Derece Alan Üniversite Yıl Lisans Makina Mühendisliği İ.D.M.M.A. (Yıldız Teknik.Ünv.) 1980

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Derece Alan Üniversite Yıl Lisans Makina Mühendisliği İ.D.M.M.A. (Yıldız Teknik.Ünv.) 1980"

Transkript

1 ÖZGEÇMİŞ 1. Adı Soyadı: Semra BİRGÜN 2. Doğum Tarihi: Ünvanı: PROF.DR. 4. Öğrenim Durumu: Derece Alan Üniversite Yıl Lisans Makina Mühendisliği İ.D.M.M.A. (Yıldız Teknik.Ünv.) 1980 Y. Lisans İşletme Mühendisliği İstanbul Teknik Üniversitesi 1983 Doktora İşletme Mühendisliği İstanbul Teknik Üniversitesi Akademik Ünvanlar Yrd.Doç. İşletme Mühendisliği İstanbul Teknik Üniversitesi Doç*. İşletme Mühendisliği İstanbul Teknik Üniversitesi Prof. Endüstri Mühendisliği Kocaeli Üniversitesi Prof. Endüstri Mühendisliği İstanbul Ticaret Üniversitesi Prof. İşletme Mühendisliği Beykent Üniversitesi *Endüstri Mühendisliği-Üretim Planlama ve Stok Kontrol

2 6. Yönetilen Yüksek Lisans ve Doktora Tezleri 6.1. Yüksek Lisans Tezleri Kümeleme ve Türkiye de Kanser Kümelemesi, Satı Yıldız, Beykent Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Aralık Hiyerarşik Gri İlişkisel Analiz Yöntemiyle Çok Kriterli Tesis Yeri Seçimi, Cengiz GÜNGÖR, Hava Harp Okulu Komutanlığı, Havacılık Ve Uzay Teknolojileri Enstitüsü, Haziran Kumaş Etiket Basma Süecinde Yalın Teknikler ve Kısıtlar Teorisinin Birlikte Uygulanabilirliği, Arif YAŞA, Hava Harp Okulu Komutanlığı, Havacılık Ve Uzay Teknolojileri Enstitüsü, Haziran Yalın Tedarik Zinciri Yönetimi Ve İmalat Sektöründe Tedarikçi Seçimi Uygulaması, Hava İkmal Yüzbaşı Ömer Murat ÖZAL, Hava Harp Okulu Komutanlığı, Havacılık Ve Uzay Teknolojileri Enstitüsü, Temmuz KOBİ lerin Kurumsal Kaynak Planlama Yazılımlarından Beklentileri ve Sektörel Bazda Yazılım Geliştirilmesi, Seyfi TURAN, İstanbul Ticaret Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü, Şubat Yalin Lojistik Ve Uçak Bakım Faaliyetleri Lojistik Sisteminde Değer Akışı Haritalama Uygulaması, Hava İstihbarat Üsteğmen Pınar OLCA, Hava Harp Okulu Komutanlığı, Havacılık Ve Uzay Teknolojileri Enstitüsü, Ağustos Yalin Alti Sigma Ve Bir Uygulamasi, Hava Pilot Üsteğmen Murat AYVAZ, Hava Harp Okulu Komutanlığı, Havacılık Ve Uzay Teknolojileri Enstitüsü, Temmuz Tedarik Zinciri Yönetiminde Bilgi Yönetimi Ve Hava Kuvvetleri İkmal Sisteminde Bir Uygulama, Hava İkmal Üsteğmen, Alim CESUR, Hava Harp Okulu Komutanlığı, Havacılık Ve Uzay Teknolojileri Enstitüsü, Temmuz Mobilya Sektöründe Tedarikçi Konumundaki Bir Firma İçin Yatırım Analizi, İsmail KABAKÇI, İstanbul Ticaret Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü, Haziran Aksiyomlarla Tasarım Yöntemiyle ISO 9001 Belge Alma Sürecinin Modellenmesi, Teknik Öğretmen Mahmut Murat TOPALFAKIOĞLU, İstanbul Ticaret Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü, Ocak Bir Madeni Eşya Imalatçısında Değer Akışının Haritalanması, Ahmet Karakaya, T.C. İstanbul Ticaret Üniversitesi, Fen Bilimleri Enstitüsü, Ocak Radyo Frekansı İle Tanımlama Sistemi Seçiminde Bulanık AHP Uygulaması, Hv.P.Ütğm. Gülsinem AYTAÇ ÖZMEN, Hava Harp Okulu Komutanlığı, Havacılık Ve Uzay Teknolojileri Enstitüsü, Temmuz Gıda Sektöründe Bir Firmada SCOR Modeli Uygulaması, Seda AKYAR, Hava Harp Okulu Komutanlığı, Havacılık Ve Uzay Teknolojileri Enstitüsü, Temmuz Savaş Uçaklarının Bakım Faaliyetlerinde Hata Türü Ve Etkileri Analizi, Hv.P.Ütğm. Gökhan AŞKIN, Hava Harp Okulu Komutanlığı, Havacılık Ve Uzay Teknolojileri Enstitüsü, Haziran Aksiyomlarla Tasarım İlkeleri İle Yeni Kariyere Geçiş Danışmanlığı Modelinin Kurulması Ve Modelin Türk Silahlı Kuvvetleri ne Uygulanabilirliğinin İncelenmesi, Hv.Ss.Ütğm. Fatih KANBUR, Hava Harp Okulu Komutanlığı, Havacılık Ve Uzay Teknolojileri Enstitüsü, Temmuz 2007.

3 CRM (Müşteri İlişkileri Yönetimi), Hakan UYGUL, İstanbul Ticaret Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü, Depo Yönetimi, Halit YILDIZ, İstanbul Ticaret Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü, Tedarik Zinciri Üzerinde Nakliyenin Önemi ve Türk Silahlı Kuvvetleri Açısından İncelenmesi, Ufuk ARASAN, İstanbul Ticaret Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü, Tedarik Zinciri Yönetimi, Süleyman ÇAKIR, İstanbul Ticaret Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü, Verimlilik Yönetimi, Ali Ersin ARSLAN, İstanbul Ticaret Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü, Hata Türü ve Etkileri Analizi ve Bir Uygulama, Ahmet ALGIN, İstanbul Ticaret Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü, Türkiye de Tekstil Sektörünün Yeri, Önemi, Sorunları ve Çözüm Stratejileri, Gökmen TURAN, Kocaeli Üniversitesi, Fen Bilimleri Enstitüsü, Ocak Elektronik Ticaretin Bankacılık Sektörüne Etkileri, Fulya ERDİNÇ, İTÜ Fen Bilimleri Enstitüsü, Mayıs Tedarik Zinciri Yönetimi ve Bir Taşıma Sisteminin İncelenmesi, Sıla KOCA, İTÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü, Haziran Üretim Çizelgeleme ve Bir Uygulama, Cengiz TOLUNBİKE, İTÜ Fen Bilimleri Enstitüsü, Eylül Veri Zarflama Analizi Modelleri ve Bir Örnek Üzerinde Modellerin Değerlendirilmesi, Kıvaç KOZA, İTÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü, Haziran KOBİ'lerde Tam Zamanında Üretim Felsefesinin Uygulanabilirliğinin Araştırılması, Sencer GÜNEER, İTÜ Fen Bilimleri Enstitüsü, Ocak Kapasite İhtiyaç Planlaması ve Sonlu Çizelgeleme, Mazhar Cüneyt DEĞERTEKİN, İTÜ Fen Bilimleri Enstitüsü, Ekim Rekabetçi Kıyaslama Yöntemi ve Bir Otomotiv Firmasının Satış Sonrası Hizmet Sistemine Uygulanması, Tufan ALTUĞ, İTÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü, Mayıs Havacılıkta Kalite ve JAR145 Onaylı Bakım Organizasyonu, Adil Onur YILMAZ, İTÜ Fen Bilimleri Enstitüsü, Haziran Bir Havayolu Şirketinde Orta ve Uzun Vade Planlamada Uçak Seçimi Projesinin İncelenmesi, Gökhan AKDİL, İTÜ Fen Bilimleri Enstitüsü, Ocak Değişim Mühendisliği Felsefesi ve Bu Felsefenin Bir İmalat Şirketinde Uygulanması, Kaan ALTUNTERİM, İTÜ Fen Bilimleri Enstitüsü, Ocak Yalın Yönetim Ögeleri ve Tekstil Sektörüne Uygulanabilirliliği, İsmail Cihan PEKER, İTÜ Fen Bilimleri Enstitüsü, Ocak Küçük Ölçekli Bir Kimya Sanayi İşletmesinde Kalite Güvence Sisteminin İncelenmesi ve Değerlendirilmesi, Zeki YÖRÜR, İTÜ Fen Bilimleri Enstitüsü, Haziran Bir İlaç Firmasında Proses İçi Stok Maliyeti Hesabı, Zerrin ACAR, İTÜ Fen Bilimleri Enstitüsü, Ocak 1997.

4 Esnek İmalat Sistemlerinde Hücre Oluşturma Problemine 0-1 Tamsayılı Programlama İle Modelleme Yaklaşımı, Ertan TANSÖKER, İTÜ Fen Bilimleri Enstitüsü, Ocak Verimlilik Artırıcı Teklif Sisteminin İncelenmesi. Kemal AKAY, İTÜ Fen Bilimleri Enstitüsü, Ocak Bir Tekstil Firmasında Kanban Sisteminin Uygulanması, Uğur ÖZÇER, İTÜ Fen Bilimleri Enstitüsü, Eylül Bir Tekstil İşletmesinde Kalite Kontrol Çemberleri Tasarımı, Aydan BASKIN, İTÜ Fen Bilimleri Enstitüsü, Haziran Bir Refrakter Tuğla Üretim Sisteminin Analizi ve Tam Zamanında Bilgi Akışının Sağlanması, Osman TAYLAN, İTÜ Fen Bilimleri Enstitüsü, Ocak Tam Zamanında Satınalma Felsefesi ve Bir Simülasyon Uygulaması, Seda YETİŞEN, İTÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü, Haziran Doktora Tezleri İnsan Kaynakları Yönetiminde Sosyal Medyanin Rolü, Pelin Vardarlıer, Beykent Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Haziran Fiyata Duyarlı ve Miktar Esnekliği Olan Bir Tedarik Zinciri Sözleşmesi Modelinin Tedarik Zinciri Performans Geliştiricisi Olarak Kullanımı, Murat Özmızrak, İTÜ Fen Bilimleri Enstitüsü, 30 Haziran GSM Sektoru icin Musteri Merkezli Bilgi Yonetimi Değerlendirme Modeli Tasarımı ve Bir Uygulama, Atik Kulaklı, İTÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü, Eylül Yayınlar 7.1. Uluslararası Hakemli Dergilerde yayınlanan makaleler TURHAN, Zehra Deniz, VAYVAY, Özalp and BİRGÜN, Semra, Supply Chain Reengineering In A Paint Company Using Axiomatic Design, International Journal of Advanced Manufacturing Technology, 57, s , BİRGÜN, Semra and AKTEN, Necmettin, Relative Efficiencies of Seaport Container Terminals: A DEA Perspective, International Journal of Integrated Supply Management, Vol. 1, No. 4, s , BİRGÜN BARLA, Semra, A Case Study of Supplier Selection for Lean Supply by Using a Mathematical Model, Logistics Information Management, Vol. 16, S. 6, s , DURMUŞOĞLU Semra, SÜMEN Halefşan and YENEN Vedat Zeki, The State-of-the-art of MRP/MRPII Implementation in Turkey, Production Planning and Control, Vol. 7, S. 1, s. 2-10, Ocak DURMUŞOĞLU, Semra, Simulation of Pull Type Manufacturing System For Evaluating Maintenance Planning, International Journal of Production Economics, S.30-31, s , 1993.

5 7.2. Uluslararası bilimsel toplantılarda sunulan ve bildiri kitabında basılan bildiriler VARDARLIER, P., VURAL, Y. ve BİRGÜN, S., (2014), Modelling of the Recruitment Process by Axiomatic Design Principles, 10th International Strategic Management Conference, Haziran Semra BİRGÜN ve CİHAN, Emrah, Supplier Selection Process using ELECTRE Method, The 4th International Conference on Intelligent Systems and Knowledge Engineering (ISKE 2010), IEEE, , ISBN: Semra BİRGÜN ve ÖZMIZRAK, Murat, A Supply Chain Contract Model as a Supply Chain Performance Driver, Proceedings of 4th International Logistics and Supply Chain Congress: The Era of Collaboration through Supply Chain Networks, İzmir, 29-30/10-1 /12, 2006, BİRGÜN, Semra ve GÜLEN, Kemal Güven Ve ÖZKAN, Kadriye, A Case Study on Eliminating Waste from the Business Processes, Proceedings of the 15th Annual World Business Congress, International Management Development Association, Sarajevo, Bosnia and Herzegovina, 2006, BİRGÜN, Semra, ÖZKAN, Kadriye ve GÜLEN, Kemal Güven, Value Stream Mapping: A Case Study On Manufacturing Industry, IMS'2006: 5th International Symposium On Intelliıgent Manufacturing Systems Agents and Virtual Worlds, (CD ROM), Mayıs 2006, Sakarya. KULAKLI, Atik ve BİRGÜN, Semra, The measurement of technology and system infrastructure for the effective operational knowledge management in customer centric organization: an application of GSM industry, The Proceedings of the 35th International Conference on Computers & Industrial Engineering, Editors: M. Bülent Durmuşoğlu, Cengiz Kahraman, Muhammed I.Dessouky, Gürsel A. Süer, Sadek Eid, Vol. II, , June 19-22, 2005, Istanbul, Turkey ÖZKAN, Kadriye, BİRGÜN, Semra, KILIÇOĞULLARI, Pınar ve AKMAN, Gülşen, Responding to Customer Requirements with Value Stream Mapping: An Automotive Industry Application, The Proceedings of the 35th International Conference on Computers & Industrial Engineering, Editors: M. Bülent Durmuşoğlu, Cengiz Kahraman, Muhammed I.Dessouky, Gürsel A. Süer, Sadek Eid, Vol. II, , June , Istanbul, Turkey GÖZLÜ, Sıtkı ve BİRGÜN BARLA, Semra, Evaluation of Suppliers Utilising Quality Function Deployment: A Case Study, "One World? One Vıew of OM?" The Challenges of Integrating Research&Practice, Editors: Gianluca Spina, Andrea Vinelli, Raffaella Cagliano, Matteo Kalchschmidt, Pietro Romano, Fabrizio Salvador, Vol. II, , Cernobbio, Lake Como, June 16th-18th 2003-ITALY, ISBN BİRGÜN BARLA, Semra ve ALTUĞ, Tufan, The Steps towards Customer Satisfaction in The Automotive Industry, CD-ROM of International Conference on Production Research ICPR-16, Prague, 29 July 3 August 2001 ERTAY, Tijen, BİRGÜN BARLA, Semra ve KULAK, Osman, Mapping the Value Stream for a Product Family towards Lean Manufacturing: A Case Study, CD-ROM of International Conference on Production Research ICPR-16, Prague, 29 July 3 August 2001 BİRGÜN BARLA, Semra ve AKTEN, Necmetin, Measuring the Efficiency of Seaports: An Application of Data Envelopment Analysis, CD-ROM of International Conference on Production Research ICPR-16, Prague, 29 July 3 August 2001

6 ERTAY, T., BİRGÜN BARLA, S. ve KULAK, O., The Studies for Lean Implementation in A Manufacturing Environment : A Case Study, Proceedings of the International Conference on Industry, Engineering, and Management Systems (IEMS) and The International Conference on Computers and Industrial Engineering (28th ICC&IE/IEMS), s , 5-7 Mart 2001, Cocoa Beach, Florida. BİRGÜN BARLA, Semra, Just in Time Studies from Turkey: A Literature Review, Proceedings of the International Conference on Industry, Engineering, and Management Systems (IEMS) and The International Conference on Computers and Industrial Engineering (28th ICC&IE/IEMS), s , 5-7 Mart 2001, Cocoa Beach, Florida. BİRGÜN BARLA, Semra, A Multı-Attrıbute Selectıon Model (MSM) For Supplıer Selectıon: A Case Study, (ICOQM-III) Information Technology and Operations Management Relationships and Synergies, Proceedings of the Third International Conference on Operations and Quantitative Management, Sydney, December 17-20, (Ed. Omprakash K. Gupta ve Ravi Seethamraju), Tata McGraw- Hill Publishing Company Limited, New Delhi, 2001, pp BİRGÜN BARLA, Semra ve ERTAY, Tijen, A Pull System Analysis In A Drills Manufacturing Organization, (ICOQM-III) Information Technology and Operations Management Relationships and Synergies, Proceedings of the Third International Conference on Operations and Quantitative Management, Sydney, December 17-20, (Ed. Omprakash K. Gupta ve Ravi Seethamraju), Tata McGraw- Hill Publishing Company Limited, New Delhi, 2001, pp BİRGÜN BARLA, Semra ve GÜNEER, Sencer, A Survey for Applicability of Just-in Time Philosophy in Small Enterprises, Proceedings of 27th International Conference on Computers and Industrial Engineering, CHINA, Ekim 2000, China Machine Press (CD). DURMUŞOĞLU, Semra ve TAYLAN, Osman, An Application of JIT Philosophy to Administrative Operations in a Refractory Brick Plant, Ninth World Productivity Congress, June , İstanbul, New Visions and Strategies For The Next Century: People, Technology and Productivity-Proceedings, Vol.1, s , DURMUŞOĞLU, Semra ve DURMUŞOĞLU, M. Bülent, Simulation Analysis In A Pull System For Different Schedules Of A Final Assembly Line : A Case Study, Proceedings of the European Simulation Symposium ESS 94, A.R. Kaylan, A. Lehmann ve T.İ. Ören (Ed.), 1994 Simulation Councils, Inc., İstanbul, Vol.II, s , DURMUŞOĞLU, Semra The Role of Maintenance Planning in Pull Type Manufacturing Systems, Seventh International Working Seminar on Production Economics Pre-Prints, IGLS, Innsbruck, Avusturya, Vol.2, s , DURMUŞOĞLU, Semra ve DURMUŞOĞLU, M. Bülent, An Experimental Analysis of the Just-In-Time Manufacturing System, Proceedings International AMSE Conference on Modelling and Simulation, İstanbul, AMSE Press, Vol. 4B, s , DURMUŞOĞLU M. Bülent, HEKİMBAŞI Hürol ve DURMUŞOĞLU Semra, The Role of Loading Policies in FMS and Their Adaptation to a Partially Programmable Mass Production System, First Balkan Conference on Operational Research, Thessaloniki, Yunanistan, 1988.

7 7.3. Yazılan Uluslararası kitaplar veya kitaplarda bölümler Birgün, Semra. Üretim Yönetimi: Süreçler Ve Tedarik Zincirleri, 9. Baskıdan Çeviri, (Birgün, Semra. Çeviri Editörü), Operations Management: Processes And Supply Chains, Lee J. Krajewskı - Larry P. Rıtzman - Manoj K. Malhotra, ISBN: , 640 Sayfa, Nobel Yayınevi, Yayın No:468, Ocak 2013.(Çeviri Kitap) BİRGÜN, Semra, Bölüm 1: Üretim İle Rekabet Etme, Üretim Yönetimi:Süreçler Ve Tedarik Zincirleri, 9. Baskidan Çeviri, (Birgün, Semra. Çeviri Editörü), 2-32, ISBN: , Nobel Yayinevi, Yayin No:468, Ocak (Çeviri Kitapta Bölüm) BİRGÜN, Semra, KAHRAMAN, Cengiz ve GÜLEN, Kemal Güven, Fuzzy Productivity Measurement in Production Systems, Production Engineering and Management under Fuzziness Series: Studies in Fuzziness and Soft Computing, Vol. 252, C. Kahraman; M. Yavuz (Editors), 2010, 605p, ISBN: , Springer US, KAHRAMAN, Cengiz, BİRGÜN, Semra ve YENEN, Vedat Zeki, Fuzzy Multi-Attribute Scoring Methods with Applications, Fuzzy Multi-Criteria Decision Making Theory and Applications with Recent Developments, Springer Optimization and Its Applications, C. Kahraman (Editor), , ISBN: , Springer US, GÜLEN, Kemal Güven ve BİRGÜN, Semra, Creating Value In Enterprise Information System: KVS Model, State of the Art: Enterprise & Business Management A Handbook for Educators, Consulters and Practitioners. Alptekin Erkollar (Editor), , ISBN: , Tectum Verlag, Marburg, Womack, J.P ve Jones, D.T., Yalın Düşünce Gözden Geçirilmiş ve Güncelleştirilmiş Baskı, Nesime ACAR (İngilizce den Çeviren) ve Semra BİRGÜN (2003 Baskısı Yeni Bölümler Çevirisi), Sistem Yayıncılık, No. 163, İstanbul, DURMUŞOĞLU, Semra, Operating Policies For Just-In-Time Manufacturing, Just-In-Time Manufacturing Systems, A. Şatır (Ed.), Manufacturing Research and Technology 12, Elsevier Science Publishers B.V., Hollanda, s , Ulusal Hakemli dergilerde yayınlanan makaleler BİRGÜN, Semra ve GÜNGÖR, Cengiz, A Multi-Criteria Call Center Site Selection by Hierarchy Grey Relational Analysis, Havacılık ve Uzay Teknolojileri Dergisi, Hava Harp Okulu, 7,1, 2014, ÖZMEN, Gülsinem AYTAÇ ve BİRGÜN, Semra, Radyo Frekansı İle Tanımlama Sistemi Seçiminde Analitik Hiyerarşi Prosesi Uygulaması, Havacılık ve Uzay Teknolojileri Dergisi, Hava Harp Okulu, 5,1, 2011, AŞKIN; Gökhan ve BİRGÜN, Semra, Savaş Uçaklarının Bakım Faaliyetlerinde Hata Türü ve Etkileri Analizi, Havacılık ve Uzay Teknolojileri Dergisi, Hava Harp Okulu, 4,4, 2010, KANBUR, Fatih ve BİRGÜN, Semra, Yeni Kariyere Geçiş Danışmanlığı İçin Kavramsal Bir Model: FATRA, İstanbul Ticaret Üniversitesi Fen Bilimleri Dergisi, Sayı 13, Bahar 2008,

8 KANBUR, Fatih ve BİRGÜN, Semra, Application of the Outplacement Model FATRA to TAF PMS 2010 Concept, Havacılık ve Uzay Teknolojileri Dergisi, Hava Harp Okulu, 3,3, 2008, ÖZMIZRAK, Murat ve BİRGÜN, Semra, Fiyata Duyarlı ve Miktar Esnekliği Olan Bir Tedarik Zinciri Sözleşmesi Modeli, İTÜdergisi/d, Mühendislik, Cilt 6, Sayı 5-6, , Semra BİRGÜN, Kemal Güven GÜLEN ve Kadriye ÖZKAN, Yalın Üretime Geçiş Sürecinde Değer Akışı Haritalama Tekniğinin Kullanılması: İmalat Sektöründe Bir Uygulama, İstanbul Ticaret Üniversitesi Fen Bilimleri Dergisi, Sayı 5, Bahar 2006/1, KULAKLI Atik ve BİRGÜN Semra, Müşteri Merkezli Operasyonel Bilgi Yönetimi İçin Veri Yönetiminin Ölçülmesi, İTÜ Dergisi/b, Sosyal Bilimler, Cilt:2, Sayı: 1, 37-48, Aralık 2005 DURMUŞOĞLU Semra, SÜMEN Halefşan ve YENEN V. Zeki, Türkiye de MRP/MRPII Uygulamalarının Şimdiki Durumu, Mühendis ve Makina, S. 420, s , Ocak DURMUŞOĞLU, Semra ve TORAMAN, Ayhan, Tam Zamanında Üretimin Uygulanabilirliğinin Araştırılması İle İlgili Bir Simülasyon Uygulaması, Endüstri Mühendisliği Dergisi, S.12, s. 6-17, TORAMAN Ayhan, DURMUŞOĞLU Semra ve BAYKAL Demet, Türkiye de Soğuk Zincir Kullanımı ve İstanbul İli İçin Yapılan Bir Araştırma, Mühendis ve Makina Dergisi, C. 32, S.372, s , DURMUŞOĞLU, M. Bülent ve BİRGÜN, Semra, Ekonomik Talaş Kaldırma Şartları, Sanayi Mühendisliği Dergisi, S.9, s , Ulusal Bilimsel toplantılarda sunulan ve bildiri kitabında basılan bildiriler YAŞA, A. ve BİRGÜN, S., Kumaş Etiket Basma Sürecinde Kısıtlar Teorisi Yaklaşımı, 13. Üretim Araştırmaları Sempozyumu Bildiriler Kitabı, Eylül 2013, S , BİRGÜN, S ve KOLBAŞI ONURSAL, S., Sempozyum Düzenleme Sürecinde Kısıtlar Teorisi Düşünce Süreçleri Uygulaması. 12. Üretim Araştırmaları Sempozyumu Bildiriler Kitabı, Eylül 2012 Gediz Üniversitesi Yayınları No. 005, S , VURAL, Y., VARDARLIER, P. ve BİRGÜN, S., Kuruluş Yeri Faktörünün Çağrı Merkezleri Başarısına Etkilerinin Araştırılması, 12. Üretim Araştırmaları Sempozyumu Bildiriler Kitabı, Eylül 2012 Gediz Üniversitesi Yayınları No. 005, S , BİRGÜN, Semra, ÖZTEPE, Tuba ve ŞİMŞİT, Zeynep Tuğçe, Bir Çağrı Merkezinde Müşteri Şikayetlerinin Düşünce Süreçleri İle Değerlendirilmesi, XI. Üretim Araştırmaları Sempozyumu Bildiriler Kitabı, , İstanbul, Haziran CESUR, Alim ve BİRGÜN, Semra, Hava Kuvvetleri İkmal Sistemi İçin Malzeme Tedarik Modeli Ve Uygulaması, X. Üretim Araştırmaları Sempozyumu Bildiriler Kitabı, , Girne, Eylül, BİRGÜN, Semra, GÜLEN, Kemal Güven ve ANOL, Yağmur, Yangın Söndürme Cihazları Üretim Süreçlerinin Yalınlaştırılması, IX. Ulusal Üretim Araştırmaları Sempozyumu Bildiriler Kitabı, , Eskişehir, Ekim 2009

9 BİRGÜN, Semra ve GÜLEN, Kemal Güven, KOBİ lerde İsrafı Önleme Ve Anahtar Değer Akışı, 5. KOBİ ler ve Verimlilik Kongresi Bildiriler Kitabı, İstanbul, Kasım 2008, BİRGÜN, Semra ve YEDEKÇİ, İlkin, Spor Malzemeleri Tasarımında Kalite Fonksiyon Yayılımı, VIII. Ulusal Üretim Araştırmaları Sempozyumu Bildiriler Kitabı, İstanbul, Ekim 2008, KANBUR, Fatih ve BİRGÜN, Semra, FATRA:Yeni Kariyere Geçiş Danışmanlığı Araştırmaları Sempozyumu, Ankara, Kasım 2007 Modeli, VII. Ulusal Üretim ÇALOĞLU BÜYÜKSELÇUK, Elif, VAYVAY, Özalp ve BİRGÜN, Semra, KOBİ lerin Tedarikçi Seçim Kriterlerinin Analitik Hiyerarşi Prosesi (AHP) İle Belirlenmesi, VII. Ulusal Üretim Araştırmaları Sempozyumu, Ankara, Kasım 2007 BİRGÜN, Semra ve GÜLEN, Kemal Güven, İş Süreçlerinde Etkinliği Artırmada Yaratılan Değerin Analizi, VI. Ulusal Üretim Araştırmaları Sempozyumu, İstanbul Kültür Üniversitesi, Eylül BİRGÜN, Semra, Aksiyomlarla Tasarım Yoluyla Değer Akışı Haritalandırma, Yöneylem Araştırması ve Endüstri Mühendisliği XXVI. Ulusal Kongresi Bildiriler Kitabı, 35-40, Kocaeli Üniversitesi, 3-5 Temmuz ÖZKAN, Kadriye, BİRGÜN, Semra ve KILIÇOĞULLARI, Pınar, Müşteriden Tedarikçiye Değer Yaratma: Otomotiv Endüstrisinde Değer Akışı Haritalandırma Uygulaması, V. Ulusal Üretim Araştırmaları Sempozyumu Bildiriler Kitabı, Editörler: Semra Birgün, Kemal Güven Gülen, Vedat Zeki Yenen, Tuncay Altınpulluk, , İstanbul Ticaret Üniversitesi, İstanbul, Kasım ARTIIŞIK Onur ve BİRGÜN Semra, Bir Otomotiv Fabrikasının Alt Montaj İşlemlerinde İsraf Azaltımı, V. Ulusal Üretim Araştırmaları Sempozyumu Bildiriler Kitabı, Editörler: Semra Birgün, Kemal Güven Gülen, Vedat Zeki Yenen, Tuncay Altınpulluk, , İstanbul Ticaret Üniversitesi, İstanbul, Kasım BİRGÜN BARLA, Semra ve KOZA, Kıvanç, Veri Zarflama Analizi Tekniklerinin Bir Örnek Problem Üzerinde İncelenmesi, II. Ulusal Üretim Araştırmaları Sempozyumu Bildiriler Kitabı, s , İTÜ ve İKÜ, Maçka- İstanbul, 8-9 Kasım DURMUŞOĞLU, Semra ve ALTUĞ, Tufan, Tedarikçi Seçiminde Çok Nitelikli Satıcı Seçim Modelinin Bir Uygulaması, Yöneylem Araştırması ve Endüstri Mühendisliği XVIII. Ulusal Kongresi YA/EM 96 Bildiriler Kitabı, s , DURMUŞOĞLU M. Bülent, DURMUŞOĞLU Semra, AKHUN Mustafa ve ŞENTÜRK Osman, Sipariş Üzerine Üretim Yapan Sistemlerde Hücresel Organizasyona Geçiş: Bir Örnek Olay, YA/EM XVII. Ulusal Kongresi, Temmuz 1995, ODTÜ, Ankara. DURMUŞOĞLU Semra, SÜMEN Halefşan ve YENEN V. Zeki, Türkiye de MRP/MRPII Uygulamalarının Şimdiki Durumu, Otomasyon ve Bilgisayar Sempozyumu 94, s , İstanbul, DURMUŞOĞLU, Semra ve TAYLAN, Osman, Bir Refrakter Tuğla Üretim Sisteminde Tam Zamanında Bilgi Akış Sistemi, YA/EM XVI. Ulusal Kongresi, Temmuz 1994, Bilkent Üniversitesi, Ankara. DURMUŞOĞLU, Semra, Yüke Yönelik Üretim Kontrolu ve Optimal Üretim Teknolojisi, YA/EM XV. Ulusal Kongresi Bildiri Özetleri Kitabı, 7-9 Temmuz 1993, s. 69, B.Ü., İstanbul, BAYRAKTAR Demet B., DİNÇMEN Murat ve DURMUŞOĞLU Semra, Endüstriyel Üretim Sistemlerinin Benzetiminde İlerlemeler, Benzetimde İlerlemeler 92 Sempozyumu Bildiri Kitabı, A.R. Kaylan ve T.İ. Ören (Ed.), Boğaziçi Üniversitesi Yayınları, İstanbul, s. 1-14, 1992.

10 DURMUŞOĞLU, Semra, Üretim Kaynak Planlaması ve Tam Zamanında Üretim Felsefesinin Karşılaştırılması, YA/EM 91 XIV. Ulusal Kongresi Bildiriler 91 Kitabı, İTÜ, İstanbul, s , DURMUŞOĞLU, Semra, Çekme Tipi Üretim Sistemlerinde Bakım Planlamasının Rolü, YA/EM 91 XIV: Ulusal Kongresi Bildiriler 91 Kitabı, İTÜ, İstanbul, s , DURMUŞOĞLU, Semra ve TORAMAN; Ayhan, Tam Zamanında İmalata Nasıl Evet? Bir Simülasyon Uygulaması, Yöneylem Araştırması XIII. Ulusal Kongresi Bildiri Kitabı, Bilkent Üniversitesi, Ankara, s , DURMUŞOĞLU, Semra ve DURMUŞOĞLU, M. Bülent, Tam Zamanında İmalat Sistemlerinin Deneysel Analizi, 3. Ulusal Makina Tasarım ve İmalat Kongresi Bildiriler Kitabı, ODTÜ, Ankara, s , DURMUŞOĞLU, Semra ve DURMUŞOĞLU, M. Bülent, Hücresel ve Esnek İmalat Sistemlerinde Yeni Bir Malzeme Yönetim Sistemi, 2. Ulusal Makina ve Tasarım ve İmalat Kongresi Bildiri Kitabı, ODTÜ, Ankara, s , DURMUŞOĞLU, Semra ve DURMUŞOĞLU, M. Bülent, Grup Teknolojisi Üretim Sisteminde Akış Hatları Simülasyonu, Yöneylem Araştırması X. Ulusal Kongresi Bildiri Kitabı, İzmir, s , SÜMEN Halefşan, DURMUŞOĞLU Semra ve YENEN V. Zeki, Rekabetçi Kıyaslama: 1990 ların Yönetim Aracı, İkinci Yönetim Kongresi, Mayıs 1994, Kuşadası (sunum) Diğer Yayınlar Ulusal Kitap (Editörlük): XI. Ulusal Üretim Araştırmaları Sempozyumu: Toplumsal Kalkınmada Üretimin Artan Rolü, Bildiriler Kitabı, Editörler: Semra Birgün, Serab Onursal, Nükhet Tunçbilek, İstanbul Ticaret Üniversitesi Yayını, No: 32, ISBN: , İstanbul, Haziran V. Ulusal Üretim Araştırmaları Sempozyumu: Düşünceden Uygulamaya Değer Yaratma, Bildiriler Kitabı, Editörler: Semra Birgün, Kemal Güven Gülen, Vedat Zeki Yenen, Tuncay Altınpulluk, İstanbul Ticaret Üniversitesi Yayını, No: 14, ISBN: , İstanbul, Kasım Ulusal Kitaplarda Bölümler: Atik KULAKLI ve Semra BİRGÜN, Aksiyomlarla Tasarım İlkeleriyle Müşteri Merkezli Bilgi Yönetimi Stratejisinin Oluşturulması, Sıtkı Gözlü ye Armağan, Çağlayan Basımevi, , ISBN: , BİRGÜN BARLA, Semra, Tam Zamanında (JIT) Felsefesine Bir Bakış: Yayın Taraması, Ayhan Toraman'a Armağan, s , Eylül DURMUŞOĞLU, Semra ve TORAMAN, Ayhan, Tam Zamanında Üretimin Uygulanabilirliğinin Araştırılması İle İlgili Bir Simülasyon Uygulaması, Tam Zamanında Üretim Sistemi Türkçe Makaleler, Dr. M. Dursun Kaya (Ed.), İstanbul Fren Yayınları 1,s , 1996.

11 Diğer Ulusal Makaleler DURMUŞOĞLU, Semra ve KÖKER, M. Sefa, Türkiye de Endüstriyel Robot Kullanımı II. Bölüm, Otomasyon, S.80, , Şubat DURMUŞOĞLU, Semra ve KÖKER, M. Sefa, Türkiye de Endüstriyel Robot Kullanımı I. Bölüm, Otomasyon, S.79, s , Ocak DURMUŞOĞLU, Semra, Tam Zamanında Üretim Sistemleri (II.Bölüm), Otomasyon, S.61, s , Temmuz DURMUŞOĞLU, Semra, Tam Zamanında Üretim Sistemleri (I.Bölüm), Otomasyon, S.60, s , Haziran DURMUŞOĞLU, Semra ve DURMUŞOĞLU, M. Bülent, Tam Zamanında Üretim ve Tedarikçi Firma Seçimi (Bölüm II), Makine Tek, S.27, s , Haziran DURMUŞOĞLU, Semra ve DURMUŞOĞLU, M. Bülent, Tam Zamanında Üretim ve Tedarikçi Firma Seçimi (Bölüm I), Makine Tek, S.26, s , Mayıs DURMUŞOĞLU, Semra ve ALTUĞ, Tufan, Tedarikçi Seçiminde Çok Nitelikli Satıcı Seçim Modelinin Bir Uygulaması, Endüstri & Otomasyon, S. 2, s , Mayıs DURMUŞOĞLU, Semra, Üretim Kaynakları Planlaması ve Tam Zamanında Üretim, Otomasyon MRPII Özel Sayısı, S.35, s , Mayıs DURMUŞOĞLU, Semra, İmalat Sistemindeki Darboğaz Kaynakların Planlanmasına Bir Yaklaşım: OPT, Enerji, Elektrik, Elektronik 3E, S.7, s , Projeler 8.1. Otomotiv Endüstrisinde Müşteri Tatminine Yönelik Adımlar, İTÜ AR-GE Projeleri, Uluslararası İşbirliğini Destekleme Programı, Bir Tam Zamanında Üretim Sisteminin Maliyetlendirilmesinde Faaliyet Tabanlı Maliyetlendirme Yaklaşımının Etkilerinin Araştırılması, İTÜ AR-GE Projeleri, ( ) *İTÜ Araştırma Fonu kapsamında yürüttüğüm bu proje Makina Takım Endüstrisi Şirketler Grubuna Bağlı DELTAK Delici Takım Sanayi A.Ş. nin desteğinde gerçekleştirilmiştir Cam Kalıbı ve Cam Makinası Üreten Bir Firmada Grup Teknolojisi ve Tam Zamanında Üretim Üzerine Proje Çalışmaları ( ) *Özellikle -Grup Teknolojisi Esaslı İmalat Hücreleri Tasarımı -Üretim Sistemi İçinde Etkin Bir Bilgi Akış Sisteminin Kurulması ve Üretim Kaynakları Planlaması

12 8.4. İstanbul Büyük Şehir Belediyesi İştirak Şirketlerinde Sistem Analizi, Yeniden Organizasyon, İş Tanımları, İşgücü Varlığının Değerlendirilmesi Üzerine Ekip Halinde Proje Çalışması ( ) 8.5. Tarım Bölgelerine Göre Türkiye de Soğuk Hava Depolarının Değerlendirilmesi ve İstanbul da Soğuk Hava Ünitesi İmalatçıları ve Kullanıcılarına Yönelik Pazar Araştırması ( ) 8.6. Şaft Üreten Bir Firmada İmalat Hücresi Oluşturma ve Tam Zamanında Üretim Uygulamaları Üzerine Bir Araştırma Çalışması ( ) 9. İdari Görevler Beykent Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi İşletme Mühendisliği Bölüm Başkanlığı Eylül 2011 Beykent Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi, Fakülte Kurulu üyeliği, Eylül Beykent Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi, Fakülte Yönetim Kurulu üyeliği, Eylül Beykent Üniversitesi, Fen Bilimleri Enstitüsü Kurulu Üyeliği, Eylül Beykent Üniversitesi, Akademik Değerlendirme ve Kalite Geliştirme Çalışma Grubu Başkanlığı, Ekim İstanbul Ticaret Üniversitesi (İTİCÜ) Mühendislik ve Tasarım Fakültesi Endüstri Mühendisliği Bölüm Başkanlığı 2004-Ekim 2010 İTİCÜ Fen Bilimleri Enstitüsü, Endüstri Mühendisliği Anabilim Dalı Başkanlığı, Ekim 2010 İTİCÜ Mühendislik ve Tasarım Fakültesi, Fakülte Kurulu üyeliği, Ekim 2010 İTİCÜ Mühendislik ve Tasarım Fakültesi, Fakülte Yönetim Kurulu üyeliği, İTİCÜ Fen Bilimleri Enstitüsü Yönetim Kurulu Üyeliği, 2004-Ekim 2010 İTİCÜ Fen Bilimleri Enstitüsü Kurulu Üyeliği, 2004-Ekim 2010 İTİCÜ Fen Bilimleri Dergisi Yayın Komisyonu Üyeliği İTİCÜ Mühendislik ve Tasarım Fakültesi Staj Komisyonu Başkanlığı Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Fen Bilimleri Enstitüsü II. Öğretim Mühendislik Yönetimi Tezsiz Yüksek Lisans Programı Anabilim Dalı Başkanlığı, KOÜ Endüstri Mühendisliği Bölümü ECTS ve Socrates Erasmus Koordinatörlüğü, KOÜ Endüstri Mühendisliği Bölümü SAP Üniversite Temsilciliği, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) İşletme Müh. Bölüm Başkan Yardımcılığı, İTÜ SEM Endüstri ve İşletme Yöneticiliği Programı Koordinatörlüğü, İTÜ İşletme Fakültesi Staj Komisyonu Başkanlığı, İTÜ İşletme Fakültesince açılması planlanan Uluslararası İşletme ve Teknoloji Yönetimi-Business and Technology Management isimli İkinci Öğretim Tezsiz Yüksek Lisans Programının hazırlanması ile ilgili komisyon üyeliği, Enstitü, Fakülte ve Bölüm ile ilgili çeşitli-sayısız komisyon üyelikleri Organizasyonunda Görev Alınan Bilimsel Toplantılar: XIV. Üretim Araştırmaları Sempozyumu, 3-5 Eylül 2014, Düzenleme Kurulu Üyeliği XIV. Üretim Araştırmaları Sempozyumu, 3-5 Eylül 2014, Bilim Kurulu Üyeliği IX. Endüstri İşletme Mühendisliği Kurultayı, 6-7 Aralık 2013, Danışmanlar Kurulu Üyeliği XIII. Üretim Araştırmaları Sempozyumu, Eylül 2013, Düzenleme Kurulu Üyeliği XIII. Üretim Araştırmaları Sempozyumu, Eylül 2013, Bilim Kurulu Üyeliği XII. Üretim Araştırmaları Sempozyumu, Eylül 2012, Düzenleme Kurulu Üyeliği XII. Üretim Araştırmaları Sempozyumu, Eylül 2012, Bilim Kurulu Üyeliği International Conference on Leadership, Technology and Innovation Management, Ekim

13 2011, Antalya Peer Review Committee Üyeliği Yöneylem Araştırması ve Endüstri Mühendisliği XXXII. Ulusal Kongresi, İstanbul, 20-22/06/2012, AkademikDanışma Kurulu Üyeliği XI. Üretim Araştırmaları Sempozyumu, Haziran 2011, Sempozyum Başkanlığı XI. Üretim Araştırmaları Sempozyumu, Haziran 2011, Düzenleme Kurulu Üyeliği XI. Üretim Araştırmaları Sempozyumu, Haziran 2011, Bilimsel Kurul Üyeliği VIII. Ulusal Endüstri-İşletme Mühendisliği Kurultayı, Kasım 2011, Danışma Kurulu Üyeliği 5th International Conference on Recent Advances in Space Technologies, RAST 2011, 9-11 June 2011, İstanbul, TURKEY, Organizasyon Komitesi Üyeliği X. Üretim Araştırmaları Sempozyumu, Kıbrıs, Eylül 2010, Düzenleme Kurulu Üyeliği X. Üretim Araştırmaları Sempozyumu, Kıbrıs, Eylül 2010, Bilimsel Kurul Üyeliği International Unmanned Vehicles Workshop, UVW2010, June 2010, Istanbul, TURKIYE, Organizasyon Komitesi Üyeliği Yöneylem Araştırması ve Endüstri Mühendisliği XXX. Ulusal Kongresi, İstanbul, 3/06-2/07/2010, Akademik Danışma Kurulu Üyeliği IX. Ulusal Üretim Araştırmaları Sempozyumu, Eskişehir, Ekim 2009, Danışma Kurulu Üyeliği Yöneylem Araştırması ve Endüstri Mühendisliği XXIX. Ulusal Kongresi, Ankara, 22-24/06/2009, Danışma Kurulu Üyeliği 4th International Conference on Recent Advances in Space Technologies Space for the Developing World, RAST 2009, June 2009, İstanbul, TURKEY, Organizasyon Komitesi Üyeliği International Workshop on Energy From Space For A Sustainable Environment, 6-7 Kasım 2008, İstanbul, Organizasyon Komitesi Üyeliği 5. KOBİ ler ve Verimlilik Kongresi, Kasım 2008, Bilimsel Kurul üyeliği VIII. Ulusal Üretim Araştırmaları Sempozyumu, İstanbul, Ekim 2008, Bilimsel Komite üyeliği Optimizasyon Seminerleri" Haziran 2008, KOU, Danışma Kurulu Üyeliği Altı Sigma Yalın Konferansları, 9-11 Mayıs 2008, MMO, İzmir, Danışmanlar Kurulu Üyeliği 2. Ulusal Sistem Mühendisliği Kongresi, İstanbul, 6-8 Şubat 2008, Bilimsel Kurul Üyeliği Yöneylem Araştırması ve Endüstri Mühendisliği XXVIII. Ulusal Kongresi, İstanbul, 30/6-02/07/2007, Danışma Kurulu Üyeliği 9-10 Kasım 2007 de gerçekleştirilen VI. Ulusal Endüstri-İşletme Mühendisliği Kurultayı danışma kurulu üyeliği Yöneylem Araştırması ve Endüstri Mühendisliği XXVII. Ulusal Kongresi, İzmir, 02/07/2007, Danışma Kurulu Üyeliği 3rd International Conference on Recent Advances in Space for a More Secure World, RAST 2007, Organization Committee, 4-16 Haziran 2007, İstanbul, Organizasyon Komitesi Üyeliği ve Oturum Başkanlığı IMS'2006: 5th International Symposium On Intelligent Manufacturing Systems Agents and Virtual Worlds, International Program Committee, Mayıs 2006, Sakarya Eylül 2006 da gerçekleştirilen VI. Ulusal Üretim Araştırmaları Sempozyumu Bilimsel Komite ve Düzenleme Komitesi üyelikleri Yöneylem Araştırması ve Endüstri Mühendisliği XXVI. Ulusal Kongresi, Kocaeli, 03/07/2006, Danışma Kurulu Üyeliği Kasım 2005 te gerçekleştirilen V. Ulusal Üretim Araştırmaları Sempozyumu Başkanlığı Nisan 2003 de gerçekleştirilen III. Ulusal Üretim Araştırmaları Sempozyumu Bilimsel Komite üyeliği Ekim 2001 de gerçekleştirilen III. Ulusal Endüstri-İşletme Mühendisliği Kurultayı danışma kurulu üyeliği 8-9 Kasım 2001 de gerçekleştirilen II. Ulusal Üretim Araştırmaları Sempozyumu Bilimsel Komite ve Program Komitesi üyelikleri Ekim 1997 de gerçekleştirilen I. Ulusal Üretim Araştırmaları Sempozyumu Program Komitesi üyeliği

14 Çeşitli kongre, sempozyum ve bilimsel toplantılarda oturum başkanlığı, panelistlik 10.Bilimsel Kuruluşlara üyelikler (LEI) Lean Enterprise Institute SME (Society of Manufacturing Engineers) Yalın Enstitü Derneği - İstanbul Yönetim Araştırmaları Derneği YÖNAD (Kurucu Üye, Yönetim Kurulu Üyesi) Üretim Araştırmaları Derneği- ÜAD (Kurucu Üye, Yönetim Kurulu Üyesi) Yöneylem Araştırması Derneği İTİCÜ Üretim Araştırmaları Kulübü (Danışman Öğretim Üyesi) ( ) MMO İstanbul 11. Ödüller İstanbul Ticaret Üniversitesi Yayın Teşvik Ödülü TURHAN, Zehra Deniz, VAYVAY, Özalp and BİRGÜN, Semra, Supply Chain Reengineering In A Paint Company Using Axiomatic Design, International Journal of Advanced Manufacturing Technology, International Journal of Advanced Manufacturing Technology, 57, s , Son iki yılda verdiğin lisans ve lisansüstü düzeydeki dersler Akademik Yıl Dönem Dersin Adı Haftalık Saati Teorik Uygulama Öğrenci Sayısı MODERN ÜRETİM SİSTEMLERİ (Doktora ve Y.Lisans) ÜRETİM YÖNETİMİ TOPLAM KALİTE YÖNETİMİ Güz SAĞLIKTA TOPLAM KALİTE YÖNETİMİ TEZ (Doktora) TEZ YÜKSEK LİSANS PROJESİ LİSANS

15 ÜRETİM PLANLAMA VE KONTROL MESLEKİ ORYANTASYON VE İŞLETME MÜHENDİSLİĞİNE GİRİŞ ÜRETİM YÖNETİMİNDE ÇAĞDAŞ YAKLAŞIMLAR (Doktora) B B B İLERİ ÜRETİM PLANLAMA VE KONTROL TEKNİKLERİ (Doktora ve Y.Lisans) TOPLAM KALİTE YÖNETİMİ SAĞLIKTA TOPLAM KALİTE YÖNETİMİ TEZ (Doktora) TEZ İlkbahar YÜKSEK LİSANS PROJESİ LİSANS TESİS PLANLAMA ÜRETİM YÖNETİMİ ENVANTER YÖNETİMİ SİSTEM MÜHENDİSLİĞİNE GİRİŞ ÜRETİMDE VERİMLİLİK VE PERFORMANS ANALİZİ (Uzaktan Eğitim) ÜRETİM SİSTEMLERİ (Uzaktan Eğitim) ÜRETİM YÖNETİMİ (Uzaktan Eğitim) TEKNOLOJİ VE VERİMLİLİK YÖNETİMİ (Uzaktan Eğitim)

16 STAJ ÜRETİM YÖNETİMİNDE ÇAĞDAŞ YAKLAŞIMLAR (Doktora) B B B ÜRETİM SİSTEMLERİNİN TASARIM VE ANALİZİ ÜRETİM YÖNETİMİ TEZ (Doktora) Güz TEZ YÜKSEK LİSANS PROJESİ LİSANS ÜRETİM PLANLAMA VE KONTROL MESLEKİ ORYANTASYON VE İŞLETME MÜHENDİSLİĞİNE GİRİŞ ENDÜSTRİYEL SİSTEM ANALİZİ İŞLETME MÜHENDİSLİĞİ TASARIM PROJESİ ÜRETİM PLANLAMA VE KONTROL (Uzaktan Eğitim)

17 ÜRETİM YÖNETİMİNDE ÇAĞDAŞ YAKLAŞIMLAR (Doktora) B B B ÜRETİM YÖNETİMİ YALIN ÜRETİM TEZ (Doktora) TEZ İlkbahar YÜKSEK LİSANS PROJSİ LİSANS TESİS PLANLAMA ÜRETİM YÖNETİMİ MODERN ÜRETİM SİSTEMLERİ (Uzaktan Eğitim) ÜRETİM YÖNETİMİ (Uzaktan Eğitim) TESİS PLANLAMA (Uzaktan Eğitim) İŞLETME MÜHENDİSLİĞİ BİTİRME PROJESİ STAJ Verdiği Dersler: Verdiği Doktora Dersleri: MODERN ÜRETİM SİSTEMLERİ İLERİ ÜRETİM PLANLAMA VE KONTROL TEKNİKLERİ TEDARİK ZİNCİRİ YÖNETİMİ YALIN ÜRETİM VE YÖNETİM ÜRETİM SİSTEMLERİNİN ANALİZİ VE MODELLENMESİ ÜRETİM YÖNETİMİNDE ÇAĞDAŞ YAKLAŞIMLAR TEZ Verdiği Yüksek Lisans Dersleri: ÜRETİM PLANLAMA VE KONTROL MODERN ÜRETİM SİSTEMLERİ İMALAT PLANLAMA VE KONTROL

18 TEDARİK ZİNCİRİ YÖNETİMİ İLERİ ÜRETİM PLANLAMA VE KONTROL TEKNİKLERİ İLERİ ENDÜSTRİ MÜHENDİSLİĞİ COMPUTER INTEGRATED MANUFACTURING DESIGN AND ANALYSIS OF MANUFACTURING SYSTEMS CURRENT TOPICS IN IE SUPPLY CHAIN MANAGEMENT ÜRETİM YÖNETİMİ YALIN ÜRETİM TOPLAM KALİTE YÖNETİMİ SAĞLIKTA TOPLAM KALİTE ÜRETİM SİSTEMLERİNİN TASARIM VE ANALİZİ ÜRETİM SİSTEMLERİNİN YÖNETİMİ ENDÜSTRİ MÜHENDİSLİĞİNDE GÜNCEL KONULAR ÜRETİM KAYNAKLARININ PLANLANMASI TAM ZAMANINDA ÜRETİM SİSTEMLERİNİN TASARIMI SEMİNER PROJECT Lisans Düzeyindeki Dersler: İŞLETME MÜHENDİSLİĞİNE GİRİŞ ÜRETİM SİSTEMLERİ TESİS PLANLAMA ÜRETİM PLANLAMA VE KONTROL ÜRETİMDE VERİMLİLİK VE PERFORMANS ANALİZİ TEKNOLOJİ VE VERİMLİLİK YÖNETİMİ SİSTEM MÜHENDİSLİĞİNE GİRİŞ DEĞER AKIŞI HARİTALANDIRMA GRUP TEKNOLOJİSİ VE HÜCRESEL ÜRETİM YALIN ÜRETİM ENVANTER YÖNETİMİ ESNEK ÜRETİM SİSTEMLERİNE GİRİŞ ENVANTER YÖNETİMİ VE OPTİMİZASYON TEKNİKLERİ SİSTEM ANALİZİ ENDÜSTRİ MÜHENDİSLİĞİNE GİRİŞ ÜRETİM YÖNETİMİ ÜRETİM KONTROL SİSTEMLERİ ENDÜSTRİ MÜHENDİSLİĞİNDE TASARIM ENDÜSTRİYEL SİSTEM ANALİZİ TASRIM PROJESİ BİTİRME PROJESİ Seminer Notları Yalın Üretim Eğitim Semineri, Istanbul Ticaret Odası, Eminönü, 20 Kasım Yeni Üretim Teknikleri, MMO Kocaeli Şubesi, Yalın Üretim Eğitim Semineri, Olimpia Oto Camları San. Ve Tic. A.Ş. Gebze, 14 Haziran 2008 Yalın Üretim Eğitim Semineri, MMO Kocaeli Şubesi, 3 Mayıs 2008 Tam Zamanında / Yalın Üretim Semineri, ENTEK Eğitim Teknolojileri Ve Danışmanlık A.Ş., GOSB Gebze, 4 Nisan 2008 Yalın Üretim Sistemleri Semineri, MMO Taksim Şubesi, 29 0cak 2008

19 Yalın Üretim Sistemleri Semineri, MMO Taksim Şubesi, Yalın Üretim Felsefesi, 22. TEMÖB, Anadolu Üniversitesi, Eskişehir, 6 Eylül Japon Üretim Modeli Yalın Üretim ve Müşteri Gözüyle Değer Akışı Reform Eğitim, Ocak Yalın Üretim, Boğaziçi Eğitim İletişim Organizasyon Ltd. Şt., İstanbul, 23 Eylül Tam Zamanında Üretim Sistemleri, Bileşim Endüstriyel Teknik Eğitim Seminerleri, Ortaköy Princess Oteli, 20 Ağustos Tam Zamanında (Just-In-Time) Felsefesi ve Yan Sanayi-Tedarikçi Firma Seçimi, Ph.D. İşletme Bilimleri Merkezi A.Ş., Adana,13 Kasım Yeni Üretim Teknikleri, MPM Milli Prodüktivite Merkezi, Hyatt Oteli, İstanbul, 2-3 Kasım Toplam Kalite Yönetimi ve Tam Zamanında Üretim, TÜSSİDE Türkiye Sanayi Sevk ve İdare Enstitüsü, Gebze- Kocaeli, 9-12 Ekim Malzeme İhtiyaç Planlaması Sistemi (MRP), TMMOB Makina Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi, Meslekiçi Eğitim Programı, Üretim Kaynakları Planlaması Seminer Notları, İstanbul, s , Mayıs Kapasite Planlaması, TMMOB Makina Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi, Meslekiçi Eğitim Programı, Üretim Kaynakları Planlaması Seminer Notları, İstanbul, s , Mayıs Türkiye de MRP/MRPII Uygulamalarının Şimdiki Durumu, TMMOB Makina Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi, Meslekiçi Eğitim Programı, Üretim Kaynakları Planlaması Seminer Notları, İstanbul, s , Mayıs Tam Zamanında Üretim Sistemi, Yan Sanayi İle İlişkiler ve Kalite Yönetimi, ORHİM Eğitim ve Kültür Merkezi Eğitim Programları, İstanbul (1997 de dahil olmak üzere 1993 ten itibaren sürdürülmüştür.) Esnek Üretim Sistemlerinin Bileşenleri, TMMOB Makina Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi, Meslekiçi Eğitim Programı, Esnek Üretim Sistemleri Seminer Notları, İstanbul, s. 5-11, 1993 Üretim Kaynaklarının Planlanması: MRP II, TMMOB Makina Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi, Meslekiçi Eğitim Programı, Üretim Kaynakları Planlaması Seminer Notları, İstanbul, s , Üretim Kaynakları Planlaması ve Tam Zamanında Üretimin Birlikte Uygulanması, TMMOB Makina Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi, Meslekiçi Eğitim Programı, Üretim Kaynakları Planlaması Seminer Notları, İstanbul, s , Tam Zamanında Üretim, Üretim Planlama ve Stok Kontrol Sistemleri Semineri, TÜSSİDE, Gebze- Kocaeli, Ders Notları Yalın Üretim Ders Notu, İTİCÜ FBE, İstanbul, Tesis Planlama Ders Notu, İTİCÜ Mühendislik ve Tasarım Fakültesi, İstanbul, Üretim Sistemleri Ders Notu, İTİCÜ Mühendislik ve Tasarım Fakültesi, İstanbul, Üretim Sistemleri Ders Notu, KOÜ Mühendislik Fakültesi, Kocaeli, Esnek Üretim Sistemlerine Giriş Ders Notu, İTÜ İşletme Fakültesi, İstanbul Üretim Sistemlerinin Yönetimi Dersi Notu, İTÜ İşletme Fakültesi, İstanbul Üretim Planlama ve Kontrol Ders Notu, TC Deniz Kuvvetleri Gölcük Donanma Komutanlığı Sertifika Programı, İTÜ İşletme Fakültesi, İstanbul, Mayıs Yalın Üretim Ders Notu, İTÜ SEM Endüstri ve İşletme Yöneticiliği Sertifika Programı, İTÜ İşletme Fakültesi, İstanbul Üretim Yönetimi Dersi, Üretim/İmalat Sistemleri Ders Notu, İTÜ İşletme Fakültesi, İstanbul 1993.

20 Yayın Hakemliği ve Editörlük: Uluslararası dergide (SCI) yayın hakemliği: International Journal of Production Research (SCI), Taylor & Francis. International Journal of Production Economics (SCI), Elsevier Science Publ. Industrial Management & Data Systems (SCI Exp.), Emerald. International Journal of the Physical Sciences Technical Gazette (SCI Exp.) Journal of Intelligent and Fuzzy Systems Ulusal dergide yayın hakemliği: Beykent Üniversitesi Fen ve Mühendislik Bilimleri Dergisi, Beykent Üniversitesi Yayını İstanbul Ticaret Üniversitesi Fen Bilimleri Dergisi, İTİCÜ Yayını Gazi Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Dergisi Journal of the Faculty of Engineering and Architecture of Gazi University Havacılık ve Uzay Teknolojileri Dergisi, Journal Of Aeronautics and Space Technologies, HUTEN yayını Sigma Mühendislik ve Fen Bilimleri Dergisi, YTÜ yayını Deniz Bilimleri ve Mühendisliği Dergisi, Journal of Naval Science and Engineering, Deniz Harp Okulu, Basımevi. Yıldız Teknik Üniversitesi Dergisi, YTÜ yayını. Endüstri Mühendisliği Dergisi, TMMOB Makina Mühendisleri Odası Yayını. Akdeniz Üniversitesi İBF Dergisi Otomasyon, Bileşim Yayıncılık A.Ş. Ulusal dergide editörlük: İstanbul Ticaret Üniversitesi Fen Bilimleri Dergisi ( )

Derece Alan Üniversite Yıl Lisans Makina Bölümü İ.D.M.M.A. (Yıldız Teknik.Ünv.) 1980. Y. Lisans İşletme Mühendisliği İstanbul Teknik Üniversitesi 1983

Derece Alan Üniversite Yıl Lisans Makina Bölümü İ.D.M.M.A. (Yıldız Teknik.Ünv.) 1980. Y. Lisans İşletme Mühendisliği İstanbul Teknik Üniversitesi 1983 ÖZGEÇMİŞ 1. Adı Soyadı: Semra BİRGÜN 2. Doğum Tarihi: 10.9.1958 3. Ünvanı: PROF.DR. 4. Öğrenim Durumu: Derece Alan Üniversite Yıl Lisans Makina Bölümü İ.D.M.M.A. (Yıldız Teknik.Ünv.) 1980 Y. Lisans İşletme

Detaylı

CE Belgelendirme Halil ÖZER İstanbul Ticaret Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Endüstri Mühendisliği Anabilim Dalı

CE Belgelendirme Halil ÖZER İstanbul Ticaret Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Endüstri Mühendisliği Anabilim Dalı ÖZGEÇMİŞ 1. Adı Soyadı: VEDAT ZEKİ YENEN 2. Doğum Tarihi: 01/01/1969 3. Unvanı: YRD.DOÇ.DR. 4. Öğrenim Durumu: Derece Alan Üniversite Yıl Lisans İŞLETME MÜH. İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ 1990 Y. Lisans

Detaylı

ÖZGEÇMİŞ. 1. Bir Yatırım Kararı Destek Modeli İçin Analitik Hiyerarşi Yaklaşımı, İTÜ Fen Bilimleri Enstitüsü, (1997).

ÖZGEÇMİŞ. 1. Bir Yatırım Kararı Destek Modeli İçin Analitik Hiyerarşi Yaklaşımı, İTÜ Fen Bilimleri Enstitüsü, (1997). ÖZGEÇMİŞ 1. Adı Soyadı : Demet BAYRAKTAR 2. İletişim Bilgileri Adres E.posta : Süleyman Şah Üniversitesi İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi İşletme Bölümü 34864 Kartal-İSTANBUL : dbayraktar@ssu.edu.tr

Detaylı

Gülçin BÜYÜKÖZKAN FEYZİOĞLU

Gülçin BÜYÜKÖZKAN FEYZİOĞLU Gülçin BÜYÜKÖZKAN FEYZİOĞLU www.gulcinbuyukozkan.net Öğrenim Durumu: Derece Bölüm/Program Üniversite Yıl Lisans Endüstri mühendisliği İstanbul Teknik Üniversitesi 1993 Y. Lisans 1. Endüstri mühendisliği

Detaylı

ÖZGEÇMİŞ. Derece Alan Üniversite Yıl. Lisans SBF, İşletme Bölümü Ankara Üniversitesi 1991. Y. Lisans MBA Old Dominion University 1997

ÖZGEÇMİŞ. Derece Alan Üniversite Yıl. Lisans SBF, İşletme Bölümü Ankara Üniversitesi 1991. Y. Lisans MBA Old Dominion University 1997 ÖZGEÇMİŞ 1. Adı Soyadı: İsmail EROL 2. Doğum Tarihi: 24.05.1968 3. Unvanı: Doç.Dr. 4. Öğrenim Durumu: Derece Alan Üniversite Yıl Lisans SBF, İşletme Bölümü Ankara Üniversitesi 1991 Y. Lisans MBA Old Dominion

Detaylı

Prof. Dr. M. Erdal BALABAN İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi balaban@istanbul.edu.tr ÖZGEÇMİŞ

Prof. Dr. M. Erdal BALABAN İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi balaban@istanbul.edu.tr ÖZGEÇMİŞ 1. Adı Soyadı: Mehmet Erdal Balaban Prof. Dr. M. Erdal BALABAN İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi balaban@istanbul.edu.tr ÖZGEÇMİŞ 2. Doğum Tarihi ve Yeri: 5 / 7 / 1953, Hendek(Sakarya) 3. Unvanı:

Detaylı

Prof. Dr. M. Erdal BALABAN Işık Üniversitesi Mühendislik Fakültesi erdal.balaban@isikun.edu.tr ÖZGEÇMİŞ

Prof. Dr. M. Erdal BALABAN Işık Üniversitesi Mühendislik Fakültesi erdal.balaban@isikun.edu.tr ÖZGEÇMİŞ 1. Adı Soyadı: Mehmet Erdal Balaban Prof. Dr. M. Erdal BALABAN Işık Üniversitesi Mühendislik Fakültesi erdal.balaban@isikun.edu.tr ÖZGEÇMİŞ 2. Doğum Tarihi ve Yeri: 5 / 7 / 1953, Hendek(Sakarya) 3. Unvanı:

Detaylı

ÖZGEÇMİŞ. Derece Alan Üniversite Yıl Lisans İşletme Ekonomisi Mannheim Üniversitesi 1972 Y. Lisans Finansman ve Mannheim Üniversitesi 1974

ÖZGEÇMİŞ. Derece Alan Üniversite Yıl Lisans İşletme Ekonomisi Mannheim Üniversitesi 1972 Y. Lisans Finansman ve Mannheim Üniversitesi 1974 ÖZGEÇMİŞ 1. Adı Soyadı: Mehmet Edip TEKER 2. Doğum Tarihi:25.04.1945 3. Ünvanı: Prof. Dr. 4. Öğrenim Durumu: Derece Alan Üniversite Yıl Lisans İşletme Ekonomisi Mannheim Üniversitesi 1972 Y. Lisans Finansman

Detaylı

ÖZGEÇMİŞ. 1. Adı Soyadı : Rıfat Gürcan Özdemir. 2. Doğum Tarihi : 07.01.1969. 3. Ünvanı : Doç.Dr. 4. Öğrenim Durumu :

ÖZGEÇMİŞ. 1. Adı Soyadı : Rıfat Gürcan Özdemir. 2. Doğum Tarihi : 07.01.1969. 3. Ünvanı : Doç.Dr. 4. Öğrenim Durumu : ÖZGEÇMİŞ 1. Adı Soyadı : Rıfat Gürcan Özdemir 2. Doğum Tarihi : 07.01.1969 3. Ünvanı : Doç.Dr. 4. Öğrenim Durumu : Derece Alan Üniversite Yıl Lisans Endüstri Mühendisliği İstanbul Teknik Üniversitesi 1990

Detaylı

ENDÜSTRİ MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ

ENDÜSTRİ MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ ENDÜSTRİ MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ FAALİYET RAPORU (1 Ekim 2010-30 Eylül 2011) İÇİNDEKİLER GENEL BİLGİLER KADRO. 1-2 Akademik Personel 1 Tam zamanlı... 1 Yarı zamanlı... 2 Araştırma görevlileri..

Detaylı

ÖZGEÇMİŞ. Derece Alan Üniversite Yıl Lisans Gemi İnşaatı ve İstanbul Teknik Üniversitesi 1997

ÖZGEÇMİŞ. Derece Alan Üniversite Yıl Lisans Gemi İnşaatı ve İstanbul Teknik Üniversitesi 1997 1. Adı Soyadı: Doç.Dr.Ramazan KAYNAK 2. Doğum Tarihi: 01.01.1974 3. Unvanı: DOÇENT 4. Öğrenim Durumu: ÖZGEÇMİŞ Derece Alan Üniversite Yıl Lisans Gemi İnşaatı ve İstanbul Teknik Üniversitesi 1997 Deniz

Detaylı

Lisans : İTÜ Kimya-Metalurji Fakültesi (1980-1984) : Kimya Mühendisliği Bölümü

Lisans : İTÜ Kimya-Metalurji Fakültesi (1980-1984) : Kimya Mühendisliği Bölümü Prof. Dr. Demet BAYRAKTAR ın Özgeçmişi Adı, Soyadı : Demet BAYRAKTAR Adresi : İstanbul Teknik Üniversitesi, İşletme Fakültesi Maçka, 34367 ISTANBUL Telefon : (0212) 293 13 00 / 2084 (0212) 296 40 40 Faks

Detaylı

ÖZGEÇMĐŞ. 7.1. Uluslararası Hakemli Dergilerde Yayımlanan Makaleler (SCI, SSCI, Arts and Humanities)

ÖZGEÇMĐŞ. 7.1. Uluslararası Hakemli Dergilerde Yayımlanan Makaleler (SCI, SSCI, Arts and Humanities) ÖZGEÇMĐŞ 1. Adı, Soyadı : Ayşe Tülin Aktin (Yazgaç) 2. Doğum Tarihi : 18.04.1959 3. Unvanı : Prof.Dr. 4. Öğrenim Durumu : Derece Alan Üniversite Yıl Lisans Endüstri Mühendisliği Boğaziçi Üniversitesi 1981

Detaylı

(Geçmişten Günümüze)

(Geçmişten Günümüze) (Geçmişten Günümüze) Dr. TÜRKAY DERELİ Profesör www.technointelligence.org www.gantep.edu.tr/~dereli ÖZGEÇMİŞ dereli@gantep.edu.tr turkay.dereli@gmail.com Son Güncelleme Tarihi 6 Ekim 2011 (8 Zilka de

Detaylı

Prof. Dr. Adem ÖĞÜT Selçuk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Yönetim ve Organizasyon Ana Bilim Dalı

Prof. Dr. Adem ÖĞÜT Selçuk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Yönetim ve Organizasyon Ana Bilim Dalı Prof. Dr. Adem ÖĞÜT Selçuk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Yönetim ve Organizasyon Ana Bilim Dalı KİŞİSEL BİLGİLER Doğum Yeri : Konya Medeni Hali : Evli Yabancı Dil : İngilizce KPDS (97,00)

Detaylı

ÖZGEÇMİŞ. KOMİSYON ÜYELİKLERİ 1. İş Analizi Komisyonu Üyesi Zonguldak Karaelmas Üniversitesi Çaycuma İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, (1999-2000)

ÖZGEÇMİŞ. KOMİSYON ÜYELİKLERİ 1. İş Analizi Komisyonu Üyesi Zonguldak Karaelmas Üniversitesi Çaycuma İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, (1999-2000) ÖZGEÇMİŞ ADI SOYADI: Akif EMİROĞLU ÜNVANI : Öğretim Görevlisi BİRİMİ : B.E.Ü İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi BÖLÜMÜ : İşletme ANA BİLİM DALI: Üretim Yönetimi ve Pazarlama DİPLOMALAR Derece Bölüm/Program

Detaylı

2. Transformatör Merkezlerinin Standardizasyonu ve Eğitim Amaçlı Kullanımı, Caner AKÜNER, M.Ü. Fen Bilimleri Enstitüsü, 1990

2. Transformatör Merkezlerinin Standardizasyonu ve Eğitim Amaçlı Kullanımı, Caner AKÜNER, M.Ü. Fen Bilimleri Enstitüsü, 1990 EK-4 ÖZGEÇMİŞ 1. Adı Soyadı: K.R.İrfan Güney 2. Doğum Tarihi:12.04.1957 3. Unvanı: Prof.Dr 4. Öğrenim Durumu: Derece Alan Üniversite Yıl Lisans Elektrik Mühendisliği Yıldız Teknik 1979 Y.Lisans Elektrik

Detaylı

FUNDA SİVRİKAYA ŞERİFOĞLU

FUNDA SİVRİKAYA ŞERİFOĞLU FUNDA SİVRİKAYA ŞERİFOĞLU Düzce Üniversitesi Kurucu Rektörü Tel: 380 542 1101 Faks: 380 542 1109 e-posta: fundaserifoglu@duzce.edu.tr ÖĞRENİM 1991-1997 Doktora, Endüstri Mühendisliği, Boğaziçi Üniversitesi,

Detaylı

ÖZGEÇMİŞ. Derece Alan Üniversite Yıl. Yönetim ve Organizasyon. 7.2. Uluslararası diğer hakemli dergilerde yayınlanan makaleler

ÖZGEÇMİŞ. Derece Alan Üniversite Yıl. Yönetim ve Organizasyon. 7.2. Uluslararası diğer hakemli dergilerde yayınlanan makaleler ÖZGEÇMİŞ 1. Adı Soyadı: ALİ ERKAN EKE 2. Doğum Tarihi: 25.11.1940 3. Ünvanı: Prof. Dr 4. Öğrenim Durumu: Derece Alan Üniversite Yıl Lisans Y. Lisans Doktora Yönetim Yönetim Yönetim ve Organizasyon Ankara

Detaylı

ÖZGEÇMİŞ. : Roosevelt University,College Of Business Administration; Department of Management; Chicago, Illinois, U.S.A. 1972-1976 (tenured).

ÖZGEÇMİŞ. : Roosevelt University,College Of Business Administration; Department of Management; Chicago, Illinois, U.S.A. 1972-1976 (tenured). 1- Adı Soyadı : Sami ERCAN 2- Doğum Tarihi : 4 Ocak 1938 3- Unvanı : Prof. Dr. 4- Öğrenim Durumu : ÖZGEÇMİŞ Derece Alan Üniversite Yıl Lisans Industrial Management Middle-East Technical 1961 University

Detaylı

YALIN ÜRETİME GEÇİŞ SÜRECİNDE DEĞER AKIŞI HARİTALAMA TEKNİĞİNİN KULLANILMASI: İMALAT SEKTÖRÜNDE BİR UYGULAMA

YALIN ÜRETİME GEÇİŞ SÜRECİNDE DEĞER AKIŞI HARİTALAMA TEKNİĞİNİN KULLANILMASI: İMALAT SEKTÖRÜNDE BİR UYGULAMA İstanbul Ticaret Üniversitesi Fen Bilimleri Dergisi Yıl: 5 Sayı: 9 Bahar 2006/1 s.47-59 YALIN ÜRETİME GEÇİŞ SÜRECİNDE DEĞER AKIŞI HARİTALAMA TEKNİĞİNİN KULLANILMASI: İMALAT SEKTÖRÜNDE BİR UYGULAMA Semra

Detaylı

ÖZGEÇMİŞ. 1. Adı Soyadı: Durmuş Tayyar ŞEN 2. Doğum Tarihi: 25/11/1952 3. Unvanı: Profesör 4. Öğrenim Durumu:

ÖZGEÇMİŞ. 1. Adı Soyadı: Durmuş Tayyar ŞEN 2. Doğum Tarihi: 25/11/1952 3. Unvanı: Profesör 4. Öğrenim Durumu: 1. Adı Soyadı: Durmuş Tayyar ŞEN 2. Doğum Tarihi: 25/11/1952 3. Unvanı: Profesör 4. Öğrenim Durumu: ÖZGEÇMİŞ Derece Alan Üniversite Yıl Lisans Endüstri Mühendisliği Orta Doğu Teknik Üniversitesi 1976 Y.

Detaylı

Derece Bölüm/Program Üniversite Yıl

Derece Bölüm/Program Üniversite Yıl ÖZGEÇMİŞ VE ESERLER LİSTESİ ÖZGEÇMİŞ Adı Soyadı: Prof. Dr. Serkan BAYRAKTAROĞLU Doğum Tarihi: 24 Mart 1971 Öğrenim Durumu: Derece Bölüm/Program Üniversite Yıl Lisans Kamu Yönetimi Ankara Üniversitesi S.B.F

Detaylı

ÖZGEÇMİŞ VE ESERLER LİSTESİ

ÖZGEÇMİŞ VE ESERLER LİSTESİ ÖZGEÇMİŞ VE ESERLER LİSTESİ ÖZGEÇMİŞ Adı Soyadı: Umut Hulusi İNAN Doğum Tarihi: 7 Aralık 1976 e-posta: umutinan@umutinan.com Mobil: 0 532 235 8089 Öğrenim Durumu: Derece Bölüm/Program Üniversite Yıl Fen

Detaylı

AKADEMİK ÖZGEÇMİŞ KİŞİSEL BİLGİLER. İİBF, İşletme Bölümü. isa.ipcioglu@bilecik.edu.tr / isaipcioglu@yahoo.com EĞİTİM BİLGİLERİ AKADEMİK GÖREVLER

AKADEMİK ÖZGEÇMİŞ KİŞİSEL BİLGİLER. İİBF, İşletme Bölümü. isa.ipcioglu@bilecik.edu.tr / isaipcioglu@yahoo.com EĞİTİM BİLGİLERİ AKADEMİK GÖREVLER AKADEMİK ÖZGEÇMİŞ KİŞİSEL BİLGİLER Adı Soyadı İsa İPÇİOĞLU Ünvanı Doç. Dr. Birimi İİBF, İşletme Bölümü Doğum Yeri Ünye E-Posta isa.ipcioglu@bilecik.edu.tr / isaipcioglu@yahoo.com EĞİTİM BİLGİLERİ Derecesi

Detaylı

ÖZGEÇMİŞ. 1. Adı Soyadı : Ömer TORLAK 2. Doğum Tarihi : 06.09.1961 3. Unvanı : Prof. Dr. 4. Öğrenim Durumu Derece Alan Üniversite Yıl

ÖZGEÇMİŞ. 1. Adı Soyadı : Ömer TORLAK 2. Doğum Tarihi : 06.09.1961 3. Unvanı : Prof. Dr. 4. Öğrenim Durumu Derece Alan Üniversite Yıl ÖZGEÇMİŞ 1. Adı Soyadı : Ömer TORLAK 2. Doğum Tarihi : 06.09.1961 3. Unvanı : Prof. Dr. 4. Öğrenim Durumu Derece Alan Üniversite Yıl Lisans İşletme İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi 1982 Yüksek Lisans

Detaylı

AKADEMİK ÖZGEÇMİŞ. Prof. Dr. Ünsal Sığrı usigri@baskent.edu.tr

AKADEMİK ÖZGEÇMİŞ. Prof. Dr. Ünsal Sığrı usigri@baskent.edu.tr AKADEMİK ÖZGEÇMİŞ Prof. Dr. Ünsal Sığrı usigri@baskent.edu.tr Prof. Dr. Ünsal Sığrı; İşletme Yönetimi alanındaki lisans, yüksek lisans ve doktora öğrenimlerini müteakip, 2010 yılında yönetim ve organizasyon

Detaylı

ÖZGEÇMİŞ VE ESERLER LİSTESİ

ÖZGEÇMİŞ VE ESERLER LİSTESİ ÖZGEÇMİŞ VE ESERLER LİSTESİ ÖZGEÇMİŞ Adı ve Soyadı: Hakan Kitapçı Doğum Tarihi: 15 Temmuz 1971 Öğrenim Durumu: Derece Bölüm/Program Üniversite Yıl Doktora Genel İşletme Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü

Detaylı

ÖZGEÇMİŞ. 1. Adı Soyadı: Erkan Abdülgaffar AĞAOĞLU. 2. Doğum Tarihi: 21.08.1952. 3. Unvanı: Prof.Dr. 4. Öğrenim Durumu:

ÖZGEÇMİŞ. 1. Adı Soyadı: Erkan Abdülgaffar AĞAOĞLU. 2. Doğum Tarihi: 21.08.1952. 3. Unvanı: Prof.Dr. 4. Öğrenim Durumu: ÖZGEÇMİŞ 1. Adı Soyadı: Erkan Abdülgaffar AĞAOĞLU 2. Doğum Tarihi: 21.08.1952 3. Unvanı: Prof.Dr. 4. Öğrenim Durumu: Derece Alan Üniversite Yıl Lisans Kimya Bölümü Peşaver Üniversitesi, Pakistan 1968 Lisans

Detaylı

ÖZGEÇMİŞ. 9- Gürsoy, S., Basel II nin Türk Bankacılık Sistemine Etkileri, Trakya Üniversitesi S.B.E., 2007.

ÖZGEÇMİŞ. 9- Gürsoy, S., Basel II nin Türk Bankacılık Sistemine Etkileri, Trakya Üniversitesi S.B.E., 2007. ÖZGEÇMİŞ 1. Adı Soyadı: Sudi APAK 2. Doğum Tarihi: 15 Ekim 1956 3. Unvanı: Prof.Dr. 4. Öğrenim Durumu: Derece Alan Üniversite Yıl Lisans Endüstri Mühendisliği Boğaziçi Üniversitesi 1979 Y. Lisans Ekonomi

Detaylı