safetrack Horizon Fotovoltaik yatay takip için esnek çözüm

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "safetrack Horizon Fotovoltaik yatay takip için esnek çözüm"

Transkript

1 safetrack Horizon Fotovoltaik yatay takip için esnek çözüm

2 2 EN İYİ KAZANCI SAĞLAYIN... FV takip ile para kazanmanın en iyi yolu FV takip sistemleriyle, güneş enerjisi santrallerinden gün boyunca kazanç sağlanabilir. Genelde sabit sistemlerde, en yüksek enerji üretimi kısa bir zaman aralığı için mümkündür; fakat IdeemaTec takip sistemleri günün ilk saatlerinden gün batana kadar Güneş in izlediği yolu takip eder ve enerji üretimini arttırır. safetrack Horizon sisteminin her bir bileşeni (motor, tahrik ve kontrol ünitesi), safetrack Vertec uygulamalarında test edilmiş ve sayısız kez kullanılmıştır. Dünya çapında kurulan yaklaşık kurulu sistem, safetrack Horizon sisteminde bilgi ve tecrübenin bir araya geldiğinin göstergesidir. Sabit montaj sistemlere kıyasla, montaj çerçevesi ve uygun maliyetli kurulumu yatay takip sisteminin % 25 kadar daha fazla verim sunmasını sağlar. Yenilikçi tahrik sistemi safetrack Horizon takip sistemi, panel alanına paralel hareket eden tahrik miliyle birbirine bağlanmış takip-tablalarından oluşur. Altı tablaya kadar her sıra, bağımsız olarak merkez takip cihazına yerleştirilmiş tahrik üniteleri tarafından sürülür. Her bir temel direğini FV dizesine bağlayan yenilikçi çelik kablo sistemleri, torkun (dönme momenti) düzgün yayılı ve sürekli olmasını sağlar. Takip cihazları, sıraları arasında fazladan tahrik millerine ihtiyaç duymamaktadır. Sonuç olarak, sistem çok çeşitli yeryüzü şekillerine sahip arazilerde hızlı ve etkili bir şekilde inşa edilebilir. Sıralar arasındaki geçiş yolu için bırakılan boş alan, çim biçme vb. bakım işlerini yapmak için kolaylık sağlar. Ek olarak, iki modül yüzeyini V şekli oluşturacak şekilde çevirmeyi ve tek seferde temizlemeyi mümkün kılar. Maliyet verimliliği, dönebilir aksın modül tablalarının ağırlık merkezine bağlı olarak en uygun şekilde konumlandırılması sayesinde daha da arttırılmıştır. Bu iyileştirme, takip için gerekli dönmeyi sağlayan itici gücün miktarını azaltmakta ve motorun daha az çalışmasına sebep olmaktadır.

3 ...VE MONTAJ & KURULUM HARCAMALARINIZI EN AZA İNDİRİN 3 Kontrol konsepti çifte koruma sunar safetrack Vertec kontrol ve izleme sistemi, takvim bilgisi kullanır ve kullanıcı kontrol yedeklemesiyle bilgisayar destekli teknolojileri bir araya getirir. Takip cihazının konumu projenin coğrafi özellikleri temel alınarak (enlem, boylam ve evrensel saat) gerçek zamanlı hesaplanır, böylece Güneş in izlediği gerçek yörünge elde edilir. Takip cihazları bağımsız bir şekilde son derece büyük bir hassasiyetle en uygun konuma yönlenir. İşletmeye başlanmasıyla, veriler kalıcı hale gelir, tekrar ayarlamaya ihtiyaç duymaz. Tüm takip cihazları güvenilir bir enerji kaynağı olmasa bile her zaman doğru konumu belirleyebilir. safetrack Horizon sisteminin standart kontrol uygulamaları için koruyucu olarak bağımsız bir yedekleme sistemi bulunmaktadır. Bu yedekleme sistemi, -- -pek olası olmayan- ilk kontrolün çalışmaması durumunda devreye girmesi için eklenmiştir den fazla azimut (yön açısı) takip sistemi IdeemaTec in kontrol konsepti ile kurulmuştur ve 2007 yılından bu yana takip işlevini garanti altına almıştır. Bu süre içinde hata verme oranı istatistiksel olarak %0,002 nin altındadır.

4 4 HER BÖLGEDE, HER ZEMİNDE En uygun maliyetli malzemelerle yüksek kararlılık safetrack Horizon sistemi, diğer yatay takip sistemlerinden çelikten imal edilmiş olması özelliğiyle ayrılır. Bu özelliği, sonraki masrafları azaltırken, yapısal dayanım ve işletme kolaylığı sağlamaktadır. Bunun arkasındaki sebep, patentli çelik kablo sistemimizdir. Piyasadaki benzer sistemler, burulma momentlerini karşılamak için sıklıkla ağır çelik kiriş kullanımına veya takip sistemi modül tablalarının kısaltılmasına ihtiyaç duymaktadır. Ancak, safe Track Horizon sisteminin çelik kabloları yapıyı herhangi bir pozisyonda sabitlemektedir. Her yöndeki çekme-ezilme gerilmelerinin eşitliğini sağlamak ve burulma kuvvetlerini bertaraf etmek için tüm montaj sistemine eşit dağılmış birkaç sabitleme noktası bulunmaktadır. Çekme gerilmesi panele aktarılmamakta ve böylece çatlak oluşumu engellenmiş olmaktadır. Buna ek olarak, temel dikmeleri yardımıyla çoğu rüzgârdan kaynaklanan gerilmeler zemine aktarılmaktadır. Bu sebeple safetrack Horizon sistemi ile 180 mph-290 km/h (ASCE 7-10) rüzgâr hızlarına kadar hiçbir sorun yaşanmamaktadır. Yükleme deneyleri, safetrack Horizon sisteminin sağlamlığını ve uzun ömrünü kanıtlamıştır. Zorlu arazi mi? safetrack Horizon ile çok kolay IdeemaTec in yatay takip sistemlerinin zorlu arazi şartlarındaki esnekliği oldukça etkileyicidir. Diğer yatay takip sistemlerinin düz bir araziye ihtiyaç duyması, yüksek harcamalara ve alan etrafında çevresel zararlara sebep olmaktadır. Karşılaştırıldığında, safetrack Horizon arazi eğimine uyumlu bir şekilde kurulabilir. Özellikle doğu-batı yönünde tahrik mili gerektirmeyen tasarımı sayesinde, kurulumu sınırlayan tek faktör, kurulum ekipmanının özellikleridir. Öte yandan kuzey-güney yönünde ise homojen %36 ya kadar (20 ) olan eğim değerleri hiçbir sorun teşkil etmemektedir. Ancak homojen olmayan eğimler bile, takip tablaları arasındaki opsiyonel bağlantılar sayesinde kuruluma engel olmaz.

5 HIZLI VE GÜVENLİ MONTAJ 5 Dengeli temel safefix Horizon temelinde, standart olarak Sigma veya I-kirişler kullanılmaktadır. Temel dikmeleri sarp eğimlerde bile zemine çakılarak sabitlenebilir durumdadır. Yük dağılımı temelin ortada modül tablası altında konumu sayesinde iyileştirilmiştir. Temeli tek sıra halinde inşa etmek kurulumu oldukça kolaylaştırmasının yanı sıra, güneş tarlasının bakım işlemlerini de kolaylaştırmaktadır. Temel tipi, proje gereksinimlerine göre uyarlanabilir. Kolay kurulum Yatay takip sistemi, her bir parçası sökülmüş olarak nakliye edilir ve bu sayede kurulum aşamasında vinç vb. ağır ekipman kullanımını gerektirmez. Ek olarak, vidalama tipi standartlaştırıldığından şantiyede kaynak işlerinin yapılmasına ihtiyaç duyulmamaktadır. Modüllerin çerçeve üzerine perçinlenmesi, yıllardır tüm IdeemaTec safefix montaj sistemleri için güvenliği ve verimliliği kanıtlanmış bir teknik haline gelmiştir. Modül birleşimlerini vida yardımıyla birleştirmek yerine perçinlemek kurulumu çok daha hızlandıran bir yöntemdir. Buna ek olarak, perçinle birleştirilen sistemler hırsızlığa karşı daha güvenli bir hale gelmektedir. Ayrıca gevşek modül birleşimleri tek tip ve sınırlı tork değerleriyle geçmişte kalan bir teknolojidir, modüllerin sıkıştırılmasının ardından herhangi bir bakım-işletme gerektirmemektedir.

6 6 ESNEKLİK VE SERVİS Farklı modül tiplerine uygunluk safetrack Horizon piyasadaki tüm fotovoltaik modülleriyle uyumludur ve hem iki düşey veya üç/dört yatay modül sırasıyla hazırlanabilir. Sonuç olarak tek düşey modül montajı veya iki yatay modül montajı mümkün olup, yüksekliği sınırlı yapılarda da kullanmaya müsaittir. Hizmet ağımız IdeemaTec, montaj sistemleriyle uçtan uca çözümler sunmaktadır. Şirket olarak servisimizi, sunduğumuz çözümlerin ayrılmaz bir parçası olarak görmekteyiz. Bu sebeptendir ki, standart olmalarına veya özel tasarım gerektirmelerine bakmaksızın proje planlamanın her aşamasında hizmet sağlamaktayız. Projeleriniz her yönüyle analiz edilirken, projenin ilerlemesi sürekli izlenerek en başından sonuna kadar takip edilir. Hizmetlerimiz büyük FV projelerinin tüm gereksinimlerini kapsamaktadır: Gölge analizi, tesis tasarımı, sıkıştırma testleri, temel/altyapı çalışmaları, kurulum ve işletmeye alma.

7 SAFETRACK HORIZON" TEKNİK BİLGİLERİ 7 Standart Rüzgâr Sistemi Güçlü Rüzgâr Sistemi Alçak Sistem Sistem tanımı Takip sistemi Yatay, tek akslı Panel başına maks. Modül sayısı (60 / 72 hücre) 48 / / / 60 Maks. Panel sayısı Takip cihazı gücü maks kwp kwp kwp FV dizi özellikleri Panel uzunluğu 20 m (65 ft) 14 m (45 ft) 60 m (195 ft) Panel genişliği ~ 4000 mm (~ 13 ft) ~ 3000 mm (~ 9.8 ft) ~ 2000 mm (~ 6.5 ft) En büyük dönüş açısında yükseklik (60 / 72 hücre) ~1500 mm 3360 mm (~ 5 ft 11 ft) ~ 2440 mm (~ 8 ft) ~ 2000 mm (~ 6.5 ft) En büyük dönüş açısında temiz açıklık 500 mm (1.65 ft) Panel başına maks. alan 80 m² (861 sqft) 42 m² (452 sqft) 120 m² (1292 sqft) Sıralar arası mesafe Zemin kaplama oranı (GCR) Serbest tanım Serbest tanım Hareket Uç eğim açısı 0 Dönüş aralığı Yatay aks 90 (-45 /+45 )(opsiyonel-60 /+60 ) Geri takip Yatay aks 90 (-45 /+45 ) Standart: Evet Kontrol sistemi Yatay aks 105 (-45 /+60 ) Takip kontrol sistemi Monitör sistemi Hareket veri toplama Koruma sınıfı Astronomik algoritma / 2-seviye yedekleme sistemi Dahil Eğim açısı sensörü, rüzgâr sensörü IP 65e kadar Kontrol sistemi ve motor çalışma sıcaklığı aralığı -15 C 50 C (5 F 122 F) Mekanik özellikler Yapı Temel Korozyon koruma (ISO C1-C4) Bağ. elemanları, cıvata, somun Çelik S355 Çakma kazık veya beton Sıcak daldırma galvaniz veya magnezyum çinko kaplama Çinko levhalı veya paslanmaz çelik Dolgu konumu 0 Dolgu konumu rüzgar hızı 60 km/h (37 mph) den itibaren Dolgu konumunda maks. rüzgar hızı (ASCE 7-10) 144 km/sa (90 mph) 290 km/sa (180 mph) 144 km/sa (90 mph) Elektriksel özellikler Tahrik motoru güç girişi 3-Fazlı 400 V ac 50 Hz / 3-Fazlı 480 V ac 60 Hz Motor gücü 250 W / 370 W 250 W / 370 W 370 W Koruma sınıfı IP 65 e kadar

8 IDEEMATEC Deutschland GmbH Neusling 9c Wallerfing Germany Phone +49 (0) Fax +49 (0) IDEEMATEC U.S.A One Embarcadero Center Suite 1060 San Francisco, CA 94111, USA Phone Fax

Sahanız için en mükemmel seçim. Senvion 3.XM serisi.

Sahanız için en mükemmel seçim. Senvion 3.XM serisi. Sahanız için en mükemmel seçim. Senvion 3.XM serisi. Performans sadece megavatla ölçülemez. 25 yılı aşkın deneyimimiz ve 5,000'i aşkın rüzgar türbini kurulumumuz, şirketimizin rüzgar enerjisi sektöründeki

Detaylı

AMAZONE hassas sıraya ekim makinesi ED En ince ayrıntısına kadar düşünüldü!

AMAZONE hassas sıraya ekim makinesi ED En ince ayrıntısına kadar düşünüldü! ED 1 AMAZONE hassas sıraya ekim makinesi ED En ince ayrıntısına kadar düşünüldü! AMAZONE hassas sıraya ekim makineleri çok yönlü olarak kullanılabilir. Bu makineler, en iyi çalışma kalitesinde yüksek kapasite

Detaylı

Endüstriyel Lineer Motorlar

Endüstriyel Lineer Motorlar Endüstriyel Lineer Motorlar Akıllı tahrik çözümleri ÜRÜN TANITIMI www.linmot.com Hassasiyet ve dinamiklik Ürünlerimizde ve NTI AG nin gündelik hayatında, bu değerler birbirinden ayrılamaz. NTI AG NTI AG

Detaylı

Endüstriyel Lineer Motorlar

Endüstriyel Lineer Motorlar Endüstriyel Lineer Motorlar Akıllı tahrik çözümleri ÜRÜN TANITIMI www.linmot.com Hassasiyet ve dinamiklik Ürünlerimizde ve NTI AG nin gündelik hayatında, bu değerler birbirinden ayrılamaz. NTI AG NTI AG

Detaylı

2 MW sınıfının standardı. Senvion MM serisi.

2 MW sınıfının standardı. Senvion MM serisi. 2 MW sınıfının standardı. Senvion MM serisi. Performans sadece megavatla ölçülemez. 25 yılı aşkın deneyimimiz ve 5,000'i aşkın rüzgar türbini kurulumumuz, şirketimizin rüzgar enerjisi sektöründeki en tanınmış

Detaylı

www.acpyapi.com.tr acp@acpyapi.com.tr

www.acpyapi.com.tr acp@acpyapi.com.tr www.acpyapi.com.tr acp@acpyapi.com.tr VİZYON ACP YAPI ELEMANLARI on beş yılı aşkın sektör tecrübesi ile çağdaş yapı malzemeleri ve otomasyon sistemleri konusunda CE belgesi ve ISO sertifikalarına sahip

Detaylı

Schletter. Açık Alan Sistemleri. Dünya çapında güçlü kalite ve performans

Schletter. Açık Alan Sistemleri. Dünya çapında güçlü kalite ve performans Dünya çapında güçlü kalite ve performans Schletter Açık Alan Sistemleri En uygun madde kombinasyonları sayesinde uzun ömür Mükemmel uyumlu sistem bileşenleri Hızlı ve ekonomik montaj süreleri Ön montaj

Detaylı

Güneş Enerjisi Çağında İleri Teknolojik Çözümler. Advanced Technological Solutions in the Age of Solar Power

Güneş Enerjisi Çağında İleri Teknolojik Çözümler. Advanced Technological Solutions in the Age of Solar Power Güneş Enerjisi Çağında İleri Teknolojik Çözümler Advanced Technological Solutions in the Age of Solar Power Avrupa nın önde gelen güneş enerjisi EPC (Mühendislik-Tedarik-İnşaat) firmalarından biri olan

Detaylı

DC PANEL MONTAJ VE KURULUM KILAVUZU. www.plurawatt.com. Sunlego Enerji Sistemleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.

DC PANEL MONTAJ VE KURULUM KILAVUZU. www.plurawatt.com. Sunlego Enerji Sistemleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. DC PANEL MONTAJ VE KURULUM KILAVUZU www.plurawatt.com Sunlego Enerji Sistemleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. Plurawatt is a registered trademark of Sunlego Enerji Sistemleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. İÇİNDEKİLER

Detaylı

UNIBLOCK UBTD+ Dizel Dinamik UPS

UNIBLOCK UBTD+ Dizel Dinamik UPS UNIBLOCK UBTD+ Dizel Dinamik UPS Piller ile eşsiz koruma piller.com UNIBLOCK UBTD+ Piller Ana Merkezi, Osterode, Almanya. Piller Hakkında Almanya nın Hamburg kentinde 100 yılı aşkın bir 1919 dan beri Osterode/Almanya

Detaylı

Kapıların Dünyası. Güvenli ve Yüksek Hızlı Kapılar

Kapıların Dünyası. Güvenli ve Yüksek Hızlı Kapılar Kapıların Dünyası Güvenli ve Yüksek Hızlı Kapılar 1 İçindekiler Araştırma ve geliştirme... 4 Hız ve güvenlik...8 Ekonomi... 12 Küresel aktör EFAFLEX... 14 Ürünlerimiz... 16 S Serisi... 18 R Serisi...28

Detaylı

Orta yük taşıma. KUKA robotları

Orta yük taşıma. KUKA robotları Orta yük taşıma kapasiteleri için KUKA robotları KUKA GÜÇLÜ ORTAĞINIZ. Kalite "made in Germany", yaratıcılık ve en üst düzeyde müşteri odaklı çalışma: Bu ilkelere dayanarak KUKA onlarca yıldır üstün teknolojiler

Detaylı

1927 DEN GÜNÜMÜZE... YAPTIĞIMIZ HER ŞEYİN MERKEZİNDE

1927 DEN GÜNÜMÜZE... YAPTIĞIMIZ HER ŞEYİN MERKEZİNDE 1927 2011 1927 DEN GÜNÜMÜZE... YAPTIĞIMIZ HER ŞEYİN MERKEZİNDE Volvo, mükemmel bir mühendislik mirasına sahiptir. Volvo İş Makinaları, bu makinaları kullanan insanların etrafında tasarlanmaktadır. Daha

Detaylı

EasyCut Çekilir Tip Çayır Biçme Makinaları

EasyCut Çekilir Tip Çayır Biçme Makinaları EasyCut Çekilir Tip Çayır Biçme Makinaları www.krone.de Ürün yelpazesi Profesyonel ve çok yönlü Üstün tasarımı ile başarı Biçme tablası Güvenebilirsiniz Tamamen kaynaklı ve kama şekilli kesme tablaları

Detaylı

Güneş Enerjisi Çağında İleri Teknolojik Çözümler

Güneş Enerjisi Çağında İleri Teknolojik Çözümler ELEKTRONİK Güneş Enerjisi Çağında İleri Teknolojik Çözümler Advanced Technological Solutions in the Age of Solar Power Avrupa nın önde gelen güneş enerjisi EPC (Mühendislik-Tedarik-İnşaat) firmalarından

Detaylı

Yüksek yük taşıma kapasiteli KUKA robotları

Yüksek yük taşıma kapasiteli KUKA robotları Yüksek yük taşıma kapasiteli KUKA robotları KUKA GÜÇLÜ ORTAĞINIZ. Kalite "made in Germany", yaratıcılık ve en üst düzeyde müşteri odaklı çalışma: Bu ilkelere dayanarak KUKA onlarca yıldır üstün teknolojiler

Detaylı

Taşlama ve frezeleme. we care for rails

Taşlama ve frezeleme. we care for rails Taşlama ve frezeleme Taşlama ve Frezeleme: High Speed Grinding High Performance Milling Makas onarımı Vinç ve çalışma rayı işlemleri High Speed Grinding High Speed Grinding Önlemek fark yaratır avantajlarl

Detaylı

MTS Criterion Üniversal Test Sistemleri. Araştırma, geliştirme ve üretim için yüksek performanslı monotonik test çözümleri

MTS Criterion Üniversal Test Sistemleri. Araştırma, geliştirme ve üretim için yüksek performanslı monotonik test çözümleri MTS Criterion Üniversal Test Sistemleri Araştırma, geliştirme ve üretim için yüksek performanslı monotonik test çözümleri MTS CRITERION ÜNIVERSAL TEST SISTEMLERI AILESI YÜKSEK PERFORMANSLI ELEKTROMEKANIK

Detaylı

Atlas Copco Hava Kompresörleri, Hidrolik ve Pnömatik Ekipmanlar. Atlas Copco Hava Kompresörleri, Hidrolik ve Pnömatik Ekipmanlar

Atlas Copco Hava Kompresörleri, Hidrolik ve Pnömatik Ekipmanlar. Atlas Copco Hava Kompresörleri, Hidrolik ve Pnömatik Ekipmanlar Atlas Copco Hava Kompresörleri, Hidrolik ve Pnömatik Ekipmanlar Atlas Copco Hava Kompresörleri, Hidrolik ve Pnömatik Ekipmanlar Hidrolik ve Basınçlı Hava Makinaları Tic. ve San. Ltd. Şti. www.atlaspnomatik.com.tr

Detaylı

Conergy şebekeden bağımsız sistemler. Her yerde güvenilir enerji.

Conergy şebekeden bağımsız sistemler. Her yerde güvenilir enerji. Conergy şebekeden bağımsız sistemler Her yerde güvenilir enerji. 1 Conergy şebekeden bağımsız çözümler Conergy Off-grid (Şebekeden Bağımsız) çözümleri Her yerde güvenilir enerji. Elektrik şebekesi olmayan

Detaylı

Answers for infrastructure. HVAC bina teknolojisi güçlü ortaklardan gelen kalite ve enerji verimliliği

Answers for infrastructure. HVAC bina teknolojisi güçlü ortaklardan gelen kalite ve enerji verimliliği Answers for infrastructure. HVAC bina teknolojisi güçlü ortaklardan gelen kalite ve enerji verimliliği HVAC bina teknolojisi deneyimli ortaklardan gelen enerji tasarrufu ve garantili konfor Siemens in

Detaylı

Lenord + Bauer tarafından hareket otomasyonu

Lenord + Bauer tarafından hareket otomasyonu Lenord + Bauer tarafından hareket otomasyonu Pozisyon belirlemesi Hız ölçümü Devir sayısı ölçümü Isı ölçümü Kilometre performans algılaması Hızlanma ölçümü Kumanda etme/ayarlama/konumlandırma Uyarlama/konumlandırma

Detaylı

Bir ilk: İstanbul da otomatik tırmanır kalıp

Bir ilk: İstanbul da otomatik tırmanır kalıp Doka Xpress Kalıp Dergisi 2015 Bir ilk: İstanbul da otomatik tırmanır kalıp Şantiyede güvenli çalışma Türkiye de 15 gökdelen için kullanılan koruma perdesi Xclimb 60. Yeni dönüm noktası Crescent City ve

Detaylı

AKILLI ENERJİ SİSTEMİ

AKILLI ENERJİ SİSTEMİ T.C. KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ Mühendislik Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü AKILLI ENERJİ SİSTEMİ 228396 S.Serdar SEYMEN 238315 Gökhan AÇIKGÖZ 210223 İhsan TUNÇBİLEK Cemil GÜRÜNLÜ

Detaylı

MONORAIL ve AMS. Entegre ölçüm sistemli lineer kılavuzlamalar

MONORAIL ve AMS. Entegre ölçüm sistemli lineer kılavuzlamalar MONORAIL ve AMS Entegre ölçüm sistemli lineer kılavuzlamalar Ürün kataloğu 2015 Kataloğun güncel versiyonu Internet sayfamızın yüklemeler bölümünde her zaman kataloglarımızın güncel versiyonuna ulaşabilirsiniz.

Detaylı

Içindekiler. NovaMaster MicroMove / Trav NOVA. Elektrikli Zincirli Vinç SK. Look ahead! Özel ve en yüksek Standartlara

Içindekiler. NovaMaster MicroMove / Trav NOVA. Elektrikli Zincirli Vinç SK. Look ahead! Özel ve en yüksek Standartlara TÜRKÇE 06 14 22 NovaMaster MicroMove / Trav NOVA Elektrikli Zincirli Vinç SK 04 12 20 Look ahead! 1921 yılında gerçekten çok memnuniyetsizdik. Peki! Özel ve en yüksek Standartlara Içindekiler 30 36 46

Detaylı

Lojistik 2015 Depo lojistiğinde tüm ihtiyaçlarınıza komple çözümler sunuyoruz

Lojistik 2015 Depo lojistiğinde tüm ihtiyaçlarınıza komple çözümler sunuyoruz Lojistik 2015 Depo lojistiğinde tüm ihtiyaçlarınıza komple çözümler sunuyoruz Jungheinrich e hoş geldiniz Ankara Jungheinrich firması malzeme taşıma ekipmanları, depolama ve malzeme akış teknolojisi alanlarında

Detaylı

Hızlı. Güvenli. Hassas.

Hızlı. Güvenli. Hassas. En iyi bağlantı çözümleri Hidrolik cıvatalama teknolojisi Tüm bağlantı elemanları için Hızlı. Güvenli. Hassas. ANSI B18.22 ANSI B16.5 ASTM A193 ASTM A194 EN14399 DIN2510 ISO4762 ISO4014 ISO4017 DIN976

Detaylı

İçindekiler. Giriş En Son Teknolojilerimiz Neden City Multi? Uygulama Alanları Mitsubishi Electric City Multi

İçindekiler. Giriş En Son Teknolojilerimiz Neden City Multi? Uygulama Alanları Mitsubishi Electric City Multi İçindekiler Giriş En Son Teknolojilerimiz Neden City Multi? Uygulama Alanları Mitsubishi Electric City Multi Dış Üniteler S Serisi HeatPump Y Serisi HeatPump Düşük CO2'li Y Serisi Zubadan Heatpump Y Serisi

Detaylı

EN 13241-1 e uygun verim kriterleri. Sarmal Kapılar ve Kepenk Sistemleri. Sert günlük işletme koşullarında dayanıklı ve güvenilir

EN 13241-1 e uygun verim kriterleri. Sarmal Kapılar ve Kepenk Sistemleri. Sert günlük işletme koşullarında dayanıklı ve güvenilir // EN 13241-1 e uygun verim kriterleri Sarmal Kapılar ve Kepenk Sistemleri Sert günlük işletme koşullarında dayanıklı ve güvenilir 2 İçindekiler Uzmanın bilgi birikimi (know-how) 4-7 Profiller ve Kapı

Detaylı