Yeşil Alanlarda Çalışma İçin TP Ağaç Yonga Makineleri. D e N m ARk. ReLIAb L e

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Yeşil Alanlarda Çalışma İçin TP Ağaç Yonga Makineleri. D e N m ARk. ReLIAb L e"

Transkript

1 Yeşil Alanlarda Çalışma İçin TP Ağaç Yonga Makineleri D esigne D m ANufACtuR e D D e N m ARk ReLIAb L e ChI pping

2 Get the Job LINDDANA Basiteç söylemek gerekirse, Linddana ağaç yonga makinelerinde uzmandır. 30 yılı aşkın süredir çok çeşitli ağaç yonga makineleri geliştiriyor ve üretiyoruz. Danimarka'daki fabrikamızdan çıkan makineler tüm dünyada satılmaktadır. Ürünler sürekli olarak endüstride nelere ihtiyaç olduğunu bilen profesyonel ortaklarımızla yakın işbirliği halinde geliştirilmektedir. Sonuç olarak verimlilik ve biyokütle üretimi için tüm gereklilikleri karşılayan dayanıklı makineler elde edilir. TP Ağaç Yonga Makineleri tutarlı bir şekilde çoğu durumda başarılı bir ticaretin ön koşulu olan yüksek kaliteli ağaç yongası üretir. Basit tutmak TP Ağaç Yonga Makineleri 1980'den beri operasyonel güvenilirlik, verimlilik ve kullanıcı dostluğunu bünyesinde barındırmıştır. Markamızın arkasındaki güç olduğuna inandığımız kalitemizden asla taviz vermeyiz. Motorlar ve vinçlerin dışındaki her şey kendi fabrikamızda, yüksek teknoloji ürünü donanımlar, yetenekli mühendislik işçiliği ve en sıkı kalite kontrol işlemlerinin bir araya getirilmesiyle üretilmektedir. Tüm makineler en ileri standart olan EN 13525'e uyumludur. Uzun dönemde doğruluğu kanıtlanmış olan test edilip onaylanmış teknolojilerin öneminin farkındayız ve "Basit Tutmak" prensibine bağlı olarak çalışırız. Diğer her şeyin yanında, TP Ağaç Yonga Makineleri doğrudan doğruya kalıcı olmak üzere tasarlanır. Kısa süre içinde düzgün ve sorunsuz bir şekilde çalışmaya devam edebilmeniz için aşınma parçalarının değiştirilmesi çok kolaydır.

3 Done Dinamik ürün çeşitlerimizden biri mutlaka istenen sonucu verecektir TP Ağaç Yonga Makineleri büyük özel bahçelerden kapsamlı çevre düzenleme ve tomrukçuluk projelerine kadar tüm ağaç yongalama ihtiyaçlarınızı karşılar. Geniş yelpazedeki makinelerimiz ve çok çeşitli modellerimizle işiniz için doğru ağaç yonga makinesini ve alanda uygun boşluğu bulmak her zaman mümkündür. Kısa bir bakış Bu broşür size TP Ağaç Yonga Makinesi çeşitleri hakkında bilgi ve temel teknik özellikleri sağlar. Basit kılavuzumuz işiniz için en doğru aracı seçmenizde yardımcı olacaktır. Daha fazla bilgi edinmek için, adresindeki web sitemizden detaylı ürün özelliklerini ve kapsamlı veri sayfalarını bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Seçenekler hakkında fikir almak için bizimle veya yerel TP distribütörünüzle iletişime geçebilirsiniz. Linddana devam eden çalışmalar için sürekli müşteri desteği sağlar Linddana, ağaç yonga makinelerinin hizmet ömürleri boyunca verimli şekilde ve sorunsuzca çalışması için destek sağlar. Artık makinenin tüm kritik/hayati aşınma parçaları için bir TP SERVİS KUTUSU sipariş edebilirsiniz. Daha sonra, ihtiyaç olduğu takdirde buna hazır olur ve aksama süresini minimuma indirebilirsiniz. Ayrıca, makineyi tam olarak ihtiyaçlarınıza uygun kılacak çok çeşitli aksesuarlar da sunmaktayız. AĞAÇ YONGASI çevre dostu çözüm İlk başlarda, ağaç yongalama esas olarak parklar ve ormanlıklar gibi alanlarda dalların ve yeşil atıkların kaldırılması için kullanılıyordu, fakat ağaç yongası gittikçe önemli bir doğal kaynak olarak görülmeye başlandıkça, ağaç yongalama yeni ve ekonomik bir boyut kazandı. Ağaç yongası, kalitesi tutarlıysa ve belirli gereklilikleri karşılıyorsa değerlidir. TP Ağaç Yonga Makineleri bu gerekliliklerin karşılanmasını garanti eder. Tüm ürün çeşitlerimiz yüksek kaliteli ağaç yongası temin etmek üzere tasarlanmıştır ve makinelerimizin birçoğundaki bıçaklar amaçlanan ağaç yongası kullanımına bağlı olarak farklı boyutlar üretecek şekilde ayarlanabilir. Büyük miktarlarda ağaç yongası halihazırda enerji ve ısınma için yakıt olarak ve MDF paneli ve kağıt üretimi gibi endüstriyel amaçlarla kullanılmaktadır. Ayrıca, ağaç yongası geniş ölçüde toprak örtüsü olarak veya kimyasal spreyleme ihtiyacını azaltan veya ortadan kaldıran çevre dostu bir otkıran olarak yollarda kullanılmaktadır.

4 İyi bir başlangıca hazırsınız TP 100, TP 130 ve TP 160 Günlük malzemenin % 60-70'i 10 cm veya daha az kalınlığa sahipse tavsiye edilir. TP ürünlerindeki en küçük ağaç yonga makinesi grubu, boyutlarına rağmen en popülerleridir ve hiç şüphesiz bu segmentteki pazarda sınıfının en iyisidir. Yeşil malzemeleri etkin biçimde parçalamak için tasarlanmışlardır. TP 130 ve TP 160'ın güçlü ortak özellikleri yatay besleme silindirleri 90 yongalama açısı ayar gerektirmeden hızlı bıçak değiştirme ağaç yongası ısıtma amaçlı kullanım için son derece uygundur TP 100 PTO TP 100 en küçüğün en büyüğü TP 100 dik duran bir huniyle dayanıklı bir tamburlu ağaç yongalama makinesidir. Oldukça küçük, kompakt ve son derece verimli bir makinedir. Sınırlı alanlarda ve çekici gücünün 40 bg altında olduğunda özellikle kullanışlıdır. maks. ağaç: ø100 mm, y150 x g275 mm güç gereksinimi: kw (15-40 bg) bıçak sayısı: 2 parça (çevrilebilir) ağaç yongası boyutu: 5-20 mm kapasite: 7 m 3 /saate kadar ağırlık: PTO = 195 kg TP 130 PTO TP 130 MOBILE (25 bg Kohler) TP 130 kullanıcı dostu ve kompakt TP 130 size paranızın karşılığında mümkün olan en mükemmel kapasite ve verimliliği sunar. Bu ağaç yongalama makinesi kaliteden veya güvenlikten taviz vermeden en uygun ve basit hale getirilmiştir. Öne çıkan özellikleri: özellikle güçlü bir içeri beslemeyi garanti eden köpekbalığı benzeri dişli hidrolik tahrikli bir besleme silindiri, döner boşaltma ağzı, çalıştırma ve durdurma için kumanda kolu, çevrilebilir besleme silindirleri ve iki bıçak. maks. ağaç: ø130 mm, y130 x g220 mm güç gereksinimi: kw (25-60 bg) bıçak sayısı: 2 parça ağaç yongası boyutu: 8 mm kapasite: 10 m 3 /saate kadar ağırlık: PTO = 516 kg MOBILE = 680 kg TP 160 PTO TP 160 MOBILE (35 bg Lombardini) TP 160 TRACK (35 bg Lombardini) TP 160 verimli ve çok yönlü Dallar ve diğer odun atıkları için güçlü ve etkin bir içeri beslemeyi garanti etmek için hidrolik içeri besleme ve iki yatay konumlandırılmış besleme silindirine sahip verimli bir ağaç yongalama makinesidir. Besleme silindiri hızının hidrolik kumandası ağaç yongası boyutunu 4 ila 10 mm arasında ihtiyacınıza göre ayarlayabilmenizi sağlar. Ayrıca, bu makine döner boşaltma ağzı, çalıştırma ve durdurma için kumanda kolu, çevrilebilir besleme silindirleri ve iki bıçağa sahiptir. maks. ağaç: ø160 mm, y160 x g220 mm güç gereksinimi: kw (30-80 bg) bıçak sayısı: 2 parça ağaç yongası boyutu: 4-10 mm kapasite: 18 m 3 /saate kadar ağırlık: PTO = 585 kg MOBILE = 830 kg TRACK = 1195 kg

5 ve bizde bunun fazlası da var TP 200 ve TP 250 Günlük malzemenin % 60-70'i 10 cm veya daha az kalınlığa sahipse tavsiye edilir. TP 200 ve TP 250 alan açma ve çevre düzenlemesi için esneklik sağlar. Bu ağaç yonga makineleri oldukça küçük dallardan 250 mm çapındaki ağaçlara kadar her işinizin altından kalkabilir. Orman teknisyenleri, yükleniciler ve başkalarının kapsamlı ihtiyaçlarını karşılayabilecek kapasitesiyle TP 200 Linddana nın en çok satan ağaç yonga makinesidir. TP 250 temelde tasarım ve yapı olarak TP 200'ün aynısıdır, fakat gücü ve boyutları daha geniş çaptaki ağaçları ele alabilecek biçimdedir. TP 200 ve TP 250'nin güçlü ortak özellikleri 90 yongalama açısı yatay besleme silindirleri ayar gerektirmeden hızlı bıçak değiştirme üstten menteşeli çalıştırma çubuklu açık, katlanır huni rotor haznesinde ve itici bıçaklarda değiştirilebilir kasa TP 200 PTO TP 200 MOBILE (52 bg Hatz) TP 200 MOBILE TURNTABLE (52 bg Hatz) TP 200 güçlü ve popüler bir ağaç yongalama makinesi TP 200'ün TP Ağaç Yongalama Makineleri arasında en çok maks. ağaç: ø200 mm, y210 x g265 mm satan model olması sebepsiz yere değildir. Bu model güç gereksinimi: kw ( bg) parklarda, bahçelerde ve çevre düzenlemede rutin işlerle bıçak sayısı: 3 parça karşılaştığında optimum bir işlevsellik, boyut ve kapasite ağaç yongası boyutu: 4-10 mm kombinasyonu sunar. Diğer özelliklerinin yanı sıra, TP 200 kapasite: 40 m 3 /saate kadar güçlü içeri besleme için iki hidrolik besleme silindiri, üç ağırlık: PTO = 700 kg bıçak, hidrolik ağaç yongası boyutu ayarı, döner boşaltma MOBILE = 1350 kg (52 bg) ağzı ve rotor haznesinde (bakım maliyetlerinin azaltılmasına yardımcı olan) değiştirilebilir bir kasaya MOBILE TURNTABLE = 1550 kg (52 bg) sahiptir. TP 250 PTO TP 250 PTO K TP 250 MOBILE TURNTABLE (72 bg Hatz) TP 250 daha kapsamlı ve daha zorlu görevler için TP 250 yapı ve tasarım olarak temelde TP 200'e karşılık maks. ağaç: ø250 mm, y260 x g350 mm gelir, fakat parmak kalınlığındaki dallardan 250 mm güç gereksinimi: kw ( bg) çapındaki ağaçlara kadar her işin altından kalkabilecek bıçak sayısı: 3 parça şekilde boyutlandırılmıştır. Diğer özelliklerinin yanı sıra, ağaç yongası boyutu: 4-13 mm TP 250 iki hidrolik besleme silindiri, paralel borulu kapasite: 60 m 3 /saate kadar benzinli motorlar, üç bıçak, hidrolik ağaç yongası boyutu ağırlık: PTO = 1065 kg ayarı, döner boşaltma ağzı ve rotor haznesinde (bakım PTO K = 1030 kg (vinç hariç) maliyetlerinin azaltılmasına yardımcı olan) değiştirilebilir MOBILE TURNTABLE = 2200 kg bir kasa ile temin edilebilir.

6 Ağır işler için tasarlandı TP 230 ve TP 270 Günlük malzemenin % 60-70'i 5 cm veya daha fazla kalınlığa sahipse tavsiye edilir. TP 230 ve TP 270 ağaç yongası bir römorkta toplanacaksa veya ağaç yongalama sıklıkla yol ve patikalar boyunca yapılıyorsa en doğru tercihtir. Her iki ağaç yonga makinesinin de römork bağlama çatalı mevcuttur. Huni, örneğin rüzgar kırıcılar tıraşlanırken besleme malzemesini ağaç yongalama makinesine ulaştırarak sürüş yönüyle bağlantılı olarak yanlara bakar. Dikey besleme silindirleri ve 45 yongalama açısı çok birbirine geçmiş dalların bile güç kullanılarak ve etkin biçimde çekilmesini garanti eder. TP 230 ve TP 270'nin güçlü ortak özellikleri açılı huni 45 yongalama açısı dikey besleme silindirleri çeşitli ağaç yongası boyutları sağlayan ayarlanabilir bıçaklar TP VİNÇ veya bir vinç sistemi kullanılabilir entegre römork bağlama çatalı TP PILOT/TP PILOT K TP 230 PTO ve TP VİNÇ Vinçli TP 230 PTO K TP 230 GREENLINE TP açılı hunisiyle benzersiz bir tasarım Dik bir açıyla yana dönük katlanır hunili güçlü bir ağaç yongalama makinesi ve toplama römorku için entegre bir römork bağlama çatalı. Bunların her ikisi de TP 230'u dalların ve ağaç atıklarının etkin biçimde kaldırılmasının yüksek önceliğe sahip olduğu durumlarda yollar, patikalar ve hendekler boyunca çalışma için ideal kılar. Makine üç bıçağa, dikey besleme silindirlerine ve ayrıca birbirine girmiş dalların etkin biçimde yongalanmasını garanti eden 45 yongalama açısına sahiptir. Rotor haznesindeki değiştirilebilir kasa bakım maliyetlerinin azaltılmasına yardımcı olur. maks. ağaç: ø230 mm, y230 x g240 mm güç gereksinimi: kw ( bg) bıçak sayısı: 3 parça ağaç yongası boyutu: mm kapasite: 54 m 3 /saate kadar ağırlık: PTO = 990 kg PTO K = 990 kg (vinç ve vinç desteği hariç) GREENLINE = 2500 kg TP 270 PTO ve TP VİNÇ TP 270 PTO K TP 270 PTO K F TP huni ile üstün kapasite Büyük ağaçların bile geniş kapasiteli ve güçlü içeri beslemesini garanti etmek için hidrolik besleme silindirleri ve 45 yongalama açısıyla güçlü bir ağaç yongalama makinesidir. Ağaç yongalama makinesi TP VİNÇ veya bir vinç ile manuel olarak çalıştırılabilir. Huni sürüş yönüne doğru 45 açılıdır ve hemen hemen her durumda optimum çalışma koşulları sağlar. Makine üç bıçak, döner boşaltma ağzı, römork bağlama çatalı ve rotor haznesinde (bakım maliyetlerinin azaltılmasına yardımcı olan) değiştirilebilir bir kasa donanımlarına sahiptir. maks. ağaç: ø270 mm, y280 x g290 mm güç gereksinimi: kw ( bg) bıçak sayısı: 3 parça ağaç yongası boyutu: mm kapasite: 76 m 3 /saate kadar ağırlık: PTO = 1385 kg PTO K = 1345 kg (vinç ve vinç desteği hariç) PTO K F = 1345 kg

7 ... ve daha da ağır işler için TP 320 ve TP 400 Maksimum kapasite belirleyici faktörse tavsiye edilir TP 320 ve TP 400 bütün ağaç kesme veya biyolojik yakıt gibi sıralı kesim ve etkin büyük ölçekli ağaç yongası üretimi için uygun çok güçlü ağaç yongalama makineleridir. Makineler tasarım ve fonksiyonellik olarak temelde aynıdır. Aralarında seçim yapmak görevlerin kapsamından güç gereksinimine ve ağaç yongası boyutlarına kadar dikkatli bir değerlendirmeye bağlıdır. TP 320 ve TP 400'nin güçlü ortak özellikleri 30 yongalama açısı dikey besleme silindirleri çeşitli ağaç yongası boyutları sağlayan ayarlanabilir bıçaklar entegre vinç desteği TP PILOT K ile akıllı kontrol sıralı kesim için optimum yakıt için ağaç yongası üretmek amacıyla optimize edilmiş enerji PTO ve ana aks arasında kayışlı tahrik TP 320 PTO K TP 320 güçlü ve akıllı bir ağaç yongalama makinesi TP 320'de huni doğrudan arkaya dönüktür ve sıralı kesim ve maks. ağaç: ø320 mm, y320 x g340 mm bütün ağaç kesme için son derece uygundur. Entegre, güç gereksinimi: kw ( bg) kompakt vinç sistemi rüzgar kırıcılar üzerinde veya yollar bıçak sayısı: 4 parça (dönüş başına 2 kesim) boyunca çalışırken büyük avantaj sağlar. Güçlü dişlere ve ağaç yongası boyutu: mm bıçaklara sahip iki dikey besleme silindiri üstün içeri besleme (sert ağaçta maks. 20 mm) gücü sunarken, rotor diskindeki çiftli olarak dört bıçak ağaç kapasite: 180 m 3 /saate kadar yongalamadan meydana gelen titreşimleri oldukça azaltır. ağırlık: PTO K = 2500 kg (vinç hariç) Ağaç yongalama makinesinin tüm fonksiyonları aynı zamanda çekiciyi çalışma sırasında aşırı yüklemeden koruyan akıllı monitör TP PILOT K aracılığıyla kumanda edilir. TP 400 PTO K TP 400 COMPACT K TP 400 saf güç ve verimlilik TP 400 profesyonel ormancılıkta ağaç yongası üretimi için en uygun ağaç yongalama makinesidir. Neredeyse saatte 150 m 3 ağaç yongası üretecek yeterlikte kapasitesi vardır. Standart ekipman listesi uzundur ve titreşimi önemli ölçüde azaltan dört bıçaklı bir rotor, PTO ve rotor arasında hidrolik kayışlı tahrik, otomatik besleyici silindir hızı ayarı, entegre yüksek basınçlı hidrolikler ve hidrolik olarak açılan bölünmüş bir rotor haznesi barındırır. Etkileyici TP PILOT görüntüleme sistemi verimliliği maksimuma çıkarmak ve gerilimi minimuma indirmek için tüm çalışmaları akıllı biçimde kontrol eder. maks. ağaç: ø400 mm, y400 x g440 mm güç gereksinimi: kw ( bg) bıçak sayısı: 4 parça (dönüş başına 2 kesim) ağaç yongası boyutu: mm (sert ağaçta maks. 25 mm) kapasite: 400 m 3 /saate kadar ağırlık: PTO K = 2950 kg (vinç hariç) COMPACT K = 3200 kg (vinç hariç)

8 D esigne D m ANufACtuR e D D e N m ARk ReLIAb L e ChI pping Ağaç Yongalamada Lider Linddana 1980'den beri başarıyla TP Ağaç Yonga Makineleri tasarlamakta, üretmekte ve pazarlamaktadır. Bugün, Danimarka kökenli firma etkileyici çeşitlilikteki güvenilir makineleriyle pazar lideridir. TP Ağaç Yonga Makineleri kullanıcı dostu, sağlam tasarımlı ve son derece verimlidir. Kendini işine adamış geliştirme ekiplerimiz makinelerimizin modern çevre düzeni ve biyokütle üretiminin gerektirdiği yüksek güvenlik standartlarına uygun olmalarını garanti eder. TP Ağaç Yonga Makineleri tüm dünya çapında pazarlanmakta ve işinin ehli satış organizasyonları tarafından desteklenmektedir. İthalatçı DEMPO DIS TÌC. LTD STÌ. Aksinne Mah. Furgan Dede Cad. Karagöz Sok. No: 11/A Konya T Mail Web Distribütör Linddana A/S Ølholm Bygade 70 DK-7160 Tørring (TR)