14 SEYAHAT DEKORASYON MODA KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ BAKIM MÜZE VE ÖREN YERLERİMİZ

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "14 SEYAHAT DEKORASYON MODA KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ BAKIM MÜZE VE ÖREN YERLERİMİZ"

Transkript

1 MAYIS 2015

2 02 MODA 10 DEKORASYON 14 SEYAHAT 25 KÜLTÜR SANAT 06 BAKIM 19 TEKNOLOJİ 22 MÜZE VE ÖREN YERLERİMİZ

3 mo da LAMBADAN JEAN ÇIKTI! HER VÜCUT TİPİNİN JEAN İ AYRI SİZİNKİSİ HANGİSİ? Kadın, erkek, Türk, Fransız, Alman, kısa boylu, uzun boylu, şişman veya zayıf fark etmez Eğer medeniyetten uzak bir kabilede yaşamıyorsanız, denim kumaşlar, Türkçe de kullandığımız tabirle kot lar, herkesin gardırobunun ortak parçası. Farklı kesimleri ve renkleriyle yüzlerce çeşit kot alternatifi olsa da, önemli olan bu alternatiflerin arasından size en uygun olan modeli bulmak.

4 Kadınlar İçİn KUM SAATİ Söz konusu kadınlar olunca pantolon seçiminde vücut tipinin önemi büyük. Kum saati olarak adlandırılan kıvrımlı vücut tipine sahipseniz, belinizin inceliğini ortaya çıkaracak yüksek belli ve sizi olduğunuzdan daha uzun gösterecek geniş paça kesimli kot pantolonları tercih etmelisiniz. ARMUT TİPİ Armut tipi dendiğinde, kalça bölgesinin geniş olması akla gelir. Eğer böyle bir vücut tipiniz varsa öncelikle koyu renkli ve düşük belli kot pantolonları tercih etmelisiniz. Alacağınız kot pantolon, düz kesim yani belden ayak hizasına kadar aynı genişlikte olmalıdır. Dar kesimler, hem kalçanızı hem de bacaklarınızı olduğu gibi gösterebilir. Pantolonların eğer varsa arka ceplerinin de yine sade ve küçük olmasına dikkat edin. FAZLA KİLOSU OLANLAR Fazla kilosu olanların yaptıkları en büyük hatalardan biri büyük beden kotların içine hapsolmaktır. Yapmaları gerekense streç kumaşlı kot pantolonları tercih etmektir. Bol kesimler, onları olduklarından daha da kilolu gösterir. Dikkat etmeleri gereken bir diğer nokta ise pantolon boyunun bilek hizasında olmasıdır. Aksi halde olduklarında kısa görünebilirler. ZAYIF VE UZUNLAR Hem zayıf hem de uzunsanız şanslınız. Çünkü size her tip kot pantolon yakışıyor. İsterseniz İspanyol paça giyin, isterseniz dar kesim. Beden yapınızın inceliği nedeniyle, yüksek belli ya da düşük belli, boru paça veya dar düz kesim sizin için fark etmiyor.

5 ERKEKLER İçİn Erkekler için kot pantolon seçimi kadınlara oranla çok daha rahat. Çünkü onların ön plana çıkarmak isteyecekleri kıvrımları ya da geri plana atmak isteyecekleri bölgeleri olmuyor. Olsa da bunu kadınlar kadar dert etmiyorlar. Yine de erkekler için ideal kot pantolon seçiminde vücut yapısı göz ardı edilmemeli. ATLETİK YAPILI OLANLAR Düz veya boru paça pantolonlar atletik yapıya sahip olanların kot tercihi olmalıdır. Bu kişiler zayıf ve kaslı oldukları için bol kesim pantolonlar onlara yakışmaz. Mümkün olduğunca atletik yapılarının ön planda olması gerekir. FAZLA KİLOSU OLANLAR Kalça genişliğinizi ve göbeğinizi ön plana çıkarmak istemediğinize eminiz. O zaman sizin için ideal kesimin yüksek belli kot pantolonlar olduğunu söyleyebiliriz. Boru paça veya dar kesim kot pantolonlardan kesinlikle uzak durmalısınız. KISA BOYLULAR Düşük belli, bol veya düz kesim kot pantolonları tercih etmelisiniz. Bol kesim modeller ya da tam tersi bedene oturan dar pantolonlar sizi olduğunuzdan daha da kısa gösterir. Paça boyunun ise bilek hizasında toplanacak şekilde olması boyunuzla ilgili ufak da olsa bir illüzyon yaratacağı için bilekten kesim pantolonları tercih etmemelisiniz.

6 NEREYE GİDECEĞİNİZ DE ÖNEMLİ Erkekler için vücut tipinin önemli bir kriter olmadığını söylemiştik. Asıl ön planda olan kriter, nereye gidilecek olduğu. Arkadaşlarınızla iş çıkışı bir şeyler içmeye mi gidiyorsunuz yoksa kız arkadaşınızla akşam yemeğine mi? Klasik fit olarak adlandırılan düz kesim pantolonlar ilk seçenek için uygunken, terzi kesim olarak adlandırılan modeller daha resmi durumlar için idealdir. KÜÇÜK BEDENLERİ DENEYİN Kadınlar dar kesim pantolonları giymeye ne kadar düşkünse erkekler de bol kesimi o kadar sever. Ama bu durum da beden ölçülerinin üstünde pantolonlar almalarına neden olur. Yeni bir kot pantolon almak için bir mağazaya girdiğinizde, normalde aldığınızın bir beden küçüğünü deneyin. Bel kısmına bir parmağınızı enlemesine sokun. Eğer bu şekilde rahatsanız kot pantolonların esneme payını da düşünüp bu bedeni almalısınız. Unutmayın, eğer iki parmağınız belinize rahatlıkla giriyorsa, o kot pantolon sizin için büyük demektir.

7 ba kım RUHSAL BAHAR TEMİZLİĞİ NEGATİF ENERJİNİZİ ORTADAN KALDIRMANIN YOLLARI

8 Pozitif kişiler pozitif enerjiyi, negatif insanlar negatif enerjiyi kendilerine çeker diye bir söz duydunuz mu? Bilimsel olarak geçerliliği kanıtlanmamış olabilir ama günlük yaşamımızda bu sözün son derece geçerli olduğunu biliriz. Kimi insanlar negatif bakış açısı ile realist bakış açısı arasındaki çizgiyi kaybedebilir ve hayatlarındaki tüm olaylara negatif açıdan bakmayı alışkanlık haline getirebilirler. Güler yüzün ciddiyetsizlik, asık suratın ise ciddiyet olarak algılandığı bir toplumda yaşıyor oluşumuz da düşünülünce, pozitif bakış açısı kazanmak çok zor bir durum haline gelebiliyor. Peki negatif insanların ne gibi ortak davranış şekilleri oluyor? Negatif kişiler, Sürekli birilerinden veya bir şeylerden şikayet eder. Şikayet onlar için adeta bir yaşam biçimidir. Trafikten, hava durumundan, haberlerden Kısacası her şeyden şikayet ederler. Odak noktaları yanlış lardır. Neyin doğru ve güzel yapıldığına odaklanmak yerine, hatalara ve sorunlara odaklanırlar. Eleştirmeye bayılırlar. Her olaya önce muhalif bir şekilde yaklaşırlar. Mutsuz olmak için binlerce sebep olduğuna inanırlar. Eğer bu maddelerden herhangi biri için ben de öyleyim diyorsanız, siz de hayatınızda az da olsa negatif enerji tutuyor olabilirsiniz. Eğer her şeyin başkalarının suçu olduğunu düşünürseniz, çok fazla acı çekerseniz. Yaşamınızdaki olayların kaynağının kendiniz olduğunu fark ederseniz, huzura ve mutluluğa ulaşırsınız. Dalai Lama

9 Negatif enerjiden kurtulmak için başlangıç olarak bakış açınızı değiştirmelisiniz. Bu bir çırpıda olmaz. Zamana ve pratiğe ihtiyacınız olacaktır. Örneğin, yeni bir durumla karşılaştığınızda, yeni bir sürece girdiğinizde veya yeni bir karar alırken neler yanlış gidebilir? sorusu ve endişesi yerine ne gibi güzel şeyler olabilir? gibi pozitif anlamlar yüklenen bir yaklaşım geliştirmeniz gerekir. Konuya daha somut pratiklerle yaklaşacak olursak, yapabileceğiniz bazı eylemleri şu şekilde sıralayabiliriz: DOĞAYA DÖNÜN Baharın gelişiyle canlanan doğanın tadını çıkarın. Güneşte ve temiz havada bulunmak, hiçbir şey yapmasanız bile negatif enerjiyi temizlemenin en doğal yollarından biridir. Eğer açık havada veya yeşillikler içinde bulunma şansınız yoksa bir diğer seçeneğiniz evinizi yeşillendirmek olmalıdır. Bitkilerin ortama kattıkları arındırıcı enerjinin yanı sıra onlarla ilgilenmek de stresinizi ve negatif enerjinizi azaltmanızda faydalı olacaktır. EMPATİDEN VAZGEÇMEYİN Size nasıl davranılmasını istiyorsanız, çevrenizdeki kişilere de öyle davranın. Sinirlenmek, kızmak için haklı sebepleriniz bile olsa sakin kalmaya çalışın. Kimsenin size bağırmasını istemezsiniz değil mi? İnsanlar günlük yaşamlarında etki-tepki kuralına göre hareket ederler. Yani biri sizinle yüksek sesle konuştuğunda siz de fark etmeden sesinizin tonunu yükseltirsiniz. Bu durum da negatif enerjinin artmasına neden olur. Sizin pozitif tavrınızın çevrenizdeki kişileri de etkilediğini unutmayın.

10 KABULLENME Her günümüzün festival havasında geçmesine imkan yok. Ofiste, evde ters giden, aksayan işler muhakkak olacak En olmadık zamanlarda bir soğuk algınlığı bizi yatağa düşürecek Öngöremediğimiz şekilde trafikte sıkışıp kalmamız bizim bir yere yetişmemize engel olacak Bu örneklerin sayısı çoğaltılabilir. Bütün bu durumların, hayatın doğal akışının bir parçası olduğunu kabullenmemiz gerekir. Burada söz konusu olan pasif olmak ve hiçbir konuda eylemde bulunmamak değildir. Eğer hasta olduysak muhakkak doktora gitmeliyiz. Yalnız doktor evde yatıp dinlenmemiz gerektiğini söylediğinde de bu durumu sükûnetle kabul etmeliyiz. Hayatta her şeyi kontrol etme veya değiştirme gibi bir şansımız olmadığını kabul etmemiz gerekir. ANI YAŞAYIN Günümüz insanının en büyük sıkıntılarından biri her zaman bir sonraki hamleyi düşünmesi. Oysaki hayat an lardan ibarettir. Gelecekte neler olacağını bilemeyiz. Bu nedenle yarın için endişelenme hastalığını bir kenara bırakmamız gerekir. Endişe negatif enerjinin en yakın arkadaşlarından biridir. Birini hayatınıza davet ettiğinizde diğeri de yanında gelir.

11 de ko ras yon DUVARLAR DİLE GELSİN YENİLENME ZAMANI GELDİ... ZAHMETİ KÜÇÜK ETKİSİ BÜYÜK DUVAR POSTERLERİ İLE DUVARLARINIZI RENKLENDİRİN

12 Evinizi veya ofisinizi ne kadar seviyor olsanız da her gün aynı mobilyalara, aynı duvarlara bakmaktan sıkılmış olabilirsiniz. Eşyaların yerini değiştirmek mevsim geçişlerinde en sık yapılan dekoratif hareketlerden biridir ama bu size yeterli gelmeyebilir. O zaman ihtiyacınız olan şeyin daha radikal, daha çarpıcı bir etki olduğunu söyleyebiliriz. Bu etkiyi nasıl sağlayacağınıza gelecek olursak Hiç de zor değil! Duvarlar için özel üretilen, yırtılma riski olmayan, kendinden yapışkanlı duvar posterleri değişiklik arayanlar için biçilmiş kaftan. KOZMOS ETKİSİ Uzayın sonsuzluğunu salonunuza taşımaya ne dersiniz? Bu duvar posteri uygulamak istediğiniz duvarın boyutlarına uyacak şekilde farklı ebatlarda satışa sunuluyor. En küçük boyutu 5, orta boyutta olanı 7, büyük boyutta olanı ise 9 panelden oluşuyor. Dramatik bir etki için kozmos sizi bekliyor! PARİS E GİDEMİYORSANIZ, O SİZE GELSİN Sizi Paris in en güzel caddelerinden biri olan Street Near Montmartre Paris e davet ediyoruz. Kontrast renkleri ve gerçekçi görünümüyle bu posteri duvarınıza uyguladığınız zaman, kendinizi bir bahar gününde Paris kafelerinden birinin önünde oturmuş, kahvenizi yudumlarken hayal edebilirsiniz. Bu göz alıcı poster sayesinde dekorasyonda da sadeliğe gidebilir, lüks mobilyalara ya da tamamlayıcı dekoratif unsurlara ihtiyaç duymazsınız.

13 ŞEHİRDEN BUNALANLARA Güneş ışınlarının ağaç yapraklarına vurduğu muhteşem bir ormanda olmak istemez misiniz? Hem de işten dönüp kapınızı açtığınız anda? Şehir yaşamının betona gömülmüş atmosferinde, yeşile duyduğunuz özlemi bir nebze de olsa giderecek bu poster 8 ayrı fotoğraf bloğunun bir araya getirilmesinden oluşuyor. YARATICILIĞINIZI KÖRÜKLEYİN Ofis ortamı için ideal olan bu duvar posterinin en çarpıcı özelliği, farklı ebatlardaki çerçeveleri istediğiniz şekilde doldurabilmeniz. Bu çerçevelerin içine dilerseniz not kağıtlarınızı, dilerseniz son gittiğiniz tatile ait fotoğrafları yapıştırabilirsiniz. Posterin bir diğer özelliği de geri dönüşümlü materyalden yapıldığı için çevre dostu olması.

14 ÖNCE SONRA DUVARLARA ALTERNATİF Duvar posterlerine bir alternatif de, kapı posterleri. Özellikle beyaz kapı ve duvarlarda çarpıcı bir sonuç elde edilen bu poster sayesinde evinizde ormana açılan bir kapınız olabilir! Yüksek kalitedeki mat

15 se ya hat OTELLER OUT BU SEÇENEKLER IN COUCHSURFING DEN EV DEĞİŞİMİNE TÜM DÜNYANIN TERCİH ETTİĞİ ALTERNATİF KONAKLAMA YÖNTEMLERİ

16 Seyahate giderken yapılacak hazırlıkların başında otel rezervasyonları gelir. Yüzlerce seçenek arasından bütçenize, lokasyona ve aradığınız standartlara göre bir otel seçmeye çalışırsınız. İster 3 yıldızlı olsun isterse 5, otellerden beklentiniz çok da değişmez: rahat bir yatak, güzel bir kahvaltı, temiz bir oda Bu basit isteklerin maliyeti, özellikle yüksek sezonda tahminlerin çok ötesine geçebilir. Eğer yurt dışı seyahatlerinizde konaklama için otellerin tek seçenek olduğunu düşünüyorsanız, bir hayli yanılıyorsunuz. Artık dünyanın pek çok ülkesinde otellere alternatif olacak konaklama seçenekleri mevcut. EV DEĞİŞİMİ Ev değişim sistemi, konaklama seçenekleri arasında en ekonomik olanlardan biri. Sistemin işleyişi son derece basit. Öncelikle ev değişim hizmetini yürüteceğiniz bir siteye üye olmanız gerekiyor. Üyelik işlemleri sırasında evinizin fotoğraflarını çekiyor, lokasyon ve oda sayısı gibi belli başlı özelliklerini kaydediyorsunuz. Ardından seyahat için düşündüğünüz şehri seçiyor ve sizin o şehirde olduğunuz tarihlerde, aynı şekilde sizin gibi sisteme kayıtlı olan, seyahate çıkacak ve sizin yaşadığınız şehre gelecek kişilerin evlerine bakıyorsunuz. Beğendiğiniz bir ev olduğu takdirde, yine internet sitesi üzerinden haberleşip, eğer karşı taraf da sizin evinizi beğenirse anlaşmaya varıyor ve sadece internet sitesi için ödediğiniz üyelik bedeli dışında bir bedel ödemeden evinizi seyahat süreniz boyunca değiş tokuş edebiliyorsunuz. Bu sayede ev ortamında, sanki o şehrin yerlisi gibi tatil yapabilme imkanını yakalıyorsunuz.

17 COUCHSURFING Couch İngilizce de kanape anlamına geliyor. Couchsurfing de adını buradan alıyor. Yine güvenilir internet siteleri üzerinden işleyen couchsurfing sisteminde sizi evinizde misafir etmek isteyen kişiler oluyor. Misafir olacağınız yer ise onların kanepeleri! Ağırlıklı olarak öğrencilerin veya yalnız seyahat edenlerin tercihi olan bu konaklama biçiminde, hiçbir ücret ödemiyor olmanız oldukça cezbedici. Kim neden beni evinde misafir etmek istesin? sorusuna gelecek olursak Farklı kültürlerden gelen insanlarla tanışmak ve kendi kültürünüzle onları tanıştırmak, yabancı bir şehirdeki yolculuklarında onlara dilerlerse rehberlik etmekten başka bir amaç yok. Hiç tanımadığınız birini evinizde misafir etmek kulağa riskli gelebilir. Bu noktada üye olduğunuz sitelerdeki kullanıcı yorumlarını ve tavsiyeleri okumanızda fayda var. Yeni insanlarla tanışmayı ve başkalarına yardım etmeyi seviyorsanız, siz de kanepenizde turistleri birkaç günlüğüne misafir edebilir veya siz de bir başkasının kanepesine misafir olabilirsiniz. HOSTELS Genellikle gençlerin tercih ettiği hosteller, otellere oranla çok daha uygun rakamlarla hizmet sundukları için alternatif konaklama biçimi olarak öne çıkıyor. Hostellerdeki mantık ortak kullanım alanlarıdır. Dorm yani yatakhane denilen odalarda, 4, 6 veya daha fazla sayıda ranza tipinde yataklar olur. Eşyalarınız için kilitli dolaplar vardır. Tuvalet ve banyolar ortak kullanılır. Pek çok hostelde, ortak odalar dışında içinde banyosu da olan çift kişilik odalar da vardır. Bu odalar için erken rezervasyon yaptırdığınız takdirde, otel konforunu çok daha ekonomik bir rakama yakalamış olursunuz. Hostellerin avantajı, farklı kişilerle tanışma imkanı sunması, genç ve dinamik bir ortama sahip olmasıdır.

18 KİRALIK EVLER Son yılların parlayan yıldızı ise seyahat noktanızda bir ev kiralamak. Ev değişim sistemindeki gibi sizin de kendi evinizi sisteme kaydetmenize gerek yok. Yapmanız gereken tek şey hangi şehre, hangi tarihler arasında gitmek istediğinizi kaydetmek. Ardından karşınıza çıkan evler arasından seçim yapmak. Dilerseniz sadece bir odayı, dilerseniz tüm daireyi kiralamanız mümkün. Günlük, haftalık ya da aylık olarak fiyatlandırılan evlerde, havlunuz, temiz çarşaflarınız hazır bekliyor olacak. İnternet sitelerine bu sistem için evlerini kaydeden kişiler, detaylı olarak kişisel bilgilerini ve evlerin özelliklerini paylaşıyorlar. Evde sigara içilip içilemeyeceğinden tutun da, çamaşır kurutma makinasının olup olmadığına kadar her türlü bilgiyi edinmeniz mümkün. Beğendiğiniz ev için gönderdiğiniz talebiniz olumlu karşılanırsa ev sahibi ile direkt temasa da geçebiliyor, aklınıza gelen her soruyu ona sorabiliyorsunuz. Bu sistem sayesinde bir otel odası için ödeyeceğiniz rakamla tüm dairede seyahatiniz boyunca konaklama şansına sahip oluyorsunuz. GÖNÜLLÜ OLABİLİRSİNİZ Ailece gidilecek bir tatil için ideal bir seçenek olmasa da tek başına yolculuk yapmayı sevenler ve farklı deneyimlere açık olanlar için özellikle gönüllü çalışan olmak yine son derece ekonomik bir seyahat seçeneği. Konaklama için hiçbir ücret alınmayan gönüllülük sisteminde farklı alanlarda çalışmak için gönüllü olabilirsiniz. Bu tarihi bir yapının restorasyon çalışması da olabilir, bir şehir parkı temizliği de Günün belirli saatlerini diğer gönüllülerle birlikte çalışarak, geri kalan saatlerinizi ise bulunduğunuz şehri gezerek değerlendirebilirsiniz. 24 Avrupa şehrini kapsayan adresinden bu konuya ilgi duyuyorsanız daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

19 tek no loji TEKNOLOJİ KAMPA GİDİYOR AÇIK HAVADA OLMAYI SEVENLER, KAMP YAPMAYA BAYILANLAR BU TEKNOLOJİLER KAÇMAZ!

20 Kampçılar için mevsim kış olmuş, yaz olmuş pek fark etmez. Yine de havanın ılıman olduğu ve doğanın tüm renklerinin göz zevkinizle buluştuğu bahar ayları, kamp yapmak için yılın en ideal zamanlarıdır. Çadır, mat, tulum, ocak, sırt çantası kamp denince akla ilk gelen malzemeler. Günümüzde bu malzemelere teknolojik yenilikler de eklenmeye başlandı. Bu sayede kampçılık çok daha pratik ve keyifli bir hale geldi. ŞARJ EDEN ŞEF Eğer kamp yaptığınız yerin yakınlarında yemek yiyebileceğiniz bir yer yoksa (ki genellikle kamp alanları izole yerlerdir), o zaman kendi yemeğinizi pişirmeniz gerekir. Bunun için ya gazlı küçük bir ocak kullanmalı ya da ateş yakmalısınız. Fotoğrafta gördüğünüz bu kompakt cihazsa, küçük dal parçaları ve kozalaklarla ateş yakmanıza imkan sağlıyor. Haznenin içine yerleştirdiğiniz dallar ve kozalaklar yanarken, özel fan sistemi sayesinde açığa çıkan ısı, elektronik cihazları şarj etmek için kullanılabiliyor. Ağırlığı bir kilodan az olan bu cihaz, bir taşla iki kuş vurmanızı sağlıyor. KAMPÇILARA ÖZEL TABLET Akıllı telefonlar hayatımızın her anına renk katan harika cihazlar ama doğanın ıssız köşelerinde hiç kimse akıllı telefonların tam randımanlı çalışacağını iddia edemez. İşte bu noktada devreye tam da kampçılar için dizayn edilmiş bu tablet giriyor. GPS sisteminden, radyosuna, her yerde çalışabilme özelliğinden sıcağa ve soğuğa dayanıklı olmasına kadar pek çok özelliği bulunuyor. Hatta Güneş enerjisiyle bile çalışabiliyor!

21 ATEŞ YAKMAK İÇİN Bir kamp alanı, özellikle akşam saatlerinde ateş olmadan düşünülemez. Ateş yakmak içinse yanınızda kibrit ya da çakmak gibi yardımcı malzemeler olması gerekiyor. Açık havada kibrit ve çakmakla ateş yakmak kimi zaman rüzgar nedeniyle imkansız hale gelebiliyor. Bu küçük piston her koşulda ateş yakabilmenize imkan sağlıyor. Basınç ve sürtünme mantığıyla çalışan pistonun ucunda, sadece saniyeler içinde minik bir kıvılcım elde edebiliyor, ardından yakmak için topladığınız materyalleri tutuşturabiliyorsunuz. SU FİLTRESİ Kamp yapmaya gidenlerin en büyük sıkıntılarından biri yanlarında hem içme suyu hem de yemek yaparken kullanmak için bol miktarda su taşımak zorunda olmalarıdır. Bir su kaynağının yanında kamp yapmak bu mecburiyetin getirdiği külfeti hafifletse de, temizliğinden emin olmadığınız su kaynaklarını kullanmak da çeşitli hastalıklara neden olabilir... Bu riski ortadan kaldırmanın yolu ise özel bir filtre kullanmaktır. Bu şişe sahip olduğu filtre yardımı ile mikrobiyolojik patojenleri ortadan kaldırarak, suyu içiniz rahat bir şekilde içmenize imkan sağlıyor.

22 BİR SAATTEN DAHA FAZLASI Akıllı telefonlar sayesinde saatleri ve pusulaları rafa kaldırmış olsak da, bu saat kesinlikle kolunuzda olmayı hak ediyor. Dahili GPS, navigasyon, altimetre, barometre, pusula ve termometre özelliklerine ek olarak, kablosuz şekilde kalp hızı monitörlerine ve akıllı telefonlara bağlanabilen bu saat, USB üzerinden şarj edilebiliyor. MİNİ JENERATÖR Kamp yapmanın amacı her ne kadar medeniyetten uzakta olmak olsa da, bu durum illaki teknolojiden uzak kalmak anlamına gelmiyor. Çünkü yazımıza konu olan cihazlarda gördüğümüz gibi teknoloji, hayatımızın her alanında bize kolaylık sağlıyor. Yalnız, teknoloji denilince ortaya bir de enerji sorunu çıkıyor. Piller ve Güneş enerjisi ile çalışan cihazları bir kenara koyduğumuzda, şarj edilerek çalışan cihazların enerji seviyelerini korumak doğal yaşamda oldukça zor. Böylesi bir enerji ihtiyacınız için size çare olacak cihazsa işte bu küçük jeneratör. Kaynar sudan elde edilen ısıyı enerjiye dönüştüren bu küçük jeneratör, kamp ortamında usb li cihazlarınızı şarj etmenize imkan sağlıyor.

23 mü ze VE ÖREN YERLERİMİZ SİDE ANTİK TİYATROSU

24

25 Side Antik Kenti nin önemli bir parçası olan Side Antik Tiyatrosu nun yapılışının Helenistik döneme dayandığı düşünülmektedir. Maalesef bu konuda kesin bir bilgiye ulaşılamamıştır. Bugün Side ye gittiğinizde karşınıza çıkan görkemli yapı ise M.S. 2. yüzyılda, Roma döneminde yapılmıştır. Doğu Akdeniz Bölgesi nin tek Grek-Roma eseridir. Bu yapıyı diğer antik tiyatrolardan ayıran en önemli özelliği, düz bir zeminde, tonozlu temeller üzerine oturtulmuş olmasıdır. Bu da dönem şartları düşünüldüğünde gerçekten üstün bir mimari yeteneği gerektirmektedir. Tiyatronun sahnesi üç katlıdır. Sahne binasının ön yüzü sütunlar, heykeller ve nişler ile süslüdür. Tiyatronun bir dönem kilise olarak da kullanıldığı düşünülmektedir. Bu düşüncenin temeli, oditoryumun her iki ucundaki iki küçük şapel ile oditoryum sıralarında rahiplerin oturacağı yerlerin yazılarla gösterilmiştir olmasıdır. İzleyicilerin sıraları düz zemin üzerinden yukarı doğru yükselmekte ve iki kademeden oluşmaktadır. Dışarıdan içeri girildiğinde kademeler arasındaki dairesel yatay yola üstü kapalı, kemerli yollarla ulaşılır. Bu ulaşımı ise ikinci kademenin altındaki büyük tonozlu geçitlerden orta yola açılan, 22 adet merdivenli giriş sağlar. Birinci kademesi 28 oturma sıralı olan tiyatronun, ikinci kademesinde 21 oturma sırası yer alır. Filmlere konu olan ünlü gladyatör savaşlarına Side Antik Tiyatrosu da sahne olmuştur. Orkestranın yer aldığı çukurun kenarları gladyatör dövüşlerinde izleyicilerin güvenliği için yaklaşık 10 ayak yükseltilmiştir. Sahne binasına ait kalıntıların bir bölümü ve orkestra kenarındaki su toplama hendeğiyle, sahne binasının ön cephesindeki bazı mermer kabartma parçaları günümüze ulaşabilmiş yapılar arasındadır. 17 bin kişi kapasitesine sahip olan tiyatro orkestra yeri, sahnesi, podyumu ve süslemeleriyle, görülmeye değer antik yapılar arasında yer almaktadır.

26 İŞ BANKASI KÜLTÜR YAYINLARI NDAN SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ GELİBOLU (OSMANLI HAREKATI) EDWARD J. ERICKSON Çanakkale Savaşı, Türkiye dışında genellikle yenilenlerin neden ve nasıl yenildiği üzerinden incelenmiş, yenenlerin neden ve nasıl yendiği pek araştırma konusu yapılmamıştır. Türk araştırmacılarsa ülke tarihinin kırılma noktalarından biri olduğu, Mustafa Kemal Atatürk ü ve Kurtuluş Savaşı nın önder kadrosunu yetiştirdiği için Çanakkale Savaşı nın duygusal ağırlığının etkisini her zaman hissetmişlerdir. Hem asker kökenli bir araştırmacı olarak askeri stratejiye hâkim olan, hem de ATASE arşivini kullanan Edward J. Erickson, bu çalışmasıyla eksikleri gidermekte, zaferi getiren ana unsurun sahaya yerleşim, harekât, ateş üstünlüğü, alan egemenliği, ihtiyatların kullanımı ve lojistik açısından Osmanlı Ordusu nun yetkinliği ve üstünlüğü olduğunu ortaya koymaktadır. MÜZİĞİN ÖYKÜSÜ STEFANO CATUCCI Bu kitap, ilk müzik enstrümanlarından en modern tekniklere uzanan, resimlerle zenginleştirilmiş bir rehber niteliğindedir. Tarih öncesinden günümüze, müziğin toplumlarda geçirdiği evrimi, Doğu nun ve Batı nın müzikal geleneklerini, en büyük bestecileri, virtüöz müzisyenleri ve en meşhur besteleri konu edinmektedir.

27 NİÇİN MERAK EDERİZ? TUHAF SORULARA BİLİMSEL YANITLAR VERONIQUE DUPUY-DALMACE Albert Einstein, Özel yeteneklerim yok. Sadece tutku derecesinde merak sahibiyim demişti. Tarihten günümüze insanoğlunun bilgisini sürekli geliştirmesindeki en önemli etkenlerden biri merak unsuru olmuştur. Gençlerin merak duygusunu bilinçli bir şekilde geliştirmek, soru soran bireyler olarak şekillenmelerine yardım eder. Herkesin aklına takılabilecek sorulardan çok çeşitli bir yelpaze oluşturan bu kitap, yanıtlarıyla bilimsel merakı teşvik ederken, soruları çoğaltmak ve Evren i daha iyi anlamak konusunda da çocukları yüreklendirecek. İLK GENÇLİK LEV NIKOLAYEVİC TOLSTOY Lev Nikolayeviç Tolstoy ( ): Anna Karenina, Savaş ve Barış, Diriliş in büyük yazarı, yaşamının son otuz yılında kendini insan, aile, din, devlet, toplum, özgürlük, boyun eğme, başkaldırma, sanat ve estetik konularında kuramsal çalışmalara da verdi. Bu dönemde yazdığı roman ve öykülerinde yıllarca üzerinde düşündüğü insanlık sorunlarını edebi bir kurguyla ele aldı. Tolstoy un yarı otobiyografik denebilecek üçlemesinin ikinci kitabı olan İlkgençlik, ilk kez 1854 yılında Sovremennik dergisinde yayımlandı. İkinci kitap da ilki gibi samimi, sade bir kurguya sahiptir. Tolstoy kendini, ailesini ve çevresini gittikçe daha iyi kavrayan kahramanının manevi gelişimini eserinin merkezine alır. İlkgençlik Tolstoy un benzersiz gözlem gücünün, muazzam tasvir yeteneğinin de ilk örneklerinden biridir.

28

Hayatınıza değer katarak, ev sahibi olmaktan öte yeni bir deneyim sunan Seyir Konutları ile sizleri ayrıcalıklı bir yaşama davet ediyoruz.

Hayatınıza değer katarak, ev sahibi olmaktan öte yeni bir deneyim sunan Seyir Konutları ile sizleri ayrıcalıklı bir yaşama davet ediyoruz. Hayatınıza değer katarak, ev sahibi olmaktan öte yeni bir deneyim sunan Seyir Konutları ile sizleri ayrıcalıklı bir yaşama davet ediyoruz. Estetik değerlere bağlı ve kullanımı kolay mekanları yaratırken

Detaylı

"Nereden başlasam, nasıl anlatsam..."

Nereden başlasam, nasıl anlatsam... Bu yaz Bodrum'suz geçmez! Turgutreis Lagina Bodrum Boutique Hotel'de bir gece çift kişilik konaklama, açık büfe kahvaltı ve akşam yemeği 240 TL yerine 119 TL! (15 Haziran - 27 Ağustos arasında geçerlidir.)

Detaylı

Kanada'da Konaklama. Konaklama ile ilgili alternatıfler sd yurt dışı egitimde. Sizlere istediğiniz yerde konaklama sunuyoruz. Aile yanı konaklama

Kanada'da Konaklama. Konaklama ile ilgili alternatıfler sd yurt dışı egitimde. Sizlere istediğiniz yerde konaklama sunuyoruz. Aile yanı konaklama Kanada'da Konaklama Konaklama ile ilgili alternatıfler sd yurt dışı egitimde Sizlere istediğiniz yerde konaklama sunuyoruz Aile yanı konaklama Kaliteli ve sorumluluk sahibi dil okullarında tüm aileler,

Detaylı

Bağlıca nın En Kapsamlı Projesi

Bağlıca nın En Kapsamlı Projesi Bağlıca nın En Kapsamlı Projesi YAZICI GRUP / YAZICI İNŞAAT Yazıcı İnşaat, Hasan Yazıcı nın 1954 yılında Trabzon dan iş hayatına atılmak üzere yaptığı göçle başlamıştır. Başlangıçta taşeron olarak çalıştığı

Detaylı

Hayat Kurtaracak Öneriler

Hayat Kurtaracak Öneriler On5yirmi5.com Hayat Kurtaracak Öneriler Her sabah 'Ne giyeceğim' sıkıntısı mı yaşıyorsunuz? Üstelik de bir sürü giysiniz varken! Gardırobunuzu yeniden düzenlerseniz bu dertten kurtulursunuz. Yayın Tarihi

Detaylı

Çocuk Gündüz Bakımevi Evangelisch-lutherische Petrigemeinde

Çocuk Gündüz Bakımevi Evangelisch-lutherische Petrigemeinde - PDF Flyer - Çocuk Gündüz Bakımevi Evangelisch-lutherische Petrigemeinde Çocuk Gündüz Bakımevimiz, Hannover-Kleefeld Evangelisch-lutherische Petrigemeinde ye aittir ve Aşağı Saksonya nın en eski kuruluşlarından

Detaylı

NADOL. yaşam evleri. www.anadoluyasamevleri.com

NADOL. yaşam evleri. www.anadoluyasamevleri.com A yaşam evleri. www.anadoluyasamevleri.com A yaşam evleri. ... SEHIRCILIK VE KONT ALGISINI YENIDEN TANIMLIYORZ Safranbolu nun en değerli ve en büyük arazileri üzerinde hayata geçireceğimiz Anadolu Yaşam

Detaylı

www.elaresort.com www.elavillas.com /elaresort +90 444 1 352 /elaresort

www.elaresort.com www.elavillas.com /elaresort +90 444 1 352 /elaresort +90 444 1 352 www.elaresort.com www.elavillas.com /elaresort /elaresort Zarafet ve kaliteyle zenginleşen kusursuz bir dünya... L U X U R I S M Luxurism, sadece bir kelime değil; mükemmelliğin heyecan

Detaylı

Siyahın Tasarımlardaki Önemi Nedir?

Siyahın Tasarımlardaki Önemi Nedir? Siyahın Tasarımlardaki Önemi Nedir? Asil duruşu nedeniyle bayanların kıyafetlerde tercih ettiği renklerin başında siyah gelir. Kadına zerafet ve incelik katan siyah aynı zamanda kadınları daha zayıf ve

Detaylı

TERMAL SU NEDİR? Termal sular, sıcaklıkları 20 C nin üzerinde ve mineral yönünden zengin olan doğal kaynak sularıdır.

TERMAL SU NEDİR? Termal sular, sıcaklıkları 20 C nin üzerinde ve mineral yönünden zengin olan doğal kaynak sularıdır. Su olmadan medeniyet olmaz. Tarih boyu kurulan bütün medeniyetler su etrafında şekillenmiştir. Su kemerleri, sarnıçlar, çeşmeler ve hamamlar medeniyetin olmazsa olmaz unsurları haline gelmiştir. Özellikle

Detaylı

parkresidencescadde.com

parkresidencescadde.com parkresidencescadde.com SİZE ÖZEL AYRICALIKLI BİR YAŞAM... Moderni, klasiği, özel hissetmeyi, hayatın merkezinde olmayı, kendini şımartmayı, modayı, sanatı, güneşi, gökyüzünü, ayrıcalıklı yaşamayı

Detaylı

Lobi ve Resepsiyon / Lobby & Reception

Lobi ve Resepsiyon / Lobby & Reception Lobi ve Resepsiyon / Lobby & Reception Denize sıfır konumlanan Sahil Martı Otel, konforlu odaları ve deneyimli kadrosu ile 30 yıldan bu yana konuklarını ağırlıyor. Eşsiz kumsalı ve deniz manzarası ile

Detaylı

Bağdat Caddesi ne yakışan yüksek standartlar

Bağdat Caddesi ne yakışan yüksek standartlar Bağdat Caddesi ne yakışan yüksek standartlar Bağdat Caddesi nde ÖZLEDİĞİNİZ YAŞAM PROJE TESLİM TARİHİ TEMMUZ 2016 Yeşilpark Cadde Projesi, İstanbul un en değerli bölgelerinden olan Bağdat Caddesi Göztepe

Detaylı

Geleceğinizin İnşası...

Geleceğinizin İnşası... www.osmanmetininsaat.com Geleceğinizin İnşası... Oğuz İnşaat, sektöründe sahip olduğu tecrübesi ve kalite anlayışıyla her geçen yıl daha güçlü ve daha büyük projelere imza atarak başarılı ilerleyişini

Detaylı

www.momentistanbul.com

www.momentistanbul.com www.momentistanbul.com Kartal ın en çok konuşulan projesi: Moment İstanbul İki kule olarak inşa edilen Moment İstanbul, sıra dışı dikey mimarisiyle ne kadar prestijli bir proje olduğunu daha ilk bakışta

Detaylı

Pratik ev Fikirleri ve Alışveriş Dergisi

Pratik ev Fikirleri ve Alışveriş Dergisi YAYIN BİLGİLERİ Yayın yılı: Yayın periyodu: Tirajı: Okur Sayısı: 2006 Aylık 4,50 59.738 80.000 PRATİK EV FİKİRLERİ&ALIŞVERİŞ DERGİSİ TL EKİM 2013 Reklamın Görülme Sayısı: 205.000 4.50 TL Yayın Direktörü

Detaylı

Keyifli ve ışıltılı yaşamın kapıları Park Vera ile aralanıyor...

Keyifli ve ışıltılı yaşamın kapıları Park Vera ile aralanıyor... Keyifli ve ışıltılı yaşamın kapıları Park Vera ile aralanıyor... Çocuğundan büyüğüne ailenin tüm fertleri için düşünülmüş kullanılabilir detaylarıyla yüksek yaşam konforu sunabilmek için projenin başından

Detaylı

Beyrut. Beyrut (20-24 Nisan 2011)

Beyrut. Beyrut (20-24 Nisan 2011) arkanızda ayak izi bırakmayın! (20-24 Nisan 2011) Bir yandan gökyüzünün kapladığı o esrarengiz gri örtünün ardında kim bilir ne öyküler yaşanmıştır diye düşündüren, diğer yandan da farklı kültürleri, şık

Detaylı

Erçal Fındık Otomotiv San. Tic. A.Ş.

Erçal Fındık Otomotiv San. Tic. A.Ş. Erçal Fındık Otomotiv San. Tic. A.Ş. denizi, sahili ve kumsalı ile Samsun'un yeni yaşam merkezi Atakum'da 4-5 Yeni bir yaşama hazır olun... 6-7 Bir Yanım Derya Deniz Karadeniz in kalbinde, şehrin dokusuyla

Detaylı

INDEX 4-7 8-11 12-13 14-17 18-21 22-23 24 25 26-27 28-29 32-35 36-39 40-43

INDEX 4-7 8-11 12-13 14-17 18-21 22-23 24 25 26-27 28-29 32-35 36-39 40-43 INDEX Yılların tecrübesiyle mobilya sektöründe kalıcı ve sağlam bir yer edinen Perla Sofa,her geçen gün artan hizmet kalitesi ve müşteri portföyü ile faaliyetlerini aralıksız sürdürmektedir.sahip olduğu

Detaylı

www.higebzeist.com HOLIDAY INN Gebze Istanbul Asia

www.higebzeist.com HOLIDAY INN Gebze Istanbul Asia www.higebzeist.com HOLIDAY INN Gebze Istanbul Asia Holiday Inn Gebze - İstanbul Asia ya Hoşgeldiniz Dünyada 4500 ün üzerinde, en fazla otel sayısına sahip, IHG Intercontinental Hotels Grubu üyesi olan

Detaylı

Yaşamın Rengi. Topraktan Yaşama

Yaşamın Rengi. Topraktan Yaşama Yaşamın Rengi Yaşamın Rengi Tasarım & Basım : Demirkolbasim.com Topraktan Yaşama Seydioğlu Grup Yatırım A.Ş. Merkez Ofis Tel : 0216 307 61 96 Fax : 0216 307 61 97 Adres : Velibaba mah.dolayoba Cad. Tolga

Detaylı

index index Avangarde Takımlar Avangarde Takımlar Maksi Takımlar Delüx Takımlar Corner Takımlar

index index Avangarde Takımlar Avangarde Takımlar Maksi Takımlar Delüx Takımlar Corner Takımlar index index Avangarde Takımlar 04-05 Lüks ELit Berjerli 06-07 Lüks ELit Berjerli 08-09 Lüks ELit Berjerli 10-11 Yalı 12-13 Yalı Takımlar 14-15 Zümrüt 16-17 Eftalya 18-19 Eliza 20-21 Eliza 22-23 Pırlanta

Detaylı

Yapı ve Emlak Projeleri Tasarım Kategorisi Kazananı

Yapı ve Emlak Projeleri Tasarım Kategorisi Kazananı Yapı ve Emlak Projeleri Tasarım Kategorisi Kazananı KONSEPT PROJE 5 Akay İnşaat ın yeni gözdesi Yeni yaşam tarzınıza merhaba deyin. Doğallıktan taviz vermeyen modern tasarımlarla dolu, hem rahat hem şık

Detaylı

Anneye En Güzel Hediye Olarak Ne Alınması Gerekir?

Anneye En Güzel Hediye Olarak Ne Alınması Gerekir? Anneye En Güzel Hediye Olarak Ne Alınması Gerekir? Hayatımızın en değerli varlığıdır anneler. O halde onlara verdiğimiz hediyelerinde manevi bir değeri olmalıdır. Anneler için hediyenin maddi değeri değil

Detaylı

R E Z İ D A N S - O F İ S - Ç A R Ş I

R E Z İ D A N S - O F İ S - Ç A R Ş I REZİDANS-OFİS-ÇARŞI Turgutlu ya Yeni Bir Bakış Açısı Alphard İnşaat A.Ş. ALPHARD REZİDANS Projesini Ege nin yükselen yıldızı Turgutlu da inşa ediyor. Ege ekonomisinin başkent adayı Turgutlu, rahat ve

Detaylı

Bir evden öte; cennetten ilham almış bir köşeye hoş geldiniz.

Bir evden öte; cennetten ilham almış bir köşeye hoş geldiniz. Bir evden öte; cennetten ilham almış bir köşeye hoş geldiniz. 29.000 metrekarede, 32 konutluk ilk etabını sizlerle buluşturan Aden Ballıkpınarı, toplam 78 adet özel villa ile kurgusunu tamamlayacak. 4

Detaylı

Ankara nın Yeni Vadisi

Ankara nın Yeni Vadisi Ankara nın Yeni Vadisi Ankara nın Yeni Vadisi Doğaya dönebileceğiniz yeşil alanların ve modern, konforlu, güvenli ve keyifli bir yaşam alanının herkesin hakkı olduğuna inanarak tasarladık bu projeyi. Keçiören

Detaylı

Kiralık villa Kalkan Merkez Kışla Mevkinde, Ödüllü Mahal Plajına 300 m mesafede konumlanmıştır. Muhteşem deniz, doğa ve Kalkan manzarasına sahiptir.

Kiralık villa Kalkan Merkez Kışla Mevkinde, Ödüllü Mahal Plajına 300 m mesafede konumlanmıştır. Muhteşem deniz, doğa ve Kalkan manzarasına sahiptir. Villa Mavi Kelebek Özet Kiralık villa Kalkan Merkez Kışla Mevkinde, Ödüllü Mahal Plajına 300 m mesafede konumlanmıştır. Muhteşem deniz, doğa ve Kalkan manzarasına sahiptir. Image not found http://www.tatilvillas.com/images/w.200/h.200/c.1/mr.1/d.listing_photos/sd.2016-11/i.6b2ea1af9881392e6bfbdcdecd42e91f.jpg

Detaylı

Mağusa da yaşam değişiyor... Yepyenİ bir anlayış, NorthernLand kalitesiyle birleşerek hayatımıza giriyor...

Mağusa da yaşam değişiyor... Yepyenİ bir anlayış, NorthernLand kalitesiyle birleşerek hayatımıza giriyor... Mağusa da yaşam değişiyor... Yepyenİ bir anlayış, NorthernLand kalitesiyle birleşerek hayatımıza giriyor... 0392 444 4000 www.northernlandcyprus.com www.facebook.com/northernlandcyprus info@northernlandcyprus.com

Detaylı

TURUNÇ Ege ve Akdeniz in kucaklaştığı noktada özel bir koy olan Turunç Mavi bayraklı plajı, pırıl pırıl kumsalı, masmavi denizi ile cennetten bir

TURUNÇ Ege ve Akdeniz in kucaklaştığı noktada özel bir koy olan Turunç Mavi bayraklı plajı, pırıl pırıl kumsalı, masmavi denizi ile cennetten bir TURUNÇ Ege ve Akdeniz in kucaklaştığı noktada özel bir koy olan Turunç Mavi bayraklı plajı, pırıl pırıl kumsalı, masmavi denizi ile cennetten bir köşe Çam ağaçlarıyla çevrelenmiş dağ yollarında, kıvrılarak

Detaylı

Her birini özenle seçtiğimiz çiçeklere ek olarak mağazamızda İtalya'dan getirdiğimiz kullanışlı ve dekoratif hediyelik eşyaları da bulacaksınız.

Her birini özenle seçtiğimiz çiçeklere ek olarak mağazamızda İtalya'dan getirdiğimiz kullanışlı ve dekoratif hediyelik eşyaları da bulacaksınız. La Maison des Fleurs, 2009 yılında çiçekçilikte farklı bir anlayış ve kaliteyi uygun fiyatlarla müşterileriyle buluşturma fikriyle Kuruçeşme'de kuruldu. Yurt dışında iç mimarlık ve Event Management konusunda

Detaylı

genç odası Özgün bir biçimde dekore edilen odalar, gençleri mutlu eder. Genç odası dekore edilirken mümkün olduğunca bilindik kalıplardan ve renklerden arınılmalı, daha özgün ve yenilikçi çözümlere yönelinmelidir.

Detaylı

Hayal gücünüzden ilham alınarak inşa edilmiş bir yaşam.

Hayal gücünüzden ilham alınarak inşa edilmiş bir yaşam. Hayal gücünüzden ilham alınarak inşa edilmiş bir yaşam. Kartal ın hayata bakış açısı değişiyor... Hayat yeni bir anlam kazanıyor. 01 Rezidans yaşamının ışıltılı dünyası içinde, tüm ayrıcalıkların elinizin

Detaylı

Başkent in en özel caddesinde,

Başkent in en özel caddesinde, Başkent in en özel caddesinde, size özel bir hayat... Şehrin merkezinde ama şehrin gürültüsü ve trafiğinden uzakta yer alan, günlük yaşamınızda ihtiyaç duyabileceğiniz her noktaya yakın mesafede konumlanan,

Detaylı

BURJ ANTEP F&H Y PI. www.burjantep.com

BURJ ANTEP F&H Y PI. www.burjantep.com F&H Y PI BURJ ANTEP Adres : Zübeyde Hanım bul. Masal Park karşısı No:38 GAZİANTEP Tel : +90 342 322 43 00 (3 hat) Fax : +90 342 322 43 03 E-mail : info@fhyapi.com www.burjantep.com BurjAntep Bir Fh Yapı

Detaylı

LÜKS, LOCA ŞİRİNKÖY İLE YENİDEN TANIMLANIYOR...

LÜKS, LOCA ŞİRİNKÖY İLE YENİDEN TANIMLANIYOR... MÜKEMMELİ VE KUSURSUZU ARAYANLAR İÇİN, BİLİNEN STANDARTLARIN ÜSTÜNDE KALİTELİ BİR YAŞAMIN KAPILARINI AÇIYOR. LÜKS, İLE YENİDEN TANIMLANIYOR... SADECE ON İKİ SEÇKİN AİLEYE! Yeni lüks, hiç beklemediğiniz

Detaylı

KIRILL ISTOMIN in. renkli dünyası ve DEKO TASARIM

KIRILL ISTOMIN in. renkli dünyası ve DEKO TASARIM DEKO TASARIM Senem ÖZTÜRK / senem.ozturk@alem.com.tr Biliyorum ki dekoratör sözcüğü bugün pek de popüler değil, hatta modası geçmiş bir ifade fakat yine de kendimi dekoratör olarak tanımlamak bana daha

Detaylı

HAKKIMIZDA. Çalışmak bizden rahat ve huzur içinde yaşamak sizden ŞİRKETLER GRUBU İŞTİRAKİDİR

HAKKIMIZDA. Çalışmak bizden rahat ve huzur içinde yaşamak sizden ŞİRKETLER GRUBU İŞTİRAKİDİR HAKKIMIZDA Mimari özgünlüğün, teknoloji ve mühendislikle birlikte önem kazanacağına inanan Gama Grup un inşaat sektöründeki deneyimleri, bu kez de STUDİO GARDEN projesiyle hayat bulmaktadır. Rahat ve huzur

Detaylı

ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΑΙΔΕΙΑΣ ΚΑΙ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΜΕΣΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΚΡΑΤΙΚΑ ΙΝΣΤΙΤΟΥΤΑ ΕΠΙΜΟΡΦΩΣΗΣ

ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΑΙΔΕΙΑΣ ΚΑΙ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΜΕΣΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΚΡΑΤΙΚΑ ΙΝΣΤΙΤΟΥΤΑ ΕΠΙΜΟΡΦΩΣΗΣ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΑΙΔΕΙΑΣ ΚΑΙ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΜΕΣΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΚΡΑΤΙΚΑ ΙΝΣΤΙΤΟΥΤΑ ΕΠΙΜΟΡΦΩΣΗΣ ΤΕΛΙΚΕΣ ΕΝΙΑΙΕΣ ΓΡΑΠΤΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΣΧΟΛΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ: 2013-2014 Μάθημα: Τουρκικά Επίπεδο: Ε3 Διάρκεια: 2 ώρες Ημερομηνία:

Detaylı

Türkçe Ulusal Derlemi Sözcük Sıklıkları (ilk 1000)

Türkçe Ulusal Derlemi Sözcük Sıklıkları (ilk 1000) Türkçe Ulusal Derlemi Sözcük Sıklıkları (ilk 1000) 14.08.2014 SIRA SIKLIK SÖZCÜK TÜR AÇIKLAMA 1 1209785 bir DT Belirleyici 2 1004455 ve CJ Bağlaç 3 625335 bu PN Adıl 4 361061 da AV Belirteç 5 352249 de

Detaylı

Kararlı Kadınlar 4 Yaşında!

Kararlı Kadınlar 4 Yaşında! Her zevke hitap eden özel koleksiyonlardan dilediğinizi seçin, karar sizin... Mevsimler, doğa, hava, bitkiler ve evimizdeki menekşe bile değişiyor. Çevremizdeki her şey doğanın yenilenme hevesine ortak

Detaylı

Hayat boyu, hayat dolu!..

Hayat boyu, hayat dolu!.. Hayat boyu, hayat dolu!.. KAYSERİ: Sivas Caddesi İpeksaray AVM A Kule 5. Kat Melikgazi - Kayseri Tel. +90352 224 24 10 Fax. +90352 224 2412 İSTANBUL: İkitelli Organize Sanayi Bölgesi Turgut Özal Caddesi

Detaylı

Mark Howorth imzasıyla

Mark Howorth imzasıyla DEKO TASARIM Senem ÖZTÜRK / senem.ozturk@alem.com.tr Mark Howorth imzasıyla CHALET SOLAIS İsviçre nin Villars bölgesindeki dağların tepesinde, vadiye hakim bir noktada bulunan Chalet Solais, ünlü İngiliz

Detaylı

Motelimiz, 7 iki kişilik oda, 2 üç kişilik oda ve 3 bungalowdan oluşuyor. Bungalowlarda 2 yatak odası ve 4 yatak var.çocuklu Aileler için çok ideal

Motelimiz, 7 iki kişilik oda, 2 üç kişilik oda ve 3 bungalowdan oluşuyor. Bungalowlarda 2 yatak odası ve 4 yatak var.çocuklu Aileler için çok ideal Adres : Çıralı - Olimpos - Kemer - Antalya - Türkiye Tel : 0090 242 825 73 27-825 73 28 Fax : 0090 242 825 71 28 Web : www.orangemotel.net E-mail : info@orangemotel.net Motelimiz, 7 iki kişilik oda, 2

Detaylı

www.vadiankaraevleri.com projemizin en büyük avantajlarından biri şehrin merkezinde olup aynı zamanda sessizliğin ve sakinliğin hakim olduğu ormana komşu olmasıdır. Ormanın huzur veren doğasıyla yaşayıp

Detaylı

İZMİR. Birçok uygarlığa ev sahipliği yapmış, 8500 yıllık tarihi ve kültürel zenginliği ile Ege de parlayan bir inci tanesi...

İZMİR. Birçok uygarlığa ev sahipliği yapmış, 8500 yıllık tarihi ve kültürel zenginliği ile Ege de parlayan bir inci tanesi... İZMİR Birçok uygarlığa ev sahipliği yapmış, 8500 yıllık tarihi ve kültürel zenginliği ile Ege de parlayan bir inci tanesi... ÇEŞME Antik çağlardan günümüze uzanan eşsiz tarihi, sakin ve huzurlu yapısı,

Detaylı

SİZİN WEB SİTENİZ BİR TANEDİR!

SİZİN WEB SİTENİZ BİR TANEDİR! 1 SİZİN WEB SİTENİZ BİR TANEDİR! Tabi şu da bir gerçek ki, sizin siteniz 350 milyon ve hala artmakta olan siteden bir tanesidir. Sitenizin diğerlerinden ayrılması ve ayakta kalması için ne yapabilirsiniz?

Detaylı

HAKKIMIZDA. MOBSAR Mobilya Sanayi A.Ş.

HAKKIMIZDA. MOBSAR Mobilya Sanayi A.Ş. Collection HAKKIMIZDA MOBSAR Mobilya Sanayi A.Ş. 2007 de Düzce de kuruldu. Saray Holding bünyesinde kurulan İstanbul merkezli MOBSAR, Verelli markası ile mobilya sektöründe faaliyet gösteriyor. Oturma

Detaylı

Merhaba! Daha önce söyleyen muhakkak olmuştur, biz yine de hatırlatalım; Mutluluk herkese çok yakışıyor

Merhaba! Daha önce söyleyen muhakkak olmuştur, biz yine de hatırlatalım; Mutluluk herkese çok yakışıyor M U T L U L U Ğ U B A L K O N D A Y A Ş A Y I N Merhaba! Daha önce söyleyen muhakkak olmuştur, biz yine de hatırlatalım; Mutluluk herkese çok yakışıyor Balkon projemizin içerisinde sizi mutlu edeceğini

Detaylı

2012/2013 TÜM PROGRAMLARA VE BİLGİ KLAVUZUNA GENEL BİR BAKIŞ

2012/2013 TÜM PROGRAMLARA VE BİLGİ KLAVUZUNA GENEL BİR BAKIŞ 2012/2013 TÜM PROGRAMLARA VE BİLGİ KLAVUZUNA GENEL BİR BAKIŞ burgbad Solitaire Serileri Solitaire Kişinin bireyselliğinin olağandışı bir şekilde ifade etmesi. Form ve fonksiyon en üst düzeydedir. Hiç şüphesiz

Detaylı

Bir CEMRE Düşer, YAŞAM Renklenir

Bir CEMRE Düşer, YAŞAM Renklenir Bir CEMRE Düşer, YAŞAM Renklenir Bilecik te bir İLK Bir CEMRE Düşer, YAŞAM Renklenir 17 yıllık tecrübesi ile uluslararası deneyimi ve sürekli yenilenen proje anlayışıyla Esestaş İnşaat, pek çok farklı

Detaylı

Seyahatte Tasarruf Rehberi Yapmanız ve Yapmamanız Gerekenler

Seyahatte Tasarruf Rehberi Yapmanız ve Yapmamanız Gerekenler Seyahatte Tasarruf Rehberi Yapmanız ve Yapmamanız Gerekenler 10 uygulaması kolay tasarruf ipucu Seyahatin en büyük engellerinden bir tanesi bütçe... Keseyi yönetememek sadece gitmenizin değil, gittiğinizde

Detaylı

Sunshine Villa Guzel. Özet. Açıklama

Sunshine Villa Guzel. Özet. Açıklama Sunshine Villa Guzel Özet Side Evrenseki'de,denize 800m uzaklıktaki bir yazlık sitede bulunan etrafı bitkilerle çevrili özel havuzlu,3+1 villamız, 6 kişilik konaklama imkanı sunmaktadır. Açıklama Side

Detaylı

Oturum aç butonuna tıklayın.

Oturum aç butonuna tıklayın. Adım 1 Oturum açın. Oturum aç butonuna tıklayın. Adım 1 Oturum açın. Kullanıcı adınızı ve şifrenizi yazın. İpucu: Eğer şifrenizi hatırlayamazsanız, Şifrenizi mi unuttunuz? istemini kullanın. Adım 2 Profilinizi

Detaylı

Teknolojinin Buluşma Noktası...

Teknolojinin Buluşma Noktası... Teknolojinin Buluşma Noktası... Şimdi Hacettepe Teknokent içinde görkemli mimarisi, konforlu ofisleri, zengin sosyal olanakları ve ileri teknolojik altyapısı ile benzersiz bir ofis konsepti hayata geçiriliyor.

Detaylı

vitra.com.tr vitrabluelife.com Wellness SPA çözümleri

vitra.com.tr vitrabluelife.com Wellness SPA çözümleri vitra.com.tr vitrabluelife.com Wellness SPA çözümleri 02 Well-Nature 06 Well-Fit 10 Well-Joy 14 Well-Break VitrA Wellness/SPA Çözümleri. İçinde bakım, dinlenme ve yenilenme var. Günlük hayatın stresinden

Detaylı

Bulgaria-Turkey IPA Cross-Border Programme CCI Number 2007CB16IPO008

Bulgaria-Turkey IPA Cross-Border Programme CCI Number 2007CB16IPO008 MADZHAROVO" DESTİNASYONU Haftanın turu Doğu Rodopların muhteşem ve eşsiz güzelliklerinde dolaşırken, İvaylovgrad barajının girişinde geniş kumsalları ile Arda nehrinin en güzel mendereslerini oluşturduğu

Detaylı

Fortis Yapı // Hakkında

Fortis Yapı // Hakkında Fortis Yapı // Hakkında Fortis Yapı A.Ş., sektörün öncü firmaları Bimpeks, Erdil ve Şentürk ü aynı çatı altında bir araya getiren dinamik ve modern bir şirkettir. Yapı sektöründeki teknolojik yenilikleri

Detaylı

02/17 Jelinek, Hauschildt, Moritz, Okyay, & Taş HOŞGELDİNİZ. Depresyon Tedavisinde Metakognisyon Eğitimi (D-MCT)

02/17 Jelinek, Hauschildt, Moritz, Okyay, & Taş HOŞGELDİNİZ. Depresyon Tedavisinde Metakognisyon Eğitimi (D-MCT) 02/17 Jelinek, Hauschildt, Moritz, Okyay, & Taş ljelinek@uke.de HOŞGELDİNİZ Depresyon Tedavisinde Metakognisyon Eğitimi (D-MCT) D-MCT: Uzay Pozisyonu Günün Konusu Davranış Hafıza Depresyon Denken Duyguların

Detaylı

Latince de kesişme, bağlantı noktası anlamına gelen NEXUS kelimesi METSAN NEXUS da projenin dikkat çekici mimarisi, ulaşım kolaylığı, lüks yaşam

Latince de kesişme, bağlantı noktası anlamına gelen NEXUS kelimesi METSAN NEXUS da projenin dikkat çekici mimarisi, ulaşım kolaylığı, lüks yaşam www.metsannexus.com METSAN NEXUS BİR PROJESİDİR Latince de kesişme, bağlantı noktası anlamına gelen NEXUS kelimesi METSAN NEXUS da projenin dikkat çekici mimarisi, ulaşım kolaylığı, lüks yaşam tarzını

Detaylı

Okuma- Yazmaya Hazırlık. Türkçe Dil Etkinlikleri Sanat Etkinlikleri Oyunlar Müzik Ve Ritim. Fen Ve Doğa Etkinlikleri

Okuma- Yazmaya Hazırlık. Türkçe Dil Etkinlikleri Sanat Etkinlikleri Oyunlar Müzik Ve Ritim. Fen Ve Doğa Etkinlikleri Türkçe Dil Etkinlikleri Sanat Etkinlikleri Oyunlar Müzik Ve Ritim Sohbetler *Tatilde neler yaptık? *Hava nedir? Hangi duyu organımızla hissederiz? *Tatildeyken hava nasıl değişimler oldu? *Müzik dendiğinde

Detaylı

UR 2430.Bölge Ordu Rotary Kulübü Ünye Rotary Kulübü

UR 2430.Bölge Ordu Rotary Kulübü Ünye Rotary Kulübü UR 2430.Bölge Ordu Rotary Kulübü Ünye Rotary Kulübü KULAKKAYA YAYLASI Zifin Otel Ağaçbaşı Tabiat Parkı 25-27 Ağustos 2017 Sevgili Babalar, UR 2430.BÖLGE ORDU ROTARY KULÜBÜ ve ÜNYE ROTARY KULÜBÜ BABA &

Detaylı

Geleceği Bugünden Görmek...

Geleceği Bugünden Görmek... Geleceği Bugünden Görmek... Skycity - Pera GYO A.Ş. tarafından geliştirilmiş ve Denizli de satışa sunulmuş ticari binaların tescilli markasıdır. İş Dünyasında Yeni Bir Anlayış Skycity; Ege nin hızla gelişen

Detaylı

OLİMPA PARK PLUS TA. 488 23 61 www.olimpapark.com. plus 0212

OLİMPA PARK PLUS TA. 488 23 61 www.olimpapark.com. plus 0212 Başakşehir in gözdesi Olimpa Park ın zengin sosyal olanaklarla donatılmış yeni etabı Olimpa Park Plus, Başakşehir in ünlü mimarı Fuzul Yapı güvencesiyle Kat Kat Yaşam, Kat Kat Kazanç sunuyor. OLİMPA PARK

Detaylı

Makedonya Cumhuriyeti ; 1991 yılında Yugoslavya Sosyalist Federatif Cumhuriyeti nin iç savaşlara girdiği dönemde bağımsızlığını ilan etmiştir.

Makedonya Cumhuriyeti ; 1991 yılında Yugoslavya Sosyalist Federatif Cumhuriyeti nin iç savaşlara girdiği dönemde bağımsızlığını ilan etmiştir. Makedonya Cumhuriyeti ; 1991 yılında Yugoslavya Sosyalist Federatif Cumhuriyeti nin iç savaşlara girdiği dönemde bağımsızlığını ilan etmiştir. Kuzeyde Sırbistan ve Kosova batıda Arnavutluk, güneyde Yunanistan,

Detaylı

Kalkan Kördere Mevkinde yer alan kiralık lüks villamız, eşsiz Kalkan, deniz ve doğa manzarasına hakim, Toros dağlarının eteğinde konumlanmaktadır.

Kalkan Kördere Mevkinde yer alan kiralık lüks villamız, eşsiz Kalkan, deniz ve doğa manzarasına hakim, Toros dağlarının eteğinde konumlanmaktadır. Villa Akca Özet Kalkan Kördere Mevkinde yer alan kiralık lüks villamız, eşsiz Kalkan, deniz ve doğa manzarasına hakim, Toros dağlarının eteğinde konumlanmaktadır. Açıklama VİLLA AKCA Kalkan Kördere mevkiinde

Detaylı

Sessiz Koza. Minehead de yer alan bu keyifli yaşam alanını tarif etmek için samimi, sıcak ve huzurlu demek yeterli...

Sessiz Koza. Minehead de yer alan bu keyifli yaşam alanını tarif etmek için samimi, sıcak ve huzurlu demek yeterli... Sessiz Koza Minehead de yer alan bu keyifli yaşam alanını tarif etmek için samimi, sıcak ve huzurlu demek yeterli... Hazırlayan SELİN AKAL GÜLMEZ FOTOĞRAFLAR UNIQUE HOME STAY Ocak 2016 ALLDecor 133 EVLER

Detaylı

www.zeytuniteras.com Hayalini Kurduğunuz Müstakil Yaşam... www.zeytuniteras.com Diğerleri... Kargaşa içinde... Trafikten bunalmış... Şehir hayatını stres içinde yaşarken... Zeytuni Teras sakinleri ne

Detaylı

www.vivatrendankara.com www.vivatrendankara.com Aile olmanın huzurunu göklerde yaşayın Yenimahalle Pamuklar vadisi üzerinde 4934 m 2 arsa alanı üzerinde 4250 m 2 yeşil alana sahip Viva Trend Ankara sosyal

Detaylı

Şef Makbul Ev Yemekleri'nin sahibi Pelin Tüzün Quality of magazine'e konuk oldu

Şef Makbul Ev Yemekleri'nin sahibi Pelin Tüzün Quality of magazine'e konuk oldu Şef Makbul Ev Yemekleri'nin sahibi Pelin Tüzün Quality of magazine'e konuk oldu Hayallere inanmam, insan çok çalışırsa başarır Pelin Tüzün, Bebek te üç ay önce hizmete giren Şef makbul Ev Yemekleri nin

Detaylı

A.Ş. projesidir. 4 safir kadar parlak bir yaşam...

A.Ş. projesidir. 4 safir kadar parlak bir yaşam... 1 A.Ş. projesidir. 4 safir kadar parlak bir yaşam... 5 Pursaklar da Safİr kadar parlak bir yaşam... İnşaatın güven veren markası Çiftçioğlu Grup un 20 senelik deneyimiyle Pursaklar da yükselen bu prestijli

Detaylı

Senem ÖZTÜRK / senem.ozturk@alem.com.tr YANSIMALARIN BÜYÜSÜ

Senem ÖZTÜRK / senem.ozturk@alem.com.tr YANSIMALARIN BÜYÜSÜ Senem ÖZTÜRK / senem.ozturk@alem.com.tr YANSIMALARIN BÜYÜSÜ Londra North Yorkshire daki bu şık daire, Güney Afrika doğumlu Britanyalı iç mimar Lucia Caballero tarafından tasarlanmış. İç mekanda kullanılan

Detaylı

Ilgaz a Unutulmaz Bir Yolculuk

Ilgaz a Unutulmaz Bir Yolculuk Ilgaz a Unutulmaz Bir Yolculuk Ilgaz bozulmamış doğası, tertemiz havası ve binlerce yıllık geçmişiyle Anadolu nun hem yüce bir dağı hem de pek çok medeniyetin harmanlandığı önemli bir kültür coğrafyasıdır.

Detaylı

Kalkan günlük kiralık villa, Kalkan merkeze yakın Kışla Mevkinde; Mavi Bayrak ödüllü Kışla Plajına 500 m mesafede konumlanmıştır.

Kalkan günlük kiralık villa, Kalkan merkeze yakın Kışla Mevkinde; Mavi Bayrak ödüllü Kışla Plajına 500 m mesafede konumlanmıştır. Villa White Star Özet Kalkan günlük kiralık villa, Kalkan merkeze yakın Kışla Mevkinde; Mavi Bayrak ödüllü Kışla Plajına 500 m mesafede konumlanmıştır. Açıklama VİLLA WHITE STAR Kalkan Merkez Kışla Mevkiinde,

Detaylı

2012/2013 TÜM PROGRAMLARA VE BİLGİ KLAVUZUNA GENEL BİR BAKIŞ

2012/2013 TÜM PROGRAMLARA VE BİLGİ KLAVUZUNA GENEL BİR BAKIŞ 2012/2013 TÜM PROGRAMLARA VE BİLGİ KLAVUZUNA GENEL BİR BAKIŞ burgbad Solitaire Serileri Solitaire Kişinin bireyselliğinin olağandışı bir şekilde ifade etmesi. Form ve fonksiyon en üst düzeydedir. Hiç şüphesiz

Detaylı

GAYRİMENKUL GELİŞTİRME

GAYRİMENKUL GELİŞTİRME GAYRİMENKUL GELİŞTİRME Halkal n n ilk Gerçek Residence Projesi: ARK Residence Türk Sanayisinin en önemli kurucularından birisi olan Komsan, bugüne kadar sunulan kalite anlayışını yukarılara taşıyarak gayrimenkul

Detaylı

2KiloMavi de. Misafir Yazarlık. Eylül 2012. 2kilomavi.wordpress.com

2KiloMavi de. Misafir Yazarlık. Eylül 2012. 2kilomavi.wordpress.com de Misafir Yazarlık Eylül 2012 de Misafir Yazarlık Nedir? Misafir yazarlık, de yazar olmayan takipçilerimizin yazdıkları herhangi bir yazılarının de yayınlanması anlamına gelir. Kendi bloğunuz olsun ya

Detaylı

SANAT ATÖLYEMİZ ATÖLYEDE NELER OLUYOR? Renk çalışmaları, Üç Boyutlu Çalışmalar ve Otoportre Çalışmaları

SANAT ATÖLYEMİZ ATÖLYEDE NELER OLUYOR? Renk çalışmaları, Üç Boyutlu Çalışmalar ve Otoportre Çalışmaları SANAT ATÖLYEMİZ ATÖLYEDE NELER OLUYOR? Renk çalışmaları, Üç Boyutlu Çalışmalar ve Otoportre Çalışmaları Yapıldı. Renk çalışmalarında; çocukların renk algısını geliştirmek amacıyla üç ana renk vererek ara

Detaylı

DÖRT BİR YANINIZDA ŞEHRİN AYRICALIKLARI...

DÖRT BİR YANINIZDA ŞEHRİN AYRICALIKLARI... DÖRT BİR YANINIZDA ŞEHRİN AYRICALIKLARI... ARY Poyraz, Anadolu Yakasının farklı güzelliğini her yönüyle taşıyan Bostancı da hayata geçireceği projeyle, sizi ayrıcalıklı bir hayata davet ediyor. Bir yandan

Detaylı

Yunanistan - Mikonos. www.gazella.com 0212 233 15 98 1

Yunanistan - Mikonos. www.gazella.com 0212 233 15 98 1 Yunanistan - Mikonos Yunanistan - Mikonos Dünya nın en iyi 22 adası arasında gösterilen ve Avrupa Jet Set inin uğrak tatil yerlerinden biri, Ege nin serin, masmavi denizine sahip, sabahın ilk ışıklarına

Detaylı

YAŞAM ALANINIZ SİZE ÖZELDİR

YAŞAM ALANINIZ SİZE ÖZELDİR Konutta Altın Çağı YAŞAM ALANINIZ SİZE ÖZELDİR Çağıl İnşaat / Altınbaşak Konutları Çağıl İnşaat 1994 yılında kurulan; çok katlı yapıların tasarımı ve yapımı, yol, sanat yapıları ve köprü yapımında uzmanlaşmış

Detaylı

1977 yılında, insanımızın kendine ait huzur dolu bir ev hayaline, nitelikli ve güvenli yaşam alanları idealimizle cevap vermek için yola koyulduk.

1977 yılında, insanımızın kendine ait huzur dolu bir ev hayaline, nitelikli ve güvenli yaşam alanları idealimizle cevap vermek için yola koyulduk. 1977 yılında, insanımızın kendine ait huzur dolu bir ev hayaline, nitelikli ve güvenli yaşam alanları idealimizle cevap vermek için yola koyulduk. Günümüze geldiğimizde, binlerce konut teslimi gerçekleştiren

Detaylı

Erasmus programı ile gidilebilecek en iyi 10 şehir

Erasmus programı ile gidilebilecek en iyi 10 şehir 1 / 6 2014/11/14 17:03 Erasmus programı ile gidilebilecek en iyi 10 şehir Öykü Çetin Radikalist / 09/11/2014 Erasmus projesi her yıl yüzlerce öğrenciye farklı ülkelerde eğitim alma fırsatı sunuyor. Peki,

Detaylı

Kiralanabilir Teknokent Ofisleri

Kiralanabilir Teknokent Ofisleri Kiralanabilir Teknokent Ofisleri Teknolojinin Buluşma Noktası... Şimdi Hacettepe Teknokent içinde görkemli mimarisi, konforlu ofisleri, zengin sosyal olanakları ve ileri teknolojik altyapısı ile benzersiz

Detaylı

İş hayatında dengeleri değiştirecek

İş hayatında dengeleri değiştirecek İş hayatında dengeleri değiştirecek 1 2 3 Yıldız a İş imiz Düştü Ankara da iş hayatının nabzının attığı yer olan Yıldız, farklı mimarisiyle göz dolduran Yıldız Kule ye ev sahipliğine hazırlanıyor. İş hayatında

Detaylı

www.insainsaat.com.tr Hayallerinizden hep bir adım öndeyiz... M O D E R N M İ M A R İ İ L E K O N F O R U YA Ş AY I N Eğlence ve sosyal yaşamı birlikte sunan İstanbul un keyfini doya doya yaşamanıza olanak

Detaylı

Modern Çizgiler. Doğa. Biz Sizi Oscar a Layık Gördük. Güvenlik. Modern Çizgile. Konforlu Yaş OSCAR CITY

Modern Çizgiler. Doğa. Biz Sizi Oscar a Layık Gördük. Güvenlik. Modern Çizgile. Konforlu Yaş OSCAR CITY OSCAR CITY Modern Çizgile Konf Biz Sizi Oscar a Layık Gördük Doğa Güvenlik Do Gü Konforlu Yaş Modern Çizgiler D OSCAR CITY r DoğaDoğa ğa venlik am oğa Konforlu Yaşam Güvenlik orlu Yaşam Modern Çizgiler

Detaylı

Sunshine Villa Ersoy. Özet. Açıklama

Sunshine Villa Ersoy. Özet. Açıklama Sunshine Villa Ersoy Özet Side Evrenseki mevkiinde, denize 800m uzaklıkta bir yazlık site içerisinde bulunan, özel yüzme havuzlu,3+1 villamız 6 kişilik konaklama imkanı sunmaktadır. Açıklama Side Evrenseki

Detaylı

Koç Topluluğu Spor Kulübü Yaz Programları 2015

Koç Topluluğu Spor Kulübü Yaz Programları 2015 Koç Topluluğu Spor Kulübü Yaz Programları 2015 BURSA: Uludağ Yaz Kampı İSTANBUL: Bağlarbaşı Yaz Okulu Beykoz Summer City Camp Koç Topluluğu şirketlerinin katılımı ile kurulan, çalışanların yanı sıra çalışan

Detaylı

Sonsuz Mutluluğa Gerçek Bir Dokunuş...

Sonsuz Mutluluğa Gerçek Bir Dokunuş... Sonsuz Mutluluğa Gerçek Bir Dokunuş... Büyüleyici bir dünyanın kapılarını InterContinental İstanbul da aralayın... Birbirinden görkemli salonlarımızın keyifli atmosferi, dünya mutfaklarının seçkin örneklerinden

Detaylı

www.akinlargroup.com

www.akinlargroup.com www.akinlargroup.com Yaşamın ta kendisi... Gözlerinizi açtığınızda yemyeşil bir dünyaya uyandığınızı hayal edin... Muhteşem peyzajı ve bol oksijeniyle sağlık ve mutluluk dolu bir yaşam Akın Park ta sizleri

Detaylı

Villa Hayal. Özet. Açıklama

Villa Hayal. Özet. Açıklama Villa Hayal Özet Kiralık villa Kalkan Merkez Kışla Mevkinde, Mavi Bayrak ödüllü Kışla Plajına 200 m mesafede konumlanmıştır. Muhteşem deniz, doğa ve Kalkan manzarasına sahiptir. Açıklama VİLLA HAYAL Kalkan

Detaylı

21. ULUSLARARASI MOBİLYA ENDÜSTRİSİ FUARI MEBEL 2009

21. ULUSLARARASI MOBİLYA ENDÜSTRİSİ FUARI MEBEL 2009 21. ULUSLARARASI MOBİLYA ENDÜSTRİSİ FUARI MEBEL 2009 Rusya nın en büyük Mobilya Fuarı 23 27 Kasım 2009 tarihinde Moskova nın en büyük fuar alanı olan Expocenter da yapılacak. Sözkonusu fuar 21 yıldan bu

Detaylı

Sicilya. Palermo&Katanya. 15-19 Ekim 2013 Tura Turizm in Özel Hava Yolları ile

Sicilya. Palermo&Katanya. 15-19 Ekim 2013 Tura Turizm in Özel Hava Yolları ile Sicilya Palermo&Katanya 15-19 Ekim 2013 Tura Turizm in Özel Hava Yolları ile PROGRAM OTELLER EKSTRA GEZİLER GEZİ ÜCRETLERİ 1.Gün/ 15 Ekim 2013 Istanbul Catania Palermo Siz değerli misafirlerimiz ile Sabiha

Detaylı

Sunshine Villa Gulbahar

Sunshine Villa Gulbahar Sunshine Villa Gulbahar Özet Side Evrenseki'de,denize 800m uzaklıktaki bir yazlık sitede bulunan etrafı bitkilerle çevrili özel havuzlu,3+1 villamız, 6 kişilik konaklama imkanı sunmaktadır. Açıklama Side

Detaylı

Yeni Nesil Seyahat Alışkanlıkları. Konaklama KONAKLAMA

Yeni Nesil Seyahat Alışkanlıkları. Konaklama KONAKLAMA Yeni Nesil Seyahat Alışkanlıkları Konaklama Yöntem ve arka plan AMAÇ MOBİL CİHAZLARIN VE İNTERNET İN, SEYAHAT REZERVASYONU YAPARKEN GENEL OLARAK VE KİLİT ANLARDA SAHİP OLDUĞU ÖNEMİ GÖSTERMEK EVREN SON

Detaylı

Fransa - Korsika. www.gazella.com 0212 233 15 98 1

Fransa - Korsika. www.gazella.com 0212 233 15 98 1 Fransa - Korsika Fransa - Korsika İtalyan sıcaklığına ve Fransız asaletine sahip, 200 km. uzunluğundaki plajlarıyla ünlü, kartpostal gibi koyları olan, Napolyon Bonapart ın doğduğu ve hakkında Korsika

Detaylı

SIRADIŞI FRANSIZ ŞATOLARI

SIRADIŞI FRANSIZ ŞATOLARI SIRADIŞI FRANSIZ ŞATOLARI 25 Mayıs 2017 itibariyle Her Perşembe / 3 Gece 4 Gün Loire, Fransa nın gözbebeği Şatoları, tarihsel dokusu ve şaraplarıyla ünlü bölgesi. Zamanın Rönesans döneminde donup kaldığı,

Detaylı

Dekorasyon E - Dergisi by Kampanya Peşinde

Dekorasyon E - Dergisi by Kampanya Peşinde Dekorasyon E - Dergisi by Kampanya Peşinde Temmuz 2017 Rustik instagram/ facebook / kampanyapesinde Rustik Tarz Kelime anlamı köy evi veya köy görünüşü verilen, kırsal olan Rustik (kaynak: TDK), doğallığı

Detaylı