KOSGEB Bursa Hizmet Merkezi Müdürlüğü

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "KOSGEB Bursa Hizmet Merkezi Müdürlüğü"

Transkript

1 N 3 Şubat 2015 AVRUPA İŞLETMELER AĞI (EEN) DOĞU MARMARA KONSORSİYUMU E-BÜLTENİ KOSGEB Bursa Hizmet Merkezi Müdürlüğü KOSGEB KOBİ ve Girişimcilik Ödülleri Sahiplerini Buldu Başarılı KOBİ ve girişimcilerimizin kamuoyuna tanıtılması, ülkemiz ekonomisine yaptıkları katkının göz önüne serilmesi, cesaretlendirilmeleri, potansiyellerinin ortaya çıkarılması ve ödüllendirilmeleri amacıyla 2012 den bu yana her yıl düzenlenmekte olan KOSGEB KOBİ ve Girişimcilik Ödülleri nin bu yıl üçüncüsü gerçekleştirildi. KOSGEB KOBİ ve Girişimcilik Ödülleri geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi Yılın Başarılı KOBİ Büyük Ödülü, Yılın Başarılı KOBİ Ödülleri ve Yılın Başarılı Girişimci Ödülleri kategorilerinde verildi. KOSGEB Bursa Hizmet Merkezi Müdürlüğü olarak 2014 KOSGEB KOBİ ve Girişimcilik Ödülleri kapsamında başvuru yapan 113 adet işletmemizden 50 adedinin başvurusu uygun bulunmuş ve Türkiye genelinde uygun bulunmuş olan 296 firmanın içinde yer almıştır. Yapılan değerlendirmenin ardından, Bursa 2014 KOSGEB KOBİ ve Girişimcilik Ödülleri kapsamında, 2013 yılında 11 finalistle yarışan Bursa 40 finalistin 12 ini çıkarmış ve bir kez daha 3 büyük ilin toplamını geride bırakmıştır.

2 a Bursa ya 2 Ödül Ankara Rixos Otel'de, Başbakan Ahmet Davutoğlu ile Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık'ın katılımlarıyla 29 Ocak 2015 tarihinde "KOSGEB KOBİ ve Girişimcilik" ödül töreni gerçekleştirildi. Bu yıl üçüncüsü düzenlenen KOSGEB KOBİ ve Girişimcilik Ödülleri kapsamında Bursa dan 2 firmamız 40 finalist içinde kendi kategorilerinde birinciliği elde ederek, KOBİ Büyük Ödülü kategorisinde 1982 yılından bu yana ticari araçlar, zirai traktörler, iş makinaları ve özel araçlar için direksiyon ve süspansiyon parçaları üretmekte olan NSK Otomotiv Sanayi ve Tic. Ltd. Şti. birincilik ödülünün sahibi olmuştur. Yılın Küresel Doğan Girişimci Ödülü kategorisinde ise otomotiv sektörü için körük imal eden ve 2012 yılından bu yana üretimini sürdürdüğü yeni üretim tesisinde yıllık adet körük üretimi gerçekleştiren ve bunun %95 ini ihracat yönlendiren Mekpa Hava Süspansiyon Körükleri Kollektif Şirketi ödülün sahibi olmuştur.

3 Bursa Ticaret ve Sanayi Odası BTSO Gürcistan Acara Özerk Cumhuriyeti Hükümet Başkanı ve Beraberindeki Heyeti Ağırladı Bursa da çeşitli temaslarda bulunan Acara Özerk Cumhuriyeti Hükümeti Başkanı Archil Khabadze, Maliye ve Ekonomi Bakanı Davıt Baladze, Sağlık ve Sosyal Güvenlik Bakanı Nugzar Surmanıdze, Eğitim, Kültür ve Spor Bakanı Gıorgi Tavamaıshvılı, T.C. Batum Başkonsolosu Yasin Temizkan, Gürcistan Büyükelçisi İrakli Koplatadze ile beraberindeki hükümet temsilcileri, 25 Ocak tarihinde BTSO Altıparmak Hizmet Binası nda Bursa iş dünyası temsilcileriyle buluştu. Toplantıda Acara Bölgesi ile Bursa arasındaki ilişkilerin daha da güçlendirmek amacıyla kardeşlik protokolü imzalandı.

4 BTSO ve BALKANSİAD İşbirliği ile 1. Balkan İşbirliği Toplantısı BTSO, Balkan Rumeli Sanayicileri ve İşadamları Derneği (BALKANSİAD) ile birlikte düzenlediği 1. Balkan İşbirliği toplantısı 11 Balkan ülkesinden gelen ticaret ataşelerinin katılımı ile 6 Şubat ta Bursa da gerçekleştirildi. Toplantıda Arnavutluk Cumhuriyeti, Bosna Hersek, Bulgaristan, Hırvatistan, Karadağ, Kosova, Makedonya, Moldova, Romanya, Sırbistan ve Slovenya Cumhuriyeti temsilcileri ülkelerinin ticaret, yatırım ve ekonomik işbirliği olanakları hakkında katılıcılara bilgiler verdi. Toplantıda Balkan ülkeleri ile ilişkilerimizin daha da kuvvetlenmesi ve pekişmesi adına Mayıs tarihleri arasında Bursa da 12 Balkan ülkesinden firmaların, belediyelerin, ilgili kamu kurumlarının geniş katılımıyla Balkan Ticaret Fuarı nı düzenleyeceği duyuruldu. İlk kez düzenlenecek Balkan Ticaret Fuarı ile Türk yatırımcıları Balkan ülkelerindeki iş adamları ile aynı çatı altında buluşturmak, oluşturulacak sinerji ile mevcut kültürel ve ticari bağları daha da güçlendirmek, yeni ticari bağlantıları sağlamak hedeflenmektedir. BTSO ve Prettl Beteiligungs Holding işbirliği ile Enerji Tanıtım Organizasyonu Almanya dan gelecek 7 firmanın temsilcilerinin katılımıyla 17 Mart 2015 tarihinde BTSO da Enerji verimliliği, üstün kalite rüzgar türbinleri, yüksek kalite PV BIPV çözümler ve solar üretim teknolojisi, enerji depolama sistemleri ve hibrid sistemler, yüksek teknolojili mobil jeneratörler gibi çevre dostu uygulamalar konusunda bilgilendirme ve bu firmalarla ikili iş görüşmeleri yapılması planlanmaktadır.

5 Doğu Marmara ABİGEM AB Erasmus Plus Projeleri Yazarlığı ve Proje Döngüsü Atölyesi Bu güne kadar Avrupa nın birçok farklı ülkesi ve farklı şehrinde projeler üretmiş ve uygulanması konusunda hizmet vermiş, Türkiye nin en tecrübeli ekibine sahip olan Doğu Marmara ABİGEM tarafından, Mart tarihinde Gebze Sivil Toplum Merkezi nde AB Projeleri Yazarlığı ve Proje Döngüsü Yönetimi Atölyesi (PCM) eğitimi verilecektir. Yaygın eğitim metotlarını kullanarak daha zevkli ve öğretici hale getirilen bu eğitimde; katılımcılar, sadece sabit sunum üzerinden bilgilendirilmeyecek aynı zamanda farklı öğrenme araçlarını kullanarak fikirlerini proje formatında hazırlayıp alanında uzman eğitimcilere sunma fırsatı da yakalayacaklardır. Eğitim sonunda yenilenen Erasmus Plus Programlarına hakim olacak ve istedikleri projeleri hazırlayarak destek alabileceklerdir. Eğitimin Amaçları: Eğitim Programı; katılımcılara özellikle Erasmus Plus Programı tarafından sunulan hibelerden faydalanmak için gerekli olan, proje hazırlama konusunda bilgi ve becerinin aktarılması ve bu bilgilerin aktarımından sonra her katılımcının kendi fikrini proje formatına dönüştürecek düzeyde pratiğe sahip olmasını amaçlamaktadır. Bu eğitimde aktarılacak teorik bilgilerin yanı sıra katılımcılar kendi proje fikirlerini gerçek projelere dönüştürme imkânına sahip olacaklardır.

6 Eskişehir Sanayi Odası ESO Üyesi Firmalar Ocak 2015 Tarihlerinde Almanya BAU Fuarı na Katıldı Eskişehir Sanayi Odası nın düzenlediği yurtdışı organizasyonuyla üyelerimizin dünyanın en büyük yapı fuarı BAU 2015`e katılımı sağlandı. Almanya`nın Münih kentinde gerçekleştirilen BAU 2015-Yapı & İnşaat Malzemeleri Fuarı na odamız tarafından düzenlenen organizasyon Ocak 2015 tarihleri arasında gerçekleştirildi. İki yılda bir yapılan ve dünyanın sektördeki en önemli markalarının buluştuğu BAU Fuarı na 42 ülkeden 2 binin üstünde firma katıldı ve 42 Türk firması da stantla yer aldı. ESO üyesi sanayicilerin ilgi gösterdiği fuarda, 20 adet firma temsilcisi sanayici yapı ve inşaat sektöründeki yeni gelişmeleri yakından izleme fırsatı yakaladı ve iş görüşmeleri gerçekleştirdi.

7 Eskişehir Sanayi Odası nda Sosyal Medya Tanıtımı Yapılıyor Avrupa İşletmeler Ağı Konsorsiyum görevini, Odamız olarak üstlendiğimiz Social Media Manager of the Consortium faaliyetleri kapsamında çalışmalarımıza devam ediyoruz. Şubat ayı içerisinde Dijital Sosyal Medya Pazarlaması Semineri ni Eskişehir Sanayi Odası olarak düzenleyeceğiz. Eğitimde günümüz güncel iletişim yöntemleri, uygulama ve olumlu sonuçları katılımcılarımızla paylaşılacaktır Nisan 2015 Almanya Hannover Messe Fuarı nda İş Heyeti Organizasyonu ve İkili İş Görüşmeleri Etkinliği Eskişehir Sanayi Odası üyesi olduğu Avrupa İşletmeler Ağı kapsamında, Nisan tarihlerinde Almanya Hannover Messe Fuarı nda İş heyeti organizasyonu ve ikili iş görüşmeleri etkinliği düzenleyecektir. Dünya'nın en önemli sanayi fuarı konumunda olan Hannover Messe, katılımcılar için Avrupa pazarında yer alma ve en son teknik bilgi ve becerileri görme fırsatı sunmaktadır yılından bu yana her yıl m2'lik bir alanda gerçekleştirilen Fuara 2014 yılında firma stant ile, kişi de ziyaretçi olarak katılmıştır. Bu yıl Hindistan'ın partner ülke olarak yer alacağı Fuarın ana teması Endüstri 4.0 ve makineden makineye iletişim olacaktır. Endüstri ve teknolojinin en büyük sahnesi Hannover Messe'de ağırlık olarak; endüstriyel otomatlar ve enformasyon teknolojisi, enerji ve muhit teknolojisi, tahrik ve sıvı tekniği, yan sanayi işletme, yapım teknolojisi ve hizmetleri, makine imalat, endüstriyel otomasyon, metal işleme, yüzey işleme, kaynak, döküm, metalürji, dişli ve disk teknolojisi, motorlar, enerji ve dağıtımı, yenilenebilir enerji, santral teknolojileri, akışkan ve hava tekniği, plastik-kauçuk, robot sistemleri, sensor teknolojisi, vakum teknolojisi, lazer tekniği, yapı tekniği, taşıyıcılar, bina otomasyonu ve çözümleri, konstrüksiyon teknikleri, C-teknolojileri, ölçme ve kumanda teknolojisi gibi alanlara yer verilecektir.

8 ULUTEK HORIZON 2020 SME Instrument/KOBİ Aracı Bilgilendirme Eğitimi Avrupa Komisyonu tarafından yılları arasında yürütülecek olan KOBİ lere yönelik HORIZON 2020 KOBİ Aracı Programı hakkında bilgi vermek, çağrı alanlarına yönelik stratejileri ve programın beklentilerini ortaya koymak amacıyla 11 Şubat 2015 Çarşamba günü, HORIZON 2020 KOBİ Aracı Bilgilendirme Eğitimi düzenlendi. ULUTEK Konferans salonunda KOBİ lere yönelik gerçekleştirilen ve yoğun katılımla gerçekleştirilen bilgi gününde, HORIZON 2020 Sistem Kaydı, Başvuru Süreci ve Network kullanımı ile ilgili bilgilendirmelerde de bulunuldu. 4. Bilim ve Teknoloji Haftası Etkinlikleri Mart 2015 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan Üniversite Projeleri ve Patentleri Yarışıyor ana temalı 4. Bilim ve Teknoloji Haftası etkinlikleri çalışmaları devam ediyor. Bu yıl ilk kez uluslararası düzeyde gerçekleştirilecek olan etkinlik hakkında detaylı bilgiye projeleryarisiyor.uludagtto.com adresinden ulaşılabilir. Bu etkinlik ile Üniversite ve Sanayi bir araya getirilerek üniversite proje ve patentleri değerlendirilecek, ticarileştirilebilecek patentler sanayi ve yatırımcılarla buluşturularak işbirliklerinin oluşturulması sağlanacaktır. Program kapsamında: Proje ve Patent Sergisi, Üniversite patent sahipleri ve firmalar arasında İkili Görüşmeler (B2B), AB Araştırma ve Geliştirme Programı HORİZON 2020 ve girişimcilik eğitim ve panelleri gerçekleştirilecektir.

9 KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ TEKNOPARK (Kocaeli Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi) Nanoteknolojinin İlaç Uygulamalarında Kullanımı Kocaeli Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi aracılığıyla 13 Şubat 2015 tarihinde Sabancı Üniversitesi Nanoteknoloji Araştırma ve Uygulama Merkezi (SUNUM) da bir işbirliği görüşmesi gerçekleşmiştir. Kocaeli Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü öğretim üyesi Yard. Doç. Dr. Olcay Mert ile SUNUM araştırmacılarından Dr. Hilmi Ege arasında gerçekleşen görüşmede, nanoteknolojinin ilaç uygulamalarında kullanımını konu alan bir proje geliştirilmesi görüşülmüş ve taraflar bu konu kapsamındaki fikir ve önerilerini paylaşmışlardır.

2014 FAALİYET RAPORU 2015 ÇALIŞMA PROGRAMI

2014 FAALİYET RAPORU 2015 ÇALIŞMA PROGRAMI 2014 FAALİYET RAPORU 2015 ÇALIŞMA PROGRAMI ESKİŞEHİR SANAYİ ODASI VE BAĞLI İŞTİRAKLER Eskişehir Endüstriyel Enerji Üretim Otoprodüktör Grubu San. ve Tic. A.Ş. Eskişehir Bilişim İletişim San. ve Tic. A.Ş.

Detaylı

SUNUŞ. İstanbul Sanayi Odası nın 1995 yılından bu yana çevre alanında verdiği ödülleri 2014 yıldan itibaren

SUNUŞ. İstanbul Sanayi Odası nın 1995 yılından bu yana çevre alanında verdiği ödülleri 2014 yıldan itibaren SUNUŞ İstanbul Sanayi Odası nın Değerli Meclis Üyeleri, İstanbul Sanayi Odası Yönetimi olarak 2013-2016 çalışma dönemimizin ikinci yılı olan 2014 te de yoğun ve verimli bir yılı daha geride bıraktık. Yönetime

Detaylı

KOCAELİ SANAYİ ODASI FAALİYET RAPORU

KOCAELİ SANAYİ ODASI FAALİYET RAPORU KOCAELİ SANAYİ ODASI İÇİNDEKİLER I.BÖLÜM -2017 DÖNEMİ ORGAN SEÇİMLERİ TAMAMLANDI 9-2017 Dönemi Oda Organları Seçimleri Tamamlandı 10 II.BÖLÜM PROJELERLE 13 Doğu Marmara Sanayİ ve Teknolojİ Fuarı 14 KSO-kOcaeli

Detaylı

ADASO MECLİS ÜYELERİ 2

ADASO MECLİS ÜYELERİ 2 Sunuş 1 MECLİS ÜYELERİ 2 YÖNETİM KURULU ÜYELERİ 3 DİSİPLİN KURULU ÜYELERİ / BÜTÇE KOMİSYONU 4 İÇİNDEKİLER Sunuş... 1 MECLİS ÜYELERİ... 2 YÖNETİM KURULU ÜYELERİ... 3 DİSİPLİN KURULU ÜYELERİ / BÜTÇE KOMİSYONU...

Detaylı

Yeni projelerle büyümeye devam...

Yeni projelerle büyümeye devam... Söz yerine iş, hayal yerine somut projelerin üretildiği adres: BALKANSİAD Bursa bir Balkan şehri. Nüfusunun büyük çoğunluğunu Balkan göçmenleri oluşturuyor. Dolayısıyla, Bursa ya yön veren yönetici ve

Detaylı

Faalİyet Raporu 2014. Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı

Faalİyet Raporu 2014. Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı Faalİyet Raporu 204 Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı Yeni Yalova Yolu 4.Km Buttim İş Merkezi Buttim Plaza Kat 6 Osmangazi/Bursa TÜRKİYE T:0224 2 3 27 F: 0224 2 3 29 4 BEBKA Personelinin Eğitim Durumuna

Detaylı

Ankara Sanayi Odası Yayınları

Ankara Sanayi Odası Yayınları Tasarım SSB Ajans (0312) 468 01 56 www.ssbajans.com Ankara - Aralık 2014 Ankara Sanayi Odası Yayınları Atatürk Bulvarı No: 193 (06680) Kavaklıdere/ANKARA Tel: (0312) 417 12 00 Faks: (0312) 417 52 05 e-mail:

Detaylı

Avrupa İşletmeler Ağı İSTANBUL İSTANBUL SANAYİ ODASI

Avrupa İşletmeler Ağı İSTANBUL İSTANBUL SANAYİ ODASI Avrupa İşletmeler Ağı İSTANBUL İSTANBUL SANAYİ ODASI AB de KOBİ lerin Son 3 yılda Sadece %25 i ihracat gerçekleştirdi. Sadece %13 ü düzenli olarak AB dışına ihracat yaptı. %2 si ise kendi ülkeleri dışında

Detaylı

BÜLTEN. Şubat 2015, Say : 84. Türk Yan Sanayi Borsası ndan. Tedarikçi Günleri. Yabancı Heyet Ziyaretleri

BÜLTEN. Şubat 2015, Say : 84. Türk Yan Sanayi Borsası ndan. Tedarikçi Günleri. Yabancı Heyet Ziyaretleri BÜLTEN Tedarikçi Günleri Continental&Schaeffler Tedarikçi Günleri ni Düzenledik AUTOLIV Tedarikçi Günleri TÜRK TRAKTÖR Tedarikçi Günleri PROFICOOL FANS Tedarikçi Günleri BFT SpA Tedarikçi Günleri B&M Tedarikçi

Detaylı

2014 YILI ÇALIŞMA PROGRAMI. DAKA/2014 Çalışma Programı

2014 YILI ÇALIŞMA PROGRAMI. DAKA/2014 Çalışma Programı 2014 YILI ÇALIŞMA PROGRAMI 1 İçindekiler 1. GİRİŞ... 5 1.1. KURULUŞ SÜRECİ... 5 1.2. ORGANİZASYON YAPISI... 6 1.3. PERSONEL SAYISI VE DAĞILIMI... 7 1.4. ÖNCEKİ YIL YÜRÜTÜLEN TEMEL FAALİYETLER... 8 1.5.

Detaylı

Ankara Sanayi Odası 2014 Yılı Çalışma Programı

Ankara Sanayi Odası 2014 Yılı Çalışma Programı Ankara Sanayi Odası 2014 Yılı Çalışma Programı Vizyonumuz Başkenti sanayi ve teknolojide lider yapmak. Misyonumuz Ankara sanayicisinin yüksek katma değer üretmesine, rekabet gücünün artırılmasına katkı

Detaylı

ORTA KARADENİZ KALKINMA AJANSI BRİFİNG RAPORU HAZİRAN 2013

ORTA KARADENİZ KALKINMA AJANSI BRİFİNG RAPORU HAZİRAN 2013 ORTA KARADENİZ KALKINMA AJANSI BRİFİNG RAPORU 2013 HAZİRAN 2013 Yönetici Özeti Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA), 25.01.2006 tarih ve 5449 sayılı Kalkınma Ajanslarının Kuruluşu, Koordinasyonu ve Görevleri

Detaylı

BURSA ESKİŞEHİR BİLECİK KALKINMA AJANSI ÇALIŞMA PROGRAMI

BURSA ESKİŞEHİR BİLECİK KALKINMA AJANSI ÇALIŞMA PROGRAMI BURSA ESKİŞEHİR BİLECİK KALKINMA AJANSI ÇALIŞMA PROGRAMI 01.01.2011 31.12.2011 2011 İçindekiler SUNUŞ... 3 1. GİRİŞ... 4 2. 2011 YILI ÖNCELİKLERİ... 7 3. 2011 YILI FAALİYETLERİ... 9 3.1. Kurumsal Gelişim

Detaylı

PNB TÜRKİYE ÖNCELİKLİ PROJELER 2012-2013

PNB TÜRKİYE ÖNCELİKLİ PROJELER 2012-2013 PNB TÜRKİYE ÖNCELİKLİ PROJELER 2012-2013 I. TÜRKİYE 100 (TOBB) Türkiye 100 projesi, ilk olarak 2011 yılında Türkiye 25 adı ile gerçekleştirilmiştir. Türkiye 25, Türkiye nin en hızlı büyüyen 25 şirketini

Detaylı

Değerli Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Üyeleri;

Değerli Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Üyeleri; Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Beş Yıldızlı Hizmet Veren Odalarımdan Biridir. Bundan Dolayı Yönetim Kurulu ve Meclis Üyelerine Teşekkür Ederim. M. Rifat Hisarcıklıoğlu TOBB Başkanı Değerli Antakya Ticaret

Detaylı

EUREAK BİLGİ GÜNÜ Çalıştay

EUREAK BİLGİ GÜNÜ Çalıştay Teknoloji Transfer Çalıştayı 30 Ocak 2009 1 EUREAK BİLGİ GÜNÜ Çalıştay 26 Şubat 2009 EGE ÜNİVERSİTESİ BİLİM - TEKNOLOJİ UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ European Commission Enterprise and Industry Teknoloji

Detaylı

2014 YILI EYLÜL AYI FAALİYET RAPORU İŞ GELİŞTİRME ÇALIŞMALARI

2014 YILI EYLÜL AYI FAALİYET RAPORU İŞ GELİŞTİRME ÇALIŞMALARI 214 YILI EYLÜL AYI FAALİYET RAPORU İŞ GELİŞTİRME ÇALIŞMALARI Kocaeli Sanayi Odası nda Proje Çalışmaları SANTEK 14 25-28 Eylül 214 Tarihleri Arasında Katılımcılarını Ağırladı İlki 213 yılında düzenlenen

Detaylı

2013 YILI MART AYI FAALİYET RAPORU

2013 YILI MART AYI FAALİYET RAPORU 2013 YILI MART AYI FAALİYET RAPORU İŞ GELİŞTİRME ÇALIŞMALARI Kocaeli Sanayi Odası nda Proje Çalışmaları KSO-ABİGEM Pirelli Tedarikçi Geliştirme Programı : 21 Mart 2013 tarihinde, bölgemizdeki büyük,orta

Detaylı

BAŞKANIN MESAJI. Mehmet Zahid POYRAZ Ankara Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı

BAŞKANIN MESAJI. Mehmet Zahid POYRAZ Ankara Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı BAŞKANIN MESAJI 2011 yılında Türkiye'nin demir ve demir dışı metaller ihracatı bir önceki yıla göre değerde %23,5, miktar bazında da %4,8 oranında artış göstererek 22,1 milyar $ seviyesinde gerçekleşmiştir.

Detaylı

TÜRK YAN SANAYİ BORSASI BÜLTENİ

TÜRK YAN SANAYİ BORSASI BÜLTENİ TÜRK YAN SANAYİ BORSASI BÜLTENİ Ağustos 2013, sayı:81 Mart 2012, sayı:72 Bu sayımızda neler var: Yan Sanayi Fuarları: *Midest Yan Sanayi Fuarı *Hannover Sanayi Fuarı Mutlaka Takip Etmelisiniz: *ASELSAN

Detaylı

ANKARA SANAYİ ODASI. 2013 Yılı. Çalışma Programı. Ankara Sanayi Odası

ANKARA SANAYİ ODASI. 2013 Yılı. Çalışma Programı. Ankara Sanayi Odası ANKARA SANAYİ ODASI 2013 Yılı Çalışma Programı Ankara Sanayi Odası Ankara Sanayi Odası Vizyonumuz Başkenti sanayi ve teknolojide lider yapmak. Misyonumuz Ankara sanayicisinin yüksek katma değer üretmesine,

Detaylı

Araştırma Merkezlerimizden UMRAM

Araştırma Merkezlerimizden UMRAM ISSN:2148-5585 Mayıs, 2014 - Dört ayda bir yayınlanır. CYBERPARK BİLİŞİM VE TELEKOMÜNİKASYON KÜMELENMESİ Rekabet İçerisinde İş Birliği HEDEFİ İLE ÇALIŞMALARINA BAŞLADI... Araştırma Merkezlerimizden UMRAM

Detaylı

T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı. Planlama, Programlama ve Koordinasyon Birimi. Ara Faaliyet Raporu

T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı. Planlama, Programlama ve Koordinasyon Birimi. Ara Faaliyet Raporu T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı Planlama, Programlama ve Koordinasyon Birimi Ara Faaliyet Raporu 01.01.2012 30.06.2012 İÇİNDEKİLER İÇİNDEKİLER... 2 1. Birime İlişkin Genel Bilgiler... 3 1.1. Görev ve

Detaylı

Saygıdeğer Üyelerimiz,

Saygıdeğer Üyelerimiz, Saygıdeğer Üyelerimiz, Sektörümüz başarısını 2013 yılında da devam ettirerek yılı 14 milyar dolar ihracat rakamı ile kapatmıştır. Türkiye nin ihracat lideri olmaya doğru ilerleyen makine sektöründe ihracatın

Detaylı

2013 YILI KASIM AYI FAALİYET RAPORU İŞ GELİŞTİRME ÇALIŞMALARI

2013 YILI KASIM AYI FAALİYET RAPORU İŞ GELİŞTİRME ÇALIŞMALARI 213 YILI KASIM AYI FAALİYET RAPORU İŞ GELİŞTİRME ÇALIŞMALARI Kocaeli Sanayi Odası nda Proje Çalışmaları Sektörel Performans Değerlendirme Organizasyonu : Sektörel Performans Değerlendirme Organizasyonu

Detaylı

2009 Yılı Odamız Faaliyetleri

2009 Yılı Odamız Faaliyetleri 2009 Yılı Odamız Faaliyetleri - 11 Şubat 2009 tarihinde sonuçlanan Oda seçimlerinin ardından Odamız Organları oluşturulmuştur. Bunlar; Oda Yönetim Kurulu, Oda Meclisi, Oda Meslek Komitesi, Disiplin Kurulu,

Detaylı

İMSAD Faaliyet Raporu

İMSAD Faaliyet Raporu 10 İMSAD Faaliyet Raporu İNŞAAT MALZEMESİ SANAYİCİLERİ DERNEĞİ 2010 YILI FAALİYET RAPORU 2010 YILI FAALİYETLERİ 2 2010 YILI FAALİYETLERİ Gözlerimizi kapayıp tek başımıza yaşadığımızı düşünemeyiz. Memleketimizi

Detaylı

2014 YILI NİSAN AYI FAALİYET RAPORU İŞ GELİŞTİRME ÇALIŞMALARI. Kocaeli Sanayi Odası nda Proje Çalışmaları

2014 YILI NİSAN AYI FAALİYET RAPORU İŞ GELİŞTİRME ÇALIŞMALARI. Kocaeli Sanayi Odası nda Proje Çalışmaları 214 YILI NİSAN AYI FAALİYET RAPORU İŞ GELİŞTİRME ÇALIŞMALARI Kocaeli Sanayi Odası nda Proje Çalışmaları Doğu Marmara Sanayi ve Teknoloji Fuarı : 25-28 eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan SANTEK

Detaylı

ÇİMENTO, CAM, SERAMİK VE TOPRAK ÜRÜNLERİ İHRACATÇILARI BİRLİĞİ 2012 YILI FAALİYET RAPORU 2013 YILI ÇALIŞMA PROGRAMI

ÇİMENTO, CAM, SERAMİK VE TOPRAK ÜRÜNLERİ İHRACATÇILARI BİRLİĞİ 2012 YILI FAALİYET RAPORU 2013 YILI ÇALIŞMA PROGRAMI ÇİMENTO, CAM, SERAMİK VE TOPRAK ÜRÜNLERİ İHRACATÇILARI BİRLİĞİ 2012 YILI FAALİYET RAPORU 2013 YILI ÇALIŞMA PROGRAMI Saygıdeğer Üyelerimiz, Çimento, cam ve seramik sanayii, Türkiye'nin en köklü sanayi dallarından

Detaylı

SAMSUN TSO - STRATEJİK PLAN 2014/2017 Dok. No: PL-01 Rev. No: 22.01.2013-01 - 1 -

SAMSUN TSO - STRATEJİK PLAN 2014/2017 Dok. No: PL-01 Rev. No: 22.01.2013-01 - 1 - SAMSUN TİCARET VE SANAYİ ODASI STRATEJİK PLANI 2014-2017 - 1 - İÇİNDEKİLER No Başlık Sayfa I VİZYON 3 II MİSYON 3 III KALİTE POLİTİKASI 3 IV ÖNCELİKLERİMİZ 3 V ÇEVRE ANALİZİ 4 VI HEDEF KİTLE ANALİZİ 4

Detaylı