İLKOKUL BÜLTENİ DEĞERLİ VELİLERİMİZ TED İSTANBUL KOLEJİ 08 KASIM 2013

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "İLKOKUL BÜLTENİ DEĞERLİ VELİLERİMİZ TED İSTANBUL KOLEJİ 08 KASIM 2013"

Transkript

1 İLKOKUL BÜLTENİ TED İSTANBUL KOLEJİ Yıl:4 Hafta:9 Sayı: 8 08 KASIM 2013 DEĞERLİ VELİLERİMİZ Bülten yazıma başlamadan önce 3.sınıflardan 2 tane öğrencimiz büyük bir heyecanla odama geldiler. Heyecanlı olduklarını nereden anladınız diyebilirsiniz. İkisi aynı anda bir şeyler anlatmaya çalışıyorlar ve ellerinde öğrencilerimize olumlu davranışlarda kullandığımız Davranış Kartını tutuyorlardı. İki öğrencimle odamda yaptığımız çok kısa sohbette bana konularının Canlılar olduğunu bu konu ile ilgili bir sorunun cevabını bulabilmek için teneffüste kütüphaneye gittiklerini ama bunu öğretmenin yönlendirmesi ile değil kendi istekleri doğrultusunda yaptıklarını aslında sorunun cevabını bulamadıklarını ama tek hücreliler ile ilgili bilgiler edindiklerini söyleyerek bunu paylaştılar. Ben de kendileri ile Haftalık Bülten için resim çektirmek istediğimi söyledim, çok mutlu oldular. Bu olay üzerinden bazı gözlemlerimi sizlerle paylaşmak isterim. Bu yaş gurubundaki öğrencilerin ne kadar dürüst ve samimi oldukları. Bana hemen sorunun cevabını bulamadık ama şunu öğrendik diye kendilerini ifade ettiler. Eğitimcilerin çocukların olumlu davranışlarını ödüllendirilmesi ile ilgili de farklı görüşleri var. Olumlu bir davranışı neden ödüllendiriyoruz ki, bu zaten yapması gereken bir şey, bu alışkanlığı yaratırsak ileride yaptığı her olumlu davranış için bir ödül isteyebilir ve ödül olmadan olumlu davranışta bulunmak istemeyebilir. Bu gerçekten doğru, yani evde ödevini yaptı diye bir ödül, bugün sözümü dinledi diye bir ödül bizi çıkmaza sokabilir. Bunun için bizim okulda yapmaya çalıştığımız da aslında öğrenciyi ödüllendirmek değil, yapılan davranış ile ilgili farkındalık kazandırmak. Yani bu davranışın olumlu bir davranış olduğunu vurgulamak için. Teneffüste gidip ders ile ilgili bir araştırma yapmak zorunda değil. Siz velilerimizin de evde öğrencilerimizi her şey için ödüllendirmesinin doğru olmayacağı konusunu bir örnek üzerinden açıklamak istedim sınıflarımızda sınav yapmıyoruz, kazanım tamamlama çalışmalarımız var. Bu uygulama da öğrencilere sorular veriliyor ve verilen sürenin sonunda kâğıtlar öğretmen tarafından toplanıyor. Bu kâğıtları öğretmen değerlendirirken, kâğıt üzerinde doğru yapılan soruları işaretliyor, yanlış yapılanların yanına hiçbir şey yazmıyor boş bırakıyor. Öğretmen kendisi her öğrencinin değerlendirmesini yaparak hangi kazanımlarda eksikleri olduğunu tespit ettikten sonra kâğıtları aynı gün içinde veya ertesi gün tekrar dağıtıyor. Öğretmenin rehberliğinde, sınıf içi kazanım tamamlama çalışmaları ile tüm öğrenciler eksiklerini tamamlıyor ve bu kâğıtlar siz velilerimize gönderiliyor. Bu çalışmalar doğal olarak okul açılır açılmaz başlatılmıyor, bu aydan sonra bu çalışmalar sizlere gönderilecektir. Bu konuda sorularınız olur ise ilgili müdür yardımcısı ile görüşebilirsiniz. Benimle görüşmek isterseniz randevu alıp okula gelebilir veya gönderebilirsiniz. İyi bir hafta sonu geçirmenizi dilerim. Belma ASAM Okul Müdürü

2 Sayfa 2 İLKOKUL BÜLTENİ Erkek öğrencilerimizin büyük bir çoğunluğu teneffüs saatlerinde kapalı ve açık spor sahalarında futbol oynamaktadır. Bu öğrencilerimizin okul gelirken çivisiz spor ayakkabı giymeleri konusunu tekrar hatırlatmak isteriz. Dünya Çocuk Kitapları Haftası etkinlikleri çerçevesinde 14 Kasım Perşembe günü Kurbağa ve Murbağa serisinin kitapları ile ilgili, sınıf öğrencilerimize konferans salonumuzda Kelime Yayınları Çocuk Oyunları Atölye çalışması yapılacaktır. Öğrencilerimizi İngilizceyi okumaya teşvik eden Scholastic ISBC Book İngilizce Kitap Kulübü katalogları 11 Kasım Pazartesi günü öğrencilerimize dağıtılacaktır. Okul Aile Birliği Duyrusu 3 1, 2, 3 ve 4.Sınıflarımız 4-11 Fen Laboratuvarı Etkinliklerimiz İngilizce Zümresi Bilişim Teknolojileri Bölümü 18 Kütüphane Bölümü Müzik Bölümü 21

3 Yıl:4 Hafta:9 Sayı: 8 Sayfa 3 Ted İstanbul Koleji Vakfı Özel İlkokulu Okul Aile Birliği olarak, 20 Kasım 2013 Çarşamba günü, Sakıp Sabancı müzesine Anish Kapoor eserlerini görmek için gezi düzenliyoruz. Saat 13:00'de giriş yapacağımız sergi öncesinde, günümüze Tarabya'da Big Chef's denizle iç içe, açık büfe kahvaltı ve Türk kahvesi ile başlayacağız. Ulaşım Tursan servisleriyle sağlanacaktır. Sabah saat 09:00'da okulumuzdan hareket edilecek, saat 15:30 gibi okulda olunacaktır. Gezi ücreti, müze, kahvaltı ve ulaşım dahil olmak üzere 90TL'dir. Gezimize katılmak isteyen velilerimiz, gezi ücretini en geç 18 Kasım 2013 Pazartesi gününe kadar İlkokul danışmasında görev yapan Türkan KORKMAZ a isim yazdırarak teslim edebilirler. Saygılarımızla, TED İstanbul Koleji Vakfı Özel İlkokulu Okul Aile Birliği adına, Dilek Süral OAB Başkanı

4 Sayfa 4 İLKOKUL BÜLTENİ Oyun hamurları, onluk taban blokları ve akıllı tahta etkinlikleriyle öğrendiklerimizi uyguladık, pekiştirdik. Onluklar ve birlikleri öğrendik.

5 Yıl:4 Hafta:9 Sayı: 8 Sayfa 5 KURBAĞA İLE MURBAĞA Dünya Çocuk Kitapları Haftası etkinliklerimiz kapsamında Kurbağa ile Murbağa yı tanıdık. Yazar Arnold Lobel i tanıdık, kitaplarını inceledik.

6 Sayfa 6 İLKOKUL BÜLTENİ TED Lİ OLMAK TED İstanbul Koleji İlkokulu öğrencileri olarak, kendi gözümüzden okulumuzun posterlerini hazırladık. Okulumuzu çok seviyor, TED li olmakla gurur duyuyoruz.

7 Yıl:4 Hafta:9 Sayı: 8 Sayfa 7 Bu hafta Matematik dersimizde Zamanı Ölçme ve Simetri konulu etkinlikler yaptık. Türkçe dersinde Eş Sesli Sözcükler konusunu işledik. Keyifli etkinlikler ile öğrendiklerimizi pekiştirdik.

8 Sayfa 8 İLKOKUL BÜLTENİ Hayat Bilgisi dersimizde farklı meslekleri tanıdık. Mesleklerin özelliklerini öğrendik.

9 Yıl:4 Hafta:9 Sayı: 8 Sayfa 9 Kütüphanede Sıkı Dostlar Kurbağa ve Murbağa adlı kitabı okuduk ve kitap incelememizi yaptık.

10 Sayfa 10 İLKOKUL BÜLTENİ Cumhuriyetimize nasıl kavuştuğumuzu harita üzerinde kronolojik olarak öğrendik. Öğrencilerimiz bilim insanlarını araştırıp poster hazırladılar. Sınıfta sundular. Hayat Bilgisi dersimizde canlıların nasıl büyüdüklerini öğrendik. Öğrendiklerimizi uygulayarak uyuyan canlıları uyandırdık.

11 Yıl:4 Hafta:9 Sayı: 8 Sayfa 11 Atatürk ün kurduğu okulda okuyorum konulu kompozisyon çalışması yaptık. Mindlab dersimizde bu hafta Treasure Island oyunumuzun kurallarını öğrenerek oyunumuzu oynamaya başladık. Matematik dersinde Doğal sayıların basamak değerleri konusunu onluk taban bloklarıyla göstererek eğlenceli bir şekilde öğrendik.

12 Sayfa 12 İLKOKUL BÜLTENİ DUYULAR PATLIYOR! 1.sınıflar bu hafta Fen Laboratuvarında oldukça eğlenceli bir aktivite yaptılar. Duyulardaki değişime dikkat çeken bu aktivitede, beş duyularını kullanarak patlamamış mısırın patlamış mısıra dönüşürken geçirdiği değişiklikleri gözlemlediler. (rengi, sesi, kokusu, tadı, dokusu)

13 Yıl:4 Hafta:9 Sayı: 8 Sayfa 13 3 BOYUTLU FEN LABORATUVARIM 3.sınıflar bu hafta Fen Bilimleri derslerini 3D Laboratuvarında yaptılar. Taşların ve toprağın oluşumu ile ilgili 3 boyutlu video izlediler ve fen aktivite kağıtlarını tamamladılar. KUVVET ÇEŞİTLERİNİ KEŞFEDİYORUM 4.sınıflar bu hafta Fen Laboratuvarında kuvvetin sadece dokunarak olmadığını bir çok farklı kuvvet çeşidi olduğunu deney ve gözlem yaparak öğrendiler. Mekanik kuvvet, manyetik kuvvet, rüzgar kuvveti, elektriksel kuvvet gibi kuvvet çeşitlerini keşfettiler.

14 Sayfa 14 İLKOKUL BÜLTENİ Bu haftada öğrencilerimiz ile öğrenirken eğlenecekleri aktiviteler yaptık. Crystal Kids kitabımızın Values (Değerler) bölümünü öğrencilerimiz ile tamamladık. Tema içeriği olarak kişisel bakım üzerinde durduk. Disiplinler arası ortak bir değer olan I take care of myself kalıbı üzerine aktiviteler yaptık, şarkılar dinledik-söyledik, eğlenceli bir video izleyerek çeşitli çalışmalar yaptık. Her ünite sonunda yapılan My Learning Card aktivitesini öğrencilerimizin ünitede en keyif alarak çalıştıkları bölümleri görmek için tamamladık. Yaptığımız bu portfolyo çalışmasıyla hem konuyu tekrar ettik, hem de öğrencilerimizin öğrenme stilleri hakkında fikir edindik. Skills derslerinde de Haircut adlı kitabımızı işlerken, kelime çalışmaları, canlandırmalar ve resimler üzerinden öyküyü anlatma, sıralama çalışmaları yaptık. Phonics çalışmalarımıza bu hafta S sesini de ekledik..

15 Yıl:4 Hafta:9 Sayı: 8 Sayfa 15 Bu hafta öğrencilerimiz have got/haven t got/ has got/ hasn t got kalıplarını öğrendikleri yeni kelimeler ile kullanıp arkadaşlarını ve kendilerini anlattılar. Aynı zamanda bu kalıpları kullandıkları bir çok farklı yazı çalışması yaptılar. Skills derslerimizde ise öğrencilerimiz geçen hafta bitirdikleri In the Jungle kitabıyla ilgili portfolyo çalışmalarını tamamladılar. Bu haftaki disiplinler arası konumuz olan Jobs (Meslekler) hakkında bir şarkı dinleyip çeşitli aktiviteler yaptılar.

16 Sayfa 16 İLKOKUL BÜLTENİ Bu hafta İngilizce derslerimizde ikinci ünitemize devam ediyoruz. Hayvanlar ve yaşam alanları ile ilgili yeni kelimeler öğrenirken vahşi hayvanların yaşam alanları ve beslenme şekillerine dair bir de proje üzerinde çalışmaya başladık. Aynı zamanda English English Everywhere kitabımızdan sınıf öğretmenleri ile ortak konumuz olan bitkiler ünitemize devam ediyoruz. Skills derslerimizde ise The Thirsty Tree isimli kitabımızı okumaya başladık. Öğrencilerimizle beraber dinleme ve okuma becerilerini geliştirecek yaratıcı yazı çalışmaları yaptık. Aynı zamanda bitkilerin kısımlarını ve doğadaki görevlerini öğreniyoruz.

17 Yıl:4 Hafta:9 Sayı: 8 Sayfa sınıf öğrencilerimizle sınıf öğretmenlerimizle ortak işlediğimiz konumuz olan İskeletimiz ünitemize başladık. Bu ünitemizde iskeletimizle ilgili yepyeni bilgiler öğrenecek ve eğlenceli aktiviteler yapacağız. Bu hafta kütüphanemizi ziyaret edip konumuzla ilgili kaynakları araştırdık ve notlar aldık. World Wonders kitabımızda School Life isimli ünitemize başladık. Skills derslerimizde öğrencilerimizle çevremizde ve toplumumuzda her gün gördüğümüz insanlar ve mekânlarla ilgili şiirler yazıyoruz. 4. Sınıflar koridorumuzdaki panolarımızda çalışmalarımızı görebilirsiniz. Hepinize güzel bir hafta sonu dileriz.

18 Sayfa 18 İLKOKUL BÜLTENİ 3. Sınıf öğrencilerimizle bu hafta Bilişim Teknolojileri dersinde bilgisayar kullanımında farklı özelliklerdeki dosyalarımızı düzenli tutmamızın gerekliliğinden bahsettik. Öğrencilerimiz okulumuzun Server ında onlar için oluşturulmuş olan klasörlerin içine, işlemekte olduğumuz konu ile ilgili yeni klasörler oluşturdular. Bu klasörler içerisine onlara vermiş olduğumuz Word belgelerini Copy-Paste komutlarını kullanarak yapıştırdılar. Klasör kavramı ile birlikte Copy-Paste ile Cut-Paste arasındaki farklardan da bahsetmiş olduk.

19 Yıl:4 Hafta:9 Sayı: 8 Sayfa 19 EYLÜL-EKİM AYI KİTAP KURTLARIMIZ TED İstanbul Koleji Özel İlkokulu Kütüphanesi olarak, Eylül-Ekim ayı boyunca kütüphanemizdeki kitaplardan Türkçe-İngilizce severek anlayarak okuyan öğrencilerimizi belirledik. İstatistiki bilgiler doğrultusunda Kitap Kurdu seçilen öğrencilerimize kütüphanemizde düzenlediğimiz törenle rozetlerini verdik.

20 Sayfa 20 İLKOKUL BÜLTENİ Dünya Çocuk Kitapları Haftası kutlamaları çerçevesinde okumanın önemi üzerinde durduk ve Kelime yayınlarından Kurbağa Murbağa serisi kitapları ile ilgili sınıf öğrencilerimizle kütüphanemizde atölye çalışması yaptık. Bu hafta 4.sınıflar olarak İngilizce dersimizde kütüphanemizdeydik. İskeletimiz ve vücudumuz ile ilgili kitapları inceledik ve ödevimizde kullanmak üzere notlar aldık. Bu hafta 3C ve 3D sınıfları olarak İngilizce dersimizde kütüphanemizdeydik. İngilizce kitaplar okuduk ve beğendiğimiz kitapları evimize ödünç aldık.

21 Yıl:4 Hafta:9 Sayı: 8 Sayfa SINIFLAR Bu yıl, Müzik derslerimizde enstrüman eğitimine başladık. Flüt, piyano, keman, gitar, çello, klarnet gibi çeşitli çalgıların yanı sıra koro eğitimi de alan öğrencilerimiz hem öğretmenleriyle hem de enstrümanlarıyla tanıştılar. Öğrenciler, seçildikleri enstrümanları tanımaya yönelik basit ses çalışmaları ve uygulama çalışmaları yaptılar. Önümüzdeki haftalarda daha da olumlu gelişim göstereceklerini ve müziği enstrüman çalarak daha da içselleştireceklerine inanıyor, onların bu güzel ve kazanım dolu yolculuklarında siz velilerimiz tarafından da desteklenmesini bekliyoruz. Hazırlayan : Vildan TAŞTAN - İlkokul Müdür Asistanı

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLK BÜLTENİ 5.SAYI

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLK BÜLTENİ 5.SAYI 2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLK BÜLTENİ 5.SAYI TED İSTANBUL KOLEJİ Yıl:5 Hafta:6 Sayı: 5 17 EKİM 2014 DEĞERLİ VELİLERİMİZ Bahçede oynamanın keyifini çıkaran öğrencilerimizin, yağışlı havalarda da motivasyonlarının

Detaylı

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLK BÜLTENİ 10.SAYI

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLK BÜLTENİ 10.SAYI 2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLK BÜLTENİ 10.SAYI TED İSTANBUL KOLEJİ Yıl:5 Hafta:11 Sayı: 10 21 KASIM 2014 DEĞERLİ VELİLERİMİZ Bu hafta 4. sınıf temsilcileri ile toplantımız vardı. Çok keyifli ve yararlı

Detaylı

İLKOKUL BÜLTENİ DEĞERLİ VELİLERİMİZ TED İSTANBUL KOLEJİ 28 ŞUBAT 2014

İLKOKUL BÜLTENİ DEĞERLİ VELİLERİMİZ TED İSTANBUL KOLEJİ 28 ŞUBAT 2014 İLKOKUL BÜLTENİ TED İSTANBUL KOLEJİ Yıl:4 Hafta:25 Sayı:21 28 ŞUBAT 2014 DEĞERLİ VELİLERİMİZ Geçen hafta Bilişim Teknolojileri nasıl en etkin kullanılabilir ve bir öğrenme aracı haline getirebilir konusu

Detaylı

İLKOKUL BÜLTENİ DEĞERLİ VELİLERİMİZ TED İSTANBUL KOLEJİ 01 KASIM 2013

İLKOKUL BÜLTENİ DEĞERLİ VELİLERİMİZ TED İSTANBUL KOLEJİ 01 KASIM 2013 İLKOKUL BÜLTENİ TED İSTANBUL KOLEJİ Yıl:4 Hafta:8 Sayı: 7 01 KASIM 2013 DEĞERLİ VELİLERİMİZ 22-23-24 Ekim tarihlerinde TED Istanbul Koleji Genel Müdür Yardımcısı ve Okul Müdürleri olarak Kıbrıs ta yapılan

Detaylı

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLK BÜLTENİ 4.SAYI

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLK BÜLTENİ 4.SAYI 2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLK BÜLTENİ 4.SAYI TED İSTANBUL KOLEJİ Yıl:5 Hafta:5 Sayı: 4 10 EKİM 2014 DEĞERLİ VELİLERİMİZ Henüz yağışların başlamamış olması bir açıdan bizler ve öğrencilerimiz için

Detaylı

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTENİ 18.SAYI

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTENİ 18.SAYI 2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTENİ 18.SAYI TED İSTANBUL KOLEJİ Yıl:5 Hafta:25 Sayı: 18 27 Şubat 2015 DEĞERLİ VELİLERİMİZ Kar tatilleri nedeniyle, bu akademik yılda okula gelemediğimiz günler

Detaylı

İLKOKUL BÜLTENİ DEĞERLİ VELİLERİMİZ

İLKOKUL BÜLTENİ DEĞERLİ VELİLERİMİZ İLKOKUL BÜLTENİ TED İSTANBUL KOLEJİ Yıl:4 Hafta:14 Sayı:13 13 ARALIK 2013 DEĞERLİ VELİLERİMİZ Soğuk hava şartlarının ve kar yağışının da etkisi ile ulaşım açısından zorlu bir hafta geçirdik. Tabii bu herkes

Detaylı

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTENİ 16.SAYI

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTENİ 16.SAYI 2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTENİ 16.SAYI TED İSTANBUL KOLEJİ Yıl:5 Hafta:20 Sayı: 16 23 Ocak 2015 DEĞERLİ VELİLERİMİZ Birinci dönemi bugün itibarı ile tamamlamış bulunuyoruz. Tatiller nedeniyle

Detaylı

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTENİ 17.SAYI

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTENİ 17.SAYI 2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTENİ 17.SAYI TED İSTANBUL KOLEJİ Yıl:5 Hafta:23 Sayı: 17 13 Şubat 2015 DEĞERLİ VELİLERİMİZ Tatiller nedeniyle sık sık sekteye uğrayan eğitim öğretim yılına, tüm

Detaylı

ARALIK 2014 / 12. Sayı OKAN KOLEJİ İTALYA DA

ARALIK 2014 / 12. Sayı OKAN KOLEJİ İTALYA DA ARALIK 2014 / 12. Sayı OKAN KOLEJİ İTALYA DA 1 İçindekiler 2 İçindekiler 62 Okan Koleji Ortaokulu 3 Genel Müdür Yardımcımız dan 63 Ortaokul Müdürümüz den.. 6 Öğretmen-ce Paylaşımlar 64 Yabancı Diller 11

Detaylı

Sanat Katı: Yeteneklerimizi Sanat Katında Keşfediyoruz!

Sanat Katı: Yeteneklerimizi Sanat Katında Keşfediyoruz! SAYI: 7 Sanat Katı: Yeteneklerimizi Sanat Katında Keşfediyoruz! Golf Sahası: Geleceğin Golfçüleri Okan Koleji nde! Geleceği Yetiştirenler Kulübü/Üniversite İş Birliği Okan Üniversitesi İş Birliği ile Geleceğe

Detaylı

riski göze alan araştıran-sorgulayan

riski göze alan araştıran-sorgulayan riski göze alan araştıran-sorgulayan bilgili dönüşümlü düşünen duyarlı dengeli açık görüşlü iletişim kuran ilkeli düşünen 2012-2013 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 2. DÖNEM SORGULAMA ÜNİTELERİ BÜLTENİ LEARNER PROFILE

Detaylı

MART 2014 / 10. Sayı

MART 2014 / 10. Sayı MART 2014 / 10. Sayı 1 İçindekiler 2 İçindekiler 42 Okan Koleji Ortaokulu 3 Öğretmen-ce Paylaşımlar.. 43 Yabancı Diller 7 Okan Koleji Anaokulu 48 Sözel Bölüm 8 Tuzla Anaokulu 51 Sayısal Bölüm 10 Ataşehir

Detaylı

Anasınıfları, nisan ayı bülteni ile yeniden MERHABA! Anasınıfımızdaki yolculuk başlıyor. Bu ayki temalarımız: - Gökyüzü. - Tohum

Anasınıfları, nisan ayı bülteni ile yeniden MERHABA! Anasınıfımızdaki yolculuk başlıyor. Bu ayki temalarımız: - Gökyüzü. - Tohum Anasınıfları, nisan ayı bülteni ile yeniden MERHABA! Anasınıfımızdaki yolculuk başlıyor. Bu ayki temalarımız: - Gökyüzü - Tohum - Hava, Toprak, Su, Güneş - 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı -

Detaylı

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ SAYI: 1 YIL: 2014 EKİM Güne oyun etkinliği ile başlamak bizi çok mutlu etti. Pazartesi günü oyuncak günümüz olduğu için evden getirdiğimiz

Detaylı

AÇI OKULLARI E- Haber / Kasım 2013

AÇI OKULLARI E- Haber / Kasım 2013 AÇI OKULLARI E- Haber / Kasım 2013 1. KURUMSAL 2. ÖĞRETMENLER 3. AÇI AKADEMİK PROGRAM # 3.1 İLKOKUL # 3.2 ORTAOKUL # 3.3 LİSE 4. AÇI ÖĞRENİM DENEYİMİ 4.1 OKUL ÖNCESİ 4.2 İLKOKUL 4.3 ORTAOKUL 4.4 LİSE 5.

Detaylı

MART 2015 / 13. Sayı OKAN KOLEJİ İSPANYA DA

MART 2015 / 13. Sayı OKAN KOLEJİ İSPANYA DA MART 2015 / 13. Sayı OKAN KOLEJİ İSPANYA DA 1 İçindekiler 2 İçindekiler 46 Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Birimi 3 Öğretmen-ce Paylaşımlar.. 47 Okan Koleji Lisesi 6 Okan Koleji Anaokulu 48 Yabancı

Detaylı

( Hayat Bilgisi, Türkçe, Matematik, Beden Eğitimi, Halk Oyunları, Bilişim Teknolojileri, Müzik, Bale, Görsel Sanatlar, Drama, İngilizce, Satranç)

( Hayat Bilgisi, Türkçe, Matematik, Beden Eğitimi, Halk Oyunları, Bilişim Teknolojileri, Müzik, Bale, Görsel Sanatlar, Drama, İngilizce, Satranç) BU SAYIDA: Müdür Mektubu..3 1. sınıflar bülteni..4-19 ( Hayat Bilgisi, Türkçe, Matematik, Beden Eğitimi, Halk Oyunları, Bilişim Teknolojileri, Müzik, Bale, Görsel Sanatlar, Drama, İngilizce, Satranç) 2.

Detaylı

HAZİRAN 2014 / 11. Sayı

HAZİRAN 2014 / 11. Sayı HAZİRAN 2014 / 11. Sayı 1 İçindekiler 2 İçindekiler 43 Okan Koleji Ortaokulu 3 Öğretmen-ce Paylaşımlar.. 44 Yabancı Diller 6 Okan Koleji Anaokulu 48 Sözel Bölüm 7 Tuzla Anaokulu 50 Sayısal Bölüm 9 Ataşehir

Detaylı

H. Noyan BİNGÖL FMV Özel Ispartakule Işık ilköğretim Kurumu Müdürü

H. Noyan BİNGÖL FMV Özel Ispartakule Işık ilköğretim Kurumu Müdürü Sayın Velimiz, 2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılı na başlarken birinci yarıyıl boyunca yapacağımız akademik çalışmalar konusunda sizleri bilgilendirmek amacıyla bu akademik bülteni hazırladık. 128 yıldır geçmişten

Detaylı

FMV ÖZEL ISPARTAKULE IŞIK İLKÖĞRETİM KURUMU 2013 2014 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI

FMV ÖZEL ISPARTAKULE IŞIK İLKÖĞRETİM KURUMU 2013 2014 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI FMV ÖZEL ISPARTAKULE IŞIK İLKÖĞRETİM KURUMU 2013 2014 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI Sayın Velimiz, 2013-2014 Eğitim-Öğretim yılına baslarken 1. yarıyıl boyunca yapacağımız akademik çalışmalar konusunda sizleri bilgilendirmek

Detaylı

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTEN 22.SAYI

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTEN 22.SAYI 2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTEN 22.SAYI TED İSTANBUL KOLEJİ Yıl:5 Hafta:29 Sayı: 22 27 Mart 2015 Değerli Velilerimiz, Geçen hafta NESA (Near East South Asia), Yakın Doğu Güney Asya Yurtdışı

Detaylı

Istanbul Coşkun Koleji PYP aday okuludur. Istanbul Coskun Koleji is a PYP candidate school.

Istanbul Coşkun Koleji PYP aday okuludur. Istanbul Coskun Koleji is a PYP candidate school. Istanbul Coşkun Koleji PYP aday okuludur. Istanbul Coskun Koleji is a PYP candidate school. PYP NİN BEŞ TEMEL ÖĞESİ BİLGİ KAVRAMLAR TUTUMLAR BECERİLER EYLEM Kim Olduğumuz Bulunduğumuz Mekan ve Zaman Kendimizi

Detaylı

Ailem ve Ben Meslekler Mısır Piramitleri

Ailem ve Ben Meslekler Mısır Piramitleri KASIM ayı bülteni ile yeniden merhaba! Anasınıfımızdaki yolculuk devam ediyor. Bu ayki temalarımız: Kızılay Haftası 10 Kasım Atatürk ü Anma Günü 24 Kasım Öğretmenler Günü Ailem ve Ben Meslekler Mısır Piramitleri

Detaylı

E-DERGİ YAKAMOZ ÖZEL PEV OKULLARI KÜLTÜR YAYINI / SAYI:9 / YIL: 2013-2014 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI

E-DERGİ YAKAMOZ ÖZEL PEV OKULLARI KÜLTÜR YAYINI / SAYI:9 / YIL: 2013-2014 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI E-DERGİ ÖZEL PEV OKULLARI KÜLTÜR YAYINI / SAYI:9 / YIL: 2013-2014 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI PEV Liselerinde Cumhuriyet Coşkusu Cumhuriyetimizin 90.yıldönümünde, Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK ün açtığı aydınlık

Detaylı

SEV YAYINCILIK A.Ş. ŞİRKET MÜDÜRÜ EBRU ŞENOL

SEV YAYINCILIK A.Ş. ŞİRKET MÜDÜRÜ EBRU ŞENOL 2014 YAZ 6 100. GÜN KUTLAMALARI OKULA BAŞLAYALI 100 GÜN OLDU TOPLAMA İŞLEMİ YAPIYORUZ MATEMATİK ÖĞRENİYORUZ SAĞLIKLI BÜYÜYORUM BAHÇEDEN TURUNÇ REÇELİ SAĞLIK VE EĞİTİM VAKFI YAYINIDIR. YAZ 2014, YIL 3,

Detaylı

ÖZEL BARIŞ İLKOKULU. Kütüphane. İngilizce. Müzik. Beden eğitimi. Rehberlik. Teknolojileri. Görsel sanatlar. Bilişim

ÖZEL BARIŞ İLKOKULU. Kütüphane. İngilizce. Müzik. Beden eğitimi. Rehberlik. Teknolojileri. Görsel sanatlar. Bilişim ÖZEL BARIŞ İLKOKULU 2013-2014 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ARALIK AYI BRANŞ DERSLERİ BÜLTENİ İngilizce Müzik Beden eğitimi Kütüphane Rehberlik Görsel sanatlar Bilişim Teknolojileri Sayın Velilerimiz, Sorgulama

Detaylı

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ SAYI: 3 YIL: 2015 OCAK Güne başlama zamanımız olan oyun etkinliklerine ilk önce yoklama yaparak, sınıfta kaç kişi olduğumuzu sayarak

Detaylı

Sarıkamış Bir Hüznün Tarihi. Anasınıfından Muhteşem Performans. Kulüpler Sayfa 8 de. Sultan Alparslan Koleji Rallisi Muhteşem Geçti

Sarıkamış Bir Hüznün Tarihi. Anasınıfından Muhteşem Performans. Kulüpler Sayfa 8 de. Sultan Alparslan Koleji Rallisi Muhteşem Geçti İNGİLİZCE TEOG 8. Sınıf öğrencilerimiz aktiviteli, eğlenceli ve oyun dolu İngilizce dersleriyle 1.TEOG sınavına hazırlandılar. 04 05 HAYALİMDEKİ EV Okulumuz 3. Sınıf zümresi tarafından Hayat Bilgisi dersi

Detaylı

İSTEK ÖZEL KEMAL ATATÜRK İLKÖĞRETİM OKULU 2010-2011 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI PYP SORGULAMA ÜNİTELERİ RAPORU

İSTEK ÖZEL KEMAL ATATÜRK İLKÖĞRETİM OKULU 2010-2011 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI PYP SORGULAMA ÜNİTELERİ RAPORU İSTEK ÖZEL KEMAL ATATÜRK 2010-2011 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI PYP SORGULAMA ÜNİTELERİ RAPORU 1 SINIF İSTEK ÖZEL KEMAL ATATÜRK DUYGULARIMIZI TANIYALIM ÜNİTESİ Disiplinlerarası Tema: Biz Kimiz Anafikir: Öğrenciler

Detaylı