GENEL PRATİSYENLİK, Mesleki geleceğimiz ve toplum sağlığı için; İyi hekimlik, Mesleki bağımsızlık, Ekip çalışması, Ücretsiz sağlık hizmeti,

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "GENEL PRATİSYENLİK, Mesleki geleceğimiz ve toplum sağlığı için; İyi hekimlik, Mesleki bağımsızlık, Ekip çalışması, Ücretsiz sağlık hizmeti,"

Transkript

1

2 Mesleki geleceğimiz ve toplum sağlığı için; GENEL PRATİSYENLİK, İyi hekimlik, Mesleki bağımsızlık, Ekip çalışması, Ücretsiz sağlık hizmeti, Özlük hakları korunan iş güvencesi, Koruyucu hekimlik öncelikli bütüncül hizmet, Ulaşılabilir, eşit, nitelikli sağlık hizmeti, Bilimsel, mesleki Genel Pratisyenlik Enstitüsü eğitimi.

3 DAVET Değerli meslektaşımız, 16. Pratisyen Hekimlik Kongresinin hazırlıkları sürüyor. Bu yıl Ekim 2011 tarihinde Zeynep Resort Otel Belek/Antalya da yapılacak kongremizi duyurmak ve sizlerin de kongreyle ilgili çalışmalarınızı hızlandırma gereğini hatırlatmak istiyoruz yılından bu yana sürdürülen Pratisyen Hekimlik Kongreleri bilindiği gibi Türk Tabipleri Birliği(TTB) Pratisyen Hekimler Kolu, TTB Genel Pratisyenlik Enstitüsü ve Pratisyen Hekimlik Derneği tarafından düzenlenmektedir. Geride kalan 15 kongre süresinde birçok hükümet, birçok sağlık bakanı, başbakan ve birçok sağlık reform ları, sağlıkta dönüşüm program ları gördük. Çoğunun adı unutuldu. Bu gelip gidenlerin her biriyle çağdaş sağlık hizmeti ve her yurttaşa ihtiyacı kadar sağlık hizmeti anlayışından biraz daha uzaklaştık. Her biriyle kaybeden pratisyenler başta olmak üzere hekimler, sağlık çalışanları ve halk oldu. 16. Kongremiz genel olarak sağlık alanının, özellikle de 1. basamak sağlık hizmetlerinin tam bir kaosa sokulduğu, belirsizliklerin had safhaya vardığı bir dönemde yapılıyor. Türkiye ekonomisinin dünyanın dev ekonomilerini kıskandıracak düzeylerde büyüdüğü anlatıla anlatıla bitirilemezken; ülkemizin yaşam düzeyi, sağlık ölçütleri, eşitlik ve özgürlüklere ilişkin göstergeler yerlerde sürünüyor. Değerli meslektaşımız, hükümetler gelecek, gidecek, sağlık bakanları değişecek, her biri kendince reformlar yenilikler getirecektir. Akla, bilimsel olana ve halkın sağlık hakkına kulak verenler elbette ülkenin geleceğine yön verenler olacak ve unutulmayacaklardır. Pratisyen hekimler dün olduğu gibi bugün de yarın da vazgeçilemez bir tıp disiplininin mensuplarıdır. Çeyrek yüzyıldan bu yana pratisyen hekim olmanın bilincinde, alanlarını bilimselleştirmenin gayretinde, bir arada durabilme, güç olma yolundadırlar. Nerede çalışırlarsa çalışsınlar; Toplum Sağlığı Merkezi, Aile Sağlığı Merkezi, İşyeri Hekimi, Kurum-Acil- 112 Verem Savaş Dispanseri- Ana Çocuk Sağlığı Hekimi... ortak paydalarının pratisyen hekim kimliği olduğunun; bu kimlikle kazanan ya da kaybeden olacaklarının bilincindedirler. İyi hekimlik ve mesleki bağımsızlığımız için uygun hekimlik ortamı istiyoruz. Geleceğimizi bizlere rağmen şekillendirme geleneği devam etmesin, mesleki geleceğimizi belirlemede söz sahibi olalım istiyoruz. Güvenli çalışma ortamı, güvenceli çalışma istiyoruz. Bu nedenlerle pratisyen hekimlik kimliğinin ayrılmaz yanı olan Pratisyen Hekimlik Kongresi nin 16.sını daha güçlü kılmak için tüm birinci basamak hekimlerini Ekim tarihlerinde kongrelerinde görmek istiyoruz. Saygılarımızla Dr. Mehmet Çakmak Dr. Mustafa Vatansever Dr. İsmet Sayman TTB Pratisyen Hekimler TTB Genel Pratisyenlik Pratisyen Hekimlik Kolu Başkanı Enstitüsü Başkanı Derneği Başkanı

4 KURULLAR DÜZENLEME KURULU İrfan Alemdar Ümit Kağan Arpacı Adem Ender Avcıkıran Özlem Coşkun Canan Çakır Hayati Çakır Aysel Divarcı Cengiz Doğan Seyfi Durmaz Ömer Ekşi Hülya Uyar Erdem Nevruz Gürceyiz Tamer Hancılar Bilgin İlhan Binnaz Başaran İşçi M.Akif Kıral Zerrin Kurşun Ekrem Kutbay Özlem Mıdık Sadık Nazik Sevinç Özgen Derya Yüksel Pekbayık Uğur Polat Serdar Savda İsmet Sayman Ahmet Suntur Hakan Şen Fatih Şua Tapar Bahadır Tunçol Hakkı Turan Mehmet Ozan Uzkut Veysi Ülgen Tansu İlham Üstay Kevser Vatansever Aydın Yeter Ahmet Dündar Yıldız İlknur Yılmaz İstanbul İzmir Diyarbakır Ankara Samsun Aydın Isparta Diyarbakır İzmir Adana Bursa Diyarbakır Balıkesir Tekirdağ Ankara Eskişehir İstanbul Ankara Samsun Hatay İstanbul Manisa Tekirdağ Şırnak İstanbul Adana Adana Tokat Kırklareli Muğla Antalya İstanbul Bursa İzmir Mersin Gaziantep Aydın KONGRE SEKRETERYASI Dr. İsmet Sayman (İstanbul) Dr. Ömer Eşki (Adana) Önemli not : Düzenleme kurulu kararıdır, Kongre ortamı sigarasızdır.

5 BİLİMSEL DANIŞMA KURULU Dr. Feride Aksu Tanık Dr. Nadi Bakırcı Dr. Oya Bayındır Dr. Ufuk Beyazova Dr. Şanda Çalı Dr. Meltem Çöl Dr. Muzaffer Eskiocak Dr. Gençay Gürsoy Dr. Şükrü Hatun Dr. Sibel Kalaça Dr. Tülay Kansu Dr. Ali Osman Karababa Dr. Yeşim Gökçe Kutsal Dr. Orhan Odabaşı Dr. Pınar Okyay Dr. Huri Özdoğan Dr. Özlem Sarıkaya Dr. Dilşad Cebeci Save Dr. İskender Sayek Dr. Ata Soyer Dr. Nihat Şahbaz Dr. Raşit Tükel Dr. Meral Türk Dr. Eyüp Sabri Uçan Dr. Kevser Vatansever (TTB Genel Sekreteri, Ankara Ü. Tıp Fak. Halk Sağlığı AD., Prof.) (Acıbadem Ü. Tıp Fak. Halk Sağlığı AD., Doç.) (Ege Ü. Tıp Fak. Biyokimya AD., Prof.) (Gazi Ü. Tıp Fak. Çocuk Sağ. ve Hast., Prof.) (Marmara Ü.Tıp Fakültesi Halk Sağlığı AD., Prof) (Ankara Ü. Tıp Fak. Halk Sağlığı AD., Prof.) (Trakya Tıp, Halk Sağlığı, Prof.) (TTB Eski Başkanı, Nöroloji, Prof.) (Kocaeli Ü. Tıp Fak. Çocuk Sağ. ve Hast. AD., Prof.) (Marmara Ü. Tıp Fak. Halk Sağlığı AD., Doç.) (Hacettepe Ü. Tıp Fak. Nöroloji AD., Prof.) (Ege Ü. Tıp Fak. Halk Sağlığı AD., Prof.) (Hacettepe Ü. Tıp Fak. Geriatri AD., Prof.) (Hacettepe Ü. Tıp Fak. Tıp Eğitimi AD., Uzman) (Adnan Menderes Ü. Tıp Fak. Halk Sağlığı AD., Doç) (Cerrahpaşa Ü. Tıp Fak. Romatoloji AD., Prof.) (Marmara Ü. Tıp Fak. Tıp Eğitimi AD., Doç.) (Marmara Ü. Tıp Fak. Halk Sağlığı AD., Doç.) (Genel Cerrahi Uzmanı, Prof.) (Dokuz Eylül Ü. Tıp Fak.) (TTB GPE Yönetim Kurulu Üyesi) (İstanbul Ü. Tıp Fak. Psikiyatri AD., Prof.) (Ege Ü. Tıp Fak. Halk Sağlığı AD., Doç.) (Dokuz Eylül Ü. Tıp Fak. Göğüs Hast. AD., Prof.) (Ege Ü. Tıp Fak. Tıp Eğitimi AD., Yrd. Doç.)

6 09:00 09:30 10:00 10:30 11:00 11:30 12:00 12:30 13:00 13:30 14:00 14:30 14:45 15:00 15:30 16:00 16:30 17:00 17:30 18:00 18:30 19:00 19:30 21:00 20 Ekim 2011, Perşembe Birinci Basamakta Defibrilatör Kullanımı Kursu Birinci Basamakta Veri Analizi Kursu Birinci Basamakta Görme ve İşitme Muayenesi Kursu ÖĞLE YEMEĞİ KONGRE AÇILIŞI Birinci Basamakta Hekimin ve Hizmetlerin Piyasa Yaklaşımı İle Değerlendirilmesi ve Hekimlik Uygulamalarına Etkileri Birinci Basamakta Obezite ve Takibi Gebelikte İlaç Kullanımı ve Takibi Öncesi ve Sonrasıyla Menapoz Birinci Basamakta Ankilozan Spondilit ve Romatoid Artrit AÇILIŞ ETKİNLİĞİ BİR BAKIŞTA PROGRAM 21 Ekim 2011, Cuma Sağlık Raporları ve Hukuki Sorumluluk Evde Sağlık Hizmetleri: Neden ve Nasıl? Ai le Sağlığı ve Toplum Sağlığı Merkezleriṅde Yaşadıklarımız ÖĞLE YEMEĞİ Aşı İle Korunabilen Hastalıklar (tbc, Yeni Ortaya Çıkan Hastalıklar, Hortlayan Hastalıklar) HİPERTANSİYON VE HİPERLİPİDEMİ: Doğru Bildiğimiz Yanlışlar SERBEST BİLDİRİ VE POSTERLER Birinci Basamakta Mesleki Eğitim ve Mesleki Yeterlik SOSYAL PROGRAM 22 Ekim 2011, Cumartesi Birinci Basamakta Diyabet ve İnsülin Tedavisi Birinci Basamakta Laboratuar Kullanımı Nükleer Enerji ve Sağlığımız Toplumsal Şiḋdet ve Hekim ÖĞLE YEMEĞİ Acil Müdahale Protokollerinde Son Durum Birinci Basamakta Kronik Dermatozlar Birinci Basamakta Hışıltılı Çocuğa Yaklaşım Birinci Basamakta Depresyon ve Anksiyete Bozuklukları Birinci Basamakta Akut Piyelonefrit İşyeri Ortamında Toz KAPANIŞ VE FORUM KAPANIŞ ETKİNLİĞİ

7 KURS PROGRAMI 20 EKİM 2011, PERŞEMBE 09:00-12:30 BİRİNCİ BASAMAKTA DEFİBRİLATÖR KULLANIMI KURSU Kursun Amacı: Bu kursun sonunda katılımcılar I.Basamakta resüsitasyona başlama, sürdürme ve defibrilatörleri tanıma ve defibrile etme konularında bilgi ve beceri sahibi olacaklardır. Kurs Başkanı: Dr. Deniz NALBANTOĞLU (İşyeri Hekimi, Denizli) Eğiticiler: Dr. Hamit IŞIKALP (Devlet Hastanesi Acil Servisi, Tekirdağ ) Dr. Hayati ÇAKIR (Germencik 1 nolu Aile Sağlığı Merkezi, Aydın) BİRİNCİ BASAMAKTA VERİ ANALİZİ KURSU Kursun Amacı: Bu kursun sonunda katılımcılar SPSS ile veri işleme ve temel tanımlayıcı ve karşılaştırmalı analizleri gerçekleştirme becerisi kazanacaklardır. Not: Katılımcıların mutlaka dizüstü bilgisayar getirmeleri gerekmektedir. Kurs Başkanı: Dr. Kevser VATANSEVER (TTB- Genel Pratisyenlik Ens. Yönetim Kurulu Üyesi) Eğiticiler: Dr. Kevser VATANSEVER (TTB- Genel Pratisyenlik Ens. Yönetim Kurulu Üyesi) Dr. Aylin Sena BELİNER (Konak Toplum Sağlığı Merkezi, İzmir) Dr. Melek KDEMİR (Konak Toplum Sağlığı Merkezi, İzmir) 12:30-13:30 ÖĞLE YEMEĞİ BİRİNCİ BASAMAKTA GÖRME VE İŞİTME MUAYENESİ KURSU Kursun Amacı: Bu kursun sonunda katılımcılar I.Basamakta görme ve işitme fizik muayenesi ile ilgili beceri kazanacaklardır. Kurs Başkanı: Dr. S. Ayhan ÇALIŞKAN (Ege Üniversitesi Tıp Fak., Tıp Eğitimi AD, İzmir, Uz.) Eğiticiler: Dr. S. Ayhan ÇALIŞKAN (Ege Üniversitesi Tıp Fak., Tıp Eğitimi AD., İzmir, Uz.) Dr. Seyfi DURMAZ (Ege Üniversitesi Tıp Fak., Halk Sağlığı AD., İzmir) Dr. Raşit MİDİLLİ (Ege Üniversitesi Tıp Fak., KBB AD., İzmir,Doç.) Dr. Sait EĞRİLMEZ (Ege Üniversitesi Tıp Fak., Göz Hastalıkları AD., İzmir, Doç.)

8 BİLİMSEL PROGRAM 20 EKİM 2011, PERŞEMBE 13:30-14:30 KONGRE AÇILIŞ PROGRAMI 14:45-16:00 BİRİNCİ BASAMAKTA HEKİMİN VE HİZMETLERİN PİYASA YAKLAŞIMI İLE DEĞERLENDİRİLMESİ VE HEKİMLİK UYGULAMALARINA ETKİLERİ Oturum Başkanı: Dr. Aylin Sena BELİNER (Konak Toplum Sağlığı Merkezi, İzmir) Dr. Zeliha Aslı ÖCEK (Ege Üniversitesi Tıp Fak., Halk Sağlığı AD., İzmir, Doç.) Dr. Aylin Sena BELİNER (Konak Toplum Sağlığı Merkezi, İzmir) 16:00-16:30 16:30-18:00 BİRİNCİ BASAMAKTA OBEZİTE VE TAKİBİ Oturum Başkanı: Dr. Güzide ELİTEZ (Okul Sağlığı Hekimi) 18:00-18:30 Dr. Alper TÜRKBAYRAK (Zümrütevler Aile Sağlığı Merkezi, Bursa) Dr. Züleyha ALPER (Uludağ Üniv. Aile Hekimliği AD., Bursa, Doç.) 16:30-18:00 GEBELİKTE İLAÇ KULLANIMI VE TAKİBİ Oturum Başkanı: Dr. Figen ŞAHPAZ (Kurum Hekimi) Dr. Canan ULUOĞLU (Gazi Üniv. Tıp Fak., Farmakoloji AD., Ankara, Prof.) Dr. Özlem COŞKUN (Gazi Üniv. Tıp Fak., Tıp Eğitimi AD., Ankara, Öğr. Gör.) 18:30-19:30 ÖNCESİ VE SONRASIYLA MENAPOZ Oturum Başkanı: Dr. Lale TUNA (1 Nolu AÇSAP Merkezi, ÜSBEM, İzmir) Dr. Kemal ÖZTEKİN (Ege Üniversitesi Tıp Fak., Kadın Hastalıkları ve Doğum AD., İzmir, Prof.) Dr. Lale TUNA (1 nolu AÇSAP Merkezi, ÜSBEM, İzmir) 18:30-19:30 BİRİNCİ BASAMAKTA ANKİLOZAN SPONDİLİT VE ROMOTOİD ARTRİT Oturum Başkanı: Dr. Gamze ZİROĞLU (Antakya 2 Nolu Acil Yardım İstasyonu) 21:00 AÇILIŞ ETKİNLİĞİ Dr. Gamze ZİROĞLU (Antakya 2 Nolu Acil Yardım İstasyonu) Dr. Umut KALYONCU (Antakya Devlet Hastanesi, Uz.)

9 BİLİMSEL PROGRAM 21 EKİM 2011, CUMA 09:00-10:30 SAĞLIK RAPORLARI VE HUKUKİ SORUMLULUK Oturum Başkanı: Dr. Naciye DEMİREL (Kadıköy Toplum Sağlığı Merkezi, İstanbul) Dr. Rıdvan YILMAZ (Kuzguncuk Aile Sağlığı Merkezi, İstanbul) Dr. Oktay EKEME (Kurtköy Aile Sağlığı Merkezi, İstanbul) Danışman: Av. Yıldız ERTUĞ ÜNVER 09:00-10:30 EVDE SAĞLIK HİZMETLERİ: NEDEN VE NASIL? Oturum Başkanı: Dr. Canan ÇAKIR (Çakıralan Aile Sağlığı Merkezi, Samsun) Dr. Özlem ÖZKAN (Kocaeli Üniversitesi Kocaeli Sağlık Yüksekokulu, Kocaeli, Doç.) Dr. Aytuğ BALCIOĞLU (Çankaya Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürü, Ankara) Dr. Canan ÇAKIR (Çakıralan Aile Sağlığı Merkezi, Samsun) 10:30-11:00 11:00-12:30 AİLE SAĞLIĞI VE TOPLUM SAĞLIĞI MERKEZLERİNDE YAŞADIKLARIMIZ Oturum Başkanı: Dr. Hakan ŞEN (Adana PTT Evleri, Aile Sağlığı Merkezi, Adana) Dr. Mutlucan KAHRAMAN (Pozantı Kamışlı Aile Sağlığı Merkezi, Adana) Dr. Sedat GÜLÜMSEK (Seyhan Toplum Sağlığı Merkezi, Adana) 12:30-14:00 ÖĞLE YEMEĞİ 14:00-15:30 AŞI İLE KORUNABİLEN HASTALIKLAR (TBC, YENİ ORTAYA ÇIKAN HASTALIKLAR, HORTLAYAN HASTALIKLAR) Oturum Başkanı: Dr. Serdar ÇITAK (Eskişehir Devlet Hastanesi Acil Polikliniği, Eskişehir) Dr. Saygın NAYMAN (Osmangazi Üniv. Tıp Fak., İnfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji AD, Eskişehir, Yrd.Doç.Dr.) Dr. Gülbin GÖKÇAY (İstanbul Üniv. Tıp Fak., Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları AD., İstanbul, Prof.) 14:00-15:30 HİPERTANSİYON VE HİPERLİPİDEMİ: Doğru bildiğimiz yanlışlar Oturum Başkanı: Dr. Mehmet ÇAKMAK (Okul Hekimi, Ankara) 15:30-16:00 Dr. Bülent BOYACI (Gazi Üniv. Tıp Fak., Kardiyoloji AD., Ankara, Prof.) Dr. Rıdvan YALÇIN (Gazi Üniv. Tıp Fak., Kardiyoloji AD., Ankara, Prof.) 16:00-17:30 SERBEST BİLDİRİLER VE POSTER SUNUMLARI 17:30-18:00 18:00-19:30 BİRİNCİ BASAMAKTA MESLEKİ EĞİTİM VE MESLEKİ YETERLİK Oturum Başkanı: Dr. Alper BÜYÜKAKKUŞ (TTB- Genel Pratisyenlik Enstitüsü Sekreteri, İzmir) Dr. Alper BÜYÜKAKKUŞ (TTB- Genel Pratisyenlik Enstitüsü Sekreteri, İzmir) Dr. Özlem MIDIK (Ondokuz Mayıs Üniv. Tıp Fak. Tıp Eğitimi AD., Samsun, Ar. Gör.) Dr. Kevser VATANSEVER (TTB- Genel Pratisyenlik Ens. Yönetim Kurulu Üyesi, İzmir)

10 BİLİMSEL PROGRAM 22 EKİM 2011, CUMARTESİ 09:00-10:30 BİRİNCİ BASAMAKTA DİYABET VE İNSÜLİN TEDAVİSİ Oturum Başkanı: Dr. Sema YILDIZ (Türk Diabet Cemiyeti Hastanesi Başhekimi, İstanbul) Dr. Hasan ONAT (İnece Aile Sağlığı Merkezi, Kırklareli ) Dr. Bilgin İLHAN (Yenisahra Aile Sağlığı Merkezi, İstanbul) 09:00-10:30 BİRİNCİ BASAMAKTA LABORATUAR KULLANIMI Oturum Başkanı: Dr. Meltem Gamze AYDIN (Germencik Hıdırbeyli Aile Sağlığı Merkezi, Aydın) 10:30-11:00 Dr. Adalet ÇIBIK (Aydın Devlet Hastanesi, Acil Servisi, Aydın) Dr. Aslıhan KARUL (Adnan Menderes Üniv. Tıp Fak., Biyokimya AD. Başkanı, Aydın, Prof.) 11:00-12:30 NÜKLEER ENERJİ VE SAĞLIĞIMIZ Oturum Başkanı: Dr. Mustafa SÜLKÜ (Fransız Lape Hastanesi, İstanbul) Dr. Erhan KÇAY (Elektrik Mühendisleri Odası ve İstanbul Şube Başkanı, İstanbul) Dr. Seval ALKOY (Abant İzzet Baysal Üniv. Halk Sağlığı AD., Bolu, Yrd. Doç.) Özgür GÜRBÜZ (Gazeteci) 11:00-12:30 TOPLUMSAL ŞİDDET VE HEKİM Oturum Başkanı: Dr. Yasemin ÖZ AKDÖL (112 Aci l Yardım İstasyonu, İzmir) 12:30-14:00 ÖĞLE YEMEĞİ Dr. Berna AYDIN (Ondokuz Mayıs Üniv. Tıp Fak. Adli Tıp AD., Samsun, Doç.) Dr. Ahmet TURLA (Ondokuz Mayıs Üniv. Tıp Fak. Adli tıp AD., Samsun, Yrd. Doç.) Dr. Yasemin ÖZ AKDÖL (112 Aci l Yardım İstasyonu, İzmir) 14:00-15:00 ACİL MÜDAHALE PROTOKOLLERİNDE SON DURUM Oturum Başkanı: Dr. Nevruz GÜRCEĞİZ (Diyarbakır Çocuk Hastanesi, Diyarbakır ) Dr. Şervan GÖKHAN (Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hast., Acil Tıp Kliniği, Diyarbakır) Dr. Nevruz GÜRCEĞİZ (Diyarbakır Çocuk Hastanesi, Diyarbakır )

11 BİLİMSEL PROGRAM 22 EKİM 2011, CUMARTESİ 14:00-15:00 BİRİNCİ BASAMAKTA KRONİK DERMATOZLAR Oturum Başkanı: Dr. Ali DEMİRCAN (Eczacıbaşı Evde Bakım Hizmetleri, İstanbul) 15:00-15:30 Dr. Ertan ALPSOY (Akdeniz Üniv., Dermatoloji AD., Antalya, Prof.) Dr. Ali DEMİRCAN (Eczacıbaşı Evde Bakım Hizmetleri, İstanbul) 15:30-16:30 BİRİNCİ BASAMAKTA HIŞILTILI ÇOCUĞA YAKLAŞIM Oturum Başkanı: Dr. D. Yaşar ULUTAŞ (Gazi Paşa Aile Sağlığı Merkezi, Adana) Dr. D. Yaşar ULUTAŞ (Gazi Paşa Aile Sağlığı Merkezi, Adana) Dr. Derya Ufuk ALTINTAŞ (Çukurova Üniv. Tıp Fak., Çocuk Alerji İmmünoloji AD., Adana, Prof.) 15:30-16:30 BİRİNCİ BASAMAKTA DEPRESYON VE ANKSİYETE BOZUKLUKLARI Oturum Başkanı: Dr. Mehmet KONYA (Kuyuluk Aile Sağlığı Merkezi, Mersin) 16:30-17:00 Dr. Mehmet KONYA (Kuyuluk Aile Sağlığı Merkezi, Mersin) Dr. Ayşe Devrim BAŞTERZİ (Mersin Üniv. Tıp Fak., Psikiyatri/ Tıp Eğitimi, Mersin, Doç.) 17:00-18:00 BİRİNCİ BASAMAKTA AKUT PİYELONEFRİT Oturum Başkanı: Dr. Mehmet İYİGÜN (Halide Alevli Aile Sağlığı Merkezi, Gaziantep) Dr. Mehmet BAŞTEMİR (Özel Sanko Hastanesi, Gaziantep, Uz.) Dr. Mehmet İYİGÜN (Halide Alevli Aile Sağlığı Merkezi, Gaziantep) 17:00-18:00 İŞYERİ ORTAMINDA TOZ Oturum Başkanı: Dr. Mustafa TAMYÜREK (Korozo İşyeri Hekimi, İstanbul) 18:00-18:30 Dr. Nadi BAKIRCI (Acıbadem Üniv. Tıp Fak., Halk Sağlığı AD., İstanbul, Doç.) Dr. Atınç KAYINOVA (Demir Madencilik A.Ş., Zonguldak, Halk Sağlığı Bilim Uz.) 18:30-19:30 KAPANIŞ VE FORUM 21:00 KAPANIŞ ETKİNLİĞİ

12 KAYIT VE KURS ÜCRETLERİ KAYIT BİLGİLERİ 13 Haziran 2011 öncesi 13 Haziran 2011 sonrası Katılımcı 200 TL 250 TL Öğrenci 75 TL 100 TL Tüm katılımcı ve firma temsilcilerinin kayıt yaptırması zorunlu olup yukarıda belirtilen kayıt ücretlerine; bilimsel toplantılara katılma, kongre çantası ve özet kitapları, sergi alanlarına giriş ve sosyal aktiviteler dahildir. Tüm kayıtlar ödeme ile kesinlik kazanır. Kaydınızın konfirmasyonu için lütfen ödemenizi gerçekleştirdikten sonra dekontunuzu, organizasyon sekretaryasına e-posta ya da fax yoluyla iletiniz. İndirimli kayıt ücretlerinden faydalanabilmek için 13 Haziran 2011 tarihinden önce kayıt ücretlerinin aşağıdaki hesaba yatırılması, kayıt formu ve ödemeye dair belgenin kongre organizasyon sekretaryasına e-posta ya da fax yoluyla gönderilmesi gerekmektedir. KURS BİLGİLERİ Kurs katılımı ücretlidir. Dernek Üyeleri için: 30 TL Dernek Üyesi olmayanlar için: 50 TL Kurs kontenjanları sınırlı olup, katılım başvuru tarihi ve tercih sırasına göre belirlenecektir. **Kurslar 20 Ekim 2011 tarihinde saat 09:00 da başlayacaktır. Bu nedenle, kurs katılımcılarının 19 Ekim 2011 tarihinde otele giriş yapmaları uygun olacaktır. Kongre kayıt ve kurs ücretleri Pratisyen Hekimlik Derneği banka hesabına yatırılacaktır. Banka Adı: Yapı ve Kredi Bankası Şube: Batı Ataşehir Şubesi (1080) Hesap Adı: Pratisyen Hekimlik Derneği Hesap No: IBAN No: TR

13 KONAKLAMA ÜCRETLERİ KONAKLAMA BİLGİLERİ 3 Gecelik Paket 13 Haziran 2011 öncesi 13 Haziran 2011 sonrası Otel Adı Tek Kişilik Oda Çift Kişilik Odada kişi başı Tek Kişilik Oda Çift Kişilik Odada kişi başı Zeynep Resort H. 390 EURO 330 EURO 440 EURO 370 EURO 20 Ekim 2011 giriş, 23 Ekim 2011 çıkış olmak üzere 3 gecelik herşey dahil konaklama fiyatlarıdır. Fiyatlara KDV dahil değildir. 4 Gecelik Paket 13 Haziran 2011 öncesi 13 Haziran 2011 sonrası Otel Adı Tek Kişilik Oda Çift Kişilik Odada kişi başı 19 Ekim 2011 giriş, 23 Ekim 2011 çıkış olmak üzere 4 gecelik herşey dahil konaklama fiyatlarıdır. Fiyatlara KDV dahil değildir. Kongre konaklama ücretleri Serenas Turizm banka hesabına yatırılacaktır Banka Adı : HSBC Bank A.Ş. Banka Swift /ET Kodu : HSBCTRIX /123 Şube : Ankara Kurumsal Şube (106) Hesap Adı : Serenas Turizm Kongre Org.Otelcilik A.Ş.(16.Pratisyen Hesabı) Hesap No TL : IBAN No TL : TR Hesap No EURO : IBAN No EURO : TR İndirimli konaklama ücretlerinden faydalanabilmek için 13 Haziran 2011 tarihinden önce kayıt ücretlerinin aşağıdaki hesaba yatırılması, ödemeye dair belgenin kongre organizasyon sekretaryasına e-posta ya da fax yoluyla gönderilmesi gerekmektedir. Kongre otelinde konaklamayan tüm katılımcılar için kayıt ücretine ilave olarak dış katılım farkı alınması zorunlu olup, bu fark kongre boyunca alınan kahve molalarını ve öğle yemeklerini kapsamaktadır. Dış katılım farkı günlük 40 Euro + %18 KDV dir. TRANSFER BİLGİLERİ Tek Kişilik Oda Çift Kişilik Odada kişi başı Zeynep Resort H. 490 EURO 400 EURO 540 EURO 440 EURO Ekim tarihleri arasında transferlerini Serenas Turizm e bildirmiş tüm katılımcıların transferleri, gidiş dönüş(havaalanı otel havaalanı) olarak yapılacaktır. Çift yön transfer ücreti 80 Euro + %18 KDV dir.

14 BİLİMSEL ŞTIRMAYA DAVET Birinci Basamak çalışanlarının hepsini mesleki alanlarıyla ilgili bilimsel çalışmalar yapmaya davet ediyoruz. Kongre bilim kurulunca birinci basamak ile ilgili bilimsel çalışmalarınız için yol gösterici ve yardımcı olunacaktır. Karar aşamasından uygulama ve serbest bildiri haline getirme aşamasına kadar her türlü konuda danışmanlık hizmeti verilecektir. Tüm düzenleme kurulu ve bilimsel danışma kurulu üyeleri ile iletişim kurulabileceği gibi araştırmalarınız için her türlü konuda adresinden bize ulaşabilirsiniz. BİLDİRİ ÖZETLERİ Genel Kurallar : Serbest bildiri özetleri ek forma uygun olarak Times New Roman 12 punto ile yazılacaktır. Bildiri özetlerinin 300 kelimeyi geçmemesine özen gösterilmelidir. Kabul edilen bildiri özetleri kongre özet kitabında basılacaktır. Bildiri hazırlama sürecinde isteyen meslektaşlarımıza danışmanlık yapılacaktır. Bu amaçla Kongre Sekreteryası veya Bilimsel Danışma Kurulu üyeleri ile doğrudan iletişim kurulabilir. Bildiri özeti sunum formu ve bildiri özetinin, 20 EYLÜL 2011 tarihine kadar internet yolu ile gönderilmesi gerekmektedir. Bildiri gönderme : Bildiri özetlerinin üzerinden ve mail adreslerine gönderilmesi kongrenin tek geçerli bildiri gönderim şeklidir. İlgili mailler dışında posta yoluyla gönderilen bildiriler kabul edilmeyecektir. Bildirilerin Son Gönderilme Tarihi: 20 Eylül 2011 BİLDİRİ ÖZETİ SUNUM FORMU Bildiriyi Sunacak Kişinin Adı : Soyadı : Ev Adresi : İş Adresi : Ev Tel : İş Tel : Faks : E-posta : Sunum Tipi : Sözlü Bildiri Poster

15 GENEL BİLGİLER Kongre Dili Kongre Dili Türkçe dir. Kredilendirme Kongre Türk Tabipleri Birliği STE Kredilendirme Kurulu tarafından kredilendirilecektir. Katılım Sertifikası Kongre Katılım Belgeleri 22 Ekim 2011 günü öğleden sonra verilecektir. Kurs Katılım Belgeleri kurs bitiminde verilecektir. Davet Mektubu Kayıt işlemini yaptırmış tüm katılımcılara talep ederlerse davet mektubu gönderilecektir. Bu mektup sadece katılımcının kurumundan izin almasına yardımcı olmak amacını taşımaktadır. Yaka Kartı Tüm katılımcılar kayıt masasından yaka kartlarını temin edebilirler. Kongre süresince tüm bilimsel ve sosyal aktivitelerde yaka kartı bulundurulmalıdır. Kongre Web Sayfası Kongre ile ilgili tüm bilgileri güncel olarak takip edebilmeniz amacı ile web sayfası oluşturulmuştur. Kongre resmi web sayfası adresi dur. Stand Alanı Kongre süresince ilaç, tıbbi malzeme ve kitap alanlarında ürün sahibi firmaların, ürünlerini sergileyebilmesi amacıyla geniş bir alan ayrılmıştır. Sergi alanlarına girişte kongre kaydı yaptırmış olma şartı aranmaktadır. İptaller 19 Eylül 2011 tarihinden sonra yapılacak kayıt ve konaklama iptallerinde iade yapılmaz. Bu tarihten sonra gelecek olan her isim değişikliği için 10 servis ücreti alınacaktır. Tüm iptaller yazılı olarak Serenas Turizm e bildirildiği takdirde geçerli olacaktır. Tüm iadeler kongre bitiminden sonraki 1 ay içerisinde gerçekleştirilecektir. İLETİŞİM BİLGİLERİ BİLİMSEL SEKRETERYA KONGRE SEKRETERYASI PRATİSYEN HEKİMLİK DERNEĞİ Türkocağı Cad. No:17 Cağaloğlu-İstanbul Tel: Faks: E-posta: SERENAS TURIZM Yeni Sülün Cad. Tekirler Sok. No:5 1.Levent-İstanbul Tel: Faks: E-posta:

16

DAVET. Değerli meslektaşımız,

DAVET. Değerli meslektaşımız, DAVET Değerli meslektaşımız, 16. Pratisyen Hekimlik Kongresinin hazırlıkları sürüyor. Bu yıl 20-23 Ekim 2011 tarihinde Zeynep Resort Otel Belek/Antalya da yapılacak kongremizi duyurmak ve sizlerin de kongreyle

Detaylı

2. Ulusal Klinik Mikrobiyoloji Kongresi - 2013

2. Ulusal Klinik Mikrobiyoloji Kongresi - 2013 2. Ulusal Klinik Mikrobiyoloji Kongresi - 2013 9-13 Kasım 2013 Titanic Kongre Merkezi Belek, Antalya Değerli Meslektaşlarımız, Klinik Mikrobiyoloji Uzmanlık Derneği, sizlerin isteğiyle ve kuruluşu için

Detaylı

Değerli Meslektaşlarımız,

Değerli Meslektaşlarımız, Değerli Meslektaşlarımız, Türk Hastane İnfeksiyonları ve Kontrolü Derneği tarafından iki yılda bir düzenlenegelen eğitim programı, HİEP2015 dünyanın gözbebeği İstanbul da. Tüm dünyada en fazla bilgi üretilen

Detaylı

KONGREYE DAVET. Sayın Meslektaşlarımız,

KONGREYE DAVET. Sayın Meslektaşlarımız, KONGREYE DAVET Sayın Meslektaşlarımız, Sizlere 3. Ulusal Klinik Mikrobiyoloji Kongresi-2015 kongremizi duyurmanın onuru içindeyiz. Bu güne kadar yaptığımız iki kongrede olduğu gibi bu kongremizde de bize

Detaylı

www.cocuksolunum2014.org

www.cocuksolunum2014.org Dernek Başkanı Prof. Dr. Ayhan Göçmen 1 Kongre Başkanı Prof. Dr. Tamer Güneş Değerli meslektaşlarımız; Bu yıl altıncısını düzenleyeceğimiz Ulusal Çocuk Solunum Yolu Hastalıkları ve Kistik Fibrozis Kongresi,

Detaylı

3.Ulusal Klinik Mikrobiyoloji Kongresi-2015

3.Ulusal Klinik Mikrobiyoloji Kongresi-2015 Değerli Meslektaşlarımız, Sizlere 3. Ulusal Klinik Mikrobiyoloji Kongresi - 2015 in bilimsel programını duyurmanın onuru içindeyiz. Klinik mikrobiyoloji uzmanlık alanında daha ileri düzeyde hasta ve eğitim

Detaylı

2. Ulusal Klinik Mikrobiyoloji Kongresi - 2013

2. Ulusal Klinik Mikrobiyoloji Kongresi - 2013 2. Ulusal Klinik Mikrobiyoloji Kongresi - 2013 9-13 Kasım 2013 Titanic Kongre Merkezi Belek, Antalya Değerli Meslektaşlarımız, Klinik Mikrobiyoloji Uzmanlık Derneği, sizlerin isteğiyle ve kuruluşu için

Detaylı

AKADEMİK GERİATRİ. Cornelia Diamond Hotel, Belek / Antalya. 25-29 Mayıs 2011. w w w. a k a d e m i k g e r i a t r i.

AKADEMİK GERİATRİ. Cornelia Diamond Hotel, Belek / Antalya. 25-29 Mayıs 2011. w w w. a k a d e m i k g e r i a t r i. Observer Member AKADEMİK GERİATRİ G e r i a t r i k N ö r o p s i k i y a t r i d e Ta n ı v e Te d a v i K u r s u 2 0 1 1 ( Ya ş l ı R u h S a ğ l ı ğ ı Ç a l ı ş m a G r u b u ) N u t r i s y o n K

Detaylı

Sevgili Meslektaşlarım, Türkiye Romatoloji Derneği. Dr. Sedat Kiraz Kongre Başkanı

Sevgili Meslektaşlarım, Türkiye Romatoloji Derneği. Dr. Sedat Kiraz Kongre Başkanı Sevgili Meslektaşlarım, Ülkemiz Romatolojisinin 16. yıllık randevusunu Cumhuriyet imizin ilanının yıldönümüne gelen tarihlerde Antalya - Belek te gerçekleştireceğiz. Ulusal Kongremizde bu yıl da konusunda

Detaylı

AKADEM K GER ATR KONGRES 2013

AKADEM K GER ATR KONGRES 2013 6. Tip2 DM Tedavisi 2013 Kursu Yaşlı Ruh Sağlığı Çalışma Grubu Geriatrik Nöropsikiyatri Tanı ve Tedavi Kursu 2013 Nutrisyon ve Beslenme Destek Ürünleri Kursu 2013 Geriatri Hemşireliği Kursu 2013 Sheraton

Detaylı

Akılcı İlaç ve Tıbbi Beslenme Ürünleri Kullanımı Sempozyumu

Akılcı İlaç ve Tıbbi Beslenme Ürünleri Kullanımı Sempozyumu 2. Akılcı İlaç ve Tıbbi Beslenme Ürünleri Kullanımı Sempozyumu Fotoğraf: Seyithan Bozdemir 15-18 Eylül 2011 / Grand Yay Otel, MARDİN Davet Değerli Meslektaşlarım, Türkiye de tüm geriatri camiasını içinde

Detaylı

7. Ulusal Çocuk Solunum Yolu Hastalıkları ve Kistik Fibrozis Kongresi

7. Ulusal Çocuk Solunum Yolu Hastalıkları ve Kistik Fibrozis Kongresi www.cocuksolunum2016.org Uygulamalı Pediatrik Fleksibl Bronkoskopi Kursu 30 Mart 02 Nisan 2016 RIXOS DOWNTOWN ANTALYA 1 DAVET YAZISI Sayın meslektaşlarımız, Çocuk Solunum Yolu Hastalıkları Kistik Fibrozis

Detaylı

18. YILLIK. Davet KONGRESİ. Değerli Meslektaşlarımız, Göksel Altınışık 18. Kongre Sekreteri. Füsun Topçu 18. Kongre Başkanı

18. YILLIK. Davet KONGRESİ. Değerli Meslektaşlarımız, Göksel Altınışık 18. Kongre Sekreteri. Füsun Topçu 18. Kongre Başkanı Türk Toraks Derneği Tablet projesi için yaratılacak kongre mobil uygulaması ile katılımcılara bir çok kolaylık sunulacaktır. Proje sayesinde kongrelerde kullanılan tüm kağıt malzemeler ortadan kalkacak

Detaylı

Sayın Meslektaşlarımız,

Sayın Meslektaşlarımız, Sayın Meslektaşlarımız, 18-21 Eylül 2014 tarihlerinde Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları Anabilim Dalı ve Gastroenteroloji Bilim Dalı olarak Trabzon da düzenleyeceğimiz

Detaylı

KURULLAR. Prof. Dr. Gülbin Gökçay Sosyal Pediatri Derneği Başkanı DÜZENLEME KURULU BAŞKANI Doç. Dr. Ahmet Ergin DÜZENLEME KURULU

KURULLAR. Prof. Dr. Gülbin Gökçay Sosyal Pediatri Derneği Başkanı DÜZENLEME KURULU BAŞKANI Doç. Dr. Ahmet Ergin DÜZENLEME KURULU DAVET Çocuk Sağlığına Gönül Veren Değerli Arkadaşım, 15-16 Kasım 2013 tarihlerinde Denizli ilimizde Sosyal Pediatri Derneği ve Pamukkale Üniversitesi organizasyonunda ve Denizli Halk Sağlığı Müdürlüğünün

Detaylı

Değerli Meslektaşlarım, KONGRE SEKRETERİ : Prof. Dr. Mustafa Aslan

Değerli Meslektaşlarım, KONGRE SEKRETERİ : Prof. Dr. Mustafa Aslan Değerli Meslektaşlarım, 13-16 Kasım 2014 tarihleri arasında Kıbrıs ta Acapulco Hotel & Kongre Merkezi nde düzenleyeceğimiz Ulusal Reçete Dışı Farmasötik Ürünler ve Medikal Malzemeler Kongresi ne - FARMMED

Detaylı

24-25 EKİM 2015 - ANKARA

24-25 EKİM 2015 - ANKARA 24-25 EKİM 2015 - ANKARA 1 5 Merhaba, Sağlık Çalışanlarının Sağlığı Ulusal KONGRESİ Sağlık sektörü emek yoğun bir sektör ve teknoloji girişi diğer sektörlerin aksine emek gücü ihtiyacını azaltmıyor, artırıyor.

Detaylı

DAVET. Sevgili Meslektaşlarımız,

DAVET. Sevgili Meslektaşlarımız, DAVET Sevgili Meslektaşlarımız, Derneğimizin Ulusal Çocuk Alerji ve Astım Kongresi nin 16-19 Nisan 2015 Güral Sapanca da yapılacağını bildirmenin mutluluğunu ve onurunu yaşıyoruz. İlkbahar ın en güzel

Detaylı

Değerli Meslektaşlarım,

Değerli Meslektaşlarım, Değerli Meslektaşlarım, 2011 de yoğun bir katılımla ilkini gerçekleştirdiğimiz Multidisipliner Aile Hekimliği Kongresi nin 18-20 Mayıs 2012 de ikincisinin yapılacağını duyurmaktan dolayı mutluyuz. İlk

Detaylı

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ BALKAN KONGRE MERKEZİ 20 24 EKİM 2014, EDİRNE http://uhsk.org

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ BALKAN KONGRE MERKEZİ 20 24 EKİM 2014, EDİRNE http://uhsk.org TRAKYA ÜNİVERSİTESİ BALKAN KONGRE MERKEZİ 20 24 EKİM 2014, EDİRNE http://uhsk.org Kongre Eş Başkanları Faruk Yorulmaz Tacettin İnandı Kongre Sekreteri Burcu Tokuç Düzenleme Kurulu Alp Ergör Gamze V. Saraçoğlu

Detaylı

18. YILLIK. Davet KONGRESİ. Değerli Meslektaşlarımız, Göksel Altınışık 18. Kongre Sekreteri. Füsun Topçu 18. Kongre Başkanı

18. YILLIK. Davet KONGRESİ. Değerli Meslektaşlarımız, Göksel Altınışık 18. Kongre Sekreteri. Füsun Topçu 18. Kongre Başkanı Türk Toraks Derneği Tablet projesi için geliştirilen kongre mobil uygulaması ile katılımcılara bir çok kolaylık sunulacaktır. Proje sayesinde kongrelerde kağıt kullanımında belirgin/anlamlı azalma sağlanacaktır.

Detaylı

başkan dan Başkan dan Dr. Rıdvan YILMAZ

başkan dan Başkan dan Dr. Rıdvan YILMAZ Başkan dan Yılardır sağlık sistemimizin her yerinde her koşulda hizmet sunan, kendine verilen her işi tüm ciddiyetiyle yapan, hasta olan olmayan herkesle dost, özverili, sağlık sisteminin temel taşları

Detaylı

Akılcı İlaç Kullanımı Sempozyumu 6-8 Eylül 2013 Cratos Hotel, Girne, KKTC

Akılcı İlaç Kullanımı Sempozyumu 6-8 Eylül 2013 Cratos Hotel, Girne, KKTC 4. Akılcı İlaç Kullanımı Sempozyumu 6-8 Eylül 2013 Cratos Hotel, Girne, KKTC SON DUYURU Değerli Hekimler, Türkiye de tüm geriatri camiasını içinde barındıran Akademik Geriatri Derneği nin bir güz eğitimi

Detaylı

Akılcı İlaç Kullanımı Sempozyumu. 12-14 Eylül 2014 / Cratos Hotel, Girne, KKTC

Akılcı İlaç Kullanımı Sempozyumu. 12-14 Eylül 2014 / Cratos Hotel, Girne, KKTC 5. Akılcı İlaç Kullanımı Sempozyumu 12-14 Eylül 2014 / Cratos Hotel, Girne, KKTC SEMPOZYUM EŞ BAŞKANLARI Prof. Dr. Servet ARIOĞUL Akademik Geriatri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Hüseyin DORUK

Detaylı

ULUSAL ONKOLOJİK ARAŞTIRMALAR ÇALIŞTAYI TÜRK ONKOLOJİ GRUBU. 29 Ekim 2 Kasım 2008 Sheraton Çeşme Otel Çeşme, İzmir. Son Duyuru. g d. o. w. t o.

ULUSAL ONKOLOJİK ARAŞTIRMALAR ÇALIŞTAYI TÜRK ONKOLOJİ GRUBU. 29 Ekim 2 Kasım 2008 Sheraton Çeşme Otel Çeşme, İzmir. Son Duyuru. g d. o. w. t o. TÜRK ONKOLOJİ GRUBU ULUSAL ONKOLOJİK ARAŞTIRMALAR ÇALIŞTAYI 29 Ekim 2 Kasım 2008 Sheraton Çeşme Otel Çeşme, İzmir w w Son Duyuru w. t o g d. o r g Değerli Meslektaşlarımız, Türk Onkoloji Grubu (TOG), kurulmuş

Detaylı

KONGRE BAŞKANI KONGRE SEKRETERLERİ DÜZENLEYİCİ ÖRGÜTLER

KONGRE BAŞKANI KONGRE SEKRETERLERİ DÜZENLEYİCİ ÖRGÜTLER SAĞLIK ÇALIŞANLARININ SAĞLIĞI 4. ULUSAL KONGRESİ KONGRE BAŞKANI Arzu Çerkezoğlu / DEV SAĞLIK İŞ Başkanı / DİSK Genel Sekreteri KONGRE SEKRETERLERİ Hasan Oğan / TTB Özlem Azap / TTB DÜZENLEYİCİ ÖRGÜTLER

Detaylı

7. Ulusal Çocuk Solunum Yolu Hastalıkları ve Kistik Fibrozis Kongresi

7. Ulusal Çocuk Solunum Yolu Hastalıkları ve Kistik Fibrozis Kongresi www.cocuksolunum2016.org Uygulamalı Pediatrik Fleksibl Bronkoskopi Kursu 30 Mart 02 Nisan 2016 RIXOS DOWNTOWN ANTALYA 1 SPONSORLUK DOSYASI DAVET Sayın meslektaşlarımız, Çocuk Solunum Yolu Hastalıkları

Detaylı

M. Ufuk HASDEMİR Onur KARATUNA Deniz GÜR Sempozyum Başkanı Sempozyum Sekreteri ADTS Başkanı

M. Ufuk HASDEMİR Onur KARATUNA Deniz GÜR Sempozyum Başkanı Sempozyum Sekreteri ADTS Başkanı Değerli Meslektaşlarımız, Bu yıl 11. sini gerçekleştireceğimiz geleneksel Antimikrobik Kemoterapi Günleri nin yaklaşmış olması nedeniyle oldukça heyecanlıyız. Antibiyotik direncinin dünya çapında önemli

Detaylı

TÜRKİYE MİLLİ PEDİATRİ KONGRESİ 14. MİLLİ ÇOCUK HEMŞİRELİĞİ KONGRESİ

TÜRKİYE MİLLİ PEDİATRİ KONGRESİ 14. MİLLİ ÇOCUK HEMŞİRELİĞİ KONGRESİ TÜRKİYE MİLLİ PEDİATRİ KONGRESİ 14. MİLLİ ÇOCUK HEMŞİRELİĞİ KONGRESİ Değerli Meslektaşlarımız Bu yıl 04-08 Kasım 2015 tarihleri arasında Antalya, Sueno Otel Deluxe Belek de gerçekleştirmeyi planladığımız

Detaylı

Sevgili Meslektaşlarım, Türkiye Romatoloji Derneği. Dr. Sedat Kiraz Kongre Başkanı

Sevgili Meslektaşlarım, Türkiye Romatoloji Derneği. Dr. Sedat Kiraz Kongre Başkanı Sevgili Meslektaşlarım, Ülkemiz Romatolojisinin 16. yıllık randevusunu Cumhuriyet imizin ilanının yıldönümüne gelen tarihlerde Antalya - Belek te gerçekleştireceğiz. Ulusal Kongremizde bu yıl da konusunda

Detaylı