır

13 22- KALİTELİ BİR MONTAJ NASIL OLMALIDIR? Montaj, imalatı yapılmış olan PVC doğramanın yerine takılması işidir. Kaliteli bir montajın ilk aşaması iyi bir keşifle başlar. Keşif aşamasında eski doğramanın biçimi ve şekli, sıva durumu, binanın mevcut izolasyon durumu, binanın konumu, küpeştelerin durumu vs. gibi pek çok ince ayrıntıya dikkat edilerek hassas bir ölçülendirme yapılmalıdır. Bütün bu ön bilgiler ışığında şekil verilerek imal edilmiş olan doğramalar, yine bu bilgilere dayanılarak önceden belirlenmiş yöntem ve teknoloji ile yerine, güvenlik ön plana çıkarılarak sağlam bir şekilde monte edilmelidir. Eski doğramaların sökülmesi ve yenilerinin montajı esnasında mevcut sıvaya en az zarar verilerek yapı korunmalıdır. PVC doğramanın izolasyon özelliği ön plana çıkarılmalı ve fugalardan (fuga ) kaynaklanacak ısı kayıpları önlenmelidir. Doğrama yerine tam bir denge ile takılmalı ve kanat camlarının takozlarla desteklenmesi sağlanmalıdır. 24- ISICAM NEDİR? CAMDA GARANTİ OLURMU? "Isıcam" bir markadır. Şişecam ( Paşabahçe ) patenti ile çalışan cam fabrikalarının bu markayı kullanma yetkisi vardır. Patentli üretim yapmayan firmalarda ısı yalıtımlı cam üretebilirler. Ancak Şişecam fabrikasının denetimi ve yatırımları bu firmalarda söz konusu değildir. Isı yalıtımındaki standart en az " 4 mm " cam kalınlığını gerektirir. İki cam aralığı ise " , " gibi değişik ebatlarda olabilir. İki cam aralığı arttıkça, camda ısı yalıtımı da aynı oranda artmaktadır. " 9 mm " altında olması iki camın ısı alışverişini kolaylaştırmaktadır. " 16 mm " üzerindeki aralıklarda ise iki camın arasında kalan havanın hareketli olması anlamını taşır. Burada iki camın ısı alışverişi kolaylaşmaktadır. Isı ve ses yalıtımı daha da artırılmak istenildiği takdirde 3 camlı ( ) ve özel camlı ( Sinerji, Konfor ve argon gazlı vs. ) uygulamalarda yapılabilir. Halk arasındaki " Camın içindeki havanın alınması " fikri gerçek dışıdır. Camda garanti hususu tamamen cam üreten firmanın sorumluluğundadır. Ancak " Garantili camı " kullanmak da, pencereyi üreten firmanın sorumluluğundadır. Türkiye ' de ŞİŞECAM ( Paşabahçe ) patenti ile çalışan ısıcam fabrikaları 10 yıl garanti verebilmektedirler. Camdaki garanti camın kırılmasıyla ilgili değil tamamen ısı yalıtımı ile ilgilidir.

14 25- KOMPLE KALİTE NE DEMEKTİR? Pencerede komple kalite, pencereyi teşkil eden bütün malzemenin ( Profilden contaya, destek profilinden vidaya, cama ) zamanın en üst standardına uygun imal edilmiş, en son teknoloji ve uzmanlıkla birleştirilmiş, uygulanmış ve montaj yapılmış olması ile birlikte satış sonrası servis hizmeti verebilmesi demektir 26- SİZCE KALİTE NEDİR? KALİTE; "İhtiyacın en iyi şekilde ve eksiksiz giderilmesidir." 27- KALİTE VE GÜVEN İÇİN MARKA YETERLİ MİDİR? Marka, profilin referansıdır. Ancak kalite ve güven için asıl olması gereken komple kalitedir. Marka bağımlılığı tüketicinin en büyük zaafıdır.

15 28- " 60' LIK - 70' LİK " DEYİMLERİ NEYİ İFADE EDER? Bu ifadeler PVC profil sektöründe, profillerin taban genişliklerini ifade eder. 60' lık 6 cm taban kalınlığı olan, 70'lik 7 cm taban kalınlığı olan profili ifade eder. Profil taban kalınlığı, profilin taban kalınlığını artması, mukavemetini ve ısı yalıtım değerlerini artırmaya ve düşürmeye dönük çalışmalardır. Ancak bunu tek başına profil kalınlığı sağlayamaz. Bu değişkenin yanında; profilin doş çeper kalınlığının, iç odacık sayınının, destek profili yapısının da aynı oranda değişmesi ile toplam verim artımı sağlanabilir. Yani taban kalınlığını artırırken, dış çeper ( et kalınlığı ) kalınlığının ve ısı odacıklarının yanında, destek profilinin de aynı oranda artması gerekir. Aksi takdirde daha ince bir profilden daha mukavemetsiz ve esnek bir profil elde edilmiş olur ki, tamamen amacından uzaklaşır ve kötü niyet beyan eder hale gelir. Bu tüketiciyi yanıltmak anlamına gelir.

16 29- MERMER DENİZLİK ( KÜPEŞTE ) NASIL UYGULANMALIDIR? Denizlik pencereyi tamamlayan en önemli unsurlardan biridir. Kullanım ve estetik açıdan pencerelerin ayrılmaz bir parçasıdır. Ancak yanlış uygulanan mermer denizlik pencereye olumlu katkılarının yanında olumsuz yönde de etki edecektir. Olması gereken; pencerenin içine ve dışına uygulanan denizliklerin bir biri ile iletişiminin olmamasıdır. Yani fiziki olarak temas olmadığı gibi aralarında yalıtım değeri olan bir malzemenin onları ayırmış olması da önem arz eder. Zira; mermer yada mozaik doğaları gereği ısı iletkenlikleri oldukça fazladır. Bu durumda dış denizlik soğurken içerideki denizlikle temasta olması, içerideki denizliğinde aynı oranda soğuması anlamına gelir. Bu ise pencereden beklediğimiz ısı yalıtımını, denizlikte kaybetmemiz demektir. Aynı zamanda ısı geçişinden kaynaklanan nemlenme ( yoğuşma ) ile karşılaşmamız da kaçınılmaz olacaktır.

Duman Tahliye Sistemleri Gün Işığı Aydınlatma Duman Perdeleri Yangın Kapıları Havalandırma

Duman Tahliye Sistemleri Gün Işığı Aydınlatma Duman Perdeleri Yangın Kapıları Havalandırma Duman Tahliye Sistemleri Gün Işığı Aydınlatma Duman Perdeleri Yangın Kapıları Havalandırma Adexsi Grubu, 2013 yılı itibariyle 1.8 milyar Euro cirosu olan Fransa merkezli Soprema'ya aittir. Adexsi içinde

Detaylı

YALITIM CAMI ÜNİTELERİ

YALITIM CAMI ÜNİTELERİ 1) GENEL TEKNİK ÖZELLİKLER: 1.1) Yalıtım camı iki veya daha çok sayıda cam plakanın aralarında kuru hava veya argon, kripton, xenon gibi ağır gazları barındıracak şekilde fabrika şartlarında birleştirilmesiyle

Detaylı

Enerji Verimli Çelik Evler

Enerji Verimli Çelik Evler Enerji Verimli Çelik Evler Enerji verimliliği nedir? Enerji verimliliği son yıllarda sıkça duyduğumuz bir kavram. Genel olarak; yaşam standardını düşürmeden, enerjinin verimli kullanılarak tüketimin azaltılmasına

Detaylı

Tasarruflu Doğal gaz kullanımı

Tasarruflu Doğal gaz kullanımı Tasarruflu Doğal gaz kullanımı TASARRUFLU DOĞAL GAZ KULLANIMI Çatı izolasyonunuz yetersiz ise izolasyonunuzu uygun bir şekilde yaptırınız. Çatınızdaki ısı kaybınız %20 civarındadır. Bu şekilde ısıtma maliyetinizi

Detaylı

Yeşil Yurt. İnşaat ve Mühendislik

Yeşil Yurt. İnşaat ve Mühendislik Yeşil Yurt İnşaat ve Mühendislik 2013 Euro-Design 70 Ticari yapı uygulamaları için 70 mm sistemi Euro-Design 70, ticari yapılar için en iyi ön koşulları sunuyor. Kanıtlanmış REHAU kalite standartları sayesinde

Detaylı

CS 155 / CP 155-LS Aluminyum

CS 155 / CP 155-LS Aluminyum 2 CS 155 / CP 155-LS Aluminyum Yalıtımlı sürme sistemleri içerisinde en ağır yükü taşımak ve en büyük ebatlarda kanatları hareket ettirmek prensibi ile tasarlanan CP155 serisi 400 kg ağırlığa kadar olan

Detaylı

ProfilEx ısı yalıtımı (mantolama) ve sıva uygulamalarında yapıların; pencere, kenar, köşe, yatay veya düşey düzgün boşluklar (fuga) gerektiğinde

ProfilEx ısı yalıtımı (mantolama) ve sıva uygulamalarında yapıların; pencere, kenar, köşe, yatay veya düşey düzgün boşluklar (fuga) gerektiğinde ProfilEx ısı yalıtımı (mantolama) ve sıva uygulamalarında yapıların; pencere, kenar, köşe, yatay veya düşey düzgün boşluklar (fuga) gerektiğinde kullanılan ve sistemi tamamlayan profil çeşitleri markasıdır.

Detaylı

(nem) miktarının, o sıcaklıkta bulunabilecek en fazla su buharı miktarına oranına bağıl nem denir ve % cinsinden ifade edilir.

(nem) miktarının, o sıcaklıkta bulunabilecek en fazla su buharı miktarına oranına bağıl nem denir ve % cinsinden ifade edilir. Isıcam DA TERLEME Kış aylarında Isıcam takılı binalarda karşılaşılan en önemli sorunlardan biri camlardaki terlemedir. Bu terleme genellikle camın oda içine bakan yüzeyinde oluşmakla beraber az da olsa

Detaylı

Z E N I A S L I D E Y A L I T I M L I S Ü R M E S E R İ S İ SERİSİ TEKNİK EĞİTİM KİTABI

Z E N I A S L I D E Y A L I T I M L I S Ü R M E S E R İ S İ SERİSİ TEKNİK EĞİTİM KİTABI SERİSİ TEKNİK EĞİTİM KİTABI 1 F I R A T T E K N İ K E Ğ İ T İ M K İ T A B I 2 SERİSİ TEKNİK EĞİTİM KİTABI 3 F I R A T T E K N İ K E Ğ İ T İ M K İ T A B I İçindekiler Zenia Slide Serisi Genel Bilgiler 04

Detaylı

Gelişmiş olan ülkelere göre Türkiye de kişi başına tüketilen enerji miktarı 1/3 oranında olmasına karşın, ısınma için sarf ettiğimiz enerji 2 kat

Gelişmiş olan ülkelere göre Türkiye de kişi başına tüketilen enerji miktarı 1/3 oranında olmasına karşın, ısınma için sarf ettiğimiz enerji 2 kat YALITIM Yapı ve yapının içindekileri (eşya, insan, hayvan v.b) dış ortamın olumsuz etkilerinden (su, rutubet, ses, ısı ve yangın) korumak için alınan önlemlere yalıtım denir. Yalıtım Çeşitleri Şunlardır:

Detaylı

BİNALARDA PENCERE MONTAJ (DİLATASYON) BOŞLUĞUNDAN KAYBOLAN ENERJİ KAYBI. Celalittin KIRBAŞ Mak. Müh. MMO KOCAELİ ŞUBESİ

BİNALARDA PENCERE MONTAJ (DİLATASYON) BOŞLUĞUNDAN KAYBOLAN ENERJİ KAYBI. Celalittin KIRBAŞ Mak. Müh. MMO KOCAELİ ŞUBESİ BİNALARDA PENCERE MONTAJ (DİLATASYON) BOŞLUĞUNDAN KAYBOLAN ENERJİ KAYBI Celalittin KIRBAŞ Mak. Müh. MMO KOCAELİ ŞUBESİ DİLATASYON / MONTAJ BOŞLUĞU Tespit vidası Duvar Pencere doğraması/kasası Dilatasyon

Detaylı

info@ kucukdeveci.com.tr

info@ kucukdeveci.com.tr 1 Tek Parçalı Mahya 30+30x92 cm. boyutlarında, 7 kg. ağırlığında ve 6 mm. kalınlığında üretilmektedir. İstenilen tarafa çevrilip monte edilebilir. %10 'dan %70 'e kadar her eğim için üretilebilir. Sipariş

Detaylı

Üzerinde yaşadığımız Dünya da tüm maddeler katı, sıvı ve gaz halde bulunur. Daha önce öğrendiğimiz gibi bu maddeler hangi halde bulunursa bulunsun,

Üzerinde yaşadığımız Dünya da tüm maddeler katı, sıvı ve gaz halde bulunur. Daha önce öğrendiğimiz gibi bu maddeler hangi halde bulunursa bulunsun, Madde ve Isı Üzerinde yaşadığımız Dünya da tüm maddeler katı, sıvı ve gaz halde bulunur. Daha önce öğrendiğimiz gibi bu maddeler hangi halde bulunursa bulunsun, bunları oluşturan tanecikler hareket halindedir.

Detaylı

Akreditasyon Sertifikası Eki (Sayfa 1/8) Akreditasyon Kapsamı

Akreditasyon Sertifikası Eki (Sayfa 1/8) Akreditasyon Kapsamı Akreditasyon Sertifikası Eki (Sayfa 1/8) Deney Laboratuvarı Adresi : Organize Sanayi Bölgesi 10. Cadde No: 4 Melikgazi 38070 KAYSERİ / TÜRKİYE Tel : 90 352 321 11 06 Faks : 90 352 321 15 69 E-Posta : kayserilab@tse.org.tr

Detaylı

Teknik sistem kataloğu Kompakt panolar AE

Teknik sistem kataloğu Kompakt panolar AE Teknik sistem kataloğu Kompakt panolar AE 3 4 1 6 3 4 8 7 5 2 Orjinal Dünya çapında onayları ile stoklarımızda derhal gönderime hazır. Sayısız pratik boyutları ve tüm ortak uygulamalar için fonksiyonel

Detaylı

Karmod Metropol Kabin şehrin her yerinde

Karmod Metropol Kabin şehrin her yerinde Metropol Kabinler Karmod Metropol Kabin şehrin her yerinde Kabin üretiminde Dünya lideri Karmod, Ar-Ge çalışmalarıyla geliştirdiği Metropol Kabinleri beğeninize sunuyor. Karmod Metropol Kabin, estetik

Detaylı

UYGULAMA VE SATIŞ BAYİİ

UYGULAMA VE SATIŞ BAYİİ UYGULAMA VE SATIŞ BAYİİ DEĞERLİ APARTMAN SAKİNLERİ ISI YALITIMI DOĞRU YAPILIRSA YATIRIMDIR HEMDE KAZANDIRAN BİR YATIRIMDIR....VE BİZ DEST YAPI OLARAK ATACAĞANIZ BU DOĞRU ADIMDA 14 YILLIK YAPI UYGULAMALARI

Detaylı

TAVUKÇULUK VE ATERMİT

TAVUKÇULUK VE ATERMİT TAVUKÇULUK VE ATERMİT Sayılarla Atermit Firması Kuruluş: 1956 2014 Üretimden Net Ciro: $80 M / 187 M 2014 İthalat: $ 14 M 2014 İhracat : : $ 6 M Fabrikalar: 5 Satış Ofisleri: 2 Çalışan Sayısı: ~500 Bayi

Detaylı

TAVUKÇULUK VE ATERMĐT

TAVUKÇULUK VE ATERMĐT TAVUKÇULUK VE ATERMĐT Sayılarla Atermit Firması Kuruluş: 1956 2012 Üretimden Net Ciro: 80 Milyon $ / 144 Milyon TL 2012 Đthalat: 16 Milyon $ 2012 Đhracat : 11 Milyon $ Fabrikalar: 4 Satış Ofisleri: 5 Çalışan

Detaylı

kabinler Soho rack soho rack kabinler

kabinler Soho rack  soho rack kabinler 8 kabinler Soho rack www.gunko.com.tr 130 131 Soho Rack SOHO serisi kabinetler yüksek kalitede tasarımı ve imalatı sayesinde tüm aktif ve pasif cihazların korunmasında ayrıca tüm kablolama işlemlerini

Detaylı

KONUTLARDA VE SANAYİDE ISI YALITIMI İLE ENERJİ TASARRUFU - SU YALITIMI EĞİTİMİ VE GAP ÇALIŞTAYI

KONUTLARDA VE SANAYİDE ISI YALITIMI İLE ENERJİ TASARRUFU - SU YALITIMI EĞİTİMİ VE GAP ÇALIŞTAYI MARDİN ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ (PROJE ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ) KONUTLARDA VE SANAYİDE ISI YALITIMI İLE ENERJİ TASARRUFU - SU YALITIMI EĞİTİMİ VE GAP ÇALIŞTAYI TS 825 in Bina Yaklaşımı Her hacim ayrı ayrı

Detaylı

BÜYÜKBAŞ VE KÜÇÜKBAŞ HAYVANCILIK TA ATERMİT

BÜYÜKBAŞ VE KÜÇÜKBAŞ HAYVANCILIK TA ATERMİT BÜYÜKBAŞ VE KÜÇÜKBAŞ HAYVANCILIK TA ATERMİT Sayılarla Atermit Firması Kuruluş: 1956 2014 Üretimden Net Ciro: $80 M / 187 M 2014 İthalat: $ 14 M 2014 İhracat : $ 6 M Fabrikalar: 5 Satış Ofisleri: 2 Çalışan

Detaylı

KAPLAMALI CAMLAR. Tasarruf, fonksiyonellik ve estetik bir arada

KAPLAMALI CAMLAR. Tasarruf, fonksiyonellik ve estetik bir arada KAPLAMALI CAMLAR Tasarruf, fonksiyonellik ve estetik bir arada İÇİNDEKİLER Isı Kontrol Camları 2 - Şişecam Low-E Cam Isı ve Güneş Kontrol Camları 3 - Şişecam Solar Low-E Cam Temperlenebilir Isı Kontrol

Detaylı

GENE ÜRÜN KATALOĞU MBS KLİMA ISITMA SOĞUTMA HAVALANDIRMA EKİPMANLARI

GENE ÜRÜN KATALOĞU MBS KLİMA ISITMA SOĞUTMA HAVALANDIRMA EKİPMANLARI GENE ÜRÜN KATALOĞU MBS KLİMA ISITMA SOĞUTMA HAVALANDIRMA EKİPMANLARI HÜCRELİ ASPİRATÖRLER MBS Hücreli Aspiratör MBS Hücreli Aspiratörler 500 m³/h ile 100.000 m³/h debiler arasında değişik boyutta standart

Detaylı

SANDWICH PANELLER POLİÜRETAN İZOLASYONLU ÇATI PANELLERİ

SANDWICH PANELLER POLİÜRETAN İZOLASYONLU ÇATI PANELLERİ SANDWICH PANELLER POLİÜRETAN İZOLASYONLU ÇATI PANELLERİ 3 HADVELİ ÇATI PANELİ Sanayi yapılarının tasarımlarına ; yapı özellikleri, kullanım fonksiyonları ve üretecekleri ürünleri dikkate alarak sanayicilerle

Detaylı

SANDWICH PANELLER POLİÜRETAN İZOLASYONLU ÇATI PANELLERİ 3 HADVELİ ÇATI PANELİ

SANDWICH PANELLER POLİÜRETAN İZOLASYONLU ÇATI PANELLERİ 3 HADVELİ ÇATI PANELİ SANDWICH PANELLER POLİÜRETAN İZOLASYONLU ÇATI PANELLERİ 3 HADVELİ ÇATI PANELİ Sanayi yapılarının tasarımlarına ; yapı özellikleri, kullanım fonksiyonları ve üretecekleri ürünleri dikkate alarak sanayicilerle

Detaylı

TÜRKİYE NİN DÜNYA MARKASI

TÜRKİYE NİN DÜNYA MARKASI TÜRKİYE NİN DÜNYA MARKASI SUNSET KİMDİR? SUNSET 5000 m 2 kapalı alanda 65 personeli ile İstanbul da hizmet veren, Ege ve İç Anadolu da Bölge Müdürlükleri olan, Türkiye genelinde yaygın servis ağını oluşturmuş,

Detaylı

MAKİNA ve KİMYA ENDÜSTRİSİ KURUMU SİLAH FABRİKASI MÜDÜRLÜĞÜ KIRIKKALE İŞ TAKİP ÇALIŞMA OFİSİ VE TABANCA AMBARI TADİLATI TEKNİK ŞARTNAMESİ

MAKİNA ve KİMYA ENDÜSTRİSİ KURUMU SİLAH FABRİKASI MÜDÜRLÜĞÜ KIRIKKALE İŞ TAKİP ÇALIŞMA OFİSİ VE TABANCA AMBARI TADİLATI TEKNİK ŞARTNAMESİ 1. KONU Fabrikamız Üretim Müdürlüğü İş Takip Çalışma Ofisi ve Tabanca Ambarı tadilatı işi. 2. TEKNİK ÖZELLİKLER A. YIKIM, SÖKÜM VE ÖRÜM İŞLERİ 1) Planda kesik çizgilerle belirtilen duvar yıkılacaktır.

Detaylı

Tek bir sistemle ısı, yangın ve ses yalıtımı nasıl sağlanır?

Tek bir sistemle ısı, yangın ve ses yalıtımı nasıl sağlanır? Problem / Çözüm Önerileri Tek bir sistemle ısı, yangın ve ses yalıtımı nasıl sağlanır? Yapıların tipine ve kullanım amacına göre ısı yalıtımı kadar, yangın ve ses yalıtımı da önem taşır. Özellikle, Yüksek

Detaylı

Neden Ahşap? Doğaldır Uzun Ömürlüdür

Neden Ahşap? Doğaldır Uzun Ömürlüdür Aduro Ahşap, 20 yılı aşkın süredir tasarım ve yapı sektöründe faaliyet gösteren Yeni Güney İnşaat San. ve Tic. Ltd. Şti. nin bir uzantısı olarak 1998 yılından beri faaliyet göstermekte olup, 2007 yılından

Detaylı

AYTU YÜKSEK ISI VE TEKNİK TEKSTİL ÜRÜNLERİ SAN.TİC.LTD.ŞTİ.

AYTU YÜKSEK ISI VE TEKNİK TEKSTİL ÜRÜNLERİ SAN.TİC.LTD.ŞTİ. AYTU YÜKSEK ISI VE TEKNİK TEKSTİL ÜRÜNLERİ SAN.TİC.LTD.ŞTİ. HAKKIMIZDA Firmamız Yüksek Isı İzolasyon Ürünleri Ve Teknik Tekstil Ürünleri Üzerine Uzmanlaşmış Kadrosuyla Uzun Yıllardır Sektörde Hizmet Vermektedir.

Detaylı

MAHAL LİSTESİ VE TEKNİK ÖZELLİKLER

MAHAL LİSTESİ VE TEKNİK ÖZELLİKLER MAHAL LİSTESİ VE TEKNİK ÖZELLİKLER MEVKİİ : YAPI NİZAMI : BLOK : KAT : DAİRE : ARSA ALANI : Projedeki ölçülere uygun olarak inşaat yapılacaktır. TAŞIYICI SİSTEM : Betonarme karkas sistemi ile yapılacaktır.

Detaylı

Alüminyum Giydirme Cephe Alüminyum ve Pvc Doğrama Sistemleri

Alüminyum Giydirme Cephe Alüminyum ve Pvc Doğrama Sistemleri Alüminyum Giydirme Cephe Alüminyum ve Pvc Doğrama Sistemleri Adres : Kuzey Mah. Ağadere Cad. Okutanlar İş Mrkz. Kat:3 No:40 Körfez/KOCAELİ Tel /Fax : 0262 527 00 97 Gsm :0542 542 43 97 info@ozancephe.com

Detaylı

2016 YILI İKİ KATLI OFİS KONTEYNER TASLAK ŞARTNAMESİ

2016 YILI İKİ KATLI OFİS KONTEYNER TASLAK ŞARTNAMESİ 2016 YILI İKİ KATLI OFİS KONTEYNER TASLAK ŞARTNAMESİ 1 - AMAÇ Zonguldak Limanında ofis olarak kullanılmak üzere bir adet iki katlı ofis konteyneri satın alınacaktır. 2 - TEKNİK ÖZELLİKLER 2.1 - İki Katlı

Detaylı

energeto Siradişi Pencere

energeto Siradişi Pencere 1 energeto Siradişi Pencere Bir pencerenin enerji etkinliği için belirleyici olan şey U w -değeridir. Isı transfer katsayısı (U w ) ne kadar düşük ise, bir pencerenin enerji etkinliği o kadar yüksektir.

Detaylı

Ürettiğimiz ve satışını yaptığımız ürünler CE, ISO 9001 ve TSE belgelerine sahiptir.

Ürettiğimiz ve satışını yaptığımız ürünler CE, ISO 9001 ve TSE belgelerine sahiptir. Masvent, gelişen teknolojiye uyum sağlayarak, uzmanlaşmış kadrosu ve modern makina parkuruyla yürüttüğü imalatlarıyla havalandırma sektöründe başarıyla hizmet vermektedir. Firmamız; Klima Santralleri,

Detaylı

TERRA COTTA KİL ESASLI PANELLER

TERRA COTTA KİL ESASLI PANELLER TERRA COTTA KİL ESASLI PANELLER YAPI MARKET SAN.TİC.LTD.ŞTİ. İtalyanca da pişmiş toprak anlamına gelen Terra Cotta, M.Ö 5000 yıllarından günümüze dünyanın farklı yerlerindeki uygarlıklar tarafından çoğunlukla

Detaylı

AVK GRUP. Değerlerimiz ve Anlayışımız

AVK GRUP. Değerlerimiz ve Anlayışımız AVK GRUP AVK Grup Cam Balkon Sistemleri Ltd. Şti. 2012 yılında Ankara Siteler'de kurulmuştur. Sektörde 20 yılı aşkın süredir faaliyet gösteren firma ortakları; sektörel ve ürün kalitelerinde teknik olarak

Detaylı

HIZLI KATLANIR PVC KAPI

HIZLI KATLANIR PVC KAPI HIZLI KATLANIR PVC KAPI MARKASI : 1-MODEL Katlanır Tip 2- TEKNIK ÖZELLİKLER Kanatlı ve sürgülü kapılara kıyasla ölü alan kaybı yoktur. Yaklaşık 60-70 km/h rüzgara dayanıklıdır. ( Ortam şartlarına göre

Detaylı

Güvenilir. www.makroteknik.com.tr. Enerji Tasarruflu Kazanlar

Güvenilir. www.makroteknik.com.tr. Enerji Tasarruflu Kazanlar Güvenilir www.makroteknik.com.tr Enerji Tasarruflu Kazanlar K A Z A N L A R Ekonomik Açıdan Uygun ve Sürdürülebilir Çözümler Sunar Genel piyasa çevre sürdürülebilirliği ve enerji üzerine kurulduğu ve maliyetler

Detaylı

Dış Cephe Sistemleri Isı Yalıtım ve Boya

Dış Cephe Sistemleri Isı Yalıtım ve Boya Dış Cephe Sistemleri Isı Yalıtım ve Boya Parex ile gelecek nesillere... İçindekiler Cephe Koruma ve Dekorasyonu 6 Dış Cephe Isı Yalıtım Sistemi Avantajları 7 Binalardaki Isı Kayıpları 7 Parex Dış Cephe

Detaylı

Pencere & Kapı Sistemleri

Pencere & Kapı Sistemleri Pencere & Kapı Sistemleri Bazı deneyimler nesiller boyunca aktarılmaz YASANIR!!! wwwakipencomtr Çünkü Biz Büyük Bir Aileyiz! Akipen Sirket Profili Yıllardır Pvc Kapı ve Pencere sektörü içerisinde bulunan

Detaylı

YENİ BEYAZ S TA N D A R T

YENİ BEYAZ S TA N D A R T YENİ BEYAZ S TA N D A R T Fiyat Listesi 2017 01.02.2017 DAHA BEYAZ DAHA FERAH DAHA MODERN YENİ AHŞAP ÜZERİ BEYAZ BOYA Beyaz boyada sınıfının en iyisi Tavanınızla mükemmel renk uyumu Yüksek kaliteli ahşap

Detaylı

IP55 DİKİLİ TİP KABİNET DİKİLİ TİP KABİNET GENEL ÖZELLİKLER YÜKSEK MUKAVEMET MAKSİMUM SIZDIRMAZLIK

IP55 DİKİLİ TİP KABİNET DİKİLİ TİP KABİNET GENEL ÖZELLİKLER YÜKSEK MUKAVEMET MAKSİMUM SIZDIRMAZLIK 55 DİKİLİ TİP KABİNET GENEL ÖZELLİKLER Dikili tip IP55 endüstriyel kabinetleri; içerisinde her tür 19 cihaz ve ekipmanın toz, su ve dış darbelere karşı tam koruma ile çalışmalarını ve muhafazalarını sağlayan

Detaylı

designed by LINEA ROSSA

designed by LINEA ROSSA designed by LINEA ROSSA info@nte.com.tr www.nte.com.tr NTE ALÜMİNYUM ve CEPHE SİSTEMLERİ; bilinçli kalite anlayışı ile müşteri memnuniyetini her zaman ön planda tutmayı ilke edinmiştir. Tecrübesi ve deneyimi

Detaylı

makina parkları kurarak, kaliteli eğitilmiş personeller ile tüketicinin ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

makina parkları kurarak, kaliteli eğitilmiş personeller ile tüketicinin ihtiyaçlarını karşılamaktadır. HAKKIMIZDA Firmamız, "Yeni nesil yalıtım sistemleri" sloganıyla yüksek teknolojiye sahip çözümleri ile sektöründeki öncü firmalardan bir tanesidir. Firmamız, Türkiye'de yalıtım bilincinin gelişmesi ile

Detaylı

Bu kadar yenilik küçük bir kutuya sığar mı dersiniz?

Bu kadar yenilik küçük bir kutuya sığar mı dersiniz? Bu kadar yenilik küçük bir kutuya sığar mı dersiniz? İstanbul Genel Müdürlük Emek Mahallesi, Ordu Caddesi No: 49 34785 Sancaktepe - İstanbul Tel: 444 34 26 Eskişehir Fabrika Organize Sanayi Bölgesi 14.

Detaylı

KATI YALITIM MALZEMELERİ KALSİYUM SİLİKAT

KATI YALITIM MALZEMELERİ KALSİYUM SİLİKAT KATI YALITIM MALZEMELERİ KALSİYUM SİLİKAT Celal Bayar Üniversitesi Turgutlu Meslek Yüksekokulu İnşaat Bölümü Öğretim Görevlisi Tekin TEZCAN İnşaat Yüksek Mühendisi KALSİYUM SİLİKAT Yüksek mukavemetli,

Detaylı

KOLLEKTÖRLER ÇATI ÜSTÜ & ÇATI İÇİ

KOLLEKTÖRLER ÇATI ÜSTÜ & ÇATI İÇİ H KOLLEKTÖRLER ÇATI ÜSTÜ & ÇATI İÇİ SOLAR ÇÖZÜMLER GASOKOL&SMS-ENERJİ KİŞİYE ÖZEL ÇÖZÜMLERDE UZMAN Gelin sizlerde Gasokol&SMS-Enerjinin yıllara dayanan, Kendisini sürekli yenileyen tecrübesinden yararlanın...

Detaylı

Sanılanın aksine her ormanın ve ağacın bir yaşı vardır ve zamanla ormanlarında yenilenmesi gerekir.

Sanılanın aksine her ormanın ve ağacın bir yaşı vardır ve zamanla ormanlarında yenilenmesi gerekir. Ahşap pencere kullandığınızda kesilen ağaçlara mı üzülüyorsunuz. Buna bir son verin çünkü sizin için kullandığımız ürünler FSC damgalı sürdürülebilir orman politikasına uygun olarak kesilmiş ağaçlardır.

Detaylı

EĞİTİM YAPILARI GÜÇLENDİRME VE ONARIM İNŞAATI SÖZLEŞME PAKETİ AF-WB3-GUCL-ONAR-02 ZEYİLNAME NO.1

EĞİTİM YAPILARI GÜÇLENDİRME VE ONARIM İNŞAATI SÖZLEŞME PAKETİ AF-WB3-GUCL-ONAR-02 ZEYİLNAME NO.1 TÜRKİYE CUMHURİYETİ İSTANBUL İL ÖZEL İDARESİ İSTANBUL PROJE KOORDİNASYON BİRİMİ (İPKB) İSTANBUL SİSMİK RİSKİN AZALTILMASI VE ACİL DURUM HAZIRLIK PROJESİ (ISMEP) Kredi No: 8033-TU EĞİTİM YAPILARI GÜÇLENDİRME

Detaylı

designed by LINEA ROSSA

designed by LINEA ROSSA designed by LINEA ROSSA KURUMSAL YAPIMIZ Bilgi birikimini en etkin şekilde kullanan firmamız bu sayede her başlamış olduğu projede deneyimli ekibiyle projelerle birebir ilgilenerek en ufak ayrıntısına

Detaylı

KOLLEKTÖRLER ÇATI ÜSTÜ & ÇATI İÇİ

KOLLEKTÖRLER ÇATI ÜSTÜ & ÇATI İÇİ KOLLEKTÖRLER ÇATI ÜSTÜ & ÇATI İÇİ Kollektorfolder_tuerkisch_2013.indd 1 13.09.2013 10:03:21 SOLAR ÇÖZÜMLER GASOKOL & SMS-ENERJİ KİŞİYE ÖZEL ÇÖZÜMLERDE UZMAN PRATİKDEN ÖRNEKLER: Solar Sıcak Su Hazırlama

Detaylı

ODE R-FLEX PRM/STD LEVHA

ODE R-FLEX PRM/STD LEVHA (HVAC) 4 ODE RFLEX PRM/STD LEVHA ELASTOMERİK KAUÇUK KÖPÜĞÜ YALITIM LEVHALARI Isı İletkenlik Katsayısı (λ λ) (W/mK) (0 C) Yangın Sınıfı (TS EN 11) Yangın Sınıfı (BS 47) Sıcaklık Dayanımı ( C) Kimyasallara

Detaylı

ÜNİKENT 1. 40 Daire, 1 Sosyal Yaşam Alanı, Yetişkin ve Çocuk Yüzme Havuzları 2014 Aralık Anahtar Teslim

ÜNİKENT 1. 40 Daire, 1 Sosyal Yaşam Alanı, Yetişkin ve Çocuk Yüzme Havuzları 2014 Aralık Anahtar Teslim 5 ÜNİKENT 1 40 Daire, 1 Sosyal Yaşam Alanı, Yetişkin ve Çocuk Yüzme Havuzları 2014 Aralık Anahtar Teslim 3&6 5&8 4&7 ( 3-6-5-8 ) ( 4-7 ) B A D C E ÜNİKENT 1 İNŞAAT GENEL ÖZELLİKLERİ Çatılara

Detaylı

GAZBETONLU. HAFİF ÇELiK YAPI. SiSTEMLERİ

GAZBETONLU. HAFİF ÇELiK YAPI. SiSTEMLERİ GAZBETONLU HAFİF ÇELiK YAPI SiSTEMLERİ Patentli Sistemimiz PACKET Gazbetonlu ÇELİK YAPI MESKEN Çelik Yapı nın kendine ait patentli yapı sistemi olan PACKET, çelik yapının bildiğiniz tüm avantajlarından

Detaylı

ENERJİ VERİMLİLİĞİNDE CAM

ENERJİ VERİMLİLİĞİNDE CAM ENERJİ VERİMLİLİĞİNDE CAM Türkiye İMSAD Sektörel Gelişim Toplantıları-Adana 3 Eylül 2015 Şişecam Düzcam Cam Ev Eşyası Cam Ambalaj Kimyasallar Şişecam Düzcam Düzcam üretiminde 50 yıllık tecrübe 1981 den

Detaylı

ArEmit METAL KİREMİT

ArEmit METAL KİREMİT ArEmit METAL KİREMİT M e t a l Y a p ı K a p l a m a l a r ı Sunuş 1982 yılında kuruluşundan bu güne Arımeks Mühendislik, eğitimli çalışanları, teknik personeli ve üretim makinalarıyla, yurt içi ve yurt

Detaylı

FİYAT LİSTESİ Tarih: 02.10.2012 Liste No.01

FİYAT LİSTESİ Tarih: 02.10.2012 Liste No.01 FİYAT LİSTESİ Tarih: 02.10.2012 Liste No.01 İÇİNDEKİLER EFES SERİSİ 3 OLİMPOS SERİSİ 6 SILVERLINE 9 SİDE SÜRME SERİSİ 10 PT EKO SÜRME SERİSİ 12 YARDIMCI MALZEMELER 13 Profil ayrı destek sacı ayrı uygulamasına

Detaylı

AFYON KOCATEPE ÜNİVERSİTESİ EMİRDAĞ MYO EĞİTİM BİNASI MAHAL LİSTESİ

AFYON KOCATEPE ÜNİVERSİTESİ EMİRDAĞ MYO EĞİTİM BİNASI MAHAL LİSTESİ AFYON KOCATEPE ÜNİVERSİTESİ EMİRDAĞ MYO EĞİTİM BİNASI MAHAL LİSTESİ KASIM 2010 BODRUM KAT B01 Uygulama Projesi (Mevcut Projesinde B01 olarak numaralandırılmıştır.) DÖŞEME : Döşeme üzerinde bulunan tüm

Detaylı

Comfort-Design Plus. Teknik değişiklik hakları saklıdır. www.rehau.com.tr. Yapı Otomotiv Endüstri

Comfort-Design Plus. Teknik değişiklik hakları saklıdır. www.rehau.com.tr. Yapı Otomotiv Endüstri Comfort-Design Plus TEKNİK BİLGİLER Teknik değişiklik hakları saklıdır. www.rehau.com.tr Yapı Otomotiv Endüstri 1. Tanım/Teknik Bilgiler Yapı Birbirine geçen profillerden (10mm kalınlığında içi boş profiller)

Detaylı

Binalarda Isı Yalıtımı ile Güneş Kontrolünün Önemi

Binalarda Isı Yalıtımı ile Güneş Kontrolünün Önemi Binalarda Isı Yalıtımı ile Güneş Kontrolünün Önemi Dünyamızda milyarlarca yıl boyunca oluşan fosil yakıt rezervleri; endüstri devriminin sonucu olarak özellikle 19.uncu yüzyılın ikinci yarısından itibaren

Detaylı

Binalarda Isı Yalıtımı ile Güneş Kontrolünün Önemi

Binalarda Isı Yalıtımı ile Güneş Kontrolünün Önemi Binalarda Isı Yalıtımı ile Güneş Kontrolünün Önemi Dünyamızda milyarlarca yıl boyunca oluşan fosil yakıt rezervleri; endüstri devriminin sonucu olarak özellikle 19.uncu yüzyılın ikinci yarısından itibaren

Detaylı

YERDEN ISITMA VE YALITIM ÜRÜNLERİ ESPAN ISIBOARD. ısıtaş. inşaat A.Ş.

YERDEN ISITMA VE YALITIM ÜRÜNLERİ ESPAN ISIBOARD. ısıtaş. inşaat A.Ş. YERDEN ISITMA VE YALITIM ÜRÜNLERİ ESPAN ISIBOARD ısıtaş 1950 inşaat A.Ş. R ISITAŞ HAKKINDA Üretim çalışmalarına 1950 yılında soba imalatıyla başlayan ISITAŞ, 2008 yılına kadar Türkiye,Balkan Ülkeleri,Azerbaycan

Detaylı

TEKNİK ŞARTNAME-1. Paket Ürün İçindeki İnşaat İmalatları. Her türlü kazı dolgu tesviye ve altyapı işleri

TEKNİK ŞARTNAME-1. Paket Ürün İçindeki İnşaat İmalatları. Her türlü kazı dolgu tesviye ve altyapı işleri MODEL: LİLYUM - 07944-141,00 + 4,30 Paket Ürün Grubu Arfa-Magu Yalıtımlı Kaba İnşaat Yapım Paketleri (Uygulamalı) Yapının Taşıyıcı Strüktür Donanımlı Paket Ürün EKOLOJİK-İDEAL SİSTEM YALITIMLI KABA İNŞAAT

Detaylı

Her türlü kazı dolgu tesviye ve altyapı işleri. Su izolasyonu BTM veya muadili Isı izolasyonu Arfa Ses izolasyonu Arfa

Her türlü kazı dolgu tesviye ve altyapı işleri. Su izolasyonu BTM veya muadili Isı izolasyonu Arfa Ses izolasyonu Arfa Paket Ürün Grubu Arfa-Magu Yalıtımlı Kaba İnşaat Yapım Paketleri (Uygulamalı) MODEL: ARMİNA - 05705-126,40 + 7,50 TEKNİK ŞARTNAME-1 Taşıyıcı Strüktür Donanımlı Paket Ürün Adı EKOLOJİK-İDEAL SİSTEM YALITIMLI

Detaylı

Doğru temizlik ve bakım Rehau profillerinden üretilmiş pencerelerinizin değerini korumak için

Doğru temizlik ve bakım Rehau profillerinden üretilmiş pencerelerinizin değerini korumak için Unlimited Polymer Solutions Doğru temizlik ve bakım Rehau profillerinden üretilmiş pencerelerinizin değerini korumak için www.rehau.com.tr Yapı Otomotiv Endüstri Etkin havalandırma Enerji kayıplarını minimum

Detaylı

CREATING TOMORROW S SOLUTIONS

CREATING TOMORROW S SOLUTIONS CREATING TOMORROW S SOLUTIONS Yapılarda Su İticilik Özelliği I Silres BS 16 Kaba seramikte neme karşı mükemmel koruyucu AYRICA KAYNAKLAR SONSUZ DEĞİLDİR. Enerjinin daha verimli ve dikkatli kullanımı günümüzde

Detaylı

HAKKIMIZDA NEDEN BAŞAT?

HAKKIMIZDA NEDEN BAŞAT? HAKKIMIZDA Firmamız uzun yıllardır DAMLA LAMİNASYON adı altında tekstil sektöründe hizmet vermektedir. Yüksek kalitede hizmet vermeyi ilke edinen firmamız yapmış olduğu AR-GE araştırmaları sonucu izolasyon

Detaylı

Her türlü kazı dolgu tesviye ve altyapı işleri. Su izolasyonu BTMveya muadili Isı izolasyonu Arfa Ses izolasyonu Arfa

Her türlü kazı dolgu tesviye ve altyapı işleri. Su izolasyonu BTMveya muadili Isı izolasyonu Arfa Ses izolasyonu Arfa Paket Ürün Grubu Arfa-Magu Yalıtımlı Kaba İnşaat Yapım Paketleri (Uygulamalı) MODEL: AKASYA - 10888-122,40 + 2,70 TEKNİK ŞARTNAME-1 Taşıyıcı Strüktür Donanımlı Paket Ürün Adı EKOLOJİK-İDEAL SİSTEM YALITIMLI

Detaylı

Paket Ürün İçindeki İnşaat İmalatları. Her türlü kazı dolgu tesviye ve altyapı işleri

Paket Ürün İçindeki İnşaat İmalatları. Her türlü kazı dolgu tesviye ve altyapı işleri Paket Ürün Grubu Arfa-Magu Yalıtımlı Kaba İnşaat Yapım Paketleri (Uygulamalı) MODEL: MİMOZA - 08437-185,65 + 29,30 TEKNİK ŞARTNAME-1 Yapının Taşıyıcı Strüktür Donanımlı Paket Ürün EKOLOJİK-İDEAL SİSTEM

Detaylı

Paket Ürün İçindeki İnşaat İmalatları. Her türlü kazı dolgu tesviye ve altyapı işleri

Paket Ürün İçindeki İnşaat İmalatları. Her türlü kazı dolgu tesviye ve altyapı işleri Paket Ürün Grubu Arfa-Magu Yalıtımlı Kaba İnşaat Yapım Paketleri (Uygulamalı) MODEL: DORA - 07666-129,60 + 12,85 TEKNİK ŞARTNAME-1 Yapının Taşıyıcı Strüktür Donanımlı Paket Ürün EKOLOJİK-İDEAL SİSTEM YALITIMLI

Detaylı

AFYON KOCATEPE ÜNİVERSİTESİ EMİRDAĞ MYO KAFETERYA BİNASI MAHAL LİSTESİ

AFYON KOCATEPE ÜNİVERSİTESİ EMİRDAĞ MYO KAFETERYA BİNASI MAHAL LİSTESİ AFYON KOCATEPE ÜNİVERSİTESİ EMİRDAĞ MYO KAFETERYA BİNASI MAHAL LİSTESİ KASIM 2010 ZEMİN KAT (MEVCUT PROJE) Z01 GİRİŞ : Sahne kısmında bulunan ahşap kaplamanın sökülmesi : Ahşap asma tavan sökümü : Ahşap

Detaylı

EĞİTİM YAPILARI GÜÇLENDİRME VE ONARIM İNŞAATI SÖZLEŞME PAKETİ AF-WB3-GUCL-ONAR-01 ZEYİLNAME NO.1

EĞİTİM YAPILARI GÜÇLENDİRME VE ONARIM İNŞAATI SÖZLEŞME PAKETİ AF-WB3-GUCL-ONAR-01 ZEYİLNAME NO.1 TÜRKİYE CUMHURİYETİ İSTANBUL İL ÖZEL İDARESİ İSTANBUL PROJE KOORDİNASYON BİRİMİ (İPKB) İSTANBUL SİSMİK RİSKİN AZALTILMASI VE ACİL DURUM HAZIRLIK PROJESİ (ISMEP) Kredi No: 8033-TU EĞİTİM YAPILARI GÜÇLENDİRME

Detaylı

BETONARME KALIPLARININ SINIFLANDIRILMASI. 3. Bölüm. Öğr. Gör. Mustafa KAVAL Afyon Meslek Yüksekokulu İnşaat Programı

BETONARME KALIPLARININ SINIFLANDIRILMASI. 3. Bölüm. Öğr. Gör. Mustafa KAVAL Afyon Meslek Yüksekokulu İnşaat Programı BETONARME KALIPLARININ SINIFLANDIRILMASI 3. Bölüm 1 BETONARME KALIPLARININ SINIFLANDIRILMASI Kalıp Malzemeleri Bir kalıp sistemini meydana getiren kısımlar kaplama ve kalıp iskelesi olmak üzere ikiye ayrılır.

Detaylı

Giydirme Cephe Sistemleri

Giydirme Cephe Sistemleri Giydirme Cephe Sistemleri Aduro Ahşap, 20 yılı aşkın süredir tasarım ve yapı sektöründe faaliyet gösteren Yeni Güney İnşaat San. ve Tic. Ltd. Şti. nin bir uzantısı olarak 1998 yılından beri faaliyet göstermekte

Detaylı

AD 23 Giydirme Cephe Si stemi...2 AD 23 Güneş Kırıcı Si stemi...7 AD 11 42 mm Pencere Si stemi...12 AD 11 45 mm Pencere Si stemi...

AD 23 Giydirme Cephe Si stemi...2 AD 23 Güneş Kırıcı Si stemi...7 AD 11 42 mm Pencere Si stemi...12 AD 11 45 mm Pencere Si stemi... AD 23 Giydirme Cephe Si stemi...2 AD 23 Güneş Kırıcı Si stemi...7 AD 11 42 mm Pencere Si stemi...12 AD 11 45 mm Pencere Si stemi...26 AD 11 Sürme Sistemi...28 C60 Serisi Kapı ve Vitrin Doğramaları Sistemi...31

Detaylı

yalıtımı sağlama alın... /akggazbeton

yalıtımı sağlama alın...  /akggazbeton yalıtımı sağlama alın... www.akg-gazbeton.com /AKG.Gazbeton @AKG_Gazbeton /akggazbeton Yeni Nesil Yalıtım Plağı Minepor Minepor, mineral esaslı yapısı sayesinde, yangın güvenliği sağlayan A1 sınıfı hiç

Detaylı

Kompakt panolar. Kompakt panolar AE. Kompakt sistem panoları CM. Plastik panolar KS. Kompakt panolar AE...46

Kompakt panolar. Kompakt panolar AE. Kompakt sistem panoları CM. Plastik panolar KS. Kompakt panolar AE...46 Kompakt panolar Kompakt panolar AE Kompakt panolar AE...46 Kompakt sistem panoları CM Genişlik 600 800 mm...50 Genişlik 1000 1200 mm...51 Plastik panolar KS Plastik panolar KS...52 Rittal Katalog 34/Endüstriyel

Detaylı

ÇELİK PREFABRİK YAPILAR

ÇELİK PREFABRİK YAPILAR ÇELİK PREFABRİK YAPILAR 3. Bölüm Duvarlar. 4. Bölüm Kafes Kirişler. Duvarlar Çelik çerçeveli yapılarda kullanılan duvarlar da taşıyıcı yapı elemanları gibi çoğunlukla prefabriktir. Bu özellik üretimin

Detaylı

Her türlü kazı dolgu tesviye ve altyapı işleri. Su izolasyonu BTM veya muadili Isı izolasyonu Arfa Ses izolasyonu Arfa

Her türlü kazı dolgu tesviye ve altyapı işleri. Su izolasyonu BTM veya muadili Isı izolasyonu Arfa Ses izolasyonu Arfa Paket Ürün Grubu Arfa-Magu Yalıtımlı Kaba İnşaat Yapım Paketleri (Uygulamalı) MODEL:HAUS CORNER-15002-79,10 TEKNİK ŞARTNAME-1 Yapının Arfa- Taşıyıcı Magu Strüktür Yapı Donanımlı Sistemini Paket Ürün n

Detaylı

www.ozcelik-yapi.com ÜRETİCİ BAYİİ

www.ozcelik-yapi.com ÜRETİCİ BAYİİ ÜRETİCİ BAYİİ www.ozcelik-yapi.com Kalite ve uygun fiyatın buluştuğu nokta... Firmamız 1995 yılında Özçelik Demir Doğrama Ferforje Çelik Kontrüksiyon olarak faaliyete başlamış, 2003 yılında Pimapen üretici

Detaylı

KONUT- İŞYERİ-HASTANE-OTEL İzoBOZZ KULLANIM ALANLARI

KONUT- İŞYERİ-HASTANE-OTEL İzoBOZZ KULLANIM ALANLARI KONUT- İŞYERİ-HASTANE-OTEL İzoBOZZ KULLANIM ALANLARI Yeni Bina İnşaatlarında veya mevcutların restorasyonunda İzoBOZZ ve Feltbi Ürünleri Isı ve Ses Yalıtımı sağlamak ve açık alanlarda çınlama - yankılanma

Detaylı

PEFLEX LEVHA. Uygulama

PEFLEX LEVHA. Uygulama PEFLEX LEVHA Isı Yalıtımı Yoğuşma Kontrolü İzocam Peflex, iklimlendirme, soğutma, güneş enerjisi sistemlerinde ısı yalıtımı ve yoğuşma kontrolü sağlamak üzere üretilen kapalı gözenekli hücre yapısına sahip

Detaylı

TEKNİK ŞARTNAME-1. Her türlü kazı dolgu tesviye ve altyapı işleri. Su izolasyonu BTM veya muadili Isı izolasyonu Arfa Ses izolasyonu Arfa

TEKNİK ŞARTNAME-1. Her türlü kazı dolgu tesviye ve altyapı işleri. Su izolasyonu BTM veya muadili Isı izolasyonu Arfa Ses izolasyonu Arfa Paket Ürün Grubu Arfa-Magu Yalıtımlı Kaba İnşaat Yapım Paketleri (Uygulamalı) MODEL:HERA-20388-130,00+13,60 Taşıyıcı Strüktür Donanımlı Paket Ürün Adı EKOLOJİK-İDEAL SİSTEM YALITIMLI KABA İNŞAAT PAKETİ

Detaylı

Doğadan yaşama sunulan ayrıcalık...

Doğadan yaşama sunulan ayrıcalık... Doğadan yaşama sunulan ayrıcalık... Isı Yangın Ses Su Yalıtımı Yalıtımı Yalıtımı Yalıtımı İnşaat yapı sektörüne, yeni bir soluk ve yeni nesil bir anlayışıyla, duvar yapı elemanları üretimi ile hizmet vermekteyiz.

Detaylı

Lamine Ahşap Pencere / Kapı Sistemleri

Lamine Ahşap Pencere / Kapı Sistemleri Lamine Ahşap Pencere / Kapı Sistemleri Aduro Ahşap, 20 yılı aşkın süredir tasarım ve yapı sektöründe faaliyet gösteren Yeni Güney İnşaat San. ve Tic. Ltd. Şti. nin bir uzantısı olarak 1998 yılından beri

Detaylı

ENERJİ VE DEPREM BİLİNÇLİ YAPI SİSTEMİ. by Scientific Research Institute, Inc. / Isorast Yapı Elemanları A.Ş. Tarafından Türkçeleştirilmiştir.

ENERJİ VE DEPREM BİLİNÇLİ YAPI SİSTEMİ. by Scientific Research Institute, Inc. / Isorast Yapı Elemanları A.Ş. Tarafından Türkçeleştirilmiştir. ENERJİ VE DEPREM BİLİNÇLİ YAPI SİSTEMİ by Scientific Research Institute, Inc. / Isorast Yapı Elemanları A.Ş. Tarafından Türkçeleştirilmiştir. Isorast, modüler izobeton(izolasyonlu beton) yapı sistemidir.

Detaylı

Paket Ürün İçindeki İnşaat İmalatları. Her türlü kazı dolgu tesviye ve altyapı işleri

Paket Ürün İçindeki İnşaat İmalatları. Her türlü kazı dolgu tesviye ve altyapı işleri Paket Ürün Grubu Arfa-Magu Yalıtımlı Kaba İnşaat Yapım Paketleri (Uygulamalı) MODEL: FREZYA- FNR205-198,75 + 86,20 TEKNİK ŞARTNAME-1 Yapının Taşıyıcı Strüktür Donanımlı Paket Ürün EKOLOJİK-İDEAL SİSTEM

Detaylı

ELEKTRİKLİ CAM ÇATILAR

ELEKTRİKLİ CAM ÇATILAR ELEKTRİKLİ CAM ÇATILAR Elektrikli cam veya polikarbonat çatılar CEMYAPI tarafından üretildiği sürece ayağınız sağlam zemine basıyor demektir. 1991 yılından beri üretici olarak faaliyetine devam eden firmamız

Detaylı

Yapıblok İle Akustik Duvar Uygulamaları: Digiturk & TV8

Yapıblok İle Akustik Duvar Uygulamaları: Digiturk & TV8 Yapıblok İle Akustik Duvar Uygulamaları: Digiturk & TV8 Ümit ÖZKAN 1, Ayşe DEMİRTAŞ 2 Giriş: Yapıblok, Yapı Merkezi Prefabrikasyon A.Ş. tarafından 1996 yılından beri endüstriyel üretim yöntemleri ile üretilen

Detaylı

www.turkozinsaat.com.tr

www.turkozinsaat.com.tr www.turkozinsaat.com.tr Yenikent in Yeni Gözdesi... Türköz İnşaat tarafından hayata geçirilen Yıldırım Sitesi; Toplamda. mž arsa üzerine kurulu,.00 mž yeşil alan ve.00 mž açık otoparkdan oluşmaktadır.

Detaylı

PROFESYONEL SİSTEMLER

PROFESYONEL SİSTEMLER PROFESYONEL SİSTEMLER PROFESYONEL AKILCI KALİTELİ ÜRETİM KALİTEMİZ BAUTECH kalitesi ile sunulan ürünlerimiz, dayanıklılığı ve ekonomikliği yanında estetik yapıları ile bugüne kadar sayısız mekanda kullanıldı

Detaylı

TARIM İLAÇLARI DEPOLAMA

TARIM İLAÇLARI DEPOLAMA TARIM İLAÇLARI DEPOLAMA TARIM İLAÇLARI AMBARLARINDA YANGINA KARŞI KORUMA A. Teknik tedbirler B. Organize edilebilecek tedbirler C. Yangında alınacak tedbirler D. Yangın sonunda alınacak tedbirler Dr. Selami

Detaylı

EĞİTİM YAPILARI GÜÇLENDİRME VE ONARIM İNŞAATI SÖZLEŞME PAKETİ EIB-WB3-GUCL-ONAR-12 ZEYİLNAME NO.1

EĞİTİM YAPILARI GÜÇLENDİRME VE ONARIM İNŞAATI SÖZLEŞME PAKETİ EIB-WB3-GUCL-ONAR-12 ZEYİLNAME NO.1 TÜRKİYE CUMHURİYETİ İSTANBUL İL ÖZEL İDARESİ İSTANBUL PROJE KOORDİNASYON BİRİMİ (İPKB) İSTANBUL SİSMİK RİSKİN AZALTILMASI VE ACİL DURUM HAZIRLIK PROJESİ (ISMEP) Kredi No: 24383 EĞİTİM YAPILARI GÜÇLENDİRME

Detaylı

Konveyörlü Tip WTCS140 - elektrikli

Konveyörlü Tip WTCS140 - elektrikli Electrolux Bulaşık Yıkama Sistemleri serisi, bulaşık yıkama işleminde yüksek verimlilik, tasarruf ve ergonomi konularında yüksek beklentileri bulunan profesyoneller için üretilir. Ürün serisi bardak yıkama,

Detaylı

Şirketin kuruluşundan bugüne kadar geçirdiği evreler ve yurtdışı ve yurtiçinde gerçekleştirilen yatırımlar

Şirketin kuruluşundan bugüne kadar geçirdiği evreler ve yurtdışı ve yurtiçinde gerçekleştirilen yatırımlar Esen Bulca, Trakya Cam Pazarlama Müdürü Şirketin kuruluşundan bugüne kadar geçirdiği evreler ve yurtdışı ve yurtiçinde gerçekleştirilen yatırımlar Şişecam Grubu bünyesinde düzcam üretim ve pazarlama faaliyetleri,

Detaylı

Sapa Building System, ilk kez BAU fuarında

Sapa Building System, ilk kez BAU fuarında 1/5 Sapa Building System, ilk kez BAU fuarında Sapa Building System, 14 19 Ocak 2013 tarihlerinde Münih te düzenlenecek BAU fuarına ilk kez katılacak. Sapa Building System, yapı çözümlerini sunup tanıtımını

Detaylı

ÜRÜNLERİMİZ VE ÜRÜNLERİMİZ HAKKINDA GENEL BİLGİ

ÜRÜNLERİMİZ VE ÜRÜNLERİMİZ HAKKINDA GENEL BİLGİ ÜRÜNLERİMİZ VE ÜRÜNLERİMİZ HAKKINDA GENEL BİLGİ www.ozpansogutma.com info@ozpansogutma.com 0850 804 53 01 0532 161 65 56 ÖZPAN Endüstriyel Soğutma Sistemleri olarak ; Soğuk Oda Panelleri Endüstriyel Soğutma

Detaylı

Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri Yılın Yatırımı Ödülü 2012-02 FİYAT LİSTESİ

Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri Yılın Yatırımı Ödülü 2012-02 FİYAT LİSTESİ 11 Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri Yılın Yatırımı Ödülü 02 FİYAT LİSTESİ Elastomerik Kauçuk Köpük Yüksek buhar difüzyon değerine sahip olan elastomerik kauçuk köpük malzemeler, tesisatlarda iyi bir ısı

Detaylı