T.C. ANAYASA MAHKEMESİ

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "T.C. ANAYASA MAHKEMESİ"

Transkript

1 T.C. ANAYASA MAHKEMESİ İletişim Bilgileri: Telefon : Faks : E-posta : Adres : Ahlatlıbel Mahallesi İncek Yolu Serpmeleri No: Çankaya - ANKARA / TÜRKİYE BAŞKAN VE ÜYELER Başkan Haşim KILIÇ tarihinde Kırşehir İli'nin Çiçekdağı İlçesi'nde doğdu. İlk, orta ve Yozgat'da bitirdiği lise'den sonra 1968 yılında Eskişehir İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi'ne kaydoldu yılında mezun oldu yılında Sayıştay Başkanlığı'nda Denetçi yardımcısı olarak göreve başladı. Denetçi, Başdenetçi unvanlarını aldıktan sonra 1985 yılında Sayıştay Üyeliğine, beş yıl süren üyelikten sonra da 1990 yılında Anayasa Mahkemesi Üyeliğine seçildi. Anayasa Mahkemesi'nin günlü toplantısında, açık bulunan Anayasa Mahkemesi Başkanvekilliğine seçildi tarihinde yeniden Anayasa Mahkemesi Başkanvekilliğine seçildi tarihinde Anayasa Mahkemesi Başkanlığına seçilmiştir. Anayasa Mahkemesi nin tarihinde yapılan toplantısında, yeniden Anayasa Mahkemesi Başkanlığına seçilmiştir. Evli ve dört çocuk babası olup Almanca bilmektedir.

2 Serruh KALELİ Başkan Vekili Samsun Terme de doğmuştur. İlk ve Lise öğrenimini TED Ankara Kolejinde tamamladıktan sonra 1977 yılında Ankara Hukuk Fakültesinden mezun olmuştur. Yedek Subaylığını Hava Kuvvetleri Komutanlığı Askeri Savcısı olarak yapmış. Sırasıyla yıllarında Ankara Barosu yönetim kurulu sayman üyeliği, 2000/ /2004 tarihleri arasında iki dönem Türk Hukuk Kurumu yönetim kurulu ve sayman üyeliği, 2001 yılında 4 yıllığına Türkiye Barolar Birliği denetçi üyeliği, Türkiye Barolar Birliği bünyesinde bulunan komisyonlarda değişen avukatlık yasası yönetmelikleri hazırlanışında görev almıştır sezonu Türkiye Basketbol Federasyonu disiplin kurulu başkanvekilliği görevlerinde bulunmuş, /1981 den Anayasa Mahkemesi Üyeliğine seçildiği tarihine kadar Ankara Barosuna kayıtlı avukat olarak serbest mesleğini icra etmiştir günü Anayasa Mahkemesi Başkanvekilliğine seçilmiş, ayrıca tarihli Anayasa değişikliği ile mahkemenin görevleri arasına katılan bireysel başvuru yolu ile ihlal edildiği ileri sürülebilecek temel hak ve özgürlüklerin anayasal denetimini yapmakla görevlendirilmiş iki bölümden, birincisinin başkanlığını yapmaktadır. Evli ve iki çocukludur.

3 Dr. Alparslan ALTAN Başkanvekili 1968 yılında Sarıkamış ta doğdu. İlk ve orta öğretimini 1985 yılında Yozgat ın Çayıralan ilçesinde tamamladı. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden 1989 yılında mezun olduktan sonra, 1993 yılına kadar avukatlık ve hâkimlik stajlarını tamamladı. Sırasıyla; Alaplı, Hilvan ve Zara Cumhuriyet Savcılığı görevlerini yürüttü. Erciyes Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Ticaret Hukuku Anabilim dalında Anonim Şirketlerde Yönetim Kurulu Üyelerinin Sorumlulukları ve İbranın Sorumluluk Davalarına Etkisi isimli teziyle yüksek lisans çalışmasını, Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Özel Hukuk Anabilim dalında Mülkiyet Hakkı, Güvencesi ve Korunması isimli teziyle doktora çalışmasını tamamladı tarihleri arasında Anayasa Mahkemesi Raportörü olarak görev yaptı tarihinden itibaren Denizcilik Müsteşarlığı Müsteşar Yardımcılığı görevini yürüten Altan, tarihinde Anayasa Mahkemesi Yedek Üyeliğine seçildi. Türkiye Adalet Akademisinde Anayasa Hukuku ve Anayasa Yargısı, Anayasa Yargısında İtiraz Yolu, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi Kararlarında Mülkiyet Hakkı konularında seminerler vermiştir. Anayasa yargısı ve özel hukuk alanlarında yayımlanmış çeşitli makaleleri bulunmaktadır. Anayasa Mahkemesinin günlü toplantısında, açık bulunan Anayasa Mahkemesi Başkanvekilliğine seçilmiştir. Evli ve iki çocuk babasıdır. İngilizce bilmektedir. Fulya KANTARCIOĞLU - Üye tarihinde Ankara'da doğdu. İlk ve ortaöğrenimini Ankara'da tamamladıktan sonra 1969 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi. Mesleğe 'de Danıştay Yardımcısı olarak başlamıştır yılında Anayasa Mahkemesi Raportörlüğüne, 'de Adalet bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı görevine atandı 'de Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu'nca Danıştay Üyeliğine, 'de Cumhurbaşkanı tarafından Anayasa Mahkemesi Üyeliğine seçildi. Evli ve iki çocuk annesidir.

4 Mehmet ERTEN - Üye Serdar ÖZGÜLDÜR - Üye Osman Alifeyyaz PAKSÜT - Üye tarihinde Elbistan da doğdu. İlk, Orta ve Lise öğrenimini Elbistan da yaptı. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi nden 1974 yılında mezun oldu. Askerlik görevini yedek subay olarak yerine getirdi. Kısa süre kurum avukatlığı görevinde de bulunan Erten, mesleğe Elbistan hakim adayı olarak başladı ve Manisa Sorgu Hakimliği, Afşin Ceza Hakimliği, Muş Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlığı, Yargıtay Tetkik Hakimliği, Yargıtay Cumhuriyet Savcılığı görevlerinde bulundu tarihinde Yargıtay üyeliğine seçildi ve Yargıtay Birinci Ceza Dairesi üyesi olarak görev yaptı tarihinde Anayasa Mahkemesi Üyeliğine seçildi. Evlidir yılında İstanbul da doğmuştur tarihinde Kara Harp Okulu nu bitirerek subay nasbedilmiş; 1981 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezuniyeti takiben askeri hâkim sınıfına geçirilmiş; muhtelif askeri mahkemelerde hâkimlik ve askeri savcılık görevlerinde bulunduktan sonra Askeri Yüksek İdare Mahkemesi Savcısı olarak görev yapmaktayken 1995 yılında Askeri Yüksek İdare Mahkemesi üyeliğine seçilmiş; yılları arasında Birinci Daire Üyeliği, yılları arasında bu Mahkemenin Genel Sekreterliği görevlerinde bulunmuş; yılları arasında da Uyuşmazlık Mahkemesi Hukuk Bölümü asıl üyeliği yapmış; 21 Haziran 2004 tarihinde Anayasa Mahkemesi asıl üyeliğine, 22 Mart 2012 tarihinde de Uyuşmazlık Mahkemesi Başkanlığı na seçilmiştir. Kamu hukuku alanında yüksek lisans ve doktora eğitimini tamamlamıştır. Evli ve bir çocuk babasıdır 3 Kasım 1953'te Ankara'da doğmuştur. İlk, Orta ve Lise öğrenimini TED Ankara Koleji'nde yapmıştır. 1974'te Ankara Hukuk Fakültesi'nden mezun olmuştur. 1975'te Ankara Barosu'na kayıtlı serbest avukat olarak bir süre çalıştıktan ve askerlik görevini ifa ettikten sonra, 1977'te Dışişleri Bakanlığı'na inkisap etmiştir. Türkiye'nin Tokyo, Lefkoşe (KKTC) Büyükelçiliklerinde ve Avrupa Güvenlik İşbirliği Teşkilatı (AGİT) ile NATO Daimi temsilciliklerinde Katip, başkatip, Müsteşar ve Daimi Temsilci yazmanı olarak çeşitli dış görevlerde; AGİT Daire Başkanı, Birleşmiş Milletler İşleri Genel Müdür Yardımcısı gibi merkezi görevlerde bulunduktan sonra, Kasım 2002'de T.C. Bağdat Büyükelçisi, Kasım 2004'te de T.C. Helsinki Büyükelçisi olmuştur. Helsinki Büyükelçisi iken, Temmuz 2005'te Cumburbaşkanı'nca Üst Düzey Yönetici kontenjanından Anayasa Mahkemesi Asıl Üyeliği'ne seçilmiştir tarihinde de Anayasa Mahkemesi Başkanvekilliğine seçilmiştir. Evli ve iki çocukludur. İngilizce bilmektedir.

5 Zehra Ayla PERKTAŞ - Üye tarihinde Beyşehir'de doğmuştur. Sivas Dört Eylül Lisesini bitirmiş, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 1970 yılında mezun olmuştur tarihinde Danıştay Yardımcısı ünvanıyla mesleğe başlamış, tarihinde görev ünvanı Danıştay Tetkik Hakimi olarak değişmiş, tarihinde Danıştay Savcılığına atanmıştır tarihinde Danıştay Üyeliğine seçilen ve Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü mezunu olan Perktaş, Danıştay Genel Kurulunca gösterilen üç aday arasından Cumhurbaşkanı tarafından 27 Haziran 2007 tarihinde Anayasa Mahkemesi Asıl Üyeliğine seçilmiştir. Evli ve iki çocukludur. Recep KÖMÜRCÜ - Üye tarihinde İskilip de doğan Kömürcü, Liseyi İskilip te bitirmiş; 1976 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olmuştur. Ankara Hakim adayı olarak mesleğe başlayan ve daha sonra hakim adaylığını Çorum da sürdüren Kömürcü sırasıyla, Birecik, Kargı, Kadirli, Ankara Hakimliği, Ankara Ticaret Mahkemesi Başkanlığı görevlerinde bulunmuştur tarihinde Yargıtay Üyeliğine seçilen Kömürcü Yargıtay 19.Hukuk Dairesinde çalışmakta iken tarihinde Sayın Cumhurbaşkanınca Yargıtay Genel Kurulunca gösterilen üç aday arasından Anayasa Mahkemesi Üyeliğine seçilmiştir. Evli ve iki çocuk babasıdır. Burhan ÜSTÜN - Üye tarihinde Polatlı da doğmuştur. Ankara Keçiören Lisesini bitirmiş, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 1979 yılında mezun olduktan sonra, askerliğini Eceabat ta yedek subay olarak yapmıştır. Ankara hâkim adayı olarak mesleğe başlayan ÜSTÜN; sırasıyla Sivas, Kozan, Çıldır, Oğuzeli, Pazarcık, Taşköprü, Sincan ve Ankara Hâkimliği görevlerinde bulunmuştur tarihinde Yargıtay Üyeliğine seçilen ÜSTÜN, 14. Hukuk Dairesinde görev yapmakta iken, tarihinde Cumhurbaşkanı tarafından Yargıtay Genel Kurulunca gösterilen üç aday arasından Anayasa Mahkemesi Üyeliğine seçilmiştir. İngilizce bilen ÜSTÜN, evlidir.

6 Prof. Dr. Engin YILDIRIM - Üye 1966 da İstanbul Üsküdar da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Beylerbeyi nde tamamladı de İ.Ü. İktisat Fakültesini bitirdi yılında öğretim üyesi yetiştirmek amacıyla açılan yarışma sınavını kazanarak lisansüstü eğitim için İngiltere ye gitti da Warwick Üniversitesi Warwick Business School da yüksek lisansını, 1994 de Manchester Üniversitesi Faculty of Economics and Social Studies de doktorasını tamamladı yılları arasında Sakarya Üniversitesi İktisadi ve İdari Bölümler Fakültesinde öğretim üyesi olarak çalıştı arasında aynı fakültede dekanlık görevinde bulundu. Çalışma İlişkileri, İşçi Hareketleri ve Eleştirel Örgüt Teorisi alanlarında İngilizce ve Türkçe çok sayıda makalesi ve bildirisi bulunmaktadır. Makalelerinden 4 tanesi Uluslararası Sosyal Bilimler atıf indeksince (SSCI) taranan dergilerde yayınlanmıştır tarihinde Cumhurbaşkanı tarafından YÖK Genel Kurulunun gösterdiği üç aday arasından Anayasa Mahkemesi Üyeliğine seçilmiştir. İngilizce bilen Engin Yıldırım, evli ve 2 çocuk babasıdır. Nuri Necipoğlu - Üye Hicabi Dursun - Üye tarihinde Makedonya nın Manastır iline bağlı Pirlepe kazasında doğan Necipoğlu, İstanbul Pertevniyal Lisesinden mezun olduktan sonra 1977 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirmiştir. Askerlik görevini Kırklareli Lüleburgaz ilçesinde Yedek Subay olarak yerine getirmesi müteakiben Askeri Hakim naspedilmiştir. Hakimlik stajının ardından yılları arasında sırasıyla Tekirdağ/Çorlu 5 inci Kor. K.lığı Askeri Mahkemesinde ve İstanbul 1 inci Ordu K.lığı Synt. Askeri Mahkemesinde Hâkim; Ağrı 12 nci P. Tümen K.lığı Askeri Savcılığında, Kırklareli 33 üncü P. Tümen K.lığı Askeri Savcılığında ve Kocaeli/İzmit 15 inci Kor. K.lığı Askeri Savcılığında Askeri Savcı olarak görev yapan Necipoğlu, Askeri Yargıtay Üyeliğine 2001 yılında seçilmiştir yılları arasından Uyuşmazlık Mahkemesi yedek üyeliği görevini de üstlenen Necipoğlu, İkinci Daire Üyesi iken Askeri Yargıtay Genel Kurulunca gösterilen adaylar arasından Cumhurbaşkanınca tarihinde Anayasa Mahkemesi asıl üyeliğine seçilmiştir. İki çocuk babası olan Necipoğlu, Makedonca, Arnavutça ve Bulgarca bilmektedir yılında Bayburt'ta doğdu İlk ve ortaokulu Bayburt ta okudu Yılında İstanbul 'da bulunan Kadıköy Kazım İşmen Lisesinden mezun oldu yılında girdiği İstanbul Üniversitesi Siyasal bilgiler Fakültesi kamu yönetiminden 1988 yılında mezun oldu. Bir süre özel sektörde çalıştı 'de Sayıştay denetçi yardımcısı adayı olarak Kamu'da görevine başladı. 1993'de Yeterliğini verdi yılları arasında 6 aylık kısa dönem askerlik görevini tamamladı 'den 2008 yılına kadar Sayıştay'daki çeşitli gruplarda Denetçi, Baş Denetçi ve Uzman Denetçi olarak denetim faaliyetleri ile diğer görevlerini sürdürdü Tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisinin 945 sayılı kararı ile Sayıştay Üyeliğine seçildi. Sayıştay Üyeliği görevini sürdürürken, Sayıştay'ın gösterdiği üç aday arasından, Tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel kurulunun kararı sonucunda Anayasa Mahkemesi Üyeliğine seçildi. Doğduğu bölgeyle ilgili Yöresel ve kültürel çalışmaları bulunan Sayın Hicabi Dursun İngilizce bilmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

7 Celal Mümtaz Akıncı - Üye Prof. Dr. Erdal TERCAN - Üye tarihinde Afyonkarahisar'da doğdu. İlk orta ve lise öğrenimini Afyonkarahisar'da yaptıktan sonra, öğrenim yılında Ankara İktisadi Ticari İlimler Akademisi Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Yüksek Okulunda okudu. Bu okul'da öğrenci iken 1976 yılında girdiği sınavda Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini kazanarak hukuk öğrenimine başladı. Hukuk Fakültesinden 1982 yılında mezun olduktan sonra tarihinde fiilen Afyonkarahisar'da avukatlık mesleğine başladı yılları arasında Askerlik görevini tamamladı yılında Afyonkarahisar Baro Başkanığına seçildi yılına kadar Baro Başkanlığı yapan Sayın Akıncı Afyonkarahisar Baro Başkanlığı görevini sürdürürken 5982 sayılı kanun uyarınca, baro başkanları tarafından Anayasa mahkemesine seçilecek üyelik için tarihinde aday adaylığı başvurusunda bulundu. Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulun Tarihinde yapılan seçim sonucunda Anayasa Mahkemesi Üyeliğine seçildi. Sayın Akıncı Evli ve dört çocuk babasıdır tarihinde Afyon ili, Çay ilçesinde doğdu. İlkokulu , ortaokulu ve liseyi de tarihleri arasında Çay da tamamladı yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesine kaydolarak, bu Fakülteden 1985 yılında mezun oldu. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Medeni Usul ve İcra-İflas Hukuku Anabilim Dalı araştırma görevliliği sınavını kazanarak, 28 Mart 1986 tarihinde bu göreve başladı yılında Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Özel Hukuk Yüksek Lisans Programına kaydoldu yılında Hakimlerin Sorumluluğu konusundaki yüksek lisans tezini savunarak, yüksek lisans programını tamamladı. Yine aynı yıl, Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Özel Hukuk Doktora Programına kaydoldu. Doktora derslerini ve doktora yeterlik sınavını tamamladıktan sonra, tez danışmanıyla birlikte, İflasın Sözleşmelere Etkisi ni, doktora tez konusu olarak belirledi yılında Alman Hükümetince tahsis edilen DAAD (Deutscher Akademischer Austauschdienst) burs sınavını kazanarak, 1993 yılına kadar 2 yıl, Almanya, Freiburg Albert Ludwigs Üniversitesi Hukuk Fakültesinde doktora tez konusuyla ilgili araştırma ve incelemelerde bulundu, mesleki bilgi ve tecrübesini artırmak için çalışmalar yaptı. Doktora tezini 15 Şubat 1995 tarihinde savunarak doktor ünvanını aldı. 15 Mayıs 1996 tarihinde A.Ü. Hukuk Fakültesi Medeni Usul ve İcra İflas Hukuku Anabilim Dalına yardımcı doçent doktor olarak atandı yılında, doçentlik tezi olarak belirlediği, Medeni Usul Hukukunda Tarafların İsticvabı (Tarafların Bilgisine Delil Olarak Başvurulması) konusunda Almanya ve İsviçre de gerekli araştırma ve incelemeleri yaptıktan sonra, doçentlik tezini tamamlayarak, 28 Kasım 2000 tarihinde doçentlik sınavını başardı tarihinde Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Medeni Usul ve İcra İflas Hukuku Anabilim Dalına doçent doktor olarak atandı. Medeni Usul Hukukunda Kesin Sürelerin Kaçırılması Halinde Eski Hale Getirme konusunda profesörlük takdim tezi hazırladı ve 14 Temmuz 2006 tarihinde, aynı Anabilim dalına Profesör olarak atandı. 15 Aralık 2008 tarihinde Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanlığı görevine getirildi. Bu görevi devam ederken, 7 Ocak 2011 tarihinde T.C. Cumhurbaşkanlığı nca Anayasa Mahkemesi üyeliğine atandı. İyi derecede Almanca bilen Sayın TERCAN evli ve üç çocuk babasıdır.

8 Muammer Topal - Üye Prof. Dr. Zühtü ARSLAN - Üye tarihinde Isparta da doğmuştur. Isparta Şehit Ali İhsan Kalmaz Lisesini bitirmiş, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Maliye Bölümünden 1988 yılında mezun olmuştur tarihinde Danıştay Tetkik Hâkimliğine atanarak mesleğe başlamış, bir süre Ankara Bölge İdare Mahkemesi Üyeliği görevinde bulunmuştur. Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü Kamu Yönetimi Yüksek Lisans Programını Stratejik Yönetim konulu projesiyle tamamlamıştır. Türkiye Adalet Akademisinde İdari Yargı Hâkim adaylarına İhale Mevzuatı konulu dersler veren TOPAL, tarihinde Danıştay Üyeliğine seçilmiştir. Danıştay Yedinci Daire Üyeliği görevini sürdürürken Danıştay Genel Kurulunca gösterilen üç aday arasından Cumhurbaşkanı tarafından tarihinde Anayasa Mahkemesi Üyeliğine seçilmiştir. TOPAL, Evli ve bir çocuk babasıdır 1 Ocak 1964 tarihinde Yozgat ilinin Sorgun ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Sorgun da tamamladı yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. Yüksek lisansını İngiltere de Leicester Üniversitesi Hukuk Fakültesinde İnsan Hakları ve Sivil Özgürlükler alanında, Doktorasını da aynı Fakültede anayasa hukuku alanında yaptı yılında Doçent, 2007 yılında ise Profesör unvanını aldı yılında bir süre Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi nde çalıştı. Ayrıca, 23 Aralık 2010 tarihinden itibaren Basın İlan Kurumu Genel Kurul üyeliği görevini yürüttü yılında Başkanlığına atandığı Polis Akademisi'nde uzun yıllar lisans ve lisansüstü düzeyde Anayasa Hukuku, "İnsan Hakları", Devlet Kuramları gibi dersler verdi. Ayrıca, yılları arasında Bilkent Üniversitesi'nde "Turkish Public Law" dersini, yılları arasında da Başkent Üniversitesi'nde Hukuk ve Siyaset dersini verdi. Anayasa Teorisi, Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi'nde Din Özgürlüğü ve Türk Parlamento Tarihi (3 Cilt, baskıda) adlı kitapları vardır. Bunun yanında, Constitutional Law of Turkey başlıklı bir ortak kitabı ve ABD Yüksek Mahkemesi Kararlarında İfade Özgürlüğü adlı bir derleme eseri bulunmaktadır. Ayrıca, anayasa yargısı, insan hakları, özgürlük-güvenlik ilişkisi ve siyasi partiler hukuku gibi alanlarda Türkçe ve İngilizce yayınlanmış makaleleri ve bildirileri vardır. Arslan, Yükseköğretim Genel Kurulunca gösterilen üç aday arasından Sayın Cumhurbaşkanı tarafından 17 Nisan 2012 tarihinde Anayasa Mahkemesi Üyeliğine seçilmiştir. Evli ve dört çocuk babasıdır.

SEMPOZYUM OTURUM BAŞKANLARI VE KONUŞMACILARININ ÖZGEÇMİŞLERİ *

SEMPOZYUM OTURUM BAŞKANLARI VE KONUŞMACILARININ ÖZGEÇMİŞLERİ * SEMPOZYUM OTURUM BAŞKANLARI VE KONUŞMACILARININ ÖZGEÇMİŞLERİ * PROF. DR. FUNDA BAŞARAN YAVAŞLAR: 1990 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi nden mezun olan Sayın Başaran Yavaşlar, Marmara Üniversitesi

Detaylı

TÜRKİYE NİN ENERJİ GÜVENLİĞİ VE ENERJİ POLİTİKALARI PANELİ

TÜRKİYE NİN ENERJİ GÜVENLİĞİ VE ENERJİ POLİTİKALARI PANELİ TÜRKİYE NİN ENERJİ GÜVENLİĞİ VE ENERJİ POLİTİKALARI PANELİ 27 Mayıs 2015, Çarşamba HARP AKADEMİLERİ KOMUTANLIĞI Atatürk Harp Oyunu ve Kültür Merkezi, Maslak-İSTANBUL PANEL PROGRAMI 14:00 14:30 AÇILIŞ KONUŞMALARI

Detaylı

ankarabulteni@tusiad.org

ankarabulteni@tusiad.org SAYI: 2011-10 03 Ekim 2011 İÇİNDEKİLER: I. ANKARA GÜNDEMİ & YASAMA SÜRECİ II. III. IV. KURUMSAL İLETİŞİM PLATFORMLARI AVRUPA KÖŞESİ NİN BAZI ÖNEMLİ TEMASLARI BİLGİ & AÇIKLAMALAR Ankara Bülteni 2004 yılından

Detaylı

Prof. Dr. Ahmet DERVİŞOĞLU : 1935 yılında Gönen'de doğdu. 1959 yılında İTÜ Elektrik Elektronik Fakültesi, Zayıf Akım kolundan mezun oldu. Aynı yıl Fakülteye Asistan olarak girdi. 1962 yılında doktora öğrenimi

Detaylı

TÜRKİYE BAROLAR BİRLİĞİ 32.OLAĞAN GENEL KURULU

TÜRKİYE BAROLAR BİRLİĞİ 32.OLAĞAN GENEL KURULU Mesleğimiz için, Ülkemiz için, Geleceğimiz için. Değerli Üstadım, Saygıdeğer Meslektaşım; 26 Mayıs 2013 tarihinde yapılacak olan Türkiye Barolar Birliği seçimlerinde başkan adayı olarak huzurlarınıza çıktım

Detaylı

TMH TMH - TÜRKÝYE MÜHENDÝSLÝK HABERLERÝ SAYI 441-2006/1 21. Meslekte 40 Yılını Dolduran Üyelerimiz

TMH TMH - TÜRKÝYE MÜHENDÝSLÝK HABERLERÝ SAYI 441-2006/1 21. Meslekte 40 Yılını Dolduran Üyelerimiz Meslekte 40 Yılını Dolduran Üyelerimiz TMH Meslekte 40 Yılını Dolduran Üyelerimiz DR. AYTEKİN AKAGÜN 1935 yılında Gümüşhane de doğdu. 1961 yılında Almanya Münih Teknik Üniversitesi nden mezun oldu. 1963

Detaylı

TMH. TMH - Türkiye Mühendislik Haberleri / Sayı: 452-2008/6 19. Meslekte 40 Yılını Dolduran Üyelerimiz

TMH. TMH - Türkiye Mühendislik Haberleri / Sayı: 452-2008/6 19. Meslekte 40 Yılını Dolduran Üyelerimiz Meslekte 40 Yılını Dolduran Üyelerimiz TMH Meslekte 40 Yılını Dolduran Üyelerimiz (1968-2008) Alp Acar 1947 yılında doğdu. 1968 yılında lisans, 1970 yılında yüksek lisans eğitimini ODTÜ de tamamladı. 1968

Detaylı

ORGANİZASYON -İŞLETME-GASTRONOMİ

ORGANİZASYON -İŞLETME-GASTRONOMİ Arda Türkmen ORGANİZASYON -İŞLETME-GASTRONOMİ 1975 İstanbul doğumlu Arda Türkmen, 1994 yılında Saint Benoit Fransız lisesinden mezun oldu. 1999 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi İngilizce İşletme bölümünden

Detaylı

MESLEĞİMİZDE 50 HİZMET YILINI DOLDURAN ÜYELERİMİZİN ÖZGEÇMİŞLERİ

MESLEĞİMİZDE 50 HİZMET YILINI DOLDURAN ÜYELERİMİZİN ÖZGEÇMİŞLERİ TÜRK MÜHENDİS VE MİMAR ODALARI BİRLİĞİ HARİTA VE KADASTRO MÜHENDİSLERİ ODASI MESLEĞİMİZDE 50 HİZMET YILINI DOLDURAN ÜYELERİMİZİN ÖZGEÇMİŞLERİ Üretimde 50 Yılı Devirenler ARALIK 2010 ANKARA 2 SUNUŞ Ülkemizde

Detaylı

13. YILLIK RAPOR 11 ANKARA

13. YILLIK RAPOR 11 ANKARA 13. YILLIK RAPOR 11 ANKARA Ankara, 2012 Bu yayının her hakkı Rekabet Kurumuna aiir. Gerçek ve Tüzel kişiler taraından izinsiz çoğalılamaz ve dağıılamaz. Tasarım & Baskı MN MEDİKAL&NOBEL Basın Yayın Ltd.

Detaylı

UNUTAMADIKLARIMIZ KUVEYT TÜRK OKULU NDA GÖREV YAPAN ÖĞRETMENLERİMİZ

UNUTAMADIKLARIMIZ KUVEYT TÜRK OKULU NDA GÖREV YAPAN ÖĞRETMENLERİMİZ UNUTAMADIKLARIMIZ KUVEYT TÜRK OKULU NDA GÖREV YAPAN ÖĞRETMENLERİMİZ Muzaffer ÇEVEN Görevi: Okul Müdürü Branşı: İngilizce Çalıştığı Süre: 2012-2015 15.01.1959 tarihinde Kütahya da doğdu, 20.05.1980 de Ankara

Detaylı

AFYON KOCATEPE ÜNİVERSİTESİ DEVLET KONSERVATUVARI TANITIM KİTAPÇIĞI

AFYON KOCATEPE ÜNİVERSİTESİ DEVLET KONSERVATUVARI TANITIM KİTAPÇIĞI AFYON KOCATEPE ÜNİVERSİTESİ DEVLET KONSERVATUVARI TANITIM KİTAPÇIĞI AFYONKARAHİSAR -1- Yayın Kurulu Doç. Dr. Uğur TÜRKMEN Öğr. Gör. Ömer BİLDİK Okt. Fakı Can YÜRÜK Hazırlayan Öğr. Gör. Kayhan DONAT Ferhat

Detaylı

Prof. Dr. Ayşe Bora Tokçaer

Prof. Dr. Ayşe Bora Tokçaer Prof. Dr. Ersin Tan 1959 yılında Ankara da doğmuştur. İlk, orta ve lise öğrenimini TED Ankara Kolejinde yaptıktan sonra Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesine girmiş ve 1982 yılında mezun olmuştur. 1982-1984

Detaylı

ECZACILIK - ISPE SAĞLIK BİLİMLERİ DERNEĞİ

ECZACILIK - ISPE SAĞLIK BİLİMLERİ DERNEĞİ Ahmet Araman ECZACILIK - ISPE SAĞLIK BİLİMLERİ DERNEĞİ İstanbul Erkek Lisesindeki eğitiminin ardından, 1977 yılında İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesinden mezun olmuş ve aynı fakültenin Eczacılık

Detaylı

HÂKİMLER VE SAVCILAR YÜKSEK KURULU

HÂKİMLER VE SAVCILAR YÜKSEK KURULU HÂKİMLER VE SAVCILAR YÜKSEK KURULU 2012 FAALİYET RAPORU Ocak 2013 HSYK Strateji Geliştirme Bürosu Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu 2012 Faaliyet Raporu Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu 2012 Faaliyet

Detaylı

Hayırlı iş ve hizmetlere aracılık ve yardım eden kişi, sanki o işi bizzat yapmış gibidir. Nice kırk lara Nice hayırlı hizmetlere

Hayırlı iş ve hizmetlere aracılık ve yardım eden kişi, sanki o işi bizzat yapmış gibidir. Nice kırk lara Nice hayırlı hizmetlere 1 2 İster ak-pak binitleriyle atlanıp aramızdan ayrılmış ve Rahmet-i Rahmân a kavuşmuş olsun, ister halen toplumumuzda ve ön sıralarda duran, milli kültürümüzün bu emekçilerini yâdetmek ve ayrıca onların

Detaylı

MESLEĞİMİZDE 50 HİZMET YILINI DOLDURAN ÜYELERİMİZİN ÖZGEÇMİŞLERİ

MESLEĞİMİZDE 50 HİZMET YILINI DOLDURAN ÜYELERİMİZİN ÖZGEÇMİŞLERİ TÜRK MÜHENDİS VE MİMAR ODALARI BİRLİĞİ HARİTA VE KADASTRO MÜHENDİSLERİ ODASI MESLEĞİMİZDE 50 HİZMET YILINI DOLDURAN ÜYELERİMİZİN ÖZGEÇMİŞLERİ Üretimde 50 Yılı Devirenler KASIM 2008 ANKARA ...Saraylar saltanatlar

Detaylı

TÜRK MÜHENDİS VE MİMAR ODALARI BİRLİĞİ HARİTA VE KADASTRO MÜHENDİSLERİ ODASI MESLEĞİMİZDE 50 HİZMET YILINI DOLDURAN ÜYELERİMİZİN ÖZGEÇMİŞLERİ

TÜRK MÜHENDİS VE MİMAR ODALARI BİRLİĞİ HARİTA VE KADASTRO MÜHENDİSLERİ ODASI MESLEĞİMİZDE 50 HİZMET YILINI DOLDURAN ÜYELERİMİZİN ÖZGEÇMİŞLERİ TÜRK MÜHENDİS VE MİMAR ODALARI BİRLİĞİ HARİTA VE KADASTRO MÜHENDİSLERİ ODASI MESLEĞİMİZDE 50 HİZMET YILINI DOLDURAN ÜYELERİMİZİN ÖZGEÇMİŞLERİ Üretimde 50 Yılı Devirenler KASIM 2011 ANKARA SUNUŞ 1949 yılına

Detaylı

TÜRK TELEKOMÜNİKASYON A.Ş. 08 TEMMUZ 2015 TARİHLİ OLAĞANÜSTÜ GENEL KURUL TOPLANTISINA İLİŞKİN BİLGİLENDİRME DÖKÜMANI

TÜRK TELEKOMÜNİKASYON A.Ş. 08 TEMMUZ 2015 TARİHLİ OLAĞANÜSTÜ GENEL KURUL TOPLANTISINA İLİŞKİN BİLGİLENDİRME DÖKÜMANI TÜRK TELEKOMÜNİKASYON A.Ş. 08 TEMMUZ 2015 TARİHLİ OLAĞANÜSTÜ GENEL KURUL TOPLANTISINA İLİŞKİN BİLGİLENDİRME DÖKÜMANI Şirketimizin 30.06.2015 tarihinde gerçekleştirilecek olan ve 22.05.2015 tarihli ve 8825

Detaylı

TÜRKİYE ŞİŞE VE CAM FABRİKALARI A.Ş. NİN 25 MART 2015 TARİHLİ OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISINA İLİŞKİN BİLGİLENDİRME DOKÜMANI

TÜRKİYE ŞİŞE VE CAM FABRİKALARI A.Ş. NİN 25 MART 2015 TARİHLİ OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISINA İLİŞKİN BİLGİLENDİRME DOKÜMANI TÜRKİYE ŞİŞE VE CAM FABRİKALARI A.Ş. NİN 25 MART 2015 TARİHLİ OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISINA İLİŞKİN BİLGİLENDİRME DOKÜMANI Şirketimiz Ortaklar Olağan Genel Kurul Toplantısı 2014 faaliyet yılı çalışmalarını

Detaylı

2014-2019 Marmara Belediyeler Birliği Meclis Albümü

2014-2019 Marmara Belediyeler Birliği Meclis Albümü 2014-2019 Marmara Belediyeler Birliği Meclis Albümü İÇİNDEKİLER İSTANBUL Dr. Kadir Topbaş İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı...8 Atilla Aytaç Adalar Belediye Başkanı...9 Ahmet Haşim Baltacı Arnavutköy

Detaylı

TÜRKİYE DENİZCİLİK İŞLETMELERİ A.Ş.

TÜRKİYE DENİZCİLİK İŞLETMELERİ A.Ş. TÜRKİYE DENİZCİLİK İŞLETMELERİ A.Ş. 2013 YILI FAALİYET RAPORU BİLANÇO VE KAR/ZARAR HESABI KURULUŞ TARİHİ : 09/04/1985 TİCARET SİCİL NO : 214205 SERMAYESİ MERKEZİ İLGİLİ KURULUŞ TÜRKİYE DENİZCİLİK İŞLETMELERİ

Detaylı

HAZIRLAYAN: M. İSMAİL BAĞDATLI

HAZIRLAYAN: M. İSMAİL BAĞDATLI HAZIRLAYAN: M. İSMAİL BAĞDATLI Rektörden... Dekandan... Dekan Prof. Dr. Murteza BEDİR Dekan Yardımcıları Prof. Dr. Hidayet AYDAR Yrd. Doç. Dr. Abdullah TIRABZON Fakülte Senatörü Prof. Dr. Zekeriya GÜLER

Detaylı

HAZIRLAYAN: M. İSMAİL BAĞDATLI

HAZIRLAYAN: M. İSMAİL BAĞDATLI HAZIRLAYAN: M. İSMAİL BAĞDATLI Rektörden... Dekandan... Dekan Prof. Dr. Murteza BEDİR Dekan Yardımcıları Prof. Dr. Hidayet AYDAR Yrd. Doç. Dr. Abdullah TIRABZON Fakülte Senatörü Prof. Dr. Zekeriya GÜLER

Detaylı

GÜBRE FABRİKALARI TÜRK ANONİM ŞİRKETİ 16 NİSAN 2015 TARİHLİ 2014 YILI OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISINA İLİŞKİN BİLGİLENDİRME DÖKÜMANI

GÜBRE FABRİKALARI TÜRK ANONİM ŞİRKETİ 16 NİSAN 2015 TARİHLİ 2014 YILI OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISINA İLİŞKİN BİLGİLENDİRME DÖKÜMANI GÜBRE FABRİKALARI TÜRK ANONİM ŞİRKETİ 16 NİSAN 2015 TARİHLİ 2014 YILI OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISINA İLİŞKİN BİLGİLENDİRME DÖKÜMANI Şirketimiz 2014 yılı hesap dönemine ait çalışmalarını incelemek ve aşağıda

Detaylı

TÜRKİYE CUMHURİYETİ ANAYASASININ BAZI MADDELERİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASI HAKKINDA TASLAK METİN

TÜRKİYE CUMHURİYETİ ANAYASASININ BAZI MADDELERİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASI HAKKINDA TASLAK METİN TÜRKİYE CUMHURİYETİ ANAYASASININ BAZI MADDELERİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASI HAKKINDA TASLAK METİN MADDE 1-7/11/1982 tarihli ve 2709 sayılı Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının 10 uncu maddesinin ikinci fıkrasının

Detaylı

Sempozyum Düzenleme Kurulu: M. Cemil Arslan Abdülkadir Yeler Ezgi Küçük

Sempozyum Düzenleme Kurulu: M. Cemil Arslan Abdülkadir Yeler Ezgi Küçük Sempozyum Düzenleme Kurulu: M. Cemil Arslan Abdülkadir Yeler Ezgi Küçük Marmara Belediyeler Birliği Ragıp Gümüşpala cad. No:10 Eminönü Fatih İstanbul web: www.marmara.gov.tr tel: 0212 514 10 00 faks: 0212

Detaylı

SAF GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. NİN 03.09

SAF GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. NİN 03.09 SAF GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. NİN 03.09.2015 TARİHİNDE YAPILACAK 2014 YILINA AİT OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISINA İLİŞKİN BİLGİLENDİRME DOKÜMANI Şirketimizin 2014 yılına ait Olağan Genel Kurul

Detaylı

HAZIRLAYAN: M. İSMAİL BAĞDATLI

HAZIRLAYAN: M. İSMAİL BAĞDATLI HAZIRLAYAN: M. İSMAİL BAĞDATLI Rektörden... Dekandan... Dekan Prof. Dr. Murteza BEDİR Dekan Yardımcıları Prof. Dr. Hidayet AYDAR Yrd. Doç. Dr. Abdullah TIRABZON Fakülte Senatörü Prof. Dr. Zekeriya GÜLER

Detaylı

GÜBRE FABRİKALARI TÜRK ANONİM ŞİRKETİ 26 NİSAN 2012 TARİHLİ 2011 YILI OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISINA İLİŞKİN BİLGİLENDİRME DÖKÜMANI

GÜBRE FABRİKALARI TÜRK ANONİM ŞİRKETİ 26 NİSAN 2012 TARİHLİ 2011 YILI OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISINA İLİŞKİN BİLGİLENDİRME DÖKÜMANI GÜBRE FABRİKALARI TÜRK ANONİM ŞİRKETİ 26 NİSAN 2012 TARİHLİ 2011 YILI OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISINA İLİŞKİN BİLGİLENDİRME DÖKÜMANI Şirketimizin 2011 yılı hesap dönemine ait 60. Olağan Genel Kurul Toplantısı

Detaylı