Cer makineleri TD Trützschler GmbH & Co. KG Textilmaschinenfabrik

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Cer makineleri TD Trützschler GmbH & Co. KG Textilmaschinenfabrik"

Transkript

1 Cer TD

2 2 Cer makineleri TD Trützschler GmbH & Co. KG Textilmaschinenfabrik P.O. Box Mönchengladbach, Germany Duvenstr Mönchengladbach, Germany Phone: +49 (0) Fax: +49 (0)

3 Cer makineleri TD 3 4 Cer makineleri teknolojisi 12 Cer ünitesi 14 Regüle 18 Kalite kontrolü 20 Kova değiştirici 22 Regülesiz cer makinesi TD 7 16 Kumanda 25 Teknik veriler

4 4 Cer makineleri teknolojisi Geniş çaplı üstünlükler CER MAKİNELERİ TEKNOLOJİSİNDE SAĞLANMIŞTIR Daha az hata daha fazla verimlilik anlamına gelmektedir. nin ardından artık kalite iyileştirmeleri mümkün olmamaktadır. Yani önemli olan ve karar unsuru taşıyan ise, bant kalitelerinin en son cer geçişinde de, metre metre ikna edici nitelikte olmalarıdır. Trützschler kuruluşunun cer makinesi TD 8 tarafından da, tam olarak bu sağlanmaktadır. Bu makinenin iki versiyonu mevcuttur m/dakika kadar olan yüksek üretim alanı için TD 8 ürünü uygun bir Cer makinelerinin iplikhanelerde önemli bir kalite köprüsü görevleri bulunmaktadır: Bu makineler tarafından iplik üzerinde kaçınılmaz biçimde hatalara yol açacak olan bant hatalarının önlenmeleri gerekmektedir. Ya da diğer bir türde ifade edilmesi gerekiyor ise: Cer makinesiçözüm teşkil etmekte olup, penye ring iplik tesislerinde, 600 m/dakika kadar olan üretim hızları için TD modeli uygun bir çözüm niteliğindedir. Her ikisi de kendi uygulama alanlarının "uzmanları" olup, buna göre donatılmıştır. Buna regülesiz ön cer makinesi TD 7 eklenmekte olup, düşük enerji tüketimi ile birlikte, özellikle son derece ekonomik bir çözüm sunmaktadır.

5 Cer makineleri teknolojisi 5 Süvari silindir donanımları sayesinde, bantların sensorlara nizami bir biçimde girişi sağlanmaktadır.

6 6 Cer makineleri teknolojisi Geleceğe güven aynı zamanda bir teknoloji sorusudur Trützschler kuruluşunun tüm cer makineleri, bilgisayar yönetimli doğrusal tahrik sistemleri ile çalışmaktadır. Bunun sonucu olarak bu makineler, taksimat dişli kutuları, dirsek dişli kutuları ve dişli değiştirme yöntemleri ile çalışan klasik konstrüksiyonlara karşı açık üstünlük sağlamaktadır. Diğer özelliklerinden biri de, hava baskılı cer ünitesi ve kısa mesafeli uyarlanlanmıs regüle sistemi olup, bu modellerde Trützschler kuruluşu tarafından yeni geliştirilmiş olan sensorlar tarafından, regüleli cer makinesi TD 8 sistemine bant giriş- ve çıkışları ölçülmektedir. Regülesiz yeni cer makinesi TD 7 modeli de kompakt ebadı, ekonomik oluşu ve kolay bir biçimde kullanılabilirliği sonucu olarak yenilikçi bir konsept konumundadır.

7 Cer makineleri teknolojisi 7 TD 7 modelinde bantlar cer ile giriş sehpası aralarında yön değişimine uğratılmaktadır. Cer ünitesine yönelik bant girişinin hedefli bir biçimde ayarlanabilmesi mümkündür.

8 8 Cer makineleri teknolojisi Kalite standardı: Kendi kendini optimize eden bir cer makinesi Bu kalite standardı, yeni oluk- ve yoklama silindiri ünitesi DISC LEVEL- LER tarafından belirlenmektedir: Cer bandının, 0,4% oranında bir CV 1m unsuru ile 1% oranının belirgin bir biçimde altında olan bir iplik numarası oynaması durumu eğirmenin beyan edilen ve aynı zamanda da, elde edilebilen hedefi olmaktadır. Toplam çekim oranı eğirme planı tarafından belirlenmektedir. Ön çekim oranı malzemeye bağlı olup, kalite için önem taşımaktadır. Yanlış bir ayar sonucu olarak mesela gerekli oranda fazla hata sayısı ve aynı zamanda düşük bir iplik mukavemeti ile eğirme makinesinin verimlilik düşmesi durumu da söz konusudur. Trützschler kuruluşunun cer makinesi TD 8 tarafından ilaveten opsiyon olarak teslim edilebilen kendi kendini optimize etme fonksiyonu AUTO DRAFT ile her daim mükemmel bir ön çekim ayarı sağlanmaktadır. İdeal olan regüle noktası ise, standart olarak donatılan OPTI-SET kendi kendini optimize etme donanımı ile tam otomatik olarak sağlanmaktadır.

9 Cer makineleri teknolojisi 9 Bu kalite standardı, yeni oluk- ve yoklama silindiri ünitesi DISC LEVELLER tarafından belirlenmekte olup, bakım gerektirmeyen rulman donanımları, hassas yoklama- ve oluk silindirleri ile kolay ve kullanıcı dostu niteliğinde, söz konusu uygulamaları uyum sağlamaktadır. Burulmaya karşı mukavemetli olan eksenleri sabit bir biçimde tesis edilmiş olup dönmemektedir. Rulman donanımları ise simetrik bir biçimde ölçüm noktasının alt ve üst konumunda bulunmaktadır. Bu iki tedbir sayesinde daha yüksek dinamizm ile hassasiyet sağlamaktadır.

10 10 Cer makineleri teknolojisi Yeni ve tek olarak: Kendi tahrik sistemine sahip giriş sehpası Yeni geliştirilmiş olan SERVO CREEL çaglık tarafından münferit tahrik sistemi sayesinde, karar unsuru niteliğinde avantajlar sağlanmaktadır. Aşağıda tarif edilen unsurlar doğrultusunda daha da dinamik bir yönetim temin edilmektedir: Cer makinesine yönelik ortadan kalkan mekanik bağlantı Regüle motoru üzerinde yüksek derecede kütle atalet momentlerinin etkin olmamaları Regüle motoru üzerinden konvansiyonel bir çözüm ile tahrik edilen bir çaglik sonucu olarak çaglıgın sürekli bir biçimde yavaşlaması ve hızlanması ile çaglık regüle kalitesi olumsuz bir biçimde etkilenmektedir. Bu cer makinesine yönelik olan ön çekim son derece hassas bir biçimde optimize edilebilmekte (dokunmatik ekran üzerinden kademesiz olarak) olup, bu özellik hassa malzemeler ile parti değişimlerinde son derece yardımcı olmaktadır. Kısaltılmış olan çaglık sayesinde artık makinenin yer gereksinimi de düşürülmüştür.

11 Cer makineleri teknolojisi 11 Kendi tahrik sistemi sayesinde dinamik regüle

12 12 Cer makineleri TD Cer makineleri teknolojisi Cer ünitesi Regüle Kumanda Cer ünitesi geometrisinin hedefi: Daha fazla bant düzgünlülügü Trützschler kuruluşu tarafından kendisini kanıtlamış olan 4-üzerinden-3-cer ünitesi, baskı çubuğu ile daha da iyileştirilebilmiştir: 4. ncü manşon silindir tarafından cer ünitesi çıkışında daha koruyucu bir bant dönüşü sağlanmakta olup, ana çekme alanı üzerinde ayarlanabilir baskı çubuğu tarafından da, çok kısa liflerde dahi kontrollü bir yönlendirme temin edilmektedir. Alan genişliklerinin ayarlanmaları sırasında manşonlar, alt silindirlerin yatakları tarafından yönlendirilmektedir. Bu hamle sonucu olarak yüksek hassasiyetli bir mekanik donanım sayesinde, 100% oranında bir eksen paralelinin sağlanması sonucu olarak elyaf akışının optimal düzeyde kontrolü sağlanmaktadır. Kullanım ömrü altı katına çıkartılmıştır Hem baskı çubuğu, hem temizleme çubuğu donanımları yeniden tasarlanmış olup, kullanım ömürleri önemli derecede çoğaltılabilmiştir: Bu temizleme çubuğu donanımları altı farklı konumda kullanılabilir olup, kullanım ömürleri de altı katına çıkmış bulunmaktadır. Manşon donanımları ise, yenilikçi bir rulman sistemine sahiptir: Kullanım ömrü doğrultusunda bir yağlama donanımına sahip olan bakım gerektirmeyen rulman donanımları aynı zamanda son derece düşük ısı üretmekte ve optimal çalışma biçimleri sayesinde, dolaşma oluşumlarını da etkin bir biçimde önlemektedir. Hedefli bir biçimde dolaşma oluşumlarına karşı Cer ünitesi silindirleri veya manşonlar üzerinde meydana gelen dolaşma oluşumları, uygunsuz iklim durumları tarafından ilaveten olumsuz etkilenmektedir. Trützschler silindirlerinde bu durum farklıdır: Büyük çapları ve düşük ısı dereceleri sayesinde dolaşma oluşumları nerede ise tamamen önlenmekte

13 Kalite kontrolü Kova değiştirici Regülesiz cer makinasi TD 7 Teknik veriler Cer makineleri TD 13 Cer ünitesi tek el ile açılıp kapatılabilmektedir. Manşonlar ise, güvenli bir biçimde üst silindir tutucuları tarafından tutulmaktadır. olup, manşon tutucularına da ilaveten bir dolaşma önleme donamımı entegre edilmiştir. Bu sistem kendisini beher makine startı sırasında otomatik olarak sıfır noktasına getirmekte olup, yeniden ayarlama işlemleri, mesela manşonların taşlanmaları ardından, artık gerekmemektedir. Cer alanı genişliklerinin hızlı ve basit bir biçimde değiştirilmeleri Manşon tutucusu, manşon ve cer ünitesi silindiri tarafından tek bir ünite oluşturulmakta olup, otomatik olarak ayar dengelemesi sağlamaktadır. Emme gücünün hassas ayarı Emme sistemi söz konusu cer ünitesi geometrisine uyarlanmıştır ve bantların öne çıkan nitelikte tozdan temizlemelerini sağlamaktadır. Emiş başlıklarında alt silindirler için entegre sıyırıcılar bulunmaktadır. Bu sayede silindirlere yönelik optimal düzeyde bir geometri muhafaza edilebilmekte olup, yeni bir cer ünitesi ayarı durumunda, emiş başlıklarının ayarı da otomatik olarak uyarlanmaktadır. Cer alanı genişlikleri her daim göstergeler üzerinden görülebilmektedir.

14 14 Cer makineleri TD Cer makineleri teknolojisi Cer ünitesi Regüle Kumanda AUTO DRAFT: Kendini tam otomatik olarak ayarlayan mükemmellik Otomatik ön çekim tayini startı Kendi kendini ayarlama prensibi Optimizasyon süresi: 60 saniye Malzeme gereksinimi: 600 m bant uzunluğu AUTO DRAFT sistemi tarafından cer ünitesinin ön çekimi tam otomatik bir biçimde optimize edilmektedir. Bu sistem, TD 8 cer makinesi modeli için opsiyonel olarak entegre edilebilmektedir ve kendiliğinden olmak üzere, bir dakika içerisinde malzemeye özel, ideal bir ön çekim tavsiyesinde bulunmaktadır. İplik kalitesinde ön çekim ayarı karar unsurudur. İpliğin eşitliği ve mukavemeti, hata sayısı ve eğirme makinesinin çalışma özellikleri, ön çekim miktarı tarafından önemli derecede etkilenmektedir. Toplam ön çekimin ise, buna karşılık iplik kalitesinde fazla bir etkisi bulunmamaktadır. Buna ilaveten ise, toplam çekim durumu eğirme planına bağlı olduğundan, sadece sınırlı bir biçimde esnetilebilmesi söz konusudur. İdeal nokta ise münferit ölçümlerin çokluğu üzerinden hesaplanmaktadır Otomatik ön çekim tayini sonucu Ön çekim kuvveti 1,0 0,9 0,8 0,7 0,6 0,5 0,4 0,3 0,2 0,1 0 1,0 1,1 1,2 1,3 1,4 Eğri gidişatının karakteristik noktası 1,5 1,6 1,7 1,8 Ön çekim Bir tuşa basarak kendi kendine ayar işlemi Bir tuşa basılması sonucu olarak cer ünitesi mümkün olan toplam ön çekim alanı üzerinde gezerek, çekim kuvvetini ölçmektedir. 60 saniye içersinde bunun için gerekli olan tüm veriler toplanmaktadır ve ön çekimin ideal olan yüksekliği tayin edilmektedir. Bu değerin kullanıcı tarafından ekran üzerinde onaylanması durumunda, cer ünitesi de üretime hazırdır. Tüm malzemeler üzerine ayarlanmıştır AUTO DRAFT sistemi tarafından tüm karar unsuru taşıyan faktörler dikkate alındığından dolayı, tüm malzemeler için uygundur: Giren iplik yoğunluğu İplik karakteristiği İplik-iplik-sürtünmesi İplik-metal-sürtünmesi Makine ayarı Çevre iklimi ve saire Sorunsuz parti değişimi İplik hane tarafından tek kalem veya fazla sayıda çeşitli malzemelerden de üretim durumuna göre, AUTO DRAFT sisteminin iki çeşit uygulama olanağı bulunmaktadır. Birincisi ise münferit bir cer ünitesinin "pilot makine" sıfatı ile AUTO DRAFT sistemi ile donatılmasıdır. Bu makine üzerinden optimal ön çekim tayin edilmekte olup, bunun ardından diğer makinelere aktarılmaktadır. Yüksek esnekliğe sahip olan sistemlerde, sıklıkla malzeme değişimi ile çalışıldığında, tüm cer ünitelerinin AUTO DRAFT sistemi ile donatılmaları mantıklı olmaktadır.

15 Kalite kontrolü Kova değiştirici Regülesiz cer makinasi TD 7 Teknik veriler Cer makineleri TD 15 OPTI SET: Regüle uygulama noktası regüle kalitesini kararlaştırmaktadır Regüle cer ünitelerinde son derece önemli olan uygulama noktasının hassas bir biçimde tayin edilebilmesi için şimdiye dek, laboratuar ortamlarında uzun uğraşlı deneme dizileri gerekmekte idi. Bu külfet ise, Trützschler kuruluşunun regüleli cer ünitesi TD 8 sayesinde ortadan kalkmak tadır. Bu sistemin standart olan OPTI SET sistemi donanımı ile makine ayarı gibi parametrelerin, malzeme karakteristiğinin ve çevre ikliminin de dikkate alınmaları kaydıyla, optimal nitelikte olan değer tam otomatik bir biçimde tayin edilmektedir. Giren bantlar sensor sistemi tarafından taranmaktadır ve gerekli olan regüle müdahalesi zaman kaydırmalı bir biçimde olmak üzere, malzemenin takriben 1000 mm uzaklıkta olan ana ön çekim alanına intikal etmesi ile birlikte tetiklenmektedir. Ölçüm ile regüle hamlesi aralarında bulunan bu zaman kaydırması tarafından, tam olarak konumu, makine ayarı, malzeme ve çevre iklimi de dikkate alınarak, regüle uygulama noktası tayin edilmektedir mm Yeni sensor ile ana çekim alanı arasında bulunan mesafe takriben 1000 mm dir. Kullanıcı tarafından yapılan giriş işlemi ardından cer ünitesi bir standart değer (mesela 1000) ile başlamaktadır ve hafif aykırı olan değerleri bir biri ardından denetlemektedir. Buna paralel olarak giren bantların CV-değerleri ile çıkan cer ünitesi bandının CV-değerleri ölçülmekte ve bir biri ile karışlaştırılmaktadır. Bu şekilde tayin edilmiş olan optimal regüle uygulama noktası kullanıcıya önerilmektedir, ve söz konusu öneri kullanıcı tarafından dokunmatik ekran üzerinde bulunan ayarlardan onaylanmaktadır. Bununla birlikte ayar işlemleri tamamlanmış olup - son derece hızlı ve diğer zamanlarda gerekli olan bant testleri ve laboratuar denemelerine gerek kalmamaktadır Start noktası İdeal regülasyon uygulama noktası Kendi kendini optimize etme sistemi OPTI SET donanımının fonksiyon prensibi

16 16 Cer makineleri TD Cer makineleri teknolojisi Cer ünitesi Regüle Kumanda SERVO DRAFT: Son derece kısa düzeltme sürelerine ulaşmanın anahtarı Standart cer ünitesi TD 8 iki adet servo motoru ile birlikte SERVO DRAFT sistemi ile istenilen bant ağırlığı aykırılıkları yüksek bir dinamizm ile dengelenmektedir. Bu seviyede kısa süreli ve şimdiye dek kullanılan konseptler ile mümkün olmayan regüleler için SER- VO DRAFT sistemi tarafından özel tahrik sistemleri kullanılmakta olup, elde edilen değerler hassas bir biçimde tespit edilmektedir ve hatasız bir sinyal işlemi garanti edilerek, regüle sinyali doğrudan yansıtılmaktadır. Yeni oluk- ve yoklama silindiri ünitesi DISC LEVELLER Bu sensor lif koruyucu ve sürtünmesiz ölçüm yöntemi temelinde ile çalışmaktadır. Bu sistem tarafından ölçüm yerinde yüksek derecede ayarlanabilir bir basınca izin verilmekte olup, malzeme kalınlıklarında oynamaların, gerçek kütle oynamalarına eşdeğer olabilmelerini sağlamaktadır. Bu sensor niteliğini dış etkenlerden etkilenmemekle birlikte, en yüksek hassasiyeti ve sinyal kalitesi ile kanıtlamaktadır. Bu sinyallerin SERVO DRAFT sistemi ile çekme değişikliklerine çevrildiklerinde, sonucu mükemmel regüleli bir bant durumu ile bant numarası tutumunun sürekliliği sağlamaktadır. DISC LEVELLER sisteminin yenilikçi ve kullanım ömrü üzerine yağlamalı rulman donanımlarına sahip olup, bükülmeye karşı bilinen konstrüksiyonlara nazaran daha mukavemetli tasarlanmıştır ve buna karşı parti değişimi durumlarında, oluk- ve yoklama silindirlerinin değişimi hızlı ve basit bir biçimde gerçekleştirilebilmektedir. Ölçüm değerleri ve "uzman bilgisi" sayesinde daha fazla eşitlik Trützschler kuruluşu tarafından geliştirilmiş olan cer regüle sisteminin kendisini halihazırda 1000 kez kanıtlamış olmasının haklı sebepleri söz konusudur. Bu sistem sadece bandın eşitliğini hassas ölçümler sayesinde sağlamakla kalmayıp, aynı zamanda "uzman bilgisinden" de faydalanmaktadır. Bunun arkasında yazılım içersine entegre edilen engin tecrübe değerleri bulunmaktadır ve bu sayede bariz bir biçimde daha iyi sonuçlar elde edilmiştir. Bu sistem regüle degisimi TD ile özellikle tarak bölümlerinde 600 m/dakika uygulamaları için tasarlanmış olup, uyarlanmış olan motor donanımları ile yazılım üzerinden de özel bir ince ayar yöntemi ile donatılmıştır. Kova değişimi esnasında da regüle devam etmektedir SERVO DRAFT sistemi ile gerçekleştirilen kısa süreli regüle işlemi genel olarak cer ünitesinin tüm hızlarında gerçekleştirilmektedir. Bu durum aynı zamanda kova değişimi öncesi ve sonrası meydana gelen hız düşmeleri ve hızlanma durumlarında da geçerli olmaktadır. Bu sistemde ise, regülesiz ana motor donanımları bulunan sistemlere nazaran, beher metre cer bandı üzerinde optimal bir kalite sağlanmaktadır. Cer ünitesinin yönetim sistemi tarafından yeni giriş sensorunun sinyali işlenmekte olup, kendisi tarafından iki veya üç adet (AUTO DRAFT donanımı var ise) servo motorları dijital olarak tahrik edilmektedir. TD 8 modeli AUTO DRAFT opsiyonu ve üç adet servo motoru ile birlikte

17 Kalite kontrolü Kova değiştirici Regülesiz cer makinasi TD 7 Teknik veriler Cer makineleri TD 17 Trützschler kuruluşunun TD 8 ünitesinin dijital servo motor donanımları bulunmakta olup, cer ünitesi silindirlerinin triger kayışları üzerinden olmak üzere, en kısa yoldan tahrik edilmeleri sağlanmaktadır. Taksimat dişli kutularına veya çekim ve üretim hızı için kullanılan farklı dişli ebatlarına bu motor donanımlarında tümüyle gerek duyulmamaktadır. Düşük enerji gereksinimi sonucu olarak daha yüksek verimlilik Mekanik dişli kutusu donanımlarında feragat edilebilmesi ve doğrudan tahrik sistemi sayesinde, cer ünitesinin akım gereksinimi olumlu bir biçimde fark atmaktadır: Bu sistemlerin güç gereksinimleri üretilen cer bandı itibariyle ve kullanım doğrultusunda olmak üzere, takriben 0,020 ve 0,030 kwh beher kg üzerindendir. Sürekli güç gereksinimi [kw] Sevk hızı [m/dak] TD 8 TD TD 7 Trützschler cer ünitelerinin enerji tüketimi çok düşüktür AUTO DRAFT Motor 5 SERVO CREEL DISC LEVELLER Motor 1 Motor 2 Motor 3 Kova döner tablası Motor 4 Cer ünitesi silindirleri dijital servo tahrik sistemleri ile doğrudan tahrik edilmektedir. Bu grafik üzerinde bir TD 8 cer ünitesi AUTO DRAFT opsiyonu ile birlikte gösterilmektedir. DISC MONITOR Hız ile hassasiyet çabucak ayarlanabilmektedir Mesela diğer cer ünitelerinde toplam çekimin değiştirilmesi gerektiğinde, dişli değişimleri gerekmektedir. Bu külfete Trützschler kuruluşunun regüleli cer ünitesi TD 8 modelinde tümüyle gerek kalmamaktadır. Diğer bir artı ise, kullanım konforu ile kalitesi ve ayarların kaydedilebilir olmaları özelliğidir: Belirli bir malzeme için ideal olan ayarın bir kez bulunması ile birlikte, bu ayarı kaydedebilir ve aynı hammaddenin yeniden kullanılması durumunda, her daim yeniden yükleyebilirsiniz. Bakım maliyetleri sürekli olarak düşürülmektedir Bizim cer üniteleri geliştirme çalışmalarımızın en önemli hedeflerinden biri de, mümkün olduğu kadar az bakım gereksiniminin sağlanmasıdır. Bunu aşağıda bulunan örnekler kanıtlamaktadır: Trützschler cer üniteleri bakım gerektirmeyen motorlar ve kullanım ömrü süresinde yağlamalı rulman donanımları ile imal edilmektedir. Büyük kapak donanımları sayesinde iyi bir ulaşılabilirlik sağlanmakta olup, bu kapat donanımları alet kullanılmasızın açılabilmektedir. Geniş hacimli ve tam olarak entegre edilmiş olan filtre kasası donanımının arızalara meyilli bir mekaniği bulunmamaktadır ve nadiren boşaltılması gerekmektedir. Düzgün ve biçim optimizasyonlu yapı parçaları sayesinde, lif birikimleri ile kirlenme durumları önlenmektedir. Çok iyi ulaşılabilirlik artı kolay kullanım Cer ünitelerinin tüm ana kapakları kolaylıkla açılabilmektedir. Bunların arkalarında ise tüm bileşenleri derli toplu bir biçimde konumlandırılmış olup, yine sorunsuz bir biçimde ulaşılabilir durumdadır. Üst cer ünitesi kısmına ulaşım ise, kullanıcı tarafında bulunan bir kapak donanımı ile sağlanmaktadır. Bir tuşa basılması sonucu olarak üst silindirler yüklenim taşıyıcılarından kaldırılmaktadır. Bant bağlama işi ise güvenilir bir biçimde pnömatik olarak gerçekleştirilmektedir.

18 18 Cer makineleri TD Cer makineleri teknolojisi Cer ünitesi Regüle Kumanda Dokunmatik ekran: Bizim daha fazla kullanıcı dostluğuna yönelik katkımız Yeni kalite sensoru DISC MONITOR Dokunmatik ekran üzerinden makine yönetimi, beraberinde bir dizi avantajları da getirmektedir. Böylelikle kullanıcı yönetimi geniş çaplı bir biçimde ve dile bağımlı olmaksızın semboller veya grafikler üzerinden sağlanabilmektedir. Bunun dışında ise, kullanım fonksiyonunu durum itibariyle gösterebilme olanağı bulunmakta olup yani bu konumda sadece o durum için gerekli ve mantıklı olan göstergeler ile menülerin görüntülenebilme durumu söz konusudur. Bir makine hatası durumunda gösterge tarafından sadece sorunun nerede olduğu gösterilmemektedir, aynı zamanda hata ile ilgili olarak işaretli bir resim veya bir grafik gösterilmektedir. DISC MONITOR: Süreklilik arz eden bant inceliğinin garantörüdür DISC MONITOR sistemi, gözünden hiçbir şey kaçmayan sağlam ve güvenilir bir kalite sensorudur. Bu donanım tarafından üretilen bandın beher santimetresi ölçülmektedir. Üretilen bandın eşit olmaması veya hatalı olması durumunda, DISC MONITOR sistemi tarafından bir uyarı ihbarı gönderilmekte veya cer ünitesi kapatılmaktadır. Bu müdahalelerin ne zaman ve nasıl yapılacaklarına dair, gereksinimler doğrultusunda konfigürasyon mümkündür. Ve DISC MONITOR sistemi tarafından yürürlükte olan üretimin sürekli olarak denetim altında tutulması sonucu olarak gerekli olan diğer laboratuar denetimlerinin belirgin bir biçimde azaltılmaları söz konusudur. Kalite denetiminin sonuçları cer ünitesinin yönetim sistemi ekranında derlenmiş bir biçimde gösterilmektedir. Standart olarak donatılan spektogram denetimi Spektrogram denetimi sayesinde cer ünitesi önceden belirlenmiş olan bir kalite sınırının aşılması durumunda güvenilir bir biçimimde kapatılmaktadır. Bunun ardından ise, spektrogram analizi ile hata arama işlemi kısaltılmaktadır ve kalite yönetimi desteklenmektedir. Spektrogram içersinde olası hata durumu görünür görünmez, dişli planı üzerinde de işaretli bir biçimde gösterilmektedir. Cer ünitesinin göstergesi çevrilebilir olup, hemen kullanıcının çalışma alanına tesis edilmiş bulunmaktadır

19 Kalite kontrolü Kova değiştirici Regülesiz cer makinasi TD 7 Teknik veriler Cer makineleri TD 19 SERVO CREEL: Çaglikda yeni bir mükemmellik Trützschler kuruluşunun TD 8 cer makinesinde çaglık sağlam bir tırmık biçiminde tasarlanmıştır. Buna alternatif olarak münferit tahrikli silindir girişi SERVO CREEL donanımının kullanımı mümkündür. Her iki secenek bükülmelere karşı mukavemetli alüminyum-profil malzemesinden imal edilmiş olup; yükseklikleri ayarlanabilir ve kullanılan kova yüksekliklerine göre uyarlanabilir biçimde tasarlanmıştır. Yeni SERVO CREEL silindir girişi donanımı aynı zamanda hassas bantlar için de idealdir. İlk kez münferit tahrik sistemi donanımı ile Yeni silindir girişi SERVO CREEL donanımı tarafından gerçek bir teknik yenilikçilik arz edilmektedir. Bir çaglıkda bir ilk olmak üzere, münferit tahrik sistemi kullanılmakta olup, yanında çok sayıda avantajlar sunmaktadır: Cer ünitesi ile bir mekanik bağlantısı bulunmamaktadır Cer ünitesine yönelik çekme kaydırması ayarı son derece hassas bir biçimde optimize edilebilmektedir (dokunmatik ekran üzerinden ve kademesiz olarak) Regüle motorunun artık çaglıgın sürekli olarak frenlemesi ve hızlanması sonucu olarak yük altında kalmamakta olması durumu = daha yüksek regüle dinamiği = daha iyi bir regüle kalitesi Düşük yer gereksinimi Yeni SERVO CREEL çagligının münferit tahrik sistemi donanımı bulunmaktadır.

20 20 Cer makineleri TD Cer makineleri teknolojisi Cer ünitesi Regüle Kumanda Otomatik kova değişimi sayesinde daha da fazla avantaj Trützschler kuruluşunun cer üniteleri genel olarak otomatik kova değiştirme sistemleri ile donatılmaktadır. Dolu olan kovalar yatay tahliye bandı üzerinden hazneye gitmekte olup 500 mm ebadına kadar olan kova çaplarında ise, aynı zamanda bir araba üzerine de aktarılabilmektedir mm çap ebadını aşan kova donanımlarında ise, kova değiştirme sisteminin yer altına tesis edilmesi de mümkündür. Bu durumda kovaların alımı düz zemin üzerinden gerçekleşmektedir. Standart-kova girişinin yerine, opsiyonel olarak tahrik sistemi donanımlı bir kova girişi de kullanılabilmektedir. İki adet düz kayış donanımı tarafından, kovalar dolum istasyonuna ulaştırılmaktadır. Kesinlikle bakım gerektirmeyen Bant koparma Bant koparma işlemi kova değişimi sırasında gerçekleşmektedir. Trützschler kuruluşunun cer ünitelerinin bu kısmında da yine akıllı ve basit bir çözüm işlemektedir: Cer ünitesinin motor donanımları tarafından bant üzerinde kısa olan bir ince kısım oluşturulmakta olup, kova değişiminde ise, o kısım kopmaktadır. Yani burada da, fazlasıyla bakım gerektiren bir mekanik çözüm yerine, akıllıca ve aynı zamanda bakım gerektirmeyen bir çözüm sunulmaktadır. Kova girişinin kendisini kanıtlamış olan tahrik sistemi sayesinde, kontrollü kova taşıma işlemi temin edilmektedir Halkalama geometrisi, aksaksız çalışmanın hizmetindedir Trützschler cer ünitelerinin halkalama geometrisi, bantların takip eden aşamada aksaksız bir biçimde işlenebilmeleri şeklinde tasarlanmıştır. Halkalama sistemi dokunmatik ekran üzerinden kumanda edilmektedir. Kova tablalarının münferit tahrik sistemleri bulunduğundan dolayı, kademesiz olarak ayarlanabilmeleri mümkündür.

21 Kalite kontrolü Kova değiştirici Regülesiz cer makinasi TD 7 Teknik veriler Cer makineleri TD 21 Otomatik kova değiştiricisi donanımı, tüm standart kova formatları için olmak üzere, TD 7 ve TD 8 cer makineleri için uygundur.

22 22 Cer makineleri TD Cer makineleri teknolojisi Cer ünitesi Regüle Kumanda Regülesiz cer ünitesı TD 7: Sürekli verimlilik üzerine tasarlanmıştır Regülesiz cer üniteleri çoğu zaman teknolojik açıdan düşük değerlendirilmekte olup, sadece maliyet sebepleri açısından imal edilmektedirler. Trützschler burada başka bir yol seçmiştir: Teknoloji ve kalite açısından ödün vermemek için TD 7 cer ünitesine de, regüleli cer ünitesi TD 8 ürününün tüm avantajları eklenmiştir: 4-üzerinden-3-Cer ünitesi geometrisi Münferit olarak hava baskılı manșon donanımları Dijital yönetimli bakım gerektirmeyen yüksek dinamizm özellikli servo tahrik sistemi Ana çekim alanlı baskı çubuğu Düşük ve enerji tasarrufu sağlayan filtre alt basıncı ile mükemmel derecede sürekli emdirme işlemi Pnömatik tülbent geçirme Cer ünitesi doğrudan kova değiştiricisinin üzerinde Cer ünitesinin doğrudan kova değiştiricisinin üzerinde konumlandırılmış olması sonucu olarak regülesiz cer ünitesi TD 7 ürününün yer gereksinimi tek bir kova değiştiricisinin yer gereksinimi ile aynıdır. Dijital servo tahrik sistemi Enerji gereği- ve bakım gereksinimleri yoğun olan dişli kutusu donanımlarına tümüyle gerek kalmamaktadır. Kova çevirme tablası ile kova değiştiricisinin münferit tahrik sistemleri bulunmaktadır. Bu grafik üzerinde regülesiz TD 7 cer ünitesinin açık ve kompakt yapı biçimi gösterilmektedir

23 Kalite kontrolü Kova değiştirici Regülesiz cer makinasi TD 7 Teknik veriler Cer makineleri TD 23 Regülesiz TD 7 cer ünitesi renkli ekran üzerinden kumanda edilmektedir Çaglık olarak iki segenesi sunulmaktadır: 1. Tahriksiz çaglık olmak üzere, iki sıralı, 600 ile 1000 mm arası çaplara sahip 6-8 adet kova donanımı için 2. Yeni SERVO CREEL donanımı, münferit olarak tahrik edilen bir silindir girişi donanımı olup, iki sıralı olarak 600 ile 1000 mm arası çaplarda 6-8 adet kova alabilmektedir. Ana tahrik sistemi ise, dijital olarak yönetilen bir servo motor donanımıdır. Bunun sayesinde bakım gereksinimleri azaltılmakta olup, mekanik güç aktarım sistemlerinden feragat edilmesi sonucu olarak akım gereksinimi de düşürülmektedir. Cer ünitesinin kova değiştiricisi üzerine konumlandırılması sonucu olarak TD 7 cer ünitesinin düşük yer gereksinimi bulunmaktadır Konforlu kullanım Cer ünitesinin dijital tahrik sistemi ve çaglık kova değiştirme donanımı için sunulan opsiyonel münferit tahrik sistemleri sayesinde, kademesiz devir sayısı ayarlarına olanak tanınmaktadır. Bu ayarlar kullanıcı dostu niteliğinde, dokunmatik ekran üzerinden gerçekleştirilmektedir. Ç aglık ve cer ünitesi alasında gerekli olan çekim kaydırması ile kova konumlandırma tablasının hızı (kova içersinde bulunan konumlandırma geometrisi), buradan kademesiz olarak ayarlanabilmektedir. Kullanıcının doğrudan görüş alanında bulunan ve aynı zamanda renkli olan dokunmatik ekran donanımının yanı sıra, TD 7 cer ünitesinin aynı zamanda kendisini kanıtlamış nitelikte bir mikro bilgisayar yönetim sistemi de bulunmaktadır. Makinenin kullanımı aynı TD 8 modelinde de olduğu gibi yandan gerçekleştirilmektedir. Aynı zamanda cer ünitesinin de yana doğru açılması sonucu olarak çalışma alanı ergonomik bir biçimde hemen kullanıcının önünde bulunmaktadır. Bu cer ünitesi yapı biçimi itibariyle Trützschler kuruluşunun cer makinesi TD 8 cer ünitesi ile aynıdır

24 24 Cer makineleri TD Cer makineleri teknolojisi Cer ünitesi Regüle Kumanda Teknik veriler Trützschler kuruluşunun cer makineleri konseptleri gereği son derece esnekliğe sahiptir. Bunun sonucu olarak mesela çapları veya yükseklikleri olsun, hem besleme hem de tahliye kısmı olarak çeşitli ebatlarda kova kullanımı mümkün kılınmaktadır. Azami çap ölçüsü 1000 mm civarında olup, azami yüksekliği de 1500 mm civarındadır. Aşağıda bulunan çizimlerde sık uygulanan kurulum seçeneklerinde olmak üzere, çeşitli kova formatları gösterilmektedir. Resim Giris kovaları Çikis kovaları mm mm

25 Kalite kontrolü Kova değiştirici Regülesiz cer makinasi TD 7 Teknik veriler Cer makineleri TD 25 Regüleli cer üniteleri TD * * * * 1550 Şekil 1: TD 8 + TD Şekil 2: TD 8 + TD * * * 1450 * 1550 Şekil 3: TD 8 + TD Şekil 4: TD 8 + TD * mm kova yüksekliğine bağlı olarak 2651 Regülesiz cer üniteleri TD Şekil 5: TD Şekil 6: TD 7

26 26 Cer makineleri TD Cer makineleri teknolojisi Cer ünitesi Regüle Kumanda Teknik veriler Yapı biçimleri: TD 7: Tek kafalı cer ünitesi olarak 1000 m/dak kadar üretim hızı TD 8: Tek kafalı regüleli cer ünitesi olarak 1000 m/dak kadar üretim hızı TD 8-600: Tek kafalı regüleli cer ünitesi olarak 600 m/dak kadar üretim hızı Giriş: Tahriksiz veya tahrikli SERVO CREEL, 6- veya 8-kat dublajlama Malzeme: Takriben 60 mm kadar elyaflar Malzeme besleme: ktex (g/m) Çekim: TD 7: TD 8: 4 10-kat 4 11-kat Cer ünitesi: 4-üzerinden-3 ayarlanabilir baskı çubuğu donanımı, hava baskılı manșon, entegre emme donanımı Emiş sistemi: TD 7: Sürekli olarak 600 m 3 /h ( 350 Pa) veya entegre filtreli olarak 0,9 kw tesis edilmiş güçte TD 8: Sürekli olarak 800 m 3 /h (-380 Pa) veya entegre filtreli olarak 0,9 kw tesis edilmiş güçte Kova değiştirici Yapı tipi / Makine Format Yükseklik Elektrik gücü Kurulu olarak çekilen güç TD 7 + TD 8 + TD mm mm 0,8 kw 0,55 kw TD mm mm 0,6 kw 0,35 kw Cer makinesinin kurulu güçü TD 7 6,3 kw TD 8 AUTO DRAFT siz 9,7 kw AUTO DRAFT lı 11,3 kw TD AUTO DRAFT siz 6,8 kw Cer makinesinin kullandigi güç Beher kg cer şeriti Ses basınç seviyesi: 0,020 0,030 kwh 84 db(a)

27 Kalite kontrolü Kova değiştirici Regülesiz cer makinasi TD 7 Teknik veriler Cer makineleri TD 27 Donanım ve opsiyonlar TD 7 TD 8+TD Seri / Opsiyon Seri / Opsiyon Makinenin tüm yapı gruplarına yönelik kolay ulaşılabilirlik açısından fonksiyon oryantasyonlu toplu tasarım Bakım gerektirmeyen, elektrik tasarruf eden, yüksek dinamizme sahip dijital-servo tahrik sistemleri Münferit tahrik sistemlerinde kademesiz çalışma hızı, bant hassasiyeti ve cer ünitelerinde çekim ayarı Regülesiz cer makinelerinde kademesiz bir biçimde ayarlanabilen üretim hızı Baskı çubuğu donanımlı geniş çaplı 4-üzerinden-3-cer ünitesi Tüm manşon donanımının pnömatik yüklenimi münferit olarak ayarlanabilmektedir Manşonlarda hızlı yüksüz bırakma tertibatı Dokunmatik ekran donanımı sayesinde güvenilir bilgisayar yönetimi ile kullanıcı ve bakım uzmanı için geniş çaplı bilgi alabilme olanağı 500 mm çapına kadar olan kovalar için seçmeli olarak kova arabasına yönelik tahliye tertibatı Kova değiştiricisi için pasif kova besleme şeridi Bant ayırma donanımlı otomatik kova değiştirme tertibatı ile 1000 mm kova çapı ve 1500 mm kova yüksekliğinde kadar donanım olanağı 500 mm çapında olan kovalara kadar, kova değiştirme sistemleri için yer altı veya yer üstü, tahrik sistemli kova giriş şeridi Kısa süreli regüle sistemi SERVO DRAFT Otomatik bant hassasiyeti denetim sistemi DISC MONITOR Bant hassasiyeti, bant eşitliği, spektrogram ve online-spektrogram analizi için entegre kalite denetimi Basınç denetim sistemi donanımlı sürekli emme tertibatı 8-kat dublajlamaya kadar münferit olarak tahrik edilen SERVO CREEL TD-SC silindir girişi Fan donanımlı entegre TD-FB filtre sistemi, geniş filtreleme alanı ve geniş hacimli toplama haznesi donanımı Tahriksiz çaglik, iki sıralı ve 8-kat dublajlamaya kadar Optimizasyon paketi TD-OS Dijital-Servo tahrik sistemi ile orta cer ünitesi silindirinin kademesiz olarak ön çekim ayarının sağlanması AUTO DRAFT yazılımı ile otomatik ön çekim optimizasyonu = Seri = Opsiyon Yasal uyarı: Broşürler bizim tarafımızdan en iyi niyet ve büyük bir titizlikle hazırlanmıştır. Buna rağmen muhtemel yazı hatalarından ve teknik değişikliklerden sorumluluk üstlenilmez. Resimler ve şekiller sadece bilgi amaçlı kullanılmıştır ve standart sevkiyat yelpazesine ait olmayan kısmen opsiyonel özel modelleri göstermektedir. Hazırlanmış olan bilgilerin güncelliği, doğruluğu, eksiksizliği veya kalitesi için bir garanti veremeyiz. Broşürde sunulan bilgilerin, kullanılmasından veya başkalarına verilmesinden, doğru olmaması veya eksik olması durumunda dahi, meydana gelebilecek maddi manevi hasarlar yüzünden doğacak hiçbir tazminat hakkı talep edilemez. Açıklamalarımız bağlayıcı değildir. Baskı no.: /11-t Agentur Brinkmann GmbH, Krefeld

28 Fiber Preparation - Bale Opening - Blending - Cleaning / Opening - Foreign Matter Separation - Dedusting - Tuft Blending - Waste Recycling Carding Drawing MAN-MADE FIBERS Staple Fiber Precursor Lines Carbon Fiber Lines NONWOVENS Opening / Blending Card feeding Cards / Crosslapping Web needling Hydro Entanglement Finishing Drying Heatsetting Chemical Bonding Thermobonding Metallic Wires - Spinning - Nonwovens / Longstaple - Open End Flat Tops Fillets Carding Segments Service Machines Service 24/7

Sanatlar & El becerileri

Sanatlar & El becerileri Sanatlar & El becerileri Fırınlar ve Aksesuar Çömlekçilik Porselen desenciliği Vitray Cam eritme Süsleme Emaye Raku www.nabertherm.com Made in Germany Made in Germany Nabertherm, dünya çapındaki 400 çalışanıyla

Detaylı

Laboratuar. www.nabertherm.com. Made in Germany

Laboratuar. www.nabertherm.com. Made in Germany Laboratuar Kalıp fırınları Ön ısıtma fırınları Külleme fırınları Boru fırınları Kurutma dolapları Hava dönüşümlü fırınlar Hazneli fırınlar Eritme fırınları Yüksek ısı fırınları Zirkon oksit için sinter

Detaylı

euro-maus 3 Yenilikçi teknoloji - Pancar hasat ında kullanılmak üzere euro-maus 3

euro-maus 3 Yenilikçi teknoloji - Pancar hasat ında kullanılmak üzere euro-maus 3 euro-maus 3 TR Yenilikçi teknoloji - Pancar hasat ında kullanılmak üzere euro-maus 3 Yükleme işlerini zevke dönüştüren - İşlevsel ve pratiğe yönelik tasarım Sürücü kabinine giriniz ve yeni tasarlanmış

Detaylı

SUPER 1800-3. Paletli Finişer. Üniversal Sınıf. www.voegele.info

SUPER 1800-3. Paletli Finişer. Üniversal Sınıf. www.voegele.info Paletli Finişer SUPER 1800-3 Maksimum Serme Genişliği 10,0 m Maksimum Serme Kapasitesi 700 ton/saat Nakliye Eni 2,55 m www.voegele.info Yeni Neslin Başlıca Özellikleri PaveDock Assistant yaklaşma yardımı

Detaylı

Rieter Müşteri dergisi Nr. 66 / 2015 / TR. link

Rieter Müşteri dergisi Nr. 66 / 2015 / TR. link Rieter Müşteri dergisi Nr. 66 / 2015 / TR link 03 ECONOMY Kârlı Rieter ring sistemi 08 PRODUCT NEWS Kalite ve verimliliği arttırmak için yeni RSB-D 24 çift kafalı cer makinası 16 GLOBAL Konfor: Her geçen

Detaylı

SUPER 1103-3. Lastik Tekerlekli Finişer. Kompakt Sınıf. www.voegele.info

SUPER 1103-3. Lastik Tekerlekli Finişer. Kompakt Sınıf. www.voegele.info Lastik Tekerlekli Finişer SUPER 1103-3 Maksimum Serme Genişliği 4,2 m Maksimum Serme Kapasitesi 200 ton/saat Nakliye Eni 1,85 m www.voegele.info Yeni Neslin Başlıca Özellikleri Yeni Pivot Steer Nokta Dönüş

Detaylı

Laboratuar. www.nabertherm.com

Laboratuar. www.nabertherm.com Laboratuar Kalıp fırınları Ön ısıtma fırınları Külleme fırınları Boru fırınları Kurutma dolapları Hava dönüşümlü fırınlar Hazneli fırınlar Eritme fırınları Yüksek ısı fırınları İmbikli fırınlar Vakum fırınları

Detaylı

Galileo. İçindekiler. Açma Bölümü. Marzoli. Superblender B12. Duocleaner B390L. Automixer B143L. Toz Ayırıcı B450L. Duo Harman Temizleyici B380L

Galileo. İçindekiler. Açma Bölümü. Marzoli. Superblender B12. Duocleaner B390L. Automixer B143L. Toz Ayırıcı B450L. Duo Harman Temizleyici B380L Açma Bölümü Superblender B12 Duocleaner B390L Automixer B143L Toz Ayırıcı B450L Duo Karışık Temizleyici B380L Terazili Balya Açıcı B13 Fasılalı Karıştırıcı B23 Balya Açıcı ve Ön Karıştırıcı B14 Besleme

Detaylı

Rieter Spun Yarn Systems Müşteri Dergisi Vol. 64 / Ekim 2014 / TR. link

Rieter Spun Yarn Systems Müşteri Dergisi Vol. 64 / Ekim 2014 / TR. link Rieter Spun Yarn Systems Müşteri Dergisi Vol. 64 / Ekim 2014 / TR link 04 EVENT ITMA Asya `da Rieter uzmanlığı 15 MARKETS & TRENDS Yeni J 20 dünyanın en verimli hava jetli iplik makinası 18 K 46 kompakt

Detaylı

Rieter Spun Yarn Systems müşteri dergisidir Yıl. 18 / Sayı 48. Mayıs 2006 / TR. link 2/2006

Rieter Spun Yarn Systems müşteri dergisidir Yıl. 18 / Sayı 48. Mayıs 2006 / TR. link 2/2006 Rieter Spun Yarn Systems müşteri dergisidir Yıl. 18 / Sayı 48. Mayıs 2006 / TR link 2/2006 03 EĞİLİMLER & PİYASALAR Pakistan, Rieter Spun Yarn Systems için önemli bir pazar 08 TEKNOLOJİ TENCEL mikro-elyaf

Detaylı

Rieter Spun Yarn Systems in Müşteri Dergisidir Vol. 20 / No. 52. Haziran 2008 / TR /2008

Rieter Spun Yarn Systems in Müşteri Dergisidir Vol. 20 / No. 52. Haziran 2008 / TR /2008 Rieter Spun Yarn Systems in Müşteri Dergisidir Vol. 20 / No. 52. Haziran 2008 / TR link 1 /2008 04 TECHNOLOGY Vizkon için R 40 teknolojisi 14 PRODUCT NEWS En uzun ring iplk makinası 19 RIETER INSIDE Rieter

Detaylı

Harman hallaç. Teknik veriler

Harman hallaç. Teknik veriler Harman hallaç 48 Harman hallaç teknolojisi Tesisi koruyucular Temizleyiciler ve açıcılar Mikserler ve stoklayıcılar Alttaki sayfalarda Trützschler harman hallaç makinalarının en önemli teknik verilerini

Detaylı

Rieter İplikcilik El kitabı Cilt 5. Rieter İplikçilik El Kitabı. Cilt 5 Rotor İplikçiliği. Heinz Ernst

Rieter İplikcilik El kitabı Cilt 5. Rieter İplikçilik El Kitabı. Cilt 5 Rotor İplikçiliği. Heinz Ernst Rieter İplikcilik El kitabı Cilt 5 Rieter İplikçilik El Kitabı Cilt 5 Rotor İplikçiliği Heinz Ernst Yayıncı Rieter Machine Works Ltd. Copyright 2011 by Rieter Machine Works Ltd., Klosterstrasse 20, CH-8406

Detaylı

Hizmet yelpazesi. Hizmet yelpazesi. Daha yüksek üretim verimliliği için ileri teknoloji ürünü enjeksiyon kalıplama çözümleri. www.arburg.

Hizmet yelpazesi. Hizmet yelpazesi. Daha yüksek üretim verimliliği için ileri teknoloji ürünü enjeksiyon kalıplama çözümleri. www.arburg. Hizmet yelpazesi Hizmet yelpazesi Daha yüksek üretim verimliliği için ileri teknoloji ürünü enjeksiyon kalıplama çözümleri www.arburg.com Etkili enjeksiyon kalıplama için ARBURG Ürün tasarımı Üretim planlaması

Detaylı

Rieter Spun Yarn Systems'in Müşteri Dergisi Vol. 23 / No. 58. Aralık 2011 / TR /2011

Rieter Spun Yarn Systems'in Müşteri Dergisi Vol. 23 / No. 58. Aralık 2011 / TR /2011 Rieter Spun Yarn Systems'in Müşteri Dergisi Vol. 23 / No. 58. Aralık 2011 / TR link 2 /2011 04 EVENTS ITMA 60 yıldır kıyaslama kriterleri oluşturmuştur 08 ITMA 2011 Barselona 14 OUR CUSTOMERS Sportking

Detaylı

AUTOCONER X5. READY, STEADY, GO!

AUTOCONER X5. READY, STEADY, GO! AUTOCONER X5. READY, STEADY, GO! AUTOCONER TR X5 1 Ready, steady, go! Mükemmel çapraz bobin sarma kalitesini daha da mı iyileştirmek istiyorsunuz? Süreçlerinizi ve firmanızı daha da ekonomik hale mi getirmek

Detaylı

İçindekiler. Tesis örenkleri 68 Bireysel taleplere uygun tesisler. Elyaf teknolojisi

İçindekiler. Tesis örenkleri 68 Bireysel taleplere uygun tesisler. Elyaf teknolojisi Harman hallaç İçindekiler Elyaf teknolojisi 2 Çok iyi çözümler vardır, fakat sadece bir tanesi idealdir! 3 Türünde eşsiz: En dar alanda dahi 2000 kg/saat'lik üretim kapasitesi! 4 Tasarruf potansiyeli

Detaylı

Planet Tipi Dişli Kutusu PLANUREX 2. P..A, P..B, P..A/TR, P..S, P.HA, P.HB Ebatları 9'dan 40'a kadar

Planet Tipi Dişli Kutusu PLANUREX 2. P..A, P..B, P..A/TR, P..S, P.HA, P.HB Ebatları 9'dan 40'a kadar Planet Tipi Dişli Kutusu PLANUREX 2 P..A, P..B, P..A/TR, P..S, P.HA, P.HB Ebatları 9'dan 40'a kadar Montaj- ve işletim talimatları FLENDER gear units Planet Tipi Dişli Kutusu PLANUREX 2 P..A, P..B, P..A/TR,

Detaylı

Harman hallaç. Teknik uygulamalar

Harman hallaç. Teknik uygulamalar Harman hallaç Teknik uygulamalar 16 Harman hallaç teknolojisi Mükemmel bir pamuk işleme tesisi gerektiği kadar büyük, mümkün olduğunca kısa Şerit telefleri Temizlenmiş telefler Telef-Açıcı BO-R Elektronik

Detaylı

SCHLAFHORST MÜŞTERİ DERGİSİ / 02.2014 / TR. Express. Schlafhorst

SCHLAFHORST MÜŞTERİ DERGİSİ / 02.2014 / TR. Express. Schlafhorst SCHLAFHORST MÜŞTERİ DERGİSİ / 02.2014 / TR Schlafhorst Express. YENİLİKLER BD 6 / Autocoro 8 Otomasyonu / Corolab Servisi TEKNOLOJİ Zinser 72 / PreciFX+Speedster FX / Duo-Core İplikler MÜŞTERİLER Yeni

Detaylı

Galileo. Eğirme Bölümü. Fitil Makinesi FT - FTD İplik makinesi MDS1

Galileo. Eğirme Bölümü. Fitil Makinesi FT - FTD İplik makinesi MDS1 Eğirme Bölümü Fitil Makinesi FT - FTD İplik makinesi MDS1 İçindekiler Marzoli s. 04 Eğirme bölümü Fitil Makinesi FT - FTD İplik Makinesi MDS1 s. 07 s. 15 s. 17 s. 18 s. 26 s. 28 3 Marzoli Tarihçe Cristoforo

Detaylı

FAD, FAE, FAM, FADB, FADS, FAK, FAKB

FAD, FAE, FAM, FADB, FADS, FAK, FAKB FLENDER FLUDEX kaplinler FAO, FAD, FAE, FAM, FADB, FADS, FAK, FAKB ve FAR İşletim Talimatları FLENDER couplings FLENDER FLUDEX kaplinler FAO, FAD, FAE, FAM, FADB, FADS, FAK, FAKB ve FAR İşletim Talimatları

Detaylı

100. Yıl. Boru üzerinde yapılan işlemlerde kullanılan makine ve el aletleri. 2009 Katalog

100. Yıl. Boru üzerinde yapılan işlemlerde kullanılan makine ve el aletleri. 2009 Katalog 100. Yıl Boru üzerinde yapılan işlemlerde kullanılan makine ve el aletleri 2009 Katalog İçerik Diş açma 22 Kanal açma 50 Testere ile kesme 54 Kesme, pah kırma, çapak alma, montaj 68 Bükme işlemleri 86

Detaylı

Rieter Spun Yarn Systems Müşteri Dergisi Nr. 65 / 2014 / TR. link

Rieter Spun Yarn Systems Müşteri Dergisi Nr. 65 / 2014 / TR. link Rieter Spun Yarn Systems Müşteri Dergisi Nr. 65 / 2014 / TR link 05 PRODUCT NEWS Komple Rieter tesisi ile daha yüksek kârlılık 08 PARTS Rieter müşterileri için değerli hizmetler 10 EVENT Changzhou Çin

Detaylı

Zinser 351. Acting flexibly in the market.

Zinser 351. Acting flexibly in the market. Zinser 351. Acting flexibly in the market. TR Acting flexibly in the market Geniş kapsamlı bir uygulama sahası için en esnek ve en üretken ring iplik eğirme teknolojisi Zinser 351 e hoş geldiniz. Yalnızca

Detaylı

vadede nasıl düşürülür? Endüstriyel bilgi metni Kasım 2013

vadede nasıl düşürülür? Endüstriyel bilgi metni Kasım 2013 Rulolu palet kayar raf sistemleri ile depolama ve operasyon maliyetleri uzun vadede nasıl düşürülür? Endüstriyel bilgi metni Kasım 2013 Rulolu palet kayar raf sistemleri sayesinde, firmaların rekabet gücü

Detaylı

Yeni BLS-NEO Son derece verimli ve esnek.

Yeni BLS-NEO Son derece verimli ve esnek. Yeni BLS-NEO Son derece verimli ve esnek. Global powerhouse local solution provider. baykal.com.tr Yeni BLS-NEO Yüksek üretkenlik Hassas kabiliyet. Kurulduğu 1950 yılından bu yana metal sac işleme makineleri

Detaylı

Trans Synergic 4000/5000/7200/9000 Trans Puls Synergic 3200/4000/5000/7200/9000. MIG/MAG-, TIG DC & Örtülü Elektrot Kaynağı

Trans Synergic 4000/5000/7200/9000 Trans Puls Synergic 3200/4000/5000/7200/9000. MIG/MAG-, TIG DC & Örtülü Elektrot Kaynağı / Perfect Welding / Solar Energy / Perfect Charging Trans Synergic 4000/5000/7200/9000 Trans Puls Synergic 3200/4000/5000/7200/9000 MIG/MAG-, TIG DC & Örtülü Elektrot Kaynağı 2 Artık yepyeni standartlar

Detaylı

Oerlikon Schlafhorst Express

Oerlikon Schlafhorst Express Oerlikon Schlafhorst Express İçindekiler Sayı 2/2009 t Güncel Tarihçe 2. bölüm, Yenilikçi çapraz bobin sarım teknolojisi 2-3 Zinser tarihçesi 4-5 Yenilikler Bükümhane hazırlığında başarılı PreciFX 6 Bilgi

Detaylı

ZA-M ZA-M ZA-M ZA Z -M Profi A s -M Profi ZA Z -M Ultr A a -M Ultr

ZA-M ZA-M ZA-M ZA Z -M Profi A s -M Profi ZA Z -M Ultr A a -M Ultr ZA-M ZA-M ZA-M Profis ZA-M Ultra Tam güvenlik için doğru zaman. Gerçekler ve argümanlara genel bakış: Giriş Tam güvenlik için doğru zaman S. 2/3 Gübre serpme ailesi Tüm boyutlarda daha fazla güvenlik S.

Detaylı