SEKTÖRDEN HABERLER Aralık 2013

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "SEKTÖRDEN HABERLER Aralık 2013"

Transkript

1 SEKTÖRDEN HABERLER Aralık 2013 Bu sunumda e-posta pazarlama, sosyal medya, e-ticaret ve dijital pazarlama ile ilgili ilginizi çekebilecek haber ve istatistikleri bulabilirsiniz.

2 Emarsys Hakkında Dünyanın önde gelen e-posta, sosyal ve mobil pazarlama çözüm sağlayıcılarından birisi olan emarsys 1000 den fazla müşterisi adına her yıl 60 milyardan fazla e-posta gönderimi gerçekleştiriyor. Türkiye de de onlarca şirketin e-posta gönderimlerini yapan emarsys sadece sunduğu teknolojiyle değil aynı zamanda iş ortaklarına sunduğu hizmet ile de ön plana çıkmaktadır. Müşterilerinizle daha etkin bir iletişim kurmak, satışlarınızı artırmak, kişiye özel e-posta gönderimi yaparak müşterilerinizi daha fazla memnun etmek istiyorsanız lütfen bizimle temasa geçin.

3 İçindekiler 1. İstatistikler 2. Sosyal Medya Pazarlama Haberleri 3. Mobil Pazarlama Haberleri 4. E-Ticaret Haberleri 5. Diğer Haberler: Teknoloji Haberleri

4 İSTATİSTİKLER

5 İnternette Yapılan Kartlı Ödeme İşlemleri Yerli ve Yabancı Kartların Yurtiçi Kullanımı İşlem Adetleri Yerli ve Yabancı Kartların Yurtiçi Kullanımı İşlem Tutarları (Milyon TL) Ocak-Ekim 2012 Ocak-Ekim Ocak-Ekim 2012 Ocak-Ekim 2013 Ocak-Ekim ayı yerli ve yabancı kartların kullanımı işlem adetlerinde yaklaşık 7 Milyonluk bir yükselme, işlem tutarlarında yaklaşık 3 milyon TL lik bir yükseliş söz konusudur. Kaynak:

6 İnternette Yapılan Kartlı Ödeme İşlemleri Yerli ve Yabancı Kartların Yurtiçi Kullanımı İşlem Adetleri Eki.12 Eki Yerli ve Yabancı Kartların Yurtiçi Kullanımı İşlem Tutarları (Milyon TL) Eki.12 Eki.13 Ekim ayı karşılaştırmasına göre, yerli ve yabancı kartların yurtiçi kullanımı işlem adetlerinde yaklaşık 400 Binlik bir düşüş, işlem tutarlarında ise 200 Bin TL lik bir artış söz konusudur. Kaynak:

7 TUİK, Son Üç Yılın Yenilikçi Girişim Verilerini Yayınladı Türkiye İstatistik Kurumu (TUİK) girişimlerin yıllarını kapsayan üç yıllık dönemdeki yenilik faaliyetlerini orata koyan rapora göre Türkiye de 10 ve daha fazla çalışanı olan bulunan girişimlerin %48,5 i yenilikçi girişim statüsünde. Kaynak:

8 Google, Dijital Reklam Pastasının Yüzde 30 una Sahip 2011 yılında toplam dijital reklam gelirlerinin yüzde 32,08 ini kazanan Google, 2012 de yüzde 31,46 ve 2013 de de yüzde 33,24 lık bir oran elde etti. Kaynak: 30unu-tek-basina-kapliyor-webrazzi-pro//

9 2013 de Finans Sektöründe En Çok Online Reklam Veren Şirketler Kaynak:

10 Sosyal Medya Pazarlama Haberleri

11 2012 den Bugüne İnternetin 1 Dakikası İnternette 1 dakika içinde neler olduğunu araştıran GP Bullhound un Quartz da yer alan son raporu sosyal ağlar ve web sitelerinde geçirdiğimiz zamanın 1 sene içinde nasıl kayda değer bir şekilde arttığını gözler önüne seriyor. Kaynak:

12 Son Bir Yılda Facebook tan Yönlenen Trafik Yüzde 170 Arttı 200 ün üzerinde yayıncının web sitesinin trafik kaynaklarının incelenmesine göre, Facebook un Ağustos ayından bu yana içerik sitelerine yönlendirdiği trafik tam yüzde 69 oranında bir arttı. Aralarında Huffington Post, The Onion ve TMZ gibi farklı sitelerin bulunduğu bu ağın ölçümlemelerine göre, bu 200 site tarihinde ilk kez Ağustos ayında Facebook tan 100 milyon yönlendirmeye ulaştı. Ekim ayında ise bu oran 150 milyona yükseldi. Kaynak:

13 Haber Kaynağı Olarak Sosyal Ağ Siteleri (ABD Araştırması) Kaynak:http://http://www.webrazzi.com/2013/11/20/haber-kaynagi-olarak-sosyal-ag-siteleri-arastirma/

14 Facebook Promosyon Kuralları Değişti Facebook, 6 Kasım da resmi Facebook Marketing sayfasında, promosyon kurallarının değiştiğini açıkladı. Çoğu firmanın reklamlarla eş zamanlı olarak uyguladıkları promosyonların yönetimiyle alakalı yeni kurallardan bazıları: Facebook ta promosyonların sadece uygulamalardan idare edilmesi şartı kaldırıldı. Promosyonlar artık Sayfaların Zaman Tünellerinden ve Facebook taki uygulamalardan idare edilebilecek. Ancak kişisel Zaman Tünellerinden idare edilemeyecek. Önceden olduğu gibi, firma promosyonları (firma hesabı yöneticisi de olsa) kişisel kullanıcıların Zaman Tünellerinden idare edilemeyecek. Kaynak:

15 İş Arayanların Yeni Adresi Twitter Olabilir Mi? Gozaik in yaptığı araştırmaya göre, her 1 dakikada tam 15 iş ilanı Twitter üzerinden paylaşılıyor. Her ay 500 bin iş ilanının paylaşıldığı Twitter da, 2014 yılına girdiğimizde ayda tam 2 milyon iş ilanının paylaşılması bekleniyor. Kaynak:

16 Facebook un En Büyük Reklam Verenleri BusinessInsider ın yaptığı araştırmaya göre, sadece 3 haftalık bir sürede Facebook ta 10 milyon dolarlık bir kampanya düzenlemiş olan Samsung, erişilebilen bilgilere göre 100 milyon dolar civarındaki bütçesi ile Facebook un en büyük reklam vereni konumunda. İkinci sırada sosyal medyayı son derece etkili kullanan Procter & Gamble geliyor. Facebook reklamları için ayrılan bütçenin yaklaşık olarak 60 milyon dolar olduğu tahmin ediliyor. Üçüncü sıradaki firma Facebook ile uzun zamandır yakın ilişkilere sahip olan Microsoft. Microsoft un Facebook reklam bütçesi 35 milyon dolar civarında. Kaynak:

17 Google Trends, Konu Arama Özelliği ile Artık Daha Akıllı Google, Arama Trendleri nin konu araması desteği kazandığını duyurdu. Daha önceden anahtar kelimelerle ulaşılan sonuçlar bu değişiklikle birlikte daha genişleyerek konu önerilerini de kapsayacak. Kaynak:

18 Google dan Yeni Chrome Eklentisi: Google Voice Search Hotword Mobilde uzun zamandır sesli komut sistemini kullanıcılarına sunan Google, yeni Chrome eklentisi ile bu deneyimi web kullanıcılarına da açtığını Google+ sayfasından duyurdu. Google Glass ile aşina olduğumuz Ok Google komutu ile arama yapabiliyor, etkinlik oluşturabiliyor ve hatta sorgusuna göre cevabı sesli olarak da dinleyebiliyor. Beta olarak yayına alınan Google Voice Chrome Eklentisi indirildikten sonra Google ana sayfasında mikrofon sürekli açık kalarak Ok Google komutunu bekliyor. Google ın yeni sesli komut eklentisi emirleri sadece İngilizce dilinde algılıyor. Kaynak:

19 Apple, Twitter Ölçümleme Girişimi Topsy yi Satın Aldı Apple, sosyal medya analytics şirketi Topsy i satın aldı. Wall Street Journal ın haberine göre Twitter ın en önemli iş ortaklarından olan Topsy, 200 milyon doların üstünde bir fiyata Apple bünyesine katıldı. Topsy, daha çok Twitter üzerindeki tweet leri inceleme, kampanyaların başarısını ölçme gibi analiz hizmetleri sunması ile tanınıyor. Uzun süredir Twitter ile işbirliği yapan şirket, sosyal ağ üzerindeki gerçek zamanlı verileri analiz ederek müşterilerine sunuyor. Kaynak:

20 Mobil Pazarlama Haberleri

21 Türkiye deki Mobil İnternet Abone Sayısı 23.7 Milyona Ulaştı BTK ın raporuna göre 2008 yılında 6 milyon civarında olan genişbant internet abonesi son 5 yılda 4.5kattan fazla artış göstererek 2013 ün 3. çeyreğinde 33,7 milyona ulaştı milyon internet abonesinin 23.7 milyonu mobil internet abonesi olarak kayıtlarda yer alıyor. Kaynak:

22 300 Milyon Kullanıcısı ile Line, Twitter dan Daha Hızlı Büyüyor Ana vatanı Japonya olan mesajlaşma uygulaması Line, kayıtlı kullanıcı sayısının 300 milyona ulaştığını açıkladı. Şu sıralar yayınladığı reklamlarla Türkiye pazarında da oldukça aktif olan Line, bir önceki çeyreğe göre kullanıcı sayısını %48 oranında artırarak Twitter dan daha hızlı büyüme gösterdi Kaynak:

23 Mobil Mesajlaşmada Facebook Tahtını Whatsapp a Kaptırdı OnDevice tarafından ABD, Brezilya, Güney Afrika, Endonezya ve Çin de gerçekleştirilen araştırma, Whatsapp ın küresel lider olma yolunda hızla ilerlediğini gösteriyor. Kaynak:

24 E-Ticaret Haberleri

25 Amazon Uçan Robotlarla Teslimata Hazırlanıyor E-ticaret sektörüne kattığı yenilikler ile adından sıkça söz ettiren Amazon 30 dakikada paket teslim etmeyi planlıyor. Amazon bu teslimatı uçan robotlarla yapacak. Hala ar-ge çalışmaları devam eden Amazon Prime Air ürün olarak tamamlansa bile teslim sırasında hava yolunu kullanması sebebi ile yasal izinleri almasının uzun bir zaman alabileceği ve 2015 ten önce hizmete başlayamayacağı belirtiliyor. Prime Air in insan dahil olmadan tamamen otomasyon ile çalışacak ve 2 kilogram ağırlığa kadar 16 kilometre çevresinde teslimat yapabilecek. Kaynak:

26 somedya Yeni Versiyonu İle Yurtdışına Açılmaya Hazırlanıyor İnternetin pazarlamaya kazandırdığı en önemli öğelerden anlık kelime görüntülemesini mümkün kılan somedya, artık latin alfabesi dışında Arapça ve Kril alfabelerini kullanan dillerinde de anahtar kelimeleri araması özelliklerine sahip. somedya nın yeni versiyonunda firmalar kullanıcı tiplerini oluşturabiliyor ve kullanıcıların haklarını belirleyerek, izinleri yönetebiliyor. Özellikle pazarda rakip analizi yapmak için de şirketlere çözüm sunan somedya, bu alanda Facebook verilerini kullanarak rakipleri karşılaştırabiliyor. Rakiplerin veya markaların haftalık, aylık ve üç aylık beğeni, takipçi ve post sayılarındaki değişimleri grafiksel olarak gösteriyor. 7/24 destek birimini yurt dışındaki müşterilerine destek verecek şekilde yenileyen somedya New York ofislerini açacaklarını duyurdu. Kaynak:

27 Logosunu Yenileyen GittiGidiyor, 2013 te Yüzde 80 Büyüdü GittiGidiyor un yenilenen logosunda Ebay in renkleri olan mavi, sarı, kırmızı ve yeşil kullanılarak artı işareti oluşturuldu, yazıda ise sadeleştirmeye gitti yılında %80 büyüme yakalayan ve üye sayısında 9.5 milyona ulaşan GittiGidiyor üzerinden ayda ortalama 750 bin ürün satılıyor ve bunların %83 ü sıfır ürünlerden oluşuyor. Gittigidiyor, Ebay in iştirakları arasında Avrupa da 5. en büyük pazar ve hedefleri ise Avrupa da ilk üçe girmek. Kaynak: buyudu/

28 Karşılaştırmalı Reklamların Önü Açıldı 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun unun onaylaması ile markaların Türkiye de karşılaştırmalı reklam yapabilmesinin önü açıldı. Örtülü reklamlar üzerinden rekabet eden markalar artık karşılaştırmalı reklamlar yayınlayabilecek. Kanunun 61. maddesinde aynı ihtiyaçları karşılayan ya da aynı amaca yönelik rakip mal veya hizmetlerin karşılaştırmalı reklamının yapılabileceği belirtiliyor. Markalar reklamlarında rakip, ürün ya da hizmetlerden üstü kapalı ifadelerle değil direkt olarak isimleriyle bahsedebilecek. Kanunun yürürlüğe girmesiyle birlikte ticari reklamlarda uyulması gereken ilkeleri belirleme ve haksız ticari uygulamalara karşı tüketiciyi korumak amacıyla Reklam Kurulu oluşturulacak. Kaynak:

29 Diğer Haberler: Teknoloji Haberleri

30 Google dan Android Uygulamaları İçin Tercüme Servisi Google ın rakamlarına göre dünyanın farklı yerlerinde her gün 1,5 milyon yeni Android cihaz etkinleştirilerek kullanılmaya başlanıyor. Buradaki en büyük sorun ise kullanıcıların farklı dil tercihleri. Google I/O 2013 konferansında bu sorunu çözmek için kullanılabilecek tercüme servisini duyurmuştu. Bu servis, geliştiricilerin uygulamalarını hedef pazarlarının diline tercüme edebilmeleri amacıyla gerçek çevirmenlerle çalışmalarını kolaylaştırmayı hedefliyordu. Google ın Android geliştirici blog undan duyurduğu gelişme ile birlikte artık uygulamaların farklı pazarlara yayılmasını sağlamak hem pratik, hem de düşük maliyetli bir çözüm haline gelmiş oluyor. Kaynak:

31 Google Yeni Haritalar ında Reklam Almaya Başlıyor Google ın yakın zamanda yenilediği Google Haritalar a reklamlar yeniden geliyor. Yenilenen Haritalar da yeni oluşturulan haritanın başka web sitelerine yerleştirilmesine izin verilecek. Google ın resmi blogunda Google Maps API ürün müdürünün paylaştığı bilgiye göre reklamlar hem mobilde hem de web de yer alacak. Ancak ne yazık ki, ülkemizde ios kullanıcıları Google Haritaları hala kullanamıyor ve çoğu ülkede yer alan sokak görüntüleri ve trafik bilgileri ülkemizde hala sunulmuyor. Kaynak:

32 Türk Telekom, Akamai ile Önemli İş Ortaklığına İmza Attı Türk Telekom ve Akamai arasında yapılan iş ortaklığı ile, Türk Telekom un kurduğu mevcut internet altyapısının en yüksek verimlilikle kullanılabilmesi sağlanacak. Ayrıca, yüksek veri trafiğine sahip sosyal medya ve video sitelerine erişimde de büyük hız ve performans artışı, yapılan bu anlaşma ile mümkün olacak. Tüm dünyadaki web trafiğinin yüzde civarını taşıyan Akamai, anlaşma yaptığı içerik sağlayıcıların sitelerine yönelik web trafiğini dünyanın farklı noktalarında bulunan 141 binin üzerinde sunucusuna yönlendiriyor. Kaynak:

33 Internet of Customer, Salesforce1 ile Hayatımıza Giriyor Dünyanın en tanınmış bulut bazlı CRM (müşteri ilişkileri yönetimi) şirketi Salesforce, yeni platformu Salesforce1 i tanıttı. Özellikle nesnelerin interneti terimini müşterilerin interneti (internet of customer) şeklinde yeniden tanımlayan şirket, Salesforce1 ile müşteri ile tüm bağlantıları tek bir noktada buluşturuyor. Salesforce un uzun zamandır hizmet verdiği bulut tabanlı müşteri ilişkileri yönetimi ve servis yönetimine ek olarak pazarlama yönetimi ve platform hizmeti Salesforce1 da yer alıyor. Kaynak:

34 İletişim Emarsys Türkiye (www.emarsys.com) Spring Giz Plaza Maslak/İstanbul : : Emarsys_Turkey :

SEKTÖRDEN HABERLER Ekim 2013

SEKTÖRDEN HABERLER Ekim 2013 SEKTÖRDEN HABERLER Ekim 2013 Bu sunumda e-posta pazarlama, sosyal medya, e-ticaret ve dijital pazarlama ile ilgili ilginizi çekebilecek haber ve istatistikleri bulabilirsiniz. Emarsys Hakkında Dünya nın

Detaylı

SEKTÖRDEN HABERLER Aralık 2014

SEKTÖRDEN HABERLER Aralık 2014 SEKTÖRDEN HABERLER Aralık 2014 Bu sunumda e-posta pazarlama, sosyal medya, e-ticaret ve dijital pazarlama ile ilgili ilginizi çekebilecek haber ve istatistikleri bulabilirsiniz.! Emarsys Türkiye VIENNA

Detaylı

2011'in sosyal medya almanakı

2011'in sosyal medya almanakı On5yirmi5.com 2011'in sosyal medya almanakı 2011 de dijital dünya ve sosyal medya için sadece hareketli geçti demek az olur. İşte 2011 yılının sosyal medya almanakı. Yayın Tarihi : 2 Ocak 2012 Pazartesi

Detaylı

5 Ağustos 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni

5 Ağustos 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni 5 Ağustos 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni TBB, HAZİRAN İNTERNET VE MOBİL BANKACILIK İSTATİSTİKLERİNİ AÇIKLADI TBB nin yayınladığı Haziran ayı internet ve mobil bankacılık istafsfkleri raporuna göre;

Detaylı

23 Ekim 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni

23 Ekim 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni 23 Ekim 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni TÜRKİYE NİN ONLINE PERAKENDE HARİTASI: 36 MİLYON İLE EN ÇOK İNTERNET KULLANISINA SAHİP 20. ÜLKE Markafoni son çalışmasında e-ticarete dair merak edilen pek çok

Detaylı

1 Kasım 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni

1 Kasım 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni 1 Kasım 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni POZITRON, TÜRKİYE MOBİL BANKACILIK PAZARINI GÖSTEREN DETAYLI BİR RAPOR YAYINLADI Pozitron un yayınladığı rapora göre Haziran 2012 de 1,72 milyon olan mobil bankacılık

Detaylı

8 Temmuz 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni

8 Temmuz 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni 8 Temmuz 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni Akbank Direkt Mobil, Artık ibeacon İle Para Çekme İmkanı Sunuyor Yeni gelişmeleri kendi ürün ve hizmetlerine uyarlama hızıyla dikkat çeken bankalardan biri

Detaylı

Yeni Başlayanlar İçin. E-Tic@ret. E-Ticaret Girişimciliği İçin Temel Başvuru Kılavuzu

Yeni Başlayanlar İçin. E-Tic@ret. E-Ticaret Girişimciliği İçin Temel Başvuru Kılavuzu Yeni Başlayanlar İçin E-Tic@ret E-Ticaret Girişimciliği İçin Temel Başvuru Kılavuzu İçindekiler Bölümler 1. E-Ticarete Giriş E-Ticaret nedir? E-Ticaretin Avantajları E-Ticaretin Dezavantajları Küresel

Detaylı

16 Aralık 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni

16 Aralık 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni 16 Aralık 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni Put.io, Bitcoin İle Ödeme Almaya Başladı 2009 da kurulan Put.io, Türkiye de üretilen en yenilikçi girişimler biri olarak adından uzun süre bahsettirdi. Tüm

Detaylı

e-ticaret 10 TR LYON DOLARLIK DEV PAZAR Dünya e-ticaret hacmi, net olarak hesaplanamasa

e-ticaret 10 TR LYON DOLARLIK DEV PAZAR Dünya e-ticaret hacmi, net olarak hesaplanamasa 10 TR LYON DOLARLIK DEV PAZAR Dünya e-ticaret hacmi, net olarak hesaplanamasa da, istatistikler rakam n 10 trilyon dolar aflt n gösteriyor. Türkiye deki e-ticaret hacmi ise 2011 de yüzde 52 art flla 22,9

Detaylı

Sosyal medya turizmde pazarlamanın tanımını değiştiriyor. CATHIC 4. kez turizm profesyonellerini buluşturdu

Sosyal medya turizmde pazarlamanın tanımını değiştiriyor. CATHIC 4. kez turizm profesyonellerini buluşturdu 24 TEMMUZ 2014 ǀ 10 TL ÜCRETSİZ ÖZEL EK REGNUM CARYA GOLF&SPA RESORT CATHIC 4. kez turizm profesyonellerini buluşturdu Oteller, bilgi ve iletişim teknolojilerini yakından takip ediyor Anadolu daki iş ve

Detaylı

E-Ticarette tüketiciler çok sayıda ürün çeşidini görebilir, en uygun ürünü bulma şansı artar.

E-Ticarette tüketiciler çok sayıda ürün çeşidini görebilir, en uygun ürünü bulma şansı artar. 4. HAFTA E-TİCARET 1. E-Ticarete Giriş E-Ticaret Nedir? Kısaca E-Ticaret olarak tanımlanan Elektronik Ticaret, her türlü mal ve hizmet satışının güvenli olarak internet üzerinden gerçekleştirilmesidir.

Detaylı

27 Kasım 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni

27 Kasım 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni 27 Kasım 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni GÜNEY KIBRIS TA BİR ÜNİVERSİTEDE BITCOIN İLE HARÇ ÖDEME DÖNEMİ BAŞLIYOR Güney Kıbrıs ta bir üniversite, öğrencilerin okul ücretlerini Bitcoin ile ödemelerine

Detaylı

Sağlık Sektörü Dijitalleşiyor

Sağlık Sektörü Dijitalleşiyor Dünyayı akıllı Şehirler kurtaracak ÖZEL DOSYA PAZARLAMACILARIN GÖZÜ KULAĞI CEBİMİZDE Sağlık Sektörü Dijitalleşiyor ARAÇ İÇİ TEKNOLOJİLER KURUMSAL PAZARDA ANDROİD GÜVENLİ Mİ? SANALLAȘTIRMA VE VMWARE 3 BOYUTLU

Detaylı

Yeni Başlayanlar İçin E-Tic@ret E-Ticaret Girişimciliği İçin Temel Başvuru Kılavuzu Ümit BÜYÜKYILDIRIM

Yeni Başlayanlar İçin E-Tic@ret E-Ticaret Girişimciliği İçin Temel Başvuru Kılavuzu Ümit BÜYÜKYILDIRIM Yeni Başlayanlar İçin E-Tic@ret E-Ticaret Girişimciliği İçin Temel Başvuru Kılavuzu Ümit BÜYÜKYILDIRIM Dijital dünyadaki uzun soluklu çözüm ortağınız... www.ajanslongplay.com Ümit BÜYÜKYILDIRIM Çocukluğundan

Detaylı

Sanal pazar gençleri çekti; 17 bin kişiye geçim kapısı oldu

Sanal pazar gençleri çekti; 17 bin kişiye geçim kapısı oldu Sayı: 2009/6 Tarih: 06.03.2009 Sanal pazar gençleri çekti; 17 bin kişiye geçim kapısı oldu Koşu bandından çaydanlığa, LCD TV den dizüstü bilgisayara kadar birçok ürünün satışa sunulduğu sanal piyasada,

Detaylı

9 Aralık 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni

9 Aralık 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni 9 Aralık 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni Türkiye nin İlk Bitcoin ATM si İstanbul Atatürk Havalimanı nda Kullanıma Açıldı Geçtiğimiz Nisan ayında ilk kez Güney Kıbrıs ta kullanılmaya başlayan Bitcoin

Detaylı

10 Haziran 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni

10 Haziran 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni 10 Haziran 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni Apple dan Bitcoin Açılımı Apple, App Store kılavuzunda yenilemeye giderek sanal para birimlerini kabul edebileceğini belirtti. TechCrunch un farkettiği yenilikte

Detaylı

2013 Q2. Değerlendirme. ios işletim sisteminin dünden bugüne hikayesi. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu 2012-2013 Q1 karşılaştırması

2013 Q2. Değerlendirme. ios işletim sisteminin dünden bugüne hikayesi. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu 2012-2013 Q1 karşılaştırması 1 İçerik 2013 Q2 mobilike Kurucu Ortaklarından 01 Rakamlarla Mobil Global & Türkiye de mobil rakamlar 02 Örnek çalışma Vaseline 06 Teknoloji 4G 08 Karşılaştırma İki cihaz karşılaştırması - Samsung S4 &

Detaylı

17 Şubat 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni

17 Şubat 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni 17 Şubat 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni Paypal Nakit Kart ı Yaptığı Lansmanla Duyurdu PayPal ın Nakit Kart geçtiğimiz günlerde yapılan lansmanla resmi olarak tanıtıldı. Yapılan lansman toplantısında

Detaylı

Q2.2014 ARAŞTIRMA KARŞILAŞTIRMA ANALİZ İNCELEME. Aerodinamiğin teknikleriyle mobil uygulamaların ne ilgisi var? Mesajlaşma uygulamaları savaşıyor

Q2.2014 ARAŞTIRMA KARŞILAŞTIRMA ANALİZ İNCELEME. Aerodinamiğin teknikleriyle mobil uygulamaların ne ilgisi var? Mesajlaşma uygulamaları savaşıyor Q2.2014 1 Q2.2014 KARŞILAŞTIRMA ARAŞTIRMA ANALİZ İNCELEME Mesajlaşma uygulamaları savaşıyor Aerodinamiğin teknikleriyle mobil uygulamaların ne ilgisi var? Yükselen trend: Cross Device Reklamcılık Mobil

Detaylı

22 Temmuz 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni

22 Temmuz 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni 22 Temmuz 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni BÖLGELERE GÖRE MOBİL REKLAMCILIKTAN ELDE EDİLEN GELİR Mobil reklamcılık; mobil plaform ve uygulama marketlerinin gelişimiyle birlikte önemini fazlasıyla arnrdı.

Detaylı

18 Kasım 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni

18 Kasım 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni 18 Kasım 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni 2017 YILINDA KÜRESEL MOBİL ÖDEME İŞLEM HACMİ 700 MİLYAR DOLARI AŞACAK Dünyaca ünlü araştırma şirketi Gartner ın sunduğu veriye göre mobil ödeme işlem hacmi

Detaylı

10 Mart 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni

10 Mart 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni 10 Mart 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni Visa Türkiye Genel Müdürü Merve Tezel: Türkiye de Temassız Ödeme Kullanımı %38 Oranında Arttı Mobile World Congress 14 te Visa nın 7 farklı NFC çözümünün tanıtımını

Detaylı

7 Ocak 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni

7 Ocak 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni 7 Ocak 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni Koinim.Com: Yeni Bir Türk Bitcoin Cüzdan Ve Platformu Bitcoin internetin en sıra dışı fenomenlerinden biri haline geldi. Bundan sadece bir kaç ay öncesine kadar

Detaylı

DİJİTAL ÇAĞ. Geleceğin ödemeler dünyası Temassız devrimine ne kadar hazırız? Y ve Z kuşaklarının favori ödeme araçları. Ödemelerin görünmezliği

DİJİTAL ÇAĞ. Geleceğin ödemeler dünyası Temassız devrimine ne kadar hazırız? Y ve Z kuşaklarının favori ödeme araçları. Ödemelerin görünmezliği KREDİ KARTI KULLANIM ALIŞKANLIKLARI ARAŞTIRMASI 2014 Y ve Z kuşaklarının favori ödeme araçları Geleceğin ödemeler dünyası Temassız devrimine ne kadar hazırız? Ödemelerin görünmezliği DİJİTAL ÇAĞ Geleceğin

Detaylı

21 Ocak 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni

21 Ocak 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni 21 Ocak 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni PayPal Online Ödeme Sistemlerini Hızlandıracak Uygulamalar Üzerinde Çalışıyor Son dönemlerde fiziki mağazalardaki kullanımı artırmak için çeşitli çalışmalar

Detaylı

Markaların tatlı belası CTR. onlar mı? RTB ile reklamı satıyoruz, satıyoruz,sattık...

Markaların tatlı belası CTR. onlar mı? RTB ile reklamı satıyoruz, satıyoruz,sattık... 6 Akıllı cihazların hayatımızdaki etkisi artıyor! 8 11 Markaların tatlı belası CTR Mobilin yılı 2013 12 Mobil rakamlar 14 Biz mi daha akıllı onlar mı? 18 İşletim sistemleri rekabeti 20 Mobil Videolar yükselişe

Detaylı

İNTERNETTEN ALIŞVERİŞİN YENİ İŞARETİ!

İNTERNETTEN ALIŞVERİŞİN YENİ İŞARETİ! İNTERNETTEN ALIŞVERİŞİN YENİ İŞARETİ! BKM Express liderliğe oynuyor Kartlı alışverişler e-ticarete doping etkisi yapıyor İnternetten kartlı ödemelerde 2023 hedefi 350 milyar TL İnternetten yapılan ödemelerde

Detaylı

Bankacılıkta Fiziksel Dönem Geride Kalıyor

Bankacılıkta Fiziksel Dönem Geride Kalıyor teknoloji dünyasının kalbi ıfa 2014 te attı ÖZEL DOSYA MüştEri ve FirMA ArASınDAki köprü: ÇAğrı MErkEZLEri Bankacılıkta Fiziksel Dönem Geride Kalıyor Kamu alanı Dijitalleşiyor bulut hizmetlerinde GüvenliK

Detaylı