Eğitim, Sanat ve Sporla; Güçlü, Özgür, Erdemli bir toplum hedefi ile hazırlanan projelerimiz, Mustafa Kemal Atatürk ün izinden giden kurumsallaşma ve

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Eğitim, Sanat ve Sporla; Güçlü, Özgür, Erdemli bir toplum hedefi ile hazırlanan projelerimiz, Mustafa Kemal Atatürk ün izinden giden kurumsallaşma ve"

Transkript

1 Eğitim, Sanat ve Sporla; Güçlü, Özgür, Erdemli bir toplum hedefi ile hazırlanan projelerimiz, Mustafa Kemal Atatürk ün izinden giden kurumsallaşma ve akademikleştirme yolu ile kalıcı temeller üzerine kurulmaktadır.

2 Eğitim, Kültür ve Sanat faaliyetleri Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ve Orkestra Müdürlüğü tarafından yürütülmektedir. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünün Eğitim, Kültür ve Sanat faaliyetleri aşağıdaki şemada gösterdiğimiz 6 kent evimizde sürdürülmektedir. Barış Manço Kültür Merkezi Cihangir Kent Evi Denizköşkler Kent Evi Firuzköy Kültür Evi Firuzköy Kent Evi Tahtakale Ek Hizmet Binası

3 İstanbul da tek Belediye Konservatuarı olan Avcılar Belediye Konservatuarı nı kurmak için, Orkestra Müdürlüğünü kurarak 100. İş günümüzde faaliyete geçirdik. Yetenek sınavlarına tabi tutularak seçilen 91 öğrenciye; Türk Halk Müziğinin önde gelen isimlerinden Arif SAĞ, Yücel PAŞMAKÇI, Erdal ERZİNCAN ve tamamı konservatuar mezunu 22 eğitimciyle eğitimlerimize devam etmekteyiz.

4 Okul öncesi, okul dönemi, yetişkin eğitimi olmak üzere kent ve kültür evlerimizde yaşam boyu eğitim hedeflenmektedir. Sağlam temeller oluşturmak üzere ilk olarak okul öncesi çocuklarımızla eğitime Firuzköy Kültür Evi nde başlamış bulunmaktayız. Haftanın altı günü yaş grubundan oluşan toplam 150 öğrenciye eğitim vermekteyiz. Eğitici kadromuzun tamamını branş öğretmenleri oluşturmaktadır. Firuzköy Kent Evi ve Tahtakale Ek Hizmet Binası nda hazırlık aşamasında olan yeni Çocuk Kulüplerimizle eğitim çemberimizi büyütmeye devam ediyoruz. Yeni dönemde Dans, Bale ve Satranç dersleri de eğitim programımız içerisinde yer alacaktır.

5 FİRUZKÖY KÜLTÜR EVİ ÇOCUK KULÜBÜNDEN GÖRÜNTÜLER Atamızın; Çocuklar geleceğimizin güvencesi yaşama sevincimizdir, bugünün çocuğunu yarının büyüğü olarak yetiştirmek hepimizin insanlık görevidir. sözünden yola çıkarak eğitimi,kent ve kültür evlerimizde okul öncesi çağlardan başlatmış bulunmaktayız.

6 FİRUZKÖY KÜLTÜR EVİ ÇOCUK KULÜBÜNDEN GÖRÜNTÜLER

7 Okul çağı çocuklarına yönelik kurslarımızla yaz dönemi ve kış dönemi faaliyetlerimizi bütün merkezlerimizde sürdürmekteyiz. Öğrencilerin okul saatleri göz önünde bulundurarak ders programlarımızı onlara göre ayarlamaktayız. Öğrencilerin okuldaki bilgilerini pekiştirmek amacıyla Milli Eğitim Müfredatına uyumlu bir şekilde branş öğretmenlerimizle derslerimizi işlemekteyiz. Öğrencilerin becerilerini geliştirmek, sosyalleşmelerini sağlamak ve motivasyonlarını güçlendirmek amacıyla birçok alanda kültür ve sanat dersleri ve spor kursları vermekteyiz.

8 Yetişkinlere yönelik okul sonrası kurslarımız daha çok hobi, dil ve meslek eğitimi kursu alanlarına yönelik olup, tüm yıl devam etmektedir. Çağımızda ve gelecekte iş alanı olarak kabul gören Bilgisayar Eğitimi özellikle gençlerimiz tarafından oldukça rağbet görmektedir. 3D Max, Grafik Tasarımı, Web Tasarımı, Bilgisayar İşletmenliği, Bilgisayarlı Muhasebe bölümleriyle birçok merkezimizde branş öğretmenlerince eğitim vererek, kurs bitirme belgeleriyle kursiyerlerimizi mezun etmekteyiz. Daha çok çalışmayan kadınlarımız tarafından tercih edilen Hobi Kurslarımız, bir yandan moral ve motivasyon sağlarken bir yandan da ev ekonomisine katkıda bulunmalarını sağlıyor.

9 BARIŞ MANÇO KÜLTÜR MERKEZİ Hedeflediğimiz yaşam boyu eğitim kapsamında 6 kent ve kültür evimizde okul dönemi, yetişkin kursları, dil, kültür sanat eğitimi verilmektedir. ÇOCUK YETİŞKİN TİYATRO GİTAR MODERN DANS HALK OYUNLARI BAĞLAMA KEMAN BALE İNGİLİZCE MATEMATİK RESİM HEYKEL YÜZME TİYATRO GİTAR MODERN DANS EŞLİ DANSLAR BAĞLAMA TSM KORO THM KORO ŞAN FOTOĞRAFÇILIK HALK OYUNLARI ORYANTAL RESİM KURDELA SANATI HEYKEL TEKNİK RESİM RÖLYEF Toplam 21 branşta haftanın yedi günü 9229 kursiyere eğitim vermekteyiz.

10 Tamamı branş öğretmeni olan eğitimcilerimiz tarafından Hafta içi 22 saat, Hafta sonu 24 saat olmak üzere ve 5. sınıf öğrencilerine toplam 46 saat İNGİLİZCE dersi verilmektedir. Okullarıyla eş zamanlı bir şekilde ders işleyerek öğrencilerin hem öğrendiklerini pekiştirmek hem de başarı göstermelerini sağlamak amacıyla eğitimlerimize devam etmekteyiz.

11 Tamamı branş öğretmeni olan eğitimcilerimiz tarafından Hafta içi 18 saat, Hafta sonu 24 saat olmak üzere ve 5. sınıf öğrencilerine toplam 42 saat MATEMATİK dersi verilmektedir.

12 Branş öğretmenleri tarafından haftanın 4 günü 3 saat yetişkinlere, 4 saat çocuklara olmak üzere 7 saat TİYATRO dersi verilmektedir.

13 Kursiyerlerimiz ABGT ( Avcılar Belediyesi Gençlik Tiyatrosu) adı altında Barış Manço Kültür Merkezi Yıldız Kenter Sahnesi nde ve başka birçok sahnede oyunlarını sergileyerek seyirci karşısına çıkmaktadır ve tüm tiyatro bölümü öğrencilerimiz bu imkâna sahiptir.

14 Haftanın 2 günü 5-6 yaş grubu ile 7 yaş ve üzeri iki grup olmak üzere toplam 5 saat BALE dersi verilmektedir. Çocuklarımızın bedensel gelişimini sanatla birleştirerek hem eğlenmelerini sağlamak hem de sosyalleşmelerine katkıda bulunmak amacıyla eğitimlerimize devam etmekteyiz.

15 Haftanın 3 günü 9-14 yaş arası gruba branş öğretmeni tarafından 9 saat KEMAN dersi verilmektedir. Her çocuğun en az bir enstruman çalmasını hedef edinerek eğitimlerimize devam etmekteyiz.

16 Haftanın 3 günü branş öğretmeni tarafından 7 saat çocuklara, 5 saat yetişkinlere olmak üzere toplam 12 saat GİTAR dersi verilmektedir.

17 Haftanın 3 günü branş öğretmeni tarafından 3 saat çocuklara, 2 saat yetişkinlere olmak üzere toplam 7 saat BAĞLAMA dersi verilmektedir.

18 Haftanın 2 günü branş öğretmeni tarafından 3 saat çocuklara, 3 saat yetişkinlere olmak üzere toplam 6 saat MODERN DANS dersi verilmektedir.

19 Haftanın 1 günü branş öğretmeni tarafından 1 saat çocuklara, 2 saat yetişkinlere olmak üzere toplam 3 saat HALK OYUNLARI dersi verilmektedir. Çocukların Uyum becerilerini geliştirmek, grup çalışmasını öğretmek ve ritim algılarını geliştirmek amacıyla eğitimlerimizi sürdürmekteyiz. Yetişkinlerde ise hobi amacıyla Anadolu nun kültürünü anlatan halk oyunları öğretilerimize devam etmekteyiz.

20 Haftanın 2 günü Toplam 4 saat yetişkinlere KURDELE SANATI kursu verilmektedir. Hanımların el becerilerini geliştirmek, sosyal yaşama dahil etmek, moral ve motivasyonlarını Yükseltmek ve hatta ev ekonomisine Katkıda bulunmak amacıyla Onlara hizmet vermekteyiz.

21 Haftanın 3 günü branş öğretmeni tarafından 3 saat çocuklara, 6 saat yetişkinlere olmak üzere Toplam 9 saat RESİM Dersi verilmektedir. Hayal dünyalarının sınırlarını genişletmek ve moralmotivasyonu yüksek tutmak amacıyla başvurulan sanatın eşsiz dallarından biri olan Resim, hem hobi amaçlı hem de terapi amaçlı olduğundan dolayı derslerimize son hızla devam etmekteyiz.

22 Yaz dönemi kurslarımızda her yıl 6-14 yaş arası 320 çocuğa Ataköy Olimpik Yüzme Havuzunda branş öğretmenlerimizce ücretsiz Yüzme Eğitimi verilmektedir.

23 EŞLİ DANS:Haftanın 1 günü branş öğretmeni tarafından yetişkinlere 1 saat Eşli Dans dersi verilmektedir. TSM KORO: Haftanın 2 günü branş öğretmeni tarafından yetişkinlere 2 saat Türk Sanat Müziği Koro dersi verilmektedir. FOTOĞRAFÇILIK: Haftanın 2 günü branş öğretmeni tarafından yetişkinlere 4 saat Fotoğrafçılık dersi verilmektedir. THM KORO: Haftanın 2 günü branş öğretmeni tarafından Yetişkinlere 2 saat Türk Halk Müziği Koro dersi verilmektedir.

24 ŞAN (SES EĞİTİMİ) Haftanın 1 günü branş öğretmeni tarafından yetişkinlere 5 saat Şan dersi verilmektedir. ORYANTAL Haftanın 1 günü branş öğretmeni tarafından Yetişkinlere 1 saat Oryantal dersi verilmektedir. HEYKEL Haftanın 3 günü branş öğretmeni tarafından Yetişkinlere 3 saat, çocuklara 4 saat olmak üzere toplam 7 saat Heykel dersi verilmektedir. TEKNİK RESİM Haftanın 1 günü branş öğretmeni tarafından yetişkinlere 1 saat Teknik resim dersi verilmektedir.

25 Haftanın 2 günü branş öğretmeni tarafından yetişkinlere 2 saat RÖLYEF dersi verilmektedir. Dönem sonlarında kursiyerlerin yapmış olduğu eserler sergilenerek motivasyonları sağlanmakta ve diğer insanları teşvik etme amacı da güdülmektedir.

26 CİHANGİR KENT EVİ ÇOCUK İNGİLİZCE MATEMATİK KEMAN GİTAR BAĞLAMA TİYATRO BALE MODERN DANS HEYKEL RESİM YETİŞKİN İNGİLİZCE ALMANCA GİTAR BAĞLAMA KURDELA SANATI BİLGİSAYAR İŞLETMENLİĞİ 3D MAX AUTOCAD Toplam 15 branşta haftanın 6 günü 5133 kursiyere branş öğretmenleri tarafından eğitim verilmektedir.

27 İNGİLİZCE: Branş öğretmenleri tarafından ve 8. sınıf öğrencilerine hafta içi 32 saat, hafta sonu 20 saat olmak üzere haftanın 6 günü toplam 52 saat İngilizce dersi verilmektedir. MATEMATİK: Branş öğretmenleri tarafından ve 8. sınıf öğrencilerine hafta içi 32 saat, hafta sonu 20 saat olmak üzere haftanın 6 günü toplam 52 saat İngilizce dersi verilmektedir. TÜM ÖĞRENCİLERİMİZİN DERS KİTAPLARI BELEDİYEMİZCE KARŞILANMAKTADIR.

28 KEMAN: Haftanın 1 günü 1 saat 9-14 yaş arasındaki çocuklara branş öğretmeni tarafından verilmektedir. TİYATRO: Haftanın 2 günü 2 saat 9-14 yaş arası çocuklara branş öğretmenleri tarafından verilmektedir. DRAMA: Haftanın 1 günü 1 saat çocuk gruplarına branş öğretmeni tarafından verilmektedir. BAĞLAMA: Haftanın 2 günü 3 saat çocuk gruplarına branş öğretmeni tarafından verilmektedir. BALE: Haftanın 2 günü 2 saat yaş gruplarına branş öğretmeni tarafından verilmektedir. MODERN DANS: Haftanın 2 günü 2 saat branş öğretmeni tarafından çocuk gruplarına verilmektedir.

29 HEYKEL: Haftanın 1 günü 2 saat branş öğretmeni tarafından çocuk gruplarına verilmektedir. RESİM: Haftanın 1 günü 2 saat branş öğretmeni tarafından çocuk gruplarına verilmektedir. GİTAR: Haftanın 2 günü 7 saat branş öğretmenleri tarafından çocuk gruplarına; haftanın 1 günü 1 saat yetişkin gruplarına verilmektedir. KURDELA SANATI: Hafanın 1 günü 1 saat branş öğretmeni tarafından yetişkin gruplarına verilmektedir.

30 İNGİLİZCE: Haftanın 5 günü 14 saat hafta içi, eş zamanlı 22 saat hafta sonu branş öğretmenleri tarafından yetişkin gruplara 3 kurdan oluşan ( Beginner Elementary Pre-Intermediate ) toplam 58 saat İngilizce eğitimi verilmektedir. ALMANCA: Haftanın 2 günü toplam 7 saat 2 kurdan oluşan ( A1 A2 ) branş öğretmei tarafından verilmektedir.

31 BİLGİSAYAR İŞLETMENLİĞİ: Haftanın 2 günü toplam 12 saat branş öğretmeni tarafından yetişkin gruplara verilmektedir. 3D MAX: Haftanın 2 günü toplam 6 saat branş öğretmeni tarafından yetişkinlere verilmektedir. AUTOCAD: Haftanın 2 günü toplam 6 saat branş öğretmeni tarafından yetişkinlere verilmektedir.

32 DENİZKÖŞKLER EK HİZMET BİNASI ÇOCUK İNGİLİZCE MATEMATİK TİYATRO RESİM BALE GİTAR MODERN DANS YETİŞKİN İNGİLİZCE ALMANCA BİLGİSAYARLI MUHASEBE BİLGİSAYAR İŞLETMENLİĞİ WEB TASARIM AUTOCAD 3D MAX GRAFİK TASARIM Haftanın 6 günü 14 branşta 6138 kursiyere eğitim verilmektedir.

33 Haftanın 6 günü branş öğretmeni tarafından 14 saat hafta içi, 8 saat hafta sonu olmak üzere toplam 22 saat İNGİLİZCE dersi verilmektedir. 1. SEVİYE BEGINNER 2. SEVİYE ELEMENTARY 3. SEVİYE PRE-INTERMEDIATE Üç seviyeden oluşan eğitim Programımızın sonunda tüm kursiyerlerimize ders bitirme belgeleri verilmektedir.

34 Haftanın 4 günü Branş öğretmeni tarafından hafta içi 4 saat 2 kur ( A1 ve A2 ) ALMANCA dersi verilmektedir. Eğitimin tamamlanması sonucunda Belediyemizce Kurs Bitirme Belgesi verilmektedir.

35 Bilgisayar kurslarımız 6 Anadala ayrılmaktadır: BİLGİSAYARLI MUHASEBE BİLGİSAYAR İŞLETMENLİĞİ WEB TASARIM AUTOCAD 3D MAX GRAFİK TASARIM Tamamı branş öğretmenlerimizden oluşan hocalarımız tarafından verilen Bilgisayar eğitimi, aynı zamanda kursiyerlere yeni bir iş imkânı sunmayı hedeflemektedir.

36 BİLGİSAYARLI MUHASEBE: Haftanın 4 günü toplam 4 saat yetişkin kursiyerlerimize verilmektedir. BİLGİSAYAR İŞLETMENLİĞİ: Haftanın 6 günü toplam 8 saat yetişkin kursiyerlerimize verilmektedir. Temel bilgisayar kullanımını içeren Bilgisayar İşletmenliği kursumuz daha çok çağı yakalamaları için yetişkinlerimize verilen bir hizmet ve fırsattır. WEB TASARIM: Haftanın 4 günü toplam 4 saat yetişkinlerimize verilmektedir. AUTOCAD: Haftanın 4 günü toplam 4 saat yetişkinlerimize verilmektedir. 3D MAX: Haftanın 2 günü toplam 2 saat verilmektedir. GRAFİK TASARIM: Haftanın 2 günü toplam 2 saat verilmektedir. Bulunduğumuz çağda ve gelecekte iş alanı va deden bu dallar, özellikle gençlerin yoğun ilgisini çekmektedir.

37 İNGİLİZCE: Haftanın 6 günü tamamı branş öğretmeni olan eğitimcilerimiz tarafından; hafta içi 12 saat, hafta sonu 12 saat olmak üzere toplam 24 saat ve 8. sınıf öğrencilerine ders verilmektedir. MATEMATİK Haftanın 6 günü tamamı branş öğretmeni olan eğitimcilerimiz tarafından; hafta içi 12 saat, hafta sonu 12 saat olmak üzere toplam 24 saat ve 8. sınıf öğrencilerine ders verilmektedir. TÜM ÖĞRENCİLERİMİZİN DERS KİTAPLARI BELEDİYEMİZCE KARŞILANMAKTADIR.

38 RESİM: Haftanın 1 günü toplam 1 saat çocuk gruplarına verilmektedir. GİTAR: Haftanın 1 günü toplam 2 saat çocuk gruplarına verilmektedir. BALE: Haftanın 1 günü 1 saat çocuk gruplarına verilmektedir. MODERN DANS: Haftanın 1 günü 1 saat çocuk gruplarına verilmektedir. TİYATRO: Haftanın 2 günü toplam 2 saat verilmektedir. Çocukların sanatsal yönlerini geliştirmek, hayal dünyalarını genişletmek, motor becerilerini güçlendirmek ve sosyal bir yaşam biçimi oluşturmalarına katkıda bulunmak amacıyla verdiğimiz kurslarımıza çocukların ve velilerin ilgisi oldukça yoğun. Her geçen yıl daha çok çocuğa ulaşma hedefiyle eğitimlerimizi sürdürmeye devam ediyoruz.

39 ÇOCUK BALE MODERN DANS BAĞLAMA GİTAR RESİM KEMAN HALK OYUNLARI TİYATRO HEYKEL İNGİLİZCE MATEMATİK FİRUZKÖY KENT EVİ YETİŞKİN RESİM BAĞLAMA GİTAR ORYANTAL Toplam 12 branşta 6624 kursiyere eğitim verilmektedir.

40 İNGİLİZCE: Haftanın 6 günü, hafta içi 22 saat, hafta sonu eş zamanlı olarak 32 saat ilköğretim ve lise öğrenci gruplarına verilmektedir. MATEMATİK: Haftanın 6 günü, hafta içi 22 saat, hafta sonu eş zamanlı olarak 16 saat ilköğretim ve lise öğrenci gruplarına verilmektedir. HEYKEL: Haftanın 1 günü 4 saat branş öğretmeni tarafından çocuk gruplarına verilmektedir. HALK OYUNLARI: Haftanın 2 günü toplam 3 saat branş öğretmeni tarafından çocuk gruplarına verilmektedir.

41 RESİM: Haftanın 2 günü toplam 2 saat çocuk gruplarına verilmektedir. GİTAR: Haftanın 2 günü toplam 3 saat çocuk gruplarına verilmektedir. BALE: Haftanın 2 günü toplam 5 saat yaş gruplarına verilmektedir. MODERN DANS: Haftanın 2 günü 2 saat çocuk gruplarına verilmektedir. TİYATRO: Haftanın 1 günü 2 saat çocuk gruplarına verilmektedir. BAĞLAMA: Haftanın 2 günü 4 saat çocuk gruplarına verilmektedir. KEMAN: Haftanın 1 günü 1 saat 9-14 yaş arası çocuk gruplarına verilmektedir.

42 RESİM: Haftanın 2 günü toplam 3 saat yetişkinlere branş öğretmenleri tarafından verilmektedir. ORYANTAL: Haftanın 2 günü toplam 2 saat yetişkinlere branş öğretmenleri tarafından verilmektedir. GİTAR: Haftanın 1 günü 1 saat branş öğretmeni tarafından yetişkinlere verilmektedir. BAĞLAMA: Haftanın 2 günü toplam 2 saat yetişkinlere branş öğretmenleri tarafından verilmektedir.

43 FİRUZKÖY KÜLTÜR EVİ ÇOCUK BALE BAĞLAMA HEYKEL RESİM HALK OYUNLARI TİYATRO GİTAR İNGİLİZCE MATEMATİK YETİŞKİN BAĞLAMA KURDELA SANATI BİLGİSAYAR Toplam 12 branşta 4509 kursiyere eğitim vermekteyiz.

44 TİYATRO: Haftanın 2 günü 2 saat 9-14 yaş arası çocuklara branş öğretmenleri tarafından verilmektedir. BAĞLAMA: Haftanın 2 günü 12 saat çocuk gruplarına branş öğretmeni tarafından verilmektedir. BALE: Haftanın 1 günü 2 saat yaş gruplarına branş öğretmeni tarafından verilmektedir. HALK OYUNLARI: Haftanın 1 günü, 3 saat çocuk gruplarına branş öğretmenleri tarafından verilmektedir. HEYKEL: Haftanın 1 günü 2 saat branş öğretmenleri tarafından çocuk gruplarına verilmektedir. RESİM: Haftanın 2 günü 5 saat branş öğretmenleri tarafından çocuk gruplarına verilmektedir.

45 GİTAR: Haftanın 1 günü 3 saat çocuk gruplarına branş öğretmenleri tarafından verilmektedir. İNGİLİZCE: Haftanın 5 günü ilköğretim öğrencilerine branş öğretmenleri tarafından toplam 46 saat verilmektedir. MATEMATİK: Haftanın 5 günü ilköğretim öğrencilerine branş öğretmenleri tarafından toplam 46 saat verilmektedir. BİLGİSAYAR:Haftanın 5 günü ilköğretim öğrencilerine branş öğretmenleri tarafından toplam 40 saat verilmektedir.

46 KURDELA SANATI: Haftanın 1 günü 5 saat branş öğretmeni tarafından yetişkin gruplarına verilmektedir. BAĞLAMA:Haftanın 2 günü toplam 4 saat branş öğretmeni tarafından yetişkin gruplarına verilmektedir. BİLGİSAYAR: : Haftanın 1 günü 4 saat branş öğretmeni tarafından yetişkin gruplarına verilmektedir.

47 ÇOCUK BALE BAĞLAMA GİTAR RESİM HALK OYUNLARI TİYATRO HEYKEL İNGİLİZCE MATEMATİK BİLGİSAYAR FUTBOL VOLEYBOL TENİS BASKETBOL TAHTAKALE EK HİZMET BİNASI YETİŞKİN RÖLYEF KURDELE SANATI BAĞLAMA AŞÇILIK BİLGİSAYAR İŞLETMENLİĞİ WEB TASARIM 3D MAX GRAFİK TASARIM BİLGİSAYARLI MUHASEBE İNGİLİZCE ALMANCA Toplam 23 branşta 4762 kursiyere eğitim verilmektedir.

48 Haftanın 1 günü toplam 3 saat, branş öğretmeni tarafından çocuk gruplarına BASKETBOL dersi verilmektedir. Çocuklara hem spor alışkanlığı kazandırmak hem de sağlıklı yaşam biçimini benimsetmek amacıyla eğitimlerimiz tüm sezon devam etmektedir.

49 Haftanın 1 günü toplam 8 saat, branş öğretmeni tarafından çocuk gruplarına FUTBOL dersi verilmektedir.

50 TENİS: Haftanın 1 günü toplam 4 saat, branş öğretmeni tarafından çocuk gruplarına verilmektedir. VOLEYBOL: Haftanın 1 günü 1 saat çocuk gruplarına branş öğretmeni tarafından verilmektedir. RESİM: Haftanın 2 günü toplam 4 saat branş öğretmenleri tarafından çocuk gruplarına verilmektedir. BALE ORYANTAL BASKETBOL VOLEYBOL TİYATRO: Haftanın 1 günü 1 saat branş öğretmeni tarafından çocuk gruplarına verilmektedir. HEYKEL: Haftanın 1 günü 1 saat branş öğretmeni tarafından çocuk gruplarına verilmektedir.

51 BALE: Haftanın 1 günü toplam 2 saat, branş öğretmeni tarafından yaş gruplarına verilmektedir. BAĞLAMA: Haftanın 2 günü toplam 8 saat branş öğretmeni tarafından çocuk gruplarına verilmektedir. HALK OYUNLARI: Haftanın 1 günü 1 saat branş öğretmeni tarafından çocuk gruplarına verilmektedir. GİTAR: Haftanın 1 günü 2 saat branş öğretmeni tarafından çocuk gruplarına verilmektedir. MATEMATİK: Haftanın 6 günü hafta içi 32, hafta sonu 16 saat olmak üzere toplam 48 saat branş öğretmeni tarafından ilköğretim gruplarına ders verilmektedir.

52 İNGİLİZCE: Haftanın 6 günü hafta içi 28 saat, hafta sonu 16 saat olmak üzere toplam 44 saat branş öğretmeni tarafından ilköğretim gruplarına ders verilmektedir. KURDELA SANATI: Haftanın 1 günü 1 saat branş öğretmeni tarafından yetişkin gruplarına verilmektedir. RÖLYEF: Haftanın 1 günü toplam 2 saat branş öğretmeni tarafından yetişkin gruplara verilmektedir. BAĞLAMA: Haftanın 2 günü toplam 4 saat branş öğretmeni tarafından yetişkinlere verilmektedir.

53 ALMANCA: Haftanın 2 günü toplam 2 saat branş öğretmeni tarafından 2 kur şeklinde (A1-A2) verilmektedir. BİLGİSAYAR: Haftanın 4 günü çocuk ve yetişkinlere alt dallarıyla birlikte haftada toplam 30 saat ders branş öğretmeni tarafından verilmektedir. AŞÇILIK: Henüz hazırlık aşamasında olan Aşçılık kursumuz 150 öğrencisiyle eğitim için hazır beklemektedir. Gastronomi mezunu hocalarımızla yeni dönemde eğitimimize başlamaktayız.

54

55 Eğitim-Öğretim Yılında faaliyete geçen İstanbul da tek Belediye Konservatuarı olan Avcılar Belediye Konservatuarı, 91 öğrencisiyle eğitimine devam etmektedir.

56 AVCILAR BELEDİYE KONSERVATUARI Tamamı yetenek sınavıyla alınan öğrencilere; Türk halk müziği sanatçılarımızdan Arif SAĞ, Yücel PAŞMAKÇI ve Erdal ERZİNCAN ın yanı sıra tamamı Konservatuar mezunu 22 hoca eğitim vermektedir.

57 Konservatuarda vermiş olduğumuz eğitim branşlarımız ve öğrenci sayıları şunlardır: TİYATRO BÖLÜMÜ ( 28 Öğrenci ) HALK OYUNLARI BÖLÜMÜ ( 15 Öğrenci ) MÜZİK BÖLÜMÜ ( 48 Öğrenci ) -Bağlama -Kabak Kemane -Klarnet -Gitar -Ud -Şan (Ses Eğitimi) -Flüt -Mey / Zurna -Kanun -Piyano -Vurmalı Çalgılar -Keman Ana dallarında Müzik eğitimi verilmektedir.

58 Yetenek sınavıyla alınan öğrencilerin kazandıkları dalların yanı sıra yatkın olabilecekleri farklı dallarda da eğitim verilerek yeteneklerini güçlendirmeye yardımcı olmaktayız.

59 Öğrencilerle bire bir ilgilenerek daha da kaliteli bir eğitim verme çabası içerisindeyiz.

60

61

62

63 Şan dersinde Diyafram kullanma tekniklerini anlatırken

64 24 Kasım Öğretmenler Günü nde Yücel PAŞMAKÇI yönetiminde, Arif SAĞ ın solistliğinde gerçekleştirilen ve korosunu konservatuar hocalarımızın oluşturduğu açılış konserinden görüntüler

65 Yücel PAŞMAKÇI şefliğinde koromuzdan görüntüler

66

engeli Bilgili Cesur Duyarlı İletişim kuran Açık fikirli İlkeli Dünya insanı Düşünen yetiştiriyoruz! Dönüşümlü Düşünen Sorgulayan

engeli Bilgili Cesur Duyarlı İletişim kuran Açık fikirli İlkeli Dünya insanı Düşünen yetiştiriyoruz! Dönüşümlü Düşünen Sorgulayan Dönüşümlü Düşünen Sorgulayan engeli İletişim kuran Duyarlı Bilgili Açık fikirli İlkeli Cesur Düşünen Dünya insanı yetiştiriyoruz! AREL Anaokulu AREL İlkokulu AREL Ortaokulu AREL Anadolu Lisesi AREL Fen

Detaylı

Yönder Öğrencisi Kimselere Benzemez. Yönder de Çocuklarınız Kendini Keşfediyor. Yönder Öğrencisi Her Türlü Ulusal ve Uluslararası Sınavlara Hazırlanır

Yönder Öğrencisi Kimselere Benzemez. Yönder de Çocuklarınız Kendini Keşfediyor. Yönder Öğrencisi Her Türlü Ulusal ve Uluslararası Sınavlara Hazırlanır Yönder de Çocuklarınız Kendini Keşfediyor Yönder Öğrencisi Her Türlü Ulusal ve Uluslararası Sınavlara Hazırlanır Yönder Öğrencisi Kimselere Benzemez Yönder Ulusal ve Uluslararası Düzeyde Kalitesi Kabul

Detaylı

TED ANKARA KOLEJİ VAKFI OKULLARI TED ANKARA KOLEJİ - 1

TED ANKARA KOLEJİ VAKFI OKULLARI TED ANKARA KOLEJİ - 1 TED ANKARA KOLEJİ VAKFI OKULLARI TED ANKARA KOLEJİ - 1 Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler asla ve asla yorulmazlar. Türk gençliği gayeye, bizim yüksek ideallerimize durmadan yorulmadan yürüyecektir.

Detaylı

AFYON KOCATEPE ÜNİVERSİTESİ DEVLET KONSERVATUVARI TANITIM KİTAPÇIĞI

AFYON KOCATEPE ÜNİVERSİTESİ DEVLET KONSERVATUVARI TANITIM KİTAPÇIĞI AFYON KOCATEPE ÜNİVERSİTESİ DEVLET KONSERVATUVARI TANITIM KİTAPÇIĞI AFYONKARAHİSAR -1- Yayın Kurulu Doç. Dr. Uğur TÜRKMEN Öğr. Gör. Ömer BİLDİK Okt. Fakı Can YÜRÜK Hazırlayan Öğr. Gör. Kayhan DONAT Ferhat

Detaylı

ÖĞRENCİ KULÜPLERİ VE TOPLULUKLARI SPOR

ÖĞRENCİ KULÜPLERİ VE TOPLULUKLARI SPOR SPOR Işık Üniversitesi, spor ile dostça rekabetin, kendini keşfetmenin, takım ruhunu yaşamanın kalitesini sunuyor. Üniversite bünyesinde öğrenciler, çeşitli sportif faaliyetlerde bulunarak iletişim, birlik

Detaylı

IŞIĞA İLK ADIM BÜLTENİ KAYIT DÖNEMİNDE SIKÇA SORULAN SORULAR (2013-2014 Eğitim - Öğretim Yılı için)

IŞIĞA İLK ADIM BÜLTENİ KAYIT DÖNEMİNDE SIKÇA SORULAN SORULAR (2013-2014 Eğitim - Öğretim Yılı için) IŞIĞA İLK ADIM BÜLTENİ KAYIT DÖNEMİNDE SIKÇA SORULAN SORULAR (2013-2014 Eğitim - Öğretim Yılı için) 1- Feyziye Mektepleri Vakfının tarihçesi nedir? Feyziye Mektepleri Vakfı nasıl kurulmuştur? Işık Okullarının

Detaylı

Okulumuzun yerleşkesi, eğitim - öğretim sistemi ve kayıt koşulları hakkında bilgi almak için aşağıdaki seçeneklerden faydalanabilirsiniz:

Okulumuzun yerleşkesi, eğitim - öğretim sistemi ve kayıt koşulları hakkında bilgi almak için aşağıdaki seçeneklerden faydalanabilirsiniz: Okulumuzun yerleşkesi, eğitim - öğretim sistemi ve kayıt koşulları hakkında bilgi almak için aşağıdaki seçeneklerden faydalanabilirsiniz: NESİBE AYDIN OKULLARI YERLEŞKESİ (GÖLBAŞI): Adres: Haymana Yolu

Detaylı

Hayatta en hakiki mürşit, ilimdir.

Hayatta en hakiki mürşit, ilimdir. Hayatta en hakiki mürşit, ilimdir. Anasınıfı İlkokul Ortaokul Anadolu Lisesi Fen Lisesi İyi eğitimle iyi gelecek 2004 2005 eğitim öğretim yılında sistemimiz ISO 9001 2000 Kalite Yönetim Sistemi Standartlarına

Detaylı

ETKİNLİKLER. Modafen Spor ve Sanat akademisi

ETKİNLİKLER. Modafen Spor ve Sanat akademisi ETKİNLİKLER AİKİDO 1 AİKİDO KIDS 2 ASTROLOJİ 3 BALE 4 BASKETBOL 5 BAS GİTAR 6 BATERİ 7 BİLİM KULÜBÜ 8 EBRU 9 EĞLENCELİ MATEMATİK KULÜBÜ 10 ELEKTRO GİTAR 11 ENGLISH FOR FUN 12 FOTOĞRAFÇILIK 13 FUTBOL 14

Detaylı

SANAT AKADEMISI. Uluslararası akademik akreditasyonu olan

SANAT AKADEMISI. Uluslararası akademik akreditasyonu olan Keşfedin! Çok Şey Bulacaksınız NES ibe AYDIN SANAT AKADEMISI Uluslararası akademik akreditasyonu olan Sofya Ulusal Müzik Akademisi Bale Sanatları Bölümü ve The Thames Valley University London College of

Detaylı

BAŞARILI PROJELER 2011 2012 2013

BAŞARILI PROJELER 2011 2012 2013 BAŞARILI PROJELER 2011 2012 2013 OSMANİYE OSMANİYE 2011 2012 2013 BAŞARILI PROJELER www.dogaka.gov.tr Kerem AL Osmaniye Valisi DOĞAKA Yönetim Kurulu Başkanı Ülkemizin sosyo-ekonomik kalkınmasının hızla

Detaylı

www.eraskoleji.k12.tr

www.eraskoleji.k12.tr www.eraskoleji.k12.tr 1 " Gençler geleceğimizdir. " www.eraskoleji.k12.tr "Eğitimdir ki bir milleti ya hür, bağımsız, şanlı, yüksek bir topluluk halinde yaşatır ya da milleti esaret ve sefalete terk eder."

Detaylı

Sporda Çok Yönlü Eğitim 11

Sporda Çok Yönlü Eğitim 11 19 Tübitak Matematik Olimpiyatında Büyük Başarı 10 Sporda Çok Yönlü Eğitim Modeli ni Bakırköy Fatih Uyguluyoruz İlk ve Ortaokulu 11 Müzik Eğitiminde Branşlaştık Başarılarımız Öğrencilerimizden Hasan ŞENER,

Detaylı

MARMARA ÜNİVERSİTESİ FEN EDEBİYAT FAKÜLTESİ

MARMARA ÜNİVERSİTESİ FEN EDEBİYAT FAKÜLTESİ MARMARA ÜNİVERSİTESİ FEN EDEBİYAT FAKÜLTESİ M.Ü. GÖZTEPE YERLEŞKESİ Rektörlük Binası Göztepe Yerleşkesi Planı FEN EDEBİYAT FAKÜLTESİ FEN EDEBİYAT FAKÜLTESİ DEKANI PROF. DR. MERAL ÜNAL FAKÜLTE ADRES

Detaylı

Sayın Velimiz, Sevgili Öğrencimiz,

Sayın Velimiz, Sevgili Öğrencimiz, Sayın Velimiz, İzmir Özel Türk Koleji olarak Atatürk ilkelerine bağlı, akademik yönleri güçlü öğrenciler yetiştirme hedeflerimizin yanında, sosyal açıdan da gelişmiş, ülkelerinin ve kendilerinin farkında

Detaylı

Eğitim: Eyüboğlu. eyuboglu.k12.tr

Eğitim: Eyüboğlu. eyuboglu.k12.tr Eğitim: Eyüboğlu eyuboglu.k12.tr Eyüboğlu Bir başarı öyküsü... Eğitim Kurumlarının yükselişinin ve başarısının arkasında hayatını eğitime adamış bir isim var: Dr. Yük. Müh. Rüstem Eyüboğlu. Dr. Yük. Müh.

Detaylı

2015-2016. OKYANUS KOLEJLERi KILAVUZU. velilerimiz içindir. OKYANUS VELİ VE ÖĞRENCİ KILAVUZU.

2015-2016. OKYANUS KOLEJLERi KILAVUZU. velilerimiz içindir. OKYANUS VELİ VE ÖĞRENCİ KILAVUZU. 2015-2016 OKYANUS KOLEJLERi KILAVUZU 1 velilerimiz içindir. OKYANUS VELİ VE ÖĞRENCİ KILAVUZU. OKYANUS VELİ VE ÖĞRENCİ KILAVUZU. 3 OKYANUS KOLEJLERİ VELi VE ÖĞRENCi KILAVUZUNDA NELER VAR? Akademik Çalışma

Detaylı

TARİHÇEMİZ EĞİTİM POLİTİKAMIZ

TARİHÇEMİZ EĞİTİM POLİTİKAMIZ 0 TARİHÇEMİZ Özel Anakent Okulları Egitim-Öğretim hayatına 1986 yılında Anadolu Lisesi statüsünde Anakent Koleji olarak başladı. Okulun kurucuları, ikisi de matematikçi ve dershaneci olan Mahmut Gökşen

Detaylı

KÜLTÜR VE SOSYAL ĠġLER MÜDÜRLÜĞÜ RAPORU. KÜLTÜR VE SOSYAL ĠġLER MÜDÜRLÜĞÜ ORGANĠZASYON ġemasi

KÜLTÜR VE SOSYAL ĠġLER MÜDÜRLÜĞÜ RAPORU. KÜLTÜR VE SOSYAL ĠġLER MÜDÜRLÜĞÜ ORGANĠZASYON ġemasi 327 KÜLTÜR VE SOSYAL ĠġLER MÜDÜRLÜĞÜ RAPORU Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğümüz 5393 sayılı Belediye Kanununun 49. maddesine göre Belediyemiz idari anlamdaki yapılanmasını norm kadrosu kanununa ve mevzuat

Detaylı

T.C. KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ Güzel Sanatlar Fakültesi

T.C. KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ Güzel Sanatlar Fakültesi T.C. KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ Güzel Sanatlar Fakültesi Dekan: Prof. Dr. Özer KANBUROĞLU Akademik Personel Sayısı: (3 profesör, 13 yardımcı doçent, 21 öğretim görevlisi, 1 okutman ve 8 araştırma görevlisi)

Detaylı

'Yaz Okulu'na Ne Dersiniz?

'Yaz Okulu'na Ne Dersiniz? On5yirmi5.com 'Yaz Okulu'na Ne Dersiniz? Sınavların ve okulların bitmesine sayılı günler kaldı. Peki çocuğunuz tatilde ne yapacak? Belki de yaz okulu ona vereceğiniz en güzel hediye olabilir... Yayın Tarihi

Detaylı

BAŞARI ÖDÜLSÜZ KALMAZ!

BAŞARI ÖDÜLSÜZ KALMAZ! EĞİTİMİN ALTIN MARKASINDA BAŞARI ÖDÜLSÜZ KALMAZ! %100 ÖĞRENİM BURSU FIRSATI ANADOLU LİSESİ TEOG PUANINLA SÜRESİZ BURS KAZAN! GELECEĞE GÜÇLÜ BAŞLA! EN İYİSİNİ SEÇ, DOĞRU KARAR VER ŞANSA İHTİYACIN YOK EĞİTİME

Detaylı

SOSYAL DESTEK PROGRAMI. Küçük Dokunuşlar, Gerçekleşen Hayaller...

SOSYAL DESTEK PROGRAMI. Küçük Dokunuşlar, Gerçekleşen Hayaller... SOSYAL DESTEK PROGRAMI Küçük Dokunuşlar, Gerçekleşen Hayaller... ÖNSÖZ Türkiye, elde ettiği makro ekonomik istikrar, yüksek büyüme oranları, ihracat rekorları ve yabancı sermayeyi de çekebilen cazip yatırım

Detaylı

Plan ve Bütçe Komisyonunun Değerli Üyeleri, sizleri saygıyla selamlıyorum.

Plan ve Bütçe Komisyonunun Değerli Üyeleri, sizleri saygıyla selamlıyorum. Sayın Başkan, Plan ve Bütçe Komisyonunun Değerli Üyeleri, sizleri saygıyla selamlıyorum. Gençlik ve Spor Bakanlığı nın 2013 Yılı Bütçesini sunmak üzere huzurlarınızda bulunuyorum. Gençlik ve Spor Bakanlığı

Detaylı

T.C. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI Doğantepe İlköğretim Okulu STRATEJİK PLANI (2010 2014)

T.C. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI Doğantepe İlköğretim Okulu STRATEJİK PLANI (2010 2014) T.C. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI Doğantepe İlköğretim Okulu STRATEJİK PLANI (2010 2014) Amasya, 2009 1 İÇİNDEKİLER DURUM ANALİZİ... 2 Tarihi Gelişim... 2 Yasal Yükümlülükler ve Mevzuat Analizi... 2 Faaliyet

Detaylı

TURGUT ÖZAL ÜNİVERSİTESİ SIK SORULAN SORULAR

TURGUT ÖZAL ÜNİVERSİTESİ SIK SORULAN SORULAR SIK SORULAN SORULAR A-GENEL BİLGİLER 1-Turgut Özal Üniversitesi ne zaman, nasıl ve kim tarafından kuruldu? 2008 yılında kurulan Turgut Özal Düşünce ve Hamle Vakfı, Turgut Özal ın adını yaşatmak, ülkemiz

Detaylı

ENGELLİLER VE AİLELERİ İÇİN MESLEK EDİNDİRME KURSLARI

ENGELLİLER VE AİLELERİ İÇİN MESLEK EDİNDİRME KURSLARI ENGELLİLER VE AİLELERİ İÇİN MESLEK EDİNDİRME KURSLARI Adres: Barbaros Mahallesi Hoca Ahmet Yesevi Caddesi Bağcılar / İstanbul Telefon: (0212) 630 16 16 (3 hat) Fax: (0212) 630 16 24 Web: www.bagcilarengellilersarayi.com

Detaylı

KÜLTÜREL SOSYAL İŞLER DAİRE BAŞKANLIĞI

KÜLTÜREL SOSYAL İŞLER DAİRE BAŞKANLIĞI KÜLTÜREL SOSYAL İŞLER DAİRE BAŞKANLIĞI GÖREV TANIMI 30.12.1991 tarihinde kurulan Daire Başkanlığımızın görevi; hedefine yönelik olarak, kent bütününde gerek kültürel, gerekse sosyal anlamda kendilik bilincini

Detaylı

Yıl: 3 Sayı: 8. Sultangazi değişiyor... Kültür ve sanatın parlayan yıldızı Hizmet anlayışında yeni vizyon Eğitim ve teknoloji hamlesi

Yıl: 3 Sayı: 8. Sultangazi değişiyor... Kültür ve sanatın parlayan yıldızı Hizmet anlayışında yeni vizyon Eğitim ve teknoloji hamlesi Yıl: 3 Sayı: 8 Sultangazi değişiyor... Kültür ve sanatın parlayan yıldızı Hizmet anlayışında yeni vizyon Eğitim ve teknoloji hamlesi 52 62 2 DEĞİŞİMİ BİRLİKTE YAŞIYORUZ 3 4 Saygıdeğer Sultangazililer!

Detaylı

EYÜBOĞLU EĞİTİM KURUMLARI 2011-2012 ÖĞRETİM YILI ÖĞRENCİ KULÜPLERİ

EYÜBOĞLU EĞİTİM KURUMLARI 2011-2012 ÖĞRETİM YILI ÖĞRENCİ KULÜPLERİ EYÜBOĞLU EĞİTİM KURUMLARI 2011-2012 ÖĞRETİM YILI ÖĞRENCİ KULÜPLERİ LİSE SINIFLARI 401 - Basketbol / BASKETBALL Basketbol kulübü; Lise seviyelerinde 30 kız/erkek öğrenciye açıktır. Çalışmalar hava şartlarına

Detaylı