TÜRKİYE AMBALAJ AY YILDIZLARI NI SEÇTİ

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "TÜRKİYE AMBALAJ AY YILDIZLARI NI SEÇTİ"

Transkript

1 TÜRKİYE AMBALAJ AY YILDIZLARI NI SEÇTİ TÜRKİYE NİN ULUSLARARASI YETKİNLİĞİ TANINMIŞ TEK AMBALAJ TASARIM YARIŞMASI OLAN AMBALAJ AY YILDIZLARI YARIŞMASI SONUÇLANDI Ambalaj Sanayicileri Derneği (ASD) tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen Ambalaj Ay Yıldızları Yarışması na bu yıl rekor katılım sağlandı. Yarışma ya başvuru yapan 203 ambalaj 12 farklı kategoride değerlendirildi ve Yarışma da dereceye giren 96 ambalaj belli oldu. ASD, Ambalaj Ay Yıldızları Yarışması ile Türk firmalarının piyasaya sürdükleri ürünlerin özgün ve doğru ambalaj uygulamaları ile katma değer ile rekabet gücü kazanmasına katkıda bulunmayı hedefliyor. Ürünün giysisi olarak kabul edilen ambalaj, ticari malların yurt içi ve yurt dışı piyasalarda yer edinmesinde büyük rol oynuyor. Türk firmaların yurtiçinde ve yurtdışında üretmiş oldukları ve piyasaya sürdükleri ürünler ile katıldıkları Ambalaj Ay Yıldızları Yarışması, WPO-World Packaging Organization (Dünya Ambalaj Örgütü) tarafından da akredite edilerek yetkinliği tanınmıştır. Yarışma kuralı uyarınca Yetkinlik 2013 ödülüne layık görülen ambalajlar dilerlerse WPO nun düzenlediği WorldStar Yarışması da dahil uluslararası yarışmalara katılma hakkı kazanmışlardır Mayıs 2013 tarihinde ASD de bir araya gelen Seçici Kurul (Profesyonel Jüri) Üyeleri, bütün ambalajların incelenmesinden sonra yarışma şartnamesinde verilen aşağıdaki değerlendirme kriterleri doğrultusunda; İçerdiği ürünü koruma ve saklama yeterlilik ve başarısı Ambalajın biçiminin yeni, özgün, farklı ve ilgi çekici olması Kullanma, doldurma, boşaltma, açma ve tekrar kapatma yeterlilik ve kolaylığı Ambalaj üzerinde uygun ve yeterli işaretleme ve bilgilendirme, Satış görünümü cazibesi Grafik tasarımı Üretim kalitesi Kullanılan malzeme ve maliyet ekonomisi Çevreye duyarlılık, sürdürülebilirlik bağlamında tekrar kullanım, geri dönüşüm ve Geri kazanım olanaklarındaki basarı Özgün yapısal özellik Nihai satış noktalarında başarılı sergilenmeye uygunluk her başvuruyu notlandırmıştır. Yarışmanın ilk aşamasında 96 ambalaj Yetkinlik 2013 ödülüne layık görülmüşlerdir. Böylece Yetkinlik 2013 ödülüne layık görülen tüm ambalajlar WPO nun düzenlediği WorldStar Yarışması da dahil uluslararası yarışmalara katılma hakkı da kazanmışlardır. İkinci aşamada Yetkinlik 2013 ödülüne layık görülen ambalajlar arasında yapılan değerlendirmede her bir kategorinin Altın, Gümüş ve Bronz ödülleri belirlenmiştir. Kategorilerin Altın, Gümüş ve Bronz ödülleri şartname gereği Ödül töreninde açıklanacaktır. Ödül töreni 2 Eylül 2013 tarihinde Four Seasons Hotel Bosphorus İstanbul da gerçekleştirilecektir.

2 Ambalaj Ay Yıldızları Yarışması nda verilen Altın Ödüller arasından TSE işbirliği ile Altın Ambalaj Ödülleri de verilmiştir. Seçici Kurul uygun gördüğü yarışma kategorilerinde verdiği Altın Ödüller içinden ayrıca 3 adet Altın Ambalaj Ödülü nü seçmiştir. Ambalaj Ay Yıldızları 2013 Yarışması nda Dereceye Girenler Yarışmada Yetkinlik 2013 kazanan ambalajların ürün isimleri ve kategorilerine göre alfabetik listesi aşağıda yer almaktadır. Yetkinlik 2013 Ödülü Alanlar Ambalaj Malzemeleri Baskılı Yuvarlak Plastik Gıda Kabı Çevre Dostu Market Tipi Poşet Duosmart Kap Pet 5 Lt. Ekopet Ambalaj Pet 5 Lt. Kendinden Kulplu Ambalaj Orego Ambalaj San. ve Tic. A.Ş. Netpak Ambalaj San. Tic. Ltd. Şti. Paccor Turkey Ambalaj San. A.Ş. Oba Plastik Kimya ve Gıda San. Tic. Ltd. Şti. Oba Plastik Kimya ve Gıda San. Tic. Ltd. Şti. Diğer Gıda Dışı Ürün Ambalajları 750 Ml Pet Ambalaj Eczacıbaşı Girişim Pazarlama Tüketim Ürünleri San. Tic. A.Ş. Bingo Soft Konsantre Lovely 2500 Ml Hayat Kimya San. A.Ş. Endüstriyel ve Taşıma Ambalajları 5,5 Lt. Algida Dondurma Kabı Üstün Plastik Ambalaj San. ve Tic. A.Ş. 20 Litre Madeni Yağ Ambalajı Özler Plastik San. ve Tic. A.Ş. Denizatı 1 Lt. Madeni Yağ Şişesi Denizatı 4 Lt Madeni Yağ Şişesi Koçak 4 Lt Madeni Yağ Şişesi Palet Kutusu Teneke Rulo İhraç Ambalajı (TNR) Mondi Tire Kutsan Kağıt ve Ambalaj San. A.Ş. Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları T. A.Ş. Ev-Otomotiv-Ofis Araç ve Gereçleri ile İhtiyaç Malzemeleri Bingo Dynamic Bulaşık Makinesi Tableti Bivy Sıvı Çamaşır Deterjanı Tasarist - Musa Çelik Tasarım Petek Kalıp Amb. Mak. Plastik San. ve Tic. A.Ş.

3 Chirton Ecco 300 Ml Oda Spreyi Elegans Extra Yarı Mat Gömme Rezervuar Kontrol Paneli Kutusu Korkmaz Mevlevi Çay Seti Selpak Butik Kutu Mendil - Yılbaşı Koleksiyonu Wood & Wood Anti Aging Ahşap Verniği Yarı Mat, Su Bazlı Polisan Boya San. ve Tic. A.Ş. Dentaş Ambalaj ve Kağıt San. A.Ş. Orhan Irmak Tasarım San. ve Tic. Ltd. Şti. İpek Kağıt San. ve Tic. A.Ş. Polisan Boya San. ve Tic. A.Ş. Fleksibıl Ambalajlar Bakliyat Ambalajı Elif Promosyon Karışık Kuruyemiş Stand- Up Pouch Ürün Ambalajı Pratik Akış Pratik Seyahat Çantası Ürün Aromasını Saklayan Ayakta Duran Valfli Torba Beğendik Mağaza İşl. Tic. San. A.Ş. Elif Plastik Ambalaj San. ve Tic. A.Ş. Naksan Plastik ve Enerji San. ve Tic. A.Ş Korozo Ambalaj San. ve Tic. A.Ş. Korozo Ambalaj San. ve Tic. A.Ş. Gıda 1 Lt. Ülker Golf Royal Tel Kadayıflı Dondurma Kutusu Üstün Plastik Ambalaj San. ve Tic. A.Ş İlk Hasat Tariş Zeytin A.Ş. 3 Lt. Kulplu Sıvı Yağ Şişesi Yonca Gıda Sanayi İşletmeleri İç ve Dış Tic. A.Ş. Açılır Kapanır Pelit Draje-Kurabiye Poşet Asın Farm Zeytinyağı Ambalajı Balgo Ballı Kaşık Bunge Salat 5 Lt Formalı Yağ Tenekesi Burcu Reçel Ürünleri 700 gr. Bursa Kalesi Kutusu Bursa Kalesi Metal Kutu Doğadan Plus Şekersiz Bitki Şekeri Ege'den Balık Yemekleri Serisi (Dondurulmuş Gıda) Papirus Kağıt San. ve Tic. A.Ş. Dervolit Metal Plastik San. Tic. Ltd. Şti. Burcu Gıda Konservecilik ve Salça San. A.Ş. İlka Şekerleme Mam. ve Gıda San. Ltd. Şti. İlka Şekerleme Mam. ve Gıda San. Ltd. Şti. Doğadan Gıda Ürünleri San. ve Pazarlama A.Ş. Özgörkey Gıda Ürünleri San. ve Tic. A.Ş.

4 Ekici 4x250g Kaşar Peyniri Feast Tencerelik Sebze Karışımları Ailesi (Dondurulmuş Gıda) Hasır Görünümlü Metal Silindirik Kuru Kayısı Kutusu Kahve Dünyası 250 Gr. Kahve Kutusu Kristal Yağ Şişesi Lokman Geleneksel Reçel Serisi Milo Çikolatalı Draje Kabı Ekiciler Süt Gıda Tar. Hayv. San. ve Tic. A.Ş. Özgörkey Gıda Ürünleri San. ve Tic. A.Ş. Kontensan Konya Teneke Kutu Ambalaj ve Makine San. ve Tic. A.Ş. Mnd İnş. Teks. Elek. Gıda ve Hayv. San. Tic. Ltd. Şti. Paccor Turkey Ambalaj San. A.Ş. Ø210*240 Kilitli Pasta Kabı Özge Plastik Ambalaj San. A.Ş. Pınar Delight Sucuk Pınar Gurme Parmak Sucuk Tahin-Pekmez İkili Ambalaj Taze Kutu - Ekmek Kutusu Tombul Kase Yudum Özel Üretim Natürel Sızma Zeytinyağı Zeytinyağı Şişesi Pınar Entegre Et ve Un San. A.Ş. Pınar Entegre Et ve Un San. A.Ş. Merter Helva San. ve Tic. A.Ş. Olmuksan İnternational Paper Ambalaj San. ve Tic. A.Ş. Paccor Turkey Ambalaj San. A.Ş. Yudum Gıda San. ve Tic. A.Ş. Grafik Tasarım Efes Malt Bira Ambalajı Efes Pilsen Fıçı Bira Eti Crax Çok İnce Kraker / Sade ve Biber- Kekikli Familia Tuvalet Kağıdı Feast Sebze ve Patates Ailesi (Dondurulmuş Gıda) Kaanlar Dünya Peynirleri Serisi Kaanlar Yöresel Peynirler Serisi Maksimum Şey Prezervatif Milka & Bonibon Çikolata Brandmark - BM İletişim Tasarım ve Danışmanlık Hizmetleri Ltd. Şti. Hayat Kimya San. A.Ş. Özgörkey Gıda Ürünleri San. ve Tic. A.Ş. Paristanbul Tasarım ve Tanıtım Hizm. Ltd. Şti. Paristanbul Tasarım ve Tanıtım Hizm. Ltd. Şti. Banat Fırça ve Plastik San. A.Ş. Orhan Irmak Tasarım San. ve Tic. Ltd. Şti.

5 Ode Membran Ode Starflex Patos Critos ve Patos Rolls Yılbaşı Özel Ambalajları Peyman Dorleo Ailesi Pınar Yaşam Pınarım Mevsim Konseptli Cam Şişe Serisi Tariş İncir Birliği Naturel Kuru İncir Doypack Test Matik Toz Çamaşır Deterjanı Ode Yalıtım San. Tic. A.Ş. Ode Yalıtım San. Tic. A.Ş. Orhan Irmak Tasarım San. ve Tic. Ltd. Şti. Armin Tanıtım Hizm. ve Oto. Tic. Ltd. Şti. Pınar Su San. ve Tic. A.Ş. İdeart Reklamcılık Tanıtım ve Organizayon Hiz. San. Tic. Ltd. Şti. Tasarist - Musa Çelik Tasarım İçecekler Burn Mutluluk Paketi 6x250 Ml Cappy & Fuse Tea Cam Şişe Serisi Ceysu Su Şişesi Dimes Premium Meyve Suyu Şişesi Freşa Doğal Maden Suyu Lipton Soft Cashmere Metal Çay Ambalajı & Saklama Kutusu Miller 7'li Şişe Kulplu Metal Ambalaj & Buz Kovası Mutluluk Teması 4x250 Ml Holder Nazen Likör Ailesi Coca-Cola İçecek Satış ve Dağıtım A.Ş. Coca-Cola İçecek Satış ve Dağıtım A.Ş. Masaş Metal Ambalaj San. ve Tic. A.Ş. Masaş Metal Ambalaj San. ve Tic. A.Ş. Coca-Cola İçecek Satış ve Dağıtım A.Ş. Brandmark - BM İletişim Tasarım ve Danışmanlık Hizmetleri Ltd. Şti. Sağlık ve Güzellik Ürünleri Activex Sıvı Sabun Serisi Molped Günlük Ped Eau de Toilette For Men Vena Tasarım ve Yatçılık San. Tic. Ltd. Şti. Hayat Kimya San. A.Ş. Rebul Kozmetik Pazarlama San. ve Tic. Ltd. Şti. Satış Noktası Sergileme, Sunum ve Muhafaza Ürünleri Alpella 3Gen Gofret Kutusu Binboa Sevgililer Günü Limited Edition Efes Pilsen 4 Lü Taşıma Saplı Şişe Ambalajı Northstar Innovation Endüstriyel Yatırımlar ve Danışmanlık A.Ş. Camiş Ambalaj Sanayi A.Ş.

6 Happy Moments Masa Üstü Standı İkiz Kutu Kancalı Kutu Kasa Önü Sunuma İmkan Veren Şeffaf Ambalaj Nar Tipi Kutu Paşabahçe 1 Karaf + 1 Bardak Taşıma Saplı Set Ambalajı Taze Kutu Ekmek Standı Tek Bahçe Natürel Sızma Zeytinyağı 500 Ml Alda İnşaat Gıda ve Turizm Tic. Ltd. Şti. Eti Gıda San. ve Tic. A.Ş. Northstar Innovation Endüstriyel Yatırımlar ve Danışmanlık A.Ş. Görsel Plastik Ambalaj San. ve Tic. A.Ş. Eti Gıda San. ve Tic. A.Ş. Camiş Ambalaj Sanayi A.Ş. Olmuksan İnternational Paper Ambalaj San. ve Tic. A.Ş. Nar Doğal Ürünler Turizm Tic. ve San. A.Ş. Tıp ve Eczacılık Ürünleri Bioxet Tüy Azaltıcı Krem Bioxsine Saç Kaybına Karşı Serum Medibox Akademi Matbaacılık İletişim Hizm. San. ve Tic. Ltd. Şti. Akademi Matbaacılık İletişim Hizm. San. ve Tic. Ltd. Şti. Mondi Tire Kutsan Kağıt ve Ambalaj San. A.Ş. Ödüle layık bulunan ambalajlar 27 Mayıs 2013 de Ambalaj Ay Yıldızları Yarışması na özel web sitesi olan adresinde yayınlanmaya başlamıştır. İletişim için: Yüksek çözünürlükte görseller ve yarışma ile ilgili diğer konular hakkında daha ayrıntılı bilgi için Ambalaj Sanayicileri Derneği nden Mali - İdari İşler ve Organizasyonlar Koordinatörü Hülya ATAMAN ile ( ) ile temasa geçiniz. Saygılarımızla Ambalaj Sanayicileri Derneği Koşuyolu Katip Salih Sokak, No.13, 34718, Kadıköy-İSTANBUL, Tel: (0216) , Faks: (0216)

TURKEY HAS SELECTED THE CRESCENT AND STARS OF PACKAGING

TURKEY HAS SELECTED THE CRESCENT AND STARS OF PACKAGING TURKEY HAS SELECTED THE CRESCENT AND STARS OF PACKAGING A record number of candidates applied to the Fourth of Crescent and Stars of Packaging Competition being organized by Packaging Manufacturers Association

Detaylı

TÜRKİYE AMBALAJ AY YILDIZLARI NI SEÇTİ AMBALAJIN OSCAR LARI SAHİPLERİNİ BULDU

TÜRKİYE AMBALAJ AY YILDIZLARI NI SEÇTİ AMBALAJIN OSCAR LARI SAHİPLERİNİ BULDU TÜRKİYE AMBALAJ AY YILDIZLARI NI SEÇTİ AMBALAJIN OSCAR LARI SAHİPLERİNİ BULDU Ambalaj Sanayicileri Derneği (ASD) tarafından bu yıl beşincisi düzenlenen Ambalaj Ay Yıldızları Yarışması nda şampiyonlar belli

Detaylı

Yarışmada kazanan ambalajların ürün isimlerinin ilgili kategorilerine göre alfabetik listesi aşağıda yer almaktadır.

Yarışmada kazanan ambalajların ürün isimlerinin ilgili kategorilerine göre alfabetik listesi aşağıda yer almaktadır. Ambalaj Ay Yıldızları 2014 Yarışması nda Dereceye Girenler Yarışmada kazanan ambalajların ürün isimlerinin ilgili kategorilerine göre alfabetik listesi aşağıda yer almaktadır. İçecekler Kategorisi Doğadan

Detaylı

Yarışmada kazanan ambalajların ürün isimlerinin ilgili kategorilerine göre alfabetik listesi aşağıda yer almaktadır.*

Yarışmada kazanan ambalajların ürün isimlerinin ilgili kategorilerine göre alfabetik listesi aşağıda yer almaktadır.* Ambalaj Ay Yıldızları 2015 Yarışması nda Dereceye Girenler Yarışmada kazanan ambalajların ürün isimlerinin ilgili kategorilerine göre alfabetik listesi aşağıda yer almaktadır.* (*Altın Ambalaj, Altın,

Detaylı

Yarışmada Yetkinlik 2015 kazanan ambalajların ürün isimlerinin ilgili kategorilerine göre alfabetik listesi aşağıda yer almaktadır.

Yarışmada Yetkinlik 2015 kazanan ambalajların ürün isimlerinin ilgili kategorilerine göre alfabetik listesi aşağıda yer almaktadır. Ambalaj Ay Yıldızları 2015 Yarışması nda Dereceye Girenler Yarışmada Yetkinlik 2015 kazanan ambalajların ürün isimlerinin ilgili kategorilerine göre alfabetik listesi aşağıda yer almaktadır. Yetkinlik

Detaylı

Yarışmada dereceye giren ambalajlar, ilgili kategorilerde ürün isimlerine göre alfabetik olarak sıralanmıştır.

Yarışmada dereceye giren ambalajlar, ilgili kategorilerde ürün isimlerine göre alfabetik olarak sıralanmıştır. Ambalaj Ay Yıldızları 2015 Yarışması nda Dereceye Girenler Yarışmada dereceye giren ambalajlar, ilgili kategorilerde ürün isimlerine göre alfabetik olarak sıralanmıştır. Altın Ambalaj Ödülleri: Efes Xtra

Detaylı

Fleksİbıl/kağıt esaslı/metal/plastik ambalaj ve etiket üretim, İşlem, baskı teknikleri. Tİfdruk Baskının. Gelecek Umutlarını Artırıyor

Fleksİbıl/kağıt esaslı/metal/plastik ambalaj ve etiket üretim, İşlem, baskı teknikleri. Tİfdruk Baskının. Gelecek Umutlarını Artırıyor SAYI:72 2014/2 25 TL ISSN 1301-2495 Fleksİbıl/kağıt esaslı/metal/plastik ambalaj ve etiket üretim, İşlem, baskı teknikleri İnovasyon Tİfdruk Baskının Gelecek Umutlarını Artırıyor Ambalajın Oscar ları Sahiplerini

Detaylı

... BASIN BÜLTENİ... BASIN BÜLTENİ... BASIN BÜLTENİ... BASIN BÜLTENİ... BASIN BÜLTENİ... 15 Temmuz 2009. Ambalaj Tasarımı.

... BASIN BÜLTENİ... BASIN BÜLTENİ... BASIN BÜLTENİ... BASIN BÜLTENİ... BASIN BÜLTENİ... 15 Temmuz 2009. Ambalaj Tasarımı. 15 Temmuz Ambalaj Tasarımı sonuçlandı Ambalaj Sanayicileri Derneği (ASD) ve İstanbul da düzenlenen Uluslararası Ambalaj Endüstrisi Fuarı nın organizatörü TÜYAP işbirliği ile bu yıl beşincisi düzenlenen

Detaylı

Ambalaj Tasarımı Ulusal Öğrenci Yarışması 2009

Ambalaj Tasarımı Ulusal Öğrenci Yarışması 2009 12 Kasım Ambalaj Tasarımı Ödülleri 22 Ekim de Ambalaj Fuarı Sırasında Sahiplerini Buldu. Ambalaj Sanayicileri Derneği (ASD) ve İstanbul da düzenlenen Uluslararası Ambalaj Endüstrisi Fuarı nın organizatörü

Detaylı

Basyazı, Hulusi Şentürk TSE Başkanı

Basyazı, Hulusi Şentürk TSE Başkanı Basyazı, Yıl: 50 Sayı: 590 TEMMUZ 2011 Sahibi Türk Standardları Enstitüsü Adına Hulusi ŞENTÜRK Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Nesrin SEVİMLİ Yayına Hazırlayanlar O. Murat PERÇİN A. Sabit YÖNEY Türkay BİRBEN

Detaylı

ASD HABERLER. Türkiye'nin kendi alanında en önemli ambalaj yarışması olan Ambalaj Ay Yıldızları 2015 yılı. başvuruları Şubat ayında başlıyor.

ASD HABERLER. Türkiye'nin kendi alanında en önemli ambalaj yarışması olan Ambalaj Ay Yıldızları 2015 yılı. başvuruları Şubat ayında başlıyor. ASD HABERLER Türkiye'nin kendi alanında en önemli ambalaj yarışması olan Ambalaj Ay Yıldızları 2015 yılı başvuruları Şubat ayında başlıyor. Dünya Ambalaj Ay Yıldızlarını Seçiyor Türkiye'nin kendi alanında

Detaylı

Şişecam Topluluğu Dergisi Temmuz - Ağustos -Eylül 2013 Sayı: 292. Trakya Cam Yenişehir Fabrikası ndan. dünya standartlarında üretim

Şişecam Topluluğu Dergisi Temmuz - Ağustos -Eylül 2013 Sayı: 292. Trakya Cam Yenişehir Fabrikası ndan. dünya standartlarında üretim Şişecam Topluluğu Dergisi Temmuz - Ağustos -Eylül 2013 Sayı: 292 Trakya Cam Yenişehir Fabrikası ndan dünya standartlarında üretim TRAKYA CAM YENİŞEHİR FABRİKASI NDAN DÜNYA STANDARTLARINDA ÜRETİM Trakya

Detaylı

Önsöz. Küresel ekonomide ve iş dünyasında yaşanan değişim

Önsöz. Küresel ekonomide ve iş dünyasında yaşanan değişim Önsöz Yıl: 49 Sayı: 578 Temmuz 2010 Sahibi Türk Standardları Enstitüsü Adına Tahir BÜYÜKHELVACIGİL Genel Yayın Yönetmeni Ahmet PELİT Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Nesrin SEVİMLİ Yayına Hazırlayanlar O. Murat

Detaylı

Şişecam Topluluğu Dergisi Nisan - Mayıs - Haziran 2013 Sayı: 291. Soda Sanayii Mersin Fabrikası. Akdeniz in gözdesi

Şişecam Topluluğu Dergisi Nisan - Mayıs - Haziran 2013 Sayı: 291. Soda Sanayii Mersin Fabrikası. Akdeniz in gözdesi Şişecam Topluluğu Dergisi Nisan - Mayıs - Haziran 2013 Sayı: 291 Soda Sanayii Mersin Fabrikası Akdeniz in gözdesi AKDENİZ İN GÖZDESİ SODA SANAYİİ MERSİN FABRİKASI Mersin de üç bin dönümlük bir arazi üzerinde

Detaylı

Tahıl Gevregi Alışverişine 2

Tahıl Gevregi Alışverişine 2 11-24 Eylül 2014 SAYI 606 www.migros.com.tr www.migrostv.com iletisim@migros.com.tr Money Club Kart ile Tek Seferde 10 Tahıl Gevregi Alışverişine 2 6, 50 2, 25 5, 75 2, 00 Albeni Atıştırmalık 144 g 9,

Detaylı

AMBALAJ SEKTÖRÜ KATMA DEĞERE ODAKLANDI CARİ AÇIĞA İLAÇ OLDU

AMBALAJ SEKTÖRÜ KATMA DEĞERE ODAKLANDI CARİ AÇIĞA İLAÇ OLDU AMBALAJ SEKTÖRÜ KATMA DEĞERE ODAKLANDI CARİ AÇIĞA İLAÇ OLDU ASD Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Korkut, Türkiye nin en önemli sorunlarından biri olan cari açığı düşürmenin yolunun katma-değerli üretimi

Detaylı

WORLD SARTEN AMBALAJIN SÜPERMARKETİ OLACAĞIZ ZEKİ SARIBEKİR

WORLD SARTEN AMBALAJIN SÜPERMARKETİ OLACAĞIZ ZEKİ SARIBEKİR SARTEN WORLD 2011 / 01 Sarten Ambalaj iç iletişim yayınıdır 4 ayda bir yayımlanır ZEKİ SARIBEKİR AMBALAJIN SÜPERMARKETİ OLACAĞIZ * Sarkap Manisa: Bir Örneği Daha Yok! * Silivri de Bir Kalite Merkezi *

Detaylı

Camlardan yılda 2,5 milyar dolar kaçıyor. Paşabahçe, 77 yıllık logosunu yeniledi. Şişecam'dan 6 ayda 208 milyon TL kâr

Camlardan yılda 2,5 milyar dolar kaçıyor. Paşabahçe, 77 yıllık logosunu yeniledi. Şişecam'dan 6 ayda 208 milyon TL kâr Şişecam Topluluğu Dergisi Eylül-Ekim 2012 Sayı: 288 Camlardan yılda 2,5 milyar dolar kaçıyor Paşabahçe, 77 yıllık logosunu yeniledi Şişecam'dan 6 ayda 208 milyon TL kâr Paşabahçe, Züchex Fuarı nda şov

Detaylı

Türkiye Perakendeciler Federasyonu Dergisi TEMMUZ - AĞUSTOS Sayı: 29

Türkiye Perakendeciler Federasyonu Dergisi TEMMUZ - AĞUSTOS Sayı: 29 Türkiye Perakendeciler Federasyonu Dergisi TEMMUZ - AĞUSTOS Sayı: 29 22 36 62 Deterjan pazarının yeni oyuncusu Dizolve Şimdi okullu olduk Perakendeciler den Arakan a yardım eli başkandan Değerli Dostlarım,

Detaylı

Teknoloji Dijital Baskıyı

Teknoloji Dijital Baskıyı SAYI:73 2014/3 25 TL ISSN 1301-2495 Fleksİbıl/kağıt esaslı/metal/plastik ambalaj ve etiket üretim, İşlem, baskı teknikleri Teknoloji Dijital Baskıyı Hızla Geliştiriyor ASD Genel Kurulu Gerçekleştirildi

Detaylı

Yenilenebilir enerjiler önümüzdeki yılların en

Yenilenebilir enerjiler önümüzdeki yılların en Önsöz Yıl:48 Sayı:560 Ocak 2009 Sahibi Türk Standardları Enstitüsü Adına Tahir BÜYÜKHELVACIGİL Genel Yayın Yönetmeni Dr. Zekeriya MIZIRAK Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Y. Selim ÇELEBİ Yayına Hazırlayanlar

Detaylı

Şişecam Cam Ev Eşyası Grubu nun Bulgaristan Fabrikası ndan çevre dostu ve sürdürülebilir üretim

Şişecam Cam Ev Eşyası Grubu nun Bulgaristan Fabrikası ndan çevre dostu ve sürdürülebilir üretim Şişecam Topluluğu Dergisi Temmuz - Ağustos - Eylül 2014 Sayı 296 Şişecam Cam Ev Eşyası Grubu nun Bulgaristan Fabrikası ndan çevre dostu ve sürdürülebilir üretim Şişecam Cam Ev Eşyası Grubu nun Bulgaristan

Detaylı

Tüm paydaşlarımız için...

Tüm paydaşlarımız için... Tüm paydaşlarımız için... %26,3 Süt kategorisinde toplam marka ciro pazar payı 2013 Yılında Pınar Süt 2013 yılı içerisinde izlediği doğru tanımlanmış stratejiler çerçevesinde süt kategorisinde toplam marka

Detaylı

Tüm paydaşlarımız için...

Tüm paydaşlarımız için... Tüm paydaşlarımız için... %27,7 Süt kategorisinde toplam marka ciro pazar payı 2012 Yılında Pınar Süt 2012, Pınar Süt için istikrarın ve büyümenin sürdürüldüğü bir yıl olmuştur. Pınar Süt, 2012 yılı içerisinde

Detaylı

DONDURMA PAZARI TATLANDI

DONDURMA PAZARI TATLANDI GÜNDEM: DEVAM SÜTLERİ SINIFTA KALDI TEMMUZ-AĞUSTOS 2012 YIL 7 SAYI 39 FiYATI 15 TL DONDURMA PAZARI TATLANDI VODAFONE DAN SÜT KAYIT SİSTEMİ SANAYİ DEVLERİ ARASINDA 13 SÜTÇÜ SÜT İNEKÇİLERİ BU FİLMİ KAÇ KEZ

Detaylı

4-17 Aralık 2014. cebinize iyi gelecek. #iyigelecek. 1 Money=1 TL 1 Money=25 Mil

4-17 Aralık 2014. cebinize iyi gelecek. #iyigelecek. 1 Money=1 TL 1 Money=25 Mil SAYI 612 4-17 Aralık 2014 cebinize iyi gelecek #iyigelecek 1 Money=1 TL 1 Money=25 Mil 18, 50 80 yerine 17, Çaykur Rize Turist Çay 1000 g 17, yerine Elidor Güçlü ve Parlak Saçlar Şampuan 600 ml + 5 600

Detaylı

Yaratıcılığın şefleri! En lezzetli fikirleriniz servise hazır mı?

Yaratıcılığın şefleri! En lezzetli fikirleriniz servise hazır mı? Yaratıcılığın şefleri! En lezzetli fikirleriniz servise hazır mı? 2015 INDEX Önsöz 1 Bir Bakışta Felis 2015 2-3 Jüri Başkanları 4 Takvim 9 Felis 2014 Kazananları 10 Katılım Koşulları 14 Ödüllerin Amacı

Detaylı

15. Uluslararası Plastik ve Ambalaj ipaf 12 Teknolojileri & Ürünleri Fuarı PACK-IST 2012

15. Uluslararası Plastik ve Ambalaj ipaf 12 Teknolojileri & Ürünleri Fuarı PACK-IST 2012 ipaf 12 ipaf 12 15. Uluslararası Plastik ve Ambalaj Teknolojileri & Ürünleri Fuarı 24-27 Mayıs 2012 - İstanbul Fuar Merkezi PACK-IST 2012 Fleksibıl Ambalaj Özel Bölümü AF 12 İPAF 12 İPAF 12 İPAF 12 İPAF

Detaylı

Tüm paydaşlarımız için...

Tüm paydaşlarımız için... PINAR SÜT 2014 FAALİYET RAPORU 2014 YILINDA 16 2014 YILI FAALİYETLERİ Tüm paydaşlarımız için... 2014 YILINDA PINAR SÜT; İSTİKRARLI BÜYÜMESİNİ SÜRDÜRMÜŞ, FAALİYET GÖSTERDİĞİ ANA KATEGORİLERDE LİDERLİK POZİSYONUNU

Detaylı