TRİNOKÜLER BAŞLIKLI MOTORİZE FLORESAN MİKROSKOP SİSTEMİ TEKNİK ŞARTNAMESİ. 1. Mikroskop Sonsuza Düzeltmeli Optik Sisteme sahip olmalıdır.

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "TRİNOKÜLER BAŞLIKLI MOTORİZE FLORESAN MİKROSKOP SİSTEMİ TEKNİK ŞARTNAMESİ. 1. Mikroskop Sonsuza Düzeltmeli Optik Sisteme sahip olmalıdır."

Transkript

1 TRİNOKÜLER BAŞLIKLI MOTORİZE FLORESAN MİKROSKOP SİSTEMİ 1 TEKNİK ŞARTNAMESİ 1. Mikroskop Sonsuza Düzeltmeli Optik Sisteme sahip olmalıdır. 2. Mikroskop geliştirilebilir özellikte olmalıdır. İstenildiğinde gerekli ekipmanlar bağlanarak DIC, Faz kontrast, karanlık alan, polarize çalışmalar yapılabilmelidir. 3. Mikroskop gövdesi sağlam ve stabil yapıda upright tipte, güç ünitesi cihaz dışında ve izole edilmiş olmalıdır, açma kapama ve parlaklık ayarını sağlayan anahtar mikroskop üzerinde bulunmalıdır. 4. Mikroskop gövdesi motorize olmalıdır. Mikroskobun gövdesi üzerinde veya harici olarak da kullanılabilen renkli TFT dokunmatik ekran bulunmalıdır. Dokunmatik ekran üzerinden aşağıda belirtilen işlemler gerçekleştirilebilmelidir. a. Dokunmatik ekran üzerinden mikroskobun objektifleri, kullanılan floresan filtreler, kullanılan aydınlatma tekniği ekranda gösterilmelidir. b. Dokunmatik ekran üzerinden mikroskobun objektifleri, kullanılan floresan filtreler, kullanılan aydınlatma tekniği değiştirilebilmelidir. c. Mikroskop üzerindeki kısayol tuşları dokunmatik ekran üzerinden konfigüre edilebilmelidir. d. Mikroskopta kullanılan objektif ve aydınlatma tekniğine göre ışığı ayarlayabilen Akıllı Işık Yöneticisi dokunmatik ekran üzerinden kontrol edilebilmelidir. e. Işık yolunda okülere ve kameraya giden ışık miktarları dokunmatik ekran üzerinden ayarlanabilmelidir. f. Objektifler değiştiğinde fokus düzleminin değişmemesi için parfokalite ayarlaması dokunmatik ekran üzerinden yapılabilmelidir. g. Preparat değişimi yapılırken tablanın otomatik olarak aşağı inip sonra tekrar aynı fokus düzlemine gelmesi dokunmatik ekran üzerinden tek ikona dokunarak yapılabilmelidir. h. Mikroskopta kullanıcının istediği anda dokunmatik ekran üzerinden tek ikona dokunarak en uygun görüntüyü elde edebilmelidir. i. Mikroskop üzerindeki floresan ve aydınlık alan shutterları dokunmatik ekran üzerinden kontrol edilebilmelidir. j. Objektif değiştirici motoru dokunmatik ekran üzerinden devre dışı bırakılabilmelidir.

2 2 5. Mikroskobun ergonomik özelliklere sahip trinoküler başlığı bulunmalıdır. Bu ergonomik özellikler kullanıcılara göre farklı şekillerde ayarlamalar yapmaya imkân vermelidir ve çalışma yapan kişiyi mikroskop başında en az efor sarf edecek konumda çalışmasına yardımcı olmalıdır. Buna göre ; İleri geri hareket: Başlık bulunduğu konumdan ileri ve geri hareket ettirilebilmelidir. Körük hareketi: Başlık bulunduğu konumdan daha yukarı bir seviyeye yükseltilebilmelidir ve oradan aşağı doğru hareket edebilmelidir. 6. Mikroskobun 6 objektif yuvalı, motorize kontrollü objektifler manuel veya motorize olarak değiştirildiğinde bilgisayar sistemi tarafından otomatik olarak algılanarak ışık ayarı, ölçüm kalibrasyonunu, fokus ve netlik ayarını otomatik olarak kullanılan objektife göre ayarlamalıdır. Objektifler bilyalı yataklar üzerinden sonsuz dönüşlü, her objektif yuvası stoperli revolveri bulunmalıdır. Objektif revolveri DIC uyumlu olmalıdır. 7. Mikroskop, ihtiyaç duyulduğunda 7 (yedi) adet objektif tutabilen motorize objektif revolveri takılabilme özelliğinde olmalıdır. 8. Mikroskobun aşağıda özellikleri belirtilen objektifleri bulunmalıdır. Objektifler; aydınlık alan, Floresan, DIC gibi görüntü tekniklerinin tümünde maksimum performansı verebilecek tarzda olmalıdır. Objektiflerin N.A. (numerik aralık) değerleri aşağıda belirtilen değerlerde olmalıdır. N.A. (en az) W.D. (en az) Plan Akromat veya S. Apokromat 1.25X veya 2X mm Plan S. Apokromat 4X veya 5X mm Plan S. Apokromat 10X mm Plan S. Apokromat 20X mm Plan S. Apokromat 40X mm Plan S. Apokromat 63X(yağlı) veya 60X(yağlı) mm Plan S. Apokromat 100X(yağlı) mm 9. Mikroskobun 1 çift süper geniş saha 10X değerinde okülerleri olmalıdır. Bu okülerlerin görüş alanı en az 23 mm olmalıdır. 10. Mikroskopta objektiflerin objeye çarpma ve deformasyonunu önlemek için obje tablası TFT ekran üzerinden üst limiti her objektif için ayrı ayrı belirlenip kilitlenebilmelidir.

3 Dokunmatik ekran üzerinden her objektif için fokus hareket hızı en az on farklı hız kademesinden seçilebilmelidir Mikroskobun, gelişmiş görüntü analizi yapabilmek için kullanılan x-y eksenlerinde motorize hareket edebilen aynı anda 2 adet numune tutan x ekseninde 75 mm ve y ekseninde 50 mm hareket eden motorize kontrollü tablası bulunmalıdır. 12. Mikroskopta Numerik açıklık değeri 0.90 olan motorize özellikte, en az 8 pozisyonlu: 3 adet faz kontrast için, 3 adet DIC için bir adet karanlık alan ve bir adet aydınlık alan pozisyonlu, DIC uyumlu kondanser bulunmalıdır. Kondanser yüksekliği ayrı ayrı düğmeler ile ayarlanabilmelidir. Kondanser motorize olarak diyafram açıklığını ve kontrast tekniğini kontrol edebilmelidir. 13. Mikroskopta 10X, 20X, 40X, 63X (veya 60X) objektifler için DIC slider lar verilmelidir. 14. DIC aydınlatma için gerekli polarizör, analizör ve kondansör içi lensler verilmelidir. 15. Mikroskop'ta kaba ve hassas fokuslama motorize olarak TFT ekran üzerinden ve aynı zamanda PC üzerinden yapılabilmelidir. Gövdenin her iki yanından manuel olarak da ayarlanabilmeli, hassas fokuslama mikroskop gövdesi içerisinde bulunan fokus ünitesiyle en fazla 10 (on) nanometre aralıklarla yapılabilmelidir. 16. Mikroskopta aydınlatma için 1 adet 100 Watt gücünde halojen lamba ve 1 adet eşdeğeri LED verilmelidir. Her iki aydınlatma sistemi de mikroskoba kolayca entegre edilebilmelidir. Halojen lambanın kolektör ve merkezleme ayarı lamba yuvası üzerinden yapılabilmelidir. 17. Mikroskopla birlikte farklı yoğunluklarda ışık geçmesine izin veren nötral yoğunluk filtreleri verilmelidir. 18. Mikroskop gövdesi üzerinde gerçek renkte gözlem yapılabilmesi için halojen lambanın filaman sıcaklığını 3200K değerine çıkarabilecek butonu olmalıdır veya auto exposure butonu olmalıdır. 19. Mikroskopla birlikte numunenin gerçek renkte görünmesini sağlayan konversiyon filtre verilmelidir. 20. Mikroskop ile birlikte aşağıda özellikleri verilen APOKROMAT lensli lamba yuvasına sahip floresan ataçman verilmektedir. Floresan ataşman aynı anda 10 (on) adet floresan filtre alabilmelidir. Floresan filtre tareti motorize kontrollü olup dijital kontrol ekranı ve bilgisayar ekranı

4 4 üzerinden kontrol edilebilmelidir. Aydınlatma 2000 saat ömürlü 120 W gücünde metal halide lamba ile sağlanmalıdır. Ataçmanda hangi küp ile çalışıldığının dışarıdan belli olması için taret üzerinde küp numaraları ve isimlerinin olduğu numaralandırma sistemi olmalıdır. Ataçman, aşağıdaki boyalara uygun floresan filtre küpleri ile birlikte verilmelidir. Floresan lamba sistemiyle beraber filtre taretine takılabilecek aşağıdaki dalga boyu özelliklerini sağlayan beş adet filtre verilmelidir. a) DAPI Excitation b) FITC / GFP Excitation c) Texas RED Excitation d) Rhodamine e) Triple 21. Cihazla birlikte trinoküler başlığa bağlı, CCD tipte, Peltier soğutmalı, Firewire bağlantılı, mikroskop ve yazılım ile aynı marka olan ve mikroskop için özel üretilmiş kapalı kutu tipte; aşağıdaki özelliklere sahip sayısal kamera verilmelidir. Verilecek kamera ile birlikte, 0,63X büyütme değerine sahip lensli C-mount adaptör verilmelidir. a. Kamera çözünürlüğü en az 13 milyon piksel olmalıdır. b. Sensör 400nm ile 700nm arasındaki spektrumu algılayabilmelidir. c. Kamera istendiği durumda mikro tarama yaparak çözünürlüğü yüksek kalitede sunabilmelidir. d. Pozlama süresi 1ms (milisaniye) ile 60sn (saniye) arasında olmalıdır. e. En az 42 bit (3x14bit) renk derinliği olmalıdır. f. Kamera en az yavaş modda 12 frame/s, normal modda 15 frame/s ve hızlı modda 27 frame/s görüntü aktarım hızına sahip olmalıdır. g. Piksel boyu en az 4.40 µm X 4.40 µm olmalıdır. h. En az 400 Mbitlik firewire çıkışlı olmalıdır. i. Kamera peltier soğutma sistemli olmalıdır. 22. Mikroskopla birlikte veri tabanı yazılımı ve aşağıdaki görüntü işleme modülleri verilmelidir. a. Ölçüm modülü b. Otomatik x-y Tarama Modülü c. Çok-kanal Fluoresan

5 d. Tabla Adresleme Modülü e. Automeasure Otomatik ölçüm modülü f. Z Stack g. Deconvolution h. Time Lapse Sistemle birlikte aşağıdaki özelliklerde lisanslı görüntü analiz programı verilmelidir. a. Yazılım MS Windows XP versiyonunda çalışmalıdır. b. Yazılım kamera yardımıyla görüntüyü gerçek ve eş zamanlı alabilmelidir. c. Kamera ile alınan görüntü üzerinde aşağıdaki ayarlamalar yapılabilmelidir. Brightness (Aydınlık), Contrast (Kontrast), Gamma, Color Balance (Renk dengesi), Saturasyon, Shading (Gölge), Hue, Lightness, Sharpness (Keskinlik), Orthoview (Görüntü Döndürme), Shift (Görüntü Kaydırma), Smooth (Görüntü Düzeltme Gauss, Sigma). d. Alınan görüntü üzerine not yazılabilmeli, işaretleme yapılabilmeli, herhangi bir parçanın çevresi çizilebilmelidir. e. Farklı aydınlatma şekilleri (DIC, polarizasyon) ile çalışmalara uygun olmalıdır. Fotoğraf, negatif, masaüstü tarayıcı, dijital kamera, video recorder, slayt, radyograf, numuneden direkt görüntü; elektron mikroskop, konfokal mikroskoplardan elde edilen görüntülerin ölçümünde kullanılabilmelidir. f. Ölçüm programıyla aşağıdaki tipte ölçümler otomatik yapmalıdır. Draw Area (alan ölçümü) Draw Line (çizgisel ölçüm) Distance (vektörel ölçüm) Rectangle (dörtgensel ölçüm) Read Gray (grilik seviyesi okuma) g. Multichannel Fluoresan: Çok kanallı floresan modülü kullanılarak farklı floresan kanallar üzerindeki görüntüler otomatik olarak alınıp üst üste bindirilebilmelidir. h. Otomatik x-y Tarama Modülü: Motorize Tabla x-y ekseninde otomatik olarak tarama yapabilmelidir. i. Tabla Adresleme Modülü: Tabla üzerinde belli noktalar belirlenip bu noktalar, kaydedilerek daha sonra istenilen noktalara gidilebilmelidir.

6 6 j. Automeasure: Otomatik ölçüm programları hazırlanarak istenilen alanlarda otomatik hücre sayımı, otomatik alan ayrımı ve hesabı yapabilmelidir. k. Z Stack: Z ekseninde 3 boyutlu tarama modülü l. Deconvolution: Farklı deconvolution algoritmaları kullanarak görüntü üzerinde farklı kesitten gelen floresan sinyaller giderilebilmelidir. m. Time Lapse: Farklı zaman aralıklarındaki görüntüler belirlenen sayıda kaydedilebilmelidir. n. Yazılım kullanıcıya pulldown menü kolaylığı yanında analiz esnasında sık kullanılan seçenekleri toolbox olarak sunmalıdır. Çalışma penceresi kullanıcının istediği çözünürlüğe göre ayarlanabilmelidir. o. Bilgisayar ortamına alınan görüntüleri hızlı bir şekilde arşivleyebilmeli ve görüntüye ait dökümantasyon (resim ve metin) tutabilmelidir. p. Sistem kullanıcının kendi kayıtlarına ulaşabilmesi için kendi klasör hiyerarşisi altında klasör yapılanmasına ve programın kayıt formatında depolanmasına izin vermelidir. q. Yazılım ait olduğu firmanın en güncel haliyle piyasaya sürdüğü versiyon olmalıdır. 24. Mikroskop ve kamera sistemiyle beraber aşağıda özellikleri belirtilen bilgisayar sistemi verilmelidir. CPU Teknolojisi i5 olmalıdır. CPU Hızı en az 2.6 GHz olmalıdır. CPU Bus Hızı 800 MHz olmalıdır. En az DDR 8 GB RAM olmalıdır. RAM Bus Hızı 667Mz olmalıdır. HD Kapasite en az 320 Gb ve 7200 Rpm olmalıdır. 2 Gb ekran kartı olmalıdır. LCD Monitör Ekran Boyu 30 (inch) olmalıdır. Optik Sürücü DVD±RW olmalıdır. İşletim Sistemi Windows XP veya 7 olmalıdır. Türkçe Klavye - Optik Mouse bulunmalıdır. 25. Cihaz 220 V/50 Hz ile çalışmalıdır.

7 7 Diğer Şartlar 1. Tüm cihazlar, fabrikasyon ve montaj hatalarına karşı 2 yıl ücretsiz, müteakip 10 yıl ücretli yedek parça, bakım ve onarım garantili olmalı, bu durum temsilci firma tarafından belgelendirilmelidir. 2. Teklif veren, üretici firmanın Türkiye Temsilcisi olduğunu ve TSE onaylı Teknik Servis Hizmet Yeterliliğini belgelemelidir. 3. Cihazın üretici firmasının ISO, cihazın ise CE kalite sertifikası olmalıdır. 4. Cihaz demo amacıyla bile olsa hiçbir şekilde kullanılmamış olmalı ve orijinal fabrika ambalajında teslim edilmelidir. 5. Kabul ve muayenede oluşabilecek kaza ve hasardan satıcı firma sorumludur. 6. Firmalar teklif ettikleri cihazın özellikleri hususunda orijinal katalogları üzerinde Teknik şartnameye Madde Madde cevap vermelidirler.

BÜLENT ECEVİT ÜNİVERSİTESİ GÖRÜNTÜLEME SİSTEMLİ TRİNOKÜLER MASTER MİKROSKOP VE ÖĞRENCİ MİKROSKOPLARI TEKNİK ŞARTNAMELERİ

BÜLENT ECEVİT ÜNİVERSİTESİ GÖRÜNTÜLEME SİSTEMLİ TRİNOKÜLER MASTER MİKROSKOP VE ÖĞRENCİ MİKROSKOPLARI TEKNİK ŞARTNAMELERİ BÜLENT ECEVİT ÜNİVERSİTESİ GÖRÜNTÜLEME SİSTEMLİ TRİNOKÜLER MASTER MİKROSKOP VE ÖĞRENCİ MİKROSKOPLARI TEKNİK ŞARTNAMELERİ Bülent Ecevit Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrenci laboratuvarına 50 adet binoküler

Detaylı

YER TİPİ, SOĞUTMALI ve YÜKSEK DEVİRLİ SANTRİFÜJ TEKNİK ŞARTNAMESİ

YER TİPİ, SOĞUTMALI ve YÜKSEK DEVİRLİ SANTRİFÜJ TEKNİK ŞARTNAMESİ YER TİPİ, SOĞUTMALI ve YÜKSEK DEVİRLİ SANTRİFÜJ TEKNİK ŞARTNAMESİ 1. Santrifüj soğutmalı ve yer tipi olmalıdır. 2. Cihaz mikroprosesör kontrollü, dijital kontrol panelli ve araştırma laboratuvarlarında

Detaylı

S.N. Malzemenin Adı/Özellikleri Miktar Cinsi 1 Programlanabilir Robot 5 Adet 2 Quadrokopter 4 motorlu Hava Aracı 1 Adet 3 Beagle Board 3 Adet 4

S.N. Malzemenin Adı/Özellikleri Miktar Cinsi 1 Programlanabilir Robot 5 Adet 2 Quadrokopter 4 motorlu Hava Aracı 1 Adet 3 Beagle Board 3 Adet 4 S.N. Malzemenin Adı/Özellikleri Miktar Cinsi 1 Programlanabilir Robot 5 Adet 2 Quadrokopter 4 motorlu Hava Aracı 3 Beagle Board 3 Adet 4 Eğilme deney seti aparatları: 5 Sayısal Çıkışlı Kuvvetli Yer Hareketi

Detaylı

T.C. YILDIRIM BEYAZIT ÜNİVERSİTESİ İdari ve Mali İşler Daire Başkanlığı

T.C. YILDIRIM BEYAZIT ÜNİVERSİTESİ İdari ve Mali İşler Daire Başkanlığı T.C. YILDIRIM BEYAZIT ÜNİVERSİTESİ İdari ve Mali İşler Daire Başkanlığı Üniversitemize ait ihtiyaçlar için aşağıda verilen Mal alım ile ilgili 4734 Sayılı Kamu İhale Kanununun ilgili maddesi ile satın

Detaylı

Geçiş Kontrol Sistemi Şartnamesi:

Geçiş Kontrol Sistemi Şartnamesi: Geçiş Kontrol Sistemi Şartnamesi: A) AMAÇ:. Tesislerinin Güvenliği, giriş ve çıkışların denetlenmesi ve personel devamının kontrolü için Bilgisayar denetimli Kartlı geçiş kontrol sistemlerinin tesis edilmesidir.

Detaylı

YER TİPİ, SOĞUTMALI ve YÜKSEK DEVİRLİ SANTRİFÜJ TEKNİK ŞARTNAMESİ

YER TİPİ, SOĞUTMALI ve YÜKSEK DEVİRLİ SANTRİFÜJ TEKNİK ŞARTNAMESİ YER TİPİ, SOĞUTMALI ve YÜKSEK DEVİRLİ SANTRİFÜJ TEKNİK ŞARTNAMESİ 1. Santrifüj soğutmalı ve yer tipi olmalıdır. 2. Cihaz mikroprosesör kontrollü, dijital kontrol panelli ve araştırma laboratuvarlarında

Detaylı

PERİAPİKAL RÖNTGEN CİHAZI TEKNİK ŞARTNAMESİ

PERİAPİKAL RÖNTGEN CİHAZI TEKNİK ŞARTNAMESİ PERİAPİKAL RÖNTGEN CİHAZI TEKNİK ŞARTNAMESİ 1. Aııod voltajı 65-70 KV gücünde olmalıdır. 2. Anod akımı 7 ına-9 ına arasında olmalıdır. 3. Cihaz voltajı 220 V (+% 10, -% 14) ve 50/60 HzM ile çalışmalıdır.

Detaylı

İlk Yayın Tarihi 29.04.2015 Ultra Derin Dondurucu Teknik Şartnamesi

İlk Yayın Tarihi 29.04.2015 Ultra Derin Dondurucu Teknik Şartnamesi ŞRT.04 29.04.2015 Ultra Derin Dondurucu Teknik Şartnamesi /01 1. Cihaz -86 C sıcaklıkta çalışabilmelidir. 2. Cihazın kabinin yan duvarları en az 1 inç kalınlığında vakum panel ve köpük dolgu ile izole

Detaylı

T.C. T Ü R K İY E KAM U H A S T A N E LE R İ KU RU M U. Bergama Dr.Faruk İlker Devlet Hastanesi 12 KANALLI BİLGİSAYARLI- DICOM UYUMLU

T.C. T Ü R K İY E KAM U H A S T A N E LE R İ KU RU M U. Bergama Dr.Faruk İlker Devlet Hastanesi 12 KANALLI BİLGİSAYARLI- DICOM UYUMLU T.C. S A Ğ L IK B A K A N L IĞ I T Ü R K İY E KAM U H A S T A N E LE R İ KU RU M U İZM İR K U Z E Y KA M U H A S T A N E LER İ B İR L İĞ İ G E N E L S E K R E T E R L İĞ İ Bergama Dr.Faruk İlker Devlet

Detaylı

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI TÜRKİYE KAMU HASTANELER KURUMU İzmir İli Kamu Hastaneler Birliği Kuzey Genel Sekreterliği

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI TÜRKİYE KAMU HASTANELER KURUMU İzmir İli Kamu Hastaneler Birliği Kuzey Genel Sekreterliği T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI TÜRKİYE KAMU HASTANELER KURUMU İzmir İli Kamu Hastaneler Birliği Kuzey Genel Sekreterliği 2015-84 Sayı : B-10-4-ISM-4-35-65-39/Satınalma Tarih: 22.05.2015 Konu : Birim Fiyat Bu mektup

Detaylı

UÜ-SK BÜTÇE PLAN SATINALMA TEKNİK ŞARTNAME ÖRNEĞİ HD ENDOSKOPIK LAPOROSKOPI SETI (GOGUS CERRAHI UYUMLU)

UÜ-SK BÜTÇE PLAN SATINALMA TEKNİK ŞARTNAME ÖRNEĞİ HD ENDOSKOPIK LAPOROSKOPI SETI (GOGUS CERRAHI UYUMLU) FR-YLY-04 İlk Yay.Tarihi : 27 Ekim 28 1 / 13 Malzeme Kodu : JEND53 HD ENDOSKOPIK LAPOROSKOPI SETI (GOGUS CERRAHI UYUMLU) SATINALMA BİLGİSİ (ŞARTNAME) (*) Şartname Kodu : 35986 AMELİYATHANE Düzenleme Tarihi

Detaylı

Bu Döküman Uludağ Üniversitesi Rektörlüğü'ne aittir. Başkaları tarafından kullanılamaz ve çoğaltılamaz.

Bu Döküman Uludağ Üniversitesi Rektörlüğü'ne aittir. Başkaları tarafından kullanılamaz ve çoğaltılamaz. FR-YLY-04 İlk Yay.Tarihi : 27 Ekim 28 1 / 71 Malzeme Kodu : JEND2123 FIKSATIF SETI YATAGI SATINALMA BİLGİSİ (ŞARTNAME) (*) 30830 RUH SAĞ. VE HAST. A.D. Düzenleme Tarihi : 13/06/2013 FİKSATİF SETİ YATAĞI

Detaylı

TEKNİK ŞARTNAME 1 ADET. 1. Bellek (Kullanım) Tipi: Masaüstü Bilgisayar

TEKNİK ŞARTNAME 1 ADET. 1. Bellek (Kullanım) Tipi: Masaüstü Bilgisayar TEKNİK ŞARTNAME S.N. 1 MALZEMENİN ADI 64GB (8x8GB) Dual Rank PC2-5300 (DDR2-667) Registered Memory Kit MİKTARI BİRİMİ ÖZELLİKLERİ 1 ADET 64 GB (8X8GB) Dual Rank PC2-5300 (DDR2-667) Registered Memory Kit

Detaylı

01-RENK ÖLÇÜM CİHAZI ŞARTNAMESİ

01-RENK ÖLÇÜM CİHAZI ŞARTNAMESİ 01-RENK ÖLÇÜM CİHAZI ŞARTNAMESİ 1. Cihaz portatif olup aydınlatmayı geniş alanlı, 0 görüntüleme açısıyla yapabilmelidir. 2. Cihazın dedektörü 6 adet silikon fotosel ve ışık kaynağı atımlı ksenon lamba

Detaylı

SIVI KROMATOGRAFI/TRIPLE QUADRUPOLE KÜTLE SPEKTROMETRESI (LC/MS/MS) TEKNİK ŞARTNAMESİ

SIVI KROMATOGRAFI/TRIPLE QUADRUPOLE KÜTLE SPEKTROMETRESI (LC/MS/MS) TEKNİK ŞARTNAMESİ SIVI KROMATOGRAFI/TRIPLE QUADRUPOLE KÜTLE SPEKTROMETRESI (LC/MS/MS) TEKNİK ŞARTNAMESİ 1. KONU: Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanlığına bağlı İstanbul 3 Nolu Halk Sağlığı Laboratuvarında kullanılmak üzere

Detaylı

Otopark Otomasyon Sistemi teknik şartnamesi :

Otopark Otomasyon Sistemi teknik şartnamesi : Otopark Otomasyon Sistemi teknik şartnamesi : A. KAPSAM : Bu Şartname,. otoparkının bilgisayar denetimli elektronik sistemler ile techiz edilerek giriş denetimi, ücretlendirme ve raporlamasının yapılması,bu

Detaylı

TÜRK KIZILAYI ORTA KARADENİZ BÖLGE KAN MERKEZİ BİLGİSAYAR VE ÇEVRE BİRİMLERİ TEKNİK ŞARTNAMESİ

TÜRK KIZILAYI ORTA KARADENİZ BÖLGE KAN MERKEZİ BİLGİSAYAR VE ÇEVRE BİRİMLERİ TEKNİK ŞARTNAMESİ TÜRK KIZILAYI ORTA KARADENİZ BÖLGE KAN MERKEZİ BİLGİSAYAR VE ÇEVRE BİRİMLERİ TEKNİK ŞARTNAMESİ 1 1. TANIMLAR : Bu madde tarif edilen sözleşme ve eklerinde kullanıldığı takdirde aşağıdaki anlamları taşır.

Detaylı

KARAMANOĞLU MEHMETBEY ÜNİVERSİTESİ MERKEZİ ARAŞTIRMA LABORATUVARI İHTİYACI 4 KALEM CİHAZA AİT TEKNİK ŞARTNAME

KARAMANOĞLU MEHMETBEY ÜNİVERSİTESİ MERKEZİ ARAŞTIRMA LABORATUVARI İHTİYACI 4 KALEM CİHAZA AİT TEKNİK ŞARTNAME KARAMANOĞLU MEHMETBEY ÜNİVERSİTESİ MERKEZİ ARAŞTIRMA LABORATUVARI İHTİYACI 4 KALEM CİHAZA AİT TEKNİK ŞARTNAME ORTAK ÖZELLİKLER 1. Yüklenici/yükleniciler teklif ettikleri ürün/ürünlere ilişkin üzerine ihale

Detaylı

Kamera Teknik Şartnamesi

Kamera Teknik Şartnamesi Kamera Teknik Şartnamesi 1. Kamera ve network arabirimi tümleşik tek bir cihazdan oluşmalıdır. 2. İç kamera 2 Megapixel görüntü akışı sağlamalıdır. 3. Diş mekan kamerası 2 megapiksel görüntü akışı sağlamalıdır.

Detaylı

SAĞLIK BAKANLIĞI HASTANELER VE EK HİZMET BİNALARI İÇİN ELEKTRONİK GÜVENLİK SİSTEMİ(CCTV) VE KARTLI GEÇİŞ SİSTEMİ TEKNİK ŞARTNAMESİ

SAĞLIK BAKANLIĞI HASTANELER VE EK HİZMET BİNALARI İÇİN ELEKTRONİK GÜVENLİK SİSTEMİ(CCTV) VE KARTLI GEÇİŞ SİSTEMİ TEKNİK ŞARTNAMESİ SAĞLIK BAKANLIĞI HASTANELER VE EK HİZMET BİNALARI İÇİN ELEKTRONİK GÜVENLİK SİSTEMİ(CCTV) VE KARTLI GEÇİŞ SİSTEMİ TEKNİK ŞARTNAMESİ Bu teknik şartname Sağlık Bakanlığı Merkez Teşkilatı ve ek hizmet binaları

Detaylı

GÜVENLİK AMAÇLI 8 KANAL NVR TEKNİK ŞARTNAMESİ (ZAVIO NVC-2080)

GÜVENLİK AMAÇLI 8 KANAL NVR TEKNİK ŞARTNAMESİ (ZAVIO NVC-2080) GÜVENLİK AMAÇLI 8 KANAL NVR TEKNİK ŞARTNAMESİ (ZAVIO NVC-2080) 1- Cihaz, IP kameralara TCP/IP data protokolü üzerinden erişim sağlayarak kayıt ve görüntü transferi yapabilen NVR Network Video Kaydedicisi

Detaylı

Verem Savaşı Dispanserleri için dijital röntgen cihazı alımı ve montajı

Verem Savaşı Dispanserleri için dijital röntgen cihazı alımı ve montajı r. _ : j ı u:,j" z ı l SIR A NO 1 2 3 T A ŞIN IR K A Y IT K O D U * TALEP M İK T A R I BİRİM İ Verem Savaşı Dispanserleri için dijital röntgen cihazı alımı ve montajı 27 Adet 4 / 5 ~ ı 6 i 7 8 9 10 11

Detaylı

T.C. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü 250 ADET'İN ALTINDA ALINACAK BİLGİSAYARLAR İÇİN TEKNİK ŞARTNAME

T.C. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü 250 ADET'İN ALTINDA ALINACAK BİLGİSAYARLAR İÇİN TEKNİK ŞARTNAME T.C. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü 250 ADET'İN ALTINDA ALINACAK BİLGİSAYARLAR İÇİN TEKNİK ŞARTNAME 1. KAPSAM Bu şartname; Millî Eğitim Bakanlığı Eğitim Teknolojileri Genel

Detaylı

Otopark Otomasyon Sistemi teknik şartnamesi :

Otopark Otomasyon Sistemi teknik şartnamesi : Otopark Otomasyon Sistemi teknik şartnamesi : 1. KAPSAM: Bu Şartname, otoparkının bilgisayar denetimli elektronik sistemler ile techiz edilerek yönlendirme, denetim, ücretlendirme ve raporlamasının yapılması,bu

Detaylı

AYDIN ÜNĠVERSĠTESĠ ĠNġAAT MÜHENDĠSLĠĞĠ LABORATUAR CĠHAZLARI TEKNĠK ġartnamesġ

AYDIN ÜNĠVERSĠTESĠ ĠNġAAT MÜHENDĠSLĠĞĠ LABORATUAR CĠHAZLARI TEKNĠK ġartnamesġ AYDIN ÜNĠVERSĠTESĠ ĠNġAAT MÜHENDĠSLĠĞĠ LABORATUAR CĠHAZLARI TEKNĠK ġartnamesġ Üniversitemiz İnşaat Mühendisliği Laboratuarlarında; AASHTO (American Association of State Highways and Transportation Officials),

Detaylı

2014 YILI TÜRKİYE TAŞKÖMÜRÜ KURUMU ÜZÜLMEZ MÜESESESİ KAMERA KONTROL SİSTEMİ TEKNİK ŞARTNAMESİ AMAÇ TEKNİK ÖZELLİKLER

2014 YILI TÜRKİYE TAŞKÖMÜRÜ KURUMU ÜZÜLMEZ MÜESESESİ KAMERA KONTROL SİSTEMİ TEKNİK ŞARTNAMESİ AMAÇ TEKNİK ÖZELLİKLER 2014 YILI TÜRKİYE TAŞKÖMÜRÜ KURUMU ÜZÜLMEZ MÜESESESİ KAMERA KONTROL SİSTEMİ TEKNİK ŞARTNAMESİ AMAÇ Kurumumuz Üzülmez Taşkömürü İşletme Müessesesi sahasında belirlenen noktalara kamera yerleştirilmesi,

Detaylı

ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ NÜKLEER TIP ANABİLİM DALI

ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ NÜKLEER TIP ANABİLİM DALI ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ NÜKLEER TIP ANABİLİM DALI ONALTI DEDEKTÖRLÜ SPECT GAMA KAMERA/BİLGİSAYARLI TOMOGRAFİ HİBRİD GÖRÜNTÜLEME SİSTEMİ TEKNİK ŞARTNAMESİ 1. KONU Bu teknik şartname Çukurova

Detaylı

İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜ KARTLI GEÇİŞ KONTROL SİSTEMİ VE IP TABANLI KAPALI DEVRE KAMERA GÜVENLİK SİSTEMİ ALIMI TEKNİK ŞARTNAMESİ

İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜ KARTLI GEÇİŞ KONTROL SİSTEMİ VE IP TABANLI KAPALI DEVRE KAMERA GÜVENLİK SİSTEMİ ALIMI TEKNİK ŞARTNAMESİ İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜ KARTLI GEÇİŞ KONTROL SİSTEMİ VE IP TABANLI KAPALI DEVRE KAMERA GÜVENLİK SİSTEMİ ALIMI TEKNİK ŞARTNAMESİ 1.0 KONU Bu doküman İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü nde bina içi

Detaylı

Ürünlerin kurulumu Ürün Distribitörlerinin Yetkili Bayileri tarafından yapılacak olup 2 yıl ürün ve 1 yıl uygulama garantisine sahip olacaktır.

Ürünlerin kurulumu Ürün Distribitörlerinin Yetkili Bayileri tarafından yapılacak olup 2 yıl ürün ve 1 yıl uygulama garantisine sahip olacaktır. Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası Yeni Hizmet Binasına ait IP CCTV Kamera ve Sistem Alım Şartnamesi Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası tarafından yaptırılmakta olan Tekirdağ ili, Çorlu ilçesi, Zafer Mah. Cumhuriyet

Detaylı

EMG CİHAZI TEKNİK ŞARTNAMESİ

EMG CİHAZI TEKNİK ŞARTNAMESİ EMG CİHAZI TEKNİK ŞARTNAMESİ Cihazın tanımı: Cihaz, klinik çalışmalar esas olmak üzere, araştırma çalışmalarında da kullanılabilir, esnek seçimler içeren, modüler birleşime uygun olmalıdır. Sinir ileti

Detaylı