AĞUSTOS 2013 SAYI:30 ELAMAN MI ARIYORSUNUZ?

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "AĞUSTOS 2013 SAYI:30 ELAMAN MI ARIYORSUNUZ?"

Transkript

1 AĞUSTOS 2013 SAYI:30 ELAMAN MI ARIYORSUNUZ?

2 FETHİYE TİCARET VE SANAYİ ODASI NDAN ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE BURS F ethiye Ticaret ve Sanayi Odası tarafından 2005 yılından itibaren gelir durumu iyi olmayan üniversitelerin 4 yıllık fakültelerinde okuyan ve bu fakültelere girmeye hak kazanan başarılı üniversite öğrencilerine burs verilmektedir. 100 üniversite öğrencisine karşılıksız olarak verilen burslara başvurular 02 Eylül 2013 tarihinde başlayacaktır. 9 ay boyunca aylık 100,00 TL olarak verilecek olan burslara son başvuru süresi 30 Eylül 2013 tür. Burs başvuru formlarına web sayfamızda haber kısmından ulaşabilirsiniz.. Detaylı bilgi için lütfen arayınız Emre ÇÜRÜK. AKİF ARICAN TOBB TİCARET VE SANAYİ ODALARI KONSEY ÜYELİĞİNE SEÇİLDİ Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği 69. Olağan Genel Kurulu gerçekleşmesi ardından Rırat Hiasarcıklıoğlu nun TOBB Başkanı seçildiği genel kurulda, Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Akif Arıcan TOBB Ticaret ve Sanayi Odaları Konsey üyeliğine seçildi. Akif Arıcan yeni dönemde, Fethiye yi Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinde konsey üyesi olarak temsil edecek. Yapılan seçim sonucunda Ticaret ve Sanayi Odaları Konseyi Başkanlığına Sivas Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Osman Yıldırım seçildi. Başkan yardımcılıklarına ise Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul, Şırnak Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Osman Geliş ile Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser getirildi. Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Akif Arıcan üye olarak seçilirken FTSO Meclis Üyesi Didem Yılmaz Yedek Üye olarak listede yer aldı. Toplam 30 kişiden oluşan Ticaret ve Sanayi Odaları Konsey listesi aşağıda bilginize sunulmuştur.

3 TİCARET VE SANAYİ ODALARI KONSEYİ 1.H. OSMAN YILDIRIM-SİVAS TSO YÖNETİM KU- RULU BAŞKANI-BAŞKAN 2.MAHMUT KÖSEMUSUL-SAKARYA TSO YÖNETİM KURULU BAŞKANI-B.YARDIMCISI 3.OSMAN GELİŞ-ŞIRNAK TSO YÖNETİM KURULU BAŞKANI-B.YARDIMCISI 4.HÜSNÜ SERTESER-AFYONKARAHİSAR TSO YÖNETİM KURULU BAŞKANI-B.YARDIMCISI 5.AKİF ARICAN-FETHİYE TSO YÖNETİM KURULU 6.ŞERAFETTİN AŞUT-MERSİN TSO YÖNETİM KU- RULU 7.AHMET KOÇAŞ-AKSARAY TSO YÖNETİM KURU- LU 8. RECEP ZIPKINKURT-EDİRNE TSO YÖNETİM KU- RULU 9.FAHRİ ÇAKIR-DÜZCE TSO YÖNETİM KURULU 10.SELÇUK ARSLAN-KASTAMONU TSO YÖNETİM KURULU 11.ENİS SÜLÜN-ÇORLU TSO YÖNETİM KURULU 12.ŞÜKRÜ BAŞDEĞİRMEN-ISPARTA TSO YÖNETİM KURULU 13.ÇETİN BAŞARANHINCAL-ÇORUM TSO YÖNETİM KURULU 14.MUSTAFA SUAT HACISALİHOĞLU-TRABZON TİCARET VE SANAYİ ODASI 15.ŞABAN AZİZ KARAMEHMETOĞLU-RİZE TSO YÖNETİM KURULU 16.HASAN ÇAKIRMELİKOĞLU-GİRESUN TSO YÖNETİM KURULU 17.MEHMET SALİH DEMİR-ZONGULDAK TSO YÖNETİM KURULU 18.TÜRKER ATEŞ-BOLU TSO YÖNETİM KURULU 19. ALİ ŞEKERDAĞ-ELAZIĞ TSO YÖNETİM KURULU 20.YUSUF CENGİZ-TUNCELİ TSO YÖNETİM KU- RULU 21.MUSTAFA KUVVET-UŞAK TSO YÖNETİM KU- RULU 22.MUSTAFA TOKTAY-KARAMAN TSO YÖNETİM KURULU 23.SERVET ŞAHİN-ORDU TSO YÖNETİM KURULU 24. METİN ANIL-İNEGÖL TSO YÖNETİM KURULU 25.AHMET SAYAR-DİYARBAKIR TSO YÖNETİM KU- RULU 26.AHMET BOZTAŞ-MANAVGAT TSO YÖNETİM KU- RULU 27.MEHMET ŞAHİN-ALANYA TSO YÖNETİM KU- RULU 28.NECDET TAKVA-VAN TSO YÖNETİM KURULU 29.ABDURRAHMAN YILMAZ-AKHİSAR TSO YÖNETİM KURULU 30.LEVENT HAKKI YILMAZ-İSKENDERUN TSO YÖNETİM KURULU

4 6. Ethio-Chamber Uluslararası Tİcaret Fuarı ve Etİyopya Heyet Zİyaretİ Etiyopya Ticaret Odası ve Sektörel Birlikler organizasyonunda, 27 Kasım 3 Aralık 2013 tarihleri arasında, başkent Addis Ababa da gerçekleştirilecek 6. Ethio-Chamber Uluslararası Ticaret Fuarı ile eşzamanlı olarak DEİK/Türk-Etiyopya İş Konseyi tarafından, Etiyopya ya bir heyet ziyareti düzenlenmesi ve bu kapsamda İş Konseyi Karşı Kanadı Etiyopya Ticaret Odası ve Sektörel Birlikler işbirliği ile Türk-Etiyopya İş Konseyi Ortak Toplantısı gerçekleştirilmesi planlanmaktadır. Yaklaşık 91 milyon nüfuslu bir pazar olan Etiyopya nın ürünleri ve servislerini tanıtmak, çeşitli iş alanlarında bağlantıları güçlendirmek ve yerel sanayiler arasında rekabeti arttırmak için teknoloji ve bilgi transferi sağlamak amaçlarıyla düzenlenen fuarın, makine ekipmanları ve tarım sektörlerinde faaliyet gösteren çok sayıda imalatçı, ithalatçı, ihracatçı, yerel imalatçılara ürün ve teknolojik destek sağlayan yerli ve yabancı firmalar ve hizmet sağlayıcı firmaları potansiyel müşteriler ile bir araya getirmesi beklenmektedir. Bununla birlikte, potansiyel yatırımcılar, Doğu ve Güney Afrika Ülkeleri Ortak Pazarı (COMESA) üyesi olan Etiyopya daki yatırım olananaklarını da tanıma fırsatı yakalayacaktır. Söz konusu fuara katılmak ve fuar ile ilgili detaylı bilgi almak isteyen firmalar, adresinden fuarın resmi sayfasına ulaşabilirler. Kısıtlı yer kalan fuara katılmak için doldurulması gereken başvuru formu ile katılma koşulları hakkındaki bilgiler bu sayfada yer almaktadır. Söz konusu fuara katılacak firmaların başvurularını müteakip gerekli ayarlamaların yapılabilmesini teminen başvuru formlarının bir örneğinin tarafımıza da iletilmesi gerekmektedir. İlaveten söz konusu fuara paralel olarak İş Konseyimiz tarafından Kasım 2013 tarihlerinde düzenlenecek ve Etiyopya nın önde gelen işadamları ile ikili görüşmeler imkanı sunacak seyahate katılmak isteyen üyelerimiz tarafından web sitemizdeyer alan duyurular kısmında yer alan başvuru forumunun doldurularak en geç 2 Eylül 2013 tarihine kadar DEİK e Tel: ; Faks: ) iletilmesi gerekmektedir. NOT: - Seyahatin KOSGEB Yurt Dışı İş Gezisi Desteği kapsamına alınması konusunda KOSGEB nezdinde gerekli girişimlerde bulunulmaktadır. Söz konusu girişimin olumlu olarak neticelenmesi halinde KOSGEB Veri Tabanı na kayıtlı olan firmalar, KOSGEB Müdürlüklerine başvurarak anılan teşvikten yararlanabilecektir. Bu nedenle, teşvikten yararlanmak isteyen ve KOSGEB Veri Tabanı na kayıtlı olmayan firmaların kayıt prosedürlerini tamamlamaları gerekmektedir.

5 Scan E-Posta Dolandırıcılığı Ülkemizde ve İlimizde son zamanlarda Scan dolandırıcılığı olarak da adlandırılan dolandırıcılık faaliyetlerinin olduğu tespit edilmiştir. Dolandırıcılık sonucu ciddi miktarda maddi kayıp oluşmakta aynı zamanda şirket ve firmaların itibarı zedelenmektedir. Konu ile ilgili olarak Muğla İl Emniyet Müdürlüğü tarafından Odamıza gönderilen yazı aşağıda bilginize sunulmuştur; İlgi sayılı yazı ile son zamanlarda ülkemizde de meydana gelmeye başlayan yeni bir suç işleme yöntemimin vatandaşlarımız, şirketler ve özellikle kurumların ödeme işlemlerini yürüten uzmanlar tarafından bilinmesi, mağduriyetlerinin önlenmesi açısından önem arz ettiği bildirilmiştir. Banka Hesap Detaylarının Değiştirilmesi, Güncellenmesi adı verilen bu dolandırıcılık yönteminde, dolandırıcılar çeşitli yöntemlerle iki şirket arasındaki yazışmaları takip ederek şirketlerin bilgilerini temin ettikleri. Bu yöntemin çoğu zaman, ticari işlem yapan iki şirketten birinin e-posta hesaplarına ait şifrelerin ele geçirilmesi sonrası değiştirilmeyip, zaman zaman hesaba girip yazışmaların takip edilmesi şeklinde olduğu anlaşılmaktadır. Şirketler arası yazışmalarda ödemenin ne zaman yapılacağını öğrenen dolandırıcılar, ödeme yapacak şirkete hitaben, alıcı şirketin banka hesap numaralarının değiştiğini bahseden ve sözde yeni banka hesap numaralarını içeren e-posta iletisi gönderdikleri dolandırıcıların genellikle ödeme yapacak şirketi ikna edebilmek için, hesap değişikliği mesajını, alıcı şirketin e-posta adresine çok benzer bir e-posta adresinden gönderdikleri, alıcı şirketin hesap numarasının değiştiğini zanneden göndericinin ödeme miktarını dolandırıcılara göndererek mağdur oldukları anlaşılmıştır. Vatandaşlarımızın / şirketlerin herhangi bir mağduriyet yaşamamaları için; Kendilerine gönderilen banka hesap numarasının değiştirildiği kapsamlı e-postalara karşı şüpheci davranmaları (ileti Türkçe ya da İngilizce olabilir,) İletiyi gönderen e-posta adresinin doğru olduğundan emin olmaları (Dolandırıcıların şirket e-posta adreslerinde basit değişiklikler yaparak benzer sahte adreslerden e-posta iletilerini gönderdikleri bilinmektedir.) Ödeme yapılmadan önce her ihtimale karşı ödeme yapacakları banka hesap numaralarını farklı yollarla (telefon, yüz yüze temas, bankadan kontrol vb.) teyit etmeleri, önem arz etmektedir. Konu üzerinde gerekli hassasiyetin gösterilmesi ve üye şirketlerin uyarılarak bu konuda bilgilendirilmesini, Siber Suçlarla ile ilgili olarak Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğüne müracaat etmeleri durumunda gerekli yardımın yapılacağının bilinmesi hususunu rica ederim.

6 Kazakİstan`dakİ Ekonomİk Bölgeler Kazakistan Büyükelçiliği, Kazakistan ile Türkiye arasında karşılıklı yatırımları artırmak amacıyla, Kazakistan la faaliyet gösteren Özel Ekonomik Bölgeler hakkında bilgiler paylaşmaktadır. 13 kasım 2012 tarihinde, Kazakistan ın Taraz şehrinde, Taraz Kimya Park adlı Özel Ekonomik Bölge (ÖEB) kurulduğu, 2013 yılının Şubat ayında ÖEB yönetimi için Taraz Kimyasal Park ÖEB Yönetim Şirketi A.Ş. nin kurulduğu, bu şirketin Kazakistan Milli Refah Fonu Samruk-Kazyna bünyesinde faaliyet gösterdiği ve Taraz Kimyasal Park ÖEB için 1 Ocak 2013 tarihinden itibaren arsa vergileri, mülkiyet vergileri, kurumsal vergiler, vs. gibi birçok kolaylık ve muafiyetin hayata geçirildiği bildirilmektedir. Söz konusu ÖEB ile ilgili bilgi TOBB web sitesinin (www.tobb.org.tr) Hizmetler/Uluslararası İş İmkanları Ülke Duyuruları / Kazakistan bölümünde yer almakta olup, ÖEB nin yönetim ve sekretaryasına ve numaralı telefonlardan ulaşılabilmektedir. Uluslararası Fuarlar -ANUGA 2013 ULUSLARARASI GIDA FUARI Ekim 2013 tarihleri arasında Almanya da, -AGRITECHNICA HANNOVER ULUSLARARASI TARIM FUARI Kasım 2013 tarihleri arasında Almanya da -WORLD FOOD MOSCOW ULUSLARARASI GIDA FUARI 2013 Fuarı Eylül 2013 tarihleri arasında Rusya da, -SWEET & BAKERY 2013 Uluslararası Tarım Fuarı Ekim 2013 tarihleri arasında Ukrayna da ve -HEIMTEXTILE 2013 Uluslararası Tekstil Fuarı Eylül 2013 tarihleri arasında Rusya da gerçekleşecektir. Fuarlar ile ilgili detaylı bilgiler sitelerinde mevcuttur.

7 Reeskont-TL Kredİ Faİz Oranlarında Düzenleme Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası nın İhracat Reeskont Kredisi Uygulama Talimatı uyarınca 5,5 Milyar ABD Doları tutarındaki limit çerçevesinde Türk Eximbank a döviz olarak aktarılan kaynağın Reeskont Kredisi-TL programı kapsamında ihracatçılarımıza Türk Lirası cinsinden de kullandırılmakta olduğu belirtilmekte olup, uygulanan faiz oranının programa olan talepteki yoğunluğa ve piyasa faizlerinde gözlemlenen gelişmelere bağlı olarak güncellenmesi ihtiyacı doğmuştur. Bu kapsamda, piyasa faiz oranlarında ve işlem maliyetlerinde yaşanan artış/azalışlar dikkate alınarak her haftanın son iş günü, bir sonraki hafta için geçerli olacak Reeskont Kredisi-TL faiz oranlarının belirlenerek Türk Eximbank in internet sayfasında yayınlanacaktır. Yeni faiz oranlarının tarihinden itibaren kullandırılacak Reeskont-TL Kredileri için geçerli olup ve firmaların detaylı bilgiye ve kendilerine en yakın şube veya irtibat bürosunun iletişim bilgilerine sayfasından ulaşabilecektir. İFSEC Güvenlİk ve Yangın Fuarı Uluslararası tanıtım çalışmaları TG-Expo tarafından yürütülen IFSEC Güvenlik ve Yangın Fuarı, 30 Eylül 2 Ekim 2013 tarihlerinde İstanbul, Lütfü Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı nda gerçekleştirilecektir. Güneydoğu Avrupa daki tek global güvenlik ve yangın etkinliği olan IFSEC İstanbul 2013, üreticiler, tedarikçiler ve distribütörlerin katılımı ile geniş bir yelpazede en son teknoloji ile üretilen güvenlik ve yangın ürünlerini tek çatı altında buluşturmayı ve katılımcılarına yeni pazarlar, yeni müşteriler kazandırmak, uluslararası ilişkilerini geliştirmek, ürünlerini ülkemizin yanı sıra komşu coğrafyadaki hedef kitleye tanıtmak, mevcut satışlarını ve iş bağlantılarını koruyup güçlendirmek, rekabet şartları oluşturmak ve Türk pazarına yatırım yapmak isteyen uluslararası firmalara sektörü tanıtmak açısından önemli bir platform oluşturmayı hedeflemektedir. Fuar hakkında detaylı bilgi için TG Expo (Pazarlama Ekibi Tel: ) ile temas kurulabilir.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği nin (TOBB) 69. Genel Kurulu nda, başkanlığa tek aday olarak giren mevcut başkan

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği nin (TOBB) 69. Genel Kurulu nda, başkanlığa tek aday olarak giren mevcut başkan AĞUSTOS 2013 SAYI:29 RİFAT HİSARCIKLIOĞLU 4. KEZ BAŞKAN SEÇİLDİ Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği nin (TOBB) 69. Genel Kurulu nda, başkanlığa tek aday olarak giren mevcut başkan Rifat Hisarcıklıoğlu yeniden

Detaylı

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası AĞUSTOS ARALIK 2013 2013 SAYI SAaYI:31 45 FTSO ÜYELERİNİ DİNLEMEYE DEVAM EDİYOR Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası tarafından Fethiye ticari hayatının önündeki sorunların belirlenerek çözümü için çalışma

Detaylı

Fethiye Ticaret ve Sanayi

Fethiye Ticaret ve Sanayi TEMMUZ 2013 SAYI:25 FTSO SEÇİLMİŞLERİ PERSONELDEN ODA`YI DİNLEDİ Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası yönetim kurulu, meclis üyeleri ve komite üyelerine odanın işleyişini ve birimleri anlatan sunum yapıldı.

Detaylı

ASOBÜLTEN YATIRIM TEŞVİK BELGESİ DÜZENLENMESİ KONUSUNDA SANAYİ ODALARINA YETKİ VERİLDİ ODAMIZIN WEB SAYFALARI GÜNCELLENDI

ASOBÜLTEN YATIRIM TEŞVİK BELGESİ DÜZENLENMESİ KONUSUNDA SANAYİ ODALARINA YETKİ VERİLDİ ODAMIZIN WEB SAYFALARI GÜNCELLENDI ASOBÜLTEN MART NİSAN 2001 SAYI : 28 ANKARA SANAYİ ODASI AYLIK HABER BÜLTENİ Atatürk Bulvarı No:193 K.DERE -ANKARA Tel.: 417 12 00 (5 Hat) 417 91 12 (3 Hat) Fax.: 417 43 70-417 52 05 E-Mail: aso@aso.org.tr

Detaylı

İÇİNDEKİLER KADYANDA GEZİSİ BABADAĞ`A AMBULANS NİSAN 2013 SAYI:15 İŞKUR`DAN FETHİYE TİCARET VE SANAYİ ODASINA TEŞEKKÜR

İÇİNDEKİLER KADYANDA GEZİSİ BABADAĞ`A AMBULANS NİSAN 2013 SAYI:15 İŞKUR`DAN FETHİYE TİCARET VE SANAYİ ODASINA TEŞEKKÜR NİSAN 2013 SAYI:15 İÇİNDEKİLER İŞKUR`DAN FETHİYE TİCARET VE SANAYİ ODASINA TEŞEKKÜR BABADAĞ`A AMBULANS KADYANDA GEZİSİ FTSO MECLİSİ SEÇİMDEN ÖNCEKİ SON OLAĞAN TOPLANTISI FTSO YÖNETİM KURULU BAŞKANI AKİF

Detaylı

Kocaeli Ticaret Odası

Kocaeli Ticaret Odası Kocaeli Ticaret Odası www.koto.org.tr - koto@koto.org.tr MART 2012 Sahibi Kocaeli Ticaret Odası adına H.İbrahim KELEŞ Yönetim Kurulu Başkanı Genel Yayın Yönetmeni Ersan ERTOPTAMIŞ Genel Sekreter Yayın

Detaylı

2013 FTSO SEÇİMLERİ OY KULLANMA ORANLARI

2013 FTSO SEÇİMLERİ OY KULLANMA ORANLARI MAYIS 2013 SAYI:18 2013 FTSO SEÇİMLERİ OY KULLANMA ORANLARI.05.2013 Cumartesi günü Fethiye Fatih Anadolu Lisesinde gerçekleşen Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Seçimlerinde 3223 oy kullanma hakkı olan seçmenin

Detaylı

ÜRÜNLERİMİZ HİZMETLERİMİZ

ÜRÜNLERİMİZ HİZMETLERİMİZ ÜRÜNLERİMİZ HİZMETLERİMİZ Yayın Yılı: 2015 Yayına Hazırlayan: İş Geliştirme ve Ar-Ge Müdürlüğü Tüm yayınlama, kopyalama ve değiştirme hakları Bursa Ticaret ve Sanayi Odası na aittir. içindekiler Önsöz

Detaylı

BU SAYIMIZDA İÇİNDEKİLER

BU SAYIMIZDA İÇİNDEKİLER BU SAYIMIZDA İÇİNDEKİLER 2 TMHGF ADRES BAŞKAN DAN ÖNSÖZ Çözüm ortaklarımızın sayısını her geçen gün artırıyor, mümkün olduğunca tavandaki bir yığın fırsatı tabana indirmeye çalışıyoruz Türkiye Moda ve

Detaylı

KOBİ LER İÇİN TEŞVİKLER

KOBİ LER İÇİN TEŞVİKLER KOBİ LER İÇİN TEŞVİKLER İstanbul 2014 KOBİ LER İÇİN TEŞVİKLER Yayın Direktörü Ensar Altun Yayın Koordinatörü Filiz Özkan Editör Nilgün Yılmaz Kitap Tasarımı Şendoğan Yazıcı Üretim Müdürü Haydar Kartal

Detaylı

Konu 1: Mersin-Mısır Ro-Ro Hattı 26 Nisan 2012 Tarihinde Faaliyette!

Konu 1: Mersin-Mısır Ro-Ro Hattı 26 Nisan 2012 Tarihinde Faaliyette! Sayın Üyemiz, Konu 1: Mersin-Mısır Ro-Ro Hattı 26 Nisan 2012 Tarihinde Faaliyette! Malumları olduğu üzere Ülkemiz limanları ile Mısır Limanları arasında Ro-Ro hattı oluşturulması ve söz konusu hattın ülkemizin

Detaylı

ALTINDA... Üye aidat borçlarının gecikme zamları siliniyor. İhracat İçin Firmalara Önemli Fırsat

ALTINDA... Üye aidat borçlarının gecikme zamları siliniyor. İhracat İçin Firmalara Önemli Fırsat İHRACATIMIZ POTANSİYELİN ALTINDA... Dış Ticaret Müsteşarlığı ve Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından 2010 yılı ihracat rakamlarında ın 61. sırada yer aldığı açıklandı. TSO Başkanı Ali Şekerdağ, ın,

Detaylı

Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Metin ATAÇ, Odamız Yönetim

Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Metin ATAÇ, Odamız Yönetim OCAK 2008 FAALİYETLERİ Türkiye ve İtalya Yerel Bölge Ticaret ve Sanayi Odaları nın Genişletilme İşbirliği kapsamında düzenlenen çalışma ziyaretine iştirak edildi. Söz konusu ziyarette, Veneto Bölgesi Ticaret

Detaylı

ORTA ANADOLU AGĞ AÇ MAMULLERIİ VE ORMAN UÜ RUÜ NLERIİ IİHRACATÇILARI BIİRLIİGĞ Iİ 2012 YILI FAALİYET RAPORU VE 2013 YILI ÇALIŞMA PROGRAMI

ORTA ANADOLU AGĞ AÇ MAMULLERIİ VE ORMAN UÜ RUÜ NLERIİ IİHRACATÇILARI BIİRLIİGĞ Iİ 2012 YILI FAALİYET RAPORU VE 2013 YILI ÇALIŞMA PROGRAMI ORTA ANADOLU AGĞ AÇ MAMULLERIİ VE ORMAN UÜ RUÜ NLERIİ IİHRACATÇILARI BIİRLIİGĞ Iİ 2012 YILI FAALİYET RAPORU VE 2013 YILI ÇALIŞMA PROGRAMI BAŞKANIN MESAJI Saygıdeğer Üyelerimiz, Türkiye son yıllarda yaşanan

Detaylı

ASOBÜLTEN. Organize Bölgelerdeki yatırımlar ve bu bölgelere yapılacak taşınma giderleri için de teşvik belgesi düzenlenebilecek.

ASOBÜLTEN. Organize Bölgelerdeki yatırımlar ve bu bölgelere yapılacak taşınma giderleri için de teşvik belgesi düzenlenebilecek. ASOBÜLTEN OCAK ANKARA SANAYİ ODASI AYLIK HABER BÜLTENİ -ŞUBAT 2001 SAYI : 27 Atatürk Bulvarı No:193 K.DERE - ANKARA Tel.: 417 12 00 (5 Hat) 417 91 12 (3Hat) Fax.: 417 43 70-417 52 05 E Mail: aso@aso.org.tr

Detaylı

Dünyanın en iyi yamaç paraşütü merkezlerinden

Dünyanın en iyi yamaç paraşütü merkezlerinden MAYIS 2013 SAYI:20 ACİL YARDIM AMBULANSI YAPILAN PROTOKOL İLE DEVREDİLDİ Dünyanın en iyi yamaç paraşütü merkezlerinden olan Ölüdeniz Babadağ da konuşlandırılması için Fethiye Ticaret ve Sanayi Odasının

Detaylı

İÇİNDEKİLER FTSO DAN GAZETECİLERE ZİYARET FTSO ODA PERSONELİNE İŞ SAĞLIĞI VE İŞ GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ VERİLDİ

İÇİNDEKİLER FTSO DAN GAZETECİLERE ZİYARET FTSO ODA PERSONELİNE İŞ SAĞLIĞI VE İŞ GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ VERİLDİ NİSAN 2013 SAYI:14 İÇİNDEKİLER FTSO ODA PERSONELİNE İŞ SAĞLIĞI VE İŞ GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ VERİLDİ FETHİYE TİCARET SİCİL MÜDÜRLÜĞÜ MERSİS`E GEÇTİ FTSO DAN GAZETECİLERE ZİYARET TÜRKİYE 100 PROGRAMI BAŞVURULARI

Detaylı

Antalya Ticaret Borsası nın ev sahipliğinde, geçtiğimiz yıl üçüncü düzenlenen ve kamuoyu tarafından

Antalya Ticaret Borsası nın ev sahipliğinde, geçtiğimiz yıl üçüncü düzenlenen ve kamuoyu tarafından AĞUSTOS 2013 2013 SAYI SAaYI:31 4. YÖREX 2013 - Yöresel Ürünler Fuarı Antalya Ticaret Borsası nın ev sahipliğinde, geçtiğimiz yıl üçüncü düzenlenen ve kamuoyu tarafından yoğun ilgi gören YÖREX Yöresel

Detaylı

SAVUNMA VE HAVACILIK SANAYİ İHRACATÇILARI BİRLİĞİ

SAVUNMA VE HAVACILIK SANAYİ İHRACATÇILARI BİRLİĞİ SAVUNMA VE HAVACILIK SANAYİ İHRACATÇILARI BİRLİĞİ 2012 YILI FAALİYET RAPORU 2013 YILI ÇALIŞMA PROGRAMI BAŞKANIN MESAJI Saygıdeğer Üyelerimiz, Savunma ve Havacılık Sanayi İhracatçıları Birliği olarak Türk

Detaylı

5. BÖLÜM. DEVLET YARDIMLARI ve MUHASEBELEġTĠRĠLMESĠ

5. BÖLÜM. DEVLET YARDIMLARI ve MUHASEBELEġTĠRĠLMESĠ 5. BÖLÜM DEVLET YARDIMLARI ve MUHASEBELEġTĠRĠLMESĠ 438 ULUSLARARASI TİCARET İŞLEMLERİ ve MUHASEBESİ Ferudun KAYA 439 5. Bölüm DEVLET YARDIMLARI VE TEġVĠKLER Erişmek istedikleri bir hedefi olmayanlar, çalışmaktan

Detaylı

KOBİ İşbirliği ve Kümelenme Projesi Ağ Oluşturma ve Bölgesel İşbirliği için KOBİ lerin Güçlendirilmesine Yönelik Teknik Yardım - TR 07R2.

KOBİ İşbirliği ve Kümelenme Projesi Ağ Oluşturma ve Bölgesel İşbirliği için KOBİ lerin Güçlendirilmesine Yönelik Teknik Yardım - TR 07R2. KOBİ İşbirliği ve Kümelenme Projesi Ağ Oluşturma ve Bölgesel İşbirliği için KOBİ lerin Güçlendirilmesine Yönelik Teknik Yardım - TR 07R2.02-01 İşbu rapor, Ağ Oluşturma ve Bölgesel İşbirliği İçin KOBİ lerin

Detaylı

Devlet YarDımları İstanbul 2013

Devlet YarDımları İstanbul 2013 D I Ş T I C A R E T D E S T E K S E R I S I - 1 DEVLET YARDIMLARI Devlet Yardımları İstanbul 2013 Devlet Yardımları Yayın Direktörü Ensar Altun Yayın Koordinatörü Filiz Özkan Editör Nilgün Yılmaz Kitap

Detaylı

ANKARA DEMİR VE DEMİR DIŞI METALLERİHRACATÇILARI BİRLİĞİ [2014 YILI YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU] [ 2015 YILI ÇALIŞMA PROGRAMI]

ANKARA DEMİR VE DEMİR DIŞI METALLERİHRACATÇILARI BİRLİĞİ [2014 YILI YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU] [ 2015 YILI ÇALIŞMA PROGRAMI] ANKARA DEMİR VE DEMİR DIŞI METALLERİHRACATÇILARI BİRLİĞİ [2014 YILI YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU] [ 2015 YILI ÇALIŞMA PROGRAMI] ANKARA DEMİR VE DEMİR DIŞI METALLER İHRACATÇILARI BİRLİĞİ 2014 YILI YÖNETİM

Detaylı

T.C. SÜLEYMAN DEMİREL ÜNİVERSİTESİ SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ İKTİSAT ABD ULUSLARARASI TİCARET BÖLÜMÜ

T.C. SÜLEYMAN DEMİREL ÜNİVERSİTESİ SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ İKTİSAT ABD ULUSLARARASI TİCARET BÖLÜMÜ T.C. SÜLEYMAN DEMİREL ÜNİVERSİTESİ SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ İKTİSAT ABD ULUSLARARASI TİCARET BÖLÜMÜ ULUSLARARASI TİCARETTE FİNANSMAN TEKNİKLERİ YRD. DOÇ. DR. ALİ CÜNEYT ÇETİN İHRACATÇI BİRLİKLERİ VE DEVLET

Detaylı

DEVLET DESTEKLERİ DEVLET DESTEKLERİ REHBERİ

DEVLET DESTEKLERİ DEVLET DESTEKLERİ REHBERİ DEVLET DESTEKLERİ REHBERİ 2011 1 1.YATIRIMLARDA YENİ TEŞVİK SİSTEMİ... 4 1.1 Büyük Ölçekli Yatırımlar... 5 1.2. Bölgesel ve Sektörel Teşvik Sistemi... 6 1.3. Genel Teşvik Sistemi... 14 2. KOSGEB DESTEKLERİ...

Detaylı

Sayfa No: 1 SERİ:XI NO:29 SAYILI TEBLİĞE İSTİNADEN HAZIRLANMIŞ YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU ŞEKER YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş

Sayfa No: 1 SERİ:XI NO:29 SAYILI TEBLİĞE İSTİNADEN HAZIRLANMIŞ YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU ŞEKER YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş Sayfa No: 1 ŞEKER YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU 01.01.2008 31.12.2008 Sayfa No: 2 ŞEKER YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş 2008 YILI OLAĞAN GENEL KURULU TARİH : 31.03.2009 Saat :

Detaylı

: Yönetim Kurulu Başkanı Osman BAĞDATLIOĞLU, Başkan Yardımcısı İsmail YILMAZ ve Başkan Yardımcısı Ömer GÜNDEŞLİOĞLU

: Yönetim Kurulu Başkanı Osman BAĞDATLIOĞLU, Başkan Yardımcısı İsmail YILMAZ ve Başkan Yardımcısı Ömer GÜNDEŞLİOĞLU ORTA ANADOLU SÜS BİTKİLERİ VE MAMULLERİ İHRACATÇILARI BİRLİĞİ 2013 YILI YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU Sayın Üyelerimiz, Birliğimizin 20 Nisan 2010 tarihinde yapılan 2009 Yılı Seçimli Olağan Genel Kurul

Detaylı

EKAP'A KAYIT ZORUNLULUĞU HAKKINDA DUYURU Haberi 2'de

EKAP'A KAYIT ZORUNLULUĞU HAKKINDA DUYURU Haberi 2'de Yıl: 6 Kasım 2014 Yİ ODASI TİCARE T VE Sayı: 20 S AN A DÜZCE TİCARET ve SANAYİ ODASI Faaliyet Bülteni DÜ ZCE - 1959 Avusturya Ticaret Müsteşarı odamızı ziyaret etti Avusturya Büyükelçiliği Ticaret Müsteşarı

Detaylı

ASOBÜLTEN 2000 SAYI : 24

ASOBÜLTEN 2000 SAYI : 24 ASOBÜLTEN Ağustos ANKARA SANAYİ ODASI AYLIK HABER BÜLTENİ - Eylül 2000 SAYI : 24 Atatürk Bulvarı No:193 K.DERE - ANKARA Tel.: 417 12 00 (5 Hat) - 417 91 12 (3hat) Fax.: 417 43 70-417 52 05 E-Mail: aso@aso.org.tr

Detaylı