1-Mali durum Bu konuda ayrı bir yayın yaptık ve 9aylık mali durumumuzu özetledik. Her şey planlandığı ve Genel kurul da onaylandığı şekilde gidiyor.

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "1-Mali durum Bu konuda ayrı bir yayın yaptık ve 9aylık mali durumumuzu özetledik. Her şey planlandığı ve Genel kurul da onaylandığı şekilde gidiyor."

Transkript

1 SAYIN DATÇA AKTUR SİTE SAKİNLERİ DÖNEMİ 9 AYIMIZI TAMAMLADIK. Bu kış yoğun yağışlı bir dönem oldu. Bu yağışlar kış dönemi çalışmalarımızı bir miktar etkilemiş, özellikle sivrisinek mücadelemizde larva aşaması mücadelesi olumsuz etkilenmiştir.bu nedenle çevre-orman altı ot kesimleri erkene alınmıştır. 1-Mali durum Bu konuda ayrı bir yayın yaptık ve 9aylık mali durumumuzu özetledik. Her şey planlandığı ve Genel kurul da onaylandığı şekilde gidiyor. 2-Şu ana kadar yapılan işleri sizlere özetlemek isteriz A-Anons sistemi Planladığımız anons sistemi rehabilitasyonu tamamlandı. B-Parke Yollar B1-A Mahallesi kuaför-küçük koy arası hepimizi üzen kötü yola mahalle sakinlerimizden Sn Erdoğan Özgece nin nezaretinde,ekibimizle parke döşendi. Yıllardır bu mahalle sakinlerinin talebi böylece yerine getirilmiş oldu. B2-Tepe Kafe nin alt kısmındaki tüm yollara ( G mahallesi) parke döşendi ve bu işlem Mart 2012 tarihinde tamamlandı. ( ve 806 parsellerin olduğu bölüm) C-3 adet Su depomuzun Seramik ile kaplanması C1-öncelikle Kurucabük su deposundaki işlem tamamlandı C2-2 ana su depomuzdan ( her biri 500 TONluk) birinin tüm seramik kaplama işlemi tamamlandı. 2 Ana deponun tüm vana-boru ve kollektörleri değiştirildi. C3-İkinci 500 Tonluk depoda da su kaçakları ile ilgili işlemler tamamlanmıştır. D-Elektrik Panoları İyileştirme 13 adet K panosunda gerekli işlemler arasında tamamlandı E-Güvenlik Kamera Sistemi Hem Kurucabük kısmı hem ana bölümdeki işlemler tamamlanmıştır. Önümüzdeki hafta tüm sistem çalışır hale gelecektir.

2 F-Arıtma ların Temizliği- Ana Arıtma ve Kurucabük Arıtma Kışlık Genel temizliği tamamlandı (Kasım 2011) G-Personel Planladığımız 2 kişinin emeklilik işlemi gerçekleşti.bilahare 2 kişi daha ayrıldı.şu anda mevcut kadromuz 45 kişidir ( 4 yıl önce 54 kişi idi) Geçici olarak 4 genel işci-3 sağlık merkezine olmak üzere 7 kişi alınacaktır. Maalesef Ekim 2009 da göreve başlamış olan Site Müdürü müz Sn Muammer Zambal sağlık sorunları nedeniyle aramızdan ayrılıyor.( zona) Yerine Yönetim Kurulumuz müracaatları değerlendirmiş oy birliği ile Cengiz Kurul beyefendiyi Site Müdürü olarak atamıştır.deniz Kuvvetlerinden emekli Motorcu astsubaydır. 47 yaşında evlidir ve üniversite okuyan bir kız evladı var. Kendisine aramıza hoş geldin diyoruz. H-Problemli Ağaçların Kesimi Çevre Koruma ve Orman yetkililerinden alınan iznin paralelinde 73 Ağaç kesilmiştir.( 5 ağaç Kurucabük Aksan AŞ arazisinde olan Aksan Aş yetkililerin talebi doğrultusunda kesilmemiştir) I-Dere Ağzı Temizliği Kasım başında sel riskini azaltmak üzere Ana dere Ağzı temizliği yapılmıştır. İ-Orman Haberleri Son senelerde yağışların çok iyi gitmesi dikilen fidanların hızla büyümesini temin etmektedir. Bilindiği gibi bu yıl ÇEVRE DERNEĞİMİZLE birlikte 3 yıllık DATÇA- AKTUR BAL ORMANI PROJESİ başlattık Bu sezonda şu ana kadar Kalemlik Burnu Takviye Dikimleri;400 adet Kızıl Çam +200 adet K.Selvi İnderesi Takviye Dikimleri;600 adet Kızıl Çam+800 adet K.Selvi BAL ORMANI ( yeni 10 dönümlük arazide) 3700 Harnup-1760 K.Selvi fidanı dikilmiş uygun zamanda Kekik tarlalarımıza tohumlar atılacaktır. Şu ana kadar bu yıl 7460 adet yeni fidan dikilmiştir. Sonuç olarak ; döneminde planlanan Fidanlık DATÇA AKTUR GENÇLİK ORMANI projesi ile ilgili olarak şu ana kadar ; adet fidan adet fidan adet fidan TOPLAM adet fidan Emeği geçen destek veren herkese minnettarız.bu projeyi sonuna kadar götürmek ve daha büyük projeler yaratma azmindeyiz.

3 Bu arada Site Yönetimi ve Çevre Korumave Geliştirme Derneğimizce,9 mayıs 2012 tarihinde,2006 ilk Didim alanı olarak tespit edilen,kalemlik Burnu nda,datça Kaymakamı,İlçe Emniyet Müdürü,İlçe Jandarma Komutanı,Orman Bölge şefimiz ve Orman Gönüllülerinin katıldığı piknik organize edilmiş ve 25 Orman işçisi son dikilen fidelerin bakım ve gübreleme işini de yapmıştır. Bu arada ÇEVRE GÖNÜLLÜLERİ aynı koyda sahil temizliği de yapmıştır. J-Eğitim Fonu Bilindiği gibi Eğitim Komitesi kurulmuş ve ilk yıl 1 Konservatuar öğrencisine 3 Üniversite öğrencisine 7 lise öğrencisine burs verilmeye başlanmıştır. Eğitim Gönüllüleri TL bağış yapmışlardır. Bu konuda Eğitim Komitesi üyemiz Sn Filiz Erman İmmich detaylı yayın yapacaktır. Bu konunun sizlerinde katkılarıyla daha da büyüyeceğine ve Sn Kaymakam ımızın dünkü konuşmasında belirttiği gibi,tüm Datça Yarımadasına yayılacağına inancımız tamdır. K-Aktur-Aksan daki gelişmeler-sitemizdeki diğer gelişmeler. K1-VİDO 2-LEO BEACH RESTAURANT Vido 2 restoranımıza Bodrum da daha evvel işletmecilik yapmış Levent Köksal Seçilmiştir. Bu arkadaşımız konusunu iyi bilen bir arkadaştır ve yaptığı güzel yatırımlarla çehreyi değiştirmektedir. Nihayet yıllar sonra çok iyi bir Restoran işletmecisine kavuşuyoruz. Ancak bilgimiz dışında,geçen hafta iskele komisyonu gelmiş ve 20 metre uzunluğunda T şeklinde (99m2) sabit kazıklı iskele kurulması için düğmeye basılmıştır.geçen Cumartesi Aktur Aş Ankara toplantısında,yönetim Kurulu üyemiz Sn Ahmet Özkara konuyu gündeme getirdiğinde,bu konu sitelerle ilgili deyip sözü kesilmiştir.bu tip bir iskele,tekneler de geleceğinden koyumuzu kirletecektir.aktur Aş yönetim kurulu üyesi Sibel Korkut hanım,ahmet Özkara beye bu iskelenin sözü edilen yerde kurulmasına karşı olduğunu ifade etmiştir.bu iskele BÜYÜK koyumuzun kirlenmesine ve yüzme alanımızın küçülmesine neden olacaktır. Hep beraber bu konuya karşı durmalıyız.( İşletmecimiz Sn Levent Köksal Site bilgilendirme toplantımızda site yönetimi ve site sakinlerinin talebi paralelinde gençler için sadece 10 metrelik yüzer iskele-güneşlenme platformu yapacağını diğer iskeleden vazgeçtiğini belirtmiştir.kendisine teşekkür ederiz) K2-AB market-kurucabük Market Buraya da iyi bir işletmeci seçilmiştir.muharrem Kazancı ve ekibi bu konuda tecrübesi olan bir arkadaşlar ve o çevrede düzenlenmiştir.. Her 2 işletmenin de sitemize uyum sağlayacaklarını ve başarılı olacaklarını düşünüyoruz K3- Küçük Ev Bu restoranın işletmecisi Sn Bülent Şenfilo Bütün kış işletmesini açık tutmuş

4 Ve burada kalan ailelere,çalışan işçilere hizmet sunmaya devam etmiştir. Bu yıl ekibiyle daha iyi organize olduğunu görüyoruz K4-TEPE CAFE Bu restoranın işletmecisi Sn Şefik Keleş Mayıs ta açılışı yapacaktır. Bu restoranımızda yıllardır oturmuş ekibiyle iyi bir hizmet vermektedir. K5-KIR KAHVESİ 10 Mayıs ta açılışını yapmıştır.bu sene her sene olduğu gibi hepimizin gittiği bir yer olacaktır. Genel olarak Geçmiş dönemde Datça Aktur Sitesi sakinleri a-hizmet Kalitesinin Düşük olması b-fiyatların yüksek olması ana nedenleri ile Restoranlarımıza daha az gider olmuşlardı. Tüm bu arkadaşlar,sizler için önemli hazırlıklar yaptılar,tesislere önemli yatırımlar gerçekleştirdiler,güzel ekipler kurdular.eminim sizlere güler yüzle kaliteli hizmette sunacaklar. Lütfen geçmişteki olumsuz hatıraları unutup restoranlara daha çok gidelim. Ayrıca A-B market fiyatlarını kontrol ettirildi.sizlerde kontrol edin. Bu fiyatlar büyük marketler seviyesinde. Gerçekten kuvvetli bir ekip.lütfen tüm alışverişlerimizi buralara yöneltelim.boş yere şehre gitmeyelim.bu işletmelerin açık kalmaları hepimizin lehinedir. K4-EFG MARKET Aktur Aş 30 Mart ta burayı boşalttırdı. Dün yine Genel md gelerek MİGROS gelecek dedi.40 günü aşkın bir süredir bu mahallede yaşayan insanlar zor durumda. Bu arada biliyorsunuz aynı binada Yönetimimiz de kiracı.( bu arada en kısa zamanda bu durumu da sonlandıracağız) Alt katta kirasını verdiğimiz odada kışın burada kalan sakinlerimiz ve çalışanlarımız için SOSYAL TESİS olarak hazırladık. Aynı yerde yazın Prof Sn Orhan Arıoğul liderliğinde SATRANÇ okulumuz faaliyet gösteriyor. Ayrıca iç eğitimlerimiz, sergilerimiz orada yapılıyor. Dün Aktur Aş kirasını ödediğimiz bu yeri boşaltmamızı talep etti. Tabii ret ettik. Bu durumu da bilgilerinize sunuyorum. K5-DALGIÇ OKULU Maalesef birazda ilgisizlik nedeniyle bu okul yıkım aşamasına geldi. Ancak her seviyede bu güzide kuruluşun yıkımını önlemek için çalışıyoruz. L-YÖNETİM BİNAMIZIN REHABİLİTASYONU Bu konuda müteahhit arkadaşlar toplu bir sponsorluk yapmışlar ve yönetim binamızın Kapıları-Çerçeveleri ve Çökmüş çatımızın bir kısmı yenilenmiştir.

5 Hepsine teşekkür ediyoruz. M-YANGIN-YANGIN TÜPLERİ Yangın Komitemizin aldığı karar paralelinde,ev yangınlarını önlemek amacı ile tüm evlerimize 2KG ( 30 TL)veya 6 KG (45 TL)lık yangın tüpleri monte edilecektir. Bu tüpler ev tiplerine göre her evde belirlenen yere monte edilecek Yangın anında o bölgenin yangın sorumlusu veya ev sahibi ilk müdahaleyi yapacaktır. Ayrıca Ana girişlerde ATV üzerinde 2X50 KG lık yangın söndürme tüpleri olacak ve her an müdahaleye hazır durumda olacaktır. N-GENÇLERİMİZ Gençlik komitemizin istekleri paralelinde Fırına giden yolun sağındaki Futbol sahamız rehabilite edilmiş. DOĞAL TARIM firmasının sponsorluğunda önümüzdeki hafta başında ÇİM SAHA tamamlanmış olacaktır. Ayrıca sahildeki Plaj voleybol sahamızda Mayıs ayı içinde rehabilite edilecektir. O-Sahillerin Düzenlenmesi-Bakımı Tüm ekibimiz küçük koy dahil tüm sahil temizliğini sürekli olarak yapacaktır. Bu konuda Çevre Derneğimizde büyük katkılar sağlayacaktır. P- DATCA AKTUR 2012 YILI SOSYAL VE KÜLTÜREL ETKINLIKLER 1- Geçtiğimiz yıl sizlere birer anket formu yollamış sitemizde görmek istediğiniz faaliyetlerle ilgili önerilerinizi sormuştuk.sizlerden aldığımız önerileri bu yıl imkanlarımız nispetinde yerine getirmek üzere faaliyetlerimiz olacaktır. 2- İÇİMİZDEKİ GÜNEŞ DATÇA AKTUR YAZ OKULU PROGRAMI a) Bu yıl sitemizdeki çocuklarımıza ve gençlerimize yönelik olarak Muğla Üniversitesi Spor Akademisi Antrenörlük bölümünden bir spor hocamız olacak çocuklarımızı spor konusunda bilinçlendirmek, özellikle basketbol öğretmek ve yine yaz boyunca onlara değişik aktiviteler yaptıracak bir nevi yol gösterici ağabeyleri olacaktır. Bu spor hocamız ayrıca bizler için de ayrı bir program hazırlayacaktır. b-) Yine çocuklarımızın özgün düşünce ve çözümler üretebilmelerini sağlamak, özgüvenlerini, yaratıcı zekalarını ve iletişim kurma becerilerini geliştirmek için İçimizdeki Güneş Yaz Okulu programı çerçevesinde bir drama hocamız olacak, böylece çocuklarımızın değişik yeteneklerini ortaya çıkartmak ve sergilemek imkanını bulacağız. Ayrıca yine Klasik Batı Müziği, Klasik Türk Müziği konserlerimizi de bu yıl yine gerçekleştirmek arzusundayız.

6 c-) Geçen yıllarda faaliyet gösteren Sayın Prof. Orhan ARIOĞLU başkanlığındaki satranç merkezimiz daha aktif olarak çalışacak ve çocuklarımız ve gençlerimize yönelik eğitimler kıymetli satranç hocalarımız esliğinde devam edecektir. 3- Bu yıl bazı kültürel faaliyetlerimizi benim de Danışma Kurulunda bulunduğum, Knidos yolu üzerindeki Yaka Köyü girişinde bulunan, Uluslar Arası Knidos Kültür ve Sanat Akademisi ile ortak gerçekleştireceğiz. Böylece sizlere daha nitelikli ve kapsamlı bir program hazırlama olanağımız olacak. Bu konudaki programlar netleştikçe sizlere ayrıntılı bilgi verilecektir.

28.08.2012 DATÇA-AKTUR. Sevgili Akturlular

28.08.2012 DATÇA-AKTUR. Sevgili Akturlular 28.08.2012 DATÇA-AKTUR Sevgili Akturlular 31 Ağustos 2012 Genel Kurulunda sizlere veda edeceğim.ekteki belgede son 4 yılı özetledim. Bir konuyu bir kez daha vurgulamak istiyorum ; Sitemizde bir grup sürekli

Detaylı

Datça Site Sakinleri Bilgilendirme Yazısı 2009 / 08. Bilindiği gibi AKTUR DATÇA SİTEMİZ Genel Kurulu muz 31.Ağustos Pazartesi Günü Yapılacaktır

Datça Site Sakinleri Bilgilendirme Yazısı 2009 / 08. Bilindiği gibi AKTUR DATÇA SİTEMİZ Genel Kurulu muz 31.Ağustos Pazartesi Günü Yapılacaktır Datça Site Sakinleri Bilgilendirme Yazısı 2009 / 08 Sayın Datça Aktur Site sakinleri Bilindiği gibi AKTUR DATÇA SİTEMİZ Genel Kurulu muz 31.Ağustos Pazartesi Günü Yapılacaktır Toplantı gündemi Faaliyet

Detaylı

DEMiRCi SEFERBERLiĞi. ''Birliğimiz bozulmasın'' BÜYÜKŞEHiRDEN ilçelere

DEMiRCi SEFERBERLiĞi. ''Birliğimiz bozulmasın'' BÜYÜKŞEHiRDEN ilçelere Miniklere BÜYÜKŞEHiR DE DEMiRCi SEFERBERLiĞi Karne Hediyesi Büyükşehir Belediyesi nin aylık kültür sanat etkinlikleri kapsamında, Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ün miniklere karne hediyesi olarak

Detaylı

14 YILDA MUĞLA DA NELER YAPTIK 1999-2013

14 YILDA MUĞLA DA NELER YAPTIK 1999-2013 www.mugla.bel.tr MUĞLA BELEDİYESİ info@mugla.bel.tr 14 YILDA MUĞLA DA NELER YAPTIK 1999-2013 Santral Başkanlık Halkla İlişkiler Alo Belediye : 0 252 214 18 46 Pbx : 0 252 214 15 43 : 0 252 214 75 19 :

Detaylı

2012 HAZİRAN 2014 MAYIS DÖNEMİ

2012 HAZİRAN 2014 MAYIS DÖNEMİ ODTÜ MEZUNLARI DERNEĞİ 2012 HAZİRAN 2014 MAYIS DÖNEMİ ÇALIŞMA RAPORU 2014 Genel Kurulu - Ankara ODTÜ MEZUNLARI DERNEĞİ 2014 OLAĞAN GENEL KURULU Toplantı Tarihi Çoğunluklu : 31 Mayıs 2014 Cumartesi, 12:00

Detaylı

Türkçe Ulusal Derlemi Sözcük Sıklıkları (ilk 1000)

Türkçe Ulusal Derlemi Sözcük Sıklıkları (ilk 1000) Türkçe Ulusal Derlemi Sözcük Sıklıkları (ilk 1000) 14.08.2014 SIRA SIKLIK SÖZCÜK TÜR AÇIKLAMA 1 1209785 bir DT Belirleyici 2 1004455 ve CJ Bağlaç 3 625335 bu PN Adıl 4 361061 da AV Belirteç 5 352249 de

Detaylı

GAZETEBİZ SAYI 1 EYLÜL 2013

GAZETEBİZ SAYI 1 EYLÜL 2013 GAZETEBİZ SAYI 1 EYLÜL 2013 AKCEZ Genel Müdürü nden SEDAŞ ta yeni yapılanma Sevgili AKCEZ, SEDAŞ ve SEPAŞ Ailesi, 2009 yılında elektrik dağıtım hizmetlerinin özelleştirilmesiyle AKKÖK Holding ve CEZ Group

Detaylı

YEŞİLŞEHİR SİTESİ KAT MALİKLERİ KURULU 01.07.2011-30.06.2012 DÖNEMİ FAALİYET RAPORU

YEŞİLŞEHİR SİTESİ KAT MALİKLERİ KURULU 01.07.2011-30.06.2012 DÖNEMİ FAALİYET RAPORU Değerli üyelerimiz, YEŞİLŞEHİR SİTESİ KAT MALİKLERİ KURULU 01.07.2011-30.06.2012 DÖNEMİ YEŞİLŞEHİR SİTESİ FAALİYET RAPORU FAALİYET RAPORU Yeşilşehir sitesi yönetimi olarak 2011/2012 dönemi çalışmalarını

Detaylı

Yakamoz. Hit Müzik. 24 Saat. Şenlik için titiz çalışma. Gunaydinmilas, Android cihazlarınızda. www.radyotech.com. Büyükşehir paylaşarak sevindiriyor

Yakamoz. Hit Müzik. 24 Saat. Şenlik için titiz çalışma. Gunaydinmilas, Android cihazlarınızda. www.radyotech.com. Büyükşehir paylaşarak sevindiriyor Matbaa Yıl:11 Sayı: 3496 11 Temmuz 2015 Cumartesi Fiyatı: 75 Krş. (KDV Dahil) ISSN 1307-6116 www.milasmedya.com www.yakamozgazetesi.com www.milasmedya.com www.yakamozgazetesi.com www.milasmedya.com www.yakamozgazetesi.com

Detaylı

BOZOK ÜNİVERSİTESİ HABER. MART 2013 Bozok Üniversitesi Aylık Yayın Organı Yıl 1 Sayı 4

BOZOK ÜNİVERSİTESİ HABER. MART 2013 Bozok Üniversitesi Aylık Yayın Organı Yıl 1 Sayı 4 7SAĞLIK Bozdağ dan Üniversitemize ve Rektörümüze Sınırsız Destek Üniversitemiz Kongre ve Kültür Merkezi Binası nda düzenlenen üniversitemizin kuruluşunun 7. yıldönümü kutlama töreninde konuşma yapan Başbakan

Detaylı

Özel kalem müdürlüğü. Hakkari Belediyesi Faaliyet Raporu 2012. Tasarım. Fadıl Bedirhanoğlu. Beşyol Mahallesi Akasya Sokak No: 23

Özel kalem müdürlüğü. Hakkari Belediyesi Faaliyet Raporu 2012. Tasarım. Fadıl Bedirhanoğlu. Beşyol Mahallesi Akasya Sokak No: 23 İçindekiler B a ş k a n d a n... 2-5 Hakkari otogarı 2013 yılanda Halkımızın Hizmetinde olacak... 7 Hakkari nin İlk Kadın Parkı Kuruluyor... 8-9 Katı Atık Düzenli depolama Merkezi Çalışmalarının Startı

Detaylı

EKİM - KASIM - ARALIK 2012

EKİM - KASIM - ARALIK 2012 EKİM - KASIM - ARALIK 2012 İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜ BÜLTENİ İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü adına Derginin Sahibi Prof.Dr. Mustafa Güden Rektör Editör - Genel Yayın Yönetmeni Prof.Dr. Ahmet E.

Detaylı

İlaçlama Çalışmaları. İstiklal Marşı nı Strazburg da Sergilendi. Yürütülüyor. Büyükşehir den Örnek Çalışma

İlaçlama Çalışmaları. İstiklal Marşı nı Strazburg da Sergilendi. Yürütülüyor. Büyükşehir den Örnek Çalışma Büyükçekmece 1000 Ağaç Dikti Birliğin Faaliyetleri, İlaçlama Çalışmaları İstiklal Marşı nı Strazburg da Sergilendi Yürütülüyor En Güzel Kim Okudu? 6 7 10 11 Sağlık ن ن Birlikten ن ن ÇEVRE ن ن Eğitim ن

Detaylı

Ocak-Şubat-Mart 2014 Sayı: 2

Ocak-Şubat-Mart 2014 Sayı: 2 Ocak-Şubat-Mart 2014 Sayı: 2 BİZDEN HABERLER Sevgili çalışma arkadaşlarım ve değerli Aksa Haber okuyucuları, Öncelikle hepinize sevdiklerinizle birlikte sağlıklı, mutlu ve başarılarla dolu bir yıl diliyor,

Detaylı

MAHALLELER SORUYOR, BAŞKAN CEVAPLIYOR!

MAHALLELER SORUYOR, BAŞKAN CEVAPLIYOR! ENGELLİLER İÇİN ENGELSİZ ULAŞIM BAŞAKŞEHİR DE KUTLU DOĞUM COŞKUSU EĞLENCEYİ TIRLA TAŞIYORUZ SAYI:2 MAYIS 2010 ÜCRETSİZDİR Altınşehir Ziya Gökalp MAHALLELER SORUYOR, BAŞKAN CEVAPLIYOR! BAŞAKŞEHİR BELEDİYE

Detaylı

ODTÜ MEZUNLARI DERNEĞİ 2008 2010 DÖNEMİ ÇALIŞMA RAPORU. 2010 Genel Kurulu - Ankara

ODTÜ MEZUNLARI DERNEĞİ 2008 2010 DÖNEMİ ÇALIŞMA RAPORU. 2010 Genel Kurulu - Ankara ODTÜ MEZUNLARI DERNEĞİ 2008 2010 DÖNEMİ ÇALIŞMA RAPORU 2010 Genel Kurulu - Ankara ODTÜ MEZUNLARI DERNEĞİ 2010 OLAĞAN GENEL KURULU Toplantı Tarihi: Çoğunluklu : 29 Mayıs 2010 Cumartesi, 12:30 Çoğunluk aranmaksızın

Detaylı

40 METREYE YÜKSELECEK

40 METREYE YÜKSELECEK KARŞIYAKA BELEDİYESİ İ Z M İR - T Ü R K İ Y E SAYI 11 / AĞUSTOS 2015 ANIT 40 METREYE YÜKSELECEK Karşıyakamızın simgesi Kadın Hakları Anıtı nı 1 Milyon Lira yatırımla baştan sona yeniliyoruz. 40 metreye

Detaylı

ARTIBIR DEVLET DESTEĞİ GELİYOR İLK DEFA EV ALACAKLARA. Şubat 2015

ARTIBIR DEVLET DESTEĞİ GELİYOR İLK DEFA EV ALACAKLARA. Şubat 2015 GAYRİMENKUL DEĞERLEME SEKTÖRÜNÜN ARTIBIR HABERLERİ Yıl 4 / Sayı 28/2015 Şubat 2015 İLK DEFA EV ALACAKLARA DEVLET DESTEĞİ GELİYOR A ARTIBİR Gayrimenkul Değerleme A.Ş. Türkiyenin Her Yerinde Bölge Koordinatörlüklerimiz,

Detaylı

2013 turizm sezonu umutlu başladı Cankurtaran kursu düzenledik Otelcileri bilgilendirdiler FETHİYE OTELCİLER BİRLİĞİ FETHIYE HOTELIERS ASSOCIATION

2013 turizm sezonu umutlu başladı Cankurtaran kursu düzenledik Otelcileri bilgilendirdiler FETHİYE OTELCİLER BİRLİĞİ FETHIYE HOTELIERS ASSOCIATION Yıl: 1 Sayı: 4 Mayıs 2013 FETHİYE OTELCİLER BİRLİĞİ FETHIYE HOTELIERS ASSOCIATION 2013 turizm sezonu umutlu başladı Cankurtaran kursu düzenledik Otelcileri bilgilendirdiler başkandan içindekiler Yaza

Detaylı

Dünden bugüne AR-TUR Sirküler 2013

Dünden bugüne AR-TUR Sirküler 2013 Dünden bugüne AR-TUR Sirküler 2013 1 SUNUŞ Bir şahsın, yaşadıkça memnun ve mutlu olabilmesi için lazım gelen şey; kendisi için değil, kendisinden sonra gelecekler için çalışmasıdır. 3 Saygıyla anıyoruz.

Detaylı

"Kalkınmanın Yolu, İpekyolu" İPEKYOLU. Yıl: 1 Sayı:1 Ocak- Nisan 2013

Kalkınmanın Yolu, İpekyolu İPEKYOLU. Yıl: 1 Sayı:1 Ocak- Nisan 2013 "Kalkınmanın Yolu, İpekyolu" İPEKYOLU Yıl: 1 Sayı:1 Ocak- Nisan 2013 Röportaj 3 Değerli Okuyucularımız; İpekyolu Kalkınma Ajansı (İKA) faaliyetlerini ve bölgemizi tanıtmak amacıyla dört ayda bir yayınlanacak

Detaylı

SAĞLIKLI KENTSEL ÇEVRELERDE YAŞAM

SAĞLIKLI KENTSEL ÇEVRELERDE YAŞAM SAĞLIKLI KENTSEL ÇEVRELERDE YAŞAM SAĞLIKLI KENTLER BİRLİĞİ 8. YIL KONFERANSI KİTABI 3-4-5 EKİM 2012 / YALOVA SAĞLIKLI KENTLER BİRLİĞİ 8.YIL YALOVA KONFERANSI KİTABI SAĞLIKLI KENTSEL ÇEVRELERDE YAŞAM 3-4-5

Detaylı

aysedemir_canay@hotmail.com

aysedemir_canay@hotmail.com Editörden Ayşe DEMİR aysedemir_canay@hotmail.com KEŞKE ÇOCUK OLSAK Geçirdiğimiz günler bugün ve sonrası Yaşanmışlıkların içinde onlarca mutluluk, belki bir o kadar da üzüntüyle, kederle neşeyle geçirdiğimiz

Detaylı

İstanbulBülteni. Bu bülten sizindir, alabilirsiniz www.ibb.gov.tr Haziran 2013. İstanbul a bir metro hattı daha

İstanbulBülteni. Bu bülten sizindir, alabilirsiniz www.ibb.gov.tr Haziran 2013. İstanbul a bir metro hattı daha İstanbulBülteni Bu bülten sizindir, alabilirsiniz www.ibb.gov.tr Haziran 2013 İstanbul a bir metro hattı daha Sevgili İstanbullular İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak daha hızlı, daha konforlu ve daha

Detaylı

TÜRKİYE NİN EN BÜYÜK OTOPARKININ TEMELİ ATILDI

TÜRKİYE NİN EN BÜYÜK OTOPARKININ TEMELİ ATILDI 17 İLÇESİYLE BÜYÜKŞEHİR E KLİPLİ TANITIM Q Manisa Büyükşehir Belediyesi, ilçeler arası farkındalık yaratmak amacıyla 17 ilçeyi, hem Manisa da yaşayanların hem de şehir dışından kente gelenlerin şehri daha

Detaylı

Elmalı MYO Öğrencileri Türk-Alman Dostluğuna Katkı Sağladı

Elmalı MYO Öğrencileri Türk-Alman Dostluğuna Katkı Sağladı Sayı 7 Haziran-Aralık 2013 EMYO HABER AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ ELMALI MESLEK YÜKSEKOKULU BÜLTENİ Elmalı MYO Öğrencileri Türk-Alman Dostluğuna Katkı Sağladı Haberin Devamı Sayfa 5 EMYO HABER Elmalı Meslek Yüksekokulu

Detaylı

Başkan dan. Dünya Kenti-Avrupa Kültür Başkenti: İSTANBUL. Birlik 2008/5 1. SAHİBİ T.C. Marmara ve Boğazları Belediyeler Birliği adına Kadir TOPBAŞ

Başkan dan. Dünya Kenti-Avrupa Kültür Başkenti: İSTANBUL. Birlik 2008/5 1. SAHİBİ T.C. Marmara ve Boğazları Belediyeler Birliği adına Kadir TOPBAŞ Bir Baþarý Öyküsü BURSA /YILDIRIM Başkan dan Dünya Kenti-Avrupa Kültür Başkenti: İSTANBUL İstanbul, geçmişi 8000 yıl öncesine dayanan, asırlar öncesinden başladığı medeniyet yolculuğu boyunca sayısız uygarlık

Detaylı

Büyükşehir Muhtarlarla Toplandı

Büyükşehir Muhtarlarla Toplandı Büyükşehir Muhtarlarla Toplandı 2. Uluslararası Zurna Festivali Muğla ya Yeni Otobüsler Sevgili Hemşehrilerim; Basın Bülteni ilk sayısı ile sizlerle buluşurken, çevireceğiniz her sayfadaki haberlerin,

Detaylı

Ekler: Ek 1: 2014 Yılı Faaliyet Raporu Ek 2: 2015 Yılı İşletme Projesi (Toplu Yapı Temsilciler Kurulu Tarafından Onaylanan)

Ekler: Ek 1: 2014 Yılı Faaliyet Raporu Ek 2: 2015 Yılı İşletme Projesi (Toplu Yapı Temsilciler Kurulu Tarafından Onaylanan) 03.03.2015 Değerli Kirazlıbahçe Sakinleri, Tüm komşularımızın güzel bir yıl geçirdiğinizi ümit ediyor, aramıza yeni katılan komşularımıza hoşgeldiniz diyoruz. Sitemizde 2014 yılında yürütülen faaliyetlerin

Detaylı

01.04.2014 TARİHİNDE DEVİR ALDIK 1.(BİR) YILLIK İCRAATLARIMIZ VE PROJELERİMİZ BASIN BRİFİNG DOSYASI İDARİ FAALİYET RAPORU

01.04.2014 TARİHİNDE DEVİR ALDIK 1.(BİR) YILLIK İCRAATLARIMIZ VE PROJELERİMİZ BASIN BRİFİNG DOSYASI İDARİ FAALİYET RAPORU 01.04.2014 TARİHİNDE DEVİR ALDIK 1.(BİR) YILLIK İCRAATLARIMIZ VE PROJELERİMİZ BASIN BRİFİNG DOSYASI İDARİ FAALİYET RAPORU Belediye Başkanı Ünal Yılmaz, Bir Yıllık İcraatlarını anlattı 01.04.2014 tarihinde

Detaylı