İÇERİK. 1. Giriş. * Özellikler * Ürünler ve Aksesuarlar. 2. Kurulum

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "İÇERİK. 1. Giriş. * Özellikler * Ürünler ve Aksesuarlar. 2. Kurulum"

Transkript

1 İÇERİK 1. Giriş * Özellikler * Ürünler ve Aksesuarlar 2. Kurulum * Başlangıç Pozisyonu Kontrolü * DIP Switch Ayarları * Duvar Montaj Ayağı Kurulumu * Tavan Montaj Ayağı Kurulumu * Kablolama 3. Çalışma * Çalışma Öncesi Kontrol * OSD Menu Başlangıcı * Preset * Swing * Grup * Diğer Hareket Fonksiyonları * Ana Ekranın OSD Gösterimi 4. OSD Menü Kullanımı * Menü Kullanımının Genel Kuralları * Ana Menü * Ana Ekran'ın Menü Gösterimi * Kamera Modülü Ayarları * Hareket Ayarları * Preset Ayarları * Swing Ayarları * Grup Ayarları 5. Özellikler Özellikler * Kamera Özellikleri a ) CCD Sensor : 1/4 Super HAD CCD b ) Zoom Özelliği : 22x optik zoom, 10x optik zoom ( Toplam 220x Zoom) c ) Gece & Gündüz Özelliği : CE- x22dc Modeli * Güçlü Pan/Tilt Fonksiyonu * Maksimum 300 / saniye yüksek Pan/Tilt hızı * Vector Drive teknoloji kullanılarak Pan / Tilt hareketi en kısa yoldan gerçekleştirilir. Bu sayede hem istenilen yeri görme zamanı oldukça azalır hem de görüntüde bozulma olmaz. * Saniyede 0.1 ultra düşük dönme hızıyla kamera istenilen pozisyona rahatlıkla getirilebilir.

2 Preset, Swing ve Grup Fonksiyonları Preset hafızasında maksimum 64 kamera pozisyonu ve zoom özelliği tutulabilir. Her bir preset için bekleme süresi verilebilir. 8 ayrı swing tanımlanabilir. Swing fonksiyonu ile kamera iki ayrı preset noktası arasında istenilen hızda gidip gelebilir. 8 ayrı grup tanımlanabilir. Bu sayede kamera preset noktası veya swing kombinasyonları arasında hareket edebilir. Maksimum 20 preset noktası ve swing karıştırılabilir. PTZ Kontrolü RS-485 bağlantısıyla maksimum 99 kamera kontrol edilebilir. Protokol olarak Pelco-D ve Pelco P seçilebilir. OSD Menu OSD menü ile kameranın durumu ve konfigüre edilmesi etkileşimli bir şekilde yapılabilir. Kamera ID' si, Pan / Tilt açısı, Alarm giriş/çıkışı ve preset bilgileri ekranda görülebilir. Alarm Giriş/Çıkış Fonksiyonları Eğer bu kamerada opsiyonel alarm giriş/çıkış modülü kullanılırsa maksimum 8 dış sensör girişi ve 4 röle çıkışı elde edilebilir. Eğer dış sensörler aktive olursa kamera istenilen preset noktasına gidebilir. Aynı zamanda istenilen röle aktive edilerek ışık yakma, zil çalma gibi farklı alarmlar devreye girebilir. 2- Kurulum Başlangıç Noktası Testi 342 ( ±171 )' lik pan hareketinde başlangıç noktası resimde görüldüğü gibi okun olduğu yerdir. Kamera çalıştırıldığında başlangıç noktasına otomatik olarak gidecektir. Hedefe daha kısa sürede bakmak için kamerayı bu ok ana hedefi tam ortalayacak şekilde yerleştirmelisiniz. Başlangıç noktası sıfır açı olacaktır. Bu noktadan itibaren -171 ve +171 arasında pan hareketi yapar. DIP Switch Ayarları Kameranın kurulumu yapılmadan önce, üzerindeki DIP switchlerden kamera ID' si, haberleşme protokolü ve sonlandırma direnci seçilir. Kamera ID Ayarları Belli olduğu üzere X10 onlar basamağını X1 ise birler basamağını gösterir. Kameralara 1 ~ ile 99 arasında bir ID verilebilir. Haberleşme Prokotolu Seçimi Bir kamerayı kontrol etmek için kontrolör ve kameranın haberleşme protokolleri aynı olmalıdır. Bu kısımdan haberleşme protokolü seçilir.

3 P0 ( Pin 1 ) P1 ( Pin 2 ) Switch Durumu P2 ( Pin 3 ) P4 ( Pin 4 ) Prokotol / Baud Rate OFF OFF OFF OFF PELCO-D, 2400 ON OFF OFF OFF PELCO-D, 9600 OFF ON OFF OFF PELCO-P, 4800 ON ON OFF OFF PELCO-P, 9600 Kablolama Enerji Bağlantısı - Bu kamera DC12 V / 2.5A' de çalışır. Bağlantı yapmadan önce voltajı ölçülür, akım 2.5 A ve üzeri olmalıdır. - Enerji kablolarının bağlantısı 3 pinli terminale takılır. Ortaki pin boşta kalacaktır. Diğer bağlantılar terminal üzerindeki + ve simgelerine uygun şekilde yapılır. - Bağlantı yapılırken polariteye kesinlikle dikkat edilmelidir. Yanlış bağlantı kameraya ciddi hasar verebilir ve garanti kapsamı dışında bırakır. Video Bağlantısı - BNC konnektör bağlantısı yapılır. RS-485 Haberleşme Kablosu - 2 pinli terminal takıldıktan sonra RS-485'in uçları + ve -' ye dikkat edilerek bağlanır. Alarm Giriş/Çıkışı - Eğer alarm giriş/çıkış modülü kullanılıyorsa bu bağlantı kullanılır. Ayrıntılı bilgi alarm modülünün kullanma kılavuzunda yazmaktadır. 3- Çalışma Çalıştırmadan Önce Son Kez Kontrol Edilecekler - Enerji bağlantısı yapıldıktan sonra bağlantı dikkatlice kontrol edilir. - Kamera ID' leri kontrol edilir. - Haberleşme protokolü kamera ve kontrolörde aynı olmalıdır. - Eğer protokol değiştirildiyse, değişikliğin aktif olması için kamera yeniden başlatılmalıdır. - Kontrolördeki fonksiyonlar, kameradan farklı olabilir. Kontrolör ayarları da gözden geçirilmelidir.

4 OSD Menüye Giriş Fonksiyon : OSD menü kullanılarak preset noktası, swing, grup ve alarm fonksiyonlarının ayarları yapılabilir. Menüye Giriş : Kontrolörde 95 sayısı girilir ve Preset' basılır. [95] + [Preset] Preset Fonksiyon : Maksimum 64 preset noktası tanımlanabilir. Preset noktasında varsayılan fabrika ayarları olarak 3 saniye bekleme süresi vardır ve röle çıkışları kapalıdır. OSD menüden bu değerler değiştirilebilir. Preset Noktası Ayarlama : 1 ~ 64 arası bir sayı girilerek Preset butonuna 2 saniyeden uzun bir süre basılır. [1 ~ 64 ] + [ Preset ] Preset Noktasına Gitmek : 1 ~ 64 arasındaki preset numarası girilir ve Preset butonuna kısa süre basılır. Preset Noktasını Silmek : Preset noktasını silmek için OSD menü kullanılmalıdır. Swing Fonksiyon : Swing kullanılarak kamera iki preset noktası arasında gidip gelebilir. Swing Ayarlama : Swing ayarlamak için OSD menu kullanılır. Swing Çalıştırmak : Swing numarası girildikten sonra kontrolördeki Pattern butonuna basılır. Swing Silmek : OSD menüden swing' i siler. Grup Fonksiyon : Maksimum 8 grup oluşturulabilir. Herbir grup maksimum 20 farklı preset noktası ve swing içerebilir. Gruplar menü yardımıyla oluşturulabilir, düzenlenebilir ve silinebilir. Grup Ayarlama : OSD menü kullanılarak grup oluşturulur. Grup Çalıştırma : Bir grup tanımlandıktan sonra grup numarası girilir ve kontrolördeki Pattern butonuna basılır. Grup Silme : OSD menüden seçilen grup silinir. Diğer Fonksiyonlar Power Up Action : Bu fonksiyon sayesinde kamera enerji kesilmeden önceki durumuna devam edebilir ( Preset noktası, swing ve grup hareketleri devam edebilir. ). Park Action : Eğer operatör kamerayı bir süre kontrol etmemişse kamera otomatik olarak park pozisyonuna gider. Park pozisyonuna gitme için bekleme süresi için 1 dakika ile 4 saat arasında bir değer verilebilir. Origin Position : Operatör tarafından tanımlanabilir. Origin pozisyonu değiştirilirse Pan açısıda değişecektir. Varsayılan değer olarak pan açısı başlangıç pozisyonundadır. Alarm Giriş/Çıkışı : Eğer alarm modülü kullanılırsa 8 alarm girişi ve 4 alarm çıkışı tanımlanabilir. OSD Ana Ekranı P/T/Z Bilgisi : Kameranın bulunduğu pozisyonun pan ve tilt açılarını gösterir. Camera ID : İzlenilen kameranın ID' sini verir. Action Title : Aşağıda olası olay başlıkları ve anlamları verilmiştir.

5 SET PRESET xx, xx preset noktasını kaydettiğini gösterir. PRESET xx, kameranın xx preset noktasına ulaştığını gösterir. UNDEFINED, kayıtlı olmayan bir preset noktası girildiğini gösterir. SWING x PRESET xx, x numaralı swingin çalıştığını gösterir. LIMIT..., kamera pan veya tilt açılarında limite ulaştığını gösterir. PARKING, park fonksiyonun başladığını gösterir. Preset Label : Preset noktasına verilen etiketi gösterir. Alarm Information : O anki alarm giriş çıkışlarını gösterir. Genel Menü Kullanım Kuralları Menü bileşenlerini ( ) içinde gösterilen alt menüleri vardır. Bütün menü seviyelerinde alt menüye gitmek için Near butonuna basılır. Bir üst menüye çıkmak için ise Far butonuna basılır.yani Near butonu enter Far butonu ise esc işlevi görür. Menüde dolaşmak için ok tuşları kullanılır. Yapılan bir değişikliği kaydetmek için Near butonuna basılır. Bir bileşenin değerini yükseltmek ve azaltmak için yukarı ve aşağı ok tuşları kullanılır. Değeri değiştirdikten sonra kaydetmek için Near, iptal etmek için ise Far tuşuna basılır. Eğer menü beş dakika süreyle kullanılmazsa otomatik olarak kapanır. Ana Menü System Information : Sistem bilgilerini görüntüler. OSD Display Setup : Bu menüde OSD ekranda hangi bilgilerin görüneceği belirlenir. Dome Setup : Kameranın bir çok fonksiyonun ayarlarını içerir. Factory Reset : Fabrika ayarlarına döndürür. Display Setup Bu menüde OSD ekranda hangi bilgilerin görüneceği belirlenir. Eğer auto olarak seçilmişse o seçenecek sadece değeri değiştirildiğinde görünecektir. Camera ID [ON/OFF] PTZ Information [ON/OFF/AUTO] Action Title [ON/OFF/AUTO] Preset Label [ON/OFF/AUTO] Alarm Information [ON/OFF] Camera Setup Zoom kamera modülünün genel fonksiyonları ayarlanır. Color [ON/OFF] Focus Mode [AUTO/MANUAL] Backlight [ON/OFF] White Balance [AUTO/SPECIAL/INDOOR/OUTDOOR/MANUAL/PUSH AUTO] Digital Zoom [ON/OFF] Day&Night [AUTO/DAY/NIGHT] Day&Night sadece CE-x22DC modelinde mevcuttur. Motion Setup Genel Pan/Tilt fonksiyonları ayarlanır.

6 Power Up Action [ON/OFF] Jog Speed [ FAST/NORMAL/SLOW] Nominal jog hızı fast ( 90 /saniye ), normal ( 45 /saniye ), slow ( 22 /saniye )' dir. Eğer zoom arttırılırsa görüntü kalitesini korumak amacıyla hız azaltılır. Jog Direction [INVERSE/NORMAL] Eğer inverse seçilirse görüntü jog tilt ile aynı yönde hareket edecektir. Eğer normal seçiliyse tam tersine dönecektir. Park Action : Park hareketini aktive eder. Origin Position : Bir pan pozisyonunu orijin olarak atar. Alarm Define : Alarm sensör girişini bir preset pozisyonuna atar. Park Action Setup Bu fonksiyon ile bir park pozisyonu atanır. Park Enable [ON/OFF] Park Time [1 dakika ~ 4 saat] Park Action [Preset1~64] Origin Position Setup Orjin noktası için bir pan pozisyonu ayarlanır. User Origin [ON/OFF] Origin Position Eğer bu menü seçilirse yeni orjin noktasına joystick ile gidilebilir. Alarm Input Setup Bir alarm girişini herhangi bir preset noktasına atayabilir. Eğer harici bir sensör aktive edilirse önceden tanımlanmış bir preset noktasına gider. Alarm x Action [NOT USED, PRESET 1 ~ 64] PRESET Setup Preset Number [1~64] Yaratılmak ve düzenlenmek istenen bir presete noktası girilir. Dwell Time : Gidilen preset noktasındaki bekleme süresi belirlenir. 1 saniye ile 4 dakika arasında bir değer verilebilir. Edit Relay Out : Bir röle çıkışı tanımlanır. Edit Label : Preset noktasına bir isim verilir. Edit Preset Scene : Preset pozisyonunu yeniden tanımlar. Clear Preset : Seçilen preset noktasını siler. Relay Output Setup Relay Out x [ON/OFF] Edit Preset Label Edit Preset Scene Joystick kullanılarak kamera istenilen noktaya götürülür. Near butonuyla PTZ bilgisi kaydedilir. Far butonuyla iptal edilir.

7 Swing Setup [1~8] Oluşturulmak veya düzenlenmek istenilen swing numarası girilir. 1 st Position [PRESET 1~64] 2 nd Position Swing hareketinin aralarında olacağı iki preset noktası seçilir. Swing Speed [FAST/NORMAL/SLOW] fast ( 60 /saniye ), normal ( 30 /saniye ), slow ( 15 /saniye ) Loop [1~3] Bu fonksiyon swing bir grup içinde tanımlandığında ardarda kaç kez tekrarlanacağını belirtir. Sadece swing aktif edildiğinde bu hareket sürekli devam eder. Clear Swing : Swing bilgisini siler. Group Setup Group Number [1~8] Action [x00, P1~P64, S1~S8] x00 herhangi bir olayın seçilmediği anlamını taşır. P1~P64 atanan preset noktalarını, S1~S8 ise atanan swingleri gösterir. Clear 20 bağımsız olay ayrı ayrı silinebilir. Action Yukarı aşağı butonlarını kullanılarak düzenlenmek istenilen grup seçilir ve Near butonuna basılarak kaydedilir. Joystick kullanılarak düzenlenmek istenilen noktaya götürülür ve Near' a basılır. Yukarı aşağı butonlarına tıklanarak x, P veya S olaylarından birini seçilir. Yukarı aşağı butonları ile istenilen numara girilir.

CKS623-A560. Yüksek Hızlı IR Dome Kamera KULLANIM KILAVUZU 1

CKS623-A560. Yüksek Hızlı IR Dome Kamera KULLANIM KILAVUZU 1 CKS823-A56O CKS723-A56O CKS623-A560 Yüksek Hızlı IR Dome Kamera KULLANIM KILAVUZU 1 2 CKS823-A56O CKS723-A56O CKS623-A560 Yüksek Hızlı IR Dome Kamera KULLANIM KILAVUZU KAREL ELEKTRONĐK SANAYĐ VE TĐCARET

Detaylı

12X HIZLI DOME KAMERA

12X HIZLI DOME KAMERA 12X HIZLI DOME KAMERA Kullanım Kılavuzu SCP-2120 emniyet bilgileri DİKKAT: DİKKAT ELEKTRİK ÇARPMASI RİSKİ AÇMAYIN ELEKTRİK ÇARPMASI RİSKİNİ AZALTMAK İÇİN, KAPAĞI (VEYA CİHAZIN ARKASINI) AÇMAYIN. KULLANICI

Detaylı

12X HIZLI DOME KAMERA

12X HIZLI DOME KAMERA 12X HIZLI DOME KAMERA Kullanım Kılavuzu SCP-3120/3120V/3120VH 12X HIZLI DOME KAMERA Kullanım Kılavuzu Telif hakkı 2010 Samsung Techwin Co., Ltd. Tüm hakları saklıdır. Ticari marka, Samsung Techwin Co.,

Detaylı

2011-02. 5 Speed Dome Kamera Kullanım Kılavuzu V2.0.0

2011-02. 5 Speed Dome Kamera Kullanım Kılavuzu V2.0.0 2011-02 5 Speed Dome Kamera Kullanım Kılavuzu V2.0.0 Ürünümüzü satın aldığınız için teşekkür ederiz. Eğer herhangi bir soru veya isteğiniz varsa, lütfen satın aldığınız yer ile temasa geçmekte tereddüt

Detaylı

İçerik. 1.Giriş Temel Özellikler Pc konfigürasyonu. 2.Donanım kurulumu. 3.Yazılım Kurulumu. Sürücüleri yükle Yazılımı kur Sistem Sıfırlama Yazılım

İçerik. 1.Giriş Temel Özellikler Pc konfigürasyonu. 2.Donanım kurulumu. 3.Yazılım Kurulumu. Sürücüleri yükle Yazılımı kur Sistem Sıfırlama Yazılım İçerik 1.Giriş Temel Özellikler Pc konfigürasyonu 2.Donanım kurulumu 3.Yazılım Kurulumu Sürücüleri yükle Yazılımı kur Sistem Sıfırlama Yazılım 4.Server Ana Ekran Bilgi Paneli& Ana Butonlar Araçlar Lokal

Detaylı

D89/90 SPEED DOME KAMERA KULLANIM KILAVUZU

D89/90 SPEED DOME KAMERA KULLANIM KILAVUZU D89/90 SPEED DOME KAMERA KULLANIM KILAVUZU Teknik Veriler Kablo Renkleri Fonksiyon Açıklaması Data Kırmızı Kamera Güç DC +12V Siyah Kamera Güç DC -12V Sarı/Yeşil Toprak Kablosu Toprak Hattına Turuncu RS485

Detaylı

DVR KULLANIM KILAVUZU

DVR KULLANIM KILAVUZU DUNLOP DP-800 SERİSİ ve DUNLOP DP-1000 SERİSİ DVR lar İÇİN KURULUM ve KULLANIM KILAVUZU Tümleşik NET DVR ürünümüzü tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Bu kullanım kılavuzu içinde DP-800HCI, DP-800HSI,

Detaylı

MG-7200 / MG-7400 Serisi MaviGard Akıllı Analog Adresli Sistem Yangın Alarm Santralları Kullanma Kılavuzu

MG-7200 / MG-7400 Serisi MaviGard Akıllı Analog Adresli Sistem Yangın Alarm Santralları Kullanma Kılavuzu TDD-278 Rev.6 Harezmic Kullanma Kılavuzu Sayfa 1 / 32 MG-7200 / MG-7400 Serisi MaviGard Akıllı Analog Adresli Sistem Yangın Alarm Santralları Kullanma Kılavuzu İÇİNDEKİLER No Bölüm Sayfa 1 Giriş 3 2 Uyarılar

Detaylı

PXS SERİSİ GÜVENLİK KAMERALARI TÜRKÇE TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU

PXS SERİSİ GÜVENLİK KAMERALARI TÜRKÇE TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU PXS SERİSİ GÜVENLİK KAMERALARI TÜRKÇE TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU Üniteyi kullanmadan önce bu kullanım kılavuzunu dikkatle ve tamamen okuyunuz ve ileride referans olacak şekilde saklayınız. Bu cihaz FCC

Detaylı

IR Low Speed Dome Kamera Kullanım Kılavuzu

IR Low Speed Dome Kamera Kullanım Kılavuzu IR Low Speed Dome Kamera Kullanım Kılavuzu Kurulum ve kullanımdan önce kılavuzu dikkatlice okuyunuz. İçerik Tablosu I. Önsöz...... 3 II. Tekniksel Veriler........ 3 III. Karakteristikler.... 3 IV. Fonksiyon

Detaylı

Bu kurulum kalifiye bir kişi tarafından yapılmalı ve yerel tüm kodlara uyulmalıdır.

Bu kurulum kalifiye bir kişi tarafından yapılmalı ve yerel tüm kodlara uyulmalıdır. DİKKAT: ELEKTRİK ÇARPMASI RİSKİNİ AZALTMAK İÇİN KAPAĞI (VEYA ARKASINI) ÇIKARTMAYINIZ. İÇİNDE KULLANICININ SERVİS YAPABİLECEĞİ PARÇALAR YOKTUR. SERVİS İÇİN KALİFİYE SERVİS PERSONELİNE BAŞVURUNUZ. Ok başlığı

Detaylı

Dijital Video. Kayıt Cihazı. Kullanma Kılavuzu. Baskı:1.3.0. DVR-1104 /DVR-1108 /DVR-1116 modelleri için

Dijital Video. Kayıt Cihazı. Kullanma Kılavuzu. Baskı:1.3.0. DVR-1104 /DVR-1108 /DVR-1116 modelleri için Dijital Video Kullanma Kılavuzu Kayıt Cihazı DVR-1104 /DVR-1108 /DVR-1116 modelleri için Baskı:1.3.0 DİKKAT! ELEKTRİK ÇARPMA RİSKİNİ AZALTMAK İÇİN, CİHAZ ELEKTİK KAYNAĞINA BAĞLI İKEN AÇMAYINIZ. CİHAZ İÇİNDEKİ

Detaylı

Gerçek Zamanlı DVR. SHR-2040/2041/2041 Kullanma Kılavuzu. Kullanma Kılavuzu

Gerçek Zamanlı DVR. SHR-2040/2041/2041 Kullanma Kılavuzu. Kullanma Kılavuzu Gerçek Zamanlı DVR SHR-2040/2041/2041 Kullanma Kılavuzu Kullanma Kılavuzu Güvenlik Talimatları Herhangi bir risk veya zararı önlemek için ürünü kullanırken lütfen aşağıdakileri aklınızdan çıkarmayın. Bir

Detaylı

ACS 800. Programlama Kılavuzu ACS 800 Standart Uygulama Programı 7.x

ACS 800. Programlama Kılavuzu ACS 800 Standart Uygulama Programı 7.x ACS 800 Programlama Kılavuzu ACS 800 Standart Uygulama Programı 7.x ACS 800 Standart Uygulama Programı 7.x Programlama Kılavuzu 3AFE 64527592 REV E TR GEÇERLİLİK TARİHİ: 14.04.2004 2003 ABB Oy. Tüm Hakları

Detaylı

HIZLI DOME KAMERA. Kullanım Kılavuzu SCP-2370/SCP-2370H/SCP-2370TH/ SCP-2330/ SCP-2330H/ SCP-2270/SCP-2270H/ SCP-3370/ SCP-3370H/SCP-3370TH

HIZLI DOME KAMERA. Kullanım Kılavuzu SCP-2370/SCP-2370H/SCP-2370TH/ SCP-2330/ SCP-2330H/ SCP-2270/SCP-2270H/ SCP-3370/ SCP-3370H/SCP-3370TH HIZLI DOME KAMERA Kullanım Kılavuzu SCP-2370/SCP-2370H/SCP-2370TH/ SCP-2330/ SCP-2330H/ SCP-2270/SCP-2270H/ SCP-3370/ SCP-3370H/SCP-3370TH HIZLI DOME KAMERA Kullanım Kılavuzu Telif hakkı 2011 Samsung Techwin

Detaylı

Verilen Aksesuarlar.

Verilen Aksesuarlar. Önlemler. Güvenlik İpuçları. Lütfen kamerayı kullanmadan önce bu kılavuzu dikkatle okuyunuz. Taşımacılık, depolama veya kurulum sırasında stres, şiddet titreşim veya sıvı saldırılardan zarar kaçının. Kamera

Detaylı

Digital Video Recorder SVR-1650E/1640E/1640A/950E Manuel

Digital Video Recorder SVR-1650E/1640E/1640A/950E Manuel Premium Security Digital Video Recorder SVR-1650E/1640E/1640A/950E Manuel Samsung Digital Video Recorder'i satın aldığınız için teşekkür ederiz. Ürün bağlantısı ve çalışmasının doğru kullanmak için bu

Detaylı

Combustion For Industry. SMD 1 Tanımı : ( Smart Motor Driver )

Combustion For Industry. SMD 1 Tanımı : ( Smart Motor Driver ) SSM SMD SMART SERVO MOTOR SİSTEMİ Combustion For Industry SMD 1 Tanımı : ( Smart Motor Driver ) SMD 1 Kontrol ünitesi, yanma prosesine ve saha mühendisine en uygun çözüm için Era Ltd.Şti. üretim portföyünde

Detaylı

GÜVENLİK AMAÇLI KAMERALAR

GÜVENLİK AMAÇLI KAMERALAR Kullanım Kılavuzu GÜVENLİK AMAÇLI KAMERALAR Cihazınızı çalıştırmadan önce bu kılavuzu dikkatlice okuyun ve kılavuzu ilerde başvurmak için saklayın. MODELS LNB5220 LNB5320 LND5220R *SAA37289011* 1507 (V1.2)

Detaylı

Divar MR Dijital Kayıt Cihazı

Divar MR Dijital Kayıt Cihazı Divar MR Dijital Kayıt Cihazı Modeller DVR-8K, DVR-16K, DVR-8L, DVR-16L tr Kullanım Kılavuzu_tr Dijital Video Kaydedici İçindekiler tr 1 İçindekiler 1 Güvenlik 3 1.1 Önemli güvenlik talimatları 3 1.2

Detaylı

SPEED DOME KAMERA KULLANIM KILAVUZU

SPEED DOME KAMERA KULLANIM KILAVUZU SPEED DOME KAMERA KULLANIM KILAVUZU Teknik Veriler Kablo Renkleri Fonksiyon Açıklaması Data Kırmızı Kamera Güç DC +12V Siyah Kamera Güç DC -12V Sarı/Yeşil Toprak Kablosu Toprak Hattına Yeşil RS485 A (

Detaylı

Kullanım Kılavuzu. Version 2.4.1. Language : Türkçe

Kullanım Kılavuzu. Version 2.4.1. Language : Türkçe Version 2.4.1 Language : Türkçe 0 Başlarken Samsung SVR serisi dijital video kaydedicisini seçtiğiniz için teşekkür ederiz. Bu kılavuz SVR-3200, SVR-1680C, SVR-1660C, SVR-1645, SVR-960C, SVR-945, SVR-480

Detaylı

Güvenlik Şartları. Uyarılar GEM-15 RTU

Güvenlik Şartları. Uyarılar GEM-15 RTU Güvenlik Şartları DİKKAT: Bu kullanım kılavuzuna uyulması, cihazın arızasız çalışması ve garanti haklarının kaybolmaması için şarttır. Bu nedenle, cihaz devreye alınmadan önce bu kullanma talimatı dikkatlice

Detaylı

ELEKTRİK-ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ

ELEKTRİK-ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI ELEKTRİK-ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ KAPALI DEVRE KAMERA SİSTEMİ ÜNİTE VE CİHAZLARI Ankara, 2013 Bu modül, mesleki ve teknik eğitim okul/kurumlarında uygulanan Çerçeve Öğretim Programlarında

Detaylı

SSM - 4 ORANSAL SERVOMOTOR SSM 4 TANITIM BİLGİLERİ :

SSM - 4 ORANSAL SERVOMOTOR SSM 4 TANITIM BİLGİLERİ : SSM - 4 ORANSAL SERVOMOTOR SSM 4 TANITIM BİLGİLERİ : SSM Serisi servo motorlar Era Ltd.Şti. ticari ürünüdür. Saha da çalışması için basit ve sorunsuz bir yapıya sahiptir. 4 Pinli bağlantı soketi ile, kolay

Detaylı

4 KANAL HD-SDI DVR. Kullanım Kılavuzu SRD-480D

4 KANAL HD-SDI DVR. Kullanım Kılavuzu SRD-480D 4 KANAL HD-SDI DVR Kullanım Kılavuzu SRD-480D 4 Kanal HD-SDI DVR Kullanım Kılavuzu Telif hakkı 2012 Samsung Techwin Co., Ltd. Tüm hakları saklıdır. Ticari marka Samsung Techwin Co., Ltd.'in tescilli logosudur.

Detaylı

Gerçek zamanlı DVR Kullanıcı kılavuzu

Gerçek zamanlı DVR Kullanıcı kılavuzu Gerçek zamanl?dvr kullan?c?k?lavuzu SHR-6040 SHR-6042 Turkish Gerçek zamanlı DVR Kullanıcı kılavuzu Olasılıkları hayal ediniz AB82-01496A Rev-02 TK SHR-6042_TUR.indb 1 6/6/2009 10:08:45 AM DVR ınızın kilit

Detaylı

AIRGUARDIAN COMPACT MEDİKAL GAZ ALARM CİHAZI KULLANMA KLAVUZU

AIRGUARDIAN COMPACT MEDİKAL GAZ ALARM CİHAZI KULLANMA KLAVUZU MİKROSİM ELEKTRONİK OTOMASYON SAN. VE DIŞ TİC. LTD. ŞTİ. AIRGUARDIAN COMPACT MEDİKAL GAZ ALARM CİHAZI KULLANMA KLAVUZU Donanım Versiyon : Yazılım Versiyon : Kullanım yeri ve amacı AirGuardian Compact Medikal

Detaylı

EVERTECH. EV-CSC200 Speed Dome Kontrol Ünitesi. Kolay Kurulum ve Kullanım Klavuzu

EVERTECH. EV-CSC200 Speed Dome Kontrol Ünitesi. Kolay Kurulum ve Kullanım Klavuzu EVERTECH EV-CSC200 Speed Dome Kontrol Ünitesi Kolay Kurulum ve Kullanım Klavuzu Uyarılar ve Ana Fonksiyonlar Güç Kaynağı DC12V güç kaynağı kullanılabilir.cihazı bağlamadan önce şehir elektrik şebekenizin

Detaylı

BAŞVURU & MONTAJ KLAVUZU

BAŞVURU & MONTAJ KLAVUZU BAŞVURU & MONTAJ KLAVUZU (433MHz/868MHz) 1 SPECTRA 1759EX SERİSİ BAŞVURU ve MONTAJ KLAVUZU 2 SPECTRA 1759EX SERİSİ BAŞVURU ve MONTAJ KLAVUZU İÇİNDEKİLER Giriş...3 Özellikler... 3 Tanımlar... 3 Dedektörler,

Detaylı