YENİ TEŞVİK KANUNU NE GETİRİYOR?

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "YENİ TEŞVİK KANUNU NE GETİRİYOR?"

Transkript

1 Aralık 2012 Sayı-46 FETHİYE TİCARET ve SANAYİ ODASI FETHİYE CHAMBER OF COMMERCE AND INDUSTRY YENİ TEŞVİK KANUNU NE GETİRİYOR? İşletme sahiplerinin yoğun ilgi gösterdiği "Yeni Teşvik Kanunu" bilgilendirme toplantısı Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Likya Salonu'nda düzenlenen toplantıda anlatıldı. Güney Ege Kalkınma Ajansı(GEKA) ve FTSO ortaklığıyla düzenlenen toplantının açılış konuşmasını FTSO Başkanı Akif Arıcan yaptı. Toplantıda Muğla Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Hüseyin Çiftci, Muğla Yatırım Destek Ofisi Uzmanı Mehmet Yasin Kartal, Aydın Yatırım Destek Ofisi Uzmanı Mehmet Sert katılımcıları 15 Haziran 2012 tarihinde Resmi Gazete'de yayınlanan Ye n i Te ş v i k K a n u n u h a k k ı n d a bilgilendirdi. FTSO Başkanı Akif Arıcan "Odamız düzenlediği toplantılar ve eğitimlerle üyelerimizin yanında olmaya devam ediyor. GEKA uzmanlarının anlattıkları konulardan üyelerimizin azami ölçüde yararlanması dileğimizdir. Yoğun katılımınız ve ilginiz dolayısıyla sizlere teşekkür ediyorum." dedi. Yapılan açılış konuşması ardından Muğla Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Hüseyin Çiftci katılımcılara, "Yeni Teşvik Sistemi'nin genel yapısı, bu sistemle beraber gelen değişiklikler, Muğla'da sektörlere göre alınabilecek teşvik miktarları ve çeşitli hibe fon ve kredi araçları" konularında bilgiler verdi. Muğla Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Hüseyin Çiftci "Sabit yatırım tutarının en az TL en fazla TL'dir. Yapılan değişiklikle Yatırım Teşvik Belgesi için Ankara'ya gidilmesine gerek kalmamıştır. Başvurular artık GEKA Muğla Yatırım Destek Ofisi veya Muğla Ticaret ve Sanayi Odası'na yapılabilecek. Başvuru sürecinde hertürlü yardıma hazır olduğumuzu bilmenizi isteriz. dedi. Hüseyin Çiftçi, G e n e l v e B ö l g e s e l Te ş v i k Uygulamaları'na dair düzenlenen teşvik miktarları ve şartları hakkında katılımcıları bilgilendirmiştir. Yeni Teşvik Kanunu'na göre Muğla ilinde yapılacak olan Bölgesel Teşvik Uygulamaları da aşağıda belirtildiği gibidir. ü KDV İstisnası: İlimizde gerçekleştirilecek yatırımlarda, 3065 sayılı Katma Değer Vergisi Kanunu gereğince, yerli veya ithal yatırım malı makine ve teçhizat satın alımında ödenmesi gereken KDV alınmayacaktır. ü Gümrük Vergisi Muafiyeti: İ l i m i zd e ya t ı r ı m ya p ı l m a s ı halinde, teşvik belgesi kapsamında satın alınacak yatırım malı ithal makine ve teçhizat için gümrük vergisi ödenmeyecektir.

2 ü Yatırım Yeri Tahsisi : İlimizde yatırım yapacak olan müteşebbislere, Maliye Bakanlığı tarafından yatırım yeri tahsis edilebilmektedir. Yatırımcılara, mülkiyeti; Hazineye, Özel Bütçeli İdarelere, İl Özel İdarelerine, Belediyelere ait taşınmazlar ile Devletin hüküm ve tasarrufu altındaki yerlerin de tahsisi yapılabilir. Ayrıca, madencilik ve eğitim sektörlerinin öncelikli sektör olarak belirlendiği Yeni Teşvik Kanunu'nda bu sektörlere dair yapılan yatırımlarda verilecek teşvik oranının daha yüksek olduğu belirtildi. Hüseyin Çiftçi, büyük ölçekli yatırımcılarla ilgili örnek hesaplamaları da katılımcılarla paylaşarak, katılımcıların hangi destekten hangi oranda faydalanabilecekleri ko n u s u n d a f a r k ı n d a l ı k l a r ı n ı arttırmıştır. FUARDA ÖRNEK BİRLİK BERABERLİK Travel Turkey İzmir' Turizm Fuar ve Konferansı, İZFAŞ, Türkiye S e ya h a t A c e n t e l e r i B i r l i ğ i TÜRSAB, Hannover-Messe İnternational İstanbul ortaklığıyla 6. kez düzenlendi Aralık 2012 tarihleri arasında İzmir U l u s l a ra ra s ı F u a r A l a n ı n d a gerçekleşen 'Travel Turkey İzmir Fuarı'na Fethiye Altyapı Hizmet Birliği organizasyon sorumluluğunda Fethiye'deki kurum ve kuruluşlar Fethiye tanıtımına destek verdi. İzmir'de Fethiye tanıtımı için Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası'ndan ArGe ve Uluslararası İlişkiler Memuru Yüksel Kart görevlendirilirken, binlerce Fethiye Tanıtım cd'si, Fethiye Haritasının da dağıtımı gerçekleştirildi. Muğla Milletvekilleri, Fethiye'den yetkililer, belediye başkanları, oda başkanları, turizm birlik ve dernek yetkilileri fuar açılışında yerini alarak Fethiye tanıtımına birlikte katkı sundular. Katılımcılar arasında FTSO Yönetim Kurulu Başkanı Akif Arıcan ve FTSO Yönetim Kurulu Üyeleri de vardı. Bakan Günay'dan Ziyaret İzfaş, Hannover-Messe International İstanbul ve TÜRSAB işbirliğiyle organize edilen, 20 ülke ve 700'ün üzerinde firmanın katıldığı fuarın açılışını Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay yetkililerle birlikte yaptı. Açılış töreninde FTSO Yönetim Kurulu Başkanı Akif Arıcan ve FTSO Yönetim Kurulu Üyeleri de yerlerini aldılar. Açılış sonrasında Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği Başkanı Başaran Ulusoy, İzmir Valisi Cahit Kıraç, Muğla Valisi Fatih Şahin'in aralarında bulunduğu yetkililer Fethiye standına bir ziyaret gerekleştirdi. Muğla M i l l e t ve k i l l e r i, Fe t h i ye b e l e d i ye başkanları, oda başkanları, turizm birlik ve dernek yetkilileri tarafından ağırlanan Bakan Günay ve beraberindekilere Fethiye ile ilgili broşürler ve cd'lerden takdim edildi. Fuara katılan ülkeler ise; Almanya, Bosna Hersek, Endonezya, Güney Afrika, Güney Kore, Hırvatistan, Hindistan, KKTC, Karadağ, Malezya, Maldivler, Makedonya, Özbekistan, Pakistan, Sırbistan, Sri Lanka, Türkiye, Umman, Ürdün ve Yunanistan olarak açıklandı.

3 GARANTİ BANKASI İLE PROTOKOL Türkiye Garanti Bankası'ndan Fethiye Şube Müdürü Yakup Kuş, Genel Müdürlük KOBİ Pazarlama'dan Elif Gündüz Şengün, Bölge Satış Yöneticisi Volkan Zarif ile Fethiye Şube Müşteri İlişkileri Yöneticisi Figen Ağaoğlu FTSO'yu ziyaret etti. Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Akif Arıcan ile bir a raya g e l e n T ü r k i ye Garanti Bankası yetkilileri Oda üyelerinin kullanımı için uygun faizli krediyi görüştü. Yapılan görüşmede Türkiye Garanti Bankası'nın FTSO üyeleri için "36 ay vadeyi aşmayan ve TL'ye kadar ticari taksitli, yüzde 1,20 faizli kredi" ve "Oda üyesi kadın girişimciler için yüzde 1,12 faizli ticari taksitli kredi" kullandırmasında hemfikir olundu. Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Akif Arıcan ile Türkiye Garanti Bankası Fethiye Şube Müdürü Yakup Kuş arasında Oda üyeleri yararına uygun faizli kredi protokolü imzalandı. İmzalanan protokole göre; üyeler Oda'ya kredi taleplerini yazılı olarak iletecekler. FTSO yazılı olarak üye firmaları bankaya bildirecek. Daha sonra üyeler kredi başvurusu için bankaya gidecekler.

4 GİRİŞİMCİLER SEÇİM HEYECANI YAŞADI Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Genç Girişimciler Kurulu İl İcra Komitesi ve Kadın Girişimciler Kurulu İl İcra Komitesi için seçimler 14 Aralık Cuma günü saat 10:00 16:00 saatleri arasında Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Meğri Salonu'nda gerçekleştirildi. Yapılan seçimler girişimciler adaylıklarını açıklarken, Genç Girişimciler Kurulu için FTSO Üyesi 36 genç girişimci ve Kadın Girişimciler Kurulu için FTSO üyesi 51 kadın girişimci seçimlere katılma ve oy kullanma hakkı elde etti. Genç girişimciler ve kadın girişimciler için aday listeleri şu şekilde oluşturuldu: Muğla Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Seçimleri İçin Aday Girişimciler Listesi: 1. BURCU EROĞLU 2. ESİN ARTUN 3. MÜNÜRE UYSAL 4. SİBEL BAYHAN 5. ZEYNEP ÖZGE ARIKAN Muğla Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Seçimleri İçin Aday Girişimciler Listesi: 1. ABDULLAH YILMAZ 2. EMRE ELBİR 3. KARACA ÖZMEN BALCI AÇILACAK KURSLARI SİZ BELİRLEYİN UMEM BECERİ'10 projesi kapsamında ilçemizde Ön Muhasebe, Ön Büro Elemanı ve Ev Tipi Klima Sistemleri Teknik Elemanı kursları hazırlıkları tamamlanmış olup 20 Aralık 2012 tarihinde kurslar açılacaktır. UMEM Beceri'10 projesi firmalara nitelikli eleman kazandırma projesidir. Firmalar; İhtiyaç duyduğu mesleklerde kursların açılmasını sağlayacak. Bu kurslarda eğitim görenlere hiçbir mali yükümlülük altına girmeden staj imkanı sağlayacak. İşe almayı düşündüğü kişiyi iş başında görme imkanı elde edecek:bu kurslarda yetişen elemanları istihdam etmekle, hem nitelikli elemanlara kavuşacak hem de sağlanan teşviklerden yararlanacaktır. Kurs almış kişilerin istihdamı halinde; yaş arası erkek çalışanlar ile yaş sınırı olmaksızın tüm kadın çalışanların Sigorta Primi İşveren Payı ödemeleri 42 ay süreyle, 30 yaş üzerindeki erkeklerin Sigorta Primi İşveren Payı ödemeleri 30 ay süreyle İŞKUR tarafından karşılanacaktır. Siz de UMEM BECERİ'10 projesi kapsamında açılmasını istediğiniz kursları ve eleman taleplerinizi iletmek istiyorsanız 0(252) numaralı telefondan Odamızı arayarak İŞKUR Temsilcimiz İlkkan Büyüktahancı ile iletişime geçebilirsiniz. Detaylı Bilgi için: İlkkan BÜYÜKTAHANCI Tel: E-Posta:

5 O D A S İC İL H A FT A L IK F A A L İY E T R A P O R U : 1 0 /1 2 / / 1 2 / A D E T Y E N İ K A Y IT Y A P IL M IŞ T IR. Ü ye Sic il N os u SIR A NO Ü ye K ayıt T arihi Ü n va n ı M e sle k G ru b u T EM E L YA P I İN Ş A A T M Ü C A H İT B A YR A M T EM E L İN Ş A A T V E İN Ş A A T İL E İL G İLİ F A A L İY ETL E R E C F TU R İZM S EY A H A T TA Ş IM A C ILIK E M L A K S A N A Yİ V E T İCA R ET LİM İT ED Ş İR K ETİ O TE L, M O T EL, PA N S İY O N, K A M P YER İ İŞ LE TM E S İ Y G T B A S IN D A Ğ ITIM N A K LİYA T TU R İZM İN Ş A A T S A N A Y İ G IDA T EK S TİL TİC A R ET İTH A LA T V E İH R A C A T L İM İTED Ş İR K ET İ B İLG İS A Y A R, TE LE KO M Ü N İKA S YO N V E EV EŞ Y A L A R I TO PT A N V E P E RA KE N D E B E Ş KA ZA Ç A Ğ DA Ş T A R IM GID A T A Ş IM A CIL IK İN Ş A A T TU R İZM A K A R Y A K IT İTH A LA T İH R A C A T S A N A Yİ V E T İCA R ET L İM İTED Ş İRK E Tİ YA Ş S EB ZE V E M EYV E İL E G ID A M A DD EL ER İ İM A L A TI V E T O P TA N O TO M O B İL LE R V E H A F İF M O TO R LU TA Ş IT LA R IN S A T IŞ I, M O TO R L U TA Ş IT LA R IN PA R Ç A V E A KS E S U A R L A R I İL E A K A R Y A K IT S A T IŞ I O TO M O B İL LE R V E H A F İF M O TO R LU TA Ş IT LA R IN S A T IŞ I, M O TO R L U TA Ş IT LA R IN PA R Ç A V E A KS E S U A R L A R I İL E A K A R Y A K IT S A T IŞ I İN Ş A A T M A L ZEM E LE R İ, H IR D A V A T V E YA P I M A TE R YA L L ER İ TO PT A N V E P ER A K EN D E M U S TA F A C O Ş A N T İC A RE TH A N E S İ T O S U N GR U P P E TR O L TA Ş IM A C ILIK G ID A İN Ş A A T TU R İZM TO P R A K Z İR A İ Ü R Ü N LE R T İC A R ET LİM İT ED Ş İR K ETİ K A R A ÇU LH A ŞU BE Sİ A KA DE M İ M A D EN C İLİK N A KL İYE İN Ş A A T G ID A TU R İZM S A N A Y İ V E TİC A R ET İTH A LA T İH R A C A T L İM İTED Ş İR K ET İ D O Ğ R U L A R İN Ş A A T M A L. N A K. YEM T O P R A K Ü R Ü N. T U R.İN Ş.TİC. İTH.V E İH R A C A T L İM İTED Ş İR K ET İ S A N A Y İ Ş U B E S İ U LA Ş TIR M A V E D EP O L A M A E F ES M A R K ET K EM A L D U YA R G ID A V E İÇ EC EK M A D DE L ER İ P ER A K EN D E A ZD A A LD A G ID A TE KS T İL TU H. D A Y. T Ü K.M A L. TA R.H A Y V.T U R.TİC.İTH. İH R. L F ET H İY E K A R A Ç U LH A Ş U B ES İ G ID A V E İÇ EC EK M A D DE L ER İ P ER A K EN D E ADET FİRMA TERK OLMUŞTUR. Üye SIRA Sicil NO Nosu 1 Ünvanı TASFİYE HALİNDE TATLI 5028 RÜYA KÖSE LTD.ŞTİ. Terk Tarihi 12/12/2012 Meslek Grubu YAŞ SEBZE VE MEYVE İLE GIDA MADDELERİ İMALATI VE TOPTAN TİCARETİ

6 KOSGEB DOLANDIRICILIĞA KARŞI UYARDI KOSGEB, İşletme sahiplerini kurum adını kullanarak yapılmak istenen dolandırıcılığa karşı uyardı.kosgeb'den yapılan açıklamada, "Son günlerde, danışmanlık hizmeti verdiklerini iddia eden bazı şahısların, işletme sahiplerini KOSGEB adına telefonla arayarak, KOSGEB'den hibe destek kredisi çıktı. Belli bir ücret karşılığında belgeleri göndereceğiz.'' ''Bedeli karşılığında KOSGEB Destekleri ile ilgili broşür, kitap, doküman gibi materyaller göndereceğiz'' veya ''KOSGEB'in destek ve kredilerini belli bir komisyon karşılığında çıkaracağız'' yönünde, asılsız ve gerçeğe uygun olmayan beyanlarla, işletmeleri yanılttıkları ve parasal talepte bulundukları yönünde şikâyetler alınmaktadır. " denildi. DÖRT İŞLETME KALİTE ÖDÜLÜ ALDI Türkiye Skal International İstanbul'un bu yıl 15'incisini düzenlediği ve " T ü r k i y e ' n i n Tu r i z m Oscarları" olarak kabul edilen "Skalite 2012 Turizmde Kalite Ödülleri" 22 kategoride sahiplerini buldu. Skalite Ödülleri Hilton Convention Center'da büyük bir katılımla gerçekleşti. Ödül törenine Fethiye'den FTSO Başkanı Akif Arıcan, FTSO Başkan Yardımcısı Süleyman Kaya, Yönetim Kurulu Üyeleri Selamettin Yılmaz, Günay Özütok, Genel Sekreter Füsun Şahin, FETAB'dan İş Kadını Günsenin Günel katıldılar. Bu yıl ilk kez Türkiye'nin çeşitli bölgelerinde 14 Skal Kulübü kendi ödüllerini vererek Skalite Ödülleri'nin Anadolu'ya yayılmasını sağladılar. Böylece yıllardır İstanbul merkezli olarak verilen ödüller Türk Türkiye'yi kapsayan bir şekle dönüştü. "Amacımız Turizmde Kalite Çatısını Yükseltmek" Törenin açılış konuşmasını yapan Skal International Istanbul Kulübü Başkanı Patrice Lepkovski, Uluslararası seyahat ve turizm endüstrisindeki tüm sektörleri bir araya getiren Skal International 1932 yılında Florimond Volekaert öncülüğünde kurulduğunu söyledi. Skal International'in amacının küresel turizmi yaymak olduğunu belirten Lepkovski, "450 ayrı kentte örgütlenmiş 18 bin üyesi bulunmakta olup, dünya skal örgütleri içinde en büyük 1956 yılında kurulmuş İstanbul Kulübü'dür. Türkiye'nin sahip olduğu doğal ve kültürel değerlerin ön plana çıkması, bu değerlerin korunması kuşkusuz kaliteyle orantılıdır. Skalite'nin amacı turizm sektöründe kalite çıtasını yükseltmeyi hedefleyen kişi, kurum ve kuruluşları ödüllendirmek olduğu kadar, kaliteyi denetim felsefesi olarak benimseyenlerin aynı zamanda tüm sektör çalışanlarına örnek olmasını sağlamaktır. Bizler 15'inci yılında bu projeyi sürdürüyor olmanın mutluluğu içindeyiz ve gururunu yaşıyoruz dedi. Açılış konuşmasının ardından Federasyon Özel Ödülü Kültür ve Turizm Bakanlığı'na verildi. Skalite 2012'de Fethiye'den Ödül Kazanan İşletmeler: Resort Otel: Hillside Beach Club Butik/Özel Belgeli Otel: Oyster Residence Marina: D Marin Göcek Fethiye Skal- Belcekız Tatil Köyü

ALTERNATİF TURİZM İÇİN BÜYÜK BİR FIRSAT

ALTERNATİF TURİZM İÇİN BÜYÜK BİR FIRSAT Aralık 01 Sayı-47 FETHİYE TİCARET ve SANAYİ ODASI FETHİYE CHAMBER OF COMMERCE AND INDUSTRY ALTERNATİF TURİZM İÇİN BÜYÜK BİR FIRSAT Türkiye'nin en büyük kültür turizmi zirvesi ve fuarı Ankara'da gerçekleştiriliyor.

Detaylı

Yıl : 3 Sayı : 35 01 Aralık 2014-01 Ocak 2015. Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası nın yayın organıdır

Yıl : 3 Sayı : 35 01 Aralık 2014-01 Ocak 2015. Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası nın yayın organıdır Haberler Yıl : 3 Sayı : 35 01 Aralık 2014-01 Ocak 2015 nın yayın organıdır Çinli Yatırımcıları Ağırladık FTSO GEKA yı Yatırımcılarla Buluşturuyor FTSO ile GEKA arasında gidilen işbirliği sonucunda GEKA

Detaylı

İÇİNDEKİLER KADYANDA GEZİSİ BABADAĞ`A AMBULANS NİSAN 2013 SAYI:15 İŞKUR`DAN FETHİYE TİCARET VE SANAYİ ODASINA TEŞEKKÜR

İÇİNDEKİLER KADYANDA GEZİSİ BABADAĞ`A AMBULANS NİSAN 2013 SAYI:15 İŞKUR`DAN FETHİYE TİCARET VE SANAYİ ODASINA TEŞEKKÜR NİSAN 2013 SAYI:15 İÇİNDEKİLER İŞKUR`DAN FETHİYE TİCARET VE SANAYİ ODASINA TEŞEKKÜR BABADAĞ`A AMBULANS KADYANDA GEZİSİ FTSO MECLİSİ SEÇİMDEN ÖNCEKİ SON OLAĞAN TOPLANTISI FTSO YÖNETİM KURULU BAŞKANI AKİF

Detaylı

EKAP'A KAYIT ZORUNLULUĞU HAKKINDA DUYURU Haberi 2'de

EKAP'A KAYIT ZORUNLULUĞU HAKKINDA DUYURU Haberi 2'de Yıl: 6 Kasım 2014 Yİ ODASI TİCARE T VE Sayı: 20 S AN A DÜZCE TİCARET ve SANAYİ ODASI Faaliyet Bülteni DÜ ZCE - 1959 Avusturya Ticaret Müsteşarı odamızı ziyaret etti Avusturya Büyükelçiliği Ticaret Müsteşarı

Detaylı

FETHİYE TİCARET ve SANAYİ ODASI

FETHİYE TİCARET ve SANAYİ ODASI Aralık 2012 Sayı-48 FETHİYE TİCARET ve SANAYİ ODASI FETHİYE CHAMBER OF COMMERCE AND INDUSTRY İYİ KONUŞMAK YETENEK GEREKTİRMEZ Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Kalite ve Eğitim Birimi 2012 yılının son eğitim

Detaylı

Mayıs-Haziran 2012 Sayı-23 FETHİYE TİCARET ve SANAYİ ODASI FETHİYE CHAMBER OF CMMERCE AND INDUSTRY

Mayıs-Haziran 2012 Sayı-23 FETHİYE TİCARET ve SANAYİ ODASI FETHİYE CHAMBER OF CMMERCE AND INDUSTRY FETHİYE TİCARET ve SANAYİ ODASI FETHİYE CHAMBER OF CMMERCE AND INDUSTRY Tsunami Söylentileri Hakkında Basın Açıklaması Dünyanın eşsiz güzelliklerine sahip bölgemizi etkileyen, 10 Haziran 2012 Pazar Günü

Detaylı

Yıl : 2 Sayı : 24 01 Ocak- 01 Şubat 2014 Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası nın yayın organıdır

Yıl : 2 Sayı : 24 01 Ocak- 01 Şubat 2014 Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası nın yayın organıdır Sorunların belirlenip çözümü için çalışma başlatılması amacıyla organize edilen toplantılara katılan FTSO üyesi işletmeciler kaygılı; işler her geçen gün kötüye gidiyor. Buna dur diyecek önlemler bir an

Detaylı

TURİZME ODALAR ÇÖZÜM ARIYOR

TURİZME ODALAR ÇÖZÜM ARIYOR Kasım 2012 Sayı-44 FETHİYE TİCARET ve SANAYİ ODASI FETHİYE CHAMBER OF CMMERCE AND INDUSTRY TURİZME ODALAR ÇÖZÜM ARIYOR Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası geleneksel Muğla Odaları Müşterek Toplantıları'ndan

Detaylı

İL KADIN VE GENÇ GİRİŞİMCİLER KURULU SEÇİMLERİ

İL KADIN VE GENÇ GİRİŞİMCİLER KURULU SEÇİMLERİ Aralık 2012 Sayı-45 FETHİYE TİCARET ve SANAYİ ODASI FETHİYE CHAMBER OF CMMERCE AND INDUSTRY İL KADIN VE GENÇ GİRİŞİMCİLER KURULU SEÇİMLERİ TOBB bünyesinde oluşturulan İl Genç Girişimciler Kurulu ile İl

Detaylı

Uluslararası Turizm Fuarı nda Rize miz Tanıtıldı

Uluslararası Turizm Fuarı nda Rize miz Tanıtıldı 2015 in İlimiz ve Ülkemiz için Bereketli Bir Yıl Olmasını Dileriz. DÜNYA GÜMRÜK GÜNÜ Rize Ticaret ve Sanayi Odası Ocak Ayı nın 2. Haftası 26 OCAK 2015 Rize Ticaret ve Sanayi Odası Yayın Organı Ocak 2015

Detaylı

YILDIZLAR SAHİPLERİNİ BULDU

YILDIZLAR SAHİPLERİNİ BULDU FTSO Haftalık Haber Bülteni sayı: 45 Tarih: 24.11.2014 YILDIZLAR SAHİPLERİNİ BULDU Fethiye nin sosyal, kültürel ve ekonomik hayatına katkıda bulunanların ödüllendirildiği gece oldukça coşkulu geçti. Fethiye

Detaylı

LÜTFEN BİLGİLERİNİZİ KONTROL EDİNİZ

LÜTFEN BİLGİLERİNİZİ KONTROL EDİNİZ Ocak 2013 Sayı- 2 FETHİYE TİCARET ve SANAYİ ODASI FETHİYE CHAMBER OF COMMERCE AND INDUSTRY LÜTFEN BİLGİLERİNİZİ KONTROL EDİNİZ O da meslek komiteleri ve meclis seçimlerine seçmen olarak katılabilmek, meslek

Detaylı

Yıl : 4 Sayı : 38 01 Şubat- 01 Mart 2015. Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası nın yayın organıdır

Yıl : 4 Sayı : 38 01 Şubat- 01 Mart 2015. Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası nın yayın organıdır Haberler Yıl : 4 Sayı : 38 01 Şubat- 01 Mart 2015 Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası nın yayın organıdır Fethiyeli Öğrenciler Gastronomi Festivalinde Fırtına Gibi Esti FTSO İmar Planı Sorununu Ankara ya Taşıdı

Detaylı

DENiZLi TiCARET ODASI NDAN

DENiZLi TiCARET ODASI NDAN Hisarcıklıoğlu "Bölgesel eşitsizlik Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, bölgesel eşitsizliklere dikkat çekerek, Tek kanatla kuş uçmaz. Her bölgemizin eşit seviyede kalkınması

Detaylı

FETHİYEDE İŞVEREN VE İŞCİNİN BULUŞMA NOKTASI

FETHİYEDE İŞVEREN VE İŞCİNİN BULUŞMA NOKTASI MART 2013 SAYI:12 FETHİYEDE İŞVEREN VE İŞCİNİN BULUŞMA NOKTASI ihtiyaç olan eleman arayanlar ile iş arayanları bir araya getiren bu site ve herkes için ücretsiz hizmet veriyor. Denetimi ve kontrolü FTSO

Detaylı

Fethiye Turizm Alt Yapı Hizmet Birliği Faaliyet Raporu

Fethiye Turizm Alt Yapı Hizmet Birliği Faaliyet Raporu 2010 Fethiye Turizm Alt Yapı Hizmet Birliği Faaliyet Raporu T.C. MUĞLA İLİ FETHİYE TURİZM ALTYAPI HİZMET BİRLİĞİ 2010 YILI FAALİYET RAPORU Fethiye Turizm Altyapı Hizmet Birliği Başkanı Mehmet ÜYÜK ENCÜMEN

Detaylı

Nazilli Ticaret Odası FAALİYET RAPORU

Nazilli Ticaret Odası FAALİYET RAPORU NTO Ekonomisi zayıf bir ulus, yoksulluktan ve düşkünlükten kurtulamaz; güçlü bir uygarlığa, kalkınma ve mutluluğa kavuşamaz; toplumsal ve siyasal yıkımlardan kaçamaz. Ekonomik kalkınma, Türkiye'nin hür,

Detaylı

Köşe yazısı. Meclisimiz. Mehmet Erdoğan Köşe Yazısı. Yönetim Kurulu. Hukuki ve Mali Danışma Merkezi. Birlikten Kuvvet Doğdu. AB Projeleri.

Köşe yazısı. Meclisimiz. Mehmet Erdoğan Köşe Yazısı. Yönetim Kurulu. Hukuki ve Mali Danışma Merkezi. Birlikten Kuvvet Doğdu. AB Projeleri. 3 12 5 6 7 8 9 12 15 18 22 30 41 45 Köşe yazısı Meclisimiz Mehmet Erdoğan Köşe Yazısı Yönetim Kurulu Hukuki ve Mali Danışma Merkezi Birlikten Kuvvet Doğdu AB Projeleri Labaratuar Tanıtım Faaliyetleri Konferans

Detaylı

BU SAYIMIZDA İÇİNDEKİLER

BU SAYIMIZDA İÇİNDEKİLER BU SAYIMIZDA İÇİNDEKİLER 2 TMHGF ADRES BAŞKAN DAN ÖNSÖZ Çözüm ortaklarımızın sayısını her geçen gün artırıyor, mümkün olduğunca tavandaki bir yığın fırsatı tabana indirmeye çalışıyoruz Türkiye Moda ve

Detaylı

Afyonkarahisar FAALİYET Chamber of Commerce RAPORU and Industry. Afyonkarahisar Chamber SANAYİ of Commerce ODASI and Industry

Afyonkarahisar FAALİYET Chamber of Commerce RAPORU and Industry. Afyonkarahisar Chamber SANAYİ of Commerce ODASI and Industry Afyonkarahisar Chamber of Commerce and Industry Afyonkarahisar Chamber of Commerce and Industry Afyonkarahisar Chamber of Commerce and Industry Afyonkarahisar Chamber of Commerce and Industry Afyonkarahisar

Detaylı

İÇİNDEKİLER ARALIK 2013 06 KTO'NUN ÜÇÜNCÜ ÇALIŞTAYI; İŞ VE ÇALIŞMA HAYATI 08 10 ULUSAL KOP BÖLGESEL KALKINMA SEMPOZYUMU

İÇİNDEKİLER ARALIK 2013 06 KTO'NUN ÜÇÜNCÜ ÇALIŞTAYI; İŞ VE ÇALIŞMA HAYATI 08 10 ULUSAL KOP BÖLGESEL KALKINMA SEMPOZYUMU Dosya 1 2 Dosya Dosya 3 BAŞLARKEN 2013 yılının 3. çeyrek büyümesi açıklandı. Ülke ekonomisi yılın 3. çeyreğinde yüzde 4,4, yılın ilk 9 ayında ise yüzde 3,9 büyüdü. Beklentilerin üstünde gerçekleşen bu

Detaylı

Dünyanın en iyi yamaç paraşütü merkezlerinden

Dünyanın en iyi yamaç paraşütü merkezlerinden MAYIS 2013 SAYI:20 ACİL YARDIM AMBULANSI YAPILAN PROTOKOL İLE DEVREDİLDİ Dünyanın en iyi yamaç paraşütü merkezlerinden olan Ölüdeniz Babadağ da konuşlandırılması için Fethiye Ticaret ve Sanayi Odasının

Detaylı

Fethiye Ticaret ve Sanayi

Fethiye Ticaret ve Sanayi TEMMUZ 2013 SAYI:25 FTSO SEÇİLMİŞLERİ PERSONELDEN ODA`YI DİNLEDİ Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası yönetim kurulu, meclis üyeleri ve komite üyelerine odanın işleyişini ve birimleri anlatan sunum yapıldı.

Detaylı

FETHİYE TİCARET VE SANAYİ ODASINDA

FETHİYE TİCARET VE SANAYİ ODASINDA AĞUSTOS EYLÜL 2013 2013 SAYI SAaYI:31 37 FETHİYE TİCARET VE SANAYİ ODASINDA AKREDİTASYON DENETİMİ 2010 yılında TOBB Akreditasyon sistemine standartlarını oluşturarak C sınıfından katılan Fethiye Ticaret

Detaylı

Yıl : 3 Sayı : 34 01 Kasım - 01 Aralık 2014. Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası nın yayın organıdır

Yıl : 3 Sayı : 34 01 Kasım - 01 Aralık 2014. Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası nın yayın organıdır Haberler Yıl : 3 Sayı : 34 01 Kasım - 01 Aralık 2014 nın yayın organıdır Denizcilik ve Sanayi Biter Sahte İş Müfettişlerine Dikkat İş Teftiş Kurulu Başkanlığınca yapılan açıklamada işverenlere uyarıda

Detaylı

Yıl : 3 Sayı : 25 01 Şubat- 01 Mart 2014 Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası nın yayın organıdır

Yıl : 3 Sayı : 25 01 Şubat- 01 Mart 2014 Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası nın yayın organıdır Haberler Yıl : 3 Sayı : 25 01 Şubat- 01 Mart 2014 Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası nın yayın organıdır FTSO ya 1.5 Milyon Lira Hibe Desteği Büyükşehirin getireceği yenilikler anlatıldı Muğla nın Büyükşehir

Detaylı

Bakan Zeybekci, Denizli iş dünyasıyla buluştu

Bakan Zeybekci, Denizli iş dünyasıyla buluştu Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Hisarcıklıoğlu: Reform ateşinin yeniden Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Maalesef son 6 yılda yerimizde sayıyoruz. Bunun

Detaylı

20. DÖNEM FAALİYET RAPORU

20. DÖNEM FAALİYET RAPORU 20. DÖNEM FAALİYET RAPORU Tür k i y e Se y a h at Acen t a l a r ı Bir l i ğ i E s e n te p e Mah. Vi l l a Cad. No:7 Tel : (0.212) 259 84 04 (0.212) 259 06 56 Faks: Şi şli/is t an b ul w w w. t u r s

Detaylı

MARTAB. T.C. MARMARİS ve ÇEVRESİ TURİZM ALANI ALTYAPI HİZMET BİRLİĞİ 2012 YILI FAALİYET RAPORU

MARTAB. T.C. MARMARİS ve ÇEVRESİ TURİZM ALANI ALTYAPI HİZMET BİRLİĞİ 2012 YILI FAALİYET RAPORU MARTAB T.C. MARMARİS ve ÇEVRESİ TURİZM ALANI ALTYAPI HİZMET BİRLİĞİ 2012 YILI FAALİYET RAPORU 2012 SUNUŞ 01.01.2006 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere yürürlüğe giren Kamu İdarelerince Hazırlanacak

Detaylı

ODALAR ARASI İŞBİRLİĞİ

ODALAR ARASI İŞBİRLİĞİ Hisarcıklıoğlu ndan orta gelir tuzağına karşı internet tavsiyesi Aydın ve ilçelerinde bir dizi programa katılan ve Aydın Ticaret Odası Çağ Atlıyor projesinin lansmanında konuşan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu,

Detaylı