ECEABAT İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ 2011 YILI FAALİYET RAPORU ECEABAT İLÇE MEM

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "ECEABAT İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ 2011 YILI FAALİYET RAPORU ECEABAT İLÇE MEM"

Transkript

1 İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ 2011 YILI FAALİYET RAPORU

2 Hizmet Standartlarımız SIRA NO HİZMETİN ADI BAŞVURUDA İSTENİLEN BELGELER HİZMETİN TAMAMLANMA SÜRECİ (EN GEÇ) İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün Kamu Hizmet Standartları envanteri oluşturularak internet sitemizde paylaşıma açıldı.

3 Stratejik Planımız Müdürlüğümüz ile bağlı okul ve kurumların Stratejik Planı hazırlandı.

4 Web Sitemiz Kurum tanıtım yönetmeliği ve M.E.B. Web Sitesi Kurallarına uygun olarak web sitemiz yenilenip işlerlik kazandırılmıştır.

5 Eğitim Kadromuz SIRA NO KURUMUN ADI İDARECİ ÖĞRETMEN HİZMETLİ Şef MEMUR KADROLU GRV. KADROLU ÜCRETLİ KADROLU GEÇİCİ GENEL TOPLAM 1 Kemalpaşa Anaokulu Türközü İ.Ö.O K.Hamdibey İ.Ö.O Alçıtepe İ.Ö.O Kumköy İ.Ö.O Kilitbahir İ.Ö.O M.A.E.Ç.P.Lisesi Öğretmenevi Halk Eğitimi Merkezi İlçe Milli Eğitim Md TOPLAM

6 Öğrenci Sayılarımız

7 İlköğretimden Mezun Olan Öğrencilerin Genel Liselere Devam Durumu OKULLAR MEZUN ÖĞRENCİ ORTAÖĞRETİME DEVAM EDEN Türközü İlköğretim Okulu Köprülü Hamdibey İlköğretim Okulu Alçıtepe İlköğretim Okulu Kumköy İlköğretim Okulu TOPLAM

8 SBS Sonuçlarına göre Ortaöğretime Yerleşen Öğrenci Sayıları OKULLAR Yerleşen Öğrenci Sayısı Fen Lisesi 1 Anadolu Öğretmen Lisesi 2 Anadolu Lisesi 22 Sağlık Meslek Lisesi 8 Genel Lise 13 Anadolu Meslek Lisesi 24 Meslek Lisesi 21 Toplam 89

9 YGS ve LYS Sınav Sonuçları YGS LYS Okulun Adı Bölümün adı Mezun Öğrenci Yerleşen Öğrenci Sınava Giren Yerleşen Öğrenci Muhasebe Mehmet Akif Ersoy Çok Programlı Lisesi Çocuk Gelişimi Elektrik Genel Lise TOPLAM

10 YGS ve LYS ye Göre Yerleşilen Üniversiteler Üniversitenin Adı Programın Adı Yerleşen Öğrenci Sayısı 18 Mart Üniversitesi Fen Edebiyat Fak. 1 Matematik 18 Mart Üniversitesi Çanakkale Meslek Yüksek 1 Okulu İş.Yön. Celal Bayar Fen Ede. Fak Biyoloji 1 Üniversitesi Ankara Üniversitesi Fen Edebiyat Fak. Kimya 1 Hacettepe Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Halk 1 Bilimi Maltepe Üniversitesi İlet. Fak. Radyo-TV. Sinema 1 Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi 3 Kırklareli Üniversitesi Babaeski M.Y. O. Büro 1 Yönetimi Namık Kemal Çorlu M.Y. O. 1 Üniversitesi Kooperatifçilik Balıkesir Üniversitesi Sındırgı M.Y.O. 1

11 TAŞIMALI EĞİTİM (İlköğretim- Ortaöğretim) M.E.B. Taşımalı İlköğretim kapsamında 196 öğrencimiz, M.E.B. Taşımalı Ortaöğretim 9 ve 10. sınıflarından ise 25 öğrencimiz taşımalı eğitimden yararlanmaktadır.

12 Taşımalı İlköğretim Taşıma Hattı Taşınan Birim Adı Taşınan Öğrenci Sayısı Hat Toplamı Hat 1 Kilidülbahir Köyü Hat2 Bigalı Köyü 8 Kocadere Köyü 4 Hat 3 Yalova Köyü Okul Toplamı 30 Taşıma Merkezi Okul Adı Türközü İlköğretim Okulu Hat 4 Beşyol Köyü 18 Yolağzı Köyü 6 Hat 5 Karainebeyli Köyü Hat 6 B. Anafarta Köyü 10 K. Anafarta Köyü 11 Hat 7 Seddülbahir Köyü Hat 8 Behramlı Köyü 64 İlçede Taşınan Toplam İlköğretim Öğrencisi Sayısı Kumköy İlköğretim Okulu Alçıtepe İlköğretim Okulu

13 Taşımalı Ortaöğretim Taşıma Hattı Taşınan Birim Adı Taşınan Öğrenci Sayısı Hat Toplamı Taşıma Merkezi Okul Adı Seddülbahir Köyü 4 Hat 1 Alçıtepe Köyü 5 14 Behramlı Köyü 3 Kilitbahir Köyü 2 Hat 2 B. Anafarta Köyü 1 Bigalı Köyü 3 5 Mehmet Akif Ersoy Çok Programlı Lisesi Kocadere Köyü 1 Yolağzı Köyü 3 Hat 3 Yalova Köyü 1 6 Kumköy 2 İlçede Taşınan Toplam Ortaöğretim Öğrencisi Sayısı 25

14 Sosyal Yardımlar Eceabat Kaymakamlığı S.Y.D.V. tarafından ilköğretim ve ortaöğretim okullarımızdaki sosyal güvencesi olmayan ihtiyaç sahibi 105 öğrencimize giyim, 171 öğrencimize eşofman ve 125 öğrencimize de nakit olarak 150 şer TL eğitim yardımı yapıldı. Ayrıca ilçemizde Belediyemiz ve hayırsever esnaf tarafından yardıma muhtaç olan 100 öğrencimizin ayakkabı ve başta okul çantası olmak üzere bazı kırtasiye ihtiyaçları giderildi.

15 Projelerimiz Sıra No Proje Adı Yürüten Kurum ve Kuruluş 1 Akademik Düzeyi Geliştirme Projesi Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürlüğü- Eceabat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü 2 Sosyo-Kültürel ve Sportif Gelişimi Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürlüğü- Destekleme Projesi Eceabat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü 3 Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Projesi MEB-İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü 4 Türkiye Okuyor Projesi MEB-İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü 5 Her Kitap Bir Dünya Mehmet Akif Ersoy Çok Programlı Lisesi 6 Mesleki Olgunluk Projesi Mehmet Akif Ersoy Çok Programlı Lisesi 7 Nesiller Buluşuyor Mehmet Akif Ersoy Çok Programlı Lisesi 8 Atık Kapak Değerlendirme Köprülü Hamdibey İlköğretim Okulu 9 Benim Sınıfım Temiz Projesi Köprülü Hamdibey İlköğretim Okulu 10 Projem Seyirde Köprülü Hamdibey İlköğretim Okulu 11 Senin de Kütüphanede Bir Kitabın Olsun Prj. Köprülü Hamdibey İlköğretim Okulu 12 Geçmişten Geleceğe Kültür Koridorları Projesi Türközü İlköğretim Okulu 13 Müzikli Teneffüsler Projesi Türközü İlköğretim Okulu 14 Dilimizi Koruyalım, Tutsak Olmayalım Projesi Kumköy İlköğretim Okulu 15 Serbest Kürsü Projesi Kumköy İlköğretim Okulu 16 Yardımlaşmayı ve Dayanışmayı Öğreniyorum Alçıtepe İlköğretim Okulu İLÇE 17 MEM Eceabat Kaymakamlığı Balık Ağı Üretimi ile Engelli İstihdamı Projesi Halkeğitim-GMK

16 Projelerimiz- Akademik Düzeyi Geliştirme Projesi İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından öğrencilerin akademik disiplin alanlarındaki yeterliliklerini arttırmak, il ilçe düzeyinde yapılan ölçmedeğerlendirme analiz sonuçlarına göre tam öğrenilmeyen konuların telafi çalışmasını yapmak amacıyla "Akademik Düzeyi Geliştirme Projesi" uygulanmaktadır.

17 Projelerimiz Sosyo-Kültürel ve Sportif Gelişimi Destekleme Projesi İl milli eğitim müdürlüğümüz tarafından öğrencilerin yeteneklerine uygun, severek yapabilecekleri faaliyetlerin tespit edilmesi ve bu alanda yeterliliklerin arttırılması, faaliyetlere aktif katılımı sağlayarak, boş zamanlarını verimli kullanmalarını sağlamak amacıyla okullarımızda uygulanmak üzere "Sosyal Kültürel ve Sportif Gelişimi Destekleme Projesi" uygulanmaktadır.

18 Projelerimiz - Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Projesi Proje M.E.B tarafından hazırlanmış olup, öğrencilerimizle öğretmenlerimiz arasındaki ilişkileri geliştirmek, okul yönetimin de öğrencilerimize de olumlu roller vermek, fikirlerinin dikkate alındığını ve saygı gördüklerini hissettirmek amacıyla her yıl ekim ayı içerisinde okullarımızda okul öğrenci meclisi seçimi başarıyla uygulanmaktadır.

19 Projelerimiz - Her Kitap Bir Dünya Projesi İlçemiz M.A.E.Ç.P Lisesi tarafından hazırlanan projeyle; her öğrenciye bir yıl boyunca kitap okutmak ve paylaşımını sağlamak, öğrencilere kitap sevgisi aşılamak, kitap kültürü oluşturmak, her kitap bir hazinedir öngörüsünü oluşturmak amaçlanmaktadır.

20 Projelerimiz - Mesleki Olgunluk Projesi Meslek insanın yaşamının pek çok yönünü etkilemektedir. Yaptığımız iş bizim nasıl bir hayat süreceğimizin, genel alışkanlıklarımızın, iletişim kuracağımız insan grubunu belirleyicisi konumundadır. Bu nedenle uzmanlar çoğunlukla meslek seçmek yaşam biçimini seçmektir demektedirler. İlçemiz M.A.E.Ç.P Lisesi tarafından uygulanan bu projede ; Öğrencilerin ilgi ve yetenekleri doğrultusunda doğru meslek seçimini sağlamak Öğrencilere seviyelerine uygun slayt gösterileri ve sunularla mesleklerin tanıtımını yapmak Öğrencilere internetten de faydalanarak bilinmeyen yada az bilinen meslekler hakkında öğrencilere araştırma yaptırmak, Öğrencilerin kendi yetenek ve ilgilerinin farkındalığını sağlamak Çeşitli meslek gruplarından insanları okulumuza davet edip öğrencilere bilgi vermesini sağlamak amaçlanmaktadır.

21 Projelerimiz -Nesiller Buluşuyor Projesi Projede; Toplumda bir şekilde yalnız kalmış yaşlılarımızın aslında yalnız olmadıklarını onlara hissettirebilmek. Onların topluma şimdi de faydalı bir şeyler yapabildiklerini göstermek. İhtiyaçlarının tespitini yapmak ve gerekli mercilere iletmek Gençlerle yaşlı kuşakları aynı ortamlarda buluşturmak. Her iki kuşak arasındaki etkileşimi artırmak. Yaşlı insanlara yardım etmenin hazzını genç kuşaklara yaşatmak. Geçmişte yaşanmış iyi ve güzel şeylerin yaşlılar tarafından yeniden hatırlanmasını sağlayarak onların bugüne daha mutlu ve olumlu bakmalarını sağlamak. Geçmişte yaşanmış ve her anı bir değer olan anıların kayıt altına alınarak genç nesillere aktarımının sağlanması amaçlanmaktadır.

22 Projelerimiz - Tane Tane Kapakları Toplayalım Adım Adım Engelleri Aşalım sloganıyla Atık Kapak Toplama Projesi: Köprülü H. B. İ.Ö. Okulumuzda belirli yerlere konulmuş olan atık kapak toplama kutuları düzenli olarak takip edilerek toplanan atık kapaklar okulumuzda oluşturulan depoda biriktirilecektir. Ayrıca öğrencilerin evlerinde biriktirdikleri atık kapaklarda okula getirilerek yılsonunda Ege Üniversitesi Diş hekimliği fakültesine teslim edilerek engellilere katkı sağlanmak amaçlanmaktadır.

23 Projelerimiz - Benim Sınıfım Temiz Projesi Her ay sonunda en temiz sınıf seçilip, ödüllendirilerek; Projeyle; Okulu ve sınıfları daha temiz hale getirmek. Öğrencilerin sağlığını korumak. Çalışanların sağlığını korumak Sağlıklı yaşamanın temel şartının temizlik olduğunu kavratmak hedefleniyor.

24 Projem Seyirde Projesi İlçemiz Köprülü H.B.İ.Ö. Okulumuzda uygulanan projede; her ay belirlenen konulardan öğrenciler proje hazırlayacak, her hafta Çarşamba günü projelerini sunmaları sağlanacaktır. Projeler belirlenen kriterlere göre değerlendirilecek ve bir ay sonunda en çok puanı alan proje o ayın birincisi seçilerek ödüllendirilecektir. Projelerin sunulması için okulumuzda bir köşe belirlenecek ve projeler burada sergilenecektir.

25 Senin de Kütüphanede Bir Kitabın Olsun Projesi Bu proje çerçevesinde tüm öğrencilerin, öğrenci velilerinin, öğretmenlerin, sivil toplum örgütlerinin ve esnafın katılımıyla kütüphanemiz kaynak, fiziki ve teknolojik açıdan zenginleştirilmesi amaçlanmaktadır. Bunun sonucunda öğrencilerimiz kütüphaneyi daha etkin kullanmaya başlayacaklardır.

26 Projelerimiz - Geçmişten Geleceğe Kültür Koridorları Projesi Türközü İ.Ö Okulumuzda uygulanan projede, öğrencilerimize geçmişi tanıtarak atalarını ve geçmişini tanıyan aynı zamanda sanatı sevdirerek yaşamından zevk almayı bilen ve ileri teknoloji ve fen bilimlerine ilgi uyandırarak geleceği ile ilgili planlar yapa bilen geleceğe ışık tutabilen bir nesil yetiştirmek amaçlanmaktadır.

27 Projelerimiz - Müzikli Teneffüsler Projesi Türközü İ.Ö okulumuzda uygulanan projede; Öğrencilerin derslere giriş ve çıkışlarda daha hevesli hareket etmelerini sağlamak. Teneffüslerde müzik yayını yaparak derslerde yorulan beyinleri rahatlatmak. Öğrencilerimizin müzik kültürünü, müzik kulağını geliştirmek amaçlanmaktadır.

28 Dilimizi Koruyalım, Tutsak Olmayalım Projesi Bu projede Türk dilinin zenginliğini tanıtmak, dilimizi korumak, günlük konuşma dilinde yabancı dillerin etkisinden kurtulmak, dilimizi en güzel biçimde kullanmak amaçlanmaktadır.

29 Projelerimiz Serbest Kürsü Projesi Öğrenciler zaman zaman okulda, çevrede, ailede yaşamış olduğu duygu ve düşünceleri ifade etme şansı bulamamaktadır. Bu durum onlarda öfke ve saldırganlık duygularını arttırıcı rol oynamaktadır. Bu amaçla öğrencilerimizin okul yaşantısında ve çevre ile ilişkilerinde dışarıya vuramadıkları duygu ve düşünceleri üzerlerinde hiçbir baskı olmadan ifade etmeleri okul, ders ve çevre yaşantısına yönelik değerlendirmelerini olumlu kılacaktır. Bu projeyle öğrencilerin olumlu bir benlik geliştirmeleri amaçlanmaktadır.

30 Projelerimiz - Yardımlaşmayı ve Dayanışmayı Öğreniyorum Bu projede; Gelecek nesilleri bilinçli ve birbirine karşı sorumlu yetiştirebilmek. Yardımlaşma ile ihtiyaç sahibi vatandaşlar ile varlıklı vatandaşlar arasında bir köprü oluşturmak. İhtiyaç sahibi insanlarımızın maddi manevi yanlarında olduğumuzu hissettirmek. İhtiyaç sahibi bireylerin toplumla bütünleşmesi, daha aktif olması ve yaşama bağlı olabilmelerini sağlamak. Yardımlaşma ve dayanışma sayesinde insanlar arasındaki yaşam standartlarındaki uçurumların asgariye indirilmesi amaçlanmaktadır.

31 Projelerimiz - Balık Ağı Üretimi ile Engelli İstihdamı Projesi Eceabat Kaymakamlığı Halk Eğitimi Merkezi ile GMK (Güney Marmara Kalkınma) Ajansı işbirliğinde yürütülen projeyle ilçemizdeki engelli vatandaşlarımıza istihdam alanı oluşturmak ve onların hayata bakış açılarını değiştirerek üreten birer vatandaş olarak daha mutlu olmalarını sağlamak amaçlanıyor.

32 Kursun Adı Yaygın Eğitim Kursları Kurs Sayısı Kursiyer Sayısı Kursun Adı Kurs Sayısı Kursiyer Sayısı Aerobik Fitnes 1 19 Makinede Maraş İşi 2 27 Aile Eğitimi 8 78 Matematik Kursu 2 24 Basit Nakış İğne Teknikleri 1 5 Mis Sabun Yapımı 1 12 Bebe Giysileri Dikimi 2 26 Okuma-Yazma I. Kademe Kursu Bilgisayar Kullanımı 7 90 Okuma-Yazma II. Kademe Kursu 3 5 Cilt Bakımı ve Temel Makyaj 1 12 Okuma Yazma II. Kademe 1 1 Çeyiz Ürünleri Hazırlama 1 11 Pul Boncuk Dikişleri 5 69 Çivi ve Tel İle Takı Yapma 2 26 Saç Bakımı ve Yapımı 1 12 Çocuk Üst Giysileri Dikimi 1 12 Seramik (Hamur) Çiçek Yapma 3 47 Çuval Çiçek Yapma 1 18 Sosyal Hayatta İletişim 2 41 Dekoratif Ahşap Süsleme Şiş Örgü Çorap Örme 4 42 Elde Kurdela İşi 1 17 Takılar(Misinalı-Çivili-Örme-Düğümlü) 3 33 Elde Maraş İşi 3 42 Tel Kırma 4 49 Elde Süzeni 1 5 Tokat Tahta Baskı Yapma 2 31 File İşi (Engellilere) 3 39 Türk Sanat Müziği Solfeji 6 80 İğne Oyası 1 12 Türk Halk Oyunları İngilizce Kursu Türkçe 2 24 Kadın Giysileri Dikimi Web Tasarımcısı 2 24 Kalorifer Ateşçiliği 3 42 Yapma Çiçek 1 9 Kumaş Abajur Yapma 5 69 Elektrik Elektronik Kursu (M.A.E Ç.P.L.) Makinede Beyaz İLÇE İşi MEM 2 26 TOPLAM

33 Yaygın Eğitim Kurslarıyla İlgili Faaliyetler Eceabat Halk Eğitimi Merkezi Yılsonu Sergisinin açılışına ilgi yoğundu.

34 Kilitbahir Köyümüzde açılan Tokat Yazmacılığı 'Tahta Baskı' Kursunda yapılan baskılar büyük beğeni topladı.

35 İlçe merkezindeki halkeğitim kursiyerleri tarafından Geçmişten Günümüze konulu kıyafet defilesine Eceabatlılar yoğun ilgi gösterdi.

36 Köy kurslarımızın sergiledikleri el emeği göz nuru ürünleri göz kamaştırdı.

37 Opet in katkılarıyla kursiyerlerimiz için alınan malzemeler marifetli ellerde sanat eserine dönüştü.

38 Sosyal Kültürel ve Sportif Faaliyetler Faaliyetin Çeşidi Faaliyetin Adı Yürüten Kurum Sportif Faaliyetler Kültürel Yarışmalar Kros Yarışmaları Voleybol Müsabakaları Futsal Şenliği Halkeğitim Yaz Futbol Okulu İstiklal Marşını En Güzel Okuma Yarışması İlköğretim Öğrencileri Arası Bilgi Yarışması Ortaöğretim Okulları Arası Bilgi Yarışması Milli Eğitim Bakanlığı Kumköy İ.Ö Okulu Eceabat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Halkeğitim Müdürlüğü Eceabat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Eceabat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürlüğü Tiyatro Faaliyetleri Seminerler İstanbul Adım Tiyatro -Haroşe Hayatlar Çanakkale Savaşları Avcılar Sanat Atölyesi -Ocak Güven Yayıncılık - Hayal Gücü Kristali İsmail GÜLNAR Tiyatrosu - Koca Seyit 'Karagöz-Hacivat Gölge Oyunu' Taşımalı Şoförler Eğitim Semineri Akıllı Tahtaların Kullanımı Semineri Temiz Tuvalet ve Hijyen Eğitimi Semineri Zararlı Alışkanlıklarla Mücadele Semineri Eceabat Kaymakamlığı Köprülü İ.Ö. Okulu Eceabat Kaymakamlığı Çanakkale Valiliği Çanakkale Valiliği Eceabat Kaymakamlığı Eceabat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Eceasat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü (Opetin Katkılarıyla) Eceabat Kaymakamlığı

39 Sosyal Kültürel ve Sportif Faaliyetler Faaliyetin Çeşidi Faaliyetin Adı Yürüten Kurum Şenlikler 23 Nisan Uçurtma Şenliği Eceabat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Okul Öncesi Çocuk Şenliği Kemalpaşa Anaokulu Bilim Şenliği Köprülü Hamdibey İ.Ö. Okulu Ağaç Dikim Bayramı İlçe Milli Eğitim Md. ve Orman Şefliği Kültürel Etkinlikler Fener Alayı Kumköy Hıdrelez Etkinlikleri Çevre Günü Kutlama Etkinliği Kabotaj Bayramı Kutlama Etkinliği Kilitbahir İ.Ö Okulu ve Kilitbahir Muh. Kumköy İ.Ö. Okulu ve Kumköy Muhtarlığı M.A.E. Ç. P. Lisesi ve Eceabat Belediyesi Eceabat Kaymakamlığa ve Eceabat Bel. Sergiler Kermes Gezi Okul Öncesi Eğitimi Sergisi Kumköy İ.Ö. Okulu Görsel Sanatlar Sergisi Türközü İ.Ö. Okulu Okul Öncesi Eğitimi Sergisi Alçıtepe İ.Ö. Okulu Yılsonu Kurs Sergileri Halkeğitim Müdürlüğü Alçıtepe Kermesi Alçıtepe İ. Ö. Okulu Köprülü İlköğretim Okulu Kermesi Köprülü İ.Ö Okulu 18 Mart Üniversitesi Rasathane Gezisi İlçe Milli Eğitim Md ve Eceabat Belediyesi Gestaş İstanbul Kültür Gezisi Çanakkale Valiliği Gelibolu Kolordu Gezisi M.A.E.Ç.P. Lisesi MEB Cumhuriyet Gezileri Milli Eğitim Bakanlığı MEB Gönül Köprüsü Gezileri Milli Eğitim Bakanlağı

40 Sportif Faaliyetler Kumköy İlköğretim Okulu Voleybol Takımı Çanakkale de yapılan voleybol müsabakalarında ilçemizi başarıyla temsil etti.

41 Sportif Faaliyetler İlköğretim 2. Kademe Öğrencileri Arasında Futbol Müsabakaları Yapıldı

42 Sportif Faaliyetler Futbol Yaz Okulu Kaymakam Bülent UYGUR ve Belediye Başkanı Kemal DOKUZ un katıldığı törenle başladı Futbol Yaz Okulunu başarı ile bitiren öğrencilere Kaymakam Mehmet AKÇAY ve Belediye Başkanı Kemal DOKUZ un katıldığı törenle belgeleri verildi.

43 Sportif Faaliyetler Kaymakam Bülent UYGUR atletizimde Türkiye dördüncüsü olan Türközü İlköğretim Okulu öğrencisi İlker KESEBİR'İ Ödüllendirdi

44 Tiyatro Faaliyetleri Dünya Tiyatrolar Günü nü Avcılar Sanat Atölyesi Oyuncularının Sergiledikleri Ocak adlı Oyunla Kutlandık İstanbul Adım Tiyatrosu İlçemizde 'Haraşo Hayatlar' Adlı Oyunu Sergiledi.

45 Tiyatro Faaliyetleri Köprülü Hamdibey İlköğretim Okulu öğretmen ve öğrencileri tarafından Çanakkale Savaşları konulu tiyatro programı yapıldı.

46 Gölge Oyunu Gösterimi İlçemizde Eceabat Kaymakamlığının katkılarıyla 'Karagöz-Hacivat Gölge Oyunu' gösterimi yapıldı.

47 Seminerler Eğitim öğretim yılında 17 Kasım 2011 tarihinde ilçemiz taşımalı şoförlerine bilgilendirme semineri yapıldı.

48 Seminerler Öğrencilerimizi Zararlı Alışkanlıklardan Koruma Konulu ilçemizdeki bütün öğretmenlere İlçe sağlık grup başkanlığı ve İl Sağlık Müdürlüğü ile işbirliği yapılarak Eceabat Kaymakamlığı katkılarıyla seminer düzenlendi.

49 Kutlama ve Şenlikler

50 Uçurtma Şenliğimiz

51 Orman Haftası - Ağaç Dikim Bayramı

52 Milli Bayram ve Önemli Gün Kutlamaları İlçemizde milli bayramlar ve önemli günler halkımızın da katılımıyla coşku içinde kutlanmakta.

53 Okul ve Kurumlara Kazandırılan Donanımlar ve Giderilen İhtiyaçlar Sıra No İhtiyaçlar Maliyeti 1 Kompet Yatak ve Halı 3.778,94 TL 2 Halk Eğitimi Merkezi Kursiyerleri için malzeme (OPET Hayırsever ,40 TL Katkılarıyla) 3 3 Adet Güvenlik Kamerası 1.179,99 TL 4 2 Adet Bilgisayar 3.374,80 TL 5 Fotokopi Makinesi 1.998,92 TL 6 20 adet Projeksiyon ,00 TL 7 İdare Odaları Mefruşatı 4.496,98 TL TOPLAM ,03 TL

54 2011 Yılında Yapılan Onarımlar Sıra No Okulun Adı Yapılan Onarım Maliyet Tutarı 1 Kumköy İlköğretim Okulu 2 Mehmet Akif Ersoy Çok Programlı Lisesi Kalorifer Kazanının Onarımı Kalorifer Kazanının Onarımı İl M.E.M tarafından yapıldı İl M.E.M tarafından yapıldı 3 Kemalpaşa Anaokulu Çatı Onarımı 3.008,98 TL 4 Kemalpaşa Anaokulu 5 Kumköy İlköğretim Okulu Bahçe Düzenlemesi Bahçe Düzenlemesi TOPLAM 7.749,00 TL ,00 TL ,98 TL

55 2012 Yılı için Yapılan Yatırım Teklifleri Sır a No Okulun Adı 1 Alçıtepe İ.Ö. Okulu Yapılan Yatırım Teklifi Kalorifer Peteklerinin Arttırılması 2 Halk Eğitimi Merkezi Çatı Yapılması 3 Sabancı Öğretmenevi Yatak Kapasitesinin Arttırılması 4 Mehmet Akif Ersoy Ç.P. Lisesi Spor Salonu 5 Türközü İ.Ö Okulu Okulun Yıkılarak Yeniden Yapılması

56 Türközü İlköğretim Okulu nun Yıkılarak Yerine Yapılması Planlanan 16 Derslikli Yeni Okul Projemiz

STRATEJİK PLAN 2011-2014

STRATEJİK PLAN 2011-2014 ZÜBEYDE HANIM KIZ TEKNİK VE MESLEK LİSESİ STRATEJİK [Yıl] ES EK T.C. ANKARA VALİLİĞİ LAYIKA AKBİLEK KIZ TEKNİK VE KIZ MESLEK LİSESİ PLAN 2011-2014 OGRT [Şirket adını yazın] [Tarihi seçin] 2011 2014 2011-2014

Detaylı

BAŞARILI PROJELER 2011 2012 2013

BAŞARILI PROJELER 2011 2012 2013 BAŞARILI PROJELER 2011 2012 2013 OSMANİYE OSMANİYE 2011 2012 2013 BAŞARILI PROJELER www.dogaka.gov.tr Kerem AL Osmaniye Valisi DOĞAKA Yönetim Kurulu Başkanı Ülkemizin sosyo-ekonomik kalkınmasının hızla

Detaylı

T.C. ÇEKMEKÖY BELEDİYESİ. KÜLTÜR ve SOSYAL İŞLER MÜDÜRLÜĞÜ

T.C. ÇEKMEKÖY BELEDİYESİ. KÜLTÜR ve SOSYAL İŞLER MÜDÜRLÜĞÜ T.C. ÇEKMEKÖY BELEDİYESİ KÜLTÜR ve SOSYAL İŞLER MÜDÜRLÜĞÜ 2012 YILI FAALİYET RAPORU 1 İÇİNDEKİLER MÜDÜR SUNUŞU... 4 GENEL BİLGİLER... 5 A) MİSYON VE VİZYONU... 5 B) YETKİ, GÖREV VE SORUMLULUKLAR... 5 C)

Detaylı

2011-2012 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI

2011-2012 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI - EĞİTİM ÖĞRETİM YILI İSTANBUL / MALTEPE CUMHURİYET ORTAOKULU ÖZ DEĞERLENDİRME RAPORU HAMZA AYDEMİR AYDAN EKİNCİ H.ARZU ATAY A.KUBİLAY BARITCI 3 İÇİNDEKİLER. Liderlik 7.Liderlerin önderliğinde, okul/kurum

Detaylı

YALIHÜYÜK HEM STRATEJİK PLANI 2015-2019 - 1 -

YALIHÜYÜK HEM STRATEJİK PLANI 2015-2019 - 1 - YALIHÜYÜK HEM STRATEJİK PLANI 2015-2019 - 1 - YALIHÜYÜK HEM STRATEJİK PLANI 2015-2019 - 2 - YALIHÜYÜK HEM STRATEJİK PLANI 2015-2019 - 3 - İSTİKLAL MARŞI YALIHÜYÜK HEM STRATEJİK PLANI 2015-2019 - 4 - ATATÜ

Detaylı

T.C. KONYA VALİLİĞİ SEKTÖR ÇALIŞMALARI NO:2 EĞİTİM SEKTÖRÜ RAPORU

T.C. KONYA VALİLİĞİ SEKTÖR ÇALIŞMALARI NO:2 EĞİTİM SEKTÖRÜ RAPORU T.C. KONYA VALİLİĞİ SEKTÖR ÇALIŞMALARI NO:2 EĞİTİM SEKTÖRÜ RAPORU 2014 KONYA İL HARİTASI T.C. KONYA VALİLİĞİ EĞİTİM SEKTÖRÜ RAPORU 2014 ii KISALTMALAR AB AR-GE BT BSİO ÇPL GİH GİHS GZFT HEM KİK MEB MEBBİS

Detaylı

BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ 23.01.2015 ÖZEL BAŞKENT OKULLARI

BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ 23.01.2015 ÖZEL BAŞKENT OKULLARI BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ 23.01.2015 ÖZEL BAŞKENT OKULLARI Başkent Üniversitesi Özel Başkent Okullarının Sayın Velileri, Başkent Okulları olarak çalışmalarımız konusunda bilgi sahibi olabilmeniz için hazırladığımız

Detaylı

T.C. İSTANBUL VALİLİĞİ İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ EMLAK KONUT İLKOKULU

T.C. İSTANBUL VALİLİĞİ İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ EMLAK KONUT İLKOKULU T.C. İSTANBUL VALİLİĞİ İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ EMLAK KONUT İLKOKULU OKUL STRATEJİK PLANI ( - ) 1 En mühim ve feyizli işlerimiz Milli Eğitim işleridir. Milli Eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lazımdır.

Detaylı

ENGELSİZ KAMU HİZMETİ

ENGELSİZ KAMU HİZMETİ AŞEVİ PROJESİ Aşevi projemizden ilçemizde yaşayan yaşlı, engelli hasta, fakir ve muhtaç olan (113 aile 322 birey) vatandaşlarımıza 2 öğün sıcak yemek verilmektedir. Dağıtılan yemeği gelebilecek durumda

Detaylı

ATAŞEHİR BELEDİYESİ SOSYAL YARDIM İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ 2013 YILI BRİFİNG RAPORU

ATAŞEHİR BELEDİYESİ SOSYAL YARDIM İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ 2013 YILI BRİFİNG RAPORU ATAŞEHİR BELEDİYESİ SOSYAL YARDIM İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ 2013 YILI BRİFİNG RAPORU ATAŞEHİR BELEDİYESİ SOSYAL YARDIM İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ 1. SOSYAL SERVİS Düşük sosyo- ekonomik düzeydeki kişiler, engelli kişiler,

Detaylı

Stratejik Plan 2015-2019. Mecidiyeköy Anadolu Lisesi

Stratejik Plan 2015-2019. Mecidiyeköy Anadolu Lisesi Stratejik Plan 205-209 Mecidiyeköy Anadolu Lisesi STRATEJİK PLAN HAZIRLIK SÜRECİ. Stratejik Planlama Üst Kurulu ve Teknik Ekibin Kurulması STRATEJİK PLANLAMA ÜST KURULU GÖREVİ-ADI SOYADI) OKUL MÜDÜRÜ :MEHMET

Detaylı

SOSYAL DESTEK PROGRAMI. Küçük Dokunuşlar, Gerçekleşen Hayaller...

SOSYAL DESTEK PROGRAMI. Küçük Dokunuşlar, Gerçekleşen Hayaller... SOSYAL DESTEK PROGRAMI Küçük Dokunuşlar, Gerçekleşen Hayaller... ÖNSÖZ Türkiye, elde ettiği makro ekonomik istikrar, yüksek büyüme oranları, ihracat rekorları ve yabancı sermayeyi de çekebilen cazip yatırım

Detaylı

AYŞE BEZCİ MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ BRİFİNG DOSYASI

AYŞE BEZCİ MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ BRİFİNG DOSYASI AYŞE BEZCİ MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ BRİFİNG DOSYASI I. BÖLÜM A. Okulun Adı : AYŞE BEZCİ MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ B. Okulun adresi : Gazi Mustafa Kemal Mah. Şehit Hüseyin Köksal cad. No6/1

Detaylı

T.C. MUDANYA KAYMAKAMLIĞI Atatürk İlköğretim Okulu Müdürlüğü 2011 2014 STRATEJİK PLANI

T.C. MUDANYA KAYMAKAMLIĞI Atatürk İlköğretim Okulu Müdürlüğü 2011 2014 STRATEJİK PLANI T.C. MUDANYA KAYMAKAMLIĞI Atatürk İlköğretim Okulu Müdürlüğü 2011 2014 STRATEJİK PLANI 2011 İçindekiler I. Bölüm GİRİŞ 1. Yasal Dayanaklar 2. Stratejik Planlama Süreci 3. Stratejik Planlama Yöntemi 4.

Detaylı

T.C. GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERSİTESİ 2013 YILI İDARE FAALİYET RAPORU

T.C. GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERSİTESİ 2013 YILI İDARE FAALİYET RAPORU T.C. GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERSİTESİ 2013 YILI İDARE FAALİYET RAPORU Nisan-2014 Hazırlayan: Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörlüğü Taşlıçiftlik Yerleşkesi TOKAT www.gop.edu.tr

Detaylı

Hayatta en hakiki mürşit, ilimdir.

Hayatta en hakiki mürşit, ilimdir. Hayatta en hakiki mürşit, ilimdir. Anasınıfı İlkokul Ortaokul Anadolu Lisesi Fen Lisesi İyi eğitimle iyi gelecek 2004 2005 eğitim öğretim yılında sistemimiz ISO 9001 2000 Kalite Yönetim Sistemi Standartlarına

Detaylı

T.C. YENİMAHALLE KAYMAKAMLIĞI ANKARA OTELCİLİK VE TURİZM MESLEK LİSESİ 2010 2014 DÖNEMİ STRATEJİK PLANI

T.C. YENİMAHALLE KAYMAKAMLIĞI ANKARA OTELCİLİK VE TURİZM MESLEK LİSESİ 2010 2014 DÖNEMİ STRATEJİK PLANI T.C. YENİMAHALLE KAYMAKAMLIĞI ANKARA OTELCİLİK VE TURİZM MESLEK LİSESİ 2010 2014 DÖNEMİ STRATEJİK PLANI İSTİKLÂL MARŞI Korkma, sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak; Sönmeden yurdumun üstünde tüten en son

Detaylı

Plan ve Bütçe Komisyonunun Değerli Üyeleri, sizleri saygıyla selamlıyorum.

Plan ve Bütçe Komisyonunun Değerli Üyeleri, sizleri saygıyla selamlıyorum. Sayın Başkan, Plan ve Bütçe Komisyonunun Değerli Üyeleri, sizleri saygıyla selamlıyorum. Gençlik ve Spor Bakanlığı nın 2013 Yılı Bütçesini sunmak üzere huzurlarınızda bulunuyorum. Gençlik ve Spor Bakanlığı

Detaylı

Nevzat Saygan-Levent Saygan Anadolu Lisesi

Nevzat Saygan-Levent Saygan Anadolu Lisesi 2011 Nevzat Saygan-Levent Saygan Anadolu Lisesi Stratejik Plan Bu plan Nevzat Saygan-Levent Saygan Anadolu Lisesinin 2010-2011/2013/2014 öğretim yılı dönemini kapsamaktadır. Nevzat Saygan-Levent Saygan

Detaylı

I- GENEL BİLGİLER A) VİZYON VE MİSYON

I- GENEL BİLGİLER A) VİZYON VE MİSYON I- GENEL BİLGİLER A) VİZYON VE MİSYON Vizyon Ülkemizin dünya lideri olmasına katkıda bulunan, Türkiye de eğitim görmeyi herkes için ayrıcalığa dönüştüren, mutlu bireyler yetiştiren bir eğitim sistemini

Detaylı

III- FAALİYETLERE İLİŞKİN BİLGİ VE DEĞERLENDİRMELER

III- FAALİYETLERE İLİŞKİN BİLGİ VE DEĞERLENDİRMELER 5) IZGARA BAKIM-ONARIMI VE HAFRİYAT ÇALIŞMALARI FEN İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ Yol Yapım Amirliği ne bağlı ekipler tarafından Kartal genelinde ihtiyaç duyulan yerlerde 5.112 adet ızgaraya bakım-onarım çalışmaları

Detaylı

Mustafa Kemal ATATÜRK

Mustafa Kemal ATATÜRK ODUNPAZARI KAYMAKAMLIĞI TİCARET BORSASI ANADOLU LİSESİ STRATEJİK PLANI 2011 2014 Dünya'da her şey için, medeniyet için, hayat için, başarı için en gerçek yol gösterici ilimdir, fendir. İlmin ve fennin

Detaylı

engeli Bilgili Cesur Duyarlı İletişim kuran Açık fikirli İlkeli Dünya insanı Düşünen yetiştiriyoruz! Dönüşümlü Düşünen Sorgulayan

engeli Bilgili Cesur Duyarlı İletişim kuran Açık fikirli İlkeli Dünya insanı Düşünen yetiştiriyoruz! Dönüşümlü Düşünen Sorgulayan Dönüşümlü Düşünen Sorgulayan engeli İletişim kuran Duyarlı Bilgili Açık fikirli İlkeli Cesur Düşünen Dünya insanı yetiştiriyoruz! AREL Anaokulu AREL İlkokulu AREL Ortaokulu AREL Anadolu Lisesi AREL Fen

Detaylı

2014 YILI BÜTÇE SUNUÞU TBMM GENEL KURULU

2014 YILI BÜTÇE SUNUÞU TBMM GENEL KURULU T.C. M LLÎ E T M BAKANLI I 2014 YILI BÜTÇE SUNUÞU TBMM GENEL KURULU Nabi AVCI Millî E itim Bakanı 15 Aralık 2013 T. C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI Strateji Geliştirme Başkanlığı 2014 YILI BÜTÇE SUNUŞU TBMM

Detaylı

GÜMÜLDÜR HASAN EREN İLKOKULU 2015-2019 STRATEJİK PLANI

GÜMÜLDÜR HASAN EREN İLKOKULU 2015-2019 STRATEJİK PLANI 2015-2019 STRATEJİK PLANI T.C. MENDERES KAYMAKAMLIĞI GÜMÜLDÜR HASAN EREN İLKOKULU I Milli Eğitim işlerinde kesinlikle zafere ulaşmak lazımdır. Bir milletin gerçek kurtuluşu ancak bu şekilde olur. Bu zafere

Detaylı

KARTAL BELEDİYESİ TARAFINDAN UYGULAMAYA GEÇİRİLEN VE ÇALIŞMALARI DEVAM EDEN PROJELER

KARTAL BELEDİYESİ TARAFINDAN UYGULAMAYA GEÇİRİLEN VE ÇALIŞMALARI DEVAM EDEN PROJELER KARTAL BELEDİYESİ TARAFINDAN UYGULAMAYA GEÇİRİLEN VE ÇALIŞMALARI DEVAM EDEN PROJELER STRATEJİ GELİŞTİRME MÜDÜRLÜĞÜ BİLGİ İŞLEM MÜDÜRLÜĞÜ PROJE NO:1 PROJE ADI: YAZILIM GELİŞTİRME ÇALIŞMALARI- KARTAL BELEDİYESİ

Detaylı

Efendiler, Vakıfların varoluş esprisi göz önüne alınınca; bunun dinî kurumlar ile beraber hizmet ve sosyal dayanışmayı hedeflediği ortaya çıkar.

Efendiler, Vakıfların varoluş esprisi göz önüne alınınca; bunun dinî kurumlar ile beraber hizmet ve sosyal dayanışmayı hedeflediği ortaya çıkar. bilinmektedir ki vakıflar memleketimizin mühim bir servetini teşkil eder. Bu servetten millet ve memleketin gerektiği şekilde istifade edebilmesi için şer iyye vekâletiyle beraber bütün bakanlar kurulunun

Detaylı

Kocaeli Ticaret Odası

Kocaeli Ticaret Odası Kocaeli Ticaret Odası Yayın No: 2013 / 6 Karabaş Mah. Ömer Türkçakal Cad. No:2 İzmit/Kocaeli Tel :0 262 322 30 10 (pbx) Fax: 0 262 321 69 18 koto @ koto.org.tr Hazırlayan : Ömer DİLER - Ekonomik Araştırma

Detaylı

KÜLTÜR VE SOSYAL ĠġLER MÜDÜRLÜĞÜ RAPORU. KÜLTÜR VE SOSYAL ĠġLER MÜDÜRLÜĞÜ ORGANĠZASYON ġemasi

KÜLTÜR VE SOSYAL ĠġLER MÜDÜRLÜĞÜ RAPORU. KÜLTÜR VE SOSYAL ĠġLER MÜDÜRLÜĞÜ ORGANĠZASYON ġemasi 327 KÜLTÜR VE SOSYAL ĠġLER MÜDÜRLÜĞÜ RAPORU Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğümüz 5393 sayılı Belediye Kanununun 49. maddesine göre Belediyemiz idari anlamdaki yapılanmasını norm kadrosu kanununa ve mevzuat

Detaylı

23 5 2014 mevzuat.basbakanlik.gov.tr/metin.aspx?mevzuatkod=7.5.7262&mevzuatiliski=0&sourcexmlsearch=yeşilay

23 5 2014 mevzuat.basbakanlik.gov.tr/metin.aspx?mevzuatkod=7.5.7262&mevzuatiliski=0&sourcexmlsearch=yeşilay ANASAYFA MEVZUAT TÜRÜ RESMİ GAZETE SIK KULLANILAN KANUNLAR KANUNLAR FİHRİSTİ FAYDALI LİNKLER HAKKIMIZDA İLETİŞİM Mevzuat metni İlişkili mevzuat Dayandığı Mevzuat Metin içerisinde ara: yeşilay Resmi Gazete

Detaylı