BÖLÜM III GELECEĞİN TASARIMI. Misyon: Vizyon:

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "BÖLÜM III GELECEĞİN TASARIMI. Misyon: Vizyon:"

Transkript

1 BÖLÜM III GELECEĞİN TASARIMI Misyon: İlimizin doğal, kültürel ve tarihi değerlerini ortaya çıkartmayı, korumayı, tanıtmayı, pazarlamayı, sürdürülebilirliğini sağlamayı, kültür ve turizm değerlerini çeşitlendirmeyi ve imkânlarını geliştirmeyi esas alarak il ve ülke ekonomisine daha fazla katkı sağlamaktır. Vizyon: Niğde nin Kültür Ve Turizm Değerlerinin Yaşatılması ve Tanıtılmasını Sağlayarak, Sürdürülebilir Turizm Destinasyonu Oluşturulmasında Öncü Kurum Olmak. AMAÇ 1: KÜLTÜR VE TURİZM DEĞERLERİNİ YAŞATMAK. Hedef 1.1:Yöresel Kültürü Destekleyerek Yaşatmak. Faaliyet 1.1.1: Her yıl İlimizin yöresel mutfak kültürünü tanıtmak ve yaşatmak için Niğde İŞKUR İl Müdürlüğü nezdinde Meslek Edindirme Kursu Projesi çerçevesinde aşçılık kursu açılması için girişimde bulunmak. Per. Kriteri : Her yıl yapılan girişim sayısı Faaliyet 1.1.2: Valilik, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve ilgili kurumlarla işbirliği halinde; kaybolmaya yüz tutmuş olan el sanatlarımızla ilgili olarak, 2015 yılında Ebru Sanatı, 2016 yılında Çömlekçilik, 2017 yılında Keçecilik, 2018 yılında Halıcılık, 2019 yılında Hüsn-ü Hat ile ilgili kurslar düzenlemek. Per. Kriteri : 2015 yılında açılan Ebru Sanatı kursu ve kursiyer sayısı Per. Kriteri : 2016 yılında açılan Çömlekçilik kursu ve kursiyer sayısı

2 Per. Kriteri :2017 yılında açılan Keçecilik kursu ve kursiyer sayısı Per. Kriteri :2018 yılında açılan Halıcılık kursu ve kursiyer sayısı Per. Kriteri :2018 yılında açılan Hüsn-ü Hat kursu ve kursiyer sayısı Faaliyet 1.1.3: 2015 yıllında Niğde Merkez, ilçe, Kasaba ve Köylerinde Evlenme Gelenekleri ile ilgili alan araştırması yapmak. Per. Kriteri : 2015 yıllında Niğde Merkez, ilçe, Kasaba ve Gelenekleri ile ilgili Köylerinde Evlenme Faaliyet 1.1.4: 2016 yıllında Niğde Merkez, ilçe, Kasaba ve Köylerinde, Doğum Gelenekleri ve Çocukluk Çağı uygulamaları alan araştırması yapmak. Per. Kriteri : 2016 yıl sonunda Niğde Merkez, ilçe, Kasaba ve Gelenekleri ve Çocukluk Çağı uygulamaları alan yapılan araştırma sayısı. Köylerinde Doğum Faaliyet 1.1.5: 2017 yılında Niğde Merkez, ilçe, Kasaba ve Köylerinde Halk Hekimliği alan araştırması yapmak. Per. Kriteri : 2017 yılı sonunda Niğde Merkez, ilçe, Kasaba ve Hekimliği alanında da yapılan araştırma sayısı. Köylerinde Halk Faaliyet 1.1.6: 2018 yılında Niğde Merkez, ilçe, Kasaba ve Türk Halk Mutfağı alan araştırması yapmak. Per. Kriteri : 2018 yılında Niğde Merkez, ilçe, Kasaba ve Türk Halk Mutfağı alanında yapılan araştırma sayısı. Faaliyet 1.1.7: 2019 yılı sonuna kadar yılları arasında il genelinde yapılan Halk Kültürü alan araştırması sonucunda elde edilen verilerin yayın haline getirmek. Per. Kriteri : 2019 yılı sonunda Halk Kültürü alan araştırmalarında elde edilen verilerden yapılan yayın sayısı. Faaliyet 1.1.8: Her yıl ilimizde düzenlenen festivallere talep edilmesi halinde Bakanlığı temsilen katılmak ve maddi yönden destek sağlamak. Per. Kriteri : Her yıl ilimizde düzenlenen festivallere katılım sayısı. Per. Kriteri :Her yıl maddi yönden destek sağlanın ilimizde düzenlenen festival sayısı Per. Kriteri :Her yıl ilimizde düzenlenen festivallere sağlanan maddi destek miktarı. Hedef 1.2: Taşınır-Taşınmaz Kültür Ve Tabiat Varlıklarını Tespit Ederek Ortaya Çıkarmak Ve Korumak. Faaliyet 1.2.1: 2015 yılı sonuna kadar İlimiz, Merkez İlçedeki tescilsiz taşınmaz kültür ve tabiat varlıklarının tespitini tamamlayarak, bunların tescili için Nevşehir Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kuruluna raporları gönderilecektir. Per. Kriteri : 2015 yılı sonunda Merkez İlçedeki tescilsiz taşınmaz kültür ve tabiat varlıklarının tespitini tamamlayarak, bunların tescili için Nevşehir Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kuruluna gönderilen rapor sayısı.

3 Faaliyet 1.2.2: 2016 yılı sonuna kadar İlimiz, Bor ve Altunhisar İlçelerindeki tescilsiz taşınmaz kültür ve tabiat varlıklarının tespitini tamamlayarak, bunların tescili için Nevşehir Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kuruluna raporları gönderilecektir. Per. Kriteri : 2016 yılı sonunda İlimiz, Bor ve Altunhisar İlçelerindeki tescilsiz taşınmaz kültür ve tabiat varlıklarının tespitini tamamlayarak, bunların tescili için Nevşehir Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kuruluna gönderilen rapor sayısı. Faaliyet 1.2.3: 2017 yılı sonuna kadar İlimiz, Çiftlik ve Çamardı İlçelerindeki tescilsiz taşınmaz kültür ve tabiat varlıklarının tespitini tamamlayarak, bunların tescili için Nevşehir Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kuruluna raporları gönderilecektir. Per. Kriteri : 2017 yılı sonunda İlimiz, Çiftlik ve Çamardı İlçelerindeki tescilsiz taşınmaz kültür ve tabiat varlıklarının tespitini tamamlayarak, bunların tescili için Nevşehir Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulun gönderilen rapor sayısı. Faaliyet 1.2.4: 2018 yılı sonuna kadar İlimiz, Ulukışla İlçesindeki tescilsiz taşınmaz kültür ve tabiat varlıklarının tespitini tamamlayarak, bunların tescili için Nevşehir Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kuruluna raporları gönderilecektir. Per. Kriteri : 2018 yılı sonunda İlimiz, Ulukışla İlçesindeki tescilsiz taşınmaz kültür ve tabiat varlıklarının tespitini tamamlayarak, bunların tescili için Nevşehir Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kuruluna gönderilen rapor sayısı. Faaliyet 1.2.5: 2015 yılı sonuna kadar İlimiz genelinde bulunan eski mezar taşlarının tespitini bitirerek envanterini çıkarmak. Per. Kriteri : 2015 yılı sonunda envanteri çıkarılan İlimiz genelinde bulunan eski mezar taşları sayısı. Faaliyet 1.2.6: 2015 yılı sonuna kadar İlimiz, Bor İlçesi, Orta Mahallede bulunan Orta Sokağının sağlıklaştırma projesinin yapımı ve uygulaması için Bakanlığa teklifte bulunmak. Per. Kriteri : 2015 yılı sonunda Bakanlığa teklifte bulunulan İlimiz, Bor İlçesi, Orta Mahallede bulunan Orta Sokağının sağlıklaştırma projesinin yapımı ve uygulaması için tahsis edilen bütçe miktarı. Faaliyet 1.2.7: 2015 yılı sonuna kadar İlimiz, Merkez İlçe, Yukarıkayabaşı Mahallesi, Kadıoğlu Sokağının sağlıklaştırma projesinin yapımı ve uygulaması için Bakanlığa teklifte bulunmak. Per. Kriteri : 2015 yılı sonunda İlimiz, Merkez İlçe, Yukarıkayabaşı Mahallesi, Kadıoğlu Sokağının sağlıklaştırma projesinin yapımı ve uygulaması için tahsis edilen bütçe miktarı. Faaliyet 1.2.8: 2015 yılın sonuna kadar İlimiz, Merkez İlçede bulunan Yeraltı Şehirlerinin çevre düzenleme projelerini yaptırmak. Per. Kriteri : 2015 yılın sonunda kadar İlimiz, Merkez İlçe bulunan Yeraltı Şehirleri çevre düzenleme projesi bütçesi miktarı. Per. Kriteri :2015 yılın sonunda kadar İlimiz, Merkez İlçe bulunan Yeraltı Şehirleri çevre düzenlemesi yapılan alan miktarı.

4 Faaliyet 1.2.9: 2015 yılın sonuna kadar Kayırlı Köyünde bulunan Yeraltı Şehirlerinin çevre düzenleme projelerini yaptırmak. Per. Kriteri :2015 yılın sonunda Kayırlı Köyünde bulunan Yeraltı Şehirlerinin çevre düzenleme projesi bütçesi miktarı. Per. Kriteri :2015 yılın sonunda Kayırlı Köyünde bulunan Yeraltı Şehirlerinin çevre düzenlemesi yapılan alan miktarı. Faaliyet : 2018 yılı sonuna kadar Çamardı İlçesi, Kavlaktepe Köyünde bulunan Yeraltı Şehirlerinin çevre düzenleme projelerini uygulanmasını gerçekleştirmek. Per. Kriteri :2015 yılın sonunda Çamardı İlçesi, Kavlaktepe Köyünde bulunan Yeraltı Şehirlerinin çevre düzenleme projesi bütçesi miktarı. Per. Kriteri :2015 yılın sonunda Çamardı İlçesi, Kavlaktepe Köyünde bulunan Yeraltı Şehirlerinin çevre düzenlemesi yapılan alan miktarı. Faaliyet : 2016 yılı sonuna kadar İlimiz, Merkez İlçe, Konaklı Kasabasında bulunan. Kilisesinin hazırlanan restorasyon projesinin uygulamasını bitirerek turizme açılması için gerekli girişimlerde bulunmak. Per. Kriteri : 2016 yılı sonunda İlimiz, Merkez İlçe, Konaklı Kasabasında bulunan.. Kilisesinin hazırlanan restorasyon projesinin uygulamasını bitirerek turizme açılması için yapılan çalışma sayısı. Faaliyet : 2016 yılı sonuna kadar İlimiz, Merkez İlçe, Konaklı Kasabasında bulunan Yeraltı Şehrinin temizlik çalışmasını ve çevre düzenleme projesini yaptırmak. Per. Kriteri :2016 yılı sonunda İlimiz, Merkez İlçe, Konaklı Kasabasında bulunan Yeraltı Şehrinin temizlik çalışmasını ve çevre düzenleme projesinin tamamlanma oranı. Faaliyet : 2018 yılı sonuna kadar İlimiz, Merkez İlçe, Konaklı Kasabasında bulunan Yeraltı Şehrinin turizme açılması için gerekli girişimlerde bulunmak. Per. Kriteri :2018 yılı sonunda İlimiz, Merkez İlçe, Konaklı Kasabasında bulunan Yeraltı Şehrinin turizme açılması için yapılan girişim sayısı. Faaliyet : 2015 yılında İlimiz, Altunhisar İlçesinde bulunan Sıraçakıl Han için proje yaptırmak. Per. Kriteri :2015 yılında İlimiz, Altunhisar İlçesinde bulunan Sıraçakıl Han için yapılan proje sayısı. Faaliyet : 2018 yılı sonuna kadar İlimiz, Altunhisar İlçesinde bulunan Sıraçakıl Han proje uygulama işini tamamlamak. Per. Kriteri : 2018 yılı sonunda İlimiz, Altunhisar İlçesinde bulunan Sıraçakıl Han projesinin tamamlama oranı. Faaliyet : 2015 yılı sonuna kadar İlimiz, Merkez İlçe, Fertek Köyünde,, Nevşehir Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Müdürlüğü ve Niğde İl Özel İdaresi KUDEB birimi ile birlikte Kentsel Sit çalışması yapılarak, alanın Kentsel Sit Alanı olarak tescili için hazırlanan belgeleri Nevşehir Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kuruluna göndermek.

5 Per. Kriteri : Faaliyet : 2016 yılı sonuna kadar İlimiz, Merkez İlçe, Yeşilburç Köyünde, Nevşehir Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Müdürlüğü ve Niğde İl Özel İdaresi KUDEB birimi ile birlikte Kentsel Sit çalışması yaparak, alanın Kentsel Sit Alanı olarak tescili için hazırlanan belgeleri yılsonuna kadar Nevşehir Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kuruluna göndermek. Per. Kriteri : Faaliyet : 2016 yılı sonuna kadar İlimiz, Merkez İlçe, Şehitler Mahallesinde bulunan hazirelerin çevre düzenlemesinin yaptırılması için gerekli girişimlerde bulunmak. Per. Kriteri : Faaliyet : 2016 yılı Nisan ayına kadar Kültür varlıklarını koruma bilincini geliştirmek amacıyla broşür ve posterler hazırlayarak tüm köy ve kasabalara dağıtılıp belirli yerlere asılmasını sağlamak. Per. Kriteri : Faaliyet : Her yıl üç defa Kültür varlıklarını koruma bilincini geliştirmek, kültür varlıklarımızı tanıtmak ve kültür varlıklarını nasıl koruruz sorusuna cevap bulmak amacıyla Niğde Polis Okulu öğrencileri, İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık birimlerine yönelik seminer düzenlemek. Per. Kriteri : Faaliyet : Her yıl üç grup halinde Kültür varlıklarını koruma bilincini geliştirmek, kültür varlıklarımızı tanıtmak ve kültür varlıklarını nasıl koruruz sorusuna cevap bulmak amacıyla Niğde genelindeki köy ve kasaba muhtarlarına yönelik seminer düzenlemek. Per. Kriteri : Faaliyet : Her yıl Kültür varlıklarını koruma bilincini geliştirmek, kültür varlıklarımızı tanıtmak amacıyla Niğde genelinde orta öğretim ve lise öğrencilerine yönelik en az 10 okulda etkinlik düzenlemek. Per. Kriteri : Faaliyet : Ne zaman Niğde Kalesi ve Eskisaray Mahallesi Koruma Amaçlı İmar Planı dâhilinde bulunan alanın, Kentsel Dönüşüm Projesi çerçevesinde tescilsiz yapıların kamulaştırılıp yıkılması, tescilli yapıların ise restorasyonlarının yapılması ve alanın çevre düzenlemesinin yapılarak turizme kazandırılması amacıyla ilgili kurumlar nezdinde girişimlerde bulunmak. Per. Kriteri : Faaliyet : Her yıl ilde gerçekleşen kaçak kazı ve kültür varlığı kaçakçılığı ile ilgili istatistik tutmak ve İl Müdürlüğü internet sitesinde yayınlamak. Per. Kriteri : Hedef 1.3: Taşınır-Taşınmaz Kültür Varlıklarını Onarmak, Belgelemek, Sergilemek Ve Muhafazasını Sağlamak.

6 Faaliyet 1.3.1: her yıl İlimizde yapılan kazılarda ortaya çıkarılan ve çeşitli yollarla müzeye gelen taşınır kültür varlıklarının konservasyon ve restorasyonlarının yapılması sonrasında fotoğraflayıp envanterini yaparak belgelemek. Per. Kriteri : Faaliyet 1.3.2: 2019 yılı sonuna kadar MUES (Müzeler Ulusal Envanter Sistemi) projesi kapsamında, müze envanterinde kayıtlı eserlerinin tamamını dijital ortama aktarmak. Per. Kriteri : Faaliyet 1.3.3: 2019 yılı sonuna kadar Andaval Kilisesinin çevre düzenleme projesinin bitirilerek kilisenin ziyarete açılmasını sağlamak. Per. Kriteri : Hedef 1.4: İlin Turizm Potansiyellerini Ortaya Çıkarmak ve Alternatif Turizm Çeşitleri Oluşturmak. Faaliyet 1.4.1: 2015 yılı sonuna kadar ilimiz merkez ve Çiftlik ilçelerinde bulunan turizm değerlerini tespit ederek kayıt altına almak. Per. Kriteri : Faaliyet 1.4.2: 2016 yılı sonuna kadar ilimiz Bor ve Çamardı ilçelerinde bulunan turizm değerlerini tespit ederek kayıt altına almak. Per. Kriteri : Faaliyet 1.4.3: 2017 yılı sonuna kadar ilimiz Ulukışla ve Altunhisar ilçelerinde bulunan turizm değerlerini tespit ederek kayıt altına almak. Per. Kriteri : Faaliyet 1.4.4: 2018 yılı sonuna kadar İl Turizm Envanterini çıkarmak. Faaliyet 1.4.5: Hedef 1.5: İldeki Turizm Etkinliklerinin Sürdürülebilirliğini Sağlamak. Hedef 1.6: Faaliyet 1.6.1: Her yıl ilde turizmin bütün yıla yayılmasını sağlamak için dağ turizmi, sağlık turizmi vb. turizm çeşitlerini desteklemek ve ilgili kuruluşlarla iş birliği ve koordinasyonu sağlamak. Per. Kriteri : Faaliyet 1.6.2: Her yıl İlimiz, Çamardı İlçesinde Türkiye Dağcılık Federasyonuyla ortaklaşa Dağ Turizmi Festivali organize etmek. Per. Kriteri :

7 Faaliyet 1.6.3: 2015 yılı içinde İlimiz, Ulukışla İlçesi, Çiftehan Köyünde ve Merkeze bağlı Nar Köyünde bulunan tesislerde dönüşümlü olarak İl Sağlık Müdürlüğü ile ortaklaşa Sağlık ve Termal Turizm Çalıştayı düzenlemek. Per. Kriteri : Faaliyet 1.6.4: 2016 yılı içinde İlimiz, Çamardı İlçesinde Orman Şube Müdürlüğü ve Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu ile ortaklaşa Av Turizmi Çalıştayı organize etmek. Per. Kriteri : Faaliyet 1.6.5: 2017 yılı içinde İlimizde İnanç Turizmi Çalıştayı organize etmek. Per. Kriteri : Faaliyet 1.6.6: Ne zaman İlimiz, Ulukışla İlçesi, Aladağlarda bulunan Meydan Yaylasına çıkan yolun düzenlenmesi ve şehirlerarası yollara yönlendirme levhalarının konulması için ilgili kurumlar nezdinde girişimlerde bulunmak. Per. Kriteri : Faaliyet 1.6.7: Her yıl bahar aylarında, amatör ve profesyonel kategorilerde olmak üzere Aladağlar ve Bolkar Dağlarında Foto Safari düzenlemek. Per. Kriteri : Hedef 1.7: İlde Nitelikli Konaklama, Yeme-İçme, Eğlence, Termal Ve Benzeri Tesislerin Sayısını Artırmak Ve Mevcut Tesislerin Gelişim Ve Modernizasyonu İçin Çalışmalar Yapmak. Faaliyet 1.7.1: 2016 yılı içinde Niğde Üniversitesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle İlde bulunan turizm ile ilgili sektör çalışanlarına eğitim vermek. Per. Kriteri : Faaliyet 1.7.2: Her yıl İl Turizm Konseyince alınan kararlardan kurumumuzu ilgilendirenleri gereği yapılmak üzere Bakanlığımıza teklifte bulunmak. Per. Kriteri : Faaliyet 1.7.3: Her yıl İlgili kamu kurum ve kuruluşları, yerel yönetimler, oteller, seyahat acentaları, yeme içme tesisleri, dernek ve vakıflarla düzenli olarak bir araya gelip ilde turizmin gelişmesi ve turizm bilinci oluşması için ortak çalışmalar yapmak. Per. Kriteri : Faaliyet 1.7.4: Ne zaman Turizm İşletme Belgeli tesis sayısının ve mevcut konaklama tesislerinin yatak kapasitesinin arttırılması için turizm teşvikleri hakkında yatırımcıları bilgilendirmek. Per. Kriteri : AMAÇ 2:KÜLTÜR VE TURİZM DEĞERLERİNİN TANITILMASINI SAĞLAMAK. Hedef 2.1:Yöresel Kültürümüzü Tanıtmak. Faaliyet 2.1.1: Her yıl Ankara Atatürk Kültür Merkezi nde Niğde Günlerini düzenlemek.

8 Per. Kriteri : Faaliyet 2.1.2: 2015 yılı sonuna kadar Niğde İli Halk Kültürü ve Edebiyatta Niğde adlı eserleri tamamlayarak yayınlamak. Per. Kriteri : Faaliyet 2.1.3: 2016 yılında Derlemeci Müzikolog Halit Ongan ve İz Bırakanlar adlı yayınları hazırlamak. Per. Kriteri : Faaliyet 2.1.4: Ne zaman detaylandırmalı İl Müdürlüğü nün internet sitesinde ilin yöresel kültürü ile ilgili tanıtıcı içerik yayınlamak. Per. Kriteri : Faaliyet 2.1.5: yılı içerisinde İl merkezinde Kültür-Sanat Sokağı oluşturmak için girişimlerde bulunmak. Per. Kriteri : Faaliyet 2.1.6: Ne zaman Ulusal televizyon kanallarında ilin kültürel değerlerini tanıtıcı programlar yapılması için girişimlerde bulunmak. Per. Kriteri : Faaliyet 2.1.7: Ne zaman İl genelinde her yıl Yöresel Türküler Yarışması düzenlemek. Per. Kriteri : Faaliyet 2.1.8: Ne Zaman İl genelinde her yıl Yöresel Yemek Yarışması düzenlemek. Per. Kriteri : Faaliyet 2.1.9: Her yıl Fotoğraflarla Niğde Kültürü adlı yayını, güncelleyerek bastırmak Per. Kriteri : Hedef 2.2:İldeki turizm değerlerini tanıtmak. Faaliyet 2.2.1: 2015 yılında Niğde Müzesi, Gümüşler Manastırı, Niğde Kalesi, Andaval Kilisesi ile ilgili tanıtıcı broşürler ve Niğde Tanıtım CD si bastırmak. Per. Kriteri : Faaliyet 2.2.2: Her yıl Emitt (Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm Ve Seyahat Fuarı) e katılmak. Per. Kriteri : Faaliyet 2.2.3: Her yıl Fotoğraflarla Niğde Turizmi adlı yayını, güncelleyerek bastırmak. Per. Kriteri : Faaliyet 2.2.4: Her yıl dünyada ve Avrupa da turizm sektörü ile ilgili gelişmeler ve eğilimler doğrultusunda ülkemize gelen turist profili ve tercihleri dikkate alınarak ilimiz kültür ve turizm varlıklarının tanıtıldığı Türkçe, İngilizce, Fransızca ve Almanca broşürler hazırlamak.

9 Per. Kriteri : Faaliyet 2.2.5: Her yıl ilimiz kültür ve turizm varlıklarına ilişkin hazırlanan broşür ve tanıtım materyallerini Bakanlığımıza, ilimizdeki kamu kurum ve kuruluşlarına, halka, esnafa ve 81 İl Kültür ve Turizm Müdürlükleri ne dağıtmak. Per. Kriteri : Faaliyet 2.2.6: yılları arasında turizm varlıklarına ilişkin belgeseller, tanıtım filmleri, gezi rehberleri ve reklam filmlerinin TRT işbirliğiyle hazırlanmasını ve bu programların düzenli bir biçimde TRT, bölgesel, ulusal ve uluslararası yayın yapan televizyon kanallarında yayınlanmasını sağlamak. Per. Kriteri : Faaliyet 2.2.7: Ne zaman Niğde Üniversitesi Rektörlüğünce, yurt içi ve yurt dışında yapılacak etkinliklerde kullanılmak üzere ili tanıtıcı materyalleri ile destek olmak. Per. Kriteri : Faaliyet 2.2.8: Her yıl turizm işletmeleri, sektör temsilcileri ve kamu kurumları ile ortak reklam ve tanıtım yapmak. Per. Kriteri : Faaliyet 2.2.9: Her yıl ilimizde turizm farkındalığı yaratmak ve turizmi cazip hale getirmek için Turizm Haftasında turistik ürün ve hizmetlerin indirimli satışını sağlamak için işletmeler ile iş birliğine girmek. Per. Kriteri : Faaliyet : yılları arasında Toplumda koruma-kullanma ve sürdürülebilir turizm bilincinin oluşması için ilimiz kültür ve turizm varlıklarının minyatürlerinin de yer alacağı, doğa ile bütünleşen bir Kültür ve Turizm Parkı oluşturulması için ilgili kurumlar ile birlikte çalışmalar yapmak. Per. Kriteri : Faaliyet : Her yıl Medeniyetlerin Yaşatıldığı Şehir sloganı ile ilimiz merkezinde kamu kurumları, yerel yönetimler, üniversite, STK lar ve halkın katılımıyla bir turizm şenliği düzenlemek. Per. Kriteri : Faaliyet : Her yıl ilgili kamu kurumları, yerel yönetimler, üniversite, STK lar, sektör temsilcileri ile bir araya gelip ilimiz turizmini geliştirmek için çalıştay düzenlemek. Per. Kriteri : Faaliyet : Ne zaman Niğde de bulunan alternatif tur güzergâhlarının Kapadokya tur güzergâhlarına eklenmesini sağlamak amacıyla tur operatörleri ve seyahat acentaları nezdinde girişimlerde bulunmak. Per. Kriteri :

10 Faaliyet : 2015 yılında alternatif turizm çeşitleri ile ilgili tanıtıcı broşür ve materyaller bastırmak. Per. Kriteri : Faaliyet : Her yıl Nisan tarihlerinde kutlanan Turizm Haftası nda kamu kurum ve kuruluşları, yerel yönetimler, üniversite, sektör temsilcileri ve STK lar ve halkın katılımıyla her yıl turizm haftasında fotoğraf sergisi, konser, yarışma ve benzeri etkinlikler yapmak. Per. Kriteri : Faaliyet : 2015 yılında Müdürlüğümüz internet sitesinde ilimiz kültür ve turizm varlıklarının tanıtılması ve sektörle ilgili her türlü bilgi ve verilere kolay ulaşımı sağlamak. Per. Kriteri : Faaliyet : Her yıl Niğde Müzesi ve Gümüşler Manastırı na tur getiren seyahat acentaları ve gelen turist gruplarının ülkelerinin istatistiğini çıkarmak. Per. Kriteri : Faaliyet : Her yıl eğitim öğretim yılı sonunda diğer illerde okuyan ortaöğretim kurumu öğrencilerine yönelik ilimize kültür gezileri düzenlenmesi için ilgili kurumlar nezdinde girişimlerde bulunmak. Per. Kriteri : Hedef 2.3:Taşınır-Taşınmaz Kültür Ve Tabiat Varlıklarını Tanıtmak. Faaliyet 2.3.1: 2019 yılı sonuna kadar İlimiz genelindeki tescilsiz taşınmaz kültür ve tabiat varlıklarının Nevşehir Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulunca tescil edilmesi sonrasında yeni Niğde Kültür Envanteri yayınını çıkarmak. Per. Kriteri : Faaliyet 2.3.2: 2017 yılı sonuna kadar Müzede bulunan eserleri tanıtmak amacıyla Müze Kataloğunu hazırlamak. Per. Kriteri : Faaliyet 2.3.3: 2015 yılı sonuna kadar İlimizde kazı yapan kazı ekiplerine hazırlatılacak, kazı alanları ile ilgili bilgilendirme broşürlerini bastırmak. Per. Kriteri : Faaliyet 2.3.4: 2016 yılı kazı mevsiminde İlimizde kazı yapılan ve bilgilendirme panosu ve yönlendirme levhası olmayan alanlarla ilgili kazı yapan ekiplere bilgilendirme panosu ve yönlendirme levhası hazırlatılması ve gerekli yerlere konulması için girişimlerde bulunmak. Per. Kriteri : Faaliyet 2.3.5: 2015 yılı içerisinde Gümüşler Manastırı için yeni bilgilendirme panosu yaptırmak. Per. Kriteri :

11 Faaliyet 2.3.6: Ne zaman İl merkezinde bulunan ve müzenin yerini gösteren yönlendirme tabelalarının sayısının arttırılması için ilgili kurum ve kuruluşlar nezdinde girişimlerde bulunmak. Per. Kriteri : Faaliyet 2.3.7: Ne zaman Niğde ye ulaşımı sağlayan şehirlerarası yollara müze ve ören yerlerini tanıtıcı tabelalar asılması için kurum, kuruluş ve ticari firmalar nezdinde girişimlerde bulunmak. Per. Kriteri : Faaliyet 2.3.8: Ne zaman İlde bulunan tescilli taşınmaz kültür varlıklarını tanıtıcı levhalar asılması için mülkiyet sahibi kurum ve kuruluşlar nezdinde girişimlerde bulunmak. Per. Kriteri : Faaliyet 2.3.9: Ne zaman Kültür Merkezi binasının girişine uygun ölçülerde Afiş Değiştiricili Megalight (billboard) yapılarak Niğde nin önemli turistik değerlerinin tanıtımını yapmak. Per. Kriteri : Faaliyet : Ne zaman Niğde Kalesinden Dağlara lazer ışıkları ile Niğde nin önemli turistik değerlerinin yansımasını yaparak tanıtımını yapmak. Per. Kriteri : Hedef 2.4:Taşınır-Taşınmaz Kültür Varlıkları İle İlgili Bilimsel Yayınlar Yapmak Ve Yapanlara Yardımcı Olmak. Per. Kriteri : Faaliyet 2.4.2: 2016 yılı sonuna kadar İlimiz genelinde tespiti yapılan eski mezar taşlarının bulunduğu yayın çalışmasını bastırmak. Per. Kriteri : Faaliyet 2.4.3: 2016 yılı sonuna kadar Müzede bulunan hat levhaları ile ilgili yayın çalışmasını hazırlamak. Per. Kriteri : Faaliyet 2.4.4: 2016 yılından başlamak üzere her yıl Niğde Üniversitesi Sanat Tarihi Bölümü işbirliğiyle ilimizde yapılan kazı ve araştırmalarla ilgili Niğde İli, Kazı ve Araştırmaları Konferansı düzenlemek ve bunları bir yayında toplamak. Per. Kriteri : Faaliyet 2.4.5: Ne zaman Niğde Üniversitesi tarafından düzenlenecek olan Uluslararası Dil Tarih ve Kültür Sempozyumuna müzeyi temsilen en az iki bildiri ile katılım sağlamak. Per. Kriteri : AMAÇ 3:İLİN KÜLTÜREL GELİŞİMİNE KATKI SAĞLAMAK.

12 Hedef 3.1:Vatandaşların Kütüphanelerden yararlanması için gerekli tedbirleri almak ve uygulamak. Faaliyet 3.1.1: Ne zaman İl bazında çeşitli kurumların kütüphane ve kitaplık oluşturmalarında materyal ve teknik hizmet desteği sağlamak. Per. Kriteri : Faaliyet 3.1.2: Ne zaman Edebiyat Müze Kütüphanesi kurmak için girişimlerde bulunmak. Per. Kriteri : Faaliyet 3.1.3: Ne zaman İl merkezinde Çocuk Kütüphanesi kurulması için girişimlerde bulunmak. Per. Kriteri : Hedef 3.2:İldeki kütüphanelerin koleksiyonlarını zenginleştirmek ve okuyucu sayısını arttırmak. Faaliyet 3.2.1: Her yıl imza günleri düzenlemek. Per. Kriteri : Faaliyet 3.2.2: Her yıl okullarda kütüphaneyi tanıtıcı ve kütüphane kullanımını öğretici etkinlikler düzenlemek. Per. Kriteri : Faaliyet 3.2.3: Her yıl Kütüphaneye dikkat çeken afişler hazırlayıp kent ışıklarında (bilboard) sergilemek. Per. Kriteri : Faaliyet 3.2.4: Ne zaman Anayol ve kavşaklara kütüphane levhaları koymak. Per. Kriteri : Faaliyet 3.2.5: Her yıl yerel gazete ve televizyonda kütüphaneyi tanıtıcı programlar yapmak. Per. Kriteri : Faaliyet 3.2.6: Her yıl kütüphaneyi tanıtıcı ayraç, çanta, kalem yaptırarak okuyuculara dağıtmak. Per. Kriteri : Faaliyet 3.2.7: Ne zaman Kütüphaneleri çocuklara sevdirmek amacıyla kreş, yetiştirme yurdu ve anaokullarıyla işbirliği halinde İl Halk ve İlçe Kütüphanelerinde masal okuma saatleri düzenlemek. Per. Kriteri :

13 Faaliyet 3.2.8: Ne zaman Lise-Üniversite öğrencileri ve emeklilerden gönüllü çalışanlar grubu oluşturmak. Per. Kriteri : Faaliyet 3.2.9: Ne zaman Toplu taşıma araçlarında kütüphane ve etkinlikleri ile ilgili duyurular yapmak. Per. Kriteri : Faaliyet : Ne zaman Gençlerin hayalindeki kütüphaneyi tasarlama yarışmaları düzenlemek. Per. Kriteri : Faaliyet : Her yıl 81 İl Kitap Okuyor kampanyası çerçevesinde kitap okuma etkinliği düzenlemek. Per. Kriteri : Hedef 3.3:Kültürel ve Sosyal etkinlikler düzenlemek Hedef 3.4: Faaliyet 3.4.1: Her yıl Devlet Tiyatroları sanatçıları tarafından en az iki oyunun ilimizde gösterime sunulmak üzere Bakanlığa teklifte bulunmak. Per. Kriteri : Faaliyet 3.4.2: Her yıl Bakanlığımız sanatçıları tarafından ilimizde en az iki konser verilmesi için teklifte bulunmak. Per. Kriteri : Faaliyet 3.4.3: Her yıl ilde belirlenecek beş (5) köy veya kasabalarda yaşayan yaşlı vatandaşlara rehber eşliğinde müze ve ören yerlerini gezdirmek. Per. Kriteri : Faaliyet 3.4.4: Her yıl Bor yaşlı bakım evinde kalan vatandaşlara rehber eşliğinde müze ve ören yerlerini gezdirmek. Per. Kriteri : Faaliyet 3.4.5: Ne zaman Müdürlüğümüz sorumluluğunda açılan kurslarda üretilen ürünleri sergilemek. Per. Kriteri : Faaliyet 3.4.6: Her yıl Mahalli Sanatçılar günü düzenlemek. Per. Kriteri : AMAÇ 4:İL MÜDÜRLÜĞÜNÜN KURUMSAL KAPASİTESİNİN VE ALTYAPISININ GÜÇLENMESİNİ SAĞLAMAK.

14 Hedef 4.1:İl Müdürlüğü ve bağlı birimlerinin uzman personel sayısının artırılması için çalışmalar yapmak. (Hedef Olamaz.) Faaliyet 4.1.1: Ne zaman Tüm birimlerde insan gücü planlamasının yapılarak ihtiyaç duyulan sayı ve nitelikte personel istihdamının sağlanması için Bakanlığa teklifte bulunmak. Per. Kriteri : Hedef 4.2:İl Müdürlüğü ve bağlı birimlerinin mevcut personelinin gelişimini sağlayıcı eğitimler düzenlemek, performansını artırıcı çalışmalar yapmak. Faaliyet 4.2.1: Her yıl etkin hizmet içi eğitim programları düzenlemek. Per. Kriteri : Faaliyet 4.2.2: Ne zaman Liyakat, kariyer ve sınıflandırma ilkeleri çerçevesinde kurum kültürünü oluşturmak. Per. Kriteri : Faaliyet 4.2.3: Ne zaman Personele değişime ve gelişime açık bir görev anlayışını benimsetmek. Per. Kriteri : Faaliyet 4.2.4: Her yıl personel memnuniyet anketleri yapmak ve çalışanların taleplerini değerlendirmek. Per. Kriteri : Faaliyet 4.2.5: Ne zaman Yabancılara hizmet veren kurum personeline ücretsiz yabancı dil eğitimi verilmesi için ilgili kurumlar nezdinde girişimde bulunmak. Per. Kriteri : Per. Kriteri : Per. Kriteri : Faaliyet 4.2.6: Ne zaman Verimliliği artırmak için çalışmalarında başarılı olan personellere başarı ve üstün başarı belgesi verilmesi için ilgili makamlara teklifte bulunmak. Per. Kriteri : Hedef 4.3:İl Müdürlüğünün ve bağlı birimlerinin fiziki koşullarını iyileştirici ve teknolojik altyapısını güçlendirici çalışmalar yapmak. Faaliyet 4.3.1: Ne zaman Fiziksel yapı donanım ve teknolojik altyapı ihtiyaçlarını karşılayarak çalışma verimliliğini artırmak. Per. Kriteri : Faaliyet 4.3.2: Ne zaman Hizmet binası olmayan ve yetersiz olan birimlere hizmet binası yapımının yatırım programına alınması için Bakanlığa teklifte bulunmak. Per. Kriteri :

15 Not: Kısaltmalar bölümü oluşturulacak

T.C. KÜLTÜR ve TURİZM BAKANLIĞI 2015-2019 DÖNEMİ STRATEJİK PLANI

T.C. KÜLTÜR ve TURİZM BAKANLIĞI 2015-2019 DÖNEMİ STRATEJİK PLANI T.C. KÜLTÜR ve TURİZM BAKANLIĞI 2015-2019 DÖNEMİ STRATEJİK PLANI BAKAN SUNUŞU Kamu kaynaklarının etkin ve şeffaf kullanımının sağlanmasına yönelik 5018 sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu ve ikincil

Detaylı

T.C. KÜLTÜR ve TURİZM BAKANLIĞI 2015-2019 DÖNEMİ STRATEJİK PLANI

T.C. KÜLTÜR ve TURİZM BAKANLIĞI 2015-2019 DÖNEMİ STRATEJİK PLANI T.C. KÜLTÜR ve TURİZM BAKANLIĞI 2015-2019 DÖNEMİ STRATEJİK PLANI BAKAN SUNUŞU Kamu kaynaklarının etkin ve şeffaf kullanımının sağlanmasına yönelik 5018 sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu ve ikincil

Detaylı

T.C. KAYSERİ VALİLİĞİ İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ BRİFİNG DOSYASI (01.01.2014 30.11.2014)

T.C. KAYSERİ VALİLİĞİ İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ BRİFİNG DOSYASI (01.01.2014 30.11.2014) T.C. KAYSERİ VALİLİĞİ İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ BRİFİNG DOSYASI (01.01.2014 30.11.2014) I.GİRİŞ 29 Nisan 2003 tarih ve 25093 sayılı Resmi Gazete de yayımlanarak yürürlüğe giren 4848 Sayılı Kültür ve

Detaylı

-ÖNSÖZ... 1 - EGE ÜNİVERSİTESİ STRATEJİK PLANLAMA SÜRECİ... 2 - EGE ÜNİVERSİTESİ TARİHSEL GELİŞİMİ... 4 - EGE ÜNİVERSİTESİ ÖRGÜTLENME YAPISI...

-ÖNSÖZ... 1 - EGE ÜNİVERSİTESİ STRATEJİK PLANLAMA SÜRECİ... 2 - EGE ÜNİVERSİTESİ TARİHSEL GELİŞİMİ... 4 - EGE ÜNİVERSİTESİ ÖRGÜTLENME YAPISI... İÇİNDEKİLER -ÖNSÖZ... 1 - EGE ÜNİVERSİTESİ STRATEJİK PLANLAMA SÜRECİ... 2 - EGE ÜNİVERSİTESİ TARİHSEL GELİŞİMİ... 4 - EGE ÜNİVERSİTESİ ÖRGÜTLENME YAPISI... 6 - EGE ÜNİVERSİTESİ DURUM ANALİZİ... 7 - YAPILAN

Detaylı

AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ 2009 2012 STRATEJİK PLANI

AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ 2009 2012 STRATEJİK PLANI AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ 2009 2012 STRATEJİK PLANI Stratejik Amaçlar, Hedefler, Faaliyetler Temmuz 2009 STRATEJİK AMAÇLAR Stratejik Amaç 1...3 Eğitim-Öğretimin Kalitesini Geliştirmek Sayfa Stratejik Amaç 2...

Detaylı

ADANA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

ADANA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ADANA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ 2015 YILI KURUMSAL MALİ DURUM ve BEKLENTİLER RAPORU Temmuz 2015-ADANA İçindekiler SUNUŞ... 2 I. OCAK-HAZİRAN 2015 DÖNEMİ BÜTÇE UYGULAMA SONUÇLARI... 3 A. Bütçe Giderleri...

Detaylı

Planlı ve emin adımlarla, "Gelecek Bodrum'un" diyerek değerli halkıma sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Planlı ve emin adımlarla, Gelecek Bodrum'un diyerek değerli halkıma sevgi ve saygılarımı sunuyorum. İÇİNDEKİLER 1 GENEL BİLGİLER 1.1 Yetki, Görev ve Sorumluluklar 1.2 Teşkilat Yapısı 1.3 Fiziksel Kaynaklar 1.3.1 Bilişim Sistemi 1.4 İnsan Kaynakları 1.5 Diğer Hususlar, 1.5.1 Mali Durum 1.5.2 Kurum Paydaşları

Detaylı

T. C. KARACADAĞ KALKINMA AJANSI Şanlıurfa Yatırım Destek Ofisi. Hazırlayan: Ayşegül ÖZBEK Şanlıurfa Yatırım Destek Ofisi Uzmanı

T. C. KARACADAĞ KALKINMA AJANSI Şanlıurfa Yatırım Destek Ofisi. Hazırlayan: Ayşegül ÖZBEK Şanlıurfa Yatırım Destek Ofisi Uzmanı KENT MERKEZLĠ TURĠZM STRATEJĠSĠ Hazırlayan: Ayşegül ÖZBEK Uzmanı EKİM 2010 ġanliurfa KENT MERKEZLĠ TURĠZM STRATEJĠSĠ 1. ÜST ÖLÇEKLĠ PLANLARLA ĠLĠġKĠ 1.1 Dokuzuncu Kalkınma Planı 2007-2013 dönemini kapsayan

Detaylı

Türkiye Cumhuriyeti nin temeli kültürdür.

Türkiye Cumhuriyeti nin temeli kültürdür. Türkiye Cumhuriyeti nin temeli kültürdür. Mustafa Kemal ATATÜRK 1 İÇİNDEKİLER Bakan Sunuşu..3 Üst Yönetici Sunuşu 4 I- GENEL BİLGİLER A- Misyon ve Vizyon...6 B- Yetki, Görev ve Sorumluluklar...6 C- İdareye

Detaylı

FAALİYET VE PERFORMANSLARIN YILLARA GÖRE TABLOSU

FAALİYET VE PERFORMANSLARIN YILLARA GÖRE TABLOSU FAALİYET VE PERFORMANSLARIN YILLARA GÖRE TABLOSU AMAÇ 1. KMTSO OLARAK ÜYELERİMİZE SUNDUĞUMUZ HİZMET KALİTESİNİ ARTIRMAK AMACIYLA ODAMIZIN PERSONEL, FİZİKSEL ALT YAPISINI, TEKNOLOJİK VE MALİ YAPISINI GÜÇLENDİRMEK

Detaylı

Ahiler Kalkınma Ajansı Ara Faaliyet Raporu Ocak-Haziran 2013. İçindekiler

Ahiler Kalkınma Ajansı Ara Faaliyet Raporu Ocak-Haziran 2013. İçindekiler 1 İçindekiler I-GENEL BİLGİLER... 6 A) Görev, Yetki ve Sorumluluklar... 6 B) Ajansa İlişkin Bilgiler... 7 1) Fiziksel Yapı...7 2) Teşkilat Yapısı...7 3) Bilgi ve Teknolojik Kaynaklar... 12 4) İnsan Kaynakları...

Detaylı

2011 Yılı Mali Destek Programı Başarılı Projeler. www.ankaraka.org

2011 Yılı Mali Destek Programı Başarılı Projeler. www.ankaraka.org 2011 Yılı Mali Destek Programı Başarılı Projeler www.ankaraka.org T.C. ANKARA KALKINMA AJANSI Yayın Adı : 2011 Yılı Mali Destek Programı Başarılı Projeler Kitapçığı Basım Tarihi : Temmuz 2012 İçindekiler

Detaylı

II. PERFORMANS BİLGİLERİ... 7

II. PERFORMANS BİLGİLERİ... 7 İçindekiler I. GENEL BİLGİLER... 3 A. YETKİ, GÖREV VE SORUMLULUKLAR... 3 1. Belediyenin Görev ve Sorumlulukları... 3 2. Belediyenin Yetkileri ve İmtiyazları... 3 B. TEŞKİLAT YAPISI... 5 C. FİZİKSEL KAYNAKLAR...

Detaylı

SAKARYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ. Performans Programı

SAKARYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ. Performans Programı 2014 Performans Programı İÇİNDEKİLER İÇİNDEKİLER...I BAŞKANDAN... II I. GENEL BİLGİLER... 1 A. Yetki, Görev ve Sorumluluklar... 1 B. Teşkilat Yapısı... 5 1. Belediyenin Organları... 5 2. Hizmet... 6 C.

Detaylı

T.C. KUZEY ANADOLU KALKINMA AJANSI 2013 YILI ARA FAALİYET RAPORU. [1 Ocak 30 Haziran] www.kuzka.gov.tr

T.C. KUZEY ANADOLU KALKINMA AJANSI 2013 YILI ARA FAALİYET RAPORU. [1 Ocak 30 Haziran] www.kuzka.gov.tr T.C. KUZEY ANADOLU KALKINMA AJANSI 2013 YILI ARA FAALİYET RAPORU [1 Ocak 30 Haziran] www.kuzka.gov.tr Ağustos, 2013 SUNUŞ 2010 yılında faaliyete geçen Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA), her geçen gün

Detaylı

PERFORMANS PROGRAMI ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

PERFORMANS PROGRAMI ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ 2009 PERFORMANS PROGRAMI ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ 2009 Yılı Performans Programı Yayına Hazırlık ve Baskı: Mali Hizmetler Dairesi Başkanlığı Strateji Geliştirme Şube Müdürlüğü

Detaylı

Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı

Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı 2011 Yılı Faaliyet Raporu Günümüzde, gelişen ve farklılaşan iletişim ağları, teknoloji ve bilgi transferi ile bir yandan dünya ülkeleri arasında yakın bir ilişki tesisi

Detaylı

İÇİNDEKİLER İÇİNDEKİLER... II BAŞKANDAN... IV I. GENEL BİLGİLER... 1. A. Yetki, Görev ve Sorumluluklar... 1. B. Teşkilat Yapısı...

İÇİNDEKİLER İÇİNDEKİLER... II BAŞKANDAN... IV I. GENEL BİLGİLER... 1. A. Yetki, Görev ve Sorumluluklar... 1. B. Teşkilat Yapısı... I İÇİNDEKİLER İÇİNDEKİLER... II BAŞKANDAN... IV I. GENEL BİLGİLER... 1 A. Yetki, Görev ve Sorumluluklar... 1 B. Teşkilat Yapısı... 5 1. Belediyenin Organları... 5 2. Hizmet... 6 C. Fiziksel Kaynaklar...

Detaylı

ATATÜRK KÜLTÜR, DİL VE TARİH YÜKSEK KURUMU TÜRK TARİH KURUMU BAŞKANLIĞI

ATATÜRK KÜLTÜR, DİL VE TARİH YÜKSEK KURUMU TÜRK TARİH KURUMU BAŞKANLIĞI ATATÜRK KÜLTÜR, DİL VE TARİH YÜKSEK KURUMU TÜRK TARİH KURUMU BAŞKANLIĞI PERFORMANS 2014 PROGRAMI Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu Türk Tarih Kurumu Başkanlığı 2014 YILI PERFORMANS PROGRAMI Ocak

Detaylı

Ahmet ÖZYURT Basın Yayın Daire Başkanı Vek.

Ahmet ÖZYURT Basın Yayın Daire Başkanı Vek. BASIN YAYIN HALKLA ĐLĐŞKĐLER DAĐRE BAŞKANLIĞI MALĐ YILI FAALĐYET RAPORU HARCAMA YETKĐLĐSĐ SUNUŞU Basın Yayın ve Halkla Đlişkiler Daire Başkanlığı hizmetlerini 5393 Sayılı Belediye Kanunu, 5216 Sayılı Büyükşehir

Detaylı

Ahiler Kalkınma Ajansı 2013 Yılı Ajans Faaliyet Raporu SUNUŞ

Ahiler Kalkınma Ajansı 2013 Yılı Ajans Faaliyet Raporu SUNUŞ 1 SUNUŞ Ahiler Kalkınma Ajansı 25.01.2006 tarih ve 5449 sayılı Kalkınma Ajanslarının Kuruluşu, Koordinasyonu ve Görevleri Hakkında Kanun un 3. Maddesine dayanılarak 2009/15236 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı

Detaylı

SUNUŞ Saygıdeğer Meclis Üyelerim, Sevgili hemşerilerim. Bu güne kadar yaptığımız; üretken, doğru, dürüst belediyecilik uygulamalarını hepiniz

SUNUŞ Saygıdeğer Meclis Üyelerim, Sevgili hemşerilerim. Bu güne kadar yaptığımız; üretken, doğru, dürüst belediyecilik uygulamalarını hepiniz SUNUŞ Saygıdeğer Meclis Üyelerim, Sevgili hemşerilerim. Bu güne kadar yaptığımız; üretken, doğru, dürüst belediyecilik uygulamalarını hepiniz yakından takip ediyorsunuz. Sizin teveccühünüz ve desteklerinizle

Detaylı

FAALİYET RAPORU BELEDİYE BAŞKANI SUNUMU. Uğur İbrahim ALTAY Selçuklu Belediye Başkanı

FAALİYET RAPORU BELEDİYE BAŞKANI SUNUMU. Uğur İbrahim ALTAY Selçuklu Belediye Başkanı SELÇUKLU BELEDİYESİ BELEDİYE BAŞKANI SUNUMU 9 sayılı Belediye Kanunu nun. Maddesi ile 8 sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu nun. Maddeleri gereği Belediyemizin Yılı Raporunu kamuoyunun bilgisine

Detaylı

2014 YILI FAALİYET RAPORU 2014 YILI FAALİYET RAPORU. Sayfa 0 / 92

2014 YILI FAALİYET RAPORU 2014 YILI FAALİYET RAPORU. Sayfa 0 / 92 2014 2014 YILI FAALİYET RAPORU 2014 YILI FAALİYET RAPORU Sayfa 0 / 92 KISALTMALAR AB ABPKM AR-GE BD BM BİS BTSO CBS DAKA DFD DP DTM DYK EMİTT EÜAŞ GAP HES IPA İBS İDB İZKA KAYS KB KOBİ KÖYDES KUDAKA MDP

Detaylı

Gaziantep Turizm Analizi Projesi

Gaziantep Turizm Analizi Projesi TRC1/11/DFD/2039 Gaziantep Turizm Elçileri Derneği Gaziantep Turizm Analizi Projesi Ara Raporu İÇİNDEKİLER 1. Proje Tanımı... 7 1.1. Giriş... 7 1.2. Projenin Hedefleri... 7 1.2.1. Genel Hedef... 7 1.2.2.

Detaylı

RİZE BELEDİYESİ 2013 PERFORMANS PROGRAMI

RİZE BELEDİYESİ 2013 PERFORMANS PROGRAMI 1 2 3 4 BAŞKANIN SUNUŞU Değerli hemşerilerim; kendine has orman dokusu yeşilin maviyle kardeş olduğu, güzel şehir Rize, Karadeniz in gözbebeğidir. Bu güzellikleri ve stratejik konumu itibarıyla özel bir

Detaylı

İPEKYOLU KALKINMA AJANSI (İKA) 2011 YILI ÇALIŞMA PROGRAMI (01 Ocak 31 Aralık 2011)

İPEKYOLU KALKINMA AJANSI (İKA) 2011 YILI ÇALIŞMA PROGRAMI (01 Ocak 31 Aralık 2011) İPEKYOLU KALKINMA AJANSI (İKA) 2011 YILI ÇALIŞMA PROGRAMI (01 Ocak 31 Aralık 2011) GAZİANTEP ADIYAMAN - KİLİS (TRC1) İÇİNDEKİLER 1 KURUMSAL GELİŞİM VE YÖNETİM FAALİYETLERİ... 12 1.1 Kurumsallaşma... 12

Detaylı

AMASYA BELEDİYE BAŞKANLIĞI

AMASYA BELEDİYE BAŞKANLIĞI AMASYA BELEDİYE BAŞKANLIĞI 2015-2019 STRATEJİK PLANI 2014-AMASYA Takip edilen amaçlar hiçbir zaman kişisel olmamalıdır. Geçmiş sistemlere bağlı kalanlar ve geleneklerinden sıyrılamayanlar hiçbir zaman

Detaylı

Sayfa 3 4 Sayfa 5 Sayfa 6 Sayfa 7 Sayfa 8 Sayfa Sayfa 9 ZAMAN ÇİZELGESİ STRATEJİK PLAN ÇALIŞMALARININ BAŞLAMASI 22.06.20 Stratejik Plan Kurulunun Oluşturulması 23.06.20 Stratejik Plan Ekibinin Oluşturulması

Detaylı

Dr.Ethem TORUNOĞLU Proje Koordinatörü (Çevre Mühendisi) Tezcan KARAKUŞ CANDAN Mimar Suat DURMUŞ Peyzaj Mimarı

Dr.Ethem TORUNOĞLU Proje Koordinatörü (Çevre Mühendisi) Tezcan KARAKUŞ CANDAN Mimar Suat DURMUŞ Peyzaj Mimarı 0 Çankaya Belediyesi Sağlıklı Kentler Proje Ofisi Dr.Ethem TORUNOĞLU Proje Koordinatörü (Çevre Mühendisi) Tezcan KARAKUŞ CANDAN Mimar Suat DURMUŞ Peyzaj Mimarı Füsun ARACAGÖK Kimya Mühendisi Tülin ABAY

Detaylı