ULTRASONIK NEBÜLIZATÖR CİHAZI TEKNİK ŞARTNAMESİ

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "ULTRASONIK NEBÜLIZATÖR CİHAZI TEKNİK ŞARTNAMESİ"

Transkript

1 ULTRASONIK NEBÜLIZATÖR CİHAZI TEKNİK ŞARTNAMESİ I.TEKNİK ÖZELLİKLER: 1. Cihaz, yetişkin ve pediatrik hastalarda soğuk buhar üretmek ve ilaçların nebulizasyonu amacı ile kullanmaya uygun olmalıdır. 2. Cihaz elektrik enerjisini yüksek kalitede kristal kullanarak mekanik vibrasyonlara çevirebilmeli ve bu sayede aerosolpartikülleri oluşturabilmelidir. 3. Cihaz 220/50 Hz şehir cereyanı ile çalışacaktır. 4. Sıvı haznesi şeffaf ve kırılmaya dayanıklı olup kolayca takılıp-çıkarılabilir özellikte olmalıdır. 5. Cihaz üzerinde havadaki tozları ve bakteri ve virüsleri tutma özelliğine sahip filtreler bulunmalıdır. 6. Su haznesinde suyun azalması veya bitmesi durumunda yada su haznesinin yerinden çıkartılması durumunda, kristalin yanmasını önlenmesine yönelik bir mekanizma olmalı, tercihan cihaz kapanmalı, opsiyonel olarak alarm vermelidir. 7. Cihazın hasta ile temas eden kısımları otoklavlanabilir olmalıdır. 8. Sistem ikisi kilitlenebilen, tekerlekli standi ile istenilen yere rahatlıkla götürülebilmeli ve sabit hale getirilebilmelidir. Bunun yanında, standında bulunan flexible tutucu kol sayesinde aerosol hortumu her yöne rahatlıkla çevrilebilmelidir. 9. Cihaz 4 mikron altında partiküller oluşturma kapasitesine sahip olmalıdır. 10. Cihaz 72 saat aralıksız çalışabilmen, aerosol performansı ( aerosol hale getirdiği sıvı miktarı) en az 0.86 ml/dk ile 2,5 ml/dk arasında ayarlanabilmelidir 11. Sistemin su haznesi tekrar kullanılabilir, dezenfektanlar ile temizlenebilir ve en az 750 ml kapasiteli olacak, ek olarak cihazda besleme kabı olarak 1 L likinfüzyon şişesi bulunacaktır. 12. Sistem sıvı takviyesini besleme kabından yaparken su seviyesini otomatik olarak ayarlayabilmelidir. 13. Sistem ile birlikte çok kullanımlık (4 er adet) veya tek kullanımlık (20 şer adet) ilaç kapları cihazla birlikte verilmelidir. 14. Sistem 3,5 kg dan ağır olmamalıdır. 15. Cihazda tercihan timer sistemi olmalı, ayarlanmış zaman bittiğinde kendiliğinden kapanabilmelidir. 60 dakikayakadarayarlanabilir timer (0,15,30,45,60) 4 fonksiyonlu alarm ilehastayıuyarır: -Haznetakılmazsa -Hazneboşveyayeterikadardoludeğilse

2 - Cihaz teknikarızaverirse -Tedavisüresidolduysa Kademeliayarlanabilirbuharçıkışhızıolmalı 17. Ayarlanabilirbuharyoğunluğuolmalı 18. Sterilsusitemleriilekullanılabilirolmalı 19. Cihazın piezoelektrik kristali kolayca değiştirilebilir olmalı ve Mhz aralığında frekansa sahip olmalıdır. 20. Cihazın merkezi sistemden oksijen alabilme özelliği olmalıdır. 21. Cihazın CE belgesi bulunmalı ve ISO standartlarına uygun olmalıdır. 22. *Başlıcakullanılabilceğialanlar : 1. -Trakeaostomi 2. - KistikFibroz 3. -Astım 4. -AkutBronşit 5. - Laranjit 6. - Balgamindüksiyonu 7. - Inhalation ProvokasyonTestiiçinkullanılabilirolmalıdır. II. DiĞERTEKNiKÖZELLiKLERi HavaAkımı: PartikülBoyu: Aerosol sıcaklığı: Ultrasonic ÇalışmaKoşulları: NakliyeveDepolama Koşulları: NemeKarşıKorumaYöntemi: Frekans: SesSeviyesi: ÇalışmaPrensibi: Elektrikİhtiyacı: ElektrikGücü: olmalıdır max. 20 l/dk < 4 u.m max. 37 C 1,68 MHz ± 5 % 35 db(a) Sürekli 110, 127, 230 V; 50/60Hz 50 Watts (ısıtıcısız) 80 Watts (ısıtıcılı) Sigorta:

3 IEC 127-T800 L V 10 C - 40 C / 0-90% RH (non condensing) - 20 C - 70 C / 0-90% RH (non condensing) IP32 (dripping water Nebulizatör, Nebulizer, Bu har Maki nasi III. IV. GARANTİ SÜRESİ, BAKIM ONARIM VE TEKNİK DOKÜMAN 1. Cihazın bütünü ve herbir parçası üretim ve işçilik hatalarına karşı iki yıl (bakım-onarım) garantili olacak ve garanti süresi içinde olabilecek arızalar üretici firma ve kanuni mümessili olan ithalatçı firma veya mahalli (üçüncü el) satıcı firma tarafından ücretsiz olarak orijinal parçalar kullanılarak giderilecektir. İki yıllık garanti süresi, cihazın hastaneye noksansız tam işler halde kat'i teslim tarihinden itibaren başlayacaktır. 2. Garanti süresi içinde gerekli olabilecek hertürlü orijinal yedek parça, kanuni temsilci ithalatçı firma veya üçüncü el satıcı firma tarafından ithal edilecek veya varsa iç piyasadan ücretsiz temin edilecektir. Üretici firma ve kanuni temsilcisi olan ithalatçı firma veya mahalli (üçüncü el) satıcı firma, iki yıllık garanti süresinden sonra başlamak üzere on (10) yıl boyunca yedek parça ve sarf malzemesini temin edecektir. 3. Madde lll-l ve 2'deki garantiye ait istenilen hususlar üretici ve temsilci firmalarca yetkili imzalı ve mühürlü, firma antetli kağıda düzenlenmiş yazı ile belgelenecek ve şartnameye uygunluk belgesi ile birlikte verilecektir. Mahalli (üçüncü el) firmalar şartnameye uygunluk belgesine istenilen garanti belgesini ekleyeceklerdir. 4.Üretici firma ve kanuni temsilcisi olan ithalatçı firma veya mahalli (üçüncü el) satıcı firma, cihazın her türlü arızasında, arıza ihbarının yapılmasından itibaren azami 24 saat içerisinde cihaza müdahale edeceklerdir. Garanti süresi içerisinde arıza giderimi hastanenin belirleyeceği ve hastane çalışmalarının aksatılmayacağı süre içinde bitirilecektir. Arıza gideriminin 48 saati geçmesi durumunda, firma geçici olarak hastaneye arıza giderimi süresince kullanılmak üzere cihaz bırakacaktır. 5. Üretici firma; kanuni temsilcisi olan ithalatçı firmanın değişikliği durumunda temsilciliği üstlenecek yeni ithalatçı firmanın veya mahalli (üçüncü el) satıcı firmanın da yukarıdaki maddelerde (1., 2., 3.) söz edilen hükümleri üstlenmesini sağlayacak ve değişikliği hastane idaresine bildireceklerdir. 6. Firmalar teklifleriyle birlikte cihazın bakım-onarımı için gerekli altyapıya (cihazın bakım-onarımı yönünden yetişmiş teknik personel bakımından) sahip olduklarını; cihazın şimdiye kadar yurt dışı ve yurt içi sağlık kurumlarındaki durumu ve referanslarını, (cihaz bakımı yönünden) teknik servis kapasitelerini, firmanın hastane ile veya diğer kurumlarla olan taahhütlerini yerine getirmede gösterdiği performansı belgelendireceklerdir. 7. Teklif değerlendirme aşamasında firmadan teklif ile birlikte istenen dokümanlar şunlardır:

4 a) Cihazın çalışmasını ve nasıl kullanılacağını anlatan, cihazla birlikte kullanılan sarf malzemesi ve diğer aksesuarlar hakkında bilgi veren işletme ve kullanıma yönelik orijinal (üretici firma tarafından hazırlanmış) ingilizce (yerli ürünler için Türkçe) doküman paketi, b) Cihazın bakım ve onarımını planlayabilmek amacıyla cihazın teknik özellikleri, çalışma prensipleri, elektronik ve mekanik devre şemaları, varsa yazılım (software) hakkında bilgi, periyodik kalibrasyon kontrolü, ayrıntılı arıza bulma yöntemleri, elektronik-mekanik konstrüksiyon konularını içeren orijinal (üretici firma tarafından hazırlanmış) ingilizce (yerli ürünler için Türkçe) hazırlanmış ayrıntılı bakım-onarım doküman paketi. c) Cihaza ait CE belgesi. 8. Cihazın teslimi esnasında firmadan cihaz ile birlikte istenen dokümanlar şunlardır: a) Cihazın çalışmasını ve nasıl kullanılacağını anlatan, cihazla birlikte kullanılan var ise sarf malzemesi ve diğer aksesuarlar hakkında bilgi veren işletme ve kullanıma yönelik orijinal (üretici tarafından hazırlanmış) İngilizce ve orijinalinden Türkçe'ye tercüme edilmiş doküman paketi. b) Cihazın bakım ve onarımını planlayabilmek amacıyla cihazın teknik özellikleri, çalışma prensibleri, elektronik ve mekanik devre şemaları, varsa yazilim(software) hakkında bilgi, periyodik kalibrasyon kontrolü, ayrıntılı arıza bulma yöntemleri, elektronik-mekanik konstrüksiyon konularını içeren orijinal (üretici firma tarafından hazırlanmış) ingilizce ve orijinalinden Türkçe'ye tercüme edilmiş (yerli ürünler için Türkçe) ayrıntılı bakım-onarım doküman paketi. c) Bu şartnamenin "Muayene ve Kabul İşlemleri" bölümünde istenen, cihazın kabul testlerinin nasıl yapılacağını açıklayan deneyimli bir mühendis veya yetkili tarafından hazırlanmış test prosedürünü içeren Türkçe ve İngilizce doküman. IV. MONTAJ 1. Cihaz ve aksesuarları, idarenin göstereceği yere firmanın teknik elemanları tarafından istenilen müddet içersinde tüm malzeme ve aksesuarları ile birlikte monte edilecek ve tam fonksiyonel çalışır halde teslim edilecektir. 2. Cihazın monte edileceği yer ve odalarda gerekiyorsa yaplacak her türlü değişiklikler firma tarafından yerine getirilecektir. Bu değişikliklere elektrik sistemi, topraklama ve panolar dahildir. Montaj yerinde yapılacak değişiklikler cihazın çalışma prosedürüne uygun olacaktır.

5 V. MUAYENE VE KABUL İŞLEMLERİ 1. Satın alınan ve montajı biten cihazın muayene, kontrol ve teslim işlemi hastane idaresinin belirleyeceği muayene komisyonu tarafından yapılacaktır. Bu komisyonda satıcı firmanın yetkili bir uzmanı hazır bulunacaktır. Muayene sırasında testleri yapacak personel ve gerekli cihazlar firma tarafından temin edilecektir. Kontrol ve muayene prosedürü sistemin uyması gereken bütün teknik özelliklerin kontrolünü sağlayacak şekilde satıcı firma tarafından hazırlanacak ve muayene komisyonuna verilecektir. Komisyon bazı deneylerin yapılmasını da isteyebilir. Ayrıca yedek parça, aksesuar ve sarf malzemelerin kontrol ve sayımı yapılacaktır. 2. Muayene heyeti, teslim işlemini teknik şartnamede istenen ve teklifte belirtilen tüm özelliklerin tam olup olmadığına göre tamamlayacak ve bunu bir tutanakla tesbit edecektir. Eksik veya kusurlu bulunan teknik özellikler tutanakla belirtilecek, firmaya verilen süre içerisinde tamamlanması tebliğ edilecektir. Cihazın çalışmasına engel, düzeltilmesi olanaksız görülen bir uyumsuzluk durumunda cihaz reddedilecektir. 3. Cihazın kesin kabulü yapılmadan önce VI.bölümde (eğitim) bahsedilen eğitimler gerçekleştirilmiş olacaktır. Aksi takdirde cihazın kesin kabulü yapılmayacaktır. VI. EĞİTİM 1. Cihazın montajının tamamlanmasından sonra firma; en az l(bir)'er hafta süreli, cihazın bütün fonksiyonlarının öğrenilmesi amacıyla kullanıcılara kullanıcı eğitimi; TABOM ilgili mühendis ve teknisyenlerine yönelik de teknik servis eğitimi düzenleyecektir. 2. Satıcı firma hastanede cihazın bakımından sorumlu olacak olan teknisyenlere yönelik de teknik servis eğitimi düzenleyecektir. VII. TEKLİF MEKTUPLARININ HAZIRLANMASI VE DEĞERLENDİRİLMESİ 1. Firmaların teklif dosyalarında, cihazla ilgili proforma faturaları ile istenilen bütün orijinal dokümanlar mutlaka bulunacaktır. 2. Firmaların teklif dosyalarında; bu şartnamenin maddelerinde belirtilen ve tıbbı cihaz, sistem, ünite ve aksesuarlarla ilgili olarak istenilen hususlara, madde sırasına göre ayrı ayrı Türkçe yazılı olarak cevap verilmiş, her sahifesi firma yetkilisince imzalanmış, mühürlenmiş ve firmanın antetli kağıdı üzerine düzenlenmiş "ŞARTNAMEYE UYGUNLUK BELGESİ" mutlaka bulunacaktır. 3."UYGUNLUK BELGESİNDE", şartname maddelerinde bahsi geçen, tıbbı cihaz, sistem, ünite ve aksesuarlar ile ilgili olarak istenilen teknik özelliklerin, üretici firmanın orijinal dökümanlarnın hangi sayfa ve paragrafında karşılandığı veya bulunduğu madde sırasına göre işaretlenerek ve numaralandırılarak belirtilecektir. 4. İhaleye katılacak olan firmalardan; a) Üretici firma; tasdikli imalat belgesini,

6 b) Üretici firmanın kanuni temsilci; yetkili imzalı, onaylı temsilcilik belgesini, c) Mahalli (üçüncü el) firmalar; şartnamenin (IV-4.1.,4.2) maddesinde istenilen garantinin hem firma hemde cihazın ait olduğu üretici veya kanuni temsilci (ithalatçı) firma tarafından sağlandığı belgelendirilecek ve ŞARTNAMEYE UYGUNLUK BELGESİ ile birlikte vereceklerdir. 5. Firmaların teklif dosyaları ile birlikte; şartnamede belirtilen ve istenilen tıbbı cihaz, sistem, ünite ile aksesuarlarına ait yerli ürünler için TSE belgesi; dış memleketlerden ithal edilecekler için uluslararası kabul edilmiş standartlardan herhangi bir uygunluk belgesi verilecek ve bulundurulacaktır. 6. Teknik Komisyon değerlendirmesinde; teklif edilen tıbbı cihaz ve ünitelerin teknik şartname maddelerinde belirtilen tıbbı ve teknik özellikleri ile teknolojik modelini; teklifi veren firmanın teknik servis kapasitesi ve firmanın altyapısını gösteren referanslarını; teklif edilen tıbbı cihazın ve ünitenin yurt dışı ve yurt içi sağlık kurumlarındaki durumu ve referanslarını firmanın hastane ile veya diğer kurumlarla olan taahhütlerini yerine getirmede gösterdiği performansını; teklifin teknik şartnameye göre hazırlanıp hazırlanmamasını, ve teknik şartnamede istenilen diğer tüm hususların uygunluk belgesinde cevaplanadırılmalarını göz önüne alarak teklifler arasında bir puantaj sistemi uygulayacak, yapılan işlem ve sonuçlar bir tutanakla tesbit edilecektir. 7. Başhekimlik tarafından tayin edilen teknik komisyon (Teklif Değerlendirme Komisyonu) çalışmalarını hastane idaresince belirlenen süre içerisinde bitirecek, değerlendirme sonuçlarını bir tutanakla tesbit edecektir. 8. Teklif değerlendirme sırasında komisyonca cihazda, demonstrasyon ve teknik deneyler yapılması istenebilir. Firmalar teklifinde demonstrasyon ve deneylerin nerede ve hangi şartlarda yapılabileceğini belirteceklerdir. Demonstrasyon ile ilgili her türlü masraf, zarar-ziyan ve oluşabilecek hasar ve kazalardan firma sorumlu olacaktır.

Bakanlığımıza bağlı sağlık kurumlarında diyaliz hizmetlerinin istenilen düzeyde verilebilmesi amacıyla;

Bakanlığımıza bağlı sağlık kurumlarında diyaliz hizmetlerinin istenilen düzeyde verilebilmesi amacıyla; Hemodiyaliz Cihazları Hakkında Genelge Tarihi:26.02.2004 Sayısı:3184 Genelge No: 2004/26 T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Tedavi Hizmetleri Genel Müdürlüğü SAYI : B100THG0100003 26.02.2004 3184 KONU : Hemodiyaliz

Detaylı

Mikrobiyoloji Laboratuvarı için Teknik Şartname Hazırlama İlkeleri

Mikrobiyoloji Laboratuvarı için Teknik Şartname Hazırlama İlkeleri Mikrobiyoloji Laboratuvarı için Teknik Şartname Hazırlama İlkeleri Doç. Dr. Cüneyt ÖZAKIN Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Mikrobiyoloji AD 1. İhtiyacın ortaya çıkması 2. Satın alma bilgisinin oluşturulması

Detaylı

DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ

DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ 06/01/2012 00:00:00 Döner Sermaye İşletmesi Teklif No 2012149 İLAN HASTANEMİZİN İHTİYACI OLAN AŞAĞIDA YAZILI MALZEME(LER) TEKLİF ALMA SURETİYLE SATIN ALINACAKTIR. İLGİLENEN FİRMALARIN 12/01/2012 TARİHİ,

Detaylı

TÜRK KIZILAYI 2014 YILI DERİN DONDURUCU TEKNİK ŞARTNAMESİ

TÜRK KIZILAYI 2014 YILI DERİN DONDURUCU TEKNİK ŞARTNAMESİ TÜRK KIZILAYI 2014 YILI DERİN DONDURUCU TEKNİK ŞARTNAMESİ İÇİNDEKİLER SAYFA NO 1. TEDARİK EDİLECEK CİHAZLARIN SAYISI VE TEKNİK ÖZELLİKLERİ...3 2. İHALE AŞAMASINDA İSTENİLEN TEKNİK EVRAKLAR....4 3. TESLİMAT...4,5

Detaylı

TÜRK KIZILAYI 2014 YILI KAN SAKLAMA DOLABI TEKNİK ŞARTNAMESİ

TÜRK KIZILAYI 2014 YILI KAN SAKLAMA DOLABI TEKNİK ŞARTNAMESİ TÜRK KIZILAYI 2014 YILI KAN SAKLAMA DOLABI TEKNİK ŞARTNAMESİ İÇİNDEKİLER SAYFA NO 1. TEDARİK EDİLECEK CİHAZLARIN SAYISI VE TEKNİK ÖZELLİKLERİ. 3,4 2. İHALE AŞAMASINDA İSTENİLEN TEKNİK EVRAKLAR.. 4 3. CİHAZLARIN

Detaylı

TÜRK KIZILAYI KOAGÜLASYON TEST KİTLERİ TEKNİK ŞARTNAMESİ İÇİNDEKİLER

TÜRK KIZILAYI KOAGÜLASYON TEST KİTLERİ TEKNİK ŞARTNAMESİ İÇİNDEKİLER TÜRK KIZILAYI KOAGÜLASYON TEST KİTLERİ TEKNİK ŞARTNAMESİ İÇİNDEKİLER 1. TEDARİK EDİLECEK KOAGÜLASYON TEST KİTLERİNİN TEKNİK ÖZELLİKLERİ... 3 2. KOAGÜLASYON CİHAZININ TEKNİK ÖZELLİKLERİ... 4 3. İHALE AŞAMASINDA

Detaylı

2014 YILI AJİTATÖRLÜ TROMBOSİT İNKÜBATÖRÜ TEKNİK ŞARTNAMESİ

2014 YILI AJİTATÖRLÜ TROMBOSİT İNKÜBATÖRÜ TEKNİK ŞARTNAMESİ TÜRK KIZILAYI 2014 YILI AJİTATÖRLÜ TROMBOSİT İNKÜBATÖRÜ TEKNİK ŞARTNAMESİ İÇİNDEKİLER SAYFA NO 1. TEDARİK EDİLECEK CİHAZLARIN TEKNİK ÖZELLİKLERİ. 1,2 2. İHALE AŞAMASINDA İSTENİLEN TEKNİK EVRAKLAR. 2 3.

Detaylı

TÜRK KIZILAYI TAM OTOMATİK EKSTRAKTÖR CİHAZI TEKNİK ŞARTNAMESİ

TÜRK KIZILAYI TAM OTOMATİK EKSTRAKTÖR CİHAZI TEKNİK ŞARTNAMESİ TÜRK KIZILAYI TAM OTOMATİK EKSTRAKTÖR CİHAZI TEKNİK ŞARTNAMESİ İÇİNDEKİLER 1. TEDARİK EDİLECEK CİHAZLARIN SAYISI ve TEKNİK ÖZELLİKLERİ... 2 2. İHALE AŞAMASINDA İSTENİLEN TEKNİK EVRAKLAR... 3 3. GARANTİ

Detaylı

TÜRK KIZILAYI RFID YAZICI, RFID OKUYUCU VE ETİKET ALIMI TEKNİK ŞARTNAMESİ

TÜRK KIZILAYI RFID YAZICI, RFID OKUYUCU VE ETİKET ALIMI TEKNİK ŞARTNAMESİ TÜRK KIZILAYI RFID YAZICI, RFID OKUYUCU VE ETİKET ALIMI TEKNİK ŞARTNAMESİ İÇİNDEKİLER 1.TEDARİK EDİLECEK CİHAZLARIN TEKNİK ÖZELLİKLERİ... 3 2. İHALE AŞAMASINDA İSTENİLEN TEKNİK EVRAKLAR... 4 3. GARANTİ

Detaylı

DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ

DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ 29/04/2011 00:00:00 Döner Sermaye İşletmesi Teklif No 20112935 İLAN HASTANEMİZİN İHTİYACI OLAN AŞAĞIDA YAZILI MALZEME(LER) TEKLİF ALMA SURETİYLE SATIN ALINACAKTIR. İLGİLENEN FİRMALARIN 05/05/2011 TARİHİ,

Detaylı

KAPI TİPİ METAL DEDEKTÖRÜ TEKNİK ŞARTNAMESİ

KAPI TİPİ METAL DEDEKTÖRÜ TEKNİK ŞARTNAMESİ KAPI TİPİ METAL DEDEKTÖRÜ TEKNİK ŞARTNAMESİ 1- AMAÇ VE KAPSAM Bu şartname, _[d o l d u r u n u z ] ihtiyacı olan ve ilgili yerde kişilerin üstlerindeki metalden yapılmış ateşli silahlar ile her türlü kesici,

Detaylı

TÜRK KIZILAYI 2015 YILI 7 SEGMENTLİ HORTUM KAPAMA CİHAZI TEKNİK ŞARTNAMESİ

TÜRK KIZILAYI 2015 YILI 7 SEGMENTLİ HORTUM KAPAMA CİHAZI TEKNİK ŞARTNAMESİ TÜRK KIZILAYI 2015 YILI 7 SEGMENTLİ HORTUM KAPAMA CİHAZI TEKNİK ŞARTNAMESİ İÇİNDEKİLER 1. TEDARİK EDİLECEK CİHAZLARIN SAYISI ve TEKNİK ÖZELLİKLERİ 3 2. İHALE AŞAMASINDA İSTENİLEN TEKNİK EVRAKLAR..4 3.

Detaylı

Teknik Şartname Yazımı

Teknik Şartname Yazımı Teknik Şartname Yazımı Doç. Dr. Gönül ŞENGÖZ 22 haziran 2013 Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji uzmanı neler yapar? Poliklinik hizmeti verir Yataklı servise bakar EHU konsültasyonlarını yapar

Detaylı

ELEKTRİKLİ KAN NAKİL KUTUSU TEKNİK ŞARTNAMESİ

ELEKTRİKLİ KAN NAKİL KUTUSU TEKNİK ŞARTNAMESİ TÜRK KIZILAYI EGE BKM ELEKTRİKLİ KAN NAKİL KUTUSU TEKNİK ŞARTNAMESİ 1. TEDARİK EDİLECEK CİHAZLARIN SAYISI ve TEKNİK ÖZELLİKLERİ Sıra No Ürün 1. Elektrikli Kan Nakil Kutusu Tam Kan Torba Sistemi Taşıma

Detaylı

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Tedavi Hizmetleri Genel Müdürlüğü

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Tedavi Hizmetleri Genel Müdürlüğü T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Tedavi Hizmetleri Genel Müdürlüğü Sayı : B.l0.0.THG.0.82.00.01-010.06 01.03.2010/8310 Konu : Tıbbi Cihazlarla İlgili Mal ve Hizmet Alımı İşlemleri GENELGE 2010 / 11 Sağlık Bakanlığı

Detaylı

TÜRK KIZILAYI KAN HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ TEKNİK ŞARTNAMESİ

TÜRK KIZILAYI KAN HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ TEKNİK ŞARTNAMESİ TÜRK KIZILAYI KAN HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ BÖLGE KAN MERKEZLERİ SICAKLIK TAKİP SİSTEMİ TEKNİK ŞARTNAMESİ İÇİNDEKİLER 1. İHALESİ YAPILAN İŞ... 1 2. İŞİN İNCELENMESİ... 1 3. ŞARTNAMELERDE DEĞİŞİKLİK...

Detaylı

TÜRK KIZILAYI SICAKLIK TAKİP SİSTEMİ TEKNİK ŞARTNAMESİ

TÜRK KIZILAYI SICAKLIK TAKİP SİSTEMİ TEKNİK ŞARTNAMESİ TÜRK KIZILAYI KAN BAĞIŞI MERKEZLERİ SICAKLIK TAKİP SİSTEMİ TEKNİK ŞARTNAMESİ İÇİNDEKİLER 1. İHALESİ YAPILAN İŞ... 1 2. İŞİN İNCELENMESİ... 1 3. ŞARTNAMELERDE DEĞİŞİKLİK... 1 4. TEDARİK EDİLECEK SICAKLIK

Detaylı

ICP-MS (İNDÜKTİF EŞLEŞMİŞ PLAZMA KÜTLE SPEKTROMETRESİ) TEKNİK ŞARTNAMESİ

ICP-MS (İNDÜKTİF EŞLEŞMİŞ PLAZMA KÜTLE SPEKTROMETRESİ) TEKNİK ŞARTNAMESİ GİRİŞ ICP-MS (İNDÜKTİF EŞLEŞMİŞ PLAZMA KÜTLE SPEKTROMETRESİ) TEKNİK ŞARTNAMESİ Cihaz çevre, jeokimyasal, nükleer, klinik ve gıda numunelerinde eser element tayininde kullanılacak masaüstü ICP-MS sistemi

Detaylı

TÜRK TELEKOMÜNİKASYON A.Ş. TOPRAK DİRENCİ ÖLÇÜ ALETİ ŞARTNAMESİ 2015-06

TÜRK TELEKOMÜNİKASYON A.Ş. TOPRAK DİRENCİ ÖLÇÜ ALETİ ŞARTNAMESİ 2015-06 1. KONU Bu şartname, Erişim Şebekelerinde Telekomunikasyon kablo, sistem ve binalarının topraklama sistemlerinin direnç ölçüleri yapmak üzere satın alınacak Kazıklı Tip ve Clamp Tipi Toprak Direnci Ölçü

Detaylı

TÜRK KIZILAYI KAN HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ TAŞINABİLİR HEMOGLOBİN TAYİN SİSTEMİ TEKNİK ŞARTNAMESİ

TÜRK KIZILAYI KAN HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ TAŞINABİLİR HEMOGLOBİN TAYİN SİSTEMİ TEKNİK ŞARTNAMESİ TÜRK KIZILAYI KAN HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ TAŞINABİLİR HEMOGLOBİN TAYİN SİSTEMİ TEKNİK ŞARTNAMESİ İÇİNDEKİLER 1. TEDARİK EDİLECEK TAŞINABİLİR HEMOGLOBİN TAYİN SİSTEMİ ÖZELLİKLERİ....1 2. TAŞINABİLİR

Detaylı

İHTİYAÇ TALEBİ İLE TEKNİK ŞARTNAME HAZIRLAMA USUL VE ESASLARI

İHTİYAÇ TALEBİ İLE TEKNİK ŞARTNAME HAZIRLAMA USUL VE ESASLARI İHTİYAÇ TALEBİ İLE TEKNİK ŞARTNAME HAZIRLAMA USUL VE ESASLARI I.BÖLÜM AMAÇ, KAPSAM, DAYANAK, TANIMLAR Amaç Madde 1. İzmir Katip Çelebi Üniversitesi için tedarik edilecek her türlü mal veya hizmetin teknik

Detaylı

ANTİ-HIV 1/2 VE ANTİ-HCV DOĞRULAMA TEST KİTLERİ TEKNİK ŞARTNAMESİ

ANTİ-HIV 1/2 VE ANTİ-HCV DOĞRULAMA TEST KİTLERİ TEKNİK ŞARTNAMESİ ANTİ-HIV 1/2 VE ANTİ-HCV DOĞRULAMA TEST KİTLERİ TEKNİK ŞARTNAMESİ İÇİNDEKİLER 1- TEDARİK EDİLECEK KİTLER 3 2- KİTLERİN TEKNİK ÖZELLİKLERİ 3 3- OTOMATİK TEST CİHAZININ TEKNİK ÖZELLİKLERİ 5 4- İŞİN BAŞLICA

Detaylı

MAMUL AMBAR BİNASI YANGIN ALGILAMA VE UYARI SİSTEMİ KURULUMU

MAMUL AMBAR BİNASI YANGIN ALGILAMA VE UYARI SİSTEMİ KURULUMU İZMİT FABRİKASI YANGIN ALGILAMA VE UYARI SİSTEMİ Teklif İsteme Belgeleri 20 Ocak 2014 Rev.00 İşveren Goodyear Lastikleri Ticaret A.Ş. Ankara Yolu Kullar Mevkii PK 2 41001 Kocaeli / TÜRKİYE Bağımsız Tasarımcı

Detaylı

SIVI KROMATOGRAFI/TRIPLE QUADRUPOLE KÜTLE SPEKTROMETRESI (LC/MS/MS) TEKNİK ŞARTNAMESİ

SIVI KROMATOGRAFI/TRIPLE QUADRUPOLE KÜTLE SPEKTROMETRESI (LC/MS/MS) TEKNİK ŞARTNAMESİ SIVI KROMATOGRAFI/TRIPLE QUADRUPOLE KÜTLE SPEKTROMETRESI (LC/MS/MS) TEKNİK ŞARTNAMESİ 1. KONU: Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanlığına bağlı İstanbul 3 Nolu Halk Sağlığı Laboratuvarında kullanılmak üzere

Detaylı

TÜRK KIZILAYI TEK KULLANIMLIK HOLDER TEKNİK ŞARTNAMESİ

TÜRK KIZILAYI TEK KULLANIMLIK HOLDER TEKNİK ŞARTNAMESİ TÜRK KIZILAYI TEK KULLANIMLIK HOLDER TEKNİK ŞARTNAMESİ İÇİNDEKİLER İÇİNDEKİLER 1. GÜVENLİKLİ HOLDER TEKNİK ÖZELLİKLERİ... 3 2. İHALE AŞAMASINDA İSTENİLEN TEKNİK EVRAKLAR... 3 3. TESLİMAT... 3 4. MUAYENE...

Detaylı

YANGIN SÖNDÜRME CİHAZLARI SATIN ALMA, DOLUM, BAKIM VE TEST İŞLEMLERİ TEKNİK ŞARTNAMESİ

YANGIN SÖNDÜRME CİHAZLARI SATIN ALMA, DOLUM, BAKIM VE TEST İŞLEMLERİ TEKNİK ŞARTNAMESİ YANGIN SÖNDÜRME CİHAZLARI SATIN ALMA, DOLUM, BAKIM VE TEST İŞLEMLERİ TEKNİK ŞARTNAMESİ 1.GENEL BİLGİLER 1.1.-.. de bulunan işletmesinde yangın güvenliğinin sağlanmak amacıyla, yangın söndürme cihazı (YSC)

Detaylı

BOĞAZİÇİ STÜDYOSU İLE ANA KUMANDA SİSTEM ODASI ARASINDA FİBER OPTİK İLETİM SİSTEMİ BTDB6-14-IH-39607 TEKNİK ŞARTNAME

BOĞAZİÇİ STÜDYOSU İLE ANA KUMANDA SİSTEM ODASI ARASINDA FİBER OPTİK İLETİM SİSTEMİ BTDB6-14-IH-39607 TEKNİK ŞARTNAME BOĞAZİÇİ STÜDYOSU İLE ANA KUMANDA SİSTEM ODASI ARASINDA FİBER OPTİK İLETİM SİSTEMİ TEKNİK ŞARTNAME 1. KAPSAM Bu Teknik Şartname, Türkiye Radyo-Televizyon Kurumu Genel Müdürlüğü (bundan sonra TRT olarak

Detaylı

EÜAŞ. MALZEME YÖNETİMİ DAİRESİ BAŞKANLIĞI Teknik Şartname Hazırlama Müdürlüğü

EÜAŞ. MALZEME YÖNETİMİ DAİRESİ BAŞKANLIĞI Teknik Şartname Hazırlama Müdürlüğü EÜAŞ MALZEME YÖNETİMİ DAİRESİ BAŞKANLIĞI Teknik Şartname Hazırlama Müdürlüğü TEKNİK ŞARTNAME NEDİR? KANUNİ DAYANAĞINI NEREDEN ALMAKTADIR? TEKNİK ŞARTNAME İÇERİĞİ NASIL OLMALIDIR? 2013/30 NO LU GENELGE?

Detaylı

KURUMSAL GÜVENLİK DUVARI ALIM İŞİ -SÖZLEŞME TASLAĞI-

KURUMSAL GÜVENLİK DUVARI ALIM İŞİ -SÖZLEŞME TASLAĞI- KURUMSAL GÜVENLİK DUVARI ALIM İŞİ -SÖZLEŞME TASLAĞI- İş bu sözleşme metni taslak niteliğinde olup İDARE NİN metin üzerinde ki her tür tasarruf (madde ekleme, madde çıkarma, madde değiştirme) hakkı saklıdır.

Detaylı

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKÎ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) ELEKTRİK ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKÎ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) ELEKTRİK ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKÎ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) ELEKTRİK ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ GEÇİŞ KONTROL SİSTEMLERİ KEŞFİ ANKARA 2007 Milli Eğitim Bakanlığı tarafından

Detaylı